Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!! - Klikni zde pro originální téma
pipopuding
Zdravím. Som počítačový antitalent, tak dúfam že tento príspevok vložím tam kam ho chcem vložiť, a to do Nemoci Rostlin a Problémy. Prečítal som si celú túto tému a pozrel som si všetky fotky,ale problém podobný tomu mojmu som tam nenašiel.
Takže v skratke : pestujem v hline(kupovaná v growershope),pestujem v menšej miestnosti(šatník), 600 W na 10 rastlín(5x white widow,5x orange bud), hnojiím AlgaBloomom každý druhý deň rozriedený v 5l nádobe, takže na jednu rastlinu vychádza 0,5 l každý druhý deň. Ph striktne dodržiavam a má hodnotu 6,5. Rastlinky sú momentálne 5 týždeň v kvete.
A teraz konečne k mojmu problému asi mesiac mám problémy s listami, začínajú od koncov a s krajov žltnúť a postupne celkom vyschnú(skúsim priložiť foto-je to počiatočné štádium), bolo mi poradené že by to mohla byť pleseň tak som to 3x postriekal Previcurom, ale bohužial pokračuje to ďalej, už na rastlinkách nemám skoro žiadne listy, lebo to riešim strihaním napadnutých listov... please help me
DooMer
nehnojis moc ? kazdej druhej den mi prijde dost ale muze to byt i nedostatkem horciku, fakt nevim :( , EC metr mas meris ? zkus dyztak pridat vice fotek cele kytky... a taky by me zajimala teplota v boxu ...mej se D.
van blade
..hnojiím AlgaBloomom každý druhý deň rozriedený v 5l nádobe, takže na jednu rastlinu vychádza 0,5 l každý druhý deň. ...

přehnojený, prolit vodou a snizit dávky hnojiva
ween
ahoj, připadá mi to jako přehnojení.. začíná tood špiček listů. můj názor..bye..
pipopuding
díky moc za všetky odpovede. všetci píšete že často a veľa hnojím, ale mne bolo povedané že mám hnojiť pri každom zalievaní - a zalievam každý druhý deň. a hnojivo dávkujem presne podľa návodu : 4ml na 1 liter vody. takže ako vyzerá správné hnojenie? mám striedať ?: raz zaliať s hnojivom a raz len čistou vodou ??? a ešte k tej teplote : deň 26-28, noc 18-21. Neviem čo je to EC metr...
jiris
http://grower.cz/forum/showthread.p...%2Bpi%9A+%2Bsem

.....
Mr.ice
citace:
Původní příspěvek od pipopuding
díky moc za všetky odpovede. všetci píšete že často a veľa hnojím, ale mne bolo povedané že mám hnojiť pri každom zalievaní - a zalievam každý druhý deň. a hnojivo dávkujem presne podľa návodu : 4ml na 1 liter vody. takže ako vyzerá správné hnojenie? mám striedať ?: raz zaliať s hnojivom a raz len čistou vodou ??? a ešte k tej teplote : deň 26-28, noc 18-21. Neviem čo je to EC metr...


Ec metr ti určuje hustotu roztoku ( kolik minerálních solí máš v zálivce ) každá voda má určité EC př. 0,2, 0,4 to je bych řek ideální pro vodu bez hnojiv máš li vodu s vysokým EC tak musíš EC snížit reservní osmózou ( ta ti dá vodu destilovanou s EC 0 není to zase až tak dobré dle mého názoru). Máš-li sníženou vodu na dejme tomu EC 0,2 tak přidáváš hnojiva tak aby jsi na začátku rostlině podal zálivku s EC cca 0,6-1 postupem času a vývoje rostliny EC zvyšuješ až na max. 2 ( to je maximum co můžeš dát když rostlina kvete a je po půlce květu ) samozřejmě že zvyšuješ postupně třeba o 0,2 EC každé 2 týdny. Po dosažení cca 2 EC zase snižuješ pač rostlina se dostává do závěrečné fáze květu a nechceš kouřit hnojiva. Nakonec provedeš 2 týdenní prolití čistou vodou. Záleží také jakým způsobem pěstuješ a jak se rostliny chovají budou li mít na krojích listů hnědé suché flíčky tak máš moc vysoké EC a musíš dát menší dávku hnojiv ( vždy je lepší dávat zkraje míň ) a prolít čistou vodou aby se ti substrát vyčistil od přebytečných hnojiv je to vhodné provádět každý týden.
Toto je jak to dělám já může se to lišit dle názoru a zkušeností důležité je sledovat hlavně rostlinu jak se na to tváří..
pipopuding
díky moc za odpovede, skúsím pár dní nehnojiť a preplachovať čistou vodou...
pipopuding
ešte raz díky za vaše názory a odpovede. na pár dní vysadím hnojivá a budem to prelievať čistou vodou. ešte sa chcem spýtať ako sa správne zalieva : pri KAŽDOM zalievaní pridávať hnojivo ???
D@D
Ahoj! Naposledy v hline jsem teda osobne hnojil kazdou zalivku podle tabulky a cistou vodou jsem jen proplachoval posledni dva tydny a byl jsem s vysledkem spokojen az nad miru :-) Jsem zvedav na nazor jinych...
van blade
pudink: zkus si precist návod :teef:

Plagron Alga-Bloom....Použití: 4 ml na 1 litr vody, tímto roztokem jednou týdně zalít

zdroj kupodivu zde: http://www.plagron.nl/Index_cz.htm
Tendr
Ahoj, prosím o pomoc.
PH v pohodě, hnojeno Biobizz dle návodu.
Teplota klesá ke 13 stupňům přes dobu kdy nesvítím, v době svícení zhruba 20. S teplotou nic neudělám...
Vlhkost byla 85 - 90%, to jsem vyřešil přesunutím do jiný místnosti, teď mám zhruba 50%.
Kytky jsou asi ve 38. dni květu. Northern Light.
D@D
Podle me nejaka plisen...
Tendr
Taky myslim, ale co s tím? :(
witchie
přehnojený mi to přijde....možná hodně vlhkosti zkus na to hodit očko :)
witchie
ta teplota je dost zásadní zkus s tim něco udělat nevypadá to dobře
witchie
jo a ta hnědá barva značí nedostatek železa mám takovej dojem
Jagditrax
citace:
jo a ta hnědá barva značí nedostatek železa mám takovej dojem


S tým železom som si neni taký istý. Myslím že presne toto sa deje aj mne, tiez light mix a biobizz podla navodu. Pozrite podpis. Myslím že na začiatku som postriekal aj s Plantela železo (alebo zalial , neviem), ale bez účinku.
Na priložených fotkách je podľa mňa nedostatok Fe na Magnólii a Astilbe. Magnólia sa po pár postrekoch Plantelou trošku vzchopila a listom sa navrátila zelená farba. žltli najmä mladé listy od špičky a žilnatina ostavala najdlhšie zelená. V extréme chlorotické (žlté) pletivo vybledlo skoro do biela a začalo postupne, hnednúť. Na tych naších konopách mi nesedí to , že hnedé fľaky sú hocikde na listoch. Mne sa veselo objavovali malé hnedé bodky najmä v okolí žilnatiny. niekedy ani okolo najprv nežltli. Potom mi to žltlo vcelku rýchle a hnedé flaky sa zväčšovali. Postihovalo to pár poschodí pod vrcholom, najmä veľké listy spomädzi šišiek. A škvrny začínali proste od stredu listu na žilnatine.
Ph by malo byť v poriadku.

citace:
Ahoj, prosím o pomoc. PH v pohodě, hnojeno Biobizz dle návodu. Teplota klesá ke 13 stupňům přes dobu kdy nesvítím, v době svícení zhruba 20. S teplotou nic neudělám... Vlhkost byla 85 - 90%, to jsem vyřešil přesunutím do jiný místnosti, teď mám zhruba 50%. Kytky jsou asi ve 38. dni květu. Northern Light.


Tendr, skús poriešiť tú teplotu, skontroluj teplotu zálievky (u mňa bola min 18°C), a množstvo. U mňa toto nebolo úplne ideálne. Ale či je to príčinou tých fľakov veru neviem.

Veľa šťastia prajem...
J.
Jagditrax
Tendr: ešte ma napadol nedostatok mangánu Mn http://grower.cz/forum/showthread.p...9267#post369267 ale istý som si nebol. Môže ho spôsobiť vyššie Ph alebo nadbytok Fe. Zadaj "manganese deficiency" do vyhľadávača a poskúmaj
TomasD
hoj všem zkušeným
mám to z venku přesazený už 8týden na 12h cyklus a tohle mi udělali listy hned zkraje ,hnojim plagronem dle návodu ,dokud se to nedotknulo paliček tak jsem to nějak nehrotil, jen jsem ubral hnojku a to přesnéjším odměřováním, dá se s tim ještě něco dělat ? konce lístků palic osychají, zatím jsem zvednul vlhkost ale takhle v květu se trochu bojim plísně
TomasD
Zdravim
mám prvně kytky pod lampou, přesadil jsem je v říjnu z venku ,venku se zelenaly moc pěkně jenže dle rad zahradníka jsem zastřihoval průběžně velké listy což už neudělám , po přesazení do 25l květináčů a nasvícení jsem přihnojil plagronem na růst ,zřejmě asi víc než bylo zdrávo tak mi listy začli žloutnout a na konci sesychat, původně jsem myslel že je to plíseň takŽe biooil bo co na rajčata nástřikem na listy 2krát postřik, následně jsem od plagronu koupil hnojku na květ plus green sensation plus phitamin ,to vše aplikoval dle návodu na lahvičkách , hnojim jednou týdně jak je uvedeno v návodu, zálivka každý den, 1,5l na 5 květináčů 8 kytek dávám pozor aby nebyla suchá zem a hlavně aby to dejchalo tak kontroluju jestli jsou misky pod vlhké nebo nalité, když voda druhý den nezmizí nezalévám, chtěl bych se vyvarovat napříště jakýmkoliv chybám tak pls poraďte co bylo tak špatně
caseage
TomasD: já měl podobný problém s zastřihnutím velkých listu a už to nikdy nebudu dělat rostlinám pak trvá dlouho se z toho vzpamatovat
H+H
Zdravim groweři, před dvěma dny se mi takhle začali kroutit listy.
1 obrázek

2 obrázek

3 obrázek


Myslel jsem si jestli to není PH, protože jsem ho měl 5,5-6 nebo přehnojením (méňe pravděpodobné, hnojím jako vždy) tak jsem ph zvýšil na 7 a roztok v bubláku dost naředil vodou. No a tak to bylo po zbytek světla a přes tmu. teď to zas svítí a ještě trochu se to zhoršilo. Je to Ed R Superbud v Bubleru hnojenej GHE. Teplota je max 28°C a min 17°C. Světelná perioda 12/12 4.týdny (teď 5.).

A na druhý kytce v kokosu hnojený tabletou aptus, stejný stáří a podmínky to vypadá takto.

4 obrázek

to se mi taky moc nelíbí :(

Kdo ví a poradí co s tím?
Hlava
ERSB ?? , no to je celkem normal ten to tak dělá a ty mu ješte pomáhaš nizkou teplotou chce to aspon 20°C , v noci , č. 4 je uplně v pohodě a ty první 3fota , to je na cele kytce , nebo jen na 3listech ?? cau Hlava
H+H
citace:
Původní příspěvek od Hlava
ERSB ?? , no to je celkem normal ten to tak dělá a ty mu ješte pomáhaš nizkou teplotou chce to aspon 20°C , v noci , č. 4 je uplně v pohodě a ty první 3fota , to je na cele kytce , nebo jen na 3listech ?? cau Hlava


Ty první tři fota jsou na celejch kytkách ale ne uplně na všech listech jen některý. Taky se mi to udělalo na hibiscus a vánoční hvězdě :(, ty jsou teda v hlíně.
Hanybal
zdrvím členy
takže mam kytičky ve květnícich 6l ,PH zalivky davám 6, použivam :
pěstební medium-čistý kokos,
hnojiva: CANA COCO,do 15 L vody ,24 h odstáte davam
A-45ml,B-45ml,CAnazym 45ml, doplniji boostrem a rizotonikem
stale se mý na rostlinah objevuji sucha misat lis pote odpoda a umíra ,plísen to neni vyzkoušel sem několik typu postřiku bez vysledku postřiky: kuprikol 50MZ ,akrobat MZ,previcur 607 sl,bez vysledku prosím o radu kiti vypadaji zdravě ael satle jsou jakoby sekle ,sattn udržuji v čistotě, předem děkuji všem z rady
Hanybal
jelikož jedu cannu poprvé nezkouším nic na vlastní pěst a držim se navodu vyrobce: http://www.canna-cz.com/ pomocí kalkulatoru živin ,spiš se divim že pokud daavš 5+5 že nemaš malo pohnojeno?
snuk1
Zdar, mně tohle dělali AH... je to přehnojený a pálí se ti to... je to dycky buď přebytkem nebo nedostatatkem, ale u tebe to je přebytek... já ze startu dávám jen osmózovou vodu a jen 10ml na 10l od každýho.. jen ale A+B... ec to dělá určitě pod jedna, už to nějak mám v oku. Pořádně bych to prolil čistou vodou a pořídil osmózovku... pak ti to pojede i podle tabulkových hodnot, protože když se podíváš, tak CANNA i na svojí tabulce uvádí dávkování pro vodu o 0,01 EC
guerilla
Víte někdo?

Biobizz light mix
pH zálivky 6,5
EC 0,70
Hnojky B'cuzZ A+B, atazyme, wortel, Supervit, GHE pH dry down
Hlava
2 guerilla , lej to čistou vodou odstatou 24h , tak 7dni , budou v poho :)
guerilla
No to teda nevím, jestli je opravdu optimální, neboť jsem měl doposud za to, že už vyžraly light mix a nemaj mikroprvky. Mimo jiné díky poddimenzované výši EC nedostatek fosforu, což se, teď v květu, začalo intenzivně projevovat. Aj N a K chybí...

Druhý tip byl vsazen na plíseň - Hodinář identický případ zhodnotil a identifikoval jako plísňové onemocnění, nicméně těžko říci, zda-li je tento verdikt objektivním -, což se mi pozdávalo po dnešní kontrole jako velmi pravděpodobné, respektive jsem nabyl tohoto názoru a šel se ujitit sem, do tohoto threadu, kde jsme právě narazil na Hodinářův příspěvek a utvrdil se v mé domněnce...

Mno, nevím, teď jsem naopak toho názoru, že chybí NPK a mikroprvky... Uvidíme.

Každopádně díky za tip, trochu mi pomohl v ujasnění vlastního úsudku.
jestedman
hele počitam že ph máš vklidu a metry zkalibrovaný, pak bych se přikláněl ke strejdovi hodinářovi, ta nekroza nevypada na nedostatek. na druhou stranu plísně bývají jasně ohraničené fleky, ty to máš dost rozlezlé :)
koukni na kořeny...
tomas2pet
guerilla: A jsou to listy nahoře nebo ve spodní části? V případě spodní části by to mohlo být způsobeno vlhkostí, asi bych to taky přihnojil. Chtělo by to fotku celé kytky.
Nevím jaký máš ty B'cuzZ ale většinou jsou strašně předraslíkovaný, čert ví, proč tam serou tolik toho K.
caseage
citace:
Původní příspěvek od Hlava
2 guerilla , lej to čistou vodou odstatou 24h , tak 7dni , budou v poho :)


souhlasím s Hlavou tím nic nezkurvíš a pokud přidaš peroxid tak po dvou dnech bys měl vidět změnu
witchie
citace:
Původní příspěvek od Hanybal
zdrvím členy
takže mam kytičky ve květnícich 6l ,PH zalivky davám 6, použivam :
pěstební medium-čistý kokos,
hnojiva: CANA COCO,do 15 L vody ,24 h odstáte davam
A-45ml,B-45ml,CAnazym 45ml, doplniji boostrem a rizotonikem
stale se mý na rostlinah objevuji sucha misat lis pote odpoda a umíra ,plísen to neni vyzkoušel sem několik typu postřiku bez vysledku postřiky: kuprikol 50MZ ,akrobat MZ,previcur 607 sl,bez vysledku prosím o radu kiti vypadaji zdravě ael satle jsou jakoby sekle ,sattn udržuji v čistotě, předem děkuji všem z rady

kamo sniž dávku hnojiv máš to fakt mazec přewhnojený hnojiva nejsou všelék lepší mín než víc jukni mi na orange bud mě jsem to samý :) naštěstí jsem je zachránil :)
guerilla
To Jested:

Kořeny ťip ťop. No, měl jsem identicky vypadající listy, jak Hodinář. Ale před třemi dny jsem jim dal jen čistou vodu s enzymy a přijde mi, že se symptomy od té chvíle horší. Tipuju deficit anebo plíseň.

To tomas2pet:

Převážně na vrchních. Jo, taky jeden z faktorů - vlhkost -, co mě napadl. Jde o to, že jsem na dva dny musel vyhodit cirkulační ventilátor a pak se vše začalo kurvit. B'cuzz Voeding A+B (21-14-28 :eek: ). Teď jsem jim nandal 2,5ml/1L A+B, super vit a trochu PK13/14 - EC 0,93 a pH 6,4-6,5. Uvidíme. Jo a vlhkost za tmy max 68%.

To coseage:

v případě deficitu se tím zkurví všechno.
tomas2pet
guerilla: No těžko soudit,.. jestli je to převážně na vrcholcích, tak si přidal PK, a tím si to znovu nakrmil Dralíkem.
Předpokládám, že všechny parametry jsou ok.
Propláchnout, a jiný hnojiva..
Ale jistej si nejsem:D

guerilla
Mno, PK jsem tam dal až teď.

Výstupní EC, po prolití zálivkou s EC 0,9, bylo 1,08 a pH 6,4 (lito 6,5)
k0ny
Ahoj, podle mě je do nedostatek fosforu, delaly mi to kytky v prvni polovine kvetu. Zlepsilo se mi to kdyz jsem zalival casteji a prestalo to az jsem zvedl hnojky. Pestu zdar
flowtek
zdravim panove
Mám problém s tímlhe : listy se mi z ohýbaji směrem dolů a zůžují se(kroutí se jak feferonka). Vypadá jako kdyby byla povadlá ale zalívám normálně.:) Nevite nekdo cim to muze bejt? ten ptoblem jsem tu nasel...ale odpoved ne.
dik
flowtek : A co foto nebude.Já myslím že to máš přelitý.
guerilla
HurricaneGeorge

Kdyby bylo EC takové, jaké říkáš, znamenalo by to, že mám EC metr, který ukazuje naprosté bludy... jenže neukazuje, takže zřejmě hnojiva pro hydro a hlínu od B'cuzz jsou jiná.
witchie
:D:D hustej ec metr :D:D
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od guerilla
HurricaneGeorge

Kdyby bylo EC takové, jaké říkáš, znamenalo by to, že mám EC metr, který ukazuje naprosté bludy... jenže neukazuje, takže zřejmě hnojiva pro hydro a hlínu od B'cuzz jsou jiná.


Ahoj,
tak to se omlouvám, nenapsal jsi že je to na hlínu, jenom Voeding a já se podíval na svoje hnojky a tam je to stejný...
Ale i tak si myslím že ta hodnota EC je nějaká nízká.

Od jaké firmy máš PK 13-14? od ATAMI?
Pokud ano tak udělej následující. Odměř si přesně třeba 5l vody, změř jeho EC a pak přidej 5ml PK 13-14, měření opakuj. Rozdíl EC při této jednotkové koncentraci by měl být 0,31.

Pěkné svátky :-).
guerilla
To HurricaneGeorge

Proč dělat 5L, když je poměr 1ml/l?

Udělal jsem 1l vody + 1ml PK13/14, při tomto poměru:

voda 0,26
+
PK 13/14 od Atami 0,35
=
EC 0,61

Jestli ukazuje blbě, tak o 4 setiny více.

Každopádně díky za názor, co a jak ukáže až čas.
HurricaneGeorge
2 guerilla:
Tak ten můj původní příspěvek jsem smazal, byl zavádějící.

Odpovědí je že když naměříš přesně 5l vody a pomocí pipety/byrety/stříkačky přesně 5ml hnojiva vnášíš do měření menší chybu než u menších objemů.
Injekční stříkačkou třeba na 5ml opravdu nejde přesně měřit 1ml.
Nevím jak jsi to měření přesně prováděl. Ale nevypadá to zase až tak odlišně... třeba PK od Bio Novy mění EC od 0,391,
Takže ti jde dobře. No já si celou dobu myslel že máš hydro hnojiva.
Banány
zdravim, mam dost vážnej problém s listama. Z počátku se udělaj malinký kulatý hnědý suchý flíčky a přechází do totálního vyschnutí a zkroucení listu. Vypíšu návrhy čím si myslim že to může být a samozřejmě aspekty proč asi.
1. špatná zálivka - zalévám odstáhou vodou s 1ml/L Dutch Pro - Take root, Ph zálivky 6.5-6.8. Dělají to všechny kytky co mám, jak mimo matkárnu tak i ty za oknem.
2. špatná zemina - když jsem přesazoval neměl jsem zeminu, venku mráz, tak jsem namíchal 50% Zeminu pro pokojovky s aktivním humusem + 50% použitá zem. s předchozího pěstu vyklepaná z kořenů. Vypadá to, že to bude tohle ale nevím čím, zda nějaký nedostatek prvku nebo přehnojený kvůli tomu aktivnímu humusu, ostatní kytky v jiné zemině zatim tyhle příznaky neprokazují.
3. špatné klima - tím bych řekl že to nebude, ve skříni pri svitu 22°C u spodku, 26-28°C na špičkách, jednou sem neuhlídal a bylo pár hodin 32°C a při tmě se může stát min. 17° ale běžně 20°C.
Edit: Jen ještě dodám že kytky byly předtím ztrápené, byly ve sklepě kde padala teplota pod 16°C a vlhkost padla až na 30%. Může to poznamenat rostlinu na věčnou budoucnost?
Omlouvám se za kvalitu fotografií, nemám u sebe foťák.
A jseš si jistej že ta hlína byla určitě bez zvířátek?
Jestli nemáš nějaký potvory v tý hlíně.
Samulele
citace:
Původní příspěvek od Banány
zdravim, mam dost vážnej problém s listama. Z počátku se udělaj malinký kulatý hnědý suchý flíčky a přechází do totálního vyschnutí a zkroucení listu. Vypíšu návrhy čím si myslim že to může být a samozřejmě aspekty proč asi.
1. špatná zálivka - zalévám odstáhou vodou s 1ml/L Dutch Pro - Take root, Ph zálivky 6.5-6.8. Dělají to všechny kytky co mám, jak mimo matkárnu tak i ty za oknem.
2. špatná zemina - když jsem přesazoval neměl jsem zeminu, venku mráz, tak jsem namíchal 50% Zeminu pro pokojovky s aktivním humusem + 50% použitá zem. s předchozího pěstu vyklepaná z kořenů. Vypadá to, že to bude tohle ale nevím čím, zda nějaký nedostatek prvku nebo přehnojený kvůli tomu aktivnímu humusu, ostatní kytky v jiné zemině zatim tyhle příznaky neprokazují.
3. špatné klima - tím bych řekl že to nebude, ve skříni pri svitu 22°C u spodku, 26-28°C na špičkách, jednou sem neuhlídal a bylo pár hodin 32°C a při tmě se může stát min. 17° ale běžně 20°C.
Edit: Jen ještě dodám že kytky byly předtím ztrápené, byly ve sklepě kde padala teplota pod 16°C a vlhkost padla až na 30%. Může to poznamenat rostlinu na věčnou budoucnost?
Omlouvám se za kvalitu fotografií, nemám u sebe foťák.


Zdar podla mna mas solidne zasoleny substrat,doporucujem vydatny preplach upravenou vodou a na zaver mozna enzymes.
flowtek
citace:
Původní příspěvek od mmaall
flowtek : A co foto nebude.Já myslím že to máš přelitý.


Hele, je to na prvni strance, prispevek od luxu5....ma tam dve fotky a ta prvni je muj problem.....
Vsechny zalejvam stejne a ostatni sou v pohode. a celkove vypada jinak a je takoa oslabena a nevim proste no. Je to 19 dnu na rustu.
Bohuzel nemam nic, cim bych mohl fotit:(
executor
Zdravim, mám docela zásadní problém s listama. V růstové fázi víceméně nebyl problém, kromě tuhého boje s vlhkostí. Po přepnutí na květ začly kytky z tmavě zelené barvy pomalu světlat a mají lehce zakroucené listy, jak kdyby byly přelité. Jsem ve 14dni květu, vlhkost kolem 50%. Vypadají jak kdyby byly trochu přidušené, problém s Ph se mi nezdá pravděpodobný, zalívám celou dobu tou stejnou vodou octem lehce upravuji Ph na 6,5. Po čase začly i některé listy především ve spodní části schnout a sami odpadat. Zítra bych případně přiložil lepší foto.
HurricaneGeorge
Zdarec,
jeden problém který máš je v úpravě pH. Nechápu jak nikdo může upravovat pH organickými kyselinami - jak citronovou tak octovou. Způsobuje mnoho problému, už jenom kvůli tomu že octovka působí antibakteriálně a zabije vše živé v půdě (nebudu vysvětlovat na co je v půdě edafon), dále není tak silná jako anorganické kyseliny. Potřebuješ jí větší množství a do půdního roztoku vnášíš anionty octanové, absolutně nevyužitelné pro rostlinu.
Začni používat na úpravu pH anorganické kyseliny - dusičnou / fosforečnou a pak uvidíš...

Výtažek z jednoho mého příspěvku:
Kyslina dusičná v růstu se používá proto že vnáší kyselé protony (snižují pH) a anion dusičnanový (přijatelný rostlinou). Kyselina fosforečná také vnáší kyselé protony a anion fosforečnanový (ve vodě bude jako dihydrogenfosforečnanový a hydrogenfosforečnanový - přijímané rostlinou). Naopak hydroxid draselný se přidává na zvýšení pH - obsahuje hydroxylový ion (zvyšuje pH) a ion draselný (vstřebatelný rostlinou). Těmito kyselinami a louhem vnášíš pouze NPK a upravuješ pH!
Banány
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge

Výtažek z jednoho mého příspěvku:
Kyslina dusičná v růstu se používá proto že vnáší kyselé protony (snižují pH) a anion dusičnanový (přijatelný rostlinou). Kyselina fosforečná také vnáší kyselé protony a anion fosforečnanový (ve vodě bude jako dihydrogenfosforečnanový a hydrogenfosforečnanový - přijímané rostlinou). Naopak hydroxid draselný se přidává na zvýšení pH - obsahuje hydroxylový ion (zvyšuje pH) a ion draselný (vstřebatelný rostlinou). Těmito kyselinami a louhem vnášíš pouze NPK a upravuješ pH!


Jo ale někdo je prostě nemá a nemůže v okolí sehnat, hm... jako třeba já! takže jsem to dělal kys. citron. v krystalech a kytky v normě. Neřekl bych že jim to nějak škodí. Zdarec
asi_sem_moc
citace:
Původní příspěvek od Banány


Jo ale někdo je prostě nemá a nemůže v okolí sehnat, hm... jako třeba já! takže jsem to dělal kys. citron. v krystalech a kytky v normě. Neřekl bych že jim to nějak škodí. Zdarec


To nemůžeš obětovat 200,- za litr kyseliny, která ti vydrží x let? Navíc pro dobro kytek...
HurricaneGeorge
Jenom poznámka, žíraviny jako kyseliny a louhy nelze posílat poštou! proto se prodává od GHE pH minus v práškové podobě, které už lze posílat poštou.
Osobně bych doporučoval klasické kyseliny ale pokud nelze nikde koupit tak si nechat poslat tento prášek... musí to opravdu vydržet mnoho let!

Zajímavé je složení: oproti klasickým anorganickým kyselinám jsou to jejich sole. A to sole vzniklé neutralizací slabých zásad či zásaditých oxidů se silnými kyselinami. Vzniklá sůl při hydrolýze ve vodě vykazuje značně kyselé vlastnosti a snižuje pH. Jsou to sírany, dusičnany a fosforečnany hořečnaté (možná zinečnaté či jiné sole tvořeny dalšími mikroprvky, neznám přesné složení).
Oproti klasické kyselině dusičné/fosforečné, kde stačí přidávat opravdu pár kapek bude zapotřebí přidavat větší množství tohoto prášku a bude určitě více zvyšovat EC.
executor
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge
Zdarec,
jeden problém který máš je v úpravě pH. Nechápu jak nikdo může upravovat pH organickými kyselinami - jak citronovou tak octovou. Způsobuje mnoho problému, už jenom kvůli tomu že octovka působí antibakteriálně a zabije vše živé v půdě (nebudu vysvětlovat na co je v půdě edafon), dále není tak silná jako anorganické kyseliny. Potřebuješ jí větší množství a do půdního roztoku vnášíš anionty octanové, absolutně nevyužitelné pro rostlinu.
Začni používat na úpravu pH anorganické kyseliny - dusičnou / fosforečnou a pak uvidíš...

Výtažek z jednoho mého příspěvku:
Kyslina dusičná v růstu se používá proto že vnáší kyselé protony (snižují pH) a anion dusičnanový (přijatelný rostlinou). Kyselina fosforečná také vnáší kyselé protony a anion fosforečnanový (ve vodě bude jako dihydrogenfosforečnanový a hydrogenfosforečnanový - přijímané rostlinou). Naopak hydroxid draselný se přidává na zvýšení pH - obsahuje hydroxylový ion (zvyšuje pH) a ion draselný (vstřebatelný rostlinou). Těmito kyselinami a louhem vnášíš pouze NPK a upravuješ pH!



Zdarec, díky za odpověď, trochu si tady netykám s fórem a nevšiml jsem si že se mi uploadnul starý příspěvek, tak zde píšu ještě víc info:

"Zdravim, mam dost zavaznej problem s listama, kytky po celou dobu faze rustu byly uplne v pohode, krasny, velky napuchly listy a dychala z nich svezest. Po prepnuti na kvet najednou zacly problemy, vetsina listu se jakoby zmensila, jsou male a tenke a nekterym kytkam zacly listy hodne svetlat. Vypadaji jako kdyby byly pridusene, cili problem s Ph, celou dobu ale zalivam tou stejne upravenou vodou s PH 6,5. Vlhkost se drzi okolo 50% s kolisanim 5 max 10%,teplota pada v noci na 20°,kdyz je zapla lampa tak kolem 28°. Holky jsou ve 14 dni kvetu. Hnojim Alga Bloom.Na fotce vypada list jako prehnojeny,ale muj osobni nazor je ze tim to neni.Moje mistnost je problematicka a je v ni umisten kotel ktery lehce zatezuje,po konzultaci jsem ale naznal ze to neni vubec zadny problem, do mistostni jsou otevrene dvere takze vzduch muze cirkulovat."

Znamenalo by to že se teda ocet po měsíci a půl nahromadil v hlíně a teď mi to dělá tyhle prasárny, nebo to vypadá i na jiný problém? Uploaduju fotky.
HurricaneGeorge
Zdarec,
přijde mi to jako nedostatek manganu (možná problém se železem). Přehnojením to nebude...

V roslinách nedochází k redukci přijímaných dusičnanů na amidický dusík který je obsažen v aminokyselinách, potřebných na stavbu bílkovin...Třeba mangan a další mikroprvky jsou obsaženy v enzymech a katalyzující tuto redukci... to je dost velký problém!

http://grower.cz/forum/showthread.p...9267#post369267

Jinak v půdě by se neměli tyto octanové anionty kumulovat, pokud vím dobře z analytické chemie tak se ničím nesrážejí... Takže doporučuji výplach květináčů větším množstvím vody a tyto vzniklé sole - octany (draselné, hořečnaté, vápenaté, atd.) přejdou do výluhu.
Ray.Wost
AHOJEC... PROSÍM O POMOC...
Mám tu nemoc, co jsem doma ještě neměl (nejsou to žádní škůdci-prověřeno) a nevím si rady - na pár listech jsem to měl už na minulém indoor "take-u".
Kytky jsou z klonů, nebyl s nima problém (SensiSkunk,Vertigo,SuperSilverHaze a jeden kros mezi SSH a SS). Hlína BioBizz Lightmix,hnojky BioBizz-nyní Bloom,TopMax,Heaven, občas Alg-A-Mic),Grow nedávám,Ph rovnám na 6,2;S-400W,ofuk,odtah-vše normálně fungovalo už dříve-žádné změny hnojení (spíš méňě) nebo sestavy za poslední rok-řízky jsem už také měl (a jednou jsem to na nich lehce zaznamenal už minule). (EDIT: ničím nestříkáno !!)

A nevím... ;o(
1.Přehnojení? - to se mi nechce ..
2.Nedostatek Draslíku? - zablokovaný tvrdou vodou ?
3.Plíseň (ale to nevím - 30% vlhkosti)
Nevypadají, že by jim to nijak vadilo, ale je toho čím dál víc.. ;(

Pomozte, prosííííím... nenašel jsem tu nic podobného (všude možně)...PLS PLS PLS
Děkuji velice předem za jakoukoliv pomoc !!
HurricaneGeorge
2 Ray.Wost:
a co nedostatek VÁPNÍKU či BÓRU?
http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422

Nezaléváš náhodou demineralizovanou vodou? (destlilka, reverzní osmóza)
Ray.Wost
Hojec George ;o)
teď jsem zaléval a měřil jsem ph odpadního roztoku a je tam 5,2.. což je samozřejmě špatně.. může to být tím? Vápník mě také napadl, ale vzhledem k tomu,že máme doma v trubkách extrémně tvrdou vodu a tu právě používám..takže obava byla opačná, aby mi vápník nezablokl právě draslík.. co myslíš ?
HurricaneGeorge
2 Ray.Wost:
Tak to pH je dost nízký, máš hodně kyselý substrát...
pH 5,2 je i dost nízký na hydro, ale tam by to tolik nevadilo protože všechny přístupné ionty volně "plavou" ve vodě a jsou neustále přístupné rostlině (pokud je správné pH).
Narozdíl od toho v půdě jsou ionty v půdním roztoku (záleží na množství vody - když je půda suchá tak se ionty vysrážejí ve formě příslušných solí - proto význam "zasolení substrátu") nebo jsou vázany na sorpční půdní komplex (na SPK vázány převážně kationty jako vápenaté, draselné, amonné, atd.) - což může být výhodou i nevýhodou zároveň.
Některé ionty můžou být nepřístupné z SPK při špatném pH, třeba ty ionty vápenaté a draselné při příliš nízkém pH.
Ray.Wost
2:HurricaneGeorge:
Díky moc za naprosto komplexní pohled na věc a rady!-klobouk dolů!!..věřím, že je to tím pH - pomalu ho budu zvyšovat ve vodě..možná by bylo fajn to celé prolít vodou a pak nějaké mořské řasy nebo fishmix ?
Nechci aby kytky měly šok z pH výkyvu, ale neexistuje způsob, jak pH upravit rychleji než prolít bez hnojek (odsolit) a pak pomalu zvyšovat pH zálivky ?
Díky moc za rady...vážím si toho!!!
dexda
Zdravím, možná jsem někde něco přehlédl, ale na kytkách přemístěných z out do in se objevilo na některých listech něco, co jsem nedokázal přiřadit k nalezeným popisům.
dexda
A ještě jedna "Vánoční" kytka :)
Jedná se o Buble Gumx AK47, ze semene, původně určenou jako matka. Jenže stavba nebyla přesvědčivá, takže byla přesunuta do "mučírny", pod, či spíše vedle původně pouličního osvětlovacího tělesa z cca 60-70. let s výbojkou (novou) 110W, aby ukázala, co BGxAK47 udělá v květu. Bez dalšího zařízení rostla, rostla, začala kvést a pak se patrně vzhledem k blížícím se Vánocům začala vybarvovat.....

Listy jsou pokryty bílou vrstvou jen shora, ovšem ne spadem ze stropu, ale něčím, co listy produkují na povrch. Není to nejspíš ani houba, ani plíseň, nemá to žádnou vůni ani chuť. Listy se po přepnutí patrně vlivem dočasného přelití poněkud srolovaly dolů, ale pak už se dále nezhoršovaly, kytka vykvetla vybarvila se :) a dozrála. Teď už visí hlavou dolů...

Napadá někoho, co to může být?

PS: vedle byly umístěny další 3 nepoužité řízky, které jako bonsaje dokvetly ve velikosti 10-15 cm a na jejichž listech se bílý povrch objevil cca o 6 týdnů později.
HurricaneGeorge
2 Ray.Wost:

SPK + jeho vlastnosti + schopnost vázat různé kationty při různých podmínkách je dost složitý problém, ale pokusím se to vysvětli a poradit (ne že bych to nevěděl ale špatně se to vysvětluje v jednom příspěvku)...
Vápník není jenom důležitou živinou ale zároveň pufruje (ustaluje, vyrovnává) pH půdy, takže nedochází k jeho velkým výkyvům. Musí tedy být vázán na SPK. Obecně vápník nemá tendenci se nechat vytěsnit jinými kationty ale občas se to stane, pokud jsou splněny následující podmínky:

1) máš ve vodě velký obsah železitých solí (rezavou vodu od železitých solí), ty totiž se lépe vážou na SPK a vyplavují vápník. Přídavkem hnojiva které obsahu určitě draselné kationty (nemají tendenci se navazovat, ale pokud je překročena určitá jejich koncentrace - což v přidávaných hnojivech je velká) tak vytěsňují tyto železité ionty. Ty následně hydrolýzou (reakce s vodou) vytvářejí nerozpustný hydroxid železitý a zároveň se uvolní kationty H+, které snižují pH půdy (takzvaná potencionální půdní kyselost)

2) zaléval jsi někdy vodou s příliš nízkým pH a zároveň vysokou koncentrací draselného hnojiva (klasický přehnojení, dobrý sledovat pomocí EC), kdy opět vápník vytěsníš a nahradíš ho draslíkem a vodíkovými kationty (snižují pH)

3) špatné složení půdy - velké množství rašeliny která je dosti kyselá (půdní pH už od začátku špatné)

4) SPK s převahou montmorillonitu má větší afinitu ("nesnášenlivost") k iontů vápenatým a hořečnatým než SPK kaolinitický (mají různou strukturu, bobtnavost, schopnost vaznosti na SPK) - jenom ze zajímavosti, nemáš prostředky jak zjisti z jakého sekundární nerostu vznikla tvoje půda...

5) nedostatek vláhy - spíše se sorbují kationty draselné či amonné než vápenaté či hořečnaté

6) přídavek hnojiv fyziologicky kyselých - nemusejí v roztoku vykazovat kyselé pH. Příkladem je třeba ion amonný NH4+ (obsahuje ho většina dusíkatých hnojiv), který je využit rostlinou za vzniku aminokyseliny a zároveň dojde k uvolnění kationtu H+, který je vyloučen kořeny do půdního roztoku, kde může být dále navázán na SPK a při další zálivce bude způsobovat snižování pH.

7) kombinace všeho :-D

Příčin je opravdu mnoho...

ŘEŠENÍ PROBLÉMU:
Při tak nízké hodnotě pH ti moc nepomůže zalévat vodou s pH 7 (ve vodovodu vyšší asi 7,5 proti korozi trubek, na vzduchu pohlcuje CO2 takže se mírně sníží). Na zvýšení pH na 6 by jsi jí potřeboval opravdu velké množství, trvalo by relativně dlouho a je to spousta práce.

Dalším řešením by bylo zvýšit pH zálivky třeba na 8-9 pomocí pH+, což je nic jinýho než hydroxid draselný. Vyrovnání pH by bylo opravdu rychlé, ale vnášel by se zbytečný draslík (který později můžeš přidat pomocí hnojiv) a nijak by jsi neřešil množství vápníku, který mohl být v minulosti už vyplaven z SPK.

Tudíž asi nejlepším řešením bude přídavek klasického vápence, či spíše hašeného vápna - přídavek jak vápníku tak i úprava pH.
Hašený vápno seženeš ve stavebninách, jeho rozpustnost je 1,7g v jednom litru vody. Zjisti hodnotu pH tohoto roztoku, a případně nařeď vodou na hodnotu 8-9. Tím zalij květináče a nech trochu vody vytéci a změř pH. Můžeš do tohoto roztoku přidat hnojiva (třeba v poloviční koncentraci - aby nebyly vyplaveny všechny ostatní ionty vázány na SPK pro využití rostlin - nejlepší sledovat pomocí EC). Postup opakuj do té doby než se dostaneš na pH 6. Pokud se časem bude hodnota zase snižovat, doporučuji do substrátu zamíchat agro perlit (pH myslím okolo 8).

Vše s rozvahou a raději po menších dávkách.
Tímto by byl vyřešen problém s pH a nízkým obsahem vápníku v půdě.

Zbývá vyřešit nedostatek vápníku v rostlinách (kořeny pořešeny, zbývají listy):
Vápník je nepohyblivý prvek v rostlinách (viz http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422). Jeho nedostatek se nejdříve projeví na kořenovém systému, pak na listech. Doporučuji ještě provést postřik listů roztokem vápence na rychlé odstranění jeho deficitu (přes listy je příjem během pár desítek minut, přes kořeny i desítky hodin). Postižené listy se časem uzdarví, tak je nestříhej... (snížíl by jsi plochu na které probíhá fotosyntéza).
Každopádně nepřekračuj doporučenou koncentraci vápence, nebo ty listy spálíš a postřik prováděj po vypnutí světla na noc. Dávkování viz odkaz.

No tak snad jsem napsal vše co jsem chtěl. Je toho strašně moc o vápníku a o pH půdy. Raději osobně mám hydro kde vím co mi plave v roztoku oproti půdnímu roztoku a SPK. Do půdy se mi ještě nechce, ikdyž bych jí asi zvládnul, ale teď budu blbnout s hydrem :-).

Snad se ti ten problém vyřeší a holky budou OK.
Měj se
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od dexda
A ještě jedna "Vánoční" kytka :)
Jedná se o Buble Gumx AK47, ze semene, původně určenou jako matka. Jenže stavba nebyla přesvědčivá, takže byla přesunuta do "mučírny", pod, či spíše vedle původně pouličního osvětlovacího tělesa z cca 60-70. let s výbojkou (novou) 110W, aby ukázala, co BGxAK47 udělá v květu. Bez dalšího zařízení rostla, rostla, začala kvést a pak se patrně vzhledem k blížícím se Vánocům začala vybarvovat.....

Listy jsou pokryty bílou vrstvou jen shora, ovšem ne spadem ze stropu, ale něčím, co listy produkují na povrch. Není to nejspíš ani houba, ani plíseň, nemá to žádnou vůni ani chuť. Listy se po přepnutí patrně vlivem dočasného přelití poněkud srolovaly dolů, ale pak už se dále nezhoršovaly, kytka vykvetla vybarvila se :) a dozrála. Teď už visí hlavou dolů...

Napadá někoho, co to může být?

PS: vedle byly umístěny další 3 nepoužité řízky, které jako bonsaje dokvetly ve velikosti 10-15 cm a na jejichž listech se bílý povrch objevil cca o 6 týdnů později.



zdar - tohle vypada na padli - a podle fotek je to fest rozsirene ....
Ray.Wost
2:HurricaneGeorge..
ještě jednou moc díky za naprosto vystihující odpověď(K+ nejzaslouženější;).. můj problém bude zřejmě 2-ka a 6-ka..Nikdy dřív jsem s tím problém neměl,ale je to od přidání BioHeaven do zálivek (používám ho cca na poslední 3 "kola"-a asi neobratně)-je to opravdu kyselá záležitost,která sama o sobě upravuje dost pH vody, takže si dovedu představit, že při kombinaci s ostatními hnojivy na květ (s vyšším poměrem dávkování) může toto provést..
Srovnám to vápencem.. a na příště koupím EC metr ;o) THNX..
zmijak
zdarec prosim o radu na listech se mi zacali delat hnede tecky listy krouti a od prostred listu zloutnou Ph 6 Teplota 28 ve dne a 21 v noci vlhkost 50% cca30den kvetu prosim napiste viz foto
zdravim

mam problem s listy začali se mi divne kroutit a usychat....
Zdravim

listy me zacali usychat a divne se kroutit

světlo- 200w cfl

teplota 28den 22noc
vlhkost 60%-70%
substrát LightMix

Kytky ze semen VanillaKusch 22 den rustu
hnojky BioBizz zatim hnojim Grow 2ml FischMix 2ml Algamic 1ml jednou za 3 dny

postřik Phytaminem 1 tejdne
josip222
neni to prehnojené, čím a kolko hnojíš?
môže to byť aj plieseň neskúšal si dáky postrek?
lepšie foto pls.
PIC
sirup
zdar prosim pomoc. tohle jsem objevil na jedne kytce Big Budu...
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=408044

teplota je v klidu, druhy BB je celkem vklidu take a ostatni osazenstvo taktez...

Neni to plisen z moc velke vlhkosti?
citace:
Původní příspěvek od MastrModa
Zdravim

listy me zacali usychat a divne se kroutit

světlo- 200w cfl

teplota 28den 22noc
vlhkost 60%-70%
substrát LightMix

Kytky ze semen VanillaKusch 22 den rustu
hnojky BioBizz zatim hnojim Grow 2ml FischMix 2ml Algamic 1ml jednou za 3 dny

postřik Phytaminem 1 tejdne



Nikdo nic ?????
zmijak
nevcim co to muze byt vyzkousel jsem hnojit moc pak malo potom prolivat vodou a porad se to zloutne od stredu a ty fleky no nevim poradi me nekdo prosim
zmijak
nevcim co to muze byt vyzkousel jsem hnojit moc pak malo potom prolivat vodou a porad se to zloutne od stredu a ty fleky no nevim poradi me nekdo prosim
Hlava
citace:
Původní příspěvek od zmijak
nevcim co to muze byt vyzkousel jsem hnojit moc pak malo potom prolivat vodou a porad se to zloutne od stredu a ty fleky no nevim poradi me nekdo prosim


Prolej to čistou vodou aspoň 3dny se srovnanym pH , vidim to na problem v pH .

citace:
Původní příspěvek od MastrModa
Zdravim

listy me zacali usychat a divne se kroutit

světlo- 200w cfl

teplota 28den 22noc
vlhkost 60%-70%
substrát LightMix

Kytky ze semen VanillaKusch 22 den rustu
hnojky BioBizz zatim hnojim Grow 2ml FischMix 2ml Algamic 1ml jednou za 3 dny

postřik Phytaminem 1 tejdne


Jesti osychaj ty spodní , tak je to normal , to jak máš zkroucené listy je dané genetikou , je to ze semínka tak se může objevit takovahle mutace .Pokud ti nebudou žloutnout listy na většine kytky je to v poho .

citace:
Původní příspěvek od sirup
zdar prosim pomoc. tohle jsem objevil na jedne kytce Big Budu...
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=408044

teplota je v klidu, druhy BB je celkem vklidu take a ostatni osazenstvo taktez...

Neni to plisen z moc velke vlhkosti?


No kdyz je to na jedny tak je to oka , bude to nějakej vykyv v pH , nebo zkontroluj si pH metr , můze to bejt taky jak jsou listy na sobě tak to mohl po postřiku nejak poškodit .


citace:
Původní příspěvek od dexda
A ještě jedna "Vánoční" kytka :)
Jedná se o Buble Gumx AK47, ze semene, původně určenou jako matka. Jenže stavba nebyla přesvědčivá, takže byla přesunuta do "mučírny", pod, či spíše vedle původně pouličního osvětlovacího tělesa z cca 60-70. let s výbojkou (novou) 110W, aby ukázala, co BGxAK47 udělá v květu. Bez dalšího zařízení rostla, rostla, začala kvést a pak se patrně vzhledem k blížícím se Vánocům začala vybarvovat.....

Listy jsou pokryty bílou vrstvou jen shora, ovšem ne spadem ze stropu, ale něčím, co listy produkují na povrch. Není to nejspíš ani houba, ani plíseň, nemá to žádnou vůni ani chuť. Listy se po přepnutí patrně vlivem dočasného přelití poněkud srolovaly dolů, ale pak už se dále nezhoršovaly, kytka vykvetla vybarvila se :) a dozrála. Teď už visí hlavou dolů...

Napadá někoho, co to může být?

PS: vedle byly umístěny další 3 nepoužité řízky, které jako bonsaje dokvetly ve velikosti 10-15 cm a na jejichž listech se bílý povrch objevil cca o 6 týdnů později.


Jo to je padlí , vydesinfikuj si pěstirnu a padlí je houba .

.....a ta fotka predtím je nedostatek vápníku , kvuli špatnemu pH .
http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422 a to samé plati i pro Ray.Wost
fotky co jsou tady ... ješte nekdo neco ?? Ne tak pěknej silvestr přeju Hlava :rasta:
dexda
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer



zdar - tohle vypada na padli - a podle fotek je to fest rozsirene ....


Prolezl jsem co mi strejda Gůgl našel, ale nikde jsem na nic podobného nenarazil. To "moje" totiž nemá žádný vývoj... jen cca během týdne přijde, zintenzivní bělost a tím to končí... dalších 6 týdnů beze změny, zatím, co kytka dokončí kvetení, zhnědnou květy atd.
Navíc se ten povlak vyskytuje jen na vrchní straně listů, spodní strana je normálně zelená a zdravá i pod lupou.
Poněkud podobně vypadá padlí dubové, jenže padlí pravé i nepravé, mají vždy nějaký vývoj, ten bílý vzhled je jen dočasná fáze, zatímco u mne je to trvalé, na dotek spíše krystalické struktury.

Po likvidaci kytek jsem prostor vystříkal peroxidem cca 10%, snad to bude stačit, nebo mám použít ještě něco učinnějšího?

Jinak díky všem, kdo tady pomáhají radou, neboť jak známo víc HLAV i hlav víc ví! :)

Do nového roku přeji všem co nejvíce důvodů k radosti každý den, nejen s kytkama ....:flick:
Leny4815162342
zdravím, mám problém s listama - začlo to před cca dvěmi týdny.Listy se kroutí, usychají - nejdřív to byly jen ty spodní, ale horší se to.
světlo - výbojka 250w
hnojky - bio grow,bio bloom,top max,bio heaven od biobizz
soubstrát - all mix
teplota - 26 přes den,18 přes noc
ph a ec neměřím
pls poraďte co s tím.Dík
HurricaneGeorge
Vypadá to na nedostek dusíku, množství přidávaných hnojiv nestačí pokrýt spotřebu dusíku, která je na počátku květu velká. Trochu bych ubral bio bloom a o to stejný přidal bio grow. Nemam zkušenost s Biobizz... Stejný problém znám i od Plagron Bloom, kdy má málo dusíku a nestačí to na počátek květu. Stříhal bych jenom ty nejvíce poškozené či mrtvé listy, ty nažloutné se zase vzpamatují...
http://grower.cz/forum/showthread.p...5199#post365199

Jo a nebo máš hodně dusíku a máš blbé pH. Docela si zaděláváš na problémy s tím neměřením pH.
Leny4815162342
i ty problémy začly po přepnutí na květ no .. vyzkouším.Díky!
HurricaneGeorge
jako nemáš zač... a na to pH si kup aspoň akvarijní kapky nebo pH papírky s rozmezím 5,3 - 7,0. Dá se to celkem dobře odhadnout, lepší než nekontrolovat vůbec...:D budeš předcházet problémům a ne já následně řešit až kytky budou umírat... :)
Leny4815162342
a kde ty kapky nebo papirky sezenu?growshop?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Leny4815162342
a kde ty kapky nebo papirky sezenu?growshop?


Gshop, akvarijní potřeby a určitě nejen tam, kamarád kontranet ti poradí ombre;)
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Leny4815162342
a kde ty kapky nebo papirky sezenu?growshop?


Jak napsal Zedy...
Já třeba používám http://www.thermofisher.cz/eshop/7303_0049.html, ale rozdíl barev není moc zřetelný. V Gshopu, nebo v akvaristice http://www.greenhome.cz/katalog/380895. Do budoucna budu kupovat pH elektrodu do měřáku, což je daleko lepší měření :).
executor
Zdravim, tak se ozývám po týdnu a situace se hodně zhoršila a jestli to kytky vůbec přežijou, tak se to razantně projeví na výnosu. Zkoušel jsem holky pořádně dva dny po sobě prolít vodou a za dva dny zalil upravenou pomocí kyseliny fosforečné (namísto octa kde jsem si myslel že bude problém) s ph 6,5 + alga bloom a nic se nezměnilo. Ještě jsem si myslel jestli to není teplotou kdy mi v místnosti klesala v noci na 15°, tak do místnosti zavírám přes noc dveře a ve skříni je přesně 20° tím pádem, a stále žádná změna. Vlhkost se mi držela na 50% a teď z nepochopitelných důvodů je 70%, což je určitě problém v 3 týdnu květu, ale problém se vyskytuje již dlouho a tuto vlhkost pozoruji poslední dva dny.

Kytky vypadají udušené, svěšené listy, některé listy uplně zhnědnou a odpadnou, jiné listy odpadávají i zdravé, kroutí se na všechny strany. Opravdu prosím o jakoukoliv radu, napadá mě nedostatek dusíku, případně nedostatek manganu jak psal původně HurricaneGeorge, takže zítra asi poběžím pořídit a zkusím to.
HurricaneGeorge
2 Executor:
Ahoj,
takže hnojiš jenom Alga bloom?
Podle mě problém s nedostatkem dusíku v počáteční fázi květu, kdy kytka ještě potřebuje jeho velké množství na růst než se zastaví a pak jde "síla jen do palic" a v té chvíli by jsi měl snížit množství dusíku a přidat PK.
Bohužel organominerální hnojivo Plagron Alga Bloom obsahuje málo dusíku na počátek květu, možná má tak vhodný poměr na to období kdy se ti zastaví růst a jedou palice.

Citace o Alga Bloom:
Obsahuje přesně vyvážený poměr dusíku, fosforu a draslíku (1,5-13-14), aminokyseliny, hořčík, síru, vápník a stopové prvky (Fe, B, Mo, Cu, Mn, Zn), které rostlina snadno vstřebává. Složení a poměr prvků v hnojivu Plagron Alga Bloom vám zajistí maximální péči o rostlinu v období květu

z toho lze vidět že má pouze velmi málo dusíku v porovnáním s obsahem ostatních prvků.

Citace o Alga grow:
Obsahuje přesně vyvážený poměr dusíku, fosforu a draslíku (2,9 - 4,9 - 6,9), aminokyseliny, hořčík (síru, vápník) a stopové prvky (Fe, B, Mo, Cu, Mn, Zn), které rostlina snadno vstřebává.

I tak si myslim že toho dusíku není mnoho ale asi to stačí. Na začátku květu když přidáváš pouze alga bloom tak obsah dusíku nestačí krýt spotřebu. Vidím to jako velké minus pro Plagron (pro toho kdo používá bloom od přepnutí - jinak je vždy lepší přecházet postupně a nikdy ne skokově - v přírodě vše probíhá pozvolna :)).

Problém už jsem řešil zde:
http://grower.cz/forum/showthread.p...3488#post933488
Akorád ten uživatel neměří množství přidávaných hnojiv a dávkuje od oka, ani se nedivim že se mu ten problém nevyřešil :D.
stejný problém měl můj kámoš pod 600W, po snížení dávky bloom třeba na 3ml/l přidal grow 1ml/l a problém se žloutnoutím se vyřešil tak do týdne. U tebe už je to hodně kritické. Ale rozhodně ty listy stříhej pouze pokud jsou evidentně mrtvé, spousta by se jich měla vzpamatovat!
S dávkováním hnojiv se můžeš řídit podle mé databáze změn EC (viz podpis) a vypočítat si jaké EC bude mít tvůj mix hnojiv složen z bloom/grow.
HurricaneGeorge
Snad jsi pochopil jak vypočítat EC výsledného roztoku hnojiv které si budeš připravovat...
Obecně má plagron dobře nastavenou doporučenou koncentraci přidávaných hnojiv... i s GreenSensation to dobře sedí, ale prostě nemají moc vyvážený poměr NPK na květ (teda aspoň na období po přepnutí).

Dále budu používat data z mé databáze kterou jsem ti doporučil, v následných výpočtech není brán ohled na EC samotné vody, řeším pouze změnu EC po přídavku hnojiv na danou koncentraci. Reálná hodnota tedy bude vyšší o EC vody.

Až doteď jsi dával bloom 4ml/l - výsledné EC roztoku 4*0,286 = 1,14
Když by jsi k tomu bloom 4ml/l přidal ještě GreenSensation 1ml/l tak výsledné EC bude (4*0,286)+0,381 = 1,53
U těchto biominerálních nedoporučuji přesahovat doporučenou koncentraci - důvod je napsán v té databázi.

Pokud chceš řešit problém s dusíkem tak si můžeš zvolit různé dávkování.
bloom 3ml/l + grow 1ml/l EC bude (3*0,286)+0,215 = 1,07
bloom 2ml/l + grow 2,5ml/l EC bude (2*0,286)+(2,5*0,215) = 1,11

Pro rychlé doplnění dusíku bych použil tu druhou variantu. EC zůstane na tvé původní hodnotě (4ml/l bloom) akorád upravíš poměr prvků v tvůj prospěch.
ween
zdravím přátelé..
vyskytlo se mi na květinách něco, s čím jsem se dosud při pěstu, ani na groweru nesetkal... několik vrcholků přímo pod lampou na vršcích tvoří seskupení úplně bílých lístků plných trichomů. jakoby neměli vůbec chlorofyl, jinak vypadají v pořádku... ostatní rostliny vegetují více než uspokojivě...
box 60x60x140, lampa 400W + cooltube, cca 25 cm nad vršky, teplota při vrcholcích 26-28stC při světle, hnojky biobizz (přehnojené to určitě není).. asi 35tý den květu..

- může to být přesvětlením? moc světla při vrcholcích? budu rád za zkušenost či názor. díky ween
Hlava
http://grower.cz/home/potw.php?...w&photoid=27385

Mrkni sem je to moc světla , taky sem měl 6tikuli v CT hodně blízko a tak to dopadlo , u některejch to uschlo tak že jsem to z kytky nadrtil rovnou do papírku :D
ween
jo jo, to je ono, díky pane Hlava.. w
executor
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge
Snad jsi pochopil jak vypočítat EC výsledného roztoku hnojiv které si budeš připravovat...
Obecně má plagron dobře nastavenou doporučenou koncentraci přidávaných hnojiv... i s GreenSensation to dobře sedí, ale prostě nemají moc vyvážený poměr NPK na květ (teda aspoň na období po přepnutí).

Dále budu používat data z mé databáze kterou jsem ti doporučil, v následných výpočtech není brán ohled na EC samotné vody, řeším pouze změnu EC po přídavku hnojiv na danou koncentraci. Reálná hodnota tedy bude vyšší o EC vody.

Až doteď jsi dával bloom 4ml/l - výsledné EC roztoku 4*0,286 = 1,14
Když by jsi k tomu bloom 4ml/l přidal ještě GreenSensation 1ml/l tak výsledné EC bude (4*0,286)+0,381 = 1,53
U těchto biominerálních nedoporučuji přesahovat doporučenou koncentraci - důvod je napsán v té databázi.

Pokud chceš řešit problém s dusíkem tak si můžeš zvolit různé dávkování.
bloom 3ml/l + grow 1ml/l EC bude (3*0,286)+0,215 = 1,07
bloom 2ml/l + grow 2,5ml/l EC bude (2*0,286)+(2,5*0,215) = 1,11

Pro rychlé doplnění dusíku bych použil tu druhou variantu. EC zůstane na tvé původní hodnotě (4ml/l bloom) akorád upravíš poměr prvků v tvůj prospěch.



Ahoj,
díky moc za naprosto vyčerpávající příspěvky,ty máš snad vystudovanou chemii, botaniku a zemědělku z harvardu mixlou s oxfordem jestli tam něco takovýho je :). Hnojím přesně jak jsi napsal, 4ml/l a pouze alga bloom. EC neměřím a upřímně po shlédnutí toho tvýho výpočtu mě přešla chuť, nacházím se teď uprostřed zkouškového a zrovna mám týden statistiky, takže hlava mě bolí dost už takhle :). Dnes budu zalívat, takže použiju tebou navrhovanou druhou variantu, jen tam ten dusík pěkně natankuju!

Jinak zasloužené K+ i kdyby ty kytky chcípli, ale ještě tě budu chvíli napínat ;).

Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc která by mohla pomoct při řešení problému:
V 3týdnu růstu mi přesně ty dvě kytky, který jsou teď v největším crashu(od nich jsou ty fotky) začly předčasně kvést. Do té doby byly nejkrásnější ale od té chvíle co přešly do květu jim všechny listy hodně zesvětlaly. Přečetl jsem na growu rady a dál hnojil alga grow, světo 18/6 a holkám jsem to zarazil. Zbytek kytek byl nádhernejch. Po přepnutí 12/12, kdy jsem si myslel že tyhle dvě holky konečně dostanou to co chcou a začnou krásně kvést se však dostaly do toho stavu kde jsou teď, čili listy jim začly uplně žloutnout a odpadávat, u ostatních kytek byl pouze stav svěšených listů (jako při přelití) a občas nějaký upadl nebo zežloutl.
sirup
zdar. tak se to objevuje malinko i na ostatnich modelech. Vypada to proad stejne, proste random fleky na spis novyvh listech....
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=408560
Vodou jsem prolil a ted nehnojim pro jistotu, nez se to srovna....
Myslite tedy PH, No pokud to neni nic horsiho tak snad ok...
Leny4815162342
Tak můj problém s listy pořád přetrvává.Dneska jsem změřil PH svojí vody(7,8) , zálivky (6,3) a zálivky po prolití hlíny(7). Kolik by mělo být ideální PH teda? Omlouvám se, jestli to tu někde je, jsem teď hodně zaneprázdněný .. pls poraďte
HurricaneGeorge
Jestli tvoje zálivka má pH 6,3 - tedy mírně kyselé a na výtoku z květináčů má pH neutrální 7,0 tak je tvoje půda lehce zásaditější aby neutralizovala kyselou zálivku. Zásaditější znamená vyšší jak 7.
Jak jsem ti psal že je lepší předcházet problémům, tak nyní ty problémy budeš řešit. Nejspíš to pH sleduješ pár posledních dní, předtim jsi zaléval vodou bez úpravy pH. Vodovodní voda je zásaditější, tudíž ti zneutralizovala kyselou půdu a dokonce ti i mírně zvedla pH nad 7.
pH půdy pro kytky 6,0-6,5. Je mnoho způsobů jak snížit pH půdy. Stačí jenom hledat a trochu číst, jinak se to nenaučíš.
Kytky oplácejí to jak ty se o ně staráš.

Mimochodem změnil jsi tedy poměr v přidávaných hnojivech? tedy jestli jsi přidal bio-grow do zálivky a zároveň snížil bio-bloom?!
Leny4815162342
dávám ted 2 ml bio-grow/2 ml bio-bloom místo 1/3 .. zatím ani náznak lepšení.Zatím jsem takhle zalíval třikrát.Tak jdu teda zjistit jak snížit ph půdy:) a doufám, že tím bude problém vyřešen.Dík
kosur
Zdravím,
prosím o radu.
Již při klíčení se objevil problém s rezavěním listů. Rostlinky jsem přesadil v naději, že to přestane, ale problém se objevil i u druhé rostliny.

Vlhkost: 40%
Teplota 22
Zemina: Plagron Bat-Mix (zatím jsem nehnojil – dle výrobce už je hnojena)
Světlo: 18 hodin

Může to být PH? Nebo přelitá zemina?
FOTO 1 týden po zasazení.

Díky.
koles
citace:
Může to být PH? Nebo přelitá zemina?


Jedu teď bat mix a přijde mi, že má pH vyšší než by se slušelo (nebo aspoň ten můj). Zkus to prolejt vodou se srovnaným pH a změřit pH na výtoku. Orientačně ti to něco ukáže. Nicméně u mě se projevily problémy s pH až později, asi od druhého třetího týdne růstu klonů..
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od kosur
Zdravím,
prosím o radu.
Již při klíčení se objevil problém s rezavěním listů. Rostlinky jsem přesadil v naději, že to přestane, ale problém se objevil i u druhé rostliny.

Vlhkost: 40%
Teplota 22
Zemina: Plagron Bat-Mix (zatím jsem nehnojil – dle výrobce už je hnojena)
Světlo: 18 hodin

Může to být PH? Nebo přelitá zemina?
FOTO 1 týden po zasazení.

Díky.


Ahoj,
Substrát na výsev by neměl být předhnojen nebo obsahovat přídavky typu žížalí humus, guano apod.
viz citace z FAQ... pravděpodobně jsou spáleny hnojivy a zdá se mi že jsou dost utopené ve vodě

http://grower.cz/pestovani/navody/s...kliceni/13.html
Durryy
Zdravím, chcel by som sa spýtať, či by ste mi niekto nevedel poradiť, v čom je problém. Pestujem pod 400w hlina.
Bližšie info:
1.indoor 200usporka/400 sodík

Zalievané pred 3 dňami, Bio-grow, Bio-bloom a top max, všetko polovičné dávky, asi 1 l na 11 litrový kvetináč, ale hnojivá to asi nebudú. Pred tou poslednou zálievkou som to nezalieval 2 týždne a rastliny sú aj tak vytiahnuté, vtedy tam ešte bola úsporka. Je možné, že to je preliate, pod úsporkou som zalieval každé 4 dni a hlina bola stále mokrá, ale chcem si byť istý, že v čom je chyba.
Durryy
Zdravím, chcel by som sa spýtať, či by ste mi niekto nevedel poradiť, v čom je problém. Pestujem pod 400w hlina.
Bližšie info:
1.indoor 200usporka/400 sodík

Zalievané pred 3 dňami, Bio-grow, Bio-bloom a top max, všetko polovičné dávky, asi 1 l na 11 litrový kvetináč, ale hnojivá to asi nebudú. Pred tou poslednou zálievkou som to nezalieval 2 týždne a rastliny sú aj tak vytiahnuté, vtedy tam ešte bola úsporka. Je možné, že to je preliate, pod úsporkou som zalieval každé 4 dni a hlina bola stále mokrá, ale chcem si byť istý, že v čom je chyba.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma