Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!! - Klikni zde pro originální téma
Cham*
Zdarec lidi,tak bohužel jsem zase tady s problémem.Už jsem kvůli tomu musel dvě kola zrušit.A teď se mi jebe třetí.Začíná to od středu žloutnout a pak bělat a až to zbělá tak to uschne.Zkoušel jsem přidávat hořčík ale beze změny.Vše bylo v pohodě..než jsem pořídil novej box 120*120*200* a stínítko a-wing.Mám to v substrátu all-mix ale minulý kola byli v royal mixu.Dával jsem ph 6,0-6,2 toto kolo ho zkouším dávat 5,8 a zase to jebe.Teplota je 28°C a v noci 20°C.Vlhkost 65% řezy známejm v klidku jedou,takže těma to nebude.Co mě napadá tak ec..to neměřím ale taky jsem ho nikdy neměřil.Ph metr jsem kalibroval a pro jistotu přeměřil ph testry.Zatím nehnojí a řezi jsou starý 6 dni ale začalo to tak po 4 dnech.Jelikož jsem zoufalej tak jsem se rozhodl odvděčit se tomu kdo mi to pomůže vyřešit zaslánim ochutnávky (snad) zachráněné konopi.Snad se někdo najde .. aby mi poradil..zatím dík
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Zdarec lidi,tak bohužel jsem zase tady s problémem.Už jsem kvůli tomu musel dvě kola zrušit.A teď se mi jebe třetí.Začíná to od středu žloutnout a pak bělat a až to zbělá tak to uschne.Zkoušel jsem přidávat hořčík ale beze změny.Vše bylo v pohodě..než jsem pořídil novej box 120*120*200* a stínítko a-wing.Mám to v substrátu all-mix ale minulý kola byli v royal mixu.Dával jsem ph 6,0-6,2 toto kolo ho zkouším dávat 5,8 a zase to jebe.Teplota je 28°C a v noci 20°C.Vlhkost 65% řezy známejm v klidku jedou,takže těma to nebude.Co mě napadá tak ec..to neměřím ale taky jsem ho nikdy neměřil.Ph metr jsem kalibroval a pro jistotu přeměřil ph testry.Zatím nehnojí a řezi jsou starý 6 dni ale začalo to tak po 4 dnech.Jelikož jsem zoufalej tak jsem se rozhodl odvděčit se tomu kdo mi to pomůže vyřešit zaslánim ochutnávky (snad) zachráněné konopi.Snad se někdo najde .. aby mi poradil..zatím dík


A nebude to tím boxíkem?? Čti http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=38425 Kytky honem vyndej..
Ryan-cz
je a totálně.Dosypal jsem tenhle truhlík kokosem z minule.ted jsem to prolil vodou a ec 3,2.dík za radu Jdu prolévat.
Cham*
Vau...tak to bych nečekal,že box může udělat tolik.Když jsem měl homebox light tak to bylo v klídku.Teď mám Darkroom a tak se to sere.Vypadá to totožný takže to tím asi bude.Nevíte někdo jestli ten darkroom obsahuje to pojebaný pvc?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Vau...tak to bych nečekal,že box může udělat tolik.Když jsem měl homebox light tak to bylo v klídku.Teď mám Darkroom a tak se to sere.Vypadá to totožný takže to tím asi bude.Nevíte někdo jestli ten darkroom obsahuje to pojebaný pvc?


Jistota, že máš originál a né padělek? A nemáš tam něco jiného z PVC co by mohlo vylučovat onen chlor?
Cham*
No...to právě nee.Je to sehnaný levnějc od kámoša jeho kámoša jeho kámoša.Takže to asi ani nevyreklamuju.No nic vytáhnu je a zatím postavím ten light box a pořeším jinej.Jestli to bude tím tak tě odměna nemine.
Cham*
Teď mě ještě na padlo,že jsem koupil otočnej větrák na ofuk a ten tam má celkem hafo plastu..myslíš,že by to mohlo být z toho?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Teď mě ještě na padlo,že jsem koupil otočnej větrák na ofuk a ten tam má celkem hafo plastu..myslíš,že by to mohlo být z toho?


Radši bych to přendal i s tím ventilátorem do toho Light-boxu..
Cham*
jojo.to udělám tak zatím dikec..
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Je to sehnaný levnějc od kámoša jeho kámoša jeho kámoša.


No tak to radši vyndej a kámošovi to vraž na patřičná místa , ať to pošle dál :D , ten větrak bude oka , to dělá ten box , jak jsi psal jedeš v tom po3tí a ten samy problém naprosto totožnej s tim fejkovym plataboxem.
Marty
Čus lidi, mám menší problém..
Jedu předpěst a na některých listech u některejch kytek se mi dělají takový hnedý flíčky.. Posílám foto..
Předem díky moc
Cham*
Hm..jo no.Ještě mám jeden dotaz..v pokoji v kterém je ten box jsem měnil koberec za lino.Myslíte si že by to mohlo být i tím linem?To je asi blbost,že?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Hm..jo no.Ještě mám jeden dotaz..v pokoji v kterém je ten box jsem měnil koberec za lino.Myslíte si že by to mohlo být i tím linem?To je asi blbost,že?


K tomu uvolňování dochází vlivem světla a tepla, takže lino bude asi z obliga..
Cham*
fajne..takže koupit nový box..co se dá dělat.
MDe_
Zdravím , udělalo se mi v boxu na spodních dvou patrech na listech fleky , z druhé strany to vypadá jakoby se postupně odbouravala zelen listová, nevíte někdo co to je zač , nebo zda to půjde nějak napravit ?:titanic: Vlhko kolem 60-70% a teplota do těch 25*C v noci pod 18 nejde
Dělá se mi to na 3 ze 6 kytek.
Kvítí jsou zatím ve výsevním substrátu (počítám zítra) že pujdu pro větší květináče a zasadím do kvalitní hlíny.

Jsem začátečník v IN tak raději se rychle poptám :) Díky moc:whisperer
Marty
MDe_:
Vypadá to, že jsme na tom uplně stejně.. Mně se děje uplně to samý.. Jak starý máš kytky??
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od MDe_
Zdravím , udělalo se mi v boxu na spodních dvou patrech na listech fleky , z druhé strany to vypadá jakoby se postupně odbouravala zelen listová, nevíte někdo co to je zač , nebo zda to půjde nějak napravit ?:titanic: Vlhko kolem 60-70% a teplota do těch 25*C v noci pod 18 nejde
Dělá se mi to na 3 ze 6 kytek.
Kvítí jsou zatím ve výsevním substrátu (počítám zítra) že pujdu pro větší květináče a zasadím do kvalitní hlíny.

Jsem začátečník v IN tak raději se rychle poptám :) Díky moc:whisperer


A hnojíš do výsevního? Výsevní substrát obsahuje minimum živin. Podle mě už je máš docela velký na to abys je držel na dietě. Napravit to nepújde, ale po přesazení už by se to nemělo rozšiřovat.
MDe_
Hnojil jsem to B cuzz na rust po malých dávkách , díky za radu :)
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od MDe_
Hnojil jsem to B cuzz na rust po malých dávkách , díky za radu :)


No pokud hnojíš, pak to tím nebude.. ten velký list se kroutí jak při problému s pH. Měříš i výtok? http://grower.cz/forum/showthread....2724#post372724

Možná stačilo aby jsi jednou uletěl, trochu se to projeví na starých listech a dál už jedeš v pohodě. Ale řapíky máš hezky zelený.. při pH by asi fialověli.
Marty
Já mám pH výtoku 6,2, což je fajn.. Mám to v nepředhnojeným substrátu, ale už asi 4x dostaly dávku kořeňáku a 1/5 růstovky.
Pravda, že na vyšších patrech to není, jen na spodních dvou.
Měl jsem strach, aby to nebyly třásněnky.
lopata
Zdravím,mám větší problém s listy za každou radu budu vděčný kiti jsou 30 12/12,model chronic,teplota den 26-30,noc 20-22,hlína light mix a ve spod keramzit který jsem zapomněl vyprat,ph snad 6 měřeno akva kapkami,hnojím hesi bloom dle návodu,už jsem zkoušel prolívat vodou,nehnojit,přesadit,zalívat jinou vodou,nechat vyschnout,zase zalívat naopak víc a zatím bez úspěchu.Některé jsou na tom hůře některé jsou naopak skoro zdravé.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od lopata
Zdravím,mám větší problém s listy za každou radu budu vděčný kiti jsou 30 12/12,model chronic,teplota den 26-30,noc 20-22,hlína light mix a ve spod keramzit který jsem zapomněl vyprat,ph snad 6 měřeno akva kapkami,hnojím hesi bloom dle návodu,už jsem zkoušel prolívat vodou,nehnojit,přesadit,zalívat jinou vodou,nechat vyschnout,zase zalívat naopak víc a zatím bez úspěchu.Některé jsou na tom hůře některé jsou naopak skoro zdravé.


No mě to přijde jako nedostatek hořčíku, dusík to asi nebude...

http://grower.cz/forum/showthread.p...5986#post365986

Co používáš jako zdrojovou vodu?!
lopata
Ahoj, dík za reakci vodu mám ze studny poslední dobou jí nenechávám odstát točím si jí rovnou teplejší cca 20c.Už zkouším zalívat jednu kiti neperlivou minerálkou nikde jsem čet že by to mohlo pomoc zatím ale nic.Nevíš jakým preparátem bych ho zkusil přidat ten hořčík?
MDe_
citace:
Původní příspěvek od lopata
Zdravím,mám větší problém s listy za každou radu budu vděčný kiti jsou 30 12/12,model chronic,teplota den 26-30,noc 20-22,hlína light mix a ve spod keramzit který jsem zapomněl vyprat,ph snad 6 měřeno akva kapkami,hnojím hesi bloom dle návodu,už jsem zkoušel prolívat vodou,nehnojit,přesadit,zalívat jinou vodou,nechat vyschnout,zase zalívat naopak víc a zatím bez úspěchu.Některé jsou na tom hůře některé jsou naopak skoro zdravé.
Cham*
Zdarec,ještě jsem v boxu našel lino,kterým jsem měl podloženej větrák..Myslíte si,že by to mohl způsobit takovej kousek cca 10cm čtverečných?Než se ten box pokusím vrátit,tak bych chtěl vědět,že je to stopro tím boxem.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Zdarec,ještě jsem v boxu našel lino,kterým jsem měl podloženej větrák..Myslíte si,že by to mohl způsobit takovej kousek cca 10cm čtverečných?Než se ten box pokusím vrátit,tak bych chtěl vědět,že je to stopro tím boxem.


Tak to asi budeš muset otestovat, ale tak malému kousku lina bych nepřikládal význam. Také jsem měl v boxu jedno kolo linoleum na podlaze, sice jsem ho nakonec vyhodil, ale to z toho dúvodu, že se pod ním zadržoval bordel a ten pak plesnivěl.

A jak to teď vypadá s tvejma kytkama.. předpokládám, že už jsi je přestěhoval, pozoruješ nějaké zlepšení?
Cham*
Tak myslíš,že to mám ještě zkusit bez toho lina..kytky se zatim nemění jen jsem je vyndal z toho boxu. Dnes jsem chtěl postavit ten ligh a našel jsem tam to lino,tak se chci poradit jestli to mám ještě zkusit v tomto nebo ne..
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Tak myslíš,že to mám ještě zkusit bez toho lina..kytky se zatim nemění jen jsem je vyndal z toho boxu. Dnes jsem chtěl postavit ten ligh a našel jsem tam to lino,tak se chci poradit jestli to mám ještě zkusit v tomto nebo ne..


Shrnu:

Tak lino mělo 10x10cm, kolik zakrývala noha ventilátoru, navíc byl určitě na podlaze tak ho trochu stíní listí kytek. Světelná expozice lina bude malá a zrovna tak případná emise nežádoucích látek. Ten box je přeci jen přímo pod vlivem záření emitovaného výbojkou tam ty emise budou v mnohem vyšším množství.
Cham*
asi máš pravdu..jen se nemůžu smířit s tím, že jsem koupil i když na to nevypadá šméčko..jdu postavit lighta..zatím dikec..mír
Se7eN
Ahoj .. Na par listech se mi delaji takovy skvrny ....Hledal sem ve FAQu ale nenasel sem podle obrazku nic takovyho .. Poradte prosim
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od lopata
Ahoj, dík za reakci vodu mám ze studny poslední dobou jí nenechávám odstát točím si jí rovnou teplejší cca 20c.Už zkouším zalívat jednu kiti neperlivou minerálkou nikde jsem čet že by to mohlo pomoc zatím ale nic.Nevíš jakým preparátem bych ho zkusil přidat ten hořčík?


Těžko říci, hořčík je přítomen v klasické kohoutkové vodě. Neznám přesné složení Hesi hnojiv, předpokládám ale že ten hořčík neobsahují
(třeba hydroponická hnojiva GHE, AH jsou dělána pro destilku tak obsahují všechny prvky).
EC tvé studniční vody? (pokud máš konduktometr)
Je taky možné že tvoje studniční voda je chudá na hořčík a má hodně vápníku. Záleží na lokalitě, každopádně před jakýmkoliv použitím bych si nechal udělat chemický rozbor vody (krajská hygienická stanice, či nějaká jiná akreditovaná laborka, případně šikovný chemik - stačí jednoduchá titrace vápníku a hořčíku chelatometricky).

Jak upravuješ pH?

Raději bych přešel na obyčejnou vodu z kohoutku, která musí splňovat určité limity v obsahu vápníku a hořčíku. Nechat aspoň 24h odstát, upravit pH kyselinou fosforečnou.
Marty
Pravda pravda, HESI hnojky neobsahují hořčík (ani růst, ani květ). Ani ve stopových prvcích.
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od Marty
Pravda pravda, HESI hnojky neobsahují hořčík (ani růst, ani květ). Ani ve stopových prvcích.

Hořčík, neboli Magnesium hnojiva Hesi obsahují.

http://www.hesi.nl/czech/producten.htm
witchie
prosim pomoc mám critical + cca měsíc na růstu všechny kytky až na jedu jsou v pohodě ta jedna žloutne nevím vůbec proč má stejné podmínky i zálivku jako všechny ostatní neví někdo co s tim?
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od tomas2pet

Hořčík, neboli Magnesium hnojiva Hesi obsahují.

http://www.hesi.nl/czech/producten.htm


Díky za vyhledání, neměl jsem na to moc času... :)

Jinak ten jejich popis to psal zase antichemik, když napíšou magnesium a následně vápník, tak buď všechno latinsky nebo česky, tedy hořčík/vápník či magnesium/calcium.
No nic, to jenom moje profesní deformace :D

Tak pokud mají hnojky i hořčík, tak má půda špatné pH...
lopata
Možná jsem to napsal blbě ta voda ze studny nám teče doma z kohoutku je kontrolovaná.Ph neupravuji podle toho testu má ph 6 což by mělo být v poho.Půdu mám plagron light mix jedině že bych si to ph v té půdě zkazil sám nebo ten keramzit který jsem nepropral.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od lopata
Možná jsem to napsal blbě ta voda ze studny nám teče doma z kohoutku je kontrolovaná.Ph neupravuji podle toho testu má ph 6 což by mělo být v poho.Půdu mám plagron light mix jedině že bych si to ph v té půdě zkazil sám nebo ten keramzit který jsem nepropral.


Změř pH až po rozmíchání s hnojivem. Ta hodnota je dúležitá a pak změř ještě to co Ti proteče květníkem.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Se7eN
Ahoj .. Na par listech se mi delaji takovy skvrny ....Hledal sem ve FAQu ale nenasel sem podle obrazku nic takovyho .. Poradte prosim


Dle špiček listú jsi to malinko přehnojil, zalej jen upravenou vodou a pokud se to nebude šířit, opatrně s hnojivem, méně je někdy více.
lolak
zdar groweri,
PROSIM O RADU ZA ME KYTI..
zasazeno: Nothern light
Blue mistic

kliceni ze seminek rovnou do hliny, do malych kvetinacku delane na kliceni a rust prvnich pater
dnes maji 16 dni od prvniho vlozeni seminka do hliny, tedy 3-4 patro, mam je doma za oknem.zitra chci presazovat pod svetlo.pred 2ma dny byly v pohode. vratil jsem se k nim po zminenych dvou dnech a zjistil jsem zacinajici belani listu ve spodnich patrech od koncu listu smerem k duzine,bliznam (stredu kytky).poslal bych foto,ale nedari se mi ostre fotky.snad budou stacit pismena pro predstavu.
belani zacina temer u vsech kytek
prosim porad te mi v cem je problem. zalivam 2-3 den
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od lolak

prosim porad te mi v cem je problem. zalivam 2-3 den


Jsi si jistý, že zaléváš do proschlého květináče? Že není suchý jen povrch a dole se nedrží voda? Má květináč odtok? A mají z čeho rúst? V jakém jsou substrátu? Nepotřebují třeba jen přihnojit?
lolak
to: bezdechu
kvetinace maji odtok,zda maji z ceho rust netusim,doufam ze jim chybi pouze ziviny,mam je zatim pouze v hline- substratu pro zelene pokopjove rostliny,bez jakehokoliv prihnojeni chci je hodit do plagronu beat mix,ktery je predhnojen na 6 tydnu.doufam ze se opet vse srovna.zalevam je do misek at si vodu zespod natahnou, zkusim je ted par dnu nezalevat.
koreny se zacinaji pomalu prodirat dirama ven. maji delku zhruba 3 cm.nektey koren je zahnedlej.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od lopata
Možná jsem to napsal blbě ta voda ze studny nám teče doma z kohoutku je kontrolovaná.Ph neupravuji podle toho testu má ph 6 což by mělo být v poho.Půdu mám plagron light mix jedině že bych si to ph v té půdě zkazil sám nebo ten keramzit který jsem nepropral.


Jo keramzit když ho nepropereš je svině :D
I keramzit od canny jsem měl několik dní ve vodě a pořád přidával kyselinu na snížení pH, dost mě to překvapilo. Klasickej keramzit musí bejt ještě horší...
krasus
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Jo keramzit když ho nepropereš je svině :D
I keramzit od canny jsem měl několik dní ve vodě a pořád přidával kyselinu na snížení pH, dost mě to překvapilo. Klasickej keramzit musí bejt ještě horší...
je to nastejno jde jen o cistotu a nedroli se tolik
Ratatabum
Ahoj všem. Mám problém s listy, které od krajů jakoby usychaly.
Jedná se o feminizovaný model Vanilla Kush od Barney Farms Seeds.
Byl naklíčen ve vatě a poté koncem března vložen do hlíny na předpěstování. Jsou za oknem na jiho-jiho východ.
Substrát je kupovanej od Agra na pokojové rostliny. Je smíchán s kokosem a na dně květníku je keramzit. PH jsem neměřil a zatím ani nemám jak. Kytky mají už skoro 5 pater. Jde o to, že se mi na 3 kusech (z pěti) oběvil problém s listy a to prozatím jen na spodních patrech. Vodu používám obyč. z kohoutku a ještě jsem nepoužil žádné hnojky. Jednu kytku jsem vytáhnul, abych omrknul vlhkost substrátu, ale žádné bahno se nekonalo. Poraďte prosím, kde je chyba... díky
Zatím neumím vložit foto, tak jsem to nahrál sem:
http://www.ulozto.cz/8616810/foto-rar
heslo pro stažení: grower
caseage
nevite čím to může být
Ratatabum
Zdar lidi ... Tak už to velice zlehka postupuje i na vrchní patra. Zálivka má ph nižší (aspoň dle těch nepřesnejch papírku). Dnes jsem aplikoval postřikem Agro Vitality Komplex.... Může to být nízkou PH ??? Jak tomu pomoci, když se substrátem toho moc neudělám?? Přesazaní by při týhle velikosti mohla být jejich smrt ....
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Ratatabum
Zdar lidi ... Tak už to velice zlehka postupuje i na vrchní patra. Zálivka má ph nižší (aspoň dle těch nepřesnejch papírku). Dnes jsem aplikoval postřikem Agro Vitality Komplex.... Může to být nízkou PH ??? Jak tomu pomoci, když se substrátem toho moc neudělám?? Přesazaní by při týhle velikosti mohla být jejich smrt ....


Ahoj,
vypadá to na přehnojení... těžko říci, nevím jak moc je předhnojený substrát.

Každopádně tím postřikem jsi tomu moc nepomohl... listy jsou dost náchylné na přehnojení a ten Agro Vitality Komplex je NPK hnojivo s mikroprvky.
Raději si přečti tohle, postřikem toho možná více zkazíš než zlepšíš, pokud netrpíš akutním nedostatkem některého prvku.
http://grower.cz/forum/showthread....3909#post933909

a taky se blbě radí když ani pořádně nevíš jaký máš pH substrátu a zálivky...
witchie
citace:
Původní příspěvek od witchie
prosim pomoc mám critical + cca měsíc na růstu všechny kytky až na jedu jsou v pohodě ta jedna žloutne nevím vůbec proč má stejné podmínky i zálivku jako všechny ostatní neví někdo co s tim?
pls radu někdo lidi!! :)
krasus
citace:
Původní příspěvek od witchie
pls radu někdo lidi!! :)

malo hnojek
Ratatabum
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Ahoj,
vypadá to na přehnojení... těžko říci, nevím jak moc je předhnojený substrát.

Každopádně tím postřikem jsi tomu moc nepomohl... listy jsou dost náchylné na přehnojení a ten Agro Vitality Komplex je NPK hnojivo s mikroprvky.
Raději si přečti tohle, postřikem toho možná více zkazíš než zlepšíš, pokud netrpíš akutním nedostatkem některého prvku.
http://grower.cz/forum/showthread.p...3909#post933909

a taky se blbě radí když ani pořádně nevíš jaký máš pH substrátu a zálivky...



Ahoj.. díky za názor. Asi v tom máš pravdu. Budu ti moc rád za radu, jak tomu pomoci?? Mám tady substrát od Agra na výsev a množení (řízkování)(ph 5-6,5) smíchanej s perlitem. Mám to do toho přesadit?? Pomůže to? Tam by tolik hnojek být nemělo.
Vím, že by mělo stačit to prolívat vodou, ale to nemůžu, neboť slunce vůbec nesvítí, tak bych nerad, aby to bylo moc namočený...
Tak co tedy radíš ??

Mám tady další semena a už mám strach je do něčeho dát.
Dřív sem vždy zapích semeno a bez problémů to rostlo ...
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Ratatabum



Ahoj.. díky za názor. Asi v tom máš pravdu. Budu ti moc rád za radu, jak tomu pomoci?? Mám tady substrát od Agra na výsev a množení (řízkování)(ph 5-6,5) smíchanej s perlitem. Mám to do toho přesadit?? Pomůže to? Tam by tolik hnojek být nemělo.
Vím, že by mělo stačit to prolívat vodou, ale to nemůžu, neboť slunce vůbec nesvítí, tak bych nerad, aby to bylo moc namočený...
Tak co tedy radíš ??

Mám tady další semena a už mám strach je do něčeho dát.
Dřív sem vždy zapích semeno a bez problémů to rostlo ...


No ten substrát pro výsev by měl být v pohodě, ale pozor na perlit!
Perlit má dost vysoké pH, myslím že kolem 8, takže výsledné pH půdního roztoku bude mimo rozmezí 5,5-6.
Buď tedy použít pouze ten substrát samotný, nebo perlit napufrovat (nechat ho ponořen v roztoku o pH 3-4, pak v roztoku o pH 5,5 a smíchat). Horší pokud to budeš mít už namixovaný, to pak nezbyde než proplachovat roztokem o pH 5 až do reakce na výtoku 5,5, následně nechat proschnout a dát do květináčků, tak aby byl kyprý a kořeny měli dost kyslíku....

A pokud to budeš mít dlouho v tom substrátu a kytky budou mít nějaký deficit prvku (dusík ptž to bude odspodu žloutnout) tak lehce pohnojit, nebo přesadit do větších květináčů se směsí agra substrátu, napufrovanýho perlitu a třeba se zbytkem substrátu pro výsev. Následně lehce přihnojovat, postřik pouze v nejnutnějších případech jako rychlé doplnění deficitu některého z prvků...

Snad to pomůže....

Měj se.
Ratatabum
HurricaneGeorge -
Tak jsem koupil měřák Ph -
http://www.melichar.cz/produkty/zah...-4-v-1-flo.html
Původní půda měla asi 5,5 (pokud se tomu měřáku dá věřit).
Nová směs substrátu pro sázení s prolitým perlitem má asi 6,5, takže by to mělo být v pohodě... Uvídíme. Snad kytky přežijou přesazení... budu čekat a doufat ve sluníčko a úspěch. už mi klíčej další semena, tak snad vše bude ok ....
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Ratatabum
HurricaneGeorge -
Tak jsem koupil měřák Ph -
http://www.melichar.cz/produkty/zah...-4-v-1-flo.html
Původní půda měla asi 5,5 (pokud se tomu měřáku dá věřit).
Nová směs substrátu pro sázení s prolitým perlitem má asi 6,5, takže by to mělo být v pohodě... Uvídíme. Snad kytky přežijou přesazení... budu čekat a doufat ve sluníčko a úspěch. už mi klíčej další semena, tak snad vše bude ok ....


No každopádně zvláštní měřák pH. Velice by mě zajímalo jakým způsobem to měří koncentraci H3O+ iontů, nikde nevidím žádnou skleněnou membránu...
S tím perlitem si dávej pozor jak to pořádně zaleješ vodou tak může o hodně zvýšit pH na výtoku.
Obecně je problém změřit pH půdy, prakticky lze změřit pouze pH půdního roztoku. pH nemůžeš změřit pokud je půda suchá či málo vlhká, proto se sleduje reakce na výtoku z květináčů...
Zkus pořádně zalít až vyteče voda, tímto měřákem sleduj pH v půdě a pomocí papírků či kapek také raději pH vytékající vody.
Jak bude v pohodě pH tak bude následovat mírné hnojení a kytky porostou jako z "vody"! (skoro veškeré množství sušiny je vytvořeno z vody a CO2, takže opravdu jak z vody :D).
Power
Zdravím , předpěstovávám si teť semínka na letošní outdoor a asi na 3 kytičkách se objevilo tohle . Jednu jsem měl o pár dní vyspělejší a ta si tím prošla taky , ale v menší míře + byla trošku větší. Mám je v cocosu co mi zbyl a zatím nehnojeno , zaléváno jen vodou s upraveným PH + peroxid 10kapek/1l
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Power
Zdravím , předpěstovávám si teť semínka na letošní outdoor a asi na 3 kytičkách se objevilo tohle . Jednu jsem měl o pár dní vyspělejší a ta si tím prošla taky , ale v menší míře + byla trošku větší. Mám je v cocosu co mi zbyl a zatím nehnojeno , zaléváno jen vodou s upraveným PH + peroxid 10kapek/1l


http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=52323

http://grower.cz/pestovani/navody/...azky/16.html#93
Huloprt
ahojte vsichni muze mi nekdo poradit co mi chybi nebo nadbiva dik. viz foto
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Huloprt
ahojte vsichni muze mi nekdo poradit co mi chybi nebo nadbiva dik. viz foto


Kdyby jsi sem napsal, nějaký detaily tak se lépe přemejšlí. Jak se slečna jmenuje, v čem roste, čím ji zaléváš, jak často, čím ji hnojíš, jakým pH a třeba i EC pokud je to hydroponie. Takhle je to dotaz na pikaču. A fotka taky pěkně mizerná, dodej ještě foto celé rostliny.

Ale řekl bych žes to přelil.

edit: http://grower.cz/home/potw.php?...&photoid=422214 Tohle bude asi foto celé rostliny, že. Jo... máš to krapet přelitý, nech to dúkladně proschnout.
Se7eN
Jedná se o Northern Lights v ATAMI light mix , pH 6,2 , do zálivky dostává jen AlgAMic 2ml/l .. Dělá to na všech NL .. na WR vubec .. Pokud víte poraďte prosím..Díky
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Se7eN
Jedná se o Northern Lights v ATAMI light mix , pH 6,2 , do zálivky dostává jen AlgAMic 2ml/l .. Dělá to na všech NL .. na WR vubec .. Pokud víte poraďte prosím..Díky


Jsem zvědavý na názor ostatních, ale dle mého uvážení se jedná o genetický problém.
Se7eN
bezdechu : Diky moc :)
mickeymouse
help me!!
semena indoor mix dutch pasion
hlína: palgron light-mix
vlhkost +-80%
teplota 26-29°C
hnojeno jednou před 4 dny Hesi: TNT komplex 2ml/l
rootkomlex 2ml/
Ph upraveno kyselinou dusičnou podle PH kapek na cca 6.2 ale nejspíš sem to přechnal a proto to asi udělalo toto FOTO1- zkroucený špičky listů dolů
tak sem to ted zalíval odstátou vodou z vodovodu PH cca 7.4 a udělalo to FOTO2 kraje nahoru a nejaký žlutý flíčky(spíš tečky)
težko říct je to měřený kapkama a na Ph metr čekám je objednanej.
poradte nevim čim to je. rostou ale čím dál víc se kroutí
bezdechu
První známkou toho, že máte lehčí problém s pH, je rostlina s částečně pokroucenými listy, se žloutnoucími, hnědnoucími, nebo červenajícími flíčky.

Opsal jsem to odtud.. http://grower.cz/forum/showthread....2724#post372724

Až srovnáš pH tak počkej až odroste, nové by mělo být zdravé.
greace
CAU MÁM PRBLEM S KYTKAMA SEM UPLNÝ ŽAČATECNI NAK LISTECH SE MI VYTVORILY SUCHE MISTA POSLU FOTO A NWM JESTLI JE TO SVĚTLEM NEBO VYHKOSTI teplota je otimalni dik za rady
bezdechu
Na co je tu thread MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=51526

První známkou toho, že máte lehčí problém s pH, je rostlina s částečně pokroucenými listy, se žloutnoucími, hnědnoucími, nebo červenajícími flíčky. Někdy se nemusí objevit všechny barvy najednou, skvrnky můžou být žlutohnědé, nebo jen červenohnědé a můžou se projevit kdekoli na rostlině. Nejčastěji však na velkých vějířovitých listech, pak flekatost přejde i na malé lístky.

Opsáno odtut.. http://grower.cz/forum/showthread....2724#post372724
lopata
citace:
Původní příspěvek od lopata
Zdravím,mám větší problém s listy za každou radu budu vděčný kiti jsou 30 12/12,model chronic,teplota den 26-30,noc 20-22,hlína light mix a ve spod keramzit který jsem zapomněl vyprat,ph snad 6 měřeno akva kapkami,hnojím hesi bloom dle návodu,už jsem zkoušel prolívat vodou,nehnojit,přesadit,zalívat jinou vodou,nechat vyschnout,zase zalívat naopak víc a zatím bez úspěchu.Některé jsou na tom hůře některé jsou naopak skoro zdravé.
Bohužel můj problém přetrvává a na jiných jsem objevil nový problém listy mi od špiček žloutnou ale hlavně fialověj.Prosím zkuste poradit.
šapša
Vypadá to,že je to jen přelitý a to soustavně.To ph si přeměř pro sichr. Pokud to máš taky v keramzitu jak tu zadní kytku přidáváš do zálivek hnojivo?
greace
liju tam:Florabloom
Floragro
Floramicro
mysak
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Jsem zvědavý na názor ostatních, ale dle mého uvážení se jedná o genetický problém.


neřekl bych...
..tak nortna jelo vice lidi takže snad nekdo poradi
ondrazastu
Ahoj,
mám problémy s listy u jednoho řízku.
Myslím, že je to spálené lampou nebo hnojivem, ale nevím jsem začátečník.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od ondrazastu
Ahoj,
mám problémy s listy u jednoho řízku.
Myslím, že je to spálené lampou nebo hnojivem, ale nevím jsem začátečník.


Přehnojeno, listy jsou spáleny na okrajích, od světa jsou to vybledlé fleky kdekoliv na listu.
ondrazastu
Tak pro změnu mám problém s kytkou která je ve 22.dni kvetení. Má červené rapiky. Nevíte někdo čím to je? Nemůžu to nikde najít... :(
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od ondrazastu
Tak pro změnu mám problém s kytkou která je ve 22.dni kvetení. Má červené rapiky. Nevíte někdo čím to je? Nemůžu to nikde najít... :(


Řeší se to třeba i tady: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=52735
1+1=2
Hoj, co myslíte ? Připadá mi to jako problém s kořeny nebo listová plíseň. Je tím napadená jedinná kytka naštěstí...
Ratatabum
Tak problém u mě stále přetrvává... Kytky sou přezazené v substrátu pro řízky a Ph je zřejmě v pohodě. Nehnojeno ničím. A listy stále hnědnou ...
Mám to zkusit pohnojit ??
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Ratatabum
Tak problém u mě stále přetrvává... Kytky sou přezazené v substrátu pro řízky a Ph je zřejmě v pohodě. Nehnojeno ničím. A listy stále hnědnou ...
Mám to zkusit pohnojit ??


mas to furt prehnojeno. Zatim to stale zalevej cistou vodou, dopud se ti nebude zdat, ze kytka trochu zesvetlala (to muze trvat klidne tydny). Potom az bude cas to pohnojit.

Jinak je mozne, ze mas vysoke EC vody u vas v dome. Jestli mas moznost, tak si to zmer a nebo nekoho zeptej. Popr vyzkousej jiny zdroj.
ondrazastu
Jo, stejny problém jako u mě-prehnojeno :) (resilo se to o par radku vejs ;) )
Ratatabum
Díky kluci. Tak já budu prolejvat a čekat. Snad se do napraví. O model z Barneys farm bych nerad přišel, když stál tolik peněz ... :(
Forrest
Zatim nehnojim
Hlína: včera přesazeno do domácího kompostu+zahr. substrátu B cca půl napůl a od oka přidáno perlitu. Pře tím jenom kompost s trochou hlíny

Myslíte že to mohlo bejt přehnojený tim kompostem?
mysak
citace:
Původní příspěvek od ondrazastu
Tak pro změnu mám problém s kytkou která je ve 22.dni kvetení. Má červené rapiky. Nevíte někdo čím to je? Nemůžu to nikde najít... :(




fosfor?
nebo se podivej na genetiku (nejakou odrostlou starsi..jak vypada
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Forrest
Zatim nehnojim
Hlína: včera přesazeno do domácího kompostu+zahr. substrátu B cca půl napůl a od oka přidáno perlitu. Pře tím jenom kompost s trochou hlíny

Myslíte že to mohlo bejt přehnojený tim kompostem?


Ahoj, docela šílenost míchat kompost s předhnojeným zahradnickým substrátem, popřípadě přidávat ještě perlit (který pravděpodobně není napufrovaný). Rostliny jsou spáleny vysokým obsahem živin v půdě, může tomu nahrát i nevhodné pH. Sleduješ a měříš vůbec pH?! (kup akvrarijní kapky)
Raději přesaď do nějakého inertního média či substrátu pro výsev a klíčení. Lehce přihnojit můžeš vždy.
Projeď si celé toto téma a zjistíš jak se vyvarovat problémům či jak je případně řešit.
Huloprt
caute lidicky,
mam takovy problem se dvema kytkama s dvaceti viz foto; poradte prosim
kytky jsou v hline, sodikove dualni lampy 2x 600w
PH davam na 6
hnojiva ted uz pri kvetu
terra flores
rhizotonic
boost
cannazym

jeste teplota a vlhkost
den: 26C- 50 az 70% podle pocasi tady v anglii to jinak nejde, a nekdy
i to klesne na 40 kdyz je teplo
noc: 21C- 60 az 70%
je to indoor v zahradni chatce

kdyby jeste neco chybelo tak dopisu
Forrest
HurricaneGeorge
PH měřim, kapky jsem si koupil. PH hlíny mi ukazuje něco kolem 6, asi 6.2
Zalejvam odstátou vodou z vodovodu, ta má o trochu nižší PH 5.5 myslim. Ty velký spodní listy mi umíraj ale nahoru se zdá že roste tak to necham a uvidim. Stejně chci dát nějaký semena ještě v někdy v květnu tak uvidim co tyhle do tý doby vyvedou. Ještě tu mojí hlínu trochu říznu s obyč hlínou, tak uvidim co a jak. Ale díky ;)
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Forrest
HurricaneGeorge
PH měřim, kapky jsem si koupil. PH hlíny mi ukazuje něco kolem 6, asi 6.2
Zalejvam odstátou vodou z vodovodu, ta má o trochu nižší PH 5.5 myslim.


Myslíš nebo jsi měřil?

Hodnota pH je významný ukazatel jakosti pitné vody. Přípustné rozmezí je 6,5 - 9,5. http://grower.cz/forum/showthread....3388#post943388
Forrest
Tak jsem jí schválně hned změřil a ukazuje to
čerstvě natočená, neuležená- 5,9-6,2
uležená - 6,5
docela blbě se to odhaduje. Nevím kde jsem vzal těch 5,5 asi jsem si to s něčim spletl
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Forrest
Tak jsem jí schválně hned změřil a ukazuje to
čerstvě natočená, neuležená- 5,9-6,2
uležená - 6,5
docela blbě se to odhaduje. Nevím kde jsem vzal těch 5,5 asi jsem si to s něčim spletl


stejně je to dost divný... tak nízké pH v trubkách jsem ještě neviděl
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Forrest
Tak jsem jí schválně hned změřil a ukazuje to
čerstvě natočená, neuležená- 5,9-6,2
uležená - 6,5
docela blbě se to odhaduje. Nevím kde jsem vzal těch 5,5 asi jsem si to s něčim spletl


Nemáš náhodou tak jako já poruchu barvocitu? Já na kapkovém pH testu taky nejsem schopen dost dobře posoudit barevnou shodu. Bez vyšetření u očního lékaře pomocí pseudoisochromatických tabulek, které je pouze orientační to ale nejistíš.
Frydrych
zdravím mam problem s listím a nevím jak to zastavit

řez: Northern Lights od týpka z G

Teplota 26 Noc 19

slunce 250w

hnojeno Plagronem Grow

ve hlíně ale to snad vidíte

diky za radu
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Frydrych
zdravím mam problem s listím a nevím jak to zastavit

Teplota 26 Noc 19

hnojeno Plagronem Grow

diky za radu


A jak jsi na tom s pH?

První známkou toho, že máte lehčí problém s pH, je rostlina s částečně pokroucenými listy, se žloutnoucími, hnědnoucími, nebo červenajícími flíčky. Někdy se nemusí objevit všechny barvy najednou, skvrnky můžou být žlutohnědé, nebo jen červenohnědé a můžou se projevit kdekoli na rostlině. Nejčastěji však na velkých vějířovitých listech, pak flekatost přejde i na malé lístky.

Opsáno odtud. http://grower.cz/forum/showthread....2724#post372724
Forrest
Tak jsem se ptal doma a nejspíš to bude tím, že máme vlastní studnu. Taky je dost znát když změřím vodu kterou pustím ze studenýho a teplýho kohoutku. Zkusím ještě jiný zrdroje vody kde si můžu nabrat ;)

Bezdechu: od mala nosím brýle, každý rok chodím na vyšetření. Ptal jsem se i doma jestli na jakou barvu to vidí a vidí stejně tak tím to snad nebude, ale díky
2echy
Zdravim!mám taky menčí problémek,kytí se mi od malička takhle kroutí.Běžně bych kytku z boxiku vyhodil,ale je to original flo od DP.a semínka byli drahý...
Kytí je v growmixu od Plagronu,ph na 6i,nehnojim.Tak netušim o co de..
2echy
Zdárek lidi,mám tu taky menčí problém.Kytí se mi od malička takhle kroutí a ňák si stim nevim rady.Je to original flo od DP,je v gromixu od plagronu.PH je na 6.ňáká rada?Díík
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od 2echy
Zdárek lidi,mám tu taky menčí problém.Kytí se mi od malička takhle kroutí a ňák si stim nevim rady.Je to original flo od DP,je v gromixu od plagronu.PH je na 6.ňáká rada?Díík


Mutace, řekl bych...
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Forrest
Tak jsem se ptal doma a nejspíš to bude tím, že máme vlastní studnu.


No tak to je potom jiná. :D

V tom případě jsem našel nějaké vyjádření ke studniční vodě tady http://grower.cz/forum/showthread....6045#post676045

citace:
Původní příspěvek od space.pussy


Na studniční a dešťovou vodu bacha -- dešťovka ve velkých městech není nic moc, většinou hodně kyselá, "obohacená" o spoustu těžkých kovů z ovzduší atd. Studniční může být kvalitní, ale často má spíš větší obsah minerálů než kohoutková. Destilka je zas pro tyto účely moc drahá.


A jedno docela zajímavé počtení k obsahu vody ze studny http://www.domacidilna.cz/dilna/dil...1256b03005b9901
Forrest
bezdechu:
myslíš že kdybych zalejval destilkou tak se to aspoň trochu propláchne? Cenu destilky neřešim, mam k ní nějakej přístup :D
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Forrest
bezdechu:
myslíš že kdybych zalejval destilkou tak se to aspoň trochu propláchne? Cenu destilky neřešim, mam k ní nějakej přístup :D


Nebo múžeš ty dvě vody zkusit míchat. Na poměr už přijdeš pokusem - omylem :D
1+1=2
Že by spálení od lampy ? :)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od 1+1=2
Že by spálení od lampy ? :)


Že by spálené od hnojiva ?? No kolik tam leješ EC ???


citace:
Původní příspěvek od 2echy
Zdárek lidi,mám tu taky menčí problém.Kytí se mi od malička takhle kroutí a ňák si stim nevim rady.Je to original flo od DP,je v gromixu od plagronu.PH je na 6.ňáká rada?Díík



To je ze semínka ? Jestli jo tak se to může stát , bud to bude dělat pořád - na prd vyškubnout - zabíra místo , jestli to novy listy z nedělaj tak to tam nech , něco na tom vyroste . Je to prostě mutace , ze semínek normální .
1+1=2
ej ec neměřim právě ale nevím, je to jediná kytka, ostatní jsou v pohodě a všem dávám stejně krmiva :) mno pokusim se na chvílu vypustit hnojky a prolejvat jenom enzymama.... dám vědět s výsledkem.
Marty
Čus lidi, minule jsem se odpovědi nedočkal, tak shválně co teď.. Dělají se mi takové fleky na listech, fleky jsou uschlé, tipuju to na přehnojení. Hnojím tak 2x týdně HESI tnt complex 2,5ml/l (normálka je až 5). pH je 6 rovných, srážím to kapkou citrónu.
Díky moc!
Se7eN
Ahoj .. Pls nevite nekdo co s tim je ? Vypada to jak kdyby okousany.
Jde o White Russian v ATAMI light mix, pH kolem 5,8 , dostavaji 2ml/l AlgAMic a BioGrow


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma