Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Ursus666
A je divné ze to je jen u vrchu nějaké foto.
Ursus666
Další
mamdomaejkej
Čago groweři! Jedna z mych kyti ma světle zelene vrchy. Na fotce to neni videt tak markatne, ale oproti ostatnim kyti, ktere maji krasne plne zelene vrchy, ta v pravo dole je ma takove vyblite zelene a je o dost mensi nez ostatni. Čím to může být? Díky za rady. Ať to roste!🙂
Ursus666
Mamdomaejkej co to je za odrůdu a jak si to tak rozvětvil?
julek
mamdomaejkej, jak zaléváš? přeměř si výtok, řekl bych že má zablokovaný přísun živin
d2n5k@seznam.cz
Nevíte někdo čím by to mohlo být ,?? Vypadá to jako by ty listy rezivěli... Hnojím grotekem
d2n5k@seznam.cz
..
d2n5k@seznam.cz
Mohl by mi někdo pomoct vypadá to jako by to rezivělo... Hnojím grotekem
mamdomaejkej
to Ursus666: myslim ze to je Big Foot a rozvětvil sem to pomoci ohejbaní a přivazování. Proste ty nejvetsi vrchy sem stahnul dolu na uroven tech mensich. Delam to poprve takze sam sem zvedavej co z toho bude :)

to julek: jednou za 2-3 dny zálivka, hnojivo komplet od Canny, ph drzim kolem 6,2 a jednou po 3-4 zalití jenom čista voda. EC neřešim.
Ursus666
Aha takto příště zkusim taky pak pridej nějaké foto rad se podivam jak ti to roste preji hodně štěstí a velkou úrodu.
Cypress42
Zdar, mam mensi problem a uz si neviem rady. V skratke sa jedna o NFT system, hnojky od General Organics(cca 70% toho co odporuca vyrobca), ph uz teraz celkom stabilne 5,8-6,2(obcas sa to vychili) ec 0,5 (malo ja viem, no nechcem to prehnojit). Teplota cez den okolo 27, v noci 20, svetlo cca 70 cm nad vrskama. Prikladam foto kde je vidno moj problem. Predpokladam ze tie flaky a suche konce mam zo zleho ph, nazaciatku mi to na par dni uslo, odvtedy uz sa to nesiri dalej velmi. Co ma viac zaujima , su tie biele kolecka na krajoch listov. Co to moze byt? Je to len na par kytkach, nie na vsetkych. Takisto mam pocit ze mi to uz 2 dni vobec neroste do vysky. Co robim spatne ?
Cypress42
Srry neprilozil som foto k prispevku vyzsie tak tu je
Chiraq
Ahoj, nevíte co stím ? minule kolo to taky delaly a jak jsem je presadil tak mi prislo ze to prestalo kazdopadne mi pride ze je ješte brzy na presazovani tak jsme to chtel vyřešit nak jinak..... hnojim canna dle tabulek (mozna o krapec mín) substrát taky canna ph/ec bouhžel neměřim. diky moc
Ursus666
Kup ph testr a mer je to dulezita vec mel sem podobne potize a popripade i ec testr.
Pítr90
Ahoj, nemáš je přelitý?
Chiraq
to je na koho ? :D ...
mamdomaejkej
Mam skoro pred kosou a najednou mi zacla jedna palice jakoby rezivět, myslel sem ze je spalena od svetla(presto ze jine sisky byly i blize). Svetlo sem zvedl ale problem se zacal rozsirovat, dnes sem musel cely vrsek salamku usmiknout(rvalo mi to srdce). Muze to byt plisen ? Docela bojuju s vysokou vlhkosti..
crazyben
jo je to plisen... nemuselo to ale bejt ve 4 vlaknech
mamdomaejkej
Promin, řikal jsem si víc hlav víc ví 😅 Ale nak se mi nedaří to smazat🙄
Cypress42
cus, prosím vás čím by to mohlo být ?
mamdomaejkej
Rekne mi nekdo prosim co se mi to deje s kyti?😢
Pítr90
mamdomaejkej: moc toho vidět není, ale pokud jsou ty vršky opravdu šedé, tak není co řešit, bohužel
Bitir
Tak to sem jeste nikdy nevidel :D .
mamdomaejkej
Ona ta kytka byla uz od malicka zabrzdena oproti ostatnim. Zakrsla, listy pokroucený. Pak se vcelku schopila, ale zlehka ji zesvetlaly vrchy. Nekdo mi tu psal ze to vypada jako by neprijimala ziviny. No prolil sem ji cistou vodou a zas se dala do kupy.No a ted najednou takhle odejde. Nikoho nenapada cim by to mohlo byt? Da se nak zachranit aspon cast nebo ji mam nekompromisne odjebat pryc?
scars22
Zdravím, přijde mi to jak kdyby to někdo přehnojil ve finále...
Caligula
Ahoj Groweři,

dal jsem se po x letech opět do pěstu a místo svého osvědčeného hydra v RW jsem se nechal ukacat do Canna Terry jak substrát - Canna Terra Profesional + tak i hnojky od Canny, semínka mám od osvědčené Dutch P. Nikdy jsem při pěstech neměl problémy takže mě toto trochu uvádí do mrzutosti. tak snad poradíte..

předem díky
salvatoregiulia
od spodu nahoru, celkove zabrzdeny, spatna produkce pylu, ph6.2 ec1.6 ted 14 dni voda ale moc zlepseni jen se to nezhorsuje a trosku roste. stalo se mi to uz víckrát, v reakci na hnojiva, přitom hnojim podle tabulek nebo spis ještě pod...
WKid
Zdravím,
mám problém ve 4. týdnu květu. 6 rostlin jede jak má, dvě jsou zaseklé, menší, seschle vypadající paličky, fleky na listech. Bojím se, aby to nešlo na ostatní. Jedu 3 složky AH, pH a EC v normálu. Prosím o radu.
WKid
Ještě foto...
zmmhgrrynk
Zdravím lidi, žádám vás o radu na listech se mi udělali malinké flíčky zabarvené do hnědé barvy.
Nevíte tedy čím by to mohlo být?
Dáky za každou radu.
Rákosníček01
Zdravím všechny, začli mi žloutnout listy od spodku, podle všeho co jsem našel taky by to mohlo být nedostatkem dusíku.
Marly
Zdravím, jsem uplný nováček a mám problémy se žloutnutím listů u hydroponie.

Infrormace na začátek: ¨
¨
neupravená voda má EC 0.2 a PH 7.2

V drip vanách se nažím udržet PH na 5.9 a EC 0.8 - 1.0
Používané hnojivo je od advanced hydroponics (celá řada)
Odtah mám nahoře stanu a jede nonstop
na vlhkost mám vlhkoměr a ten drží vlhkost stanu mezi 70-90%
ve stanu mám větrák nastavený na minimum
žárovka osram 600W nastavená na trafu na 420w

První chybu jsem udělal takovou že jsem na začatku kostky s vatou uplně nezahrabal do keramzitu ale hned jak jsem byl upozorněn na chybu tak jem ji opravil

Ve stanu mám celkem 25 kytek a 7z nich má nažloutlé listy a rostou pomaleji než ostatní.

Může mi někdo doporučit co dělám špatně a jak často mám měnit zálivku vody?
Marly
Ve stanu mám 25 kytek ( z důvodu ze počítám že mi nějaká umře) po dvou vanach a v každé vaně mám 35l vody. Používám hnojiva advanced hydroponics (celou řadu) v hodně málem množství.

Neupravená voda má EC 0.2 a PH 7.1

Ph vody je 5.9 a EC 0.8.

Vlhkost 70 -83%

Teplota od 25 -28

Světlo 600w zarivka osram nyní na trafu nastavena na 420.

Odtah mi jede nonstop

Pestebni medium je vata a keramzit

Do každého truhliku vedou kapilary poháněne čerpadly.

Světlo nastavene na 19hodin denně a cerpadla jedou hodinu pak 5min pauza a takhle stále dokola.

Používám zvlhcovac ktery je u vetraku aby to rozhanel po celém stanu.


Zalivku ve vanach chci menit 1 za 10dni.

Jediný problém mám tě obcas mi zloutne nějaký list.

Teď mám kytky šestý den ve stanu presunute z pařniku.

Chci se tedy zeptat.. žloutnou mi listy u nějakých kytek a nevím proč. Může mi někdo poradit čím to je a jak to opravím??
Marly
Ve stanu mám 25 kytek ( z důvodu ze počítám že mi nějaká umře) po dvou vanach a v každé vaně mám 35l vody. Používám hnojiva advanced hydroponics (celou řadu) v hodně málem množství.

Neupravená voda má PH 7.1 a EC 0.2

Odtah mám nahoře a jede mi nonstop

Ph vody je 5.9 a EC 0.8 - 1.0

Vlhkost 70 -83%

Teplota od 25 -28

Světlo 600w zarivka osram nyní na trafu nastavena na 420.

Pestebni medium je vata a keramzit

Do každého truhliku vedou kapilary poháněne čerpadly.


Světlo nastavene na 18hodin denně a cerpadla jedou hodinu pak 5min pauza a takhle stále dokola.

Používám zvlhcovac ktery je u vetraku aby to rozhanel po celém stanu.


Zalivku ve vanach chci menit 1 za 10dni.


Teď mám kytky šestý den ve stanu presunute z pařniku.

Chci se tedy zeptat.. Mám velký problém s listy a nevím co mají za nemoc jelikož symptomy jsou často velice podobné a jak kytičkám mohu pomoci.
Marly
Zdravím, Ve stanu mám 25 kytek ( z důvodu ze počítám že mi nějaká umře) po dvou vanach a v každé vaně mám 35l vody. Používám hnojiva advanced hydroponics (celou řadu) v hodně málem množství.

neupravená voda má PH 7-1 a EC 0.2

Ph vody je 5.9 a EC 0.8.

Vlhkost 70 -83%

Teplota od 25 -28

Světlo 600w zarivka osram nyní na trafu nastavena na 420.

Odtah mi jede nonstop



Pestebni medium je vata a keramzit

Do každého truhliku vedou kapilary poháněne čerpadly.

Světlo nastavene na 18hodin denně a cerpadla jedou 10min pak 10min pauza a takhle stále dokola.

Používám zvlhcovac ktery je u vetraku aby to rozhanel po celém stanu.


Zalivku ve vanach chci menit 1 za 10dni.

Jediný problém mám tě obcas mi zloutne nějaký list.

Teď mám kytky 9den den ve stanu presunute z pařniku.

Chci se tedy zeptat docela dost mi žloutnou listy a jsem z toho bezradný.. může mi někdo říct čím to je a jak kytičkám pomohu?
crazyn
Pufroval si ten keramzit na začatku? Kolik kytek máš takových žlutých ? Skoro všechny ? Řekl bych málo živin,EC 0.8 je docela málo , já od zasazení řízku dávám 1.2 a více , 8denní rostoucí kytky mám i klidně na 1.6 EC
Marly
citace:
Původní příspěvek od crazyn
Pufroval si ten keramzit na začatku? Kolik kytek máš takových žlutých ? Skoro všechny ? Řekl bych málo živin,EC 0.8 je docela málo , já od zasazení řízku dávám 1.2 a více , 8denní rostoucí kytky mám i klidně na 1.6 EC




Keramzit jsem proplachl studenou vodou a zbavil ho nečistot.
Jinak kytek mám 25 a 6 z nich je žlutých.
Marly
citace:
Původní příspěvek od crazyn
Pufroval si ten keramzit na začatku? Kolik kytek máš takových žlutých ? Skoro všechny ? Řekl bych málo živin,EC 0.8 je docela málo , já od zasazení řízku dávám 1.2 a více , 8denní rostoucí kytky mám i klidně na 1.6 EC




Jinak ostatní vypadají normálně a jsou docela velké.
Pítr90
Zdravím, identifikuji dobře svilušky?

Pod mikroskopem jsou to malí červení broučci

ale je mi divné, že nikde žádné pavučinky???
crazyben
pavučiny se objevujou až v pozdní fázi kdy sou už fakt přemnožený... takhle těžko říct, sou vidět jen tmavý tečky.

Hlavně se nejvíc schovávaj zespod listů, zvrchu se pak dělaj jakoby spálený tečky...

pokud to sou voni, tak nejvíc postižený listy otrhej a hned vyhoď (z bytu ven, ne do koše), zbytek vystříkej vertimecem pokud to nekvete ten je spolehlivej a zvyš vlhkost (maj rádi sucho). Pokud kvete tak vem nějakej biool a vyhni se palicim...
Pítr90
Objevil jsem jich jen pár, viz fotky, tak taková dvě místa. Naštěstí až při sklizni 😉 box důkladně vyčistím 😉 teď mě spíš zajímá, odkud se vzaly??? U kamaráda se objevily taky

Divný, že se to na kytkách nijak neprojevilo a ani jich není tolik.....jak kdyby se tam dostaly nedávno
Jinak u kámoše ty fleky sedí, bohužel na 6ti malých kytkách
fikus37
Mohl jsi je donést na oblečení, botech atd, pokud je měl kámoš tak jsi to dotahnul přes něho. Minulý rok to měl kámoš a nechodily jsme k němu,ale i tak se to dostalo k dalším 5 lidem. Asi v hospodě přes oblečení. Jináč na té fotce nejde nic vidět.
Pokud to budou svilušky, tak mám nejlepší zkušenost s dravci. Prodávají je na dobírku v Brně. Myslím že stojí kolem 300 Kč. Můžeš je použít i jako prevenci, když nebudou mít co žrát, tak začnou pozirat sami sebe.
Browser
Ahojte groweri chcem sa poradit.co to moze byt
Dikes
poolys
ahoj potřebuju radu listy na mých kytí se začli ohybat směrem dolu, čím to může byt ?
jsou to klony NL 3. dnem v hlíně ( plagron roayl mix) vlhkost 80% ,teplota 28, svítim na ně 400w MH 50 cm vysoko, zálivka deštovka ze zahrady ph kolem 5,6 -5,8
Frutexx
ahoj byl jsem ted dele pryc a na jedna rostlina z 5 vykazuje problemy na liste - dokazal by nekdo poradit? diky :O
snoweagle
Zdravím páni mám problém s listami,
a netusím čim to je ani čo to je.

Aeroponia
PH: 5,8
EC: 1,0/500-1,2/600
Teplota živneho roztoku 22 stupnov
Telota Den/Noc 20/24 stupnov
Vlhkost: cca 70 percent ale ked potiahne cerstvy vzduch aj 90
Hnojiva Advanced Hydroponics of holand
1.) Grow 2 ml/l
2.) Bloom 1 ml/l
3.) Micro 1 ml/l
Korenovy stimulator 1ml/l
Enzymy 1ml/l

Aplikovana trichoderma
Korene vyzeraju pekne len na listoch sa robia flaky
Prvý týždeň kvetu.

Budem vdačný za každú identifikáciu, alebo radu.

Ďakujem
handax95
Ahoj, rozjíždím první kolo hydra s Wilmou 9 x 11l a dnes je to 15. den co na ně svítím.
Vše jsem řešil okolo vánočního shonu a nějak jsem vynechal info o přesazení 2x2cm rw kostek do větších, takže jsem je dal rovnou do keramzitu. Myslel jsem, že zakořeňujou a proto jsem nebral takovou zřetel na rychlost růstu, jsou třeba jednou takové než když jsem si je přivezl ale stavba nových pater zaostává, u některých víc u některých méně.
Po 13. dnu svícení jsem si všiml ,,rezatých", ,,hnědých" stonků a po chvilce pátrání jsem zjistil že jsem celých 13. dní RW kostky přelíval..
Takže jsem je nechal vyschnout a dnes aplikoval čistou zálivku s upraveným Ph + postřik H2O2 peroxid vodíku.
Jediný co jsem vymyslel ještě aplikovat trichodermu, ale obávám se že ji budu muset objednat a tím pádem přijde příští týden..
Jinak kytky vypadají vitální, povyrostly a jiný problém nevidím.
1. zálivku jsem nejdříve měl upravenou vodu Ph + root stimulator, holky vypadali chudě tak jsem dal lehkou dávku hnojiv, 2. zálivka už byla o něco silnější ale stále ne podle tabulek.. A teď chvíli budu zavlažovat ručně jestli se tedy vzpamatují.
Chtěl bych slyšel názor zkušenějších takže za každou chytrou radu budu rád. :)
BFS009
cau všichni mam problem s listy zacalo to po prepnuti na květ nekdo prosim radu jestli je to nedostatek dusiku ci nake slozky nebo plysen predem diky za odpoved
TommyH
Zdravím, bohužel nemůžu teď dodat foto ale mám problém... LIsty mi začali celkově žloutnout (od konce špičky listů až po celý list). A listy ve spodní části rostliny začli umírat. (některé sami odpadly, za některé nstačí jen velice slabě "zatáhnout" a padají.
Před asi týdnem jsem to trochu přehnojil (lehce spálené vršky) tak sem na pár dnů přestal hnojit a potom se to výrazně zhoršilo, je možné že je to podvyživené?
Bouřekk
zdravím během 3 dnů se mi takhle zbarvili listy,nevíte co to je?? 30.den 12/12 EC 1,8..hnojím Atami terra,vedle v boxu kde je Led tak tam to jede normálně tady to je vedle pod HPS 600w..
Bouřekk
ještě foto
Bouřekk
a utržený list...dělá se to na malých listech i na velkých..
fikus37
Bouřek, hlídas pH zálivky.? Atami jsem jel jen jednou, ale kolega co jede Atami, tak měl podobný problem a zjistil, že hnojky co používá byly staré a jen mu to zasolovalo substrát.
Bouřekk
Hele atami jedu teď asi šestý rok nebo tak nějak a u hlíny jsem kontroloval PH jen občas jinak ho nehlídám.. problém je jen u těchto kytek..vedle v boxu taky nic nehlídám jen ec pod ledkama a tam bez problémů..v dalším boxu kde jedu GoGrow něco jako autopot tak taky jen hlídám EC a bez problémů po namíchání hnojiva má vždycky hodnotu PH i u mě a i kámoš co to jede vždycky PH kolem 6,2.. v hlíně jsem to nikdy neřešil, třeba u kokosu bych to řešil nebo grodan atd.. už mi bylo doporučeno ať tomu více naložím mám EC 1,8..tak dám zítra 2,3 a uvidím 😉😉hold ten Bubble gum asi chce více žrát..
fikus37
Já měl od Atami ten start pack a taky jsem nepotřeboval pH metr ani EC. Bylo vše v pořádku. Jakmile namichas, tak tím zalivas oba boxy?
U hlíny je EC 1,8 v pohodě, ale asi víš že můžeš jít klidně výše.
Bouřekk
Jo jak to namíchám,tak to hned zaleji..jeden kýbl na led a v druhém to mám na HPS..pod led mám EC vyšší než pod HPS.jsou modely že jsem do Blue poweru od vision seeds dával v květu 2,5 Ec a pohoda a pak jsem měl že jak už jsem byl třeba na 2,0 tak už to dělalo neplechu, zkusím tomu dát více nažrat a uvidím co to udělá 😉
JetiX
Chlapi potrebujem pomôcť, toto je môj pest a na poslednej stránke mám aj fotky problému s listami.
Potrebujem pomôcť

http://grower.cz/forum/showthread.p...132#post1214132
Browser
Ahojte dnes prekvapenie na jednej holke my zacali schnut listy na vrsku .co to moze byt?dakujen za rady
Koudelnik213
Potrebuju poradit please, neco nebo nekdo mi ničí kytí v rustu a vubec si nevim rady, FAQ mam proctenej skrz na skrz a fora ohledne plisni a skudcu taky, tak uz zakladam diskuzi.. pac stav kytek uz je docela kritickej :( Neco jako by mi vyzralo zelen z listu viz.foto. Trasnenky to nejsou.. ani zadna plisen, tak prosim zkusenejsi o radu..
Pěstník
Ahoj. Připadá mi to jako nedostatek hořčíku :). Jak sou staré kytky ? Já měl kdysi s hořčíkem taky problém a vypadalo to obdobně. Bohužel hnojiva nepomohly tohle většinou bývá způsobeno špatným Ph, takže pokud kytičky hnojíš tak zkontroluj Ph.
Koudelnik213
Zdaravim, vubec si nevim rady, faq proctenej skrz na skrz a zadnej podobnej problem sem nenasel nevim jestli je to plisen,skudce a nebo nejaka nemoc ale nici mi to kyti v rustu pomalu uz od zactku :( jako kdyby mi neco vyziralo zelen z listu holky postupne zloutnou a pak vypadaji jako bez zivin a uplne se zastavil rust, u tech nejvic napadenejch, prihazuju foto a budu rad za kazdy info, co by to mohlo bejt a jak se s tim vyporadat dik a growu zdar :)
Koudelnik213
citace:
Původní příspěvek od Pěstník
Ahoj. Připadá mi to jako nedostatek hořčíku :). Jak sou staré kytky ? Já měl kdysi s hořčíkem taky problém a vypadalo to obdobně. Bohužel hnojiva nepomohly tohle většinou bývá způsobeno špatným Ph, takže pokud kytičky hnojíš tak zkontroluj Ph.

Kytky sou 16dni v rustu, jinak hnojim a ph sem meril jen v pude a to bylo 6-6,5, jinak je mam zasazeny v mixu:kokos,hlina,perlit a trochu popela..
mdmatox
Prosím o radu mám klony z Vídně Hanf Hanf(nedoporučuji)
Na listech se mi objevil šedý prach nejspíš plíseň a rozšiřuje se to.
Listy odtrhnu ,ale stejně se dělají další.
Přepnuto 12/12 už měsíc
Jedná se o Ak47
Kokos ph 5,7 ec 2,0
Chemky JIDB
Bouřekk
citace:
Původní příspěvek od mdmatox
Prosím o radu mám klony z Vídně Hanf Hanf(nedoporučuji)
Na listech se mi objevil šedý prach nejspíš plíseň a rozšiřuje se to.
Listy odtrhnu ,ale stejně se dělají další.
Přepnuto 12/12 už měsíc
Jedná se o Ak47
Kokos ph 5,7 ec 2,0
Chemky JIDB
. Jestli máš dobrý odtah a máš dobrý ofuk,aby ti nezůstala voda v palicích,tak to stříkni Fulicur koncentrát od Bayern Garden.. funguje to 14 dní takže do sklizně se to vypaří..😉 jiný chemky drží měsíc a to už by si riskoval že to budeš hulit 😉
Samulele
citace:
Původní příspěvek od mdmatox
Prosím o radu mám klony z Vídně Hanf Hanf(nedoporučuji)
Na listech se mi objevil šedý prach nejspíš plíseň a rozšiřuje se to.
Listy odtrhnu ,ale stejně se dělají další.
Přepnuto 12/12 už měsíc
Jedná se o Ak47
Kokos ph 5,7 ec 2,0
Chemky JIDB


Jedná sa o padlí pravé , či neprave, a je tu o tom hafo popísane. Poštuduj, inak každý teraz bojuje.., nejaká nakaza ktorá sa šíri vzduchom..to bude sorošova práca..ešte že mám alobal. GL
fikus37
Jj, padli je průser a jede celým Českem. Je to nejhorší nemoc. Není na to zaručený prostředek a dokáže to zničit celou úrodu.
Hodinar tady hodil recept, jak se toho zbavit, ale až po sklizni. Musíš vydezifikovat celý box.
Bouřekk
Mě se osvědčil ten Fulicur koncentrát od Bayern Garden, účinek to má jen 14 dní postříkal jsem to pořádně a jen jednou a zbytek kola mám klid 😉neobjevilo se to už ani na lístku..
mdmatox
Dikec za rady seženu postřik a snad to bude ok už jsem vyhodil 11 kytek z 30
Bouřekk
No měl jsi to řešit hned ze začátku,tady to vypadá že už se Ti to rozjíždělo od růstu..
Lucyll
Ahoj groweri, projela jsem forum, stejny dotaz s fotem nasla, ale odpoved na nej ne. Respektive odpovedi bylo prehnojeni a to vylucuji. Od vcerejska mi u slecny NL auto zezloutly spicky listu. Zezlotnuti je patrne na hornich listech, ale i na dvou zhruba uprostred vysky kyti. Pestovano ze semene, substrat plagron royal mix. PH zalivky cca 6,5. Krome 3 davek Cropmaxu (posledni pred tydnem, protoze pak mi začaly uz pomalu kvest) nedostaly holky zadne hnojivo, substrat je predhnojeny na 6 tydnu, takze pocitam, ze minimalne 4 tydny bude holkam stačit. Napadlo mi svetlo, v patek odpo jsem prehodila rustovou 150W MH za kvetovou 250W HPS. Lampu jsem o cca 5 cm zvedla - nyni cca 40 - 45cm nad vrcholky. Teplota v boxu pri svícení cca 27-29 stupnu, v noci 18-19. Svitim 18/6.
Rada bych pripadny problem podchytila hned, u automatu není moc na napravy chyb čas, jde o muj první grow a nerada bych pred pritelem "selhala" :-)
Diky moc - foto v odkazu: http://lluuccyyll.rajce.idnes.cz/NL_23_dni/
Lubos555
Podle fotky se zdá všechno Ok. Nebo teda alespoň já bych to moc neřešil, pokud se nic nebude zhoršovat. (nemělo by) Maj prostě maximum hnojiva no...
(fajn že taky nějaká holka pěstuje, tak ať se daří .))
Lucyll
Ahoj, diky, sledovat to samozrejme budu, me spis zarazilo, ze včera na listech jeste nic nebylo a dnes uz je to na skoro vsech mladych listech (pouze ale u teto kyti, zbyle 3 jsou ok). Ve stredni casti kyti to postihlo take jen mlade vyhony, "stare" listy jsou ok. Tak uvidim..
Jinak jo, pěstovani holek mi hrozne bavi, na foru jsem tu strávila desitky hodin pripravy a to, prosim pěkně, nejsem konzument :-) nikdy jsem ani jednou nezakusila, pritel ale ma k tomuto vrely vztah, tak jsem se rozhodla mu par modelu vypestovat :-))
Jeffjeffik
Ahoj, tak jsem to tu celé projel a odpověď stejně úplně nevím. Takže jedu aero amazon puštěný stále. Ph 5,8 se snažím držet a nevím jestli je zásadní výkyv 5,7-6,2 podle toho jak to chytnu a naladím. 3.týden růstu, led světlo a ec jsem postupně zvyšoval z 0,5 na 0,9. V noci 22st. a přes den 26st. Vlhkost skáče dle podmínek od 45 do 70%. Většinu času tam je v boxu kolem 55%. Hnojiva používán AN. Teď 1ml grow A, 1ml grow B, 1ml b52 a 1ml voodoo juice na litr. Vodu používám z osmózy ec 0,2. Mám hnědé fleky na listech, v žilkách nikoliv a začíná to od spodních. Podle mé identifikace myslím nedostatek ca nebo mg. Zálivku mám 30l. Bude stačit když to mixnu s 10l kohoutkové, která má dle rozboru 120mg/l ca a 60mg/l mg nebo to chce větší koncentraci? Je hodně tvrdá a její ec je 1,1. Z toho důvodu beru z osmózy. Diky moc za rady
Lubos555
Lucyll: Aha, já právě hledám holku co taky hulí, protože s tou by podle mě byla šance, že z toho bude něco víc. Zvláštní že jsi to vlastně ani nezkoušela :--D a máš partnera co hulí. (to s nim zkus ne :D) neni to ale pro každýho no. Tak ať vám to vychází... a z těch listů si nic nedělej, tohle ještě neni problém. (hlavně zatim ničim nehnoj, maj toho teď akorát)
Jeffjeffik
Ještě radši vkládám foto, kdyby šlo o něco jiného. Viz obpříspěvek výš. Děkuji moc za rady
Jeffjeffik
Posílám ještě foto, kdyby to bylo něco jiného. Trochu jsem znejistěl. Patří k obpříspěvku výš. Ještě doplním, že světlo je 30cm nad vrcholky
Jeffjeffik
Ahoj, tak jsem přidal tu kohoutkovou vodu. Je dost tvrdá, takže mi to zvedlo EC z 0,9 na 1,2. Skoro všechny postižený listy jsem radši odstranil, kdyby to byla plíseň. Teď maličko na vrchu zesvětlaly. Zde jsou fotky. Prosím o celkové zhodnocení. Jel jsem ze semínka do rw kostek, pak je trochu otrhal rw kostku a dal do květináčku s keramzitem a do amazonu. Semínka jsem dával klíčit 10.1. Ledku jsem měl zapnutou na Grow, tedy modré a bílé diody. Zatím jsem dělal jen venek a proti tomu jsou dost nízký a hodně do stran
Jeffjeffik
Další foto. Jdou mi přidat jen po dvou. Kořeny nejsou sněhově bílé, tak nevím jestli je to v pořádku
Negative Creep
citace:
Původní příspěvek od Lucyll
Ahoj, diky, sledovat to samozrejme budu, me spis zarazilo, ze včera na listech jeste nic nebylo a dnes uz je to na skoro vsech mladych listech (pouze ale u teto kyti, zbyle 3 jsou ok). Ve stredni casti kyti to postihlo take jen mlade vyhony, "stare" listy jsou ok. Tak uvidim..
Jinak jo, pěstovani holek mi hrozne bavi, na foru jsem tu strávila desitky hodin pripravy a to, prosim pěkně, nejsem konzument :-) nikdy jsem ani jednou nezakusila, pritel ale ma k tomuto vrely vztah, tak jsem se rozhodla mu par modelu vypestovat :-))
Kytky máš normální, dole u stonku se chtěj dělat kořeny to je tak vše... jediný co jsi udělala špatně je to jak jsi naprovrch nasypala nějakej ten štěrk ... neuvidíš jak moc je proschlá půda takže trénuj praxi s otěžkáváním květníků... a to nemluvím o tom, že to může uvolnovat nějaký látky nebo měnit pH postupem času celého média... dej to pryč...

pro jeffa mám jedinou radu, pokud jsi silnej tak bojuj, pokud ne, tak se vykašli na hydro, tohle je problém s výživou.... možná moc EC ... možná tamto možná tohle... bojuj nebo od toho uteč.
Lucyll
Ahoj, pravda je, ze pres ty kaminky se vlhkost poznava spatne.. ale neni to sterk, je to křemičita drt, novinka proti skudcum primo z Growmanie. Objevila jsem pred nejakou dobou par smutnic, tak proto. Na to ph jsem byla zvedava, proto jsem jeste pred nasypanim nasypala a zalila vodou v misticce, nechala odstat chvili a zmerila a s ph to ani nehne. Takze v pohu. Jinak to zloutnuti se zatím nezhorsuje, tak snad to bude ok :-) dekuji.
Jeffjeffik
Udělal jsem mix s kohoutkovou címž se přidal ca a mg, dal trošku růstového hnojiva kvůli fosforu a celkové ec snížil na 0,75. Za poslední dva dny další listy nežloutnou a nedělají se další fleky. Rostlinky rostou. Jen škoda, že nevím co z toho to bylo. Uvidíme jak to bude pokračovat
Lucyll
Ahoj kluci, tak nevim, problem se zhoršuje.. hodila jsem nove fotky vsech holek i s popisy problemu http://lluuccyyll.rajce.idnes.cz/Holky_30_dni/
Prosim pomoc, co mam s nima provést? Shrnu: je jim 30 dni, jednou jsem ale zahnojila algabloom, ph liju cca 6,5, v boxu pres den mezi 27-29 stupni, v noci 18-19, substrat plagron royal mix (ta drt v kvetnikach je křemičita proti škůdcům, odebrala jsem ale trochu..), jsou pod 250HPS, pod lampou tepelný stit, lampa byla cca 40cm od vrsku, jeste jsem ji o 5 cm zvedla, takze nyni 45.. hlavne NL nevypada zdrave, furt si rikam, ze spalwne od svetla to snad nemuze byt, kdyz jsou postizene i spodni listy temi flicky, ze by tomu chybely ziviny.. v royal mixu nevim.. te bych prehnojila tou jednou davkou algabloom a to jeste poloviční se mi nezda. Normalni to ale urcite neni.. a hlavne nejhorsi to je od nejcetsi kytky po nejmensi.. to by na ty ziviny poukazovat mohlo, ale nevim. nevim.. sos.. :-)
Samulele
Zdar, máš to pravdepodobne preliate ako písal kolega.. Tým je rozhodený aj príjem živín , takže to nechaj preschnúť takmer na "troud" . poznáš to potežkaním kvetníku, preschnuté kitiz sú proste lahke jak pierko :) Toto môže trvať 3-5 dní! to znamená nezalievať pokial to nebude naozaj nevyhnutné, ale dalšia zálievka by už mala byť s hnojivami aby sa to začalo spravovať. potom pokračuj v miernej zálievke s hnojkami resp. nahod sa do režimu sucho-mokro, to majú kitiz naozaj v obľube.

edit:
vyzerajú dosť hladové na začiatok kvetu, takže by som asi dával plné dávkovanie podla vyrobcu hnojív
Lucyll
Ahoj, proschnout ted urcite necham, jen jsem to nevydrzela a NL s Creamaticem postrikala tedy Algabloomem 2ml/l vydatne primo na listy, abych nemokrila pudu a zaroven aby dostaly živiny rychle, pokud jim chybi. Tak jsem zvedava, co to udělá.. protoze z toho porovnavani podle fotek jsem trochu mimo, určite deficity i pestitelske chyby vypadaji podobne..
Negative Creep
jo je to často přelitý... mrkni na kořeny jak vypadaj, jestli zhnědli, tak to je špatné, hlína musí prosychat, musí to mít pravidelný intervaly, chce to vzduch ke kořenům.
nugett
Ahoj byl.by tu někdo kdo pořadí se zloutnutim listů?
nugett
Ahoj prosím poraďte co nám chybí,dekuju
nugett
PH 5.8_6.0 EC 2.0 sub plagr.batmix hnojky plgrn bloom,pk 13-14,GreenS, pureZym
Anarchom
citace:
Původní příspěvek od nugett
PH 5.8_6.0 EC 2.0 sub plagr.batmix hnojky plgrn bloom,pk 13-14,GreenS, pureZym


Zdar, jestli mas hlínu tak ph 5,8 je málo, melo by být okolo 6,2-6,5 jestli lijes hnojiva porad, je dost možný, že si substrat zasolil, možná by to chtělo proplachnout, pokud jsi v květu a zloutne ti to odspodu, tak to je normální , pk 13-14 a GreenS dokupy taky asi nebude nejvhodnější řešení, dej více info , hlavně fotku a hlavně kdo hledá, najde, o žloutnouti tu jsou miliony informací

Buc ať ti to dobře dopadne
nugett
Foto
nugett
fotky nějakym spusobem nemužu k prispěvku hodit snažim se už od vcerejska :(
mam to v galerii je tam list a cela kyti.
nugett
.
Linkot
Substart light mix biogreen + coco
Nevíte někdo?
2x foto: https://imgur.com/a/XsHix
1) Spodní listy začínají světlat .. ale mám to jen u dvou kytek z pěti .. dusíku tam rvu dost .. každý druhý den zálivka fish mixu ... ph dobrý .. možná magnesium? dneska jsem dával doplny na magnesium, zelezo atd atd ... pripaadne co by to mohli byt?
2) začali mi u všech fialovět řapíky .. ale jen nahoře ze spod nefialový .. a předtím to nebylo až ted ..
Děkuji za každou pomoc
veny232
Ahoj potřeboval bych pomoct ,už 4 roky se snažím něco si vypěstovat . Ale nikdy nevyroste ani gram. Ať dělám co dělám , kytky nerostou , vůbec jim nerostou kořeny nesajou vodu listy žloutnou a pak od konců uschnou , nepomáhá nic . Už jsem zoufalý .Děkuji.
Pítr90
Zdravím, mám malej blbej dotaz. Vím, že se mnoho z Vás potýkalo či potýká s padlím. Je to tu všude možně jmenováno, ale zkrátka má vyhulená hlava nějak zapomněla název přípravku. Poradíte někdo? Pítr
Lucyll
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Zdravím, mám malej blbej dotaz. Vím, že se mnoho z Vás potýkalo či potýká s padlím. Je to tu všude možně jmenováno, ale zkrátka má vyhulená hlava nějak zapomněla název přípravku. Poradíte někdo? Pítr

Ahoj na padli a plisne jsem preventivne zakoupila pripravek Bioan.
Koudelnik213
Zdar a sílu :) Potrebuju poradit, co je tohle a jak se toho zbavit vypada to jako nejaká spálenina či co.. docela ale jiste se mi to začína rozlejzat na listech(slečny sou 22dni v květu, hnojky bio-bizz, medium mix hlina,kokos a perlit) teplota/ vlhkost den: 30/40 noc: 20/50
Diky za info ;)
Koudelnik213
citace:
Původní příspěvek od Koudelnik213
Zdar a sílu :) Potrebuju poradit, co je tohle a jak se toho zbavit vypada to jako nejaká spálenina či co.. docela ale jiste se mi to začína rozlejzat na listech(slečny sou 22dni v květu, hnojky bio-bizz, medium mix hlina,kokos a perlit) teplota/ vlhkost den: 30/40 noc: 20/50
Diky za info ;)
sM0g
Zdarec doktoři.

Zalivam pokazde Advanced nutrients 3 složku o 1ml/l nez maj dostavat podle tabulek, AN B-52,Voodo juice, senzyme + dostavají co 14 dní GHF enchanter a ve volnem tydnu piranu od AN. hlina light mix biobizz. minule kolo jsem nemel problem s touto kombinaci. zatim sem v rustu, rad bych přepnul ale chci prvni vyřesit tenhle deficit. jedou pod 400w teplota konstatní 27-29max vlhko okolo 40%. ze zkuseností asi železo a nebo dusik popřipade mangan ale nejak si nejsem jistej. takhle vypadaj listy ze startu po par dnech je vyžrany cely žluty, protečkovany, suchy. delají to spodní a prostrední listy. trapilo mě to ze tyden z5 pak se to zastavilo a ted zas a vic .. prosim o radu co by to mohlo byt. diky a zatim
sM0g
Zdarec doktoři.

Zalivam pokazde Advanced nutrients 3 složku o 1ml/l nez maj dostavat podle tabulek, AN B-52,Voodo juice, senzyme + dostavají co 14 dní GHF enchanter a ve volnem tydnu piranu od AN. hlina light mix biobizz. minule kolo jsem nemel problem s touto kombinaci. zatim sem v rustu, rad bych přepnul ale chci prvni vyřesit tenhle deficit. jedou pod 400w teplota konstatní 27-29max vlhko okolo 40%. ze zkuseností asi železo a nebo dusik popřipade mangan ale nejak si nejsem jistej. takhle vypadaj listy ze startu po par dnech je vyžrany cely žluty, protečkovany, suchy. delají to spodní a prostrední listy. trapilo mě to ze tyden z5 pak se to zastavilo a ted zas a vic .. prosim o radu co by to mohlo byt. diky a zatim


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma