Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 
VŠECHNO kroucení listů a problémy s tím spojené směřujte sem. - Klikni zde pro originální téma
vypada to jakoby ti to neco požiralo
na jedne kyti co mam v kvetu se zacaly zbarvovat listky,poradte co s tim
Igraczek
Skus se podívat tady http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499 a příště by jsi měl trochu hledat! Jo a když už se ptáš neškodilo by se trochu rozepsat hnjky podmínky atd. Pěstu zdar IGRA ;)
ja se tam uz dival a prave ze nevim,vypada to na horcik nebo zinek,mam to pod 400 W,teplota den 24,noc okolo 15 stupnu,je to v hline,hnojim plagron bloom a green sensation,postrik pythamin
Igraczek
Tak by jsem to také viděl na ten zinek nebo fosfor ale zaráží mě že jinak máš vše v pohodě hnojky (dokonalé) teplotu a co PH kontroluješ nejakym spůsobem třeba s tohoto důvodu to ke kyti nepustí nejaké živiny? Jinak jestliže to je nedostatek zinku tak ti doporučím přípravek Hycol-Z ale vzhledem k tomu že je maš v květu (nevím v jaké fázi) tak asi ne.
Fruddy
kolikátej den kvetu? pokud je to už kekonci tak listy sesichají samy... teda aspoň myslím :-D
ta kyti je 33 den v kvetu a ph hliny nekontroluju,jen ph zalivky a to udrzuju tak 6,2 - 6,5 merim kapkami
jimboss
Ahoj, mám problém. Začali se mi křivit listy a usychat a nevím čím to může být. Prosím poradte. Hnojím to dle návodu hnojivem HESI Hydro growth.
dokktor
no vypadá to, že to možná aj přehnojuješ
jimboss
no nevim, dávám tam stejnou dávku jako od začátku, ale je to klidně možný a co se s tim dá dělat, leda přesadit co?:-(
Kac
ja bych to prolil vetsim mnozstvim destilky nebo alespon ciste vody aby se puda castecne procistila, presazeni by v tvem pripade ani nepomohlo to by jsi musel obrat koreny a rostlinka by utrpela vyrazny sok (jestli by to vubec prezila) ;-)
jimboss
Tak já to zkusim prolít, a nemůže to být tim, že to nemá moc světlo ze slunce , přeci jenom je už podzim a nemám to pod lampou ale jen tak na okně
tripmag
no ja by som povedal ze mozno tomu aj nieco chyba... napriklad taky fosfor...
DooMer
jimboss: z okna jde videt takova krasna zahrada a ty tu kytku trapis doma na parapetum nechapu, muzete to by klidne prehnojeni nebo i prelity, jak casto hnojis ?
suri
Taketo problemi ako ohybanie spicky listu 2 dovody::::Bud prehnojujes....alebo naopak je tam malo P.....Jednoducha pomoc odmeraj Ph----A na to prelievanie tiez pozor ak si to teraz prelial tou vodou tak uz to nechaj vyschnut sa mi to zda dost mokre...
tripmag
citace:
Původní příspěvek od DooMer
jimboss: z okna jde videt takova krasna zahrada a ty tu kytku trapis doma na parapetum nechapu, muzete to by klidne prehnojeni nebo i prelity, jak casto hnojis ?


pise ze hnoji podla navodu tak tam by problem nemal byt

pozeram ze kvetinka ma uz dost pokrocily kvet a on ma hnojku na rast
to hnojivo ma malo fosforu keby to prelieval alebo prehnojoval uz by sa mu to podla mna prejavilo davno lebo to je skorej chyba na zaciatku :)

jimboss: kup si nieco co ma viac fosforu a drasliku alebo rovno ten HESI Bloom
jimboss
DooMer: No zahrádka sice je, ale už je zima a v noci by to bylo asi krušný pro ně.


Tak sem to prolil a uvidíme. Jinak právě že to přešlo do květu moc brzo, takže už jim moc nedávám.
tripmag
uz im moc nedavas?
to nevadi ze to preslo do kvetu myslis ze rastlinka tvori kvety zo vzduchu a vody?! :)
potrebuje snad aj nejake ziviny...
Rákosníček
zdravím,

tak od začátku :D : Tento týden jsem rozjel box 400w hps a teď ten problém... řezy krásně zakořenily tak jsem je zasadil do cca 1l květináčů (uřezaný petky). Řezy začaly růst, ale po pár dnech se zasekly a růst se zpomalil min. 5x , začaly se lehce kroutit listy a od těch největších žloutly a tvořily se na nich uschlé skvrny. Usoudil jsem že jde o přehnojení, protože jsem je před tím hnojil terra bloomem od plagronu.
Vysadil jsem tedy hnojky a doufal, že se to zlepší, ale neustále se to zhoršovalo a do toho se objevili svilušky :( . No na svilušky jsem použil omite 30w ale flekatění a schnutí listů stále pokračovalo. Začal jsem tedy upravovat PH zálivky na cca 5,5-6 a přidával enzymy od Hesi a trochu alg-a-micu od biobizz. Ale stav kytek se jen zhoršoval :(
do této chvíle rostly pod CFLkama (teplota byla při svícení cca 27-28oC). Přesadil jsem je tedy do 10l kýblů a dal pod 400w doufaje, že tohle jim už pomůže... ne. Nyní jsou 2 dny pod 400w a stav se pořád zhoršuje :( .
momentální teplota je cca 22oC v noci a 29-30oC při rozsvícené lampě.

substrát jsem použil "Blüh-Fix květinový substrát" - PH = 5-6,5
v tomto substrátu jsou řezy od zakořenění.

foto substrátu a kytiček dodám zítra

zatím přidánám fotku od TERMIXe, protože můj problém je takřka stejný...
http://grower.cz/forum/image.php?a...39341&size=full

hledal jsem tu tenhle problém a našel několik lidí s timhle, ale ani jednou jsem nenašel odpověď čím to je :( prosím poraďte
peetr19
Potřeboval bych poradit!kytky mám 23dnů v květu a začaly se mi poslední dobou kroutit a žloutnout listy!!teplota ve dne 28-33C...první začne žloutnout špička listu a postupuje to ke stonku,když listy otrhám tak se to začně objevovat na dalších!!
peetr19
no tak to jsem nevěděl že normálně listy usychají...tak teda snad to tak má být no!!jinač díky
Don Killuminaty
33 je fakt dost ale teplotou to asi nebude,to by to zltlo aj hore .mal som ten isty problem,rozoberali sme ho v mojom threade,cekni
mne zacali zelenat ked som prihnojil z trojzlozkoveho hnojiva a to z grow
ostaly nejake tie zlte lysty na spodku ale vrch zacal znova zeleniet
peetr19
jj
Don Killuminaty
zdarvym tiez som mal tento isty problem,pridal som viac zivyn a ofuk na cirkulaciu,odvtedy pohoda
mr.Chilli
Zdravím všechny,

potřebuji prosím rychle poradit.

Usychají mi konečky listů a kroutí se směrem nahoru.

Holky jsou 38 den na květu.Jsou vysoké 75cm.
Hnojím je od BioBizzu BioBloom 5ml/1l a TopMax 5ml/1l

Nevím jestli to není důsledkem předchozího přehnojení,protože jsem jim naposledy dal 6ml/1l a to už bylo pro ně moc.
Úplně mi zežloutly spodní listy a začly opadávat.
Moje diagnóza: přebytek dusíku.
Takže jsem každý květináč propláchnul 2l dešťové vody.(květináče mám 6l)

Světlo mám 250W a je 23cm vysoko od kytek,takže spálením to zřejmě nebude.
Teplota u vrcholku 28 C.
Vlhkost udržuju mezi 30-40%

Fakt si nevím si rady...
Don Killuminaty
vyzera to na prehnojenie,popozeraj sa tu na fore je tu toho otom vela
no tim prehnojenim by to melo byt, jestli taky, aspon me se stalo ze jsem to prehnojil. Pote jsem to amatersky prelil. At se vycisti, ale dal jsem te vody az moc.Zkroutili se listy jeste vice. Dalsi skvely podnebi pro koreny......

aaaaa nez ja neco vypotim
mr.Chilli
Takže to je výsledek a dopad přehnojení říkáte,jo ?

Takže mám ješte jednu otázku.Další zálivku mám dát pouze vodu ?
Nebo je mám pozvolna zase přihnojovat,co ?
Don Killuminaty
podla mna to teraz nehnoj vyzera to byt dost prehnojene,mne sa to raz podarilo tiez ale iba slabucko sa mi uplne konce listov zfarbili do hneda,faqt iba konce 2-3mm tak som pokracoval v hnojeni ale v slabsej koncentracii,ja by som to teraz aspon par dni nehnojil
stymi hnojivami co mas skusenosti nemam
mr.Chilli
Diky moc za radu pánové,

doufám že mi slečny nechcípnou,bych se zblaznil.
Byla by to velká škoda.
Rákosníček
tak tady jsou ty fotky
Rákosníček
a ještě

tady je dobře vidět, že poslední dobou se mi ještě kroutí listy směrem dolů :(

problém se pořád nelepší :( pomualu začínám shánět nové řezy, ale bojim se že se to bude opakovat ....

jinak to Van Blade: zvlhčovačku bohužel nemám :(
Rákosníček
a ještě pár fotek

zalévám jen vodou s upravenym ph na cca 5,6 a enzymama od hesi.
poslední dobou se to trochu zpomalilo takže kytky přežívaj, ale rostou hrozně pomalu :(
tomas2pet
Ahoj, jakou tam máš vlhkost?
Rákosníček
citace:
Původní příspěvek od tomas2pet
Ahoj, jakou tam máš vlhkost?


tak vlhkost bohužel nevím :( myslíš že to může být tím?
box je v místnosti 2,5*1,5m málo větrané teplota je tam tak 29oC při zapnutý lampě a co se týče tý vlhkosti myslím že nízká nebude, protože v celý tý místnosti je klima jak ve skleníku...

no pokusím se sehnat ňákej vlhkoměr
ebola
Čau zahradníci,

Mám takovej problém vyskytli se mi a listech nejaký veci vypadá to jako prožraný, ale vůbec si nejsem jistej. Myslim že by to mohli bejt svilušky ale zase žádný brouky sem nenašel tak nevím. Prosím poradte mi někdo kdo by vědel co stím.

Díky
Hodila by se fotka z druhé strany listu.
IMHO svilušky.
Nejsou zespod listu malilinkatý tmavý tečky?
ebola
jj sou tam ale vyfotit mi to nejde jsou fakt dost prtavoučký

takže počítám že to asi jsou ty mylý mrchy co?
kripalu
Jsou pravděpodobně svilušky nebo třásněnky. Či obojí.
ebola
díky za pomoc, brouci se mi oběvili poprví tak sem si nebyl jistej
Rákosníček
tohle vypadá spíš na třísněnky něž svilušky. Sám je občes mívám a tohle tak odpovídá.
prohlídni si listy jestli po nich nelezou malinký pohlouhlý breberky.

Případně pokud jde o svilušky tak tam najdeš maličký vláka jakoby pavučinky. Jsou hlavně na spodcích listů
ebola
ja tam jako žádnýho broučka nevidím ani žádná pavučinka nikde, ale ze spoda jsou trošku vidět černý mikro tečky. Ale na to asi použiju stejnej postřik ne? brouk jako brouk :-D
Rákosníček
citace:
Původní příspěvek od ebola
ja tam jako žádnýho broučka nevidím ani žádná pavučinka nikde, ale ze spoda jsou trošku vidět černý mikro tečky. Ale na to asi použiju stejnej postřik ne? brouk jako brouk :-D


ty černý mikro tečky jsou hovinka třásněnek ;)

ale co na ně použít nevím já je nikdy moc neřešil :teef: , protože sem je měl vždycky pár týdnů před sklizní a už sem na ně nic dávat nechtěl.
kripalu
Jinak na třásněnky a svilušky je biologický prostředek Biool.
http://www.agro-bio.cz/nabidka/biool
ebola
koupil sem nejakej nemeckej šmejd na ně, je to na vše tak doufám že to zabere.

jinak díky všem za rady
shimano
zdrvím gweři! ,mno nemam dobrou zkušenost s postřiky, ikdyž to bylo bio tak mi to tam nák vadilo v tom kouři,tak jak rákosníčkovi se mi objevují na kyti jak napotvoru chvilku před kosou tak si vezmu pinzetu a sbírám ty kurvy zelené do flašky s ředidlem (každý den),sic to je časově náročné ale máte jistotu že nic nezkazíte :)
grubba
a co zkusit predatory:vyžerou broučky a pak sami sebe
peetr19
tak jsem tu zase a moje kytka se ještě nezpravila:-(spíš naopak!!budu rád za každou radu!
Salatos
pic možná jim přilej trochu dusíku a nebo to nech přijde mně to jako přirozený opad já bych to neřešil
peetr19
no jenže ty listy právě začínají žloutnout aji nahoře!!špičky listu zhnědnou a pak ty listy zežloutnou:-(
Salatos
ta teplota taky není zrovna ideální a co ph měříš?
peetr19
dneska jsem zrovna koupil nové ph testy!(ale jen ty papírkové)předtím jsem měl jinéj ph test a ukazovala mi to vysoké ph vody tak jsem někde četl že ph se dá snížit aji octem tak to tím dělám!!mohla by to být taky příčina ten ocet?
Kamo mi se to na přehnojeni nezda...Mám to samé u malých rostlinek a ještě jsem nehnojil,tak kvůli tomu jsem pohnojil aby se mi spravily...Tak uvidime..Hodne zdaru at dopestujes...
rozhodně jsou přehnojené a to dost.
nepomůže jen zálivka s čistou vodou,chce to propláchnout pořádně,2litry na květník je málo,tak 6 by mělo stačit.
tohle už se těžko rovná zpět,no přeji h.š.

těch 5+5 ml jak tam píšeš je poměrně hodně do jednoho litru
Salatos
pic no ten ocet nevím ,ale radši ho tam nelej já používám kyselinu dusičnou v růstu v květu kyselinu fosforečnou jinak to upravuj pěkně do žluta.jo a ty hodně žlutý listy odstran už jsou k ničemu.
peetr19
no a kde ji sehnat tu kyselinu a jak dávkovat?
LIPEENO
Tak kyseliny se daj normalne v growshpu. No jestli muzu radit uplne bych se na ne vykaslal a pak zalezi na tobe jak moc to chces resit /pac nejvic problemu vzdy vznika prehnanou peci) od zakldu : co ja bych : vyndal kytku z kvetniku vzal nad vanu osprchoval ji koreny ale snaz se jich co nejmin dotykat pak vem cistou hlinu trochu ten umitej kvetnik vysyp aby koreny nedrely o keramiku pak vem trochu vapna rozmichej ho ve vode a rychle to nalej do hliny staci jednou neb dvakrat. a malo.no a pak si naloz skorapky vod vajicek a zalivej to tou vodou od nich.vysad dusik pac to moc okyseluje i ten silenej ocet.jestli chces resit tak trochu 3 vod ahacek. No a jestli mas fakt spatnou vodu tak ja sem si pro n i chodil do soda baru to je ten automat na vodu venku na ulici :) pic lip
dark156
peetr19 delalo mi to same nekolikrat po sobe..me se to jevi jako prelevani a nasleduje uhnivani korenu..myslim ze ted uz s tim nic neudelas ale nebude to vadit..normalne ti to dokvete...
Salatos
jestli chceš nějakou sklizen tak neposlouchej lipeeno to jsem neslyšel takový hovadiny v týhle fázi květu potřebuje co nejmín stresů a ne nějaký máchání kořenů
peetr19
tak jo moc díky za rady!tedka jsem si ještě všiml na kytkách že trošku tam jsou uhníte ty špičky listů a zbarvujou se do fialova,co by to mohlo být?
LIPEENO
2salat:kdybych nevedel o cem mluvim tak mu to neradim ja osobne sem delal s korenama takovy vyfikundace az hruza kdyz nevim jak presne na tom koreny sou tak jdu od zakladu to uz sem rikal. No a jak sem rikal je na peetrovy jak celou situaci zhodnoti OBJEKTIVNĚ tzn:aspon jeden kvetnik otevrit podivat se na koreny ZHODNOTIT jestli tam uvidi apon nejaky vlaseni tak je to ok jestli uvidi hnedooranzovy hovna tak mu dporucuju nejejnom to oplachnout ale i prostrihat ty hovadino par situaci uz sem zachranova tak bych si netrouf radit srance
LIPEENO
2peetrs: hele ty fotky sou dost myzerny ale dle vseho je to fakt moc kysely parkrat to zalej tim vapenym mlikem 2-3krat a bue cajk. to fialoveni taky cajk pac u tebe si myslim ze nedochazi k nejakemu premrzani(to je pak normalni rekce hlavne venku) leda ze bys mel problem v udrzeni nocni teploty=nesmi klesnout pod 10 stupnu rozdilu te deni tzn 26pres den min 16 v noci
Salatos
a co špatná výměna vzduchu máš nějakej odtah?
peetr19
jj odtah tam mám!no nevím jestli ale stačí 170m3/hod ale tedka jsem tam přidával dovnitř ventilátor a teplota ve skříni je 30C,spíš jestli to nebude nějaký nedostatek
LIPEENO
hele kuci ja bych to vstlucenoydel tak ze bylo moc horlive pouste se do pesteni pred vyzkousenim provoznich podminek =nejhorsi je lepit za pochodu pac jedinej indikator sou co sou kytky takze vdycky nejakym zusobem pudou srat. No jestli muzu tak ja sem si vsechni resil sam a na jedno sem prisel i kdyz mas upne necistou jako prasacky ztlucenou almaru tak ses ok kdyz uplne oddelis vzduch okolo lampy a vzduch oklo kytek=koupis sklo nebo skla kdyz je to vetsi treba na dve
sestikoule je jich treba vi pac je tam hone vlhkosti a kdyz mas hydro je tam toho jeste vic treba dva litry za den jen na kapkach toho skla =snadna pomoc nechs mezi nima skviru juchu a jeto.
LIPEENO
ja tea nevim cim svitis ale 170m ma ten vetrak prumer 12,5-15cm no a ty sem ve finale dokupoval asi trikrat mas dospela? ty je vyborny davat za sebe pod strafkem silikkonu a kolem taky pac voni jak sou umelohmotny tak nic nevydrzej vzdycky se zkroutej a vybrujou a mlatej a nedaj spat
brink
Přiklánim se ke kyselý půdě,ale místo vápna doporučuju dolomitický vápenec jemně drcený.Maj ho v baumaxu.
LIPEENO
diky brinku ze me nekdo vnima :) ale k pitrsovimu problemu abych to nejak zakoncil tak:scekni ty koreny aspon v jednom kvetniku=pac co je nahore mas i dole takovy moje povidlo-ukazatel kdyz buou spatny tak holt dej to vapno vapenec neb jak ja chemicky vyprany CaCo3 od tetky z prace a na srazeni kyselosti sem pouzival stavelovou ale jak sem ti psal v pm ser na to nebudou tak strasne tlusty jen prirodne obezni ale stokrat lepsi chut ucinky atd.,no teplotu pres noc a na pres den bych ti doporucil sklo(a) klidne i ke kuultube mas veci cistotu oklo kytek atd. tohle sou osvedcene skusenosti ale jelikoz komentovat nejake domenky a uvahy me irituje a pripada jak hazet perly o zed,tak hodne stesti mlady pestitely.HOWGH
LIPEENO
ty to mas fakt nemocny rakosnicku jako plisen lebo neco take. jak pise capek hore. to sou totiz ty zarivky na matky jeste ani jednousem s tim nebyl 100% spokojenej sou takovy svetly ty listy a neduzivy tudiz nachylny na nemoci a jestli mas okolo jak ve skleniku problem je na snade ale nechci ti nic nutit. ale kdyz ted pouzijes nejaky totalni fungicid nejlepe ne kuprikol pac ma asi 40%medi a ta brzdi kvet jak krava nebo uplne a to je lepsi ale bolestnejsi vymenis osazenstvo i s kvetnikama hlinou neb co je to.vydezinfikujes nejlepe savo na plisne nejdriv vnitrek a pak i fsechno okolo almary tak bues vysmaty.a jelikoz tusim ze to mas ve sklepe tak bych ti doporucil tam dat sklo nad ty kytky nechat tamtreba skviru ale bud uplne oddelit vzduch od lampy a kytek nebo nechat dole pod kvetnikama na stene diru nejlip trcici trubku neco jak filitr a do ni v intervalech aplikovat vyse zminene savo minimalni koncentraci no mezi sklem a stenou necht skviru a tou to vsechno pue ven jako od lampy hodne stesti pochopit to ale uz sem to taky absolvoval tak to skus hodne stesti a vule kamo
Rákosníček
tak hlásím jak se to vyvíjí :D

no jelikož po úmornym prolejvámí vodou s enzymymma a upravenym ph na cca 5,6-6

4 kytičky ožily :)

takže výsledek?

došli jsme k závěru, že to bylo špatnym substrátem... přežily 4 z 9 . Těch 5 je zatím takřka beze změny. Tak sem z těch žijících vzal pár řezů a
hlínu měnim na mix kokos/ověřenej substrát možná s trochou perlitu.

plíseň ani žídní jiní škůdci to nejspíš nejsou
TERMIX
Procital jsem nemoci tvojich kytek a reknu ti ze je to jen v jednom a to v nutricni skladbe tedy v substratu ci v hnojivech.Malo ktery substrat je tak dobry jako RoyalMix ale beda jak ho prelijes.Osobne ted micham 1/4 perlitu do RM.A to same do kokosu tedy 1/4,preliti je jedna z nejhorsich variant nemoci kvetin protoze se zastavi vyvoj a nastane deficit cehokoliv a hrozne to mate oko.Nejlepsi na to je nechat vyschnout a opatrne zalevat Ec max.0,8 to neuskodi ani klonum a hlavne je drzet na polosuchu a pozdeji odhadovat deficit cehokoliv(asi 10 dnech) ale verim ze po teto ocistne kure(vyschnuti) budou OK.Faze sucha a mokra jsou zakladem dobre sklizne.Dale vahu prikladam dobrym klonum a dobre zivenym matkam bo jejich "deti" si to nesou sebou to protoze kdyz je clon spatny tak se hrozne zle rozjizdi a cokoliv ho rozhodi.Kupujte a sazejte jen dobre vypadajici klony!!!
MarihuanKonopný
Zdravím groweři,
mám následující problém. V prostoru cca 3x1m s teplotou 30ºC a vlhkostí 65% mi 3 týdny kvete 34ks v průměru 40cm vysokých Bílých Wdowiček. Asi před 12 dny se mi začaly objevovat na kytkách příznaky svilušek, nebo třásněnek.Doteď nevím co to bylo.Koupil jsem si postřik proti těmhle mrchám(SMC), ale stav listů se nějak nezlepšil.Asi týden po použití tohodle přípravku se mi na listech začaly objevovat žluté skvrny a listy začaly odumírat.Přesně tak jak je to na fotkách.Netvrdím že je to tímhle postřikem, ale do té doby se nic takového nedělo.

Nevíte pls o co může jít a jak se s tím vypořádat?

Kytky rostou v květináčích o objemu 3 litry v substrátu s upraveným ph 5,5.
Světlo - 1x400W Lucalox + 1x400W Osram 12/12.
Hnojivo v růstu v 25l vody - jednou za 5 dní Plagron Alga Grow 100ml + Advanced Natural Power Enzymes+ (aditiva) 25ml
Hnojvo v květu v 25l vody - jednou za 6dní AH Bloom 2 20ml + AH Micro 3 10ml + Advanced Natural Power Enzymes+ (aditiva) 25ml
MarihuanKonopný
tady jsou ty fotky...
MarihuanKonopný
další...
MarihuanKonopný
další..
MarihuanKonopný
ještě jedna...
bubik
..ahoj - ty fleky se ti delaji jen na vetsich listech napadnutejch tema trasnenkama..?
MarihuanKonopný
jj delaj se spis na vetsich listech, ale ne jen na tech napadnutejch...mam to asi na trech kytkach..jedna je docela hodne napadnuta tema mrchama, druha min a ta treti skoro vubec..ted jsem tam jeste koukal a chytil jsem tam takovyho malyho komara...videl jsem to tady v nejaky tredu tak to jdu najit...
MarihuanKonopný
ted jsem tam koukal znova a ty svine jsou tam porad...jsou to stopro svilusky...jsou tam pavucinky a lezou v tom maly oranzovy pavoucci...co mam kurva delat??? postřik asi nezabral ci co...jeste tady mam...mam to pokropit znova???vcera jsem spatne meril vlhkost...neni tam 65 ale 49...
lienbow
no svilusky je to nejvetsi svinstvo, jak se ti jednou obevej, tak uz se jich jen tezko zbavis protoze skoro zadnej postrik na ne nezabira a vidrzej v kazdych podminkach, kdyz budes otrhavat napadene listy, tak jen zbrzdis jejich expanzy ale nezabranis ji
lienbow
trasnenek se da celkem vpoho zbavit nez zvilusky (tech snad ani nejde) proste je parkrat tejdne postrikej a za 14 tam nebudes mit nic uvidis
MarihuanKonopný
no uvidime vcera jsem koupil nejakou dalsi parchantarnu na tyhle smejdy a ted to jdu na ty kytky nainštalovat :)
Zkusil bych zostra OMITE. Namíchat do kýblu, květináč do igeliťáku, zavázat a celou kytku (vršek) do tohoto roztoku ponořit. OMITE působí i jako dotykovej jed. Sice trochu riskuješ plíseň, ale pokud to uděláš na začátku dne, měly by palice do konce vyschnout.
Potom je ještě možnost predátorů, ale ty pomáhají ještě, než se ty svině přemnožej.
A ty listy: připadá mi, že jsou spálený. Buď ten postřik, nebo P-K.
MarihuanKonopný
ice13: OMITE jsem vcera koupil..myslíš že nebude stačit ty kytky prokropit takovym tim klasickym rozprasovacem co se pouziva na myti oken?kdyz to namicham do toho kyblu, tak v jaky koncentraci?mam se drze toho navodu?nebude to moc silny?
listy: taky mi pripada ze jsou spaleny, od ceho to nevim..co znamena P-K? :)
Kaspars
Cau, Omite je zabije... ale vem kazdou kytku zvlast do koupelny a poradne ji vystrikej, strikej na spodek listu dukladne je potom otrep a nech okapat.

Potom je dej do dobre vetraneho prostoru s co nejmensi vlhkosti aby jsi predesel plisni. Nech na ne foukat nakej ofuk aby oschly rychleji... no a mas po sviluskach :-)

P - Fosfor
K - Drasik
bubik
...hele v takovym stupni kvetu zkus Spruzit, kterej ma kratkou ochrannou lhutu a na rozdil od Omite je bio...
MarihuanKonopný
pozde uz jsem na to narval ten omite...tak se uvidi co to udela
Ahojte všichni :-) nevím ale nepodařilo se mi najít problém vyskytující se u mne,,,mám na stoncích malé pavučinky a zespodů listů jsmou takové malinké tečky z kterých jsem později zjistil že se hýbou,,,kua nevím co by to mohlo být a tak prosím o vaší radu,,,těma mšičkama což si myslím že jsou se pak odvozuje i změna barvy listů jak přikládám u fota...Díky moc a doufám že s vaší pomocí tento problém vyřešíme...Díky moc
LIPEENO
Jo covece tak temhle malejm hejbajicimse teckam se rika kurevsky svinsky svilusky na ktery si musis davat bacha takze pro riste zkontroluj rezy ktere dostanes aby zadne takove veci neosahovaly no a proti tem stavajicim pozij za sedmdesat takovej obycejnej potrik myslim ze stop sviliska nebo neco takovyho koupil sem ho bud u nas vemestecku v kvetinarstvi nebo v obi uz nevim ale je toho moc hodne zdaru
jj díky koupím a tady další fotky
foto
byla by to škoda palice vypadaj skvěle
lienbow
tech hajzlu na listech se jen tezko zbavis
Rákosníček
svilušky :faq: nejlepší zkušenost mám s přípravkem omite 30w. Stačí jednou postříkat a jsou pryč :) v kolikátym tejdnu květu jsi? Jestli se to dá ještě použít...
Na sviluzse se mi osvedcil talstar, bo neni spatny ani decis, Mnoo a cetl jsem ze i spruzit funguje dobre a me kratsi ochranou lhutu a je biologicky, tzn zadny chemky, ale ja osobne pri boji s hmyzem verim vicemene jenom chemii
MarihuanKonopný
hele co ten OMITE s tema sviluskama udela??? nespali je to nahodou???
Ne, fungují, jako jedy (propargit, ethylenglykol), blokátory enzymatických reakcí.
Spálení znamená změnu v koncentračním spádu výrazně k okolnímu prostředí a tím vysušení buněk (třeba přehnojení na list, nebo hydroxid na kůži). Buňka vyrovnává koncentraci látek s okolím a tím se snaží ředit okolí svou vodou, o kterou nakonec přijde.
Jako, když nasolíš lilek nebo okurky... :-)

Jo a ochranné lhůty bych se nebál. Nejdelší je myslím 4 týdny a počítám-li 2 týdny na sušení, tak se dá OMITE aplikovat ještě 14 dní před sklizní. Ony se ty jedy (insekticidy a akaracidy) celkem rychle rozkládají, proto se doporučuje další aplikace po 14ti dnech.
Já bych se toho nebál, byste se divili, co do sebe denně vstřebáte z potravy... :-(
no jsem přibližně ve 4 týdnu květu,,,a co když se jich nepodaří zbavit a budu to muset sklidit i s těma sviněma?To bych ale moc nerad,,,jo a ty listy tím pádem chytají takovou barvu že
LIPEENO
2sadic:jo jo ty svine totiz vyziraji vnitrek listu tak ho tim vysilujou je to hodne stejna mrcha jako klinenka na kastanech urcite sis vsim ze kastany v cechach (a muzu te ujistit ze i vanglii) maji hnedy listy uz na konci leta kdyz je relativne velke teplo to je prave prava podminka pro rozvoj kolonii tehle svini a jedine mozne braneni se proti tomuhle je ty listy pod tim stromem pravidelne hrabat a jeste pod tim stromem to palit. Ty takovou moznost nemas ale muzes sbirat ty opavucinovateli a opadany a mlzit to nejakou tou chemii. No skus stahnout teplotu. Nebo jestli nemzes a musis maskovat tak si porid kompakt zarivku ta ti vyskyt svini rapidne snizi. Pic lip.
koukal jsem na nějaké ty přípravky a našel jsem tohle http://www.palmycycasy.cz/default.p...idka=&lang=shop


ale ta cena nevím no asi to nebue nijaká kvalita a pak v growshopu tohle což se mi zdá o mnoho lepší http://www.growshop-headshop.cz/Esh...ctCategoryId=39


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma