Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Calzonova 250W skříň - návrh a stavba
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Dotaz Calzonova 250W skříň - návrh a stavba Příspěvek č. 1


Zdravím, někdy po prázdninách si budu moct začít stavět svojí první skříň. Matka souhlasila a už jenom čekám až už jenom čekám na konec prázdnin, kdy mi s bráchou koupí palandu abych měl nějaké místo v pokoji a mohl tam dát skříň.

Jako největší priorita skříně však nejsou nějaké třeba ultra výnosy, ale především nenápadnost - tichost. Nikdo cizí nesmí poznat, že něco takového tam mám, takže na skříni nesmí být vidět žádné díry apod, nesmí smrdět (vonět), pronikat přes ní světlo a hlavně nesmí hlučit a toho se bojím nejvíc.

Jako wattáž jsem zvolil 250W, protože to nežere ještě tolik a myslím, že to bude pro mé potřeby stačit. Celá skříň bude rozdělená na dvě (původně tři) části, kvůli oddělení elektroniky a vzduchotechniky od vlastní pěstírny a hlavně kvůli většímu odhlučnění. Podobnou stavbu skříně jsem zde nikde neviděl a sám žádné zkušenosti nemám, takže bude ještě asi hodně co měnit.

Samotnou skříň ani díly ještě koupené nemám, takže rozměr hlavní pěstírny udávám tak přibližně.

Pěstební skříň
Skříň bude rozdělená na dvě části, jak jsem již psal. Pěstební část by mohla být široká tak 70cm, vysoká 150cm a hluboká 40cm. Vniřek skříně bude izolovaný nějakým Rockwoolem o tlouště cca 10cm.

Světlo
Na růst Metalhologenidová výbojka Philips HPI-T, na květ sodík 250W GIB Flower Spectre HPS.

Ventilace
Odtah: TD Ventilátor 250 m3/hod vedoucí z Cooltube na který je napojený pachový filtr 250 m3/hod. Vím, že by byl asi lepší trošku silnější, ale risknu tenhle kvůli nízké hlučnosti.
Přítah: pasivní. Přesný rozměr děr ze skříně mi ještě není, můžete klidně poradit.
Díry ze skříne budou dvě a budou na zadní stěně kvůli nenápadnosti.
Potrubí bude v horní části ze zvukovo izolačního potrubí ISO Flex a od CoolTube Aluflex. Jako ofuk bych chtěl použít nějaký klipsnový větrák, ale nikde jsem nenašel žádný parametry, nemůže mi někdo doporučit nějaký co nejtišší?

Zvuková izolace
Vršek Rockwool Airrock ND 100mm, pěstební část Airrock ND 60mm.

Bohužel ze stavbou skříně nemám žádné zkušenosti, ani jsem většinu těch komponentů nikdy neviděl, tak si nejsem jistý, jestli to neni celé blbost, ale snad ne, pár věcí jsem už tady prodiskutoval a došel jsem k závěru, že by to mohlo takhle fungovat. Samozřejmě ještě určitě přijde pár změn, ale kdyby to šlo nějak takhle podobně, byl bych rád.

Koupené komponenty
Skříň na zakázku - 7000 Kč
Zvlhčovač vzduchu PROFESSOR Z-14 - 499 Kč (s poštovným 526)
Mixvent TD 250
Předřadník 250 W GIB PRO-V-T - 1089 Kč (s poštovným 1319 Kč - mělo to být ale 1199 , přišlo za pouhé dva dny!!!)
Přechodka 125/100
Aluflex 125mm - 2m - 93 Kč
Isoflex 100mm - 1m - 104 Kč
Stříbrná izolepa - 173 Kč
Spínací hodiny - 140 Kč
Rychloupínací pásky
Guma na zahrádku auta 2m - 62 Kč
2X hák se závitem + 2X podložka s matičkama
Řetěz 3m
8x hák s vrutem
Noname teplo/vlhkoměr - 650 Kč
Stínidlo
COOLTUBE 125mm
- 1200
Fólie DIAMONT-A-GRO - 5m - 1300 Kč
kapátko 3ml - 10 Kč
Prodlužovák - 3m - 70 Kč (vyhozeno, zničeno)
Prodlužovák - 1,5m - 51,52 Kč (vyhozeno, zničeno)
Jistič 2A třídy C (nepoužit, je slabý)
Jistič 10A třídy B
Kryt jističe - 30,24 Kč
Kabel 3X2,5 se zesilněnou izolací (prý teda...) - 2m - 58,68 Kc
Izolacni paska - 7,84 Kč
Rockwool Airrock ND tl. 60mm - 2 balení
Rockwool Airrock ND tl. 100mm - 1 balení
Hadice na pračku 3m
2X Těsnění do dveří - P profil, 6m 200Kč
AH Final Solution - 260 Kč
Pachový filtr Home edition 240m3/hod - 1300 Kč (měří pouze 35 cm)
Klipsnový ventilátor DAVO VK 6 (280 + 156Kč)
Zvlhčovač vzduchu SPS-818 - (702 + 78Kč)
Lepící páska Patex Power Tape - 99Kč
Lišta 22x22x240mm - 2x 109Kč
Stoličkový úhel 8X - 56 Kč


Edit:
příspěvek trošku zeditován, původně jsem plánoval trošku něco jiného.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 05-01-2008 v 17:12 PM

Old Post 22-07-2007 v 04:16 AM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rory
Stálý Člen

Karma uživatele Rory - 4% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 2

podle toho co píšeš bude co se týče hlučnosti nejslabším článkem právě ta flexo trubka na vzduchotechniku, ted je těžko ti radit když člověk ani neví jak bude ta skřín v místnosti, každopádně na pořádnej pachovej filtr bude třeba pořádnej větrák (větráky) a to ti bude dělat rachot, problem kolikrát ani neni ten hukot větráčku jako spiš to že to kolikrát rezonuje s rúznejma součástma skříně (právě třeba ta trubka). Taky dej pozor na to, že když tu skřín pořádně zvukově oizoluješ tak se ti zas krapet zhorší chlazení, zas je těžko říct jestli to ve tvejch podmínkách bude opravdu akutní, ale pokud ano (a 250W už celkem hřeje) tak bude možná i třeba cooltube, ikdyž se většinou na 250W nedává. Taky je hlavě třeba si uvědomit jak moc tichou skříň teda chceš....

Old Post 22-07-2007 v 18:07 PM
Rory je offline   Profil uživatele Rory   Find more posts by Rory   Foto galerie člena Rory   Click here to Send Rory a Private Message   Add Rory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 3

Rory:
jasně Cooltube tam bude, zapomněl jsem se o ní zmínit, ale důležitý je hlavně ten nákres. Mimochodem na tom nákresu je špatný obrázek té roury, je tam použitá obyčejná aluflexka, místo zvukově izolované Isoflexky.

Ta tichost by měla být opravdu co nejvyšší, klidně si dost připlatím, ale musí to být.... bohužel (nemám to na čerňáka, ale je to podmínka a bezpečnost taky...)

Nikdy jsme tu Isoflexku neměl v ruce, takže nevím jak je to s její smrštitelností a ohebností, půjde použít od té Cooltube?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 22-07-2007 v 19:15 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rory
Stálý Člen

Karma uživatele Rory - 4% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 4

ten nákres nevypadá zle to je pravda, jenom cyrkulace vzduchu by tě mohla dělat potíž, ale to by se dalo vyřešit přemístěním větráku na ofuk na druhou stranu (případně metodou pokus omyl zjistit kam by se hodil nejlíp i vzhledem k velikosti a počtu kytek). Nutno podotknout že jsem se nikdy nesetkal s takovým odhlučněním, takže těžko říct jak moc to bude topit, ale možná by nebylo od věci dát tam ještě jeden odtah. Máš tam jeden přes CoolTube, ale možná by se tam měl dát ještě jeden mimo cooltube. Jo taky si zjisti jestli je ten RW ohnivzdornej (ty stavební bejvaji nějak upravený aby odolávali nějakou dobu i plamenům, přecejen bezpečnost je třeba). Taky jestli krapet rozumíš elektrice tak tam dát nějaký pojistky bo jistič.

Old Post 23-07-2007 v 08:58 AM
Rory je offline   Profil uživatele Rory   Find more posts by Rory   Foto galerie člena Rory   Click here to Send Rory a Private Message   Add Rory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Palec nahoru Re: Calzonova 250W skříň - návrh a stavba Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Calzone


Jako wattáž jsem zvolil 250W, protože to nežere ještě tolik a myslím, že to bude pro mé potřeby stačit.


Hmm 250W stačí provlastní spotřeby každému.....
jinak nic co by vybočovalo z řady.

Old Post 23-07-2007 v 11:15 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 6

Je to dobré všecko podle mně až na : volil bych silnější odtah ( ufon 275 m3/min, momentálně ho mám taky a nejde vůbec slyšet), hlavně nic nervat do korpusu skříně protože je to jak subwoofer pak, všechno je nejlepší pověsit.A na ten rockwool určitě musí přijít nějaká agrofolie nebo bych celou skříň "vyzdil" sololakem ponevadz rokvul sám o sobě dost pohlcuje vlhkost nicmene jako zvukova izolace je to dobra volba.Tos tak nejak

Old Post 23-07-2007 v 12:11 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rory
Stálý Člen

Karma uživatele Rory - 4% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 7

jo RastaJohn má recht: chytřejší by bylo dát tu RW izolaci až zvenka skříně a pak jí polepit třeba tapetou aby zapadla opticky do místnosti, než to cpát dovnitř, určo se vyhneš problémům s vlhkostí i plísněma-ikdyž tendle RW (izolační) bude napuštěnej něčim hydrofobním, nebude tedy nasávat vlhkost tak snadno jako RW se kterým se groweři běžně setkávají (teda jako s pěstebním mediem)

Old Post 23-07-2007 v 15:14 PM
Rory je offline   Profil uživatele Rory   Find more posts by Rory   Foto galerie člena Rory   Click here to Send Rory a Private Message   Add Rory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krivkin
Stálý Člen

Karma uživatele krivkin - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 135  

Příspěvek č. 8

zvenku je to dobrý dát zejména z toho důvodu, že to nijak nezmenší pěstební prostor...
citace:
Původní příspěvek od Rory
jo RastaJohn má recht: chytřejší by bylo dát tu RW izolaci až zvenka skříně a pak jí polepit třeba tapetou aby zapadla opticky do místnosti, než to cpát dovnitř, určo se vyhneš problémům s vlhkostí i plísněma-ikdyž tendle RW (izolační) bude napuštěnej něčim hydrofobním, nebude tedy nasávat vlhkost tak snadno jako RW se kterým se groweři běžně setkávají (teda jako s pěstebním mediem)

Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

Old Post 23-07-2007 v 15:40 PM
krivkin je offline   Profil uživatele krivkin   Find more posts by krivkin   Foto galerie člena krivkin   Click here to Send krivkin a Private Message   Add krivkin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 9

Moc děkuji všem za připomínky, máte u mě karmu.

Abych se přiznal, tak z toho hluku mám skoro noční můry, takže proto taková zvuková izolace a šetření na výkonu u ventilátorů.

Docela mě ale uklidnila jedna moje myšlenka a to ta, že si první udělám tu odhlučněnou skříň, otestuju v tom zavěšenýho sunona co se týče hluku a podle kvality odhlučnění toho se pak budu moct rozhodnout, který větrák si budu moct dovolit. Já doufám, že to bude TD 250. Pokud ne, budu muset risknout to TD 160 a případně doukoupit další na přítah.

Ten Rockwool je nehořlavý a prodává se v různých tloušťách a je ho dost druhů, takže docela super materiál. Otázka ovšem je, jestli bude stačit těch 10cm....

Také tím Rockwoolem asi nějak omotám ventilátor, to by mělo taky dost pomoct.

Jinak fólie tam samozřejmě bude. O té plísni jsem zatím nepřemýšlel, ale nějaký nátěr na to, nebo něco by mohlo existovat.... díky za tip.

Ven si tu izolaci ale dát nemůžu, nějaká tapeta na tom, to by už nebylo tak nenápadný a myslím, že by to bylo i dost pracný, aby tam nebyli boule a tak.

No a izolace zevnitř ani tak nezmenší prostor, když s tou izolací člověk počítá a koupí si o to větší skříň. Ale já se spíš začal bát hloubky skříně, protože ty nebývají tak hluboké aby tam bylo dost místa i bez 20 cm a byl to běžný nábytek do bytu, nebo se pletu? Jaká myslítě že by mohla být minimální hloubka u této skříně?

Můj velký problém je, že jsem absolutně nešikovný a pesimistický, tipuju, že na to vyhodim tak 2 tisíce jen tak do vzduchu, než se mi to podaří zprovoznit.

Mimochodem nechápu, že tady nemá nikdo takovou potřebu to tlumit, docela vám závidím, jinak bych se s tim totiž vůbec nesral.

Takže ještě jednou děkuji za vaše komentáře, pomoc potřebuju.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 23-07-2007 v 17:12 PM

Old Post 23-07-2007 v 17:06 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rory
Stálý Člen

Karma uživatele Rory - 4% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 10

ještě bych měl takovej dotázek, kam vlastně povede odtah??

Old Post 23-07-2007 v 17:31 PM
Rory je offline   Profil uživatele Rory   Find more posts by Rory   Foto galerie člena Rory   Click here to Send Rory a Private Message   Add Rory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 11

Díry na vzducování budou na zadní stěně a ta skříň bude normálně v pokojíčku. Jedna ve spodní části a jedna v horní. Zajímalo by mě, kolik tak bude muset být ta skříň od zdi, aby to fungovalo jak má. Bude stačit 5cm? Nebude to hlučit o zeď na tak krátkou vzdálenost? A co tloušťka těch děr, kolik myslíte že bude optimum? Pokud budou malé, tak tu bude asi víc hlučet a když velké, tak to zase nebude tlumit ta izolace, takže najít nějaký střed...

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-07-2007 v 17:52 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rory
Stálý Člen

Karma uživatele Rory - 4% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 12

no jestli pujde ten horkej vzduch zas do tý místnosti a čerstvej pujde taky zas jen z tý místnosti, tak to si myslim že s tou teplotou to bude docela boj, hele dej se do stavby a uvidíš sám todle tady nevyřešíme jen z nákresu, postav tu skřín s izolací a skus to tam přeměřit teploměrem, do tý doby tady akorát tak budeme tlachat

Old Post 23-07-2007 v 18:29 PM
Rory je offline   Profil uživatele Rory   Find more posts by Rory   Foto galerie člena Rory   Click here to Send Rory a Private Message   Add Rory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 13

Rory:
jasný, bohužel jinde ten vzduch čerpat/vypouštět nemůžu. Uvidím no, ale zas tak pesimisticky bych to neviděl, hold bych v nejhorším grow v létě vynechával...

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-07-2007 v 18:35 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Macek001
Stálý Člen

Karma uživatele Macek001 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 14

Ahoj Calzone. Sat a vyfukovat do jedne mistnosti bude problem. Mne takhle vytapela 250W mistnost ve ktere jsem netopil o pet stupnu a v mistnosti vse plesnivelo jaka tam byla velka vlhkost (nekdy se skrz mraz oknem vetrat neda stale a pestirna je solidni generator vlhkosti).

Co se tyce odtahu, dal bych ten pachac pred ventik. TD snaze prekonava odpor v sani, jak ve vytlaku.Rozhodne bych v takovym systemu volil TD 250, 160 by byla slaba. Nejidealnejsi by bylo dat pachac jeste pred cooltube, pokud by to TD utahlo, nevim jak bude pachaci prospivat teply vzduch z cooltube. Navic bych neveril tomu, ze v takovym uzavrenym okruhu mistnost-skrin-mistnost ten pachac vychyta vsechnu vuni, ale treba jo, zkusenost s tim nemam. Jo takhle kdyby byl pobliz nepouzivany komin....

U sani podle me muze zase delat problem tlumic hluku. To uz by asi chtelo mensi ventik na pritah, bude to myslim klast vzduchu trochu odpor. Napred bych ten tlumic zkusil vynechat. Jinak jak bylo receno rozmyslet, postavit a pak ladit. Az v praxi vychytas slaby mista - umisteni ofuku atd.

Vysku skrine bych se snazil mit co nejvetsi. Planujes 120. Stinitko se zavesem ti vezme 30cm. Dalsich 30 cm mezi lampou a vrsky. Kvetinace nebo v cem pojedes dalsich 20-30cm. Zbyva ti 30-40cm na kytky. Ve SCROGu bych se toho nebal, ale klasicky by ti to nahodou prerostlo a nenaskladas to tam. Cim vetsi objem pestirny, tim lepe se to chladi a je tam stabilnejsi klima bez vykyvu.

Old Post 23-07-2007 v 21:18 PM
Macek001 je offline   Profil uživatele Macek001   Find more posts by Macek001   Foto galerie člena Macek001   Click here to Send Macek001 a Private Message   Add Macek001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Macek001
Stálý Člen

Karma uživatele Macek001 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 15

Jeste k te Metle 250W, pokud ji koupis jinde nez v growshopu, tak te vyjde max. na 700Kc. Osobne mam Narvu s teplotou svetla 6000K a je v pohode.

Old Post 23-07-2007 v 21:26 PM
Macek001 je offline   Profil uživatele Macek001   Find more posts by Macek001   Foto galerie člena Macek001   Click here to Send Macek001 a Private Message   Add Macek001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 16

Macek001:
Díky za přínosný příspěvek.

S tou výškou máš pravdu, budu muset zvolit ještě větší. Dejme tomu 150cm? Víc nevim jak bude možné, protože ty patra + 20cm izolace něco zabere. Zítra budu muset nějak propočítat odhadovaný výšky pater.

S tou ohřátou místností vím, že je to blbý, ale neřikej mi, že tu má každý odtah do komínu, podle mě má tak 80 % lidí skříň normálně doma v paneláku. V zimě by se ta teplota dala asi kompenzovat snížením výkonu topení v pokoji.

Pokud je ta větší síla v sání opravdu znát, tak by asi bylo dobré dát ten pacháč před TD, ale lámu si hlavu jak to udělat, když to bude ještě zapojený v Cooltube. Leda tím tu Cooltube jakoby prodloužit, ale to bych musel mít zase asi širší skříň.

Jasný s tí, hlukovým filtrem nepočítám na 100 %, třeba to bude v poho i bez něj. Já myslel spíš vyrobit si po domácku nějaký co funguje třeba jen tak na půl, co by tolik nebránil tomu nasátí. Každopádně první to zkusím bez něj.

Ale jak píšeš, bude to hlavně o testování. Z výplaty koupím skříň a rockwool a začnu testovat odhlčnění, potom dokoupím a dotestuju zbytek. Kdybych náhodou zjistil, že ten systém odhlučnění funguje nějak extrémně dobře, tak bych ventilaci ještě trošku pozměnil, ale zas taková sláva to asi nebude, uvidíme.

Jo a v GrowShopu nekoupím asi nic, kromě Cooltube, ta se asi jinde sehnat nedá. Nechci dávat o desítky procent navíc, jasný....

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-07-2007 v 22:04 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2755990 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív