Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
psyweed
Teddmore- Vrchne im nestrihaj...len spodky tie velke listy ak su zlte moc, tie male okolo sisiek sa este mozu zrovnat.

Vapnik - CalMag kupis od roznych vyrobcov, ale toto je skor od hnojiva prepalene...nemali by mat deficit

Plagron ma udajne vsetky zlozky co maju ine firmy v tom BLOOM napchate...takze ked lejes len to , mozno trocha uber, PK 2ml na 10l by vadit nemalo.

Ine hnojky maju v kvete dalsie typy takze vies coho mas ubrat pridat. U tychto all in one mozes len ubrat ;)

Preplach enzymom neviem co myslis - ale normalne to polej len enzym s vodou.
Mozes to tak kazdu 3-4 zalievku robit, nech rastlina zje zvysky. Hlavne si treba vsimat ci nema uz moc alebo malo.

Proste si to treba vychytat a rozumiet troska co im lejes a co ktora latka sposobuje.
Za dalsie sa ti cela naucena teoria moze zosypat na dalsie kolo ked mas iny model ;)

http://other.canna.com/grow_info#articles-videos
https://www.growweedeasy.com/cannab...cium-deficiency
velvyslanec
citace:
Původní příspěvek od psyweed
velvyslanec: daj len TNT a CalMag skus ci sa to zlepsi po 4-5d by mali zacat zelenat, tie moc zozltnute uz asi nezachranis tak to daj prec rovno.

LED mas ake konkretne?



LED mam raketu od Frynka

Uplne nechapem ako pomoze vynechat tie aditiva, to su len nejaky cukry a aminokyseliny a podobne, skor by som cakal, ze napr toho calmagu tam lejem privela.
(vygooglil som take nieco, ze calcium toxicita sposobuje lockout na ine mikronutrienty prip. P)

Stale mam vsak pocit, ze ten kokos je po polievani strasne kompaktny az tak, ze tie kvetinace rozne stlacam, nech to nie je take zbite dokopy, nebude toto problem?

inak teda dakujem za rychlu odpoved
psyweed
velvyslanec: o calmag si pisal "posledne pridavam plnu naloz ATAMI calmag-u (1ml/l)" netusim kolko zalievok je posledne
u GHE calmag a tam sa leje az 1.5-2ml/l , ale kazdy vyrobca to moze mat inac.
Rastliny su este dost male na to aby mali takyto deficit...

Niekedy tych vitaminov a hnojiv na zaciatok moze byt proste vela, takze takouto vylucovacou metodou to mozes napravit.
Za dalsie pestujes v kokose takze je sam o sebe nema ziviny ako hlina a moze mat aj ine PH.

Enzym v zaciatku moc ani liat nemusis(ak nepouzivas substrat z minuleho kola) rastlina si musi prv spravit korene velke (Root) a musi mat co jest (TNT), mozno davas malo TNT a maju deficit vsetkeho

Enzym je lepsi na neskorsie faze hlavne ze rozlozi zvysky organickeho materialu (korene) a moze aj zlepsit prijem zivin co ostali v substrate.

1. Uz si pod tymi ledkami pestoval ci to mas 1 krat?
2. vies si tam prepinat spektrum?
3. mozes skusit dat svetlo vyssie
4. mozu byt aj preliate, v jakom stave mas substrat?
velvyslanec
citace:
Původní příspěvek od psyweed
velvyslanec: o calmag si pisal "posledne pridavam plnu naloz ATAMI calmag-u (1ml/l)" netusim kolko zalievok je posledne
u GHE calmag a tam sa leje az 1.5-2ml/l , ale kazdy vyrobca to moze mat inac.
Rastliny su este dost male na to aby mali takyto deficit...

Niekedy tych vitaminov a hnojiv na zaciatok moze byt proste vela, takze takouto vylucovacou metodou to mozes napravit.
Za dalsie pestujes v kokose takze je sam o sebe nema ziviny ako hlina a moze mat aj ine PH.

Enzym v zaciatku moc ani liat nemusis(ak nepouzivas substrat z minuleho kola) rastlina si musi prv spravit korene velke (Root) a musi mat co jest (TNT), mozno davas malo TNT a maju deficit vsetkeho

Enzym je lepsi na neskorsie faze hlavne ze rozlozi zvysky organickeho materialu (korene) a moze aj zlepsit prijem zivin co ostali v substrate.

1. Uz si pod tymi ledkami pestoval ci to mas 1 krat?
2. vies si tam prepinat spektrum?
3. mozes skusit dat svetlo vyssie
4. mozu byt aj preliate, v jakom stave mas substrat?


uplne najhorsie mozne kombo ake sa da :D
-Prve kolo v 3. roznej krajine, takze mam asi 2x maksiu vodu ako v minulosti (napr. v Bratislave som mal okolo 0.8 a vobec som calmag neriesil)
-Prve kolo s frynkom (spektrum neprepina), pred tym som mal ledideal (tam sa prepinal veg/flower), ale toto urcite nebude problem, chalani tu s tym svetlom robia brutalne vysledky
-Prve kolo s HESI znackou, pred tym som siel Bcozz a Cannu
-Prvy krat mam v kokose trocha hydrotonu a na spodku drenaz, pred tym som mal kokos+perlit alebo cisty kokos

Vysku svetla som skusil ako prvu aby som zistil ci ide o light burn alebo deficiency, tam by problem byt nemal.

Ten kokos sa mi zda strasne kompaktny ako som uz pisal, preto si myslim, ze by mohlo byt ono aj ked sa vsade docitas, ze kokos sa vyslovene neda preliat.

Mozno este jedna vec, ktora ma napadla je, ze miesam v neodstatej vode a raz ,ked som nechal zbytky hnojiva cez noc v kuchyni vystupalo mi ph az na 6.5 ale dnes som skusal merat ph raw vody z kohutika a 24h odstatej a bolo rovnake.

Nasiel som na nete aj take, ze typek namiesa hnojivo, upravi ph, necha ho cez noc nech mu vystupa ph, potom znova upravi a az potom polieva, ale to uz mi pride dost mortal kombat.

Rozmyslam, ze kupim destilovanu vodu a urobim tkz. slurry test na ph kokosu.

Dochadzaju mi napady :D
psyweed
cisty kokos nepoznam...resp nemam skusenost ale na to sa myslim robi ine hnojenie ako na hlinu.
Mas tam viacero faktorov a novych takze zle sa to odhaduje. Mozno niekto poradi lepsie.

Kokos drzi dobre vlhkost praveze je to tak spongia...ci sa ti nedusia korene ak to mas mokre stale...preto sa tam dava aj perlit/keramzit aby bol substrat vzdusny (autopot napr)

BTW naco vlastne pouzivas kokos a nie hlinu? ides ho viackrat dokola alebo aky je dovod? ci kupis tehlu a je to kompaktnejsie na prepravu?
velvyslanec
citace:
Původní příspěvek od psyweed
cisty kokos nepoznam...resp nemam skusenost ale na to sa myslim robi ine hnojenie ako na hlinu.
Mas tam viacero faktorov a novych takze zle sa to odhaduje. Mozno niekto poradi lepsie.

Kokos drzi dobre vlhkost praveze je to tak spongia...ci sa ti nedusia korene ak to mas mokre stale...preto sa tam dava aj perlit/keramzit aby bol substrat vzdusny (autopot napr)

BTW naco vlastne pouzivas kokos a nie hlinu? ides ho viackrat dokola alebo aky je dovod? ci kupis tehlu a je to kompaktnejsie na prepravu?


Od prveho kola ako uplny noob som siel kokos, samotna metoda je uplne v poriadku, len toto kolo sa mi nejako nedari.

Ak sa pytas aka je vyhoda kokosu tak taka, ze je podobny ako hydro, malo by to tam rast rychlejsie ako v zemi ale s tym ze stale mas medium v kvetinaci a tiez ho mozes polievat rucne bez nejakeho automatu a vyhnes sa problemom ktore su s full hydrom ako napr ph a teplota rezervoaru atd. a oproti zemi je ovela tazsie ho preliat, preto je idealny pre noobov.

Je viac menej jedno ci si kupis kokos v mechu alebo lisovanu kocku oba su v poho.
Da sa to aj reusnut ale vraj maximalne nejake 3-4 kola kym sa to zasere korenmi, ja som zatial vzdy kupoval novy.

Ak nemas skusenosti s cistym kokosom pripadne hydrom, tak to ma asi skor pomotas :D vyzera to tak, ze skusim ubrat calmag na polovicu a necham to viac vyschnut medzi polievanim, zatial mam relativne dost zdravej zelenej hmoty takze nejde o zivot ale rast sa im urcite spomalil.
sensisuperskunk
zdravim , objevili se mi divne svetle skvrny na listech, NFT , ph 5,5 , EC 0,65 Metrop , Ledka svetlo .

Myslel jsem, ze by to mohl byt nejaky deficit , pridal sem ca mg a dusik , ale nezlepsilo se to a trochu se zacali palit konecky, takze ted nevim cim to , je to na vsech kytkach .
psyweed
sensi: nemas svilusky? :) pozri pod listom mini chrobaciky
sensisuperskunk
ne ne po sviluskach ani stopy
eňo ňůňo
Čau,jestli máš cob led,tak je to světlem.prejdes-li na hps,problémy by měly zmizet.
sensisuperskunk
mam ledku od Frynka , pri predchozim kole to nedelalo ...
Martin99449
.
sachymkoj
Zdravím, na listech se mi začalo objevovat toto, jsem z toho smutný.. Dokázal by mi někdo poradit, čím to je? Zatím je to hlavně u jedné ze čtyř, odrůdu mám Northern light, substrát biobizz light mix, zalévám dešťovkou, jsem ve fázi růstu a hnojím biobizz biogrow a biobloom.
Moc děkuju za tipy..
Waclaw@666
Zdravím všechny, jedu poprvé indoor a na listech nové spodní větve (po zaštípnutí se protlačila skoro na úroveň vrcholu) se mi nezdají skvrny na listech. Podobná skvrnka je i na velkém vějířovitém listu. Napadl mě světelný stres, výbojka (400W HPS, stínidlo Adjust-A-Wings Avenger) byla cca 33 cm nad vrcholkem a problém je u kytičky uprostřed boxu přímo pod světlem. Zálivka je cca každé 2 až 3 dny po proschnutí substrátu (Plagron Growmix), jen s Plagron Power Roots a Plagron Pure Zym (oboje 1ml/l). pH 6 - 6,2, EC 0,6. Kytičky jsou 18 den od semene. Teploty od 26° do max 29°. S vlhkostí dost bojuji, i se zvlhčovačkou se málokdy dostanu přes 52% (ale padá i k 44%), tak rosím postřikovačem cca každou hodinu. Dodám, že takto hodně je to jen u 1 větve. Zbytek rostliny je celkem dobrý. Nevypadá nezdravě a je to nejsilnější a nejhezčí rostlina v boxu. Květináče používám Root Air Poté 11,4L
Trisuli
Nevim co s timhle...
4 tydny na rustu
LED 100W na prostoru 80x80, hlína
Zalivka kazdy druhy den, nebo kazdy treti den
BioBizz Activera 2 ml/l
BioBizz CalMag 0,3 ml/l
pH 6,3
(zadne jine hnojivo nedavam)
Teplota den/noc : 27/24
Vlhkost: 40-60%

Nejprve jakoby male leskle fleky na listech, z nich se potom udela stvrastelina, ktera uschne. Zacina to zrejme od shora dolu- na novych listech.
Je to neco s calciem?

Skudce to zadny neni- mam to pouze na jedne kytce z 5ti - RQS Shogun

Diky.
Trisuli
Dalsi
PROSIM POMOC!
Skudce to zadny neni- mam to pouze na jedne kytce z 5ti - RQS Shogun
Martin99449
Přidávám další foto, nechal jsem vyschnout květináče a zkouším zalévat míň, ale pořád se to horší.. Zalévám už jen rozprašovačem. Ph jsem ještě neměřil, nemám zatím metr. Neví někdo čím to může být? Je to skoro na všech kytkách a jen tyto první listy. Někde horší někde lepší. Dávám jen čtvrtinovou dávku hnojek na růst a na kořeny, zalévám odstátou vodou z vodovodu. Světlo je 315W CMH, hlína je Lightmix. Jinak hnojiva na růst je od Hesi, na kořeny od Plagronu. S těma Hesi už hnojím delší dobu a nikdy jsem neměl problém. Nemůže být třeba problém s mícháním hnojek?
psyweed
Trisuli - Activera ani CalMag nie je hnojivo, to su doplnky ked v zaklade nieco chyba. Cital si vobec naco to je alebo ta len tak rano napadlo ze toto budes liat?

Martin99449 - jeden spodny list zlty nie je dovod k panike, ostatne vyzeraju fajn.
Vyschnut kvetinace pri takychto malych je myslim skor na skodu...lejes ROOT ale hlina je sucha , takze nove korene ti automaticky odumru
Martin99449
To není jeden, je to na 9 kytkách, na nějakých úplně vyschli a rozpadli se. Mám strach že jestli to bude pokračovat dál že to půjde výš a začnou zloutnout i vyšší patra. Jinak děkuju za pomoc 😊
Trisuli
citace:
Původní příspěvek od psyweed
Trisuli - Activera ani CalMag nie je hnojivo, to su doplnky ked v zaklade nieco chyba. Cital si vobec naco to je alebo ta len tak rano napadlo ze toto budes liat?

Martin99449 - jeden spodny list zlty nie je dovod k panike, ostatne vyzeraju fajn.
Vyschnut kvetinace pri takychto malych je myslim skor na skodu...lejes ROOT ale hlina je sucha , takze nove korene ti automaticky odumru


Ne, vubec som necital:)) Samozrejme, nepestuju poprvy, tak se zdrz prosim takovych poznamek- diky.
Bruce11
citace:
Původní příspěvek od jungleek
Zacaly se mi cc po 3 tydnech rustu brutalne kroutit okraje lisu smerem nahoru, kazdy paprsek vytvori skoro dokonalou rulicku.. ec, ph, teplota vse ok, v NFT, hnojeni AH dle navodu, nic navic.. vypada to, ze se to siri postupne z kytky na kytku. Na listech nic videt neni.. kytky prestanou rust a koreny taky.. nema nekdo podobnou zkusenost? Na cizich forech jsem se docetl, ze to muze byt virus, ktereho se snad ani neda zbavit a je to problem uz u matecni rostliny, ale muze/nemusi se rozjet (prirovnavali k hiv/aids)


Cau, mam rovnaky problem, mam dva rovnake mazary, jeden je pekny a druhy robi presne to iste, zacinaju velmi zltnut listy zo spodu, pritom su zkrutene listy a tiez zosychaju, to moze byt prilisnym hnojenim, uz som ich aj preplachol, a znovu zacal postupne hnojit, ale neni to dobre... :-((( Uz sa u teba nieco zmenilo k lepsiemu? alebo ako si to vychytal..? dik za info. :-)
psyweed
citace:
Původní příspěvek od Trisuli


Ne, vubec som necital:)) Samozrejme, nepestuju poprvy, tak se zdrz prosim takovych poznamek- diky.


ked im nedavas zaklad tak co sa potom divis? to ze ti to fungovalo u modelu predtym ti nedava zaruku ze s tymto vystacis.

BioBizz a ostatni vyrobci tie tabulky nerobia zo srandy, nejaky dovod preco nelejes FishMix alebo Grow? ci Pepa pod 100w led spravil lepsie testy ako BioBizz za 20rokov?...nechapem co ti tu mame radit

Kup si Canna Mono seriu a zistuj ktory prvok to asi moze byt
psyweed
Martin99449> mas to ale len spodne, tak ich ulom (tie uz nezachranis) a uvidis ci sa to bude sirit dalej.
Prehnojene zacina vacsinou spalenim na konci listov (spicky)
h23kkkkk
Zdravím ;-) jedu druhé kolo a potkala mě překážka.... Studuju, co můžu, ale nedokážu odhadnout, na co mé kvítí trpí, jestli přelití, deficit N,K nebo nějaké potvory :-) minulé kolo jsem řešil svilušky a mospilan zabral výtečně, ale tentokrát je to jiné...

Info:
sázeno 2/11 klony 2 patra kush bomb
Systém ebb&flow, zalito naposledy včera dopoledne
Ph ec konstantní (i výtok) 6,2 a 0,7
Fotky aktuální ..... prosím poraďte mi jsem zoufalý a nechci je zbytečně
ničit chemii, díky moc
pokazit
h23kkkkk
Další
Waclaw@666
Zdravím všechny, jedu poprvé indoor a na listech nové spodní větve (po zaštípnutí se protlačila skoro na úroveň vrcholu) se mi nezdají skvrny na listech. Podobná skvrnka je i na velkém vějířovitém listu. Napadl mě světelný stres, výbojka (400W HPS, stínidlo Adjust-A-Wings Avenger) byla cca 33 cm nad vrcholkem a problém je u kytičky uprostřed boxu přímo pod světlem. Zálivka je cca každé 2 až 3 dny po proschnutí substrátu (Plagron Growmix), jen s Plagron Power Roots a Plagron Pure Zym (oboje 1ml/l). pH 6 - 6,2, EC 0,6. Kytičky jsou 18 den od semene. Teploty od 26° do max 29°. S vlhkostí dost bojuji, i se zvlhčovačkou se málokdy dostanu přes 52% (ale padá i k 44%), tak rosím postřikovačem cca každou hodinu. Dodám, že takto hodně je to jen u 1 větve. Zbytek rostliny je celkem dobrý. Nevypadá nezdravě a je to nejsilnější a nejhezčí rostlina v boxu. Květináče používám Root Air Poté 11,4L

EDIT:
Tak jsem našel na další a podstatně více (foto). Přijde mi to jako nedostatek hořčíku. Budu objednávat Calmag od BioBizzu. Chtěl bych znát vás názor na fotky, zda je to nedostatek hořčíku nebo něco jiného. Rostlina jinak v pohodě, vypadá, že prospívá celkem dobře. A ještě, Calmag od BioBizzu nebo jinou značku. Bude se hodit do substrátu Plagron Growmix hnojeného Plagron Terra?
Trisuli
citace:
Původní příspěvek od psyweed


ked im nedavas zaklad tak co sa potom divis? to ze ti to fungovalo u modelu predtym ti nedava zaruku ze s tymto vystacis.

BioBizz a ostatni vyrobci tie tabulky nerobia zo srandy, nejaky dovod preco nelejes FishMix alebo Grow? ci Pepa pod 100w led spravil lepsie testy ako BioBizz za 20rokov?...nechapem co ti tu mame radit

Kup si Canna Mono seriu a zistuj ktory prvok to asi moze byt


Pěstování je zábava, tak klid...Podívej se na to, jak sou tmavý- dusíku mají habaděj ze substrátu, každej den vyrazej o 5 čísel- vůbec nevíš, jakej substrát tam mám, takže zase vedle.
Už sem to tu někde psal, budu se opakovat- jak je možné, že toto se mi nikde na zahraničním fóru nestane?? Nikdy. Že by mi někdo začal píčovat do toho, jak hnojim 4 týdenní kytky, netušíc v čem (v momentě kdy, kytky vykazujou přebytek dusíku:))
To co je s listy jsem identifikoval a není to ani nedostatek, ani přebytek čehokoliv, takže zase vedle. Je to škůdce.
Měj se fajn a hlavně ať to roste!
(Ne, o radu sem už fakt nenapíšu, neboj)
h23kkkkk
Nikdo neporadí ???
Balu77
citace:
Původní příspěvek od h23kkkkk
Nikdo neporadí ???


on nikdo neví, podle mě je prostě podzim, ty kytky to vědi a rádi by se hodili do klidu
h23kkkkk
:-D
mexikos23
citace:
Původní příspěvek od Martin99449
Přidávám další foto, nechal jsem vyschnout květináče a zkouším zalévat míň, ale pořád se to horší.. Zalévám už jen rozprašovačem. Ph jsem ještě neměřil, nemám zatím metr. Neví někdo čím to může být? Je to skoro na všech kytkách a jen tyto první listy. Někde horší někde lepší. Dávám jen čtvrtinovou dávku hnojek na růst a na kořeny, zalévám odstátou vodou z vodovodu. Světlo je 315W CMH, hlína je Lightmix. Jinak hnojiva na růst je od Hesi, na kořeny od Plagronu. S těma Hesi už hnojím delší dobu a nikdy jsem neměl problém. Nemůže být třeba problém s mícháním hnojek?

Podle mně si je zkraje trochu prelil nic víc.
Waclaw@666
Vážně nikdo neví? Šíří se to hlavně na velkých vějířovitých listech, na nových výhoncích zatím nepozoruji. Četl jsem, že by to mohl být nedostatek Hořčíku a nebo Bóru. Je na začátku 4 týdne růstu, tak už jsem poprvé přidal růstové hnojivo (1/4 max koncentrace). Poraďte, prosím. Nerad bych o ní přišel.
Martin99449
citace:
Původní příspěvek od mexikos23

Podle mně si je zkraje trochu prelil nic víc.


Teď jsem je přesadil do větších, začal jsem trochu víc hnojit na růst, a PH budu držet na 6.5. Tak uvidíme jestli to pomůže, ale začíná to pomalu lézt na vyšší patra.. Nikdy se mi nic takovýho nedělo z žádných kytek co jsem měl. Počkám týden a uvidí se. Zatím díky 😊
psyweed
citace:
Původní příspěvek od Waclaw@666
Vážně nikdo neví? Šíří se to hlavně na velkých vějířovitých listech, na nových výhoncích zatím nepozoruji. Četl jsem, že by to mohl být nedostatek Hořčíku a nebo Bóru. Je na začátku 4 týdne růstu, tak už jsem poprvé přidal růstové hnojivo (1/4 max koncentrace). Poraďte, prosím. Nerad bych o ní přišel.


Hnoji sa od 2 tyzdna, ved to mas aj tak v tabulkach kazdeho hnojiva. Ked budes davat homeopaticke davky z coho sa ma ta rastlina vyvyjat? :)
Enzym je lepsie v neskorsej faze davat, pripadne ked ides rovnaky substrat znova...
Mozes ho aj kludne vynechat aj root tiez netreba.

Nauc sa pracovat so zakladom a potom pridavat aditiva okolo, ked nechapes zaklad, do aditiv nechod.

Stale dokola to iste...

1. vyberem znacku hnojiva, zvolim substrat (vsetci light mix) teda 2t zasoba
2. dam korenak , rastovy 1/2 a ked idu fajn ziadne spalenie pridavam na tabulkove hodnoty
3. spalim mierne konce listov tak dalsiu zalievku vynecham hnojivo alebo uberiem.

Hlavne musite ist s jednou znackou aspon 2-3 kola a vychytat to, najlepsie aj rovnaky substrat a model...inac ked nechapete co sa deje skusate vsetko mozne a dojebete to este viac
Waclaw@666
citace:
Původní příspěvek od psyweed


Hnoji sa od 2 tyzdna, ved to mas aj tak v tabulkach kazdeho hnojiva. Ked budes davat homeopaticke davky z coho sa ma ta rastlina vyvyjat? :)
Enzym je lepsie v neskorsej faze davat, pripadne ked ides rovnaky substrat znova...
Mozes ho aj kludne vynechat aj root tiez netreba.

Nauc sa pracovat so zakladom a potom pridavat aditiva okolo, ked nechapes zaklad, do aditiv nechod.

Stale dokola to iste...

1. vyberem znacku hnojiva, zvolim substrat (vsetci light mix) teda 2t zasoba
2. dam korenak , rastovy 1/2 a ked idu fajn ziadne spalenie pridavam na tabulkove hodnoty
3. spalim mierne konce listov tak dalsiu zalievku vynecham hnojivo alebo uberiem.

Hlavne musite ist s jednou znackou aspon 2-3 kola a vychytat to, najlepsie aj rovnaky substrat a model...inac ked nechapete co sa deje skusate vsetko mozne a dojebete to este viac


Substrát je právě Growmix od Plagron. Předhnojený na 3 týdny. Ty jsem ukončil v pátek, tak jsem v sobotu dal i Terra Grow (1/3 doporučené dávky. Dle tabulky pro tento substrát dávat růstové hnojivo až od 4 týdne. První 3 týdny jen enzymy a kořeňák. Problém je jen u 1 kytky. U další to bylo taky trochu jako první, ale dál už se to nešířilo. Takže problém pouze u 1.
Příští kolo už ale asi žen Light mix, abych mohl hnojení kontrolovat co nejdřív.
Každopádně díky za radu.
psyweed
Tie All/Full substraty neviem ako moc su predhnojene, ale skus to brat tak ze to je len "best practice" navod. Treba si hlavne vsimat "zivu" rastlinu co ti hovori ze nieco jej chyba.

Moze zrat viac a minie to skor, Nejaky deficit v raste na listoch...na vsetky pripady by mal stacit zakladne GROW hnojivo.

Pokial nejdes rast 4-6t ine deficity latok ktore nie su uz v GROW obsiahnute by sa nemali prejavovat.
Problemy vacsinou zacnu v BLOOM ked rastlina taha ziviny aby vytvorila kvet, teda ak neni bere zo zasob co ma v Listoch.

V GROW faze by malo byt zaklad aby substrat nepreschol (odumru mlade korene), zvadnu listy. To ti spomali vyvin. Aj ked to niekedy nevidno ze rastlina kazdy den nabera, v zemi si roztahuje korene.
Woody
Waclaw@666 .. na tej prvej fotke by som povedal, ze je ten list vycucany akoby od svilusiek ... inak nic strasne tam nemas .. pises,ze vsetko je cajk a uz si aj prihnojil, tak skus este pozriet listy zospodu ci tam nebudu tie breberky a inak sa nemusis strachovat.. cal/mag neuskodi len to s nim neprehanaj ..

psyweed ... mal som rastlinky v priehladnych kelimkoch a tie korene rastli ako blaznive prave v suchej hline .. 7-9cm korene z vecera do rana sa natahali po tom kelimku ... naopak ked som polial tak sa ani nepohli .. suche /mokre obdobie ti nieco hovori?
The OG
You're Welcome!
http://indoor.xf.cz/jacker/

Btw to psyweed:
věčně mokrý substrát = a lot of problems, jak píše Woody, je třeba nechat hlínu pořádně proschnout a dělat cyklus sucho/mokro/ideál a pořád dokola.

Kořen bude trpět když tam budeš mít peklo(vysokou teplotu) a sucho v řádnu dní (btw chlad se chová jinak) ... nehledě na to, že neustále mokro v hlíně přidušuje kytku af!

Nejjistejší cesta doprdele v hlíně, přelití.
Druhá cesta, špatné pH.
Třetí překrmování.
Čtvrtá, rejt do kytek everyday.

GL.
psyweed
Woody / OG - mokry ale nie preliaty...chvilu to potrva kym sa to nauci. Ja to viem podla vahy.

BTW pri Autopot je substrat stale mokry / preliaty...korene maju sice dole v keramzite nejaky priestor 3-5CM.
Faza ze by to preschlo tam ani nenastava
The OG
A to je ten problém, fáze schnutí je nutná mimo jiné k ideálnímu výsledku co se týče chuti, nikdy sem neměl tak dobré hydro jako "klasiku" růčo hlínu, to je notoricky známá věc kde se imho odráží především tyhle cykly a to v nemalé míře.

btw moje řeč směřovala na klasiku, kde jsou tyhle fáze nutnost, tak to jsem si nerozuměli.

Jasně, samozavlažovací systémy jsou specifikum, tam se jedou uplně jiné priority.

Jinak do autopotu bych cpal spíše kokos než soil, jinak mě tento systém moc neoslovil, máš na tom něco odjetý ? rád mrknu

sry za OT, kdyžtak Pm.
Korzet
Caute Groweri.Prosim poradte,ja uz zacinam byt zufaly.Farba velkych listov na kytkach je svetlo zelena az zacne zltnut a takto mi to pomaly opadava a nici urodu.Rastlina akoby vysichala a ja neviem zistit co to sposobuje.V hydre som novacik,konkretne idem druhe kolo s bubbleroma zatial rovnaky priebeh a to paradny rast a potom prepadak v kvete.Vcera som vymenil pre istotu vybojku,lebo mala stara mala kus prasknuteho skla v sebe.Od vcera im dodavavam aj co2,tak dufam ze im to pomoze.Na hnojenie pouzivam hnojiva Advanced hydroponics v tretinovych hodnotach(bubbler), podla ich tabuliek + pridavam nejaky Growth/Bloom Excellarator,
Hydroponics PK a takisto som aplikoval Hydroponics Silica(uz som prestal).Ph je medzi 5.5-5.7 a EC okolo 1.Voda v bubbleri je odstata 1-dnova voda z kohutika,kedze zatial som nechcel investovat do osmotickej jednotky.Teplota momentalne trochu vyssia okolo 32 stupnov pri vrcholcoch,nizsie okolo 24 stupnov a v noci okolo 22 stupnov.Korene su sice pekne prerastene(v raste sa im paradne darilo),ale su mierne nahnedle co by mohlo byt aj zo zivneho roztoku(iba moja uvaha),alebo nejaka choroba.Co sa tyka bubbleru,pouzil som navody ,ktore som nasiel tu na groweri + mam co to nacitane,len mi zatial chybali skusenosti.Nejdu mi akosi pridat fotky,je to skoda.Pytajte sa, kritizujte,poradte prosim.
The OG
Je tu možnost nadměrného zahřívání kořenového balu, nebo na velké teplotní výkyvy roztoku.

Kolik °C má voda ?

Ještě by me zajímalo kolic °C má voda ke konci dne X ke konci noci, aby šel vyčíst rozdíl hodnot mezi nima.
Waclaw@666
Tak problém se začíná šířit i na ostatní rostliny, zatím ale určitě ne v takové míře, jako u té, co jsem už řešil. Napadá mě několik možnosti.

1. Spálení od světla - kvůli zvyšování vlhkosti rosím rozprašovačem a odstátou vodou několikrát denně přímo na listy. U outdooru se to nedoporučuje, protože kapičky vody fungují jako lupa a sluneční paprsky pak spálí listy. Může to být problém i pod lampou? Radši nerosit? Teď už to dělám méně, pořešil jsem trochu vlhkost. Nyní je tam od 60 do 74 nebo ji mám naopak snížit? Rostliny jsou necelé 4 týdny staré. Výbojky (400W HPS) je cca 40 cm nad vrcholkem nejvyšší rostliny.

2. Deficit - nejspíš vápník, možná i hořčík nebo draslík. Měřil jsem výtok u nejpostiženější rostliny. Zálivka byla pH 6,4 a EC 1,1. Vyteklo cca 250 ml a pH 6,5 a EC 1,4. Zítra má přijít Calmag od BioBizzu. Zkusím dát do zálivky nejnižší koncentraci dle dávkování. Může být problém i to že voda z kohoutku má EC mezi 0,6 a 0,7? Neni ideální, ale ani žádná tragédie.

3. Škůdci - zkoumal jsem mikroskopem spodky listů a nic moc jsem tam neviděl. Občasné malé bílé tečky, které mi přišly spíše jako kapičky, než cokoliv živého. Nehýbalo se to a nemělo to ani křídla bo nějaké končetiny. Při takových skvrnách by jich tam už asi muselo být dost na to, abych je přehlédl i s mikroskopem. Zahlédl jsem tam poletovat u listů takovou černou mušku. Nevím, co to je. Každopádně jsem rozmístil lepové šipky na škůdce, tak uvidím. Objednal jsem Canna Cannacure. Při outdooru mi pomohl od mšic. Působí i jako prevence.

Víc mě zatím nenapadá, kdyby měl někdo k tomu řadu nebo nápad, tak sem s ním, prosím. Díky.
Waclaw@666
Tady ještě detail listu a celkový pohled do boxu. Rostliny nevypadají, že by nějak strádaly, jen ty skvrny mě prostě drtí. Rád bych to vyřešil zavčasu, abych neohrozil květ. Díky moc.
The OG
Co to je za genetiku ?
btw
The OG
next
The OG
next2
Waclaw@666
Orange Hill Special. Tam to je nejvíc. Pak ještě Mazar a Wedding Cake. Tam se to začalo taky dělat, přidal jsem předevčírem do zálivky Calmag od BioBizzu a dal růstové hnojivo. OHS už dostali podruhé, již větší dávku a Mazar a Wedding Cake růstové poprvé, poloviční dávku. Tak uvidím. 2 dny je ještě asi brzy na nějaké výrazné zlepšení. Zálivka byla mimo růstového hnojiva ještě s Power Roots a Pure Zym. EC 1.7 (OHS) a 1.4 (Mazar a Wedd. Cake). pH 6.4 oboje.
Trisuli
Ahoj všem. Je tu někdo, kdo se někdy seriózněji zabýval virusy rostlin??
Obecně o tom moc informací není. Například Tobacco Mosaic Virus.
Zajímalo by mě hlavně, zda květy po usušení jsou nezávadné.
Díky.
Mondosivan
to waclaw@666 -ty nemuze to byt ph ckem?asi mas hlinu jak jsem koukal nebo?ja davam 6.0 ph.vim ze to neni velkej rozdil ale asi bych se chytal vseho.Ja mel jednou taky mazara a wedding cake a je fakt ze byly hooodne citlivy na hnojivo.dokonce jsem je spalil hnojivem ale to jsem ještě nemel ec metr a jel jsem podle tabulek
Waclaw@666
To Mondosivan:

Nevím, dával jsem taky 6 až 6.1, ale začaly se dělat skvrny jako od nedostatku Ca. Jeden človíček mi řekl, že to může být nízkým pH zálivky. Vápník se vstřebává při pH půdy okolo 6.5 (viz. obr. 1). Při měření výtoku jsem naměřil od 6.4 do 6.6 (viz obr. 2). Snažím se to srovnat na 6.4 až 6.5! Ono je to těžký. Všude píšou něco jiného (internet i tabulka dávkování od Plagronu). Používám řadu Terra. Třeba taky se nikde nedočtu, jaké max EC substrátu má být. Naměřil jsem od 1.7 do 2.8!!!! Je to už moc to 2.8? Ta jediná má nejmenší známky problémů. Teprve se indoor učím, každá rada dobrá.
Waclaw@666
Je toto nedostatek fosforu? Nebo plíseň (hniloba)? Já sázím spíše na fosfor. Ale chtěl bych znát názor zkušenějších. Dnes dostaly rostlinky další zálivku včetně Terra Grow. Toho jsem dal nyní pouze 1ml/l. Některé rostlinky měly začínající žloutnutí špiček listů (mírné přehnojení? - minula zálivka byla s 4ml/l Terra Grow). Dnes byl podruhé po týdnu postřik s Plagron Víta Race, který obsahuje NPK 0-5-8, to by mělo snad pomoci, tak uvidím. Nějaké rady, prosím? Díky.
psyweed
citace:
Původní příspěvek od Waclaw@666
[B]Tak problém se začíná šířit i na ostatní rostliny, zatím ale určitě ne v takové míře, jako u té, co jsem už řešil. Napadá mě několik možnosti.

1. Spálení od světla - kvůli zvyšování vlhkosti rosím rozprašovačem a odstátou vodou několikrát denně přímo na listy. U outdooru se to nedoporučuje, protože kapičky vody fungují jako lupa a sluneční paprsky pak spálí listy. Může to být problém i pod lampou? Radši nerosit? Teď už to dělám méně, pořešil jsem trochu vlhkost. Nyní je tam od 60 do 74 nebo ji mám naopak snížit? Rostliny jsou necelé 4 týdny staré. Výbojky (400W HPS) je cca 40 cm nad vrcholkem nejvyšší rostliny.


Ano spalil si listy rosenim...daj vyssie svetlo alebo pouzi zvlhcovac
Carllito
Já třeba zvlhcovacku nemám

Rosim klasicky plastovým shitem za 20 Kč


ALE VŽDY AŽ JE TMA
Důkladně stříkám na listy než z nich teče voda
Dělám to průběžně jednou za 3 dny (nebo každý třetí den) na začátku růstového období
Cca 10 dnu před prepnutim už nerosim

Bez roseni mám v boxu vlhkost max 42%
Jelikož nemůžu regulovat odtah dělám to takhle


Levné a funkční
sensisuperskunk
zdravim ,

prvne jsem myslel , ze je to nejaky nedostatek nutricni , tak jsem pridal hnojiv, ale vysledek zadny, tak jsem zkusil ubrat estli to neni nahodou prepaleny, taky nic . Prijde mi to asi jako nejaka toxicita nebo nevim uz no , kdyz si priblizis vidis tam tecky , a od nich to vzdycky zacina, krasny zeleny list udelaji se na nem tecky az to skonci viz foto.

metrop , NFT , EC 1,1 , ph 5,9

ma to jen 1/3 kytek .
Carllito
Ještě se dá přece každou kytku (kořen) proplachnout vodou s peroxidem
Jakoze vyčistit kořenový systém
psyweed
@Carllito: jaky pomer sa tam miesa?

Malo by som zabit celu mikro floru/faunu v hline?
dik
Zdena01
Mohli by to být škůdci? Problém se objevil ještě než jsem začal s hnojenim
Carllito
Každopádně jde o to který peroxid
Řekl bych ze běžné k dostání je 30% pokud si to dobře pamatuju


Dal bych osobně například do 10l vody 1ml peroxidu maximálně
Lepší možná i méně
Jde jen o nějaký Oplach kořenu

Mas možnost oplachnout každou zvlášť ?
Jakoze je vyndat ven po jedné ?

Pokud ano tak si myslím ze není problém to zkusit a uvidíš

Jestli je nějaký shit v jádru kořenového systému a podaří se dostat pryč do deseti dnu musí byt vše jak nové
Carllito
Škůdci to byt mohly

Každopádně dřív nebo později by byla ta havěť vidět
Canaboy
Ahoj všem. Byl jsem u kámoše v boxu a u jedné kytky se začaly kroutit listy dovnitř a směrem nahoru viz foto. Mají až hnědou barvu. Děje se tak jen v horních patrech, Kámoš jede hlínu vše plagron Alga...takže neměří PH ani EC. V boxu je 9 kytek ale děje se to jen u jediné. Nějaké nápady co by to mohlo být ? Koukali jsme pod mikroskopem a nic. Svítí ledkamka takže teplota OK.

Díky za pomoc
Carllito
Kolik dostává vody ?
Na jeden den ?
Canaboy
Co 3 dny 2L do 11l květináčů. Klasika vyschnutí a potom zálivka.
Carllito
To by mělo byt ok
Vida odtéká pryč ? (Přebytečná?) pokud ano tak jaký hnojiva používáš ?
Muže to byt nedostatek manganu podle barvy listu...

Nebo naopak přebytek železa

Při vyšším ph se muže srazet v roztoku případně rostlina nepřijímá živiny

Minimální nákup (Kapičky ph akvaristika)


To bude ono
Carllito
Podle me nejlepší co můžeš udělat je narovnat ph na 6,2 - 6,5
Jednu zálivku po vyschnutí bych dal jen upravenou dostatou vodu
Do tri dnu musí byt vidět zlepšení
Případně mi vždy pomáhá 24hodin tma kytky se regenerují a zezelenaji
Canaboy
Díky za odpověď, No uvidíme. Dáme jí chvilku dietu. Každopádně asi přestala pít vodu protože oproti ostatním je květináč extrémně těžký takže nechlastá a nebo byla omylem přelitá ale to si nemyslím
Carllito
Tak jsi si odpověděl sám
Pokud je to perlite jakoze chvíli tak to ještě nějak snad dáš (nech ji fakt zodpovědně vyschnout)

Jestli je to nějak dlouhodobě tak to bude horší
Pokud začali hnit kořeny tak papá no

Podle me je v hline jediný zásadní pruser pokud nepřehnojíš právě přelití

Držím palce no
A když budes hlídat ph budes mít určitě lepší výsledek 😉
Canaboy
Asi máš pravdu. Opravdu se asi zalila, když ještě nebylo třeba. Naše chyba bohužel. Jak píšeš, pochybuji, že v hlíně po dvou měsících (růst,květ) stejné dávky hnojiv atd by najednou po zálivce přišel takový kill z ničeho nic ze dne na den když ostatní jsou v pohodě.
Carllito
Grow is show 🤘🏻
usersony
Diagnosing & Treating Hemp Nutrient Imbalances
https://www.youtube.com/watch?v=KgP...nnel=HempInAPot

Diagnosing & Treating Hemp Bugs, Mold, Mildew, & Environmental Issues
https://www.youtube.com/watch?v=JEN...nnel=HempInAPot
psyweed
@usersony dik, fajn vysvetlene ;)

vcera som narazil aj na toto https://www.youtube.com/watch?v=JwtkHxv_3pU tiez pekne vysvetluje.

---

Co odporucite na skodcov v hline? mini asi3-4mm cervici priesvitni, "chvostoskoci" bieli chrobaci asi 3mm
Zda sa ze vyzieraju korene a tym zltnu listy

Skusal som zaliat Peroxid 30% 2ml/1l niektori cervici vyliezli von ale nezda sa ze moc zabralo, je tam stale pohyb
Niekde som cital ze Neem Oil zalievku spravit.

Potrebujem to uplne vsetko vyhladit ak sa da

Napada vas este nieco? dik
Carllito
Chvostoskok je neškodný žere odumřelé části kořenu

To bude něco jiného


Můžeš nasypat třeba 4 Cm vrstvu křemičitého písku
psyweed
Chvostoskok je to 100% to mam ako som polieval s "zizalovym cajom" ziju spolu...

Tak asi priamy skodca budu tie cervy zarite v hline
Carllito
Nebo je tam ještě nějaký jiný vetřelec😀
psyweed
tie co uz boli KO , tak len tie cervy som nasiel...

Len stale neviem cim to zaliat aby to znicilo vsetko?
Carllito
Dej ten Písek
Jak polévku nahoru tak se o nej porezou a chcipnou
Denda
Ahoj mám řezy Lemon haze a po 14 dnech začali dělat jen 2-3 lístky na každém .! vše dělám jako vždycky přinesu, zasadím po 5 dnech zastřihnu a v poho.No ale teď todle .Může to být řezy?nebo střihem ne čím .dík Za POMOC komukoliv
Carllito
A nenapadlo té ze je to taková genetika ?
První nebo jedny z prvních větších listu můžou byt 3 listé
A pak budou počet zvyšovat

Uvidíš

Buď ok
Denda
Genetika? Měla ještě po střihu listy okei až teď jsem si toho všiml asi včera že poslední 2-3patra takto mrzáci
Carllito
Dej foto
Denda
Ale jinak jako v poho jen ty listy
Denda
Musím najít jak vložit fotky
Denda
Hledám ale furt mi to nějak nejde nevím jak dostat fotky z telefonu do galerie už to zkouším asi hodinu a čtvrt nevíš jak
Carllito
Třeba přes tlačítko Edit ( vpravo dole pod příspěvkem)
Pak dole modifikovat obrázky
A pak už jen vložíš
Denda
Přes tlačítko edit v právo dole my to nejde v telefonu mám fotek jak mravenců ale ať dám připojit foto nebo edit tak modifikovat či cokoliv jiného tak nic
Denda
Nejde nejde nejde furt mám prázdnou galerii ať dělám co delam
Carllito
Podle me by jsi měl ubalit

V klidu si k tomu dej kávu
Pořad se
Uklidní se a začni znovu

Jde to všem

Tobě to půjde taky
Nebo přečti faq
Carllito
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=63761
Denda
Díky za tvou pomoc Carllito ale vzdávám to. Prostě nemohu zadat bod č.3 vybrat soubor asi něco v telefonu tomu brání zkouším to v zkušebním tredu ale nic tak snad to kyti zvládnou
AladinXXX
2Denda
navod jak na fotky:http://grower.cz/pestovani/navody/...azky/16.html#93


a pak si procti pravidla fora.......

dikez A/S
dawwe1
Zdarec,
Po dlouhe dobe jsem rozjel indor a po 3 tydnech se objevil problem. Ph zalivky 6,5... Podruhe hnojeny Alga Grow v polovicni davce... Teplota, vlhkost v norme. Tipoval bych to na nedostatek MG, nebo netusite cim to muze byt?
Diky za rady. PEACE
Carllito
Po 3 týdnech to bude nedostatek živin
Jálo
Ano, 3 týden máš lít plnou dávku 4ml/l. Ještě to nevypadá tak hrozně, to bude cajk.
Blaze
Zdravim. Snad někdo poradí :) už dva týdny zpátky mi úplně zesvětlaly listy.Hlavne ty nové a vrchní. Problém byl určitě ten že jsem měřil ph zálivky s ph testem(zkumavka napustena do půlky zálivkou, do toho dvě kapky toho ph testu a podle zbarvení se určoval ph) a včera sem si pořídil digitální ph metr a ten mi ukazoval u štěně zálivky úplně rozdílné hodnoty. Na ph metrů( zkumavka) zálivka ph4. A na Digitalnim ph 5.6. Teď moje otázka. 2tydny sem Teda nevědomky dával do 2l zálivky cca 4_5ml (ph+ biobizz) a podle digitálního stačilo jen 5kapek. Bude ta hlína v pr*eli? Kytky od toho co zesvětlaly jsou o něco lepší. Nebo sem použil alga a míč od biobizz což je podle mě udržuje na životě a furt jedou. Ale barva není ta pravá. Furt je to takové s nádechem světle zelené. Jinak pro ty co plánuji ušetřit na ph metrů jako já, určitě nedoporučuji. Věřím že ten test funguje dobře na čisté vodě. Ale na zalivce co barvou připomíná čaj asi nefungují., (aspoň mě ne :) popřípadě pošlu foto
Blaze
Foto
Blaze
Tahle je na tom nejhůř. Budou ok když srovnám ph půdy na ph 6?
Blaze
Foto celek.
Carllito
Stovnej to co nejdřív na 6,5 ph
A drz to

Budou dobrý
Blaze
Carllito : díky za radu a uklidňující odpověď man. Ph půdy se mi podařilo stáhnout tak už by neměl být s přijímání zivin problém. Akorát ty nejvíc zasažené listy nakonec podledlehly. Ale listů tam mám tolik že bych potřeboval zase poradit jestli nebude s tím problém. Řízky (pineapple 4ks, gorila 4ks) byli docela rozvetvene už ale všude strašně samé malé lístky. Jako by zakrnele. Tak sem držel kytky na růstu ještě měsíc a půl což vím, že je strašně moc, ale bral sem to jako experiment. Přitom jedu druhé kolo :) tedka jsou kytky v 18 dní 12/12 a kytky jsou tak husté že sem s takoví a rostlinami ještě nesetkal. Ani nejde zabrat celá na force. Ani z vrchu a už vůbec ne z profilu. Zatím si mezi sebou udělali krásně rozestupy ale bojím se právě toho že jak se rozjedou ještě listy od palic a ty co už tam jsou se ještě zvětší jestli to může být velký problém.
Blaze
Mám tam raději dva přídy vzduchu + Jeden 42cm otocny na cirkulaci a taky ofuk na kytky + jeden odtah 340/390m2 za h (pachac dávám až to začne smrdet. Teď má aspoň lepší odtah bez něj tak naco ho dát předčasně že? Musím říct že to pěkně nakveta. Na kytce bych určitě napočítal pres 100 zatím simetrickych malich,, chocholek''(paliček) tak si myslím že i výnos by měl být dobrý. Hlavně sem kytky tlačil po celou dobu růst v úrovni výšky květináče. Takže kdybych je netlačil celou dodu,, při zemi" tak by měli určitě těch 80 cm minimálně na výšku což není vůbec můj styl. Mě dosahuje největší vrch 34cm jinak průměr 25cm. Protože mi selský rozum říká, že na co pěstovat vysoké kytky když ve finále prosviti tak do půlky. Já je dělám naopak poloviční,ať lampa muze být pěkně dole pro všechny palice ,,stejna vzdálenost " a myslím že 400w někdy 600w by tu 30cm džungli listů a palic mohla prosvitit. Hm?? Sorry za dlouhý článek. Ale je to moje vášeň a trošku sem se u toho rozvášnil :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma