Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Blaze
Foto.. Snad teď..
Blaze
V lepší kvalitě..
Dave05
Ahoj, jedu své 3.kolo a potřeboval bych poradit. Pěstuji pod led panelem v hlíně od plagronu(growmix) a ph držím okolo 6,6 - 6,7. Je to akorát měsíc od vyklíčení a začali se na jedné objevovat červené flíčky. Hnojit jsem začal zlehka před týdnem a to terra grow a poloviční dávkou calmagu. Dočetl jsem se, že by to mohl být nedostatkem Manganu. Rád bych si to tady ještě ověřil a případně i nějakou radu, jak se toho nejdříve zbavit. Díky moc
psyweed
Dave: cervena, nebude vlastne hneda? pod tym disco panelom to moc neuvidis...
uz to tu niekto daval ale opakujeme ;) https://www.youtube.com/watch?v=KgP...nnel=HempInAPot
Dave05
Jo tak máš pravdu je to spíš hnědá, pořád myslíš, že je to manganem ?
psyweed
kup calmag a pridavaj...kazda genetika / model zerie troska inac pod LED.

Ked aj budes davat preventivne 1x za tyzden nic nepokazis
Spronty
Ahoj, poradíte mi prosím ? Mám 7 kytek, každý jiná odrůda.
Kroutí se mi listy pouze i jedné z nich směrem nahoru a na konečkách jsou flíčky.
Teplota den 27-29 vlhkost 65-75%, noc 18-20 vhlkost 75%-85%.
Substrát biobizz light mix + biobizz cocos, ph 6, kytky jedou ze semínek a jsou 10. v růstu. Svítím 400w MH

Díky.
Carllito
citace:
Původní příspěvek od Spronty
Ahoj, poradíte mi prosím ? Mám 7 kytek, každý jiná odrůda.
Kroutí se mi listy pouze i jedné z nich směrem nahoru a na konečkách jsou flíčky.
Teplota den 27-29 vlhkost 65-75%, noc 18-20 vhlkost 75%-85%.
Substrát biobizz light mix + biobizz cocos, ph 6, kytky jedou ze semínek a jsou 10. v růstu. Svítím 400w MH

Díky.


Podle me téměř jistě víc hnojiv než chce

Hele a kolik dostává vody ?a kam jde odtok ?
Není náhodou z těch sedmi nejmenší ?
Je to hlína coco kolik coco ? Ph u kokosu klidně 5,6-5,8
6 už je dost

Zkusil bych i odsolit Jakoze proplach
Jestli mas nahnojenou pudu a ještě hnojiva ...
Nějaký floracleen na týden bo něco takového


No zkratka jestli davas každé stejné množství vody muže mít zbytečně hodně( ne každá stíhá stejně)
Jak daleko mas světlo ?
Spronty
citace:
Původní příspěvek od Carllito




Hele a kolik dostává vody ?a kam jde odtok ?
Není náhodou z těch sedmi nejmenší ?
Je to hlína ?


No zkratka jestli davas každé stejné množství vody muže mít zbytečně hodně( ne každá stíhá stejně)
Jak daleko mas světlo ?


Každá dostává 0,7l vody a jsou v 11l květináčích, drenáž keramzit a voda proteče do podmisky.
Je to druhá nejvetší kytka.
Substrát jsem psal Biobizz Light mix a biobizz coco. 10 dílů light mixu a 7 dílů coco a vespod docela velká vrstva keramzitu jako drenáž.

Kdyby měla hodně vody, tak ty listy jsou spíš svěšené, ne ?
Světlo je 50cm vysoko.
Ty flíčky bych tipoval na spálení světlem (ze začátku jsem dával postřik čistou dešťovkou), protože lehké flíčky jsou i na ostatních, ale jen na dvou prvních listech, pak už ne. U této je to jinak.

Zalévám každé 3 dny podle vlhkosti substrátu (zalít, vyschnout, zalít, vyschnout). Příští zálivku plánuji už s hnojivem Plagron Alga Grow za použití EC metru.
Carllito
Tak jsi si odpověděl sám celkem přesně


Pokud jsi strikal za světla muže to byt popálené tím jak se ohřeje voda světlem ...


Takže bych asi byl v klidu a normálně jel dal

Další patra už budou ok a tyhle listy stejně za nějaký čas odejdou nebo je sebereš sám
Spronty
citace:
Původní příspěvek od Carllito
Tak jsi si odpověděl sám celkem přesně


Pokud jsi strikal za světla muže to byt popálené tím jak se ohřeje voda světlem ...


Takže bych asi byl v klidu a normálně jel dal

Další patra už budou ok a tyhle listy stejně za nějaký čas odejdou nebo je sebereš sám


Ano ty fleky by vysvětlilo spálení světlem kvůli postřiku. Ale nedá mi spát to kroucení. Každý den je to zkroucené víc a víc.

Myslíš tedy, že by nevadila příští zálivka už s hnojivem ? Zatím totiž nehnojím. Biobizz light mix má v sobě hnojiva na první týden růstu.

Přikládám foto celku pro srovnání, jak ta jedna oproti ostatním trpí.
Carllito
Barvu maji ale pořad ok si myslím
Tak s tím hnojivem pomalu

Zmer Ec na odtoku
psyweed
@Spronty to ze ma dohora spicky (mierne prehnojenie) asi nijako nevyriesis, polievaj len vodou tuto jednu, hnojivo nepridavaj.

BTW ked uz teraz mas stress neviem co budes robit za mesiac, mas 7 druhov a vacsinou kazdy ma troska ine limity na hnojivo, stavbu, rast...2-3 testnute druhy spolu je este ok ale 7 to si uzijes ;)
Spronty
citace:
Původní příspěvek od psyweed
@Spronty to ze ma dohora spicky (mierne prehnojenie) asi nijako nevyriesis, polievaj len vodou tuto jednu, hnojivo nepridavaj.

BTW ked uz teraz mas stress neviem co budes robit za mesiac, mas 7 druhov a vacsinou kazdy ma troska ine limity na hnojivo, stavbu, rast...2-3 testnute druhy spolu je este ok ale 7 to si uzijes ;)


Dobře, díky za radu, dám na vás. Ještě změřím to EC.

Je to můj první indoor po X letech zahrada/balkón. To, že jsem dal hodně odrůd, jsem si říkal zrovna dnes. Bude to horror. Ponaučení pro příště 😀.
Carllito
Dá se udělat i pěkný pěst s více kmeny

Ale aspoň aby mely podobnou dobu květu
A taky tak z vlastní zkušenosti muzu doporučit dva boxy
Jelikož některé už budou dole a některé ještě pod světlem
Jestli susis tak kde pěstujes budes mít fofr sehnat místo kvůli smradu pokud nemáš od těchto věci klid a nevadí ..


Držím palce
Spronty
citace:
Původní příspěvek od Carllito
Dá se udělat i pěkný pěst s více kmeny

Ale aspoň aby mely podobnou dobu květu
A taky tak z vlastní zkušenosti muzu doporučit dva boxy
Jelikož některé už budou dole a některé ještě pod světlem
Jestli susis tak kde pěstujes budes mít fofr sehnat místo kvůli smradu pokud nemáš od těchto věci klid a nevadí ..


Držím palce


Od těchto věcí mam klid, suším jinde.

Kroutí se i nové listy, na té jedné kytce 😫 nemůže to být třeba podvýživa ? Že by naopak tato odrůda brala více živin a to co je na 1. týden v substrátu ji nestačí ?
Carllito
Co to je za kmen ?
Spronty
Lava Freeze od Super Sativa Seed Club, feminizované. Dostal jsem to jako dárek od Dutch Passion.

Je to Lava cake X Friesland Indica (M33)
Carllito
Ok. Tímto bohužel ohledně tohohle neporadím neznám nemám vlastní zkušenost a plácat se mi nechce 🤣😂
Spronty
Někde jsem teď na netu četl, že je náchylnější na teplo. Zkusil jsem tedy oddálit světlo o 10cm na 60cm, zvýšil jsem výkon větráků a ventilace a teplotu stáhnul z 29° na 26°. Tak uvidíme.
Každopádně s touto odrůdou bude očividně zábava.
Blaze
Zdravíčko lidi.
Už si vážně nevím rady. Myslel sem ze nedostatek železa ale to zloutnuti se trošku zastavilo ale už neprestalo a už se mi zdá že to zase jede do žlutá některé listy. Hnojil jsem co 2-3 den5 l zálivky na 8 květináčů 11l a dával vždy plnou dávku hnojiv od biobizz(fish, bloom, cal mag, tom max) + bad candy od Nutri..zálivka upravena biobizz bio + na 6,2-6,5 ph jedu v substrátu 60 %zahradní substrát 30%kokos 10%perlit
Blaze
Před 5ti dnyjsem dával zálivku tohoho železa byl to koncentrát ( Fe 5 - N 3 S 4,4) ale už zase zloutnou ale listy se aspoň spevnili. Byli jinak na dotek už i trošku měkké ale po tom železe už nejsou. Tak aspoň něco. Ale zdá se mi že se to zloutnuti zase rozjíždí.
Carllito
Blaze...



Jednou za 2-3 dny
Cca 0,4 L vody to je teda kurva málo podle me a jestli jim páliš plnou tam to asi taky není top


Podle me na 11l kvetnik
Můžeš nalit litr každy druhy den a jednou voda se správným ph
Jednou hnojiva 3/4 dávky a začal bych na 1/2
Ph 5,8
A budes dobrej


Takhle to asi bude dělat pořad něco...


Uvidis až jim dopřeješ víc vody, budou se radovat
Blaze
Carllito

Taky sem nad tím uvažoval jestli nedávám málo vody(zálivky). Spodek květináče je vždycky suchý a vrch taky ale. Mám pocit že někde v tom středu je nějaké těžší místo kde mi přijde že se furt drží voda. Tak nechci zalévat ať se tam nevytvoří plíseň v kořenech. Ale je fakt že vrch, kraje a spodek si o vodu říkají podle substrátu. Tak zkusím tedy prilivat větší dávky.ten litr na kytku a každou 3ti zálivku vodu a jestli to bude tím tak budu už,, spoko'' kytky v rámci možností docela přibírají
Blaze
Ale mám ještě jednu teorii která by mohla kytkám škodit ale to nevím jestli je úplně reálné. Box mám v koupelně a dá se říct že každý den se tam koupe. Tak jestli by nemohla škodit ta odpařovaná voda plná Chlóru.??
Carllito
Vole

Někdy si to prvně řekni nahlas doma
Než to napíšeš


Zbytečně ze sebe děláš kandidáta na největšího toye 😂
psyweed
Blaze zdvihaj tie kvetinace a nauc sa odhadnut v ruke podla vahy kolko to ma asi vody a kedy mas polievat.

Ked ides BioBizz naco davas Bud Candy , podla popisu je to podobne TopMax pripadne ak chces dalsi cukor dodat kup si Heaven (zbytocne drahe), lepsie vychadza Orgatrex od BioTabs.

V Kvete je lepsie davat Grow, Fishmix len v Grow faze (tak to aspon tvrdia u BioBizz;)

CalMag zbytocne ak nemas ledky.

Cely grow si musis v reale vystacit s Grow,Bloom, TopMax ked sa naucis spravovat tento zaklad potom mozes davat PK, Silica atd
Fajn je este ActiVera ked sa ti zacnu taketo veci s listami diat, vie to pekne zrovnat.

Kup si nejaky Enzym od Canna napr a tym sa vyhnes tvojej teorii ze to prelejes a nieco tam zacne hnit a je to dobre ked vynechavas hnojiva a aj na konec vo Flush faze.

Ked ti takto zltnu listy - nevidim ci aj dole...tak teoreticky rastlina/kvet si asi taha latky zo zasob z listov, teda mozno pridat viac FishMix (kedze Grow nemas).
Vodu nechaj odstat nelej im priamo chlorovu co napustis.
Blaze
Psyweed. Díky! Je to můj druhý pokus něco si vypěstovat doma tak je fakt, že se dotoho teprve dostávám a učím se za pochodu. A květináče právě zkouším v rukách. A někdy mi právě přijdou těžké (zatím to v rukách nemám) 😁 tak si nejsem nikdy jistý.

Bad candy a top max dávám od každého půlku dávkování do zálivky. Nedávám od každého plnou dávku. A dávám ho nebo mě zaujalo jeho složení.

Bio grow mám taky. Jel sem ho že začátku. Ale tím že sem si substrát míchal sám tak mi přišel vhodnější ten fish podle toho co uvádí výrobce. Ale je fakt že trošku smrdí tak dává smysl tam dávat teď ten BIO GROW.

LEDky nemám no. Aha, To jsem taky nevěděl. A presne se to jmenuje alga a mic. Tak snad je to ten cal mag co jsem myslel

A ještě dík za tip: Activera a ten enzim od canna si Teda pořídím.

A vodu dávám odstatou minimálně 24hodin.ale spíš déle.
psyweed
Ked nemas otestovane hnojky resp si zaciatocnik, tak nemixuj znacky, lebo kazdy vyrobca ma ine pomery a ked nevies odhadovat zaklady, tak nevies moc citat co ti rastliny naznacuju.

Drz sa tohto u BioBizz podla ich tabuliek PH 6.2-6.3, (nejaky cas som bol aj bez PH metra a nechybal) u BioBizz vzdy sa zrovna same okolo 6.5 , ale mozu byt vynimky

Faza Rast:
Root - od hocijakeho vyrobcu alebo mozes vynechat
FishMix

Kvet:
Grow
Bloom
TopMax

Bud Candy (nepouzivaj teraz)

Lej vzdy podla tabuliek (ziadne tvoje uvahy) ked budu mierne spalene konceky listov tak uber 30%.

AlgaMic mi prislo podla zlozenia zbytocne, nejake mini plus to mat bude ale netreba to

Radsej ten ActiVera ale lej len raz za tyzden alebo za dva...je to drahe a davkovania vysoke. Ked sa ale nieco posere ako teraz vie to pomoct.

Enzym mozes liat stale.

Musis pochopit prv tieto zaklady a potom to pojde lepsie, moze ti trvat aj rok kym to vychytas. Preto ak chces is BIO drz sa BioBizz pripadne BioTabs.

- Rob si poznamky/tabulku ako polievas tak mas prehlad co sa mohlo cim posrat ;)
- Prerataj si pocet dni kvetu aby si mal dobre rozlozene pridavanie hnojiva , tabulky hnojiv su vzdy na konkretny pocet tyzdnov, moze sa ti stat ze uz budu koncit a este si dal len 1x 4ml/1

PS: to co vychytas pri jednom straine, nemusi platit pri dalsom
Blaze
Ten Activera vypadá fakt slibně . V pondělí si udělám výlet do jednoho grow shopu a pořídím si ho a hned budu aplikovat. Můžu ho hned aplikovat s ostatními složkami nebo první sólo?

Biobizz hnojiv se chci držet zatím pořád. Příští kolo mám v plánu zasadit Blackberry Gum a OG Candy dawg kush a Ak 420. Až na to AK to jsou modely se sladkou chutí a mojim cílem je dosáhnout te chutě plus samozřejmě nějaký pěkný vítěžek. Kvůli té chuti sem slyšel že je plus když kytky nemají v boxu přes 28 stupňů což se mi daří ale i to bio by mohlo mít snad nějaký plus pro tu chuť tak biobizz je pro mě ta pravá volba. Ale ten bad candy říkáš že mi vůbec nepřidá na chuti? Když tak ho použiju na outdoor v létě a na podzim.
Budu se řídit tvojimi instrukcemi. Vše co si mi doporučil se mi zdá jako ideál. Tak jeste jednou díky
Blaze
A jestli máš takové zkušenosti s biobizz tak mam ještě jeden problém s jejich biobizz ph+. Píšou že 0,1 ml/1l a zvýší to ph o 0,1. Ale mě to tak nefunguje. Já musím dávat tak 0,2/1l na to ph 0,1+. A při namichani hnojiv mi to spadne na ph 5,4 5,5 takže tam pak leju docela dost toho ph+. Hnojiva mám v lednici takže zkažené by být neměli. Trošku mě děsí ta koncentrace toho ph+ v zalivce
psyweed
ActiVera mozes liat stale so vsetkym, ale netreba to ...je to skor taky pomocnik ked sa ti zda ze im nieco chyba

Neviem co prida na chuti...ale rozne cukry co su v hnojivach su pre podne bakterie co to zeru, nasledne seru a to zerie potom rastlina , jednoducho povedane;)
Ked chces experimentovat, kludne ale rataj ze sa moze vselico posrat

Ako zaciatocnik sa v boxe drz len jedneho modelu na kolo. Pripadne mixuj ak mas klony a potvrdene co mozes cakat. Inac mozes mat problem s s tym ako ktory model chce davky hnojiv, velkostou rastlin a dlzkou kvetu

Ak pojdes len Biobizz tak rovnaky substrat mozes pouzit aj na 3 kola, len ti nesmie preschnut, potom trva tak 2-3 tyzdne kym sa ti v pode obnovi "zivot". Vyrezes len stonku / korene v strede a pichnes tam sadenicu z maleho kvetinaca.
K tomu potrebujes bud Mykorhizne (https://www.symbiom.cz/cs/p-1-symbi...jcata-a-papriky) huby pridat alebo Enzym. To ti rozlozi stare korene

PH+/- pridavas tolko kolko ti ukazuje PH meter, ked lejes Mineral hnojky bude to asi viac skarat ako pri Bio. Hlavne je to BIO PH takze sa toho leje viac ako nejakej koncentrovanej kyseliny
Mihal8
1+1=2 Čau, vyřešil si nějak tvůj problém u příspěvku č. 879? Mě se přihodilo to samý a dělá mi to jak v kokosu, tak v hlíně a přitom mám ph i EC v normě.
mastifuk
Cus lidi. Rezy 21. den v kvetu. Nevite proc se mi takhle kroutej listy.?
Carllito
citace:
Původní příspěvek od mastifuk
Cus lidi. Rezy 21. den v kvetu. Nevite proc se mi takhle kroutej listy.?



Hodně vody


Nech vyschnout a dej půlku co jsi zvyklý
mastifuk
citace:
Původní příspěvek od Carllito



Hodně vody


Nech vyschnout a dej půlku co jsi zvyklý


Tak jsem nasel pricinu. Nedalo mi to a cely jsem to rozbombardoval a vyndal vsechno ven. Mam textilni kvetinace a udelal se mi bily povlak na nekterych. Co s tim? Je hovadina dat vetrak dolu ke kvetinacum, aby na ne foukal ?
Carllito
Ta bílá mapa je následek hnojiva
Hnojivo je obecně sůl
Takže to bych neřešil to se dá očekávat ze tam bude

Vetrak přímo na kvetnik nevim nemám vyzkoušené každopádně vetrak na spodek kytek blbej není
Po masou listu se pak hezky hýbe vzduch a nehrozí plíseň
mastifuk
Ten povlak je prave plisen.
Carllito
Pokud to není stopa po hnojiva a je to jistě plíseň

Tak jsi v pici

Vyhodit a dat nové
mastifuk
Neech toho :D to nemuzu vyhodit. Ten povlak jsem setrel prste. Na 98% to je plisen ..
mastifuk
Dam vetrak a uvidime .. Sisky zatim rostou... takze budu chvili bojovat
Carllito
No
Pokud je ta plíseň na kvetniku
Je i v něm

Nevim jak to mas staré
Ale jestli je plíseň v kořenovém systému tak to stejně umře samo 😂
mastifuk
stary mesic a pul od zasazeni rezy. 22 den kvetu.. a ano .. ze je to i v nem to mas pravdu.. na nekterych to je videt nahore na hline.. prece ale nemuzu jen tak vyhodit 45 dni prace a energie.. budu bojovat :D
Carllito
Spis by jsi to měl asi brát tak ze zahazujes dny které chceš bojovat 😂😂😂už muže jet nové a lépe

No ale je to na tobě
Ať se dari
mastifuk
stary mesic a pul od zasazeni rezy. 22 den kvetu.. a ano .. ze je to i v nem to mas pravdu.. na nekterych to je videt nahore na hline.. prece ale nemuzu jen tak vyhodit 45 dni prace a energie.. budu bojovat :D
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od mastifuk
stary mesic a pul od zasazeni rezy. 22 den kvetu.. a ano .. ze je to i v nem to mas pravdu.. na nekterych to je videt nahore na hline.. prece ale nemuzu jen tak vyhodit 45 dni prace a energie.. budu bojovat :D


jednu zálivku komplet Polyversum, klidně dvojitou dávku ;-)
Vagieres
Ahoj , mám problém, odumírá mi kytka, usychají a kroutí se jí listy. Mám čtyři kytky , všechny zalévám stejně , stejný substrát atd. .. hlína biosoil mix, pH 6,5 , gnojky - AN .. dávkuji každý druhý den podle návodu .. , stáří 6 týden. Děkuji za pomoc
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od Vagieres
Ahoj , mám problém, odumírá mi kytka, usychají a kroutí se jí listy. Mám čtyři kytky , všechny zalévám stejně , stejný substrát atd. .. hlína biosoil mix, pH 6,5 , gnojky - AN .. dávkuji každý druhý den podle návodu .. , stáří 6 týden. Děkuji za pomoc


řekl bych, že je to spálený hnojkama
změř si Ec na výtoku
Carllito
Jestli mas advancet nutrients a davas 4ml/L
Tak mas Ec takových 2,9 možná víc

To je hodně

Ted by h chvíli dával jen upravenou vodu připadne přidej enzym
A pak až cca žánrem týden začneš znovu.
Dej 1,5 Ml/L A a B
Ostatní pokud pridavas dej po 1ml/L

Ale prvně to prolej
Vagieres
Díky
S4dd4m
Zdravím borci mám 10 dní staré kytky v Amazonu hnojím Plagronem Hydro a dávám kořenový stimulátor taky od Plagronu vstupní EC čistý odstátý vody je na 0.2 a Ph 6.8 po úpravě má voda EC 1.3 a PH 5.6 a udělaly se mě najednou takovýhle skvrny a listy povadly tak se chci zeptat jestli jsem to prehnojil nebo co by mohlo být za problém? Jinak teplota a vlhkost vzduchu za den se pohybuje od 22-28Celsia (v noci kolem 18Celsia) 40-80% vlhkost. Zálivku jsem dneska upravil na 1.0 EC a Ph jsem nechal na 5.6. Nějaký nápady co s tím dál? Díky za odpověď
S4dd4m
Ještě další fotky..
ZOO68
to Ec je na tak malé kytky vysoký - 0,7-0,8 mS z výchozí 0,2 mS musí stačit
spíš bude do budoucna průšvih s tou teplotou (v hydru to při 28 °C shnije)
S4dd4m
Tyo chlape je to daleko horší já to celý kontroloval a zjistil jsem začínající hnilobu na kořenech, takže zítra měním komplet Roztok celý to vyčistím narvu tam peroxid vodíku hnojky jak píšeš na 0,7-0,8 a budu čekat zázrak. Neshnije tý teploty se nebojím neběží mě odtah pořád a ten je na tu skříň predimenzovanej a na léto bude před skříní klimatizace.. Ale jsem zoufalej zejtra do toho ještě nacpu calmag a děj se vůle Boží.. celej den mám zkurvenej
Carllito
citace:
Původní příspěvek od S4dd4m
Tyo chlape je to daleko horší já to celý kontroloval a zjistil jsem začínající hnilobu na kořenech, takže zítra měním komplet Roztok celý to vyčistím narvu tam peroxid vodíku hnojky jak píšeš na 0,7-0,8 a budu čekat zázrak. Neshnije tý teploty se nebojím neběží mě odtah pořád a ten je na tu skříň predimenzovanej a na léto bude před skříní klimatizace.. Ale jsem zoufalej zejtra do toho ještě nacpu calmag a děj se vůle Boží.. celej den mám zkurvenej


Tvl měj rozum
Vyhodit Vyčistit
Začít znovu a lépe a rychle 😂
Waclaw@666
Ahoj, jedu druhé kolo a objevil se problém, se kterým bych potřeboval poradit. Začaly žloutnout spodní listy u 1 z 8 kytek. Tipoval bych to na deficit dusíku, ale problém je v tom, že na vrchu se na některých listů mírně stáčejí špičky dolů jako dráp (známka přebytku dusíku?!? --- kytka ale nemá tmavou barvu jako u přebytku dusíku!!) Zalévám cca každý třetí den cca 850ml. Růstové hnojivo (Plagron Terra Grow - zatím max 1,5ml/l) dávám ob zálivku, v každé zálivce jen Power Roots a Pure Zym od Plagronu. Zálivku upravuji na pH 6,3 - 6,5 a EC 0,5 (bez hnojiva) až 0,9 (s hnojivem). Teplota je od 26°do 29°. Vlhkost 55% až 85%. Hlína Plagron Lightmix.

Foto 1 - pohled shora, žádné známky deficitů, barva krásná (bych řekl)

Foto 2 - pohled na žloutnoucí spodní list
Waclaw@666
Foto 1 - další žloutnoucí list vespod

Foto 2 - detail listu ve středu rostliny, světle zelené tečky, takové byly i na těch spodních listech, které nyní žloutnou, vršek je čistě krásně zelený
Waclaw@666
Celkový pohled těsně po rozsvícení
Carllito
Jj přidej hnojky ..
jakubyn
Nejspíš jsem to přehnojil nebo se pletu ?
zvláštní ale je ze to schytala zatim jenom jedna kytka jedu plagron hydro a+b jsem na zacatku 4 tydne od semene
vstupni voda EC 0.4 Ph 7.7 po upravě EC 0.9; ph se snazim drzet kolem 5.5 ted jsem to srazil na 5.4 5.3 ze začátku mi to mozna vylezlo na 6.0 ale ted to pravidelně hlídám
Touma
Ahoj, vidim spravne deficit ca/mg? Takhlw zbarvenej je jen jeden starsi list (foto 1). Na foto 2 jsou takove flicky, ty jsou krasne videt jako hnede tecky, kdyz na listy zespoda svitim. Je jich malicko, ale je to na vice listech. Growmix, 30. Den 12/12 pod hps, hnojivo plagron. Dneska jsem poprve pridal calmag, snad se to vyresi. Jinak dotaz uplne mimo - je normalni, ze ty kvitka pod siti jsou uplne svetle zelene, az zlute? Je to tim, ze nemaji svetlo? + PH neřeším, nikdy jsem neřešil, nicméně ted po přestěhování bych možná mohl začít. Diky za radu
Waclaw@666
Tak problém trochu postupuje nahoru. Další list o patro výše začíná také chytat tu žlutou barvu a místy i tmavě hnědé skvrny.

Vodu míchám kohoutkovou s destilkou. Dávat čistou destilku se mi nechce, přeci jen něco stojí, ale mám kliku, že ji kupuji v práci a vyjde mě na 5 Kč za litr, což ještě jde. Dávám to 50/50, tím stáhnu EC na 0,3 - 0,4. Nad reversní osmozou jsem už taky přemýšlel, ale vzniká odpadní voda a využití bych našel snad jen na spláchnutí záchodu, nehledě na to, že nemáme zrovna velký byt a další kanystr na vodu bych před přítelkyní už neobhájil. Už tak je tu málo místa.

pH upravuji na 6,3 - 6,5, jak se povede, ale většinou těch 6,4.


Foto 1 - Pohled shora, vypadá to v pohodě
Foto 2 - Tam, kde byly ještě včera jen malé světle zelené tečky (těmi to vždy
začíná, jsou tam od začátku, co se list plně rozvinul, ale dlouho se to
nehoršilo), začíná žloutnutí a udělala se tmavá (nekrotická?!) skvrna.
Vápník?
Foto 3 - Tyhle listy byly ještě včera celkem v pohodě, kromě malých, světle
zelených teček a dnes toto
Foto 4 a 5 - Tyto listy jsem už fotil a mírné zhoršení si myslím

Každopádně jsem dal včera zálivku s růstovým hnojivem (2 ml/l).
pH 6,5
EC 0,9
Zatím žádné zlepšení, ale co čekat po pouhých 24 hodinách.

S další zálivkou změřím pH výtoku pro vyloučení špatné hodnoty v substrátu. Plíseň v kořenech to asi taky nebude, žádný zápach necítím.

Nutno dodat, že problém je jen na hlavních velkých vějířových listech, nové výhonky i větve mají listy v pořádku
Waclaw@666
Další
Waclaw@666
A poslední
Carllito
Stejný jako příspěvky nad tebou

Přidej aspoň kazdou třetí nebo druhou zálivku calmag a enzymy
Maličko jim uber na hnojivech a je to
Frodo
Zdravím, mám problém s horními listy u malých rostlinek(viz foto). Prvně jsem je měl pod zářivkama (dohromady 150 W), teď už nějaký ten den ve skleníku(na noc přenáším do tepla). Ph jsem nikdy nehrotil, ale dle papírků pH 7. Zasazeno do vysevniho substrátu, vespod kvetinacku trochu zahradnického. Problém se vyskytl u 3 z 16 rostlin. Nevím čím to může být, já bych to viděl na problém s kořeny. Předem díky za jakoukoliv radu.
Carllito
Úplně učebnicová deformace listu díky vysokému ph
Hlína těch 6,3max6,5

Každopádně dle toho jak se to tvari tak to asi nebude ani geneticky nějak šlechtění odrůda viď ?
Nebo jsou to nějaký kupovany ?
Frodo
Kupované semínka od Sweet Seeds, tohle myslím je konkrétně Killer Kush Fast Verze. Takže snížit pH v zálivce. Co bys doporučil? Kupované pH - , nebo nějaké domácí verze typu octu ? Přemýšlel jsem i o přesazení.
ZOO68
v lepší drogerii kup dusičnou, fosforečnou nebo sírovou kyselinu

citace:
Původní příspěvek od Frodo
Kupované semínka od Sweet Seeds, tohle myslím je konkrétně Killer Kush Fast Verze. Takže snížit pH v zálivce. Co bys doporučil? Kupované pH - , nebo nějaké domácí verze typu octu ? Přemýšlel jsem i o přesazení.
M@gic
citace:
Původní příspěvek od Frodo
Zdravím, mám problém s horními listy u malých rostlinek(viz foto). Prvně jsem je měl pod zářivkama (dohromady 150 W), teď už nějaký ten den ve skleníku(na noc přenáším do tepla). Ph jsem nikdy nehrotil, ale dle papírků pH 7. Zasazeno do vysevniho substrátu, vespod kvetinacku trochu zahradnického. Problém se vyskytl u 3 z 16 rostlin. Nevím čím to může být, já bych to viděl na problém s kořeny. Předem díky za jakoukoliv radu.

Máš to na všech, nebo jenom někde? Ty kytky vzadu vypadaj v pohodě a barva listů je taky dobrá. Já měl takhle jednu kytku pokroucenou z asi pět let starýho semene. Nakonec se srovnala sama. Dej tomu ještě čas, než začneš shánět žíraviny. ;)
Frodo
citace:
Původní příspěvek od M@gic

Máš to na všech, nebo jenom někde? Ty kytky vzadu vypadaj v pohodě a barva listů je taky dobrá. Já měl takhle jednu kytku pokroucenou z asi pět let starýho semene. Nakonec se srovnala sama. Dej tomu ještě čas, než začneš shánět žíraviny. ;)


3 ze 16ti takto vypadají, ostatní jsou v pořádku. pH chci srazit tak jako tak, ale nebojím se zainvestovat, máme tady blízko grow shop, a pH mínus nestojí mnoho(i když je to kyselina taky). Já jsem s tímto krpatěnim listů minulý rok odjel celou kytku od semínka.( sklizeň nic moc , cca 150g), možná to bylo v pH, jelikož kytka byla krytá balkonovka a ostatní venku byly v pořádku vlivem kyselé dešťovky.
Waclaw@666
Tak problém trochu postupuje. Měřen výtok, pH 6,5 a EC 1,4 (zálivka pH 6,5 a EC 0,3). Měřeny celkem 3 kytky s menšími či většími problémy. Fotky jsou z té nejvíce postižené. Další 2 mají jen hnědé skvrny (z toho 1 má jeden žlutý list). U těchto 2 méně postižených byl výtok pH 6,7 a 6,5 a EC 1,1 a 1,3.
M@gic
citace:
Původní příspěvek od Frodo


3 ze 16ti takto vypadají, ostatní jsou v pořádku. pH chci srazit tak jako tak, ale nebojím se zainvestovat, máme tady blízko grow shop, a pH mínus nestojí mnoho(i když je to kyselina taky). Já jsem s tímto krpatěnim listů minulý rok odjel celou kytku od semínka.( sklizeň nic moc , cca 150g), možná to bylo v pH, jelikož kytka byla krytá balkonovka a ostatní venku byly v pořádku vlivem kyselé dešťovky.
pH si můžeš rozhodit někde v hydroponii nebo když kytka přeroste květináč, u outdooru jsem to ještě neviděl. To kroucení bude problém úplně mimo výživu a chemii. Kdyby to bylo v hlíně a zálivce, vypadaly by tak všechny.
Frodo
citace:
Původní příspěvek od M@gic
pH si můžeš rozhodit někde v hydroponii nebo když kytka přeroste květináč, u outdooru jsem to ještě neviděl. To kroucení bude problém úplně mimo výživu a chemii. Kdyby to bylo v hlíně a zálivce, vypadaly by tak všechny.


Tady to spíš vidím na problém v genetice. Každopádně je ještě nezatracuji. Počkám pár dní a uvidím.
Lolineq
zdravím přátelé, jelikož jsem klasický amatér a mám první kolo indoor který se blíží z části ke konci potřebuji poradit kde jsem udělal chybu krom toho že mě vůbec napadlo k wilmě přidat 2x květináč s hlínou. Spíše jaký z problémů jsem si tím vytvořil na kytkách v obouch mediíích a co s tím. (to, že to byla blbost už vím. )

jak už jste pochopili použil jsem drip wilmu a narval tamdva květináče s hlínou, kde se mi samozřejmě vyklubali dle mého budto svilušky a nebo smutnice,molice, či třásenky (viz lepová deska v gallery), které šíří tuto chorobu o které si myslím, že mám právě v hydru. čím bych chtěl v tomto příspěvku začít. pravděpodobně se mi v hydru v kořenech objevila půdní houba "Pythium a phytophtora". říkám jsem začátečník a podle popisu si myslím, že jde o tuto nemoc. věřím, že se škůdci do hydra nedostali, nebo nežijí v něm že původ je v té hlíně která jde za dva týdny pod kosu hydro poběží ještě měsíc protože tam je jiná genetika, která trvá dýl. (oboje AF: hydro mobydick xxl, hlína lemon juice. oboje autoflower)

takže v hydru mi odumírají listy od spodu a vypadají jako sežraně škůdcem (viz lepová deska v gallery) a nebo napadené plísní, prosím o radu jestli jsou mé doměnky správně popřípadně co to způsobuje a jak s tím bojovat ve fázi květu a přečkat měsíc, hydro na předčasnou sklizen určitě nevypadá, nebo spíše by z toho skoro nic nebylo.
Lolineq
omlouvám se o rozdělení příspěvků ale věřím, že to admini pochopí už kvůli přidání fotek a hlavně že řeším dle mého dvě různé věci. (nemoci)

takže ted Hlína která má jedna kytka už flush a o víkendu kosu a druhá to vidím, tak ještě týden dva.


za prvé mi z hlíny létají malé mušky jak už jsem psal nevím jestli to jsou svilušky a nebo smutnice (viz lepová deska, foto v galerii) ke kterým se přikláním víc díky půdní houbě v hydru zajímavé je ale že stejná nemoc co v hydru se neobjevuje na kytkách v hlíně každopádně kytky v hlíně mají spíše oschlé listy z kraju a začinají žloutnout může to být jen že kytky už dozrávají, toď otázka pro vás. každopádně i malinké listky od šíšek začali házet nehezkou barvu ale to jen u kytky která už je na seknutí bohužel jsem začal pozdě (nezkušenost) flushovat tak je chci nechat do víkendu než přijde kosa. každopádně ma malém lístku to vypadá dosti podobně jako v předchozím příspěvku v hlíně zde přikládám fota.

Prosím o info co to je za mršky na té lepové desce foto mám v galerce. Děkuji snad nevadí, že jsem to nenapsal k příslušnému tématu o škůdcích které tu určitě bude, ale za prvé to pomůže k vyřešení mých dvou problému (aspon doufám a za druhé nebudu o to víc zasírat forum)

Děkuji všem za rady. doufám, že mě potěšíte jen kladnými zprávami, že moc vyšiluji a vše je v pohodě a dáme to společně do kupy :)

at se vám i vašim slečnám daří ;)
danielk
Ahoj,
poradi prosim nekdo, co by mohl byt za problem?
3 tyden kvetu, vzdalenost od 400W cca 40cm, zacaly delat i vzdalenejsi kytky
jedna se o hydro
mamdomaejkej
Ahoj lidi, jsem v 7 týdnu kvetu, kosa is coming soon presto me zajíma co mam za problém, že u nekterých hereček takto chřadnou listy :/. Svítim ledkami, hnojim Cannou a pridavam Ca a Mg jednou za 14 do zálivky. Hnojky jedu podle tabulky. Na palice to neleze, jen horní patra listu takto vypadají.
psyweed
zla foto bud svilusky (tie bodky, pozri pod listy)

pripadne calmag nestaci daj kazdu 2 zalievku
mamdomaejkej
Zkoumal sem to i mikroskopem a svijusky to nebudou, ale stim calmagem si nato nejsip kapnul. Dal sem jim ted vetsi davky a prostrihal ty spatny listy a je to dobry👍 Ted uz to dokopu, zbyva mi treba tyden a salamky sou neskutecny, jestli ted nepujdu pres 1,5g/W tak uz nikdy 😃 Do priste urcite nebudu setrit calmagem
Maxeaux
Chlapci co si myslite o tomto? Este som to nevidel. Kytka cca 20 dni, po presadeni zacala stracat farbu od spodu, rast sa trocha spomalil. Nekroza na koncoch spodnych listov, spicky novych zltnu. Biobizz lightmix, tableta biotabs, svetlo QB na vykone cca 90w. S rovnakym setupom minuly grow bol ok. Ph, vlhkost netusim.
Maxeaux
Este
dermi
nazdar!
mozte mi niekto skusit potvrdit/vyvratit moju domnienku, ze to je plesen? 5 tyzden kvetu, objavilo sa to zo dna na den
M@gic
citace:
Původní příspěvek od dermi
nazdar!
mozte mi niekto skusit potvrdit/vyvratit moju domnienku, ze to je plesen? 5 tyzden kvetu, objavilo sa to zo dna na den

Plíseň to určo neni. Může to udělat vysoká teplota nebo třeba nějakej deficit. Čím hnojíš a jak často?
Markyz
citace:
Původní příspěvek od Maxeaux
Este


Měl jsem to samý, jen trochu horší. Zvýšil jsem teplotu a přihnojil dusíkem, vše je teď O.K.
dermi
citace:
Původní příspěvek od M@gic

Plíseň to určo neni. Může to udělat vysoká teplota nebo třeba nějakej deficit. Čím hnojíš a jak často?


Je to asi teplota, je to len na vrskoch jednej kytky (hoci ostatne su +- rovnako vysoke), deficit nepredpokladam, hnojim biobizzom.
Dude13
Měl bych 2 dotazy. Teď jsem na konci 1. týdne květu, hnojím Biobizz dle návodu, médium je kokos a perlit (2:1), 600 W na plochu 1,2 m2.

1. Green Crack ze semínka byl na začátku ve stresu a šel logicky do květu dřív. Jelikož vlhkost jsem držel výš pro ostatní kytky (průměr 75-80 %), chtěl bych se zeptat, zda nejsou v paličkách náznaky plísně. Ventilace je nyní již upravena, abych snížil vlhkost alespoň na 50-60 %.

2. Na dvou klonech, které mám v boxu, se objevily světlé skvrny. Domnívám se, že by bylo vhodné u nich použít Calmag. Je to tak?

Předem díky za reakce.
psyweed
@dude13 - svilusky, trasnenky mas nieco z toho podla tych bodiek (zle to vidiet)
Dude13
@psyweed Ne, žádná havěť tam naštěstí není. Od svého dotazu jsem mimo klasické schéma jednou dal nejvyšší dávku Biobizz Calmag, dnes flush (po cca 10 dnech).
Ještě posílám foto nejvíce poškozených listů.
Rascal33
Začíná to tmavými tečkami podél žilek, postupně se to rozlézá a nakonec list zežloutne a uschne celý.

Nevíte co by to mohlo být?
psyweed
Dude13: no ten list dobra kombo teda...ak neni skodca
Tak PH zmeraj 6-6.2 neviem cim hnojis, pridaj grow pripadne Activera je fajn na tieto nejasne problemy s hnojenim

Ak si mal novy substrat, ten bol predhnojeny a zaclo to az neskor , tak mozes mat malo zivin, preto si to bere z listov.
U CalMag deficitu sa to prejavuje ze zltne cely list alebo hrdzave flaky. Toho ti nejako bledne striedavo do zelena

Napis v ktorej faze si a cim jak hnojis

---

Rascal33 no ty mas asi mix vsetkeho mozneho :D
U teba je to skor na CalMag ako u suseda hore ale napis tiez detaily o tom peste

Obaja neuskodite ked pouziteje Enzym to zrovna substrat ako tak. Ked to je len deficit hnojenia zrovna sa to do tyzdna max
Dude13
@psyweed: S kytkama ze semínek jsem na konci 2. týdne květu, klony jsem dokoupil o něco později (všechny klony jsou samozřejmě stejný strain) a je vidět, že jsou trochu slabší a mají cca týden zpoždění (koupil jsem pro doplnění pěstebního prostoru). Rostliny ze semínek a většina klonů jsou zcela v pořádku, na dvou klonech jsou náznaky skvrn a ty dva nejhorší klony jsou na fotografiích výše. Za celou dobu žádní škůdci. Hnojím Biobizz dle návodu, používám Bio-Grow, Bio-Bloom, Top-Max, Bio-Heaven, Alg-A-Mic, Acti-Vera a dle potřeby Calmag. pH držím na 6,0 (měřím každou zálivku), zalívám ručně. Jednou aplikován Rock Effect. Médium je kokos a perlit (2:1), nebylo předhnojeno. Svítím 600 W na plochu 1,2 m2. Předevčírem použit Canna Flush, včera pouze voda, dneska na rostliny ze semínek použita koncentrace živin odpovídající konci 2. týdne (bez Calmag), na klony jsem ubral a použil koncentraci pro 1. týden + Biobizz Calmag (dal jsem 1 ml na litr). Obával jsem se, ať klony nespálím, proto jsem ubral. Teď si čtu tvou odpověď a navrhuješ zítra klonům přidat živin?
Midnight
Zdravim, jsem novy pestitel, mam problemy uz v rannem stadiu rustu. Horni listy jsou svetle zelene a konecky uplne ztraci barvu. Spodni starsi listy se ohybaji a umiraji, stonek mi zfialovel. Co jsem se docetl tak by to snad mohla byt sira nebo dusik, popripade preliti? Nejsem si jisty co presne to muze byt tak prosim o radu.
Pestuji v CANNA COCO, namichano s perlitem cca 2 ku 1. Hnojeni canna coco, namichano s doporucenymi spodnimi hodnotami. V boxu mam 23-26 stupnu, vlhkost 42-56%. Zalil jsem to zatim 2x, jednou za tyden. Prvni zalivka byla s mensi davkou hnojiva. Zalevani by melo byt lehke proliti(kvetinace jsou ve vzduchu takze nestoji ve vode), takto mi bylo porazeno.
M@gic
Perlit jsi tam asi dávat nemusel ale to nebude ten problém. Zkus zvednout dávkování hnojiva, podle mě ta kytka prostě potřebuje víc žrádla než jí dáváš. Fialovej stonek má spousta odrůd a ničemu to nevadí.
Ty tabulky na hnojení jsou dělaný pro čistej kokos, ty jsi tou hromadou perlitu změnil vlastnosti substrátu a asi budeš muset dávat trochu víc. Teoreticky by takhle mohlo vypadat rozhozený pH ale pokud máš nějakou normální odstátou vodu tak to asi nebude ono.
Midnight
M@gic: ten substrat je namichany 3 ku 1, to se musim opravit.
Stonky byly ze zacatku zelene i matka je cela zelena bez fialovosti.
Hnojeni pridam teda vic, davam skoro nejnizsi hodnoty takze v tom bude urcite problem. Diky!!
nasel jsem fotku ja kto vypadalo cca pred tydnem a pul, dosypal jsem to potom perlitem kvuli smutnicim, mel jsem s nima problem minuly rok v normalnich kytkach (fikus,..) da se jim pry takto zabranit.
van blade
zkontroluj PH
psyweed
@Dude13:

Hnojiv teda mas :D zbytocne vela a mas v tom chaos potom, nauc sa pracovat so zakladnymi a potom pridavaj dalsie.

Ked si v Kvete tak daj len Grow (vyssia davka), Bloom, topmax a vyssia Activera...ostatne vypusti.

PH daj 6.2-6.3 ako pisu aj v Tabulke ak si pamatam spravne

CannaFlush netreba vobec, lepsie ked si kupis CannaZym s tym mozes aj flushovat a rozklada korene, brani plesniam

Svetlo mas HPS ci LED? Ak HPS nemusis ani CalMag vacsinou to netreba

Ked pridas aj viac, tak to uvidis na spickach listov ze budu mierne spalene ale to nicomu nevadi. Je to mensie zlo ako deficit zivin, potom mozes na dalsi krat ubrat.
psyweed
@Midnight pridaj viac grow ked das vela spali konceky ako som pisal vyssie ;)
Dude13
@psyweed: Moc díky za odpověď.
Jedu dle schématu od Biobizz (viz příloha nebo zde).
- Zkusím tedy oproti origo schématu přidat Bio-Grow a Acti-Vera, Bio-Bloom a Top-Max nechám dle schématu a vyhodím Bio-Heaven a Alg-A-Mic.
- pH jsem držel na 6,0 (dle Mr. Josého), takže ho dle návodu Biobizz mírně zvýším na 6,2-6,3.
- O víkendu nahradím Canna Flush za Cannazym a udělám průplach.
- Světlo je HPS. Dnes ráno jsem Calmag přidal, další dny tento týden už dávat raději nebudu.

Jinak kytky vypadají k světu, ze semínek je to radost pohledět a u klonů se nic dalšího nestalo, pouze ty tři/čtyři mají zasaženy trochu ty listy, ale rozhodně se jejich stav nezhoršuje.
Midnight
van blade, M@GIC: Sehnal jsem ph metr, voda s hnojkama mela 7.1 a substrat mel 7, pridal jsem hnojeni a naredil to ph- pro rust, ma to tedkom 5.7, z kohoutku mi jde 7.5. Takze ph problem a asi i malo hnojeni, dekuji moc za pomoc


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma