Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Hi-Tech pristup ke konstrukci Skrine
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Nápad Hi-Tech pristup ke konstrukci Skrine Příspěvek č. 1




Dlouhodobe jsem procital ruzna vlakna tady na grooweru, a ted bych rad vratil vedomosti nabite touto cestou. Jeden kolega fyzik mi udelal simulacni program v MathCADu, kdyz jsem se ptal kam mam umistit lampu do stinitka. A tahle vypada simulace pro 600W lampu kterou jsem pouzil pro pomer cena/vykon potrebne elektroniky.

Old Post 12-02-2006 v 14:29 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 2

Abych dodal vysvetleni k obrazkum:
1) schema stinitka z boku - s umistenim vybojky
2) rez ve vzdalenosti 15 cm minimalni vzdalenost kytky od stinika
3) rez ve vzdalenosti 115 cm maximalni vzdalenost dana vykonem lampy

Modre body v grafech jsou intenzita se zapocitanou odrazivosti 85%
Cervena body idelani odrazivost

Vybojka je umistena v 25.5 cm - je to idelani pozice vychazejici ze simulace

Pokud mate nekdo zajem o simulacni program nebo o celkovou zpravu kterou jsem si sepsal pro sebe, piste na mail rad je poslu.

A jeste bych rad poprosil o co nejmensi zanaseni tohoto vlakna, budu zde pokracovat v uverejnovani dalsich kroku jak na to tiim doufam ze se mi podari vytvorit kompletni navod jak si to sfouknout doma.

Old Post 12-02-2006 v 14:48 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 3

A posledni tentokrat otazka navi nekdo jak sem nahrat i jine soubory nez obrazky, hodilo by se to kvuli technicke dokumentaci ?

Old Post 12-02-2006 v 14:51 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inVALIDa
Long Vehicle

Karma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 4

musis kontaktovat carlos e ... on ti to (pokud to za to stoji) tady napráská...

normálně to ale nejde...

Old Post 12-02-2006 v 15:01 PM
inVALIDa je offline   Profil uživatele inVALIDa   Find more posts by inVALIDa   Foto galerie člena inVALIDa   Click here to Send inVALIDa a Private Message   Add inVALIDa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele inVALIDa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wad
Floutek

Karma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 645  

Příspěvek č. 5

Hoď to na jinej web a sem ho´d klidně jen třeba link (ale aby nešel přehlídnout).. doceal hledím na to co tady postnuls. Chtělo by to ostavit v praxy a změřit nějakým lumenometrem kdo ho tady na Gé. jen měl ale jinak zajímavý, fakt že jo.. K+

[size=1]

Old Post 12-02-2006 v 18:16 PM
wad je offline   Profil uživatele wad   Find more posts by wad   Foto galerie člena wad   Click here to Send wad a Private Message   Add wad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 6

Casper007 - To je super,ze jsi s tim prisel.Zrovna se pidim po vymysleni nejakyho stinitka.

-To stinitko ma pulkruhovej tvar nebo je to elipsa a vybojka je umistena v ohnisku?
-V pripade kdyz by to byla elipsa,neni mi jasny jak bys to chtel presne vyrobit..
-Rozmery toho stinitka nebo alespon pomer stran aby se to dalo vyrobit by bodly.
-Zadalsi ja si myslim,ze stinitko dokazes vyrobit jedine pro urcitou pestebni plochu a urcitou danou vysku nad kytkama.Jakmile zvednes lampu vejs je uz zase vsechno jinak.
-Jinak me by ten program samozrejme zajimal.Potrebuju navrhnout stinidlo na plochu 130X85cm..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 12-02-2006 v 19:31 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

2Jahudka Příspěvek č. 7

"-Zadalsi ja si myslim,ze stinitko dokazes vyrobit jedine pro urcitou pestebni plochu a urcitou danou vysku nad kytkama.Jakmile zvednes lampu vejs je uz zase vsechno jinak."
==No a co je v tom za problem? Stinitko prece udrzujesh furt ve stejny vzdalenosti od kytel a zvedash ho podle toho jak rostou, ne? A tim padem pestebni plocha je taky porad stejnej ctverec (obdelnik), akorat se pomyslne zveda nahoru...Nevim co je jako "jinak" :-)))


Nejtezsi bude vymyslet takovej tvar stinitka, kterej s konkretni vybojkou a s jejim spravnym umistenim uvnitr stinitka OPTIMALNE pokryje celou pestebni plochu. Proto se taky pro 600W a vice wattu zacaly delat "Wings" , ze jo :-) ...Jestli ono se tu vubec nevynalejza neco, co uz je vynalezeny. Jako spravny Cinani to akorat vobslehnem a zlevnime a zjednodusime si vyrobu (asi bude potreba nejaka matrice, forma do ktere se to vyklepe do presnyho tvaru).

Peace...:-)

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 12-02-2006 v 19:56 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 8

r-man - Trosku blbe jsem to napsal.Slo o to,ze kazdej ma jinou vybojku a kazda vybojka jinak hreje.Tudiz nemuzeme mit kazdej ve skrini stinitko stejne vysoko nad kytkama.Takze to stinitko by muselo bejt vlastne konstruovany presne pro urcitej tvar pestebniho prostoru a i typu vybojky protoze kazda hreje jinak..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 12-02-2006 v 20:05 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 9

inVALIDa: Diky za info ted mam jen tu simulaci ale casem tu bude par veci ktere bych uz nechtel rucne posila a myslim ze za to stat budou ;-)

wad: ne uplne jsem pobral co jsi napsal, buhuzel jinej web bych zatim nebral vydrz a uvidis ze to patri sem ;-). Jinak mereni prijde pote co to dostavim neboj mam pristup nejen k simulacnim nastrojum ale i k merici technice ;-)

Jahudka!: Jsem rad ze jsem se trefil, ohledne tvych dotazu:

Tvar stinitka je pul kruh presneji receno polovina trubky ;-) proto aby se dalo vyrovit snadno a "za par korun". Elipsa by mela o trochu lepsi parametry(paprsky by dopadaly vice kolmo), ale jak mi kolega rekl neni to az o tolik, a vyrobit presnou elipsu prijde draho.

Umisteni vybojky je jak jsi typnul okolo ohniska, mam priprevenej mechanizmus na kalibraci, protoze ta simulace neni uplne presna, pujde hybat s Y pozici objimky. Viz dalsi dil prispevku ;-)

Mas pravdu je to jinak jakmile das stinitko vise, od kytek vse se zmeni. 15 cm jsem zvolil jako unosnou delku mam pripraveno par triku jak odves vetsinu z tech 438 W tepla co mi tam zbyva.

Ohledne te plochy pocita to jen zboku, delku sme neresily kvuli tomu ze delku omezujou jine konstrukcni parametry, a hlavne pokud mas prostor tak delkove je idelani to stinitko natahnout co nejvice ti prostor dovoli. Protoze co se ti vyzari mimo se ti vraci od zdi z5 ;-)


No do dvou 3 dnu tu bude dalsi obrazek pak uz bude videt vice ;-)

Old Post 12-02-2006 v 21:20 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pildo
Stálý Člen

Karma uživatele pildo - 85% PěstitelskáKarma uživatele pildo - 85% PěstitelskáKarma uživatele pildo - 85% PěstitelskáKarma uživatele pildo - 85% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 819  

Příspěvek č. 10

a co ked chces dat pod jedno tienitko 2 vybojky? napr 400w MH a 600 HPS? nenapada ta ako tam idealne umiestnit 2 vybojky (pod jedno tienitko)?

city growing 05
bezpecne posielanie klonov

Old Post 13-02-2006 v 10:57 AM
pildo je offline   Profil uživatele pildo   Find more posts by pildo   Foto galerie člena pildo   Click here to Send pildo a Private Message   Add pildo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 11

Casper007 - Jses schopnej tedy navrhnout stinidlo pro 400w a prostor 130x85+vzdalenost od kytek cca 35cm od vybojky.Co ten programek?Kde bych ho mohl stahnout/vyzkouset?

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 13-02-2006 v 11:20 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 12

Jahudka: No uz jsem psal Carlosovi tak budes Moci tady je to chce MathCAD 11a na kterym to bylo napsany. Ohledne navrhu, zatim nepocitam s chlazenim tepelneho vykonu, na to jsem momentalne moc linej taky by to slo. Jinak jasne simulace udelat jde je tu jen problem stim ze mom nemam moc casu ;-). Zalezi na tom jak na to moc spechas ;-)

Old Post 13-02-2006 v 12:56 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 13

A taky by bylo zajimave udelat simulaci s plynulou zmenou polohy vybojky a zjistit zda ma poloha natolik vyrazny vliv na rozmisteni svetla, ze se vyplati se s tim pocitat. :-)

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 13-02-2006 v 15:14 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Sinuhet
A taky by bylo zajimave udelat simulaci s plynulou zmenou polohy vybojky a zjistit zda ma poloha natolik vyrazny vliv na rozmisteni svetla, ze se vyplati se s tim pocitat. :-)


-Presne tohle by me taky zajimalo.


Jinak na to nijak extremne nepospicham.Dejme tomu cca 14dni nebo mesic.Premejslel jsem udelat stinidlo z plechu a pod nim by byla vybojka klasicky v CT.V tech nakresech je mozny nejak nakreslit odraz paprsku a jejich delku?Neco jako mas u reklamnich obrazku wing stinidla..
Neco jako tady

http://www.adjustawings.com/secrets_out_e4.htm

Urcite si tyhle stranky prostuduj,poakavd chces vymejslet stinidlo abys opravdu nevymejslel vymysleny.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 13-02-2006 v 15:40 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 15

Panove omlouvam se za odmluku ale muj Fyzik ma priliz mnoho prace a protoze jsem zjistil ze simulace v MathCadu pro vas neni moc velkym prinosem. Cekam az mi napise matematiku kterou k nasani simulace pouzil a udelal bych vlastni malou utilitku v Cpp nebo v JAVE.
Ohledne konstrukce samotneho stinitka pracuji jiz mesic s jednim kolegou na 3D obrazu ale protoze kolega ma malo casu tak to trochu trva ale pocitam ze do leta bych mel mit kompletni 3D obraz skrine nevim jak to bude s Elektronikou jeste nevim ale melo by to cele chodit do pristiho zari tak uvidime, pokud nekdo ma nejake vetsi zkusenosti s zapojovanim mikroprocesoru a stavbou senzorovych poli tak uvitam pomoc

Old Post 31-03-2006 v 12:49 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 16

Sinuhet, Jahudka: Proto jsem poskyt tu utilitku jak myslis ze jsem hledal pozici Lampy ? Precejen jsem na tom docela zamakal nez jsem se rozhodl to sem dat ;-) Ohledne toho mam jeden dokument s Par rezi intezity ;-) po nejakem kroku ale uz jsem nedelal zmenu stinitka poloha je na doporuceni cloveka co se optikou zabiva jiz par let ;-). A z vlastni zkusenosti vim ze jsou jen dva zpusoby jam neco navrhnout, zbastlit to a opno to nejak bude fungovat nebo dukladne probrat s lidma co se tim zabivaji upravit pro vlastni pozadavky a navrhnout neco nejprave modelem a pak realne ;-). Jinak jako pripklad ze se to vyplati, kazdej z avs urcite zna ty lampy co pouzivaji na osvetlovani ruznejch kravin jako hradu radnic a tak. Podivejte se kde je v nich umistena vybojka, myslim ze prijdete na to ze i tam ji ulozily do podobne pozice ;-)

Old Post 31-03-2006 v 12:58 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:27 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7109960 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív