Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Bitir
Odo, to je typickej priklad takove hnusne male zelene housenky ktera ti hnoda zespod listy. Ty bily zecky kolem sem.mel tak ,ale.neprisel sem co to je. Vypadalo to jak od nejakyho bodavyho hmyzu nebo co , na nic to vliv nemelo . Ale housenky sem zlikvidoval postrikem tusim ze to bylo karate.
sakumprdum
diky skusim vícekrát aplikovat co se deje potom zustanou ty listy spatne nebo to nejak ovlivni rust diky chalani
mikerer
Zdravím , před pár dny se mi na listech objevily tyhle díry(foto č.1) ,jsou převážně v horní části rostliny.
Pod listy jsem nenašel žádné potvory které by šli vidět okem.
Pak na pár spodních listech jsou zase tyhle bílé fleky(foto č.2).
Outdoor pěstovaný venku v 20L kýblu.
Hnojení jednou-dvakrát za 2 týdny výluhem z kopřiv, ve fázi květu budu hnojit Guanokalongem. Snad tyhle dvě hnojiva budou stačit.
Děkuji za případné rady jak pomoci kytičce.
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od mikerer
Zdravím , před pár dny se mi na listech objevily tyhle díry(foto č.1) ,jsou převážně v horní části rostliny.
Pod listy jsem nenašel žádné potvory které by šli vidět okem.
Pak na pár spodních listech jsou zase tyhle bílé fleky(foto č.2).
Outdoor pěstovaný venku v 20L kýblu.
Hnojení jednou-dvakrát za 2 týdny výluhem z kopřiv, ve fázi květu budu hnojit Guanokalongem. Snad tyhle dvě hnojiva budou stačit.
Děkuji za případné rady jak pomoci kytičce.


foto 2: molice
Isha
Zdravím. Prosím o pomoc. Na vrchních listech se objevily takové zprůhledněné fleky, kolem kterých jsou miniaturní černé tečky. Ty jsem tu ještě nikde neviděla. Je to nějaký škůdce? Nemoc? Co s tím?
Kytky jsem měla v truhlíku na balkoně, jsou mladý, autofem, zatím nehnojeno.
http://i.imgur.com/id6HpE9.jpg
Davey123
Ahoj, potřeboval bych poradit. Listy mi začínají žloutnout a schnout. Co by to mohlo být nedostatek vápníku? Na jedné se dokonce objevily i hnědé tečky. Prosímk pomocte
Marianne
Ahoj Isho,
přesně tohle má moje venkovní kytka. Po pátrání a prohlížení jsem zjistila, že to jsou třásněnky. I jsem je pak zahlídla, jsou pidi a rychlé jak blázen.
Celou kytku jsem smáčela Bioolem, zvrchu i zespodu a vypadá to, že umřeli. Samozřejmě je otázka na jak dlouho.
ajdam
Zdravím kolegy!

Nevěděl byste někdo co způsobuje tyto bílé fleky na listech? Vyskytují se na starších listech, na nových to není. Původní idea byla nedostatek vápníku, to se ale nepotvrdilo.


Udělal jsem lepší foto z mikroskopu- Že by mi to nakonec něco žralo? Svilušky?
Davey123
Nějaký rady prosím? Před týdnem jsem řešil svilušky myslíte že za to můžou ještě ony, nebo potřebují hnojivo? Listy začínají schnout a hnědnout, musel jsem se nějakých zbavit tak doufám že to ještě zvládnou
sakumprdum
jo tak to budu ty svine svilušky taky jsem je mnel a dotet snima bojuji nasadil jsem vermitec chemka a nebo vyluh s tabaku
sakumprdum
a nebo je potřeba to prresadit co to mas af nebo klasiku
Davey123
Jedna je purple kush a druhá Special queen. Já jsem si koupil Nissourn a ten vůbec nepomohl akorát vyhozený peníze. Proto jsem ještě pořídil v květinářství Karate a doufám že to bude v pohodě. Jo přesadit je teď mám v plánu, objednal jsem od plagronu hnojiva na květ, růst a k tomu jsem přihodil ještě větší květináče tak uvidíme co to udělá. Máte zkušenosti s nějakým kvalitním subtrátem do jakého bych měl jít. Uvažuju buď o kokosu a nebo klasiku plagron light. Jinak děkuju moc za pomoc
SMOLA33
Môže mi niekto povedať/poradiť čo sú tie biele bodky na listoch? Môže to byť pleseň?
odo
Skôr trasnenky. Kukni pod lupou!
SMOLA33
Asi pred troma dňami som kupoval lupu tak to mrknem. Zatial dik.
edmunihen
Zdravím, na listech se objevilo něco co nedokážu identifikovat, da se to sundat prstem. Letos už jsem bojoval stejně jako loni se sviluškami a třásněnkami, zdá se že úspěšně, ale teď se objevilo toto. Viz foto. Jedná se o skleník (polykarbonát). Díky za identifikaci, rady.
Pítr90
Zdravím kolegové zahradníci, tak i mě potkali problémy a nevím, co to je. Mam to na třech kytkách z pěti, hlavně na vrcholech. Je to takové zrzavé, na dotek nejde nic setřít. Víte někdo, co to je??? Eventuálně jak se toho zbavit??? Je to plíseň??? Pokud ano, tak peroxid??? Jsem v cca 35 dni květu. Díky za rady
Pítr
dyzy
Pls. Help nevíte nekdo co to může být??
edmunihen
citace:
Původní příspěvek od dyzy
Pls. Help nevíte nekdo co to může být??

Rekl bych ze svilusky. Mrkni na listy zespod jestli tam nejsou takovy breberky.
SMOLA33
Nenene.... to kukam pravidelne. Svilusky su to neni na 100%. Ešte ma napadlo či to nemôže byť reakcia na zmenu hnojiva.
dyzy
Prave ze nejsou... dival jsem se lupou a nic jsem právě nenašel.
SMOLA33
Sory nevšimol som si odpoveď. 😂
dyzy
:) porad jedu JIBD
edmunihen
Takto mi to zacalo a nesli videt, pak se to rozjelo,byly to svilusky.
DenyMouse
Zdravím Groweři. mám takový problém...strašně mi žloutne kytka až hnědne..začíná to od spodu kytky a postupně postupuje nahoru :o nejdříve vyblednou pak zežloutnou a zhnědnou a až odpadnou tak to postupuje na další patro :/ a kytka tak řídne :/ prosím o pomoc :o mám ji v 30l kýbli :/ nemůže to být málo místem nebo třeba málo hnojiva? :o prosím o pomoc..předem děkuji
crazyn
Přihnoj , dusík
SMOLA33
Caute...potrebujem pomôcť/poradiť o čo by mohlo ísť. Za 24 hod sa mi objavili na listoch malé biele bodky. Slečny si tým už raz prešli. Zmizlo to ale znova sa to vrátilo a neviem o čo by mohlo ísť. Príkladam aj foto.
luks
Zdravím growerstvo, chtěl bych se zeptat zdali někdo neví o co se jedná.

Mám podezření na kořenovou plíseň, protože to kolega zaléval jak lekníny, ale šíří se to dál i když byla zálivka výrazně omezena ale kytky nejevily známky přelití.
Dále se to podobá nedostatku vápníku, ale při sadbě byla půda pohnojena dolomitským vápencem, takže to bych vyloučil, maximálně jeho nadbytek.

Je to na všech kytkách co v tom skleníku jsou. Dveře jsou otevřeny nonstop ať to větrá. Ale pořád se to šíří. Takové rezavé fleky.

Poradí prosím někdo? Jsem z toho jelen. :D
AlterBridge
Zdravím kolegy pěstitele. Udělal jsem si od dědy řízek a chytil se skvěle. Ale během posledních 3 dnů se na listech udělalo toto (viz foto). Máte nějakou radu od zkušenějších čím by to mohlo být?
Na internetu jsem našel Ph nízké nebo magnesium či dusík. Byl bych rád i za doporučení hnojiva.
Děkuju.
sakumprdum
ahojte můžete mi tu někdo poradit kytka nebo listi zacli uplne zlotnout a nektery jsou uplne do hneda dusik to ma hnojky jsou boibiz .heaven to je stimulator ,pak krystalon start aposledni tyden jsem prolival odtsatou vodou s vápencem hnojeno jednou tydne vse slo v poho a te je ta kytka na umriti
sakumprdum
jeto critical řizek
sakumprdum
a ktomu criticalu listy otrhat ty spatne nebo nechat jako ze se spravi dikx za radu panove jsem zacatecnik jako něco jsem tu cetl ale fakt tet nevim co sni delat
Juicy_SWISS
Nazdar chalani, možno som len moc paranoidný ale sa mi zdá že, moje listy troška vednu. Rastlinku mám na balkóne already už mesiac. Neviem aký model pestujem, totižto semiacko som dostal ako dar. Je to môj prvý pest ale určite nie posledný. Neviem vám povedať aké ph pôdy mám ani zálievky.. ph metre prídu až budúci týždeň dufam už. Prikladám pár fotiek. Nakoľko je u nás už pár týždňov bez dažďa zaloevam s odstatou vodou ráno a večer ale iba do tanierika. Kvetináč je 4,8l. Pôdu som kupoval v obchode ph medzi 6-7 na presadenicky. Pestujeme vo výške 400m.n.m. slnko mi svieti na balkón od 8-17tej cca.
IAOGpilot
citace:
Původní příspěvek od Juicy_SWISS
Nazdar chalani, možno som len moc paranoidný ale sa mi zdá že, moje listy troška vednu. Rastlinku mám na balkóne already už mesiac. Neviem aký model pestujem, totižto semiacko som dostal ako dar. Je to môj prvý pest ale určite nie posledný. Neviem vám povedať aké ph pôdy mám ani zálievky.. ph metre prídu až budúci týždeň dufam už. Prikladám pár fotiek. Nakoľko je u nás už pár týždňov bez dažďa zaloevam s odstatou vodou ráno a večer ale iba do tanierika. Kvetináč je 4,8l. Pôdu som kupoval v obchode ph medzi 6-7 na presadenicky. Pestujeme vo výške 400m.n.m. slnko mi svieti na balkón od 8-17tej cca.


cus,

moj skromny nazor: prestal bych zalejvat. Nech to trochu vyschnout, v taliri dole ti nesmi zustavat voda. Zalejval bych normalne vrchem. Jestli je treba zalejvat poznas snadno (tak mi to vysvetlovala pani v zahradnictvi): zaboris prst do kvetniku. Kdyz citis vlhko, tak nezalejvas. Kdyz citis ze je to suchy, tak to zalej (to co protece do talire a nevsakne se pak vylej).
Pro kytku je mnohem horsi preliti nez chvilka bez vody.
IAOGpilot
chlopi,

na listech se mi objevily takove zlutohnede skvrny. Mam jednu kytku v kamenym koryte na zahrade a tam se to objevilo asi pred 2 dny. Predtim byly tu a tam nektere spodni listy derave. Ted to je i na vrsku kytky. Viz foto. Druha kytka co je ve skleniku tim netrpi.
Nedavno jsem trochu hnojil cereritem (opravdu lehce pocukroval) prave kvuli tem dirkam v listech. Na housenku to ted nevypada.
SMOLA33
citace:
Původní příspěvek od Juicy_SWISS
Nazdar chalani, možno som len moc paranoidný ale sa mi zdá že, moje listy troška vednu. Rastlinku mám na balkóne already už mesiac. Neviem aký model pestujem, totižto semiacko som dostal ako dar. Je to môj prvý pest ale určite nie posledný. Neviem vám povedať aké ph pôdy mám ani zálievky.. ph metre prídu až budúci týždeň dufam už. Prikladám pár fotiek. Nakoľko je u nás už pár týždňov bez dažďa zaloevam s odstatou vodou ráno a večer ale iba do tanierika. Kvetináč je 4,8l. Pôdu som kupoval v obchode ph medzi 6-7 na presadenicky. Pestujeme vo výške 400m.n.m. slnko mi svieti na balkón od 8-17tej cca.




AK TI MÔŽEM PORADIŤ TAK ZALIEVAL BY SOM TO KAŽDÝ VEČER. ASPOŇ JA TO TAK ROBÍM. A JAK PÍSAL KOLEGA STRC DO ZEME ASI 5 CM PRST A AK JE SUCHÉ ZALEJ. RÁNO A VEČER TO JE PRE ŇU DOSŤ VEĽA KEĎŽE NESTIHNE ANI VYSCHNUT A VSTREBAŤ VŠETKU VODU.
IAOGpilot
jeste nejake foto - viz prispevek 235

Poradi nekdo co to muze byt? Pripada mi to jak nedostatek nejake latky.
Juicy_SWISS
citace:
Původní příspěvek od SMOLA33




AK TI MÔŽEM PORADIŤ TAK ZALIEVAL BY SOM TO KAŽDÝ VEČER. ASPOŇ JA TO TAK ROBÍM. A JAK PÍSAL KOLEGA STRC DO ZEME ASI 5 CM PRST A AK JE SUCHÉ ZALEJ. RÁNO A VEČER TO JE PRE ŇU DOSŤ VEĽA KEĎŽE NESTIHNE ANI VYSCHNUT A VSTREBAŤ VŠETKU VODU.


Ďakujem za radu, voda je už vyliata, slniečko suší a lístky idú pomaly hore. :)
Nadbuh
Dobrý den,
Nejsem si jistý jestli to je přelité,nebo spálené od světla?
150 sodik.
Děkuji za názory
thomasdedik
Zdravim potrebujem súrne pomôcť.Takto mi hnednú listy na rastlinkách je to no name odroda.Začalo to odspodu a na starých listoch ale postupne to napadá už aj mlašie keďže staré sú už dá sa povedať fuč a zase to ide zospodu.Bojím sa že o chvíľu úž mi nezostane nič.Sú to balkonovky v zahradnickom substrate.Hnojil som to hnojivom kristalon jahoda mohol som to spaliť? PH mám cca 7.5.A nedávno som ich prelial trochu viac dúfam že to nemôže vadiť. Sú tesne pred kvitnutím.Nedávno tu boli strašné horká.Môže to byť aj svetelný stres?Je to moj prvý pokus takže katastrofa.
topyc
Zdravím,dá se ještě kytka zachránit a nebo je nenávratně pryč.Díky za odpověď.
TheGiver
Ahoj všem,

Prosím vás, chlapi, ženy, zkušení groweři, můžete mi prosím poradit, kde je chyba?
Asi tak tři týdny zpět mi 3 kytky z pěti začali světlat od krajů do středu listu, jako na první fotce.


- Model LSD v samozavlažovacích květináčích v substrátu Plagron GrowMix.
- Používám hnojky JiDB outdoor 1
- Na konci dubna zasazeny semínka
- Na konci května šli ven do květináčů

Zkontroloval jsem tedy PH které bylo 5,9 při EC 1,5 a upravil ho jedlou sodou na 6,4.
Poté jsem jel na dovolenou a kytky měl na starost záskok. Hnojeno stále stejným poměrem (EC 1,5, PH 6,2-6,5).

Po dvou týdnech jsem přijel a jedna z kytek extrémně zežloutla viz foto č.2 a č3.

Další dvě kytky zežloutly o něco více, než to vylo před odjezdem viz foto č.4

Dvě kytky stejné odrůdy s uplně stejnými podmínkami vypadají, že jsou tímto problémem netknuté.

Četl jsem o dusíku, fosforu a draslíku, nicméně ani tak nevím, jak to vyřešit.

Zalívám 2x denně živným roztokem do toho spodního patra květináče, ze kterého se nasákává substrát.

Dá se to ještě nějak zachránit? Před třemi týdny to byly krásné kytičky a myslím, že na první grow jsem mohl být více než spokojen.

http://imgur.com/a/3s2Zm

http://imgur.com/a/r0q3E

http://imgur.com/a/rkDzk

http://imgur.com/a/fhvQS
Akrij82
Zdravíčko zahrádkáři :)

Mám problém s listy na kytkách a absolutně netuším co to může být.
Růstu kytek to očividně nevadí, ale má zvědavost je větší.
Víte prosím co to má kytka s listy?
Díky za odpověď, radu.
L1st3r
TheGiver: vypadá to na nedostatek N, ale bude to pravděpodobně způsobeno nedostatkem prostoru v kvetniku. Kytka se zbavuje listu, aby mohla nasadit novy v horních patrech, radim presadit do většího a budeš mít po problému, jinak si myslim , ze to bude mít zásadní vliv na výnos.

Akrij82: Nevím co to je zač, ale je to nejakej hmyz. Hold to budeš muset něčím striknout. Dobře funguje biodefence od atami, nebo chemie třeba agrion delta.
bubik
citace:
Původní příspěvek od Akrij82
Zdravíčko zahrádkáři :)

Mám problém s listy na kytkách a absolutně netuším co to může být.
Růstu kytek to očividně nevadí, ale má zvědavost je větší.
Víte prosím co to má kytka s listy?
Díky za odpověď, radu.



http://grower.cz/forum/showthread.p...362#post1043362
TheGiver
Znovu ahoj všem, prosím ještě zpět k mému příspěvku se žloutnutím listů.

Dnes jsem se byl na kytičky podívat. Byly zalejvány v pondělí a poté až středa odpoledne, abych nechal substrát trochu proschnout a zjistil, jestli to není přelitím.

Zdálo se mi, že žloutnutí stále pokračuje.

Dnes jsem vyndal celou kytku i s balem ven a objevil jsem uhnilé kořeny. Abych vám trošku přiblížil fungování květináče.

Přes díru ve vnější stěně se nalije 7l vody, která se dostává přes ty čtyři rohové podstavce a jeden látkový knot uprostřed květináče nahoru do substrátu. Substrát je tedy nasypaný i v tich čtyřech rohových podstavcích. To znamená, že kořeny, které prorostly až tam, jsou po tu dobu, než kytka nevypije vodu, stále v mokré hlíně.

Kořeny které prorostly až ven jsou uhnilé, předpokládám, že budou i v těch čtyřech podstavcích.

Myslíte, že to může být ten hlavní problém? Je mi tedy divné, že když jde živný roztok do celého substrátu, tak, že to nevyživí ty zdravé hezké kořeny.

Popřípadě, může mi někdo poradit, jak mám dále postupovat? Zásah je už na místě :(

http://imgur.com/a/xSMd1

http://imgur.com/a/11EE7

http://imgur.com/a/hsHik
L1st3r
Kvůli par uhnitejm kořenům to nebude. Jakej obsah ma kvetnik, porad si myslím ze to bude nedostatkem prostoru. Co mas za medium? Pokud je to substrát, tak pro takovou kytku by to chtělo minimálně 20l.
TheGiver
Mam Plagron GrowMix a kvetinace jsou na 18l
Bitir
Mas tam.deficit mineralu a mozna i trocha drasliku,zmer ph na vytoku .
Pokud je v cajku , resil bych to nejakym doplnkem
Dost mozna sou i poskozeny koreny .
Na ec se vyser , jakym pomerem hnojis ?
Edit. Nebal bych se to presadit do neceho vetsiho.
Giraf
Ahoj, začaly mi odumírat listy....mám dvě kytky v květu, před cca 10 dny jsem je postříkala výluhem z česneku, protože mi listy začaly žrát píďalky, byla jsem pár dní pryč a vrátím se a tohle...uměl by mi někdo poradit? je to listová plíseň nebo jsem to tím česnekem spálila? Případně dá se s tím něco dělat? Díky.
Panaczek89
Zdravim, prosim Vas o radu, cerne tecky na listech, jenom na jedne, na ostatnich hned vedle nic neni. Outdoor, rizky, kvetinace 20L, substrat 5,5 - 6ph, na dno jsem dal kaminky(asi keramzit)hnojka plagron alga groow, pred 2-3 tydny zacal kvet, ted hnojim plagron alga bloom. Ty tecky zacali uz pred zmenou hnojeni. Moc Vam dekuji za jakoukoliv radu.
Volvo Fh 16 750
Poradíte někdo. Dík
lokokokomoko
Ahoj,
mám problém se žloutnutím listů. Koukal jsem na nějaké seznamy příznaků, ale nikde to nevypadalo že by to bylo úplně jednoznačně ono, tak bych rád poprosil zkušenější zahradníky o radu.
Vypadá to nějak takto:
http://imgur.com/OSPHtU0
http://imgur.com/XgrjzdD
Spodní listy jsou postiženější než listy vrchní. Rostlinka je umístěna ve foliáku a nedávno byla přihnojovaná. Jinak na ní nejsou žádné známky deformace listů, pavučinek, či něčeho podobného.
Děkuji za případné rady
kocab22
Panaczek89 ahoj mám to samý, myslím z toho co jsem hledal na netu že by se mohlo jednat o deficit manganu.. Postihuje to od nejstarších listů postupně k mladším ne ? Já zkusím přihnojit něco s obsahem Mna uvidíme . . :/
furian
Zdravím přátelé.

Mám tři ruzné problémy s listy, nic devastujícího, ale jsem zvědavý co je špatně.

První problém je pouze na odrůdě Cream Caramel Fast version od Sweet Seeds, ale pouze na některých jedincých. Nevím jak to nazvat, asi kropenatostí, lehkou deformací jakoby scvrkávání?
Medium je dost mix proleželého konského hnoje s pilinami, černozem, kompost a obyč. zahradnický substrát.
Dusíku asi dost, ješte jsem to prasil asi 2x jichou ze slepičinců a výluhem z heřmánku. Tento problém s listy na rostlině se táhne od jejích prvních lístečků.

furian
Při vyklíčení mě z jednoho semene vyrostli dvě kytky, nebo jsem kretén a dal jsem tam dvě semínka. :-D Každopádně jedna problém s listy nemá a druhá ano, přitom mají obě stejné podmínky
furian
Listy žloutnou od kraje.

Nedostatek molybdenu? Dlouhodobe menší pH než 6,5?
furian
Částečné odumření listů
cedex
potrebuji help hosi https://ctrlv.cz/pPay nevite co to pusobi a jak to opravit ?
Jeronymouse420
Celé vršky mého Jacka Herera od vision seeds mají barvu jako list na obrázku č.1.
Jinak se list barví hnědo-žlutě ze stran, uvnitř je zelený, a vnitřní žilky černé. Listy jsou povadlé a lehce se ohábají strany listu.
Celá kytka na obrázku č.2
Poraďte čím to je, jestli deficit něčeho, nejspíš :D
OBRAZKY: http://imgur.com/a/DJHeQ
nostrados
Zdravim,pomuzte mi prosim vyresit dilema s listy..Tenhle rok jsem neco podelal,no nevim co.Roluji se mi listy a na druhe kytke zloutnou listy a zasychaj konce . Zeby kapku prehnojeno?
furian
citace:
Původní příspěvek od nostrados
Zdravim,pomuzte mi prosim vyresit dilema s listy..Tenhle rok jsem neco podelal,no nevim co.Roluji se mi listy a na druhe kytke zloutnou listy a zasychaj konce . Zeby kapku prehnojeno?


Mě to přijde přelité, kořeny nemají přístup ke kyslíku.
nostrados
Dekuji moc, tusil sem to. 7 let venku,a nadherne kytky,pak v crepniku to zacalo delat tohle.No mne se zda ze kdyz zaliju malo ze tam ma malo vody.V poledne uz ma pak saharu.
vlgap
postupuje to od spodnich listu na horu. na lepkach by mohly byt i trasnenky - musky. na listech pochoduji nejsise trasnenky. ana spodnich stranach obcas nejake vajicko...este jsem myslel na molice, ale letajici jsem zatim nevidel. rock effect?
KřeníK
Zdravím, jedu HYDRO po prvé a nevím zda-li je ta kytička moc malá a neunesla namíchanou směs hnojiv či co, chtěl bych se optat co to může být a popřípadě jak to zachránit děkuji viz. foto
PS: EC 0.9 Ph 4,9

A ještě jedna věc, ale nevím jestli to může být tím chlápek z jednoho growshopu řikal že jsem to špatně namíchal, já sem udělal to že sem prvně namíchal hnůjky a až potom sem upravil Ph, což sem prý měl udělat naopak prvně upravit vodu, a pak nalít hnůjky a popřípadě ještě upravit... Moc si nevím rady jelikož je to můj první hydro plán :D, budu moc vděčný za každou radu :-) Peace
Pítr90
Zdary, do hydra nevidím, ale pH se srovnává až po namíchání vody s hnojkama 😉
KřeníK
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Zdary, do hydra nevidím, ale pH se srovnává až po namíchání vody s hnojkama 😉


Takže bych to měl mít správně namíchaný, Jedu Atami celou tu tabulku
vlgap
a ph 4,9?
KřeníK
citace:
Původní příspěvek od vlgap
a ph 4,9?


Jojo, nevím půjde to ještě nějak zachránit ?
zdivo
Ahoj poradte asi uz se tu o tom psalo , mam to uz skoro na vsech kytkach a velke listy se zacinaji ohybat dovnitr (coz je asi jiny problem)vetsina kyti jsou to AF v růstu , dá se s tím něco dělat . ? Je to poprvé co to mam jinak používám stejné metody několik let sklenik
(BB sada aktualne ted :fish mix, CO2 tablety a super vit .
substrat 11l : light mix + guano + worm humus pisek atd)) voda destovka ze sudu ale je ted dost spinava Ph asi 6,2 tod asi vse az na letošní vyjímku nějaký popel ze sopky v substrátu jenze se s nim melo zalevat ale pozde sem si to precetl. :)
Dekuju za rady
PS karate sem pouzil , bylo trochu prošlé afsak zadny efekt :(
Dekuju za radu.
zdivo

Lara & Jack
Zdar groweri
potřeboval bych poradit. Dělá to jen na některých...
Jedu nft a používám cannu. Plus korenak od AH a přidávám boost od hesi. 2x jsem teď přidal big bud od advanced nutrient "zbytek"
Ph i ec v cajku. Asi 23 den květu. Odrůda blueberry

Napadlo mě že to má nedostatek fosforu a draslíku.... může být?
Jednoduše řečeno už to chce pk 13/14??
Lara & Jack
Foto
Browser
Zdravim panove prosim o radu.
Juicy_SWISS
Nazdar chalani. Chcem sa opýtať, že čo mi to napadlo listy a stonku. Všetky končeky listov sú suché a aj na stonke tie vybezky ale iba od spolu do 4. Poschodia. Zvyšok je v normálnom stave. Na listoch sa mi začínajú objavovať malé biele mapy. Rastlinku mám na balkóne.
Juicy_SWISS
Ešte tu sú dve fotky
Browser
Urcite svilusky.tirz som mal
gripin58
Zdravim panove,

jen se chci ujistit, jedna se o nedostatek fosforu? Cca 2. týden květu.

Předem děkuji za váš čas.
Ursus666
Zdravím groweři, nevíte, čím by mohly být způsobeny žluté skvrny na listech? Rostlina má 3 týdny (automat), substrát Biobizz lightmix s perlitem, hnojeno před 5 dny Biobizz Rootjuice (poloviční dávkování), vlhkost 60-70 %, teplota při posledním měření 25°C den, 19°C noc.
chimera
Ahoj , poprosim o radu ostřílenejch borcu , protože se mi na holkách vyskytlo něco co eště nikdy a tak nějak nevim co s tím ... Projíždim ruzný deficity atd ale těžko to odhadnout ...

Jedu kokos, hnojky AH , 28 dní 12/12 ,PH 6.1 ,ec 1.8 vyskytuje se na ne všech kusech a nahodile na pár listech ..
zdivo
Ahoj nevite mi tedy nekdo pomoci??
Ursus666
http://www.magazin-legalizace.cz/cs...j?magazineId=10 zkus toto
Ursus666
Prosím o radu, čím by to mohlo být?
Ursus666
Jde o toto.
Ursus666
Další fotky.
Browser
U mna to tiez takto cakalo a nakoniec pri finisi to skoro vsetko splesnelo.
Ursus666
Je to mesic a 5 dnu stare je to jen ve spodni casti a Teplota je prez den kolem 25-29 noc kolem 19-21 zalivka dle potreby hnojky pouzivam bio bizz starter pack a davkuji dle kalendare v prvnich tydnech polovinou davek a ph po hnojkach pri fazi rustu 5,8-6,2 po prepnuti na kvet 6,2-6,8 hlinu mam bio bizz light mix plus vorm humus a perlit podotykam ze se jedna pouze o spodni cast rostliny ve vrchni casti vypada zdrave v pripade dalsiho infa jen napis diky.
Ursus666
A co s listy nemam je ostrihat?mam pocit ze dava zbytecne energii do nich...??
furian
citace:
Původní příspěvek od Ursus666
A co s listy nemam je ostrihat?mam pocit ze dava zbytecne energii do nich...??


Listy slouží jako zásobárna živin. Při květenství to požnáš, že ti velké listy zežloutnou až uplně odumřou. Odumrelé - vyšťavené listy probírám, občas se totiž stane, že zplesnivějí.
Listy redukuju jen v případě že je moc listů kolem palic, které jsou zamotené ruzně do sebe a nemají prostor tak udělám selekci a trochu to tam provzdušním. Tyto místa jsou jinak náchylnější na tvoření plísně.

Jinak doporučuji si fórum křížem krážem pročíst, tyto základní informace si osvojit. Ptáš se věci na které tu bylo mnohokrát odpovězeno.
Ursus666
Dobře, děkuji za ochotu a čas, doufám, že to bude vše, jak má a budu přidávat nějaké foto. Případnou kritiku nebo chválu ocením. :-)
mareckin
Zdravim, prosím o radu dvěma řezům z šesti se zacali kroutit listy nahoru (obracet naruby) a pak některé černaji a odumíráji viz. Foto.
NYC Diesel řezy
5. Den od přesazení
BB light mix+coco mix
Ph zalivky 6,5
Přeliti vylucuji úplně a malo zalivky taky.
Vlhkost 75-83%
Teplota 18 - 23
250W cfl cca 40-50 cm nad vrcholky
Dneska jsem zkusil poslat trochu root it first feed.
Nejspíš bych to asi díky vysoké vlhkosti přiřadil plísní ale jsem amatér tak si zkusím nechat poradit, popř nedostatek zivin z light mixu? Diky za každou radu.
https://m.imgur.com/a/Dj68H
https://m.imgur.com/a/1i6ol
https://imgur.com/a/JPp1s
Iunix
Zdravím, potřeboval bych poradit čím to může byt.
Substrát Plagron ligtmix
Kytky 13 dni od vyklíčení
Světlo 200w cfl dual
Teploty den max. 29 noc 22-23
Vlhkost držím pomocí kelímků. Zatím sem ještě nehnojil mám na chystanou sadu od biobizz grow,bloom,top max
Iunix
Foto
mareckin
Ty moje měli nedostatek vápníku a to díky tomu že jsem používal acidon na snížení Ph... osudová chyba .. :(
botanik82
Ahoj Groweři
Mám problém,dnes je to 4tý den co mám řízky pod ledkou.Orangebud a buschman,až dnes ráno dostali teprve druhou zálivku s hnojkami /biobizz-dle tabulky/ jelikoz mam 80% vlhkost a hlina se mi zdála dost nacucaná. Až dnes ráno listy nebyli pěkně postaveny a tak jsem se rozhodl pro tu druhou zalivku.pred chvilkou jsem vstaval a neprestal jsem se divit,špičky listu se krouti smerem nahoru a od kraju ztrácí barvu,prosim poradte,je to hnojenim??? a jestli,mám je prolít vodou??? předem děkuji za reakce
Bucket
Zdravím místní growery. Mám dotaz ohledně mojich prcků. jedu poprvé z řízků tak si nejsem jist co mým kytičkám chybí. Po přesazení se už 4 dny chovají takto- listy nejdříve povadnou pak lehce zežloutnou a nakonec se zkroutí. Co jsem se zatím dočetl, tak bych to tipnul na nízkou vlhkost? mám tam většinou na 60%
Vše je jeden Model - Ultimate. 3 kytičky jsou hezké, zbylých 6 už na tom tak dobře není. Nemají stejnou matku. matky jsou 4 různé. Může to být i tím?
Teď tomu svítí 400w ve výšce 0,5m.
Vlhkost se pod 60% nedostane a teplota max 27 stupňů.
Ph 6.5
Biobizz Allmix
Zatím nehnojeno.

Díky za případné rady. :)
Pítr90
Zdary, já bych to tipnul na spálení lampou. Přes 50cm dávám na prcky 250w. 400w beztak víc topí. Lampu ze začátku co nejvejš 😉 a postupně snižovat
Bucket
Dobrá, zkusím posunout lampu nahoru, zatím díky. :)
Ursus666
Nevíte čím to je?
Bucket
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Zdary, já bych to tipnul na spálení lampou. Přes 50cm dávám na prcky 250w. 400w beztak víc topí. Lampu ze začátku co nejvejš 😉 a postupně snižovat


No jo, bylo to tím. Sakra, taková základní chyba.J á 4 dny laboroval s vlhkostí a zálivkou. :D Díky díky. :D Snad to ty zlatíčka moc nepoznamenalo.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma