Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Ja mam s oleji spatnou zkusenost. Biool nastrikan, kytky jsou mastne jeste tydny po aplikaci, listy se jim krouti, objevuji se plisne, ve spojeni s teplem ze svetla olej asi vselijak "zahniva", vubec nejsem nadseny ze sveho zasahu proti svinim. Ted se snazim kytky oplachovat vodou, abych z nich olejovy povlak dostal. Mimochodem postupoval jsem prave tak, ze jsem je cele namacel do misky s roztokem bioolu.
Ja jsem taky strikal Bioolem, nechtel jsem pouzit chemku, protoze to bylo 14 dni pred sklizni, a nedalo se to hulit. Proste spalenej olej, karcinogen jaxvina a jeste to chutnalo hrozne...
Ja jsem v bioolu kytky normalne vymachal.Proste jsem je otocil vzhuru nohama a ponoril do lazne.Ucinek na 100 procent.Kytky byly mastny jako svine to je pravda,ale protoze to bylo jeste v rustu zadnej problem nenastal.Dokonce jsem takto vymachal i nezakoreneny rizky a taky prezily..Velice dulezity je pridat tam smacedlo (jar nebo neco takovyho).
Původní příspěvek od kimehc
Jo, málem bych zapomněl na to nejdůležitější - zapalovač a cigáro/špek.
Jakmile jsou všechny rostliny ošetřené, zapalte cigaretu a v klidu pokuřujte - váš nepřítel je poražen
Naštastie som este postrek na tieto potvorky nemusel pouzit tak skusenost nemam
ale cital som kime ako besny aby som sa docital aky tam je figel s tym zapalovacom a cigarom/špekom a ty toto pohodicka
no - úplná píčovina to neni - kromě toho se místo řepkovýho oleje daj používat i různý jiný. Trik je v tom že do tejdne po aplikaci je potřeba kytku i s květináčem (trik je omezenej na kytky v solovejch aplikacích - ne v rohoži ) vzít - kolem stonku zeshora vobalit alobalem a zalepit sportpáskou - napustit vanu vlažnou až teplou vodou a vzhůru nohama - teda vlastně květináčem normálně celou kytku vykoupat a klidně i opatrně osprchovat - tohle se pochopitelně dá dělat než se pořádně rozjedou květy - nicméně je to jedinej způsob jak se z toho ten volej dá dostat - jinak se to pochopitelně nedá hulit jak píše moudrý erman.
Celkově je metoda funkční - nicméně spočítáme-li si náklady na výrobu emulze včetně vlastní práce, vyjde najevo že to MÁ smysl pokud je člověk v tý fázi vlastního vývoje že vydělává méně než cca 20 kč na hodinu - nebo pokud spočívá individuální sebeuspokojování ve výrobě čehokoliv co se dá koupit.
Ja jsem chytnul svilusky minulou slizen a strikal jsem Bioolem,nic jsem do nej nepridaval jen jsem musel vychytat dostatecnou koncentraci a uplne super asi po ctyrech postrikach byly ty svine pryc,bylo to asi tri nedele pred sklizni takze jsem potom hodne rozprasoval vodu a pri huleni nebylo nic znat.
Mal som svilusky v skleniku, skusil som vsetku chemiu co je na trhu, striekal som na ne kazde tri dni so Stihl motorovym rozprasovacom, myslel som ze to nemoze nic prezit ale tie svine sa po case vzdy vratili, olej alebo Biol som zatial neskusal. U mna sa asi drzia v pode, kedze rastliny sa uz par krat vymenili. Pomoze tu nieco na baze oleja aj ked nie su na rastlinach, alebo ako ich dostanem z pody?
2Time: Jeste jsem chemku takhle tesne pred sklizni nezkousel, a doufam ze ani nebudu muset. Ten olej je ale taky naprd, pokud je to takhle tesne, to musish uznat. To uz je lepsi nechat je tam a pripadne sklidit driv...Neumim si predstavit, ze v takovym stavu v jakym to mam ted (viz moje bedna III v podpisu, je to cca 14 dni pred sklizni), to budu namacet v oleji a pak omejvat, to by to bylo za dva dny uplne plesnivy, vetraky nevetraky :-(...
Proti vselijake haveti tedy doporucuji:
--Substrat pred pouzitim nasypat na plech a dat na 200C a 15-20 minut do trouby (to mi poradili v kvetinarstvi, driv se prej veskery substraty prohanely parou, nez se balily)
--pred kazdym pestenim vydezinfikovat pestirnu Savem Prim (nebo jaxe jmenuje to silnejsi), stejne tak i kvetinace a vse, co do skrine pujde znova a co tam zbylo od posledni sklizne
=> to vsak neznamena, ze tam nic mit nebudete, jen to riziko je mensi :-)
Nemam s olejom vlastne skusenosti, ale skusal to kamos ked mal uz mu to kvitlo. Znicil tym celu urodu, rastlinam sa nic moc nestalo, ale ten olej na rastline ciastocne zostal a ked sme potom ubalili bolo to strasne, sice to slapalo ale ta chut po prepalenom oleji bola strasne, otrli jedinci to aj tak chvilu fajcili ale nakoniec sa zhodli so mnou a vyhodili to.
Samozrejmne, je logicke ze po pouziti chemky je dobre udelat pred sklizni flushing, popr. pri postriku pockat,nez se pripravek rozlozi- viz obal, vetsinou mezi 10-14 dny,pozor vsak na nektere fungicidy... Proste kdyz neco strikam na kytku,premyslim toho.
Olejova metoda je nebezpecna v tom,ze olej je mastny a ucpava kytce pory= kytka se dusi.
Z mych zkusenosti neni dobre olej ani aplikovat na mista,kde je plisen, olej tam udela film a, misto nedycha a o to lepe se plisni dari.
Olej je po pouziti potreba umyt- u outdooru se o to postara dest, ve skrini olej budto zmizi tim,ze kytku rosite,nebo je potreba,jak uz bylo zmineno vyse, vzit kytku s sebou do sprchy- pro mene harcore lidi- olej z listu umyt.
Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.
Naposledy upravil Stoned_r41d3r 05-03-2006 v 11:23 AM
já taky používám biool a jsem s ním celkem spokojená, jen je nutný bejt fakt pečlivej. jenže se mi fakt eklovalo přidávat tam ten jar, i když vlastně nepoužívám jar ale ekologickej Ecover, ale stejně. Tak jsem trošku pátrala a nakonec jsem narazila na dobrou vychytávku, která sice není zadarmo ale pomůže tenhle stres s parazitama a stříkáním olejem rostlinám líp zvládnout.
jde o přípravek Hycol-Z možná ho někdo znáte, jde o:"kapalný přípravek určený zejména pro listovou výživu zeleniny, okrasných rostlin a pokojových rostlin formou postřiku na list. účinou složkou jsou vodorozpustné aminokyseliny přírodního původu z kolagenu. přípravek ovlivňuje řadu biochemických reakcí rostlin, podporuje jejich růst, vývoj a tvorbu reprodukčních orgánů. zlepšuje adaptabilitu rostlin ve stresových situacích. a hlavně:VÝHODNÁ JE SPOLEČNÁ APLIKACE S PŘÍPRAVKY NA OCHRANU ROSTLIN KDE SMÁČECÍ A LEPIVÉ VLASTNOSTI HYCOLU ZVYŠUJÍ EFEKT OCHRANY. antistresové vlastnosti hycolu potlačí případné vedlejší nežádoucí projevy."
takže vyměnte jar za hycol a vzhůru do boje
jjo to je pešek chtělo to tu koncentraci vypočítat tak aby to bylo stejný dávkování jak u toho biolu. hlavně doufej žes to postříkal pořádně, protože stačí malý zapomenutý místečko a ty mrchy se za chvíli vrátěj.
jinak další doporučený BIO vychytávky jsou třeba:
levandulovej olej, dobrej jako prevence, ten je spíš na mušky.
na antisviluščí postřik je parádní výluh z tabáku, teď jsem četla že zabírá i na pijavice, kdybyste měl někdo problém
taky je doporučováno zasadit do květináče česnek, odpuzuje téměř všechny škůdce a má citlivější kořeny než MJ, takže by teoreticky mohl časnějc reagovat třeba na přehnojení. tohle jsem ještě nezkoušela ale příští sklizeň se na to chystám, prevence lepší než náprava.
taky zkoukněte můj překlad lunárního kalendáře speciálně pro MJ, jsou tam dny, kdy jsou tyhle postřiky účinnější http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=21923
me se proti sviluskam osvedcila jenom chemie, tyhle olejovy ochrany mi pomohli jen jako prevence nebo pri hodne slabem napadeni, nikdy nevyresili problem uplne...
jj spruitz jsem použil taky 3x po 5ti denních cyklech a pomohlo to.Obal je v němčině tu neznám,ale je tam něco jako:Wirkstoffe-4,59g/l Pyrethrine, 825,3g/l Rapsöl