Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
VŠECHNO kroucení listů a problémy s tím spojené směřujte sem. - Klikni zde pro originální téma
tchoř
Zdravim a prosim o radu nebo nazor.
Mam problem s rustem a listama.
Nejdriv mam prcky pod TLD 33 36W a tam pekne vyrostou (davam jim korenovy stimulator od B'cuzz). Po presazeni do vetsich kvetinacu (zizali naturhumus, perlit, keramzit a cocos) je dam pod velkou lampu (400W HTI Philips), kde po dvou dnech zacnou zloutnout listy (zilky zustavaji zelene) a rust se znatelne zpomali.
Vlhkost mam 56-65%, pH 6-6,3, teplota 24-26°C. Hnojim B'Cuzz do hliny (A,B) + booster.
Nikdy jsem nemeril Ec a vzdy mi to pekne rostlo (vse jsem delal presne, jak jsem popsal vyse).
Zkousel jsem jim pridavat horcik, ale moc to nepomohlo. Pro lepsi predstavu pripojuji foto.
Predem diky
breeder
není to podobný tomuhle?

z fotek je to špatně poznat
g_man
Ja si myslim, ze by to mohl byt sok, zpusobenej presazenim a o moc vetsi watazi lampy, protoze vse ostatni se zda byt v poradku..
Jestli sem te sparavne pochopil, tak bych zkusil je nejdriv presadit a nechat je jen pod tema 36W, nez se zpamatujou, a pak (treba tyden) teprv pod 400w sodik.
Drzim palce... :wink:
tchoř
citace:
Původní příspěvek od breeder
není to podobný tomuhle?

z fotek je to špatně poznat



To Breeder:

Jo to by mohlo byt ono. Zkusim doplnit zelezo a uvidim. Diky moc, dam vedet.
tchoř
Sok z vetsi wataze lampy to asi nebude, protoze jsem zapomnel napsat, ze jsem to mel prave presazeny (cca tyden) pod TLD 33.
A teprve potom jsem to soupl pod 400W. Jak ad tim premyslim, vypada to fakt na to zelezo.
Aleš
Já jsem měl velice podobnej trouble.Železo se totiž líp vstřebává při nižším pH.Doporučuju trochu snížit a kytka si ho pak líp vstřebá ze zálivky.
tchoř
Zdravim,
tak jsem zkousel sehnat zelezo a growshopech maji pouze 1l baleni za 990,-Kc. Chtel jsem se zeptat, nevite o nejakem levnejsim pripravku na doplneni Fe?
Diky za odpoved
tixo
Listy sú pekné zelené, dužinaté, ale schnú, krútia sa a objavujú sa tmavo zelené, až do hneda flaky.
Neviete, čo je príčinou ?
greenjerry
Zdravim, a predem s omlouvam a chtel bych poprosit a popripade potvrdit moje zavery, doufam ze toto nove tema nikoho nebude opet rozhorcovat (od toho tu forum snad je ne ? :)

mam kytky, indoor pod zarivkama 2x30W SunGlo
kvetinace 4l, hlineny substrat s keramzitem, mramorova drt, perlit, pisek, substrat pro sukulenty

stari 1 mesic a 10 dni, hnojky sem daval Agro ABextrakt pro pokojové rostliny (vyziva, stimulace rustu,prevence chorob :) a Agro Citrus s pridavkem zeleza (NPK 5-6-6)

Teplota cca 28 oC a cca 50% vlhkost

Rekl bych dle studia FAQ a Fora ze se jedna o prehnojeni nebo o malo dusiku (dle zloutnuti okraju listku) takz trochu osychaj uplne dolni listecky ale to bych rekl ze je v pohode (ze to tak kviti dela) a jeste me tam trapi ten hnedy konec listu :(

Chtel bych zkusit nejak "odhnojit" na 2 kytkach ... co doporucujete a hlavne co se Vam osvedcilo

a na 2 kytkach pridat dusik (lze zvysit nejak jen Dusik bez fosforu a drasliku)

a co je ten hnedy konec listu ??

diky vsem za radu
Zodiak
málo dusíku i draslíku, na růst i taktéž fosforu... vždyť se podívej jak chudinky vypadají na 1 měsíc... kup si kvalitni hnojivo, třeba AH nebo Plagron a pokud se ti zdají drahé, tak alespoň wuxal nebo kristalon start...
pro růst je dusík nejdůležitější, takže poměr tvého hnojiva NPK 5-6-6 bys měl nahradit poměrem NPK 20-8-20... pro květ zase bohatší na fosfor a chudší na dusík, draslík potřebuje pro růst tak květ...

a když tak hoď oko tady:
http://grower.cz/forum/showthread.p...ghlight=plagron
AEROCELL
Svetlo 250w hnojeno Plagron Wusch,Root stymulator...Hlina Floran s guanom + aqua cell + perlit........neviem co tomu je rastlinky mam takto nazloutle a konce listku sou usxle :( foto je s MT tak kvalita je aka je prosim poradte co stym je :'( dopredu moc dakujemmmmm Cmukkkk
AEROCELL
NEW FOTA PORADI MI TU UZ NIEKTO CO TOMU JE ??? ax nez tu niekto cloveku poradi tak to skape pixe...!
hogi
No vypadá to na nedostatek železa, to mi taky takhle zbělaly listy. Může to bejt i blbym pH, že se ti nevstřebávaj prvky z půdy. Zkus nejdřív upravit pH na hodnotu kolem 6, zalejt hnojivem a uvidíš.
zemi
Některý věci sou tu neustále omílány do kola.. skus nejdřív hledat a taky :faq:FAQ:faq:!!
Jinak nedostatek železa, nebo špatné PH vypadá dost pravděpodobně. Mrkni SEM..
AEROCELL
Huraaa konecne aspon niekto poradil dakujem wam welmo pekne cmuk...no oki ale ked to je tym nedostatkom zeleza jak ho dodam do pudy ? a kde ho zozeniem ? neviznam sa moc v prvkoch neviem kde sa da take nieco ani kupit a neviem ani co obsahuje zelezo :( ph myslim ze je uz v pohode rastlinkam som dal Postrek Root stymulatorem 1ml na L vody a uz za jeden den ukazali ze se prebiraji docela uz jedou jen ta farva je stale svetle zelena :( jake ph je pro primani zivin najlepsi? vo faq som cital ze rastlina najlepsie prima Dusik pri PH 6,5 a Fosfor pri PH 6,0 tak se budu drzet na 6tke to je zatial vsetko dikes moc este ras :)
zemi
Skusil bych do zálivky a do postřiku nasipat na 2, 3 dny nějaké železné špony, bo ocelovým kartáčem odrbat nějakej rez.. možností je spousta.. Nemam to ale odzkoušený, pže sem naštěstí takovej problém nemusel řešit..
hogi
No já sem ten problém vyřešil zálivkou wuxalu, ale železný piliny nebo rez, by mělo taky fungovat. Mě se tohle stalo u feferonek a ty světlý listy se už nezazelenaly, ale nový co vyrostly, byly krásně zelený...
FlickerBird
zdravím...
na fotkách je řízek Crazy Daze který chci zachovat na příští rok jako matku.. takhle blbnout začala už přes léto kdy ji furt něco ožíralo, po přesazení do lepšího substrátu a přemístění pod výbojku vyrostly první listy normálně, další se ale čím dál víc kroutily až to vypadá nějak takhle :( taky mi přijde že kytka má dost silný stonek a krátké internodia, ale to přičítám na vinu nedostatku modrého světla
svilušky jsem zlikvidoval sprchou :) , kromě toho jak jsou listy hnusně pokroucené vypadají zdravě, žádné tečky, žádné breberky


(osvětlení 70W HPS + 9W 10000 K zářivka :p:, substrát: kokos, perlit, zahradnický substrát, vermikompost a nějaká kyprá hlína z venku, lehce přihnojeno vermesfluidem)

byl bych nejradši kdyby se tu našel někdo kdo se s tím taky setkal a ví o co jde a čím kytce pomoct

pro rejpaly: prohledal jsem celý grower a nic takového tu není, takže prosím bez komentářů typu UTFSE :flick:
FlickerBird
citace:
Původní příspěvek od indicky-konopi
Zdárek, momentálně jedu asi 9 odrůd ve skřini a jen jedna odrůda dělá to samý co tobě crazy daze (G13xBB), řekl bych, že ta odrůda je prostě jen nachylnější na menší vlhkost, větší teploty, teplotu zálivky apod., jinak si to nedokážu vysvětlit...všecy maj přeci absolutně stejný podmínky, ale jen tomuhle modýlku očividně něco nesvědčí...jinak všechny kyti maj krasně tmavě zelený listy bez známek nakažění nějakejch mrdek, tak nevim jestli nečemu vadí, že ta BB má kapku pokorucený listy...?!


no, kdyby to byl problém jenom CD tak je to jasné... ale během léta mi to postihlo skoro všechny holky, na některých jenom pár listů a pak nic, stejný problém měla i Passion #1 a Silver haze, ta k tomu měla listy ještě zkrabatěné (asi plíseň, ale nějak se z toho vyhrabala a teď pěkně kvete)
very_hard
Ludia Prosim help :( dal som aj vyhladavat ze Skrutene listy ale nenaslo my to nic take :( Listy su skrutene a mierne flakate :( a v bedni my lietaju male cierne musky neviem co mam proti tomu robit Hnojim Krystalonom A ten problem je to ze kvetiny som mal v kvete prepnute aby som zistil ze co su baby a teraz som to zase prepol na rast tj 18/6 a ona stale rastie do sisiek co stym ? :(
Mr Proč
Nemel jsi to prepinat na kvet a pak zpet na rust, je to hovadina. Pro odhaleni samcu zkus tohle a na ty cerne musky zkus tohle nebo tohle

At to frci!
AEROCELL
tak a su tu posledne dni kvetu uz jede Final solution + destilovana voda a pak to zrezem dole...foto je s mobilu takze zla kvalita.
FlickerBird
pH odtékající zálivkové vody je okolo 6,5, to se mi zdá v normálu... zatím jsem to diagnostikoval na přebytek dusíku (http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499), ale nechápu kde by se tam tolik dusíku vzalo... :confused:
[CZ]Neon
JA si myslim (podle toho co mi poradil jeden typek z Hydroponicu) ze ty kytce (predtim hlavne substratu) chybi MgO... pry v ceskych substratech je ho malo... ja mam Bionova MgO 8% 250ml/130kc a docela to pomohlo jedny kytce na ktery se mi to delo...

MgO-muj trýd http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=123280
Tounny
Cau, mam problem s kytkama,po prepnuti na kvet mi zloutnou listya konecky listu jsou mirne ohle. viz par fotek. Nevim cim to je.Pouzivam tyto hnojiva http://www.greenhome.cz/subkategori...ve-hnojivo---AH a k nemu tyhle bonus hnojky http://www.greenhome.cz/subkategori...ives-power---AH . Nejak den mi padalo PH dolu az na 4,5 dvakrat sem to nechal proplachovat cistou vodu a az na potreti se PH ustalilo na 6,4 (myslim si, ze ideal hodnota). Lampa 400 W je od kytek 50 cm(taky v pohode) teplota v noci 19 stupnu ve dne 26 stupnu. Odtah 500 m krychlovych/hod. + vetsi otocnej vetrak. Kytky jsou v rockwoolu v tomhle systemu http://www.greenhome.cz/katalog/451001 poustel sem jim 12 krat denne vodu po 30 minutach.(podle znamych z groowshopu je to moc) tak jsem to zmirnil na 10 minut 12krat denne a pridal jsem hnojky tak aby EC bylo 1,2 . zmenu po 2 dnech jsem pozoroval jen v tom, ze se listy mirne narovnali a EC kleslo az na 0,2 (coz je haluz, melo by spise stoupat). tak pleas radte, sem vdecnej za kazdou radu, diky
brambora
zeby prehnojeni nebo nedostatek horciku
Tounny
no prehnojeni pochybuju, kdyz sem to tyden proplachoval cistou vodou a nepomohlo to a kdyz je malo horciku, tak to vypadaji kytky podle fotek na groweru jinak. spis premyslim, jestli to neni preliti.
Co?
co? jak to dopadlo? :)
viz.
http://grower.cz/forum/showthread....5574#post455574
pravděpodobně nedostatek hořčíku....nebo třeba chlorovaná voda ;)
Zingar
Zdravim muze nekdo pomoct s tim co teto kyticce chybi?:{

Pestuje se to v All-Mixu sviti na to 200W naturlite
Chemie jenom regen a root a wild guard.

Teplota 24C a vlhkost 55-85procent

Uz to neni tak videt ale na teto kytce to vypadalo jako nejaky pavuciny ale pravidelne se snazim je likvidovat.

Diky za pomoc
SAM
Pokud to sou svilušky tak použij jedno z toho.
Svilustop,talstar.omite nebo biool.
Biool je nejmíň agresivní ale zase ho musíš nastříkat vopravdu nejpečlivěji.
Co?
imho.tohle sviluše nedělaj (leda nějaký turbo :D )....myslím, spíš nějaká chyba v hnojení....
Zingar
Zdar takze svilusky jsem zadny nenasel takze to asi nebudou.

Phytaminem to strikam 1x tydne

Dela to jenom zatim tady ta kytka a nemyslim si ze je to prehnojeny davam jenom root a regent a wild guard. A moc ta kytka nezere jinak to byl dar od bratra je to skunk special ze seminka.
Deckardph
Zvlastni ze uz sem tu z nekym mluvil kdo mnel ALL mix a taky pouzil root stimulator a taky mnel znamky prehnojeni :eek:
symphony
Ahoj, taky mám problém se žloutnutím, projevuje se hlavne na spodních velkých listech. Žloutnout začínáji od kraje ale kolem žilek se pořád drží apson trošku zelená. Ph je v pohodě a EC taky je to z řízků, starý asi 7 dní už to má kořínky. Jedu to v bubbleru. Hnojím AH, svítím 70W sodík
kovin
citace:
Původní příspěvek od kovin
Zdravim vsechny a chtel bych vas poprosit o radu. Tri dny po prepnuti na kvet se mi na Bile vdove zacaly kroutit listy. Nevim cim to je,protoze ji mam v bubleru po dvouch a na te druhe nic. V ostatnich dvou bublerech taky nic. Listy se krouti na koncich dolu jakoby vadly a po okrajich to vypada,jakoby se chteli smotat jako koberec,taky dolu.

Tak jeste nic moc Foto.
FlickerBird
s tímhle mám problémy taky, některé kytky jsou náročnější na živiny a když se jim něčeho nedostává tak se objeví takhle skroucené listy.. není to nic extra závažného, i kytka s touhle vadou může růst, ale vzrůst je velice pofiderní (tlusté stonky, husté patra, počet lístků se z normálních 5-7 sníží na 3-1)
kytkám zatím vždycky pomohlo přesadit do kvalitního substrátu a dobře se o ně starat - vermesfluid na postřik a do zálivky, plagron Start-up, pravidelná zálivka a odstranění škůdců
bohužel přesně nevím co to kroucení způsobuje tak nemůžu poradit uplně :(
kovin
Chtel bych vam jeste ukazat jak se maji ty kytky k zivotu ted. 23.den v kvetu. Pro porovnani foto. Na prvni fotce je ta,co se ji zrovna nevede a na druhe je druha bez vetsich problemu. Tak co myslite? Je to problem nebo s tou kytkou neco je?
eXc
zdrawím groweři a growerkyně,
před par dny sem rozjel svoji první skříň...
....a asi po dvou týdnech od zasazení s objevujou první problémy...
...a to konkrétně u konců lístečků....začínají hnědnout a stáčejí se dolů....
prosím o radu......díky
smoke4ever
Myslím že sis to měl dát spíš jako pokračování threadu o skříni :) a né do kanálu,, jinak to může být spálení od lampy, taky doufám že ještě nehnojíš
eXc
jj soráč příště to hodím k tomu prnímu threadu..... taky si myslím že to je spálení zkusím dát sodík dál a uwidím...
Kaspars
Cau mam problem, na listech se mi objevuji nejake skverny viz foto
pestovano v substratu plagron growmix
ph 6,3
hnojeno 1x tydne AH + pk 13 14 dle navodu
mam podezreni ze to je jen spaleny (postrik za svetla a z krz kapky vody se to spalilo... jako lupou)
ale muze to byt i neco jineho a z toho duvodu to davam sem jestli se s tim uz nekdo z vas setkal.
dejaVuCV
Ahoj,
ty bily tecky mi prijdou jak svilusky (mam je ted taky ;) ). Potvrzuje mi to i zaber z druhe strany. Ty hnedy fleky nevim presne, ale muze to bejt kvuli tem mrcham.
Jinak radsi pockej jeste na nekoho nazor, at je zbytecne nestrikas nejakou chemkou.
Peace, djV.
Kaspars
ja si to taky myslel ze tohle muzou byt ty mrchy...... nasel jsem predevcirem 1 nu musku..?, no a myslite ze bude problem pro kyti snaset chemky proti temhle mrcham kdyz jsou v 5tym tydnu kvetu?
Schinus
Tak tohle jsou nejvic svilusky!! UZ pekne rozjety tak jednej rychle tady ti uz zadny bio bohuzel nepomuze chce to chemku na ty zrzavy svkrny se ted vykasli hlavne ty sviňusky drzim palce:)
dejaVuCV
Kaspars, cece, to bys musel hodne vybirat, aby se ta chemka rozpadla, nez to sklidis. Bud bych se uz na ne vyprdl (ale tezko rict, co se stane do tejdne :( ) nebo ja ted zkousim trebas tohle:
http://grower.cz/forum/showthread....elektro+cerpani
Par lidem to zafungovalo, tak taky testuju. Prej jim to pak nechutna ;)
Chemky jsem zkousel predtim, prezilo ale par kusu, ktery pak vyvrhly imunni populaci. To by mi za chvilku vzniklo stado cybersvilusek a to neni nic pro me ;) Samo jsem aplikoval vicekrat, s rozestupem cca tyden.
At se zadari a dej vedet, jak ses do toho polozil.
Hodne stesti, djV.
Celller
To jo, ten list je napadenej pekne, jak si psal vyse sviluska neni muska, ale malej broucek, starsi jedinci sou tmavsi, predpokladam, ze ten list je nekde odspoda, ten flek me prijde jako vypalenej od vody, jinak co je dost chvala od lidi, tak je Svilustop, nebo dravy roztoci, ale s temi zkusenost nemam
Kaspars
no koupil jsem neco a aplikoval, predevcirem, dnes znovu, kdyz se divam zespodu na listy tak tam porad jeste nachazim nejaky svilcky ale uz ne tolik, verim tomu ze se jich zb avim... jinak to ani nejde , nenecham si zkurvit urodu... ale kazdej co je jeste v roomu nemel nevi co je to z svinstvo! Ja si to od nich libyt nenecham, pozoruji ze takovich 5 dnu uz kyti stoji... nepribiraji, dnes dostavai zradlo tak uvidim....., jinak vam dekuji za identifikaci a pomoc.
thebestking
Taky mi žloutnou listy a to od 14 dne v květu.Zatím jsem nepřišel na to čím to je.Některé kytí je už skoro celé žluté.Používám substrát Royal-ty mix u kterého se prý nemusí hnojit 8týdnů.Já nehnojil 6týdnů a pak už mě žloutnutí listů začalo děsit,tak jsem zkoušet všechno možné a moc se toho nezměnilo.Kromě ec,které neměřím,tak vše ostatní mi připadá v pořádku.Dneska jsem zjistil,že Royal-ty mix od Plagronu se musí v květu hnojit až 4ml/l Alga bloomem,který má koncentraci 3x vyšší než bloom od AH kde se dáva jen 1ml/l.No a když hnojím Aháčkama,tak zkusím dát 10ti násobem bloomu a uvidíme????
jestedman
earthworm: to sou rady do zahrady kámo, nejdřív čti a pak raď , ten odkaz mu je tedka na h...., ta chemka bude lepší a nikotinem nikdy nic nezkazíš, já sem nikotinem zlikvidoval třásněnky, ale chce to fakt moooc silnej odvar, výluh nestačí. nikotin taky působí stimulačně na růst, ale může mít vliv na imunitu. Kytka je pak náchylnějším k RNA virům (vím hovno co to je, jen sem s tím byl obeznámen), takže dlohodobější kůra není doporučována
v jednom máš ale pravdu -osobně bych přidal hořkou sůl, je to zdrojem hořčíku a ten je vhodný do druhé půlky květu, kytka hned chytí lepší barvu a zvýší se jí imunita, cca 1 k.lžička na 2L vody +-, rovnou do zálivky, stojí něco kolem stovky v Baushopech
mám u prvního indora problém a nevím co tomu je,hledal jsem všude a nic nenašel,je to 14 dnů v růstu PH 5,6 EC 0,85 vlhkost 82%
jinak hnojky od AH,tak už nevím co tak blbnou a to je takto napadeno asi 6 kytek z 20
Knight
myslím si, že je to nějáké houbové nebo virové onemocnění (určení jaké nechám na botanicích)
předpokládám, že ty fleky jsou na rostlinách z jedné matky, to by jen potvrdilo mou domněnku
všude jsem dnes pátral a nic nenašel,tak jsem jim dal k zálivce Rhizotonic od Canny a před zhasnutím jim tam rozpráším phytamin a uvidíme,každopádně dík zy radu
Sinuhet
Se zalevanim v hline jsem to resil tak, ze jsem nejdriv zkusil jak dlouho od zaliti kytky zvadnou. A zaleval jsem pak o den driv. Naucil jsem se take poznat kdy je cas podle vahy kvetinace. Potezkam v ruce a vim, zda uz je sucho. Cyklus zalito, sucho, zalito je pry dulezity.
Pokud uprava zalevani nepomuze, muzes zkusit flushing http://pestujem.jinak.cz/index.php/Pestovani/Flushing pripadne uplne presadit do hliny ze zahradnictvi, do ktere nebudes nic pridavat. Zadny perlit, hnojivo, nic.
Sinuhet
Je dobre uvest zda to napada vsechny listy, nebo zda se to siri treba od spodnich nahoru, apod.

Mohl by to treba byt nedostatek boru.
http://grower.cz/forum/showthread.p...9712#post369712
na jedný kytce je to ve středu stonku,a na další třeba úplně dole.Teplotu mám ustálenou na 22 C Roztok PH 5,75 a EC 0,80 v odpadu PH 5,50 a EC 1,10
zkusil jsem ty listy ostříhat a uvidím co s tím bude,je to stejně ještě v růstu
Co?
hm...a broučci nic?
imho.
určitě bych nasadil čistou vodu...je-li to nedostatek, tak se to zhorši, bude-li to přehnojeno, přestane se to rozšiřovat....
ještě bych zkontroloval kořeny když to jde takhle od těch listových žil...
btw. rozhodně bych to při podezření třeba na nějakou tu plíseň vyhnul rosení (natož phytaminem) ;)
berušky jsem tam neviděl,ale dvě mušky za letu zhlédl,zkusím vzít lupu a prohlédnout to každopádně stejně nebudu vědět co na ty mušky koupit-plamenomet.A krom toho jsem zhlédl listy a mám na nich takové stříbrné šupinky,nevím jestli něco neplive zvlhčovák avair na DO,první indor a hned takový jebanice
Knight
stříbrné šupinky-puklice? nebo vykrystalizované hnojivo na listech?
ten nedostatek boru je taky moznost zlutych fleku na listech

moje rada: přestaň rosit, přidej špetku boraxu do zálivky a pozoruj, jestli tam nemáš škůdce
přeju ti, ať se ti uzdraví
Knight -zkusím to každopádně to dnes detailně prohlédnu a přestanu i zalévat uvidím co bude a hodím sem pak nějaké nové foto
depending
citace:
Původní příspěvek od Robass
Teplotu mám ustálenou na 22 C Roztok PH 5,75 a EC 0,80 v odpadu PH 5,50 a EC 1,10



Nazdárek, prosim ta popíš ešte o aký systém ide, miešanie a dávkovanie hnojív, atd...
jedu Hydro na kokos. rohožích hnojky od AH
možná jsem na to asi kapl-tak za prvé kapiláry mi dávali pokaždé jen 38 ml roztoku což by se projevilo takovým uvadnutím kytky a za druhé se mi pojebali hodiny na lampu takže asi 4 dny dostávali 24 hod. světla takže když jsem to poprašoval předtím tím phytaminem tak se to asi na těch lístkách podepsalo,každopádně jsem to v noci jen zmlžil upravenou vodou a upravil tu zálivku a ted budu čumět na to co se stane.
bubik
citace:
Původní příspěvek od Klouzek1
JJ cekam az budu mit ph tester (asi zitra), ale bohuzel je to asi ten do kapaliny. => nevite nekdo jak timto testerem zmerit ph půdy ?



citace:
Původní příspěvek od Sronson
Pokud myslíš akvarijní test já mám např. AKVIN ph test a měření hlíny praktikuji. Do odměrné měřící nádobky dám destilovanou vodu trochu půdy z květníku zatřepu a nechám odstát 1 hodinu potom kápnu testové kapičky a porovnám tka to praktikuji já, ale není moc přesné jen orientační... Takhle by se to mělo dělat aspoň myslím, že jsem to tu někde četl. Jnak tady máš tread stačí hledat:frog:
http://grower.cz/forum/showthread....highlight=akvin



klouzek:...na ph substratu se vyser - to je +- o. k. ...podstatny je ph vody, kterou na to lejes...
Sronson
To Ph je opravdu velké, já to někdy dělám tak, že smíchám destilku s vodou a tím to vykompenzuji na požadovanou hodnotu. Jinak úpravu vody máš tady. TROCHU VÍC HLEDEJ!!!! http://grower.cz/pestovani/navody/z...ojeni/7.html#23

:faq:
kovin
Zdravim vsechny a opet bych vam chtel neco ukazat a na neco ce zeptat. Zacalo to tema listma co se na zacatku kroutili. Na ty uz ted kaslu. Za poslednich par dni si zacinam myslet, ze muj bubler neni bubler, ale nejake ZOO. No shvalne co na to rikate?
kovin
Prvni sok byl tenhle, viz foto. Plisen? Ph? Sok? Ja nevim a tak sem roztok vymenil.
kovin
O tri dny pozdeji prijdu ke kytkam abych zkontroloval vodu a nestacim se divit. Na dne bubleru se mi hybou odumrele koreny. Rikam si, halucinace! Jenze ono ne e, ja jeste nehulil. Nebyly to koreny, ale toto...
kovin
A aby toho nebylo malo, tak sem tam dneska objevil tyhle muchy. Jedna byla mrtva a druha par hodin taky. Potom jedna ozila. Tak sem ji zabil, protoze se mi hejbala pred fotakem. Prvni dve fotky jsou jedna a tataz mucha (jak chvili zila a pak zase ne). No nic...
kovin
Reknete sami, ZOO nebo pestirna? Asi bych s tim mel neco udelat. Slibuju, ze s tim neco udelam kdyz mi trochu helfnete. Ta fauna me zas az tak netrapi, ja si delam starost spis s tema flekatejma listama. Opravdu netusim co to je!

EDIT: tak to jsou smutnice , oboje stadia , Hlava
takže vše je uplně jinak,nejdříve jsem nasadil peroxid na pročištění systému a kořenů což se zlepšilo a pak jsem náhodou přišel na mušku co mi tam poletovala,idintifikoval jsem to jako smutnici-okamžitě jsem nasadil lepové desky kde se během dne nachytalo asi 6 smutnic a ted ještě udělám postřik bioolem což by mělo pomoci také
Co?
neblázni.....biolem na smutnice je jako pancéřovkou na angličáka....nech tam ty lepové (žluté) desky...to stačí :)
já myslel že by to posloužilo jako prevence,navíc je to přírodní přípravek,nebo nasadím ty hlístnice a ty to požerou
192.168.100.252
mam problem, zacali mi zltnut a schnut spodne listy, niekedy aj
prestavaju rast, alebo su povadle... :(
zacalo to asi ked som ich polial pred casom full davkou kristalonu start,
skusal som uz preliat, dodat vajecne skrupiy
kupil som ph papieriky, ale to je nejake nepresne, ked to nenamocim do citronu, tak to vo vsetkom vyzera rovnako...
forum som prebehol, ale neviem co to moze byt, zeby prehnojene? ale uz je to tyzden, a stale sa to zhorsuje
este ze co mam doma za zostavu:

- je to maly box 35x35x60cm - zatial iny nemam,
- 150w Metalhalogenid, zatial,
- nejake noname semena na vychytanie much,
lowerider
ja pouzivam normalne substrat pro kaktusy a sukulenty + agro perlit a jsem maximalne spokojenej ale ted jsem si k tomu dokoupil zhradnicky substrat a trosku to mixnul..a vysledek mam uplne stejny problem s kytkama..zlotnou a nerostou a to jsou 3 kytky ktere jsou zasazeny v zahradnickem subst. ostatni kytky co jsou v substratu pro kaktusy a sukul. jsou zdrave a perfektne rostou, pritom maji uplne stejnou podminku..(zalevani, hnojeni,..atd)
takze si myslim ze je nejvetsi problem v ty pude (zahradnicky substrat)!! uz nikdy
MEDICINEMAN
JJ trochu min horlivosti s tou hnojkou. Co pouzivas?
192.168.100.252
dal som tam kristalon start,
ale odteraz uz len 1/2 odporucenej davky...
THX
MEDICINEMAN
Ty maly bych asi moc nehnojil. A kristalon start bych nepouzival..je to desna chemka. Kdyz tak aspon kristalon jahoda ten je aspon zdravotne nezavadnej..
Kripix
presne tak!!! vypada to ze jsi to prehnojil!!! podle me tam mas moc dusiku!!! prolej to vodou a uz to tolik nehnoj(je to este maly na takovy davky) at se dari!!!
.:peace and flowers:.
192.168.100.252
OKEJ, thx to mi staci


vlastne, ked sa zamyslim, tak nektore z tych malich holek som nehnojil a chovaju sa rovnako, tak to asi nebude len spalenie :(

hlina je pre kaktusi a sukulenty AGRO / hlina pre pelargonie
3:1
kubik84
Zdárec lidi,
poradí mi někdo co chybí mejm kytí?? Je jim 17 dní, poslední 3 dny přidávám do zálivky Groow 0,75ml/1L, Bloom a Micro 3,8ml/L, PH 6,0, teplota 25C a vlhkost 70%-80%.
Dík
Hanulkááá
Ahoj díval jsi se sem? http://grower.cz/forum/showthread.p...okroucene+listy
kubik84
No tak už díval, ale přesně tenhle problém tam není:-(
lorant06
mam mensi problem zacli se mi objevovat hnede skvrny na listech, ty pomalu zloutnou jsou mensi spicatejsi, kytky stari cca 4-5 tydnu,hlina, hnojeno 2x, voda z kohoutku, ph/ec nemereno...nevim co s tim, nedostatek nejakeho prvku, hnojiva, chyba ph nebo plisen?
sancha
zkus to najít tady
tady tady
pokračování tady

jsou to thready přímo nad tvym ..
lorant06
na tech threadech, odkazech jsem to hledal ale vubec z toho nejsem moudrej jednou to vypada na nedostatek mg, pak ca nebo zn, pak mozna ph, nevim, spis by mi pomohly neci zkusenosti...

jo a prehnojeny snad bejt nemuzou... prte jsem je za cely 4-5 tydnu hnojil jen 2x a to v primerenym mnozstvi, po 2. navic kdyz uz se tyhle skvrny objevily..

tak nevim kazdopadne listy vypadaj dost bidne, nejde ani tak o ty skvrny uz se nerozsirujou cca jen na 2 kytkach, spis jsou zluty a strasne uzky,slaby...
mikes
zdarec groweri a growerky
naskytl se mi problem s listy, probiral s ostatnimi growery a nikdo nevedel tak se tazi vas ostatnich zkusenejsich
info: 150w phillips son t pia
samozavlazovaci truhliky fantazie, hlina allmix biobizz+hlina na muskaty+kokos teplota v poho
ph nevim nemerim mam jen vodicku na akvarka

jde o to ze mi napr na papayi(truhlik vytazeny ven) na vsech vetvich kvetou palicky ale na jedne palice neni a zloutne odprostred vrcholku

a dalsi fotka je big bud vetev ktera taky(sama na kytce) chradne a uvada..vypada jako kdyby byla spalena svetlem ale paradoxne je od vybojky nejdal...prehnojeni taky nevim kdyz neni prehnojeny zbytek rostliny

a posledni fotka je g13xmt taky se zloutnoucimi listy odprostred fotka s tremi nebo ctyrmi zlutymi vrcholy


diky za rady

mikes
hulabalu
Cuzz, zacali mi zltnut listy, tie spodne a tie v strede. Zltnu od stredu ke kraji, pak hnednu , vyschnu a odpadnu.

Pouzivam substrat od plangronu royality mix, prej to netreba hnojit tag 6-8 tydnu, ale ja som to po prepnuti na kvet pohnojil polovicnou dafkou Alga-Bloom, kazdy tyzden raz do zalievky. Na kvete su 17 dni.

PH mieriam len kvapkami, je dost obtazne /aspon pre mna/ mat vodu rovnakeho PH, ale je to stale v rozmezi od 5 do 7...

Tyjo teraz ma to napadlo.. moze byt to zltnutie sposobene tym ze stale znizujem PH s PH- urcene pre rust???

dikes za helps,
HLBL.
Neson
hulabalu - no já myslim, že si částečně odpovídáš sám: pH v rozmezí 2 stupňů asi neni ideální!!!! Nechápu, co je tak težkýho na tom, namýchat si správný pH.
1) Kup si za lidových 100 Kč lahev kyseliny fosforečný
2) Nařeď si kyselinu trochu ve vodě ať jí nemáš tak koncentrovanou, pokud se bojíš, že Ti ujede ruka
3) necháš si odstát vodu z kohoutku
4) změříš pH vody samotný
5) částečně upravíš pH vody podle toho, jak Ti s ní hnojivo bude hýbat - to už víš dopředu (je to lepší, protože pH výsledného roztoku pak nebude tak lítat - ale to má spíš větší význam v hydru)
6) nleješ do vody hnojiva
7) změříš pH a upravíš na finální hodnotu

To je vše a pokaždý budeš mít pH stejný a na desetinu přesný i za pomoci kapek (tady doporučuju pH test s co nejmenším rozsahem stupnice)!!!!!!!!!!!!!

Stačí to podpořit enzymy, polyversem, trichodermou .....

Každopádně změř aktuální pH půdy a případně udělej průplach, aby se to srovnalo. Pak si ho hlídej (to pH samozřejmě :)) a uvidíš že to bude jen lepší. Pro sichr ještě zkontroluj kořeny a život v hlíně i mimo ní - žluté lepové desky jsou předpokládám povinná výbava každého hlínaře .......

Jinak jak píše ICE13 - EC metr se fakt hodí!!!!!!! pH je samozřejmě dobrej taky, ale pokud nejsi barvoslepej, tak se dá jet bez něj.

Tak ať se to zlepší .....
hulabalu
ph meriam tak ze namiesam vsetko potrebne do zlaievky, od meram to PH, pak pridam trocha kyseliny, pak odmeriam, pak pridam zase a zase odmeriam... ja proste nemozem odhadnut kolko tej kyseliny mam naliat aby to bolo OK... pak sa mi stava ze dam prilis, pak to je moc kysele a pak to musim zase riedit s vodou.

No kazdopadne na dalsi grow si kupim nejaky digi EC-PH meter, do toho urcite pojdem.

Zatial sa stav kytiek nezhorsuje trocha zlutnu spodne a stredne listy ale nijak velmi rychlo... zatial som hnojil len polovicnatou dafkou , priste dostanu full porciu. :)

hele diky za podporu a rady!
a hulbe zdar! :)
HLBL
192.168.100.252
tak grower´s som tu zas s prozbou o radu, po celu dobu rastu sa potykam s problemami a uz fakt neviem de je problem,
kvietky rastu velmi pomaly, mavaju svetle a uzke vrsky
prikladam aj nejake mobil-foto ktore pekne ukazuje ako kvetinky mali aj nejake svetlejsie dni ked rastli krasne ale vzdy len 2-3 dni a potom ako ked utne zacnu rast zlte a uzke, dalsie 2 tyzdne rastu jak stalagnity

tak tu je moja zostava
hlina: 50% agro kaktus, 20% perlit a 30%agro muskat
lampa: Mhalogenid 150W
posadka: nejake noname na ktorych sa ucim
skrina: 45x45x70 - viem ze je mala, na vacsej sa maka
teplota: den: 27-33C
vetranie: 2x Arctic cooling 12cm, 60m3/h - podla teploty asi stacia
hnojky: plagron grow a bloom
voda: z kohutu, pH 6,8-7,2 - je trozku tvrda ale nie nejako extremne
vlhkost: nezohnal som vlhkomer, ale iba rosim + nejake nadoby s vodou

skusal som uz secko a budem vdacny za akukolvek radu
192.168.100.252
to vsetci znizujete pH ? 5,5 sa mi zda nejako malo, ziadna voda z vodovodu nema take pH
Moje
citace:
Původní příspěvek od 192.168.100.252
to vsetci znizujete pH ? 5,5 sa mi zda nejako malo, ziadna voda z vodovodu nema take pH


:D:D:D:D:D radil bych upravovat kamo a den nechat odstat...ver mi:sun:
Jakysak
Ahoj,nevite prosim co to holkam je?A jak se toho pripadne zbavit dik
Mallabar
ten prvni obrazek vypada, ze nemela rostlinka moc vody :(
jinak koukni na FAQ do http://grower.cz/pestovani/navody/z...-hnojeni/7.html a jeste na skudce, ale v tom asi problem nebude ... spis ta voda
Jakysak
nj ta voda je mozna moc ji nezalejvam :P
Mr. Figaro
Hnojil si to něčím?
Jakysak
no v rustu krystalonem a pre par dnema OBM ale uz to bylo driv toto akorat ne tak silne
Mr. Figaro
Tak v tom případě je to přehnojený;)

EDIT: Jak je kytka stará a jak je vysoká?
Jakysak
beeeeee :( :( a to sem tam dal malicko takze mam prestat hnojit na dlouho?
Mr. Figaro
Ta kytka totiž nevypadá zdavě ani tak,,,,je nějaká vysoká.... pod čím pěstuješ? chce to víc informací....


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma