Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Máte ochranu proti přehřátí lampy? Tepelná pojistka.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5
Autor
Téma 
m3power
Nový Člen

Karma uživatele m3power - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 6 

Příspěvek č. 49

Chci se zeptat jak vedete ten drát k tepelné pojistce na stínítko? Jako odkud? Předpokládám s fáze vedoucí k tlumivce nebo rozvodní skříně k pěstírně.

Old Post 10-11-2009 v 10:34 AM
m3power je offline   Profil uživatele m3power   Find more posts by m3power   Foto galerie člena m3power   Click here to Send m3power a Private Message   Add m3power to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 50

Já to mám na hlavní fázi, na přívodu do celé skříně, aby se případně vyply i ventilátory, které by ten případný požár podpořily.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 11-11-2009 v 14:07 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Dotaz Tepelna pojistka Příspěvek č. 51


Mam dotaz, rozhodl jsem se upgradovat lampu o tepelnou pojistku. Koupil jsem ji v elektru a to do 75C. Muj puvodni plan byl takovy, ze v krabicce u objimky stipnu drat ( modrej ) a dam mezi nej tu pojistku, ale co resim? Pojistka je celokovova a je dlouha vic nez bych potreboval, moje otazka tedy zni: za A, muzu jeji konce ( drat ) zkratit? A za B, pokud je pojistka kovova a ja ji dam nechranenou mezi dva konce izolovaneho kabelu, tak pres ni logicky musi prochazet proud i na jejim povrchu ne? Takze kdyz se pojistka v krabicce dotkne kovovych casti tak je pruser ne? Shanel jsem na ni takovej ten plastovej kryt jak je na skleneny pojistky, ale nesehnal. Kdyz bych na to dal smrstovaci buzirku tak se bojim, ze kdyz bych ji zahral fenem tak ji odpalim ( nemam zmereno jak velky teplo je potreba k smrsteni ) a dalsi vec, pokud ji zamotam treba do el. Izolepy tak jestli tim nesnizim jeji citlivost a tedy i funkcnost. Takze tapu. Jak to mate poreseny Vy? Poradte jak ji zapojit, aby to bylo bezpecne, ale zaroven funkcni a jestli ji muzu zkratit. Diky

Old Post 11-10-2015 v 10:39 AM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 52

Zd, dráty můžeš zkrátit bez problémů.
Já sem izolaci pojistky vyřešil tak že sem na ni natáhl kousek vzduchovaci hadicky do akvárka a jelikož pojistka stojí něco kolem 10kč tak sem jich vzal víc a udělal test.
Odpojil sem ventos od cooltuby a cca za minutu se rozpojila.
Je napojena tak, aby vypla hlavní přívod do boxu.

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 11-10-2015 v 13:41 PM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 53

Diky, ta pojistka se rozpoji v tom cervenym bode? Mas ji napojenou na lampe nebo jak to myslis s tim hlavnim privodem? Ja mam rozvodnou skrin a v te mam zapojene vsechny komponenty, ale mimo stan. Chtel jsem tu pojistku napojit pod objimku vybojky, kdyby se podelalo chlazeni at se lampa vypne, to byl muj plan.

Old Post 11-10-2015 v 21:35 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 54

citace:
Původní příspěvek od Nijura
Diky, ta pojistka se rozpoji v tom cervenym bode? Mas ji napojenou na lampe nebo jak to myslis s tim hlavnim privodem? Ja mam rozvodnou skrin a v te mam zapojene vsechny komponenty, ale mimo stan. Chtel jsem tu pojistku napojit pod objimku vybojky, kdyby se podelalo chlazeni at se lampa vypne, to byl muj plan.


Pojistky jsou na různém principu. Některé jsou polysilikonové, které vlivem zahřátí změní strukturu materiálu a prudce zvýší odpor. Ty nejspíš budeš mít pojistku s bimetalovým proužkem, který je stočen vevnitř té trubičky a po zahřátí se zkrátí a rozpojí kontakt. Takže to funguje tak, že se ohřeje trubička, ta předá teplo tomu proužku a spirálka se zkrátí.

Old Post 12-10-2015 v 07:30 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 55

Dekuji za osvetu, resim kam tu pojistu dat. V prispevcich nademnou nekdo psal, ze kdyz bude pojistka na lampe a stane se pruser, tak pojistka odpoji lampu, ale predradnik tam bude dal poustet proud do toho. Tak si rikam zda to je problem nebo neni, u klasicky zarovky kdyz ti doma kiksne, tak ti taky do toho bezi proud a nevyhoris ne? Osvetlil by mi to nekdo jak to teda je? Dat pojistku na predradnik? To se mi moc nechce ......hrabat se v kabelazi, mam digi Lumatek. Diky za rady jak se s tim poprat.

Old Post 13-10-2015 v 11:15 AM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 56

Calzone to pár příspěvků výš popisuje libově

Ve zkratce - na TP, třeba přes čokoládu přitáhneš dva dost dlouhý kabely, tak aby ti dosáhly od lampy k přívodnímu kabelu pěstírny a je to. Při přehřátí lampy ti pojistka rozpojí hl. přívod proudu do pěstírny. Detaily jsou vysvětlený v odkazu.

Old Post 13-10-2015 v 12:04 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 57

No to je dobrá otázka. Pravdu díš, že když dáš pojistku mezi předřadník a výbojku, tak se bude předřadník snažit dávat maximum napětí a nevím zda je navržen na dlouhodobý provoz v tomto režimu. Nejspíš ale ano. Skutečně by bylo vhodnější odpojit celý předřadník, včetně lampy a po vychladnutí pak pustit napětí do předřadníku aby správně zafungoval zapalovač u klasického předřadníku nebo tvůj digitální Lumatic. Já osobně bych zvolil druhou variantu, ale nevylučuji že i s pouhým odpojením lampy to může dobře fungovat. Jak to ale budeš mít postavené? Já se domníval že vezmeš normální prodlužku, kterou v půlce rozpářeš a do fáze vložíš tu tepelnou pojistku. A tu prodlužku zapojíš mezi předřadník a spínací hodiny. Ty to máš zapojené nějak "amatérsky" drátem a izolačkou?!?

Old Post 13-10-2015 v 12:07 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 58

Prave ze ne, mam zasuvku ze zdi ( prekvapive ;-) ) nad ni mam na zdi prichycenou rozvodnici, tuhle : http://www.growcity.cz/produkty/rozvadec-2-4-230v a do te mam zapojeny veskery komponenty, ktere jsou ve stanu.......predradnik, ufo a vetraky, co komponent to zasuvka. Zapojeni lampy mi teda vede nasledne : zasuvka, rozvodnice, predradnik, lampa. Takze bych nejspis musel tu tepelnou pojistku propojit primo s kabelem ktery vede za A budto ze zasuvky do rozvodnice, nebo za B na privodni kabel predradniku, kterej vede do rozvodnice. A to je prave to co se mi moc nechce, lezt do original kabelaze predradniku a nebo rozvodnice, to by pak prave dopadlo tak jak rikas: ala cokolada a izolacka

Old Post 13-10-2015 v 16:44 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 59

citace:
Původní příspěvek od Zedy
Calzone to pár příspěvků výš popisuje libově

Ve zkratce - na TP, třeba přes čokoládu přitáhneš dva dost dlouhý kabely, tak aby ti dosáhly od lampy k přívodnímu kabelu pěstírny a je to. Při přehřátí lampy ti pojistka rozpojí hl. přívod proudu do pěstírny. Detaily jsou vysvětlený v odkazu.


Jj na tenhle prispevek sem koukal taky jen si to proste neumim prenest na to svoje zspojeni, tak aniz bych musel do origo kabelaze....coz jak koukam asi budu muset

Old Post 13-10-2015 v 16:49 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 60

Si nedělej kozy, vem tu tvou nově vyrobenou prodlužku s pojistkou, která přeruší fázi když bude teplo a zastrč to do rozvodnice místo lumateku a lumatek vraž do druhého konce té prodlužky! Co je na tom za atomovou vědu?!? Proč bys lezl do rozvodnice?!?

Old Post 13-10-2015 v 18:45 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 61

citace:
Původní příspěvek od Mard
Si nedělej kozy, vem tu tvou nově vyrobenou prodlužku s pojistkou, která přeruší fázi když bude teplo a zastrč to do rozvodnice místo lumateku a lumatek vraž do druhého konce té prodlužky! Co je na tom za atomovou vědu?!? Proč bys lezl do rozvodnice?!?


No jo ;-))) sem material fakt ;-) pojistku na prodluzku a je to ;-) diky ;-)))

Old Post 13-10-2015 v 19:23 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 62

Hele ta rozvodnice sama o sobě by už měla mít nějakou tepelnou pojistku jestli se nepletu. Prostuduj papíry k tomu...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 14-10-2015 v 08:46 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 63

Bene tu rozvodnici sem sice kupoval v Gshopu, ale typek co mi ji prodaval byl tak spalenej, ze byl rad, ze mi ji asi na podruhy nasel natoz aby mi o ni neco rekl :-), kupoval jsem ji hlavne proto, ze uz me nebavilo resit neustale vypaleny spinacky. Od ty doby teda klid. Ale co vsechno umi a obsahuje fakt netusim, zapatram na netu, ale jestli nejakou tepelnou pojistku ma tak predpokladam, ze kdyz ji mam mimo stan tak je mi k prdu, jestli mi rozumis. Jediny co vim je ze to ma snad nejaky jistic a stykac ci co kulu prepeti, ale nechci kecat, kouknu na net, o vikendu hodlam zbastlit tu pojistku na prodluzku tak to sem postnu. Ale jeste nez se do toho pustim zajima me jedna vec, nebude ta pojistka vadit, nebo spis vydrzi to startovani lampy? Precijenom kabely maji urcitou tloustku z nejakyho duvodu ne? A jeste jedna vec, kdyz bude jeden z tech dvou nebo trich kabelu v prodluzce o metr delsi ( kuli ty pojistce co chcu vyvest k lampe ) nebude to delar neplechu?

Old Post 14-10-2015 v 12:05 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 64

citace:
Původní příspěvek od Nijura
nebude ta pojistka vadit, nebo spis vydrzi to startovani lampy? Precijenom kabely maji urcitou tloustku z nejakyho duvodu ne? A jeste jedna vec, kdyz bude jeden z tech dvou nebo trich kabelu v prodluzce o metr delsi ( kuli ty pojistce co chcu vyvest k lampe ) nebude to delar neplechu?


1. Když jsi tu pojistku kupoval tak doufám že jsi ověřil že je na dostatečný proud. Když máš 400W světlo, tak musíš mít teplotní pojistku co snese minimálně 2A.
2. Jaký metr navíc?!? Vezmeš prodlužku z OBI, vohneš v půlce, nožem jemně rozřízneš vnější izolaci tak, aby jsi nepoškodil žádnou izolaci vnitřních vodičů. Vezmeš hnědý vodič, štípačkama z něj vycvakneš tak 4 cm délky, na obou koncích oholíš izolaci tak v délce 6 mm. Vezmeš 2 čokolády, každou nasuneš na jinej konec toho hnědýho drátu a z druhý strany čokololády tam vsuneš tu pojistku. Pak to všechno sešroubuješ aby to drželo a vedlo proud. A pak to izolačkou zaizoluješ aby nic nebylo vidět a připevníš pojistku někam k chlazení lampy, aby v případě výpadku větrání se ti rapidně zvýšila teplota na pojistce. Pak to celé zapojíš před ten předřadník a vyzkoušíš vypnout větrání. Když budeš mít štěstí, tak ti to tu lampu vypne

Old Post 14-10-2015 v 12:50 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:42 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6428240 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív