Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos Příspěvek č. 1




Cau ludia,
konecne je na svete moja prva skrina - urcite nebude posledna, to je jasne uz z toho ako vyzera. Kvoli nedostatku lepsieho materialu som pouzil obycajnu kartonovu krabicu od reprakov
Natrel som ju znutra bielou farbou na interiery, osadil vetraky...

Rozmery VxSxH: 70x45x36

Svetlo: 150W komplet od Lacca, upraveny na sposob Cooltube, t.j. vlastne vetranie a so sklom, 1x metalhalid Philips CDO-TT 150W na rast, 1x sodik Philips SON-T PIA Plus na kvet

Vetranie: nespocet PC vetrakov Hlavne z procesorov, mal som ich hafo. Je to sranda, ked mi skrinu chladia intelacke vetraciky Su velmi tiche, ale maju mizerny vykon. S tym chladenim to este budem nejako poriesit, toto nie je prilis dobre...
Odvetravanie skrine: 1x12V Sunon 100mm
Odvetravanie svietidla: 2x Intel + 1x 12V Noname 100mm
Miesanie vzduchu v skrini: 1x Intel

Teplota cca 26-30°C, vlhkost 30-40%

Substrat: Lignocel (kokos), na dne kvetinacov Keramzit kvoli drenazi. Hlinu som nechcel, od zaciatku ma laka bubbler, ale na to teraz nemam priestory ... Dalsiu urodu uz dufam pojdem v bubbleri

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 06-06-2005 v 12:39 PM

Old Post 06-06-2005 v 11:15 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 2




Posadka: 4 rastliny, Skunk #1 zo semien, je to ten bonus od Nirvany Mimochodom dostal som ich darom od growera s ktorym som sa nepoznal a osobne ani nepoznam, menovat ho budem len na jeho vyslovnu ziadost Diky diky !

Neviem, ake stare boli tie semena, ale z 8 mi vyklicili 4 .. a to som bol este dost prekvapeny, ked som otvoril sacok. cakal som tam krasne ukazkove semena, a nasiel som cca 3 take tie pekne okruhle leskle sedo-hnede s vyraznou kresbou, cca 4 podobne ale svetlejsie, 2 bezove a jedno malicke zeleno-biele, uplne nedozrete... No, neviem, ale zacinam chapat, preco ich Nirvana dava zadara. V kazdom pripade je to od nich mile, na sacku bolo nieco v zmysle "Tieto semena mozete darovat niekomu, kto ich moze pestovat". Myslim, ze je to dobra volba odrody, Skunk #1 vraj znesie vela zaciatocnickych chyb... ale v tom pripade sa zacinam obavat o svoje pestovatelske schopnosti, zatial nic moc, asi im davam poriadne zabrat.... ale chybami sa clovek uci

Hnojit sa ich chystam Wuxalom Super a na kvet OBMko. S hnojenim zacnem az ked vytlacia druhe poschodie listkov, zatial len vodu + hnojiva fakt len minimalne koncentracie (Wuxal 0,01%, t.j. desatina odporucanej koncentracie)... Mam pripravenu Darinu4, ako stimulant, inak sa na nich nechystam robit nejake zverstva.. az neskor, ked naberiem skusenosti.

Inak, maju 12,11,8 a 4 dni, odkedy vystrcili hlavicky zo substratu. Najstarsia je paradoxne ta malicka, zhuzvana (asi je proste slaba, sa taka narodila, alebo co), a potom podla velkosti.
Trocha sa mi nezda, ze su take blede a vytiahnute - zatial su pod poriadnou lampou 2 dni, doteraz boli pod 18W usporkou.

Tam v tych miskach okolo je Keramzit s vodou, kvoli vlhkosti, ale uz som objednal zvlhcovadlo. 30% relativnej vlhkosti je na male rastlinky malo. Sranda je, ze len z toho keramzitu sa tam denne vypari tak 0.5l vody.

Neviem ako silno by ich to malo ofukovat, tak som im nastavil taky prud vzduchu, aby sa v nom tak jemne chveli, ako taky jemny vetrik...

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 06-06-2005 v 13:02 PM

Old Post 06-06-2005 v 11:23 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 3



trochu mi robia starosti tieto dve rastlinky:

ta prva je uz od vyklicenia taka nejaka pokrivena, stretli ste sa s tym uz niekto? ma take divne listky, take zhuzvane... ako keby bola niecim napadnuta, ale neobjavil som nic, substrat bol (vraj) sterilny. Vsimol som si, ze nove listky, ktore rastlinka tlaci, su celkom silne chlpate...

a ta druha rastie nejako pomaly, ale neboli sadene naraz a rovnako velke, proste postupne ako klicili. existuje moznost, ze je to len tym, ze som jej nejako poskodil korienky pri presadzani a casom sa z toho spamata

normalne ich mam tieto dve kvoli vlhkosti priklopene priehladnymi kelimkami a lampu mam trocha nizsie, prilisnou teplotou podla mna netrpia. Zatial som ich pohnojil len veelmi slabuckym Wuxalom (0.01%)+ trochou Dariny 4 (kvapka do zalievky pre kazdu rastlinu)

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 06-06-2005 v 22:15 PM

Old Post 06-06-2005 v 11:31 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 4

citace:

Zdarec, mohl bys prosimte do toho tveho threadu jeste postnout nejake detaily te lampy? Zajimalo by me jak presne jsou umistene ty otvory k rouram a ve kterem miste je objimka. Taky chci kutit cooltube z orig. stinitka z lampy a premyslim jak to udelat co nejjednoduseji a pritom nejak vyrazne nesnizit efektivitu odrazu svetla. Dik


Fotak som mal pozicany, takze neviem, neviem, ako to bude s dalsimi fotkami, ale v skratke:

na jednej strane uz diera bola, cca 8cm, je to na niektorej fotke hore, blizsie k fotoaparatu, je tam taka cierna umelohmotna objimka, dajme tomu, ze to nazvem "zadny koniec", tade odchadza horuci vzduch prec z lampy. Takze tam som len pripevnil objimku na vybojku - bola okrem ineho primontovana na takom pliesku - tak som vyvrtal dieru do pliesku a do hlinikoveho krytu lampy a spojil to srobom. Srob nie je na fotke vidiet, lebo je zakryty tou aluflexovou rurou. Ale pokusim sa tam dobastlit nejaku cervenu sipku alebo tak nieco...

Inak ten "zadny koniec" alias odvod vzduchu a "predny koniec" a.k.a privod vzduchu - to ma proste tak napadlo, celkom uvazujem aj o otoceni prudu vzduchu, aby ten horuci vzduch nesiel von okolo objimky a kabelaz sa tam zbytocne neposkodzovala teplom.

No a na "prednom konci", tam ziadna diera nebola, tak som letel do Hornbachu (lebo moja dielna doma sa sklada z dvoch srobovakov, pinzety a skalpelu), kupil pilnik na kov (v priecnom priereze vyzera ako pismeno D ) a pidlikal az som vypidlikal dieru zhruba o priemere 8cm, a zasunul som tam druhu aluflexovu ruru.

BTW, v hypermarketoch maju tie rury pekne drahe (Hornbach Brno 180KC/ 2.5m), v beznom obchode so vzduchotechnikou ich maju za nizsie ceny (43KC/m)

dalsia vec - tamten aluflex je tuhy ako svina a blbo sa s nim naraba. Ked chcem posuvat lampu hore-dole, tak to musim stelovat do aleluja... niekde som tu videl aj iny aluflex, ten sa mi zdal o nieco maksi a tvarovatelnejsi, ale nevidel som ho nikde v obchodaku.... mate o tom niekto nejake info?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 06-06-2005 v 14:00 PM

Old Post 06-06-2005 v 11:44 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 5

no a do buducnosti:

zistim ktore z toho su/je/(ak vobec je) samicka, a potom pojdem ScrOG, alebo inym tvarovanim/vyvazovanim. Hlavne musim davat bacha na vysku, v tom som dost limitovany.

Zatial im pustam ambient Biosphere, ked budu vacsie tak psytrance, na kvet King Crimson, a na zaverecne dni v tme nejaku klasiku, ale este som sa nerozhodol co. Urcite Bacha, ale neviem co este, asi Brahmsa a Chopina. Nie ze by mali svoje vlastne repraciky v skrini, tu muziku si budem pustat ja, ale ony asi budu pocuvat so mnou.

Dufam, ze mi ich moj Kocur nezozerie. Uz mi to raz urobil, zozral mi dve rastlinky, ostali len hole stonky v kvetinaci... ale napriek tomu Kocur este zije.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 06-06-2005 v 12:59 PM

Old Post 06-06-2005 v 12:27 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hal9000
Stálý Člen

Karma uživatele hal9000 - 68% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 63  

trochu bych se bál Příspěvek č. 6

Te papir bedny bych se trochu bál, ale doufám že to zmákneš....

syntax error

Jedna osmina mého outdooru

Old Post 06-06-2005 v 17:14 PM
hal9000 je offline   Profil uživatele hal9000   Find more posts by hal9000   Foto galerie člena hal9000   Click here to Send hal9000 a Private Message   Add hal9000 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hal9000! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 7

no jasne, ze z toho kartonu mam bobky, aby sa tam nieco neskratovalo alebo neprehrialo, a nechytilo horiet a podobne. samozrejme, casom urobim bednu lepsiu, ked zozeniem material, ale ten karton som mal zrovna poruke a nemam milion casu na zhananie materialu, ani obchody tu poriadne nepoznam, tak tom dal karton.

Snazil som sa stavat to cele co najstabilnejsie, aby sa tam nemalo co odtrhnut alebo skratovat

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 06-06-2005 v 22:14 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 8

tak, konecne som zohnal tu zvlhcovacku. Ta vodna hmla, co z toho ide, je dost zaujimava vec

Vlhkost som zodvihol na nieco okolo 50-60%, do zalievky som zacal pridavat 1/5 odporucanej koncentracie Wuxalu.
Rastlinky rastu ako z ... kokosu, a tie slabsie zacinaju dohanat tie silnejsie. Dokonca aj ta divna pokrivena vytlacila druhe poschodie listov, ktore sa zacinaju podobat normalnym listom, uz nie su take drobne chlpate a zmackane!

Ked zozeniem fotak, hodim sem foto...

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 09-06-2005 v 12:29 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 9





dalsie obrazky mojich milaskov, uz maju 20 dni (najstarsia z nich ma 20, ale budem ich datovat rovnako, 4dni hore dole).
Su zoradene od najstarsej po najmladsiu.
Od posledneho fotenia sa pekne pozbierali. Neviem, ci to je tym vlhkom, alebo tym hnojenim, ale zacali pekne rast, poschodia zakladaju pekne nahusto. Zda sa mi, ako by im zacali spodne listy velmi jemne zltnut, takze odzajtra zalievam 0.05% Wuxalom.

Su v 2.5dl kvetinacoch s kokosovym substratom, polievam ich ked uz je 1/3 substratu uplne sucha, hlbsie sa vlhkost este drzi. Zalievam ich odstatou vodou s Wuxalom Super v 0.1% koncetracii, pH zalievky je slabo nad 7. Vcera som ich zamerne trochu prelial a zmeral pH roztoku, co vytiekol dolu z kvetinaca, bolo to okolo 6.6-6.8. Do zalievky pridavam na striedacku par kvapiek Dariny4 alebo Bio-Algeenu.
Teplota sa drzi medzi 28-30°C cez den a 22°C v noci, vlhkost maju 40-60% cez den a 80-90% v noci - ta zvlhcovacka zvlhcuje celkom statocne, mam ju nastavenu na najslabsie. Zvlhcovacka je postavena na zemi pod 'skrinou' a zahradnou PVC hadicou vediem paru do skrine. Parkrat som vlhkost v noci neustrazil (kym som vychytal vetranie) a vnutri zacala kondenzovat voda, cim sa na niektorych miestach karton premocil a stratil tvar. Navyse mokry papier by mohol sposobit nejaku tu plesen - a to teda urcite nepotrebujem. Kym funguje (a je dobre nastavena) ventilacia, tak je vsetko v pohode, karton ostava suchy, ale staci mala ventilacna havaria, a krabica sa bud len zruti - nemusim pisat, co vsetko sa tym poserie, alebo sa moze stat este aj nieco s lampou a moze vzniknut poziar. To vsetko som samozrejme predpokladal uz ked som kartonovu skrinu zakladal, ale ze sa ten karton tak az tak lahko premaca, to som necakal - je to ten hruby 5-vrstvovy karton...

Rastlinky na fotkach:
1.(20 dni, vyska 6cm) - to je ta "pokrcena". sice vyklicila prva, ale mala take divne zhuzvane listy na prvom poschodi, a rastla ovela pomalsie nez ostatne rastlinky. Druhe poschodie uz bolo ovela lepsie, a cim dalej tym viac sa zacina podobat ostatnym. Listy tretieho poschodia su uz uplne rovnakeho tvaru ako u ostatnych. Akurat som si vsimol zaujimavu vec: niektorym jej listom chyba jedna cepel. Zatial ma 3 cepelove listy a na jednom jej liste na druhom poschodi jej chybala lava cepel (pri pohlade zvrchu) a na tretom poschodi stredna cepel. Zarodky tych cepeli tam su, ale su to len take male zakrnele fuziky, uplne nevyvinute. Uvidim co z nej bude dalej - ale zatial je mojou malou favoritkou

2.(19 dni, vyska 8cm) Krasne rastie, cim dalej tym lepsie. Niekolko hodin po foteni uz mala 4 poschodie natolko vyvinute, ze som sa tam dostal s noznickami a zastrihol som ju. Krasne jej hrubne stonka.

3.(16 dni, vyska 5.5cm)
4.(12 dni, vyska 5cm)

Zatial som zastrihol iba tu najvacsiu (cislo 2), ale ked bude stvrte poschodie u vsetkych dostatocne vyvinute, zastrihnem nad tretim poschodim aj tie. FIM ani supercropping zatial skusat nebudem, zda sa mi, ze by boli prilis huste. Predpokladany strihaci program je: prvy zastrih nad tretim poschodim, dalsi zastrih zase po 2 poschodiach a posledny zastrih zase po dvoch poschodiach. Cize kazda rastlina by mala mat 8 hlavnych palic + nejake drobne. Uvidim ako porastu. Ked sa budu velmi tahat, strihnem ich este raz. Stale niesom rozhodnuty ci ScrOG alebo len vyvazovanie spagatom/drotom. Uvidim ako porastu.


tie trubicky okolo stoniek su kusky slamiek, a su tam kvoli identifikacii, pretoze rastlinky sa uz zacinaju dost podobat, su v rovnakych kvetinacoch, zastrihujem ich rovnako... tak aby som ich rozoznal

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 17-06-2005 v 07:44 AM

Old Post 14-06-2005 v 15:31 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lubo
Stálý Člen

Karma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 455  

Příspěvek č. 10


nazdar priatelu
samotný kokos nemá živiny.mal som to tak isto,dokonca s perlitom kôli vzdušnosti,no všetko vykapalo.ked som trošku pohnojil,tak sa to zväčšilo,no potom aj tak zožltlo a kapalo,takže ti doporučujem,aby si do toho primiešal hlinu kôli živinám.to,prečo ti to rastie tak pohužvané je tým,že to máš moc mokré a korene nemajú vzduch.kokos velmi dobre drží vlhko a ak zalievaš vtedy ked je tretina suchá,tak to je zavčasu.no a to ,že tvoja rastlinka je po dvaciatich dňoch len 6 cm vysoká a taká ,ako je znázornená na fotke je velmi slabé.na porovnanie ti posielam fotku rastliny po 20-tich dňoch.a ešte k tým tvojim kvetináčom-sú velmi malé!!!

Old Post 15-06-2005 v 17:01 PM
lubo je offline   Profil uživatele lubo   Find more posts by lubo   Foto galerie člena lubo   Click here to Send lubo a Private Message   Add lubo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 11

dik za tip, lubo

fakt sa mi nezda, ze by som ich nejako moc prelieval (ale mozno to len blbo odhadujem), fakt ich nechavam co najviac vyschnut. v poslednej dobe sa snazim ich polievat tak, ze ich zalejem tak, aby bol ten kokos tak akurat vlhky (a nic z neho nevytieklo dolu z kvetinaca) a nechavam to uplne preschnut, kym nie su kvetinace uplne lahucke, akoby v nich bol len kokos. Kedze na ne fuka celkom solidny prud vzduchu, schne to celkom rychlo - tie male kvetinaciky preschnu od uplne mokrej pody az po uplne suchu za 2 dni, a to tie rastlinky toho este vela nevypiju.
jo, ze mam male kvetinaciky - to je umysel, presadim ich hned, ako im budu kvetinace male - to zatial snad nehrozi, ked budu mat dost vody a zivin. a mozno su take male preto, ze mali zo zaciatku malu vlhkost, iba niekde okolo 30%, teraz maju denny priemer tak min. 50%.

a preco su take male a blede? mozno to bude prilis vysokym pH, a nasledkom toho zlym vstrebavanim dusiku - pH sa mi drzi okolo 6.8, skusim to zrazit na nejakych 6. nemozem zatial zohnat kyselinu dusicnu

a zacal som ich zalievat destilkou, ta mala pH niekde okolo 6, pricom ked som nou prelial kvetinace, vyluh mal stale okolo 6.8. takze idem zalievam destilkou s 0.05% Wuxalom. ale uz po jednom dni na tomto mixe sa mi zdaju zelensie. zeby sila sugescie?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 16-06-2005 v 15:49 PM

Old Post 16-06-2005 v 15:41 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lubo
Stálý Člen

Karma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 455  

Příspěvek č. 12

nazdar priatelu
ak nemáš feminizované semená,tak doporučujem držať ph tesne nad 7.tak som to spravil ja a bol som velmi spokojný,pretože samcov bolo len 25%!!!rastlinky sa aj napriek vysokému ph netvárili zle,takže by som tam neprikladal v čase rastu nejakú extra dôležitosť.iné je to vo fáze kvetu,ked je vstrebávanie fosforu do rastlín možné len v kyslej pôde.ať se darí:-))

Old Post 16-06-2005 v 16:13 PM
lubo je offline   Profil uživatele lubo   Find more posts by lubo   Foto galerie člena lubo   Click here to Send lubo a Private Message   Add lubo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 13

no ty vole, tak ja uz som z toho pH jelen .. takze pH okolo 7 nicomu nevadi? niekde som totiz cital, ze pri pH nad 6 sa horsie vstrebava dusik - ano, videl som aj tie grafy, kde su zakreslene grafy vstrebavania roznych prvkov pri roznom pH a videl som, ze tam dusik nejaky vyrazny problem s pH nema.. ale aj tak ..

dalsia zvlastna vec, co ma tak trochu prekvapila - mojim rastlinkam sa zacala olupovat stonka - ako ked sa zvlieka had. Povrchova vrstva odumrela a v podobe jemnej supky sa po celej dlzke stonky olupuje, pod nou je uplne normalna zdrava stonka. neskor hodim foto.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 17-06-2005 v 08:27 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

33. den na 18/6 Příspěvek č. 14




co sa zmenilo? rastlinky som presadil do vacsiich kvetinacov. na prvej fotke vidno okraje listkov vytocene dohora. Sok z presadzania asi nemali velky - nechal som substrat prochu preschnut, vyklepol som ich z kvetinacikov (substrat bol v dolnych 2/3 husto prerasteny korenmi, v horenj 1/3, ktora casto vysychala, ani jeden koren), vlozil do vcsieho kvetinaca a obsypal substratom - stale cisty kokos. A aby neboli soknute malo len z toho presadzania, tak som ich aj trosku potrenoval (obr. 2,3) Vyzera to brutalne, ale myslim, ze okrem mierneho spomalenia rastu to nebude mat negativny vplyv. Ked niekomu nie je jasne, preco s nimi robim stale nejake psie kusy a nedam im rovno poriadne kvetinace a nenecham ich rast, sem-tam zastrihnut, tak je to preto, lebo su to moje prvotinky, a coskoro budem mat doma par peknych mamin, tak sa s nimi ucim zaobchadzat. Bonsajovanie, tvorovanie, klonovanie .. nebudem sa to predsa ucit na nejakej super-hyper genetike, este aby mi chcipla

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 05-07-2005 v 23:39 PM

Old Post 05-07-2005 v 20:26 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

42. den rastu Příspěvek č. 15





co sa zmenilo?

prve: konecne som zbastlil novu skrinu, tentokrat uz nie papierovu - je to vidno na fotkach. je tam oddeleny priestor pre rast/dozrievanie + dolna polovica matkaren. samozrejme to na fotkach este nie je finalny stav, mam tam malo ventilatorov a matakren je este uplne nezariadena. ale hlavne ze je konecne poriadna skrina jaaj, ci som na seba hrdy. skrina bola za 300KC z bazaru, s troska rozhaganymi dverami, VxSxH: cca 170x50x60, za pouzitia primitivnychi nastrojov som z nej za 3 dni urobil growbox. cenu ani technicke postupy blizsie uvadzat nebudem, ale cely ten cas som sa velmi bavil na prispevkoch ludi, ktori mali k dispozicii vybavenu dielnu + 90% materialu nasli na dvore/po dome/u kamarata/v praci. Ja som tu v cudzom meste, v prenajatom byte, nikoho tu poriadne nepoznam, pracujem v obchodnej firme, atd. takze som si musel kupit UPLNE vsetko vratane naradia. A to uz je ina sranda.

druhe: narobil som par klonov. klasika podla Hlavy + navodu na groweri - ufiknut, odlistit, zrezat, obabrat Stimulaxom, zapichnut do substratu, zakryt, dat pod svetlo. Jedine snad v mojom pripade specialne bolo, ze ako substrat som pouzil kokos (ja neviem, mne je tan material hrozne sympaticky) a v jednom pripade iba vodu - ako ked mati zakorenuje muskaty, proste som tu vodu zlahka ochutil Stimulaxom, kvapku peroxidu a odrezky som nechal v tej vode visiet. smutne konstatujem, ze za tyzden ani naznak korienkov Ale na duhej strane - stale nechcipli, vyzeraju uplne OK a dokonca listky im pomalicky rastu. Akurat su o malicko bledsie nez zvysok rastliny. este ich necham, bud chcipnu, alebo tie korene vytlacia.

tretie: viac ich polievam a davam menej hnojiva, iba asi 1/4 odporucanej davky (t.j. 0.025% Wuxal). Sice su len o malicko tmavsie, ale zato sa im listky nevykrucaju, neschnu a nezltnu. dost ich obstrihavam, hlavne kvoli klonom, ale cielom je, aby kazda mala 8 hlavnych vetiev. potom ich uz nabudem tolko obstrihavat. ked sa zakoreni dost klonov (aspon 2 z kazdej rastliny), zacnem uvazovat o prepnuti na kvet. este neviem, ako to presne vsetko urobim, ale matky si nebudem potrebovat nechavat (uvidim), budem mat dost lepsej genetiky. Bud necham matky(ale pohlavie sa dozviem, az ked zacnu klony kvitnut) v matkarni, a necham podrast a dozriet klony v SOGu/ScrOGu, alebo necham vykvitnut "matky" v ScrOGu, a narobim si nove matky z klonov. Neviem sa rozhodnut, ale rozhodnutie pride, ked bude spravny cas

Na tento Skunk#1 sa aj tak brutalne tesiim, predsa, moja prvotina - len musim zmaknut este pachovy filter

a kto mi chce napisat, ze mam dat rastlinky blizsie k lampe, tak akoby sa stalo, len v case fotenia tam este neboli.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 05-07-2005 v 21:09 PM

Old Post 05-07-2005 v 21:02 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 16

2 DUL & dlouhán: panove, vy ste si iba pozreli tie fotky, alebo ste citali aj ten text, co som k nim napisal? Lampu dat nizsie nemozem, pretoze je prirobena napevno. ale hned po foteni som tie kvetiny dal vyssie, ved je to tam napisane. teraz su o polovicu blizsie k lampe.

2 DUL: vet v tom pokece predsa pisem, ze v dolnej polovici bude matkaren/klonovna, len som to este nedokoncil

2 dlouhán: ano, mam tam tu metalhalidku Philips CDO-TT. Preco si myslis, ze vela topi a malo svieti? Mal som tam aj tu sodikovku Philips SON-T PIA Plus, a nezaznamenal som ani ziadny rozdiel v teplote, a podla oka ani v intenzite - akurat to sodikove svetlo bolo samozrejme zlte..

NAJPRV CITAT, POTOM PISAT!

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 06-07-2005 v 16:06 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7804880 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív