Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Máte ochranu proti přehřátí lampy? Tepelná pojistka.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5
Autor
Téma 
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 65

Mam nakoupeno a o vikendu se bude kutit, uz mam v hlave co a jak, takze se na to vrhnu, udelam s par pojistkama pokusy a hodim to sem.
1. Nezjistoval ;-) mam 600W a jedu jeste dnes dokoupit nejake pojistky navic na przneni ;-) takze kolik by mela mit Marde na 600w zarovku?
2. Ten metr navic jsem myslel tak, ze jak pises ty svuj postup, tak cele ano, az na to ze misto aby byla pojistka v kabelu prdluzovacky a ja cpal prodluzku ke svetlu tak vytahnu z prodluzovacky pres ty cokolady tak metr kabelu, hnedy 1,5, te same co je uvnitr prodluzky a tu pijistku umistim k lampe, ale prodluzka zustane vzadu u predradniku. Koupil jsem navic 4m ( pro sychr ) tohodle kabliku, rozumis mi jak to myslim. ?

Old Post 14-10-2015 v 14:11 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 66

No napětí máš 240V, tak pro příkon 600W potřebuješ proud nejméně 2,5A, a musíš mít rezervu na nabíjení kondíků v tom elektrickém předřadníku, takže se dívej nejméně po 3A, ale s pojistkou na 3,5A nic nezkazíš!

Old Post 14-10-2015 v 14:38 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 67

Diky, cenna rada. Vubec netusim na kolik mam ty svoje co uz sem koupil, doma juknu. Pri nakupu novych se budu ridit tvoji radou.

Edit : 10A, je to v cajku.

Naposledy upravil Nijura 14-10-2015 v 15:46 PM

Old Post 14-10-2015 v 14:41 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 68

Metr navic nevadi pokud nebude mezi predradnikem a vybojkou (tam je vzdalenost dulezita).
Na ty pojistky bacha... jedno je odporová zátěž a druhá indukční (u sodíkový výbojky musíš počítat s idnukční zátěží)... např pojistka na 5A odporové zátěže už nedá 3A indukční. Daj se sehnat myslim i termopojistky (odporová i tepelná zároveň) ale nikdy sem nezkoušel tak nevim jak je to spolehlivý.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 14-10-2015 v 21:38 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 69

S tou dylkou kabelu od predradniku k lampe vim, cim delsi tim to hur startuje. Prave diky ty indukcni zatezi sem kupoval tu rozvodnici, klasicky spinacky to nedavaly.

Old Post 15-10-2015 v 09:41 AM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 70


Ahoj všem,
tak sem se tedy k tom dokopal a sestavil si taky tepelnou pojistku. Proč?
Jednoduchý...Lampa umí vytvořit poměrně slušné teplo a kdyby náhodou vypadla ventilace, nechci vyhořet. Sice mám tepelnou pojistku i v rozvodnici, která v případě požáru odpojí celý stan, ale rozvodnice je mimo stan a nechci čekat na to, až bude hořet celý stan :-)
Pročetl co se dalo, radil se zde se zkušenějšími growery a toto je výsledek :

1. pojistka je tepelná, nevratná na 70C s odporovou zátěží 10A
2. prodlužovačka obyč z hobby marketu 2m dlouhá
3. čokoláda standardní na průměr kabel co použiji, v mém případě 1,5
4. 2x 2m hnědého kabelu 1,5 na napojení pojistky k prodlužovačce
5. bílá smršťovací bužírka na potažení kabeláže k pojistce
6. elektrikářská izolepa

a nějaký to nářadíčko z domácí dílny.

Než sem se do toho pustil, tak sem udělal pár pokusů s pojistkou, abych byl v obraze jak se opravdu chová. Takže....když se zahřeje na teplotu 70C, tak se nerozpojí, nelupne, nerozteče...prostě nic, vzhledově zůstane stejná i když se vypálí.
Když pojistku zamotáte buď to do elektrikářské izolepy, nebo do smršťovací bužírky ( tu jsem stáhl klasickým fénem, naměřil jsem na něm pouze 56C oproti stavebnímu, kterým sem testovací pojistky vypaloval ) tak to na vliv pojistky nemá co se týká teploty příliš velký vliv, maximálně v řádu vteřin. Rozdíl však byl, když sem vypreparoval originál bužírku z jiné staré prodlužky a pojistku vložil do ní. Tam doba zahřátí pojistky stoupla o dost. Neměřil jsem to, ale řekněme, že třeba o minutu až dvě, což v případě, že je error ve stanu, je dost dlouhá doba.
Když sem teda přišel na způsob, jak pojistku zaizolovat ( vyhrála el. izolepa ), tak sem dělal pokusy jak to přeruší celý okruh i se světlem, v případě, že se pojistka vypálí. Zapojil sem okruh a na konci lampu, zahřál jsem pojistku a čekal jak se to bude chovat. Vypla se lampa, jak když vypnete vypínač. Žádný smrad, zvuk, nic.....nechal jsem přibližně hodinu vypálenou pojistku v okruhu a čekal zda se nebude něco dít a ......nic se nedělo :-) . Ted je okruh zapojen v testovacím provozu na několik hodin, jestli se to nepřehřejvá, nekroutí, nebo bůh ví co....zatim... ( Ťukám pro sychr )....nic.

Teď ke stavbě:
Vykuchal sem okýnko v prodlužce, vytáhl hnědý drát ( fázi ), štíp ho, oholil konce a na každý konec přerušeného kabelu sem dal čokoládu.
Do těchto konců čokolád sem napojil koupený kabel o stejné délce na každé straně. Kabely jsem protáhl smršťovací bužírku a tím je spojil do jednoho kabelu. Na konci obou konců jsem dal zase čokoládu a mezi ně pojistku, tu sem zadělal el. izolepou a je to. Konce pojistky se dají zkrátit dle libosti, jde to krásně kombinačkama a na vliv pojistky to nemá očividně vliv. To samé u ohnutí konce pojistky. Nevratnou sem vybral, protože mi přijde jednoduší v případě erroru ji vyměnit, než tam mít vratnou, která se po vychladnutí vrací, to se dočtete v předchozích příspěvcích tohodle vlákna, někdo to tam rozepsal poměrně hezky a logicky :-) .
Tak ještě koláž vlevo od příspěvku pro inspiraci a ať se daří kluci, snad to někomu pomůže.

Naposledy upravil Nijura 17-10-2015 v 15:53 PM

Old Post 17-10-2015 v 15:22 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:51 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5793600 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív