Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Pavel.k77
Zdravím všechny a jdu si pro radu.
pH zálivky 6,5
Ec 1,2
Pěst v hlíně
Světlo 400w
10 dnů květ
Teplota: noc 19 ,den 25
Výtok: Ec 0,9 pH 6,2
Toto se mi objevilo na vrchních listech.
Čím to může být?
Je to jen na dvou kytkach ze 14 uprostřed boxu.
Na žlutých destičkách není žádný hmyz.
Díky za rady.
crazyn
Deficit CA , asi , přidej hnojky když lejes 1.2 a vyteklo 0.9
psyweed
@Bruce11 konceky schnu bud vela hnojek alebo tym ze je to uz na konci tak to z tych listov taha kedze len vodou prelievas

Mas to dost suche takze tazko povedat v tejto faze...ale mozes osrihat vsetky vrsky a spodky nechat dobehnut ak este trichomy nie su podla zelania.
Bruce11
psyweed: diky moc za radu, musim sa priznat, ze som to nevedel uz dlhsie udrzat, islo to 27.12 dole. Je to asi dost skoro, lebo je to len 57dni od prepnutia,a nie som si isty, ci je to hotove. Ale Ta nekroza listov sa zacala tahat aj do sisiek, po kose som musel tie zhnednute a suche casti pracne ostrihavat dole.
Bohuzial sa pod to podpisalo asi viacero chyb. 1.Prehnojenie, 2.asi aj nedostatocne mnozstvo zalievky (nikde som sa nedopatral ani na priblizne mnozstvo optimalne prepocitane na velkost kvetinaca) tak som daval najprv 750ml na kvetinac, a potom len cca 400-500ml... na 6L kvetinac. Po 3. asi plesen listov, nasiel som tu jeden podobny pripad,(cislo clanku si bohuzial nepamatam) chalan pisal presne to iste, ze sa zacali rozpadavat listy a potom az do sisiek to islo.
Ja by som len chcel vediet, aby mi niekto vysvetlil, ze ak som tak velmi zle (silno) hnojil ako si myslim, tak preco cely pest isli tie baby dobre, a az niekedy v siedmom tyzdni kvetu zrazu cely box postupne schne :-(... cely cas som daval rovnake koncentracie, predpokladam ze by sa to prejavilo uz skor prehnojenim, alebo nie?.
Je to moj prvy pokus, smola je ze som to nemohol kosit postupne, lebo v boxe to aj susim, kvoli filtru. Inak by som to dal tiez postupne dole.
Mam to nafotene vsetko od zaciatku, ked bude viac casu hodim to sem ako cely prispevok :-) sam som zvedavy kolko toho bude... (a ake dobre)... bude tipovacka :-)
Diky vsetky, som rad ze mozem cerpat mnozstvo informacii z vasich skusenosti a postrehov.
odo
Bruce11: Neviem, či si toi už skosil... Vyzerá to, že to už bude hotové. Zaujímalo by ma, že či si to v závere preplachoval čistou vodou. Ak to dáš dole neprepláchnuté, tak to bude hnusné a predpokadám, že aj účinky budú dosť nepríjemné...
psyweed
Bruce11: Tie dni kvetu ber orientacne niekedy to ide rychlejsie inokedy pomalsie...
Vrsky mozu by za 55d a dole 60+d

Hlavne su tie Trichomy, kup si nato na Aliexpess mikroskop a s tym si to pozeraj.

Zalievka osobne mam automatiku cez kapace takze kazda dostane +- rovnako ale stalo sa mi ze 2-3 zacli menej pit a mal som to preliate, vzadu samozrejme <> vidis...:/

Niekto ma len jednu velku vanu, tam vyleje X litrov vody (podla velkosti boxu) a kazda si potiahne kolko treba

Skus BioBizz hnojky Grow, Blow a TopMax, ked mas rozpocet este ActiVera je fajn. Potom mozes uplne EC a PH vynechat a neriesit to

Susit mozes este v boxe ked ide kolo - das to do krabice a niekde hore uchytit ak je miesto...premysli to pre dalsi krat
Bruce11
Ahojte vsetci, stastny novy rok vam vsetkym prajem, nech sa vam vo vasich zahradkach vzdy uspesne dari a ste so svojim snazenim vzdy spokojni. !!!!

@Odo: Prepac, napisal som to tak hlupo ze islo to "dole" :-D... ano 27.12 bola kosa. Preplachoval som to nejakych 5 dni cca... odkedy som videl tie vyrazne zmeny (nekrozu) na listoch, a pisal som sem, tak som to potom uz len vodou zalieval. Bal som sa, ze to bude este horsie. Co sa tyka chuti, neviem to celkom odhadnut, je to este mokre a malo by to asi chvilu postat vo flasi. Mam doma teraz red cherry berry (out) a ten je chutovo velmi prijemny, toto co som kosil je Royal Highness od RQS, je to THC:CBD / 1:1 priblizne, takze tam necitim taky velky HIGH, ale je to velmi prijemne, mozem pritom fungovat, upratovat, alebo nieco robit. Ja som to chcel primarne kvoli bolesti, a ten slabsi high mi pride celkom fajn. Uvidim ako to budem citit za mesiac, dva. :-) ...


@psyweed: Viem ze sa tie udaje mozu lisit, (ale az tolko?) orientoval som sa podla trichomov pod mikroskopom (fotka bola aj vyssie v prispevku). Ale su vysychanie bolo velmi znicujuce, nechcel som to nechat znicit cele....
O tej tvojej automatickej zalievke by som chcel pokecat, da sa poslat ss aj ked to nemam zaplatene? ci iny sposob neni, nechcem to rozoberat v tomto vlakne.
Hnojky mam od Advance Nutriends PH Perfect grow a bloom pre kokos, tam sa tiez vraj nastavi same to ph. (meral som to, ale aj trochu upravoval)
Myslim ze hnojky by som zatial nemenil, hlavne preto ze som kupil dalsie balenie na bloom, tak to chcem minut.

S tym susenim mas pravdu!!, mohol som to lepsie vymysliet, len nebolo moc casu pred (a pocas) sviatkami spekulovat. Skoda, tie spodky by este potrebovali par dni, co uz. Robim upravy aj na svetle, ventilacii, boxe, a aj tu automaticku zalievku by som chcel vyriesit. Nasiel som celkom dobru krabicku na aliexpresse, co by to mohla velmi dobre zabezpecit.
mas nieco podobne? ci vlastnu stavu a zapojenie?... Diky za info.
https://www.aliexpress.com/item/330...e4-78e5c32706f0

Diky chlapi za vase prispevky. !! budem neskor davat vsetko dokopy do prispevku, aj s tipovackou :-)
psyweed
na SS neviem jak to funguje, osobne tento cely 20r UI/X forum je otras ale co sa da robit ze ano....

To zavlazovanie tie mam take modre zapichovatka(kapilary) ale este predtym mam kapac 4l aby som mat rovnomerny tlak a zalievnu.

System co si poslal je samospad a otvori len magmeticky ventil asi...ale v podstate si staci kupil nejake 12v cerpadlo z Ali (https://www.aliexpress.com/item/32814776620.html) ponorne a spinas ked chces poliat, zmeras si za kolko vyleje objem ktory potrebujes a potom mozes riesit aj automatikou na dialku
Denytm
Zdravím komunito, nevím si rady s zdeformací nových výhonků

pěstováno v hlíně biobizz
Světlo 400mh
11. den na růstu
teplota pres den 25C 50%-60% vlhkost
přes noc 21C 60%-70% vlhkost

Bojím jestli to není plíseň z velké vlhkosti :(
Díky všem za rady!
Jablko
Zdravím zdejší osazenstvo. Po delší době sem opět rozjel svůj BOX 90x90x180. Semena mam od RQS Purple Queen celkem 9ks rostlinek. Zemina od plagronu light mix, zatím sem ničím nehnojil a jako světlo mám z práce vyřazenou venkovní LED lampu o které teda nevím jestli se hodí na pěst ale předpokládam že ano : https://www.lighting.philips.cz/pro...4009_EU/product ze světla sem sundal teda optiku takže svítí přímo panel. A teď k problému 5 z 9ti kytek je v pořádku ale 4 mi vubec nerostou, jsou žlutý a zasekli se s děložníma lístkama a dál nic.. Není tu někdo kdo by mi dokázal říct čím to může být? Je možné že mají moc světla? Dodnes sem měl panel dost blízko rostlinám ale už sem ho dal projistotu dál.. Přikládám foto a za případnou radu vám děkuju. Pěstu zdar :)
mrSweatpants420
Cus, kdyz mi kytky chytly Svilusky cca 37 den kvetu, ma to jeste nejaky vliv na urodu kdyz budu sklizet okolo 55. dne? Postrikal jsem to vyvarem s tabaku, ale ty kurvicky tam furt jsou tak nevim kdyz je to tak pozde jestli to ma nakej smysl jeste resit. Diky moc za radu
Denytm
tečky na listech
Mondosivan
Zdravim zahradkari,jsem tu novy a potreboval bych poradit.prvni rostlinky zdechly uplne,pak koupeny 2 nove na test.jsou v plagron light mix,svetlo led 160w full spectrum 50cm od kytek tak na 2/3 vykonu,svit 18/6.ph 6,5 odstatou vodou.teplota 26-27 ve dne,v noci 22.vlhkost 60-70%.hnojeneni npk 12-7-7,zalivka dle potreby.nejak se jim nechce.fakt prosim o nejakou radu,budu vdecny za odpoved
HVR
To mas v jak velkym kvetniku?Jak to je stary?Jak to hnojis?Jak dlouho uz to takhle vypada a jak rychly to ma progress?
To muze byt prehnojene,nebo zacatky velkeho korenoveho systemu v rozvoji a maji malo prostoru,nemaj kyslik,neprijimaji uz ziviny a vypada to jako prehnojene,ale je to korenama,ktery jen neumi prijimat stavu...
Mondosivan
Dik za odpoved,prvni varka ktera to nedala se presadila do kvetnaku 20x20,bylo zajimavy ze 3 mely koreny narvany v puvodnich kvetnakach ale 3 mely koreny maly,ale to bylo spis jinou odrudou.nova varka (2 rostlinky) jsou zatim v puvodnich kvetnaccich.je fakt ze u prvnich jsem bojoval trochu s ph ale ted uz poctive merim.prvni chov odesel po 3 tydnech,bylo to celkem rychly.tuhle mam doma 14 dnu(koupena sazence).box mam 120x120 a bylo tam prvne 6 rostlin.odtah a pritah vzduchu mam na spinacich hodinach a bezi 15 min za hodinu.neni to malo?odtah je vyvedeny ven z mistnosti,tak dost velka a neni uzavrena a snazim se vetrat.dival jsem se na obrazky se spatnyma listama,mozna malo zeleza,mame dost vapenitou vodu.dik moc za rady
vickers
Zdravím growery, mám pravděpodobně problém s PH a tím pádem s nedostatkem zinku a železa. Aspon si to myslím. Při finálním přesazení jsem přidal rozdrcené skořápky pro zvýšení ph substrátu a bohužel se to asi nemile projevuje. Měřil jsem pudním ph testem a asi to není zrovna dobře měření.

Ted když zálevám vodou tak ph 6,2 a výtok 7,1.
Ec neklesá momentálně 1,5.
Květ 18 den
Fat Banana, hulk Bery a Bilí vdova
Teplota přes den 26-28 st.
noc cca 20
květník 12L
zálevám jednou za 2 dny(květináč krasně proschne)
hnojka cca po 8 dnech ( momentálně nehnojím abych to nepohnojil ještě víc)
GH flora series
týden již snižuji ph zálivky 59% kyselina fosforečná (bezezměny)

Měl by někdo nějakou radu či doporučení jak pokračovat?
vickers
další
fiste
Ph se mi zdá celkem v normě, ale jak tak koukám na ty kytky, tak se mi jeví jako přidušený.. Listy slabý jak toaletní papír a kytka se jich sama zbavuje aby se mohla nadechnout někde jinde..
Jakou máš ventilaci? Větrák mezi kytkama simuluje vítr?
vickers
Pěstební prostor je 125*125*195.
Pasiv přítah (2 díry dole o přuměru 70cm)
ufo can-fan 100L (270m3/h)
ufuk viz foto
přímotop na udržení teploty v noci
vickers
jinak jistě tam jsou další fuky kudy to tam jistě cucá. Jinak jedna je krásně zelená až bych řekl že má dost dusíku a nejeví žádné známky jakéhokoli nedostatku. Byla později přesazena protože se jí nedařilo a byla mala, ted vše dohnala.
fiste
Takže ofuk máš nedostatečnej, ten větráček kup ještě jeden a dej je oba pod kytky nebo do jejich úrovně. Když kolem listů neproudí vzduch, nemaj přísun molekul CO2 ve dne ani O2 v noci..

K tomu je potřeba i větrat kolem skříně, jinak ti za pár hodin spotřebujou všechen CO2 a zbytek dne pak svítíš zbytečně, protože přestane probíhat fotosyntéza asi jako v zavřenym skleníku. Druhá varianta je CO2 dodávat uměle.

Odtah mám ve skříni 350m3/h a to ji mám menší. Pacháč mám na konci, aspoň to tak průběžně vysává zabloudivší mušky :D

Něco podobnýho, co ty máš na odtah, používám na přítah. S pasivnim přítahem ve skříni vzniká velkej podtlak, takže ji tim virtuálně posouváš do vyšší nadmořský vejšky, což neni nic k dobru.. Otvory 70cm v průměru je o dost větší než víko předem plněný pračky. To tam fakt máš jako pasivní přítah? To by vyřešilo problém s podtlakem, ale vzduch se ti tam spíš míchá než obměňuje a pacháč můžeš klidně vyhodit.

Topení dej ven ze skříně, ať nemaj kytky takový teplotní šoky a otevři kolem víc dveří, ať maj víc vzduchu. Teď v zimě se nedá tak často větrat, tak ať aspoň nejsou zavřený v nějakym kumbálu bez průvanu..

No a pohnoj je jednou na růst, Ec klidně 2,0ms, hnojky ti pomůžou srovnat i rozhozený Ph, jestli je..

Pěstu zdar :D


Edit: Světlo dej níž a jednou za čas to chce vycídit stínidlo a vyměnit výbojku.. :D
vickers
uff, díky za vyčerpávající info. Přítah je 70mm samozřejmě :D přidám tedy větrák a k tomu další 2 otvory na přítah a snad to bude ok. V růstu se jim dost dařilo (400W MH), vše to začalo po přepnuti (600W sodík). Kolem skříně to bude s CO2 ok. Puda 120m2 bez izolace a vytápění (1 stupen momentálně). Skřín mám zateplenou 10cm polyš, proto uvnitř to topení.

Mam trochu vítr z toho, že když dám světlo níž abych je nešlehnul, přece jen to topí festovně.

Pacháč už má asi lecos za sebou, zasloužil by vyměnit. Řákal jsem si, že udělám otočku a pak dojde k optimalizaci ;-)
fiste
Ideální by bylo proříznout aktivní přítah skrz podlahu, ale ne každej, kdo je nucenej pěstovat na nezateplený půdě, má tuhle možnost.. Jestli tu možnost ale máš, tak dej pod tu podlahu rovnou celou skříň a na půdu vyveď odtah.. Na půdě máš problém s teplotou v zimě i v létě..

Každopádně přítah si sežeň aktivní, respektive silnější odtah a ten současnej odtah použij jako přítah. Je to srozumitelný? :D

Přímotop přímo ve skříni hodně stresuje kytky náhlejma a častejma výkyvama vlhkosti a teploty. Stres obecně kytkám nepomáhá, může pomoct tobě 14 dní před sklizní, jestli díky němu kytky vyprodukujou víc obranný pryskyřice, ale můžou třeba taky zhermit.. Jestli musíš zůstat na půdě, uvažoval bych o přístavbě předmístnosti na úpravu vzduchu, stačí tak velká, aby tam mohlo bezpečně fungovat topení nebo v létě chladič. Jde to vyřešit i v prostoru pod kytkama, když zvedneš květináče půl metru nad dno skříně.

Všechny kytky by měly mít podobný podmínky, ne aby na jednu byl namířenej přítah, na druhou topení, na třetí ventilátor a čtvrtá byla udušená někde v rohu a rostly v ní houby.

Když nad tim teď přemejšlim, tak já jsem vlastně nikdy nepěstoval na podlaze.. Mrkni třeba na 3x400W poprvé v mym podpisu, je tam i info o heatshieldu, ten řeší spálený vršky..
Gilby
Ahoj, v první řadě bych chtěl napsat že jsem naprostý amatér, který se řídí pouze podle toho co kde přečtu, zkušenosti teprve sbírám.

Moje sestava je :
Světlo California LightWorks SolarXtreme 250™
Box 60x60x160
Filtr s ventilací Primaklima 440m3/h Ø125mm
Květináče textilní 7L

Hnojky mám Canna Coco (starter set kde jsou A+B, rhizotonic, cannanyzm,boost, pk13/14) , jedu podle jejich tabulek
Substrát Canna Coco professional plus

jedu ze semen, kupuju Dutch Passion a Royal queen seeds

PH jsem se snažil držet mezi 5.8-6.2(to je i doporučeno na hnojivech)

Nicméně mám stále problémy s růstem, bohužel nemám kolem sebe moc lidí, kterých bych se případně mohl zeptat... Dostal jsem pár rad jako mnohem míň hnojit , max 1/2 toho co je doporučeno, pak jsem dostal radu zvýšit PH jako u hlíny.. a v poslední řadě abych koupil hlínu, přesadil to do ní a dojel to tak.

A teď k mé otázce -
Je možné po měsíci svícení přesadit do hlíny ? Koukal jsem že Rhizotonic je dělaný na přesazování, nebo problémy s kořeny..

A druhá otázka je v čem sakra dělám chybu ? Je pravda že nemám EC metr, nicméně podle toho co je napsáno na hnojivech, když dodržím dávkovací schéma, měl bych mít EC naprosto v pořádku..
Váchy 55
Ahoj. Tez jedu canna coco. Plíseň blbost. pH v pořádku ackoliv v růstu ho jedu spíš nad 6. Prijde mi to jako deficit horciku. Každopádně je to nedokrmeny. Kup si nebo si sežeň EC metr. Nejspíš budes mit hodně měkkou vodu. Sám mám 0,1 EC a zvysuji Buffer agent Cogr od Canny (koupen přímo na semináři od canny, kde testovali mou vodu) na 0,3-0,4 a pak dávám podle tabulek a vetsinou EC sedí s tim výsledným tabulkovym. I tak obcas pridam Mono Ca + mono Mg, ale to hlavne proto, že svitim LEDkama. Nemam zadne problémy s výživou a kytky si chrochtaj. Takže za prvé sežeň EC metr a za druhe zmer si vstupní roztok a vytok pro jistotu i pH a budes hned vědět. Zatim. Peace
Gilby
Super díky, v týdnu pro ten EC metr zajedu, doufal jsem že mi bude stačit PH, ale jak vidím u kokosu je taky dost důležité hlídat si EC , zrovna jsem koukal v příspěvku "Pro ledkaře" na tvůj příspěvek, že jedeš taky Cannu, až budu mít EC mohl bych ti napsat PM a využít tvoje zkušenosti ?
Taky svítím LEDkou, takže bych tomu měl taky občas přidat Ca+Mg ? Mám full spectrum, Tak jsem doufal že nebudu mít problémy jako jsou s Led diodama
Váchy 55
Klidně napiš, ale neni to žádná věda. Pokud pH výtoku bude +- stejné jako vstup, tak je to v cajku. Pokud bude EC nižší na výtoku, je třeba dokrmit. Pokud vysoké, je treba ubrat, případne udělat proplach. Díky tomu výtoku si pak korigujes jak pH tak i EC.
HruBaSS
Mám u jedné rostliny pomalejší růst a nažloutlé listy a nevím co s tím.
riskmc
Cau mam problem u par holek mi zacinaj svetlat od vrsku jako by zloutnout a novi vyhonky tez zloutnou ph 6,5 az 5,9 ec nemam zmereni ale hnojim cca 40 ml tnt complex plus super vit viz foto je to u cca 5 holek z 19 medium kokos cca 24 den od vykliceni
Growoli
Čau něco podobného jsem taky teď řešil, podle mě zasolený nebo špatné PH,zkus to pořádně prolejt živným roztokem a zkus změřit pH a Ec na výtoku,vsadím boty že budeš mít taky nízké pH na výtoku jako já,ty zkroucený listy úplně jak já....ať se daří
vickers
citace:
Původní příspěvek od fiste
Ideální by bylo proříznout aktivní přítah skrz podlahu, ale ne každej, kdo je nucenej pěstovat na nezateplený půdě, má tuhle možnost.. Jestli tu možnost ale máš, tak dej pod tu podlahu rovnou celou skříň a na půdu vyveď odtah.. Na půdě máš problém s teplotou v zimě i v létě..

Každopádně přítah si sežeň aktivní, respektive silnější odtah a ten současnej odtah použij jako přítah. Je to srozumitelný? :D

Přímotop přímo ve skříni hodně stresuje kytky náhlejma a častejma výkyvama vlhkosti a teploty. Stres obecně kytkám nepomáhá, může pomoct tobě 14 dní před sklizní, jestli díky němu kytky vyprodukujou víc obranný pryskyřice, ale můžou třeba taky zhermit.. Jestli musíš zůstat na půdě, uvažoval bych o přístavbě předmístnosti na úpravu vzduchu, stačí tak velká, aby tam mohlo bezpečně fungovat topení nebo v létě chladič. Jde to vyřešit i v prostoru pod kytkama, když zvedneš květináče půl metru nad dno skříně.

Všechny kytky by měly mít podobný podmínky, ne aby na jednu byl namířenej přítah, na druhou topení, na třetí ventilátor a čtvrtá byla udušená někde v rohu a rostly v ní houby.

Když nad tim teď přemejšlim, tak já jsem vlastně nikdy nepěstoval na podlaze.. Mrkni třeba na 3x400W poprvé v mym podpisu, je tam i info o heatshieldu, ten řeší spálený vršky..


čau, tak jsečm tžo zkusil trochu pořešit. Dokoupil jsem větrák takže tam už jedou dva.Pasiv přítah na tomto kole zatím nechám, ale přidal jsem další díru. Včera jsem zaléval a vstup EC 0,25 PH 6,5. Výstup: EC 0,7 PH 6,9

Od poslední komunikace se stav trochu ještě zhoršil, ale momentálně se mi zda že se to zastavilo a hlavně se srovnalo to ph na výtoku což bylo předtím přes 7. Přemýšlím jestli to celé neprolít?
vickers
další
fiste
citace:
Původní příspěvek od fiste
...

No a pohnoj je jednou na růst, Ec klidně 2,0ms, hnojky ti pomůžou srovnat i rozhozený Ph, jestli je..
...

;)
vickers
Včera jsem hnojili již podruhé na 1,3. Měl jsem trochu strach tam dát tolik. Jinak ty hnojky mi srazily pH na 5,9 tak jsem hledal jak to zvednout a nakonec jsem přidal jedlou sodu a zvednul to na 6,5 tak doufám že to je ok. pH+ momental nebylo. Teď se za inaji projevovat jiné příznaky tak nevim jestli teda zase hnojit nebo zvolit jiný postup.
fiste
OMG už, ty kytky maj deficit dusíku někde asi v půlce květu, takže to řeš a se vůbec neboj je pořádně pohnojit na růst.
Ph zálivky 5,9 je optimální na hydro, když to naleješ do hlíny, samo to stoupne, vůbec to neupravuj..
savy
Zdravím ,
Potřebuju poradit čím by to mohlo být způsobeno . Jedná se o 4 týden květu , hnojeno junglem ( podle tabulek ) , ph okolo 6,4 , pěstování v hlíně , teploty max 28 min 20 , model lost coast hashplant od humboldt .
savy
Foto
crazyn
Deficit CA
Pavel.k77
Prosím o pomoc. Toto je spodní list. Zatím na jedné kytce. 9 dnů růstu . Médium hydroton, zálivka každé 4 hodiny 6 minut při světle. Při tmě zálivka žádná. Atami Wilma. pH 5,9 stabilní,ec 1,0 hnojky JIDB v poměru 3,2,1. Teploty při světle 25-27 ve tmě 19-20,vlhkost při světle 50-55% při tmě 60-65%. Model White Rhino z řízků. Díky za odpověď.
odo
daj foto celej kytky. Aké máš Ec na vstupnej vode? Máš to v kvete, alebo na raste? Cím svietiš?
fiste
citace:
Původní příspěvek od Pavel.k77
Prosím o pomoc. Toto je spodní list. Zatím na jedné kytce. 9 dnů růstu . Médium hydroton, zálivka každé 4 hodiny 6 minut při světle. Při tmě zálivka žádná. Atami Wilma. pH 5,9 stabilní,ec 1,0 hnojky JIDB v poměru 3,2,1. Teploty při světle 25-27 ve tmě 19-20,vlhkost při světle 50-55% při tmě 60-65%. Model White Rhino z řízků. Díky za odpověď.


To je nějakej asi 20x tlustší materiál ve tvaru listu s modrym řapíkem nebo photoshop, dej normální foto..
Pavel.k77
Jak jsem psal: systém Wilma,recirkulace ec ve vaně 1,0 pH 5,9 foto není nijak upravené. Přidávám další celé kytky. Foceno za tmy telefonem s bleskem. Tma nyní 6 hodin,proto jsou svěšené listy . Problém je na spodních listech. Díky za rady.
fiste
To vypadá na spálení od těch špinavejch fialovejch věcí a následně se na to může chytat plíseň.. Klidně ohol všechny spodky a bude klid..
Adys23
Ahoj, mám takový problém. Začínají mi nějaké kytky žloutnout od středu. Nevím co se děje, ale chci předejít katastrofě.
17.2 sem začal klíčit přes jiffy. po cca 6-7 dnech jsem přesadil do menších květinaču na prokořenění... od neděle se mi začaly trochu vyvracet protože už byly docela vysoko, a na některých už se začalo dělat patro..Tak jsem to včera přesadil do finálních květináčů. Už při přesazovaní jsem si všiml že to trochu začíná žloutnout, ale doufal sem že se to dá nějak do kupy...
-pěstuju v kokosovém substrátu
-ze začátku jsem zaléval vodou s upraveným ph kolem 5,8- 6,0 a s RHIZOTONICEM dle dávkování
-zalévam hnojkama COCO A+B - ze začátku i trochu Terra Vega (vše Canna)
- než jsem přesadil včera (2.3.20) tak jsem 2x zalil jen vodou s upraveným ph abych propláchl kořeny od přebytečných živin ( teď mě napadá že sem mohl proplachovat dýl?)
- po přesazení jsem zalil každou kytku 2x kalíškem s vodou s upraveným ph a RHIZOTONICEM
- svítím na to zatím jen 250W někdy tomu dám pár hodin i 400W
-výbojku mám 600W s růstovým spektrem.
-Větráky jedou, teplotu udržuju v rozmezí 25-28*C a vlhkost cca 65%

Budu rád za každou radu a přikládám i foto, tak snad z toho něco vyčtete :)
Adys23
Ahoj, trošku mi začínají žloutnut tak bych rád věděl co tím než bude pozdě... Díky moc
fiste
Je to tim, že jsi to nezalil a taky nevíš, jaký máš Ec.. Voda funguje jako transportní činidlo. Jak myslíš, že si vezmou cokoli ze suchý hlíny?
Adys23
jsou včera večer přesazené, suchý je jen vrch spodek je prolity vodou s upraveným ph ... po přesazení je to takhle přihrnuto substrátem a poté jsem nalil 2 kalíšky vody jen s rhizotonicem..a vypadalo to tak už i včera při přesazování..
fiste
Tak to zalej ještě jednou a pořádně odstátou vodou, Ph 6-7 a ideálně to ničim neupravuj. Na tu chemii zatim kašli a za týden to bude cajk..
Adys23
je to v kokosovem substratu, važně tak vysoke ph?
Pítr90
Čau, já bych z ec takovou vědu zatim nedělal, spíš bych popřemýšlel nad pH substrátu 😉 sleduj nové lístky, zda jsou ok 😉 jestli ano, tak neřeš. Pítr
kloky
Ahoj,

mám dvě rostlinky v coco coir zn. Canna Professional Plus a dvě ve hlíně.
Všechny jsou stejně staré, cca 1 měsíc. Ty ve hlíně mají krásnou zdravou barvu. Ty v kokosu jsou až moc světlé a začaly vykazovat nedostatek dusíku. Poznal jsem to podle toho že světlání až žloutnutí začalo ve spodu na starších listech.
Zvýšil jsem už dvakrát po sobě dávku GHE Floranova Grow, ale nezdá se, že by to pomáhalo. Ph zálivky je mezi 5,8 a 6,3.
Může mi prosím poradit někdo, kdo má s kokosem dobré zkušenosti? Používám ho čistý bez perlitu...

Děkuji za každou radu
fiste
Čau, Ph do kokosu drž kolem 5,5 a sleduj Ec.
fiste
citace:
Původní příspěvek od Adys23
je to v kokosovem substratu, važně tak vysoke ph?


Ne určitě ne, ale podle toho perlitu nebo co to je jsem si myslel, že je to hlína. Příště použij čistej kokos, a pořádně to zalejvej, ať něco pokaždý proteče.
kloky
Tak jsem ted udelal novou zalivku, ph 5,6. Runoff byl u jedne ~600ppm, u druhe ~800ppm. Mivam takovych 30% jako runoff drain to waste.
Xhorb009
Ahoj, prosím čím by to mohlo být? řeším to už po xtý... furt a stále dokola, nevím, co děláme špatně, za začátku super a potom se růst zpomalý a začnou žloutnou nové a pak i staré listy. Díky za každou radu!
anon3574337
Já myslim že je to přelite.
crazyn
Kokos , Hlina ? Jaké Ec ? Mě to přijde nedokrmene
biz
Jakej prostor? Jaky svetlo? Zajimavy ze velky spodni jsou ok, a maly/velky vrchni spis ko. Mozna takova picovinka, ale nemas moc nizko svetlo?
Mondosivan
Ja to tady resil tez,mel jsem to same,3xodesly vsechny kytky.nevim co mi pomohlo presne ale vymenil jsem stan bo jsem mel cinana aususovyho co vypostel nejaky sajstrek,plus hlidani ph vody,a dobre hnojino na travu,ne zadny universal a zapnul jsem castejsi odtah ve stanu aby meli vic co.myslim ze to byl mix vseho
Xhorb009
Přelité to není, v kokosu, pH se v normě, stany jsme už vystříídali tři, takže tím to nebude :-/ dokonce jsme mysleli, že je to vodou z řádu, tak jsme nosili od jinud a stejně. Zkusíme ještě ten odtah, jinak fakt nevím, tohle je už asi po 6té :-( už jsme mysleli, že máme vyhráno, že je to malou vlhností, koupili jsme zvhlčovač, vypadalo to nadějně a šup...zase ty žluté listy a nechce se jim růst...
GrowPlace
Jaké hnojiva používáš? Jak se kroutí ty listy, tak by to mohlo být prelite. Kolik teče EC z květináče?
Xhorb009
hnojivo klasika Plagron a+b a pH 6,3
fiste
Čau, do kokosu používej minerální hnojiva a Ph ideálně 5,5..
Pavel.k77


Prosím o pomoc. Toto jsou listy převážně na spodních částech. Jde mi o to jak jsou ty poslední zakrnělé. 12 dnů květu . Médium hydroton, zálivka každé 4 hodiny 6 minut při světle. Při tmě zálivka žádná. Atami Wilma. pH 5,9 stabilní,ec 1,5 hnojky JIDB v poměru 1,2,3. Teploty při světle 25-25 ve tmě 19-20,vlhkost při světle 50-55% při tmě 60-65%. Model White Rhino z řízků. Díky za odpověď
bombig
Ahoj, nevíte prosím někdo co je to za problém?

Substrát: Biogreen Bat Mix
Teplota 22-24 stupňů
vlhkost 48
Hnojivo: Alga Bloom, monster bloom

Kontroloval jsem kořeny a jsou v naprostém pořádku
djspyro
Nemas to moc prelity ?
bombig
Právě že ne, postupně se mi takhle srolovali všechny kytky a to i ty co naleju do květináče ( 5,5 L substrátu na 3 kytky) celej litr a za 24 hod. je hlína jak troud.
M@gicWeeD
Rekl bych prehnojeny
Elvírka
Voskovky...moc dusiku dle me....se podivej, jak se ti listy krouti smerem dolu. Jen se divim, ze mas uplne zdrave koreny. Jsem myslel, ze se to na nich projevi taky.
vickers
Zdarec, přijde mi jak kdyby kytky nové nakvitaly. Je to normální? Trichomy jsou na půl mléčné. Přikládám foto
Keir
Zdravím,

Viete mi niekto povedať prosím, čo im chýba ?

Na liste sa objavili fialové fľaky. Moc ich nevidno, rozkliknite si to prosím.
Tak isto ten menší list, na končeku je taký ako rozožratý.

Nedávno som bojoval s třasnenkami (použil som Spruzit), ale mám pocit že som ich už vyhubil. Toto sú uplne nové rastliny.

K tomu mám otázku, že či by na to nemohlo mať vplyv to, že som recykloval zeminu (biobizz light mix) v podstate som doteraz nikdy nemal problém s rastlinami, len odkedy som si kúpil prvý krát biobizz lightmix, a semienka od Sweet Seeds, presnejšie Green Poison F1, a Red Mandarine F1, + som tam chvíľu mal 2x noname semienka od kamoša. Známky třasnenek boli najprv na rastlinách z noname semienok. Doniesol som si to v nich ?

Jedno zo semienok Green poison mi vyšlo akoby 2 rastlinky z jedného semienka, jednu z nich som cvakol a normalne pokračoval ďalej. Môže to byť semienkami, alebo zeminou ? Neviem čo z toho, ale to je jediné čo som menil od kedy sa u mňa vyskytli třasnenky a problémy s fľakmi na listoch. Predtým som nikdy problém nemal. Predtým som použival Plagron growmix, a semienka od RQS

Možno ešte tá recyklovaná zemina ?
Linkot
Prosím o pomoc ... rezi Green Crack přivezeno 20.3 do te doby drženo ph 5.6-5.8 ec 0.3-0.5 .. 24.3 dané do NFT ph 5.6 , EC 0,74
Nevíte někdo prosím co s tím? Připadá mi to jako deficit draslíku

Hnojim AH dutch (grow+bloom+micro)poloviční dávky + root stim.
Čerpadlo jeden nonstop jen mam uškrcenej pritok at tam teče min vody
Použivám 2 vzduchové kameny
Nejdřív jsem snižoval pomocí plagron lemon kick(kys dusična) .. ten tak pres noc vyhodil ph ... ted pouzivam od essentials ph down (kys fosforecna)
Jedu nft poprvé ..

Budu rád za každou radu dik


Jedu pod LED vero 470W , odstata voda 0.12-0.13 ec , 7.2 ph , teplota roztoku 20 stupnu , teplota in 22 - 24 stupnu , vlhkost 70 - 80 % ve zvlhcovacce neupravuju ph (nevim zda to delat :D ) svetlo cca 45 cm nad vrcholkama


PS: ted jsem si vsiml, ze nekterym kytkam nesli vubec koreny dolu (asi 3-4ks).. vzal jsem jednu co uz byla hodne napicu vyndal z RW a koreny mela nahnedle a vubec nerostli dal .. ani se nepohly .. u nekterych bez problemu projely zkrz RW ..
V@ly
ahoj.. u nft je potřeba, aby byly velké kostky prorostlé.. a i tak je dobré dát čerpalo na časování, aby se "nedusily".. bohatě stačí 30 minut jednou za dvě až tři hodiny a postupně během několika dní přidávat.. jinak nevím jestli je dobré takhle míchat kyseliny. používej jen kyselinu fosforečnou a máš. řekl bych, že lépe drží jak dusičná. jinak by bylo možná lepší ošahat třeba kostku, uvidíš jak bude nacucaná.

jinak sou přelité, to sem zapomněl dodat. to vidíš na těch kusech nalevo a jak mají svěšené listy.

citace:
Původní příspěvek od Linkot
Prosím o pomoc ... rezi Green Crack přivezeno 20.3 do te doby drženo ph 5.6-5.8 ec 0.3-0.5 .. 24.3 dané do NFT ph 5.6 , EC 0,74
Nevíte někdo prosím co s tím? Připadá mi to jako deficit draslíku

Hnojim AH dutch (grow+bloom+micro)poloviční dávky + root stim.
Čerpadlo jeden nonstop jen mam uškrcenej pritok at tam teče min vody
Použivám 2 vzduchové kameny
Nejdřív jsem snižoval pomocí plagron lemon kick(kys dusična) .. ten tak pres noc vyhodil ph ... ted pouzivam od essentials ph down (kys fosforecna)
Jedu nft poprvé ..

Budu rád za každou radu dik


Jedu pod LED vero 470W , odstata voda 0.12-0.13 ec , 7.2 ph , teplota roztoku 20 stupnu , teplota in 22 - 24 stupnu , vlhkost 70 - 80 % ve zvlhcovacce neupravuju ph (nevim zda to delat :D ) svetlo cca 45 cm nad vrcholkama


PS: ted jsem si vsiml, ze nekterym kytkam nesli vubec koreny dolu (asi 3-4ks).. vzal jsem jednu co uz byla hodne napicu vyndal z RW a koreny mela nahnedle a vubec nerostli dal .. ani se nepohly .. u nekterych bez problemu projely zkrz RW ..
Linkot
Oka , ja četl na zahraničnich forech ze to davaj uz takhle od začatku a jen zmensi prutok ze to teče malinko ..
ono uz u nekterych par kouka od spoda , a nektere jsem vyhodil protoze jsem koukal ze ani koreny nepoporostli a jen zhnedly .. ani se nepokusili dostat do RW ..

vypl jsem cerpadlo a dam 1x zalivku 30min kazde 2,5h ..
jelikoz jsem udelal chybu i v tom ze jsem na zacatku nedal třísložku polovicni davku a jen root stim. tak jsem ted dal postrik plagron phytarace + krystalon gold vse polovicni davky .. to jim dohodi ten nedostatek ..

jak jsem daval ze zacatku tu dusicnou pak jsem vylil asi 50L a dal tam novejch 50L a dorovnal fosforecnou

snad budou ok

dík moc za pomoc :)

citace:
Původní příspěvek od V@ly
ahoj.. u nft je potřeba, aby byly velké kostky prorostlé.. a i tak je dobré dát čerpalo na časování, aby se "nedusily".. bohatě stačí 30 minut jednou za dvě až tři hodiny a postupně během několika dní přidávat.. jinak nevím jestli je dobré takhle míchat kyseliny. používej jen kyselinu fosforečnou a máš. řekl bych, že lépe drží jak dusičná. jinak by bylo možná lepší ošahat třeba kostku, uvidíš jak bude nacucaná.

jinak sou přelité, to sem zapomněl dodat. to vidíš na těch kusech nalevo a jak mají svěšené listy.

V@ly
ph je normální že zezačátku roste.. když to chystáš a dáváš holky, uprav vodu klidně na 5,2 a ono to ph stejně půjde nahoru.

nevím co je za postřik ten krystalon, ale ser na to.. ec namíchej na takových 0,6 a uvidíš jak začnou dlabat atd.. nft je super, neměj z toho hlavu, za chvilku vychytáš.. určitě si příště prvně nech prokořenit ty velké kostky, než to tam šupneš :) na to ti stači usporka a třeba větší papírová krabice, nepotřebuješ ani odtah nic takového.

citace:
Původní příspěvek od Linkot
Oka , ja četl na zahraničnich forech ze to davaj uz takhle od začatku a jen zmensi prutok ze to teče malinko ..
ono uz u nekterych par kouka od spoda , a nektere jsem vyhodil protoze jsem koukal ze ani koreny nepoporostli a jen zhnedly .. ani se nepokusili dostat do RW ..

vypl jsem cerpadlo a dam 1x zalivku 30min kazde 2,5h ..
jelikoz jsem udelal chybu i v tom ze jsem na zacatku nedal třísložku polovicni davku a jen root stim. tak jsem ted dal postrik plagron phytarace + krystalon gold vse polovicni davky .. to jim dohodi ten nedostatek ..

jak jsem daval ze zacatku tu dusicnou pak jsem vylil asi 50L a dal tam novejch 50L a dorovnal fosforecnou

snad budou ok

dík moc za pomoc :)

Linkot
Tak Ph se drží pěkně na 5.8 .. a začínají dělat hezky zelený novy listky :) ted budou mit tak tejden takove recovery :D
světlo mam asi 80cm nad .. a už se strašně tahnou ty nové tak to hodim na 75 a pozitri 70cm .. je to 60% sativa takze nechci aby se to nejak vytahlo :D

Připadali mi hodně přechcany i pri zalivce 30min jednou za 3h .. tak ted mam 30min jednou za 6h a na večer střikam listy

Dík za rady :)
citace:
Původní příspěvek od V@ly
ph je normální že zezačátku roste.. když to chystáš a dáváš holky, uprav vodu klidně na 5,2 a ono to ph stejně půjde nahoru.

nevím co je za postřik ten krystalon, ale ser na to.. ec namíchej na takových 0,6 a uvidíš jak začnou dlabat atd.. nft je super, neměj z toho hlavu, za chvilku vychytáš.. určitě si příště prvně nech prokořenit ty velké kostky, než to tam šupneš :) na to ti stači usporka a třeba větší papírová krabice, nepotřebuješ ani odtah nic takového.

V@ly
nemáš zaco, od toho je K+ :)

jojo ty kostky budou nacucaný až až, proto se Ti to zdá furt přelitý.. sleduj a uvidíš. jinak v tom nft to hrozně letí po přepnutí, tak bacha na to :)

citace:
Původní příspěvek od Linkot
Tak Ph se drží pěkně na 5.8 .. a začínají dělat hezky zelený novy listky :) ted budou mit tak tejden takove recovery :D
světlo mam asi 80cm nad .. a už se strašně tahnou ty nové tak to hodim na 75 a pozitri 70cm .. je to 60% sativa takze nechci aby se to nejak vytahlo :D

Připadali mi hodně přechcany i pri zalivce 30min jednou za 3h .. tak ted mam 30min jednou za 6h a na večer střikam listy

Dík za rady :)
1+1=2
Po několika letech jsem se setkal s problémem s listy, který jsem nikdy nezaznamenal a nevím si s nima rady... Víte říct co to může být?
Kokos
pH 5,9
EC 1,1

Včera jsem je pro jistotu ještě prolil čistou vodou a dneska vypadaj ještě hůř... Tak proto už sem píšu... Vcelku to hoří no, díky
1+1=2
A ještě jedna fotka...
Darkhater
Ten proplach nebyl úplně nejlepší nápad. Čím na to svítis? Kolik je ec vody před přidáním hnojek? Takhle se mi zdá že jsou dost podvyživený
1+1=2
Takže to, že kraje listů usychají a mají takový tečky na listech může být nedostatek živin? Jako jsou světlejší listy, takže asi něco na tom bude pravdy ale zároveň vím, že jsem je hnojil...
Darkhater
citace:
Původní příspěvek od Darkhater
Čím na to svítis? Kolik je ec vody před přidáním hnojek?

A jaké hnojiva používáš?
1+1=2
(pondělí) bcuzz coco a+b + (středa) AN piranha
vickers
Nemůže tam být nějaký blok v příjmu některých živin?
Darkhater
Dalo by se odhadovat, kdyby nám milostpán sdělil více informací. Nebo nahodit brýle a odpovědět na moje otázky, takhle se akorát zasírá vlákno
TvoRCorp
1+1=2 : za mě, také málo živin, horší případ něco s kořeny,ale to bys tam musel nalít něco špatného,nebo hlína... ale jak píšou nahoře - odpovědět neuškodí.. moc si toho nenspsal. co světlo? Jaký máš
Xxturner
Už cca 10 dni mám problem s listy mám na nich bílý poprasek na některých listech obavám se ze to je plíseň ale nevím jak na ni od spoda kytky mi se kroutí listy nahoru a hnědnou vypada to potom jako kdyby uhnivali muže mi někdo poradit co tomu je a co s tím teď na to strikam 2 den PUROLYT zastavil se mi růst a kytky nechtějí pít
Balon
bílej poprašek je určitě padlí.
Xxturner
Balon a nevím jak se toho mam zbavit ?
Váchy 55
citace:
Původní příspěvek od Xxturner
Balon a nevím jak se toho mam zbavit ?


Pravděpodobně tak, že si koupíš postřik na padlí. Hledej, je tady toho hafo a těch přípravků na to taky není málo. Na tobě je už jen to, co si vybereš ;-)
Adamina420
Ahoj, u pár kytek se mi objevily tyto vady na listech u dvou kytek (první dva obrázky) je to už docela špatný a u zbytku začíná lehce žloutnout (třetí obrázek). Dneska začaly druhý týden a zatím dávám jen biobizz grow 2ml/l. Teplota při světle je cca 27°C bez 22°C. S ph jsem nikdy problém neměl, takže nevím. Ph metr mám, takže jen musím koupit baterky a dám hned vědět. EC metr ani nemám. Od včerejška jsem jim přidal calmag, ale u těch 2-3 nejhorších se to stejně ještě trochu zhoršilo. Celkově mi přijdou docela malinký na 2 týdny. Vždycky jsem jel se zvlhčovačkou, ale ta se mi teď se mi rozbila, tak možná proto se jim tolik nechce. Nevíte co s nima?
EDIT: tak mě napadlo, že všechny tyhle 3 jsou přímo pod lampou, tak jestli to nemá vliv, ale lampa je tak 50-60cm nad nima je to jen 250w sodik.
Elvírka
citace:
Původní příspěvek od Adamina420
Ahoj, u pár kytek se mi objevily tyto vady na listech u dvou kytek (první dva obrázky) je to už docela špatný a u zbytku začíná lehce žloutnout (třetí obrázek). Dneska začaly druhý týden a zatím dávám jen biobizz grow 2ml/l. Teplota při světle je cca 27°C bez 22°C. S ph jsem nikdy problém neměl, takže nevím. Ph metr mám, takže jen musím koupit baterky a dám hned vědět. EC metr ani nemám. Od včerejška jsem jim přidal calmag, ale u těch 2-3 nejhorších se to stejně ještě trochu zhoršilo. Celkově mi přijdou docela malinký na 2 týdny. Vždycky jsem jel se zvlhčovačkou, ale ta se mi teď se mi rozbila, tak možná proto se jim tolik nechce. Nevíte co s nima?
EDIT: tak mě napadlo, že všechny tyhle 3 jsou přímo pod lampou, tak jestli to nemá vliv, ale lampa je tak 50-60cm nad nima je to jen 250w sodik.


Zdar, v jake hline mas kytky...light mix od Biobizzu? Jestli mas predhnojeny substrat a v druhem tydnu rustu davas kytkam tolik grow slozky plus cal mag (kde bude nejspise taky dusik), pak budou kytky prehnojene...
Adamina420
Používám biobizz light mix. Já jsem právě zvyklej, že když jsou přehnojený, tak mám tmavě zelený listy a zařnou žloutnout až špičky a já měl listy světlý, tak o to spíš jsem jim tam nahostil. Mám to teda trošku propláchnout myslíš?
Elvírka
V light mixu zacinam hnojit az nekdy behem ctvrteho tydne rustu, do te doby max cal mag (vetsina ma totiz nejaky dusik v sobe taky). Daval bych jim ted jen vodu a max pridal trochu Biohaeven nebo korenaku. Muzes zkusit i pruplach cistou vodou, ale pozor zase na preliti... Jestli se neproberou, radeji ty kytky vyhod a nasad nova semena. 2 tydny na rustu, to jeste neni takova rana.
Linkot
Ahoj, jedu poprve NFT .. budu zacitan od znova s jinejma klonama
ale stejne by me zajimalo kde muze bejt problem... zezačatku dostali docela čočku takze uz z toho nevstanou .. nechal jsem si je jeste par tejdnu na pozorovani at si to osaham a chvili se lepšili a ted jdou stejne do hoven :D
Roztok sem držel 20-21 stupnu , 0,7-0,8 ec , 5,5-6,0 ph
občas jsem na noc střikal cal mag od an (muze se davat i do rezervoaru?) a taky sem pouzival od plagronu vita race

čerpadlo jelo zezacatku furt pak mi nekdo rekl ze jsou prechcany tak jsem dal 1x 30min kazde 6h a ted jede čerpadlo furt protoze mi prijdou spis uplne seschly :D a uplne jak kdyby plesniveli kořeny .. pritom nejsou vylozene plesnive jen nekde trochu hnede .. jinak hezky bile .. nesmrdi vana .. vcera jsem vymyl vanu .. novou vodu jen s enzymem 5,8ph ec 0,3 ..


chci rozjet nove kolo do dvou dnu tak bych se rad vyvaroval chybam a uz to neposral :D

koreny : https://imgur.com/i6izgRA
User987
Cau bando mam takovej mensi problem s listy. Zacinaji zloutnout a schnout. Kytka je mesic stara ,hlina je batmix od plagronu. Bohuzel na fotkach to neni moc videt. Blbej fotak😀. Nevite cim to je?
ddann
Ahoj, měl bych na vás dotaz, kdo by jste mi byl schopnej poradit. Pěstuju svůj první indoor v dwc pod LED světlem (Phlizon CREE COB 1000W).
Jako hnojivo používám GH flora series (nasadil jsem v druhym tejdnu a to poloviční dávku, která je na tohle období udávaná).
Světlo je asi 72 cm nad rostlinkou.
Jedná se o GSC automatiku od Auto Seeds - druhý týden. Vlhkost udržuju na 55%, teplotu cca 22-24 stupňů a teplotu vody 21-22.
Na prvních listech se mi objevily hnědé skvrny a špičky se zakroutili směrem dolů. Nové listy vypadají zatím v pohodě (viz. foto). Jediné co mě napadlo je, že světlo bylo prvních pár dní moc nízko a taky mi hapruje ph směrem nahoru, takže pořád snižuji. Kdyby někdo věděl, budu moc rád za radu.

https://ibb.co/dKTrTd7
Váchy 55
citace:
Původní příspěvek od ddann
Ahoj, měl bych na vás dotaz, kdo by jste mi byl schopnej poradit. Pěstuju svůj první indoor v dwc pod LED světlem (Phlizon CREE COB 1000W).
Jako hnojivo používám GH flora series (nasadil jsem v druhym tejdnu a to poloviční dávku, která je na tohle období udávaná).
Světlo je asi 72 cm nad rostlinkou.
Jedná se o GSC automatiku od Auto Seeds - druhý týden. Vlhkost udržuju na 55%, teplotu cca 22-24 stupňů a teplotu vody 21-22.
Na prvních listech se mi objevily hnědé skvrny a špičky se zakroutili směrem dolů. Nové listy vypadají zatím v pohodě (viz. foto). Jediné co mě napadlo je, že světlo bylo prvních pár dní moc nízko a taky mi hapruje ph směrem nahoru, takže pořád snižuji. Kdyby někdo věděl, budu moc rád za radu.

https://ibb.co/dKTrTd7


Určitě špatné pH. Změř si co tam leješ.. Vždy měřit až po přidání hnojiv. Teď dokud nesrovnas pH tak to nekrm, protože rostlina ty živiny nedokáže vstřebat a ony se tam pak hromadí až se můžou stát toxické.
Edit. ted koukam ze to je hydro v keramzitu. To nemáš EC metr? Neznám člověka, co by jel v dwc bez EC metru. Můžeš mit tvrdou vodu a ted na prcky i polovicni dávka muze byt moc.
Kor kdyz ti lítá pH. To je taky nápad 1.indoor v DWC ještě bez EC metru...
Váchy 55
citace:
Původní příspěvek od User987
Cau bando mam takovej mensi problem s listy. Zacinaji zloutnout a schnout. Kytka je mesic stara ,hlina je batmix od plagronu. Bohuzel na fotkach to neni moc videt. Blbej fotak😀. Nevite cim to je?


Hnojis to grow složkou ? Po mesici ani v batmixu uz neni zadny dusík. Z vlastni zkusenosti všechny i hodně predhnojene substraty chteji uz treba po 10 dnech prikrmovat dusíkem (rustove hnojivo). Takže tvuj problem je urcite hlavne deficit dusiku.
Filajflaj
Ahoj, mám taky dsot solidní trouble, FAQ jsem studoval taky nemoci rostlin a změny atd... nicméně 100% si jistej nejsem proto se zeptám odborné veřejnosti.

Takže jedu IN, pod sodíkem 600, cca 1m na kytkama, rostliny jsou v 5tém týdnu kvetení, odrudá je GWS od naturalu.

Rostou v Lightmixu Mills a lightmixu biobizz

hnojky jsou Mills Vitalize, AB; C4, UPK ( který ted došlo nebylo skladem tak jsem vyměnil za Green House Feeding Booster.) Dále do nádrže přidávám Green house Feeding Calcium. kterým jsem nahradil dříve používaný atami calmag. Dávkování přesně podle toho jak uvádí výrobce. PH roztoku co do toho leju je 5,8 - 6,2 EC má být dle Millsu 2.2-2,4 snažím se maximálně dodržovat.

Zalívám systémem Tropf Blumat vodou z kohoutku ( z nádrže)

Co se týče vzduchu tak mám odtah ze stanu a z místnosti rovnou pryč, i když tam zapnu zvlhčovač, tak se tam vlhkost nezvedne protože odtah prostě valí, tzn je tam cca 30% , když mu uberu tak mi stoupne teplota, co se teploty týče v noci mají cca 17-21C přes den do 28 proto jede ten odtah tak naplno.

snad jsem napsal vše důležité a ted k problémum, začali se mi kytky kroutit, a to tak že hodně viz fotky. konce a strany listů jsou uschlý mezi žilkama se objevili tmavý fleky to co tomu předcházelo je rezavá krupice o5 viz fotky to co je na fotkách videt vzniklo za dva dny to zkroucení, ta krupice už tam chvilku byla. Nejhorší je že ta rez se objevuje i na Mrňatech ( 18-6, zálivka je s calciem a grow hnojivem od GH feeding, občas podpořený kořeňákem nicméně zde je vlkost 70%. jiná místnost)

Původně jsem sázel na plíseň a tak jsem před 4mi dny aplikoval previcur ale nepomohlo to, spíš bych řekl že naopak. proto na tu plíseň už moc nesázím.

Co to je mám dvě teorie,
1) z nějakého důvodu je to přehnojený a rpto se to tak kroutí a usychá
2) dal jsem moc vápníku, bloklo mi to jinej prvek a proto se to tak pokazilo

A ted prosím o fundovaný názor který mé teorije potvrdí a nebo vyvrátí. Díky moc všem.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma