Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!! - Klikni zde pro originální téma
vencias
a poslední obrázek.
mučim to v substrátu plagron royal mix.před několika týdny jsem trochu přehnojil,tak jsem s tím přestal ,prolil jsem to a předevčírem jsem lehce pohnojil kristalonem start a hořkou solí.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od vencias
a poslední obrázek.
mučim to v substrátu plagron royal mix.před několika týdny jsem trochu přehnojil,tak jsem s tím přestal ,prolil jsem to a předevčírem jsem lehce pohnojil kristalonem start a hořkou solí.


http://grower.cz/forum/showthread....8069#post968069
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


http://grower.cz/forum/showthread.p...8069#post968069


Ahoj,
trochu nechápu co to je za odpověď.

Tady je evidentní problém v tom, že kytky mají nedostatek dusíku, žádné takové že je to normální...

Jistě je odpadávání listů normální proces ale tohle má hlavní příšinu v deficitu dusíku, takže kristalon start to spraví, jo a dávaje bacha na dávku hořký soli, přece jen je to síran hořečnatý (MgSO4), oba tyto prvky jsou v kristalonu...
D@D
Ahoj! :winner: :winner:

Chtel bych pozadat o radu, opet a znova problem s listy a pripada mi, ze koreny maji trochu nezdravou barvu, zkuste posoudit sami s fotek, budu rad za kazdou pripominku... Ze zacatku byl problem s Ph, mam doma dvoje akvaristicke kapky a ukazovaly rozdil 2 body Ph, zjistil jsem to po par dnech podle elektronicke Adwy...

Homebox L 100x100x200
14 den 18/6 ve vode (predpestovano v LightMixu od Plagronu + Supersivit)
Aeroponicky system Rain Forrest 2
Zvlhcovac : Professor Z 14
Roztok : 50% studna (EC 0.43) + 50% vodovod (EC 0.08) - 50L
Metrop : cca 50% koncentrace podle tabulky Full Water
ATAMI Atazyme
Ph : 5.7
EC : 0.50
250W Elektrox Grow
2x ofuk / 50%
UFO 360m3 / 50%
18/6 aktivni pritah z venku, zbytek pasivne z mistnosti prez noc
Teplota : 20-27 dle pocasi
RH : 60-90% dle pocasi
Teplota roztoku : 20-23
Roztok se probublava vzduchovacim kamenem, pripada mi ze se tak neusazuje bordel...

To bude asi tak vsechno :-)

Heslo a archivu je :
RainForrest2

Odkaz na fotky :
http://www.edisk.cz/stahni/19747/RF_II.rar_32.64MB.html

Mejte se!
snoweagle
Cauko ludia, chcel by som sa opýtať čím môžu byť spôsobené žlté škvrny na listoch. PH vody neviem, polievam to raz denne alebo raz za dva dni podla potreby polievkovou lyžicou roztokom Plagron Start Up 1ml/1l. Neviem si s tým rady. Na fóre som našiel pár ludí, ktorí maju rovnaký problém, ale odpoveď vždy chýbala. Ospravedlňujem sa že to sem dávam už druhý krát, ale je to akútne. Dakujem

Foto:
http://imageshack.us/photo/my-images/593/foto1hi.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/822/foto2ah.jpg/

S pozdravom Ivo
vencias
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge
[B]

trochu nechápu co to je za odpověď.
/B]


taky jsem tu bezdechovu odpověď nepochopil.

jj dal jsem tý soli jen trochu.připadá mi že ty kytky maj nedostatek dusíku pořád a to ještě ani nekvetou.taky mi připadá že i když jsem zahnojil tím kristalonem tak ty listy žloutnou pořád dál.nevím jestli jsem toho nedal málo,ono se to docela špatně odhaduje když té zálivky nepotřebuju konev.do 10g odměrky co u toho je jsem dal tak na dno a nasypal do 0,4L (zálivka na jednu kytku).myslíš že to stačí nebo mam dát víc?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od vencias


taky jsem tu bezdechovu odpověď nepochopil.

jj dal jsem tý soli jen trochu.připadá mi že ty kytky maj nedostatek dusíku pořád a to ještě ani nekvetou.taky mi připadá že i když jsem zahnojil tím kristalonem tak ty listy žloutnou pořád dál.nevím jestli jsem toho nedal málo,ono se to docela špatně odhaduje když té zálivky nepotřebuju konev.do 10g odměrky co u toho je jsem dal tak na dno a nasypal do 0,4L (zálivka na jednu kytku).myslíš že to stačí nebo mam dát víc?


Omlouvám se.. ve schránce byl odkaz co jsem posílal předtím v PMku.. a už jsem to pak nekontroloval. Smažu to. Mělo tam být toto:

http://grower.cz/forum/showthread....5199#post365199
Ckulich
Odpoví mi někdo?
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Ckulich
Odpoví mi někdo?


podívej se sem snad tam něco vyčteš.Nemyslím si že plísen.

http://grower.cz/pestovani/navody/z...-hnojeni/7.html

http://grower.cz/pestovani/navody/s...-nemoci/10.html
ludd
Tak si asi nakonec odpovim sam:
ad 1) roblem s prijmem Boru, uz by melo byt ok
ad 2) zadni broucci, ale rozhozene pH ktere na tehle kytce rposte dela rpoblemy, ackoliv ma uplne stejnou peci jako jine, tak ma nacervenaly rapik a projevuje se to i teckami na listech... nevim co s tim, pritom roste zatim vcelku dobre...
Volcano
Zdravim groweri mam problem s listami trocha sa krutia. Moze to byt sposobene tym ze asi posledny tyzden je dost biedne pocasie stale fuka dost silny vietor prsi a ci to rastlinam vadi ? Zatial dostali 1. davku plagron alga grow pred 2 tyzdnami teraz to nejdem hnojit kedzze stale prsi a keby im tam pridam dalsiu vodu s hnojivom tak by im to asi neprospelo. V com moze byt problem ?
Prikladam foto najslabsej rastlinky.
Volcano
Zdravim groweri mam problem s listami trocha sa krutia. Moze to byt sposobene tym ze asi posledny tyzden je dost biedne pocasie stale fuka dost silny vietor prsi a ci to rastlinam vadi ? Zatial dostali 1. davku plagron alga grow pred 2 tyzdnami teraz to nejdem hnojit kedzze stale prsi a keby im tam pridam dalsiu vodu s hnojivom tak by im to asi neprospelo. V com moze byt problem ?
Prikladam foto najslabsej rastlinky. Zle to trocha vidno lebo tam musim chodit uz ked je tma.
Volcano
Zdravim groweri mam problem s listami trocha sa krutia. Moze to byt sposobene tym ze asi posledny tyzden je dost biedne pocasie stale fuka dost silny vietor prsi a ci to rastlinam vadi ? Zatial dostali 1. davku plagron alga grow pred 2 tyzdnami teraz to nejdem hnojit kedzze stale prsi a keby im tam pridam dalsiu vodu s hnojivom tak by im to asi neprospelo. V com moze byt problem ?
Prikladam foto najslabsej rastlinky.
vencias
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Omlouvám se.. ve schránce byl odkaz co jsem posílal předtím v PMku.. a už jsem to pak nekontroloval. Smažu to. Mělo tam být toto:

http://grower.cz/forum/showthread.p...5199#post365199


to jsem samozřejmě četl,ale když jsem se potom problému nedokázal zbavit sám,tak jsem napsal sem.ale i tak dík.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od vencias


to jsem samozřejmě četl,ale když jsem se potom problému nedokázal zbavit sám,tak jsem napsal sem.ale i tak dík.


Pokud máš pořád problémy s nedostatkem dusíku, tak pro jeho rychlé doplnění udělej postřik kristalonem (max. 0,5g/L).

Doporučím ještě kapalné organické hnojivo, velice dobré pro růst či jiné zelené rostliny, v půdě zůstane dlouhodoběji než kristalon, který se může vyplavit. Vhodné též na out během června-července.
http://usetrite.cz/index.php?produc...1&product=61195
vencias
tak jsem to postříkal ještě jsem tam nechal zbytek nimbového oleje,tak snad se to napraví
prysk
Help...něco mi žere listy na venkovních kytkách , když jsem koukal zblízka, tak tam běhaj takový malý bílo béžový potvory.Pls help, co s tim a co to je za zrudy:megafon:
Cau cau, taktez bych pozadal o pomoc, pri identifikaci parazitu. Mam neco jako pan Prysk(2.foto). Mam ve ¨stredu listu ozrane kolecka, pod listy se mi schovavaji male bilo-zlute larvy ci housenky, maji tak 1-2mm a jsou hoodne drobne, sem tam spod folivnicku vylitne nejaka muska. Zadne pavucinky ci male hovna jsem nezmercil, takze nejak nevim co to tak muze byt. Predem dekuji za odpoved, at se s tou svini muzu vyporadat. Dik a at to roste
Marty
Kluci kluci...

http://grower.cz/pestovani/navody/s...-nemoci/10.html
outlord
Ahojte ,potrebujem sa spýtať ohladom mojich paličiek že mám zo spodu listov bielo-žlté vajíčka a neviem či su to slivušky(pozeral som v FAQ inak vyzerajú ) alebo niečo iné...po prípade hodím neaku foto ako to vyzerá...

diky
BloodyBeer
ukaz foto .... jenom barva nestaci.
outlord
http://www.imageupload.org/?d=B052DE8A1

je to tak v strede fotky na lavom cípe listu....

trosku nezaostrene ....skoda ze som to neodfotil ked som to rano išiel čistiť....boli ich tam desiatky
BloodyBeer
no je to trochu rozostrene ... ale jako vajicka svilusek to nevypada - je to docela velke.

spise to vypada jako vajicka nejakeho hmyzu.
Marty:

Diky za vycerpavajici odpoved, pro jistotu jsem si to radsi precetl znova a neustale nenachazim uspokojivou odpoved az jsem nasel potvory s nazvem Strapky(zde jsem je nikde v threadu nevidel)
http://www.plantprotection.hu/modul...hrips_wheat.htm , hnusne male larvy a pak hnusne male musky, tem larvam to je az moc napadne, u musek si nejsem jist jelikoz memu oku jsou vsechny musky stejny jak na mym tyden nevynesenym odpadkaci :D .

Takze bych priste uvital konkretnejsi radu, nez fotrovske pokejvani hlavy a kluci kluci. U toho povlaku kolem rapiku jsem neustale nejisty :D. Snizime vlhkost aspon prez noc a uvidime.
Banány
citace:
Původní příspěvek od vencias
a poslední obrázek.
mučim to v substrátu plagron royal mix.před několika týdny jsem trochu přehnojil,tak jsem s tím přestal ,prolil jsem to a předevčírem jsem lehce pohnojil kristalonem start a hořkou solí.


Tohle mi dělal přesolenej substrát a/nebo poměrně velká výkyva teplot, až k 11 °C.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od IPX
Cau cau, taktez bych pozadal o pomoc, pri identifikaci parazitu. Mam neco jako pan Prysk(2.foto). Mam ve ¨stredu listu ozrane kolecka, pod listy se mi schovavaji male bilo-zlute larvy ci housenky, maji tak 1-2mm a jsou hoodne drobne, sem tam spod folivnicku vylitne nejaka muska. Zadne pavucinky ci male hovna jsem nezmercil, takze nejak nevim co to tak muze byt. Predem dekuji za odpoved, at se s tou svini muzu vyporadat. Dik a at to roste


Co je to za ganju ??
Marty
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Co je to za ganju ??


Jestli se nepletu, tak je to šalvěj.. Kdyby jo, opravte mě pls někdo.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Marty


Jestli se nepletu, tak je to šalvěj.. Kdyby jo, opravte mě pls někdo.

jj, myslím si to stejné :)
jojo je to salvej, doufam, ze jsem se tim prilis neprovinil, jen jsem chtel poradit s problemy na listech :D:D:D
marw
Zdravím,na kytkách a to hlavně v horní časti se na listech začalo projevovat skvrnění a tyto listy začínají pomalu žloutnout,kytky hnojím vždy dvakrat za týden a jednou proleju vodou či enzymy.Teplota,cirkulace,síla odtahu,PH a veškeré tyto faktory jsou v normě.Jediné co nepoužívam je EC metr,kytky jsem nikdy nepřesoloval a pravidelný proplach je samozdřejmostí,bohužel v místě kde jse nachazím to se zdrojovou vodou taky není uplně košer,toš popravdě jsem na vážkách.
Byl bych tedy moc rád za nějakou kloudnou radu sám jsem tady a nejen tady hledal a v uvahu připadají tři varianty dle meho nedostatek vapníku nebo draslíku či nějaká houba ale nemusí to být pravdou.
Předem díky za radu.
Nightmare
Zdarec, chtel bych se zeptat jestli nemel nekdo stejny problem s listy(foto 1). Jedna se o model Critical mass. PH uparvuji, hnojim Biobizzem. Teploty: noc 22, den max 31
Dle meho jsem to asi prehnojil, ale vyrasilo to jen na par kytkach.
(foto 2) P.S. Je uz to vhodne na sklizeni? Nebo tomu dat jeste tyden?
Cabalaj pani majstri , su to klony a nejako sa mi nezda ich farba a celkovo sa im nechce nejako zacat rast , co vy na to ?? poradte mi.
prysk
postni víc informací, kde to máš?,jaký podmínky?, jak a čim zalejváš?, jak dlouho jsou v zemi?, půda?...
no tak je to juzny svah , svieti tam skoro cely den , zatial sme to zahnojili iba raz a to plagronom na rast, ziadne extra davky , , poda kupovana ala baumax + dovezena hlina + perlit , ph na substrate bolo pisame 5-6 , ja to tam zasadene asi tak 2-3 tyzdne , ale mame tu napicu pocasie stale prsi , poda celkom dost vlhka .
magi
zdravim vas gruweri.potrebuju poradit co se to objevilo na me holcicce.je to jakasi pena.porad te prosim
chuck53
Zdar, jestli to vypadá jako plivanec největšího zhulence, tak je to hnízdo z vajíčkama nějakého hmyzu. V létě to bývá skoro na každé louce, ale za boha nemůžu najít další podrobnosti. Nějak nevím co hledat pořádně:)

Sundej to a podívej se dovnitř. To ti prozradí víc:)
Frydrych
Cau Growers mam tu nemoc kterou jsem tady nezporozoval a tu nemoc jsem měl i ve skřínni tak se na vás musím orátit jsem bezradný.

Odrůda Jack Herrer hnojeno Plagron Grow zalívám vodou z kohout a není odstát
hr4ch
Měl sem to taky na kytce a uvnitř byla larva nějakého hmyzu...
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Frydrych
Cau Growers mam tu nemoc kterou jsem tady nezporozoval a tu nemoc jsem měl i ve skřínni tak se na vás musím orátit jsem bezradný.

Odrůda Jack Herrer hnojeno Plagron Grow zalívám vodou z kohout a není odstát


Nezačínají se na tom vytvářet takové hnědé skvrny či výrůstky?
Ms. Herb
zdravim dobri lide...po vcerejsim objeveni a naslednem neuspesnem hledani tady na groweru (proste mi to nepripomina nic tady uvedenyho :D) se na vas obracim s dotazkem...vcera sem objevil na listkach naky flicky zluty...pestuju to v dvou kyblech prumer 40cm a vyska tak nak stejne mozna o trochu vic...v jednom mam shaman a pasion#1 a v druhym samotny shaman...sazeno to bylo do smesky plagron growmix+substrat pro pelargonie a perlit...hnojeno to bylo vicemene akorat korenakem od atami na zacatku a parkrat nakym coco max A+B taky od atami z veletrhu ale vetsinou po tom konce kytek zloutli...zalil sem to az vcera hnojkou (A+B+Roostfast) bo sem si rikal ze uz by z toho kyble mohli vyžrat dost zivit kdyz je to predhnojeny na 6 tejdnu tak bych se chtel zeptat na vas nazor...tedka tady u nas dost prselo ze kyble nemeli sanci vyschnout a prodat sou mokry...ale to bych nerek...sice nejsou takovy zpriceny hezkly postaveny listy ale zas nejsou moc ohli
alpa
citace:
Původní příspěvek od Nightmare
Zdarec, chtel bych se zeptat jestli nemel nekdo stejny problem s listy(foto 1). Jedna se o model Critical mass. PH uparvuji, hnojim Biobizzem. Teploty: noc 22, den max 31
Dle meho jsem to asi prehnojil, ale vyrasilo to jen na par kytkach.
(foto 2) P.S. Je uz to vhodne na sklizeni? Nebo tomu dat jeste tyden?


mas tam chvostoskok a,,,,,,,,,,, marv nad tebou taky v pokrocilem stadiu+prehnojene lehce cimsik[hnede zoubky listu]

da se stim dojet grow do zdarneho konce,,kdyz nechate substrat po zaliti radne vyschnout,,taky je ted mam a vypada to X krat hure a bude stejnak g/w

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56035
tady vlakno ,,,ale jeste tam nikdo nic kloudneho nevyresil:D
IcanLearnUgRow
čau, myslím že to nijak neškodí rostlinám, alespon jsem si nevšiml, mám toho na zahrade na chatě spousty, a zkoušel jsem to roztahnout klackem a uvnitř byli souložící brouci :D
magi
a myslite ze to muze nejak skodit?mam to totiz mimo okres a ted se tam nedostanu
IcanLearnUgRow
pochybuju. doufej, že tam nemáš náky super slizáky :D
Potrebujem vas nazor , k tym fotkam , myslite ze to moze byt malo horciku a zeleza alebo moc vody ???
magi
tak diky za pomoc a pestu zdar
gorgano
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


Zdarec

Prehnojeno a ty bile skvrny je zkondenzovana rosa (asi to mas ve skleniku co ...)

takze nehnoj, dokud kytka nezacne nabirat svetlejsi odstin....


Díky draku;-)
Hlava
Tak tady zaviram , pokračováni zde http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=57615 , Hlava


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma