Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Chvostoskok - Collembola - Springtails jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 1


Zdravim!
V matkárně mi nějak chřadnou kytky, listy se kroutěj až uplně seschnou, zved jsem květník a v podmisce pobihaly takový malý asi tak milimetrovy bílý larvičky s tykadýlkama, nevím co to je, má někdo zkušenost s tímhle hmyzem, jak to zabít? Používam hlinu od Plagronu díky za rychlou odpověď jinaxe můžu s matičkama rozloučit.
Edit: taxem chvíly hledal a dle toho co jsem našel by to měla bejt Stonoženka bílá, jen bych to potřeboval od někoho potvrdit, ještě to zajdu vyfotit a pokusim se to sem hodit.
Fotka hozena, dneska to určitě přesadím, jen co dál bych třeboval vědět, jestli prolejvat tabákovým výluhem, nebo koupit něco? Ale co?

Naposledy upravil 21-08-2010 v 14:51 PM

Old Post 21-08-2010 v 13:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 2

citace:
Původní příspěvek od Mirex
Zdravim!
V matkárně mi nějak chřadnou kytky, listy se kroutěj až uplně seschnou, zved jsem květník a v podmisce pobihaly takový malý asi tak milimetrovy bílý larvičky s tykadýlkama, nevím co to je, má někdo zkušenost s tímhle hmyzem, jak to zabít? Používam hlinu od Plagronu díky za rychlou odpověď jinaxe můžu s matičkama rozloučit.
Edit: taxem chvíly hledal a dle toho co jsem našel by to měla bejt Stonoženka bílá, jen bych to potřeboval od někoho potvrdit, ještě to zajdu vyfotit a pokusim se to sem hodit.
Fotka hozena, dneska to určitě přesadím, jen co dál bych třeboval vědět, jestli prolejvat tabákovým výluhem, nebo koupit něco? Ale co?


Zdar

Ty tohle nevypada na stonozenky - ty jsou trochu vetsi. Tohle spise vypada na Chostoskoce - dej si do googlu Springtails a tam se o nich dozvis vice.

Oni totiz nejsou ani skodlivi (udajne se zivi odumrelym materialem ktery "zahniva") a vyskytuji se prevazne tam kde je velka vlhkost. Ja jsem to mel na kytkach a bylo to zpusobene tim ze jsem trochu prelival. Ale jakmile jsem snizil zalivku tak se zase ztratili.

at to roste :-)

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 28-08-2010 v 23:21 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

To Hlava:
Vidíš a já byl za jelito, dal jsem ale na tvý rady a cpal jsem tam ten Mospilan, ale cpal jsem ho tam skoro čtyři měsíce a když jsem si už začínal myslet že mám vyhráno taxe tam ty kurvy objevily znova.
Tabák jsem zkoušel, přišly mi po něm takový paralizovaný, ale furt živý.
Tak ať se jich zbavíš.
Edit:foto čislo jedna, to jsou přesně ony, zvedneš květník a je jich tam jak hnoje!

Naposledy upravil 24-03-2011 v 05:16 AM

Old Post 24-03-2011 v 05:03 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 4

Nebo tady video , aspoň jak se to hejbá

citace:
Původní příspěvek od Mirex
To Hlava:
Vidíš a já byl za jelito, dal jsem ale na tvý rady a cpal jsem tam ten Mospilan, ale cpal jsem ho tam skoro čtyři měsíce a když jsem si už začínal myslet že mám vyhráno taxe tam ty kurvy objevily znova.
Tabák jsem zkoušel, přišly mi po něm takový paralizovaný, ale furt živý.
Tak ať se jich zbavíš.
Edit:foto čislo jedna, to jsou přesně ony, zvedneš květník a je jich tam jak hnoje!



Naposledy upravil Hlava 02-04-2011 v 00:55 AM

Old Post 28-03-2011 v 06:21 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Přesadil a stříkal na listy, ale to moc nemakalo, paxem to tam normálně lil co každou zálivku, i s hnojkama.
Cca 3 měsíce, potom jsem matky přesadil znova a aplikoval co druhou zálivku (voda/mospilan) přibližně dva měsíce.
Byl to slušnej boj, ale jsou pryč.

Naposledy upravil 28-03-2011 v 11:13 AM

Old Post 28-03-2011 v 10:56 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 6

Zdravim

Me se stale zda, ze to co mas Mirexi budou Chvostoskoci - Springtails.

Tady posilam video s tim, co mam na mysli pod pojmem Springtails....
http://www.youtube.com/watch?v=Yj-_8LGLTcM

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 28-03-2011 v 14:53 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer
Zdravim

Me se stale zda, ze to co mas Mirexi budou Chvostoskoci - Springtails.

Tady posilam video s tim, co mam na mysli pod pojmem Springtails....
http://www.youtube.com/watch?v=Yj-_8LGLTcM

Ne ne, jsou, nebo byly to Stonoženky.

Old Post 28-03-2011 v 17:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Mirex

Ne ne, jsou, nebo byly to Stonoženky.


hmm ty to mas na ocich tak to holt musis poznat. Ja co jsem mel, tak to byli prave ti Springtails.

Skoda ze nemas trochu blizsi foto - stonozenky maji 11 paru nohou (mlade asi mene .... ted nemam cas to hledat na netu ....)

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 28-03-2011 v 17:28 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


hmm ty to mas na ocich tak to holt musis poznat. Ja co jsem mel, tak to byli prave ti Springtails.

Skoda ze nemas trochu blizsi foto - stonozenky maji 11 paru nohou (mlade asi mene .... ted nemam cas to hledat na netu ....)

Bych řek že na tý první fotce to je slušně vidět když to dost přiblížíš.
Viz Hlava a jeho první fotka, to je přesně ono.

Old Post 29-03-2011 v 12:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 10



to Hlava: to tvoje video me neakonec utvrdilo v tom, ze to mas opravdu ty Chvostoskoce (springtails)

cituji z wikipedie: Chvostoskoci (Collembola) jsou starobylá bazální skupina šestinohých (tj. hmyzu v širokém slova smyslu). Jsou to drobní živočichové, žijící v půdě nebo na povrchu půdy, humusu, opadu, někdy i na vodní hladině, firmových polích či okrajích ledovců.!!!!! Jejich hlavními znaky (a synapomorfiemi) jsou unikátní skákací aparát a ventrální tubus na zadečku.!!!!
http://www.stevehopkin.co.uk/collem...orpha/261FOcan/

no a kdyz se divam na to tvoje video, tak to tam skace jedna radost. Nemyslim si tedy, ze to budou stonozenky. To same plati pro mirexe ....

edit: stonozenka je naopak 7 mm dlouhá s 12 pary nohou a dlouhyma tykadly viz.http://www.the-piedpiper.co.uk/th11d%286%29.htm


foto c. 1 je zvetsena stonozenka

foto c. 2 jsou chvostoskoci

at to porovnavam jak chci, furt mi to vychazi na ty chvostoskoce...

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Naposledy upravil BloodyBeer 29-03-2011 v 17:55 PM

Old Post 29-03-2011 v 17:20 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 11

no prave, ze u nich je problem ten, ze se zdrzuji v prevazne vlhkych mistech, nebo tam kde je mokro. Ja sem to resil tak, ze jsem nechaval kytky trochu vice proschnout a oni se pomalu vytratili... ale ja jsem to mel u cfl takze to moc nevadilo.

edit: ja bych rekl, ze by se to hodilo dat nekam mezi seznam parazitu, jestli to jde. Urcite to bude dost rozsirene, ale ne kazdy si toho vsimne, kdyz jsou tak malinci.

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 29-03-2011 v 22:54 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer
no prave, ze u nich je problem ten, ze se zdrzuji v prevazne vlhkych mistech, nebo tam kde je mokro. Ja sem to resil tak, ze jsem nechaval kytky trochu vice proschnout a oni se pomalu vytratili... ale ja jsem to mel u cfl takze to moc nevadilo.

Vidíš! Taxměl nakonec pravdu, by se to mohlo jmenovat "jak na veškerý potvory bílý co se vrtaj v hlíně"
Každopádně ten Mospilan nebo Mopsilan funguje uspěšně.

Old Post 29-03-2011 v 22:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 13

Kua , máš pravdu , ted sem si to srovnával . Je to tak já tam mám tedy chvostoskoka , ješte než sem si sem sednul a kouknul na to tak sem do malejch v kokosu co uz kvetou a jsou v nich ty potvory taky nalil namíchanej mospilan a podle toho co dělali se jim to moc nelíbilo , uvidim jestli to zabere ale mělo by , všechno jsou to vzdušnicovci.

Takže znova a správně , všude sem se dočetl jedině to že tyhle potvory jsou nejrozšiřenejší brouci na světě a živěj se většinou odumřelou organickou hmotou - detritem a žijí na povrchu půdy v květináčích a truhlících , jsou typičtí pro vlhké půdy. Tím, že rostlinu budeme méně zalévat, se populace chvostoskoků zmenší a nebudou tak škodliví. Někde dokonce píšou že jsou známkou zdravé půdy .

Ochrana chemickými látkami se neprovádí, není totiž většinou vůbec nutná.No jo jenže mě se to v tom kokosu hemži celkem slušne a kokos zrovna vyschnout nepotřebuju , tak sem našel ješte dva připravky které konkréte hubí chvostoskoky at to je Basudin alebo Sumithion Super , měla by to být chemka ale to jediné na ně asi funguje a brzy to vyzkoušim , jak sem psal že sem tam nalil dávku mospilanu tak to moc nepomohlo po 2 dnech se tam proháněj jako by se nechumelilo .

Ješte nekolik zkušeností , tady se doporučuje tabakový výluh , tady se doporučuje nechat , tady se správně doporučuje basudin tady dalši a tady poslední popis.


Jinak jsem konečne rozlouskl tajemství Gnat killeru, viz tento přispevek , kterej je asi jedinej o Symphilids - stonožece bílé jak se huběj česky a správně .Pri té přiležitosti jsem doladil trydy o sviluškach , smutnicích , padlích. Hlava

Old Post 02-04-2011 v 00:55 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 14

jak dopadl boj?! co jsi nakonec pouzil hlavo? zitra letim pro basudin ci sumithion....nemuzu se tech potvor zbavit ;[ proschnuti nepomaha [a to je doslova tyram]

Old Post 02-06-2011 v 20:45 PM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 15

1x voda s peroxidem 17,5% 1ml/1l ...............a dalsi den 2ml/1l a vypadato ze je pokoj ....sice jsem neprovedl pitvu korenu,ale ocividne reznuti/vyschnuti listu ustalo + pak jsem holky offcourse spalil hnojkama ;[ s tim peroxidem mam pocit ze by stacilo hnojit tak jednou tydne....

Old Post 15-06-2011 v 10:37 AM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Dotaz Mospilan - zálivka Příspěvek č. 16

Čaute, chci se zeptat (hledal jsem to kura 2 hodiny a nenašel ) Jak míchat Mospilan do zálivky a jak často ho používat na Chvostoskoky.

Bojím se že kyti spálím jsou na 28dní květu.
Při první zálivce bych nehnojil,ale mám při další zálivce používat ještě mospilan a mám k tomu přimíchat hnojivo (plagron)?

Díky za odpovědi a smrt chvostoskokům!!
SF

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 28-01-2012 v 01:07 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:31 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2956400 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív