Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
VŠECHNO kroucení listů a problémy s tím spojené směřujte sem. - Klikni zde pro originální téma
Cest, mam 2 rostlinky z feminizovanych seminek DP Mazar. Jsou venku na slunci a na balkone. Ze zacatku jsem mel problem s trasnekami, ale ty jsem zlikvidoval a ted posledni dobou se mi zacaly nejak divne kroutit listy viz foto - stredni a spodni patra - podelne podel stvolu a usychat (hnednout) konecky spicky listu.
pH mam kolem 5,9 - 6.0 takze tim by to byt nemelo. Hnojil jsem zatim jen 2x Krystalonem Start. V noci byva zima kolem 12°C tak jsem je dal dovnitr na noc. Ale s listy je to furt horsi. Maji asi 6 tydnu. Zemina substrat na kaktusy + perlit + vajickove skorapky.
Ze by prelite? - substrat pomerne dlouho vysycha, nebo prehnojene ??
Rhino
Podlě mě spíš přelitý.. Měl sem podobnej problém.
b1ghed
svilusky podla mna
kulo4
Sevaste, tento rok si moje makesy v kuse nieco vymyslaju...
Najprv sa krutili listy, ked boli male a teraz zas maju zebrovite listy.
Medzi zilkami su svetle(foto 3) a konceky niektorych su oblukovito zahnute nadol(to som zabudol odfotit), podla toho co som pozeral na groweri by to mohol byt nedostatok zinku alebo vysoke ph.
A nove listky sa mi zdaju nejake uzke, podvyzivene(foto 1),
a 2. foto je spodny list. Aj stonky sa mi zdaju nejake slabe, ale
to moze byt tym ze to je v jame a tolko tam nefuka.
Inac rastu v poho niektore z nich maju uz vyse 1,8m, len sa stale nieco na nich lepi.
PS: Nieco ich v kuse obziera, ale nic nevidno, mohli by ste teda poradit aj s tym, ak je to mozne podla foto.

Model na foto je California Indica, okrem ineho su tam Jamiacan pearl, nebula,dutch dragon.






EDIT: tak tohle jsou třásněnky , Hlava
kulo4
A tu je par rastlin ako celok len tak pre zaujimavost.
mozna svilusky, koukni se na skudce tady na G

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=20739

http://grower.cz/pestovani/navody/s...moci/10.html#57
Ono
2kulo4:
Ahoj.:)
Na prvej fotke nevidím nič podozrivé, každé nové lístky sú zo začiatku úzke.;)
Dierky v listoch môžu byť od nejakého hmyzu, alebo môžu to byť aj spálené miesta, ktoré prepálilo slnko, keď na nich boli kvapky vody. Ale asi skôr ten hmyz...
Svetlé miesta medzi žilkami môžu mať viacero vysvetlení. Pozri si tento thread. Môže to byť nedostatok dusíka, horčíka, "Mezicévní chloróza
= žloutnutí mezi žilkováním listů, žilky samotné zůstávají zelené", čiže nedostatok železa alebo niečo iné. Môže to byť aj vysokým (alebo nízkym) pH, kedy rastlinky už neprijímajú živiny.:)
kulo4
Dik, podla mna to svilusky nebudu, lebo ako som sa docital potrebuju sucho, co v ziadnom pripade na mojom fleku neni, tam je poda stale vlhka.
A to meranie ph to je pre mna cisty konec, som si kupil uz 2 druhy od 3.9-5.4 a 6-7.5. Raz mi vyslo ze je nizke potom ze je vysoke, a teraz naposledy som skusal ph dest.vody a ph pody s dest vodou a ukazalo to iste. Neda sa to nejak vydedukovat z obrazku? Aspon trochu opisem flek, mozno pomoze....Je to v priekope pri kolajach, dost husty porast, maliny a ine plizive rastliny, trochu zihlavy, okolo stromy, je tam dost vyrubanych stromov, ktore tam kvasia uz nejakych tych 10 rokov odhadujem asi aj viac lebo to sekali asi ked robili tie kolaje. A zem je pokryta korou zo stromov, nemeni kora nejak ph? A hnojim to guanom, ale to bolo uz aj pred tym.....uz neviem co by som viac napisal....
Dr.Shadow
Úzký listy ve vrcholový růžici jsou dány trochu výživou, trochu světlem, ale hlavně se to odvíjí od varietky kytky, tzn. od její genetiky.

Ta druhý fotka je jasná, docela brutální napadení sviluškama!
V takovým případě bych takto poničený listy rovnou trhal a pálil, aby se ty malý mrchy tolik nemnožily, na zbytek rostliny bych aplikoval buď Omite, nebo pokud chceš aby to bylo bio, tak Spruzit. Chce to aplikovat několikrát do týdne (nesmí na ně pak pršet), důkladně postříkat veškerou zelenou plochu listů, i zespodu! Takže doporučuju mít tlakovej postřikovač, jde to s ním hladce.

Poslední fotka ... něco to sežralo, svilušky to ovšem nebyly. Některý housenky a podobná verbež tohle dělá. Aplikace Omitu bo Spruzitu by je měla taktéž odradit (vytvářej na povrchu listů povlak), případně použij nějaký klasický postřik proti savýma žravým škůdcům, typicky Fast.

Jinak krásné rostlinky, tak ať to roste!..;-)
kulo4
Dik a este co ma zarazilo, ze stonky su nejake dute, ako keby vyschnute listy sa tazko odstranuju, lebo ta stonka nie je taka stavnata ako som zvyknuty...po ine roky som stonku listu vedel prerezat nechtom a este z nej
vytekala miazga, teraz ked ju stlacim, tak sa iba kruti, jak suche steblo...
Asi si necham urobit analyzu pody, ked nieco take vypatram a potom bude jasne ci su to skodcovia alebo poda...

No tak nakoniec to je vysoke ph a riadne!!!
V labaku mi povedali, ze to ma 7.5 a optimum
je 5.8, ze? Takze planujem to posypat raselinou, ale neviem kolko
jej tam dat...Da sa to nejak kvantifikovat trebars na 1 m2?
Dufam, ze sa to este spravi...
Dik
L0TRIK
Cus lidi potrebuju H E L P
Na dvou kytkach se me objevily odlisne choroby, udelal jsem takovou prvni pomoc - umyti cele kytky ve sprse + proplach kvetinacu
(Myslel jsem ze je prehnojeno nebo to zpusobil Omite proti sviluskam - matka ho naredila a treba dala blbou koncentraci)
=>nepomohlo to ...


Na kytce c.1 se me objevily na listech nasledujici fleky ....
foto 1-2













Na kytce c.2 se konecky listu krouti smerem dolu + cela kytka je povadla + od konecku listu se tvori takovej tmave zelenej povlak a neustale postupuje dal ....
foto 3-5
Update:mozna to muze byt nedostatek fosforu viz zde :
http://grower.cz/forum/showthread....5282#post365282
-zalil sem hnojivem OBM s velkou davkou fosforu zatim zadna zmena cca 3 hodiny po zaliti (ps nemuze to byt prelite ?, asi ne ze)


Pls co nejdriv mi pomozte hlavne s tou druhou kytkou to je uplne tim napadena

Zkousel sem hledat ale proste uz me nic nenapada, ten proplach a umyti nepomohlo fakt nefim co dal

Diky moc
MF23
Nejsem si jistá, a taky moc nevím co s tím..máchat kytku v mydlinách, to nevím..
Zatim sem otrhala všechny napadený listy, na stonkách sem nic nenasla.

Biokill nepomaha:(

Díky za všechny rady.
L0TRIK
Fakt rychle potrebuju pomoct s tou druhou kytkou lidi, umira docela rychle !!!!
PLsssssssssss
MEDICINEMAN
nemas to prelity??
Hanulkááá
Ad. poslední 3 fotky,taky myslím,že je to přelity.....ty první 2 fotky,spíš nedostatek dusíku,než fosforu.
PARANOIK
hej,presne to iste mam aj ja.bude to urcite plesen,lebo uz som vsetko mozne vyskusal a stale nic,tiez to mam v kybliku a zmenu k lepsiemu nebam
prosim vas ak sa vam nieco osvedcilo a pomohlo napiste
Kokura
Tohle jsem kdysi měl taky a určo to bylo v důsledku kombinace přelití, přehnojení + třásněnky.......
dztd
Co byste rekli ze jim chybi? mam 4 kyti a je to jen na jedne z nich...nehnojim, vsechny maji stejne podminky. ja bych to videl ze je to proste jen tim parakem. Objednal jsem Plargon:phytamin a budu doufat ze je to od te dehydratace ochrani. Jinak je to venku, nejaky noname, ale ma uz tak 2,5m a a strasne moc palic :) tak mi na tom trochu zalezi.
Walkingdark
Kde sezenu ten Celaflor Roxiol?

citace:
Původní příspěvek od Hlava
...třásnenky , by to meli bejt , podivej se do hledani ale asi je to ono , doporucuji od Celafloru Roxiol :D , cau Hlava
Moje
to by me taky zajimalo:confused:
jinak sem mel problemy taky s temato krysickama a pripravek zvany Vermitec my pomohl hned na prvni aplikaci,proste to po oschnuti vse najednou zmizelo :D

EDIT: Měli to v hydroponicu v cimburkový , Hlava
Rhino
Zdravim..
Dneska sem se byl podívat na kytky a našel sem u poloviny v listech takový cestičky. Koukal sem do threadu překlad mynamestichova... jestli to tam nebude a mám podezření na bekyně.. Taky sem tam našel malý housenky tak sem ty svině všechny rozmáčknul :rocket:..
Koukněte na fotky a skuste mi poradit. Díky, díky.. Rhino

edit: Koukněte na http://grower.cz/forum/showthread....0944#post380944 viz. foto 2 a 3
dztd
tak nevim, pohnojil jsem, ale ph jsem nemeril. Jedine co nechapu je to, ze tam mam jeste dalsi 3 kytky, na kterych ty listy nezloutnou pri stejnych podminkach :( Co byste s tema listma delali? otrhat je z tama?
k/-\pr
to vypada jako prelity...
dztd
chm... no zalivam skoro kazdy den, tak 4-5l na kytku.. ale jsou docela kotel velike a zalevam jen kdyz je povrch pod nema vyprahly. ale kdyz na ne pari cely den slunko, tak je to na druhy den suche... Listy zloutnou po preliti???
danihel
totok preliatim nebude, mal som podobny problem.. cca mesiac dozadu... pohnojil som, dost dusiku, a je to
a tie divne som otrhal, ale myslim ze to by malo byt jedno...
dztd
a jak tam dostanu ten dusik? :) nejakou kyselinou?.. jestli je to teda tim
jufik
pokud si pohnojil tak jen pockej a uvidis jestli to bude v poho, kdyz ne tak skus sahnout po nejakem kvalitnim hnojivu ... cim si to vubec hnojil ?
danihel
dusik--->N...
cize V HNOJIVE a nie ziadnek kyseline musi byt N...
dusik ma kazde hnojivo na rast, no da sa kupit aj samostatne, ale ten ti teraz uz tak netreba, rastliny zacinaju pomaly kvitnut, cize ak to nieje nic akutne, vys*al by som sa na to:wink:
dztd
:) pohnojil jsem Plagron : Grow ale jen jednou... a postrikal phytaminem. od pristiho tydne jsem chtel zacit P:alga boom. ta nazloutla totiz uz stejne zacina nakvetat. tak budu doufat ze se to hodi nejak do cajku. Moc vsem dekuju a budu pripadne informovat o prubehu ;-)
chorus
čaute Groweri

Nevím jestli ta fotka je přebytek nebo nedostatek Dráslíku.

Hnojím půdu Plagron mix : Hesi + Pk (2 krát tydně)


Dík za rady
chorus
Viz příspěvek from High_Land : http://www.marijuana-seeds.net/Thanks/ThankYou.htm
dztd
chm tak nevim :( nejak postupne zacinaji zloutnout vsechny, ne moc, ale stejne listy se zlutymi okraji se objevuji uz skoro na vsech kyti :( .. pritom to bylo za tento tyden dvakrat pohnojeno P:Grow (5ml / L) 5l kazde kytce... zmeny moc videt nejsou.. aspon co se tech listu tyce. Myslite ze bych to mel zkusit vic koncentrovane? nebo treba castejc? Zase bych to nechtel prehnat...
danihel
a) zinok http://grower.cz/forum/showthread.p...6620#post366620
b) pH http://grower.cz/forum/showthread.p...2724#post372724
c) hocico ine.. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1524
viac neviem, hadam pomoze....
Sinuhet
Zmerit pH pudy. V podstate staci zmerit pH vody, ktera z pudy vytece.
Nebo alespon si dat zalezet aby pH zalivky bylo vzdy mezi 5.5 - 6.0
jufik
Za tento tyden 2x :-O? mozna bude f tom problem ...
chorus
To Sihuset

Dávám Ph - 6,4 - 6,8

četl jsem tady , že ph půdy se doporučuje 6.8 - nejlepší vstřebávání živin

5.5 - 6.0 jsem dávál když jsem jel kokos.

tak ted jsem ztoho jelen.....
dztd
no minule utery a v nedeli, to si nemyslim, ze je tak moc... ale dneska jsem se nasral a nalel k te nejvic zlute kytce 5l vody s 20ml P:alga bloom. Protoze to fakt vypada na ten draslik. kua to mne stve :(
jufik
Mno hlavne dej bacha at to zbytecne neprehnojis ... jinak drzim palce
Rastafaria
měřil jsi PH? poku bude na ko.-.ot tak si to z hnojek nic neveme(dusik) možna v tom je problem?
PARANOIK
aj ja to vidim tak ako to pises ty,netreba to riesit,lebo to iba tie spodne velke kapu a neni to az tak moc agresivne,myslim si ze to v pohode dojde
chorus
Tak jsem to proplách ph 5.7 - vytekla šťáva ph 6.7

Stejně mám 13 dní do harvest timu :) takže tam rvát už nic nebudu.

Díky za radu Sihusete :)
dztd
jj, je to PHckem (je nekde kolem 8mi), jsem fakt lama, mel jsem to zmerit hned na zacatku(dosly mi kapky). ale bylo mi divny, ze to delala jen jedna kytka, ale zase mi mohlo dojit, ze kazda kytka na to muze byt jinak citliva.

mam u kytek velkou becku a v tom je 100 litru vody. Kdyz do toho naleju primerene octa a citronky, muzu to tak nechat? jako jestli se s tim neco nestane ;-)

Jeste mne napadlo koupit pytel raseliny a trochu jim tam hodit, mohlo by to pomoct?

A kdyz se mi to ph podari zase srazit, "odemcou" se ty koreny pak zase?
Pajasss
cus groveri.uz si nevim rady tyhle fleky se me delaj na 2 kytkach stejnyho modelu.Peace Maker.nevim co to muze bejt svilusky a dalsi havet vyloucena.Napadlo me spatny Ph nebo ze by byly nejaky potvory v hline a zraly koreny.Diky za kazdou pomoc.

hledal jsem to ve forech a nikde nic.jestli to nekde najdete ve foru tak to pak tady smazu.dikas
Pajasss
Tedka ve stredu si budu kupovat Ph testr tak uvidim jestli to nebude to PH
bubik
...tohle je geneticka vada - kytky ti normalne dojedou...nedelej vubec nic...
kseroks
jus chcu sezeptat jestli nekdo znate dirky v listech vypadaj podobne jako se probira tady http://grower.cz/forum/showthread.p...highlight=dirky ale tohle je indoor takze to rozhodne nejni zadnej hmyz ci co urcite to bude prostredim nebo tak necim obevuje se to na novejch i starsich listech ale ne nejak moc a rozhodne tym kytky nejak netrpi je to POG jedu ho po 3ti a predtim se to neobjevovalo skrin 100 x 60 x 170 vytrena primalex polar, je to 6ks v 20L bublacich, vzduch 3krat Elite 802, 400w son-t agro, vetrak ruck 350m3, pasivni vsavani, RH 40-50, tpelo kolem 20ti, 2 tyden of bloom vel cca 70cm, ph kolem 6ti, EC 1,4 hnojky AH, enzym, PK, sem tam phytamin, thx za info
Pajasss
cus.dikas za pomoc doufam ze to je ta geneticka vada dneska zmerim ph a uvidim co a jak
Pajasss
tak jsem meril Ph a je docela vysoky kolem 7 mozna naka desetinka navic.ale kytky vypadaj silne.pridavam dalsi foto.
foto 1 _peace maker
jak teda snizim Ph jak jsem cetl ve Faq tak pise nakou moucku tu jena tak nesezenu ale borec v zahradnictvi me rekl at tam pridam vyhaseny vapno......co vy na to?
Lepší bude dolomitickej vapenec ale nanasyp ho tam moc seženeš to taky v zahradnictví ...
tak od oka trochu na hlinu a jak budeš zalejvat rozpustí a sníží Ph ...
IceJoker
Začínají mi uvadat listy.... ted nedávno sem to přelil :(.... dá se s tím ještě něco udělat ?? thx za pomoc ...
Celller
Kamo, zda se, ze je to i plisen, kup si Kuprikol50, male baleni, davkovani je 2g/0,5l vody, staci na spicku noze malou hromadku podle oka, je to chemka, nejvic napadeny listy otrhej, ostrihej a osetri postrikem, jinak me nic jinyho nenapada, at se uzdravi:)
Tayem de Tox
no- ehm- zaprvé: je to hmyz, to je jasný :frog: .. řek bych že třásněnky, protože je to prokousaný skrz .... ale teď nevím, jestli jsem si to nesplet..no, v tomhle nejsem moc zkušenej, rači si to ještě prozkoumej. já su outdoorář, takže na to dlabu.
a za druhý: znič too!
:) good fight
Rhino
Cca po měsíci ... :-/
Rhino
a nějaká svině..
Celller
Mozna bych to jeste postrikal Talstarem, ten by mel zlikvidovat vsechno, je to chemka, postrik primo na skudce
Rhino
Skoušel si ten postřik osobně? Mělo by to zabrat.. Poptám se u nás v zahrádkářství a když tak bych ho koupil. Díky:)
Celller
Jo, osobne odzkouseno, sejmul sem s tim svilkusky ve skrini, je to na vsechny tyhle sajrajty, 0,4ml/1l vody;) tak at pomuze:)
Co?
a nemáš nahodou na těch listech taky takový malinkatý černý tečky?
Rhino
Na ty tečky se mrknu zejtra odpoledne, až pudu na "políčko" s foťákem zase... Skusim je najít a kdyby jo, večer pošlu foto.
A ještě k tomu se mi zašli takhle divně krouti listy..
markos84
Ahoj všem!
Mám uplně stejnej problém, jsem v polovině květu a ty skvrny se mi začínají dělat právě nahoře, u vrcholovejch palic..je to to stejný? Má to taky nechat být? Nebo jak byste to řešili vy?
Díky moc za každou radu..
Rhino
Takže sem byl dneska opět na políčku a zděsil sem si při focení makra :eek: Ty sviňský housenky tam byli zase.. Sice 2 ale byli velký. Ta kytka na který byly, byla zvladlá.. Když sem ty mrchy vodstranil, začala se narovnávat.. Přikládám nějaký fotky...


1. - ta vetší svině :grrr:
2. - tečky na listu u jedný rostliny (u ostatních sem to nenašel)
3. - teta podruhý
4. - nevim co to je.. bylo to blízko těch housenek - asi výkaly :D
5. - teta po zákroku
6. - další sviňka
7. - takhle se mě kroutily divně listy
8. + 9. - nějakej brouk co tam furt lítal..
Rhino
pokračování...

7. - takhle se mě kroutily divně listy







8. + 9. - nějakej brouk co tam furt lítal..
Rhino
Ještě sem našel nějaký další mrchy.. že by sviluška? (ta oranžová)
Sinuhet
Fotky z prvniho prispevku by mely byt dilem trasnenek.
http://grower.cz/forum/showthread.p...7189#post367189
Svilusky jsou tak male ze je nemas sanci beznym fotakem vyfotit.
Vojtw10
Nevite proč nebo čím to je zpusobeno?
nemohli to bejt nejaky hnyz ? housenky asi ne co? protože ty listy žerou jinak .. dík
Wevi
taky mi to něco papááá....Ale člověk by s tím měl počítat, když jede outdoor....řešit každý list nemá cenu...Prostě příroda:p:....neřeším a kytičky rostou nádherně...a když ji někdo chce papat...tak ať si dá..Je tam dost pro všechny:D...
Bandy
Zdravim vsetkych chcem sa vas opitat ze vcom je problem ak moe sadenice White widow maju zltu farbu asi pred tyzdnom vysli s pody ..svietim na nich 600w Plantastar vzdialenost 80cm...miestnost 150cmX150cmX200cm..je tam jeden vetrak na odtah a jeden stolovy ventylator ktori fuka na rastliny....a mam tam aj jeden Skunk Noname ale ten rastie v poho tak newem..a tie white widow som objednaval su feminizovane indoor...Zelievam ich kazdy den a postrekujem s rosprasovacom,lebo nemam zvlhcovac...Prosim vas o nejake rady DAKUJEM
Bandy
Teplota ked to svieti je okolo 27stupnov a noc 20stupnov
fire.ent
chtelo by to fotky ale jeden dotaz mam postrikujes za svetla nebo za tmy???jake pouzivas hnojivo??meris ph??jaky substrat si pouzil??je tu celkem vic veci ktere by nas zajimali ale hlavne skus foto nebo hledej
nemoci skudce atd tady je toho hodne povetsinou i s fotkami zatim zdarek
Bandy
Postrekujem aj za svetla aj za tmy...a na hnojivo je podla mna este skoro...a substrat som kupoval v shope som vyberal taky ktori ma pH5.5-6.0...SKUSIM PORIESIT FOTO
Celller
No tak na ne nestrikej vodu, kdyz svitis, to je jako lupa nad listem, dalsi je, ze sou treba prelity, hod sem fotky a budem vedet vic:)
Atheas
kdyz jsou holky zluty je to nejcasteji problem z PH...zajdi si do nejbližšího Growshopu a kup si PH metr...(nehlevnějsi, ale stačí, kolem 1500 kč) a nejaky hnojky...(doporučuju AH..jsou levny(cca 500kc komplet) a roky vyzkouseny) ....
b1ghed
ak su rastlinky mlade , nemusich ich zalievat kazdy den , lebo naspotrebuju vsatku vodu.
Dolezitejsie je aby mali co najvyssiu vlhkost. Ta sa da docielit castym zalievanim (plati pre starsie rastliny), alebo zvlhcovackou.
Tu je navod na zvlhcovacku zadarmo :
http://grower.cz/forum/showthread.p...3397#post593397
Bandy
Ale oni rastu dalej aj ked su viac menej zlte...A za tu zvlhcovacku zadara DAKUJEM b1ghed hned sa do toho dam...a to PH mozem upravit aj s vapnom? Ale je zaujimave za ta vecia je krasne zelena a aj pekne hustne
MALDR33
Mam asi něco podobnýho - někerý listy taky děravý jak cedník, ale podle toho so sem našel na netu tak třásněnky - nevim nevim - ty dospělý jedince co by se měli přeměnit na lítající mušky sem zatim nezaregistroval. Místo toho mi po listech lezou takový mrňavý hnědý jakoby červíci. Akorát nevim, co je to za zmetky - je možný, že by to mohlo bejt vývojový stádium (larva) těch třásněnek?

Fotky:
http://img135.imagevenue.com/loc503/th_86019_Detail_Maly_Mrchy_122_503lo.JPG
http://img160.imagevenue.com/loc824/th_86024_Detail_Velky_Mrchy_122_824lo.JPG
http://img171.imagevenue.com/loc808/th_86030_Mala_Mrcha_122_808lo.JPG http://img172.imagevenue.com/loc428/th_86040_Velka_Mrcha_01_122_428lo.JPG
http://img141.imagevenue.com/loc241/th_86031_Prozranej_List_01_122_241lo.JPG

Předem díky za odpovědi a rady.
Hanulkááá
Ahojky:),tohle třásenky určitě nejsou....ty housenky jednoduše vyhazuj,neni to žadná tragedie;)
Zedy
Jak píše Hanulka, není to žádná tragédie, pokud na to kytky netrpí, tak bych to přehlížel a ono se to nějak vypaří ne;)
east
mnooo jak už jsem tady psal mám stejný problém, který se mi bouhužel nepodařilo vyřešit. Mám to na kýblové santa marii, která je nyní ve 35.dnu květu a nejenže opadly všechny velké listy, ale už to pomalu chytají i drobné lístky na vrchních paldách a vypadá to asi takto...
sillium
citace:
Původní příspěvek od east
mnooo jak už jsem tady psal mám stejný problém, který se mi bouhužel nepodařilo vyřešit. Mám to na kýblové santa marii, která je nyní ve 35.dnu květu a nejenže opadly všechny velké listy, ale už to pomalu chytají i drobné lístky na vrchních paldách a vypadá to asi takto...


hele přeně taky mám santoša a jak jsem zjistil je náročný celkem na stálý přísun živin.Sežen holibince rozmíchej je s vodou a nalej to tam a vče bude ok jenže zase máš 35 den kwětu opatrně aby jsi pak necítil holuby v hubě PEACE
Bandy
Uz mam tu zvlhcovacku tak 3dni ...aj menej zalievam a nepostrekujem za svetla a stale je to take do zlta tak neviem,a v deglikoch su drenazne dierky.A chcem sa opitat ze ci uz mozem hnojit s Kristalonom START uz aj teraz tie malicke ja som ich vcera pohnojil....ale inac rastu v pohode len maju taku inu farbu.
MALDR33
Jako listy ani tak divnou barvu nemaj - jen sou místama ukousaný konečky, jiný sou prožraný v prostřed jako cedník - zatim jich tam je ještě dost, takže to moc neřešim - snad mi ty kytí nesežerou uplně než uzrajou. Listy co sem vyhazoval, tak byly většinou ještě docela v poho zelený, tak nevim snad to kytkám nevadí - stejně by se měli otrhávat - tak to rvu průběžně ty prokousaný. Navíc jak teďka nejsou moc vysoký teploty (prší - slunce žádný), tak se mi zdá, že toho zas tolik zničenýho neni - asi těm potvorám tolik nechutná...
God_mars
Zdravim veschny a zadam o pomoc. Pred par dny mi kytky zacali delat neplechu. Na listech se objevujou suchy mista zpocatku to bylo na krajich listu ale ted uz je to vsude. teplota za svetla kolem 23, tma 15-17. vlhkost kolem 50%. nehnojeno , substrat 2/3pro pokojove rostliny 1/3perlit.
tripmag
to je snad jasne ze jej nieco chyba....
pozri FAQ tam mas hnojenie podla fotiek...
ja neviem ozno draslik alebo vapnik
pohnoj to a uvidis
God_mars
To je jasny ze je neco spatne ale co, ja spis myslim ze by to mohla bejt plisen, protoze na hline pisou ze je to predhnojeno na sest tejdnu.
tripmag
hmmm to je mozne alebo nepolievas to nejako moc?ganja zas nema rada nejako moc vody mozno pereto to plesnivie
ked ta zem vyschne a prezije ti to skus pridat potom do vody neco proti plesniam myslim ze aj peroxid ma ucinok proti plesni
fakenick
mno, mozna to bude malo manganu a boru, ale nejspis to bude PLISEN
Coooper
aji jak vidím máš takove tmavší fialovější stonky listu(nevim jak se to menuje)určitě to zkus pohnojit
God_mars
tripmag : ja si to taki myslel ze je to prelitim ale pak co jsem videl fotky na groweru tak mi to tak neprijde.

Coooper : Ja bych pohlojil jenze prave jestli je to prelitim tak bych to jeste zhorsil.

Zkusim koupit krupikol a postrikat a nechat vyschnout
God_mars
fakenick: ale tan mangan vypada podobne. tak to postrikam nejakym hnojivem s manganem.
Coooper
spíš to nech vyschnout postříkej do kuprikolem a další zalivku namíchej s hnojivama
Moje
v jaky části rostliny se ti to děje?dělá se to i na novejch listech?
God_mars
na novejch ne
warior
cau groweri! zaprve bych se chtel omluvit, pokud uz je tento problem nekde resen,ale ja jsem to opravdu nenasel...a hledani pouzivat umim ;)

Kouknete na ty fotky-jedna se o zloutnuti listu kolem te prostredni zilky, co prochazi pricne kazdou cepelkou listu-jsou to takove zlutobile fleky...nevite nahodou, co by to mohlo byt??? sice mi to zatim nijak kytky nedemoluje, ale i tak mam kvuli tomu vrasky na cele...Mohl byste nekdo pomoct??? predem diky
fakenick
jak uz psal Cooper, nechat proschnout kvetinac (i jako obrana proti plisni), pouzit nejakou chemku na plisne nebo nimbovy olej (ten je pry hodne dobry a pritom organicky, viz FAQ). klidne zaroven koupit doplnek s mikrozivinama, aby sis posichroval ten mangan

fialovy stonek neznamena nic, moje naprosto zdrava kytule je fialova az beda :)
fakenick
taky jsem podobny fleky dneska na kytuli nasel (venku) a vypada to na trasnenky nebo svilusky. pokud pestujes venku, tak svilusky asi ne, na ne uz je moc zima a vlhko.

a nakonec zprdunk: je fajn, zes hledal, ale to takhle FAQ?! delam sice chytryho, ale vse jsem vykoumal prave tam
Zedy
Píšeš že ti to kytku moc nedemoluje co? Tak to snad ani není tak akutní a sral bych na to, teda jestli to nechceš mermomocí pro svůj dobrej pocit vědět:)
rejlin
ahoj mam takovej problem cosi se me dostalo na kyti nevim co by to moho byt ale myslim ze by to mohla byt plisen zatim se to nerozliza ale mam strach .. poardte pls co s nima mam delat aby prezily ve zdravi do sklizne dikes
b1ghed
je to plesen , ak to mas vonku , tak sa modli za slnecnejsie dni .
ak indoor tak zniz vlhkost , pridaj vetranie
b1ghed:můžu jenom povrdit!

Je to jasná plíseň..
rejlin
no na zahrade to mam myslite ze pomuze kdyz to dam do zimni zahrady? :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma