Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!! - Klikni zde pro originální téma
Hlava
Se7eN a Marty , no to je nekróza a podle mě tomu moc dáváte hnojek , propláchnete to čistou vodou a ubrat na hnojeni , mělo by to přestat .Hlava
Se7eN
Diky :)
Marty
Díky, už jsem to prolil jen vodou s upraveným pH..
Na nějakou dobu vysadím hnojky, nebo alespoň snížím.
2echy
Díky chlapi!Je to ze semen..Jsem doufal v mojí chybu,ale jak to vypadá,tak jsem chytil špatnou várku,bo 2/3 vypadaj stejně,na 3.čekám..Tak všem pěstu zdar!a hlavně bez takovejch zmetků jako mám já,fakt je to na h....,za ty prachy!!
fungog
ahoj, mohl by mi prosim nekdo poradit, kytky jsou v substratu pro kaktusy, jeste sem nehnojil, ale posledni tyden jsem je nechal na balkone na slunci a tohle se mi objevilo na listech, ktere postupne usychaji...diky za vase komentare
MDe_
Uprav PH nebo popřípadě pohnoj ,
gremlin101
Zdar, zničeho nic mi začly žloutnou kraje listu viz foto, objevilo se to u dvou big budu xxl, ostatní kytky jsou v pohodě.. říkal jsem si že to třeba hodně přelévám, ale to by se projelivo na všech stejně, hlíná je hvalitní od Plagronu, tak mě napadá jediná věc a to že maj málo dusíku, ale že by už takle brzo? Jsou 14dní staré.
Hlava
No hlina od palgronu , asi royalty , předhnojenej že ? Tak jim dej jen čistou vodu , takhle malejm stači vyživa z hlíny , kdyby měli málo dusíku tak jsou světly jako je má fungog , kterému ješte chybí vlhkost , cau Hlava
gremlin101
Jo je předhnojenej, si říkám že v něm vlastně předpěstovávám ze semen poprví, takže to bude asi tím...Den o dedne je to horší, tak to propláchlu a snad se to zlepší..
Hlava
No nech to vyschnout , pak proplachni , bude to v pohodě.
Pompo
mám problém s fleky na jediném patře s troj lístky, tipl bych to na kyselost, jenže další rostliny s tímto problém nemají, podmínky stejné, a byla nedávno zastrižena
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Pompo
mám problém s fleky na jediném patře s troj lístky, tipl bych to na kyselost, jenže další rostliny s tímto problém nemají, podmínky stejné, a byla nedávno zastrižena


Jestli se to nebude šířit, moc bych to neřešil. Podmínky stejné, ale rostliny ze semínek už stejné nejsou. Sleduj to a uvidíš co se bude dít. Předpokládám, že pH měříš, substrát máš se správným pH atd. Třeba jsi jednou malinko ustřelil...
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Pompo
mám problém s fleky na jediném patře s troj lístky, tipl bych to na kyselost, jenže další rostliny s tímto problém nemají, podmínky stejné, a byla nedávno zastrižena


mozna mas kyselou hlinu nebo zalivku a udelal se ti nedostatek vapniku, a nebo ten list je jenom nejaky slabsi....
Se7eN
Ahoj .. Vsechny vetsi listy jsou takovy sveseny..Ja si myslim ze je to preliti (aspon co jsem se docetl ve FAQ) ale radsi se prvni poradim se zkusenejsimi :) Diky za odpoved
Fabian
Takhle vypadá 50% listu na mých 5 kytkách z 10 nevíte čím to múže být? Prosím o rychlou pomoc jelikož každým dnem to je horší a horší ještě před 2 dny to měly tak 3 kytky a jen 2-3 listy dííík moc.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Fabian
Takhle vypadá 50% listu na mých 5 kytkách z 10 nevíte čím to múže být? Prosím o rychlou pomoc jelikož každým dnem to je horší a horší ještě před 2 dny to měly tak 3 kytky a jen 2-3 listy dííík moc.


brutálně spáleno vysokým množstvím hnojiv :D, proplachuj vodovodní vodou s upraveným pH či destilkou...

a nebo pokud to vůbec nehnojíš tak nedostatek fosforu...
Fabian
Právě že mám půdu která ma určene PH a je předhnojená tuším takže to bude asi tím fosforem díík moc, máš nějakou radu jak si s tím pohrát?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Se7eN
Ahoj .. Vsechny vetsi listy jsou takovy sveseny..Ja si myslim ze je to preliti (aspon co jsem se docetl ve FAQ) ale radsi se prvni poradim se zkusenejsimi :) Diky za odpoved


No a co substrát.. jak je mokrej? A jak zalejváš? Máš vždy jistotu, že je substrát před zalitím proschlý?
Fabian
Zapoměl jsem, že rostliny jsou v růstové fázi. A když jsem se díval jak vypadá nedostatek fosforu v růstové fázi tak maji ty listy spíše načernalé.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Fabian
Zapoměl jsem, že rostliny jsou v růstové fázi. A když jsem se díval jak vypadá nedostatek fosforu v růstové fázi tak maji ty listy spíše načernalé.


Na kořeny jsi se náhodou nedíval? A pokud máš tedy substrát s upraveným pH jak je na tom pH zálivky?
Fabian
Ne nedíval jak to mam vytahnout ? za stonek? voda je odstata tak 5 dni a PH jsem nemeril....kdyby to bylo vodou tak to budou mit vsechny kytky ne?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Fabian
Ne nedíval jak to mam vytahnout ? za stonek? voda je odstata tak 5 dni a PH jsem nemeril....kdyby to bylo vodou tak to budou mit vsechny kytky ne?


Hlavně to netahej za ten stonek.. :D
kubator
dělají se mi fleky a takhle to žloutne jenom střed je zelený.. ale z 5ti (maple leaf indica a pot of gold) to delaji jen m.l.i... :/ poradí někdo plís jak to napravit? zálivka byla doteď jednou denně s cca 3/4 (asi 3ml/l) koncentrací atami B´cuzz A,B + bloom stimulator, už je zalévám jenom jednou za 2dny.. ph 6.4, medium plagron light mix
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od kubator
dělají se mi fleky a takhle to žloutne jenom střed je zelený.. ale z 5ti (maple leaf indica a pot of gold) to delaji jen m.l.i... :/ poradí někdo plís jak to napravit? zálivka byla doteď jednou denně s cca 3/4 (asi 3ml/l) koncentrací atami B´cuzz A,B + bloom stimulator, už je zalévám jenom jednou za 2dny.. ph 6.4, medium plagron light mix


hnojky mají označení hydro/coco/soil? jaká je zdrojová voda?
teplota v normě? pH výtoku?

nechce se mi věřit že to je nedostatkem dusíku, protože tam dáváš AB v poměru 1:1, u NPK vysoký poměr dusíku...
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od kubator
dělají se mi fleky a takhle to žloutne jenom střed je zelený.. ale z 5ti (maple leaf indica a pot of gold) to delaji jen m.l.i... :/ poradí někdo plís jak to napravit? zálivka byla doteď jednou denně s cca 3/4 (asi 3ml/l) koncentrací atami B´cuzz A,B + bloom stimulator, už je zalévám jenom jednou za 2dny.. ph 6.4, medium plagron light mix


Vypadá to jako kombinace nevyhovujícího pH a přelití. Jiná genetika má jiné nároky...

A zalévat jednou deně do plagronu se mi zdá moc často.. kolik máš obsah květníku? Zalévej až po proschnutí.. dny nepočítej, je to orientační údaj. Kytky v rúzných fázích svého života pijou pokaždý jinak, radši tam vždycky strč prst a potěžkej..
kubator
Hnojky sou na soil, teplota asi v pohodě, voda bez hnoj má ph asi 7 (měřim ph testem páč se mi podělal testr :/ ) a vyteklá voda s hnoj má okolo ph 6,5... květináče mají 6,5l. Dík za rady, zkusím to zalívat dle potřeb a drobet srazit ph, snad se spraví...
Ahoj,prosim o radu nějakého odborníka.Listy mi začínají žloutnout.Kyti mám 30 den na květu.Dnes jsem nalil do květináče vodu bez hnojek ph 6,5 asi měřeno ph testem na akvárka.A voda co vytekla zespod tak podle testu tak 4,5.EC neměřím.Hnojky používám od General Hydroponics GHE » Tripack.Co teď??
Marty
citace:
Původní příspěvek od mmaall
Ahoj,prosim o radu nějakého odborníka.Listy mi začínají žloutnout.Kyti mám 30 den na květu.Dnes jsem nalil do květináče vodu bez hnojek ph 6,5 asi měřeno ph testem na akvárka.A voda co vytekla zespod tak podle testu tak 4,5.EC neměřím.Hnojky používám od General Hydroponics GHE » Tripack.Co teď??


Umm, nejsem žádný expert v oblasti listů, ale pročítal jsem to tu a to by mohlo být nedostatkem dusíku, ne? Běžně to bývá při květovejch hnojkách - nemaj v sobě dusík.
Hadej
Mam taky mensi problem. Slecny jsou asi tyden na rustu a zacali jim od spodu zloutnout listy a jeste i na zelenych listech se objevuji rezave skvrny. Vlhkost vzduchu neni valna, neco kolem 40%. Teplota primo u kytek kolem 26°C. Hnojivem je Bćuzz A+B, root stimulator a hydro booster. Vsechno podle davkovani vyrobce. Ted jsem zacal rosit postrikem s Phytaminem. Deje se to az na vyjimky vsem slecnam. Nejaka rada nez mi umrou pls?
Matho
Poradte pls .. Toto mi robi tak posledne 2-3 dni mam to v zemi 6,5 - 7,5 ph..
Leny4815162342
zdar, mám problém s listy(viz foto). Objevuje se to na spodních ale i vrchnějších listech.
Kytky mám z řízků a dnes je mám 10 dní na růstů.
Z hnojek jsem zatím použil Root juice (2 ml/1L) a Bio grow (1 ml/1L) od biobizz.
Substrát All-mix od biobizz.
Ph měřím ( u zálivky) a upravuju aby bylo 6 - 6,5.
Ec neměřím.
Nemužou to být svilušky, nebo něco podobného(žádné mušky apod. jsem ale nenašel) ??Pls poraďte.Dík

PS: 4 dny zpátky jsem zkoušel postřik bioolem, ale nezpozoroval jsem žádnou změnu.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Matho
Poradte pls .. Toto mi robi tak posledne 2-3 dni mam to v zemi 6,5 - 7,5 ph..


Odhaduji, že před těmi 2 - 3 dny jsi tam vrazil ty klacky na podepření a přetrhal jsi jí kořeny.
Matho
A da sa to este napravit ?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Matho
A da sa to este napravit ?


Pokud ji zaleješ a ona se nezvedá tak už asi ne. Vlastně, mohl bys zkusit ji dole fiknout jako když klonuješ, dát do sklenice s vodou a zkusit nechat zakořenit. Ale to uvidíš hned, jak se nenapije vody a nenarovná, je po všem..
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Leny4815162342
zdar, mám problém s listy(viz foto). Objevuje se to na spodních ale i vrchnějších listech.
Kytky mám z řízků a dnes je mám 10 dní na růstů.
Z hnojek jsem zatím použil Root juice (2 ml/1L) a Bio grow (1 ml/1L) od biobizz.
Substrát All-mix od biobizz.
Ph měřím ( u zálivky) a upravuju aby bylo 6 - 6,5.
Ec neměřím.
Nemužou to být svilušky, nebo něco podobného(žádné mušky apod. jsem ale nenašel) ??Pls poraďte.Dík

PS: 4 dny zpátky jsem zkoušel postřik bioolem, ale nezpozoroval jsem žádnou změnu.


Změř i pH toho co při zálivce vyteče, zalévej raději 6 než 6,5.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Hadej
Mam taky mensi problem. Slecny jsou asi tyden na rustu a zacali jim od spodu zloutnout listy a jeste i na zelenych listech se objevuji rezave skvrny. Vlhkost vzduchu neni valna, neco kolem 40%. Teplota primo u kytek kolem 26°C. Hnojivem je Bćuzz A+B, root stimulator a hydro booster. Vsechno podle davkovani vyrobce. Ted jsem zacal rosit postrikem s Phytaminem. Deje se to az na vyjimky vsem slecnam. Nejaka rada nez mi umrou pls?


Měříš pH a EC? Pokud ano jaké jsou hodnoty?
Matho
Zalial som ale ziadna zmena asi je koniec :(
Hadej
EC mam cistou vodu 0,8. Namíchanej roztok s zivinama ma 1,75 a vytejkajici ma 1,2. PH mam roztok 5,5 +- 0,3 a vytejkajici kolem 7.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Hadej
EC mam cistou vodu 0,8. Namíchanej roztok s zivinama ma 1,75 a vytejkajici ma 1,2. PH mam roztok 5,5 +- 0,3 a vytejkajici kolem 7.


Ten výtok je zjevně v nepořádku, Proplachuj čistou vodou s upraveným pH dokud se nesrovná pH výtoku s tím co proplachuješ, namíchej zčerstva hnojky a sleduj, nemělo by se to šířit.
ondrazastu
Zdravím, mám problém s listy, 35. den květu. Nevíte někdo čím to je?
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od ondrazastu
Zdravím, mám problém s listy, 35. den květu. Nevíte někdo čím to je?

podrobnosti?
hnojiva, pH, EC, substrát, teplota... chlape trochu více infa když chceš radu

EDIT: normálně nemám moc času, ale ze zvědavosti jsem projel tvoje téma...
Pokud používáš pouze hnojivo Agro Pokojové rostliny (NPK 6-5-5), tak to je dobré tak na růst. Na netu žádná zmínka o obsahu jakéhokoliv prvku kromě NPK. Určitě hlína něco obsahovala, ale to rosliny vyčerpaly a nedostatek daného prvku se projevil nyní. Nehledě na to že poměr NPK naprosto nevhodný pro květ - zpomaluješ nakvétání a prodlužuješ dobu kvetení, v půdě máš přebytek dusíku, který teď už moc rostliny nepotřebují. S vysokým množstvím dusíku souvisí horší účinnost flushingu (budeš muset pořádně proplachovat květináče a proplach provádět aspoň 14 dní - můj názor).
Na květ poměr NPK 1-2-2 (5-10-10, jde pouze o poměr, ale čím větší obsah tím ekonomičtější hnojivo). Místo koupi 400W výbojky na tak malej box sis měl raději koupit komplexní hnojivo - třeba General Hydroponics, Advanced Hydroponics, Bcuzz od ATAMI či organiku od Biobizz (kupuj pouze základní hnojiva, který zvedaj EC, nikoliv předražený doplňky - viz databáze změn EC v mém podpisu). Podívej se ke mě do tredu, předposlední příspěvek ohledně hnojení, stačí pouze bloom+micro od GHE a malé množství PK stimulátoru (např. PK13-14, či ještě lepší levnější práškový MonsterBloom).

EDIT2: Jak píše kolega, pořádně proschnout! Podle fotek to nebude moc vzdušný substrát, příště zamíchat napufrovaný perlit (co to je, tak to najdeš pár stránek dozadu, jeden z mých příspěvků).
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od ondrazastu
Zdravím, mám problém s listy, 35. den květu. Nevíte někdo čím to je?


Předpokládám, že jedeš hlínu a hnojíš poctivě každou zálivku, přičemž odstup od zálivky počítáš na dny a nekontroluješ proschnutí u každého květníku? Pletu se?
gallop
Dobré ráno přeji všem growerům a growerkám. Jsem tady nový a hned jako první příspěvek potřebuju pomoct. Pěstuju si Shamana, který půjde v průběhu tohoto měsíce ven, nicméně na třech kytičkách mi začínají odspodu žloutnout listy. Ze začátku jsem si myslel, že to je nedostatkem hořčíku a proto jsem ho dokoupil, nicméně asi to nebyla správná úvaha a jedna kytí mi pomalu ale jistě jde do kopru :(...a navíc se k ní přidaly další dvě. Projížděl jsem forum a podobně vypadají kytí když jsou přelité? Což je ale divné, protože kytí zalívám 1x 2-3 dny a rozhodně se netopí v blátě..prosím o pomoc. Předem děkuji všem :)http://img148.imageshack.us/i/p1030258lc.jpg/
http://img339.imageshack.us/i/p1030260j.jpg/
bezdechu
V čem to roste, čím to zaléváš, upravuješ pH, už to hnojíš a pokud ano tak kolik a čeho.. ?

Z těch spodních jednolístkú bych si nedělal starosti, kytka je asi chce odhodit, ale ten list se zaschlými okraji vypadá jak po přehnojení.

No rozepiš se o podmínkách a uvidíme...
MDe_
Já bych řekl že bud jsi tomu dal moc hnojek , nebo mají málo prvků, protože máš velké kytky zasazené v malém prostpru a nemají živiny.
Kdo ví co to máš za hlínu a kdo ví jak starou. Musíš mít dobrou hlínu se živinama at si kytka bere co potřebuje. Poradil bych ti, přesad to do většího s lepší hlínou
gallop
roste to v substrátu pro pokojovky, zalévám to odstátou vodou. pH neupravuju, zatím nehnojím, přečetl jsem si někde tady že ze začátku jim všechny živiny dodá substrát.
MDe_
Máš ten substrát nový nebo už je použitý ? Přesad to do větších, po dnu jim prdni trošku hnojky na rust, enzymy, kořeny a měo by to byt ok.
gallop
kupoval jsem ho přímo pro ně. s tím přesazením je problém, protože nemám vůbec místo. chtěl jsem je přesadit, až je hodím ven. už tak jsem musel dvě kytí šoupnout k dědovi kvůli místa.
BloodyBeer
zdar

ta prvni fotka je prepaleni od hnojiv a ta druha vypada, jako by bylo rozhozene pH. Kytky nevypadaji, ze maji nedostatek nejakeho hnojiva, naopak podle te zlute krusty na povrchu hliny bych rekl, ze maji prebytek hnojiv.

Pozor na ten horcik - snadno zasoluje substrat a muze zablokovat ostatni ziviny. Vubec bych ho nepridaval takhle malym kytkam (pokud jsi zacatecnik tak bych ho nepridaval vubec - v hline by ho melo byt pro takovou malou kytku dostatek - to si radeji kup pH test za par korun a zmer si pH vody, kterou zalivas)
PEACEMAKER
Zdar,
chtěl jsem ti poradit ale člen BloodyBeer mne zdá se předběhl s dost poddobným názorem :D
Ale i přesto:
na první fotce listy vypadají jako přehnojené. Listy máš dost tmavé. I hlína na druhé fotce tomu odpovídá-na povrchu sůl. Měl jsem s tím nedávno taky problém. Kdo ví co do té hlíny cpou za šit.
No a přelití se aspoň snaž vyhýbat. Radši ať to víc proschne. Přelité kytky jsou horší než lehce povadlé ;)
pH vody měř alespoň kapkami. Stojí jenom pade a dá se to docela dobře odhadnout. Aspoň budeš mít jistotu a odpadnou ti pochybnosti. Já mám doma vodu přes pH 8 a to je dost a je stím problém...
Když tak ještě postni fotky celé kytky.
gallop
píšete o tom přehnojení, ale to vůbec nevím jak by to bylo možné, protože jsem to ničím nehnojil (pokud nepočítám, že jsem to 2x zalil hořčíkem). koupím teda ten pH test, jak píšete :). fotky celých kytek postnu, jen co se dostanu pryč ze školy.
jinak děkuji všem za bleskové odpovědi :)
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od gallop
píšete o tom přehnojení, ale to vůbec nevím jak by to bylo možné, protože jsem to ničím nehnojil (pokud nepočítám, že jsem to 2x zalil hořčíkem). koupím teda ten pH test, jak píšete :). fotky celých kytek postnu, jen co se dostanu pryč ze školy.
jinak děkuji všem za bleskové odpovědi :)


A ten substrát pro pokojovky? Není předhnojený?
gallop
tak jsem doma ze školy, takže info, co jste se ptali. ten pokojový substrát je od Agro, pH 5-6,5, nicméně EC tam není uvedeno a nebo je zákeřně skryté. substrát je předhnojený, což by asi vysvětlovalo, to co píšete zde. nicméně nový problém. na posledních dvou fotkách můžete vidět něco, co se mi zdá že je to začínající květ, alespoň to vypadá na malé začínající blizničky. čím to může být a co s tím? svítím 18/6, takže by přece kytka o tom neměla ani uvažovat že by začala nakvétat. může to být tím, že je blízko světelného zdroje? svítím úsporkama 20 a 21 W.

http://img163.imageshack.us/i/p1030271i.jpg/
http://img153.imageshack.us/i/p1030273r.jpg/
http://img3.imageshack.us/i/p1030269ci.jpg/
http://img813.imageshack.us/i/p1030263.jpg/
http://img3.imageshack.us/i/p1030267q.jpg/
http://img801.imageshack.us/i/p1030265b.jpg/
http://img815.imageshack.us/i/p1030266.jpg/
Zdravím mám tady pár kousků power planta... nevím co jim je, že tak sklápí listy... nejnovejší listy nevypadají vůbec vitálně a také jsou celkem zfialovělý řapíky....
marw
Hoj grunger,toš ja bych to tipnul přelití,kytkám je asik i trocha zima a trocha bych je i přihnojil,jsou nějaké pobledlé.
:Dr@m:
Grunger:::::tak tak, vypadá to rozhodně na málo dusíku, možná i přelité...
kutz
nazdar pěstiči. začínám a mám hned dva problémy. nejdřív se začaly kroutit kraje listů nahoru a teď do toho ty skvrny, šíří se rychle a zdá se to být problém č.1.

19. den 18/6 z fem.semen white widow
skříň
SHP-TS 400W
Flora Series Tripack od GHE (Micro, Bloom, Gro) + Root stimulator od Advanced
skladba v hydroponickém květináči: keramzit, substrát pH 6-7, keramzit
pH zálivky korigována na 6, voda odstátá z kohoutku
teplota kolem 25C noc cca 20C
humidizer

zkoušel jsem magnesium, na to kroucení, teď jen odstátá voda s korekcí pH na 6 jako průplach, coby prevence pro případ přehnojení...

prosím o radu.
kutz
další foto
Jokerrr
ták pánové copak je tento hnus? ... je to nějaká listová plíseň ?

Na fotce to možná vypadá jako vyžrané listy, ale je to jen na povrchu !
gallop
Zdravím, mám problém se žloutnutím celých listů. Našel jsem si, že to nejspíš bude nedostatek dusíku, jenže nevím jak to mám vyřešit. jsem začátečník a už opravdu začínám být zoufalý. díval jsem se do faqu a i jsem hledal, ale nenašel sem to. prosím mody, jestli by mohli tohle téma neházet hned do problémů s listama, protože tam moc lidí neodpovídá a já nechci aby kytí šly do kopru. jinak projistotu házím ještě fotky, jestli jsem se třeba nesekl v diagnoze.
Sniper18
Netreba byt zufaly, len lepsie citat. Urcite potrebujes vacsi objem kvetinaca, toto co je na obrazku je velmi malo, takze to co najskor presad. Ak nedostatok dusiku nieje sposobeny zlym ph, tak jednoducho staci pridat na hnojive ktore ho obsahuje. Najviac dusiku maju hnojiva na rast...Udava to pomer NPK na obale, prve pismeno je to, ktore ty potrebujes co najvyssie, cize udava pomer dusiku v hnojive.

http://grower.cz/pestovani/navody/z...jeni/7.html#106
HurricaneGeorge
no já bejt mod tak to tady smažu, další zbytečný téma
ve tématu ohledně problému s listama je toho o nedostatku dusíku napsáno mnoho, jen si najdi čas si to přečíst a nebuď línej, dozvíš se tam jak řešit případné další problémy...
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od gallop
Zdravím, mám problém se žloutnutím celých listů. Našel jsem si, že to nejspíš bude nedostatek dusíku, jenže nevím jak to mám vyřešit. jsem začátečník a už opravdu začínám být zoufalý. díval jsem se do faqu a i jsem hledal, ale nenašel sem to. prosím mody, jestli by mohli tohle téma neházet hned do problémů s listama, protože tam moc lidí neodpovídá a já nechci aby kytí šly do kopru. jinak projistotu házím ještě fotky, jestli jsem se třeba nesekl v diagnoze.


Gallop ty si asi sedis na vedeni - uz se to tu resilo - znas uz pH, kterym ty kytky zalivas? v tvem pripade by to chtelo mozna i odtoku, dost jsi to zadrel, jak jsi jim pridaval ten horcik (nebo co to bylo....) A jeste bych si hlidal, at to neprelevas - mas v tech kelimkach diry ??

byt tebou, tak bych to presadil a poradne si pomeril pH ....
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Jokerrr
ták pánové copak je tento hnus? ... je to nějaká listová plíseň ?

Na fotce to možná vypadá jako vyžrané listy, ale je to jen na povrchu !


Podívejse do palic, zda tam nemáš taky plísen. Vem si třeba gum. rukavce at tam nešaháš jen prstama .. pokud by to tam nebylo, řešil bych to odstranení těch napadených listů a uvyděl bys zda se to šíří nebo ne ..

Pokud ano, tak posle toho jak je máš staré tak aplikovat nějakou chemku, pokud jsou před sklizní, tak bych to nechal už tak a jen obral co jde a snížil vzhkost.
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Jokerrr
ták pánové copak je tento hnus? ... je to nějaká listová plíseň ?

Na fotce to možná vypadá jako vyžrané listy, ale je to jen na povrchu !


tohle vypada jako padlí ....
miniMAX
Zdravim všechny, začali mi žloutnout a objevovat hnědé fleky na listech,list pak uschne. Už to mám skoro na celé kytce a už se to objevuje i na další. Prosím o radu...
Mystery
citace:
Původní příspěvek od miniMAX
Zdravim všechny, začali mi žloutnout a objevovat hnědé fleky na listech,list pak uschne. Už to mám skoro na celé kytce a už se to objevuje i na další. Prosím o radu...


Špatné PH? A nebo plíseň, ale tipnul bych to na PH :-)
witchie
citace:
Původní příspěvek od Mystery


Špatné PH? A nebo plíseň, ale tipnul bych to na PH :-)

to má přehnojený žádný ph
miniMAX
vzpamatuje se to když to teď nebudu nějakou dobu hnojit?
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od miniMAX
vzpamatuje se to když to teď nebudu nějakou dobu hnojit?


Jo, ale raději udělej pořádný proplach květináčů vodou s upraveným pH... a hnojit začni až to začne žloutnout...

a příště napiš více podrobností!
retrobo
Zdar, též problém s listy. Vypadá to jak od hnojiv, ale substrát je Light Mix od BioBizz-takze téměř bez hnoje, zálivka obyčejná odstátá voda. Přelívání se vyhýbám. zalívám tak jednou za 4dny. Nebo že by to to bylo Ph? Zítra navštívím akvaristiku pořídím něco na měření. Co si o tom myslíte? Zezačátku to bylo jen na jedné na prvním patře pak asi po týdnu a půl se to objevilo i na ostatních větších kusech. Model je to Special Queen. Díky za rady.
retrobo
Zdar, též problém s listy. Vypadá to jak od hnojiv, ale substrát je Light Mix od BioBizz-takze téměř bez hnoje, zálivka obyčejná odstátá voda. Přelívání se vyhýbám. zalívám tak jednou za 4dny. Nebo že by to to bylo Ph? Zítra navštívím akvaristiku pořídím něco na měření. Co si o tom myslíte? Zezačátku to bylo jen na jedné na prvním patře pak asi po týdnu a půl se to objevilo i na ostatních větších kusech. Model je to Special Queen. Mám je za oknem směr jih. Díky za rady.
Dubstep
Moj mazor-malo miesta pre korene, jednoducho to presad.
retrobo
Tak tady ještě jedna fotka z doby, kdy hnědla jen jedna. Je to sazený v petkách, takže cca 0,5l hlíny. Kytky mají tak 3 týdny.
MDe_
Já si myslí, že jim nesedly hnojky v hlíně a tím to je přehnojene .. další listy už to nemají tak kytky by se měly dát do kupy. Máš je hezké, jen tak dál :)
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od retrobo
Zdar, též problém s listy. Vypadá to jak od hnojiv, ale substrát je Light Mix od BioBizz-takze téměř bez hnoje, zálivka obyčejná odstátá voda. Přelívání se vyhýbám. zalívám tak jednou za 4dny. Nebo že by to to bylo Ph? Zítra navštívím akvaristiku pořídím něco na měření. Co si o tom myslíte? Zezačátku to bylo jen na jedné na prvním patře pak asi po týdnu a půl se to objevilo i na ostatních větších kusech. Model je to Special Queen. Mám je za oknem směr jih. Díky za rady.


zdar

trochu to mas opravdu spalene od hnojiv (asi ta hlina nebyla zrovna slaba, ikdyz je to trochu divne).

Pokracuj s normalni zalivkou, jak pises a budes ok. Jakmile se ti bude zdat, ze zacinaji kytky chytat trochu svetlejsi odstin od spodu, tak potom trochu pohnoj...
alpa
citace:
Původní příspěvek od MDe_


Podívejse do palic, zda tam nemáš taky plísen. Vem si třeba gum. rukavce at tam nešaháš jen prstama .. pokud by to tam nebylo, řešil bych to odstranení těch napadených listů a uvyděl bys zda se to šíří nebo ne ..

Pokud ano, tak posle toho jak je máš staré tak aplikovat nějakou chemku, pokud jsou před sklizní, tak bych to nechal už tak a jen obral co jde a snížil vzhkost.


ale prd.... padli... je to! jak uz tu nekdo psal a co s tim je uz tu taky popsano aspon 10krat!

neposlouchej co rika.... cakni to Talenten od agrobio [naredeno na okrasne rostliny a kapku jaru na 1l roztoku...radne to pokrop {muzes i 30 dni pred kosou} pozor kytky se mohou polamat vahou mokrych listu & palic ! dalsi aktivni bile flicky po 2-3dnech vytrhej,,,,pristi round poresit odtah & vlhkost[netocit to v mistnosti;] a vycistit box savem/peroxidem/roomcleaner a uz nikdy tento problem nenastane
ZkourenejPes
Co to mam s kytickama , prehnojeni , nebo naopak?
SOu na 12 dnu rustu ze seminka , problem se objevil tak pri 10 dnu . OD zacatku byli v hline smichany tak s 1/10 biohumusu.
Teplotu maj pres den 27-31 a noc tak 19-21,5 vlhkost byla dobra , ale pred dvema dny mi odesla nova zvlhcovacka tak ted to maj pres den 30-40 noc tak 40-50 , dostavali skoro do zacatku korenovy hnojivo . tak co stim je malo hnojiva nebo moc. Diky za rady
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od ZkourenejPes
Co to mam s kytickama , prehnojeni , nebo naopak?
SOu na 12 dnu rustu ze seminka , problem se objevil tak pri 10 dnu . OD zacatku byli v hline smichany tak s 1/10 biohumusu.
Teplotu maj pres den 27-31 a noc tak 19-21,5 vlhkost byla dobra , ale pred dvema dny mi odesla nova zvlhcovacka tak ted to maj pres den 30-40 noc tak 40-50 , dostavali skoro do zacatku korenovy hnojivo . tak co stim je malo hnojiva nebo moc. Diky za rady


Začínající známky přelití.. či přehnojení.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od ZkourenejPes
Co to mam s kytickama , prehnojeni , nebo naopak?
SOu na 12 dnu rustu ze seminka , problem se objevil tak pri 10 dnu . OD zacatku byli v hline smichany tak s 1/10 biohumusu.
Teplotu maj pres den 27-31 a noc tak 19-21,5 vlhkost byla dobra , ale pred dvema dny mi odesla nova zvlhcovacka tak ted to maj pres den 30-40 noc tak 40-50 , dostavali skoro do zacatku korenovy hnojivo . tak co stim je malo hnojiva nebo moc. Diky za rady


Přehnojení, jak je vidět listy jsou tmavě zelené, což značí vyšší množství dusíku, kdyby měli nedostatek tak jsou světlé.
ZkourenejPes
Super diky za odpoved , no asi to i zacalo po presazeni do vetsich kvetinacu , kde bylo mozna vic biohumusu nez v prvnich malejch kvetinacich . A ja sem si myslel , podle FAQ , ze to je nedostatek drasliku , tak sem e vcera , trosku pohnojil . NO nevadi budu davat jenom cistou vodu s upravenym PH a sand se casem zpravi . A phyt-aminem je muzu postrikat na listy , nebo to taky ete nechtej?
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od ZkourenejPes
Super diky za odpoved , no asi to i zacalo po presazeni do vetsich kvetinacu , kde bylo mozna vic biohumusu nez v prvnich malejch kvetinacich . A ja sem si myslel , podle FAQ , ze to je nedostatek drasliku , tak sem e vcera , trosku pohnojil . NO nevadi budu davat jenom cistou vodu s upravenym PH a sand se casem zpravi . A phyt-aminem je muzu postrikat na listy , nebo to taky ete nechtej?


hehe, kdyz uz je mas prehnojene, tak je hloupost jim davat jeste listove hnojivo (pythamin)
ZkourenejPes
Jasne no , ja myslel , ze to pomaha prekonovat soky a tak . Takze ne , rozumim
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od ZkourenejPes
Jasne no , ja myslel , ze to pomaha prekonovat soky a tak . Takze ne , rozumim


Není to hnojivo..

Phyt-Amin - univerzální hormonální postřik, používá se po celé období (růst a květ), zvyšuje obsah chlorofylu v rostlinách, zvyšuje obranyschopnost rostliny, zabraňuje dehydrataci rostliny

Rostlinný stimulátor Phyt-amin obsahuje aminokyseliny, stopové prvky, minerály, růstové a květové hormony. Stimulátor slouží jako podpůrná rostlinná látka.
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Není to hnojivo..

Phyt-Amin - univerzální hormonální postřik, používá se po celé období (růst a květ), zvyšuje obsah chlorofylu v rostlinách, zvyšuje obranyschopnost rostliny, zabraňuje dehydrataci rostliny

Rostlinný stimulátor Phyt-amin obsahuje aminokyseliny, stopové prvky, minerály, růstové a květové hormony. Stimulátor slouží jako podpůrná rostlinná látka.


vidis to, a pritom to docela hodne zvysuje EC - Phytamin - 0,406 (mereni od HurikanaJirky :D :D :D ) takze bych to pocital spise mezi hnojiva nez stimulatory

edit: ty stopove prvky a mineraly nebudou nic jineho nez klasika mikro a makro prvky ....
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


vidis to, a pritom to docela hodne zvysuje EC - Phytamin - 0,406 (mereni od HurikanaJirky :D :D :D ) takze bych to pocital spise mezi hnojiva nez stimulatory


No nějaké stopové prvky a minerály obsahuje. Jaké a v jakém jsou množství jsem nehledal a pokud se k tomu vyjádří i HurricaneGeorge budu rád. Přeci jen je na chemii více zaměřen.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Není to hnojivo..

Phyt-Amin - univerzální hormonální postřik, používá se po celé období (růst a květ), zvyšuje obsah chlorofylu v rostlinách, zvyšuje obranyschopnost rostliny, zabraňuje dehydrataci rostliny

Rostlinný stimulátor Phyt-amin obsahuje aminokyseliny, stopové prvky, minerály, růstové a květové hormony. Stimulátor slouží jako podpůrná rostlinná látka.


No moje odpověď je jednoznačná, je to listové hnojivo, dokonce v koncepci Plagronu z velké části dodává rostlině dusík (s tím souvisí i dobré načasování jeho výpadku při nahození paliček). A zbytečně ho zahrnovat jako postřik při používání jiných značek hnojiv je zbytečnost, ne-li nesmysl. Změníte poměr mezi hlavními prvky NPK-Ca-Mg-S.

A ten tvůj popis (zkopírovaný) přesně vystihuje co to je phyt-amin.
Aminokyseliny - těch 21 bájných esenciálních :D (další zdroj dusíku přijímatelný rostlinou, tady mám znalosti že ho přijímají pouze kořeny, takže nevím proč v listovém hnojivu - pokusím se doplnit znalosti ohledně příjmy listy, ale tam si myslím že pouze ionty amonné NH4+ a dusičnanové NO3-, aspoň tak jsem se to učil - což není tak podstatné).
Označením MINERÁLY můžou být myšleny jakékoliv anorganické hnojiva, tudíž kompletní NPK-Ca-Mg-S.

Jak píše BloodyBeer, jisté závěry lze vyvodit už z databáze změn EC...
Ryan-cz
Zdar zahradníci.Vyskytl se mi problemek.Z ničeho nic mi začali žloutnoutlisty viz foto.teplota v pořádku ec 0,86 mam to v hlíně.ph odpadu 5,5.Rostliny jsou 40 dní staré,týden se sekly na růstu.Přehnojený to určitě neni, ale mam menší vlhkost v noci 60 přes den 45 a nic moc ventilaci.Jo svítim na to 6kilem .dík za každou radu.
Čau,, když se tady bavite o tom Phyt aminu, mam taky problem s listy, koupil sem rizky, mam je zatim cca tyden,, predevčirem jsem je postříkal phyt aminem a dnes na nich bylo tohle..+ se konečky listu krouti nahoru, muže to být tím? jestli ne tak čím.. jinak mam predhnojene substrat ze shopu a nicim jinym sem nenojil krom toho postriku,, vlhkost přes den 45% přes noc 89%.. teplota den 30 noc 24... Thx za odpovědi..
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Ryan-cz
mam to v hlíně.ph odpadu 5,5

To odpadní pH je jak pro hydro.. tam bych hledal problém.. jaký pH tam leješ?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Vo1um3
Čau,, když se tady bavite o tom Phyt aminu, mam taky problem s listy, koupil sem rizky, mam je zatim cca tyden,, predevčirem jsem je postříkal phyt aminem a dnes na nich bylo tohle..+ se konečky listu krouti nahoru, muže to být tím?


Jak silnou koncentrací jsi to postříkal? Asi jsi jim hódně naložil.
Ryan-cz
5,8 tam leju vyteče 5,6 někdy 5,4.Mam vodu ze studny ta má ph 5,8 pořád.kolik mam dát 6-6,5 ??
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Ryan-cz
5,8 tam leju vyteče 5,6 někdy 5,4.Mam vodu ze studny ta má ph 5,8 pořád.kolik mam dát 6-6,5 ??


zdar

podobny problem jako ty jsem mel ted ja - prilis nizke pH a tim zablokovany prijem Horciku (magnesia). Snaz se zalevat spravnym pH ( 6,5 ) jestli mas nizke ec na vytoku, tak to muzes i trochu zahnojit ...
prysk
Zdravim, mam malej problem, na jedne kytce se dnes objevilo malinko něčeho bílého. CHci se zeptat, co by jste doporučili jako postřik na kytky.Přemejšlel jsem o Phyt-aminu. Ale zase tu čtu,že neni moc dobrej nebo co.Nebo mam jen postřikovat vodou? A jak často a kdy?, Vim že ne za slunce abych nespalil listy.
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od prysk
Zdravim, mam malej problem, na jedne kytce se dnes objevilo malinko něčeho bílého. CHci se zeptat, co by jste doporučili jako postřik na kytky.Přemejšlel jsem o Phyt-aminu. Ale zase tu čtu,že neni moc dobrej nebo co.Nebo mam jen postřikovat vodou? A jak často a kdy?, Vim že ne za slunce abych nespalil listy.


zdar

phytamin je asi dobry, jen se to nesmi prehanet ;)

jinak u tebe radeji udelej nejprve fotky a potom se ptej, co mas za problem - nemam rad moc hadani ...

jinak jestli se to nerozsiruje a je to pouze na jednom listu, tak no stress ...
prysk
oka, večer nafotim az budu doma z jobu. Jinak jsem mylsel něco jako nějakej preventivní postřik s víživou, nebo tak něco. A ještě bych se zeptal jakou má asi zhruba hodnotu PH voda z kohoutku?? A můžu je teda nějak rosit?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od prysk
A ještě bych se zeptal jakou má asi zhruba hodnotu PH voda z kohoutku??


Hodnota pH je významný ukazatel jakosti pitné vody. Přípustné rozmezí je 6,5 - 9,5. http://grower.cz/forum/showthread....3388#post943388
MDe_
Ale rozdíl je mezi studnou .. pokud máš studnu, nebo velký boijer tak tam máš menší ph než kdyby jsi třeba bydlel v paneláku kde voda ti jde hned a každý tak odpouští a tak cyrkujuje pořád s velkým ph
prysk
Můj připad je panelak :)
Jinak bych koupil todle a změřil jakou má ta voda PH,potom bych asi teda koupil něco na snížení,či zvíšení. A kolik je pro kytky ideální?
Jinak mam plagorn bat mix a ten by měl bejt nějak předhnojen.
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od prysk
Můj připad je panelak :)
Jinak bych koupil todle a změřil jakou má ta voda PH,potom bych asi teda koupil něco na snížení,či zvíšení. A kolik je pro kytky ideální?
Jinak mam plagorn bat mix a ten by měl bejt nějak předhnojen.

nejdříve pročti celé toto téma + FAQ


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma