Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Calzoneho první grow
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Hlína Calzoneho první indoor Příspěvek č. 1






Takže po velice dlouhé a komplikované stavbě mojí skříně jsem to konečně zprovoznil a nezbývá nic než to vychytávat a dodělávat detaily.

Skříň:
Skříň jsem si musel kvůli potřebné větší nestandardní hloubce nechat vyrobit na zakázku. Její výška je 205cm, šířka 90cm a hloubka 71cm. Samotná pěstírna má tyto rozměry: výška 150cm, šířka 75cm, hloubka 56cm. Celá skříň je odhlučněná pomocí rockwoolových desek Airrock ND tloušťky 100mm (vršek) a 60mm (spodek) a odhlučněné je to víc než dobře, za což jsem nesmírně rád, protože naprostá bezhlučnost byla podmínka mé stavby skříně. Pokud by někdo šel do stejného systému odhlučnění, udělal bych tu skříň ještě větší, aby to tam pak nebylo tak namáčklé.

Světlo:
Na růst mám metalhalogenidovou výbojku Philips Master HPI-T plus 250W a na květ si objednám nejspíš sodíkovku GIB Lighting flower 250W. Výbojku spínám pomocí předřadníku Gib pro-v-t. Výbojka je umístěna v klasické cooltube s odtahem...

Ventilace:
Dole pasivní přítah (zatím je na něm ohlá aluflexka kvůli úniku světla ze skříně, časem to snad vychytám líp) a o odtah z cooltube se stará Mixvent TD 250. Na ofuk mám klipsnový ventilátor Dano.

Vlhkost:
S vlhkostí se teďka pořád peru, pomocí ulrazvukového zvlhčovače SPS se mi přes den podaří udělat i přes 85% vlhkosti, ale dole se mi dělají loužičky a přez noc doslova kaluže, takže jsme to nakonec po všemožných testech vyřešil tak, že přes den zvlčuje SPS a v noci slabší professor. Obojí spínají spínačky a loužiček jsem se tak z 90 % zbavil.

Elektřina:
Veškerý rozvod ve skříni je dělaný z kabelů s nehořlavou izolací SiHF. Hlavní rozvod o průřezu 1,5mm2 a k výbojce 2,5mm2. Kabely jsou navíc tahané stylem aby se pokud možno nikde nedotýkaly dřeva (tam kde se desky překrývají třeba).
Původně jsem tam měl 2A jistič třídy C, ale vyhazoval se mi, tak jsem tam dal zatím 10A B a co nejdřív koupím nějaký vhodnější (stále bádám nad ideálním typem).
Po mnoho testech s vyplým ventilátorem a měřením teplot v pěstírně jsem se rozhodl použít tepelnou pojistku pouze vratnou a to na 45 stupňů, protože to minim 72 stupňů co má nevratná pojistka je fakt moc a obávám se že by zafungovala až by bylo pozdě.
Tepelená pojistka je uchycená na hlavním přívodním kabelu nad cooltube.

Fólie:
Stěny jsou z diamantové fólie a podlaha a strop (ten neni bohužel celý, neměl jsem na to nervy...) z fólie A-GRO, která mi přijde, že odráží světlo stokrát líp.

Květináče, médium:
Květináče Teku 4L a hlína Plagron Royalty Mix. Na spodku květináče menší vrsta keramzitu. Na vršek jsem vystříhl agro fólii, která krom fukce odrazu světla plní i fuknci zamezovače promočení hlíny od zvlčovačky (nemám ještě pořádně otestováno).

Hnojiva:
pojedu asi klasiku od Plagronu - Alga Grow, Alga Bloom, PH-Amyt, Green Sensation a nakonec Final Solution od AH.

Osazentsvo:
Řízky - 3X Jack Herer a 3X Sweet Killer od Guerilly.

Technika pěstění:
Chtěl jsem jet původně scrog, ale radši první naberu nějaké zkušenosti a scrog zkusim až příští grow.

Poznámky:
Je to můj první indoor, takže zkušenosti nemám žádné a tak to beru jako spíš takový experiment. Spoustu věcí na skříni ještě nemám udělanou, vychytanou, ale už jsem nechtěl tak dlouho čekat a tak to budu dodělavt v průběhu, případně po growu.

Kytky utrpěli asi docela šok přepravou - zima apod a všichni hereři byli poněkud zvadlé a oschlé (vlhkosti bylo dost ale), ale momentálně dva z nich jsou už dva v pohodě a zbývá už jen poslední povadlík a ten se snad brzy zotaví.

Je to všechno ve 4 dni růstu.

Přivítám jakékoliv rady a poznámky, nerad bych udělal nějakou zásadní chybu. Po důkladném pročtení topiků o PH jsem zvolil k zalévání PH okolo 6,5. Vycházel jsem z této tabulky.

Momentální měření:
Teplota den: okolo 27 stupňů
Teplota noc: okolo 19,6 stupňů
Vlhkost den: okolo 73 %
Vlhkost noc - okolo 80 %
Vzdálenost výbojky od vršků - 23cm

PS: Speciální poděkování patří členu Expiry, který mi dost radil se stavbou.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 04-10-2008 v 19:08 PM

Old Post 12-01-2008 v 21:14 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 2



Moc děkuji všem za karmy a super komentáře k nim.

Dneska jsem se pokusil o zastřižení pomocí techniky FIM. Bohužel po zkušenostech s FIMem co jsem prováděl na mých kytkách loni na balkóně se to moc optimisticky nevidím, ale uvidíme, třeba se zadaří.

Co se týče dotazu na přehřívání předřadníku, tak je to tak, že se uvnitř nepřehřívá. Ty fotka je poněkud zavádějící, z toho ventilátoru ta aluflexka nejde ven, nýbrž asi do prostředka prostoru za ventilátor. Co se týče tlakových ztrát, tak to ideální moc neni, ale mě jde především o absolutní nenápadnost/tichost skříně a pokud tam nasazená trubka nebyla vůbec, nebo vedla blíže k díře, tak se hlučnost zvětšila docela o dost. Samotná vrchní část se stačí odvětrávat dostatečně, takže předřadník se to tam nepřehřívá.

Ideální to v tom vršku ale neni co se týče vlhkosti (edit: no v noci 52 % to ještě neni tak hrozné bych řekl), protože samozřejmě elektrika a vlhkost moc dohromady nejdou. Když používám na noc toho slabého Professora, tak se to ale dá, u SPSky jsem tam měl docela vlhké stěny.

Co se týče uchycení ventilátoru a pachového filtru, tak to zatím nemám přesně dořešeno. Ono to totiž neni tak snadné jako ve skříni bez tak silné izolace, protože se takhle dlouhé háky nedělají a musím si je buď vyrobit, nebo si udělat nějakou konstrukci a pooložit to na to. Takže zatím to mám akorát položený na kouskách rockwoolu (alespoň to je to ještě tišší).

Docela mě také trápí jedna věc a to, že ta zvlčovačka ty kytky v podstatě zalévá a půda vůbec nevysychá. Sice zatím hnojit NPKčkem nechci, ale ta voda má asi docela vysoké PH, když je z kohoutku a ještě neni odstátá. :/ První jsem to vyřešil tou fólií na květináčích, ale také je pravda (byl jsem upozorněn), že takhle ta půda zase nedýchá a nemůže vysychat.
Pokusně jsem je teda sundal a uvidím. Každopádně mi je toho neodraženého přímého světla líto. Původně jsem tam plánoval dát bílé kamínky, mohl by to bít dobrý kompromis mezi půdou a fólií...

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 14-01-2008 v 13:42 PM

Old Post 13-01-2008 v 18:00 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hy3nA
Stálý Člen

Karma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 1129  

Příspěvek č. 3

Čus, skříň máš teda fakt pěknou a vychytanou, ale pokud si chceš zajistit delší bezproblémový chod zvlhčovačky, lej tam destilku, nebo převařenou vodu, píšou to v návodu... k+ za tu skříň

Hyena je nedotáčivá!

http://www.stop-rybam.unas.cz

Old Post 13-01-2008 v 18:09 PM
Hy3nA je offline   Profil uživatele Hy3nA   Find more posts by Hy3nA   Foto galerie člena Hy3nA   Click here to Send Hy3nA a Private Message   Add Hy3nA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 4

Hy3nA:
jasný, ideálně i s tím upraveným PH, ale ta spotřeba vody je teďka dost velká, nemám tak velké nádoby, kde bych tu vodu převařenou vodu uskladnil. Docela by mě zajímalo co přesně se stane s vodou, která se převaří, nebo nechá odstát. Odpaří se i něco jiného než ten chlór?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 13-01-2008 v 18:19 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hy3nA
Stálý Člen

Karma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 1129  

Příspěvek č. 5

Calzone: múdrý otec pravil ( jako muj), když sem se ho na to ptal a řikal sme že se snad nejdřív odpařuje ta voda, takže by tam spíš se měla zvednout ta koncentrace toho "sajrajtu" ale on řikal že pak něco s teplotou že se mění nějaký vlastnosti, takže by to fakt mělo bejt lepší po tom převaření... ale tak to je zas teorie žejo

Hyena je nedotáčivá!

http://www.stop-rybam.unas.cz

Old Post 13-01-2008 v 18:25 PM
Hy3nA je offline   Profil uživatele Hy3nA   Find more posts by Hy3nA   Foto galerie člena Hy3nA   Click here to Send Hy3nA a Private Message   Add Hy3nA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
paveha
Nový Člen

Karma uživatele paveha - 80% PěstitelskáKarma uživatele paveha - 80% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 14 

Příspěvek č. 6

Převařením vody se opravdu vypaří jen chlor a na stěnách se trochu usadí vápenec , taky se odstraní trochu vzduch , jinak se nic podstatného nestane, proto stačí 1 den nechat volně odstát a není potřeba to převařovat.

Old Post 13-01-2008 v 20:26 PM
paveha je offline   Profil uživatele paveha   Find more posts by paveha   Foto galerie člena paveha   Click here to Send paveha a Private Message   Add paveha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Scott
Stálý Člen

Karma uživatele Scott - 99% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 447  

Příspěvek č. 7

Zdravim :
Taky do zvlhčovačky použivám klasicky odstátou vodu s kohoutku ! Jednou tydne zvlhčovačk uvyčistim jako vytřu hadřikem s octem a vyčistim to protože se tma usazuje takovej oranžovej bordel !! A nemám problem na membráne žadny vodni kámen nebo nec otakového nemám !!

1.Stavba boxu HPS&MH
2.White Russian
3.Hashberry TestGrow
4.White Satin & Hashberry
5.G13Skunk
6.Scott & Outdoor
7. White Widow (SOG)
8. Space Queen & Sage (BIO)+NL (COCO) Test

A real taste ?

Grow organic plants !

True




Old Post 13-01-2008 v 21:21 PM
Scott je offline   Profil uživatele Scott   Find more posts by Scott   Foto galerie člena Scott   Click here to Send Scott a Private Message   Add Scott to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Scott! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 8

Scott & paveha:
děkuji moc pánové. Pokusím se co nejrychleji sehnat nějaký větší zásobník na vodu a začnu tam dávat odstátou a asi i s upraveným PH, protože je tím ať chci, nebo nechci zalévám.
Napadlo mě asi ideální řešení toho zalévaní zvlhčovaním a zároveň toho zbytečně pohlceného světla od hlíny.
A to, že třeba pomocí konstrukce z drátu udělám takový podstavec pro ty vystřižené čtverce z odrazové fólie. Ten podstavec by byl třeba 2cm nad květináčem, takže by půda mohla v pohodě dýchat a zároveň by se odráželo přímé světlo od výbojky na rostliny. Musela by se ale nějak dobře vychytat ta konstrukce, aby na ní byla ta fólie nějak pevně uchycena.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 14-01-2008 v 06:25 AM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyft
Stálý Člen

Karma uživatele lyft - 45% PěstitelskáKarma uživatele lyft - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 9

Čau,skříňku máš pěkně vymazlenou.Já měl zvlhčovačku(SPS 818)uvnitř boxu a lil jsem do ní jen převařenou vodu.Jaké bylo moje zděšení když se mi v nádobě zvlhčovačky začala usazovat nějaká zelená řasa i když byla voda převařená a tudíž podle mého názoru i sterilní(to nám teda teče pěknej sajrajt z kohoutku).Tak jsem dal zvlčovačku hned ven z boxu.

Old Post 14-01-2008 v 10:51 AM
lyft je offline   Profil uživatele lyft   Find more posts by lyft   Foto galerie člena lyft   Click here to Send lyft a Private Message   Add lyft to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 10

lyft:
hm zvlčovačka mimo box je samozřejmě i tak dobrá věc, na příští grow jí tam dám. Budu ale muset sehnat nejakou menší skříňku, do který bych jí dal , aby nebyla vidět. Zatím doufám, že pokud se začnou usazovat, tak půjdou dolu jak tu někde někdo radil promíchánín té nádržky.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 14-01-2008 v 13:07 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 11

Vypda to pekne..Drzim palce...

Zvlhcovacka:
Ja jsem do Profesora lil normalne vodu z kohoutku,rovnou do zasobniku,zadny wodstati nebo tak neco.Zvlhcovacka je pri pouziti "normalni" vodyz vodovou potreba minimalne jednou za 14dnu vycisti,jinak se strasne snizuje vykon membrany....
Je pravda,ze mi pred par dnama wodesla ,ale je to jenom vetracek co zne mlhu ven,tak mi to snad vymeni a nebo to wopravim...

Zvlhcovacka venku je mnohem lepsi,nejenom ze se ti neplete venku,ale muzes i lip kontrolovat hladinu vody,dolejvat atp...

Mam v planu koupit tohle:
http://www.ipshop.cz/topcom-ultraso...chu-p-1033.html
nebo
http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-66643)-zvlhcovac-vzduchu-eta-0632-90000-ultrasonicky.html

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 14-01-2008 v 13:17 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 12

Expiry:
moc hezký, ani jsem netušil, že se prodávají až takhle vychytané, možná v budoucnu někdy neodolám, teďka už mám vybráno...

Jinak co jsem zatím nepořešil je ofuk. Mám ho tam sice daný, ale nepouštím ho, protože 1) kvůli němu mi pak nejde vlhost rovnoměně ke kytkám (teďka taky nějak extra ne, ale jde to) 2) v noci s v jeho blízkosti dost sráží pára a to neni dobré kvůli elektrice.

Až se se kytky trošku rozrostou a nebude potřeba až tak extra vlhkost, tak ho ale určitě zapnu. Ale možná jenom na den.

Celou dobu plánuji udělat parní rozvod, ale zatím jse se k tomu nedostal. Obávám se taky, že pokud bych na něj foukal ofukem, tak by šla ta pára rovnou do země a tam zkondenzovala. Jaké máte zkušenosti s ofukem a zvlhčováním?

Edit:
a ten bílej povlak co se dělá na listech a po celé místnosti je tipuju kvůli zvlčovačce, že? Na obrazovce se mi udělala povlak jak od vápna. Nebude to tou neodstátou vodou?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 14-01-2008 v 14:14 PM

Old Post 14-01-2008 v 13:57 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AHM4D
Stálý Člen

Karma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 582  

Příspěvek č. 13

čau, no konečně
ne vážně, máš dobře vychytanej box, zvlášť to utěsnění+kabeláž..hele zeptám se-když stojíš u skříně, puštěnej odtah, tak neni ABSOLUTNĚ nic slyšet? bo trochu jo ale člověk neznalej by si toho nevšim? nebo zhruba procentně jak moc se zmenšil hluk?

k tý zvlhčovačce..dělalo mi to samý, furt prochcaný květníky, vlhko na podlaze..vyřešil jsem to (jak jinak) zkoušením a štelováním výkonu a časů sepnutí, ohýbáním hadice..nakonec mi jela nonstop přes den na asi 3/4 výkonu (plnej výkon fakt moc vlhko), v noci tak 2x na 15 min. sepnula..ofuk, odtah a zvlhč.zvlášť na spínačkách=možnost optimálně vychytat..dyžtak mrkni ke mě do trýdu, kup hadici a šteluj
ofuk bych jim zapnul už teď ať sílej

ten povlak bude pravděpodobně tou vodou, to jsem řešil občasnou sprchou destilkou (dochucenou phytaminem)

uff, snad jsem ti to tady moc nezasral, dyžtak PM a smáznu
ať se ti tvoje vynaložená námaha zúročí, měj se

*400W Drip..SensiStar Euforia Sk#1 2010*
**400W AEROBOX..WhiteWidow NorthernLights WhiteRussian Carnival Chronic 2008 **
***Authentic bio cannabis area´s 2008 ***
****400W Soil+Coco...NYCD Nebula BigBud Whie Widow 2008 ****
*****400W Soil+Coco...PowerPlant OrangeBud Skunk#1 Chronic 2007 ******
******Authentic bio cannabis area´s 2007******
*******První pokus 400W Soil+Coco indoor mixseeds 2007*****
Začátky outdoor 2003-2006

Old Post 15-01-2008 v 13:55 PM
AHM4D je offline   Profil uživatele AHM4D   Find more posts by AHM4D   Foto galerie člena AHM4D   Click here to Send AHM4D a Private Message   Add AHM4D to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AHM4D! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 14

AHM4D:
ahoj, s tím hlukem se to blbě odhaduje. Přes den bez pacháče když jsem metr od toho tak to je slyšet tak asi jako zvlčovačka professor, ale to se musim zaposlouchat, na 2 metry už neslyšim vůbec nic. PC mi řve tak 10X více, ale mám docela hlasité PC. S pacháčem je to ale ještě tišší. V noci ,dkyž je naprosté ticho a ulehnu do postele vzdálené asi 4m od toho, tak mám docela velké problémy se zaposlouchat a poznat jestli to běží.

Nějakému úniku hluku skrz odtah a přítah se člověk asi nevyhne, takhle jak to je je tak 3 - 5 % hluku odhaduju a s pacháčem ještě méně. Ještě malinko by to šlo jistě snížit, kdybych tam teďka dal nahodu místo toho jednoho aluflexu isoflex či hlukový filtr, ale bohužel mám nahoře tak málo místa, že jsem se zatím spokojil se snadno nandavatelným a skladným aluflexem. Kdyby to nestačilo, tak jsem se stím ještě trošku sral, ale účel to splnilo už teďka tak jsem to zatim nechal tak jak to je.

Při stavbě jsem první udělal vršek a pak spodek. Vršek samozřejmě ani trošku nestačil, hlučnost se mi snížila jenom tak na 40 % což bylo pro mě nedostačující. Takže okud někdo chce tchou pěstírnu a použije k tomu jenom izolaci ventilátoru, o odhlučnění se v žádné, případě nemůže jednat.

Uvidíte až tam nacpu pacháč, je to tam fakt tipťop, kdyby do té rockwoolové skříně někdo šel, tak jí udělejte ještě větší a hlavně dejte pozor při výběru pachového filtru, protože 250ky se běžně dělají 45 - 50 cm dlouhé a to by se vám tam nevešlo. Po důkladném hledání se mi podařilo nejmenší 250kovej filtr najít v growshopu ostrava. Má pouze 35cm ba délku.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 15-01-2008 v 14:35 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 15



Takže další aktualizace - 6. den růstu.

výška kontrolní rostliny - 18cm
teplota přes den - 23,6 stupňů celsia
vlhkost přes den - 60 %
výbojka od vršků - 16cm

Jak jste si jistě všimli, mám trošku se mi snížila vlhkost. Je to způsoběné zapnutím ofukového ventilátoru. SPS sice jede jenom na 3/4 výkonu, ale poté co jsem zjistil, že mi loužičky začli nafukovat podlahu to radši moc nepřeháním.

Jenom by mě zajímal váš názor na teplotu a výšku výbojky od vršků. Řeším totiž dilema, jestli je lepší takováhle hezká teplota a výbojka těch 16 cm od vršků, nebo jestli jí nemám dát ještě níže a tím zvýšit teplotu dejme tomu na 28 alezároveň tím zefektivnit svícení.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 15-01-2008 v 17:41 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 16

Nebezpečný zkrat ve skříni
Tak chybělo fakt pár minut a mohlo dojít k neštěstí. Přišel jsem z práce, otevřel skříň a zjistil, že jak jsem zapnul ten ofuk, tak on sice do skříně foukal, ale taky ten vzduch tahal z ze stěn no a jak byla blízko zvlhčovačka, tak to tahalo i dost páry a spínačky, kabely a rozdvojka byly mokré. Vypl jsem zvlhčovačku s tím, že půjdu pro hadr a otřu ty věci na najednou slyším takové Bzzzz......bzzzzz......bzzzzz a cítím smrad. Vypnu teda přívod elektřiny, vyndám rozdvojku co mám na spínačkách a z jedné strany byla vypálen malinká dirka. Rozebral jsem teda tu rozdvojku a viděl černou loužičku, která v podstatě spojovala plíšek z fází a plíšek s nulákem/kostrou.

Dost mě to znejistilo a taky překvapilo, že to ani nevyhodilo žádný jistič. Hold těch 10A je dost, dneska si koupím 3A C, snad mi bude fungovat a nebudou to další vyhozený peníze (mám i 2A C který mi vyhazuje jistič).

Docela by mě zajímalo co by se stalo, kdybych přišel třeba o hodinu později. Jak je hořlavá ta rozdvojka? Je samozhasitelná, nebo by mohla klidně celá blafnout? Pokud je samozhasitelná, tak je možná, že by s ta dirka za chvilku natolik zvětšila, že by už nemělo co vodit. Pokud hoří normálně, mohlo by to být sakra horší.
Tak či tak je to možná štěstí, že se to stalo zrovna teďka, protože si dám alespoň ještě většího bacha. Zatím vypínám ofuk.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 05-03-2008 v 06:34 AM

Old Post 16-01-2008 v 06:47 AM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:42 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-01-2017 - První grow - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8735830 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív