Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
VŠECHNO kroucení listů a problémy s tím spojené směřujte sem. - Klikni zde pro originální téma
Jakysak
Tady mas podrobnosti : http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=29148
Gucspeed
zdravicko, mohlo by ist tiez o nedostatok vapnika..
Speko
Mr. Figaro:Mozno ta stavba tej kvetinky je tym ze to bude samec.Skoro vsetky samce co som za zivot videl boli vysoke a riedko zarastene.
Mr. Figaro
citace:
Původní příspěvek od Speko
Mr. Figaro:Mozno ta stavba tej kvetinky je tym ze to bude samec.Skoro vsetky samce co som za zivot videl boli vysoke a riedko zarastene.


Je možný že tam sou samci,,,ale výška nerozhoduje, spíše rostou rychleji než ostatní kytky... Ta výška je způsobéná špatnym světlem... Kdy už konečně přestane bavit lidi pěstování pod uspořkama:rolleyes: ?
Jakysak
Smaci to nejsou na 100% a hermousi to nejsou na 80% ma to hodne takovejch tech bilejch chloupku nefim ted jak se to pise :P

2Gucspeed:jak resit nedostatek vapniku prosim?

2Mr. Figaro: no rekl bych ze asi nikdy de hodne o to stema usporkama ze je to strasne pohodlny proste vetsine lidi se nechce kupovat potrebny soucastky atd.. k sodiku protoze to vypada slozite stejne jako prome :P ale urcite neni no ,proste usporky budou kuli jejich jednoduchosti
Gucspeed
skus preskumat tento thread http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422 -potom budes sam najlepsie vediet, ze co a ako.. peace a :smoker:
Tiberius
je to white widow pod 150W, zahradní substrát+rašelina+perlit, 3-4 týdny růst z pěknejch řízků, hnojeno advanced hydroponics (opravdu decentně) + postřik roztokem peroxydu vodíku. Tohle se objevilo na několika listech a spodní patra maj tendenci žloutnout..., podle návodů tady na groweru to může bejt spousta věcí a nějak nevím kde začít...
Díky moc za pomoc!
mettatron
dulezita je celkova kondice kytek. v tom je vsechno mozny. vlhkost. optimalni vyziva. ph. zlevani/vysichani/preliti a pod .. strikani peroxidem je podle me zbytecnost. to ma bejt proti plisni?? nebo co? tyhle lysty muzou byt vsim moznym. zlepsi jim podminky.
kovin
Vsem moc dekuji za vase pripominky. Jelikoz uz je to docela dlouho co sem to vsechno sklidil (cca 50 dni), tak uz to neresim. Ty cervici se objevili v bublaku podle mne jenom nedopatrenim. Proste se tam nastehovaly ty musky, uzili si jednu noc a a hold potomstvo zustalo ve vode. Jejich prirozeny prostredi to urcite neni, protoze to ve vode nedaly. Par sem jich nechal ve sklenicce a druhej den na to bylo po nich. No a ty fleky? Rekl bych ph, ale mozna taky ne. Uvidime dalsi round. Takze jeste jednou diky vsem a uz se s tim netrapte. Cao Kovin.
medulda
Už asi týden se mě lístky kroutí dolů a zkroucené části odumírají (jsou suché, drolí se a mají tmavě zelenou barvu). Pěstuju na okně (asi měsíc jsem jim přisvěcoval a teď krásně kvetou), zalívám vodou s kapkou hnojiva pro pokojové květiny floran (NPK 10:10:10.9), občas přidám kapku peroxidu. Vždycky čekám, až je hlína asi centimetr na vršku květináče suchá.
eNEMI
Caf nevim jestly je to nejaka nemoc ale te kytce se daři dobře jen vypada divně nikde jsem nenašel podobny obrazek ,, věřim že my někdo poradi a řekne jo to je to.. ph 6 je kyselejší ,,ostatni maji cca stejně ale jsou normal, pokud jsem měřil ph spravně,,dik předem za kladnou odpoved,, cafa
levap20
Hledej

http://grower.cz/forum/showthread....5986#post365986


Jinak teda asi chybí Hořčík (Magnesium (Mg)) mikro živiny a pohyblivé prveky
eNEMI
Mas recht ,, dik,, budu muset vice studovat,, procital jsem to a prehledl..
kubik84
Zdar lidi,
u jedný kytí (euforia) mám na horních listech hnědý tečky:-(
hledal jsem ve fóru a dospěl k závěru že by to mohlo být nedostatkem živin, ale nejsem si moc jistej...
Kytí jsou v 17 dnu květu a dostávaj 0,75ml/1L Groow, 1,25ml/1L Bloom, 0,75ml/1L Micro a 1ml/1L květ. stimulant
Dík a pěstu zdar
Mr. Figaro
podle mě je to plíseň...
kubik84
Myslíš že bude stačit otrhat napadené listy??
Mr. Figaro
Teď když o tom přemejšlim, tak to houba asi nebude... To tvoje je hodně tečkovatý. Houba by měla spíš velký fleky..... Hm...
kubik84
Je hrozně divný, že to je na jedný kytí a na pár listech.
Co?
figaro: :D:D:D fšechno je plíseň :rejp:

kubik84:
http://grower.cz/forum/showthread....4290#post374290
http://grower.cz/forum/showthread....ighlight=plisen
přijde mi to podobný :) ....
kubik84
Tak už jsem to objevil na více kytkách:-((((
Co?: Podobný to je, jen mi trochu nesedí ten tvar skvrn, ale dík.
Co?
imho. jj taky se mi zdá že to máš blíž k žilám listů a vypadá to jako spálený ;).....nojo ale to bys to musel víc rozepsat :rejp:
Mr. Figaro
Co? .... :D .... Mě to připadalo jako nějaká plíseň,,, ale nevim no. Neznám všechny houbový choroby kytek, ale houbová choroba se skoro vždycky vyznačovala většíma flekama ... Jak si sem psal ty odkazy, tak v nich to moc teda podobný neni,,, to první si popsal jako cituji :
"takže zatím mi to přijde prostě jak nějaký chaos v kytce (resp.nějaká sekundární mutace či co)...poněvadž známý to tam má, resp. měl taky...ta samá řada klonů....otrhat a pryč..."
Podle mě to byla klasická plíseň i ta barva fleků seděla. Tohle má jinou barvu. To druhý se prostě občas stane... i já sem to na pár listech občas zaznamenal. Nevim co to je, ale myslim že je to krátkodobý přehnojení - myslim, že kytka narazila za ložisko nějaký látky, zřejmě fosfor a prostě to odsralo pár lístů .... BTW. tohle si neni vůbec podobný :D .... :rejp:

Kdybych měl teďka přemejšlet co to je, asi bych neřekl nic... Chce to se víc rozepsat, ale mám svůj typ:)
kubik84
Tak tady to je:
Kytí jsou v hlíně(Plagron-groowMix), hnojim jak jsem psal AH (0,75/1,5/0,75) + květ.stimulant. PH 6,0, EC neměřim, Teplota 25C den 20C noc, vlhkost je kolem 60%. Každý den postřikuju Repro-Forte a Zámek+Klíč a jednou týdně Phytamin. Asi tak před týdnem jsem dal Phytamin do zálivky 0,5ml/1L.
Spectronic
Zdravím allstars Growers.
Potřeboval bych analyzovat tento problém s rostlinkama. Pěstuju v kokosu pod 150W výbojkou a hnojím Wuxalem. Posledních 14.dní jsem je zanedbal a stalo se toto. Poradí někdo, než bude pozdě?
kouba
evidentne prehnojene !!!!
Spectronic
JJ.To je možné, poslední týden jsem neměl čas a tak jsem nalil do konvice hnojku přímo z flašky. A po týdnu přijel a vypadalo to takhle, tak jsem zaléval dvakrát bez hnojky, ale je to pořád stejné. TAkže co teď? Mám to prolejt či co?
MEDICINEMAN
Jo musis to proplachnou par litrama vody..
Spectronic
Ok.TAk je to proplachnuty. Uvidime pozdejs. Zatim dikec
bubik
...spis bych to presadil..dokud to jde...
Pytlos
zdar,sry ze se pridam do tohohle threadu-mam na listech neakej bordel-jak na velkejch tak i na mensich listech.,objevilo se to tak pred....2 tydnama. otrhávám to ale tak se toho asi nezbavim )) ,procital sem si tu dlouho a stejne nic jistě nevim-ale myslim se že je to nějaká plíseň,houba.. házim sem fotky,prosim napište jestli ste to někdy uz na kytkach meli,co by to mohlo bejt a jak to odstranit. mam to na PPP a Cal.orange Budu,hlína+perlit a 1/4 biohumusu, hnojim to předepsanejch 4ml/1l plagron alga grow jednou tejdně+phyťák.
+čerstvě přepnuto na qět,aby mi to nepřerostlo. Už sem zkoušel na ty listy jednou biooil a dneska znova,jestli to nepomuze budu potrebovat neco vymyslet :-/ ..kuprizol?
Gucspeed
zdar, myslim, ze ta tvoje kytka je stresovana horkom.. snad mas poriesenu ventilaciu vzduchu, alebo tak.... a s tou zaloznou kytkou nemas co pokazit,max.tak ziskat naku tu sisku, nakolko ta predosla = samec.. :) peace
Rudra
Caute groweri, pomozte mi identifikovat, co je s mojou rastlinkou.9 kuskov mam peknych ale tento nirvana special mi robi vrasky. tie skvrnky su roznych farieb od cervenej po ciernu_tmavo hnedu, na niektorych listkoch to zacina uz od konceka listku a niekde od stredu, vsetky listky su len na strednej vetvicke
popis:menovana je 20cm vysoka, utlej postavy
ma 11 tyzdnov zo semiacka, 1x zastrih
zdrziava sa prevazne pod4x15W akvaristickymi specialkami (blue/red spctrm) s prechodnym pobytom za oknom-zapad
ma obuty 13x14cm hrantik keramzit-perlit + ligno + kaktussukul 1:1:1
konzumuje nizke davky AH+stimuls a obcas peroxid
hodnota pH 6.0-6.4
vlhkost 40-70% a teplota 20C noc/ max 29 C den

mam pocit ze je tam viacero priznakov, nedostatok nejakych prvkov alebo prehnojenie? pomozte, chalani a kocky
Kaspars
jestli mas PH 6,4 tak se nediv... srovnej to a drz na 5,8 chybi jim v dusledku toho nejaky prvek, kytka ma 11 tydnu a vypada takhle? kdy se to zacalo poprve objevovet? cim hnojis jake davkovani, svitis jeste 18/6? asi bych ji dal pryc, cela vypada nezdrave

Ale pockej jeste na vyjadreni nekoho dalsiho
Co?
imho. bys měl víc hnojit, a víc hledat.....co třeba draslík? viz.obr.
a to ph si měřil nebo nějaká teorie? (keramzit=obvykle okolo 9ph, perlit=obvykle 8-9ph, a toho kokosu a substratu tam zas tolik neni oby to dalo 6 ;) ale to spekuluju...spíš bys měl víc hnojit)
Rudra
dikes za rady, tak som zacal namiesavat vodu s ph 6.0 tak dufam ze to pomoze, konkretnu rastlinku som poriadne zalial odstatou vodou, pri vstupe mala voda 6,0ph a na vystupe 6,2pH, meriam podla akvaristickeho pH testeru, vzdy som kontroloval pH. ziviny zatial nepodavam uvidim ako r.zareaguje

to Co? vzdy po cerstvom presadeni prelievam cele kvetinace o objeme max 0,5L brutalnym mnozstvom vody, prave kvoli tomu aby sa to ph pekne zrovnalo.budem to intenzivne sledovat a neskor zahnojim polovicnou konc. AH, ak mate este nejake postrehy sem s nimi, dakujem

-foto-
celkovy pohlad na rastlinky, prosim pochopte, som vdacny za kazdy dovoleny watt a cm2 od fotrovcov na pestovanie.
kulo4
Zdravicko fsetci,
mame flek pri kolajach,
rastie tam mrte malin,
poda vyzera velice vyzivne(sak kuknite foto),
ale nieco sa tim smradochom nepaci...
som skoro presvedceny, ze to je nizke ph,
som to meral rucickovym shitom
z hornbachu, ukazoval okolo 4,5,
ale o pol metra dalej ukazoval 6,tak nevim
ale bude to asi tym. A tie dierky su zahada,
ziadnu haved som tam nenasiel, co myslite?
No a hlavne sa chcem spytat ktomu zvyseniu ph...
Je nejaka ina metoda ako vapenec lebo ten sa mi neosvedcil.
Pls poradte co najrychlejsie, nech mame este ako taku sancu
na samice. dik
sancha
http://grower.cz/forum/showthread....5199#post365199
u tohohle příspěvku uplně dole je o tom něco málo napsaný,


ve faq je pak tohle
"Jak mohu upravit pH půdy? Snížení pH.
pH půdy lze snížit přidáním masokostní moučky (vhodné zejména ve fázi kvetení), nebo přidáním krevní moučky (vegetační fáze). Popřípadě vody s přídavkem octa nebo roztoku pH-.

Zvýšení pH
Přidáním dolomitického vápnece do půdy (čím jemněji nadrcený tím lepší, neboť má větší povrch pro reakci). V nouzi přidáním malého množství hašeného vápna, nadrcených skořápek nebo jedlá soda. Dále lze zvyšovat pH zálivkou vody s vyšším pH zvýšeným pH+ nebo sodou.

Ideální pH půdy je v rozmezí 6.5 až 6.0 (vyšší dělá problémy kořenům při adsorbci živin, nižší způsobuje výkyt samčích rostlin a vymývání živin).

A jak pH půdy měřit?
Odebrat vzorek půdy, smíchat s destliovanou vodou, ŘÁDNĚ protřepat nechat hodinu stát a lakmusovým papírkem nebo pH metrem změřit pH roztoku. "


no akorát se mi to asi zdá nebo sem moc /považuju kostní moučku a masokostní moučku za to samý/ ale u faq je napsaný že snižuje ph a u MyNameStichova threadu je psaný že kostní moučka ph může zvýšit ...
kulo4
Dik za vycerpavajucu odpoved : ) A ta ph+ zalievka asi nezvysi ph na stalo,
ze? To bude treba stale dolievat do vody...aky je rozdiel medzi vapencom a vapnom? Tusim ze ja som raz sypal dolomit na indor a ph sa ani nepohlo..



Tak tie ph papieriky su na 2 veci....som odobral podu zalial demineralizovanou vodou ph 6,0-7,0, nechal odstat par hod a ten papierik sa ani netvaril, ze by chcel zmenit farbu....ze by som sadil na neutralom uzemi? : D
To bude chciet asi papieriky s mensim rozpatim.
Kym si ich zozeniem,mohli by ste zatial napisat vy , co si myslite o tych deformaciach, mozno to fakt neni ph. Djiky
ferdinand
zdar...
-urcite pouzi tie s mensim rozpetim...niektore maju citlivost 0,2. napriklad "Indikátorové papírky PHAN, rozsah pH 5,2-6,7"
viac info o nich je v http://grower.cz/forum/showthread.p...threadid=10240, kupis ich v nejakej chemofirme, tie najdes v zlatych strankach alebo niekde
- alebo pouzi tekuty indikator ph, ten kupis v akvaristike
- na ten pristroj co popisujes tu ludia len nadavaju (ak je to ten za par stoviek)

-kukal som FAQ a tvoja rastlina vyzera ako preliata...pochybujem ze by si ju prilis polieval, ale mozno je tam moc tazka a blatova poda a korene nemozu dychat...ha? ale to je len uvaha, mne hentak ganja este nikdy nevyzerala
sancha
mam taky kapičky na měření ph ale ph půdy se s nima měří dost složitě vzhledem k tomu že ta voda je hnědá a ty ph zjištuješ podle barvy vody
Budwais
Zdravicko od spoda mi zloutnou listy od spoda ale je to pouze u WW u jinych modelu to neni děkuji za odpovedi!
LahvyBuds
Mám kytku starou zhruba měsíc a půl. Pěstuju na balkoně. Ještě jsem nehnojil (jen 1x postřik HYCOLem - Z) . Listy spodních pater usychají (vím že je to normální), jenže předtím mi usychaly od krajů ke stonku a teď se objevují na listech hnědé flíčky. Pročítal jsem FAQ ale nenašel jsem tam nic co by se mi zdálo pravděpodobné. Prosím poraďte.
Rudra
vyzera to ako vypalene dierky alebo nejake roztoce? skus sa pozriet zospodu listu ci tam niesu nejake male biele/cierne bodky - svilusky, v takomto pripade odporucam http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499

k tomu pripaleniu, mozno to je od silneho slnka a malych kvapiek rosy? ale ked to je nejake prve poschodicko, a ostatnych 5 a viac posch. je OK tak ich trebars smikni dole.

poprezeraj ju , a ked tak napis ako si dopadol
Rudra
zeby roztoce? skus pozriet odspodu listy ci tam niesu mrsky. ked tak checkni: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499


r
tojekrasnypocit
tie listy su take dozmane, nie su hladke ake by mali byt!
LahvyBuds
Asi to budou ty svilušky. Ze spodu jsou černé tečky a taková oslizlá místa...

Vidím to na ňáký postřik....máte někdo něco osvědčeného co třeba zas tak moc nestojí? Nejlepší by byl nějaký home-made...
Lagutoda
mno tak na nekterych listech mas dirky, to by mohli bejt nejaky hmyzaci. vic ti asi neporadim, ptz nevim :)
LahvyBuds
Tak jsem koupil OMITE 30W a postřikal sem to tím...nikde sem ale nenašel jak často to mám stříkat... a jak dlouho...
JAHmaican
Mám na jedné z kytek něco podobného, nevím čím to je... a o půl metru dál a ta samá genetika a je zcela zdravá...
koukni kdyžtak sem, připadá mi to hodně bodobný tvýmu problému:http://grower.cz/forum/image.php?a...67960&size=full
Toxikoman_169
Zdravim.. Mam takovej problém,začalo to tím že jsem na kitkach objevili svilustky, tak sem je potrikal Bioolem a vipadalo to ze je vse ok ale za par dni po te jim zacli zloutnout listy a objevilo se tohle viz foto.. Poslednich asi 6 dni sem nehnojil, jinak mam B'cuzz A+B a Booster,substrat LIGHT MIX BioBizz.. Mam to ve skleníku, kitky jsou ruzne stare, ta nejstarsi neco kolem dvou mesicu..
plantationer
zdravím, jak muzete videt z fotek neco neni v poradku, nevim cim to muze byt, projevilo se to u dvou z vetsiho poctu kde maji vsechny stejne podminky, zasazeno v zakradnickem substratu, hnojeno prevazne biobizem plus nejake postriky, jedine co me napada tak nedostatecne provzdusneny substrat nebo spatne ph, ktere bych mel asi zmerit, ale nemyslim si ze je to tim kdyz je to jen u techto dvou.
dekuji za kazdou uzitecnou pripominku
plantationer
Přehnojení to není, hnojím zalivkou s EC 0,4 až 0,8 tak jednou za týden, přelité no dost pršelo tak v souvislosti s nedostatečným provzdušněním to nejspíš bude ono.
Kaspars
Prelite ... par dnu v suchu a je to v suchu
Toxikoman_169
Tak jsem začal znovu hnojit- A+B po 3ml/l a booster 2ml/l
No a dneska koukám že začla celá žloutnout a začli se ji kroutit listy viz foto. Tak co s tím? :(
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od LahvyBuds
Tak jsem koupil OMITE 30W a postřikal sem to tím...nikde sem ale nenašel jak často to mám stříkat... a jak dlouho...


mě bylo doporučeno to postříkat jen 2x, podruhé 2 dny po první aplikaci postřiku.
Kaspars
ja pouzivam taky OMNTE 30 WP
1,5g/L postirikat hodne a hlavne zespod listu a dalsi den udelat to same... kdyztak si pod kytku dej bilou folii a divej se jestli na ni lezi mrtvolky svilusek :-) ... kdytky hlidej ... dostaly se tam svilusky muze se tam dostat i jiny skudce!
plantationer
Crazy daze
levap20
Podle mě skoro určo přehnojený
Toxikoman_169
Dneska mě to také napadlo, tak sem ti pořádně prolil čistou vodou tak uvidím co se s ní bude dít dál.. :/
Gucspeed
priklanam sa k nazoru, ze je to kapanek prehnojene..
peace and :smoker:
keksik
cim si to hnojil?neprepiskl si to,moje vypadaly podobne kdyz jsem to prehnojil
van blade
zdarec!
no nemyslim, že je to přehnojený.. 3ml bcuzz není příliš na tak velkou kytku.. spíš bych se obával návratu svilušek - zvlast podle tech ohnutych listu posledni foto př.2..radsi to prohlidni popř. stříkni..
kytis pěkný, tak ať se daří!
Toxikoman_169
Mam tu nějaké fotoss ze včerejška.. Dnes když sem ji měřil tak má 77cm, ale bohužel vypadá čím dál tím hůř :( To na těch foto vypadá lépe než ve skutečnosti.. Po sviluškách sem koukal ale ani jednu jsem neobjevil..
LahvyBuds
Stříkal jsem to celkem tak 4x...co 3 dny zhruba, ale stejne tam pořád něco je...třeba jen pár černých teček na jednom listu...nebo jen pár takových "vyžraných" světlých míst...ale pořád to tam je...nemužu se toho zbavit...
na 60cm kytku vystříkám většinou 200 ml roztoku (2g/l) . Dneska sem poprvé stříknul skoro 400 ml....Myslíte že sem to tam valil málo??
SmallDudeZombie
zdarec nevíte někdo v čem je chyba pls ?
Kaspars
SmallDudeZombie: a v jakých pomínkách žíjí?
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od PETREF
Teď jsem týden bojoval s potvůrkama(sviluškama).6 dní jsem aplikoval tabákovej vývar(nenechal jsem ho louhovat,ale jen tři minuty vyvařil).Stříkal jsem ho 3krát denně a populace značně prořídla,ale pár potvůrek tam ještě zůstalo.Včera jsem se rozhodl pro stmrtící chemický útok.Po půl hodině přebírání se mezi chemií v globusu vyhrála asi nej chemka:TALSTAR.Dnes proběhla proběhla aplikace,po dvouch hodinách pohřebiště,nikde žádný pohyb.Za 5 dní pro jistotu zopakuji.


jenom si dej pozor na 30-denní ochrannou lhůtu, ať se to pak dá konzumovat
Beer-Drinker
ahooj....mam taky problem s flekatenim listu...nevim co a cim to je....Hnojim je normalne MPK 7-4-5 a pred tydnem se mi objevili ty fleky...nevim cim to je a co to je...ale chtel bych se tomu vyvarovat...
frog: no a aby toho nebylo malo,tak se mi k tomu pridali svilusky....cetl sem tady par veci k nim,ale nenasel sem radikalni reseni problemu....
dekuji za pomoc....zatim se mejte....:afro:
keksik
jak se proti tomu bojuje?
Co?
imho.
http://grower.cz/forum/showthread....6422#post366422
co treba vapnik? nebo
http://grower.cz/forum/showthread....9712#post369712
nebo bór
imho. některý modely můžou být náchylnější na živiny než ostatní ;)
btw. dej foto-vědět jak to dopadlo....
Walkingdark
Po listech se mi producirujou takovy maly hnedy bazmeci o velikosti asi tak 2-3 mm, okem vypadaji jako mrnavy svetle hnedy carky. Nechavaji po sobe vyzrany listy, ze kterejch pak vznikaji hnedy tecky. Prohledavam uz nekolik dni forum a nejbliz co jsem objevil je tenhle prispevek od TheKeptna, kterej je presne to co trapi me avsak nema reseni
http://grower.cz/forum/showthread....4320#post244320
Coud
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1520
Podivej se sem myslim ze je to tvuj pripad! :-)
SmallDudeZombie
Kaspars: zdarec tak peru nato 150w sodíkem značku neznám teplota při světle je mezi 25-29 stupňů, za tmy kolem 20cky, ph mám z kohoutku něco mezi 5,8 - 6,3 takže neupravuju jinak zalívám Start up od plagronu 1ml/l a stříkám phy-tamin 2ml/0,5l ale asi to byla chyba pač sem nato prášil za světla. To jsem přestal dělat, ostříhal postižené lístečky a je po problému. Už jsem si pokojně přepnul na kqět :) ale díky za snahu pomoct ;-).
noxhydroponics
Moc zdravím.

Jsem vcelku nováček,co se týká pěstění a proto prosím o radu.

Kytky mi najednou z ničeho nic začly chřadnout před očima. Od semínka byly zdravé,krásné a nic nenasvědčovalo něčemu špatnému.

Prošel jsem téměř celé fórum a zdá se mi,že mám snad kombinaci všech možných nemocí,které tady sjou řešeny...

Nejdřívě se začaly na spodních lístcích objevovat bílé skvrny, poté lístí začalo na konečcích hnědnout, na spodních stranách listí se objevily malinkaté černé tečky (později i na vechních) a pak listí začalo vadnout.

Z rad na fóru jsme vydedukoval že jde o svilušky (černé tečky), koupil tedy omni 30W a dle návodu aplikoval. Černé tečky se již neobjevují na dalších lístcích,ale kytky jdou dle mého nenávratně pryč. Usychají, kroutí se a vadnou...

Pěstuji ve skříni, odraz prozatím Al, světlo 1x 100W WarmWhite + 1x 70W CoolWhite, ventilátor na přívod vzduchu dole, nad kytím vent pro pohyb vzduchu, pěstuji v RW kostkách zasypaných keramzitem, hnojivo General Hydroponics Europe konkrétně Flora Micro,Gro,Bloom vše v 0,5ml/l, momentálně 18/6 a slečny (snad) jsou staré měsíc., teplota noc 20-22C a den 26-30C
Ventilátory jsou spínaný v časových intrvalech 15 minut klid a 30minut provoz
Voda je destilka+odstátá H20 a samozřj. sleduji PH (sice ne digital,ale zatím stačí)

Jsem samozřejmě za správné odhalení problému a jeho vyřešení ochoten poskytnout dárček....

Foto přiloženo
lukas04
Neprelievaš to?
sillium
Mám problém začalo mě na kytce žloutnout listy od spodu.Prelité to není dodržuji pravidelně mokry a suchý týden a hnojky nedávám vůbec.Je to v kýblu kytka má cca 160 cm a nevím co stím u ostatních mi to nedělá.Prosím o radu já už fakt nevím čím to může být.
nojono
http://grower.cz/pestovani/navody/z...-hnojeni/7.html
mischief
hele.. kup komplexní hnojivo pro růst.. já používám chemii i přírodu... Jednou za týden zaleju kytku přípravkem kterej s ejmenuje Krystalon... a typ start.. to je na růst.. pak sou i jiný krystalony na kvetení.. ale to se začne používat až kytka začne kvést... a kytky sou zdravý.... a asi nejlepší věc co pro ně můžeš udělat je.. že vezmeš desetilitrovou konev.. napustíš jí vodou.. a do tý konve s vodou natrháš kopřivy... nahážeš tam co nejvíc kopřiv.. a ty kopřivy necháž v tý vodě zkvasit.. kopřivi mají hodně fosforu.. a kytky sou pak krásný.. hezky rostou a maj zdarvý listy.. doufám že ti to aspon trochu pomůže.. zkus ty kopřivy... a když to nepomůže cvož myslim že pomůže.. tak nasad chemii.. hodně zdaru
nojono
Doporučuju Alga grow od plagronu ale kristalon start stačí..
řekl bych nedostatek dusíku a jiných prvků.. . prostě si kup nějaké NPK trojsložkové hnojivo..
sillium
diky za rady koupil jsem si od Advanced hydroponic of holland
hnojku na grow,bloom a mikro tak uvidíme

díky moc
larunky
Prosím moc o radu. Chřadne mi zahrádka a nevim si rady (viz foto). Hnojím Krystalonem start, Rybinou a stříkám Phytaminem, vše jednou týdně. Zkoušela jsem hnojit míň i víc, ale to nepomáhá. jestli to neni nějaká houba? Zahrádku nechávám dost vyschnout, tak přelití asi taky nehrozí... prostě nevim. Taky chci změnit hnojiva od PLAGRONu- růst Alga Grow a květ Alga Bloom a Green Sensation + postřik Phytamin a Cropmax. Co vy na to???Hledám tu už přes 3 hoďky a nic mi nepřipadá, jako můj problém, tak prosím poraďte někdo!!! (...snad jsem to napsala do správné rubriky :o))
Expiry
Podle me by to molho byt nedostatkem dusiku(N).Ten se totiz projevuje zloutnutim listu odspodu...V tvem pripade je podle me na vine take kalcium(Ca) a ty fleky budou mozna nekroticke skvrny z jeho nedostatku.Tim N jsem si dost jistej,ale u toho Ca takovou jistotu nemam.Z tech fotek to neni dost dobre videt,takze stejne jako deficit ca to muze byt nejaka houba nebo neco uplne jineho.
Rudra
ahoj, no vyzera to na plesen, skus mrknut http://grower.cz/pestovani/navody/s...oci/10.html#107 chcelo by to nejaky postrek.

r
Celller
Cau, jo nejspis plisen nebo nejaka houba, postrik na plisne a houby je Kuprikol 50, staci, kdyz si koupis male baleni a pomer je 2g/na 0,5l vody, ale davej pozor, je to chemie, pri aplikaci vetrat, a hlavne jestli rosis tak ne pred svicenim, ani behem sviceni, aby si nepopalila listy, kapka vody pod lampou je jako lupa, nejvice napadene listy otrhej, a hnojiva od Plagronu sou v pohode, tak zatim a at se dari:)
noxhydroponics
Takže myslíte ža opravdu utopení? Já jsem si totiž myslel a žil v domnění, že pěstování v rw a keramzitu není možné kytky přelít. Podleju je, voda projde keramzitem pres rw kostky a hned zase vytéka spodkem do nádoby. Zaléval jsem ted poslední 3 týdny pouze 1x denně. Můžete mi prosím poradi jak bych často měl ted kytky zalévat?
levap20
Nevim jak moc si zkušenej, ale nebylo by lepší pro začátek zvolit jednodušší způsob pěstění v hlíně?:) A když si zalíval každý den, tak kolik? Ale už to, že zalíváš každý den bude asi moc
lukas04
4noxhydroponics: zálievka u mňa je každé 2dni. Pretože až po dvoch dňoch je pôda suchá.
larunky
tak jsem dnes otrhala všechny napadené listy a postříkala Kuprikolem - je to docela humus ;) Za nějakej čásek se ozvu, jestli to holkám pomohlo... držim jim paličky HEHE
east
hmm, mám na jedné kytce v kýblu to samé a můžu směle prohlásit, že ta kytka jde do kytek....jo a komplexní hnojivo nevim, nevim esi to je tím....peru do toho plagron na růst a spíš bych se klonil k nějaké listové plísni, páč to mají i rybízy na zahradě...no ale nevím no...
Expiry
Ta plisen je dost mozna,protoze skvrny jsou v mistech,kde se snaz drzi voda,ale podle tech fotek se toho moc poznat neda....Muzes zkusit lehky postrik poliversem a nebo necim podobnym proti houbovym plisnim.

Hlavne je neplas moc protoze->Jednou jsem u babicky na zahradce splasil kvasici koprivy tak,ze jsem jeste peknych par dnu smrdel jako dobytek :punk:..Z toho plyne ponauceni->nikdy nezkousejte plasit velkej sud plnej nakvasenejch kopriv.
bubik
..tohle nevypada jako by jim neco chybelo - spis plisen bych si typnul...zkus Novozir, Previcur nebo Kuprikol...
larunky
nemam vlhkomer, ale kdyz tam prijdu, je tam tezsi vlhkej vzduch, je to ve 100 let starym baraku, kterej nema izolaci, tak vlhkost ani neresila :/

vsechny spatny listy jsem otrhala, vyhodila i zametla celou zahradku, ale je to 2 dny a uz je videt, ze se to stale zhorsuje!!! Tak se mi zda, ze Kuprikol nepomohl, nebo je to neco jinyho... :( pomooooc
Celller
Hmmm, jakou to mas hlinu? Uz teda taky nevim, nejsou na tom nejaky brouci? Uz mas ty hnojiva od Plagronu? Nevim, rad bych ti pomohl
larunky
tak jsem sehnala vlhkomer a namerila 68, pak postrikala a 90, to by slo NE? Ty nejpostizenejsi holky jsem dala ven (uz jsou tam pres tejden) a moc se zlepsili, jsou vitalnejsi, mohutnejsi a listy jim prestavaj usychat... slunicko je slunicko, to je jasny, ale soudim, ze problem teda neni v hline, ani v hnojivech.

PH metr snad sezenu v pondeli a hnojiva prijdou postou taky v pondeli.

S tema broukama - mela jsem problem s Molicema a to dost velkej, nez jsem prisla na to, co to vlastne je (furt jsem bojovala proti Sviluskam - predatori, zluty lepicky a nakonec chemka na vsechno). Ted uz zviratka nevidam, ale je tu zas tenhle problem. Pestuju uz par let, ale posledni pulrok mne fakt nici!!!

Jeste jedna vec me udivuje, kdyz dam holky na kvet (mam dve mistnosti) dost se zberchaj, jakoby se vylecej, jen par listu z celyho kvetu dopadne stejne jako v rustu
noxhydroponics
Jsem smutný. Dnes budu m,uset všechny kytky zlikvidovat a muusím začít od začátku. Asi se vykašlu na kermazitr a RW kostky a pujdu do hliny. Sice mam strach z ruznych skudcu,kteri jsou ve hline jako doma,ale co nadelam. nenechat se odraditprvnim neuspechem. Posilam dnesni aktualizovane foto jiz se neregenerujicich kytek.
MarihuanKonopný
Zdravim lidi nevite nekdo co je tohle a co s tim?
Dik
MarihuanKonopný
Kámoš ma stejný řízečky a ma je uplně zdravý.
Rhino
Nehnojíš to moc?
Skus se podívat sem http://grower.cz/forum/showthread....threadid=22499.
Thread si měl spíš založit v oddělení Nemoci Rostlin a Problémy, ale to už je teďko jedno - třeba ho nějake MOD přesune..
MarihuanKonopný
Hnojivem to myslim nebude ,ted jsem asi 3 tejdny nehnojil a predtim jsem to hnojil tak po tejdnu a pul presne podle toho pomeru jak to bylo predepsany na tom hnojivu.A prave ten kamos co ma ty stejny kytky to hnojil uplne stejne.Nasel jsem neco podobnyho ,ale to byl pripad kdy ty listy zloutly od konce ,tady to je od stredu a hlavne u nekterejch kytek je to uz cely to novy srdicko.Mozna bych i rek ze se to siri z kytky na kytku ,ale to nevim 100pro.Tak dlouhou to tam zatim neni.
larunky
tak se hlasim s novymi poznatky - sehnala jsem akorat PH test, rekla bych, ze PH je 5,9, ale kdyz jsem do toho koukala dyl, zacla jsem videt i oranzovou a zelenou HEHE (prilozila jsem foto, ikdyz, nevim jaky barvicky uvidite vy ;))

Atazym tady v tech nasich koncinach nikdo nezna :o( Na netu jsem nasla ENZA FORTE od Plagronu, to by melo byt neco podobneho ne???
Nedalo mi to a jednu kytu jsem vysadila, abych koukla na koreny a zdaj se mi ok - jsou pekne bily (viz foto)

Jo a, pouzivam zahradni substrat B a jednu tretinu pisku


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma