Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Mondosivan
zdarec,nejak se mi holky neliby.mam je plagron lightmixu,ph zalivky 6,1,hnojim hesinou bloom komplexem + pridavam od plagronu fosfor,teplotu kolem 28 den 23 noc,svitim led full spectrum.jsou takovy zarazeny i kdyz jdou do palic seminka jsem mel od dutch a barneys michany.
poradi pleas nekdo
Chodas
citace:
Původní příspěvek od Woody
Chodas .. pomohlo by kebyze napises nejake info .. v com pestujes , cim a ako hnojis , cim svietis , ph a ec merias ? a tak podobne ..


Ahoj, v pěstebním boxu. 250W výbojka.
Ph 6,1 - 6,3. Hnojiva: Fermes fluid, Supervit, Hesi fosfor,Bloom Complex, Bloosom Builder. Obzálivku dávám Powerzyme. Foto by mělo být u mě v galerii. Jsem tady nováček a ještě se moc neorientuji.

Děkuji
Začátečník123
Ještě by pomohla hodnota EC roztoku kterým zalíváš. Přelitý nevypadají a PH máš v pohodě.
Woody
v hline to mas ? vybojku mas ako vysoko ? klimu maju v pohode ? no a jasne to ec riesis alebo lejes hnojky len tabulkovo ? popis to hnojenie ako robis .. ako casto/podla coho zalievas? .. postrek pri zapnutej lampe si nerobil? a este skus urobit fotku aby rastlinky vyzerali prirodzene - na dennom svetle napriklad alebo s bleskom pri vypnutej lampe ...
Mondosivan
Dikec za info,je fakt ze ec nemerim,budu muset poridit,vim ze se ec resi hlavne v hydru a kokosu.hnojim podle tabulek a davam jim hnojku pokazdy.zalivam pri rozvicenym svetle,vetsinou rano.postrik jsem zadny nedaval.jen je sem tam orosim vodou.svetlo je cca 40 cm nad nejvyssim kytkem.odpo hodim foto.ale dikec za poznatky
Woody
Mondosivan .. predchadzajuci prispevok som pisal skor pre Chodasa ale su to vlastne vseobecne otazky tak je to jedno :) .. tie tvoje herecky by som tipoval na prehnojenie .. EC a pH je dobre merat a upravovat podla vytoku a aj ked je to v hline (v kokose/hydre je to gro) .. pri problemoch by sa to malo skontrolovat hned ako prve .. ked maju herecky dobru klimu a netrpia preliatim, tak by som povedal, ze hujove hodnoty pH alebo EC su najcastejsou pricinou problemov hlavne s mineralnymi hnojivami v kazdej zalievke .. tie sa vedia naakumulovat - zasolit hlinu a nasledne rastlinka zablokuje prijem .. mineralne hnojky bez ec metra ked do kazdej zalievky, tak v pohode iba polovicne davky alebo ked plne davky, tak iba do kazdej druhej zalievky ..
Mondosivan
Dikec to woody,driv jsem hnojil organikou biobizz ale byl me doporuceny mineral.zkusim hnojit dle tveho navodu
ANUBIS
Ahoj chlapi, nevite co to muze byt? 3 tydny do konce
Woody
citace:
Původní příspěvek od Mondosivan
Dikec to woody,driv jsem hnojil organikou biobizz ale byl me doporuceny mineral.zkusim hnojit dle tveho navodu


tak to je jasne potom .. ja idem prave opacne ... po rokoch s Plagronom alga som presiel na Biobizz a aj problem na zaciatku som mal presne opacny ako ty .. tie hnojky zaberaju uplne inak a je treba si to vychytat .. ja som si musel zvyknut na BB, ze ho asi ani nemoze byt vela (v hline mam teraz aj granulovany hnoj aj BB lejem a ziadne prehnojenie sa nekona) ale zato ta odozva rastliniek na hnojky je strasne dlha oproti mineralu .. ten naozaj zo zaciatku kludne staci aj 1/3 dvaky a pomalicky zvysovat - odozva je ovela rychlejsia a vlastne ked vecer zahnojis rano uz to je vidiet .. potom viac dohnojit je lahsie ako riesit prehnojenie .. a prehnojit s mineralom je povedal by som velmi jednoduche ..

tie tvoje herecky by bolo dobre teraz najprv preplachnut iba s enzymami ak mas a az tak pokracovat s hnojenim, lebo vyzeraju celkom slusne prismahnute .. inak ked chces ostat pri mineraloch, tak ten EC meter by sa ti hodil urcite ..
fiste
citace:
Původní příspěvek od ANUBIS
Ahoj chlapi, nevite co to muze byt? 3 tydny do konce


Deficit Ca a Mg, kup Calmag..
dva-tři
Přesně, podle me málo Ca, takže se podívej na netu a určitě to kup, ještě se zeptám Ph mas OK?...... hoj23
Ricky1995
Zdravím. Mám menší problém s žloutnutím listů. Nepřehnojuju, nepřelívám, světlo je dost vysoko. Trochu záhada pro mně. Snad mně navedete. :)
Woody
Ricky1995 .. ake je pH zalievky , hliny , vytoku ? hnojky organika ci mineral? cim pH upravujes ?
ANUBIS
Calmag jsem prave koupil poprve a davam bomby. Spis si rikam jestli ho nebylo moc, ph kolem 6
Mondosivan
citace:
Původní příspěvek od Woody


tak to je jasne potom .. ja idem prave opacne ... po rokoch s Plagronom alga som presiel na Biobizz a aj problem na zaciatku som mal presne opacny ako ty .. tie hnojky zaberaju uplne inak a je treba si to vychytat .. ja som si musel zvyknut na BB, ze ho asi ani nemoze byt vela (v hline mam teraz aj granulovany hnoj aj BB lejem a ziadne prehnojenie sa nekona) ale zato ta odozva rastliniek na hnojky je strasne dlha oproti mineralu .. ten naozaj zo zaciatku kludne staci aj 1/3 dvaky a pomalicky zvysovat - odozva je ovela rychlejsia a vlastne ked vecer zahnojis rano uz to je vidiet .. potom viac dohnojit je lahsie ako riesit prehnojenie .. a prehnojit s mineralom je povedal by som velmi jednoduche ..

tie tvoje herecky by bolo dobre teraz najprv preplachnut iba s enzymami ak mas a az tak pokracovat s hnojenim, lebo vyzeraju celkom slusne prismahnute .. inak ked chces ostat pri mineraloch, tak ten EC meter by sa ti hodil urcite ..


Dikec moc za rady.je to teprv druhe kolo indoru,jinak jsem jel venek a tam je to lalacek.indor je fakt vyssi divci.
Kylbik123
Zdravím, pěstuji poprvé a jsem na groweru nový, takže jsem se chtěl zeptat, zda to můj Auto Brooklyn Sunrise přežije( ještě se to rozšířilo na nové listy a nevypadá dobře) případně jak mu pomoci, děkuji za odpovědi.
Woody
Kylbik123 .. to mas okusane .. hladaj skodcu zo spodu listov ..
Ales-All
Ahoj, pořadí mi někdo prosím ? Na listech se mi dělají malý dírky . Od čeho to je ? A jak se po případě těch škůdců zaručeně zbavit ? Díky :)
dva-tři
citace:
Původní příspěvek od Ales-All
Ahoj, pořadí mi někdo prosím ? Na listech se mi dělají malý dírky . Od čeho to je ? A jak se po případě těch škůdců zaručeně zbavit ? Díky :)
a mas na spodkach listu nějaký lezouci breberky, nebo jen ty dírky? Napadá me propaleni od sluníčka/lampy a současné kropeni listu, pošli fotky listu zespoda......23
Ales-All
Žádných breberek jsem si nevšiml . Tady je první kytka . Black Jack
Ales-All
A druhá . ICE
asgaroth
zdravim, v poslednych par dnoch sa mi na listoch zacali objavovat skvrny zltohnedej, ale sem tam aj bielej (striebornej farby)...pestujem v boxe 250w, 11L, plagron lightmix, biobizz bloom, grow a topmax podla tabuliek.Rastliny su cca v 7 tyzdni...zalievam kazdy druhy den cca 1L vytecie len par kvapiek, teploty cez den do 30 v noci 23-24...PH zalievky meriam len pomocou kvapiek (zatial) cca 6,5-7...Raz som to striekal Canna curom...Je to moj prvy grow, pokial by to bolo len vo vyzive tak Ok, snad to nie je choroba...

https://pasteboard.co/Jdou703.jpg

https://pasteboard.co/JdouBKg.jpg

dakujem
Cyhlm
ahoj, vápník?

4 týden květ, 600w, hlína, canna celá řada, hnojiva dle tabulek
Cyhlm
další 2
Ales-All
Tak jak se mi žačky dělat ty dírky v listech jak jsem sem dával foto tak ze spoda jsem objevil naky malý breberky či co to je . Pořadí mi prosím někdo co to je a jak se toho zbavit než mi to všechno zničí ? Mam to všechno ve foliovniku . Díky snad někdo bude vědět
Negative Creep
Jo sviluše, největší mrdky na světě, když stím nic neuděláš, tak budeš mít do měsíce a půl všechny šišky obalený pavučinama..
Ales-All
Podle toho co jsem hledal jsou to spider mites . Už jsem na to objednal sviluska stop . A přemýšlím jestli ještě objednat dravý roztoče ale prý funguji až od větší teploty . Naky nápad co ještě udělat abych se jich zbavil co nejrychleji ?
Woody
Ales-All .. vertimec 018 ec .. este nikdy nesklamal .. 3 postreky posebe s odstupom 7 dni a svilusky uz sa neukazu .. alebo tabakovy vyluh vraj funguje ale ten som este neskusal
ThunderFuck!
Zdarec,

Jsou toto také svilusky??? Nebyl jsme tam 2 dny a na 3 lýtkách katastrofa...
Ales-All
Woody - zkusím teď ten sviluska stop když ho mam doma . Tabákovým vyluhem to strikam každý den a řekl bych ze dost zmizely ale ne všechny . Když nezabere zkusím ten vertimec. Díky :)
Woody
ThunderFuck! .. nie toto neurobili svilusky .. bude to nieco vacsie a s hryzadlami .. husenica dajaka alebo nieco podobne .. hladaj na spodnej strane listov .. inak nepovedal by som, ze to je katastrofa .. to bude az najdes iba stonky :D
Bruce11
Ahojte kluci, mohol by som Vas poprosit o radu.... idem svoje iba druhe kolo, chcel by som poradit, co mojim babach chyba.... napravo holka ma trochu svetlozelene listy, ale hlavne sa im zacali tie listy krutit (ako na obrazku). Hnojim advanced nutrients ph perfect coco a-2ml+b-2ml/liter k tomu carbo load 2ml/liter. zalievam kazdy den, napravo holka dostavala pol litra zalievky, teraz par dni som to zmenil na liter.... dve (stred a napravo) dostavaju 7deci zalievky....
vstupne ec 0,0 davam im destilku teraz... konecne ec je 0,8 max.... ph je 6.-6,2-3.
Najprv som mal pocit ze som to prehnojil, preto maju trochu spalene konce listov, ale potom sa zacali objavovat svetlozelensie listy, ( som uz cca v 30 dni kvetu...) len sa bojim aby to doslo az do konca v poriadku. Prve kolo som dost spalil, chybalo im este aspon tyzden dozrievania....
Diky za vase rady, nie som clovek ktory by sa hned pytal a nic si neprecital, ale vela citam ale nenasiel som presne info k svojmu problemu.
Diky vsetkym za vase rady, a nech Vam to rastie.... po skonceni kola by som chcel dat info aj s typovackou.... prve vyslo celkom uspokojivo, aj ked to bolo spalene ku koncu. :-)
Eldak16
Zdravim,
Prosim o radu
Kokosovy substrat,problem nastal jeste pred prvnim hnojenim.zalevam odstatou vodou.
Dekuji
Eldak16
Foto
Eldak16
...
Bruce11
Ahoj, nie som sice velmi skuseny, ale myslim ze cocos treba hned od zaciatku hnojit, cisty cocos je bez zivin.... (opravte ma ak sa mylim.... ) ktory tyzden to su?
Woody
zdravicko .. ja som kokos este nesiel ale podla toho co tu mam nacitane, tak pri problemoch sa odporuca jednoducho preplachnut a nastavit pri tom spravne hodnoty pH aj ec .. pH nerobi dobrotu ak prilis kolise no a ec nastavis podla tabulky (pri prckoch mozno radsej menej) a sledujes ako sa zelenaju - podla toho potom prisposobujes ec (tabulka sa da brat orientacne)

Bruce11 .. skus pridat lepsie foto .. z tychto nevidno aku maju zelenu ..
Bruce11
Woody: pokusim sa to lepsie odfotit. Je to trochu svetlo zelene, mam pocit ze to malo krmim, ale minule som to spalil, tak mam obavu. Nepaci sa mi preco sa tak krutia listy a su omnoho suchsie na dotyk.... a pritom tam lejem len 0,6-7EC... ph 5.9-6,2...merane.
Dneska som to znovu prelial v sprche, islo z toho 0,57 ec, po troch sprchach 0,27 (co je v podstate vstupne ec...) ...
Neviem ci mam este viac pohnojit, alebo naopak im dat par dni len vodu...ale zelensie podla mna nemozu byt, z coho, ked o neobsahuje ziviny... dneska som vsetko vyplachol prec...:-( Dik za nazor a rady.... budem rad !!

(mrzi ma ale nejde mi odoslat fotky, vypisuje to nefunkcny link :-( .. ale je to trochu vidiet aj na tych predoslych fotkach... trochu slabsie zelene su tie listy.. :-(
Bruce11
...fotky 2 pokus...
psyweed
Ked sa ti tak konce listov pretocia hore a zacnu mierne schnut , tak to mas prehnojene. Ked to das viac krat zle zacnu ti hnednut / schnut aj tie blizny na siskach skor ako by mali.

Po poliati s hnojivom to uvidis na druhy den ze sa takto postavia vtedy mas signal len vodu dalsie kolo ;) a mierne ubrat na davkovani

Je dobre dat aspon kazde 3-4 poliatie len cistou vodou, pripadne pridaj enzym este. Tym by mali dostat moznost spotrebovat zbytky hnojiv. Lebo ak vela ostava a stale stupnujes tak to nemaju kedy spotrebovat.
Bruce11
psyweed: diky, mam z toho zmiesane pocity... trochu to na koncoch schne, a pritom vyzeraju slabo zelene aj im davam dost mierne davkovanie.... dneska som ich vysprchoval, tak snad sa nejaky zbytcky hnojiva vyplavili.... ale teraz na vecer mi to nedalo a 3/4tinovu davku do litra som im dal ;-). uz nabuduce urcite nie... nech sa trochu preberu... Ale je zaujimave ze len jedna (ak47&northermlight) ostatne dve (critical kush) vyzeraju bezproblemov... mozno tiez trochu uberiem... mozno len reaguju neskorsie..
Diky, ....dufam ze to dokoncim lepsie ako prve... :-)...
Woody
no ano je to prehnojene .. moje herecky maju rovnake priznaky a viem na 100%, ze to mam prehnojene lebo najprv sa zacali dvihat len zubky na listoch aj na dotyk su ako tvoje take suchsie a jak som ich este viac prihnojil, tak sa niektore listy stocili hned na druhy den pomaly az do rolky a postupne zacali odumierat spicky .. a ako pise psyweed teraz pozeram, ze aj tie blizny zasychaju .. v hline to ide jak spomaleny film :D

to co im davas im staci/teda trosku ubrat to este chce a zelensie uz asi fakt nebudu .. tu asi najlepsie plati pravidlo, ze menej je viac .. inak sa ti tam rysuju pekne salamky .. drzim palce

psyweed
Dalsi problem co vidim ze mas rozne druhy...niektore vychytas ze maju cca rovnake davkovanie a aj sa spravaju rovnako. Problem je ked niektore zeru viac a ine menej, potom musis miesat zvlast pre kazdy druh a tym sa ta starost o nieco zkomplikuje.
Extra k tomu je ze niektora pije viac vody ako druha...skus zdvihat kvetinac aby si vedel odhadnut jak moc je substrat vlhky / suchy. Cize ked ti nastane aj toto, tak este aj v inych intervaloch polievas a behas okolo toho kazdy den :D

vzdy je lepsie len jeden druh / klony, to ti v 90% zaruci ze mozes vsetky rovnako hnojit. pripadne mat uz overene kombo
Ale chapem ze priestor je maly , druhov nespocet a tuzba skusit nove este vacsia :D

Hlavne si najdi ten enzym nejaky napr 5l Cannazym je dobry cena/vykon, u Biobizz Activera ale robia len 1l a zvysuju sa davky dost...ku koncu lejes jak vodu :D teda sa to predrazuje.
jundr9
Snad to spadá pod problém s listama - všiml jsem si, že spodní lísty mají bílý tečky a zespod je nějakej bordel (vajíčka?)

fotky
https://i.ibb.co/HKZ569S/sv2.jpg
https://i.ibb.co/wWHCKsC/sv3.jpg
https://i.ibb.co/6rqjQf0/svl.jpg

Kytky jsou shamani od dutch passion, jsou ve skleníku a vypadají takto (jestli to něčemu pomůže).
https://i.ibb.co/T1yCFrF/1.jpg

Předpokládám, že nebude problém koupit chemku proti sviluškám / mšicím a pořádně to vystříkat?

Jinak mám v plánu až bude ještě hezčí počasí dát kytky ven, ve skleníku na ně není místo a přerostly by ho, a ti škůdci jsou nejspíš od tam. Má cenu to stříkat teď, nebo počkat cca ty 2 týdny, hodit ven a pak až stříkat?

díky.
psyweed
vosky, v skleniku nemas lienky / slunecka ci jak to volate ;)

Mozes kupit RockEfekt (bio postrek ich zlepi) ak to bude vonku, tak prirodzeny predator sa o to postara.
Anomaly
Nazdar. Tak pôjdem hneď k veci. Moja slečna (cream karamel auto) je v 28 dni rastu. Asi pred troma dňami som na špičkách spodných listov našiel hnedé fľaky. Mám ju pod led lampou ale dával som ju na pár hodín (4) na slnko. Prv som si myslel že je to spalene od slnka ale už 2 dni to mám iba pod lampou a problém sa zhoršuje. Použitá substrat plagron royal mix, zalievane prevarenou dažďovu vodou, hnojivo som ešte nepridaval keďže by mala byť zem predhnojena na 6 týždňov. Led je zatiaľ 45w za pár dni príde silnejšia. Ak by vedel niekto pomôcť budem rád za každú odpoveď. Vopred ďakujem
kilopaprik
zdar mrknul bych na Ph, mozna malo hnojiv, ledky hodne papaj
Anomaly
Môže to spôsobovať aj priamy ofuk na rastlinu? Pc ventilátor vzdialený asi 10cm od rastliny. Ph tester mi pride za pár dni. Zatiaľ len takáto úvaha ma napadla..
Cyhlm
Ahoj, dokázal by někdo prosím poradit, co jim chybí?
hlína
Ec 1.8, Ph 6.5 35 květ
canna terra florest 3ml/l cannboost 4ml/l grotek cal max 2ml/l rhizotonic 0,5ml/l cannazym 2,5ml/l

Díky
Woody
cav .. podla tej druhej fotky by som povedal, ze maju vela dusika a malo vapnika
psyweed
rhizotonic - je zakorenovac...naco v 35dni kvetu + 10-14 rast? :)

Ktore mas Grow / Bloom? v podstate ked normal hnojis tak by si deficit Vapnika nemal nastat a ten "Cal Max" ti ho este pridava.

Ked nejdes LEDky tak CalMax kazdu zalievku nebude treba

Mas viac strainov? lebo tie listy okolo vyzeraju fajn, ci to je stale jedna rastina?
Woody
zdravicko .. je to def. vapnika .. z nejakeho dovodu je tento prvok rastline nedostupny aj ked ho je v podstate dost (v hline,v zalievke) - zablokovany prijem .. moze to sposobovat blbnuce pH , prelievanie alebo slabe zalievanie - nerovnomerná vlhkosť v pôde , príliš vysoké hladiny živín NPK ..

mam v podstate to iste a pripisujem to prehnojeniu .. foto

prehnojenie celkovo sposobi ovela viac a aj tazsie riesitelnych "kaskadovytych" problemov ako nedostatocne hnojenie .. viem to uz davno, stale si to pripominam a ? .. aj tak prehnojim :smash:
psyweed
tak asi zrovnat PH a pridavat 2 zalievky len Enzym.
Malo by sa to zrovnat.

u Biobizz sa mi to v podstate vobec nestava
Woody
Cyhlm ... ak ich prelejes teraz len cistou vodou s enzymom, tak mozes ocakavat najprv zhorsenie a az potom sa to zastavi ..

mne sa to stalo druhy krat .. najzelensia rastlina .. vysadene hnojky a dostali vodu s melasou a enzym - vyskocil tento def. vapnika a zastavilo sa to tak ako je to na fotkach zo vcera ..

zdroje

https://www.growweedeasy.com/cannab...cium-deficiency

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499 - kuk na prvky NPK odstavce o prebytku ..
anam
Zdravím všechny,
jsem nováček na tomto webu, a obracím se na vás s prosbou o pomoci. Mám jednu rostlinu na balkoně, roste dobře, ale pár týdnů se objevily na listech takové malé dírky, spíše kulaté, se žlutým okrajem, nevím, jak se zde přidávají fotky, nějak to asi neumím.
Někdo mi s tím pomůže?
Děkuji
Anam
anam
Přidávám ještě jednu fotku
Woody
anam .. pochutnava si na nej dajaka haved .. skus hladat zo spodnej strany listov .. kazopadne by som ju osetril niecim proti savemu a zravemu hmyzu ..
cranked
zdravíčko..dneska sem objevil takový žlutý skrvny na prvních real listech. Nevíte co by to mohlo být? Díky
Hanszch
citace:
Původní příspěvek od cranked
zdravíčko..dneska sem objevil takový žlutý skrvny na prvních real listech. Nevíte co by to mohlo být? Díky


Jestli to není vypálené od slunka kdyz jsou takhle okapkovane...žádný deficit mi to nepřipomíná
Hanszch
Je u mé krásky deficit N dusíku?
Mam tři vedle sebe, každá jiná, hnojím stejne. Jedna žloutne, jiné jsou krásné zelené, viz můj grow galerie.
Co vy prosím myslíte? Děkuji za rady tipy, kdyžtak dám víc infa :)
Woody
cranked .. podla toho co si pisal vo svojom vlakne .. tie vytoky mas podla mna dost vysoke pH na kokos oproti tomu co lejes .. moze ti to dvihat ten keramzit .. tu by som hladal chybu najskor .. prelej to tak aby si mal spravne pH aj ec .. ak to bude aj dalej kolisat tak by som skusil odstranit tu drenaz ..
nikolajmorozov
hnojis necim? pokud jo tak zkus tu svetlejsi kytku zalejt s vetsi koncentraci hnojek.. ja mel taky kytky krasne tmave zeleny a par svetlejch ktery sem zajil s trochou vic hnojivem a za dva dny byli vsechny stejny..

citace:
Původní příspěvek od Hanszch
Je u mé krásky deficit N dusíku?
Mam tři vedle sebe, každá jiná, hnojím stejne. Jedna žloutne, jiné jsou krásné zelené, viz můj grow galerie.
Co vy prosím myslíte? Děkuji za rady tipy, kdyžtak dám víc infa :)
cranked
Od slunka nevím světlo mám 50cm nad kytkama a QB toto nedělá teda když to někdo nemá 20cm od kytek :D.

woody: právě to Ph sem myslel, že nebude mít za následek. Výtoky ph často lidem ukazuje nesmyslný hodnoty. Každopádně budu to sledovat a zkusím to popřípadě prolejt. Je možný že to byl deficit magnesia a já sem to v čas utnul, ale taky se mohu plést. Každopádně díky za rady
Hanszch
citace:
Původní příspěvek od nikolajmorozov
hnojis necim? pokud jo tak zkus tu svetlejsi kytku zalejt s vetsi koncentraci hnojek.. ja mel taky kytky krasne tmave zeleny a par svetlejch ktery sem zajil s trochou vic hnojivem a za dva dny byli vsechny stejny..



Ahoj, zkouším vše od biobizz. Píši i v mém topicu v outdoor galerii.
Allmix substrát
Grow
Bloom a topmax
21.6. prvních 6ml ve 2l do všech
29.6. 6ml ve 3l do všech
A včera 4.7. jsem dával zelenejsim 9ml ve 3l a tě světlejší 12ml ve 4l
Ani jedna neprotekla a dneska jdu zalejt co to dá, má být pařák, ale jen dešťovou.
Je to asi známka vyčerpanosti substrátu a pokyn k hnojení.
Suchý, přelitý ani spálený od hnojem to doufám není.
Ať to roste a dík :)
Woody
zdravicko Hanszch .. kamo a nie je nahodou 9ml/3l to iste co 12ml/4l ? nechcel si jej dat o nieco viac ? ci to je len preklep ? .. inak mas pekne zdrave stromceky .. tej jednej by som skusil pridat aj ja .. s biobizzom sa nemusis bat prehnojenia a kludne mozes hnojit kazdou zalievkou a hlavne ked su takto vonku na dazdi a tak trosku ich preplachuje (neviem mozno ich schovavas pred burkou) .. mne sa to sice podarilo ale to som zamerne tlacil na pilu zo zvedavosti kolko to da a je naozaj co robit aby sa to stalo .. suche ani preliate niesu .. gl

ty a rovno do zeme ich nemozes supnut ?
Bruce11
Woody, psyweed : diky chalani za rady... prelial som to v sprche, az z toho tieklo len vstupne ec vodovodnej vody... ale mam teraz zase problem, ze som chytil plesen na viacerych siskach. Bohuzial aj centralna palica mala v strede, obtrhal som to vsetko dole, neviem ako to zvladnut, nechcem tam liat nejaku chemiu, bezi mi osmy tyzden kvetu, ale este by to trochu chcelo dozriet, este vidim stale cire trichomy a len malo mliecnych... Moze to uz byt koniec? lebo neviem ci mam znovu trochu prihnojit, centralna palica je v zlej kondicii, strasne to schne, neviem ci z toho predosleho prehnojenia, ale vymyl som ten kokos urcite dost.
Tie dve napravo su critical kush, tiez mali niekolko plesnivych castí, odobral som to preč. Mysliete ze to bude stacit..? ked mam teraz trochu suchsie v skrini, tak sa to nesiri.

psyweed: ano mas pravdu, maly priestor a chut mat toho viac na vyber. Ale vyberal som velmi podobne dlzky kvetu, aj vysku. Ale nabuduce bude len jeden strain, a chcem vyskusat automat... ze v com to bude lepsie-horsie :-D ...

Diky chalani za vase vyjadrenia, som rad kazdej rade, hlavne ak mate nieco uz "odkrutene" :-)...
Bruce11
Bohuzial som este nestihol kupit ten cannazym, ale po tvojich radach "psyweed" som tam daval 3-4 dni len vodu.... Ale neviem ci teraz znovu pokracovat s mensimi davkami alebo uz len vodu az do konca, bojim sa ze to nedojde. tie listy su velmi zozltnute, urcite im chyba dusik... Tym dvom kush-om som dneska dal polovicnu davku (1ml/L) ale tie aj vyzeraju celkom dobre, aj na tie plesnive sisky co mala. Stalo sa to po tom co dva-tri dni lialo a mal som v skrini skoro stale medzi 60 a 70% vlhkosti... urcite vtedy to vsetky sisky chytili. Bude podla vas staci ked to budem iba odstranovat ked nieco najde, az kym to neskosim.. (?)


Diky...
Woody
Bruce .. dobre tomu rozumiem, ze si urobil aj aj ? .. najprv preplach a dalej par dni len voda? .. tak to musela siahnut na zasoby v listoch lebo pri korenoch jej nic neostalo .. takisto je ovela vacsia a blizsie k svetlu ako ostatne .. aj preto moze reagovat inak .. samozrejme rozne odrody tiez hraju rolu ..

.. po preplachu trebalo hned dalej hnojit len s trosku nizsim ec .. alebo bez preplachu tych par dni davat len vodu aby spapali co maju naviac a hned pokracovat s hnojenim s nizsim ec .. no ale uz si za 50. dnom a dojst by mali v pohode .. dusik pridavat uz naozaj netreba teraz .. trosku P,K by mozno este chceli ale ak nastupila pliesen tak je to fuk ..

pliesen je svina zakerna .. nastasie som sa s nou v skrini nestretol este tak neviem ako sa to moze spravat .. ale vonku to slo celkom rychlo z kopca a zo dna na den mi splesnelo celkom dost a zamozrejme to schytali tie naj palky .. kazdopadne to prisne sleduj a podla rychlosti ako sa to siri jednaj ... ak tu i tam cosi malicko splesnivie tak to vystrihuj .. ale ak to pojde rychlejsie tak by som to radsej sekol hned cele .. ucinky to uz bude mat urcite slusne .. drzim palce
psyweed
@cranked: ak mas LED QB tak daj CalMag, pripadne toto https://www.e-agro.cz/vapnity-dolomit-5-kg/

pod Ledkami tieto latky viac zeru z nejakeho dovodu
psyweed
@Bruce11: kup nabuduce ten Enzym nejaky aby si bol ready.
Kazde kolo sa naucis nieco nove....
Mozno aj to ze nedavat druhy s rozdielnym vzrastom do jedneho boxu...teraz pozeram ze tu jednu mas 2x taku ako ostatne. To ti sposobi to ze svetlo musis dat hore a tie mensie slabo presvieti.

Ked vonku leje niekolko dni a zdviha sa vlhkost a uz si skoro na konci kvetu, osekat listy treba vela ofukovat aby prudil vzduch. Nabuduce mat uz nachystanu odvlhcovacku. Inac to moc neudrzis ...a ked su velke sisky bomby tak to ide zial jedna radost.

Odporucam aj skusat vacsie kvetinace a menej rastlin
cranked
citace:
Původní příspěvek od psyweed
@cranked: ak mas LED QB tak daj CalMag, pripadne toto https://www.e-agro.cz/vapnity-dolomit-5-kg/

pod Ledkami tieto latky viac zeru z nejakeho dovodu

Do teď sem dával do postřiku hořkou sůl. Tak zkusím spíš ten dolomit vypadá to na lepší prostředek. Nevíš prosím jak je to s dávkováním? Díky za radu ! :)
cranked
citace:
Původní příspěvek od cranked

Do teď sem dával do postřiku hořkou sůl. Tak zkusím spíš ten dolomit vypadá to na lepší prostředek. Nevíš prosím jak je to s dávkováním? Díky za radu ! :)


Jelikož ten dolomit se přidává do půdy tak to už je celkem pozdě, ale objednal sem ten CalMag.
Anomaly
Stala sa taká menšia nehoda. Čo myslite rozchodi to ešte? Zatiaľ je všetko zelene nič neodumiera. Ale tak neviem či ma zmysel to ďalej držať pod svetlom...
Bruce11
@Psyweed: :-)) nie ta vyska neni sposobena strainom, nalavo je ak47&northerm-light a stred a napravo je critical kush, tie kush-ky som ohol do 90st.uhla ked mali asi 25cm, tak preto su take male...:-) vsetky mali cca 30cm a ak47 vyskocilo na 63cm... ale to je v pohode, to som chcel vyskusat, a vidim ze to neni optimalne, ale zato sa to akčko velmi pekne rozkošatelo, krasne to vyzera...
Mas pravdu, vzdy sa nieco nove naucim, lebo ked to tu clovek cita vsetko naraz pred zaciatkom, tak ma z toho gulas v hlave. Enzymy som ani predtym nedaval, preto to zostalo prehnojene, ale ani som to neprelieval, lebo v boxe to neslo a vybrat sa to nedalo, bola tam siet. Takze toto je moje len druhe kolo, takze sa ucim na chybach..

vcera dostali vsetky tri po litry zalievky : 1ml A phperfect coco, 1ml phperfectB coco + 1ml carboload a 2,5ml cannazym, dufam ze tie hnojky tomu nebudu na zavadu ked som tam pridaval tie enzymy, ale nemozem to nehnojit, lebo to este nedojde...


Woody: plesem vyzera nateraz zazehnana, vystrihal som vsetky lozicka co som nasiel, vyhodil som toho kopec (ach joj), ale zvysok sisiek vyzera ze prezije. Este mam pocit ze aspon tyzden by to chcelo, neviem ako rychlo bude postupovat dozrievanie trichom, sledujem to obden...
Diky za rady, nemam moc cas sem casto chodit, preto som rad ked si najdem par informacii od vas, dik hoši. :-))



citace:
Původní příspěvek od psyweed
@Bruce11: kup nabuduce ten Enzym nejaky aby si bol ready.
Kazde kolo sa naucis nieco nove....
Mozno aj to ze nedavat druhy s rozdielnym vzrastom do jedneho boxu...teraz pozeram ze tu jednu mas 2x taku ako ostatne. To ti sposobi to ze svetlo musis dat hore a tie mensie slabo presvieti.

Ked vonku leje niekolko dni a zdviha sa vlhkost a uz si skoro na konci kvetu, osekat listy treba vela ofukovat aby prudil vzduch. Nabuduce mat uz nachystanu odvlhcovacku. Inac to moc neudrzis ...a ked su velke sisky bomby tak to ide zial jedna radost.

Odporucam aj skusat vacsie kvetinace a menej rastlin
Juicy_SWISS
Nazdar chlapi, po dlhej done som sa rozhodol ze si zas vypestujem nejaku tu chutovku na balkone ale noeco mi napadlo jednu z rastliniek viz foto. Moja otazka je ci viete co to je, ako sa toho zbavit a ci mam dat dalej od seba rastliny aby sa to neprenieslo? Dakujem za vsetky rady.
Woody
Anomaly .. urcite aj sam vidis, ze to rastlinke nerobi ziadny problem .. inak lamanie je jedna z bezne pouzivanych technik tvarovania .. ak si chces o tom precitat hladaj "Super Cropping"

Juicy_SWISS .. toto by aj mna zaujimalo .. tu i tam sa mi to objavuje aj na roznych inych rastlinach nie len na konope .. ale ziadnu vacsiu skodu mi to nikdy neurobilo a zvycajne to ostane len pri takych zopar ciarkach ako mas ty teraz, tak som potom zatial nepatral .. samozrejme to ale sleduj a kebyze sa to zhorsuje tak tam fukni nieco na cicavy a zravy hmyz ..
Anomaly
Čítal som o tom niečo už. Ale vtedy sa ta tuhá časť ktora nemá vôľu, miernym tlakom (medzi prstom a ukazovakom) "rozdrvy". Tu sa mi to stalo troška drastickým spôsobom :D bál som sa aby sa rastlina z toho stresu nesekla ale našťastie rastie ďalej.
Anomaly
citace:
Původní příspěvek od Juicy_SWISS
Nazdar chlapi, po dlhej done som sa rozhodol ze si zas vypestujem nejaku tu chutovku na balkone ale noeco mi napadlo jednu z rastliniek viz foto. Moja otazka je ci viete co to je, ako sa toho zbavit a ci mam dat dalej od seba rastliny aby sa to neprenieslo? Dakujem za vsetky rady.


Zdar našiel som príčinu tvojho problému. Je to škodca (leaf miner) ktory ti doluje tkanivo v listoch. https://www.growweedeasy.com/cannab...ems/leaf-miners
psyweed
cranked: skusal som len CalMag tekuty, ale ani ten dolomit neni problem dat neskor poprasis hlinu s tym a jak zalievas bude sa uvolnovat. Davkovanie mas na obale ale bude to asi len par g na kvetinac ;)

@Bruce11: stale sa ucis aj po rokoch najdes nieco nove co sa predtym nikdy nestalo ;)

Btw pozri co ma @Abomaly , ked sa ti rastlina vytiahne oproti ostatnym ako AK47 tak stredovy medzi prstami takto nejak zlom, za par dni sa tam vytvori take kolienko a niekde uvadzaju ze rastlina zacne aj viac zivin pumpovat aby zachranila kvet, teda udajne v reale lepsi vynos.
Sisky sa tiez za par dni pretocia smerom k svetlu...
Juicy_SWISS
citace:
Původní příspěvek od Anomaly


Zdar našiel som príčinu tvojho problému. Je to škodca (leaf miner) ktory ti doluje tkanivo v listoch. https://www.growweedeasy.com/cannab...ems/leaf-miners


Dakujem ti velmi pekne za pomoc.
BlueRhino
ahoj, nedokáže mi někdo určit tohle http://leteckaposta.cz/680333608 ? žere to listy a potřebuji to určit pro zvolení správné chemie>
cranked
psyweed: zvednul jsem světlo a dal Calmag a vypadá to, že je po problému :) díky za radu :)
Tommy7
Čau groweri, prosím o radu co se stalo s lístky moji kytičky, popř. Čím je to způsobené . Hnojim guanem a kyticka je v květináči. Díky moc za rady
BlueRhino
citace:
Původní příspěvek od Tommy7
Čau groweri, prosím o radu co se stalo s lístky moji kytičky, popř. Čím je to způsobené . Hnojim guanem a kyticka je v květináči. Díky moc za rady


Ty spodní listy takhle proste žloutnou a opadavají. Pokud se to nešíří dal, a nové listy jsou Ok, neřešil bych to.
Woody
BlueRhino .. husenica
Solitar
citace:
Původní příspěvek od Anomaly


Zdar našiel som príčinu tvojho problému. Je to škodca (leaf miner) ktory ti doluje tkanivo v listoch. https://www.growweedeasy.com/cannab...ems/leaf-miners

Máte niečo na toho zmrda dostupné u nás ?Mne tiež začal ničiť jeden automat.
asgaroth
nazdar páni, mám predpokladám extrémne rozmnožené trasnenky (takmer na všetkých listoch sú po nich stopy)- snáď to nie je nič iné...Ale všimol som si na niektorých napadnutých listoch sú aj nejaké čierne bodky (zospodu listov je to OK, čisté) - netušíte čo by to mohlo byť? Predpokladám že za 2 týždne by mohol byť zber (to je môj amatérsky odhad) takýe postrek asi už ťažko...Myslíte že tie čierne bodky je nejaká iná choroba alebo sú to shity po tých smradoch...Ďakujem...Ináč je to White Widow Auto - od Dutch Passion, v hline pod 250W HPS
asgaroth
listy este raz
asgaroth
listy a fáza kvitnutia
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od asgaroth
listy a fáza kvitnutia


Dle mého svilušky. V téhle fázi už bych s tím už nic nedělal - do kosy to máš max. 14 dní.
Woody
asgaroth ... cav kamo to uz tej havede tam mas celkom slusne ... tiez by som povedal, ze su to svilusky.. ale pozeram na nete fotky, ze tie trasnenky/strapky zanechavaju podobne cucance na listoch.. no su ovela vacsie a cierne tie potvorky .. to by si zbadal na listoch urcite ..
svilusky su malicke a volnym okom sa lahko prehliadnu .. tie cucance ale z hora su jasne hned .. no ale aby som sa dostal k tomu co som vlastne chcel .. :D .. je ich vela.. tak by som radil otrhat najviac napadnute listy aby si ich zbrzdil .. ak ich nechas takto, tak za tie 2 tyzdne (mozno budu potrebovat dozrievat aj dlhsie) co mas do konca natahaju tie svilusky take huste "pavuciny" .. a to ti poviem vobec nieje pekny pohlad .. look https://learngrowingmarijuana.com/s...weed-flowering/
asgaroth
ja som par kuskov tej havede uz odchytil vo vsetkych fazach vyvoja - od malych bezkridlych bledo zltych az po tie male okridlene cierne :) mozno sa tam nastahovali aj tie svilusky, ale pavuciny som si zatial nikde nevsimol...
no co uz, toto som extremne podcenil, za kazdu cenu som sa snazil vyhnut chemii - par krat som to strekol len canna curom...snad to preziju bez vacsej ujmy...
psyweed
asgaroth: zalezi kde to mas ale vacsinou je zdroj matkar...pripadne v lete sa ti to tam moze dostat.

Spomalit ich mozes ze to budes rosit cele, nemaju radi vlhko...

pomaha Sira (sirne knoty) , len treba odhadnit mnozstvo inac to total spece rastlinu a pred kosou by som to uz nedaval...

Pred zaciatkom odporucam vysirenie, ale naj su tzv sirne lampy, co zahreju siru na urcitu teplotu zacne sa odparovat ale nehori.
asgaroth
psyweed - asi to zacnem trosku rosit, momentalne sa mi vlhkost pohybuje do 45%, s tou sirou to radsej skusat nebudem ako poznam moje schopnosti tak by som neprezil ani ja :) ja som absolutny zaciatocnik, teda minuly rok som si prvy krat vonku vypestoval take zakrsky a samozrejme z mojej lenivosti som kvetinace nevydenzifikoval len som z nich vysypal substrat a dal novy a je pravda ze cca mesiac boli vonku a az potom som kupil stan...chyba im snad tych 10 dni tak to snad vydrzi, nabuduce budem pedantnejsi...
cranked
Zdarec dnes jsem na listech objevil takový fleky hnědé. Netuší někdo co to může být? Díky předem moccc ! :)
psyweed
asfaroth: dezinfekcia ti nepomoze ak si to mal vonku...je leto takze sa ti tam vonku nachyta vsetko mozne

cranked: calmag dolej ak mas ledky...pripadne pridavaj aj activera ti to pomoze zrovnat, rychlejsie sa spametaju a naberu farbu
cranked
psyweed: díky dám teď dle dávkování 2ml/L a pak preventivně jednou týdně 1ml/L pro jistotu. Myslím si, že přebytek pod ledkama nehrozí. btw: activera? K+ :)
jundr9
co by to mohlo být?

na fotce to není tak dobře vidět, ale listy žloutnou (od spodu) a jsou na nich hnědý tečky, který se většinou začínají dělat od středu.
Svilušky to nejsou, zespodu na listech nic není.
YngwieM
citace:
Původní příspěvek od asgaroth
ja som par kuskov tej havede uz odchytil vo vsetkych fazach vyvoja - od malych bezkridlych bledo zltych az po tie male okridlene cierne :) mozno sa tam nastahovali aj tie svilusky, ale pavuciny som si zatial nikde nevsimol...
no co uz, toto som extremne podcenil, za kazdu cenu som sa snazil vyhnut chemii - par krat som to strekol len canna curom...snad to preziju bez vacsej ujmy...


Ahoj,

mne se na svilusky osvedcilo totok: https://www.profi-grow.cz/hnojiva/boomerang/

Stoji to sice nejake penize, ale na druhou stranu mi to udelalo i krasne zelene listy a od pohledu to kytkam svedci. A po sviluskach na kytkach v indooru i outdooru ani pamatky 👌🏻
dva-tři
jundr9: hele ty fotky jsou na hovno pošli lepší......23


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma