Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
crazyben
ph

přelití bych se taky nedivil, ale stačí nechat proschnout a zase se budou lepšit... tohle vypadá spíš na to ph. Nebo jinej problém u kořenů - možná si přelejval častějc a kořeny zahnily? těžko říct... každopádně hlídej ph
Czechanonymous
Ahoj growers, jsem v 13. Dni květu. A včera mi začali od spoda zloutnout celé listy s hnědými fleky. nejvíc je to u jedne kytky kdy to zloutnuti došlo do druhého patra listů. Jedu Lightmix od plagronu, zálivka plagron terra Bloom 3ml(vcera jsem navýšil na 4ml), big bud 2ml od AN, bud candy 2ml taky od AN, pH 6.5 . Včera mě to zaleklo tak jsem je všechny prolil 1ml Pure zym(plagron) pH 6.5 děkuju pokud někdo pořadí
Kirovecz
Ahoj, 20 den kvetu, hps, hnojky ah podle tabulky, vlhkost < cca 30%, teploty den 25+, noc 21, ph 5-8-6,0.
Je to plisen? Da se to resit?
Kukooo
Zdravím,
jsem cca ve 4 týdnu, týden prepnuto na 12/12 a kytky mi z ničeho nic začali stonat. Odspodu začínají zloutnout a následně černat listy. Myslím, že jsem to trochu prelil, takže jsem to nechal pořádně vyschnout a po nové zalivce se vzpamatovaly, ale cca 2 dny po mi to začalo dělat znova. EC, PH v poho, vlhkost za světla kolem 60-70% ve tmě zapla odvlhkcovacka... Bojím se naky plísně nebo plísně kořenů, nikdy jsem tohle neměl, díky za radu!
Mlženka
Ahoj, potřebovala bych poradit, pěstuju už po třetí. Vždy doma pod světlem. Ale 3 dny jsem nechala kytičky venku, že je sluníčko. je to odrůda skunku, odolná. Jsme na konci fáze růstu. A listy začaly žloutnout, lehce stříbřitě. Přidám foto. Přestože mám i literaturu, nejsem si jistá, co se s nimi děje. Škůdce nepozuruju, ani ze spodních stran listů, ani polétavé mušky. Zálivka je mírná, přelité určitě nejsou. Přemýšlím, že je vrátím raději domů. Poradíte co se mohlo stát? Děkuji
nikolajmorozov
zdarek, nevedel by nekdo co se mi to s nima deje?? dva tydny pojoda a ted tohle.. napadlo me ze jsou prelity protoze tu celej tejden skoro vkuse prselo. listy prave ani suchy nejsou, jen zvadly a na sahnuti zivy jen maj blbou barvu.. za odpoved k+ a podekovani))
Mlženka
tak ze spodní strany listů se dělají drobné tečky. Přijde mi to jak houba nebo plíseň
zosbomo
Zdravim. Listy se mi krouti smerem nahoru a od kraju belaji az nakonec uplne zbelaji. nikdy se mi to nestalo. tento jev se zacal vyskytovat od vcerejska. muze to byt spatne ph?Poradte prosim,diky
Warmi
Zdravím, na listech ze spodu u všech kytek jsem našel drobné tečky (škůdce) viz. foto.
Jsou to svilušky? předem díky za odpověď
llachim
Ahoj,
mám problém se škaredyma, flekatyma listama. Začali se objevovat nejprve na spodních větších listech. Myslel jsem si, že to je špatné pH. Pak jsem pár dní nebyl doma a když sem na to koukl, tak se fleky zvětšili a rozšířili aj na vyšší listy.
Je to nějaká plíseň?
Teploty jsou 18 - 23 °C a vlhkost je až 60% během dne a v noci se mi nedaří dostat pod 50%, protože venku posledních par dní prší.
Šmoulí Prd
citace:
Původní příspěvek od Warmi
Zdravím, na listech ze spodu u všech kytek jsem našel drobné tečky (škůdce) viz. foto.
Jsou to svilušky? předem díky za odpověď

Moc to nejde vidět, ale myslím, že je to mšice.
Ono je to ve výsledku celkem jedno. Oboje je savý hmyz, na oboje jsou stejné přípravky.
anon8791313
Pro Warmi - souhlasím se Šmoulákem, sviluška to není. Se schválně koukni v okolí kytek venku a pravděpodobně je najdeš i jinde.
mamdomaejkej
Cago lidi, nevite co se mi deje s holkama? Mel sem v boxu celkem vedro cca 34 stupnu, ale to uz se mi stalo vicekrat a nikdy to takhle dramaticky neuskodilo a pak taky voda mi posledni dobou prijde dost zelezita(proste tak tece z kohoutku) jinak zalevam odstatou vodou pouze s rhizotonicem(hlina je predhnojena)..holky sou v hline 14 dni..
mamdomaejkej
..
shivasambhu
Čau. To máš pod tým Led Frynk hej? Inak vyzerajú desne teda..... Skus aspon na par dní si zohnať goood vodu pre istotu...a ja by som im normal zahnojil. Aj keď je predhnojená, ako si spominal.....
Smoke37
Zdravím chci se zeptat proč aji tak oschle listy mám bloody skunk auto a somango ve skleníku nevím čím to může být nějaké rady?

[modedit]:podle me jsi to polil zalivkou s hnojivy,prijde mi to spaleny(kontaktem).....

-presun do spravne sekce...
-A/S:busted:
Negative Creep
citace:
Původní příspěvek od mamdomaejkej
Cago lidi, nevite co se mi deje s holkama? Mel sem v boxu celkem vedro cca 34 stupnu, ale to uz se mi stalo vicekrat a nikdy to takhle dramaticky neuskodilo a pak taky voda mi posledni dobou prijde dost zelezita(proste tak tece z kohoutku) jinak zalevam odstatou vodou pouze s rhizotonicem(hlina je predhnojena)..holky sou v hline 14 dni..
Utopený, spálený...
Cyra
Zdravím všechny,poprosil bych o pomoc.Neví náhodou někdo co je za problém.Roslinka je asi dva týdny venku.Je to automat pěstovaný venku v Plagronu Grow mix.Díky za pomoc
anon8791313
Ty bile flicky vypadaji jako od trasnenek. Necim kytky preventivne strikni...
Cyra
Jj,díky za pomoc.Už jsem zakročil😄
Jizvič
Stále řeším tento problém. Je možné že se dobírám k nějakým výsledkům.
1. Postřik na škůdce Symfonie 3v1. Postřik vypadá, že opravdu funguje ale po aplikaci postřiku do 2-3 dnu začínají nejmladší listy okamžitě žloutnout se zelnýma žilkama. Čím víc se postřiku dalo tím víc zežloutky až zbělaly a všechny nové listy jsou tenouňké bílé jakoby se úpně rozhodil příjem železa. Kytky které jsem postříkal míň tak zežlouty ale za týden se zpravily. Tato kytka na obrázku se po 2 týdnech nezpravila.
2. Ph vody. Dešťovou vodu mi to naměřilo 6,5 což je ok ale vodu ze studni, kterou jsem používal na míchání s hnojivem byla 7,5. Zkusil jsem obě vody smíchat 50/50 a čekal jsem že Ph bude trošku lepší ale výsledek je 8,5. Měření jsem si ověřoval destilovanou vodou kde ph odpovídá 7.0. PH metr milwaukee PH600.
Jizvič
Nikdo neví? Zatím stále dělám to, že vodu připravuju na ph 6,7, nehnojim a nestříkám proti škůdcům. Velice pomalu se to jakoby zpravuje
Freelancer
Zdar kucí prosím o pomoc jsem absolutní amatér můj první growe jsem 11 den v květu, zatím rostly úplně super ale teď mám nějaký problém s vrchními listy, FAQ jsem četl ale vůbec nevím co potřebuji poraďte prosím. Zalivam Ata Terra podle tabulek co dva dny světlo mám od vrchu 60cm.ph měřím jedu celou dobu na 6,3 a v miskách pak co vyteče je 5,7.jsou to takové hnědorezavé usychající skvrny jo a teplota je 25-26c a vlhkost jsem měl do teď 70-80% od včerejška co jsem tam prdnul 400w hps tak vlhkost 50%.ty skvrny pozoruji asi 4 dny je to jen na 5 listech (1 list na každé kití) moc moc díky
arn137
Zdravim, pestujem druhy rok, moc skusenosti nemam a chcel by som sa opytat o aky problem sa moze jednat, je to femka predpestovane v skleniku, teraz je to na “divoko”. Ph by malo byt ideal meral
som ho, zalievam len po niekolkych horucich dnoch a hnojim raz tyzdenne kristalonom, nezastipoval som, do teraz to bolo ok, no posledny tyzden sa mi zmenili listy.
arn137
no nič tu kym mi niekto odpíše to aj dopestujem .. xD uz to je solved
anon383596
Kristalon bude ten průser
arn137
a čo teda tam by som mal dat? nieco lepsie ako plagron alebo biogrow?
shivasambhu
Ahoj. Odporucim Ti Hoštické tekuté hnojivo na paradajky a papriky. To je na rast a s guanom na kvet. S tým guánom to vonia ako Biobizz grow. Inak Biobizz od nich odkupuje nejaku zložku do svojich produktov. Hostické tekute hnojivo je plne zastupitelné voči všetkým značkám určeným na konope. Je to proste adekvatna "náhrada". A tiež o cca polovicu lacnejšia. Pol litrovka 3e. Je to taká žltá štíhla flaša. Nech to rastie. Snaď som pomohol. Shiva:goldcup:
crazyben
kristalon je sice shit, ale za tohle nemůže kristalon jako takovej, kytky po něm frčí jako prase, jenom hulit se to pak nedá :D

Mě to připadá jako něčim napadený, případně rozhozený PH


citace:
Původní příspěvek od arn137
a čo teda tam by som mal dat? nieco lepsie ako plagron alebo biogrow?


biogrow ti nepripada dost dobrej, ale doted hnojis kristalonem? Nerozumim. To Hoštický co psal shiva vůbec neni špatný.
arn137
ph som meral nasledne, do destilovanej vody(nekonzumnej) som hodil trocha pody a dal lakmusovy papierik a bolo v norme.. skusim to niecim postriekat lebo chuti to tej havedi ..
AladinXXX
presun do listu.......
Pavel.k77
Zdravím. Prohledal jsem snad vše a odpověď nenašel. Mám problém s listy. Co může kytice chybět nebo naopak přebývat? pH ok,EC taky dobrý. Předem díky za odpověď. Foto přikládám. Kytka 14 dnů květ venku v 15 l květníku.
crazyben
Některý strainy se takhle zbarvujou když je chladno a že se teď ochladilo... některý se zbarvujou i za normálních teplot.

Maličko bych přidal dusíku, ale jinak dobrý.
Pavel.k77
citace:
Původní příspěvek od crazyben
Některý strainy se takhle zbarvujou když je chladno a že se teď ochladilo... některý se zbarvujou i za normálních teplot.

Maličko bych přidal dusíku, ale jinak dobrý.


Díky za rychlou odpověď. Je to AK-47 auto.
Denny19
Ahoj, mám venku dvě kytky a jedna je úplně tragická, asi špatný substrát, protože jsem měl pH kolem 3, což jsem u obou srovnal. Ta jedna docela jde, ale začíná mi taky zlobit

https://ibb.co/W6LXzK7 https://ibb.co/DzZrnXn

Ta druhá se bojím, že nepůjde už zachránit :(
https://ibb.co/DzZrnXn

Poradíte někdo? Předem moc díky :)
shivasambhu
Čau. Presaď ich....
Denny19
A dát do jiného substrátu?
Čím je to způsobené?
hydrantgrow
zdravim vsechny zahradniky, potreboval bych poradit v cem muze byt problem ze se listy takto krouti.. jinak prstovna v cocosu hnojeno jungle in tha box a v poslednim tydnu proveden postrik jak na savej a zravej hmyz taky na plisnive choroby a padly, a stale zedna zmena , dokence byl proveden pruplach cistou vodou s upravenym ph 5,8 a zadna zmena..
V@ly
tepelnej stres? kolik máš teploty?
hydrantgrow
furt se drzi na 26stupnech
Elvírka
Jakou mas vzdalenost kytek od svetla? A jake hodnoty si nameril pri pruplachu na vytoku?? Krouti se ti takhle jen horni listy nebo jde o komplet celou kytku?
Iloporus
Hned se mi vybavil roztoč Polyphagotarsonemus latus. Dosahuje velikosti pouhých 0,2mm, takže lupa na něj nestačí. Saje nejvíce na rostoucích vrcholcích a vypouští látky způsobující typické deformace listů, které "bývají často zaměňovány s příznaky poškození způsobenými jinými biotickými či abiotickými faktory (nedostatky ve výživě, poškození herbicidy, fyziologické poruchy atd.)" Napadá hlavně rajčata ale parazituje na mnoha jiných druzích rostlin včetně okrasných, ty se mohou později stát zdrojem nákazy. Šíří se hlavně ve sklenících. Dle angl. wiki se stává škůdcem konopí s šířící se legalizací. Je to neobvyklý škůdce, ale jakýkoli mikroskopický roztoč je v pěstírně pohroma, tak snad jsem se u tebe spletl.

https://www.philosopherseeds.com/bl...ites-marijuana/
https://www.zahrada.cz/forum/plodov...rispevku=reakce
clinic
budou to svilušky?
MXII
Co to může být?
Biobiz Light mix hlina
Triple cheese
Chvalic
Buddha seeds automat vesta 2tyden růstu predhnojený substrát pro rajčata papriky atd .. pH vody 6 5 CLF zářivka duo. Problém s listy hnědnou.. někdo nějaké zkušenosti ? Jak vyřešit ?
DeadBrain
Zdar,objevil jsem problem na kytkach.Zacali se kroutit listy a svetlat.Hledal jsem tu na foru,ale nejsem si uplne jistej...muj tip je spatne ph(prehnojene,uzamceni zivin).Kytky jsou ze seminek WW od RQS.Vykliceno v jiffy,po cca 12-ti dnech zacali prolejzat koreny tak jsem je presadil do 6,5 l kvetinacu.Lisovany kokos(cocostar) rozpusteny v destilce.Bohuzel uz si nepamatuju jestli jsem tu destilku pouzival i na zavlazeni sazenic..+cannazym.Prvni zalivka GHE floracoco s odstatou vodou asi 1l do kazdyho kvet. - ec 0,4,ph 6,7 cca(pri michani hnojek ph 6,2 cca pak jsem zmeril zalivku za par dni a bylo tam prave 6,7ph).Zalivka 1xdenne.Pote namichana nova zalivka(obden) s ec 0,9 ph 6.Vcera zalivka ec 1,2 ph 5,9.Kokos stale vlhky.Teplota v boxu den max.25,noc 21,vlhkost 60-70 ve dne i v noci,lampa 40-50 cm(250 W sodik dual)odtah pri sviceni nonstop pote 1xza hod. na 15 min.Ofuk nonstop,pasivni pritah.To je asi vse k infu.
Pri posledni zalivce 0,8l jsem si zmeril vytok u jedny bylo ec 3,2 ph 6,8 u dalsi ec 1,5 ph taky 6,8.Prave nevim jestli tyhle hodnoty jsou uplne smerodatny...
Myslim si ze GHE by si meli castecne ph srovnat,kokos by mel byt taky napufrovany dle vyrobce.Ph metr kalibruju skoro pri kazdem mereni.
Proplach me jiste nemine,ale nevim moc s jakyma hodnotama.
PROSIM O NAZOR
DeadBrain
Tak nevim...kytka roste,ale stejne se mi zda nejaka nazloutla.Nema hlad?
DeadBrain
Ostatni vypadaj v pohode.

Postizena je vlevo v rohu.Nekdo nejakej tip co s ni je?
Denny19
Ahoj, poradil by někdo? Mám sem tam suché špičky listů, jak kdyby byly spálené, ale zároveň mi kytka trochu žloutne jako by ji chyběl dusik. Svitim led, pH zálivky držím na 6.
Teplota 22-25
Vlhkost 50-60
Holku jsem zasadil 22.8. a 13.10. jsem ji přepnul na květ
Hnojky jsem dával plagron Terra, jenom na růstu, do přepnutí bylo vše v pořádku, ale asi týden po přepnutí to začalo zlobit. Od přepnutí hnojim biobizzem podle tabulky, dávám Grow, Bloom, Alg-a-mic, Topmax a enzymy Sensizym od AN.
Box mám 60x60x80, svitim led zarovkama s 3000K, dohromady asi 100W.
Nevím jestli to nemůže být calmagem od Vitalinku, nevšiml jsem si, že je pro kokos a obsahuje dusík. Minule kolo jsem žádný calmag nedával a jediné co jsem měl, tak nedostatek fosforu. Díky za jakékoli rady. Litá mi tam pár smutnic, ale nic hrozného.
Doupinson
Prosím porďte, co by se jim nemuselo libit..
¨
18. den růstu, pH 5.8 EC 1.0

teploty stabilní den 20 až 25 C

teplota roztoku 20 až 24 C ale hniloby jsem si nevšiml, navíc většinou je to někde kolem 22 C

Pítr90
Čau, není pH 5.8 málo?
Doupinson
No, máš pravdu, nejspíš to bude to pH, našel jsem však víc infromací o tom jaké pH udržovat. Co si myslíš že je nejlepší hodnota v tomto stádiu ?
Pítr90
Přes pH nejsem vůbec odborník 😉 ale řekl bych, že 6.0-6.2
Doupinson
Dík, myslím že jsem se pěkně utnul, páč to mám vše nastudovaný, ale po roce pauzy se těžko vzpomíná :D . Myslím, že srovnáním pH bude vše v poho. Samozřejmě se začíná s vyšším a snižuje se ne naopak..
vlgap
můžeš snižovat a pak zvýšit. aji celkem kosa 20 stupňů až 25. kde to mas, v lednici?😊 jsou svetlejsi, než aby byly zdravé, a tu síť bych tam já , osobně dal buď to později, nebo vůbec, pod tu síť se za chvíli nedostaneš, a možná budeš potřebovat.jj. až tak jednoduché udělat vyhovující Klíma není, co?ani nemůžeme vědět, čím svitis..amigo
Doupinson
No tak mám o tom už jeden příspěvek, Fotogalerie indoor.. kde mám vypsanou sestavu i jiné detaily. Nerad bych vše psal dvakrát. Považoval jsem vše výše zmíněné za klíčové pro daný problém a navíc jsem se dobral řešení, což byl účel. :D
Denny19
Ahoj, jestli máš pH opravdu 5,8, tak si myslím, že to tím nebude. V hydru je pH 5,8 normální ne, spíš by takové i být mělo si myslím? Mě to přijde možná jako nedostatek fosforu, ale mohu se plést :)
DeadBrain
Zdar,zda se vam ze by mely nejaky deficit?? 26. 18/6 (ze seminek) vcera proplach asi 8l do kazdy Ec-1.2 Ph 6.Jedu v kokosu.Hnojky GHE floracoco.
DeadBrain
Dalsi foto.
Denny19
citace:
Původní příspěvek od DeadBrain
Zdar,zda se vam ze by mely nejaky deficit?? 26. 18/6 (ze seminek) vcera proplach asi 8l do kazdy Ec-1.2 Ph 6.Jedu v kokosu.Hnojky GHE floracoco.


Ahoj, mě se zdají být v pohodě, jenom nevím jestli pH 6,8 není moc vysoké. Jestli teda souvisí předchozí příspěvky s těmito. pH bych držel na 6-6,2. Což jsi tím průplachem asi udělal. Uvidíš jak se jim bude teď dařit.
DeadBrain
Jj,po vcerejsim proplachu uz vypadaj lip,byly o dost svetlejsi.Mozna to bude tim ph...zezacatku dostali vysoky,pak jsem daval 5.8 a ted se budu drzet jak pises 6-6.2.Jedu prvni kolo,tak se trochu bojim...
Denny19
Snad bude, ať se daří :)
High#1
Zdar, vyskitol sa maly problem asi zasolene korene zatial iba na jednej palici substrat coco Hnojene hesi coco podla tabukly ph 5.9.
Negative Creep
citace:
Původní příspěvek od High#1
Zdar, vyskitol sa maly problem asi zasolene korene zatial iba na jednej palici substrat coco Hnojene hesi coco podla tabukly ph 5.9.
Virus
High#1
Je to nebezpečné?, nakazlivé?, čo s tým robiť?
Beatrix
Ahoj vyskytl se mi trochu problém na listech, cca 4 týden květu, týká se to spíše vrchních listů. Zdroj světla je 500w led panel od frynka, nutno podotknout že vedle pod hps tento problém nepozoruji, proto moje podezření na nedostatek cal,mag...
Ec 1,7-ph 5,9, nft, hnojivy JidB
Díky za reakce Bea
Beatrix
Sleduje to tady vůbec někdo? :-D
odo
jj, máš to podvyživené!
Chvalic
citace:
Původní příspěvek od Beatrix
nedostatek mikroprvků jako je draslík , molybden , a fosfor..
jestli si to měl vb předhnojeným substrátu nebo v hlíně tak došli živiny.. možná to ještě zachráníš přihnojením... já osobně nekupuji exra hnojky ale vše jedu na npk s guanem a cereritem 1x 7 dní který má npk a tyto mikroprvky.. změni by se měli projevit během týdne až 14 dnů nebo můžeš objednat biobizz, , plagron atd.. nebo biotabs nad kterým přemýšlím já že vyzkouším
Beatrix
Ahoj díky za reakci, jedu nft hydro...zkusil jsem přidal jak B složky tak dolomiticky vápenec. Ec bylo okolo 1,9. Po jednom dni vyletelo někde ke 2,5 pak i výš takže jsem nasadil jen vodu na par dni s flóra cleanem a peroxidem vodíku. Dneska nejspíš vyzkousim vodu vyměnit a přidat trochu hnojiva...
odo
Dolomitický vápenec, guano by som do hydra nedával...tak isto ani NPK. Tieto hnojivá sú prioritne určené na iný typ výživy.
Beatrix ide NFT, čiže tam je nutné používať hnojivo určené do hydra, ktoré je na to stavané a za roky spolahlivo odskúšané

BEATRIX - pozeral som na to, Ty to máš napriek deficitom aj spálené - mám podozrenie, že máš nevhodnú vodu na vstupe. To znamená, že napriek vysokému EC na hnojke, tam nemáš zastúpené potrebné prvky /Cal Mg, a možno aj P/ , ktoré ak pridáš navyše, tak to EC může vyletieť až moc vysoko a v NFT systéme tie kytky to nemusia rozdýchať. Cal Mg deficit pod ledmi je dosť známy problém. Niekde tu nájdeš v sekcii o hnojivách popis úpravy pomerov miešania komponentov JIDB, ale obávam sa, že pri NFT bude prioritnou závadou vysoké EC vstupnej vody. Akú vodu používaš? Aké máš EC na vstupe?
Doporučujem Ti mrknúŤ na LINCHIho pesty. Má tu niekoľko kôl po sebe zdokumentovaných na NFT - je to dosť poučné vlákno.
Držím palce, snáď to dáš dokopy!
Beatrix
citace:
Původní příspěvek od odo


BEATRIX - pozeral som na to....


Ahoj, díky za reakci, vezmu to postupně...
Ano je to hrůzostrašné kolo, osobně z toho vůbec nejsem nadšený, ale je třeba se s tím poprat. Začal bych tím, že od začátku byly jen problémy(osobně si myslím, že jsem si to dotáhl s klony, jelikož jsem tyto problémy nikdy neměl), nejdřív mšice, než jsem přišel na to co to vůbec je a jak s tím bojovat tak toho byly kvanta na kořenech. Nicméně zvládli jsme to. Pak se bohužel dostavila plíseň z toho pohřebiště co tam bylo, bohužel nebylo reálné odstranit všechny mrtvé vzhledem k systému v jakém jedu.
Tady jsem bojoval Hypermanganem, který sice můj problém vyřešil, ale nejspíš látkám dal docela zabrat 🙄
Pak jsem si říkal, že už mě nic nemůže překvapit a ejhle může.
Jedu v boxu 240x120 dvě světla hps 6 kouli a právě ony ledky...další kolo už to rozdělim, protože ty na rozhraní světel jsou dost spálené i od světla.
Tak používám kohoutkovou vodu s ec 0.2, není to můj první pěst jedu tohle nft asi 3-4 roky, ale vždycky jsem jel jen hps. Byl jsem upozorněn, že pod led to může víc žrát, a může se objevit právě onen deficit mikroprvků. Chtěl jsem to řešit tím dolomitem, a pak přišlo ta stopka od přijímání život, takže jsem nasadil jen čistou vodu.
Pořídil jsem cal/mg tuším od atami, a po pár dnech vody jsem nasadil trochu hnojiva společně s cal/mg výsledné ec okolo 0.9-1.0
Uvidím co to udělá...
Sorry za slohovku, ale raději to popíšu do detailů ať jsou zpětné vazby relevatní.

Bea
luubaan
Pokud někdo jede led s hnojivama jibd mělo by se dávat M o 10% víc než A a B. Takle mi to bylo řečeno.
Beatrix
citace:
Původní příspěvek od luubaan
Pokud někdo jede led s hnojivama jibd mělo by se dávat M o 10% víc než A a B. Takle mi to bylo řečeno.


To je docela zavádějící o 10% víc než je v tabulkách nebo 10% víc než je A a B dohromady?
Míchá se to 3:2:1 (B:M:A) na květ
Diky
luubaan
Jen složku M jinou ne je to jen pod led basti víc než pod hps.
Bruce11
Ahojte groweri, chcel by som Vas poprosit o radu, mohli by ste zhodnotit moje baby?
4KS Royal Highness od RQS, maju 40 den od kvetu, 6L kvetinace, AN sensi bloom A+B13ml/kazdej zlozky +7ml BudCandy, rozliate pre 4 kvetinace rovnomerne. dokopy kazdy kvetinac dostane 600-700ml vody, spodkom nic nevytecie.... je to kokos70%, perlit30%, naspodu 5cm keramzitu. Zalievka kazdy den.
Neviem ci to mam preliate, alebo prehnojene, hnojim podla AN kalkulacky (vypocet pre 6L kvetinac). Zatial baby vyzerali dobre... zacalo to hnednutim koncekom listov, ubral som na zalievke viac ako polovicu, na hnojkach som isiel na 10ml pre 4 kvety, ale konceky boli rovnako hnede a nic sa nezmenilo... pokracoval som znovu rovnako, myslel som si ze to sposobuje dozrievanie a ze postupne to vysava rastlinu, ale bojim sa ze to nevydzi uz.... maju 40 dni... a neviem kolko este mozem ocakavat... seed banka vravi ze 8 tyzdnov...
Prosim o radu, z nedostatku casu nemozem cele veceri sediet pred growerom, je to tu plne informacii a skusenosti, bol by som rad keby ste ma vedeli nasmerovat spravnym smerom aby som to uspesne dokoncil... Dakujem Vam velmi pekne za vsetky odpovede !!! Chodim sem uz vyse roka a stale cerpam nove informacie a porovnavam so skusenostami :-) ked dokoncim kolo, chcem sem dat cely grow nafoteny s typovackou :-D
odo
Máš to spálené! možno aj blok nejakých živín. Kontroluješ Ec? Aké tam máš pH?
Bruce11
Odo: diik... mas pravdu... , EC nemeriam... davam hnojky vyratane podla kalkulacky pre AN. Ph mam 5,9-6,2.... ale je to asi vela... co uz... je to 45den po prepnuti.... snad to dojde az do konca... Mam im dat teraz preplach, nech sa to znormalizuje..? alebo sa uz nespamataju..?...zatial idu celkom dobre si myslim..:-) Diky chlapi za vase prispevky!!!
odo
Bruce11 - AN nepoznám, ešte som s tým nehnojil, možeš sem dať odkaz na tú kalkulačku? Je to hydro, alebo organická rada? Pokiaľ si nemeral Ec, pH, tak to můžeš byť dosť mimo. Veľmi záleží od vody na vstupe. Ak je to voda z vodovodu, může byť dosť vysoké to vstupné ec, taktiež aj pH můžeš mať mimo. V tom kokose to je celkom důležité aspoň zo začiatku pomerať, aby si bol v obraze. Jasne, že to dojde, o to sa neboj! 40 dní?? tak to máš ešte kopu času. Polial by som to poriadne 1-2 zálievky dažďovkou, aby to pretieklo, prípadne daj do tej vody enzymi. Vačšinou tu všetci lejete hnojky ako besný a častokrát menej je niekedy viac. Zaradiť čistú vodu po 4-7 dňoch hnojenia, prípadne aj častejšie, nie je nikdy na škodu. Pokiaľ teda tam nie su jasné náznaky podvýživy. Skus to odfotiť pri "normálnom" svetle s nejakou mierkou na porovnanie, to grow svetlo hrozne skresluje. Držím palce!
Bruce11
odo: diky za tvoje postrehy.... tu je kalkulacka... obsah kvetinacov je 6,5L (6Lkokos, neni tu uplne plne...)
https://www.advancednutrients.com/nutrient-calculator/

pouzivam AN - PH perfect sensi bloom
https://www.advancednutrients.com/p...sensi-bloom-ab/
PH som si vzdy meral, s tym nemam problem... vzdy mam okolo 6... Tieto hnojky mi pridu dobre... nemusim riesit PH, same sa to upravi na 6,4 a este malinko to dam dole kyselinou citronovou, par zrniecok, zmeriam a ma presne 6 PH. Davam este BudCandy, cukor na lepsiu chut, a cal mag samozrejme... :-) ...
grow som isiel na JIDB, ale stale som sa sral s PH a nebavilo ma to brutalne... a tieto hnojky idu same :-D

pridam aj lepsiu fotku... ale zase bude pod svetlom :-)
Bruce11
pridavam dve dalsie fotky na posudenie, dakujem za vase reakcie !!!...
odo
Nenapísal si o parametroch vody na vstupe. Pozeral som tie odkazy zbežne, možno som niečo zle pochopil, chce to viac času a asi hlbšie štúdium.
Nerozumiem, že ako súvisi Tebou popisovaný obsah kvetináčov s objemom miešaného živného roztoku a koncentrátu do neho pridávaného. /Reservoir/Mixing Container Size - ak si myslel toto, tak to je objem nádoby v ktorej miešaš zásobný roztok a nie obsah kvetináča v ktorom pestuješ!!!/ Neni mi jasné, že pri tom automatickom "nastaveni pH" tam musíš ešte pridávať pH- ??? Tie autopufre v tom hnojive to pH nenastavia zase naspať? Mám obavy, že ten živný roztok pripravuješ nesprávne.

Myslím, že si tam niečo zle narátal, keď pri tom high-tech hnojive to máš tak spálené. Predpokladám, že to má do činenia aj s tými doplnkami, čo si tam ešte nadávkoval, ale to by chcelo odmerať.
Skús si to pozrieť a prepočítať, či to robíš ako máš.

Osobne mám s JIDB dlhoročné, len dobré skúsenosti.
schnoeller
Zdravím potřebuji poradit,

Mango Sapphire

kytka do přepnutí bez jediného problému, po přepnutí a nasazení hnojky a boosteru začali některé listy hnědnout a dělat se tečky, nyní má od přepnutí 27 dní.
Voda z kohoutku PH6, EC neměřeno
11l květináče
Zalívané každý 3 den
Každá zálivka s hnojkou a boostrem
Zhruba na květináč 1,8l vody
Hnojka biocanna Bio flores 40ml/10l
Booster biocanna Bio booster 40ml/10l
Elvírka
schnoeller - dle meho nazoru by mohlo jit o deficit vapniku a zkusil bych pridat calmag
Bruce11
odo: no sakra... mas pravdu!!!!, zle som vyratal hnojenie a preto to tak vyzera. Presne to som si myslel, ze to je obsah pestebneho media. Co uz, som debil!!!! vcera som ich zalial iba 2ml/L roztoku, ale stale to vyzera hrozne... este suchsie. Dnes to chcem preplachnut cistou vodou...asi tomu viac tym neublizim, co povies?. Do prdele, stve ma to ze som si to zle zratal, tolko starosti o tom a teraz to ide dolu vodou.... Diky moc za prispevky odo, moc si to vazim. nemam s kym o tom pokecat. (istota)...
Tie hnojky za to nemozu, asi su super, to len ja som to SUPER posral... mea culpa.
Vstupne EC mam 0,4 ... vcera som mal 2,4EC hnojek.... to je asi brutal coo... :-(((
odo
jj. 0,4 je už za hranicou , aj keď to tu stále experti hejtujú, že sa to dá. Riedil by som to dažďovkou, v kuse to tu píšem, že vysoké celkové Ec pri vysokom EC na vstupe spůsobuje vačšinu problémov v hydre od nedoživenia /v prípade, že je celkové Ec v rámci normy/ až po brutal spálenie.
Myslím, že to bude asi aj dobre zasolené. Preplach můžeš skúsiť odstátou vodou.
Ak máš enzymy, tak to pár x polej iba s enz+vodou, ak nemáš enzymy, tak iba čistou vodou. Namiešaj novú várku hnojenia, deň dopredu, tak ako máš. Pomeraj po odstátí a stabilizovaní - som zvedavý, že čo tam nameriaš...
frantakoberec
Zdravim od začatku mám problém s tímto otrel jsem to nebo otrhal. Vypadalo to v pohodě ted jsem se vratil po 14 dnech a je to na všech listech bohužel mam 3 týden kvet do palic to zatím nejde. Dekuji za jakoukoli radu ? Je to plisen listová ?
vlgap
vypadá to nehezky..to bílé jsou skvrny, nebo pavučinky?
GrowPlace
citace:
Původní příspěvek od frantakoberec
Zdravim od začatku mám problém s tímto otrel jsem to nebo otrhal. Vypadalo to v pohodě ted jsem se vratil po 14 dnech a je to na všech listech bohužel mam 3 týden kvet do palic to zatím nejde. Dekuji za jakoukoli radu ? Je to plisen listová ?


Ahoj, vypadá to jako padli. Postřik karathane by měl pomoct.
frantakoberec
taková pavučinka setřít to jde... co jsem totak tu prochazel tak asi padlí ale taky ne uplne tipicky teda
psyweed
padli, plesen, spory mas pravdepodobne po celom boxe uz...rastliny postrek , alebo este lepsie sirne knoty a pustit to s na 2x odstup asi tyzden
reemer
Ahoj prosím radu , nikdy jsem tohle neřešil a byl bych rád za nějaké konstruktivní nápady.

V novém místě mám box 240x240 bohužel je to platnabox sice fungl nový ale buchví kde ležel. Svítím 3x 600, vlhčím v noci 80 přes den 40 víc mi vytahuje větrák přesto že reguluji. 3x wilma vevnitř, plagron hydro , plus rootstimulator.

ventilace ok držím max 27,

voda z kohoutku

ted k problému už druhé kolo řízky po 3 dnech začnou světlat od stonku směrem ke špičce. zkoušel jsem všechno , hledal rady ale už prostě nevím.

PH 5,5-5,7, ec minulé kolo na řízky 1,4 ted jsem začal 1,2 a když jsem viděl že to světlá znova tak jsem snižil na 1. na fotce to tak nevypadá ale jde to uplně do žluté barvy až to uschne totál. na druhém místě dělám přesně to samé a bylo to vždy ok.

vstupní EC z kohoutku 0,38, měřák kalibrován, voda teplota 20,8, plagron čerstvý měsíc starý v teple, jedu to v keramzitu.

výbojky duální, předřadníky magnetické, noční teplota 20, zajímavé je že to dělají nové výhonky a třeba to vůbec nedělají řízky v rohách kam svítí míň světla , zálivky jsou stejný wilma 20x 6,5l, 10x 6,5l a aero na 12 ks.

větrání v místnosti horší výměna cerstvého vzduchu ano to uznávám ale vyvětrá se , vnítřní ventilátor velký, zvlhčovač taky dobrý, odtah přes velký filtr potrubí 165mm
Lemonade
Plantabox
odo

Podĺa mňa to je nedoživené, blok príjmu živin - vysoké ec na vstupe, tým pádom pri celkovom Ec 1.2 je tam nedostatok živin. Ak pridáš na celkovom Ec, tak hrozí zase spálenie. Doporučujem vodu z vodovodu zriediť dažďovkou na cca Ec 0,1-0,2 a z tejto vody pripraviť živný roztok. PH drž okolo 5,8-5,9

To pH Ti nelieta? Určité druhy keramzitu sú určené len na dekoračné využitie - dvíhajú pH. Skús na to kvapnúť pár kvapiek pH MINUS, alebo kyselinu. Pokiaľ to bude šumieť, tak to vyhoď!


Bruce11
odo: no pocital som lepsie to hnojenie podla tej kalkulacky... moze byt ze som tam lial kazdy den pre 4 baby 13,7ml a mal som tam davat 1,14ml??... mohol by sa takyto proser prejavit az po 7 tyzdnoch ? nespalil by som to v omnoho kratsej dobe..?
popisem ako som postupoval pri vypocte: v kalkulacke som zadal ako Reservoir/Mixing Container Size: 2Litre, lebo budem zalievat 2 litre zalievky dokopy pre 4 kusy... vysledka hodnota ukazuje ze 8ml - 1week (a vzdy rovnaka hodnota pre 2,3, atd week), takze ak tomu dobre rozumiem, 8ml je hodnota na cely tyzden, takze by som to mal delit siedmymi aby som dostal hodnotu za den, takze mi vlastne vychadza 1,14ml do 2litrov zalievky kazdy den. Prosim ta, ratam to spravne? alebo miesam jablka z hruskami.... :-( diky moc... Som z toho trochu rozcarovany, doteraz isli uplne paradne.... Ak by boli take prehnojovane stale, tak by to bolo uz asi skor vidiet.. nie?...Predvcerom som to prelial kazdu 3litrami cistej odstatej vody, ph 6, dva dni to schlo a dneska som tam dal hnojky na ph6 a ec 1,6, islo tam toho strasne malo, uz ani neviem kolko ml. Uz zacinaju 8-tyzden, neni to uz nahodou dozrievanie..? je to dneska 50dni od prepnutia.... Ale tie konce hornych listov su hrozne uschnute a uplne na prach... :-(( fnuk fnuk.... Dik moc za info...
Bruce11
odo: bohuzial nemam moznost zohnat dazdovu vodu, mozno by nebola zla destilka, ale teraz sa mi neda ist do obchodu... najskor zajtra. (EC na vstupe 0,37-0,4)
crazyn
reemer , to palis na tak mladé prcky plnou palbu ?
reemer
ano, měřákem dosahuji 15000 lux protože je lampa nejvýš co to jde , postupně snižuju dolů. Problém ale byl asi opravdu plantabox , již jsem ho zrušil a koupil black orchid. Díky za rady. Jeslti mám koupit dualy 250W a než to vyroste tak jet pod nima tak klidně poraďte díky
Bruce11
odo: ahoj, pripajam dnesne fotky... vyzera to strasne vyschnute, Inak pozeral som trichomy, pripajam fotky.. ja myslim ze to uz je hotove! trichomy si uz cast mliecnych aj jantarovych.... hlavne mi ide o ten zly stav, vysycha to, je to vidiet aj na paliciach... chcem to dat asi zajtra dole... co povies... alebo uz radsej dnes..? dik za radu...
Bruce11
pripajam dalsie foto---- diky ludia za info...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma