Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Xxturner
Toto už trvá nějakou dobu a už nevím co s tím předem děkuji za rady
Adamina420
Ahoj, tak tak 9 dní jsem holkám dával jenom vodu a teďka bych pomalu začal zase dávat hnojky, co myslíte? vypadají hrozně, ale zatim to přežily všechny.
Elvírka
citace:
Původní příspěvek od Adamina420
Ahoj, tak tak 9 dní jsem holkám dával jenom vodu a teďka bych pomalu začal zase dávat hnojky, co myslíte? vypadají hrozně, ale zatim to přežily všechny.


Myslim, ze uz si pomalu rikaji o ziviny, ale zacni s mensima davkama...a stejne tak trochu calmagu, brzo se vyloupne nejaky ten deficit na listech. Jestli muzes, porid jeste na postrik Vita Race...aspon jednou behem rustu ho pouziju, nez kytky prepinam.
Adamina420
Mám acti vera, to je dobrá alternativa, ne? Mám to dát spíš jako postřik nebo do zálivky?
hokej97
Zdravím, potřeboval bych trochu pomoci.
Ec 1.5, pH 5.9, hlina canna, hnojiva canna terra vega, plagron power roots
Holky mají 14 dní, zaléváno kvůli špatné vodě ( EC 0.9, Ph přes 7,8) kojeneckou vodou. Čekám než mi přijede reverzní osmoza. Ak-47 a serious kush úplně v pohodě - krásná barva a chrochtají si, jen na Sour power OG mám snad od začátku nějaký deficit. Fialové řapíky a sem tam stonky. Žloutnutí nových listů, na spodní části a starých listech se to nejspíš spravuje samo. Listy jsou tmavě zelené. Problémy s růstem nejsou, rostou rychle. Teplota 28 den, 20 noc.
Deficit P nebo Mg? Nebo něco jiného?
díky za radu
M@gicWeeD
Hele a zkousels jet tu kohoutkovou vodu? Pac jsem mel vstupni EC taky 0.9 a vpoho v hline. Jinak Ph 5.9 je na hlinu celkem malo, to je tak na kokos a hydro.
Xxturner
Potřebuji poradit co tomu je už nevím co s tím nebo vyhodit
Ec 1,4 ph 5,8 canna Coco medium a dávám hnojky canna Coco canazym a na kořeny mám problem občas tam proletí muska a v některých mám bílé brouky v kokosu u kořenu a nevím jak na ne a co teď tomu chybí
Xxturner
Další
hokej97
citace:
Původní příspěvek od M@gicWeeD
Hele a zkousels jet tu kohoutkovou vodu? Pac jsem mel vstupni EC taky 0.9 a vpoho v hline. Jinak Ph 5.9 je na hlinu celkem malo, to je tak na kokos a hydro.

Zkoušel ze začátku, právě tu kojeneckou jsem až teď poslední 2 zálivky dával. No ja mám za to, že pH v hlíně 5,8-6,5 a nikdy problém nebyl. Ostatní kytiti v pohodě, jenom tady u toho modelu to dělá a nevím proč. Zkusím zvednout pH na 6,3 a uvidím, díky za radu. Prostě jim něco chybí, zkusím zítra koupit CalMag. Co jim chybí to netuším :(
shoumen
Zdravim,potreboval prosim poradit.Na jedné z kytek se objevili takove divne fleky.Sviti se na ně Mars Hydro 2 400w,zbyle kytky stejneho modelu jsou ok.Diky predem za odpoveď.
Linkot
Ahoj, má to cenu?
první fotka rozdil 5 dní .. klony green crack cca 20. den rustu v NFT + LED .. zezačatku dostali dost na frak ..
ted 22 stupnu roztok , 1.6 ec , 5.8ph , teplota v boxu ok .. celkem si chrochtaj, škoda že jsem o ze začatku posral

chci se zeptat zda to má cenu nebo rozjet nové .. prijdě mi že začali dělat bananky a zastavil se jim rust .. ale to bude mozna tim ze jsem je pred 3-4 dnama topoval ..
chci je roztahnout na sit at alespon nejak dozenutu ztratu par rostlin ktere jsou uplne k hovnu .. ted otazka zda to ma cenu jet dal nebo koupit nove klony a znovu ..

1) 5 dní rozdíl
2) bananky
Darkhater
Ty jsou pekne zbicovany :D Jednodussi a lepsi vymenit, ale kdyby si je prece jen chtel vypiplat, tak bych stahnul EC. 1.6 na takhle zmrskany kytky je dost prepal
Adamina420
Ahoj, bohužel tu musím otravovat zas a znova. Kyti se mi dali v rámci možností do kupy, ale objevil se mi další problém. Řekl bych, že je to deficit hořčíku, ale radši si nechám poradit od zkušenějších. Hnojím teď 1-1,5ml/l biobizz grow
Woody
citace:
Původní příspěvek od Adamina420
Ahoj, bohužel tu musím otravovat zas a znova. Kyti se mi dali v rámci možností do kupy, ale objevil se mi další problém. Řekl bych, že je to deficit hořčíku, ale radši si nechám poradit od zkušenějších. Hnojím teď 1-1,5ml/l biobizz grow


svietis ledkami ? .. ja takisto davam bod horciku ..

edit.. aha soda .. zaujimave no .. tipoval by som to skor na tie ledky .. inak pH cajk? .. ostatne parametre cajk?
psyweed
v tabulkach mas u grow 2ml / l preco davas menej ked mas deficit? :)
Ak myslis ze horcik tak kup cal/mag...ale prv im zvys davky.
Dost dobre ozivi rastlivy ActiVera

Woody: PH u biohnojek merat netreba
Adamina420
calmag jsem jim dneska dal cca 1ml/l, ze začátku jsem je mojí hloupostí docela dost přehnojil, že už to vypadalo na nejhorší. Teďka se mi je povedlo docela zachránit, ale jak jsem se bál, ať je zase nepřehnojim, tak jsem dával asi míň, myslíš, že mám zvýšit grow na ty 2ml/1l a dávat jim Alg-a-mic? To bude asi podobné, jak acti vera, že? Každopádně moc díky za rady
Woody
psyweed.. by ma zaujimalo kde beries tu istotu?

Adamina420 .. ano uz su rastlinky o cosi vacsie aj vitalnejsie rastu v porovnani s tym co si mal na zaciatku .. pomaly mozes dvihat davky .. stale to ale musis nejako doladovat ak tam davas aj ten cal/mag, ktory takisto ma nejaky dusik .. ak davas do zalievky cal/mag tak k tomu primerane tej grow zlozky a zase ak len grow zlozku osobitne tak jej daj o cosi viac .. tento deficit uz mas celkom "rozbehnuty" a verim, ze si to zbadal uz skor .. tak sa neboj aj skor reagovat .. tabulky su orientacne a povedal by som zovseobecnene .. ak lejem podla tabulky ale listy vykazuju deficity tak proste musim pridat .. samozrejme to plati aj opacne .. stale pozoruj listy a snaz sa udrziavat peknu zelenu .. a mysli nato, ze v hline to ide celkom dost pomaly ... to znamena, ze spozorujes zacinajuci def. - okmazite zareagujes ale ten def. si pojde svoje este dalsich par dni .. je treba byt trpezlivy ..

to sa tu zas rozpisujem .. dufam, ze netaram .. :) tak nech sa dari
psyweed
@Adam: Activera neni jak Algamic (ten je myslim zbytocny kupovat)

@Woody: Priamo BioBizz to hovori, aj Biotabs...a mam to aj odskusane , skusil som par krat zmerat a vzdy sa to zrovna okolo 6.1-3 same.
U Biohnojek mozes PH meter vypustit
Adamina420
Já jsem si právě myslel, že to jsou nějaký pozůstatky, z toho jak se mi to povedlo přehnojit, tak jsem tomu nedával takovou váhu. Když jsem to přehnojil, tak se mi to ze začátku zdálo právě taky jako nějaký deficit, tak jsem jim přidal na dávkování ještě a ještě víc to spálil, tak jsem byl teď opatrnější. Přes noc mi u jedný kyti takhle spadnul lístek, snad budou silný a dostano se z toho. Tohle kolo ode mě dostává teda pořádnou bídu. EDIT: nějako mi nejde nahrát obrázek, kdyžtak přidám potom. Představte si stejný list, který začal viset dolu a je hrozně měkký.
Woody
psyweed .. to co namerias ty nemusi platit u kazdeho .. ja idem takisto biobizz a dazdovu vodu mam s pH 9 .. po pridani nizkej davky hnojky - 2ml/l iba grow zlozky mi to spadne na 7,8-7,5 a naopak pri vysokej davke - po 6ml/l grow aj bloom spadne az na 4,2 .. myslis, ze aj ja mozem vyradit Ph meter a dlhodobo tam liat taketo pH ? .. bez ohladu nato co odpovies ja radsej Ph meter pouzivam a mam tak istotu bliziacu sa 100% , ze tento parameter mam v norme .. to iste radsej poradim aj ostatnym ..

takuto skusenost ako ty mam aj ja , ale s hnojkami Plagron alga .. to nech bola voda akakolek vzdy sa to upravilo na krasnych 6,5 .. ale aby som potom ostatnym s istotou tvrdil, ze Ph meter mozes vyradit, tak to by som asi nerobil ..
KillthePhonic
Dobrý den,
mám kytičky v druhém týdnu a u některých se začínají lehce kroutit listy. Nevím si rady a tak vás prosím o pomoc.

Odrůda: Critical Orange Punch (fem.)
Světlo: 250 W (vzdálenost 60-70 cm)
Teplota: 22- 26
Vlhkost: 40%-50%
Substrát: Biobizz light
Ph: 5,8- 6,0
EC: 0,1- 0,2
Nehnojím
Po prvním týdnu přidán Root (first feed) 3ml na 1l odstáté vody

Děkuji za odpovědi

S pozdravem
K.
Woody
KillthePhonic ..skus urobit ine fotky .. po tme s bleskom alebo na dennom svetle nech to nieje take skreslene .. ale myslim, ze toto nieje problem .. pH mozes trosku dvihnut na 6,3-6,5 a pomaly uz aj presadit do vacsieho ..
psyweed
Woody: taky detail prieskum som nerobil...keby je nieco na <> vsimnem si to.
btw tu to pisu: https://www.biobizz.com/ph-and-ec-regulation/

Is it necessary to regulate the pH when using the Biobizz products?
In general, when using organic nutrients, pH adjusting is not necessary. This is because the Biobizz products tend to lower the pH naturally until it comes to the optimal range of 6.2-6.3.

However, in some cases the base pH of the tap water can be too high or the grower chooses to use RO water with a very low pH. In those cases, you can use Bio·pH+ and Bio·pH- to regulate the pH of the mix before watering your plants.
tucnak229
Zdrarec, mám taky problémy s listy...

Mám 30. den růstu, zítra přepínám na květ a některé listy vypadají takto..
Meduim mám kokos od canny, dole drenáž keramzit.
Hnojky jedu veškeré podle canny + všechny dopňky.
Vodu beru z venkovní nádrže (takže dešťovka a ph nijak neupravuju. Nikdy jsem to nedělal a problémy s listy jsem neměl a to jedu 5. kolo za tři roky
Woody
psyweed .. no z toho prveho odstavca mi vyplyva to iste co si spominal .. ze mozes vypustit pH meter .. oukey

len mi prosim vysvetli co tebe vyplyva z toho druheho odstavca ..

tucnak229 .. vapnik , ale som si tym len taky isty ako ty si si isty, ze mas pH v pohode :)

edit: bez pH metra - najprv hlina .. teraz kokos .. prosim prosim este niekto s hydrom .. :D
Solitar
... tak ja som sa rozhodol, že tie moje presadím do Hydra. Môžeš mi prosím vysvetliť , čo to je? Samozrejme srandujem. :teef:
psyweed
Woody - tak su v regione s na<> vodou asi :D ci dazdovka alebo tockovica, nemam problema
Tommy7
Cus groweri, chtel bych se zeptat cim to muze byt kdyz se mi zhruba v 2. tydnu rustu dvou kytek u jedne zacaly jakoby povadat listky. listky jsou ohnute az jakoby zvadle. netusim cim to muze byt. vse slo doted jako po masle. udelal jsem ze zacatku jednu chybu a to ze jsem nechal seminka naklicit a trosku vyrust za oknen takze se mi trochu vytahly ale myslim ze tohle by na listky vliv mit nemelo. ted mam kytky na balkone a denne na ne zdruba 6 hodin sviti prime slunce. zalivam je jen aby byla hlina vlhka. prikladam foto. dekuji za rady
Stan43
Ahoj, teoreticky to môže byť zlým ph pôdy, v čom to máš? Druhá možnosť je preliatie.. Zalievaj keď pôda vyschne, konope má rado mokré a suché cykly..
Aj tí môžem poradiť tie stonky ohni a zahrab, aby boli delóžne lístky 1-2cm nad pôdou.. Kým sú malé a tenké, dá sa to a neskôr z nich vyjdú nové korienky :)
Tommy7
Ze začátku jsem to chtěl dat do substrátu na pokojové rostliny a pak do klasického substrátu až to budu dávat ven. Dobre dneska to zkusím presadit a dat to rovnou asi do toho zahradního substrátu. Takže mám ten stonek vzít a udělat z nej takovou vlnku aby se jakoby zkrátil nebo stačí kytku zasadit hlouběji?
Dead Cat
Zasaď hlouběji, to stačí.
A ty listy bych asi viděl na to přelití, zkus nechat pořádně proschnout. Nezdá se to, ale oni ty substráty mají docela velkou nasákávací kapacitu. Ale změřením pH, jak píše Stan, určitě taky nic nepokazíš.
Tommy7
A hodit to rovnou do toho zahradnickeho substratu nebo nechat v tomhle? Ještě otázka. Jak poznám kdy je správy čas presadit do hlíny na zahradě? Tohle je můj prvni grow od semínka vždycky jsem bral už řízky a bohužel jsem si neopatril žádný ph metr ani papírky :/
Stan43
Hej takto, presaď to do záhradníckeho substrátu a ideálne tam pridaj perlit na prevzdušnenie :) A von presaď cca v polke mája ( Kvetna) ked bude istota že nebudú mrazy
Dead Cat
No s těma substrátama asi moc neporadím, nezkoušel jsem je, ale dal bych asi rovnou ten zahradnický, nebo to klidně mixni. To pH by mělo být na obalu napsaný, tak vem ten s lepším pH. Ale jestli je nějak víc předhnojenej, tak to klidně mixni, tím nic nezkazíš. Ale ten původní nech na kořenech, neodroluj to.
Ven dej třeba za 2 týdny, jestli pofrčej bez problémů. Začátkem května bývají tři zmrzlí. Nemusí to být nutně na Baltazara a spol., spíš je to takovej párdenní teplotní pokles, což může být i teď. Tak jestli tě nic netlačí, tak chvíli počkej a v půlce května už bych se nebál.
Edit: Stan mně předběhl. Má pravdu
Tommy7
Super díky moc borci. Udělám jak píšete a snad bude všechno v cajku.
Adamina420
Ahoj, tak dávám zase po týdnu report, jak si na tom holky vedou. Bída, děs. Tentokrát tu jsem i s Ph. Ph zálivky je 6,5, teďka tam liju 1ml/l kořeňáku? 1ml/l calmag, 1ml/l alg-a-mic a 1ml/l grow. Ph výtoku bylo 5,5. Myslíte, že to ještě furt doznívá deficit hořčíku?
KillthePhonic
Dobrý den,
kytce se v 2. týdnu začínaly ohýbat listy směrem dolů a dokonce přestala růst. Zalévám jen, když vyschne půda.

Děkuji za odpovědi

S pozdravem
K.
odo
skus presadiť do vačšieho kvetináča!
Woody
citace:
Původní příspěvek od Adamina420
Ahoj, tak dávám zase po týdnu report, jak si na tom holky vedou. Bída, děs. Tentokrát tu jsem i s Ph. Ph zálivky je 6,5, teďka tam liju 1ml/l kořeňáku? 1ml/l calmag, 1ml/l alg-a-mic a 1ml/l grow. Ph výtoku bylo 5,5. Myslíte, že to ještě furt doznívá deficit hořčíku?


pH 5,5 na vytoku naznacuje, ze herecky maju problem so vstrebavanim zivin a dalsie hnojenie bude len na skodu .. viz. tabulka ..

preto je potrebne najprv zrovnat pH na spravne hodnoty a teda prelievat kvetinace vodou s uprvenym pH dovtedy kym nenamerias na vytoku to iste co budes liat z hora .. tymto ale vyplavis vsetky ziviny zo substratu .. preto nakoniec este budes musiet preliat kvetinace hnojivovou zalievkou .. potom ich nechat poriadne preschnut ..

kazdopadne som ale zvedavy aj na ine nazory ..
Negative Creep
citace:
Původní příspěvek od Adamina420
Ahoj, tak dávám zase po týdnu report, jak si na tom holky vedou. Bída, děs. Tentokrát tu jsem i s Ph. Ph zálivky je 6,5, teďka tam liju 1ml/l kořeňáku? 1ml/l calmag, 1ml/l alg-a-mic a 1ml/l grow. Ph výtoku bylo 5,5. Myslíte, že to ještě furt doznívá deficit hořčíku?
divná hlína,.. něco v ní je navíc... rozbitý profil hnojiv, toho calmagu tam dáváš taky moc podle mě... přesadit do brand new hlíny nebo kokosu... kokos propláchnout protože i když říkají že je bez hnojiv teče z nej samotnýho kolem 1.0 EC... dá se to odjet i bez proplachu, ale pak to začně házet přehnojení který vypadá jak deficity... hnus tohle řešit... taky nevím proč hnojit nějakým biobizzem, když existujou osvědčený hnojiva.. viz GHE...

od 5.0 do 7.0 to roste úplně v klidu jak v hlíně tak v hydru, důležitá je spíš stabilita pH než hodnota samotná
psyweed
@negative: GHE je mineralna chemka a ich General Organics (po novom zase ine meno) je len voda oproti Biobizz a davas 2x take davky. V BIO hnojkach problem nehladaj frci na tom X ludi a spokojny ;)
Negative Creep
Prosil bych chemka říkat, chemkám co mají na etiketě, alespoň jeden výstražný symbol:p:
psyweed
skus to teda vypit ;) ci bude lepsi chemo koktail alebo nejaky vyluh z listov, alore, soja extrakt :D
Niky.21
Ahoj, asi před třemi dny se mi objevili takovéto fleky na listech, začalo to odspodu na jedné kytce a dnes jsem koukala že se to hodně rychle rozšířilo a už to začíná být i na druhé. V pondělí poprvé hnojené Hoštickým hnojivem na rajčata a papriky co mi bylo doporučené. Dala jsem poloviční dávku než má být normálně. Neví někdo čím je to způsobené? Zespodu kytky nic není, svilušky ani nic takového. Děkuji moc za rady.
Niky.21
Další foto
Niky.21
Už to začíná být i na dalších listech, sázené je to v hlíně s perlitem, 18/6, světlo sodík 600, je tam zvlhčovačka i kýbl s vodou a teplota přes den je okolo 28° a v noci cca 20°. Na vlhkoměru ukázané 60%. Zalévání až když proschne květník. Může to být třeba šok z toho prvního hnojení nebo jim něco chybí?? Podle obrázku a jiných příspěvků si nejsem moc jista. Děkuji za rady
Darsilius
zdarec ve spolek, mám celkem problem s mladyma kytkama, vylezly cca před měsícem a první 2 tejdny vše šlo jako po másle, pak mi zacaly žloutnout děložní lístky a pak i ty z prvního patra, vsechny mám v hlíně od atami bi grow, myslel jsem si, že je to nedostatkem živin, tak jsem začal postupně s fishmixem a growem od biobizz, ale ani po týdnu kytky nezezelenaly a dále se to zhoršuje :/ viz. fotky na kterých kytky vypadají celkem normalně, ale bohužel oproti barve na začátku je to fakt bída. Nevíte jak jim pomoct? kvetníky už celkem prorostly, zespoda čouhají kořeny. na dno jsem použil smes keramzitu a zbytku pudy co byla měsíc v akvárku jako drenáž, myslíte, že se to tím mohlo přehnojit? díky za názory

když jsem zkousel merit ph zalivky tak s tema hnojkama to slo k 6,5, coz si myslim ze není zlý, puda má taky idelani ph a uz fakt nevím, vždy mi takove male rostlinky valily jak cert, nerad bych sazel ven takovy slaboty :/
Negative Creep
citace:
Původní příspěvek od psyweed
skus to teda vypit ;) ci bude lepsi chemo koktail alebo nejaky vyluh z listov, alore, soja extrakt :D
když to lidi můžou šňupat tak hádej ;)
PROcumulative
Co s tym prosim?
Cyhlm
Ahoj, nevíte co to? díky - hlína light mix - 7 týden květu - dle tabulek biobizz (grow,bloom,top max) ( jednou hnojky / jednou voda na střídačku ) 12L květináč - 400w hps

Díky
Cyhlm
ještě dvě foto
PROcumulative
citace:
Původní příspěvek od Cyhlm
ještě dvě foto


Nemas to preliate, ako keby ti hnili korienky...
jundr9
stáří: cca 40 dní
Kytky dávám dávám na celej den ven, a v noci za okno - tak za týden bych je nechal venku nonstop.

Jedna je fakt smutná, vůbec nevím, co jí chybí. Ostatní dvě rostou podle mě hezky.

Fotka listu
https://i.ibb.co/D1SMB5s/foto-no-exif.jpg

fotka celé kytky a ostatních
https://i.ibb.co/Gn4wKQS/foto-no-exif-1.jpg

Jak je ten vršek trochu spadnutej, tak jsem se díval jestli mám dost velký díry na odtok vody, a omylem jsem narazil vrškem do trubky. Snad to není nějak moc zlomený.

Fotka květináče (kybl) ze spodu
https://i.ibb.co/QCXFF7p/foto-no-exif.png

Jednou jsem je přesadil z menšího květináče do kyblíku od tatarky, s tím že je tak v půlce června chci hodit do ještě většího kyblíku (tak 2x většího).

Hlínu mám na pelargonie agro, a pak pelargonie z kauflandu. Na dvě jsem použil hlavně tu Agro, na jednu z kauflandu. Ale bohužel nevím která do které.

Zalívám když strčím prst do hlíny do první kloub, a je to relativně suchý (ne úplně na prach, ale že nevytáhnu celej prst od hlíny).

Zatím jsem nehnojil, jen jsem sem tam do vody na zalévání rozmíchal trochu lignohumátu, tak, aby byla konzistence cca jako černý čaj. Dohromady tak 3x.

Kytky jsou starý měsíc a týden, klíčil jsem cca 10.4

Rád bych tu jednu zachránil, nějaký rady?

napadlo mě, nemůže to být tím, že se kytce špatně dýchá kvůli menším dírám v květináči (ale jsou stejně velký u všech 3 a ty 2 další nemají problém), a mohlo by pomoc přesadit buď už do finálního velkýho a udělat tam díry vrtačkou pořádně velký a na spodek hodit nějakou síťku, aby se nemohly ucpat. Ale zase mi nesedí, že ty další dvě jsou v poho.

Díky moc
Woody
jundr9 .. rastlinky mas pekne zdrave .. ten jeden dva listy by som nejak neriesil pokial sa to neobjavuje na dalsich .. kazdopadne ked budes este presadzat do vacsieho tak jej/im to urcite len prospeje .. tie diery su inak fakt pidi .. chcelo by to minimalne Ø10 a kludne viac dier .. hlavne ked sa ide bez drenazky .. s drenazkou by asi mohli stacit aj tieto pidi ..

.. inak mas krasny travnik ale uz by chcel pokosit :) ... a ziadnu fakt smutnu rastlinku tam nevidim .. skor naopak
PROcumulative
citace:
Původní příspěvek od jundr9
stáří: cca 40 dní
Kytky dávám dávám na celej den ven, a v noci za okno - tak za týden bych je nechal venku nonstop.

Jedna je fakt smutná, vůbec nevím, co jí chybí. Ostatní dvě rostou podle mě hezky.

Fotka listu
https://i.ibb.co/D1SMB5s/foto-no-exif.jpg

fotka celé kytky a ostatních
https://i.ibb.co/Gn4wKQS/foto-no-exif-1.jpg

Jak je ten vršek trochu spadnutej, tak jsem se díval jestli mám dost velký díry na odtok vody, a omylem jsem narazil vrškem do trubky. Snad to není nějak moc zlomený.

Fotka květináče (kybl) ze spodu
https://i.ibb.co/QCXFF7p/foto-no-exif.png

Jednou jsem je přesadil z menšího květináče do kyblíku od tatarky, s tím že je tak v půlce června chci hodit do ještě většího kyblíku (tak 2x většího).

Hlínu mám na pelargonie agro, a pak pelargonie z kauflandu. Na dvě jsem použil hlavně tu Agro, na jednu z kauflandu. Ale bohužel nevím která do které.

Zalívám když strčím prst do hlíny do první kloub, a je to relativně suchý (ne úplně na prach, ale že nevytáhnu celej prst od hlíny).

Zatím jsem nehnojil, jen jsem sem tam do vody na zalévání rozmíchal trochu lignohumátu, tak, aby byla konzistence cca jako černý čaj. Dohromady tak 3x.

Kytky jsou starý měsíc a týden, klíčil jsem cca 10.4

Rád bych tu jednu zachránil, nějaký rady?

napadlo mě, nemůže to být tím, že se kytce špatně dýchá kvůli menším dírám v květináči (ale jsou stejně velký u všech 3 a ty 2 další nemají problém), a mohlo by pomoc přesadit buď už do finálního velkýho a udělat tam díry vrtačkou pořádně velký a na spodek hodit nějakou síťku, aby se nemohly ucpat. Ale zase mi nesedí, že ty další dvě jsou v poho.

Díky moc


skus perforovat aj steny kyblika, vraj to pomaha okyslicit a korienky rastu lepsie :)
PROcumulative
citace:
Původní příspěvek od PROcumulative
Co s tym prosim?


Vie mie niekto poradit ohladom mojho problemu?
Niky.21
A mého prosím? Furt žádná změna k lepšímu, je to i na ostatnich kyti, ale pouze velké spodní listy...
Woody
PROcumulative .. to iste .. ked to mas na jednom - dvoch listoch a nesiri sa to, tak neries .. alebo daj viac info aj foto

Niky.21 .. si tu pisala uz pred 11 dnami .. odvtedy ti rastlinky pekne podrastli a vizeraju zdravo .. takisto ak ti to odspodu nepokracuje dalej - neries .. nieco zahaprovalo a objavilo sa par takych listov .. rastlinka si ale veselo rastie dalej a z tych poskodenych listov uz iba spotrebuje ziviny a coskoro ich zahodi .. ak je to inak skus tiez napisat viac detailov ako to za tie dni pokracovalo .. no podla tych prvych fotiek a co pises, ze si pred tym zahnojila prvy krat, tak najskor aj ta polovicna davka hnojky bola prilis .. lebo z jednej strany je to len polovicna davka ale z tej druhej strany je to ovela viac ako cista voda ..

Cyhlm .. uz len dobojuj do konca .. s tymto uz vela neurobis ..tazko povedat preco to mas takto lebo sa pytas dost neskoro - urcite sa ti do takehoto stavu nedostali cez noc .. inak biobizz by sa mal liat s kazdou zalievkou .. striedat kazdu druhu zalievku cistou vodou mozes ked mas vitalne a poriadne zelene rastliny .. inak proste krmis ..

Darsilius .. ak budes presadzat urcite sa daju dokopy a prospeje im to .. presadzanie je vacsinou najjednoduchsi sposob ako sa zbavit problemov (samozrejme ak idu rastlinky do vacsieho a novej dobrej hliny).. skontroluj ale poriadne listy zo spodnej strany ci sa ti tam daco nepasie ..


dva-tři
citace:
Původní příspěvek od Niky.21
A mého prosím? Furt žádná změna k lepšímu, je to i na ostatnich kyti, ale pouze velké spodní listy...
Ja bych to řešil, jedine pokud toho je na kytce hodně, pokud je většina listu dobra, podle toho co je na fotce (ale chtělo by to víc fotek/infa), tak to fakt ani neřeš, jestli se to bude zhoršovat napis kolik mas Ph atd. Potom rad poradim😉...........měj se 23
Darsilius
Darsilius .. ak budes presadzat urcite sa daju dokopy a prospeje im to .. presadzanie je vacsinou najjednoduchsi sposob ako sa zbavit problemov (samozrejme ak idu rastlinky do vacsieho a novej dobrej hliny).. skontroluj ale poriadne listy zo spodnej strany ci sa ti tam daco nepasie ..


[/B][/QUOTE]

Díky za odpověď, rostlinky jsem pořádně zahnojil biobizzem a vodou s pH 6,2 a už se zazelenaly a rostou skvěle :)
Warmi
Zdravím cca týden po přesazení ven se mi u 2 rostlinek začali listy takhle kroutit nahoru,
u jedné rostlinky je to pouze na par listech a u jedné skoro u všech viz foto. Nevíte čím by to mohlo být? není na ně moc horko sou celý den na sluníčko. děkuji za odpověď-
Warmi
Zdravím po přesazení rostlin do 70L maltovníku se mi po pár dnech začali kroutit listy nahoru viz foto... Stalo se to u dvou rostlinek u jedné pouze na dvou listech ale u te druhé skoro na všech viz foto... Myslíte že je to horkem? Jsou celý den na přímém sluníčku, liju jim power root a susbtrat je plagron growmix..... Myslíte že by je pomohlo přesunout do stínu? Děkuji moc za odpověď
Woody
Warmi .. kde si ich predpestoval ? ake mali podmienky ? .. zo slnka to nebude .. skor sok z nizkych teplot v noci .. alebo z predhnojeneho growmixu ..
Warmi
V takovem boxiku a kdyz bylo pekne byly venku. Kdyz byly ty nizke teploty pres noc tak jsem je schoval. Az ted posledni tyden zlobi.Myslis ze je mam tedy nechat na slunci?
Woody
ja by som ich nechal na slnku .. a dalej sleduj najnovsie vyhonky/listky ci a ako rastu .. tieto starsie listy sa uz neopravia ..
Warmi
Dobře děkuji a myslíš, že se kytička vzpamatuje?
Woody
no to mas 50/50 .. lebo nevieme presne z coho to je .. skus porozmyslat nad vsetkym co presne a ako sa im zmenilo .. po tom presadeni do maltovnikov si ich este schovaval na noc alebo uz ostali cely cas vonku ? lebo dobre je rastlinky postupne otuzovat - vystavovat ich postupne na stale dlhsi cas nizsim teplotam - vonku ich napr. nevykladat az ked svieti slnko a uz je teplo ale o hodku dve skor .. v boxe mali teplo, vonku sli ked bolo pekne,na noc boli schovane - nikde ziadne otuzuvanie skor naopak .. schovavat na noc ked maju byt teploty iba 2-3°C je v pohode .. ale potom si clovek povie uz bude teplo presadim ich a vlastne skokom zaziju prve noci vonku a ked je teplota hoci aj nad 10°C tak je to ovela menej ako ked si ich schovaval a mali v noci 20°C ..

do hliny si nic neprimiesal ? voda furt rovnaka ? aj teplota vody ? a tak dalej .. cokolvek z toho co si urobil inak ako dovtedy to mohlo sposobit .. nejaky postrek hoci aj cistou vodou na priamom slnku si im nedal ? .. co ja viem uz mi nic nenapada teraz ..

bez toho aby si to ty sam premyslel a napisal vsetko co ti napadne nato asi neprideme ..
Warmi
Ahoj, do hliny jsem neprimichaval nic, vodu beru kazdy rok destovku z bečky. Do maltovniku jsem je sadil cca 2 tydny zpet meli 3 krasne patra a schovaval je dovnitr kdyz melo byt treba 1-3 stupne v noci , jinak byly furt venku. Vzdy zalevam večer nebo brzo rano pred praci... Jedine co jsem.kytickam dal tento rok jine nez jidy je postrik od plagronu vita race. Alga grow na rust jsem este nedal ani jednou. Dělám to každý rok stejně až na ten postřik a nikdy se mi nic takového u tak "velkých" nestalo vždy při prvním týdnu. Jinak jsou to fast version od sweet seeds, tak premyslim, zda dát kličit nové rostlinky nebo zkusit vydrzet ale at zase uz pak neni pozde na fast versiony.. každopádně děkuji za každou odpověď
corty2525
Dobrý den, prosím o radu. Na jednom listu se mi objevily bílé tečky, které se po cca 4-5 dnech rozšířili na další kytky. Dohromady cca 8 napadených listů. Nikde žádné pavučiny ani škůdci. Tečky ze spod listů vypadají stejně - vypadá to jako vysáté. Tečky se objevily ihned po přesazení kytek na balkon.
AladinXXX
Asi svilusky
corty2525
Děkuji za odpověď. Co na ně nejlépe použít, máte něco odzkoušeného co zabírá?
corty2525
Co třeba na svilušky použít vertimec 1,8 ec? Máte s tím někdo zkušenosti?
Woody
corty2525 .. vertimec je dobra volba .. je s nim treba urobit postrek 3x po sebe s odstupom 7 dni ..

Warmi .. ak vylucis aj ten postrek .. teda, ze si to neprehnal s davkou napr. alebo si nepostrekol rovno na obed na silnom slnku, tak uz naozaj neviem co sa im nezda .. sak su jak v bavlnke :D
a s fast verziou nemam skusenost, ale sadil som klasiky v pohode na konci 6. mesiaca .. ma to vyhodu napr. , ze stihnu narast iba do 1m a to sa moze hodit ..
Warmi
Woody.. nn vzdy postrik po zapadu slunicka, tez to nechapu asi fakt sok z teplot v noci.. nebo nevim
odo
Na sviluše som tvrdé chemky nikdy nestriekal - som odporcom chem. postrekov. Striekam Kvakošov tabakovo-feferonovo-cesnakový postrek, občas vytunený prhlavou. Kombinujem to s Neemoil. Okrem toho v stane doporučujem vypustiť týchto killerov, dobre fungujú na vošky a žerú aj ostatných škodcov.
Ich príbuzné Made In China vykillujú úpne všetko a nakoniec aj seba navzájom:https://www.ireceptar.cz/zvirata/be...andelinkou.html:flamer: :rocket:

https://www.receptyprimanapadu.cz/z...umilne-berusky/

Woody
odo .. kde najdem recept na ten kvakosov postrek .. popripade nemozes ho napisat ? diky
odo
nájdeš to v Kvakošovom seriálovom vlákne /doporučujem všetkým novým členom prebehnúť celé - nájdete tam 90 percent odpovedí na všetky 100x opakované otázky/
o postreku sú infá v tejto kapitole tu:
http://grower.cz/forum/showthread....923#post1168923 feferonky a prhlavu tam môžete pridávať tiež - je to moje vylepšenie, zvyšuje to účinnosť:flamer:
Berikus
Zdarec Chlapy! Potřebuji poradit! Mám Auto pot 4 týden v květu! Při poslední výměně vodye praskla hadice a všechna zálivka vytékla mimo! Byl jsem pryč 4 dny a většina holek seschla uschla mooc! Doplnil jsem vodu!Trošku se zpravili! Ale tak 60 %listů buď úplně zdechlo nebo zezloutli a scvrkli se! Zelený lístky zůstali jen na květech! Stalo se mi to prvně! Je to děsnej pohled! Napadlo mě jestli znovu neprepnout na růst! Nebo je to blbej nápad? Dík za odpověď... Berik
DrGrinspoon
Nazdar Berik, nerád ti to hovorím ale máš po peste... rastliny budú žiť ale drasticky sa ti zníži výnos a samozrejme to ovplyvní aj kvalitu.
dva-tři
citace:
Původní příspěvek od Berikus
Zdarec Chlapy! Potřebuji poradit! Mám Auto pot 4 týden v květu! Při poslední výměně vodye praskla hadice a všechna zálivka vytékla mimo! Byl jsem pryč 4 dny a většina holek seschla uschla mooc! Doplnil jsem vodu!Trošku se zpravili! Ale tak 60 %listů buď úplně zdechlo nebo zezloutli a scvrkli se! Zelený lístky zůstali jen na květech! Stalo se mi to prvně! Je to děsnej pohled! Napadlo mě jestli znovu neprepnout na růst! Nebo je to blbej nápad? Dík za odpověď... Berik
jj, taky se mi něco podobného stalo a ten rok jsem měl sotva 30% toho co jindy, takže, jak tu někdo píše, teď už to můžeš jen nechat dorůst s tím, ze výnos bude bida😒. Jestli to mas in, jak píšeš, ze to prepnes zpátky na růst, tak bych i přemýšlel rozjet to znovu.......zatím se měj 23
Edit: jo a kdyžtak pošli fotku
BambusMTK
Ahoj, pěstuju outdoor Diesel automaty v květináč, substrátu allmix biobizz a hnojiv od 4 týdnů bio hora, teď když začlo kvést tak bio bloom a top max dle návodu.zpocatku jsem zalejval denně, když se začlo sledovat listy (asi 5ty týden od semínka) tak jsem si řekl že je to moc a leju 1x za 2-3 dny.Kytka byla v bezvadný kondici až před 5ti dny začli parazitovat černý minimusky (do milimetru) a zespoda listu světlé zelený broucci nebo vajíčka o velikosti spendlikovy hlavičky, všechny jsem manuálně pozabijel během 3 dnů a 2 dny po sobě střídal vodou s jarem (1l vody a lžička jaru), vypadalo to, že zmizeli, ale kytka začla mít klíčky na listech a jeden jakoby uschnul.He to následek parazitu, nebo toho přelévání?Poradite pls?Dík moc.
Cyra
Zdravím všechny,můžete mi někdo poradit,mám Auto Blacberry Kush od Dutch Passion je 14dní venku pěstovaný v Allmixu od Plagronu a už mám problém na listech jsou nějaké deformované a už aj ďobance jsou vidět🤔Díky za odpověď a přeji hezký den😉
Eldak16
Prosim o radu co je zle.
Hlina s perlitem.svitil jsem 400w hps,po domneni ze jsem je palil jsem vymenil 125w cfl,ale mam pocit ze o spaleni nejde.hnojil jsem jen tera vega.
Dekuji
Eldak16
.
Stan43
Ahoj, vyzerá to akoby boli spálené.. Ale hnojivami.
Woody
BambusMTK .. na prvej fotke mas list, ktory daco saje .. tu vyzsie v prispevku 978 mas odkaz, v ktorom najdes recept na tabakovy vyluh .. ked nie, tak pouzi chemku Vertimec 1,8ec .. na druhej fotke to vyzera ako spalene hnojkami .. ale moze to byt aj z tej jari ..

Cyra .. tvoje su myslim cajk .. sleduj a ked sa ti nebudu zdat, tak pridavaj dalsie fotky ako to pokracuje ..

Eldak16 .. nachuja fotky .. ale asi si to prehnojil trosku ..
88gr103gr
Čau. Kluci nevíte od čeho by mohly byt okousané listy?
https://ibb.co/x5hFmLP
Woody
krokodily :D alebo husenice-piadivky .. tazko sa hladaju cez den lebo zvyknu byt natiahnute niekde na listoch zospodu a maju rovnaku zelenu .. v noci so svetlom sa hladaju/zbieraju lahsie lebo pekne vidiet ich siluety .. v konstalacii svetlo-list-oci
88gr103gr
A pomáhá proti nim neco? Kromě toho je chodit hledat a sbirat?
plagatek
Kup si nejaky postrik zahradkarstvi nebo growshop. nekde ti poradi . Na ozrane listy proti housenkam nebo tak neco. Poradne proskoumej kytku jestli nenajes nejake broucky nebo larvy nebo neco...ze zpod listu aj...
Woody
citace:
Původní příspěvek od 88gr103gr
A pomáhá proti nim neco? Kromě toho je chodit hledat a sbirat?


urcite sa dajaka chemka najde .. ja som ich ale stale zbieral rucne ..
BambusMTK
citace:
Původní příspěvek od Woody
BambusMTK .. na prvej fotke mas list, ktory daco saje .. tu vyzsie v prispevku 978 mas odkaz, v ktorom najdes recept na tabakovy vyluh .. ked nie, tak pouzi chemku Vertimec 1,8ec .. na druhej fotke to vyzera ako spalene hnojkami .. ale moze to byt aj z tej jari ..

Cyra .. tvoje su myslim cajk .. sleduj a ked sa ti nebudu zdat, tak pridavaj dalsie fotky ako to pokracuje ..

Eldak16 .. nachuja fotky .. ale asi si to prehnojil trosku ..


Díky moc, parazitu jsem se zbavil, ale skvrnky přetrvávají, většina problémů bude asi od špatného hnojení, teď začali nové listy lehounce žloutnout na krajích, nevím zda je to spálené nebo třeba nedostatek K...hnojiv přesně podle návodu bio bloom 1ml/litr a top max 1ml/l zálivka cca 150-200ml co 2-3 dny
Woody
pH merias ? a biobizz by si mal liat aj grow zlozku ..
Dead Cat
Ahoj, ty žloutnoucí konce lístků by mi přišly jako nadbytek N, co jsem měl minule já... Porovnej si to tady, jestli je to stejný.
Začaly žloutnout konce lístků a všechny ty špičičky jak je list zubatej. Ale u tebe to neni tolik zřetelný. To pH určitě (z)kontroluj.
.
Woody
hej no .. ja ti tu spominam grow zlozku .. ale zelene su az az, tak to im asi netreba .. skor ako pise Dead Cat ..
BambusMTK
citace:
Původní příspěvek od Dead Cat
Ahoj, ty žloutnoucí konce lístků by mi přišly jako nadbytek N, co jsem měl minule já... Porovnej si to tady, jestli je to stejný.
Začaly žloutnout konce lístků a všechny ty špičičky jak je list zubatej. Ale u tebe to neni tolik zřetelný. To pH určitě (z)kontroluj.
.


Jojo to asi sedí...jde to ruku v ruce s tím přelejvanim, dával jsem hnojivo jak píšou do každý zálivky a zároveň zalejval 1x denně...Což když začla kvést je asi už moc no...Takže měla jak moc vody tak mhnmocojiva.Dneska už je substrát komplet proschlej tak to proleju cistou vodkou a uvidim zda to půjde během dalších dní k lepšímu či horšímu.Dik za postřehy.
Dead Cat
Vodku jim radši nelej :D
Já to minule prolil destilkou z benzínky. Jen zkontroluj to pH, případně pouprav. A ten substrát nechávej dobře proschnout, to travka ráda. ;)
Chodas
dravím všechny.
Už po druhé mám tento problém. Vždy začne v průběhu 5 týdne, a zničí celou úrodu. Příkladam foto a prosím o pomoc.
Woody
Chodas .. pomohlo by kebyze napises nejake info .. v com pestujes , cim a ako hnojis , cim svietis , ph a ec merias ? a tak podobne ..
Cyra
Zdravím Woody,
díky za odpověď mám tam i lapací folie a jsou plné a pořád kolem poskakují černé mušky,ale takové malé robusní mušky nevim jestli to nejsou vrtalky.🤔Pro jistotu jsem je trochu vzal Vertimec ten pomáhá,vím je to chemka,ale zakryju hlinu novinama a ty pak vyhodím😉No ale hlavně se bojím obaleče,ten vždycky nadělá problémy😠


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma