Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Jahodáč
Pokud je to na vrchních listech je možné, že je to spálené od výbojky,. Pokud je to i na spodních tipoval bych to na plíseň.


citace:
Původní příspěvek od Koudelnik213
Zdar a sílu :) Potrebuju poradit, co je tohle a jak se toho zbavit vypada to jako nejaká spálenina či co.. docela ale jiste se mi to začína rozlejzat na listech(slečny sou 22dni v květu, hnojky bio-bizz, medium mix hlina,kokos a perlit) teplota/ vlhkost den: 30/40 noc: 20/50
Diky za info ;)
veny232
Ahoj opravdu nikdo nevíte proč mi ty kytky vadnou? Nějaký nápady. Vyzkoušel jsem snad už uplně všechno .
Lucyll
citace:
Původní příspěvek od veny232
Ahoj opravdu nikdo nevíte proč mi ty kytky vadnou? Nějaký nápady. Vyzkoušel jsem snad už uplně všechno .

Ahoj, asi jsi to uz meril, osobne bych nikdy nevěřila, jak moc je to dulezite, ale tipuji špatné PH.. nepises žádné podrobnosti, neda se niceho chytit :-)
Jahodáč
Odkud bereš vodu?Pokud máš ty problémy dlouhodobě, bude to nejspíš vodou.


citace:
Původní příspěvek od veny232
Ahoj opravdu nikdo nevíte proč mi ty kytky vadnou? Nějaký nápady. Vyzkoušel jsem snad už uplně všechno .
veny232
citace:
Původní příspěvek od Lucyll

Ahoj, asi jsi to uz meril, osobne bych nikdy nevěřila, jak moc je to dulezite, ale tipuji špatné PH.. nepises žádné podrobnosti, neda se niceho chytit :-)
Ahoj, no nepíšu nic, protože už jsem nastudoval a zkusil snad všechno. Vodu beru z kohoutku, nechávám odstát ,když se stejnou vodou zalévám kytky venku rostou normálně. Doma do ní dávám jednu kapku PH- na 700Ml vody. Srážím PH ze 7,2 na 6,5 . Hlína je Plagron ten nejdražší s hnojivem na 6 týdnů. Mám atami kořeňák , a hnojiva Jungle in the box,ale k těm se nikdy ani nedostanu. Mám 250w v cool tubě ,dávám jí tak 50cm nad rostlinky, teplota není problém mám cool tubu,ale čím je světlo blíž tím rychleji vadnou. Alespoň si to myslím. Vždy naroste jedno patro a spodní listy od konců hnědnou a usychají ,jedno patro doroste jedno uschne. Toto je pátý rok, nikdy se nedostanu ani do fáze kvetení Květináč vydrží mokrý i měsíc vůbec nesajou, vůbec nerostou kořeny, vodu jsem zkoušel od PH 5,5 až po neupravenou 7,2 , je to uplně jedno, pořád to dělá to samé. Hlíny jsem zkoušel asi pět druhů těch nejdražších, je to jedno dělá to ve všech. Vlhkost tam mám cca 75%. Teplota 22-25. Už jsem koupil i novou růstovou lampu a dělá to pořád to samé. Jediné co mne napadá ,je že ten předřadník, třeba vydává nějakou špatnou frekvenci nebo já už opravdu nevím. Jsem po autonehodě na vozíku, potřebuju to na spazmy dolních končetin ,ale prostě to nejde. Je to podstatně težší než jsem myslel, loni jsem tam dal papriky a narostly normálně, ale dám tam konopí a nikdy to nevyroste. Ty kytky na fotkách jsou staré 2 měsíce.
murmur
Čau, na dva měsíce jsou dost malý, asi by to chtělo začít hnojit, šest týdnů je pryč. Jednodušší hnojiva jsou jednosložky než míchat tři, zvlášť do hlíny, ale může být, jen JIDB už kořeňák obsahují. A ta hlína vypadá dost suchá.
Lucyll
Ahoj, tak to je zahada.. :-( předpokládám, zes zkousel ruzne modely a ze jedes ze semen.. Vlhkost mi prijde v tehle fázi vysoka, ale to asi vadit nebude.. jedine, co mne jeste napada, pokud vse ostatni je idealni, je nejake elektromagnetické pole. Nikde jsem tu na to nenarazila a mozna to konopí ani nevadi, ale pamatuji si od babicky, jak to dokaze kytky zabit.
Jeste bych zkusila v predhnohene hline automat ze semene a vubec neprihnojovat. Jedu v royalty mixu automaty a zlobit zacaly az po prihnojovani. Tak jsem proplachla a srovnaly se. Finale mam za par a vypadaj pekne. Asi je fakt, ze moc péče je na skodu:-)
Samulele
citace:
Původní příspěvek od veny232
Ahoj, no nepíšu nic, protože už jsem nastudoval a zkusil snad všechno. Vodu beru z kohoutku, nechávám odstát ,když se stejnou vodou zalévám kytky venku rostou normálně. Doma do ní dávám jednu kapku PH- na 700Ml vody. Srážím PH ze 7,2 na 6,5 . Hlína je Plagron ten nejdražší s hnojivem na 6 týdnů. Mám atami kořeňák , a hnojiva Jungle in the box,ale k těm se nikdy ani nedostanu. Mám 250w v cool tubě ,dávám jí tak 50cm nad rostlinky, teplota není problém mám cool tubu,ale čím je světlo blíž tím rychleji vadnou. Alespoň si to myslím. Vždy naroste jedno patro a spodní listy od konců hnědnou a usychají ,jedno patro doroste jedno uschne. Toto je pátý rok, nikdy se nedostanu ani do fáze kvetení Květináč vydrží mokrý i měsíc vůbec nesajou, vůbec nerostou kořeny, vodu jsem zkoušel od PH 5,5 až po neupravenou 7,2 , je to uplně jedno, pořád to dělá to samé. Hlíny jsem zkoušel asi pět druhů těch nejdražších, je to jedno dělá to ve všech. Vlhkost tam mám cca 75%. Teplota 22-25. Už jsem koupil i novou růstovou lampu a dělá to pořád to samé. Jediné co mne napadá ,je že ten předřadník, třeba vydává nějakou špatnou frekvenci nebo já už opravdu nevím. Jsem po autonehodě na vozíku, potřebuju to na spazmy dolních končetin ,ale prostě to nejde. Je to podstatně težší než jsem myslel, loni jsem tam dal papriky a narostly normálně, ale dám tam konopí a nikdy to nevyroste. Ty kytky na fotkách jsou staré 2 měsíce.



ja by som tam cvrnkol trochu hnojiva v rastovom pomere.. Skús 1/2 koncentráciu
Predhnojene na 6 týždnov to je blud, pod výbojkov to proste potrebuje žrať.Myslím že nemáš čo stratiť.

Druhá vec je prelievanie vodou- utopené korene.
Dobrý sposob je potažkať kvetináče a kludne nezalievať aj 5-7 dní pokiaĺ to nepreschne ,ale nie úplne na troud :D
Bouřekk
citace:
Původní příspěvek od AladinXXX
muze mi nekdo poradit co jim je???
diky
pod čím to jedeš a kolik hnojíš? EC, pH?
AladinXXX
400w hps hlina,ph 6.3na kvet,EC ne
hnojim plagronem stejne jako driv,nikdy problem nebyl....
myslis ze jsem to prehnojil?
Bouřekk
Plagron,to jedeš tu řadu Alga nebo Terra?
Bouřekk
A jsi teď v květu nebo v růstu?
AladinXXX
mesic v kvetu,pouzivam terru.
jde mi o ty hnedy tecky co jsou na to listu.....po rozkliknuti uvidis.
dik
crazyn
CA MG deficit..
Bouřekk
Taky se přikláním k tomu CAL-Mag měl by si přidat něco co to obsahuje 😉
AladinXXX
takze deficit vapniku a horciku?
chapu to dobre?
AladinXXX
jeste jestli mi date radu kde tyhle prvky najdu,hnojky nebo tak,dikes
Bouřekk
Hele objednej si CAL-Mag když to napíšeš třeba do Google tak Ti to vyskočí, já to bral z higarden.cz..😉 jednou týdně k pravidelný zálivce to dávám a pohoda..
johnykaras
Jestli jsou měsíc v květu, a je to pouze na spodních listech tak bych to neřešil. Kytka se blíží ke konci a ze spodních listů vytahuje vše co potřebuje. Jestli je horní část dobrá tak cajk.
Bouřekk
Ale nic s tím nezkazíš když to tomu budeš dávat,to by se jednalo zase o nedostatek dusíku,kdyby žloutnuli jen spodky v květu.. já dávám CAL-Mag každý týden celý cyklus..
johnykaras
Určitě nic nezkazíš, Jen jestli byly do nynějška v pohodě a je to až teď a pouze na nejspodnejsich listech, je zbytečné to řešit. Pouze můj názor.
AladinXXX
vsem moc diky,je to i nahore,od zacatku kvetu na nejvetsich listech.
objednam cal-mag od Advanced Nutrients Sensi Cal-Mag Xtra za dve stofky,urcite se bude hodit i na priste.diky jste borci.
suares
Zdravim, už jsem zoufalej, pokazdy když pestuju v květináči at už in či out. Děje se to samy. Po nejaky dobe zacnou zloutnout listy od spodu. Listy spodni uvadaj, žloutnou, pak odpadnou. Potom cela kytka přestává růst. Zeminu jsem zkoušel plagron, biobizz i obyč Bečko zahradní. Na spod kvetinace vždy drenáž z kamenu. Nepřelejvám nechávám proschnout atd. Nejde mi to do hlavy co můžu dělat špatně. Všem díky za rady a připomínky zde přikládám fotky
kinea
Zdar borci, jedu první pěst ve skříni a listy mi začínají žloutnout od báze, a pak většinou zežloutne první třetina a někdy se šíří dál. Umístění listů, který žloutnou je náhodný (někdy vrch, někdy spodek, ...). Některý byly postižený už od zasazení (rockwool - květináč).

Jedu 400W výbojku, biobizz lightmix, plagron start-up (ze začátku zlehka, teď 1ml/1l), teplota je u mě největší problém - za začátku si holky prošly krušnenýma chvílema, kdy se párkrát stalo, že přes noc byla teplota i okolo 10 stupňů a přes den cca 20. Jelikož se snažím teplo co nejvíce udržet vevnitř, tak mají mizernou cirkulaci vzduchu; vlhkost 60-80 %. PH ani EC zatím nevím, teď zalívám dešťovkou s tím plagronem.

Máte někdo nápad, co holkám chybí? Je to maličkost, nebo to mám rovnou všechno hodit na fúru a spálit? :D Klidně se vyjádřete i k celkově setingu mýho pěstu, rád se poučím.

Budu rád za každou smysluplnou radu ;)
kinea
Jo, očividně nežloutnou od báze, ale od špičky, jsem se přepsal. Ještě doplním, že jinak se mi zdají být hezký a vitální (až na tu barvu, žejo), ale řekl bych, že moc nerostou (klony jsem dostal hezký a pěkně větvený, je to už 10 dní, co jsou u mně).
Anarchom
Destovku Michej aspoň pul na pul s odstatou kohoutkovou a kup ph metr, to je základ každého úspěšného pěstování. ....Ph v hlíně drž 6-6.5
turolop
39 den květu, teploty ok, hnojiva už týden žádná aby se pročistila zemina, ph 5,9 - kokos

Nic se nezlepšilo... Už nevím co dál, nějaké rady? Díky
Anarchom
turolop: pod tou vybojkou na fotce toho videt nic moc neni,podle pilek a palek je mozny ,ze si to spalil hnojkama,kdZ si je jeste lil,nechal vypnuty odtah,tezko rict,nepolil calmagem,spatne naklibrovany ph metr,
jinak se zeptam jeste zemina nebo kokos????
Zemina-hlina se prihnojuje,kokos se hnoji furt,
Jestli mas cisty kokos je to calmag,omyla se to porad dookola tady.......
Davejte tu vice info a normalni fotky,at se nemusi clovek vyptavat jak troll.......
borecshot
Vůbec nevim čím by to mohlo být , ostatní jsou o.k.
Někdo nějaký nápad ?
maksix
Zdravím chlapy jen se chci zeptat zda to vypadá že nejsou dokrmený?
Hlína lightmix a krmení je vita race a tetra grow od plagronu.
Ph metr na cestě jinak voda je kohoutková odstátá.
Browser
Ahojte pani potrebujem poradit.od zaciatku zalievam s upravenym ph na 6.0 alebo 5.9. A teraz zalejem a s misky zmeriam vytok a 7.5 to bolo v stvrtok dnes zaliate s cistou vodou s ph 5.1 a vytok bol 6.0.
To mam teda supat upravenu na 5.1 aby som mal v poho ph.hm co myslite?naznizovanie davam ocot.vopred dakujem za rady.
thaavi
Na kytce se kamosovi objevilo na listech nejaka choroba či co. Je to pár týdnů stará Black Domina.
Browser
Ahoj groweri mam nejaky problem ale neviem identifikovat.
Co myslite co to je ph 6.0 ec 2.6.... 15 den 12/12 light mix od plagronu.objavuje sa to na spodku.dik za nazor ak ovsem niekto poradi.vopred dik
Samulele
citace:
Původní příspěvek od thaavi
Na kytce se kamosovi objevilo na listech nejaka choroba či co. Je to pár týdnů stará Black Domina.


pravdepodobne

http://www.skudci.com/trasnenka



browser: u teba zrejme kitiz zahadzuju nedosvietené spodky a EC už je hodne vysoko
Hambas
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.ne...e3f&oe=5ACB579A takhle se mi začínají kroutit listy poradí někdo?
sM0g
zdarec

resim tenhle problem uz temeř mesic a nevim furt co jim je ... zkusil jsem snad uz vseschno... od prepnuti maji tyhle problemy. koupil jsem chelatove zelezo, pak calmag, jinak pouzivam temeř vsechny Advancet nutrients vždy sem jel podle tabulek a fungovalo to fajne tedka nevim co se deje vzro Mazar teploty max 30 min 19, 600w, ph 6,4-6,3 cca 40. den kvetu(uz ted vim že pri 56. dnu nesklidim, je to cele zbrzdene, palicky vypadaji jako kdyby meli sotva treti tyden... myslim ze pod 250w sem sklizel vic než ted stim novym stanem... muze mi nekdo poradit jestli to muzu jeste nejak zachranit ? podotikam ze takhle vypadaji vrchni listy. díky za radu
suares
Zdravim, kytka žloutne od spodu, zastaví se růst a umírá. Tohle se mi stane vzdycky kdyz jedu v kvetináči. Vysvobodí mně nekdo z toho zakletí a řekne mi co by to mohlo zpusobovat (zem biobizz all-mix, voda sem zkousel jak kohoutovku, tak i balenou, dole je drenáž z kamenů) už sem zoufalej
deadahead
@suares hadam: mohlo by to byt tym all-mixom. lial si este nejake hnojiva navrch toho? je to silne predhnojeny substrat, co malym rastlinam nemusi robit dobre.

mne sa taketo stalo s plagron batmix. naklicene semena rovno do 0.7L s batmixom => driapalo sa 2he poschodie a sek, za tyzden nenarastlo ani o kus, prve ozajstne listy zacali schnut/zltnut/zdochynat. skus nabuduce na rozbeh lightmix... alebo pokial nikdo nic lepsie neporadi a rastliny este ziju a uz nevies co tak ich vyber ich z allmixu, ocisti korene a hod to lightmixu (tak som urobil ja a bol som prekvapeny, ze 4 zo 4roch kusov tu proceduru prezili)
suares
@deadahead me se tohle dej uz 3 roky po sobe, v substrutu B s perlitem, v batmixu i allmixu, deje se mi te ve vsech substratech. Jediny co mě napada ze tady ve meste mame nejakou špatnou vodu. Ptz si opravdu pripadam jak zakletej. Nejdriv sem myslel ze to prelejvam tak ted to zalejvam fakt stridme a stejne
L1st3r
Tak jak píše kolega allmix je hodně predhnojenej, me osobně na start vyhovuje lightmix a i u něj mám na michoacanu chycený špičky a je to zelený jak brcal. Hodně záleží i na strainu, některý nepotřebují skoro hnojiva a jiný jsou nenazrany, ze můžeš lejt horem spodem a kytka je v cajku. Urcite je ale lepší méně hnojit. Vodou si myslím, ze to nebude, nevím sice jak je mas dlouho v tom květináči, ale nemyslím si ze bys byl schopnej tak rychle rozhodit ph. Já třeba pH neřešim, ale je fakt ze používám RO a ta potřebuje hodně malo na snížení pH, takže to zvládá substrát sam. Pokud ma tvoje voda vysoké EC a pH tak doporucuju bud pořídit RO, dešťovou a nebo aspoň vodu upravovat kys. Citronovou.
deadahead
@suares allmix/batmix to je v konecnom dosledku jedno. skusal si nejaky substrat, ktory nie je silne predhnojeny?
skoroduchodce
Ahoj vsichni, mým vlastním klonům se začínají kroutit listy. Dokonce jeden vrcholek se otočil dolů ( asi se natu vysvícenou Hps nemohl dívat). Nevíte čím to je? klony po monstercroppingu ( 1.pokus a uz nikdy). teplota 26, ph zalivky 6.6, 1 ml/l hesi tnt (grow), plagron growmix.
MatesMaty
Prosim rychle o radu, zhorsuje se to. Jsou to skvele prokoreneny klony Mazara v lightmixu ( tesne pred prepnutim na kvet ). Objevuji se hnede tecky a list zloutne. Delaji to vsechny kytky. Hnojeno bcuzzem AB a posledni 3 dny jsem to proleval Canazymem. Myslim si ze to je nedoatatek Mg ale nevim co na to. Cal-mag ? Nebo staci vic prihnoj klasicky ?
Kirovecz
Ahoj, prosím Vás, potřeboval bych poradit, mám kytky ze semínek, cca tři týdny. Jsou pod 200w led, 2x čip led vero 29. Puštěný tak na 75%. V kokosu, v 0,5l kelímkách. Dával jsem ec 0,6, vstupní ec je 0,3. Ph 5,9. Hnojiva od Ah 1,2,3, root simulator, s každou zálivkou, +enzymes jednou týdně. Teplota je konstantně okolo 24. Vlhkost 60%. A žloutnou mi listy, navíc se na nich objevily hnědé fleky, přikládám foto, podle toho co jsem tu našel mi napadl nedostatek živin, tak jsem dnes zvedl ec na 0,9. Nebo uhnulé kořeny, takže jsem včera zastříhl spodek kořenů, který byl trochu nahnědlý, ale nevypadal vyloženě plesnivě. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
murmur
Čau, řekl bych podvýživa. EC 0,6 má někdo vodu z kohoutku, postupně jim přidávej živiny a nechávej přiměřeně proschnout kokos, ale ne úplně. Větší květináč taky neuškodí.
fikus37
Kirovecz, už se to řešilo. Zřejmě chybí calcium a magnesium. Kup calmag. Chytlo tě to dost brzo.
Loyd
Malo hnojek a podivej se na ph vytoku.
Takovym kytkam klidne naper 1.2 ec. A pak kontroluj , popripade uber hnojky , na calmag boost se vyser je moc drahej.
Kup si cal a mag od canny monoslozky.
Hanskrtek
Zdravím, chci se zeptat zda je to nějaky deficit popřípadě jaký a nebo se jedná pouze o genetiku a světlejší list ?
Pěst ze semínka - Barney's farm, L.S.D, 1 týden, 125W úsporka, zemina - plargon royalmix, zálivka voda z kouhoutku,
fikus37
Loyd, co ti je . Radím mu, že mu chybí calcium a magnesium a ty napíšeš: na cal mag se vyser a kup cal mag.
Bohnice? :mutant:
Loyd
Psal si kup si calmag.
Ja napsal at sevykasle na flasku calmag ale koupi si cal mono
A mag mono od canny.
Litrova flasa za 3 kila.
Ale kmtomu ses asi jeste nedostal a kupujes predrazenej calmag boost.
Vubec na me nereaguj.
Edit. Puvodni prispevek opraven , snad to pochopi i slabsi jedinci.
fikus37
Ano kupují cal mag a jsem spokojenější. Loyde, nic jsi neukázal a hraješ si tady na Mistra světa.
Máš vycházku s Bohnic? 😀
Loyd
Na to abych neco umel nemusim nic ukazovat.
Toho se ani nedockas.
Kdo tomu rozumi , tak si nazor udela a treba si z toho neco vezme.
Tys tady neco ukazal , ale o tvou radu na ukor tvych pestu bych teda moc nestal.
Nemas znalosti na to abys nekomu radil nebo nedej boze podeziral ze si vymysli. Nejsi jasnovidec , pac kdyby ano , tak nepises takovy nesmysly :D
fikus37
Však já tobě nic neradim, tak proč se ozivas. Budeš jeden s těch co mají plnou hubu keců a skutek utek. Fakt jsi borec. Budeš jeden s těch co pravidelně dělají 900 gramů pod šesti kouli. Zbytečně tady zasiras téma. Ano jsem jasnovidec a vidím, že jsi velký lufos.
Takže hoj ty mistre světa. PS: nezasirej zbytečně vlákna
Loyd
:D. Kamarade. Je tomu dva roky co te sleduju a stale me bavis :D.
murmur
citace:
Původní příspěvek od Hanskrtek
Zdravím, chci se zeptat zda je to nějaky deficit popřípadě jaký a nebo se jedná pouze o genetiku a světlejší list ?
Pěst ze semínka - Barney's farm, L.S.D, 1 týden, 125W úsporka, zemina - plargon royalmix, zálivka voda z kouhoutku,

Zdar, ten Royalmix je dost předhnojenej, semínka raději sázím do Lightmixu, ale jestli je to tím... Voda z kohoutku pH kolik?
thaavi
Zdarec, dal jsem kytky ven, když je tak pěkně, ale trošku mě teď zlobí listy. Nevíte někdo, zda je to to nedostatkem nějaké látky, škůdce jsem žádného nenašel. Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být reakce na ten venek, popáleniny od slunka třeba.
mejzy
Ahoj prosím co jí je? Má to jen jedna z 5ti, stejné podmínky,jsou ve foliaku, stáří 14 dni
MatesMaty
No zvyseni hnojek nepomohlo, 3 davky Cal-mag taky ne. Ph 6.5.
odo
MatesM:
http://www.growweedeasy.com/nitroge...ciency-cannabis

daj vačší kvetiínáč a napíš ako dávkuješ
mejzy
Takhle to vypadá dnes, chybí jí něco? Nebo škůdce? Nikde nic nevidím
griox
Ahoj, potřebuji radu. Týden po zasazení do skleníku, mi začaly hnědnout konce listů, nevíte čím to je a jak to mám odstranit ? . Díky.
griox
Ahoj, prosim o radu. Týden po zasazení do skleníku, mi u všech sazeniček začly hnědnout listy . Čím to je a je možné ještě sazeničky zachránit a jak ?? ,
MatesMaty
Tak moje trapeni nema konce, listy se porad zhorsuji, presazeny do 3.5 L kvetinacu a hnojim Bcuzz 3ml/L A+B, Ph 6.3
Bouřekk
citace:
Původní příspěvek od griox
Ahoj, prosim o radu. Týden po zasazení do skleníku, mi u všech sazeniček začly hnědnout listy . Čím to je a je možné ještě sazeničky zachránit a jak ?? ,
nedal si tam nějaký hnůj nebo něco? Blízko pod tu sazenici? A jak velký a jak prokořeněný máš ty kytky?
lachim111
Po vykliceni mam zlte listy bude z toho nieco ci to mam vyhodit kde nastal problem kysli substrat ci?
SMOLA33
Neviete mi náhodou povedať s čoho sú tie škvrny na listoch?
mexikos23
Zdravím všechny, jdu si pro
radu. Mám problém s listy a potřebuju poradit, jestli jde o nějaký deficit nebo plíseň. Já osobně si myslím, že by to mohla být plíseň,nebo fosfor,ale nejsem si jistý. Je to jen na velkých listech zhruba ve střední části kytky.
Jedná se o Mazar v hlíně. Teď 2. den přepnuto na květ.
40 roslin pod 2 x 600 W. Hnojiva jsou kompletní řada od Biobizz. V růstu hnojení 2ml Bioheaven, 2ml Biogrow. Dnes poprvé zahnojeno na květ kompletní všemi hnojiv podle tabulky. PH držím 6 - 6,2. Teplota a vlhkost vždy OK
Budu rád za každou radu a kdyby se jednalo opravdu o plíseň, tak prosím o doporučení dobrého přípravku, který je běžně k dostání
mexikos23
Foto kytky
NeniDulezite
Čau farmáři, poradíte prosím? :) Nevíte náhodou, co by to mohlo být? Mají to asi tři kytky na pár listech. Holky mám všechny v kokosu, ph 5,9 , teploty kolem 24 a vlhkost kolem 60%, žárovku MH mám cca 45 vysoko. Včera jsem zvedla ze 400w na 600w, protože chci přepínat. Nemohla jsem je tím spálit? Budu vděčná za každou radu. ;)
thx1138
Neni dulezite: toto vypada jako hot spot ze svetla,
kruxyy
https://ctrlv.cz/ccHA může mi někdo poradit nebo říct co to je ? zde na forum sem se dočetl bud svilušky nebo padlí. Koupil jsem postřik a zdají se mi být lepší po jednom postřiku za dva dny znovu, ale i tak bych rád uvítal radu díky :)

(měl by to být automat tao mix 02) možná super automat nevím , 8 dni v hlíne v zemi jinak 25 den od naklíčení, půda perlit,popel,konsky hnuj,kopřivy ) mám tam i dve fotoperiody tak proto vím že se nemají hnojit automaty tak třeba to nůže být i přehnojené ? )
BuddyBud
Zdar groweři, poradíte mi? Hlína biobizz lightmix, 600W, hnojky plagron (pauza s hnojením a postupný zvysování ph zálivky z 5,9 na 6,3 ), přepnuto před třemi dny.
BuddyBud
Vlhkost +/- 55, teplota 19-26 noc-den.
AladinXXX
zdarec,muzete mi potvrdit zacatek deficitu CA a Mg?
nebo je to neco jineho?
vsem znalim borcum dekuji.
folta
Groweři pomozte ,každým rokem se mi na kytce na balkoně udělají tyhle skvrny a rostlina pak slábne ,čím to může být pls ?
PeterJozef
hlavne treba sledovat listy a reagovat na kazdu zmenu
Pítr90
Hochu, hochu 😉

Hlavně ten třetí bod 😉
Ajtaktak
Peťo Jozef iba naháňa príspevky :D Dnes je najproduktívnejší člen fóra :D
odo
AladinXXX - myslím, že si si stanovil správnu diagnózu
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od Ajtaktak
Peťo Jozef iba naháňa príspevky :D Dnes je najproduktívnejší člen fóra :D

:D :D
sakumprdum
Ahojte mam nejaky kusi pod cfl rust a po zaštipu začli delat tohle mají asi 3 tydny první zaštip nechapu co toje skrouceny a jak to popsat no vypadato divne dotet jeli v poho potom zaštipu jak degeni?netušite co to děla?
Yaloudek
Ahojte, než začnem chcel by som upozorniť, že som čítal dosť príspevkov vo Fóre alebo FAQ ale chcel by som počuť aj názor niekoho iného na môj konkrétny problém.

Robím predpesty na outdoor a pred dvoma dňami sa mi začali objavovať žlté škvrnky na listoch. Myslím, že to je spôsobené nedostatkom živín v substráte (používam substrát na rajčiny a papriky zmiešaný s perlitom). Lenže, je tu to lenže, kvôli ktorému tu píšem. Bylinky, ktoré som mal vedľa (bazalka, tymián,...) mi napadli mušky. Takže som si neni 100% istý čím to je spôsobené. všimnite si že ten jeden list je napadnutý niečim iným (teda aspoň si to myslím). Je možné, že kvítko je napadnuté muškou a zároveň má nedostatok živín ?

BTW: písali, že substrát je predhnojený na 5 týždňov, dnes po 3 týždňoch rastlinky vypadajú nasledovne. Takže dnes som kúpil PH meter a urobil si vzorky z hliny z oboch kvetináčov + vzorky z nového zmiešaného substrátu aby som vedel aké hodnoty boli na začiatku (som si vedomý toho, že som PH meter kúpil neskôr ako by bolo vhodné).

Výsledky budem vedieť až zajtra.

K PH metru som teda pribalil Kristalon Start (NPK 19-6-20) predpokladal som, že živiny zo substrátu už rastlinka spotrebovala + som použil prípravok na hmyz BioOL, ktorý radili na fóre. Na zalievanie používam odstátu vodu. Kvetináče mám na okne kde svieti priame slnko od 12-18. Na kvet by som chcel hnojit slepičincami (NPK 5-10-5)

Chcel by som vás poprosiť o radu či som urobil správne z hnojením a ako by som mal podľa vás pokračovať. Ak som na niečo zabudol, doplním.

PS: Som dlhodobý úžívateľ ale začínajúci pestiteľ . Díky moc (: (: (:
mamdomaejkej
Zdravim lidi, poradíte kde je chyba?
ajdam
Yaloudek: Vypadá to na třásněnky, taky s nimi mám problém. Koukni pod listy zda tam nenjajdeš nějaké nymfy. Ale bacha, jsou dost mrňavé a mrštné, takže je možná ani neuvidíš.Účinnost Bioolu je dost diskutabilní, spíš bych na to vzal RockEffect, nebo NeemAzal, pokud chceš jet bio.

Nedostatek živin bych v tom spíš nehledal.
Yaloudek
ajdam : Ahoj, ďakujem za skorú odpoveď

Chcem sa spýtať, či tie listy ktoré boli napadnuté sa znova zregenerujú alebo si s tým nemám až tak lámať hlavu, keď vyzerajú stále rovnako. Striekam to tým BioOl-om asi tretí deň a nechcem zbytočne vyhadzovať dalšie prachy za postrek ak náhodou ten BioOL zabral. Resp. ako zistím že zabral ?

Ďakujem za odpoveď :love: :love:

Doplňujem výsledok z testu na PH : 6,2
Pítr90
pH dobrý, listy už se nezpraví 😉 jinak biool je spíš prevence, lepší sáhnout po nějaké chemii
ajdam
Tak tak, já bych na to stříknul Mospilan, podle návodu na etiketě, nebo nějaký jiný systémový insekticid a bylo by. Jinak traduje se, že když toho Bioolu použiješ moc, tak to rostlině nedělá úplně dobře (můžeš tím prý ucpat průduchy).

to že jsi se třásněnek zbavil se pozná prostě tak, že na nových listech už nebudou patrné stopy sání.
CockeyRejects
Zdar,

tak ja mam taky mega problem na matkach, behem tri tydnu sli dva modely uplne do hajzlu, viz.foto, ostatni ZATIM jaks taks dobry, vsecky maji stejny podminky, hnojeno pouze JIDB a ted co se zacli objevovat problemy tak jsem jim poridil Metrop MAM8 + Callgreen, EC 1,4 a pH 5,8, medium je kokos od canny....na ty jedny matce to vypada jak listova plisen, na druhy zas po zaliti vyplaveno mraky chvostoskoku, korenovej system nejspis v prdeli, ...posilam foto par listu asi ze tri matek + nejaky dalsi foto stavu, chystam se udelat preventivne postrik MOSPILANEM, pripadne koupim jeste VERTIMEC, skudce jsem bohuzel neobjevil, krom tech chvostoskoku v jedny matce co uz asi nezachranim....diky vsem za kazdy poznatek!

PS: kdyztak jeste zmerim pH a Ec na vytoku, ale u kazdy kytky to bude jinak:confused: pH metr mam po reklamaci novy
ajdam
Problém bych viděl v těch breberách. Jsou to skutečně chvostoskoci? Lidi si je občas zaměňujou třeba se stonoženkama. A na té druhé rostlině se nevyskytují vůbec? Jinak chvostoskokům se daří v hodně mokrém substrátu. V menších počtech nejsou problém, nicméně když se přemnoží, tak už můžou začít okusovat kořeny.

Spíš než postřik Mospilanem bych zkusil nechat substrát v rámci možností proschnout, a pak přřidat Mospilan do zálivky, to by na půdní organismy mělo fungovat líp.
clinic
CO JIM CHYBY? DIK
ajdam
Připadá mi to jako nedostatek zinku, ale těžko říct. Chtělo by to víc informací. (Jak hnojíš, svítíš, jestli jsou kořeny OK, pH EC zálivky a vody proteklé substrátem, jestli tam máš nějaké škůdce atd.)

Jako nejpravděpodobnější příčinou bych si tipnul moc vysoké pH substrátu.

PS Hrubky a chybějící diakritika by se daly tolerovat, ale v kombinaci se zaplým CapsLockem je to smrtící kombinace :-)
tomas99
Nazdar, vedel by mi niekto pomôcť ? Mam 2ks Special Queen outdoor, 55 den rastu a do teraz sa im darilo fajn no zrazu nastali problémy. Listy od spodu zacali zltnut a na jednej rastline su aj hnedé flaky .. Osobne si myslím ze som spravil malu jamu a dal malo svojho substratu a korene prerastli do povodnej zeme kde bude zle PH no nechám si poradiť, hlavne by mi pomohlo keby mi poradite ako to riešiť .. Prikladám aj foto a vopred ĎAKUJEM za odpovede ✌💚
tomas99
Foto celku
ajdam
Ty rostliny mi přijdou trochu podvyživené. Ty žluté listy bych svedl na nedostatek dusíku a hnědé fleky na nedostatek nějakého mikroprvku. Hnojils nějak?

Je otázka, jaké jsou vlastnosti okolní půdy. Myslím, že je klidně možné, že jestli jsi vysadil někam, kde je vápencové, či jiné bazické podloží, tak to těm rostlinám nemusí dělat dobře. Zkusil bych chvíli zavlažovat + hnojit s pH okolo 5,8. Jestli jsi na vápenci, tak bych možná šel s pH i o fous níž.

Z okolní vegetace se mi zdá, že půdní reakce bude +- neutrální, což by skutečně mohlo škodit, ale chtělo by to otestovat :-)
tomas99
Davkoval som len Vitality Komplex každý pondelok 3ml/l ale okrem toho nic .. Posadene su pri poli, lepšie informácie o pôde bohužiaľ nemam
ajdam
A substrát byl předhnojený? Skoro bych si tipnul že jo, akorát po těch dvou měsících už z něj rostliny všechno vyjedly. Zkusil bych nasadit nějaké dusíkaté růstové hnojivo (třeba Terra Vega +-3ml/l, upravit pH na 5,8).

Ten Vitality komplex ani není myšlený, že by se měl používat jako jediné hnojení, spíš je to na podporu vstřebávání živin.

Mimochodem na 55 den růstu mi přijdou celkem mrňavé. Myslím, že přihnojením by se ti mohly pořádně rozjet.

Ještě mě napadlo, že můžeš zkusit změřit pH okolní půdy. Až tam příště budeš, tak odeber do ČISTË lahvičky vzorek půdy z hloubky cca 20 cm, rozřeď destilovanou vodou, protřepej a nech přes noc stát v ZAVŘENÉ lahvičce, pokud možno bez vrduchu. Následně změř pH metrem, nebo lakmusem. Jestli ti vyjde pH nějak výrazně nad 6,5 tak je to špatně. Pro lepší obrázek o půdě můžeš odebrat v zorky z různých hloubek, ale to už pak zase vyžaduje víc kopání, že jo :-)

Pokud by ti skutečně vyšlo pH nějak zásadně vysoké, tak bych možná stálo za to okolo rostlin rozházet nějaký mulč.
tomas99
Veľké ďakujem ✌ mas K+ .. Kúpim aj iné hnojivo a skúsim zmerať aj to ph
SMOLA33
citace:
Původní příspěvek od Yaloudek
Ahojte, než začnem chcel by som upozorniť, že som čítal dosť príspevkov vo Fóre alebo FAQ ale chcel by som počuť aj názor niekoho iného na môj konkrétny problém.

Robím predpesty na outdoor a pred dvoma dňami sa mi začali objavovať žlté škvrnky na listoch. Myslím, že to je spôsobené nedostatkom živín v substráte (používam substrát na rajčiny a papriky zmiešaný s perlitom). Lenže, je tu to lenže, kvôli ktorému tu píšem. Bylinky, ktoré som mal vedľa (bazalka, tymián,...) mi napadli mušky. Takže som si neni 100% istý čím to je spôsobené. všimnite si že ten jeden list je napadnutý niečim iným (teda aspoň si to myslím). Je možné, že kvítko je napadnuté muškou a zároveň má nedostatok živín ?

BTW: písali, že substrát je predhnojený na 5 týždňov, dnes po 3 týždňoch rastlinky vypadajú nasledovne. Takže dnes som kúpil PH meter a urobil si vzorky z hliny z oboch kvetináčov + vzorky z nového zmiešaného substrátu aby som vedel aké hodnoty boli na začiatku (som si vedomý toho, že som PH meter kúpil neskôr ako by bolo vhodné).

Výsledky budem vedieť až zajtra.

K PH metru som teda pribalil Kristalon Start (NPK 19-6-20) predpokladal som, že živiny zo substrátu už rastlinka spotrebovala + som použil prípravok na hmyz BioOL, ktorý radili na fóre. Na zalievanie používam odstátu vodu. Kvetináče mám na okne kde svieti priame slnko od 12-18. Na kvet by som chcel hnojit slepičincami (NPK 5-10-5)

Chcel by som vás poprosiť o radu či som urobil správne z hnojením a ako by som mal podľa vás pokračovať. Ak som na niečo zabudol, doplním.

PS: Som dlhodobý úžívateľ ale začínajúci pestiteľ . Díky moc (: (: (:


Podľa mna vrtalka, (leaf miner),, mal som s tým problém min.rok,, myslím si že kvôli nekvalitnemu substrátu
tomas99
Viesco 10l jamu som naplnil zahradnickym substratom kupenom v OBI ktorý si myslím ze je celkom kvalitný tak neviem
tomas99
Aha to nebolo k môjmu, prepáč, ospravedlňujem sa 😂✌


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma