Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
psyweed
ja Biobizz dobre poznam , preto sa mi to PH nezdalo kde si to zobral. v tom odkaze mas 6.2-3
U HPS viacmenej na CalMag zabudni neni treba. Asi zacinas a nakupil si komplet radu od BioBizz, ale problem je ze este nevies citat rastlinu co si naznacuje. Takze take koktaily hnojiv mozu byt na skodu ako k uzitku.

Dlho som ani PH nemeral a slo to BioBizz sa ti vzdy sam zrovna okolo tych 6.2-6.5
Heaven je len cukor (soja extrakt myslim) zbytocne drahe a efekt to az taky nema.
ActiVera je ale urcite super, ked nevies uz co nalejes ActiVera 2 zalievky a vsetko sa vacsinou zrovna. Stale ho liat netreba, tiez drahe, je to zaloha ked sa nieco posere

Klony ked presadis do velkeho kvetinaca tak sa na pohlad "seknu" lebo rastu hlavne korene, na to je nejaky Root stimulator je fajn, teda az po niekolkych dnoch / tyzdni sa zacne vyvijat aj hore.
Plablahajzlik12
Ahoj už jsem tu psal ale zasekl se mi pc tak se omlouvám kdyby to tu bylo znovu ale mám 23 den od vysevu a mám tyto problémy s listy
První že listy se krabati ale rostlina roste dobře, druhý je že listy jsou flekaté do světle zelené barvy a treti je ze na listech jsou hnědé až žluté skrvny a ze spodu něco šedivo černého myslim si že svilusky ale nejsem si jistý tak rosím z obou stran listu dekuji za pomoc
Hellraiser17
Zdravím. Jedu svůj první grow. Hlína. A začíná mi problém s listy resp. s něčím jiným ale listy pomalu žloutnou. Je to cca týden možná 10 dní co jsem si toho všiml a začalo se to rozšiřovat i na ostatní holky. Hlína je na pelargonie cca 1:5 s keramzitem a s perlitem. Dno květináče co má 16 litrů je cca 3cm jen čistý keramzit, květináče jsou přímo dnem na podmiskách. Zálivka je většinou jen taková, aby protekla a něco málo bylo dole cca deci vody. Holky cca měsíc a půl staré ze semínka, vodu přímají každý den cca půl litru až litr. Vždy před zálivkou je květináč suchý a lehký. Svítím MH 600w 2x cca 60cm nad vrcholky. Zálivka je z osmózy ec 0.004. přidávám hnojky od plargon alga grow. Na výsledné ec na výtoku 1.2. od chvíle co začalo to listnaté žluté šílenství dostávají hnojky Ob den nebo Ob dva dny. Pokud se něco nezmění. Přidával jsem i power roots od plargon. Vlhkost clse celý růst držela na 75% teplota 27 a přes noc 25. Teplotu jsem ovšem stáhnul na 23 a zvlhčovač vypnul. Takže teď je tam kolem 40%. Odtah mám sice 720m3 ale jen na 40% když stoupne teplota nad 26.jinak výměna vzduchu probíhá v pořádku, teplý odchází ven a studený se nasává dovnitř komínovým efektem CO2 je kolem 450. Jinak pH se drží na výtoku kolem 6 - 6.5. ovšem osmotická voda má kolem 7. Mám v plánu přidat kalcium a magnesium - má to smysl? K listům - jsou obecně světlejší což je podle mě dáno modelem. Mám tam i jiný a ten je o poznání tmavší a netrpí tímto problémem. Ale jsou to řízky tak bůh suď :D jinak žloutne od spodu a i opravdu velké listy nejen takové ty malé u kmenu. Máte nápad čeho je to nedostatek? Prostě jim něco chybí a díky tomu si to berou z listů. Teď je to pár dní co jsem přepl na květ. Svítím ještě MH do konce týdne ale už 2x jsem hnojili na květ. Pokusím se nahrát fotky. Doufám že mi poradíte nerad bych to hned poprvé zabalil protože mě to fakt baví :(
Hellraiser17
A další v galerii
Hellraiser17
Ještě
psyweed
@hellraiser: keramzit dole sa dava na Autopot, na normal pest ked ti to pretece zbytocne to dole schne a korene tym ze su vo vzduchu 3cm tak tam neprerastu a usychaju.
Teda preto musis castejsie polievat ako keby mas hlinu az na dno

ides 1 kolo v hline a davas Osmozovu vodu, to jak ta napadlo? bud dazdovu davaj alebo ak nemas odstatu par hodin z vodovodu a nerob osmozu...mas tam mineraly ktore asi takto odstanis a potom mas deficit
Teda ich ides naspat pridavat s CalMag...

Grow davas tiez malo preto asi zltnu

Kazdy model zere inac tak jeden mozes mat ok a dalsi ma malo
nostalgic
Dobrý den,

Rád bych se podělil o svůj problém a tím také poprosil o radu. Projel jsem zde docela hodně témat, ale úplně jsem odpověď nenašel. (možná blbě hledal).

Jsem úplný začátečník, tak poprosím trochu schovívavosti. Jedná se o moje pěstitelské "poprvé" .

Jedná se o Auto Cinderella Jack 3x Kytičky. V posledním týdnu začali žloutnout listy a dělat se hnědé skvrnky, pak usýchají.

Květináč 10l, - substrát BioBizz Light Mix

Hnojím TOP Bloom, TOP Max a dávkuji dle výrobce. TOP MAX 1ml/l , BIO Bloom 3ml/l a Fish Mix 1ml/l

Zalévám dešťovou vodu ze zahrady.
Ph substrátu měřeno včera 6,5

Nalezl jsem zde pár podobných případů ale nejsem z toho "chytrý" .

Květináče mám na terase na půdě. Trápí mě že celou dobu šlo všechno jak po másle a z ničeho nic tohle, doufám že kytičky přežijí úplně mě ničí když to teď vidím a začínám se bát.

Děkuji předem na tisíckrát.
Markyz
Za mě je to normální. Kytka dozrává a postupně shazuje listy. Odebírej je ať se ti nerozšíří plíseň a pokračuj v krasojízdě.
nostalgic
Děkuji za příspěvek... pokud se jedná o normální jev, tak to bude ta nejlepší zpráva dne.
Listy budu po "vysátí" odebírat, a mělo by to tedy být v pořádku - doufám. Snad nikdo nepřijde s horším scénářem.

Markyz děkuji za reakci.
Balu77
Ahoj, tohle není rozhodně normální, pokud jde vše jak má tam by si měl mít zelené listy takřka do konce, to žlounutí mi příjde jako přelití a ještě tam mám takové flíčky, nemáš tam svilušky?

https://www.pestujtejednoduse.cz/ko...y-priznaky.html
Jamés
Jasný deficit NPK..musíš to dokrmit, pokud nemáš před sklizní.
nostalgic
Balu77 sviluškami jsme si prošel, užil jsem ROCK EFFECT a byl klid. Snažím se listy kontrolovat z obou stran... Vlhkost v květináči se snažím vždy kontrolovat prstem, abych se přeléváni vyvaroval.

Jámes je možnost to ještě zachránit... případně jaký nejhorší scénář to může znamenat ?

Zkusím to přihnojit a uvidím...

Předem děkuji za trpělivost a odezvu.

Nevypadá ta druhá fotka jako Padlí ?
Shyboi97
Dobrý den,
Jedu poprvé outdoor, 4 kytičky ve 20l květináčích.
Cca před 14 dny jsem dal omylem kytkám hnojky s PH 8.0, kytky jsem prolil vodou s PH 4.0 a pote po proschnutí zalil vodou s upraveným PH na 6.0.
Dnes je to 14 dní co jsem naposledy hnojil a včera večer jsem na listech našel fialové stonky a pár tmavých fleků na všech 4 kytkách..
Dnes odpoledne už jsou fleky na všech listech a listy se kroutí směrem nahoru. ¨
Poradil by mi prosím někdo?
Shyboi97
Ještě foto
Shyboi97
Dobrý den,
Jedu poprvé outdoor, 4 kytičky ve 20l květináčích.
Cca před 14 dny jsem dal omylem kytkám hnojky s PH 8.0, kytky jsem prolil vodou s PH 4.0 a pote po proschnutí zalil vodou s upraveným PH na 6.0.
Dnes je to 14 dní co jsem naposledy hnojil a včera večer jsem na listech našel fialové stonky a pár tmavých fleků na všech 4 kytkách..
Dnes odpoledne už jsou fleky na všech listech a listy se kroutí směrem nahoru. ¨
Poradil by mi prosím někdo?
ZOO68
taky Ca + Mg
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od Shyboi97
[B]...


ahoj, těžký diagnostikovat tyhle fialovějící pi*oviny a dost možná se pletu, tak to ber s rezervou.
Tohle co ti popišu, se projevuje spiš v květu a teď to počasí tak nějak hapruje a muže jim bejt prostě jenom zima, ale vzhledem k tomu cos napsal ohledně pH tak bych se přiklaněl spíš k tomu že maš tzv. 'mobile lockout', konkretně phosphorus deficiency. Ty fialove tipy listu, značí pokročilou fazi a rostlinka už ma lockout i na CalMg, což by všechno odpovidalo tomu cos napsal, jelikož se to děje právě když máš pH moc vysoko a diky tomu to kytka nemuže přijmout.

Takže to pH určitě sraz. (měř ho z toho co ti teče z podmisky), mužeš jim dát nějaky PK booster nebo trochu vic z bloom flašky protože tam je dost phosphoru a tim to recovery trochu urychliš. Good luck
Shelly
Ahoj jsem tu nový a poprosil bych o radu. Jedu svůj první box. Jsem ve fázi květu v 8 týdnu a začaly žloutnout listy, první začaly u spodku a pak postupně nahoru až úplně uschnou a upadnou, ted jsou celkově bledší čím dál víc do žluta jdou. Hlina plagron mix, hnojiva Advanced hydroponics dávkovani jedu podle tabulky, Ph mam 6,2, Ledka sundocan 680w. Přelité nejsou protože jedu celou dobu od růstu cca stejnou dávku zálivky a nebyl celou dobu žádný problém, hnojim je každý den. Mají dostatečný čerstvý vzduch i dostatečný odtah, Vlhkost se hýbe v rozmezí od 55%-65%. Ale už si nevím rady protože mě děsí že začínají celkově žloutnout. Předem mockrát děkuji za rady.
ZOO68
to je v téhle fázi normální, rostlina vyčerpává dusík a projevuje se to žloutnutím především spodků a velkých listů
Sodoma Gomora
Zdarec growers mohu prosit radu zkušených ? Osazenstvo Mimosa Evo od Barneys teplota 26°c vlhkost 45% 41/12 rostou v plagron light mix +10% urgo rhiza drenáž keramzit hnojiva bio bizz grow bloom top max heaven calmag leafcoast + advanced n. tarantula Ph zálivky 5.9-6.2 světlo 500w led by FrYnk jeden typek mi poradil nemocnou kytku prolít 3x ph 6.5 výtok byl 6,2 od te doby holky usýchají ještě víc jedna z nich zhodila 2/3 spodních listů sežloutly uslchly některé usychají ze středu listů a jedna má listy ze spod hodně do fialova abych řekl popravdě stav kytek je celkově hodně tmavě zelený teda pokud list neusychá nevěděl by prosím někdo co s tím ? Děkuji za vaše rady ať to roste :)
PS. sorry ale ani za boha netuším jak zde přidat obrázek mám vše podle návodu :/
https://ibb.co/VSZrsJf
https://ibb.co/6NFTFLB
https://ibb.co/VWxdmfM
https://ibb.co/X5bjkMf
Jamés
citace:
Původní příspěvek od Shelly

Dozrávání + deficit dusíku..
Jamés
citace:
Původní příspěvek od Sodoma Gomora

1.fotka deficit N a P (asi ta prolitá kytka)
2.3.4. Fotka přehnojení a možná i spálené od světla nebo polité listy hnojkama..
Sodoma Gomora
citace:
Původní příspěvek od Jamés

1.fotka deficit N a P (asi ta prolitá kytka)
2.3.4. Fotka přehnojení a možná i spálené od světla nebo polité listy hnojkama..

Díky za reakci..
Světlo mám 55cm nad vrcholky teplota nad nimi je 24-27°c. Jediný postřik který jsem dělal byl Leaf coat. Bude to spíš deficit protože jsem je hnojil jednou týdně okolo 2-3ml/l. 4.fotka je jak problém začínal zde bylo prolito pak jí opadalo 2/3 listí. kolik namíchat zálivku abych ten deficit doplnil ? grow 4ml/l heaven3ml/l bloom 4ml/l ?
Ještě mě napadá jedna příčina a to ta že zalévám konví 5l a každá kytka může dostat jiné množství živin. Zalévám dokud neproteče zálivka do pod misky a snažím se aby měla každá stejně ale stát se může..
psyweed
Shelly: Ak ma LED , tak CalMag davas?
8 tyzdnov v kvete? to uz mal byt aj konec ;)
alebo 8 tyzdnov celkom?

Sodoma: zda sa ze ides Biobizz, preco teda hnojis 1x za tyzden? ved mas tabulku a ta ti hovori kazda zalievka a aj kolko na ktory tyzden.

Heaven je predrazeny cukor vlastne, bakterie v pode sa tym zivia , potom seru a rastlina sa tym zivi :D nahradis to s BioTabs Orgatrex 5l kupis za tolko co Heaven 1l

Mal by si ist kazdu zalievku Grow,Bloom,TopMax a podla tabulky , hlavne si vsimat listy a podla toho pridat / ubrat hnojenie.
Mozes ist aj styl 2-3 zalievky hnojis a jednu cista voda + TopMax

Ty keby jes len raz za tyzden a mimo to pil len vodu, jak by si po mesiaci vyzeral? :D
Ked chces vysledky musis krmit primerane aby bola silna rastlina a mohla robit kvety.
Takto usetris hnojky ale mas deficity co sa ti prejavia na urode.

ked neviem ci je / neni vhodny cas na poliatie zdvihaj kvetinac aby si mal v ruke cit kolko ma asi vody.

Ked sa toto naucis tak do polroka, mas vyhrate...tym ze ides BioBizz , tak mozes rovnaku hlinu ist aj 3-4 kola, pokial nechytis nejakeho skodcu.
Sodoma Gomora
Díky za reakci.. sorry že reaguji tak pozdě.. bohužel se zde můžu dostat jen přes Tor (pls update web) :D
Psyweed: Jedu první kolo takže nedokonalosti ještě piluji a jedna z nich je to hnojeni..
Kde jsem přisel na to že hnojit jednou týdně ? No na fb.. :D vedla se tam diskuze kolik a jak často hnojí bio bizz hnojkama a tam bylo zmíněno že hnojí 2ml/l jednou jednou až dvakrát do týdne někdo každou zálivku..
zde na groweru jsem jednou četl "nechávám kytky hladové" a nějak se mi uložilo do paměti že málo stačí protože vypadaly skvěle.
No každopádně už jim solím plnou palbu tak snad se ještě nafoknou protože teď bych byl asi v síni zmaru :D :D
Zvedat květináče nelze protože se tam nedostanu.. Napadá mě otázka která byla zmíněná výš.. příklad všechny kytky dostanou 1,5l zálivky a jedna bude dostávat 2l může to rozházet tak že by ostatní kytky střádaly a ta jedna né ?
Používat stejnou hlínu je asi zbytečné ne ? je strašně prorostlá kořeny
MEGA díky za náhradu Heaven je fakt že drahý.. malá flaštička 250ml 580 což je fakt dost když se má dávat 5ml/l. Kdyby jsi měl ještě nějaké další tipy okolo hnojiv budu velice rád když se podělíš..
Zdar ať to roste..
psyweed
V zahrade , skleniku po konci sezony tiez tu hlinu nemenis ;)
Ked si zvolil BIO tak si precitaj ako to ma fungovat...

Ked mas zdravu hlinu (bez skodcov) tak bud s pridanim mykorhiza / Symbivit , sa tie korene stanu potravou hub / bakterii ktore ich premenia na hnojivo, alebo s Cannazym sa ti rozpadnu a nebudu hnit....
Zalezi jak moc chces "recyklovat" ;)

Hlina po 1 kole ma uz dobre rozbehnuty podny zivot...tak ak ti nepreschne kym das dalsie kolo , tak mas plus (trva to tak 2-3 tyzdne kym sa obnovia bakterie)

Vsetky kvetinace samozrejme dvihat nemusis, len 2-3 na ktore urcite dociahnes a podla toho vies cca. Ak mas rovnaky druh, tak vacsinou piju rovnako
chyldrex
Zdravím,
hledal jsem ale nejsem si jistý, co by to mohlo být. Nejslabší kousek z celé kavalérie začal mít problém (foto). Listy se stáčí od středu nahoru, kraje podél celého listu zesvětlané a na vrcholku začínají flekatět Od doby co se zvetila s ní nebyl problém - je podložená, ale vršek nejníž ze všech. Ostatní měly problém s dusíkem, ten jsem ale tady u té nemusel řešit. Před týdnem a pul jsem všechny postříkal výživou na listy od Groteku, než mi přišel dusík do zálivky, ale tadý té jsem se snažil vyhnout. Budu rád za každou radu.

Medium - hlína
Hnojky - metrop + monter bloom (+ostatní teď musely dostávat dusík od Canny)
pH - 6,5 ; EC - mi ukazuje blbosti, neřešil jsem ještě
Teplota den/noc - 30-31 / 23
Vlhkost - 60%
37. den 12/12
psyweed
vsetko mas rovnaky strain? konce mas spalene od hnojiva, aj to ze sa ti stavaju spicky listov je toho znak
Ak je mensia , tak asi menej zvlada a prehnojujes ju. Tak ju hnoj menej alebo len kazdy 2 krat kym sa zrovna.

EC nemusis riesit ked ides podla tabulky + odstata voda
PH u mineral je vacsinou do 6.2 ale mozno u Metrop to mas inac
Niekde je tabulka kde je ukazane pri akom PH sa jaky prvok vstrebava
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od chyldrex
Zdravím,
hledal jsem ale nejsem si jistý, co by to mohlo být. Nejslabší kousek z celé kavalérie začal mít problém (foto). Listy se stáčí od středu nahoru, kraje podél celého listu zesvětlané a na vrcholku začínají flekatět Od doby co se zvetila s ní nebyl problém - je podložená, ale vršek nejníž ze všech. Ostatní měly problém s dusíkem, ten jsem ale tady u té nemusel řešit. Před týdnem a pul jsem všechny postříkal výživou na listy od Groteku, než mi přišel dusík do zálivky, ale tadý té jsem se snažil vyhnout. Budu rád za každou radu.

Medium - hlína
Hnojky - metrop + monter bloom (+ostatní teď musely dostávat dusík od Canny)
pH - 6,5 ; EC - mi ukazuje blbosti, neřešil jsem ještě
Teplota den/noc - 30-31 / 23
Vlhkost - 60%
37. den 12/12


S Metropem bacha, tam přehnojíš raz/dva. Je potřeba ho dobře rozmíchat - je hustý, rád se usazuje na dně ;-)
ESOcz
cim tojeajak napravit
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od ESOcz
cim tojeajak napravit


Ahoj, zkus přiště lepší fotku, z toho cos dodal bych řekl magnesium def., Přidej jim CalMg a zkontroluj pH v kořenove zoně (z vytoku do podmisky)
Urby99
Prosím mám tento problém s listy viz foto, hnojim Biobizz, nedávno jsem začal doplňovat i cal-mag a trošku se zlepšilo, ale spíš mě zajímá jestli někdo prosím nevíte co znamenají tyhle okousaný listy nebo co to je? :(
Urby99
Prosím mám tento problém s listy viz foto, hnojim Biobizz, nedávno jsem začal doplňovat i cal-mag a trošku se zlepšilo, ale spíš mě zajímá jestli někdo prosím nevíte co znamenají tyhle okousaný listy nebo co to je? :(
ESOcz
Ahoj prosím o pomoc nevím čím to je ? Listy mi zloutnou cim dal vic už začínají i mladé listy sem tam nake úplně uschnou ale nedávno ji rostly nové zelené listy a najednou to sni de z kopce už je dost velká a nerad bych o ni přišel . Hnojil sem Plagron TERRA a možná sem to přehnal ale to si nemYslim ze zas tolik .Myslíte ze by přidání CalMag mohlo pomoct ? Nebo jak mam postupovat předem všem dekuji
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od ESOcz
Ahoj

těžko se to rozpoznava takhle 'pozdě', protože velice často jeden problem nasleduje druhý a když jim dáš čas tak se ti to všechno rozšiři a potom nevíš už čim to vlastně začlo, ale zkusme si to shrnout.. předpokladám že to co jsem ti poradil posledně máš ok? zkontroloval sis pH v kořenove zoně? jaké tam to pH máš a v jakem mediu že ti to roste?
Píšeš že to hnojíš terrou a že si to přehnal, co si podtim mam představit 'přehnal'? Jaká je vstupní voda? použiváš RO nebo kohoutkovka, deštovka...? jestli kohoutkovka, nechavaš ji odstat nebo ji provzdušniš před zalivkou? Čim vic specifikuješ, tim lepe se dá určit kde si udělal chybu.

pořad si myslim že to je Mg, to se vyznačuje podobně jako nitro ale jde to od žil listu a máš to misty flekate takže bych se přiklaněl k tomu, ale muže to byt i to nitro, je si to symptomy podobne jak covid s chřipkou... potom tam vidim na špičkach listu a po listech fleky to děla zas sulfur a potassium

takže ja ti poradim znova to same, zkontroluj pH v kořenove zoně dej jim calmag a klid
Jamés
citace:
Původní příspěvek od Urby99
Prosím mám tento problém s listy viz foto, hnojim Biobizz, nedávno jsem začal doplňovat i cal-mag a trošku se zlepšilo, ale spíš mě zajímá jestli někdo prosím nevíte co znamenají tyhle okousaný listy nebo co to je? :(

Je to ze záštipu..

citace:
Původní příspěvek od ESOcz
Ahoj prosím o pomoc nevím čím to je ? Listy mi zloutnou cim dal vic už začínají i mladé listy sem tam nake úplně uschnou ale nedávno ji rostly nové zelené listy a najednou to sni de z kopce už je dost velká a nerad bych o ni přišel . Hnojil sem Plagron TERRA a možná sem to přehnal ale to si nemYslim ze zas tolik .Myslíte ze by přidání CalMag mohlo pomoct ? Nebo jak mam postupovat předem všem dekuji

Svilušky jak svině.
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od ESOcz
Ahoj prosím o pomoc nevím čím to je ? Listy mi zloutnou cim dal vic už začínají i mladé listy sem tam nake úplně uschnou ale nedávno ji rostly nové zelené listy a najednou to sni de z kopce už je dost velká a nerad bych o ni přišel . Hnojil sem Plagron TERRA a možná sem to přehnal ale to si nemYslim ze zas tolik .Myslíte ze by přidání CalMag mohlo pomoct ? Nebo jak mam postupovat předem všem dekuji



ještě se to dá zachránit: postřik Vertimec + smáčedlo + Biool a za 10 dní zopakovat
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od Jamés

Svilušky jak svině.


to jsou oči :D
JuropCZ
Zdravím měl sem ten samý problém a vyřešil jsem ho díky radám tady nejdřív jsem převaroval Vodu pak jsem nechal pár hodin odstát + vychladnout 😄 pak jsem použil bio up + bio dow pro úpravu pH 6.3 Beru ještě vzorek z podmisky a pH je kolem 5.8 až 5.9 a používám Calmag jako preventivně dávám 0,5ml na 1litr vody a kitkam se zase daří super a děkuji za téhle rady takže ještě jednou děkuji
Urby99
Čau lidi, chci se zeptat jestli někdo netušíte čin by mohlo být toto viz foto.
Jde jen o 3-4 kytky z 16, práce pro to mi to přijde divné, jedu organiku, biobizz, hnojím dle uváděného plánu přímo od biobizz s ostatními kyti problém není, ani se na ně nerozšiřuje, všiml jsem si že jde převážně o jednu odrůdu, celkem mám 4.
Ale co je mi divné je že i ta samá odrůda ale jiná kyti vypadá nádherně a daří se jí, nejdříve jsem myslel že daná odrůda potřebuje jiné množství živin, ale v tom případě by se nedařilo všem kyti dané odrůdy, prosím o rady :(
Marcip
Zdar lidi, nemáte někdo tucha co mam za problém v boxu? Vim jen to že člověk od kterýho jsem mel sazenice podělal várku a musel to vyhodit kvůli plísni, co zbylo jsem dostal Já..Dozvědel sem se to po nějakym čase, doufal sem v to ze se to nikde neprojeví, ale teď mam víc něž větší problém, listy žloutnou hnědnou, až úplně schnou.. Teď už to asi nezastavim ale chtěl bych vědět jestli se stim dánějak vypořadat a jestli jestli je to fakt zpusobeny plisní...Díky za info
Marcip
tady pridavam foto
Metadres
Chce to nahodit nějaký info xD třeba v čem to máš , čím a kolik to hnojíš ... pH a nebo ec měříš ?
Váchy 55
Ne tohle plíseň není. Tohle je živinový deficit.
reemer
https://ibb.co/fp9LfDX
https://ibb.co/CtLfx2d
https://ibb.co/2kbGdkb
https://ibb.co/C25tW8G

Prosím co to je za problém? Mikroskop nic neukazuje
reemer
Mám to v hydru teplota perfektní, živiny taky jak má být, výměny roztoků co 14 dní, ec i pH ok
psyweed
ozrate listy od niecoho, to ti zhojenie alebo svetlo take diery len tak nespravi ;)
Touma
Ahoj, uz nekolikate kolo mam tento problem - driv nebo pozdeji se zacne delat tohle na listech - zloutnou, delaji se rezave fleky, postupne cele zreznou a uschnou. Nyni se to objevilo uz v teto fazi (cca 2 tydny stare). Zatim jsem nic nepridaval, stale jsou ken v lightmixu od plagronu. Ph uprava lemon kickem na 5,5-6 a ec upravuju podle faze. Jedna se o ledky od bawagreen. Diky za rady
psyweed
cim hnojis? ak nicim nemaju ziviny a v neskorsej faze chyba CalMag ako u vsetkych led.
Happy_Mirec
Touma:
Ahoj
Ph zálivky v hlíně by mělo být 6,5. To co tam leješ je podle mě moc kyselý.
Další věc je, že v lightmixu je hnojivo jen na 14.dní, takže maj i málo živin.
Já bych to zalil zálivkou s ph 6.5 třeba i s kořeňákem, nechal to vyschnout a pak začal hnojit....
Touma
Ok, zacnu 6,5 :) nezda se mi, ze by po 14 dnech uz mohl chybet calmag, kdyz jsem je par sni zpet teprve sal do velkych kvetniku. Ale ok, zacnu to tam fofrovat preventivne taky :)
Happy_Mirec
Pokud svitíš s LEDkama, tak s těma nemám zkušenosti, ale co jsem se tady od místních dočetl, tak nedostatek calcia a magnesia začíná mít kytka až později a prý by se mělo hnojit o cca 20% víc.
I když býrobce BioBizz má na calmagu psáno, že se aplikuje preventivně každý týden...
Ale jak říkám, nemám zatím s LED zkušenosti.
Nicméně po takhle krátké době by to nemělo mít deficit těhle prvků, si myslim.
psyweed
hned jak presadis zo sadbovaca mozes dat rovno polovicne davky hnojiv. nespoliehaj sa na prehnojeny mix, tabulky atd. Mas zivu rastlinu co ti dava jasne najavo ze malo hnojis , tak bere co moze z listov , lebo z korenov nedostava nic.
Ked odfotis len list tak nevidime celu rastlinu, teda nevieme ti presne radit...

Pozri si tabulku deficitov a tam mas znazornene co ktora farba znaci, ked nechapes daj grow a za par dni uvidis
Urby99
citace:
Původní příspěvek od Happy_Mirec
Touma:
Ahoj
Ph zálivky v hlíně by mělo být 6,5. To co tam leješ je podle mě moc kyselý.
Další věc je, že v lightmixu je hnojivo jen na 14.dní, takže maj i málo živin.
Já bych to zalil zálivkou s ph 6.5 třeba i s kořeňákem, nechal to vyschnout a pak začal hnojit....


5,5-6,2 do substrátu, hnojím denně 5,5-5,8 a všechno krásně zelené, 6,5 mi přijde už jako maximum a né správná hodnota PH v hlíně, ano light mix je lehce přehnojen, takže po 14 dnech musíš hodně hnojit, protože mají nedostatky
Já osobně jedu biobizz light mix a hnojky komplet všechno, no není to levný ani náhodou ale palice nádherný a holky jsou absolutně zdravé 😇
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od Touma
...


ahoj, foť přiště víc z te rostliny, než list prosim, pH máš ok, EC zřejmě taky víš jak na to, 14 dni staré předpokladam přesazené řizky? V takhle ranne fazi se muže pro takhle mladou rostlinu zdat ten substrat lehce přehnojený a mužou z počatku misty vykazovat nějake, nic neřikajici excesy, proto potřebujeme vidět víc než 1 list, aby se dalo řict že se jedna o problem. Máš to pod ledkama a jak ti kolega radí, rostlina si řekne že chce víc, v tomto případě to nejspíš je nedostatek CalMg, což je častý problém všech ledek.

tady máš chart, podle ktereho mužeš určit problém krásně i sám, hodně štesti.

citace:
Původní příspěvek od Urby99
...


5,5 je spodní pH hranice pro hydroponii, kde 5,8 je idealni. V hlindě určitě krapet vejš, kolem 6 ideal s toleranci +/- 0,2, ale cannabis je odolna rostlina nějake odrudy zvladaji i neutralni pH, byť to určitě neni idealni.
Tvojim rostlinkam to takto nizko nejspiš nevadi, protože Biobizz je semi-organicke hnojivo, kde mikroby v pudě(ano v light mixu jich par je) pH tolik neřeší + hlina si dokáže dost upravit sama.
Změř si ze zvědavosti kolik máš pH z vytoku do podmisky, 5,5 mít zcela určitě nebudeš, to hnojení denně bych byt tebou taky krotil. Rostliny se mužou zdát zdravé na povrch ale jakmile ti začnou z přelití hnít kořeny, začnou ti krušné časy, dej si na to přinejmenšim pozor.
Píšeš že Biobizz je finančně naročný, což určitě nemusí být. Je to relativně levna alternativa toho, co na trhu skutečně stojí peníze(advanced nutrients a podobně), což mi naznačuje že toho dáváš skutečně moc, jinak bys tohle neřekl. Doporučuji ti prolívat to na střidačku čistá voda +calmag pokud máš ledky a další zalivku 50% hnojky dle manualu a přidavej víc, až v připadě že začnou rostliny vykazovat nedostatky, nezapomeň že nedostatky napravíš snáz, než přebytek + samozřejmě nech ten substrat par dni proschnout, pokud máš možnost dle vahy květniku celkem obstojně lze poznat, zda je třeba zalivka nebo ne, abys udržel mikroby naživu je třeba držet pudu vlhkou, ale ne promočenou, připadně ty mikroby vubec nepotřebuješ, pokud máš celou řadu, Biobizz v sobě má všechno potřebne, mužeš hnojit až klidně s teměř uplně proschlim substratem.
Touma
Ok diky za postrehy, zde cela

Mimochodem ja take zacinal na biobizzu, nevim proc jsem presel na Plagron terra, nevim proc se mi to zdalo lepsi. Je to kvalitativne srovnatelne? Precijen, k organice mam daleko bliz, nez k mineralum. Vlastne vim, co se mi nelibilo - malo doplnku od biobizzu krom zakladnich hnojiv. Boostery apod. Diky!
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od Touma
...


z toho obrazku mi to přijde jako CalMg, a tim že máš ledky a cos vše napsal by to i odpovidalo, když se podiváš na ten chart co sem ti postnul, tak si mužeš okolo těch deficitu přečist co to zpusobuje dalšího, zkus jim trochu přidat a uvidiš, mělo by to byt fajn, to Ph drž spiš kolem 6, kořeny pak lepe přijimaji tyhle micro prvky

Biobizz i Plagron jsou dobry hnojky, je jedno co si vybereš, ale nedoporučuje se to moc kombinovat. Je dobrý zkusit toho vic, alespoň zjistiš s čim se ti nejlepe pracuje, jestli máš RO vodu, tak cana děla calmag na upravu pufrovane vody, jinak je to asi jedno i biobizz ma calmag, je to všecko stejný.
Váchy 55
Ahoj, za mě to rozhodně CalMag nebude. U takto mladých rostlin jsem v životě nedostatek calmag neviděl. Nedostatek calmagu se projevuje až mnohem dýl.
Za mě je to jednoduše přehnojený nic víc. V této fázi bych zatím jel jen třeba ob zálivku malou dávku grow složky a musí to stačit. Postupně přidávat podle rostliny. Já začnu zatápět hnojkama až když je prostě vidět, že rostlina dělá den co den pořádné přírůstky.
Teď ještě nemá dostatečně vyvinutý kořeny a větší dávkou tu rostlinu spálíš.
Vídám to dost často, že si lidi podělají mladé kytky hnojkama, protože mají zkrátka velké oči a chvátají na to. Já jsem zastánce předhnojené hlíny a začátek zalévat jen čistou vodou.
Touma
Vzdyt pisu, ja jsem jeste ani nedal jednu davku hnojek, musely by se spalit jen z hliny. :)
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Ahoj, za mě to rozhodně CalMag nebude. U takto mladých rostlin jsem v životě nedostatek calmag neviděl. Nedostatek calmagu se projevuje až mnohem dýl.


není to uplně pravda, zrovna jsem rozjel hydro a měl jsem calmag problem v ranne fazi, já mam ale RO vodu a prostě jsem ji napufroval malo. Z toho co popsal, že mu to bežně děla v předchozim komentaři, tak se jedna calmag problem viz. cit.
citace:
uz nekolikate kolo mam tento problem - driv nebo pozdeji se zacne delat tohle na listech - zloutnou, delaji se rezave fleky, postupne cele zreznou a uschnou. Nyni se to objevilo uz v teto fazi (cca 2 tydny stare). Zatim jsem nic nepridaval


zaleži samozřejmě na vodě, ale jak už tu kolega psal ta rostlina je živá, řekne si

citace:
Původní příspěvek od Touma
...


i když s kolegou uplně nesouhlasim o vyskytu calmag nedostatku u mladých rostlin, muže přesto mít pravdu a mohou byt jednoduše přehnojené a to i z hliny, jak jsem psal v předchozí odpovědi, občas jsou z te hliny v ranne fazi přehnojeny, protože ta hlina neni prazdna, potom vykazuji nic neřikajici excesy, kolega ti rovněž radí spravně ob zalivku dej slabou davku, ja bych k tomu ještě přidal ten calmag, jinak souhlasim.

good luck šefe
Váchy 55
Osobně nemám s light mixem zkusenosti. Jak jsem již psal, jsem zastánce předhnojené hlíny. Nic špatnýho se nestane, když budeš přidávat i CalMag .. sám ho tam dávám, protože konkrétně u LED je to fakt častý problém ve výživě.
Ondrej11
čao používám osmozu takže voda má v podstatě 0 vodivost
používám:
cal mag 8ml na 10l což mi ukazuje 0,4-0,5
hnoje od AH míchám to momentálně na 1,2-1,4
h2o2 dávám 7,5ml/10l
PH vychází 6,0-6,2
vzduch přes den 23,5-24 noc 20
po 3týdnech se mi začínají dělat na listech tyto fleky a nemohu za boha příjít na to proč už to zkouším po Xté a stále se nemohu dobrat proč... předchozí kola byli uplně bez problému (i bez použití calmag který ted používám prvně) viz foto
fleky jedou od spodu nahoru.
Touma
Tak koukejte, opet na vsech to same :) ten list co drzim, vidite opet takove ty hnede mrtve podlouhle skvrny na listech. Na druhe fotce je videt svetle mapovani a na treti pohled na nove listy. Neco s zelezem to byt nemuze?
Touma
Posledni
Touma
Jinak mi prijde divne, ze by chybel vapnik, kdyz mame tak extremne tvrdou vodu, ze furt vyvarujeme spotrebice octem :D
ZOO68
U takhle malých rostlinek bych deficit živin neřekl, pokud neměly na startu hluchou hlínu. Spíš bych koukal po pH, popř. výška světla nad rostlinami.
- deštovka -
Awesome_High
Zdar jak sviňa, už rok mám neustále stejnej problém a pořád nevim co s tim :/ Několik sklizní v kokosu mi v pohodě fungovalo 1:3 vody z kohoutku na RO vodu + JIDB podle výrobce, ph 5.9, a rostlo to jak divoký.. pak se to jednou zbláznilo a už mě to dostává do bodu, kdy bych to nejradši hodil z okna :/ Už od loňských Vánoc dělám jeden pokus za druhym s kupou kytek a ne a ne přijít na problém.
Momentálně stále používám JIDB + zkoušim Canna Coco, ale oboje bez úspěchu, teplota +- 25 přes den, +-22 v noci, ph roztoku zkoušim od 5.7 po 6.2, EC zkoušim od 0.5 po 1.5, RO vodu + hnojiva, RO vodu míchanou s vodou z kohotku, CalMag od Canny, s ním i bez, kokos mám stejnej jako v dobách kdy všechno šlapalo jak má, větráky, světla taky, v ničem žádná drastická změna, jen mi najednou nechce fungovat absolutně nic. Hned od mala se mi začnou kroutit listy jakoby do vrtule, začnou fialovět až skoro černat řapíky listů, pak stonky.. no prostě viz foto.
A končí to hermafroditem nebo sklizní tak 10 – 15g na kytce.. a už fakt nechápu co, pH metr kalibruju furt jak debil, zkoušim s nim zároveň i kapky a nekecá, jen prostě, to nechce fungovat, někdo nějakej nápad?
psyweed
co tak skusit hlinu miesto kokosu, ci mas na to nejaky special dovod?
Metadres
A kolik mícháš najednou roztoku, a čím snižuješ ph? Pochopil jsem že zalíváš růčo viď ,. Zkusil bych si třeba namíchat jen vodu bez hnojů a pár dní sledovat pH , a to stejný třeba vodu s hnojema, když už nic tak budeš moct vyloučit další možnost ,
A EC měříš předpokládám když používáš RO , a nebude problém někde v RO ? Když už ji máš tak dlouho , třeba zanedbaná údržba nebo tak , se v tom může usazovat různej bordel
HVR
hoj,
a co to je za strain?Uz jsi ho nekdy jel?Ja ted na podzim jel special US genetiku, co jsem predtim nikdy nejel,podminky mam stejny jako vzdy a mel jsem podobny problemy..Pak jsem zkusil jiny medium a proste se tomu nelibila organika, ve ktere jedu vse od bylin po pokojovy kytky ;-)
Awesome_High
Hlínu jsem taky používal, ale ještě jsem neviděl hlínu, ze který bych během chvile neměl kytky plný svilušek nebo jiný havěti, tak jsem to vzdal a zkusil kokos a šlo to, dobu to šlo, pak to mu hráblo a od tý doby to nejde :/
Podle toho kolik mám kytek a jak velký, ale ještě jsem nemíchal míň než 3 litry najednou, pH – mám origo od JIDB, to jsem taky zkoušel, za 24 hodin se mi pH změní tak 0.1, alespoň když je to zavřený v buteli, problém s RO asi nebude, nemám jednu a tu samou tak strašně dlouho a s výměnou se nic nezlepšilo ani nezhoršilo, i strain už mě napadnul jako možnost, ale stejnej model, co jsem měl kdysi v pohodě jsem cca před měsícem vyhodil, ještě to ani nekvetlo, další model co jsem měl jako druhej jsem znova taky nedokázal dopěstovat..
Prostě to fakt nějak nechápu :D:/
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od Awesome_High
...


nic se jen tak nezblazni, jsou tvoje zodpovědnost, ty sis je pořidil tak ty se taky snaž :d

Píšeš že vše je stejne, naprosto beze změn od doby kdy ti vše fungovalo a to včetně strainu, přesto ale máš rapidni rozdil se sklizní i pruběhem pěstu... píšeš tež, že jsi učinil několik ruzných pukusu a výsledek je přesto vždy fiasko, problem tedy zřejmě bude někde v zakladech, možná technice, možná v tobě. Prvně bych zkontroloval 'nařadi' začni si klast zakladni otazky, zda je splnuješ...máš dostatečně zajištěnou vyměnu vzduchu? neučinil jsi nějak zasadni změny v prostředí kde máš stan co se tyka vzduchu? Wataž ze stanu, obecně.. předpokladam že sis kvuli spotřebě proměřoval co ti to žere, kolik to žere teď? je tam zasadni rozdil, třeba 20-30% a vic? co světla? jak stará jsou, jaky je vyrobce... zkoušel si kontaktovat je? připadně mužeš je proměřit par metrem, ja vim je to draha sranda ale mužeš to vzit tzv. 'na čechačka' kde při objednavce z internetu máš 14 dnu na vraceni bez udani duvodu, to je dostatečná doba abys to proměřil a zabaleny poslal zpatky :D podobně bych asi jednal i s hnojivem, pokud máš stejne, zeptej se jich zda třeba neudělali nějaky zasadni rozdil v receptuře od doby co ti to nejde, nepředpokaldam že si schovavaš flašky...

nějaka změna tady očividně nastala, je jen potřeba ji najit... pokud to v tvojich silach neni, zkus něco hezky od píky... kup pořádny semena, a od 0 začni. Hlínu mužeš strčit do trouby na 200 na chvili pogrilovat, nebo ji prošpikovat UV zařenim jestli máš (čechaček to jisti připadně) a máš jistotu že to zabije veškerý život co v te pudě připadně muže byt a mužeš si hrát pak dál, připadně koukal si na kořeny těch mrtvých rostlin? byli zdrave?...

co se tyka te RO, v te je třeba měnit pravidelně filtry a membrana sama je třeba jednou za cca 2 roky vyměnit tež. nevím kolika stupnovou máš, řekněme že máš tu vodu jen pro kytky a na uklid tak nějaka obyč 3 stupnova do akvaria, v takovem připadě je třeba vyměnit jak sedimentačni filtr, tak ten uhlikovej po cca pul roce, nebo 600-1000 litru na tom filtru bys to měl mit i napsany, pokud máš vic filtru je třeba měnit i ty... co mužeš udělat je změřit EC u zdroje, tedy přimo tu vodu z RO bez ničeho přidaneho, tomuhle všemu se da vyhnout když si koupiš manometr na tu osmozu, podle tlaku pak poznaš kdy je třeba to proměnit... napiš do eshopu kde si to kupoval o radu připadně...
jestli technika a hnojky a všecko je tak řikajic 'v cajku', tak je bohužel víc než jasné že problem je něco ve tvem přistupu, silně doporučuju vest si 'grow log' kde si zapišeš teplotu, rh, ph, ec... všecko podstatny, hezky každý den, tak ať máš na budouci pěsty s čim porovnavat a nejsi takto ztraceny... řict že máš vše stejne, když se pohybuješ v rozmezí X-Y, je hloupost, musiš mit nějaka realna data ke kterým ta aktualni mužeš přiložit, abys mohl něco označit za stejne...

doufám že tomu přijdeš na kloub a zas ti to pujde, ale chce to trochu vic si namahat mozkovnu a nehledat irelevantni problemy typu 'zblaznilo se to, nema to řešení, god help me' na takovou ti tu nikdo kloudně poradit ani nemuže, chce to přidat trochu kritickeho myšleni a ja pevně věřim že na to přijdeš, protože očividně tu nějaka změna někde je a jestli to prostě nejde tak jak řikam, kup seminko a zpivej mu holala a zapiš si reakci
ESOcz
Mám skoro podobný problém taky newim čím se mi to stane esi je to světlem newm ale víš už snad dat ani nejde někdo mi říkal stlumit intenzitu světla ale nemám tlumič a přece kdys ho dam o kus nahoru tak to přece musí zabrat tak. Světlem to asi nebude ale čím jiným newm možná cirkulaci vzduchu ale tam by taky problém být neměl VO teď dělám spatne jak jim pomoci nebo co vylepšit ať se jim daří jak má dik
ESOcz
.
ESOcz
Nejhorší ženich sou ty vzadu
ESOcz
Čím to tedy je?
ESOcz
Nebo to není vodou mám hodně tvrdou nechávám dostat den dva pak vyladim biobizz ph- už fakt newim co mi chybí ? 🥲
Metadres
Hodilo by se nějaký bližší info o vybavení , nějaký hodnoty ,.. 😁
Co vlhkost a teplota měříš? Řekl bych že tvůj problém bude nekde tady , zkus změřit , a jinak Světlo dej ze začátku klidně co nejvíš to půjde a snižuj každý den o kousek , ventilaci dej na úplný minimum a zvyšuj až kytky povyrostou , můžeš taky rosit rozprašovačem ,..
Jestli to jsou všechno automaty , tak bych možná zauvažoval nad novým kolem , jestli jsou takhle šokovaný , a za druhý je určitě budeš chtít přesazovat což pro ně taky není dobrý ,..
Zauvažuj pro příště treba nad fotoperiodama a jestli máš problém udržet pro mimča nějaký slušný podmínky v celním boxu , tak zkus prcky mít v pařníčku nějakým
eňo ňůňo
Kytky vypadaji relativne zdrave. Ty pokrouceny spodni listy muzou byt geneticka mutace.to se stava,kytky se z toho vetsinou dostanou.mozna zbytecne stresujes.a
ESOcz
No podobne problémy jsem měl už v minulosti ale neměl sem ani box ,ventilátor ani měřič ph jen test pro akvaristika tak sem si říkal ze to bude asi prehnojeny nebo špatný ph všecko sem nakoupil stim ze už mi nic nechybí a už kytky porostou konečně normálně .Ale žádnou velkou změnu to neudělalo akorát ze už místo Automatu jsem mohl díky stanu pořídit Periodu tak doufam ze kytky budou normslni velikosti . dotet sem měl vždy Automaty a strašně malinký kytky sice kvalita ale minimum . Tak v čem je ta chyba ? Mám tento set
ESOcz
Odrůda: Saint OG feminizace od Holly Seeds
Zemina: Plagron Light Mix s perlitem
Světlo: SunPro MAMASUN 300w
Stan: Probox Basic 100x100x200
Ventilátor: - PROFAN 125mm s potrubím 5m
- menší větračky na cirkulaci vzduchu
Hnojiva: Plagron TERRA Grow
Plagron TERRA Bloom
Nějaké mám este na kořeny
Biobizz Ph- a Ph+
PH metr , měřič na vodivost vody, vlhkomer , teploměr
Později dam textilní květináče 11l

Teplotu mám 24-26 v noci 20
Vlhkost mám něco kolem 30-35
Ph vody na 6,5

Takže vse v normě ne ?
Newm esi to je vlhkosti dřív sem měl vlhkost taky nak tak a problém nebyl navíc newim jak ji tam mám udržet a kdys ventilaci dam na minimum nebude tam málo přísunu cerstvyho vzduchu a musím na rostliny foukat aby zesílily to jim totis taky ubírá na vlhkosti .
Nebo esi nemám přidat ještě něco donueminy melasu mikrohizni houby nebo vcem to tedy bude? Díky všem
psyweed
Terra Grow/Bloom je organicka rada myslim...to ti PH ani netreba

Kup si hlavne normal kvetica a nie priesvitne flase, korene maju byt v tme.

Problemy ries az za mesiac teraz mas male tyzdnove rastliny
Plagron lightmix mas nahnojeny, takze do 3-4 tyzdna len voda a rosit

Odtah mozes vypnut, su male...takze staci 2x za den otvorit box
Fukat tiez nemusis

Melasa az po presadeni ale ta bude asi aj v Grow, tak naco extra

Mykorhiza teraz uz nedas , tak az pri presadeni
ESOcz
No kdys bych vypnul odtah tak tam bude moc teplo no já myslel pravé ze cerstvej vzduch je dulezitej ajo sem přemýšlel ze bych udělal i přívod vzduchu :) no v těch petkach to mám jen chvilku mě se osvědčily dobrej odtok vody a koreny jsou zdravé a silné akorát špatná stabilita je to lepší šetřiim substratem ale příště už na ne kašlu .Ten Light mixstaci nebo as přesadim tak dat ratsi Growmix nebo něco s větším počtem živin. Ale to je asi jedno tam problem nebude.

🔹A říkáte ze ph -/+ není potřeba u Plagron TERRA ?? Tomu nerozumím a jak teda snizim ph?kdys si doma necham vodu odstat 24h tak ma ph kolem 8 a Tím přece nemůžu zalévat . všude se píše hlavně si davat pozor na ph ale někdo ani newi ze naky ph existuje a ma kytky krásný tak ja newm.

Esi třeba ta voda není naka špatná esi nemám chodit někam pro destovku Ale tam je tase dost potvor co bych si mohl zanyst do boxu. A vida má být teplejší aby kořeny nedostaly šok tak trochu vody převáděním aby byla teplejší .
Nebo není to svetlo příliš ostré ale to je blbost kdys sou silnější světla a v poho fakt newm .🤔
A co enzym pro lepší příjem živin budu ho pozdej potřebovat?
A cal/mag ten prej u ledek potřeba bude .

A nebo něco jiného pro lepší odolnost rostliny nebo pro zdravy vytalitu cokoliv co jim pomůže ?
eňo ňůňo
Plagron terra je organicko mineralni hnojivo.
Plagron alga je organika.to jen tak na okraj.
Ph se ti snizi prave tim hnojivem.
Enzymy jsou dobry,ale v tvym pripade bych se drzel
Zakladni rady hnojiv, vic netreba.ledky skoro netopi,
Teploty bych se nebal.co se vlhkosti tyka,tak muzes i rosit,
Hlavne ale ne pri zaplym svetle.
psyweed
nechapem co na substrate usetris, ved kupis 50l za 250-300 ci kolko stoji.

Pletes jedno cez druhe, lightmix mas malo nahnojeny a nato mas hnojiva aby si doplnal.
Za Grow/all mix atd ktore su viac predhnojene zaplatis viac, teda hnojit zacnes asi neskor.

U BioBizz som par rokov ani PH meter nemal, neni treba...ak su tie Plagron mineral , tak mozes merat teda...ale v 1-2 tyzdni LEN zalievas vodou ci uz dazdova, tockova odstata / prebublana aby si sa zbavil chloru.

Hnojis az ked su vacsie.

Pozeram ze nemas regulator / dimmer na ten panel? tak to si v dnesnej dobe dobru <>ovinu kupil. Male rastliny musia hlavne korenit a potom zacnu rast a na to nepotrebuju svetlo na 100%, 20-30% staci.

Melasu, Mykorhizu pri mineraloch rovno vypusti, vyhodene prachy. V mrtvej hline nemas bakterie co by tie cukry spracovali.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od psyweed
Pletes jedno cez druhe, lightmix mas malo nahnojeny a nato mas hnojiva aby si doplnal.
Za Grow/all mix atd ktore su viac predhnojene zaplatis viac, teda hnojit zacnes asi neskor.


Já ho nemam doteď... ty hnojky to umí celkejm fajn stabilizovat. A imho i proto, že mam tvrdší vodu, jedu spíš light mix (většinou to mam teda různě namíchaný... light, all a trochu kokosu) a víc hnojek který stabilizujou ph zálivky. Většinou jedu Biobizz nebo biocanna. PH sem se při těhle hnojích naučil neřešit a leju to tam už od oka :D jsou to hnoje pro debily v podstatě, s kterýma nejde nic posrat, to bys musel dělat šílenosti.

Plagron je částěčně organickej - částečně minerální.
ESOcz
Psal mi tipek má to stejný jak ja skoro taky má Light mix pak Terra bloom , Grow a k tomu jediný co má tak od plagronu na kořeny (roots), Enzym a green selection jak je v tabulkách a už vůbec nic není potřeba. Ale ten GS hrozné dráhy neco levnesiho víte čím nahradit a nebo nakej jinej doplněk kterej vždycky používáte co se vyplati třeba na obranyschopnost nebo cokoliv co je pro vás samozřejmostí. Ať vím co obednat. Používáte někdo postrik canna cure prej dost dobrý nebo ratsi Víta race newm poraďte
Metadres
Když máš kvalitní hnojky tak by ti měla stačit základní řada + max. třeba calmag nebo něco , do doby než budeš mít vychytaný všechno ostatní kolem tak je to stejně plýtvání prostředky ,..
ESOcz
Psal mi tipek má to stejný jak ja skoro taky má Light mix pak Terra bloom , Grow a k tomu jediný co má tak od plagronu na kořeny (roots), Enzym a green selection jak je v tabulkách a už vůbec nic není potřeba. Ale ten GS hrozné dráhy neco levnesiho víte čím nahradit a nebo nakej jinej doplněk kterej vždycky používáte co se vyplati třeba na obranyschopnost nebo cokoliv co je pro vás samozřejmostí. Ať vím co obednat. Používáte někdo postrik canna cure prej dost dobrý nebo ratsi Víta race newm poraďte
ESOcz
Ok a jakou techniku trénování bude nejlepší pro mě rostliny ?
A mám prvne zastihnout TOP nebo FIM ?
eňo ňůňo
Za me rozhodne top.na fim se vykasli.vetsinou to udela vic skody jak uzitku.
ESOcz
OK a co LST nejsou na ohništi už moc velké de mi o to ze premyslim o síti ale newm esi SOG to se při zastipavat nemají a nebo ScrOG to zas newm esi se mi tam 9 kytek vleze co myslíš
psyweed
pod akym svetlom to mas? skoro ziadne rozostupy medzi poschodiami
ESOcz
Jono taky sem si říkal ale mám ho relativně ještě dost vysoko nes bych měl SUNPro Mamasun 300W mám ho dat tedy este výš ? Bude to vadit ? A tak zrovna se chystám na ten toping
ESOcz
Vlezou se mi tam všecky kytky kdys je Topnu tak neberou na šířce ne ?
A po prepnuti na 12/12. Zdvojnásobí svou velikost ?
Jak vysoke tedy můžou být ve vegetativnímu fázi než prepnu aby se mi tam vešly ?
eňo ňůňo
Scrog ma jedinou nevyhodu a hlavne pro zacatecniky bych ho nedoporucoval a to diky tomu,ze kdyz je das do sitehnebudou pro tebe tak snadno pristupne k manipulaci s nimi.to,o kolik ti to vyskoci zavisi na genetice,tj.indika vs sativa.indiky se tolik netahnou,naopak sativa ti klidne vystreli i o vic jak 200 procent.
eňo ňůňo
na to,jak vysoko dat svetlo,neexistuje univerzalni navod.stahni si do tel.lux metr.u vrcholku v rustu bys mel mit 3000 luxu/lumenu az 5000.v kvetu neco okolo 10000lumenu.pokud mas o dost vic,pak se muzou kytky od ledek palit, rika se tomu light burn,nebo light bleaching.neco si o tom precti na netu.
at se dari.
psyweed
Vyskou svetla nevyriesis nic, mas v podstate rovnaky problem ako kolega tu: http://grower.cz/forum/showthread....387#post1276387

LED panel bez prepinania a toto je vysledok, malo studenej modrej a ziadna 730nm tak sa rastlina netaha, teda nevystreli nic po prepnuti, budu to male kricky.

LED chipy nie je to iste ako MH a HPS
ESOcz
To nevím tím to asi nebude mám kamose ze stejným světlem a ten je má vysoký normal
ESOcz
A dlouho sem sem nezáil půda úplně vyschlá dával sem menší dávku hnojiv a ne každou zálivku bal sem se prehnojeni a asi už maji nedostatek živin už se mi na lístek objevily skvrny . Používám plagron Light mix kterej je prehnojenej na 1 týden a pak se má hnojit při každé zalivce coz jsem nedělal mám to tedy dodržovat ale neprehnojil to zase ?
Dnes sem zalil plnou dávkou hnojiv snad toho hnojiva nebude zas moc EC mi ukázalo 530 coz nechápu jak to vypočítat kdys ma být hodnota okolo 0,5-1,3 Nechtěl sem taky hnojit furt abych zbytečně pudu nezanesl soli


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma