Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 
VŠECHNO kroucení listů a problémy s tím spojené směřujte sem. - Klikni zde pro originální téma
Pokud to nejsou svilušky, tak sou spálený od světla. Lampu vejš.
grizly
Cau lidi nemate nekdo na listech podobne skvrny?cim by to mohlo byt?mohlo by to byt prilis velkou vlkosti?prosim o radu
Blackfire
Zacinaji mi hnednout konecky listu vzorku Big boss..rad bych vedel jestli je to normalni jakoze odrudou nebo je to nedostatek neceho nebo nemoc..prosim zkuste to nekdo zkouknout a rict mi..
Je docela mozne ze to je geneticke protoze big boss je sativa a Church a Arja haze jsou indici..tak nevim:help:
Blackfire
----Foto here----
Blackfire
---Foto Here---
grizly
nemas to prehnojeny?jak stary mas kytky a kolik jim davas EC?tim ze to je sativa nebo indika to urcite neni.
Blackfire
prehnojeny bych rek ze ne...kviti je stary 56dni z toho 42na rustu a 14na kvetu..hnojim kazd y3ti den 5ml Alga bloom+1ml repro forte..EC bohuzel nemerim:(..first grow
zkusim ejste pak udelat lepsi fota
grizly
hmm chtelo by to EC.s plagronem nemam zkusenosti ja pouzivam AHcka. tohle mi delaly kdyz jsem zvysil prudce EC nebo kdyz byli blizko vybojky.kazdopadne zkus zmerit EC.davas tam jenom hnojiva nebo obcas proplachnes vodou s enzimama(jestli nemas enzimy staci peroxid)???
Blackfire
jen hnojiva no..enzymy nemam..a jak jako peroxid?na co a v jakem mnozstvi..v tomto se moc nevyznam.dik..uz sem i dostal radu at zkusim snizit kviti od lampy..tak to o par cisel shodim
grizly
na99% svilusky!podivej se ze spodu na list jestli tam nejsou malinky osminohy svine.pust na ne predatory nebo me se osvedcil PEST OFF je ale drahej.
grizly
treba v growshopu si koupis 30%peroxid vodiku,10 kapek na 1l,pomaha prokyslicovat pudu a rozklada treba odumreli korinky.udela to dobre korenum.muzes ho pouzit i do postriku.ale bacha nedavej tam vic nez 10kapek na 1l! v growshopech ho mivaj pouze k osobnimu odberu ale z hydroponieplus ti ho poslou bez problemu.

mozna to mas lehce presoleny kdyz si tam pral jenom hnojky.v hline je to hned aspon myslim ze to mas v hline...
Blackfire
jj jasne..a nestacil by obyc peroxid z lekarny treba..jen ted z hlavy nevim kolikati %..se pouziva na rany apod..tak jako nektery den ktery zrovna nehnojim to mam prolet jen timhle..?jasne jedu hlinu a mam ji smichanou 3ku1s perlitem takze okysliceny(provzdusneny) by to byt asi melo
grizly
obyc z lekarny je na picu ten je myslim jenom 3%.proste jak hnojis tak misto hnojiv tam das to co jsem uvedl vyse.a potom pojedes zas normalne s hnojkama.obcas to chce udelat protoze to je jinak strasne presoleny.
Blackfire
tak jasne ale ja mam growshop nejbliz az v Brne a i tak je toa si 80km..tak i kdybych koupil ten 3% tak tam toho muzu dat 10x tolik a ma to stejny efekt ne?..takze asi 100kapek
grizly
nejsem si tim jistej ale melo by to tak bejt. od tud http://hydroponieplus.cz/inshop/ ti ho poslou a nikam nemusis mam ho taky od nich.drahy to neni.
Blackfire
neni peroxid h202..sem na chemicke skole uz 4tym rokem...tak bych se moh juknout tama naredit si 30%...uz sem nad tim premyslel vickrat co vsechno s tama pokrast aby se to hodilo...tak zatim mam jen pipetu a vodarko:D
A jinak diik
Celller
Cau, prekontroluj si PH, teplotu atd..., videl bych to na spatny PH, jestli nemas penize na PH metr, tak si kup akvarijni test, cau:)
Knight
přesně to co tobě, se mi dělo na listech u kytky, u které sem měl na zkoušku namícháno 1/5 objemu rašeliny a zbytek smes zeminy pH 6-7. Zkus přisypat na povrch půdy trochu dolomitu, nebo prolít pH+ (KOH)
Rákosníček
No svilušky to nejsou na 100% ty už poznám :teef: . Ale možná to fakt bude to ph. No zkusim ho zvýšit a uvidíme....
Rhino
Možná draslík, vápník nebo bór.. Spíš jestli si to nepřehnojil? :confused: .. Každopádně projeď http://grower.cz/forum/showthread....2499&perpage=30.

Jinak to druhý photo, makro jaxvině :punk::teef:
Blackfire
pro lepsi zhodnocine prikladam nejake fotky..myslim rhino mi psal Pm..snad to pujde videt lip..
PH takže nějakej prvek. přehnojení by bylo hnědnutí konců listů.
grizly
prehnojeny to urcite nemam...EC1,5


PHckem to nebude mam tam vice druhu a tyto skvrny jsou pouze u jednoho z nich.a jenom na nekterejch kusech.

PH5,8
ar45az
cest hosi nechtel sem to tady zasirat, tak jestli ti to nevadi grizly hodim to sem, mam takovy problem nevim cim to muze byt viz foto diky za radu :)
grizly
to ar45az: cus nevadi.a k tomu tvemu problemu-spicky a okraje listu jsou spaleny.pricina bude ze si asi prudce zvisil EC

a nebo vysoke PH
space.pussy
Zdravím Braši,

nerad do této sekce přispívám, pač to vždycky znamená nějakej problém, tentokrát si opět nevím rady s identifikací problému: V zápase s plísní (viz thread: Je to plíseň (Kuprikol nepomohl)) jsem na kytky aplikoval postřik H2O2 v 1% koncentraci, pak postřik Kuprikolem a v poslední době i postřik Previcurem. Na kytkách se objevilo Padlí, proto byly postříkány roztokem jablečného octu s vodou (podle GetRightovy studie o Padlí na HomeGrown420 -- Powdery Mildew, a Study by GrowRight) v koncentraci 2 čajové lžyčky na 500ml vody. Může to vypadat, že ty kytky strašně mořím chemkama, ale bylo to v poměrně dlouhém časovém rozestupu. U kytek jsem denně a kontroluji pH, EC, teplotu i vlhkost. Všechny hodnoty jsou v normálu:
_________________________
pH 5.7 - 5.8
EC: 1.1mS/cm
min. teplota 18°C (noc)
max. teplota 27°C (den)
vlhkost 35% - 40%
strava: Metrop MR1, Amino Root, Cal Green
systém: NFT, ale mají to v menším rozsahu i sousední rostliny v perlitu.

Holky jsou přesně týden na 12/12. Toť úvod abychom vědeli, na čem jsme. Teď k problému: na listech se mi objevují drobné žluté ďubky -- nejsou to pouze flíčky, jsou to i povrchově znatelné miniaturní průhlbinky, viz. přiložené foto. Nevyskytuje se to na úplně všech listech, ale nelze říct, že by byl výskyt nějak klasifikovatelný (na vrchních / spodních), prostě někde je to i na spodních, nekde na vrchních, atd. Na některých listech se konečky mírně kroutí směrem nahoru a schnou za přítomnosti hnědých skvrnek, jež vypadají jako spálené od lampy, ale nejsou, protože to na těch lístcích bylo už když byly hodně malé. Na předposlední fotce je vidět, jak to ďubkování vypadá ze začátku.

Pomozte mi, prosím, identifikovat a nejlépe i řešit tento problém. Díky moc. :help:
jozef
zdar tohle tady uz řesi grizzly.mrkni na tema DIVNY SKVRNY.to je asi stejny problem .
ty skvrny od grizzlyho mi připadaj jiný. nebo možná jestli časem i tyhle zhnědnou? asi ale ne
jako když se mrknu na detail tak to vypadá že je něco ve vzduchu a to něco je rozežírá
jinak hele ale u grozlyho to je asi vápník a tady bych tipl vápník a svilušky. vzhledově to tak vypadá. koukni se zespodu listů...ale toho by sis asi všiml. ještě pak bor a když už ani to ne tak...
preventivně bych dal nějakej postřik na škůdce a třeba to zabere
de videt ze Locus ma s tim zkusenost:) dis pravdu
jozef
jojojo kdyz to fakt vezmes pod lupou tak jsou tam ty direcky co delaji ty swilusky,takze grizzly se musi asi zamerit na hnojky
space.pussy
Jako chyba ve výživě mi to zrovna nepřijde, spíš bych to viděl na nějakého škůdce / nemoc. Se sviluškymi jsem nikdy neměl tu čest :rocket:, ale když čtu ty diagnostický thready, mám pocit, že bych je měl -- ačkoliv možná těžko, protože mají jen 0.5mm, ale přece -- vidět i volným okem, ne? Na rostlinách totiž nepozoruji žádné pavučinky ani žádné potvory. Lupu, bohužel, nemám. Preventivně to prostříkám Omite, uvidíme, co se stane.

Co se týče nedostatku vápníku, taky jsem si to myslel podle fota v MyNameStitchově threadu, přidal jsem tedy víc Cal Greenu, ale zjevně to nepomohlo.

Přidám jěště nějaké další fotky za denního světla:
jozef
no ja vzdy strikam preventivne od jiste doby co jsem mel kalamitu,tak to vez
m
u
na plisen a swilusky,hned po tydnu co je to zasazene.a mam klid...
jooo prevence je pul zdravi
ar45az
citace:
Původní příspěvek od grizly
to ar45az: cus nevadi.a k tomu tvemu problemu-spicky a okraje listu jsou spaleny.pricina bude ze si asi prudce zvisil EC

a nebo vysoke PH



ph by melo byt v poradku podivam se na to.dik
Knight
jako svilušky mi to nepřijde, to by byly ty tečky bílý a běhali by tam malý pavoučci, který bys viděl :)
broblém by mohl bejt někde u přehnojení (i když EC je dobrý), přelití a ty tečky asi pozůstatek peroxidu, přece jenom 1% je celkem silý na postřik, ale nejsem si jistej, jestli by to 1% dokázal vyžrat
toť můj názor (ale ani jeden není 100%ní)
space.pussy
citace:
Původní příspěvek od Knight
jako svilušky mi to nepřijde, to by byly ty tečky bílý a běhali by tam malý pavoučci, který bys viděl :)

Po dlouhém slídění jsem dospěl k názoru, že svilušky to nemůžou být, protože na žádném z examinovaných listů jsem nenašel ani stopy po něčem, co by svědčilo o brouččí populaci.

citace:
problém by mohl bejt někde u přehnojení (i když EC je dobrý), přelití a ty tečky asi pozůstatek peroxidu, přece jenom 1% je celkem silý na postřik, ale nejsem si jistej, jestli by to 1% dokázal vyžrat


Taky jsem se nejdřív domníval, že tečky budou vyžrané od silného koncentrátu H2O2, háček to má v tom, že se tento problém rozrůstá i na další listy a peroxidem jsem to naposled stříkal před týdnem, čili je toto nemožné.

Přelitím to určitě nebude, jsou v hydru (NFT) a mají stálé podmínky již měsíc, takže by příznaky utopení zaručeně vykazovaly již dříve.

V průběhu posledního týdne se mi jeden den EC vyšplhalo na 1.4, což byla nejvyšší hodnota, ovšem v průběhu 12 - 24 hodin byl problém odstraněn a EC sraženo na 1.1. Není tedy vyloučeno, že by přispívajícím faktorem eventuelně mohlo být i přehnojení.

Momentálně ale stále vidím hlavní příčinu v nějakém podivném, pro mě neznámém, druhu plísně / nemoci, jejíž počátek můžete shlédnout zde.

Stádium léčení:
Problém s identifikací protivníka značně stěžuje ošetřující kůru, která tím pádem napředuje velice pomalu. Po skontrolování většího množstva listů z obou stran a nenalezení žádných sviluščích stop jsem se rozhodl Omite neaplikovat. Již takhle dostávaj holky dost sodu. Sehnal jsem bio přípravek proti Padlí, BioAN (účinná látka: lecitin), jímž jsem dneska holky prostříknul.

Značně znepokojující je fakt, že na chemickou léčbu se mi rapidně krátí čas, protože holky každou chvíli začnou kvést. Vidím to jěště na jeden, maximálně dva postřiky Previcurem a pak už je asi nechám být, případně budu ambulantně odstraňovat napadené části rostlin. Zítra proběhne jednodenní průplach upravenou vodou s enzymy a v neděli jim prvně míchám květové hnojky.

Díky všem, kteří se mě a mým svěřenkyním pokoušejí pomoct. Jakékoliv další názory budou jen a jen vítány. :help:
Kripix
zdravim vsechny lidicky co se venujou tomule nadhernymu sportu a to INDOOR GROWINGU... zaliba je to zajima a uzitecna;) ale obcas sebou nese mensi problemy:(:(:(
--tak abych byl trochu konkretnejsi: jkedu tedkom asi 4 kolo v mojem boxu... tohle kolo sem poprve pouzil dolomiteckej vapenec z duvodu udrzeni stabilniho PH(z predeslich zkusenosti na quetu) ale nedaval sem ho tam moc. rizky sem si privezl v cajku...na jednom se mi zacaly ukazovat tyhle skvrny ale pak uz to rozdejchal..ale tedkom(posledni tejden) se mi ty skvrny zacaly sirit i na ostatnich rostlinach... na listech se obevuju mrtva vyschla mista a kyti pomalu zloutnou jakoby by mely deficit dusiku... rust se nezastavil ale listy dou postupne do 3,14ce...
--mam to v hline o PH 6-7, pridalsem do ni agroperlit..loupl sem taky ten,jiz vyse zminovany dol.vapenec(jen tak trosicku jako zkousku)
PH metry nemam takze merit nemuzu:(
hnojil sem to zatim jenom parkrat a to wuxalem (asi jenom max.ml na litr) a este holky dostavaly ENZIMES + od AH... a jednou postrik PK 13-14 z duvodu malickyho deficitu drasliku kterej sem zpravil...
----este sem poprvi spozoroval ze mi koreny valej i nahoru nez jenom dolu..
----rezy sou stary tri tydny a potrebujou ryachlou pomoc...
imho to bude vysoke PH bo nejakej deficit...pls zkusene growery o rychlou pomoc...
No foto zatim nikde ale co máš za hlínu? Vápenec sem přidával třeba když sme měli ktky v lese kde fakt kyselá pudů nevim kolik to bylo přesně ale myslim 1:10 tzn. 1 díl vápna a 10 hlíny. V indooru taky ale jen tak polívkovou lžici na 20L květináč. Jinak co voda kterou zalejváš srovnáváš PH ? Pořiď si aspoň test na rybičky ať víš co tam leješ z kohoutku je hodně tvrdá u nás přes 8.
Postřik PK 13-14 :eek: ? PKčko je docela koncentrát pokud vim tak se používá v qvětu a rozhodně né na postřik.
Kripix
nemelsem sem domajinou hnojku s vysokym obsahem drasliku... jenom pkcko a tak sem naredil slabou koncentraci a jednou sem to strikl a deficit byl v pryc = bylo to good reseni toho bych se nebal.... vapence sem tad fakt jenom trochu jenom proste spetku... voda co pouzivam, je odstata aspon dva dny..
hlina je obyc AGRO zahradnicky substrat PH 5 -7
foliacek je uplne celej zaizolovanej. jenom dve maly skviry, jak tu predni stranu prikrivam folii zj tak to uplne nedoliha postranach. nemohlo by to byt zpusobeno treba nedostatecnou cirkulaci noveho vzduchu ve foliaku? mam tam jenom malej vetracek co tam uvnit vyri vzduch...
No nechci rejt ale řek bych že to máš přelitý ten foliáček taky nic moc chtělo by to aspoň pasivní přítah a něco na odtah nebo aspoň každej den řádně vyvětrat.
A je sice dobrý že je voda odstátá vypaří se z ní chlor ale Ph ti to nespraví.

Máš vodu z vodovodu nebo ze studně?
Kripix
voda je z vodovodu a prelity to je protoze pred focenim probehl flushing odstatou vodou... prolil sem to jak to slo... foliak ma jenom prave ze pasivni pritah a uvnit je malej vetrak, nikdy sem nemel problemy s PH taklze testy doma nemam. v patek sem to nestihl tak v pondeli koupim a zmerim to je jasny...



---kyti se meli dobre, ale poslednim tejdnem to zacalo:
Já sem taky jel 3 sklizně bez úpravy vody a všechno bylo cajk pak jako by to začali ve vodárnách nějak zvyšovat (PH) a všichni měli problém neznáš tu reklamu na vetšině uzemí ČR je TVRDÁ VODA !!! Na tej poslední fotce je to možná vidět takový žlutý vrchy. Ale ty spálený místa budou něčim jinym možná od světla jak vysoko máš lampu? Teplotu měříš právě že tam neni dostatečnej odtah muže tam nastat skleníkovej efekt a takhle to propálit.

Eště k tej vodě bylo to tim že z vodovodu tekla kolem 7,5 když sem dal AHčka snížili to na únosnou hranici ale pak se něco posralo a už to chtělo kyselinu.
btw dobrá tabulka příjmu živin v zavislosti na PH http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=153920
Kripix
no jako tedkom sem zjistil ze mam kurevsky tvrdou vodu to asi znamena ze ma vysoky PH?lampu mam aspon 15 cm a je ofukovana a je to jenom 125 Blue takze ta to asi nespalila, strikam jenom za tmy. teplotu merim u urovni vrcholku a drzim ji optimalni(kolem 28 st.) parnik sem udelal aby tam, prave byla dobra vlhkost(kyti valej jak pes, akorat se dotoho neco vloudilo) ale asi zmenim pasiv aktivni pritah...
schvalne zkusim zase zalejvat magneskou(perlivou vodou - mam sni dobry zkusenosti) a uvidim...
dnes skusim enzimy...
este nejaky nazory ci navrhy???
Jj 125dváca blue by neměla tolik pálit, stříkat to mužeš aj za světla to je hodně stará fáma že na listech vzniká přes kapky lupa. Co by se potom dělo když venku zaprší :frog:
lxr23
Kroutěj se mi a usichaj listy na kytkách jsou tak 3 tejdny v růstu pod zářivkama a hnojim biobizz root a biobizz růst. Nevíte čím to je copak jim chybí
tipoval bych na prehnojeni a svilusky
řek bych že to máš přelitý jak je na tom substrát ?
No svilušky taky, tady máš něco jak na ně http://grower.cz/forum/showthread.p...t=%2Bsvilu%9Aky
space.pussy
Jenom doplním můj postřeh k tomu, co tady již bylo řečeno:

Spodní list vykazuje i známky špatného pH / přelití. Spíš se přikláním ke špatnému pH, protože po přelití by sice uvadaly, ale neřekl bych, že by schly tímto způsobem; tezi špatného pH navíc potvrzuje ?třetí? list z vrchu, na kterém je badatelný lockout. Taky nízká vzdušní vlhkost a přehnojeno. Řekl bych ale, že tyto problémy nebudou tím kamenem úrazu, majícím na svědomí to úplné seschnutí listů.
hele,asi z toho mas hlavu jak nafukovaci balon.mas to prehnojeny,vlhkost je mala to je jasny.prelitej substrat sice na fotce je,ale to nebude hlavni kamen urazu.Ph asi taky nebude hrat velkou roli.je to hlina a urcite nebude Ph nejak mimo rormal.svilusky tam pravdepodobne jsou.prestan hnojit.kolikrat a v jakych intervalech jsi to hnojil?ten root stimulator zatim staci.obcas to postrikej at se zvedne vlhkost a eliminujou se svilusky. spaleni od usporek se nemusis bat.
Celller
Ja bych ti poradil, asi novy kytky, je to na tobe, jinak na PH davat pozor, zvysit vlhkost a nejvetsi pruser sou tady ty svilusky, ty listy schnou kvuli tomu, jak je poskodili, kup si Svilustop, to je jak je podle nazvu uz jasny postrik na svilusky, a uvidis, nejhorsi je, ze skudce a nemoci resite pozde, proc si to sem nedal driv, cau
lxr23
No nemám to v hlíně ale v kokosu udělal jsem to poprvé a moc se mi to nelíbí. ¨Jinak ph by ,mělo být ok držím ho kolem 6 a svilušky jsem tam nenašel ale každopádně dík za rady
Svilušky jsou ty světlí tečky v listech. Nabodávaj je a vysávaj z nich štávu. Koukni se zespod listů pod mikroskopem nebo pod lupou.
hell
jsem taky v kokosu a jsem na tom podobne :
ZDE

Nestoji ti to ve vode ? kokos nejde prelejt pokud ma voda kam odtekat,jestli ne mohli by ti hnit koreny
Midloch
Prosím o radu,aktuálně jsem objevil plíseň na palicích v jednom boxu, v druhém boxu (matkárna jsem na listech objevilo něco ,čemu bych nechtěl říkat plíseň).Už jsem po odborné konzultaci aplikoval kuprikol.

Jedná se o genetiku Himalaya Gold
Midloch
Tak jsem si pánové říkal, jestli to je plíseň prachová?(Čekám stále na vaše rady a konzultace:)že bych mohl použít germicidní zářivku UV-C.

Nebo jestli by na bakterie vystačilo horské sluníčko,tuším koupené ještě za komárů,,Taky to má UV,ale nejspíš se nebude jednat o C:rolleyes:
Kripix
takze jakto tak vypada, tak tento problem byl zpusoben nedostatecnou cirkulaci a obnovou cersveho vzduchu..do parniku jsem zavedl vetsi a hlavne aktivni pritah a problem byl vyresen
--doufam ze toto rozreseni pomuze i dalsim pestujicim spoluobcanum...
Midloch
myslím,že máme společný problém!!Koukni na můj problém myslím,že by to mohlo být totéž!
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=34672
ANUBIS
Potrebuju poradit pls...mam problem s listy krouti se nahoru ale docela dost..

Myslel sem ze je to pH spis kyseli tak sem tam pridal trosku vapna fakt malo a docela se narovnaji ale potom se zase ohnou a nahoru se ohibaji prosim vas a jenom spicky nevite co s ni je??

jo a hnojivo sem vysadil
ANUBIS
tady sou fotecky
Mr.MEN
A čemu to vadí. Chci říc že jestli se s ní neděje nic jiného tak je to normální. Teda aspoň podle mě. Děje se s ní něco jiného? Vypadá zdravje.
ANUBIS
No nic jinyho ne mozna to docela spomalilo rust ale asi je to vrozeny spodni listy to nemaji..
space.pussy
Já bych řekl, že jim dost nakládáš, mně tohle dělaly kytí po zvednutí EC. Trošku uber, uvidíš, co to udělá.
ANUBIS
Ja ale nemam hydro a je pravda ze kdyz sem je ani nezalil tak se srovnali je to nejaky zvlastni..
guerilla
Jim dáváš tolik papání že z toho maj listovou erekci:D Čím je hnojíš a v jaké koncentraci? Jakou máš vlhkost? Je stálá nebo jsou velké výkyvy? Mně se toto objevilo u rapidního snížení vlhkosti. Nebo to též může být stresem z horka. Teplotu máš .. ?
ANUBIS
Teplota ok vlhkost jidriv ze je mala dla sem tam hadry nic a ted zase zadna..papkat jim uz ted nic nedavam ale papkali polovicni kristalo 20 ml 1x denne ...

Listova erekce:):):)
ANUBIS
tak a ted se drzte zase problem koukněte se na foto ale vůbec netusim co s tim je mam podezreni na nedostatek zinku jinak preliti ani malo vody to neni... a postihuje to jenom hortejsek rostliny

Jo a udelali mi i to i dalsi rostlinky

Mel sem s tim uz driv problem ale vzdycky to bylo v malej rozmerech a pak se to uklidnilo a ted uz to fakt vypada blede
ANUBIS
Prelita neni na 100% vecer sem ji nezalil a rano tohle jinak nehnojim ale jestly se kristalon skoro tejde drzi v zemi tak je to mozny ale to uz mi problemi moc nedela spis ty sveseny listy,,,
Mr.MEN
Ale to kytka dělá že na noc svěsí listy protože odpočívá...
ANUBIS
to doufam ale uz je zase happy...a nechapu proc to delaji jenom horni listy a takle brutalne??
Melon
Moje listy se začali kroutit schnout a misty se lesknou pls hepl.
berrea
ne, že bych se v tom až tak vyznal, ale co nejdřív zkusit jenom odstřihnout ty postižený části listů?

než to začneš řešit nějak drastičtějš
Midloch
Odstřihnutu,aplikován kuprikol a pěstírna vysvícena 20minut horským sluníčkem,po 20 minutách tam tak smrděl ozón,že žádnému bacilu by se tam určitě nelíbilo:rocket:
ANUBIS
uz to udelala zase ale v mensim rozsahu protoze jsem trosku skratil periodu a dela to vzdycky az nakonci periody celou dobu je v poho a na konci se svesi co s ni je?
MEDICINEMAN
uz ma toho svetla dost, asi tam mas malou vlhkost
ale horske slunce=UV z toho pline redoxneoxidacni sok pro rostlinu uvolneni protonu (H+) z bunek a snizeni pH u korenu=zmena prijmu prvku....rikal jeden typek co rozumi rostlinam
Co?
je to jasnej nedostatek určitého prvku, ted si to z hlavy nepamatuju
tady to jistě najdeš http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=22499
ANUBIS
No ja na to koukal a tim to teda rozhodne neni vyhral MEDICINEMAN pac ma asi pravdo vlhkost neudrzuju a svetlo to nevim ale je to mozny skratil sem periodu o 2 hodiny min a uz je to v poho..
guerilla
jako bych to s vlhkostí neříkal:rolleyes::D
Midloch
Já samozřejmě měl kytky venku osvicoval jsem pěstírnu,pokoušel jsem se jí vydenzifokovat.jinak snad plíseň už nebude mám pořád zaplou ventilaci načež se mě začli kroutit trochu listy!Malá vlhkost,tak se snažím zvlhčovat rozprašovačem
ANUBIS
Jako ze bych se mel za to stydet ze tam nemam vlhkost nebo to neni vlhkosti??
grosancho
Cim to muze byt? ---
Možná teplota. Kolik máš v Boxu?
grosancho
20,1 - 29,4, ale prumer. okolo 28...
dokktor
co to tak trochu rozepsat?
http://grower.cz/pestovani/navody/...-hnojeni/7.html
je to 100% tím, že se neco posralo ;)
grosancho
OK, hnojeni Metropem - zatim Root Stimulator, Calgreen + MR1, EC 0,67 , rezy rostou dnes 2. tydnem, PH 5,7 - 5,8 , Teplota v noci 20-21, teplota ve dne 28-29, svetlo MH 600W - 90cm vzdalen, system Grotank GT 100, Vlhkost ve dne 40RH, noc 80RH...
Midloch
Hnojíš,vypadá to jako by jsi hnojil trochu povíc:))A ta zem taky nevypadá nějak svůdně!Co ph hlídaš nějak?
milo185
jedno znacne vela hnojiva...
milo185
vsimol som si ze tam mas upornu ziarivku....zle...vymenit
ANUBIS
ty si zle prosim te ani se neozivej....tady se jede pod usporkama normalne a ty mas kecy no koukej to smazat...
grosancho
Z ničeho nic se to začlo zlepšovat a nové listy jsou už tmavě zelené,, čím to mohlo být?? PH 5,9, vlhkost 45RH den, 75RH noc, EC 0,68, nerozprasuju,,, predtim PH 5,8, vlhkost 40RH den, 75RH noc, EC 0,78, rozprasoval jsem H20 kvuli vlhkosti, ... teplota snizena o 2 stupne ve dne i v noci...

EDIT:
Nebyly to známky přehnojení?...
Nebo teplota...
dvojka-trojka
grosancho: a co Ph??? nelítalo Ti to v tom NFTčku??? Jakou máš doma vodu, tvrdou, bo měkkou????

23
grosancho
když jsem míchal nové PH tak sem to míchal přímo v Grotanku protože nemám náhradní nádrž,, PH bylo na 2-3 minuty 4-5 než se usadilo (promíchalo s ostatní vodou v Grotanku) na 5,8 jinak ne-e,, PH držím mezi 5,7 - 5,9,, voda tvrda :(,, koukam ze to je i na jednom listku kytky v hline,, (stejna mistnost)
dvojka-trojka
řekl bych, že to může být šok z kolísání Phčka, proto jsem se ptal, jak moc Ti to tam lítá, protože já mám to malý NFT (20L) a tam to lítá jaxvině, takže se to tam ani pořádně nedá srovnat (to bys to musel kontrolovat co 2-3 hodiny) a na kytkách to bylo vždy trochu patrný, právě na barvě listů.......

23
grosancho
Myslíš že za to může to zakolísání PH při výměně roztoku? Jinak PHcko se mi docela drzi,, pouzivam PH Down od GHE a srovnávám jednou za 2 dny o 0,1 stupen .. muzes poslat foto listu?
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od grosancho
Myslíš že za to může to zakolísání PH při výměně roztoku? Jinak PHcko se mi docela drzi,, pouzivam PH Down od GHE a srovnávám jednou za 2 dny o 0,1 stupen .. muzes poslat foto listu?

musím se podívat doma do compa na nějaký ty fotky, ale když Ti to lítá jen takhle málo tím Phčkem to asi nebude, protože mě to v tom malém lítalo i z 5,5 na 6,5 během 24 h, což je dost rozdíl oproti Tvejm 0,1 za 2 dny, takže to bude asi někde jinde problém.........

23
fany29
tak to já ten supercit nepoužívám,jinak hesi OK.ale ozvy se jestli ti to pomohlo čus
iceCube
mám něco podobného poraďte prosím, dělají se mi takové hnědo-žluté fleky na listech a některé se začínají kroutit a schnout, viz. foto, teplota kdyz sviti kolem 25 a kdyz je tma kolem 16, ph sem zacal upravovat az ted a je kolem 5,8-6,2... Aplikoval jsem teď také Plagron roots do zálivky i do postřiku... Děkuji za rady co by to mohlo být a jak se toho zbavit... díks
iceCube
mám něco podobného poraďte prosím, dělají se mi takové hnědo-žluté fleky na listech a některé se začínají kroutit a schnout, viz. foto, teplota kdyz sviti kolem 25 a kdyz je tma kolem 16, ph sem zacal upravovat az ted a je kolem 5,8-6,2... Aplikoval jsem teď také Plagron roots do zálivky i do postřiku... Děkuji za rady co by to mohlo být a jak se toho zbavit... díks
mydena
Nejspíš Přehnojeno.Jak jsou kytky velké a pod jakou wattaží?
iceCube
Hnojit jsem jeste nezacal, jsou to rezy, zasazene v pude asi 4 dny, v plagron roaylty mixu, řezy jsou staré cca. 3 týdny... a jsou pod 600w...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma