Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Osvětlení matkárny a řízkovny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 10 11 12 13 14 »

Jake osvetleni matkarny/rizkarny pouzit?
This poll is closed.
MH výbojku nebo podobnou 31 22.14%
Zářivky coolwhite 33 23.57%
Zářivky daylight 9 6.43%
Mix zářivek coolwite + daylight 40 28.57%
Úsporky 20 14.29%
Sodík 7 5.00%
Total: 140 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 177

Mám odzkoušeno že barva světla při růstu kytky hraje celkem znatelnou roli(když ale kytky rostou max 3 neděle asi nejde znát)

citace:
Původní příspěvek od yavar
jinak castokrat je tzv nizsi ucinost u vybojek s vysi chromaticnnosti je relativni zalezitost, protoze maji zvysene mnozstvi v modre ktera ve vazenem spektru ma nizsi vahu nez barvy kolem stredu svetla, jako meritko se tu bere denni spektrum.


Tomu moc nerozumim.Není to tak, že barva světla se určuje podle toho, jaké světlo se podobnou vlnovou délkou se nejvíc vyskytuje ve spektru té výbojky.Pak zavedlo označení pro laiky Warm,Cold,Day?

Mettatron má hezkou metlu bohužel ne 15k K ale s největší pravděpodobností 6700K(myslím že nejvýkonnějsí co se týče barvy světla).http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=20496

PS: Mh výbojku kvůli UV raději nerozbíjej, ona funguje na trochu jiném principu než rtuťová

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Old Post 13-12-2006 v 15:50 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ROBE
Stálý Člen

Karma uživatele ROBE - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 81  

Příspěvek č. 178

Čau G. v přepočtu všech lumelů,kelvinů plavu. Mohl by mi někdo
poradit jak mám přepočítat Lumely na nm. dnes jsem byl asi ve
čtyřech obchodech,kde o nm.ani neslyšeli.Co jsem zatím tady vyčet.
tak chromatičnost není podstatná,neboli není určující ke spektru.
Alespon jsem to tak pochopil. V některých katalozích výrobců
udávají jen Lumeny, nebo kelviny.Ono je to od nich hezké ,jen
já to neumím přepočítat na spektrum v nm. Kombinuji můj "1"indor
sedím na G.už mesíc a mám už hodně pochytáno,jen mi neprišly
LEDky a už mi začinají rašit kytky,tak potřebuji světlo. Jen se
nemužu dopočítat a nechci kupovat šais.Díky za radu...

Old Post 28-12-2006 v 02:01 AM
ROBE je offline   Profil uživatele ROBE   Find more posts by ROBE   Foto galerie člena ROBE   Click here to Send ROBE a Private Message   Add ROBE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hena
Stálý Člen

Karma uživatele hena - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 179

Pro ty co maji zajem o TLD 965 :

http://www.janca.cz/eshop.php?action=productDetail&pid=21&page=0&hierarchy=1-18-21

Naposledy upravil hena 03-01-2007 v 13:49 PM

Old Post 03-01-2007 v 13:42 PM
hena je offline   Profil uživatele hena   Find more posts by hena   Foto galerie člena hena   Click here to Send hena a Private Message   Add hena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 180

Tady jsou parametry různých zářivek :
http://www.gafonline.it/gafonline/a...era/Tabella.htm

Lepší je ale 865 má daleko větší výkon a skoro stejné parametry.


Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Naposledy upravil metalsodik 03-01-2007 v 17:44 PM

Old Post 03-01-2007 v 17:36 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brainment
Stálý Člen

Karma uživatele brainment - 60% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 30 

UV light Příspěvek č. 181

LAMA:co se stane, když budu svítit na řízky UV zářivkou??

Old Post 08-01-2007 v 09:53 AM
brainment je offline   Profil uživatele brainment   Find more posts by brainment   Foto galerie člena brainment   Click here to Send brainment a Private Message   Add brainment to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 182

já mám v matkárně:

4xtld 965
7xCoolwhite
1xakvaristická speciálka na rostliny - 10000K

to je 12x18W

Všechno na elektronických předřadnících Phillips Hf Performer II co předřadník to čtyry zářivky. Naprostá spokojenost. A jelikož je to sakra plocha, tak tam pod tím mám i spoustu jiných věcí než jen trávu - teď mi zrovna zabíraj obrovskou plochu mamčiny muškáty

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 18-01-2007 v 23:01 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Re: UV light Příspěvek č. 183

citace:
Původní příspěvek od brainment
LAMA:co se stane, když budu svítit na řízky UV zářivkou??

budeš-li svítít jen uvéčkem tak asi umřou

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 19-01-2007 v 13:28 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bush-style
Stálý Člen

Karma uživatele Bush-style - 85% PěstitelskáKarma uživatele Bush-style - 85% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 184

Tak jak sem tak prošel celý tohle téma, tak sem usoudil ( nebo pochopil), že ta TLD 965 je nejlepší. Tak už sem si hned 3 objednal, tak už se na ně těšim. Zakládam novou (teda nemam ani starou) mamkárnu, tak doufam že tam tyhle zařivky budou dělat rámus.

Old Post 12-05-2007 v 18:52 PM
Bush-style je offline   Profil uživatele Bush-style   Find more posts by Bush-style   Foto galerie člena Bush-style   Click here to Send Bush-style a Private Message   Add Bush-style to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xjackx
Stálý Člen

Karma uživatele xjackx - 90% PěstitelskáKarma uživatele xjackx - 90% PěstitelskáKarma uživatele xjackx - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 185

Taky bych rekl ze ty TLD nejsou nejlepsim resenim! Urcite specialky sou nej.Pred 12 dni jsem v matkarne vymenil Envirolite 125W blue misto obycejne usporky 75W ktera mela taky 6500K ale proste to nebyla specialka a rozdil je videt!! tak proc sve kyti trapit? .....

Old Post 15-05-2007 v 11:35 AM
xjackx je offline   Profil uživatele xjackx   Find more posts by xjackx   Foto galerie člena xjackx   Click here to Send xjackx a Private Message   Add xjackx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midloch
Stálý Člen

Karma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 186

Nazdar,chci se taky zapojit a přidat svůj názor!Vlastním už přez rok zářivky oceanic colour od narvy 2x 25w=50w musím říct že kytky jsou pod těmi to zářivkami pěkně zdravé a zelené!Nicméně je musíte pod zářivkami ohýbat a rozvětvovat je,aby se tak příšerně netáhly nahoru!Objednal jsem si úsporku Envirolite 125blue,která mě ještě nepřišla a ani asi nepříjde je vyprodaná!

Ale k věci,jelikož vím že pod zářivkami matky jdou udělat sice to stojí nějaké to úsilí ale jde to!Přemýšlel jsem o koupi metly kolem 70-150w watů ale nikde jsem nenašel výbojku s patici E27!Takže jsem nakoupil zářivky TLD 18w/840 4kusy za krásných 400,- aji s balastem.A mám v plánu použít sodík na matky je to trochu nestandartní ale rozhodně prosvítí víc než zářivky,má sice jiné spektrum a jiné Kelviny než metla ale taky to podtím roste.

Ve finále to vidím tak že výbojku sodíkovou(70-150w) umístím pod stínítko a budu přisvicovat zářivkami a to by bylo, aby z toho nic nebylo!

Old Post 16-05-2007 v 09:21 AM
Midloch je offline   Profil uživatele Midloch   Find more posts by Midloch   Foto galerie člena Midloch   Click here to Send Midloch a Private Message   Add Midloch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xjackx
Stálý Člen

Karma uživatele xjackx - 90% PěstitelskáKarma uživatele xjackx - 90% PěstitelskáKarma uživatele xjackx - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 187

Podle me je tohle proste zbytecny! Rvat tam jeste HPS nevim nevim ale nejrozumnejsi reseni je asi ta usporka. A urcite ji maji nekde jinde! Cus cus

Old Post 16-05-2007 v 09:27 AM
xjackx je offline   Profil uživatele xjackx   Find more posts by xjackx   Foto galerie člena xjackx   Click here to Send xjackx a Private Message   Add xjackx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midloch
Stálý Člen

Karma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 188



Moje osobní ohodnocení úsporky!Rozhodně lepší než zářivky,úsporky jsou podle mě strašně předražený to je jejich mínus jejich plus je že prosvítí oněco více než zářivky a to bodově(kužel se stínitkem)ale neprosvítí furt tolik co HPS nepo MH!Vím že pod HPS kytka roste,když jsem valil indor pod HPS tak jsem odjel růst aji květ a kytky rostli nádnerně tvořili se krásně patra,sodík tam chci nacpat kvuli prosvícení.
Úsporku bych si koupil,ale stojí dost peněz ,za který si pořídím HPS a ještě zbyde!

přídávám fotku matky co jsem udělal pod zářivkami!

Naposledy upravil Midloch 16-05-2007 v 09:46 AM

Old Post 16-05-2007 v 09:31 AM
Midloch je offline   Profil uživatele Midloch   Find more posts by Midloch   Foto galerie člena Midloch   Click here to Send Midloch a Private Message   Add Midloch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 189

Mam ted v matkarne fialovou nurturku s integrovanym predradnikem. Myslim ze to je 125W. Mam ji tam asi mesic. Zatim to vypada ok.
Plocha asi 50x50 cm.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 16-05-2007 v 10:37 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midloch
Stálý Člen

Karma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% PěstitelskáKarma uživatele Midloch - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 190

Tak teď mě přišla úsporka už jsem jí nečekal je to klacek jako prase jako moje předloktí!!Tak až bude čas tak jí namontuji je to nějaká náhrada za envirolite a je to plantalight 5U trubice za krásných 1190,-

Old Post 16-05-2007 v 12:46 PM
Midloch je offline   Profil uživatele Midloch   Find more posts by Midloch   Foto galerie člena Midloch   Click here to Send Midloch a Private Message   Add Midloch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
#77
Stálý Člen

Karma uživatele #77 - 70% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 191

bestak jo ¨no ale ja mam problem sehnat naky zarivky do moji 40 cm dlouhe a 26 cm siroke matkarny
vic mista opravdu nemam poradte nekdo nakou vhodnou kombinaci..

...#77

Old Post 21-05-2007 v 15:38 PM
#77 je offline   Profil uživatele #77   Find more posts by #77   Foto galerie člena #77   Click here to Send #77 a Private Message   Add #77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 192

Nurturelite 125W s integrovanym predradnikem se i s objimkou vejde do delky 40 cm. Ted jsem to meril. Ma to asi 39 cm.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 21-05-2007 v 15:52 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:39 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 10 11 12 13 14 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-10-2018 - Osvětlení matkárny - 44 odpovědí
03-05-2010 - Pomoc při stavbě matkárny+řizkovny - 14 odpovědí
13-01-2006 - Kvetení matek a řízků - 27 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4430470 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív