Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Celková skříň pasívní přítah-díra je za zvlhčovačkou vlevo dole. Aktivní odtah vpravo nahoře. Unik světla omezen tím modrobílým papundeklovým bastlem. Zevnitř vystříkaným černým sprejem. Ještě musím dát dovnitř přepážky. Cooltube, do ní fouká rukávem ventilátor umístěný vlevo. Všechny ventilátory jsou na 12V, mají 12cm. Připojeny na trafo od vietnamců, co má přepínač regulující napětí. Napětí nastaveno na nejnižší hodnotu při které se ventilátory ještě rozběhnou. Pokud není venku vedro, tak ve spojení se zvlhčovačkou se to uchladí.
Základní plocha. 12 řízků, údajně Sensi Star. Kořenily v RW kostičkách v pařníku, pak přesazeny do kokosu a zality plnou dávkou hnojiva, což se ukázalo jako příliš odvážné.
Dvě experimentální rostlinky v RW kostkách. Hnojeny stejně jako ty v kokosu.
Teploměr vlhkoměr. Během focení vlhkost klesla. Normálně je tam kolem 60%. Zvlhčovačka běží zároveň se světlem na zhruba čtvrtinový výkon. Plný zásobník vody vydrží cca 2 dny.
Přehnojený řízek. Hnojit naplno hned po přesazení není dobré.
Další detail.
Nejvzrostlejší člen týmu. Na listech je vidět žlutý pruh, to je také ono přehnojení, ale většina řízků se s tím vyrovnala takto, jen ten jeden to vzal vážněji.
Detail upevnění (zavěšení) ventilátoru k foukání na kytky. Zesílí stonky a rozfoukává horký vzduch pod výbojkou. Povšimněte si "pružin" vytvořených z drátu na kterém ventilátor visí. Tlumí to vibrace, které se jinak dobře šíří rourou od cooltube.
Detail ventilátoru, kdyby si někdo chtěl koupit stejný. :-)
Povedlo se mi zlomit jednu z tech lepsich kytek. Ohybal jsem ji kolinkem, abych ji zpomalil a dal ostatnim sanci ji dorust a krupla. Vrcholek zustal viset jen na tenkem kousicku kuzicky. Postavil jsem kvetinac tak aby se ten zlom sam sviral zpatky a doufal, ze to sroste. A ono to srusta. Asi prijde o jeden list, ktery byl zasobovan prave temi vlakny, ale myslim si, ze vrcholek poroste dal. Co nevidet me ceka prepnuti. Pred prepnutim to jeste vyfotim. Ta pokrcena krabata kytka rostla na vrcholku stale nove krabate listky, tak jsem vrcholek ustrihnul a dva nove vrcholky uz maji listy OK.
No nevim nevim chlape s tim vrcholkem, podle mě než to sroste tak to uvadne a uschne...to je jak kdybys ustřih vršek a paxe ho tam snažil zase dát..., řikaš, že to dřží na malinkatym kousičku kůžičky, což je podle mě blbost se snažit nechat srůst...spiš si udělěj řizeček...máš fotoz jak je to ulomeny? Mě se to stalo taky, ale ja ji ulomil uplně, nevim proč jsou tak křehky, přitom vypadaj silně a zdravě...
Naposledy upravil indicky-konopi 15-03-2006 v 14:38 PM
aku zalievaciu metodu zvolis? ked vezmes do uvahy, ze kokos je najlepsie polievat aspon 4krat denne, rucne polievanie ta prestane rychlo bavit. ja som to poriesil dripom, a daval som im zrat 8x denne.
Ja te ulomene proste verim. :-) Fota nasleduji. Uz jsem v jedne sezone lama i schvalne kvuli zpomaleni a take to zvladly. Ale tahle zlomenina byla opravdu vazna. Kazdopadne kdyz nakonec vrcholek upadne, tak holt upadne. Moje blbost. :-)
Co se tyce zalivky, zatim zalevam rucne. Vychazi to tak ob den, nebo jednou za tri dny. V matkarne mam kokos s dripem, ale nevedel jsem ze u kokosu je dobre vicekrat denne. Mas nejake zduvodneni?
mno, zduvodneni .. mam teoriu podlozenu skusenostami z praxe
teoria je, ze ak je ma kokos dobru drenaz, tak dokaze samozrejme nejaku vodu (a to celkom solidne mnozstvo) zadrzat, ale nadbytocnu vodu rychlo prepusti a umozni tak dobry pristup kyslika ku korenom. Takze s kazdou zalievkou sa korene omyju vodou s cerstvymi zivinami, odstrania sa nadbytocne ziviny a zaroven sa vymeni vzduch okolo korenov. Je dobre vodu v nadrzi vzduchovat.
Ked som ja zacinal s kokosom, polieval som rucne a vzdy som cakal kym vyschne. Rastlinam to neprospievalo, kokos sa staval hydrofobnym, dokumentacia v mojom threade. Ako som patral po pricinach, narazil som na nejake thready na OG (odpocivaj v pokoji) a NaturesHigh (tiez uz zatvorili ), kde som sa prave docital, ako na kokos: casto zalievat, vzdy nechat pretiect 10-30% odpad, zaroven sa tym flushuje substrat, a nezbieraju sa v nom odpadove latky - spisane taktiez v mojom threade. A fakt to fungovalo, rastliny mi rastli rovno pred ocami a vacsina problemov zmizla.
Jedine, co nie je dobre, je Continuous Drip, kedy je substrat zalievany neustale. Korene tym padom nemaju kyslik, a hniju. Idealne je zalievat 4-8x denne.
Děkuji za vysvětlení. To ovšem zcela mění vše. :-) Vypadá to že jsou přede mnou časy plné změn. Na drip do skříně jsem se stejně chystal, tak to urychlím. Ja jsem to dosud měl dokonce posichrované ještě tím, že jsem je zaléval většinou jen zespodu.
co ti mozem k tomu dripu povedat:
- rozhodne chces filter! ja som nan sice v growhope pozeral hodne nedovercivo, predsa len vela penazi za vec, ktoru nutne nepotrebujem .. ale rozhodne sa to oplatilo. najvacsim neduhom dripu je totiz upchavanie kapilar. S filtrom sa mi nestalo ani jediny raz, ze by som musel cistit upchanu kapilaru. Navyse to bolo zmontovane aj s ventilom a spatnou klapkou, tak som to vzal cele.
- vsetky hadice cierne, kvoli riasam.
- chces FeedToWaste alebo cirkulacne zapojenie? .. ja som siel FeedToWaste, a mal som o to menej problemov. Castejsi dohlad mi nevadil, aj tak som mal skrinu u seba v izbe. Ak mas na to vybavenie (EC a pH meter, filter na mechanicke cistenie odpadoveho roztoku), a trochu sa v tom orientujes (co by u teba nemal byt problem) ani ten cirkulacny sposob nemusi byt zly.
UUf, pri kokose sa zalieva 4-8 krat denne?Pri normalnej hline zalievam tak raz za 3-4 dni a to tak ze to cele prelejem..,to som teda fakt nevedel
inak k+
kokos je hydroponicky substrat, akurat dlho udrzi vlhkost. nie je NUTNE ho zalievat a hnojit ani kazdy den. ale preco to neurobit, ked to rastlinam prospieva? castejsi prisun kyslika a cerstvych zivin ku korenom, a odvod prebytocnych latok. koncentracia hnojiva je samozrejme ako pre hydroponiu.