Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Máte ochranu proti přehřátí lampy? Tepelná pojistka.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 17

Nevratna pojistka s moznosti umistit cidlo prakticky kamkoliv.Je dobry ji mit nastavenou okolo 70stupnu coz je tak akorat k pridelani cidla na kryt lampy.

http://www.metra.cz/html/cd/data/17/ces/term_cz.htm


Jinak nezapominejte na to ze pokavad se takova pojistka vradi na privodni vodic vybojky to neni nejspis optimalni reseni protoze tyhle pojistky byvaji na napeti 250V ale kdyz vybojka startuje leze tam 3500-5000V tak bacha na to.Pojistku je treba vradit na privodni draty k tlumivce je jedno na kterej.Jinak co se tyce toho jesli jde pouzit tu stavebnici na lampu 400w tak to bych moc nedoporucoval protoze ta lampa nezere ve skutecnosti 400w ale prej asi 430+tlumivka ktera bere dalsich asi 50w coz je dohromady nejakejch 480W.Bylo by to na hranici povoleny zateze coz neni nikdy dobry..V nouzi by se to ale pouzit urcite dalo.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 04-10-2005 v 21:25 PM

Old Post 14-07-2005 v 09:26 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krypto
Stálý Člen

Karma uživatele Krypto - 73% PěstitelskáKarma uživatele Krypto - 73% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 172 

Příspěvek č. 18

mam použít tepelnou pojistku na 50W mam dvě ...
piště prosím PM

Old Post 04-10-2005 v 20:48 PM
Krypto je offline   Profil uživatele Krypto   Find more posts by Krypto   Foto galerie člena Krypto   Click here to Send Krypto a Private Message   Add Krypto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 19

Krypto - jestli mas vybojku 50w tak bych ji tam asi nedaval..Nevidel jsem ji sice svitit ale myslim ze zase tak moc hrat nebude narozdil od 400w ktera ma 450 stupnu provozni teplotu..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 04-10-2005 v 21:22 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krypto
Stálý Člen

Karma uživatele Krypto - 73% PěstitelskáKarma uživatele Krypto - 73% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 172 

Příspěvek č. 20

hum...aby mi nechytla skřín...

Old Post 04-10-2005 v 22:03 PM
Krypto je offline   Profil uživatele Krypto   Find more posts by Krypto   Foto galerie člena Krypto   Click here to Send Krypto a Private Message   Add Krypto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 21

Krypto - chtel jsem tim rict ze na 50w vybojku ktera by nemela hrat tak moc bych ja osobne tepelnou pojistku nedaval.Asi jsem to napsal malo srozumitelne.Vsim jsem si toho kdyz jsem to po sobe cetl...

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 04-10-2005 v 23:20 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 22

Já bych tepelnou pojistku použil v každém případě. Že mám "jen" 50W výbojku neznamená, že se mi tam někde nemůže vyloupnout třeba nějaký velký přechodový odpor a bude se to někde žhavit tak jako tak. S tím nemá wattáž lampy moc společného. Prostě pokud v okolí pojistky stoupne teplota nad nějakou hranici, je záhodno vypnout proud...

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 04-10-2005 v 23:57 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 23

Deda Mraz ma pravdu..Urcite je lepsi ji pouzit v kazdym pripade.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 05-10-2005 v 00:07 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
THCz
Nový Člen

Karma uživatele THCz - 7% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 23  

tepelná pojistka Příspěvek č. 24

Mám to pořešené jinak.
Mám lampu i ventilátory na jedné fázi a ventilátory jsou 4 x paralelně 220v . Stačí i dva, ale sichr je víte co. ( Pasivní odtah ). Taky tam dělají fajn podtlak.
Kde nic není, nemá se co pokazit.

Old Post 30-12-2005 v 19:58 PM
THCz je offline   Profil uživatele THCz   Find more posts by THCz   Foto galerie člena THCz   Click here to Send THCz a Private Message   Add THCz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 25

THCz: a v čem spočívá nějaká ochrana proti požáru?

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 31-12-2005 v 01:30 AM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
THCz
Nový Člen

Karma uživatele THCz - 7% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 23  

v čem? Příspěvek č. 26

Lampa se ničeho nedotýká a je umistěna v prostoru na kovovém řetízku. Jel jsem ji 100 hodin bez ventilátorů a teplota sice vysoká ale požár se nekonal.

Veškerá hw elektronika je montlá na azbestové desce tak požár taky nehrozí.

Jak už jsem psal tak lampa i 4 x 220v ventilatory paralelne jsou na jedné fázi. Můžou shořet i dva a kytkám to nic neudělá.

Prostě se nemůže stát že by lampa svítila a nešly ventilátory.

Zkošební provoz 4 roky.

Říkám tomu pasivní ochrana.

Zdá se mi to lepší než bezvýhradně věřit jedné elektronické součástce.

Za dobu provozu mi odešel jeden kond a jedna tlumivka. Ta tlumivka teda dost divoce včetně nějakého kouře až jsem se vylekal.

No a zatím jsem nevyhořel.

Zatím................

Old Post 01-01-2006 v 09:58 AM
THCz je offline   Profil uživatele THCz   Find more posts by THCz   Foto galerie člena THCz   Click here to Send THCz a Private Message   Add THCz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weider
Stálý Člen

Karma uživatele weider - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 27



nahodou som natrafil na tento dred po tom co sa mi stalo toto. Pri vysokej teplote sa mi odlepila paska co drzala odtahovu trubicu od ventilatora na 400w vyboje.

Nevaham ani minutu a kupujem 2kusky tepelnych poistiek. Jednu na tlmivku a druhu ku cool tube. Rozpinat sa bude privodna faza.

Naposledy upravil weider 29-04-2007 v 09:47 AM

Old Post 29-04-2007 v 08:59 AM
weider je offline   Profil uživatele weider   Find more posts by weider   Foto galerie člena weider   Click here to Send weider a Private Message   Add weider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 28

kam teda presne umistit tepelnou pojistku? jestlize bych ji dal nekde blizko vybojky, treba nekam ke stinidlu tak bych riskoval zbytecne prepaleni pojistky (treba 70 stupnove).Nebo jak ji deda mraz umistil k objimce tam je vyssi teplota nez 70°C ne? Opravte me pokud se mylim

Old Post 10-07-2007 v 17:06 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 29

Chtěl bych si do své budoucí skříně dát tepelnou pojistku, ale vůbec nevím jak vypadá její zapojení. Četl jsem, že se nesmí pájet a podle obrázku je to pojistka s kabílkem po každé straně. Davá se do nějaké krabičky, nebo se dá na kabel a spoje omotají třeba izolačkou?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 08-10-2007 v 08:36 AM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 30

rastajohn: změř si orientačně teplotu prostředí, kam chceš pojistku umístit a pak si kup podle toho pojistku s odpovídající hodnotou.

Calzone: zkus elektrikářskou čokoládu. A bacha, pokud má pojistka kovové tělo, tak to je při provozu živé a musíš proto navíc zabránit dotyku s uzemněnými částmi lampy!

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 05-12-2007 v 08:24 AM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 31

Jak to máte zakrytovaný? Mě nenapadlo nic lepšího než tu svorkovnici i s pojistkou zamotat do tuny izolačky...
Nebo by to šlo napevno připájet a hodit pod smršťovačku. Ňáký další návrhy?

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 05-12-2007 v 09:15 AM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 32



Erixon:
přesně tatáž otázka by mě zajímala taky. Já jsem si koupil nevratnou i vratnou pojistku a nenapadá mě to zapojit jinak než přes čokoládu + kupu izolačky. Řekl bych, že čidlo vratné pojistky se dá mnohem lépe uchytit, protože na tom čidle jsou předělaný dlouhé ohebné dráty podél, kdežto nevratná je z neohebných drátů sestavené do přímky, z nichž jeden je odost delší, takže ho budu muset zastřihnout, aby mi to šlo krásně do čokolády.

Umíštění mám řešeno tak, že vede do skříně přívodní kabel, u stropu je oko z toho přívodního kabelu, na ně bude čokoláda s nevratnou pojistkou a bude to přidělané k vršku cooltube. Dále to vede do horního patra k jističi. Mám vyzkoušené, že těch 72 stupňů bude po vypnutí ventilátoru za cca 6 - 8 minut (v závislosti na umístění od ohniska) od zapnutí výbojky.

Akorát budu muset nějak ještě vymyslet jak to k té cooltubě přidělám, zatím jsem tam měl jenom čidlo teploměru přelepené izolačkou.

Jinak na to pájení bacha, nevratnou pojistku by si mohl tak vyhodit na vždycky.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 05-12-2007 v 12:33 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:14 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0430380 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív