Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Hubení hmyzích škůdců pomocí BIO rostlinných extraktů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 1

Ja mam s oleji spatnou zkusenost. Biool nastrikan, kytky jsou mastne jeste tydny po aplikaci, listy se jim krouti, objevuji se plisne, ve spojeni s teplem ze svetla olej asi vselijak "zahniva", vubec nejsem nadseny ze sveho zasahu proti svinim. Ted se snazim kytky oplachovat vodou, abych z nich olejovy povlak dostal. Mimochodem postupoval jsem prave tak, ze jsem je cele namacel do misky s roztokem bioolu.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 01-03-2006 v 12:15 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 2

Ja jsem taky strikal Bioolem, nechtel jsem pouzit chemku, protoze to bylo 14 dni pred sklizni, a nedalo se to hulit. Proste spalenej olej, karcinogen jaxvina a jeste to chutnalo hrozne...

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 01-03-2006 v 14:22 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 3

Ja jsem v bioolu kytky normalne vymachal.Proste jsem je otocil vzhuru nohama a ponoril do lazne.Ucinek na 100 procent.Kytky byly mastny jako svine to je pravda,ale protoze to bylo jeste v rustu zadnej problem nenastal.Dokonce jsem takto vymachal i nezakoreneny rizky a taky prezily..Velice dulezity je pridat tam smacedlo (jar nebo neco takovyho).

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 01-03-2006 v 15:39 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matko291
Slovak Growers

Karma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1129  

Re: Svilušky a jak na ně - bez chemie a zadarmo :) Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od kimehc

Jo, málem bych zapomněl na to nejdůležitější - zapalovač a cigáro/špek.
Jakmile jsou všechny rostliny ošetřené, zapalte cigaretu a v klidu pokuřujte - váš nepřítel je poražen



Naštastie som este postrek na tieto potvorky nemusel pouzit tak skusenost nemam

ale cital som kime ako besny aby som sa docital aky tam je figel s tym zapalovacom a cigarom/špekom a ty toto pohodicka

Môj 1.Indoor 250W SLOVAKIA ScroG

Môj 2.Indoor 400W WW+K2 Scrog SLOVAKIA

Môj 3.Indoor 400W NL Ebb&Flow SLOVAKIA


291 je späť, 400W,hlina,SSH,KM



Old Post 01-03-2006 v 16:23 PM
matko291 je offline   Profil uživatele matko291   Find more posts by matko291   Foto galerie člena matko291   Click here to Send matko291 a Private Message   Add matko291 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 5

no - úplná píčovina to neni - kromě toho se místo řepkovýho oleje daj používat i různý jiný. Trik je v tom že do tejdne po aplikaci je potřeba kytku i s květináčem (trik je omezenej na kytky v solovejch aplikacích - ne v rohoži ) vzít - kolem stonku zeshora vobalit alobalem a zalepit sportpáskou - napustit vanu vlažnou až teplou vodou a vzhůru nohama - teda vlastně květináčem normálně celou kytku vykoupat a klidně i opatrně osprchovat - tohle se pochopitelně dá dělat než se pořádně rozjedou květy - nicméně je to jedinej způsob jak se z toho ten volej dá dostat - jinak se to pochopitelně nedá hulit jak píše moudrý erman.
Celkově je metoda funkční - nicméně spočítáme-li si náklady na výrobu emulze včetně vlastní práce, vyjde najevo že to MÁ smysl pokud je člověk v tý fázi vlastního vývoje že vydělává méně než cca 20 kč na hodinu - nebo pokud spočívá individuální sebeuspokojování ve výrobě čehokoliv co se dá koupit.

Snark in the System

Old Post 01-03-2006 v 16:46 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman1
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman1 - 90% PěstitelskáKarma uživatele pyroman1 - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 6

Ja jsem chytnul svilusky minulou slizen a strikal jsem Bioolem,nic jsem do nej nepridaval jen jsem musel vychytat dostatecnou koncentraci a uplne super asi po ctyrech postrikach byly ty svine pryc,bylo to asi tri nedele pred sklizni takze jsem potom hodne rozprasoval vodu a pri huleni nebylo nic znat.

kimehc:dobrej napad k+

Pyromanuv boxik c.2 250/400w - sklizeno
Pyromanuv outdoor 2006 - jede

Old Post 01-03-2006 v 17:32 PM
pyroman1 je offline   Profil uživatele pyroman1   Find more posts by pyroman1   Foto galerie člena pyroman1   Click here to Send pyroman1 a Private Message   Add pyroman1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hububunebubu
Nový Člen

Karma uživatele Hububunebubu - 64% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 29  

Su to svine Příspěvek č. 7

Mal som svilusky v skleniku, skusil som vsetku chemiu co je na trhu, striekal som na ne kazde tri dni so Stihl motorovym rozprasovacom, myslel som ze to nemoze nic prezit ale tie svine sa po case vzdy vratili, olej alebo Biol som zatial neskusal. U mna sa asi drzia v pode, kedze rastliny sa uz par krat vymenili. Pomoze tu nieco na baze oleja aj ked nie su na rastlinach, alebo ako ich dostanem z pody?

Old Post 03-03-2006 v 21:02 PM
Hububunebubu je offline   Profil uživatele Hububunebubu   Find more posts by Hububunebubu   Foto galerie člena Hububunebubu   Click here to Send Hububunebubu a Private Message   Add Hububunebubu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hububunebubu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 8

2Time: Jeste jsem chemku takhle tesne pred sklizni nezkousel, a doufam ze ani nebudu muset. Ten olej je ale taky naprd, pokud je to takhle tesne, to musish uznat. To uz je lepsi nechat je tam a pripadne sklidit driv...Neumim si predstavit, ze v takovym stavu v jakym to mam ted (viz moje bedna III v podpisu, je to cca 14 dni pred sklizni), to budu namacet v oleji a pak omejvat, to by to bylo za dva dny uplne plesnivy, vetraky nevetraky :-(...

Proti vselijake haveti tedy doporucuji:
--Substrat pred pouzitim nasypat na plech a dat na 200C a 15-20 minut do trouby (to mi poradili v kvetinarstvi, driv se prej veskery substraty prohanely parou, nez se balily)
--pred kazdym pestenim vydezinfikovat pestirnu Savem Prim (nebo jaxe jmenuje to silnejsi), stejne tak i kvetinace a vse, co do skrine pujde znova a co tam zbylo od posledni sklizne

=> to vsak neznamena, ze tam nic mit nebudete, jen to riziko je mensi :-)

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 03-03-2006 v 21:52 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hububunebubu
Nový Člen

Karma uživatele Hububunebubu - 64% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 29  

to je fakt Příspěvek č. 9

Nemam s olejom vlastne skusenosti, ale skusal to kamos ked mal uz mu to kvitlo. Znicil tym celu urodu, rastlinam sa nic moc nestalo, ale ten olej na rastline ciastocne zostal a ked sme potom ubalili bolo to strasne, sice to slapalo ale ta chut po prepalenom oleji bola strasne, otrli jedinci to aj tak chvilu fajcili ale nakoniec sa zhodli so mnou a vyhodili to.

Old Post 04-03-2006 v 07:10 AM
Hububunebubu je offline   Profil uživatele Hububunebubu   Find more posts by Hububunebubu   Foto galerie člena Hububunebubu   Click here to Send Hububunebubu a Private Message   Add Hububunebubu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hububunebubu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Příspěvek č. 10

Samozrejmne, je logicke ze po pouziti chemky je dobre udelat pred sklizni flushing, popr. pri postriku pockat,nez se pripravek rozlozi- viz obal, vetsinou mezi 10-14 dny,pozor vsak na nektere fungicidy... Proste kdyz neco strikam na kytku,premyslim toho.

Olejova metoda je nebezpecna v tom,ze olej je mastny a ucpava kytce pory= kytka se dusi.
Z mych zkusenosti neni dobre olej ani aplikovat na mista,kde je plisen, olej tam udela film a, misto nedycha a o to lepe se plisni dari.
Olej je po pouziti potreba umyt- u outdooru se o to postara dest, ve skrini olej budto zmizi tim,ze kytku rosite,nebo je potreba,jak uz bylo zmineno vyse, vzit kytku s sebou do sprchy- pro mene harcore lidi- olej z listu umyt.

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Naposledy upravil Stoned_r41d3r 05-03-2006 v 11:23 AM

Old Post 05-03-2006 v 11:18 AM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wilda
Stálý Člen

Karma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 105  

Příspěvek č. 11

já taky používám biool a jsem s ním celkem spokojená, jen je nutný bejt fakt pečlivej. jenže se mi fakt eklovalo přidávat tam ten jar, i když vlastně nepoužívám jar ale ekologickej Ecover, ale stejně. Tak jsem trošku pátrala a nakonec jsem narazila na dobrou vychytávku, která sice není zadarmo ale pomůže tenhle stres s parazitama a stříkáním olejem rostlinám líp zvládnout.
jde o přípravek Hycol-Z možná ho někdo znáte, jde o:"kapalný přípravek určený zejména pro listovou výživu zeleniny, okrasných rostlin a pokojových rostlin formou postřiku na list. účinou složkou jsou vodorozpustné aminokyseliny přírodního původu z kolagenu. přípravek ovlivňuje řadu biochemických reakcí rostlin, podporuje jejich růst, vývoj a tvorbu reprodukčních orgánů. zlepšuje adaptabilitu rostlin ve stresových situacích. a hlavně:VÝHODNÁ JE SPOLEČNÁ APLIKACE S PŘÍPRAVKY NA OCHRANU ROSTLIN KDE SMÁČECÍ A LEPIVÉ VLASTNOSTI HYCOLU ZVYŠUJÍ EFEKT OCHRANY. antistresové vlastnosti hycolu potlačí případné vedlejší nežádoucí projevy."
takže vyměnte jar za hycol a vzhůru do boje

Old Post 06-03-2006 v 08:39 AM
wilda je offline   Profil uživatele wilda   Find more posts by wilda   Foto galerie člena wilda   Click here to Send wilda a Private Message   Add wilda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wilda
Stálý Člen

Karma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 105  

Příspěvek č. 12

jjo to je pešek chtělo to tu koncentraci vypočítat tak aby to bylo stejný dávkování jak u toho biolu. hlavně doufej žes to postříkal pořádně, protože stačí malý zapomenutý místečko a ty mrchy se za chvíli vrátěj.
jinak další doporučený BIO vychytávky jsou třeba:
levandulovej olej, dobrej jako prevence, ten je spíš na mušky.
na antisviluščí postřik je parádní výluh z tabáku, teď jsem četla že zabírá i na pijavice, kdybyste měl někdo problém
taky je doporučováno zasadit do květináče česnek, odpuzuje téměř všechny škůdce a má citlivější kořeny než MJ, takže by teoreticky mohl časnějc reagovat třeba na přehnojení. tohle jsem ještě nezkoušela ale příští sklizeň se na to chystám, prevence lepší než náprava.
taky zkoukněte můj překlad lunárního kalendáře speciálně pro MJ, jsou tam dny, kdy jsou tyhle postřiky účinnější
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=21923

Old Post 06-03-2006 v 17:28 PM
wilda je offline   Profil uživatele wilda   Find more posts by wilda   Foto galerie člena wilda   Click here to Send wilda a Private Message   Add wilda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 13

...pouzivam SPRUZIT od f. Neudorff - tez na bazi repkoveho oleje...neni to laciny ale je to ucinny...

Old Post 09-03-2006 v 18:32 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 14

spruzit sou přírodní pyrethroidy nebo tak nějak

Snark in the System

Old Post 10-03-2006 v 16:10 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamasita
Nový Člen

Karma uživatele mamasita - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 15

me se proti sviluskam osvedcila jenom chemie, tyhle olejovy ochrany mi pomohli jen jako prevence nebo pri hodne slabem napadeni, nikdy nevyresili problem uplne...

Old Post 25-03-2006 v 12:01 PM
mamasita je offline   Profil uživatele mamasita   Find more posts by mamasita   Foto galerie člena mamasita   Click here to Send mamasita a Private Message   Add mamasita to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 16

jj spruitz jsem použil taky 3x po 5ti denních cyklech a pomohlo to.Obal je v němčině tu neznám,ale je tam něco jako:Wirkstoffe-4,59g/l Pyrethrine, 825,3g/l Rapsöl

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 07-04-2006 v 23:09 PM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2126540 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív