Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
cannavčela
citace:
Původní příspěvek od cannavčela
Ahoj, prosím poraďte, listy mají místy oranžové skvrnky a kolem nich to ztmavne. Listy se poté lehce kroutí. Napadlo mne to nedostatek fosforu nebo přelití které tomu trochu předcházelo. Foliovník, hnojky - slepičinec. Díky!


Prosím, poradíte? Ty fleky šly ještě trochu více do rezava... :-/ žádné jiné to ve foliovníku nemají.
gr0w3r_97
zdravim poradi mi niekto co to moze byt a ako sa z toho dostat ?
kytky maju dnes 20 dni, klicili doma, teraz su vonku... su to outdoor feminizovane kytky...
par dni si vsimam tie flaky... :(
moze to byt z privysokej teploty ? vonku ked je 30 stupnov to drevo a kamen okolo toho su strasne horuce...
alebo velka zmena teplot ? v noci byva stale okolo 15 stupnov ? je to moj first grow som zufaly :(

FOTO
cannavčela
citace:
Původní příspěvek od gr0w3r_97
zdravim poradi mi niekto co to moze byt a ako sa z toho dostat ?
kytky maju dnes 20 dni, klicili doma, teraz su vonku... su to outdoor feminizovane kytky...
par dni si vsimam tie flaky... :(
moze to byt z privysokej teploty ? vonku ked je 30 stupnov to drevo a kamen okolo toho su strasne horuce...
alebo velka zmena teplot ? v noci byva stale okolo 15 stupnov ? je to moj first grow som zufaly :(

FOTO


Já osobně bych je tam klidně nechal. Noc v pohodě, přes den hlídat a kontrolovat sucho. Pár mi jich letos nevzešlo do stabilní vzrůstové fáze kvůli slunku. Listy zbělaly a následně seschly... Ale jsem teprve začátečník, tak snad ještě někdo poradí tobě i té mé chudince. ;) Každopádně, drží se ti... já osobně bych udělal minifoliák, pro klid že budou v bezpečí ;)
cannavčela
citace:
Původní příspěvek od petr153624
VYŘEŠENO byla strašně moc nízko lampa zvedl jsem ji a během 8 h je ve úplně jinak všechny listy jsou pěkné zelené


To by mne zajímalo, mám takhle foliák a pár listů vypadá podobně... Počet, takhle světlých listů, se velmi zredukoval po pohnojení slepičincem (N). Ale některé zůstaly takové, jak mám tuto situaci vyřešit ve foliáku, když nemám lampu, to nevím :o :p
Aivos
Ahoj, mám na balkóně jen tak forfun zasazené 4 kytky, jsou to autoflowery. Všechny jsou ve stejném substrátu, stejné semínka, ale na dvou z nich se mi objevily hnědé fleky na listech... viz foto

Nehnojím to ničím, jen voda. Poradí někdo jak se toho zbavit? Je to vážné? Dočetl jsem se že by to mohl být snad nedostatek fosforu nebo plíseň...

Díky za info
http://www.image-share.com/upload/3555/281.jpg
http://www.image-share.com/upload/3555/282.jpg

kiwi303
Ahoj mel jsem kytky zezactku ve folialku a ted mi usychaj pres očima tak nevím jestli je to plíseň nebo naky skudce poraďte prosím uz je mam presazeny venku a furt stejný pridam foto dík moc
Futuristka
citace:
Původní příspěvek od Futuristka
Ahojte,

Potrebovala by som poradit, toto je moja prva a jedina kvetinka, je to taky nezavazny experiment. Pestujem ju pod LEDkami, doteraz bola v pohode, ale zacali mi zltnut listy. Zda sa mi ze sa to spomaluje, lebo najprv mi rychlo zozltli a uschli styri spodne listy. ten co je momentalne v procese zltnutia ,tak tam to postupuje si tyzden.

Mne to prislo ako deficit nejakej ziviny, najprv to zltlo tak ze zilky ostali zelene, preto som myslela ze nedostatok zeleza. Na raste som nehnojila, na kvete som davala guano od Plagronu, ale v malej koncentracii ,pretoze som chcela zacat pozvolna. Guano ma NPK 3-15-6. Moze to byt deficit dusiku?

PH mam v norme , teplota sa drzi 26-27 st. a vlhkost mame teraz okolo 40-35% (moze to byt aj nizka vlhkost?) Bohuzial jedine co si neviem zmerat je EC lebo nemam na to merac,este je to vo faze objednavania...

Rastlinka ma dnes presne 5 tyzdnov, z toho priblizne 2 tyzdne uz kvitne. Je to automat WW.


Pokracujeme dalsim listom :/ naozaj nikto neporadi?
spachal
Pokud je pH metr opravdu v poradku (merak je opravdu zkalibrovany pufrem) a pH se v hline pohybuje okolo 5.9-6.3, pak uz to muze byt bud opravdu deficit nejakeho prvku, pravdepodobne dusiku, pripadne nejaky problem s koreny (prelevani, hniti, skudci).

Takze zkontrolovat korenovy bal (vyklepnout z kvetinace a podivat se) a pokud vse v poradku, pridar rustovou slozku hnojiva. Pokud holka zloutne 'od spodu', zustavaji zelene zilky na listech, pak je to temer jiste deficit dusiku. Bud ho je v substratu malo, nebo jej kytna nemuze prijimat (problem s koreny, pH ap.).
Guano neni moc urcene na rustovou fazi, vidis v tom pomeru sama, ze toho dusiku je tam minimum.

A jinak to neni zadna tragedie, spodni listy jdou stejne hlavne v kvetu pryc, nebral bych to nijak dramaticky :]
Futuristka
citace:
Původní příspěvek od spachal
Pokud je pH metr opravdu v poradku (merak je opravdu zkalibrovany pufrem) a pH se v hline pohybuje okolo 5.9-6.3, pak uz to muze byt bud opravdu deficit nejakeho prvku, pravdepodobne dusiku, pripadne nejaky problem s koreny (prelevani, hniti, skudci).

Takze zkontrolovat korenovy bal (vyklepnout z kvetinace a podivat se) a pokud vse v poradku, pridar rustovou slozku hnojiva. Pokud holka zloutne 'od spodu', zustavaji zelene zilky na listech, pak je to temer jiste deficit dusiku. Bud ho je v substratu malo, nebo jej kytna nemuze prijimat (problem s koreny, pH ap.).
Guano neni moc urcene na rustovou fazi, vidis v tom pomeru sama, ze toho dusiku je tam minimum.

A jinak to neni zadna tragedie, spodni listy jdou stejne hlavne v kvetu pryc, nebral bych to nijak dramaticky :]


Jeeej dakujem :)

No ja som pohnojila guanom praveze na kvet :) a nie vela, malicko, najprv jej to prospelo a potom toto. Ale tak sa mi to zda ze to bude asi fakt preliate, sice som si davala pozor, nezaliala som viac ako raz za 4 dni. ale vcera som tak jemne zahrabla do hliny hlbsie, ku korenom a oni su stale vlhke, asi to budem musiet vybrat a pozriet korene. Prinajhorsom presadit. Snad to nejak vyriesim, je to totiz moja prvaaa a jedinaaa :)
kiwi303
Odpovi mi někdo prosim?
Pítr90
Kiwi: v jakém je substrátu? Hnojíš? Čím? Měřil jsi pH? Tipnul bych to na nedostatek nějakého prvku způsobený špatným pH, ale takhle je to opravdu jen tip
kiwi303
V univerzalnim substratu co používám kazdej rok a vse dobry...hnojil jsem to jednou hesi root komplex,mel jsem je v kelimkach ve foliaku a tam bylo docela vlhko uz jsem je presadil ven a bojím se ze to chytlo plíseň ale udělal jsem si plnej sud kopriv a zalil to tim samozřejmě zredeny a vypadato lip tak uvidim jen se bojím aby zo nebyla plíseň ptz kytky mi usychali pred očima
Pítr90
Tak to preventivně proti plísni stříkni. Obyč Kuprikol, teď v růstu neuškodí 😉
borda1984
Zdravím,potřebuji poradit.Mám na pár kytkách takové přírodní Zoo,nevím co to je a jak na to.NATURA Rock Effect ,Karate ani Agrion delta chemie nepomohla.Už si nevím rady,nejdříve toho bylo na listech pár kusu,ted už je to hojné množství.
Pavučinky se nikde nedělají,zdá se že to není jen jeden druh parazita ale možná i více.
Přopomíná mi to molice,mšice i svilušku,tak fakt nevím už.
mejzy
Ahoj lidičky copak jí chybí/prebejva? Je to jen na jediný z 9ti je nejmenší ze všech po celou dobu .je to automazar vyklíčení 10.4 hnojim už 3 týdny na růst (zlehka)
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od mejzy
Ahoj lidičky copak jí chybí/prebejva? Je to jen na jediný z 9ti je nejmenší ze všech po celou dobu .je to automazar vyklíčení 10.4 hnojim už 3 týdny na růst (zlehka)


Zdary, zřejmě slabší semínko 😉 ale bez obav, až přepne, tak ještě vyletí 😉
mejzy
Mě jde i ty kropenatý fleka listy..........to je mi jasný že vyroste
Madical-Strains
Mozna kropenaty listy vidis ty kdyz mas kytku pred sebou, na te fotce neni videt nic.
Tak dej lepsi fotku a vetsi detail.
mejzy
No když si otevřeš fotku tak je to vidět pěkně
SoulAlmighty
Cus borci, vcera jsem zasadil rizky a pred chvilkou jsem je byl zkontrolovat a nebyl jsem nadseny. Asi mensi polovina holek ma neco z listama.. Nevi nekdo co by to mohlo byt? Ty fleky jsou bile a nektere holky maji listy i trochu zlute.
Vsechny jsou ve stejnem a sice 100% kompostu.
K!NG
Cau groweri, potreboval bych poradit s kytkama. Jedu NFT a mam spatnou genetiku klonu coz uz vim, ale snazim se to dojet alespon trochu uspokojive, pricemz resim casty problem s listy, ktere zloutnou a usychaji (uz tak maji kytky fakt malo listu takze me to stve)

diky moc za rady
kwb
citace:
Původní příspěvek od K!NG
Cau groweri, potreboval bych poradit s kytkama. Jedu NFT a mam spatnou genetiku klonu coz uz vim, ale snazim se to dojet alespon trochu uspokojive, pricemz resim casty problem s listy, ktere zloutnou a usychaji (uz tak maji kytky fakt malo listu takze me to stve)

diky moc za rady


pH, Ec
mejzy
Přidávám lepší foto,co jí chybí nebo prebejva? Moc dík za radu
Balamb
Durbánek má asi bebí. Spálený od slunce? Je v polostínu..http://imgur.com/a/phoeV
amnesiak81
bych ustrihnul ten poskozenej vrsek.stejne vypada ze je pryc.par dni ve stinu by ji mely probrat.
az nahodi novy vetytvky tak do polostinu a zaz se adaptuje a bude prosperovat tak na prime slunce
a chvili bych nehnojil v tom stinu.
Balamb
V polostínu je právě celou dobu tak jsem z toho trochu zmatenej že by měla spáleniny. hnojil jsem jí zrovna dneska. Poprvé, jinak byla jen v substrátu
Roxx77
Zdravim dnes som spozoroval problem zo zltnutim koncekov listov rastlinka ma tak 3tyzdne pred koncom medium plagron growmix od zaciatku kvetu hnojene Plagron Terra Bloom a Green sensation podla tabuliek. Bohuzial nemam ph ani ec meter tak mozno viete narychlo poradit.neviem ci to je prehnojene ale podla mojho nazoru je to poslednou zaloevkou preliate a hlina je velmi vlhka? Co by odpovedalo aj zavinajuci problem s mucnatkou(padli).dufam he to este tie 3tyzdne zvladne usudzujem teraz par dni nezalievat kym hlina nepresvhne a potom zacat flushing ?dakujem za radu
Seky
citace:
Původní příspěvek od Roxx77
Zdravim dnes som spozoroval problem zo zltnutim koncekov listov rastlinka ma tak 3tyzdne pred koncom medium plagron growmix od zaciatku kvetu hnojene Plagron Terra Bloom a Green sensation podla tabuliek. Bohuzial nemam ph ani ec meter tak mozno viete narychlo poradit.neviem ci to je prehnojene ale podla mojho nazoru je to poslednou zaloevkou preliate a hlina je velmi vlhka? Co by odpovedalo aj zavinajuci problem s mucnatkou(padli).dufam he to este tie 3tyzdne zvladne usudzujem teraz par dni nezalievat kym hlina nepresvhne a potom zacat flushing ?dakujem za radu


Nejpravděpodobněji mírné přehnojení
Roxx77
To Seky: diky za nazor, dnes som kupil v hanf&hang eznymi od plagronu a odkonzultoval s predajcom nech to preschnut a potom uz len enzymi a 1-2green sensantion potom uz len cista voda ?
Layt
Balkon, od 15 00 přímé slunce, pH 6-7, amnesia lemon
Kytka se zpomalila az zastavila v růstu. Suche spicky listu se zhitsujem od spoda kytky. MA asi 15 cm. ..
Myslel jsem ze je přelíta ale pudu jsem nechal vyschnout. Tak nevim..
Pítr90
Roxx77: Taky bych řekl mírné přehnojení. Neřešil bych, akorát další dávku hnojiva trochu sniž a bude to ok
Ať to roste 😉
Roxx77
To: Pítr90 diki.hnojiva budem uz vyssdzat tak ci tak este tyzden dokoncim green sensation a enzymi potom uz 2tyzdne flushing.
lebanner
Ahoj, věděl by někdo co tohle? Tipuju to správně na molice?
lebanner
další fotky k příspěvku vejš
Kazimír
sou to mšice
borda1984
Měl jsem nedávno taky na kytkách tyto mšice.MOSPILAN za 30 kč pomohl při první aplikaci.
Costa
Moje kytky mají na listech žluté konce, které postupně pohltí celý list a zežloutne a odumře, nevím co s tím dělat. Pěstuji prvním rokem.
Waclaw@666
Ahoj, na horních listech se mi objevily dirky, nejsou však na všech, jen na některých, ale celkem dost. Kytky jinak rostou dobře, nevypadají, že by nějak strádaly. Jedná se o Auto Blueberry Domina Feminized, substrát je Plagron Royal Mix, hnojeno Plagron Alga Bloom cca 1x za 3 dny a jsou pěstovány outdoor.
mr.killer
Lidi prosím pomoc, začíná se mi dít tohle. Zatím je to jen na pár listech, ale bojím se, že to bude pokračovat. Díkec!
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od mr.killer
Lidi prosím pomoc, začíná se mi dít tohle. Zatím je to jen na pár listech, ale bojím se, že to bude pokračovat. Díkec!


Tohle vypadá na plíseň 😉 Kuprikol - koncentrace jak na zeleninu 😉
Hanskrtek
Zdravím, tak přikládám svůj problém - žloutnou spíše vrchní listy, Royal Kush - Automat - 10 týden od vyklíčení, čím to může být ?
Jedu to v 11l květináčích, hlíně, a zálivka - dešťová voda + Plargon Alga Bloom (2ml - 0,5l)
topyc
Zdarec,potřebuji poradit.Mam 5 automatů venek Auto Jack a vždy na večer mi sežloutnou listy.Ph vody 6.8 zatím bez hnojek.A ještě otazka,kdy mám přesadit a začít hnojit?
Děkuji za odpověď.
mastifuk
Zacina se to objevovat na cele kytce .. takove oranzovo hnede fleky ..
Think Different.. leju odstatou vodou z kohoutku ..
Keen
citace:
Původní příspěvek od Hanskrtek
Zdravím, tak přikládám svůj problém - žloutnou spíše vrchní listy, Royal Kush - Automat - 10 týden od vyklíčení, čím to může být ?
Jedu to v 11l květináčích, hlíně, a zálivka - dešťová voda + Plargon Alga Bloom (2ml - 0,5l)

Deficit Fe
http://www.canna-cz.com/info-courier_iron


citace:
Původní příspěvek od mastifuk
Zacina se to objevovat na cele kytce .. takove oranzovo hnede fleky ..
Think Different.. leju odstatou vodou z kohoutku ..


Deficit Mg http://www.canna-cz.com/grow_info/130

Fleky už ti nezmizí, ale když tam doplníš Mg přestane se to šířit.
1994
Dobrý den
Bohužel je tu další začínající grower, který potřebuje pomoct :D
Pro začátek představím své odrůdy: Jakc47 2x, Chocolope a Tangie.
Už to bude 3 týdny co hnojím.

Bohužel jeden z Jacku se se mnou loučí a to tak že v půlce rostliny začal odumírat viz foto. Přitom druhému jackovi se daří dobře.Takže první otázka co jsem udělal špatně ????

Druhá otázka se tyká listů. Na spodní části listu se objevuji miniaturní bílí hmyz. Takže co sněma??? + přikládám pár dalších fotek listů na kterých si asi slimáci pochutnaly ???

A poslední otázka, můžu něco udělat pro kytičky víc ???
1994
Zde obrázky k otázce 2 a 3. :)
1994
Zde obrázky k otázce 2 a 3.

na první fotce je miniaturní bílí hmyz
Mr.Eso
Prosím o pomoc schnou mi listy od špičky.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Mr.Eso
Prosím o pomoc schnou mi listy od špičky.


Co za substrát jsi použil? Dodržuješ suchý a mokrý cykly při zalívání?
Mr.Eso
Cykly dodržuji a substrát mám univerzální.Ale je fakt že minulý rok jsem měl zubstrát pro zahradní květiny a žádný problém jsem neměl.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Mr.Eso
Cykly dodržuji a substrát mám univerzální.Ale je fakt že minulý rok jsem měl zubstrát pro zahradní květiny a žádný problém jsem neměl.


Pořád se mi zdá že tvůj substrát není úplně OK, ale to se blbě odhaduje takle od klávesnice :teef:
Mají takovou "nedokrmenou" barvu, kup kvalitní substrát s perlitem, otřepej starou hlínu z kořenovýho balu a přesaď je do větších květníků. Počkej co to udělá a začni s poloviční dávkou hnojiv na růst.
Mr.Eso
Děkuji za radu udělám to tak jak říkáš snad to bude potom už v pohodě.Děkuji
mikerer
Zdravím, mám problém se žloutnutím listů. Listy žloutnou od spodu rostliny o jsou tam hnědé fleky (viz. foto č.1).Popřípadě za nějaké rady k pěstování budu rád :)
Orange Bud Diesel Fem.
Květina je v 25L kýblu .který má zespodu díry na odtok přebytečné vody.
hlína: -hnůj od ovcí
-hlína z půdy
-trocha písku
Zalévám děšťovou vodou.
Hnojiva: - jednou za týden výluh z kopřiv, přidám cca 0,2l výluhu do vody ,kterou
zalévám
- na květ mám koupené hnojivo Guanokalong
PH půdy jsem měříl papírkama na měření půdy a vyšlo 7 PH.
Na rostlinu svítí slunce od 9 ráno do 8 večer.
Minulý rok jsem pěstoval nějaký noname, mírně hnojil těma kopřivama a bylo to úplně na nic úroda, tak letos jsem zainvestoval do kvalitních fem. semen.
Foto č.1 (detail na listy)
https://ibb.co/kKvO8Q
Foto č.2 (celá rostlina)
https://ibb.co/cOr22k
Děkuju
Daven
Ahoj, pomůže mi někdo s identifikací problému? (bělení ze středu listu, na některých listech troška "rezu" u okraje)
Odrůda: Stress Killer Auto (RQS)
Pěstováno v substrátu (údaje o PH dle výrobce 5 až 7, zatím jsem neměřil) v květináči na balkóně. Stejné odrůdy mám několik kytek, všechny pěstovány ve stejném substrátu, stejné stáří,.. A tento problém se objevil pouze u dvou z nich. Zálivka prováděná po vyschnutí předchozí. Jednou použit doplněk Guanokalong Extrakt Taste Improver v dávce 10ml na 1l)

Předem díky za Váš čas.
fotosynteza
Mám problém, na listoch sa mi objavujú akési žlto-hnedé bodky.Objavily sa už na začiatku rastu na spodných poschodiach ale keď sa to nerozširovalo, tak som to neriešil.Teraz sa to šíri hlavne na jednej rastline, na druhej je toho menej.Myslím si správne, že je to nedostatok vápnika?Hnojím Biobizzom - Grow, Bloom,Topmax.Royal Haze Automatic.Prosím poraďte.
Davey123
Ahoj, mohl by mi někdo pomoct? Jsem uplný nováček a potřeboval bych radu od někoho, kdo už má zkušenosti. Mám semínka Royal Queen a spodní dva listy začali hnědnout, pokud bude potřeba dám sem i fotky. Děkuju moc
Davey123
Tady jsou ty fotky
borecshot
citace:
Původní příspěvek od Davey123
Tady jsou ty fotky


Ahoj řekl bych že to máš přelitý.
Ty spodní lístky jsou mateční když odpadnou nic se neděje.
Davey123
Dobře děkuju moc. Takže bohatě stačí, když budu zalévat jednou denně, aby byla půda vlhká ?
Jaktěživ
Zdravím, mám nejspíš podobný problém jako Daven, tedy světlé cestičky na listech. Od rána projíždím net a pořád se mi nepovedlo určit původce. Pěstuju taky na balkoně a objevilo se to u dvou ze tří kytek. Přikládám fotky a prosím o radu. Ještě dodám, že se to vyskytuje jen u pár listů, ale bojím se, aby se to nerozšířilo dál.
HarryX23
Zdravím mám problém, na horních listech ne všech ale nechci to podcenit hnědne střed a listy jsou u toho středu diravé hnědé jakoby suché. Kytky zalévám až když je půda skoro suchá hnojim biobizz fish mix 1ml /l + občas stříkám na listy.
Hodím tu foto.
hellfire
Jaktěživ: Cestičky pravděpodobně vrtalka, ty tečky navíc můžou být třasněnka nebo sviluška. Vše buď ze substrátu (pokud ho před pěstem neprojedeš v mikrovlnce nebo troubě, počítej s parazitama na 99%) nebo od sousedů. Na vše výše jmenovaný platí vertimec, maj ho skoro všude. Kup ho, namíchej dle letáku, postříkáš 1x a bude klid. Možná se časem vrátí, tak 14 dní+ zase hlídej listy. Předpokládám, že ještě nekveteš takže se nemáš čeho bát (těsně před kosou určitě neaplikovat). Více info v letáku u výrobku. Ať to roste.

fotosynteza: tečky většinou značí parazita, sát můžou smutnice (hledej mušky), nebo třasněnky nebo svilušky (hledej na listu, nebo pod listem). Odhaduju ty svilušky, ty se většinou rozmnoži na jedný kytce,která to nejvíc schytá a pak se pomalu šíří na ostatní (hledej mini broučky pod listem). Pokud něco takovýho najdeš tak vertimec. Pokud nenajdeš nic a bude se to dále šířiť nafoť a hoď to sem znova. Čau.
HarryX23
Dík za radu. Substrát jsem prolil vařící vodou,trouba ani mikrovlnka mě (pro přístě budu vědět) nenapadla. Koupím a napíšu jak to dopadlo. Koukal jsem na netu na ten Vertimec můžeš doporučit kolik si toho dával ať jim neublížím ?
hellfire
HarryX23: já reagoval na kolegy před tebou, u tebe to nevypadá na parazita ale spíš na nějakou plíseň ale můžu se plést. Pokud ano tak kuprikol byl na hodně plísní ale je to ošemetný, plísní je spoustu druhů a ne každej výrobek ti pomůže na všechny, navíc boje s plísní bývaj dlouhý s nejistým výsledkem, ke všemu kuprikol nechává takovej bílej povlak na listech, takže ho používat fakt když si je člověk jistej, že je to plíseň. Bohužel ti ale nedokážu poradi na 100%, protože s tímhle si jistej nejsem. Ničemu neublížíš, když zkontroluješ rostlinu jestli nenajdeš nějaký potvory (dívej se důkladně pod listy) ale já bych spíš odhadoval tu plíseň. Další věc ve hře může být nedostatek nějakýho prvku (nemám s fish mix zkušenost), nebo něco s kořenama. Možná někdo zkušenější poradí, nebo můžeš zkusit nafotit víc fotek. Jestli je to plíseň, tak ji můžeš živit těma postřikama, takže je lepší s něma přestat, jestli nedostatek prvku tak pravděpodobně zrušení postřiku kytce ještě přitíží. Dobrý co? :D Ale vzhled k tomu, že jinak kytky vypadaj zdravě tak asi fakt plíseň. Uvidíme co řeknou kolegové.
clinic
ČAU, CO JIM JE? PŘEHNOJENO? DÍKY
Daven
hellfire: Takovou dobu se snažím dopátrat co ty cestičky způsobilo. Očividně se jedná o tu vrtalku... Díky. Postříkal jsem to Total Explosion, co mi tu zbyl od mšic na mátě... Snad to na ně zabere. Je lepší listy, které byli napadané odstranit?
jrx
clinic
malo dusika?
moj tip, uvidime co povedia dalsi majstri....
clinic
jrx:uvidíme..včera jsem to jen trochu prolil vodou, kdyžtak je nakrmím dusíkem díky
Jaktěživ
Hellfire: Díky moc za radu. Včera jsem potkal kamaráda a ten si myslí, že se jedná o bekyně, ale těm bych se chtěl vyhnout, tak zkusím postřik, jak si psal a uvidím. Určitě to bude ze substrátu, nikdy jsem o dávání do trouby neslyšel, ale aspoň mám tip na příště.

Daven: Já osobně jsem napadený listy utrhal, aby se kytka nevysilovala jejich obnovou, stejně to většinou byly menší listy ve spodní části, ale nejsem odborník.
kiwi303
Ahoj poradi mi někdo? Kytky jsou v substratu ale zezactku byli ve skleníku a nevím jestli chytli plíseň nebo je to tim substratem naky jedou v pohodě ale naky furt zloutnou viz foto....ale ty maly veskleniku nebyli a zloutnou taky tak ja uz nevim..
kiwi303
Další foto
marko48952
Prosím Vás potrebujem poradiť, viem, že bude ťažké poradiť keď nemáte fotku, ale mám niečím napadnutú rastlinu: celý list vyzerá ako keby bol 1000x prebodnutý špendlikom alebo ihlou. Zatiaľ trpý vršok rastliny a ide to smerom na dol ( rastlina už v kvete - autoflower) čo použiť, je to 2 týždeň v kvete
MC.hnojka
Zdravím, něco napadlo mojí kytičku a nevím co stím.budu rád za každou radu,předem děkuji
jrx
pozrel si zospodu list ci tam nieco nenajdes ?
Davey123
Ahoj, potřebuji radu kytičky zalévám vždy ráno a pak jdou buď pod světlo nebo na slunce. Během dne na slunci vyschnou a proto je ještě zaleju nebo orosím. Jedna rostlina roste uplně normálně a je hezky otevřená, ale druhá má svěšení listy. Myslíte,že je to z přelití? Díky
Davey123
Tady jsou ještě fotky
MC.hnojka
Ne nikde nic nevidím,až na pár mravenců
jrx
mc hnojka
ked to nezerie nejaky skodca
ktoreho by si mal odhalit na rastline....
tak bodky su z nedostatku vapnika, horcika alebo draslika
cize mineraly chybaju
fotosynteza
citace:
Původní příspěvek od hellfire

fotosynteza: tečky většinou značí parazita, sát můžou smutnice (hledej mušky), nebo třasněnky nebo svilušky (hledej na listu, nebo pod listem). Odhaduju ty svilušky, ty se většinou rozmnoži na jedný kytce,která to nejvíc schytá a pak se pomalu šíří na ostatní (hledej mini broučky pod listem). Pokud něco takovýho najdeš tak vertimec. Pokud nenajdeš nic a bude se to dále šířiť nafoť a hoď to sem znova. Čau.


žiadneho škodcu som neobjavil, zvýšil som dávku hnojív a už sa to nešíri, asi chýbal nejaký stopový prvok.Dík za reakciu
fotosynteza
MC.hnojka: mám na listoch také isté bodky až na tie diery tie nemám a škodcov na rastline nemám žiadnych, ako som písal vyššie zvýšil som dávku hnojív(biobizz) a prestalo sa to šíriť.Pravdepodobne to bude tak ako písal jrx.Podľa obrázku, ktorý som niekde videl by to mal byť nedostatok vápnika
petr.such
Ahoj. Mám menší problém. Co může rostlince chybět? Pěstuji venku, hnojil jsem lehce dusíkem, a momentálně pro jistotu trošku vápníku.
Děkuji za radu
sM0g
Zdarec growers prosím vás zkušené mazáky. nechť by mi mohl poradit. tady je link na mé vlákno mrkněte případě poradte. Docela akutní nevím jak dlouho jsou v takovém stavu. musel jsem na týden odjet a byli bez dozoru. Děkuji předem http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=1200237
nemovan
Ahoj, momentálně mi začali u kytek žloutnout spodní listy, můj odhad byl že je to asi z přelití (na noc zůstávala v podkvetináčích voda), i přesto že teď zalívám až po vyschnutí zeminy (alga grow 8ml na 2l - na kytku dám 1 l zálivky cca obden) a to tak aby byla prolitá zemina tj. v táccích zůstane jen malá loužička. I přesto se počet žloutnoucích listů nesnižuje spíš naopak....

https://ctrlv.cz/yuog
https://ctrlv.cz/XSCw
https://ctrlv.cz/H5wd
nemovan
btw, přestal jsem i poprašovat rozprašovačem, jen zalívám...
Ryan-cz
Přelitý jak kráva,plesnivá hlína.Přesad to do 10l kýblů a zalevej až po vyschnutí.Čím větší kýbl,tim ti odpustí víc chyb.A proč to pořád všichni stříkaj rozprašovačem.V tom přístřechu bude vlhko dost.
nemovan
to bilý je perlit
čtyřistadvacet
https://ibb.co/guzfja Zdravím mám problém. Mám za oknem AF Mohan Ram. Pár dní zpátky jsem si všiml že se mi na listech začínají dělat flíčky (viz. foto). Pár listů už jsem ostříhal. Hnojím Plagronem Alga Bloom a přidávám Pk 13-14. Bojím se že to zasáhne i paličky. Neví prosím někdo v čem by mohl být problém? Předem dík za odpověď.
hugorush
Čau lidi,
mám dotaz, dostal jsem od kamaráda klona roste jak z vody, ale tak před týdnem mi začali žloutnout a postupně odpadávají spodní listy, myslel jsem, že je to nedostatkem živin tak jsem koupil fish mix a dávám každej týden. Teď jsem zjistil, že ze spoda listů jsou nějaký malý žluto-bílý tečky když jsem to rozmáčkl začalo se to trochu hýbat. Důvod proč sem píšu je ten, že si nejsem jistý o co přesně jde. a další je čím se toho zbavit ? klidně chemku hlavně ať je to pryč :D v příloze dávám foto tak prosím moc o pomoc. https://ctrlv.cz/shots/2017/07/11/rk0I.png
jrx
neviem ako sa to vola po slovensky ale po anglicky je to APHIDS
su na to nejake chemie
NEEM OIL ten je snad na vsetky prisery.....
alebo
chyt vonku lienku alebo mravcov a poloz na rastlinu a zozeru ti ich....
to budu mat hostinu :)
jrx
tie zlte listy moze byt malo siry
kup si epsom sol v drogerii v DMke to maju
1pl na 1liter vody
si to sprav do flasky a davkovenie tohoto roztoku:
1liter tohoto roztoku na 10litrov zalievky
hugorush
děkuju moc za radu, zítra skočím do growshopu a zničím je !! :D
SMOLA33
priamo do substratu (Agro Univerzalni substrat predhnojeny na 6tyzdnov)prvé matecne listky vyšli na povrch po 4 dňoch. Majú 18 dní. mokrý a suchý ciklus dodržiavam. Zalievane su odstatou vodou. Pokazil som to asi tým že po 15stom dni som ich prihnojil guanom a morskymi riasami postrekom na list. Podľa môjho osobného názoru sa mi javili ako mierne prehnojene ale za každú radu a odpoveď budem vďačný
MoM
Ahoj, prosím čím by to mohlo být. Málo hořcíku? http://imgur.com/zlFJDyJ

A tohle bude asi nějaký škůdce co? http://imgur.com/qQOJ4Zr

Díky
jrx
vypada to na horcik
aj tie bodky su horcik, pokrocilejsie stadium....
SMOLA33
Co to je prosím??
jrx
skodca
leafminer
neviem nazov po slovensky, ale prelozil som to takto:
listovy banik
https://www.youtube.com/watch?v=1AocFOIO9eY
Davey123
Ahoj, potřeboval bych poradit ráno jsem na rostlině našel tohle. Mohli by mi s tím někdo poradit. Díky
Daven
SMOLA33: Něco takového jsme řešili na straně 10-11. Nejspíš se bude jednat o larvu nějaké potvory. Postříkal jsem to přípravkem proti havěti, odstranil napadené listy a bylo to OK.
sakumprdum
caute mozete tu někdo poradit nevim co to mam furt na listech myslel jsem si prva ze svilušky ne bo molice mozna nevim bile skvrny a sespod listu jsou cernry tecky asi tak nejak pouzil jsem vermitec a porad to tam je a zdasemi ze to postupuje dal po listech diky za rady
odo
sakumprdum: myslím, že to žerú svilušky


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma