Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Osvětlení matkárny a řízkovny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 12 13 14 15

Jake osvetleni matkarny/rizkarny pouzit?
This poll is closed.
MH výbojku nebo podobnou 31 22.14%
Zářivky coolwhite 33 23.57%
Zářivky daylight 9 6.43%
Mix zářivek coolwite + daylight 40 28.57%
Úsporky 20 14.29%
Sodík 7 5.00%
Total: 140 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
Lukinak
Nový Člen

Karma uživatele Lukinak - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 209

citace:
Původní příspěvek od george24
Zdar
Sice už tu tři roky nikdo nic nenapsal,ale zeptam se..
Co by jste mi doporučily do matkárny v- 55, š- 40, d- 40, za osvětlení??
Zářivky se mi tam nevejdou a Envirolite 125W je si myslim zbytečně moc,sice by jim to rozhodně neuškodilo,asi naopak,ale neni něco s menší vatáží??
Dík


zdravím, já tet chci rozjet matkarnu V-70 Š-90 H-40
v mím případě se tam vejdou 18w zařivky ale docela jsem taky přemejšlel o úsporkách koukni třeba na tyhle

na tak malej prostor by to bylo asi nejlepší, v tvým případě by stačila jedna

cena je teda cca 800 stovek ale dáj se sehnat i levnější

Old Post 19-10-2010 v 13:16 PM
Lukinak je offline   Profil uživatele Lukinak   Find more posts by Lukinak   Foto galerie člena Lukinak   Click here to Send Lukinak a Private Message   Add Lukinak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 210

http://www.e-light.cz/svitidla/1747/ chlapi , podivej te se sem , tyhle světla jsou levny , jsou nizke a hodne male 22x38mm šxv !!! i s předřadnikem , uplně stačej , daj se propojit kabelem nebo přimo do sebe , barva světla je ideal , naco kupovat nejakou krouceninu , sam je použivám a sem max. spokojen , cau Hlava

Old Post 19-10-2010 v 13:55 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lukinak
Nový Člen

Karma uživatele Lukinak - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 211

jo to vypadá fakt dobře, máš tam i ty zářivky co v tom byly? nepisou tam kolik maj třeba lumenů a ještě stupen podání barev?

Old Post 19-10-2010 v 14:06 PM
Lukinak je offline   Profil uživatele Lukinak   Find more posts by Lukinak   Foto galerie člena Lukinak   Click here to Send Lukinak a Private Message   Add Lukinak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 212


citace:
Původní příspěvek od Lukinak
jo to vypadá fakt dobře, máš tam i ty zářivky co v tom byly? nepisou tam kolik maj třeba lumenů a ještě stupen podání barev?



Zařivky tam jsou co tam byli , to je komplet , zarivka předřadnik , s minimálni velikost za slušny peníze , zařivky neměnim měnim to rovnou komplet , mam typka ve velkoobchodu .....Lumeny tě moc zajimat nemusej , spíše watáž , teplota barev je ve třech druzich , 6500 ,4000 a 2700 K , viz tabulka , cau Hlava

Old Post 19-10-2010 v 16:48 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 213

čau lidi
budu srovnávat PHILIPS TLD 835 nebo co s těmhle zářivkama , který by měly mít spektrum nejbližší slunci. spíš než pro produkci marihuany se používá jako zdravotní osvětlení který zlepšuje pochody v těle když už někdo musí bejt na umělym osvětlení. používám žárovky do pokoje a sem spokojenej

http://www.nastrojezdravi.cz/zdrave...ivkova-trubice/

jak říkám nezajímá mě lumen efektivita , ale celková stavba a zdraví rostliny po čase. no uvidíme...

Old Post 19-10-2010 v 18:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 214

Co by jste mi řekli na tuto žárovku.. http://www.svetzarovek.prodejce.cz/...-85w-e40-6500k/

Postavil jsem jinou o trochu větší matkárničku v-70 š-60 h-40 a pěkně mi tam pasovalo stínidlo 40x40 co jsem měl navíc,takže už se mi to nechce předělávat na zářivky a musim tam dát nějakou objímkovou na E40.
Poraďte jestli tahle bude dostačující na dvě matky(max.na dvě,spíš na jednu)

Old Post 03-11-2010 v 18:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradník
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradník - 91% PěstitelskáKarma uživatele Zahradník - 91% PěstitelskáKarma uživatele Zahradník - 91% PěstitelskáKarma uživatele Zahradník - 91% PěstitelskáKarma uživatele Zahradník - 91% PěstitelskáKarma uživatele Zahradník - 91% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 356  

Příspěvek č. 215

[účet odstraněn]

Old Post 08-11-2010 v 14:17 PM
Zahradník je offline   Profil uživatele Zahradník   Find more posts by Zahradník   Foto galerie člena Zahradník   Click here to Send Zahradník a Private Message   Add Zahradník to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maxs
Nový Člen

Karma uživatele maxs - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 216

Kámo a kdy se klony řežou a jestli vydrží do další satby? dík

Old Post 09-12-2010 v 22:16 PM
maxs je offline   Profil uživatele maxs   Find more posts by maxs   Foto galerie člena maxs   Click here to Send maxs a Private Message   Add maxs to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stunt
Stálý Člen

Karma uživatele Stunt - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 217

To maxs : kámo tady o tom je spoustu threadu stačí jen použít search

Old Post 22-12-2010 v 21:42 PM
Stunt je offline   Profil uživatele Stunt   Find more posts by Stunt   Foto galerie člena Stunt   Click here to Send Stunt a Private Message   Add Stunt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bartolomej
Stálý Člen

Karma uživatele Bartolomej - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 36  

svítit na řízky 600W Příspěvek č. 218

Zdravím, zkoušel ste někdo nechat řízky zakořenit pod 600w MH?

Nemám místo pod zářivkama a klonu nad hlavu, a tohle je další jediná možnost, mám v matkarně / předpěstírně místo tak sem tam šupl už jeden box plnej řezů, zatím žádné negativa ani nic co by naznačovalo že by je to ubíjelo.

Old Post 14-04-2014 v 23:44 PM
Bartolomej je offline   Profil uživatele Bartolomej   Find more posts by Bartolomej   Foto galerie člena Bartolomej   Click here to Send Bartolomej a Private Message   Add Bartolomej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paranormal Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 219

Cau, jo zkousel a bezproblemu, zakorenilo mi to dokonce i rychleji....asi proto, ze rychlejc vyschly rw kostky a vice svetla asi taky nebylo na skodu Trochu minus bylo jen, ze jsem je musel mit zezacatku prikryty v parniku deklem...(cca dva dny)

Old Post 15-04-2014 v 07:00 AM
Paranormal Grow je offline   Profil uživatele Paranormal Grow   Find more posts by Paranormal Grow   Foto galerie člena Paranormal Grow     Add Paranormal Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 220

Přihodím i svou troškou do mlýna, jelikož se tímto zabývám nejen profesně....

Začínal jsem se zářivkami 6500K, tedy buď 865 nebo 965, mezi nimi jsem nepozoroval významější rozdíl. Spokojenost, žádné výtky.

MH je samozřejmě účinnější a výsledek je jiný. Už jen proto že MH obsahuje mnohem větší část spektra v oblasti FAR (fotosynteticky aktivní záření)
Nicméně topí atd....

Naposledy jsem s nepříliš velkou důvěrou zkoušel led moduly a pásky a byl jsem velmi překvapen když jsem viděl reakci chilli paprik a řezů. Všechno se to najednou rozjelo o poznání více. Srovnávám se zářivkami.

Původně jsem používal 2x 2G11 6500K 55W nebo 36W podle obsazení.
Nahradil jsem led páskem 14,4W/m 6000K plus několik modrých 470nm a několik červených 640nm led modulů
Výkonově se pohybuji okolo 100W příkonu ve všech případech.

Co se výživy týká, jedu v kokosu s automatickou závlahou takže podmínky by měly být stále stejné.

Porovnejte si spektrální složení zářivky a např. led čipu 5050 nebo XPG a uvidíte sami. Dá se hezky poskládat pěkné spektrální složení jak potřebujete za pár korun.

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Old Post 14-05-2014 v 10:09 AM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyBoy
Stálý Člen

Karma uživatele LuckyBoy - 85% PěstitelskáKarma uživatele LuckyBoy - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 221

čau Pepe, koupil sem taky na zkoušku pár led pásků-studená bílá na klony a taky spokojenost...chtěl sem se zeptat, jak to máš namíchaný, tedy pokud to není výrobní tajemství a to máš to stejný na matky i ty klony?dík
jinak matky jedu pod CFL 250W v bubblerech a musím říct, že též spokojenost...i když tajně opět plánuji MH

Legalize It!

Naposledy upravil LuckyBoy 23-05-2014 v 16:29 PM

Old Post 23-05-2014 v 14:32 PM
LuckyBoy je offline   Profil uživatele LuckyBoy   Find more posts by LuckyBoy   Foto galerie člena LuckyBoy   Click here to Send LuckyBoy a Private Message   Add LuckyBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 222

LuckyBoy....mno poradím Ti, podívej se na graf fotosyntetické aktivity tady na G. Budiš to pro Tebe inspirace.....

Na růst je dobré více modré ale červená je také třeba, řekněme že 70/30 ve prospěch modré.
Nejlepší je, zaměřit se na spektrální složení daného čipu použitého v led pásku a srovnat si rozsah ,,záběru" s aktivitou chlorofylu.
Dá se to celkem snadno vygooglit.

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Old Post 29-05-2014 v 08:57 AM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyBoy
Stálý Člen

Karma uživatele LuckyBoy - 85% PěstitelskáKarma uživatele LuckyBoy - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 223

to Pepe666:
O.K. díky za info...něco málo o tom vím, už sem se trochu o led zajímal, ale ne nějak do podrobna...každopádně teď mám jasno, co budu v dlouhých chvílích dělat

Legalize It!

Old Post 29-05-2014 v 13:17 PM
LuckyBoy je offline   Profil uživatele LuckyBoy   Find more posts by LuckyBoy   Foto galerie člena LuckyBoy   Click here to Send LuckyBoy a Private Message   Add LuckyBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 224

Můžete mi někdo, prosím, doporučit zářivkovou armaturu pro 18W (60 cm) zářivky. Potřeboval bych minimálně 4 kusy zářivek vedle sebe, může být i ve dvou párech nebo třech (6 zářivek celkem). Děkuji

Old Post 01-09-2015 v 11:01 AM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:33 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 12 13 14 15  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-10-2018 - Osvětlení matkárny - 44 odpovědí
03-05-2010 - Pomoc při stavbě matkárny+řizkovny - 14 odpovědí
13-01-2006 - Kvetení matek a řízků - 27 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3431750 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív