Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
rel10oc
citace:
Původní příspěvek od ESOcz
...


530 čeho? to bude v mS/cm? a chceš nejspiš S/cm hádám? to by ti pak vychazelo na těch 0,530, co si psal. Co máš za konduktivity metr? V navodu máš určitě napsaný v jakych jednotkach ti vraci hodnoty, nasledně si to pak mužeš bud převest sam, nebo na to jsou calculatory na netu jestli ti tohle nevyhovuje, pohledej něco jako 'conductivity convertor' na google

hnojky nikdy nedavat 100% podle vyrobce a nemusíš s každou zalivkou, radši min než vic, to střidej třeba, řeknou si o víc... máš ledky a holky na obrazku chtěj vic calcia, tak jim přikapni tohle by ti mohlo pomoct do budoucna

gl
psyweed
esoCZ , ak nemate rovnake klony , tak nemozes porovnavat.

Inac sprav si log a pis to tam....davas sem kazdy nezmysel co ta napadne a motas jedno cez druhe.

pripadne to daj vypestovat kamosovi, lebo sa zda ze je min. o krok vpred :D
rel10oc
hello there, moje první hydro a už problem, kteremu uplně nerozumim. Budu vděčný za jakekoliv objasnění.

Jedu drip ve wilmě ze semen a přesadil jsem seedlingy do systemu zhruba 10 dni po germinaci, až když měli hodně prorostle kostky kořeny, nicmeně jsem se mylně domnival že to v hydru 'nelze přelít' a dal jsem jim drip na 15min co hodinu okamžitě po přesazeni, což byla osudova chyba a prakticky všech 20 jsem okamžitě přelil :D shit happens..., jako napravu jsem drasticky snižil ten drip na 5min co 4h, voda v nadrži zustala stejna, je tam už taková 6 dnu s ec 0,5, ph držim kolem 6 kyselinou při teplotách jaky mi prostředi dovoli 22-24.

Většina rostlin se z toho během 3 nasledujicich dnu zdá se dostala, ale mam tady par 'faulty' kusu se kterýma si nevím rady. viz první 2 fotky, v dalším přispěvku přidám foto jak vypadá cca zbytek. Ty rostliny na fotkach jsou všechny stejně stare a sdily spolu vodu. Tu co vypadá 'huř' respektive. tu menší, jsem si dovolil opatrně vyndat a prozkoumat protože jsem čekal uhnile kořeny, ale jsou bile a vypadají zdravě... je zde nějake řešení co mohu pro ně udělat nebo prostě nezvladli to přelití či čim to je?

Díky
rel10oc
zde je dle meho, zregenerovana rostlina, takto vypadá cca všechno ostatni. OMlouvam se za světlo, ale jsem liný a vidět to je celkem fajn si myslim.
rel10oc
jsem horká hlava a jelikož mam ještě 'podvyživene' přebytečně seedlingy, rozhodl jsem se ty 2 rostliny z předchoziho postu vyměnit, na všech ostatnich už se ukazují nove pupeny kromě těhle 2, navíc rostou jako kdyby bez hlavy? kořeny na obou jsou bile a u te druhé vypadají fajn... s tou malinkou je s chudinou očividně něco špatně, přesto nevidim žadne znamky hniloby... přidávam fotky, kdyby to někdo dokazal vysvětlit, pomohlo by do budoucna.
edgarb
Ahoj, rád bych poprosil o radu. Mám vlastně rovnou dva problémy s listy. První, co jsem pozoroval je žloutnutí velkých listů po celé ploše a místy drobné hnědnutí konečků. A teď nově se mi k tomu přidalo kroucení mladých listů dovnitř. Přelití to dle mě není, protože se kroutí jen ty mladé lístky.

Rostlina je tři týdny stará a roste celkem slušně. Mám substrát Plagron Royalmix, který je silně předhnojený, tak jsem doteď nehnojil. Až dva dny zpátky jsem přidal Bloom 1ml, Top-Max 0,5ml na litr, protože jsem měl podezření na nedostatek dusíku či draslíku (proto Bio Bloom).

Díky za každou radu, detaily případně doplním.
ESOcz
Cim to je preliti ? Nebo ph. Nebo moc nebo málo hnojiv .Jak mám tedy napravit projít to nechci esi sou prelite to tomu nepomůžu esi moc soli v půdě by to chtělo tak mám zalévat jen čistou vodou ? Esi jo mám prodat aspoň enzymy nebo jen čistou . Třeba po dobu týden nes budu zalévat zase hnojivy ale esi mají nedostatek abych to taky nejhoršíll poroste mám to u par kytek dost podobně dik
Toonk
Ahoj,propláchni to pořádně vodou s upraveným ph a pak pohnojit s ph 6,5... Sice to bude jebačka,ALE URČITĚ TO POMŮŽE..
zvalanec
Zdravim, mam problem.. zacnu vybavou 600w lampa, box 120x120, 9 kytek, biobiz light mix puda, biobiz hnojky, jedu podle navodu, ph vody drzim okolo 6.5. teplota noc 20, den 28, vlhkost v normalu. prepnuto na kvet 2 tyden. jsou na listtech hnede, az skoro zlate skvrny, ktere se rozsiruji a list se deformuje a usicha, viz foto. bile skvrny nereste, jsou od postriku. kytky nevypadaj dobre, spis pripominaji listy jahod tvarem moc prosim o radu. DIKY
ESOcz
Sem to prolil teda vodou a další zaliti už s hnojivem a tak zalevam pokazde podle tabulky vychází mi to takto vse je od PLAGRONU i pudu mám Light mix hnojiv dávám na 4,3 litry vody :
14ml TERRA bloom
3ml PureZym
3ml. GReen Sensation
A ph se má dodržovat na zaliti 6 a ne 6,5 mám tedy dodržet 6 ??
A mám takhle zalévat z hnojivy pokazde?
A kytky proč zloutnou moc nebo málo hnojiv a živin prosím radu kamos je natom stejně ale kytky má site zelený tak poradte
mysak
citace:
Původní příspěvek od ESOcz
Sem to prolil teda vodou a další zaliti už s hnojivem a tak zalevam pokazde podle tabulky vychází mi to takto vse je od PLAGRONU i pudu mám Light mix hnojiv dávám na 4,3 litry vody :
14ml TERRA bloom
3ml PureZym
3ml. GReen Sensation
A ph se má dodržovat na zaliti 6 a ne 6,5 mám tedy dodržet 6 ??
A mám takhle zalévat z hnojivy pokazde?
A kytky proč zloutnou moc nebo málo hnojiv a živin prosím radu kamos je natom stejně ale kytky má site zelený tak poradte

jednotlive prvky se nej vstrebavaji v určitem rozmezí Ph (je tabulka ) nevim kolik je přesně v hlině ale 5.8-6.2 bych se držel ...zmeř si ph co ti vyteče -řekl bych že mas vysoke ph
namíchej např 5.8 vyteče neco kolem 6 6.2

a všim jsem si že se ti kroutí listy..co přelité-muže být? nebo vyloučeno
Tommy7
Zdarec, nevíte někdo čím by ty skvrnky mohly být způsobené? Je to venecek a hnojim pouze koprivama. Díky moc
Gyx
Zdravím, neví někdo co jim chybí.
Stejné to bylo i minulý rok, ale letos je to ve větším rozsahu.
Je to outdoor, Killer Kush fast version.
WeemazZ
Ahoj, proč se mi děje tahle věc, že se mi takto kroutí listy? prosím o radu a názory. Může to být přehnojením? používám Terra Aquatica PRO organic. Pěstováno na NFT kanálech growstreem také od Terra Aquatica. Ph 6-6,5. Přístroj na Ph/EC kalibrovaný.
diky za rady.
Carllito
citace:
Původní příspěvek od WeemazZ
Ahoj, proč se mi děje tahle věc, že se mi takto kroutí listy? prosím o radu a názory. Může to být přehnojením? používám Terra Aquatica PRO organic. Pěstováno na NFT kanálech growstreem také od Terra Aquatica. Ph 6-6,5. Přístroj na Ph/EC kalibrovaný.
diky za rady.



Vo teplota ?
WeemazZ
[QUOTE]Původní příspěvek od Carllito



Vo teplota ?
[/QUOTE


Dík za odpověď.
teplota vody 22-23stupňů celsia, teď zredukováno a ustáleno na 20,5 stupňů.. teplota vzduchu cca 21stupňů...
Carllito
A používáš peroxid do roztoku ?
Pro kořeny dobrý
Vždy platí spokojený kořeny spokojena celá kytka …
Rumpumcumpum
Prosím o pomoc,

White Russian , Bloom W6, 36 Den.
Cocos 10 Litru, Výška 65 Cm , stonek 1 cm, FIM. LED světlo SF 7000 (600W)

Kytka přestala pit vodu, Listy jsou tmave a krouti se dovnitř, muj tip je moc Dusiku,
Provedl jsem pruplach kde byl vystup EC 1,7 , po proliti EC 1.0

Zalevam každe dva dny 2l vody, EC 1,6 ( Advanced Nutrients pH Perfect Sada )
Metadres
A vstupní voda má jaké hodnoty ? pH měřís a nebo spoléháš na že to udrží hnojky ? AN moc neznám ale asi bych ubral grow složku a celkově o trochu EC , jinak si udělal asi to nejlepší co si mohl s tím proplachem , holt některým modelům a phenům stačí méně no 😅😁 zkusil bych teď týden nebo dva na střídačku zalévat hnojkama a pak čistě vodou
Rumpumcumpum
Vstup je odstátá kohoutková voda, PH 6,5 , EC 0,16 -> Po úpravě (Pouze hnojivo) PH 5,8-6,0 a EC 1,4 +-
Carllito
Advancet nutriets drží ok i týden úplně v pohodě

Dělám s tím už nějaký pátek a mám to otestováno
Tady bych viděl spis problém s vysokým ec než ph

Taky jestli dobře čtu tak zalit na jednu kytku 2l vody to chce květináč aspoň 20l
Pokud mas menší tak je lepší zalévat častěji po menších dávkách než je utopit na den a druhy den nic ..
Muže se stát ze už některé části kořenového balu topiš nebo začínají hnit případně začnou

Nechávaš vidu odchlorovat ?
Co teplota zálivku…?
Rumpumcumpum
Necháváš vodu odchlorovat ?

- Nechám odstát +- 4 hodiny před zálivkou

Co teplota zálivku…?

- + 18 až 20 stupňů

Mám Cocos, byl jsem přesvědčen že se jedná o druh Hydro a tak se snažím držet pořád hodně mokré, ale asi chyba co.
Carllito
OK dobře
Já když s Kokosem začínal tak jsem všude četl ze se nedá přelit

Omyl
To se teda dá ..
Tam bude zakopany pes
☝🏻Detektivní práce patří ke growu 💪 takže hlavu hore môj a pojďme

Nech to proschnout a pak dej zálivku 0,5l každý den


Uvidíme
Carllito
Klidně to val i s hnojivy

Já teda u an používám i doplňky .. takže omezují základní ab na polovinu tzn 2ml/l
A přidávám k tomu poloviční dávky ostatních doplňku dle období. .. ale vždy 1ml/l
Takhle to šlape jak drak a ph drží bezproblémů týden což mi vždy stačilo
BongKeeper
Ahoj prosím o radu čím to může být že dvě rostliny začínají žloutnout ? čekal bych nedostatek živin nebo naopak moc živin ? ale všechny rostliny dostavají +- stejně
zvedl sem pro jistotu trochu světlo ale je to cca 60 cm- 600 w sodík
Budu rád za každej tip
Hnojim kombinace Batboost + Guanokalong bloom + extract od guanokalong
Myslim si že bude problém v příjmu živin protože tyto dva květináče jsou více těžší než ostatní
Carllito
citace:
Původní příspěvek od BongKeeper
Ahoj prosím o radu čím to může být že dvě rostliny začínají žloutnout ? čekal bych nedostatek živin nebo naopak moc živin ? ale všechny rostliny dostavají +- stejně
zvedl sem pro jistotu trochu světlo ale je to cca 60 cm- 600 w sodík
Budu rád za každej tip
Hnojim kombinace Batboost + Guanokalong bloom + extract od guanokalong
Myslim si že bude problém v příjmu živin protože tyto dva květináče jsou více těžší než ostatní



Čau když není problém v množství hnojiv
A dle tvého soudu jsou květináče těžší
Zbývá úplná klasika 😀😀😀 jako spousta😎

Zjisti škůdce (pokud je) když ne pokračuj:
Nech vyschnout
Příprav zálivku a ÚPRAVA PH ! ( většinou je to tím) správná hladina ph dovoluje rostlině přijímat živiny které při špatně hodnotě přijímat neumí ani když je má v dosahu
Něco jako kdyby jsi měl hlad a jídlo ale nemel ruce a ústa

Mas ale nedáš si no😀😀😀
Hnojiv lepe méně než více
Každá rostlina bude pít jinak takže individuálni přístup (klidně dle váhy)
A světlo tak vysoko jak dovolí teplota na vrcholku
Já dávám metr o 5-10 Cm nad kytky
BongKeeper
nechal sem je proschnout a teď jim dávám míň vody než ostatním a méně hnojiva a vypadji mnohem lépe, mám Ph metr a sterilní substrát takže paraziti by to taky být neměli
rostlinky už kvetou a nejsou vůbec pozadu proti ostatním takže super
díky za rady :)
Carllito
citace:
Původní příspěvek od BongKeeper
nechal sem je proschnout a teď jim dávám míň vody než ostatním a méně hnojiva a vypadji mnohem lépe, mám Ph metr a sterilní substrát takže paraziti by to taky být neměli
rostlinky už kvetou a nejsou vůbec pozadu proti ostatním takže super
díky za rady :)



Pokud jedes ze semen je to vzdy trochu těžší protože kazdy phenotip bude žít po svém, bude chtít jinak vody i hnojiv a tak vůbec kostra každá jina a tak

U klonů je to uniformní jinak řečeno stejně u každého takže tam pak klidně stejná zalivka všem
BongKeeper
je to tak, už dlouho se chystám přejít na řezy, trochu mě mrzí že tady na grower zakázali prodej řízků, sem dost opatrnej a nechci jen tak random zkoušet kupovat někde na netu, ale asi to risknu, popř jestli máš někoho kdo má kvalitní řezy v Olomouckým kraji budu rád za tip do PM
každopádně díky za potvrzení mojí teorie
Carllito
Klony jsou tady tabu
Jediné co ti říct můžu je ze stejně většinou budeš muset z kraje vyjet pro kvalitu pokud nebudeš mít štěstí na šikovného matkare v okolí ..
Ať se daří
BongKeeper
myslel sem si, každopádně díky za cenný rady :))
Carllito
🫡
Dalo99



Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma