Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!! - Klikni zde pro originální téma
Durryy
Zdravím, chcel by som sa spýtať, či by ste mi niekto nevedel poradiť, v čom je problém. Pestujem pod 400w hlina.
Bližšie info:
1.indoor 200usporka/400 sodík

Zalievané pred 3 dňami, Bio-grow, Bio-bloom a top max, všetko polovičné dávky, asi 1 l na 11 litrový kvetináč, ale hnojivá to asi nebudú. Pred tou poslednou zálievkou som to nezalieval 2 týždne a rastliny sú aj tak vytiahnuté, vtedy tam ešte bola úsporka. Je možné, že to je preliate, pod úsporkou som zalieval každé 4 dni a hlina bola stále mokrá, ale chcem si byť istý, že v čom je chyba.
Durryy
another one
Celller
Zdar, nic se neboj, to jsou stare spodni listy, co jsem koukal do threadu, jsou hezky zelene, zdrave. Tyhle spodky klidne otrhej:)
Durryy
Diky moc... Už sa stalo... Pomaly preriedujem spodné palice... Inak dnes budú nové fotos.
Oyasin
Ahoj, vyskytl se mensi problem,
na rustu jsem to trosku prehnojil korenakem tak sem ho vysadil a zalival cistou vodou(odstatou den i vice ve tme), pak jsem do konce rustu pridaval do zalivky jen FishMix.....
tim se problem vyresil avsak nastal druhy viz foto: http://nemocflory.rajce.idnes.cz/Snimek/
myslim si ze se mi do toho chytla plisen a pomalu se rozrusta, je to tak?? a Cim ji muzu zlikvidovat??
Mam substrat LightMix a hnojky BioBizz hnojim podle tabulky co druhou zalivku, Ph nevim ani nemerim, teplota 20(v noci) az 25 pres den,...
dik za rady a postrehy :)
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Oyasin
Ahoj, vyskytl se mensi problem,
na rustu jsem to trosku prehnojil korenakem tak sem ho vysadil a zalival cistou vodou(odstatou den i vice ve tme), pak jsem do konce rustu pridaval do zalivky jen FishMix.....
tim se problem vyresil avsak nastal druhy viz foto: http://nemocflory.rajce.idnes.cz/Snimek/
myslim si ze se mi do toho chytla plisen a pomalu se rozrusta, je to tak?? a Cim ji muzu zlikvidovat??
Mam substrat LightMix a hnojky BioBizz hnojim podle tabulky co druhou zalivku, Ph nevim ani nemerim, teplota 20(v noci) az 25 pres den,...
dik za rady a postrehy :)


Ahoj,
klasický případ špatného pH! http://grower.cz/forum/showthread.p...2724#post372724
Kup si pH akvarijní kapky (odkaz výše v tomto tématu), kyselinu fosforečnou (lze koupit pouze osobně v Gshopu) na úpravu pH a budeš rád jestli se ti kytky vzpamatují... jo a pokud jsi už přepnul tak očekávej nižší výnos.

Ze začátku se ti to nemuselo projevit protože tvůj použitý substát má upravené pH, ale jak tam pořád přiléváš další a další zásaditou vodu tak to pH zvedáš, až nakonec tu půdu zneutralizuješ a dále zalkalizuješ.
Pokud máš k dispozici trochu rašeliny tak bych zatím dal na vrch květináčů malou vrstvu a při zalévání se snažil jí celou navhčit aby protékající voda měla snížený pH.
Jak říkám kup kyselinu a pH kapky - upravuj pH vody na 5,4-5,7 dokud voda na výtoku nebude mít 6,0-6,2, poté dále zalévat vodou s pH 6,0 a nebudeš mít žádný další problém.

EDIT: Kořenový stimulátorem se nedá přehnojit! Je to nepřímé hnojivo a neobsahuje žádné živiny, rozhodně se ale držet doporučené koncentrace. Obsahují regulátory růstu - většinou auxiny, které v malých dávkách podporují růst, ve velký zastavují!!! (dokonce se používají jako herbicidy)

Měj se...
rarayaman
Ahoj lidi mám malej problém :-)listy na našich holčičkách začínají žloutnout :-(jsou to řízky, dva dny po přesazení (do rohoží) začaly žloutnout odspodu rostlinky a od kraje listů. Nevím jestli dělá problém skok Ph při odtoku nebo nedostatek dusíku? nebo něco jiného????
INFO: hydro-drip systém
vstupní Ph: 5,2 výstupní Ph: 6,4 EC: 1
pěstební medium: Grodan rockwool( napuštěná na Ph 5,2)
teplota: den-27-28, noc-21-23
vlhkost: 40%
hnojky:-Metrop MR1 (3ml na 10l jsem dával)
- Metrop Calgreen (2ml na 10l jsem dával)
světlo: 18/6 ,400w
foto1: Orange bud
2: Euphoria
3:Buddha
4:Double dutch

Diky za radu zahrádkáří :-)
rarayaman
Ahoj lidi mám malej problém :-)listy na našich holčičkách začínají žloutnout :-(jsou to řízky, dva dny po přesazení (do rohoží) začaly žloutnout odspodu rostlinky a od kraje listů. Nevím jestli dělá problém skok Ph při odtoku nebo nedostatek dusíku? nebo něco jiného????
INFO: hydro-drip systém
vstupní Ph: 5,2 výstupní Ph: 6,4 EC: 1
pěstební medium: Grodan rockwool( napuštěná na Ph 5,2)
teplota: den-27-28, noc-21-23
vlhkost: 40%
hnojky:-Metrop MR1 (3ml na 10l jsem dával)
- Metrop Calgreen (2ml na 10l jsem dával)
světlo: 18/6 ,400w
foto1: Orange bud
2: Euphoria
3:Buddha
4:Double dutch

Diky za radu zahrádkáří :-)
rarayaman
dalši foto:
executor
Ahoj tak se hlásim znova po 10 dnech. Pozitivní zpráva je, že kytky se výrazně zlepšily co se týče "přidušenosti" -> listy se znovu narovnaly, opravdu to bylo menším množstvím dusíku v počáteční fázi květu. Vlastně ihned dle tvé rady, HurricaneGeorge, se brutálně nastartoval růst pestíků a paličky bují radostí. Čili problém s hnojením alga bloom, které má dusíku vskutku nedostatek a pravděpodobně si toto hnojení již nekoupím (je použitelné pokud jsem dobře pochopil možná na poslední měsíc květu). Takže bych se chtěl rovnou zeptat na nějaké doporučení ohledně hnojiv na květ abych se tomuhle příště vyvaroval.

Špatná zpráva ovšem je, že stále nějaké problémy přetrvávají, ačkoliv kytky již vypadají poměrně dobře a paličky rostou.

Na fotce č.1 bych chtěl prodiskutovat stále žluté listy, dusík to poměrně zlepšil, ale stále u nějakých listů je to dost výrazné.

Na fotce č.2 je jiný problém, opět spálené konce listů, přehnojení bych spíše vyloučil, na to už si dávám pozor. Původně navrhovaný nedostatek manganu se mi zdá pravděpodobný.
executor
Na fotce č.3 to vypadá na stejný problém co kytka č.2

A konečně kytka č.4 kde je pravděpodobně stále malý obsah dusíku v hlíně, je to poslední kytka ze všech 10ti co mám ve skříni co jí listy zůstaly takhle svěšené - už dostala větší dávku dusíku. Nicméně mě taky znepokojuje její světlounká barva.

Hnojil jsem 3x 2ml alga bloom + 2ml alga grow na 1l odstáté vody 24h s ph 6,5 (možná trochu méně) upravená kyselinou fosforečnou.

Nyní jsem přešel na 3ml alga bloom + 1ml alga grow na 1litr.

Teplotu hlídám razantně, zjistil jsem že když nesvítim tak bylo v místnosti 15°, proto nyní hlídám a zavírám do místnosti dveře když lampa nesvítí, pokud svítí tak dveře do místnosti samozřejmě otevírám. Pod dveřma je poměrně slušný prostor na průtok vzduchu i tak, ale možná by se mi problém se vzduchem mohl projevit. Nevím ale jak to poznám.

Na závěr mě znepokojuje vlhkost ve skříni, drží se nad 70% neustále, jelikož jsou kytky v nějakém 5týdnu květu tak bych to měl asi začít řešit?
Martax
Hnědě skvrny na kytkách????
witchie
špatný ph nebo hnojky nic jinýho to bejt nemůže si myslim zkus to prolejt čistou vodou a změř si ph doufám že problém najdeš :)
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od executor
Na fotce č.3 to vypadá na stejný problém co kytka č.2

A konečně kytka č.4 kde je pravděpodobně stále malý obsah dusíku v hlíně, je to poslední kytka ze všech 10ti co mám ve skříni co jí listy zůstaly takhle svěšené - už dostala větší dávku dusíku. Nicméně mě taky znepokojuje její světlounká barva.

Hnojil jsem 3x 2ml alga bloom + 2ml alga grow na 1l odstáté vody 24h s ph 6,5 (možná trochu méně) upravená kyselinou fosforečnou.

Nyní jsem přešel na 3ml alga bloom + 1ml alga grow na 1litr.

Teplotu hlídám razantně, zjistil jsem že když nesvítim tak bylo v místnosti 15°, proto nyní hlídám a zavírám do místnosti dveře když lampa nesvítí, pokud svítí tak dveře do místnosti samozřejmě otevírám. Pod dveřma je poměrně slušný prostor na průtok vzduchu i tak, ale možná by se mi problém se vzduchem mohl projevit. Nevím ale jak to poznám.

Na závěr mě znepokojuje vlhkost ve skříni, drží se nad 70% neustále, jelikož jsou kytky v nějakém 5týdnu květu tak bych to měl asi začít řešit?
executor: hele jak větráš? Větráš v noci? při vysoké vlhkosti, se snižuje odpar z listů, tím logicky kytky ani tolik neberou vodu ze zálivky. Tak že můžeš řešit hnojení PH, a kde co, a pořád žádnej výsledek.
Né všem genetikám vadí tato vysoká vlhkost, to pro ty co by mi začli tvrdit, že to nevadí.
The jackal
Zdravím grower komunitu

Začali sa mi na spodných listoch robiť flaky ktoré boli najskôr priesvitné a potom zoschli...nevie niekto o čo ide?

Je to odroda amnesia haze, medium soil, pod 185w CLF, dávam im Biobizz grow, bloom, topmax, AH enzymes...

poraďte prosím...
asi_sem_moc
The jackal: možná plíseň listová, taky jsem to měl na kytce, ale počkej na moudřejší :)
executor
citace:
Původní příspěvek od tomas2pet
executor: hele jak větráš? Větráš v noci? při vysoké vlhkosti, se snižuje odpar z listů, tím logicky kytky ani tolik neberou vodu ze zálivky. Tak že můžeš řešit hnojení PH, a kde co, a pořád žádnej výsledek.
Né všem genetikám vadí tato vysoká vlhkost, to pro ty co by mi začli tvrdit, že to nevadí.


Větrám nonstop.
Eliq
Ahoj .. mám problém s listy jako všichni ostatní tady .. začíná to tečkama po listech a žloutnutí po okrajích.. potom k následujícímu seschnutí celého listu .. snažil jsem se to dát dohromady pomoci FAQ (měl jsem podezření na dusík nebo fosfor) a pomocí něj jsem postupoval a však marně .. jestli se zde najde nějaká hodná duše co mi pomůže budu jenom rád ..
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Eliq
Ahoj .. mám problém s listy jako všichni ostatní tady .. začíná to tečkama po listech a žloutnutí po okrajích.. potom k následujícímu seschnutí celého listu .. snažil jsem se to dát dohromady pomoci FAQ (měl jsem podezření na dusík nebo fosfor) a pomocí něj jsem postupoval a však marně .. jestli se zde najde nějaká hodná duše co mi pomůže budu jenom rád ..


Omrkni si základ, ph/ec média a zálivky. Jestli ti nějak nehaprujou hodnoty. Co to je za substrát, rosteš bo kveteš? Čím a jak moc (ne)hnojíš?
Eliq
citace:
Původní příspěvek od Zedy


Omrkni si základ, ph/ec média a zálivky. Jestli ti nějak nehaprujou hodnoty. Co to je za substrát, rosteš bo kveteš? Čím a jak moc (ne)hnojíš?


Pěstuju v hlíně, ale co je to za typ netuším .. donesl mi ji kamarád (měla by být "značková" ) .. kytky jsou v růstové fázy mezi 2-3 týdnem a hnojím hesi na růst (každé pondělí). A ohledně ph/ec nemám ani tušení (zatím nemám měřiče) je to hnus já vím a asi jsem ti moc nepomohl :/ Píšu sem protože už mě nic nenapadá a každý kloudný názor za něco stojí .. takže přeměřím a když tak napíšu znovu diky ;)
Zedy
K tej zemině je to škoda a chtělo by to vyčmuchat, páč od toho si pak můžeš částečně odvodit dávkování a upravovat Ph zálivky. Můžeš koupit obyč ph test v akvaristice, to ti napoví. Jestli dávkuješ dle jejich kalendáře, proč ne. Ale pořád nemáš na čem stavět, když víš co holky chtějí, jooo jenže nevíš kolik jim vlastně dáváš, tak to je potom problém. Takže neporadím jestli ubrat, bo přidat, nebo co kua:teef:
Trochu by to možná odpovídalo na nedostatek dusíku, hele ale stejně si tady radu z prstu nevycucám:D
Erbe
Ahoj,to může být způsobeno čím?Před čtyřmi dny po Plagron Light-mix jsem začal prvně hnojit a na dvouch listech toto.Hnojka canna,půlka doporučené dávky
citace:
Původní příspěvek od Erbe
Ahoj,to může být způsobeno čím?Před čtyřmi dny po Plagron Light-mix jsem začal prvně hnojit a na dvouch listech.Hnojk canna,půlka doporučené dávky



Ph mas jaky?
Erbe
No upravil jsem nejdříve vodu a pak přidal hnojku,vím že to nebylo správné,ale myslel jsem že to pro jednou nebude vadit.Jinak zalévám upravenou vodou.Dnes dostali enzymy a phytamit,tak uvidíme jak se spraví.Jsou to jen dva listy z šesti rostlin,ale pro jistotu bych to chtěl vědět do budoucna.Díky za odpověd
D@D
citace:
Původní příspěvek od The jackal
Zdravím grower komunitu

Začali sa mi na spodných listoch robiť flaky ktoré boli najskôr priesvitné a potom zoschli...nevie niekto o čo ide?

Je to odroda amnesia haze, medium soil, pod 185w CLF, dávam im Biobizz grow, bloom, topmax, AH enzymes...

poraďte prosím...


Mam zjevne stejny problem - jde to odspodu? Dej vedet jak jsi resil pane...
D@D
Prikladam foto meho aktualniho problemu... Budu rad za kazdou radu vedouci i identifikaci :-)
chily
zdar, mam takovy mensi problem, kytky jsou v 38. dnu kvetu, slunko 250W sodik, cca 25cm nad vrskama, teplota u vrchu byva od 26° do 30°, vetsinou kolem 28°, substrat growmix od plagronu, jedu jenom plagron (davkovani podle vyrobce), kazdou zalivku (co druhy den), phytamin, alga bloom a green sensation. vcera jsem meril pH zalivky namichane s hnojkama a bylo kolem 6ti, substrat jsem nezkousel, ale melo by to byt taky ok, tady na foru jsem se docetl, ze by to melo byt deficitem vapniku (http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422), ale nejak se mi to nezda, mozna to bude necim jinym, protoze pH je v pohode, prehnojene by to taky nemelo byt, potreboval bych pro to radu zkusenejsich:) dik za ochotu a kazdou odpoved, at to bobtna:)

1. fotka: takhle to zacina, nejdriv zezloutnou konecky listu
2. fotka: pokracuje to po okrajich listu
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od chily
zdar, mam takovy mensi problem, kytky jsou v 38. dnu kvetu, slunko 250W sodik, cca 25cm nad vrskama, teplota u vrchu byva od 26° do 30°, vetsinou kolem 28°, substrat growmix od plagronu, jedu jenom plagron (davkovani podle vyrobce), kazdou zalivku (co druhy den), phytamin, alga bloom a green sensation. vcera jsem meril pH zalivky namichane s hnojkama a bylo kolem 6ti, substrat jsem nezkousel, ale melo by to byt taky ok, tady na foru jsem se docetl, ze by to melo byt deficitem vapniku (http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422), ale nejak se mi to nezda, mozna to bude necim jinym, protoze pH je v pohode, prehnojene by to taky nemelo byt, potreboval bych pro to radu zkusenejsich:) dik za ochotu a kazdou odpoved, at to bobtna:)

1. fotka: takhle to zacina, nejdriv zezloutnou konecky listu
2. fotka: pokracuje to po okrajich listu


typicke prehnojeni - neper toho tam tolik ....
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od chily
zdar, mam takovy mensi problem, kytky jsou v 38. dnu kvetu, slunko 250W sodik, cca 25cm nad vrskama, teplota u vrchu byva od 26° do 30°, vetsinou kolem 28°, substrat growmix od plagronu, jedu jenom plagron (davkovani podle vyrobce), kazdou zalivku (co druhy den), phytamin, alga bloom a green sensation. vcera jsem meril pH zalivky namichane s hnojkama a bylo kolem 6ti, substrat jsem nezkousel, ale melo by to byt taky ok, tady na foru jsem se docetl, ze by to melo byt deficitem vapniku (http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422), ale nejak se mi to nezda, mozna to bude necim jinym, protoze pH je v pohode, prehnojene by to taky nemelo byt, potreboval bych pro to radu zkusenejsich:) dik za ochotu a kazdou odpoved, at to bobtna:)

1. fotka: takhle to zacina, nejdriv zezloutnou konecky listu
2. fotka: pokracuje to po okrajich listu


Ahoj,
napiš kolik dáváš koncentraci jednotlivých hnojiv v ml na litr vody. Alga bloom je max. doporučená 4ml/l, greensensation 1ml/l a phytamin 5ml/l jako postřik.

Jak píše kolega, máš to přehnojené. Hlavně napiš koncentraci hnojiv :).
chily
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


typicke prehnojeni - neper toho tam tolik ....


BloodyBeer: cau, dik za rychlou pomoc:), kamos rikal ze je to prehnojene, ale nejak se mi to nezda, protoze hnojim tak, jak pisou na obalu...
-------
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Ahoj,
napiš kolik dáváš koncentraci jednotlivých hnojiv v ml na litr vody. Alga bloom je max. doporučená 4ml/l, greensensation 1ml/l a phytamin 5ml/l jako postřik.

Jak píše kolega, máš to přehnojené. Hlavně napiš koncentraci hnojiv :).


HurricaneGeorge: zdarec, taky dik za rychlou:) jak jsem psal, davam jim tolik co pisou na obale - zalivka tzn. algaBloom 4ml/l, greenSenstation 1ml/l, phytamin 5ml/l (cetl sem tu, ze phytaminem je dobre hnojit i v kvetu), takhle hnojim kazde zaliti.

mozna je to fakt tim phytaminem, ale zda se mi to divne, protoze co jsem o tom cetl, tak by to holkam v kvetu nemelo uskodit, ale naopak prilepsit..tezko rict, vevnitr valim poprve, tak sem z toho vyplesknuty...kazdopadne dik za rady, zkusim to na ne:)
Kambu
chily: no ale je dobré hnojit tak 1x týdně..neumím si představit,že každé zalití jim budu cpát tolik hnojiv ;) at se daří :)
zoran
může mi někdo poradit v růstu super,ale ted jak jsou v květu se mi začala dělat na listech plísen jak se jí můžu zbavit,teplota kolem těch 20,ventilátory puštěný.jak se toho zbavit aby mi to nesplesnivělo díky
Kambu
citace:
Původní příspěvek od zoran
může mi někdo poradit v růstu super,ale ted jak jsou v květu se mi začala dělat na listech plísen jak se jí můžu zbavit,teplota kolem těch 20,ventilátory puštěný.jak se toho zbavit aby mi to nesplesnivělo díky


pročti si tohle http://grower.cz/pestovani/navody/s...moci/10.html#48 nebo toto http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1689

zoran
jj díky tady přidávám foto a prosím o radu
zoran
tady přidávám foto díky za rady
zoran
foto
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od chily


HurricaneGeorge: zdarec, taky dik za rychlou:) jak jsem psal, davam jim tolik co pisou na obale - zalivka tzn. algaBloom 4ml/l, greenSenstation 1ml/l, phytamin 5ml/l (cetl sem tu, ze phytaminem je dobre hnojit i v kvetu), takhle hnojim kazde zaliti.

mozna je to fakt tim phytaminem, ale zda se mi to divne, protoze co jsem o tom cetl, tak by to holkam v kvetu nemelo uskodit, ale naopak prilepsit..tezko rict, vevnitr valim poprve, tak sem z toho vyplesknuty...kazdopadne dik za rady, zkusim to na ne:)


No tak, že nějakej blázen přidával listové hnojivo i do zálivky se nedivim. Příště se raději drž toho co je psaný na hnojivech.
Pokud neznáš výraz EC, tak doporučuji odkaz v mém podpisu.
EC samotného phytaminu o koncentraci 5ml/l je 2,03. To je asi tak nejvyšší EC na období růstu na postřik. Jenže ty k tomu dáváš ještě alga bloom a greensensation a ty zvyšují EC o 1,53.
Celkově hnojiva v tvém živném roztoku zvyšují EC o 3,56 a k tomu musíš ještě připočíst EC vody (obvykle 0,2).
Většina světových výrobců hnojiv doporučuje max. EC asi 2,2 (ale stejně většina pěstitelů max. 1,8).
Každopádně jsi přidával moc hnojiv, půda se ti zasoluje, rychlost růstu se rapidně snižuje, kytky odumírají - jako na fotce, výnos se snižuje.
Řešením bude rostliny 2x po sobě zalít pouze vodou s upraveným pH.
A pokud budeš při příští zálivce hnojiv do 30 dnů od přepnutí tak namíchat 3ml/l alga bloom, 1 ml/l alga grow, 1 ml/l greensensation. Pokud ne tak klasicky 4ml/l bloom + 1ml/l greensensation. Postřik po 3. týdnu květu vůbec.
chily
citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


No tak, že nějakej blázen přidával listové hnojivo i do zálivky se nedivim. Příště se raději drž toho co je psaný na hnojivech.
Pokud neznáš výraz EC, tak doporučuji odkaz v mém podpisu.
EC samotného phytaminu o koncentraci 5ml/l je 2,03. To je asi tak nejvyšší EC na období růstu na postřik. Jenže ty k tomu dáváš ještě alga bloom a greensensation a ty zvyšují EC o 1,53.
Celkově hnojiva v tvém živném roztoku zvyšují EC o 3,56 a k tomu musíš ještě připočíst EC vody (obvykle 0,2).
Většina světových výrobců hnojiv doporučuje max. EC asi 2,2 (ale stejně většina pěstitelů max. 1,8).
Každopádně jsi přidával moc hnojiv, půda se ti zasoluje, rychlost růstu se rapidně snižuje, kytky odumírají - jako na fotce, výnos se snižuje.
Řešením bude rostliny 2x po sobě zalít pouze vodou s upraveným pH.
A pokud budeš při příští zálivce hnojiv do 30 dnů od přepnutí tak namíchat 3ml/l alga bloom, 1 ml/l alga grow, 1 ml/l greensensation. Pokud ne tak klasicky 4ml/l bloom + 1ml/l greensensation. Postřik po 3. týdnu květu vůbec.


takhle nejak jsem to potreboval vysvetlit, DIK!:) EC znam, ale nejak jsem to neresil...udelam to jak jsi napsal...dvakrat proliju jenom vodou (pH kolem 6) a pak pojedu normalne 4ml/l alga bloom + 1ml/l greensensation do litru kazdou zalivku.

citace:
Původní příspěvek od Kambu
chily: no ale je dobré hnojit tak 1x týdně..neumím si představit,že každé zalití jim budu cpát tolik hnojiv ;) at se daří :)


cau, no hnojim podle toho co pisou na tom planu hnojeni "The dosages are per litre and have to be applied with every wattering.", takze pokud to tam pisou asi by nemelo vadit jim dopravat tolik hnojiv, puvodne jsem jim chtel davat dvakrat do tydne, jenomze pak jsem si vsiml te vety:)
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od chily


cau, no hnojim podle toho co pisou na tom planu hnojeni "The dosages are per litre and have to be applied with every wattering.", takze pokud to tam pisou asi by nemelo vadit jim dopravat tolik hnojiv, puvodne jsem jim chtel davat dvakrat do tydne, jenomze pak jsem si vsiml te vety:)


Hnojit s každou zálivkou je v pohodě, akorád sledovat co to dělá s kytkama.
Ten phytamin 2x týdně (nebo pokud jsou listy světlejší tak i více, ale zase úplně sytě zelené listy nejsou dobré, příště by jsi to rychle přehnojil) jako postřik tak do 3. týdne květu, podle velikosti palic.
Pokud by jsi na začátku květu nepoužíval phytamin, ale pouze alga bloom, tak by se ti určitě projevil nedostatek dusíku a musel by jsi to kompenzovat přídavkem alga grow do zálivky.
1.-2. týden 2ml/l bloom + 2,5ml/l grow
3.-4. týden den 3ml/l bloom + 1ml/l grow,
na zbytek květu 4ml/l bloom + 1ml/l GreenSensation

To jenom na doplnění, už jsem tu totiž pomáhal s deficitem dusíku v první půli květu kvůli tomu že se přidával pouze alga bloom.
Drž se tabulky výrobce a budeš spokojenej. Plagron jsou dobrý hnojiva.
Dr.Crabakles
Zdravim, jakej je váš názor na tohle? :( Díky moc
ween
je to suchý...
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Dr.Crabakles
Zdravim, jakej je váš názor na tohle? :( Díky moc


No tak to jsi napsal hodně informací, co takhle půda, pH, EC, hnojiva a jejich koncentrace?
citace:
Původní příspěvek od Dr.Crabakles
Zdravim, jakej je váš názor na tohle? :( Díky moc

Ze by fosfor?
Dr.Crabakles
ween> ne... fakt? :D Zálivka je dostatečná :)

HurricaneGeorge> pH, EC nevim.... Půda je RM řízlej kaktus. substrátem. Hnojim ATA terra leafs a Hesi květákem. Koncentrace doporučované výrobcem. Zajímavé je, že toto udělaly pouze 2 nejstarší a nejvetší listy na rostlině... ostatní jsou zelené a svěží! :D Díky :)


benji chaouat> nevím, P dodávam...
Tes
Ahoj, dela se mi tohle na listech vsech kytek..

co sem tu vycet tak podobne vypadalo spaleni hnojivem.. tak sem tyden nehnojil a zaleval jen cistou vodou.. ale dela mi to i na listech co narosli za ten tyden.. dneska uz sem pohnojil..

kytky belladona ze semen od seed paradise
stari 2 tydny bez 1 dnu
hnojim BioBizz ... momentalne RootJuice a BioGrow oba 2ml/l
svetlo 250w sodik
ph vody 5,6 ph pudy (kaktus,perlit,keramzit,vermikompost) 6,2
ec nevim
teplota den 28 noc 20 +- stupen
vlhkost pres den 70% noc 80% +- 5%

takze nejakej jinej duvod? dik za rady
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Tes
Ahoj, dela se mi tohle na listech vsech kytek..

co sem tu vycet tak podobne vypadalo spaleni hnojivem.. tak sem tyden nehnojil a zaleval jen cistou vodou.. ale dela mi to i na listech co narosli za ten tyden.. dneska uz sem pohnojil..

kytky belladona ze semen od seed paradise
stari 2 tydny bez 1 dnu
hnojim BioBizz ... momentalne RootJuice a BioGrow oba 2ml/l
svetlo 250w sodik
ph vody 5,6 ph pudy (kaktus,perlit,keramzit,vermikompost) 6,2
ec nevim
teplota den 28 noc 20 +- stupen
vlhkost pres den 70% noc 80% +- 5%

takze nejakej jinej duvod? dik za rady


Zdravim

Tak jsi dalsi co to ma prepalene, co to mas za hlinu jen tak btw ;) ?

Byt tebou tak bych to nechal minimalne dva tydny bez hnojiv a potom opatrne, jak se ti bude zdat, ze zacinaji zloutnout (ale to uz stejne budes mit zrejme kvet :D )

at to roste
Tes
no prave ze sem to uz tyden nehnojil a dela mi to i na novych listech jak sem psal.. no necham to teda jeste bez hnojeni.. krom toho dnesniho..

hlinu mam vlastni mix, pestoval sem v tom driv kaktusy a slo jim to dobre:D
- Agro na kaktusy asi 25%
- perlit asi 5%
- keramzit asi 25%
- agroverm zbytek 45% (to je 60% vermikompostu z zizal a 40% fermentovane prirodni suroviny = drubezi hluboka podestylka a kejda)
Banány
ty jo, nevim ale ten Agroverm bude asi pěkne nabytej živinama, takže taky myslim, že je to přehnojený. zkus přesadit, smíchat to aspon s 1/3 novy "light" hliny.
Tes
Jo taky me to uz napadlo jak nad tim dumam...

Kaktusy sem nikdy nehnojil a rustly jak blbe a porad zijou u mati:)

Zkusim to trochu jinak namixovat.... dekuju moc za rady :)
Poradte prosim, spatny ph nebo teplotní sok? Ja vul je presadil do studenýho kokosu. nebo to souvisi s PH?
Hnojeno B'cuzz Coco Nutrition A+B, Root stimulator od AH + Enzymy od AH. teplota a vlhkost v boxu vpohode

Díky
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od Santcha
Poradte prosim, spatny ph nebo teplotní sok? Ja vul je presadil do studenýho kokosu. nebo to souvisi s PH?
Hnojeno B'cuzz Coco Nutrition A+B, Root stimulator od AH + Enzymy od AH. teplota a vlhkost v boxu vpohode

Díky


Nedostatek hořčíku je jeden z nejsnazších na rozpoznání… zelené žilkování spolu se žloutnutím okolního listu ho jednoznačně prozradí, ale ne vždy tomu tak musí být. Pokud nemáte ten případ se zelenými cévami, můžou se někdy odbarvit špičky listů a zkroutit vzhůru. Rostoucí vrcholky změní barvu na světle (limetkově) zelenou s tím, jak deficit postupuje nahoru květinou. Okraje listů jsou na omak suché a křehké, což se většinou stane spodním listům na mladé rostlině, později to postihne střední a vrchní polovinu kytky, když stárne. Projevy se ale můžou objevit i na starších listech. Nedostatek se nejprve ukáže na špičce listu, pak postupuje dovnitř od okraje. Vnitřní plocha listu zežloutne nebo může být nahnědlá, následuje opadávání listů bez uschnutí. Konce listů se také můžou kroutit nebo křivit nahoru, asi tak jako když srolujete svůj jazyk.
http://grower.cz/forum/showthread.p...5986#post365986

Možná také nedostatek zinku http://grower.cz/forum/showthread.p...6620#post366620

Vše bude souviset se špatným pH!
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od Santcha
Poradte prosim, spatny ph nebo teplotní sok? Ja vul je presadil do studenýho kokosu. nebo to souvisi s PH?
Hnojeno B'cuzz Coco Nutrition A+B, Root stimulator od AH + Enzymy od AH. teplota a vlhkost v boxu vpohode

Díky

Je to výživový problém, na B'cuzz v kokosu sem měl podobné problémy. Zalivka AH, popřípadě Hesi TNT vše rychle zpraví, zajímavé je že některé geny na to nabyly tak náchylné jako jiné.
T25.
chily
zdar, psal jsem tady asi pred necelym tydnem. zkusenejsi kolega mi poradil, ze je mam prehnojene, at vysadim a zalivam jen vodou, uz jsou to asi 4 zalivky a rekl bych, ze se to zhorsuje. pH vody merim podle testu z akvaristiky, hodnota se pohybuje kolem sesti coz je ok. mam tam dva druhy, chronic a jack herrer. je divne, ze na tom nejsou vsechny kytky stejne (myslim ty chroniky), jedna je nemocna celkem dost, druha tam je tak, ze se ji trosku priblizuje, ostatni na tom nejsou tak spatne. nejvic to odnasi ten chronic, jack se ceklem drzi a vypada vcelku zdrave. taky mi prijde, ze se to vsechno tak nejak deje primo pod lampou, protoze krajni vrsky nejsou tak zasazene, jako ty, co jsou primo pod lampou, tu nad vrchama drzim porad tech 25-30cm daleko. poradte mi prosim, co s tim delat, holky jsou ve 44. dnu kvetu. za necele 4 tydny se chystam kosit a nevypada to snema dobre..dik za pomoc, at se dari!

1.fotka - takhle jsou na tom skoro vsechny
2. fotka - tahle je na tom nejhur
chily
jeste sem hodim jednu fotku, v popredi je ten jack, vypada relativne zdrave, asi silnejsi genetika...
jebutinajmeno
cuz zahradnici,
moje euforka zacina stavkovat,jsem na zacatku 3tydne kvetu a listky zacinaji od spicek zloutnout,pls poradte kdo vite co s tim dik moc!

All mix.Biobizz grow,bloom,top max,ATA PK teplota pres den 24 noc 18,6 vlhkost den 35 noc cca70
Hlava
jebutinajmeno , http://grower.cz/forum/showthread....3915#post943915 , uz to tam máš ...

chily , hele co tam leješ za EC ?? Podle mě tomu chybí dusík N , pomalu ti to žloutne od krajů , nic jineho mě nenapadá a když říkáš ze jsi to snížil a zhoršilo se to , tak jedině to , cau Hlava
gravedigger
Ahoj, vyskytl se malej problém...+- šestý den 18/6 počítáno od přesazení do hlíny...teploty den 25C noc 20-22C vlhkost den 40%-50% noc 60% a víc...substát growmix plagron zálivka byla deštovou vodou ph 5,8-6,0, dnes poprvé upraveno H20 na ph 6,0. lampa cfl 200w blue 10cm nad vrškama...kontrola kořenů proběhla a jsou bílé v a celkem prorostlé.
to je snad vše, co si o tom myslíte ? ještě mě napadlo jestli to nějak neposrala dezinfekce skříně savem proti plísním ale nechal sem to 2h větrat se zapnutým odtahem větrákama + otevřený dveře...je fakt že se to začalo objevovat po tý dezinfekci.
gravedigger
výrazněji je to na 3kytkách, okraje (zoubky) listů se kroutí někde nahoru... jo a ještě hnojený to nebylo akorát točím po 3dnech postřik phytamin a cropmax...
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od gravedigger
Ahoj, vyskytl se malej problém...+- šestý den 18/6 počítáno od přesazení do hlíny...teploty den 25C noc 20-22C vlhkost den 40%-50% noc 60% a víc...substát growmix plagron zálivka byla deštovou vodou ph 5,8-6,0, dnes poprvé upraveno H20 na ph 6,0. lampa cfl 200w blue 10cm nad vrškama...kontrola kořenů proběhla a jsou bílé v a celkem prorostlé.
to je snad vše, co si o tom myslíte ? ještě mě napadlo jestli to nějak neposrala dezinfekce skříně savem proti plísním ale nechal sem to 2h větrat se zapnutým odtahem větrákama + otevřený dveře...je fakt že se to začalo objevovat po tý dezinfekci.


zdar

ja ted taky jedu growmix od plagronu, a zda se mi, ze to je docela fest prihnojene - byl jsem zvykly jet v lightmixu. Ted jsem si meril ec na odtoku a vychazelo mi 1,2 po dvou tydnech ....

priznaky mam priblizne stejne jako ty .... tobe se dokonce trochu pali konce listu - tohle se mi nedela...

tak at to roste ;)
Hlava
No to si nemyslim že je to přehnojené , to by ty konce listů už byli spaleny , dle mě jestli do toho leješ jen deštovkou tak bys jim měl klidně trochu přidat ty Black dominy jsou trochu náročnejši na zalivku , ja dávam klony do allmixu a hnojim to uz po 3-4dnech FishMixem a jedou v pohodě , jen jim nalož :D čau Hlava
gravedigger
Hoj, s ec to je v tyhle hline na prd, maji to psany i na pytlich, ja jsem puvodne tenhle substrat nechtel, bohuzel nebyl lightmix od BB:-/ V Minulem kole bylo vse ok a taky sem jel v growmixu od Pl, dam na radu matkare a zkusim jim dat prikrm. At se dari;-)
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


zdar

ja ted taky jedu growmix od plagronu, a zda se mi, ze to je docela fest prihnojene - byl jsem zvykly jet v lightmixu. Ted jsem si meril ec na odtoku a vychazelo mi 1,2 po dvou tydnech ....

priznaky mam priblizne stejne jako ty .... tobe se dokonce trochu pali konce listu - tohle se mi nedela...

tak at to roste ;)
gravedigger
Ok, dik, v dalsi zalivce dostanou trochu na prilepsenou.
citace:
Původní příspěvek od Hlava
No to si nemyslim že je to přehnojené , to by ty konce listů už byli spaleny , dle mě jestli do toho leješ jen deštovkou tak bys jim měl klidně trochu přidat ty Black dominy jsou trochu náročnejši na zalivku , ja dávam klony do allmixu a hnojim to uz po 3-4dnech FishMixem a jedou v pohodě , jen jim nalož :D čau Hlava
Jagditrax
citace:
Původní příspěvek od gravedigger
výrazněji je to na 3kytkách, okraje (zoubky) listů se kroutí někde nahoru... jo a ještě hnojený to nebylo akorát točím po 3dnech postřik phytamin a cropmax...


Zdar,
mne sa takto skrútili hneď na začiatku , jeden lístok dokonca extrémne. V podstate hneď po zálievke koreňákom. Sledoval som to, ale nič ďaľšie sa nedialo. Sem tam ešte nejaký list vystrčil rožky ale inak to bolo všetko v poho. Teraz z nich mám samú radosť :D Za 3 týždne som hnojil 2 krát (Grow 1 ml/l, a grow 1/l+0,5/l ostatok BBizzu). Voda z vodovodu. Tak hádom to aj tebe pojde v poho. Pôvod rovnaký.
gravedigger
Ok, dik, v dalsi zalivce dostanou trochu na prilepsenou. Uvidime;-)
citace:
Původní příspěvek od Hlava
No to si nemyslim že je to přehnojené , to by ty konce listů už byli spaleny , dle mě jestli do toho leješ jen deštovkou tak bys jim měl klidně trochu přidat ty Black dominy jsou trochu náročnejši na zalivku , ja dávam klony do allmixu a hnojim to uz po 3-4dnech FishMixem a jedou v pohodě , jen jim nalož :D čau Hlava
chily
citace:
Původní příspěvek od Hlava
chily , hele co tam leješ za EC ?? Podle mě tomu chybí dusík N , pomalu ti to žloutne od krajů , nic jineho mě nenapadá a když říkáš ze jsi to snížil a zhoršilo se to , tak jedině to , cau Hlava


cau, no ono to nejdrive zacalo asi prehnojenim, daval jsem tu prispevek nedavno (http://grower.cz/forum/showthread.p...2338#post942338), tyden jsem zalival jenom vodou bez hnojek, a pak zacla jedna kytka takhle blbnout, ostatni moc nezloutnou, spis jsou na tom porad stejne, ale zda se mi, ze i nove listy jsou na tom jak v tom linku na ten muj prvni prispevek, tak nevim co s tim...
Sn00z
Zdravim growery,

potreboval bych pomoc.

Kyticky : Warlock(2) , Fruity Juice(6), Skunk(1)

Hlina : perlit, light mix plagron

rust : 4-5tydnu, ok

teplota : 19-25C , 60%vlhkost

mistnost malo vetrana, ale mam tam dva ofuky, ktere zapinam behem kvetu kuli plistnim

hnojim terra mix od atami co kazdy dostal na veletrhu v polovicnich davkach co jsou predepsany, ph udrzuju standartne, u aqua testu je vodicka zluto-zelena jak ma byt, ph snizuju dusikem zkusel jsem i fosforem, zalevam vodou s pokojouvou teplotou, semtam par kapek peroxidu

Kvet: skoro treti tyden ,

Warlocka(sativa) se mirne krouti spicky listu zloutnou, a odstredu listu hnednou + mix puntiky, tem davam tak dva tydny zivota, vic jak polovina listu je mimo, viz cervene foto

skunk(indika), od zdola zloutnou listy, ze by nedostatek dusiku ?

fruity juice (50/50) symptomy podobne neco mezi skunkem a warlockem

vsechny kytky maji povadle listy jako u preliti(nesmysl),
zalivku maji 1x za dva dny cca 500ml kytka, obcas se snazim zalevat nepravidelne jako v prirode ze....

u kvetniku kde jsou videt korinky, jsou krasne bile...

EC bohuzel nemam moznost zmerit
Sn00z
fota
Sn00z
prvni dva warlock
dalsi skunk a komplet
vyser se na peroxid to sem taky zkousel a delalo mi to stejny. nevim asi je to hafo bordel v te hline,, kazdopadne nikdy mi to nepomohlo. jak casto hnojis? a jakou davas uroven ph v zalivce?

pro priste doporucuju poradny trislozkovy hnojivo, muzes tak lehce namichat presne tolik slozky, kolik ktere potrebujes. no a urcite jednou za tyden to prolij enzymy a den an to cistou vodou.

vodu nechavej odstat vzdycky!! to taky nepises, z tohohle taky prameni docela dost problemu - chlor je hodne toxicky... a na peroxid ser pokud nejedes hydro, stejnak je to bez ucinku!
Sn00z
omlouvam se , diky za presunuti.

peroxidu jsou za celou dobu pouzil opravdu zanedbatelne 5ml za celou dobu asi .., a v poslednich par tydnech vubec

ted jsem hnojil kazdou zalivku ph od 5.5 az 7 cca (psal jsem)

atami terra grow 4-5ml na 3.5litru + 4ml enzymy,

voda je vzdy odstata minimalne 24hod
drz se spis ph tak kolem tech 5.8, pokud nepouzivas ph metr tak kolem hodnoty 6. vypada to na nedostatek dusiku ale pokud hnojis terra grow tak spis se koukni jestli se ti neblokuje dusik... neceho nadbytek, nedostatek?

jak vypadaji treba koreny?
Sn00z
taky jsem psal, koreny jsou ok,
kazdopadne ted zkusim na par dni vysadit hnojeni,
ale potreboval bych poradit jestli jen cistou odstatou vodu(ktera tady u nas ma vic jak 7ph), nebo to ph srazit bud minus dusikem nebo minus fosforem ??


edit : jsem treti tyden v kvetu
v kvetu urcite ph- na bazi kys. fosforecne. sry ja obcas ctu mezi radky reagoval sem vic na to, co sem videl na fotce.

pokud lijes enzymy tak to prolij jeden den enzymy bez upravy ph (setkal sem se s tim ze atazyme od atami hodne srazi ph dolu!) a dalsi den taky zalijes vodou bez upravy ph - odstatou jak rikas.

zacal bych tim ze bych to vyflushoval od usazenejch hnojiv a pokud problem dal setrva, tak se podivat na spravnou vyzivu. tvuj problem bude nekde v trojuhelniku ph zalivky - ec zalivky - ec v pude...

hodne stesti :)
luky19
zdravím , a prosím o radu :)
mám na kytičce takový svetle zelený listí myslí mže ot je nedostatkem N ale nejsem si jistej ;( postnu foto ale až na večír :) přdeem dík
TomasD
citace:
Původní příspěvek od pipopuding
díky moc za všetky odpovede. všetci píšete že často a veľa hnojím, ale mne bolo povedané že mám hnojiť pri každom zalievaní - a zalievam každý druhý deň. a hnojivo dávkujem presne podľa návodu : 4ml na 1 liter vody. takže ako vyzerá správné hnojenie? mám striedať ?: raz zaliať s hnojivom a raz len čistou vodou ??? a ešte k tej teplote : deň 26-28, noc 18-21. Neviem čo je to EC metr...


tak takhle jsem taky spálil kytky :( kamarád zahradník špatně poradil :(
chily
cau, bohuzel se musim zase zeptat:( holky na tom jsou cim dal hur. mel jsem problemy s listy, pry to bylo prehnojene, tyden jsem nehnojil, dostavali jenom cistou odstatou vodu s pH kolem 6ky. uz asi 4 dny normalne hnojim plagron alga bloom a green sensation (davka podle vyrobce, spis min nez vic), protoze Hlava psal, ze to asi bude chybejicim dusikem. holky zloutnou vic a vic, uz nevim cim by to mohlo byt, teploty a pH jsou v pohode, jsou v 50. dnu kvetu. je zajimave, ze jsou na tom tak spatne jenom ty chroniky, jack herrer to snasi v pohode...pomozte mi prosim nekdo, dik za kazdou reakci!!!
chily
tady je jeste pohled na vsechny, na te druhe fotce je ten jack herrer, ma tam nejake naznaky, ale neni na to tak spatne jak ty chroniky..
jestedman
chily, plísně a škůdce bych vyloučil, imho to je disbalance nějakého prvku, nebo teplota. za disbalanci dost často může ph. v tomto případě jsou kapkové testy absolutně nedostačující, pujč si někde phmetr.
Jaffata
tak mam opet stejne problem jako v minulym kole co sem jel v roylty mixu akorat se to zaclo projevovat uz driv...tentokrat jsem to zkusil ze semen z cannafestu - 4x critical + a jedna no name sativa od kolegy..hlinu jsem vymenil za kokos od Plagronu a kytky jsou ted 11.den pod 250 MH vybojkou a co se nestalo? zase zaclo to osychani listu se kterym jsem se potykal cely minuly kolo. rozespisu tady veskery podminky ktery jim davam a reknete mi v cem je problem....

Takze :
Genetika: fem. critical + ze semen a jeden No name taky ze semene
Substrat: Plagron cocos ve 3,5l kvetinacich
Hnojiva : Plagron COCO A+B,1x tydne postrik phytaminem
Teplota: pres den 25-27 ,noc 21
Vlhkost : 40-75%
PH zalivky : 5,6-5,8 upravuju kys.dusicnou
EC zalivky : prvni tyden 0,8
od soboty 1,1
do zalivky pridavam 10kapek peroxidu vodiku na 1l

PH odstate vody pred upravou 7,7
EC odstate vody pred upravou 0,65

po tydnu jsem kvetinace proplach 40L vody s PH upravenym na 5,8 bez hnojiv a pak jsem zalil vodou s hnojivama na EC 1,1

a od ty doby pozoruju lehky osychani spicek listu...usoudil jsem ze jsem asi namichal moc vysokou koncentraci hnojiv tak jsem je zase trochu proplach jen upravenou vodou a ted zalejvam opet s EC 0,9

Muze bejt problem v ty vode co mi tu tece z kohoutku?to EC ma dost sileny.... budu vdecnej za kazdou radu
bubik
Jaffata: na to ze jedes v kokosu a svitis MH bys mohl mozna vic zahnojit...zkus to u jedny kytky a uvidis...
Jaffata
bubik : a na jakou hodnotu EC? protoze sem treba koukal na strakach canny maj takovou kalkulacku kam zadas udaje o hodnotach vstupni vody a ono ti to vyplivne kolik bys mel davkovat EC a na me vypadlo ze uz na maly kytky bych mel solit 1,5 a nejvyssi hodnota byla nekdy ve 3.tejdnu kvetu asi EC 2,8...tak myslis ze bych mel zkusit tech 1,5...?
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od jestedman
chily, plísně a škůdce bych vyloučil, imho to je disbalance nějakého prvku, nebo teplota. za disbalanci dost často může ph. v tomto případě jsou kapkové testy absolutně nedostačující, pujč si někde phmetr.


ano, ale hlava mu psal, at prida dusik, ale nikde tam nevidim nejakou zminku o grow slozce - jenom bloom a green sensation ;)

pridej trochu toho dusiku - za jak dlouho sklizis ??
chily
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


ano, ale hlava mu psal, at prida dusik, ale nikde tam nevidim nejakou zminku o grow slozce - jenom bloom a green sensation ;)

pridej trochu toho dusiku - za jak dlouho sklizis ??


cau, takze bych mel prikoupit jeste neco na rust od plagronu? ja myslel ze v alga bloom a GS bude dusiku dost... na tom jejich planu hnojeni konci s alga grow ve 2. tydnu; dneska je to 51. den kvetu, takze pocitam, ze tak za 14 dni, mozna 20 podle toho jak budou vypadat, ale rekl bych ze je to dost omezuje, i kdyz jedu vevnitr poprve cekal jsem vetsi plody:)

dik za radu, zkusim pridat dusik, mohl by jste mi prosim vas jeste poradit jak? :) nevim jestli jsem to pochopil dobre s tou grow slozkou,

dik, chily
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od chily


cau, takze bych mel prikoupit jeste neco na rust od plagronu? ja myslel ze v alga bloom a GS bude dusiku dost... na tom jejich planu hnojeni konci s alga grow ve 2. tydnu; dneska je to 51. den kvetu, takze pocitam, ze tak za 14 dni, mozna 20 podle toho jak budou vypadat, ale rekl bych ze je to dost omezuje, i kdyz jedu vevnitr poprve cekal jsem vetsi plody:)

dik za radu, zkusim pridat dusik, mohl by jste mi prosim vas jeste poradit jak? :) nevim jestli jsem to pochopil dobre s tou grow slozkou,

dik, chily


jasan, chtelo by to jeste ten alga grow (nebo terra)

ale ted uz s tim moc toho neudelas, nevim jestli ma cenu to tam ted jeste lit - at se vyjadri zkusenejsi ....
chily
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


jasan, chtelo by to jeste ten alga grow (nebo terra)

ale ted uz s tim moc toho neudelas, nevim jestli ma cenu to tam ted jeste lit - at se vyjadri zkusenejsi ....


nj, aspon trosku jim to snad pomuze, stejne je divne, ze jim alga bloom a GS nestaci, ve schematu hnojeni od plagronu se alga grow pouziva jenom na rust. myslel jsem ze vsechny potrebne ziviny budou mit z toho co jim davam...
Yak
Zdravim, opět tu mam nový problém s listy. Asi je to vtipne ale podobné příznaku mají jiné druhy květin v zimě a průvanu. Je to i u tehto stejné ? je pravda že i v jejich noci na ně jedou ventilatory dost a mají teplotu 16 až 1á
Tes
citace:
Původní příspěvek od Tes
Ahoj, dela se mi tohle na listech vsech kytek..

co sem tu vycet tak podobne vypadalo spaleni hnojivem.. tak sem tyden nehnojil a zaleval jen cistou vodou.. ale dela mi to i na listech co narosli za ten tyden.. dneska uz sem pohnojil..

kytky belladona ze semen od seed paradise
stari 2 tydny bez 1 dnu
hnojim BioBizz ... momentalne RootJuice a BioGrow oba 2ml/l
svetlo 250w sodik
ph vody 5,6 ph pudy (kaktus,perlit,keramzit,vermikompost) 6,2
ec nevim
teplota den 28 noc 20 +- stupen
vlhkost pres den 70% noc 80% +- 5%

takze nejakej jinej duvod? dik za rady


dotazek jenom.. jak sem to tehda měl moc výživné a přesadil, tak nove listy od te doby uz nemaj znamky prehnojeni a jsou krasne zelene.. jen mne zajima jestli se to prehnojeni ze zacatku nejak projevi v budoucnosti na kvalite a na vsem nebo to zas tak moc nevadi
MK72
Ahoj, mam v jednom boxiku POGy a Chroniky, a ted mi odchazeji ty Chroniky, viz fota, nevim si s tim rady, udelal jsem pruplach, snizil EC, ale nelepsi se to.
K setupu: Je 30tej den kvetu, 600W HPS, puvodni EC 1.85, PH 5.5, zakladni hnojky HEsi Hydro Bloom, doplneno enzymy od AH, malinko HESI PK13-14, mala davka TOP MAX.
Co je zajimavy tak POGy zatim vypadaji OK, palice maji petinasobne velke.
Poradi mi nekdo? Prosel jsem vsechny therady o listech, nejsem si jistej co by to mohlo byt.
Jedu to v Librach, koreny vypadaji OK
MK
MK72
Ještě detail listů
MK72
Ještě doplním že mám zlikvidovanej PH metr, špatná údržba, a nejde zkalibrovat, tj. můj odhad PH může bejt mimo, no už čtvrtej den čekám na novej PH matr a slibuju, že se o něj budu starat.
Navíc teda odvčera už i ty POGy mají změnu na špičkách listů, ubral jsem zase hnojiva, přidal vodovodní vodu oproti osmotický.
citace:
Původní příspěvek od MK72
Ahoj, mam v jednom boxiku POGy a Chroniky, a ted mi odchazeji ty Chroniky, viz fota, nevim si s tim rady, udelal jsem pruplach, snizil EC, ale nelepsi se to.
K setupu: Je 30tej den kvetu, 600W HPS, puvodni EC 1.85, PH 5.5, zakladni hnojky HEsi Hydro Bloom, doplneno enzymy od AH, malinko HESI PK13-14, mala davka TOP MAX.
Co je zajimavy tak POGy zatim vypadaji OK, palice maji petinasobne velke.
Poradi mi nekdo? Prosel jsem vsechny therady o listech, nejsem si jistej co by to mohlo byt.
Jedu to v Librach, koreny vypadaji OK
MK


Vypada to na nedostatek zinku.mozna zelezo.
Cham*
Zdarec,tak tu začínám mít stejný problem.Velký řezy co jsem dostal od známýho jsem vyhodil,protože jsem si myslel,že je to jeho starou hlínou a vzal jsem si od něj ty stejný jen malý.Pořešil jsem novou hlínu plagron royalty-mix a po čtrnácti dnech se to začalo takto srát.Momentálně svítím 4 kilem v boxu 120/120/200,ještě jsem to pořádně nepohnojil pač uvádí že je ta hlína na měsíc prohnojená.Teplota u vrcholků je nějakých 27-28 a přes noc 20-21 pH zálivky jsem dával 6,0 včera jsem zvýšíl na 6,2 a při této hodnotě mi vytíkala voda z květníku 6,8 myslíte si,že mám to ph ještě snížit aby vytíkala menší hodnota?Jelikož mám vymytý květníky,novou hlínu na metr prohnojenoum,tak nevim co by to mohlo být.Leda nějakej nedostatek kterej ta hlína neobsahuje.Pak by to mohla být zálivka se špatným pH ale to by musel být vadnej metr pač jsem ho skalibroval a na konec špatný řezi ale bere od něj i kamoš a ten je má v cajku.Řezi jsou 14 dní starý a v 6,5 litrovejch květníků.Žádný potvory na listech jsem nenašel.Pomže mi to někdo vyřešit??Za každou radu předem děkuji.
citace:
Původní příspěvek od Cham*
Zdarec,tak tu začínám mít stejný problem.Velký řezy co jsem dostal od známýho jsem vyhodil,protože jsem si myslel,že je to jeho starou hlínou a vzal jsem si od něj ty stejný jen malý.Pořešil jsem novou hlínu plagron royalty-mix a po čtrnácti dnech se to začalo takto srát.Momentálně svítím 4 kilem v boxu 120/120/200,ještě jsem to pořádně nepohnojil pač uvádí že je ta hlína na měsíc prohnojená.Teplota u vrcholků je nějakých 27-28 a přes noc 20-21 pH zálivky jsem dával 6,0 včera jsem zvýšíl na 6,2 a při této hodnotě mi vytíkala voda z květníku 6,8 myslíte si,že mám to ph ještě snížit aby vytíkala menší hodnota?Jelikož mám vymytý květníky,novou hlínu na metr prohnojenoum,tak nevim co by to mohlo být.Leda nějakej nedostatek kterej ta hlína neobsahuje.Pak by to mohla být zálivka se špatným pH ale to by musel být vadnej metr pač jsem ho skalibroval a na konec špatný řezi ale bere od něj i kamoš a ten je má v cajku.Řezi jsou 14 dní starý a v 6,5 litrovejch květníků.Žádný potvory na listech jsem nenašel.Pomže mi to někdo vyřešit??Za každou radu předem děkuji.


bude to urco spatnym phckem,rekl bych nedostatek horciku....no jak se tak divam znova na tu fotku,tak tech prvku tam bude chybet asi vic.over si ph.prubni ph i vody,ktera odteka(odpad).jestli neodteka nic,tak to trochu vic prolej a zjisti rozdily ph vstupu a odpadu a srovnej si to.
Cham*
můžeš mi doporučit nějaký hnojivo co obsahuje ten hořčík.daj se koupit i nějaký vitamíny?
Cham*
kolik by měla vytíkat voda z květníku?6,8 je moc?
D@D
No ja treba zalevam vodou PH 5.8 a z kvetniku mi vyteka 6.0

Plagron LightMix / sada Metrop / Kvetnik 11L
Cham*
tak já další zálivku udělam na ph 5,9 a tím pádem by měla vytíkat 6,5 což by mohlo bejt v cajku,ne?nebo mám jít ještě míň?četl jsem,že se kytkam se nejlíp daří v ph 6,2-6,7.Teď v tejdnu musím ošéfovat to hnojivo s tím hořčíkem aby šlo do další zálivky.
MK72
Tak já si nedám pokoj a zase sem dám dvě fota, co ty moje kyti dělaj. No Chroniky to jsou už torza a teď jsou do kopru i ty POGy. Hnojim už jen základnim hnojivem, z vodovodní nikoli osmotický vody.
Příznaky:
Listy POGů viz aktuální foto
Listy a palice Chroniků viz fota ode mě výše
Květy všechny hnědnou blizničky, příliš brzy, je tak 37 den květu.

Nejedná se tedy o parazita než nějaký nevyvážený hnojení?
Jsem Lama, ležím hodiny v diskusích a nejsem z toho moudrej.

Díky
MK
mysak
cest ty tmave zelene listy by mohly byt prebytek dusiku a ty tecky co jsou na zubech listu zase vapnik...to je jen na prvni pohled co jsem videl a prirovnal..muze to byt taky necim jinym ...hledej priciny
HurricaneGeorge
citace:
Původní příspěvek od mysak
cest ty tmave zelene listy by mohly byt prebytek dusiku a ty tecky co jsou na zubech listu zase vapnik...to je jen na prvni pohled co jsem videl a prirovnal..muze to byt taky necim jinym ...hledej priciny


Jj, můj názor je stejný. :)

Pravděpodobně vysoká koncentrace hnojiv přidávaná do půdy, což způsobí vytěsnění vápníku z půdního sorpčního komplexu, což bude způsobovat problémy s nedostatkem živin a výkyvy pH.
Jenom tak odhaduji :D. Příčin může být mnoho...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma