Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Zpomaleni rustu po tydnu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 17


Svetlo mam 3x 120W LED panely od alucraftu, s LM301H cipama.

Co se tyce vzdalenosti/prostor, tak do vcerejska jsem mel svetlo vzdaleny 32 cm od spicek rostlin, 49 cm od hliny.
Dneska jsem to posunul na 36cm od spicek rostlin, 53cm od hliny.

Aktualne maji rostliny 20cm, celkove maji pak rostliny prostor rust cca do 70cm vysky. Hloubka skrine ma 55cm, sirka 85cm.

Aktualne rostou cca 2 mesice, podle toho kdy jsem psal prvni prispevek do tohoto kanalu. Chci je mit jeste tyden, pak prepnout.

Nevim presne co myslis optikou, ale snad jsem ji v tom nejak vystihl

Old Post 13-10-2021 v 15:58 PM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 18


foto2

Old Post 13-10-2021 v 15:59 PM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 19


foto3

Old Post 13-10-2021 v 16:00 PM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 20


foto4

Old Post 13-10-2021 v 16:01 PM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 21

Světlo výborný, ale je to přes 700 W na metr velmi kvalitních ledek. To rozhodně není málo.Jestli to zkusíš stáhnout nebo dát vejš je na tobě, rozložení intenzity nevypadá špatně.
Starší listy vypadaj pěkně, až na tu nalevo. Nový světlejší, ale ne spálený světlem. Tu napravo máš hezky tvarovanou.
Nejsou moc na suchu? Napadlo mě to skrz ty textiláky. Mě prostě na 2 měsíce připadaj menší. Tam by šlo o usychání kořenů. Ale textiláky jsem nezkoušel.
Voda, zas nejedu biobiz, ale tvrdá voda to jsou uhličitany alkalickejch zemin což ti může způsobit vyšší pH a zamknutí živin. Pokud jsi jí používal dřív a nebyl problém ok, jinak si preventivně pH zjisti.
Ofuk nevidím, ale věřím že tam je :-)
Všechno to ber s rezervou, jedu jen předpěsty doma jinak guerilla grow.
Zamysli se nad tím světlem a zalejváním za mě. Tím snad nic nepokazíme.
A s tím květem uvidíme za tejden ne ?

Old Post 13-10-2021 v 20:56 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 22

Diky moc za postřehy

Světlo jsem trochu ještě zvednul, ať jim nedávam takovej záhul. Uvidim, možná se díky tomu začnou víc vytahovat.

Snažim se je zalévat až ve chvíli kdy je hlína, co dřív byla mokrá, totálně suchá. Teď si ale uvědomuju, že jsem trochu dement, zalévám je hlavně na střed květináče, takže pokud jsou kořeny po kraji (což pravděpodobně po 2 měsících už jsou), tak tam se voda asi nedostane. To změním a začnu zalévat víc.

Na ty dva měsíce mi přijdou taky malý, to souhlasím. Já jsem je jednou hned na začátku po 3 patru všechny střihnul a asi jsem jim tím dal moc velkej šok, ta levá se z toho vzpamatovávala dost dlouho, proto vypadá tak jak vypadá (tu jsem pak střihl ještě jednou potom, co trochu zesílila, protože po tom prvním střihu nepustila z boku ani jedu větvičku).

pH vody jsem teď měřil a mám 7. Měřeno měřičem, co celkem dlouho nebyl používanej a byl vyschlej, tak nevím jaká je tam odchylka. Zkusím ještě poměřit vodu jinde, jak se bude chovat tam a podle toho se kdyžtak nějak zachovám, je to mé druhé kolo a zatím se necítím na snižování pH kyselinou... řekl bych, že mám mezery ještě v jiných oblastech

No a ofuk... To se přiznám, že nevidíš správně. Ofuk v podobě PC ventilátorů mi leží vedle na stole a už nějakou dobu se to všechno snažím pospojovat, abych to mohl reálně použít Napravim ještě v tomto týdnu a něco tam hodim, nějakej konečně koupím a na kutilství se vyseru.

Ještě jednou díky za tipy, něco jsem změnil a uvidíme jak to půjde dál. Budu aktualizovat

Old Post 13-10-2021 v 22:49 PM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 23


Ahoj. Po nejake dobe zase aktualizuji situaci a rovnou bych mel dotaz/problem/dilema...

Mam cca 3 tydny do konce kola, ale s podzimem a zimou narazim na problem s teplotou/vlkohsti...

S moji maximalni snahou a bez odvhlcovacu se mi dari drzet vlhkost pod 60%, cca 55-58%... (i to samo o sobe je dost)
Ale bohuzel se mi to dari drzet jen kdyz celkem dost vetram, pres den a pak mam teplotu v boxu kolem 24 stupnu, v noci to jde az k 18-19 stupnum..

Bydlim ve starym cihlovym baraku, z venku zateplenym a na severni vychodni stranu, takze ani slunko sem nesviti (kdyz uz nejake je), proto mam celkem obecne vlhost v byte. Tech 50-60% je uvnitr standard. Topeni mam jen v jedne mistnosti, tam kde neni skrin, takze vytopit celej byt a zaroven nejak rozumne vetrat aby se vlhkost aspon trochu drzela je blaznovstvi.

Nevim moc co s tim, kytky se rozjely pekne, ale plisen se dle meho blizi, jestli uz dokonce neprisla. (vkladam fotky, snad budou k necemu).

Nemate prosim nekdo nejaky tip, jak se s timto efektivne vyporadat? Sklidit uz ted? Oskubat kytky jeste vic, aby nebyly uz skoro zadny listy? Nebo to nechat a proste doufat ze to ty 3 tydny s aktualnima statama jeste vydrzi? Muze pomoci koupe noveho pachoveho filtru, kdyz tento uz mele z posledniho a je to jeho posledni kolo?

Dekuji moc za rady.

Old Post 22-11-2021 v 09:48 AM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 24


1

Old Post 22-11-2021 v 09:49 AM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 25


2

Old Post 22-11-2021 v 09:50 AM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 26

Vzduch tocis v mistnosti nebo odtahujes pryc? Jestli ho tocis v mistnosti, tak je to jasný.

Jinak hlavně ať ten vzduch nestojí a pořád se hejbe, pak se plíseň nemá šanci chytit a rozjet. Jinak za mě 60% ještě nijak extrémní neni, pokud neni genetika nějak extra náchylná.

Novej pachac by trochu pomohl v pripade ze tocis vzduch v mistnosti se stanem a nejde rovnou pryc. Na druhou mu tim docela zkratis zivotnost.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 22-11-2021 v 13:50 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 27

Tocim to v mistnosti, s tim, ze mi to jde hned k ventilacce, ktera je pres den non-stop otevrena. V noci jsem ji pak zaviral kvuli teplote, ale to ted taky zmenim. Asi lepsi o par stupnu mensi teplota, nez o nekolik jednotek vetsi vlhost. Zaroven je tam furt profukuju vetrakem, takze se to tam hejbe.

Filtr takhle jede uz druhy kolo no. Takze dejme tomu 8 mesicu nonstop filtrace.
Poradne nevim, kdy se pozna ze uz je po nem. Odtah to pres nej taha furt celkem slusnym proudem a smrad po nem jeste neni, jen je chudak uz celkem dost cernej.

Asi to jeste trochu prostriham, rozdelim vetvicky, aby to bylo co nejvic vzdusny a necham to byt...
S tim novym filtrem se jeste rozhodnu.

Zatim diky moc za poznatky.

Old Post 22-11-2021 v 14:24 PM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 28

rozhodně menší teplota lepší... plísně maj rádi vlhko a teplo.

Jestli pachy filtruje, tak je ještě dobrej.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 22-11-2021 v 14:37 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 29


Joo , to ostříhání skoro dohola je dobrý ke konci , zmenší se tím odpařování vody , a taky to líp luftuje mezi kytkama, co jsem vypozoroval tak se plíseň nejlíp chytá na místech kam fouká studenej vzduch z venku , ale jestli nemáš aktivní přítah tak ti to je asi jedno , jinak jak jo tu napsali nademnou , hlavně dobrej ofuk 😁 , a tu vzduchotechniku , zkus to rourou protáhnout až přímo do ty mezery v okně , a zbytek se dá zadělat takovou izolační látkou , co se dělá když máš doma klimosku a taky ji máš vyvedenou z okna , jmenuje se nějak Trotec a stojí 500kč a nevypadá to extra zle, mrkni na Alze nebo tak

Old Post 22-11-2021 v 17:08 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 30

Odvlhcovacku treba...

znizi vlhkost a aj to v noci vykuri

Old Post 23-11-2021 v 12:29 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 31

Zdravim.
Diky za rady a sorry ze sem se neozval..

Uz mam po kole, vlhkost vyresena prostrihanim kytek a vetrani, nakonec se to podarilo udrzet v pohode

Co se tyce vysledku, tak bylo cca 190g, coz na nejakych 300W je nic moc, asi mam malej prostor a mozna spatny vzorek.

Dam si jeste jedno kolo s touto velikosti boxu, nebudu jim palit plnou palbou svetla a uvidim jak to bude fungovat. Pujdu toto kolo do nejakyho klasickyho kushe, snad to bude lepsi.

Old Post 28-12-2021 v 09:14 AM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 32

na 55x85cm plochu od oka by ti stacili 2 panely, pripadne tie 3xQB si asi nesiel na max.

Ak chces vyssie vynos tak vacsie kvetinace a dlhsi rast o tyzden a hlavne je lepsie ist z klonov, u semienok je to loteria.

Problem je aj v svetle tym ze nemas extra 730nm chipy a asi 3000-4000k white chipy tak sa rastlina netaha a zostane mini/male rozostupy medzi poschodiami a krickove, zalistovane. Dost modelov toto robi u LED bez prepinania, lebo celu fazu jej svietis jednym Spektrom - to v prirode alebo pri MH a HPS nie je.
Mozes teda dat na rast MH a potom LED, je to prehadzovanie ale lepsie to nevyriesis asi...
Preto je dobry klon ze si to par krat skusis s rovnakou genetikou a zistis kde je problem.

Ak ked chces mat lepsiu statistiku tak meraj vahu na rastlinu, nie vsetko spolu. Potom uvidis ci jedna mala 50g a dalsia 80g. Ak budu cca rovnake , tak asi vyvazena genetika

Old Post 28-12-2021 v 16:02 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1417850 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív