Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 
VŠECHNO kroucení listů a problémy s tím spojené směřujte sem. - Klikni zde pro originální téma
Syst3m_t3r0r
zdar, přehnojeno to nebude, je to spálené od svetla jakoby si je kropil když svítí vybojka, to se mi taky stávalo. krop jen na noc , pokud jinak neudrříš vlhkost tak jedine zvlhčovačku.
mydena
...nebo nějakou dobu před rozsvícením vybojky...Můžeš kropit i za plného svitu,avšak roztok bys měl vice poředit-tak to dělám já.Ty řízky byly poslaný v balíku?Uzavřeny v obalu?Je to možná taky tím,že rizky byly nejprve pod zářivkama a nestačily se přizpůsobit tak vysokému světelnému toku jako 600W vyzařuje.Můžeš zkusit zadat do vyhledávače: Jackerspackleho řešíć problémů tam to zkus.
iceCube
Tak co myslíte že bych měl udělat, koupit asi další zvlhčovačku, či přidat nějaký stimulátor, dal jsem ted do zálivky Plagron-enzymy, predtim Plagron roots zálivka i postřik, myslíte že jim to může pomoct?
cannaba
strikej na listy rosprasovacem.. zavlazis tim listy a nicemu tim neublizis. Muze to byt tim ze malo zalivas nebo ze je to spalene od svetla... nebo obe veci zaroven
iceCube
ty brdo no a co myslíte že by mi mohlo pomoci, nebo jak tomu předejít, nebo co zlepšit.. koupit.. dokoupit přemýšlel jsem o další zvlhčovačce SPS 818.. mam ted profesora... a box mam 120x80x170
grosancho
Konečný EDIT: Kytka byla prostě vystresovaná, teď už OK, ...zatim
iceCube
pls help
no mozna to prelejvas po zasazeni rezu je nejdulezitejsi vlhkost a sadit do vlhkeho substratu a zalejt az za den nebo to priklop necim pytlikem ci sklenici me pripada ze by mohli byt koreny v p...i, jakou barvu meli kdyz si ty rezy koupil? byl rockwall prorostlej ?, nezlomils nejakej koren???
telekuk
Ahoj nevim jestli mám podobný problém nebo je to něco jinýho ale taky se mi začli dělat nějaké flíčky na druhém patře listů malé kytky.Je asi měsíc stará ze semínka, roste to pod 18 W zářivkou , hlína biobizz light mix , hnojky zatim jen root juice + bio grow .vlhkost kolem padesáti % teplota 19 - 27 ...obcas roeno vodou...
Poradte prosím čím by to mohlo bejt...děkuju
nokia
Hi girlz & boyz, na starsich, predevsim spodnich listech se mi objevuje na okrajich hnedo, viz foto. Prehnojeni? Neco jineho? Jinak myslim vypadaji slusne....ale tohle me stwe..
Diky za radu

400W, bio, unknown clones, BioNova nutrition, 3rd week
Sawers
ja sem to mel taky proplachl sem to enzymama a byl klid mozna sto kapku prehnojil ale krapet to je vpohode mozna sto aj prelel tam prolej to enzymama a nech to proschnut chvilu
Sawers
No tak to strikej vodu hned jak to zhasne to ti mozna neuschlo jaks to postrikal a a ta hlina vypada moc promocena ale to bude dobrre davej polovicni davku hnojiva zatim
Sawers
iceCubovy zachvilu se ti tam zacnu delat svilusky bud tebu to vyhodim a dam hned nove at mas na prazdniny co kurit protoze ta kytka se steho bude dluho dostavat a nebude brat ziviny a korene ma taky v pici takze to ted snadno prelejes a zachvilu su tam japonci bud to vyhod nebo to skus vytahnut z hliny oplachnut korene a zasadit do nove hliny a cekat
Subzero_7
přesně tak je to přehnojený trochu uber dávkování.... přelitim tohle neni...a jakou tam máš vlhkost?? já bych jí ještě trochu zvednul na pár dní pak porostou rychlejc
nokia
OK, diky boyz. Ja jsem si to myslel a dobry point s tou vlhkosti, mam tam sucho:) Jeste...nejake ty enzymy? Nazvy? Ja jsem spis mel ve zvyku proplachovat vodou...
iceCube
Sawers- kdybych se ridil podle tebe tak udelam velkou blbost rostliny se z toho hned vzapamatovali bylo to asi tim celkovym nezvykem na pudu, o hodne silnejsi svetlo nez meli v matkarne atd. Dal jsem výš světlo, dal pořádnou zálivku enzymů, a plagron roots, koupil druhou zvlhcovacku sps 818 a pohoda:) kyti za pár dnů budu přepínat, den ode dne jsou k nepoznání, pořád pěknější a více a více new výhonků... zanedlouho udělám celý thread tak tam to najdete... zatíal bye
Čest, koukni se na pH, pak skus týden až dva týdny nehnojit a dal bych jim větší vlhkost... Jakou tam udržuješ vlhkost?? Zdaj se mi takový suchý holčinky :) Trochu se rozepiš... Jakou máš teplotu v boxu ? Vlhkost atd....
Green Fantom
Zdar letos jsem dostal pár klonů v dost zuboženým stavu a některých rostlinách se objevilo nápadný rezavění listu doprovázený kroucením a sesycháním. U všech postižených rostlin to napadlo jen mladší lístky. Hledal jsem co by to mohlo bejt ve fórech a ve faqu ale nic s těmito příznaky jsem nenašel. Jestli někdy ví co by to mohlo bejt a jak na to, tak please napište. dík moc
jufik
skus dat vetsi info , ale podle me to je nizkou vlhkosti
Zdarec, Máš to pod lampou? Jestli jo pod jakou a jak vysoko je? Je taky možný že sou trochu přiálený vypadá to podobně jako u mejch klonů..
Green Fantom
pod lampou to není, mám to na ven, ale je možný že to ten týpek co to od něj mám připek v matkárně, zatím jsem se s tím u kytek nesetkal.
re: jufik: myslíš že pravydelným rosením se to spravý?
vojtaxxx
může to být a asi i bude spálený od sluníčka. to se někdy může řízkům stává při přechodu z umělýho osvětlení na slunce (UV záření) nejsou na to zvyklý, ale jistý si tím úplně nejsem
jinak porosit to obcas muzes a hlavne na to hod nakej parnik treba uriulou petku apod.
Green Fantom
s tím spálením od UV máš asi recht, vůbec mě to nenapadlo, proto se to asi projevilo jen na nejmladších výhoncích který nebyly dostatečně vyvynutý a slabí. už druhej den to rosim tak ještě přidám pařníček a uvidím jak se to bude vyvýjet dál. Zatím dík
Syst3m_t3r0r
ja myslim že je to zrezlé od obsahu železa z vody při zvlhčování mlhou ze zvlhčovačky. dělá mi to taky. a jestli se vám to zdá spálené tak nekropit vodou při zaplé lampě.
jufik
jak uz bylo receno , kazdopadne tomu zvysit vlhkost :] rizky jsou na to dost nachylne ale to uz tu bylo receno...zrezle mi to nejak neprijde pokud by to udelala ta zvhcovacka ,neudelala byt to na vsech listech ? :)
citace:
Původní příspěvek od Syst3m_t3r0r
ja myslim že je to zrezlé od obsahu železa z vody při zvlhčování mlhou ze zvlhčovačky. dělá mi to taky. a jestli se vám to zdá spálené tak nekropit vodou při zaplé lampě.

Psal ze to pod lampou nema. jinak jestli fakt myslis ze ti to dela Fe z vody skus lit nakou dobu do zvlhcovacky destilku. Na klonech co jsem mel pod usporkou se mi delaly stejny pruhy a tak sem to dal dal od lampy a prestalo se to sirit. (Viz.muj thread matkarna) Nejspis to bude spalene UV zarenim (jak tu nekdo jiz psal) na ktrey nebyly zvykly. Roseni pri cistou vodou pri zaple lampe by nemelo vadit.
spatne rezivo skus to smiknout nahore a doufej ze to obroste jestli maj dobre koreny tak budou v pohode drive se me to taky stavalo v matkarne mala vlhkost nebo vysoka teplota rezum nesvedci
Green Fantom
Smiknout nahoře to bohužel nemůžu páč jsou vorezlý i výhonky, ty řezy jsou fakt v kritickým stavu, připadám si spíš jak medik než grower. Zatím rosim 3-5 krát denně tak uvidím jak se to vyvine, zatím je to bez změny
nec
Ahoj potřebuji poradit mám následující problém. Na pár kytkách DD (Double Dutch) se mi zacali kroutil kraje listů jedná se o staré listy, nové zatím tyto synptomy nemají. Hnojím AH + Enzymy do hlíny

PH 5,8 - 6,1
EC 0,3 - 1,2 (3 týden květ)
teplota max. 27C min 15C

čím myslíte že je to zapřičiněno? plíseň či nějaký problém s výživou)
space.pussy
Mě se to jeví jako nedostatek fosforu. To samé se mi vyskytlo někdy plusmínus stejnou dobou v květu. Trošku přihnoj něčím s vyšším P/K (třeba AH Bloom), ale nepřežeň to, příliš mnoho K může způsobit lockout Ca a to taky není nic moc. Pokud bys měl PK 13/14, začni to tam lít v mírnějších množstvích (třeba 5ml / 10l) a postupně zvyšuj. Pokud PK 13/14 nemáš, vystačíš s AH, ale musíš dávat víc složky Bloom (míň N, víc P + K).

Jinak žádnej stres, nevypadá to zatím nějak katastrofálně. (Plíseň to, dle mě, rozhodně není).
ANUBIS
Nevim vubec co by to mohlo bejt kyticka mi odumira ze stredu listu azu nakonec uhine celej list prisel sem takhle o vsecky co to muze bejt?? pomuzete nekdo? a prosim vas zvecte si je at to poznate..
hydromen
zdarec nedostatek kysliku v hline co takle naky parametry ze bys uvedl ph ec teploty.........
hydromen
fosforem to neni mel bys fialove rapiky listu jednoznacne prehnojene prolit cistou vodou snizit davku hnojiva
hydromen
rek bych ze je to od neodstate vody ts sem mel ja kdyz sem je zalival neodstatou vodou protoze je v ni velke mnozstvi chloru a ten kytiz moc nemusi...........
ANUBIS
teploty sou ok 18 v noci 25 pres den ph a ec nemerim sou v 2L kvetinaci ale tim to asi neni pak mi to delalo i po presazeni kyslik v zemi stacil by peroxid??
Moje
Cus...na peroxid do hliny se vyprdni,lepsi naky enzymy ....

a na rozpoznani problemu by to chtelo aby ses trochu rozepsal,co,kde,jak a cim....pak to bude identifikovatelny:wink:
ANUBIS
ok nevim kolik je kitce asi mesic vlhkost neudrzuju svetlo je sodik 70W tuty problemy zacli uz od seminka vzdycky zacli jako je na fokych chcipat listy odprosted ze spoda nic na listech neni a listy napadene tutim neznamim zezloutnou a pokazde to zacina ze stredu listu a pak pocelim u vsech listu hnojil plargonem alga bloom 4 ml / 1L pH a EC neudrzuju ale pochibuju ze je to tim co jeste chcete vedet?? teploty sem uz psal 18 v noci 25 pres den...
nec
kluci kapánek si protiřečíte, ale přikláním se k space.pussy páč jsem to prolil enzymy a účinek se nedostavil ba naopak příznaky se projevily i na více rostlinkách. Myslel jsem si že je to nedostatek živin, jen jsem si nebyljist a nechtěl jsem jim ještě více ublížit pokud by byly přehnojené. Každopádně mám PK13-14 od Plagronu takže to zejtra začnu postupně aplikovat a uvidíme jak to začne reagovat.
StigHelmer
Zdravím
Tak i přes počáteční začátečnické problémy, se mi podařilo dotáhnout muj první grow do finále.Můžete se mrknout na výsledek..
Jedná se o 3x white satin (dik mrakoplas)
Slunce: son-tia plus 150W
Cirkulace vzduchu zajišťují PC větráčky na odtah a klipsňáky na přítah a ofuk.
Medium: Plagron royal mix
Hnojení Alga grow a bloom, green sensetion, enzymy a pk 13-14 od AH
Final solution taky od AHčka
Stan má 60x60x120
Fotky jsou z 9 týdne květu.


Tak tady je první holka
StigHelmer
A tady už se nese další slečna:-)
StigHelmer
No a tady je poslední.S tou sem to tak trochu nedal, bo sem ji asi přehnojil.Začaly se ji kroutit a usychat listy a zastavila se v rustu.Nebo myslíte, že je to něčím jiným?No ale aspoň mě to donutilo zvednout prdel a jit koupit EC metr..

A nakonec pohled na všechny tři..

Asik tento víkend půjdou pod nůž a pak viset.Jsem zvědav co z nich bude.
Ještě napíšu ohledně kvality kouření a celkového výnosu.
Všem dik za rady i prudu:-)))
peace
Jednoznačně se jedná o živinové spálení způsobené přehnojením. Doporučuju delší dobu zalívat jen čistou vodou s upraveným ph. Jinak enzymy na přehnojené kytky nepůsobí zrovna blahodárně a mají docela vysoké EC při větší koncentraci.
můžu se zeptat jak zalíváš? Tohle opravdu vypadá na přelití vodou a udušení. Květináče musí mít odtokové díry a zalívá se až když je to třeba a půda je kompletně proschlá. Pokud to dodržuješ tak by se ještě mohlo jednat o nevhodný zdroj světla. TAk napiš čim svítíš, jak často zalíváš a kolik vody a pak ti poradíme snáz než pohledem na žloutnoucí listy.
přesadit do větších květináčů a nehnojit.. zalévat málo a s rozvahou.
citace:
Původní příspěvek od ar45az
cest hosi nechtel sem to tady zasirat, tak jestli ti to nevadi grizly hodim to sem, mam takovy problem nevim cim to muze byt viz foto diky za radu :)

nedostatek dusíku!
probohakaždý třetí den tolik hnojiva? a ještě k tomu algu....s tou se to přehnojí velice snadno.....máš to přehnojený . nehledej příčinu jinde. Hnojí se tak 1x za ´14 dnů a opravdu to stačí. A ne jim tam dávat takové dávky každý 3 dny....to se divim že už nejsou tim hnojivem spálený. Ted když je přestaneš hnojit tak jim bude travat tak 2 týdny než se z toho vyhrabou. Chudinky. Nevim proč hnojíš jak šílenec když tom kyti jen škodíš
ANUBIS
to je mozny do 2 l kvetinace nasolim 250 ml vody a neprotece to a nova aktualita nemuzou udrzet listy!! ted mi zustal v ruce..
ANUBIS
Kdyz je presadim do vetsiho resi to neco?dal bich tam hodne psku aby to protejkalo...
hydromen
koukni se na nemoci rostlin jak vypada nedostatek fosforu souhlasim s vasikem enzimy na prehnojene kyti moc nepusobi jen cistou vodu tak tyden a bude to gut nemuzes ocekavat zmenu behem nekolika hodin
hydromen
je to zpúsobeno od kysliku ja kdyz sem parkrat delal rezi tak sem je korenil v hline a to tak ze jsem hlinu max namocil a rezi dal do ni pod usporku delal sem to schvalne abych videl kdy vyjedou prvni korinky vzdy kdyz vyjeli zeloutli jim spodni listky od preliti a to byl cas na rozsazeni.......... na tvem miste pokud chces dal pokracovat v hline bych koupil plagron royaltymix ten je upe suprovy anebo zahradnicky substrat s perlitem 1:1 ale u toho zahradnickyho hrozi ze si prineses i snim nejake ty broucky smutnice svilusky nebo trasnenky nebo tak neco.......................... parkrat se mi to uz stalo:(
ANUBIS
takze reseni je zasadit do vetsiho?
ptchj
podle me bys mel merit ph zalivky, je to jedna z nejzakladnejsich veci imho :rejp:

ty horni listky jsou pokrouceny coz napovida spatnymu ph, pokud to mas takhle dyl, tak uz mozna prestala vstrebavat dusik tj nevyuziva hnojiva co tam pridavas no a nedostatek dusiku se projevuje tak ze ti zacnou spodni velke listy zloutnout a odpadat.
ANUBIS
ok spoda to de ale nahoru je dusiku az moc pH to nebude sveseny listy mam kvuli 0% vlhkosti (nevim kolik tak je ja to nemerim:) )a ty konce sem spaleil hnojivem kdyz sem se to snazil zlepsit kazdopadne sem pridal peroxid do hliny a je to na pohodu zatim nic tak uvidim a presadim do vetsiho..
nec
kdyz pridam do vody enzymy, tak je EC kolem 0,4 což si myslím že je ok, protože to teče spoustě lidí z kohoutků ještě před tím než začnou něco míchat. A pokud se nemýlím, tak enzymy jsou též dobré na odbourání zbytků hnojiv a když jsem je aplikoval tak nenastala žádná změna k lepšímu, nýbrž se to objevilo ještě na dalších x kytkách.

každopádně jsou kytky opět prolity enzymy a teď bumbají AHčka + PK13-14 (1ml/l prozatím) ph 5,9 ec 1,6
ahoj na jedné mojí kytce mi začaly fialovět listy, je stará asi 5 týdnů nevíte v čem by mohl být problém? (foto1)

a na druhé se mi začaly oběvovat takový flíčky viz. foto2... tahle kytka byla přelitá, může to být teda následek přelití?
díky za rady
zvlastni , nekoukal si do faq - na nedostatky/prebytky prvku v hnojivu? je mozny ze je to tim prelitim, nech trochu povyschnout a pak lehce zalejvej, jestli to nepomuze bude to tim hnojejim, hnojil si to?

zdar, Scotty
js666
podľa mňa sú to teplotné zmeny....
fialoveni je asi zimou, nejsou nahodou jeste moc sveseny listy na te kytce??? A ten druhej "problem" bych moc neresil. Je to do pice plevel. Vypada to jenomm na nejakej mini shock z presazeni,zmeny spektra osvetleni atd.... NO STRESS.
Dis
melir
Bacha aby ty flíčky nebyly od svilušek,který hodujou na spodní straně listu a pomalu ho vysávaj.
HNO
Fialoví ti to nejspis teplotama. Ja mam u jedny kytky celej list fialovej. Neres to, az se umoudri pocasi umoudri se i kytky.
citace:
Původní příspěvek od melir
Bacha aby ty flíčky nebyly od svilušek,který hodujou na spodní straně listu a pomalu ho vysávaj.

tecky po sviluskach/trasnenkach byvaji bile.
Zombaj
podle me je to jen přelity .... na listech malo vlhka a v kořenech až moc kolikrat to do tejdne tak +- zalejvaš?
wasco123
podla mna je to umucenie kytky podla lxr23 :teef:
LateNightJamm
Mas vysoky PH, mel sem uplne ten stejnej problem, zmer si ph odpadni vody, nebo vody vylouhovane v substratu (az se usadi bahno).

Imho to svilusky nejsou, tady jsou svilusky jako univerzalni odpoved na tecky na listech, muzou to byt i trasnenky, poznas to podle toho, jestli kolem kytek letaji takovy pomaly musky(trasnenky), nebo se naopak na kytkach delaji pavucivky a zespodu po listech lezou tusim belavy tecky (urcite svetly uz si to presne nepamatuju uz je to nakej ten mesic co sem je mel).

Radil bych ti trochu snizit PH a na trasnenky vertimex, na svilusky omite.
brávooo
máš to pěkne k+ z češtinářu si nedělejte hlavu sou to
NEJVEČI AJNŠTAJNI S NEJMENŠÍM PLATEM A TO JE SERE§§§
nezaleží na i y ale na IQ ČUS BUS A GOOOOD HULENÍÍÍ
ptchj
zdravicko pestitele. odpozoroval jsem na svych kyti nejake zmeny, hledal jsem ve faq i ruznych vlaknech a taky na jinych serverech, nenasel jsem zatim nic podobnyho, tak se obracim na ty zkusenejsi z vas prosbou o radu.

napred abych vas trochu uvedl do situace. pestuji idoor, ve skrini pod 150w sodikem. kyti jsou z rezu, rostou z hliny+perlitu 3:1. puvodne ph liny 5-7. zalivam vzdy kdyz na to vypadaji, odstatou vodou s upravenym ph na 5-6. Prave jsou ve tretim tydnu kvetu, dostavaji papu od biobizzu 2ml/l grow, 2ml/l bloom, 2ml/l topmax



prvni 2 fotoz ukazuji zarodek problemu




dalsi 2 problem v pokrocilejsi fazi




:einstein:
v cem muze byt problem?
bubik
...typuju na trasnenky...
lamater
Ahoj velmi podobny flicky mi nadelali i svilusky, pozorne projdi spodni cast listu jsou fakt velmi miniaturni a pokud je clovek vylozene nehleda tak je lehce prehlidne
ptchj
bubik: pokud se nepletu, tak trasenky jsou viditelne okem. postizene listy jsem dukladne prozkoumal a krome poskozene tkane jsem nic nenasel. zadni paraziti. navic v pruvodcich nemocema i G faq jsou trasenky popisovany jinak nez co pozoruju na mych kytkach.

lamater: nemyslim si ze to jsou svilusky, protoze viz vyse.

prikladam jeste jedno foto
čau
tohle se mi taky stalo...ty postižený měly málo boru (a u mě ještě + vápník) . zbarvený listy zůstaly a ty nový se pak nezbarvovaly.
ptchj
citace:
Původní příspěvek od MIRIS
čau
tohle se mi taky stalo...ty postižený měly málo boru (a u mě ještě + vápník) . zbarvený listy zůstaly a ty nový se pak nezbarvovaly.


aha.. a cim jsi to vyresil? je zvlastni ze je to pouze na vdovach..
vinczenzo
zdravím všechny!!! vím že to tu někde určitě bude ale nenašel jsem nic co by se podobalo problému jako mám já... nevím jestli jsou to škůdci nebo něco jiného ale mám tyhle žluté fleky na více kytkách a některé mají i kus jakoby vyžraný nebo co to je C:\Documents and Settings\Jitka\Dokumenty\Obrázky\5.6.2008
já bych přidal do zálivky trochu vápna
k/-\pr
no,ja bych se tak nedesil...ty postizeny listy bych odstranil a nechat to volne rust..,mozna trochu pohnojit
MIRIS: proč vápno?
Vincenzo: nedělej s tím nic. leda že by se to nějak zhoršilo, ale o tom dost silně pochybuju. V přírodě některý zvířata konopí zkrátka okusují.
sry máte pravdu
ptchj
byt tebou tak to nejak zajistim proti zviratum, treba psi chlupy, nejaky repelent nebo ohradka.. aby ti to nesezraly
k/-\pr
citace:
Původní příspěvek od ptchj
byt tebou tak to nejak zajistim proti zviratum, treba psi chlupy, nejaky repelent nebo ohradka.. aby ti to nesezraly


presne,zatluc do zeme 4 kuly a mezi ne natahni par vrstev provazku(nakyho pevnyho) a zvirata se tam nedostanou,leda by to preskocili
ar45az
Zdar doufam ze to nebude vinczenzo vadit kdyz tu hodim neco co se stalo u me zacali hnednout a zloutnout listy nevim proc??:??
k/-\pr
citace:
Původní příspěvek od ar45az
Zdar doufam ze to nebude vinczenzo vadit kdyz tu hodim neco co se stalo u me zacali hnednout a zloutnout listy nevim proc??:??

tak pridej trochu informaci...jesi na tech listech treba nejsou zespodu naky brouci,co je to za hlinu,kde to mas a cim je to hnojeny...
ja bych rek ze je to naka choroba..naka plisen.bejt tebvou ty postizeny listy odstranim a to dukladne aby nezbyl ani jeden postizenej,mozna to muze byt tim ze jak prsi tak ti lita bahno na listy zespodu,pac sem mel taky neco podobnyho.....
Nebyla treba u Vás posledni doubou nejaka bourka s kroupama???muze to byt pobity od krup a znicenej parenchyn pod epydermem coz se jevi uschnutim casti pletiva jelikoz sou cevni svazky v hajzlu....zadna plysen nic takeho ...v klidu:)
ar45az
Tkze je to v Zahradnickym substratu ,hnojeno kristalonem, brouky sem tam fakt nevidel ani zadny bobulky nebo tak.
Je to svah v lesni skolce, burky tu prave byly dokonce i dnes je bourka doufam ze to je jen tou borkou diky za pomoc hosi.:)
xaralis
Ahoj, oživuju sice rok starej thread, ale je zbytečný zakládat novej.

Mám problém. Na některejch kytkách se mi začaly dělat jakýsi cestičky na listech.. Mam podezření na bekyně, ale žádnou housenku jsem ani po zevrubnym hledání nenašel. :(

Co s tim mám dělat? Ve FAQ píšou, že se s tim moc dělat nedá :D Jedině prej nimbovej olej, ale to nevim kde koupit...


... Otrhávat napadený listy? Není jich zatím tolik, včera jsem jich očesal asi 15, dneska to bylo přes noc na dalších tak cca 5ti :(

Připojuju foto listů.
xaralis
Pls poraďte někdo, furt se to šíří :(
Rhino
To, co sem tam měl já, byly mšice.. Ale nějak sem to moc neřešil.. Jen sem je odstraňoval ručně.

Zkus tohle http://www.chovatelka.cz/chovatelka...oti-msicim.html
xaralis
No tohle imho msice nejsou, ty jsem tam mel taky, ale to vypada jinak. Tohle jsou vylozene cesticky v tech listech...

Na jednom miste jsem nasel i takovou malou svini, nevim co to je. Moc jako housenka to ale nevypadalo, leda jako fakt mlada housenka (uplne miniaturni)...
Rhino
Tohle? http://grower.cz/forum/showthread....7189#post367189 .. Tak to jsou třásněnky, jak psal Sinuhet.
xaralis
Nasel jsem doma pripravek AGRION DELTA. Tady na groweru jsem nasel, ze lidi to docela chvalej, tak to tim postrikam, otrham zase napadeny listy a snad to pomuze.

Kdyby mel ale nekdo jeste nejakou radu, urcite uvitam ...
xaralis
citace:
Původní příspěvek od Rhino
Tohle? http://grower.cz/forum/showthread.p...7189#post367189 .. Tak to jsou třásněnky, jak psal Sinuhet.


Ee, takhle to nevypada, mrkni na tu fotku co jsem posilal. Jsou to vylozene jasny cesticky, odhadem tak 1-3 mm siroky, maj svetle hnedou barvu a na konci tech cesticek jsou takovy oranzovy "oka". V jednom z tehle "ok" jsem pak nasel takovou malou orazovou svini, ktera ovsem nevypadala jako housenka bekyne, co je vyfocena ve FAQ. Fakt nevim co to je...
xaralis
No, tak jen kdyby to nekdo casem taky resil tak hlasim, ze postrik Agrionem DELTA a othravani napadenych listu asi pomohlo.

Jiz dva dny jsem nenasel zadnou novou cesticku :)
m2fizy
Zdravim potreboval by som poradit ... toto sa mi proste len tak objavilo na listoch ... nedavno som presadzal a tie zastrihaval ... a toto mi vyslo na jednom so zastrihnutych ... PLZ ... poradte volakto ci to moze byt :)

http://rapidshare.com/files/1263716...008359.jpg.html

http://rapidshare.com/files/1263716...008361.jpg.html

http://rapidshare.com/files/1263716...008362.jpg.html
m2fizy
najzaj sa nenajde nikto kto by mi vedel poradit ? ... fakt je to dost surne ... lebo neviem ci sa teraz tych listkov mam zbavit, alebo ich len tak nechat .... ? plz poradte niekto
autogen2
fuha toto vyzera dost skaredo do akej hliny si to presadil ....nemoze to byt nahli skok ph hodnoty skus pockat ci ti tak vyrastie aj dalsie poschodie ak nie tak podla mna mozes strihat
autogen2
skus este pozriet tu http://grower.cz/forum/showthread.p...5196#post365199
m2fizy
je to substrat na pelargonie
je trosku kyselejsi,ale myslim, ze tim to nebude.Spis treba sok z presazeni.Nepotrhal jsi koreny? Jen tak by the way,co je to za genetiku?Jsem zvedavej...
humus flusus
Mas to ve skrini nebo na slunicku?
m2fizy
... no zaprve ... pochybujem asi skor urcite nie ... lebo som to pekne vybral z jedneho mensieho kvetinaca a dal do vacsieho ... cize tam sa nestalo nic ... opatrne som to vybral, polozil, vsetko pekne v celku prerastene korenmi ... a opatrne zahrabal ... potom poprepychoval tu hlinu ... aj tu povodnu aj tu novu ... nech to ta ma vzduch ... ato bolo cele

... za druhe ... nie mam to pod uspornou ziarivkou ... cize ani skrina ani slniecko.

btw nemohlo by to byt z toho ze som to pohnojil ? ... ? hnojil som takymi palickami cervenymi vraj guano ... to je ... na 18cm kvetinac 4 palicky je pisane v navode ... ja mam volaky ... cca 25 - 26 cm kvetinac a dal som 5 paliciek ... tak neviem prehnojeme by to nemalo byt ... polievam to ako prijde ... respektive ... vecer po zhasnuti 1x denne ... niekedy 1x za dva dni ... podla toho ako som polial den predtym.
m2fizy
uf a ake to je semeno ... uf tak to neviem ... ale mala by to byt volaka lampa ... zatial som neriesil nic "vzacne" ... pretoze pestujem uplne prvy krat ... tak skusam co prijde :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma