Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
jundr9
Posílám lepší fotky.

googlil jsem, a vypadá to, že by to mohlo být tímhle - hnojil jsem kristalonem a možná víc, než bylo potřeba. Navíc jsem zalíval spíš míň než víc, takže spodem vody moc nevyteklo, na déšť jsem kytky schovával. A tak je to teď zasolený a ta kytka z půdy nemůže brát živiny, a tak požírá sebe sama, a tím chrání listky okolo míst, kde se budou dělat pálky. Dává to smysl? Nutrient lockout.

Tak jsem to pořádně prolil čistou dešťovkou (tou zalívám normálně), měřil jsem PH výtoku a bylo okolo 7, tak jsem do 4 litrů vody dal lžíci a něco octu, aby se to PH trochu srazilo a bylo okolo 6.

Koupil jsem alga bloom a malý balení alga grow, a malej calmag. Teď to nechám proschnout, a pak po malých dávkách zkusím přidat nějaký živiny.

myslíte, že to dává smysl? budu rád za jakýkoliv postřehy a tady
TvoRCorp
Jundr9 -- za me kytky maj hlad .. Nedostatek skoro vseho bych rek.. A kristalon na weed ? co to je.... Neznam :-D. A ano za me to smysl dava..zhruba.. At se dari
ZOO68
pohnoj to "na list". Třeba Vitality komplex.


citace:
Původní příspěvek od jundr9
Posílám lepší fotky.

googlil jsem, a vypadá to, že by to mohlo být tímhle - hnojil jsem kristalonem a možná víc, než bylo potřeba. Navíc jsem zalíval spíš míň než víc, takže spodem vody moc nevyteklo, na déšť jsem kytky schovával. A tak je to teď zasolený a ta kytka z půdy nemůže brát živiny, a tak požírá sebe sama, a tím chrání listky okolo míst, kde se budou dělat pálky. Dává to smysl? Nutrient lockout.

Tak jsem to pořádně prolil čistou dešťovkou (tou zalívám normálně), měřil jsem PH výtoku a bylo okolo 7, tak jsem do 4 litrů vody dal lžíci a něco octu, aby se to PH trochu srazilo a bylo okolo 6.

Koupil jsem alga bloom a malý balení alga grow, a malej calmag. Teď to nechám proschnout, a pak po malých dávkách zkusím přidat nějaký živiny.

myslíte, že to dává smysl? budu rád za jakýkoliv postřehy a tady
dva-tři
Jj, ten kristalon je na kkt, ale někde píšeš, ze jsi nějaký hnojky dokoupil, tak to ponhnoj tím a uvidíš. Nebo jak píše ZOO68, dej jim postrik s hnojivem a uvidíš co ty listy. Každopádně jeden rok jsem to měl podobný a bylo to určitě tím krystalonem, v té době jsem myslel, ze jim to bude stacit😀. Hodně štěstí a měj se.....23
edit: teď jsem to četl, tak být tebou dokoupim nějaký lepší hnojivo a podle me mas po problému.
Anomaly
Hoši poradíte mi? Je to nejaký škodca alebo choroba? Zo spodu sú ako keby vykusane..také priehlbiny.
PROcumulative
Neviete mi poradit co rastlinke chyba?

Sklenik, textilny kvetinac...
Woody
PROcumulative .. svilusky tam mas
Rssoci
Zloutniti listu cim to muze byt hnojim pravidelne ADVANCED NUTRIENTS
PROcumulative
citace:
Původní příspěvek od Woody
PROcumulative .. svilusky tam mas


Existuje nejaky prirodny recept, ako sa ich zbavit alebo potrebujem nejaky konkretkny postrek, hnojivo?
PROcumulative
citace:
Původní příspěvek od Rssoci
Zloutniti listu cim to muze byt hnojim pravidelne ADVANCED NUTRIENTS


https://www.semena-marihuany.cz/sk/...ch-pestovatelov
xxiro
Ahoj, přicházím k Vám se žádostí o radu. Objevili se mi na listech nažloutlé konečky na listech. Vyskytuje se to na starších velkých listech, nejvíc na těch naspodu. Připadá mi to jako nedostatek draslíku.

Zalévám dešťovou vodou, kterou chytám do nádrže a je alkalická (pH7,7 - 8), po přidání hnojiv pH spadne na hodnotu pod pH 6 (5,3-5,8), takže jsem to zvedal abych se dostal někam na hodnotu 6,5. Mám celkem 4 kytky a výtoku mám pH v rozmezí 7,2-7,8.

Pěstuju automat White widow od RQS v hlíně, v květináčích 38l na balkoně a na výšku mají 1,1 - 1,3m. Hnojím Plagronem Alga grow, občas je stříknu Phytaminem (spolu s postřikem proti plísni a breberkám) a první měsíc jsem jim dával i kořenák a jedu podle doporučených tabulek výrobce. Aktuálně jsou v 7 týdnu růstu a brzy se přejdou do květu.

Logicky mě napadlo, že musím tlačit pH zálivky dolů, abych se dostal na výtoku pod pH 7. Mám vysadit i hnojení? Ještě si říkám, jestli nepřestat s alkalickou dešťovkou a nezalévat odstátou vodou.

Jak byste postupovali na mém místě vy?
Woody
xxiro .. dostavaju viac hnojky ako potrebuju ..
xxiro
citace:
Původní příspěvek od Woody
xxiro .. dostavaju viac hnojky ako potrebuju ..


takže mám na pár dní vysadit hnojení a pak např. dávat jen poloviční dávku?

pH výtoku v tom roli nehraje?
st0rm
Ahoj, nevíte čím by mohlo být, že mi u pár kytek žloutnou listy? Hnojim denně Terra Bloom podle letáčku u hnojiva. PH udržuji kolem 6. Děkuji.

Fotky:
https://ibb.co/R6LN7W3 https://ibb.co/h7vpD0T https://ibb.co/Db0Wzc2 https://ibb.co/FYvNq6W

Hezký den.
ZOO68
asi bych i zkalibroval pH metr
děšťovka skoro 8 a po přidání hnojek 100 x kyselejší... to se mi moc nezdá
kolik máš Ec na vstupu/výstupu?


citace:
Původní příspěvek od xxiro
Ahoj, přicházím k Vám se žádostí o radu. Objevili se mi na listech nažloutlé konečky na listech. Vyskytuje se to na starších velkých listech, nejvíc na těch naspodu. Připadá mi to jako nedostatek draslíku.

Zalévám dešťovou vodou, kterou chytám do nádrže a je alkalická (pH7,7 - 8), po přidání hnojiv pH spadne na hodnotu pod pH 6 (5,3-5,8), takže jsem to zvedal abych se dostal někam na hodnotu 6,5. Mám celkem 4 kytky a výtoku mám pH v rozmezí 7,2-7,8.

Pěstuju automat White widow od RQS v hlíně, v květináčích 38l a na výšku mají 1,1 - 1,3m. Hnojím Plagronem Alga grow, občas je stříknu Phytaminem (spolu s postřikem proti plísni a breberkám) a první měsíc jsem jim dával i kořenák a jedu podle doporučených tabulek výrobce. Aktuálně jsou v 7 týdnu růstu a brzy se přejdou do květu.

Logicky mě napadlo, že musím tlačit pH zálivky dolů, abych se dostal na výtoku pod pH 7. Mám vysadit i hnojení? Ještě si říkám, jestli nepřestat s alkalickou dešťovkou a nezalévat odstátou vodou.

Jak byste postupovali na mém místě vy?
xxiro
citace:
Původní příspěvek od ZOO68
asi bych i zkalibroval pH metr
děšťovka skoro 8 a po přidání hnojek 100 x kyselejší... to se mi moc nezdá
kolik máš Ec na vstupu/výstupu?




Kalibroval jsem o víkendu, byl jsem 0,2 mimo oproti kalibračnímu roztoku.

Když zaprší, Ph vody v nádrži se sníží, s tím jak v ní přibude voda, ale po delší době bez deště postupně roste k hodnotě až 8. Ph odstáté vody z kohoutku se u mě pohybuje okolo 7.

EC u mě nemá moc cenu měřit, protože řada Alga od plagronu je organominerální hnojivo a hodnata EC by v tomto případě byla zavádějící. Proto ani nemám EC-metr. Hnojím poměrem 1:250 (40ml na 10l vody), který udává výrobce.
Woody
[QUOTE]Původní příspěvek od xxiro


Hnojím poměrem 1:250 (40ml na 10l vody), který udává výrobce.
[/QUOTE


ubral by som na 30ml/10lvody a to by som daval len kazdu druhu zalievku .. inak cista voda ..
xxiro
citace:
[i]Původní příspěvek od Woody
ubral by som na 30ml/10lvody a to by som daval len kazdu druhu zalievku .. inak cista voda .. [/B]


Ok, dám jim teď pár dní pauzu od hnojení, abych promyl substrát a pak snížím dávku minimálně než přejdou do květu.

Je pravda, že roli mohlo sehrát i horké počasí v posledních dnech, takže se substrát rychleji vysušuje a zároveň se v něm zvyšuje koncentrace živin. V posledních dnech jsem totiž musel víc zalévat, aby netrpěly nedostatkem vláhy.

Jinak ale rostu pěkně a už víceméně přesáhly výšku vzrůstu, kterou uvádí seedbanka pro outdoor, takže odhaduji, že by v následujících dnech měly začít kvést. Jen mi teď dělají starosti ty listy. Nerad bych, aby to kytky poznamenalo do dalších týdnů.
ANUBIS
Cau lidi, nevite co je to za problem? Zacina to zpravidla na spodnich listech
ANUBIS
Tady dalsi
crazyn
nakrm to..
Rssoci
Mam podobny problem pritom pravidelne hnojim advanced hnojkama
psyweed
@Anubis - cim hnojis a kolko? vyzera to na CalMag nedostatok

@Rssoci - u teba asi to iste ;)
jundr9
Můžu potvrdit, měl jsem podobnej problém jako anubis, hnojil jsem kristalonem a neupravil jsem dávkování - dával jsem pořád stejně i když kytka byla 3x větší.
Koupil jsem calmag a alga grow a problém zmizel. Možná by stačilo i víc kristalonu, zkus.
Mondosivan
Pravda,mel jsem uplne to stejny.tabulky na hnojivech jsou na prd,kup ec metr a mer pokazdy kdyz hnojis.kazda voda je jina a vyprdni se na kristalon.u indooru nejde delat nic na pul
aagenst
Caute, vie mi prosím niekto poradit?

automat - 33 den, lightmix, biobizz (fishmix, bloom, topmax, algamic)
slnko + led QB, pH ani EC nemeriam

dakujem
psyweed
aagenst: blizny na kvete mas troska spalene , mierne aj konceky listov...od hnojiva, takze ak hnojis podla tabulky mierne uber a davaj kazdu 3-4 zalievku len cistu vodu s TopMax.
Btw: Algamic som nikdy moc nepouzival ale dobre skusenosti mam s Activera, ked nieco poseres dobre to zrovna rastlinu ;)

Tie flaky na listoch som si neni isty ale moze byt spalene od slnka, lebo su dost nepravidelne
aagenst
No je to možne že od slnka lebo tieto dni je dosť silný výpek a aj kvetinače sa mi riadne zohrievaju napriek tomu že sú biele. včera som ich tiež dal radšej do vnútra pod svetlo. Activera vyskusam.

Diky
Ales-All
Ahoj, pořadí mi někdo ? Jedu outdoor a zas tam mam všude na listech tohle . Co to je a nakej odzkousenej recept co na to použit . Díky moc :)
savy
citace:
Původní příspěvek od Ales-All
Ahoj, pořadí mi někdo ? Jedu outdoor a zas tam mam všude na listech tohle . Co to je a nakej odzkousenej recept co na to použit . Díky moc :)


Svilušky . Mě vždy zabere Vertimec 1.8 . Pořádně vystřikat , hlavně ze spod listu .
Ales-All
Díky, vyzkousim
SteelPress
Nevíte co to je? Nějaký prášek nebo tak něco, nikdy jsem to neviděl 😁
Woody
SteelPress ... mucnatka/padli
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od SteelPress
Nevíte co to je? Nějaký prášek nebo tak něco, nikdy jsem to neviděl 😁


padlí

Discus + Bioton + smáčedlo
psyweed
SteelPress - tento rok to ma dobre podmienky aj ine rastliny v zahrade to chyta (jablone, uhorky...) v tom stadiu ako to mas neviem ci to este pomoze :/
SteelPress
A ještě jeden problém, nevíte co to je? :D
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od SteelPress
A ještě jeden problém, nevíte co to je? :D


kobylky, housenky - toho je teď všude plno
- buď nechat (velkou rostlinu to nezakilluje) nebo mospilan + biool + smáčedlo
tyson500
Cau groweri,dneska jsem 12 den co mi naklicily semena. Jedna kytka ma zkrouceny listy nahoru http://http://grower.cz/photos/030274/0034.jpeg
tyson500
sem asi retard ale neumim vlozit fotku:(
miravlak
zdravím,po delší době se zase ukázal problémek...tipuju svilušky,ale radši se zeptám :) :banana: holky to docela schytaly,měla to jen jedna malá a nejak se to rozšířilo,kvete to tak týden,tak snad to jeste pujde nějak rozumně zlikvidovat..diky :)
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od miravlak
zdravím,po delší době se zase ukázal problémek...tipuju svilušky,ale radši se zeptám :) :banana: holky to docela schytaly,měla to jen jedna malá a nejak se to rozšířilo,kvete to tak týden,tak snad to jeste pujde nějak rozumně zlikvidovat..diky :)


svilušky

zespod: vertimec + smáčedlo
z vrchu: vertimec + smáčedlo + biool
miravlak
citace:
Původní příspěvek od ZOO68


svilušky

zespod: vertimec + smáčedlo
z vrchu: vertimec + smáčedlo + biool


díky...smáčedlo jakože např jar ? nebo :D dík¨


aha to je přípravek,už sem dohledal :bravo: https://www.e-agro.cz/silwet-smacedlo-10-ml/
Balu77
citace:
Původní příspěvek od miravlak
zdravím,po delší době se zase ukázal problémek...tipuju svilušky,ale radši se zeptám :) :banana: holky to docela schytaly,měla to jen jedna malá a nejak se to rozšířilo,kvete to tak týden,tak snad to jeste pujde nějak rozumně zlikvidovat..diky :)


Ahoj, mám super skušenost s Rock Effect, je to olej, čistě BIO, svilušky utečou, vajíčka mo zahubí.

https://www.higarden.cz/bio-ochrana...ra-rock-effect/
Tucer
Ahoj groweri,
na jedne kytce se mi objevila vejce nejakeho hmyzaka + jsou prokousane listy v okoli a taky to vypada jak kdyby neco vysavalo zelene barvivo z listu (viz foto)

tipuju housenky, muzete mi to nekdo potvrdit a pripadne jestli to nejak resit?

sorry za kvalitu fotek, lepsi to forum neumi zrejme :(
vickers
Ví někdo co tomu může být?
baklazan18
Zdravím, vcera som si vsimol ze sa mi toto tvorí na listoch neviete niekto čo to je ? typoval som to na pleseň ale to biele vobec nieje povlak alebo niečo tomu podobne je to a to čierne ma desi ešte viac. Zatial je to na jednej kytke a len na pár listoch, je na nej spraveny LST a tvori sa to prave na tychto listoch ktore boli možno až moc dole a nesvietilo na nich slnko ? Ak by to boli škodcovia rozmyslal som nad pripravkom Biobizz - Leaft coat je na to celkom dosť dobrych ohlasov tak ak by tu mal niekto skusenosti napíšte prosím. Kytka je 1m vo kvete, hnojím BioBizz Bloom. Vďaka.
psyweed
@baklazan18: to bude nejaka husenica , ked ich neni moc neriesil by som to...
Dave05
Ahoj, tento rok jsem se pustil do Scrogu s ICE od RQS. Pěstuji pod led panel 300W, mám stan 60x60. Postupně jsem ostřihával listy asi na 3x a to s rozestupem 1 týden, aby to nebyl velký šok. Když už je rostlina ostrihana a zůstali mi hlavni palice, které začínají prorůstat sítí, tak se začali na konečkách listů objevovat oranžové skrvny. Před 2 týdny jsem hnojil Terra grow a před pár dny jsem dával Green Sensation. Někde jsem četl, že je dobré přikoupit do zásoby Calmag, když pěstujete pod ledkama, že to bere hodně hořčíku. Takže jsem včera dal ještě calmag. Uvidím, co to udělá, ale stejně bych se raději ještě s Vámi poradil.
eňo ňůňo
Jj,je to problem CA a mg...přídavek calmag.osobne dávám calmag i postřikem na list.pod těmi ledkami to pomaleji vysychá,tak dávám na list.doporucil bych ti to.
Dave05
Ahoj, chtěl bych se ještě zeptat, jestli toto zbarvení také je nedostatkem Mg nebo něčeho jiného. Díky moc za opodved.
savy
Neřekl jsi zda pestujes v kokosu či hlině .. jaké mas Ph a ec? Muže být problém jenom v tomdle . Taky pěstují pod led a některé modely calmag nepotřebuji .

Proč otrhavas listy ? Mas stim nějakou zkušenost nebo ti to jen někdo poradil ?

Ať se daří ...
Dave05
Scrog jsem teď zkusil poprvé, tak doufám že to zbarvení listů nemůže souviset s tím
Dave05
Pěstuji v hlíně, PH mám okolo 6,3 a ec 1,7. Tenhle rok jsem zkusil SCROG, proto ty ostrihane listy
savy
citace:
Původní příspěvek od Dave05
Pěstuji v hlíně, PH mám okolo 6,3 a ec 1,7. Tenhle rok jsem zkusil SCROG, proto ty ostrihane listy


Ec v hlíně neměř ,ph můžeš trošku zvednout na 6,5 . Přidej 1x týdně calmag a bude to dobrý .
Dave05
Dobře, díky moc!
crazyn
Prej Ec nemer , takže je jedno jestli tam naliju ec 8 ne ? :D
savy
citace:
Původní příspěvek od crazyn
Prej Ec nemer , takže je jedno jestli tam naliju ec 8 ne ? :D


tak pokuď si mícha roztok podle tabulek tam bych se nebál tak velkého ec ;)
Dave05
Ahoj, ještě se na listech objevily tyto fleky. Copa by to mohlo být, chtěl bych za chvíli přepnout na květ, ale chci aby byla zdravá a připravena na přepnutí.
eňo ňůňo
Nedával jsi moc hnojiv?může to být buď přepálený nebo pH nutrient lock out,což s tím může souviset.
Dave05
Právě že jsem moc nehnojil, měl jsem problém Ca a Mg, takže teď budu podruhé dávat Calmag, ale rozloze se to docela rychle, tak mám strach, aby mi ji to už ke konci nezklikvidovalo
jungleek
Zacaly se mi cc po 3 tydnech rustu brutalne kroutit okraje lisu smerem nahoru, kazdy paprsek vytvori skoro dokonalou rulicku.. ec, ph, teplota vse ok, v NFT, hnojeni AH dle navodu, nic navic.. vypada to, ze se to siri postupne z kytky na kytku. Na listech nic videt neni.. kytky prestanou rust a koreny taky.. nema nekdo podobnou zkusenost? Na cizich forech jsem se docetl, ze to muze byt virus, ktereho se snad ani neda zbavit a je to problem uz u matecni rostliny, ale muze/nemusi se rozjet (prirovnavali k hiv/aids)
Kalashnikova
Za mě to nemůže bejt nic jinýho než teplota. Maš to je na kytach uprostřed ne? Kde máš teploměr?
Kalashnikova
citace:
Původní příspěvek od savy


tak pokuď si mícha roztok podle tabulek tam bych se nebál tak velkého ec ;)



Tak to neni pravda podle tabulek muzes hnojit kdyz mas vodu s ec 0,3 . Ja mám 0,6 takze podle tabulek by ec 1,9 bylo 2,2 a to uz by kytky skoro zabilo
jungleek
Ne, prave ze kytky co jsou primo pod lampou jsou ve dvou ze 3ks NFTcek, jsou uplne v pohode.. siri se to od kraje mistnosti. Postupne.. 100% to neni tepoota.. mam cooltuby, u vrcholku max 28 stupnu, zvednuti lamp i 60cm nad vrcholky nemelo zadny vliv (krajni kytky uz jsou v tu chvili cca 1m od svetla). Jel jsem tam stejne,ve stejnych podminkach, uz 1 kolo, ale s jinou genetikou, a nic podobmeho se neprojevilo. Ze 3 NFT je v jednom postizeno 100% kytek, ve druhem siusednim uz cca 50% a ve tretim se zacinaji kroutit taky, kytky ve tretim NFT jsou ale uz 3x vetsi,nez v tom prvnim,pricemz vse je ve stejne mistnosti, stejnych podminkach. Je to nejaka choroba, ktera zastavi vyvoj korenu a rust kytek. Ja jen potrebuju najit nekoho,kdo to zna a zjistit, jakou chemku ba to pouzit, driv nez to zacne kvest (ted jsem v 1. tydnu kvetu)
savy
citace:
Původní příspěvek od jungleek
Ne, prave ze kytky co jsou primo pod lampou jsou ve dvou ze 3ks NFTcek, jsou uplne v pohode.. siri se to od kraje mistnosti. Postupne.. 100% to neni tepoota.. mam cooltuby, u vrcholku max 28 stupnu, zvednuti lamp i 60cm nad vrcholky nemelo zadny vliv (krajni kytky uz jsou v tu chvili cca 1m od svetla). Jel jsem tam stejne,ve stejnych podminkach, uz 1 kolo, ale s jinou genetikou, a nic podobmeho se neprojevilo. Ze 3 NFT je v jednom postizeno 100% kytek, ve druhem siusednim uz cca 50% a ve tretim se zacinaji kroutit taky, kytky ve tretim NFT jsou ale uz 3x vetsi,nez v tom prvnim,pricemz vse je ve stejne mistnosti, stejnych podminkach. Je to nejaka choroba, ktera zastavi vyvoj korenu a rust kytek. Ja jen potrebuju najit nekoho,kdo to zna a zjistit, jakou chemku ba to pouzit, driv nez to zacne kvest (ted jsem v 1. tydnu kvetu)


Počkej ty jedeš NFT a kytky máš v hlíně ? Jestli to dobře chápu , tak nechápu proč ? Do takového systému je vhodné rockwoll nebo keramzit .
jungleek
citace:
Původní příspěvek od savy


Počkej ty jedeš NFT a kytky máš v hlíně ? Jestli to dobře chápu , tak nechápu proč ? Do takového systému je vhodné rockwoll nebo keramzit .



Jasneze je nemam v hline, nevim kde to ctes :)?.. mam je v rockwollu.. pisu ze mam 3x nft (kazde 1x1m) vedle sebe.. a ze to kroucemi se evidentne siri z kytky na kytku, jen kytky v jednom z nich jsou zatim nepostizene a jsou obrovskym zpusobem vyvinutejsi nez ty, ktere tu zahadnou chorobu maji.. na listech ani u korenu zadni paraziti nejsou. Ma tu nekdo zkusenost s virem, ktery to muze zpusobovat? Listy jsou po stranach stocene nahoru uplne do rulicek.. jak maly jointy. :(.. a skoro nerostou.
savy
citace:
Původní příspěvek od jungleek



Jasneze je nemam v hline, nevim kde to ctes :)?.. mam je v rockwollu.. pisu ze mam 3x nft (kazde 1x1m) vedle sebe.. a ze to kroucemi se evidentne siri z kytky na kytku, jen kytky v jednom z nich jsou zatim nepostizene a jsou obrovskym zpusobem vyvinutejsi nez ty, ktere tu zahadnou chorobu maji.. na listech ani u korenu zadni paraziti nejsou. Ma tu nekdo zkusenost s virem, ktery to muze zpusobovat? Listy jsou po stranach stocene nahoru uplne do rulicek.. jak maly jointy. :(.. a skoro nerostou.


Jej promin , já si poplet příspěvky 😀 . Nahoď fotky ať to vidíme jak to vypadá ...
AlessPej
Cawte vsetci chcel by som vediet na vas nazor ci sa jedna o nedostatok kalzia v dosledku vysokeho PH (niesom zaciatocnik) ale stalo sa mi to prvy raz v takom skorom stadiu som v prvom tyzdni v raste. Hlina Biobizz light doteraz len raz powerroots PH 6,2 vytok som este nemeral kezde som ju este neprelial urobim zajtra. Robim test v ktorom okyslicujem vodu kde to tecuca Ma 7,2 a po 24h okyslicovania ma voda 8,2 a viac. Zabudol som pododknut ze sa jedna len o medelky od BigBud a Wappa su v cajku.Dik za vase odpovede.
psyweed
@Aless - jak keby su spalene mi to pride ale pises ze nehnojis, iba zakorenovac.
Skus len vodu na dalsie 2 zalievky a uvidis..
AlessPej
citace:
Původní příspěvek od psyweed
@Aless - jak keby su spalene mi to pride ale pises ze nehnojis, iba zakorenovac.
Skus len vodu na dalsie 2 zalievky a uvidis..


Dik za odpoved prelial som kvetinac s pH 6,2 von 5,6 takze som to doladil na 6,2 v kvetinaci. Stalo sa mi to prvy krat idem stale plagron light ale teraz som skusil pol pol s Biobizz a v bio mi to takto lieta. Neviem preco co moze Byt pricina vie niekto?
SteelPress
Nevíte co je toto? Něco chybí? Calmag? Nebo nejakej parazit zase? Díky :D
GAGrouwer
Ahoj pěstitelé,

mám problém s novými listy. Jsou zakrslé a pokroucené (horizontálně). Nevíte, čím by to mohlo být? Prošel jsem tu všechny fotky a nepodařilo se mi nic identifikovat. PH je okay.

Všem děkuji
Kmotr007
Zdravím, chtěl bych se zeptat, čim můžou být listy napadeny. Děkuji
Kmotr007
Další foto
Kmotr007
A ještě poslední
Kmotr007
Poslední ..
Kmotr007
Obrázek číslo 1 za tmy
savy
citace:
Původní příspěvek od Kmotr007
Další foto


čím hnojíš ? jak hnojíš ? ph ? včem jsou rostliny ? Trošku se rozepiš , když chceš poradit ....
psyweed
kmort> jake svetlo este napis...

ale vyzera ze spalene od hnojiva - listy a kraje sa ti tocia hore. Plus mozno deficit CalMag hnede a zlte flaky
Kmotr007
Zdravím pánové, hnojil jsem ze začátku od hesi root, plagron terra grow a atamy atazyme. První měsíc květeni hnojim plagron terra blow a atazyme. Ph se snažím upravovat mezi 6,0 -6,5. Hnojil jsem každou zálivku doteď. Teď poslední dvě jsem dal jen upravenou s ph vodu. Sodikovku mám sunmaster 600w. 1 a poslední foto je jeden box. Ostatní jsou 2box. Ten tam má navíc ještě NPK.
psyweed
plagron to ma tak ze v kvete uz ides len Bloom? (ne BLOW :D )

Vyzera to na nedostatok hnojiva, takze si to tahaju z listov...mozno este trocha spalene ak mas svetlo moc nizko.

Enzym by mal sluzit nato ze rozklada odumrete korene a meni to na ziviny pre rastlinu, pripadne super na konci kvetu ked prestanes hnojit, precisti to a minie co ostalo v hline. Zaroven ked rovnaku hlinu ides viac kol po sebe

Plagron som nepouzival ale znamy hej , tvrdi ze staci len grow a potom bloom...
Sice nechapem jak v jednom mixe moze byt vsetko...

Kazda ina znacka ma grow/bloom aj v kvete, pripadne ine doplnky k Bloom

U Biobizz taketo problemy pekne zrovna ActiVera
jungleek
ahoj, prosim o radu..

chcipaji listy na kytce nahore i dole, v ruznych castech.. zloutnou a pak uplne schnou a strupati - jsou na tom fakt strupy jak treba na listech ovocnych stromu. Ty bile skvrny jsou postrik Ridomilem (strikal jsem ho na nektere listy kdyz zacinaly zloutnout, ale nepomohlo to)

jinak konfigurace je:

je to v hydru NFT, v nft je vzdy 9 kytek, ale deje se teo jen u nekterych kytek (vse stejna genetika z klonu), ph je mezi 5.5-6.2 (dnes 5.5), EC je kolem 1,5.

hnojim AH podle navodu na flaskach - 3. fazi, kytky jsou v kvetu 5 tydnu.

Teplota kolem 21 stupnu vzduch, roztok kolem 19.

deje se to i s listama uprostred a dole na kytce, svitim cooltube, vysoka teplota tedy nepripada v uvahu ..stejne tak ph, ec ... kdyz to nejaka kytka dostane, tak pomerne rychle cela chcipne, zacne to jednim listem.. ostatni kytky to nemaji (tzn neni to plosny problem u vsech kytek).. ale kytka ktera to ma chcipne (cela zezloutne a listy uschnou, viz foto) a takhle postupne vychcipavaji.
psyweed
http://other.canna.com/grow_info#articles-videos
https://www.growweedeasy.com/cannab...cium-deficiency
Balu77
Ahoj, vyřazovací metodou a jak to ty kytky likviduje je to vir, zajímalo by mě zda ho tu někdo měl, dle literatury je to konec, ber to s rezervou je to jen můj názor naštěstí stím nemám zkušenosti.
jungleek
citace:
Původní příspěvek od Balu77
Ahoj, vyřazovací metodou a jak to ty kytky likviduje je to vir, zajímalo by mě zda ho tu někdo měl, dle literatury je to konec, ber to s rezervou je to jen můj názor naštěstí stím nemám zkušenosti.


Taky jsem se docetl ze to muze byt vir. Jeste dulezity znak je, ze se paprsky nekterych listuy(opet nahodne na kytce) krouti nahoru a to az uplne do rulicky. To je pry projev viru nebo roztocu kteri jsou zavrtani v kytce. Ten vir je pry uz z matky a aktivuje se jen kdyz je kytka oslabena. Jedno nft mi takhle uplne prestalo rust a pak behem par dnu kytky uplne chciply, zezloutly a uschly. :(.. ostatni 2 nft ve stejne mistnosti, stejne rizky, stejne podminky, zatim drzi, ale listy chcipaji postupne a 2 kytky jsem taky uz musel sejmout. :(
TeddMore
Zdarec groweři, mám opakující se problém. V 5-6 týdnu květu ( indoor ) začnou žloutnout listy u vrchních palic a pokud je neodstraním, začne zahnívat palička. Pěstuju v hlíně od plagronu, hnojím plagron Terra bloom a Hesi PK13/14. PH vody upravuju kolem 6. Zálivka jednou za dva až tři dny.
TeddMore
svítím sodíkem 600W a stan 120x60
Váchy 55
Ahoj. Může to zpusobovat víc věcí. Musíš dát víc nápověd. FOTO!! teplota u vršků!! máš dostatečnou ventilaci? 600w na ten prostor je neskutečný topení. Máš lampu alespoň 40cm od vrchů? dal bych ji aspoň na 45cm. Podle tveho infa to vypada hlavně na presviceni + teplota.. jde to nejvic od stredu? Tohle je jak rikam vestit z koule.
TeddMore
ventilator vents 520m3/h. jde to spíš z jedné strany stanu, kterou mívám otevřenou při svícení. zkusím dát světlo víš, popřípadě přepnu na 400W. tím bych mohl zjistit jestli jde o presvícení s tou teplotou.
TeddMore
teplota u vršků je 32,5 teplota u hlíny 26,8 a vršky na kterých začíná žloutnutí jsou cca 48 cm od výbojky. stáhl jsem to na 400W a děj se vůle boží...
psyweed
daj to vyssie cele a nechaj 600w...lebo si das dole vynos so slabsim svetlom.

Citkulacny Ventilator na ofuk daj aby fukal ponad tie TOPky.

Ale ako pisu ostatni daj fotky, mozno len na <> hnojis :D

Rastlina je dost odolna, v skleniku mas cez leto aj cez 50C a no problem...cely trik je v tom ze si na teplotu zvyka a ked ti ta HPS pece rovnako od zaciatku , nevidim problem s teplotou pri konci...lebo je uz nato rastlina nastavena.
Mozes skusit test das ruku nad topy a nemalo by ta to palit (pri zapnutej hps samozrejme)
TeddMore
vůbec nevím jak sem mám nahrát fotky.
TeddMore
když se snažím nahrát fotky z pc podle návodu napíše mi to No post specified. If you followed a valid link, please notify the webmaster
RCUI
Ahoj, zkus foto zmenšit v programu Malování.
Obrázek dáš otevřít v programu Malování a najdeš si "změnit velikost" já na doporučení místních dávám na 800x600 pixelů
Obrázek uložíš a pak ho pošleš na grower podle návodu :) GL
TeddMore
fotky
velvyslanec
Zdravim panstvo, mam trochu problemy, preto vas prosim o pomoc.

Vstupna voda 0.37 EC (rozbor bohuzial nemam)
medium kokos, svetlo LEDky
hnojim Hesi tnt, korenak, supervit a enzymy
posledne pridavam plnu naloz ATAMI calmag-u (1ml/l)

lejem tam priblizne 1 EC (0.6 calmag a 0.4 tnt)
PH 6.0-6.1

Mam z toho pocit ako keby to bolo preliate, ale v minulosti som nikdy takyto problem nemal, tiez sa mi v stane alebo okoli objavia sem-tam 1-2 smutnice ale larvy som nenasiel.
psyweed
Teddmore- konce listov mas spalene od hnojiva, to zltnutie moze byt tiez tym alebo chyba vapnik, alebo zaciatok toho ze aj to svetlo k tomu ze ho mas nizko...

Kolko davas Bloom a PK13/4? lebo ak to davas naraz tak si asi na vysokej hodnote. Bud zniz davku PK alebo ho davaj v extra zalievke, na striedacku
psyweed
velvyslanec: daj len TNT a CalMag skus ci sa to zlepsi po 4-5d by mali zacat zelenat, tie moc zozltnute uz asi nezachranis tak to daj prec rovno.

LED mas ake konkretne?
TeddMore
psyweed - pk přidávám jen 2ml na 10l vody. ale je pravda, že sem teď hnojil víckrát než bych měl. propláchnu to enzymem, vystříhám světlý lístky pryč a budu sledovat jestli se to nějak změní.
TeddMore
psyweed- píšeš o vápníku. jak bych tenhle problém vyřešil? nemám s tím žádnou zkušenost.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma