Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! - Klikni zde pro originální téma
Pan Kóča
dik!moc si mi pomoh.
já používám krystalon, ale hlavne ATOMIC.nevim, zda je nekde ke koupi, ja ho mam od znamyho-chemika.
je to strasna sracka,ale kytky po tom jedou jako das! nesmi se to ovsem prepisknout, coz pri tak neuveritelny "sile" neni problem.tech asi 20 ml co mi jeste zbylo je na pohnojeni nekolika aru :-). davkuje se to na kapky (aspon ja to tak delam; do 2l flasky max. 6 kapek, jinak konec, to mam vyzkouseny).taky se tim neda hnojit, kdyz sou kytky jeste maly a slaby; prvni hnojeni tak treba az po mesici od vysazeni ven.atomicem hnojim tak 4krat za sezonu. mezitim samozrejme bylinky dokrmuju krystalonem,slepicincema a tak.
jeste jsem zkousel hnojivo na smrcky (NPK:50-30-50 plus zajimavosti jako zinek(!), arsen(!!), stopove olova a jeste par podobnych jedu). myslel jsem, ze to kytky nerozdejchaj, opak byl vsak pravdou.celkove zmohutnely a hlavne stonek zesilil. zacli bejt trosku jako smrcky (k me radosti). proste parada-doporucuju vsem. skoda jen, ze uz si nepamatuju ten nazev...
Tor@ Bor@
Me se krystalon vyplatil, když sem mel nedostatet hořčíku, což byl dusledek skákaní ph.Jinak jedu advanced hydrponics v rustu přidávám kořenovej stym. a Booster coco od B'cuzz, v kvetu přidavam kvetovej stym. od stejny firmy a je to fakt super kombinace.
Jo a ješte postřik Phytamin, nebo Repro forte.
High_Land
All,

po mensim testiku jsem dosel k zaveru:

Bcuzz hnojiva jsou (alespon to vypada) lepsi nez Advanced Hydroponics. Sam jsem zacinal s AH a po procitani Groweru jsem videl dost pozitivnich ohlasu jak na AH, tak Bcuzz. Tak me napadlo: Co je lepsi?

Koupil jsem Bcuzzy, AH uz jsem mel. Zajimalo me co je lepsi. Zkusil jsem se zeptat groweru, ale nikdo nemel takhle prime zkusenosti, takze nadesel cas na testik:

Zhruba 15. den kytek (ze semen, bio) jsem pohnojil 4 kyti AH a 5 kyti Bcuzzem. Snazil jsem se rozdelit stejne vypadajici kytky na 2 pulky a jednu skupinu jsem hnojil AH, druhou Bcuzz.

Slozeni: skupina Bcuzz - Bcuzz A + B (1.5ml / l), Booster (1.5ml / l), ATA XL (1ml / l) + Phytamin (2.5ml / l);

Skupina AH - AH Grow+Bloom+Micro (dle koncentraci udavanych vyrobcem), Booster (1.5ml / l), ATA XL (1ml / l) + Phytamin (2.5ml / l);

Za techto podminek skupina hnojena Bcuzzem zcela zretelne vyjela vice nez AH.
Prumer: AH - 1.3 cm / den, Bcuzz - 2.2cm / den.

Specialne jsem mel jeste odlozeny 2 maly kyti, kterym jsem omylem a nechtene posral korenovy system. 1 kyti melo cca. 7cm, druhy 8cm. Kytky jsem zkousel hnojit nejprve AH (opet vyse uvadeny mix AH s mirne nizsimi koncentracemi) a prakticky u nich nebyl pozorovan rozdil. Kyti se drzelo po 10 dni na zhruba stejny vysce, nechtelo rust - za 10 dni o zhruba 0.5cm. Potom jsem kyti pohnojil Bcuzzem (opet vyse uvadeny mix Bcuzz s mirne nizsimi koncentracemi) a ty 2 kyti vyjely za 1.5 dne o 0.7c (!!!) cm, coz je dost podstatny rozdil oproti 10 dni - 0.5cm.

Takze - podle me z toho vyplyva zaver Pouzivat Bcuzz. Nechci nejak hanit AH (sam jsem to dost dlouho pouzival), urcite jsou to dobry hnojky, ale osobne dam prednost Bcuzzum!!

p.s. Nejakej pohodar mi dal za predchozi prispevek negativ karmu, takze - moc dik! Tohle tema se jmenuje jak se jmenuje, a ne jestli je lepsi hnojit chemicky nebo prirodne....
Havro
Mno a mě chlapík v YAMě doporučoval na květ guano. Pixla za 200, tak jsem si namíchal kuřince a taky v poho...
vriter@cz
Zajimava kombinace :)
Zippi
Zdravim
Poslední dobou sem se koukal po levnějších a kvalitnějších hnojkách na květovou fazi.
Narazil sem na celkem vyhovující PK 13+14 od bio novy a potom na:) Alga blüte od plagronu. Tak se chci zeptat jestli s nima někdo má zkušenosti, popřípadě který z nich je lepší díky.
Morello
Ahoj, nečetl sem všechny odpovědi na tvé téma, tak doufám, že se nebudu moc opakovat.
Moc, moc moc se mi venku osvědčila hnojiva přírodní. Doporučuji hlavně slepičince, koňský hnůj, kravince a nasnížení PH skořápky od vajíček. Nejlepší je vše smíchat s teplou vodou v kýblu a nechat trochu vyhnít. Jinak dávám na kytku tak čtvrtinu hnojiva a zbytek hlíny. Pokavaď je zemina v místě pěstění dobrá, tak jí nechávám a pouze míchám s hnojivem. V opačném případě je dobré koupit nějakou zeminu v krámu. Letos sme s kmarádem kuchařem vyzkoušeli taky něco trochu jinýho. On v práci shraňoval různé odřezky od ovoce a zeleniny. Vše dával do kbelíku a nechával vyhnít. Tuto nevonící směs sme pak smíchali ještě s jablkama, jichž má plnou zahradu a pak sme tím zkoušeli hnojit některý kiti - nevěřil sem tomu, ale už během růstu se ony kyti projevovaly zvláštní vůní. První ochutnávka přinesla nečekané zjištění - chuť těchto rostlin je totiž opravdu ovocnozeleninová, o stavech radši ani nemluvě. Doufám že ti mé rady příjdou vhod.
Nejlepším hnojivem je však podle mě hlavně láska k rostlině.
Měj se cus Morello.
High_Land
Slepec: Ja jsem jel 2 kytky dele s AH a fakt se mi vic osvedcil Bcuzz. Navic, minule sklizne jsem jel AH a ted mam mnohem lepsi a rychlejsi vysledky. Je to sice trochu zkreslene, ale:
-mam stejny mix hliny;
-stejna semena, dokonce z jednoho sacku;
-stejne nadoby;
-zhruba stejne hnojim a zalevam

a za dodrzeni techle veci se mi jevi Bcuzz lepsi. Koncentrace, ktery uvadi primo AH jsou prilis opatrny, muze se pridat, ale zkousel jsem hafo ruznejch koncentraci a proste Bcuzz u me vede. Tim nechci nejak zatratit AH, i minuly sklizne jsem si nestezoval, predevsim kvalita byla super. Ale proste ja pojedu Bcuzz.
vriter@cz
Co je to vubec za hnojivo??
Tor@ Bor@
Na kytky :)
Tor@ Bor@
Ja znám to pk13+14 a je docela dobry když máš nejaky 2ou složkovy hnojivo, ale jestli máš advanced hydro a+b+c, tak ti to asi moc nepřidá. K tem a+b+c hnojivum přidávam kvetovej stimulator od b'cuzz, ten je fakt ok.
oiro
Cau.Nevie niekto kde sa da kupit B CUZZ A+B lebo na hydroponiiplus ho nemaju a v ostatnych growshopoch Hnojiva od BCuzzu este nepredavaju ale uz to pripravuju a uz tu par ludi pisalo ze A+B pouziva.Dik moc oiro
bigfoot
OBM. Kamos s tim zalejval kukurici a mnela 4 metry
Zippi
Tak PK13+14 vyrábý více firem je to prostě fosfor + draslík a ten Alga blute(bloom) to je jiný kafe:)N-P-K(1,5-13-14) je to organické hnojivo s obsahem výtažků z hnědých mořských řas + květové a růstové hormony takže se přikláním spíše k němu.

Kdyby jste někdo našel další podobná jednosložková hnojiva na květ šup sem s nima:crazy: myslím tim cenou tak 450kč za litr díky.

Jinak ten krystalon Plod a květ moc nedoporučuju, vypadá to s ním možná v poho, ale fakt se po něm strašně lámou kytí :(
mluvim z vlastní zkušenosti .
Ionic bloom - www.growthtechnology.com - www.growing.cz
rajce
To zippy:

A v cem pestujes? Ja to mam ve hline a nedela mi to zadny problemy....A ta cena;)
mc2
Já používám cellmax a plagron a zatím to je v pohodě !Oproti např.kristalonu se to nedá srovnat ! (bohužel i cenově krist. cca 50 kč/ks,celmax+plagron cca 400 a víš kč/ks)
FloWeR PoweR
hoj mam problem do 25 dne kveteni jsem hnojil hnojivama od bio nova firma nedostala povoleni sem nadale dovazet ..shit.takze jsem premyslel o jinech dobrotach nejsem si jistej jak na to holky zareagujou .Mam par kousku euforie nemate nekdo zkusenost s timto modylkem<? chut sila ....... popr nejakou vychytavku nejaky mega hnojivo na zalevani postrik mam , mam to v hline, cena nejak nerozhoduje Dik
fasmos
no ven to určitě kristalon na růst potom na květ...............

třeba to trochu pohnojit i slepičincem
mam takovou vychytávku jestli chcete aby rostli kytky ze začátku rychleji tak jim zatim nedávat fosfor.........
to mi řekl jeden 35ti letý grower.........
mcanna
Kristalon start a potom plod a květ.Velice jsem spokojen.A jeste kytky obsipávám kytky s hlínou s GUARANOU.To se dá taková hlína prímo kouit.GUARANA je netopíří trus
jan_nikodym
A od kdy se zacina s hnojenim?
Mista PM
Máte recht, pánové.:jumper: Zbytečně moc chemie je na prd, otrávit se můžu i míň složitou cestou. Jelikož vychytávam výhradně outdoor, tak hnojim slepičincema s vodou (pěstuju na mizerný půdě u potoka), který se hoděj i na nezvaný návštěvy (viz groweři vs. zloději). Rostou kyti silný a jako kouření vychytaný, dokonce přežily o záplavách tejden dlouhý zaplavení stonků přes 2/3 vejšky. Akorát byly fest zasraný, tak to čištění dalo práci.:bandit: Když nechávam růst na balkoně, používam substrát pro pokojový kytky a hnojim nejobyč. hnojivem na zelenou masu na růst a na květ hnojivo na jahody, a taky ujdou(ale tak nějak to není ono - spíš je mám jen jako dekoraci a jako kousek přírody, než na kouření). A pokud chceš zkusit extrém, slyšel jsem o magorovi, kterej zalejvá hovězí krví z jatek, pablb:mutant:. Palice jsou prej pak úplně fialový a kouření je masakr.:vampire:
Tak ať vám to roste.
Praise Jah 4 more herb.
jan_nikodym
Ale kdy mam zacit hnojit? Za jak dloho po vykliceni? dik
DJ.FASMOS
určitě kristalon možná trochu i slepičinec
Idea
čaues Zippi ,tak to sem rád,že nejsem sám kdo jede Plagron Alga Bloom.. koupil sem ho teprve před týdnem takže pak podám info jak to maká zajímalo by mě jak často hnojíš,já sem to měl rozlejvaný a dostal sem k tomu takej letaák ,ale nepíšou tam jak často hnojit :-( takže začnu pěkně pozvolna a uvidíme jak se holkám bude dařit..he i když píšeš ,že poměr NPK je 1,5-13-14 a já na tom letáku mám 5-13-14 no ale to je asi fuk :-) jo a ještě tam píšou že obsahuje více než 20 druhů aminokyselin ,stopový prfky , vitamíny , enzymy růstové hormony a fermentační latky to jen tak pro doplnění ,ale jinak myslim že kyti si zatim spokojeně chrochtaj ,tak zatial cay
opilcek
nazdárek, idem používať BN Hydro Supermix a je tam napisane ze 500ml ide na 100L co znamena ze cele balenie 1000ml je spolu na 200L.Chcem sa spytať či mam dodržať dávkovanie alebo to mám zriediť? jedná sa o mladé kytky cca 2 týžne môj hydro systém má 50l vody
Lencik
No o chemickym hnojivu toho moc nevim, ale z přírodních je nejlepší koňskej hnůj. Kámoš pěstoval u baráku tak, že vyhrabal 0,5 metru díru, dal tam 40 čísel koňiny a 10 čísel hlíny navrh. Když sem ty kytky po 4 měsících viděl (byl sem zhulenej a byla černočerná noc), normálně sem se jich bál. 4m na vejšku, po obvodu by ji objalo tak 5 lidí a palice o průměru 15cm. No hotovo.
Mishutca
KristalonStart na zacatek, KristalonPlod na kvet nebo slepičince s vodou(pozor na prehnojenia na zbytky peří, jo a pekne to smrdi) nebo ciste fosfor (ruzny superfosfaty a takovy sracky) nebo jenom pestovatpobliz chcipli zvere-to je fakt best of! Ale cim min chemky pred skliznitim lip
vriter@cz
Slysel jsem ze pry neni spatny i slepici trus nebo netopyri trus.
rajce
To: vriter@cz

Netopyri trus -guano- urcite. Je to jeden z nejlepsich zdroju N(micha se i do kupovanejch). Ale o slepicim sem toho moc neslysel... Neni moc kyselej????????????????
vriter@cz
rajce: Nevim prave jestli je kysely. Chtelo by to zjistit. :)
Zippi
Zdravim Idea, Alga bloom jsem se rozhodnul koupit taky nedávno, takže s nim nemám žadný zkušenosti. Budu rád za tvoje info o něm:),
teď ho nemám na čem vyzkoušet:(. Jinak o těch stopovejch prvkách a dalších serepetičkách:) vim, ale nechtělo se mě to psát.
poměr 5-13-14 je ok:D měj se.
rajce
To: vriter@cz

Ja nemam kde, ale soudim podle sestry, ktera je sakra kysela.....
Zkusim se nekde zeptat. Neni to spatnej napad pro nekoho, kdo je z venkova (resp. ma doma slepice).
Já osobně hnojim venkovku az tak ve druhym mesíci růstu a to slepičincem a občas to přikrmim KRISTALONEM jahoda!! Jinak si myslim ze by se dalo hnojit uz i po prvnim mesici rustu !
M.Bison
Nikde nemůžu sehnat ten Biohumus nevím kde ho mám hledat.pomozte
vriter@cz
rajce : ok :)
pokus
Zdrawim všechny, koukám, že jsou tady zajímavý věci.
Co se týče hnojení používám už dva roky stejnou netradiční směs, po které byla vždy úroda velice brutální ( palice byly velký a tvrdý, ale hlavně měly mega zhulovací účinnky). Recept na směs my poradil můj kámoš, kterej už bohužel něpěstuje a nuhulí. Základní složka směsi je tzv. fish PRO (nevim, kde ten název vznikl, ale to je jedno), dále sušený kopřivy, trocha slepičáků a voda polde potřeby.
Přípravu kopřiv a slepičáků snad nemusím rozebírat, zatímco fish PRO je trochu náročnejší na přípravu. V podstatě se jedná o masokostní moučku, ale obyčejné masokostní moučka je obvykle hovězího původu. Zatímco moučka fish PRO je rybího původu, která obsahuje víde prvků pptřebných pro mutaci kytky (např. jód). Největší nevýhodou této moučky je její získání. Já to řeším nejjednoduším způsobem nachytám si pár ryb (je úplně jedno jakých), ryby nechám pořádně vysušit, pak je rozemelu na moučku (pozor na mega zápach).
Směs můžeme aplikovat s vodou (1l vody, 0,25 l moučky, 0,1l přášku s usušených kopřiv a 0,1 slepičáků, to všechno pořádně zamícháme a necháme 10 odstát).
nebo staší hnojit kytky pouze moučkou, která se vstřebá do zeminy. das is alles
rajce
To vriter@cz: Je kysely (ne sice jako sestra;))! Muze mit pH kolem 4.
Taky moji "bystrou" hlavicku napadlo, ze jestli ma nekdo na zahrade kurnik, tak ma urcite kompost.............;)
ysha
citace:
Původní příspěvek od mcanna
Kristalon start a potom plod a květ.Velice jsem spokojen.A jeste kytky obsipávám kytky s hlínou s GUARANOU.To se dá taková hlína prímo kouit.GUARANA je netopíří trus


jestli se nepletu, tak netopýří trus je GUANO ...

Guaranu chlastam v erektu a semtexu :)))
vriter@cz
No kompost taky moznost- Taky to neni spatne.
cim hnojím? Ledek amonny s vapencem, dolomiticky vapenec, siran draselny, mocovina, superfosfat, dusikate vapno, kristalon, cererit.
rajce
Idealni je michat ho se substratem v obchode. Usetris tak polovinu penez za substrat a pritom to kyti rozhodne nevadi, spis naopak!
vriter@cz
Vsak jedine ze substratem
brooklyn61
ph zmeris tak,ze vezmes vzorek pudy,protrepes v destilovane a nechas odstat asi hodinu a zmeris vodu.ideal je asi 6.2-4 :jumper:
rajce
Mozna by i stacilo s takovym tim kokosovym harampadim. De o to, ze samotnej kompost muze bejt hlina, ktera po namoceni spatne vysycha a my potrebujem pravej opak;). Proste to necim provzdusnit.
vriter@cz
Jak presne davkovat krystalon na cca 2l vody. Help.
Pukerx
Jestli tam máš růst tak myslím snesou hnojit jednou po týdnu a když ti už kyti kvetou tak asi po dvou týdnech hnojení o den uspíšit. měl bys končit asi na hnojení po třech dnech, ale nezapomeň na to že taky musíš ňejpozději dva týdny před sklizní s krystalonem vysadit abys nehulil hnojivo. :)
To bys potom poznal na škrabavé chuti v krku. není to potom nic moc...
Ať se ti ta 150W vydaří.
Pukerx
k těm přírodním hnojivům... nevím jestli znáte kšeft v Brně Yama(je to supr vobchod se vším co se týká pěstování, konopnejch hader, batohů adt.) pro upřesnění je to na Slovákove hned vedle Moulin Rouge :) a prodávají tam hnojivo ménem "guano"(to je trus netopýrů až vodkaďsi z prdele) :)
a prodávají tam takový ty vaničky vod sádla(200g) za 200Korun. Nevím teda jestli se s tím dá hnojit pořád ale ochotná obsluha obchodu vám jistě poradí. Podle toho co vím by to měl bejt větší mazec než všechny slepičince, holubince atd.
Zeptejte se a uvidíte výhody a nevýhody. Jinak tam mají aji hnojiva z Holandu dvousložkový a samý takovýto vymoženosti. Brňáci a co jezdíte do Brana se tam určitě zandite podívat!!!
čau lidi
Pukerx
Kua mělo tam bejt do Brna.
:)
Hefe
kristalon je docela ok, ale nemá v sobě to množství látek zrovna optimální. mnohem lepší je skočit do growshopu pro ADVANCED HYDROPONICS OF HOLLAND od Dutch formula...je to 3 složkový hnojivo čili sou toho 3 flašky jedna malá za 150 a větší za 250. V různých fázích se to míchá v různym poměru čili naše samičky dostávájí neustále optimální množství všech látek. Je to přímo pro pěstování hulení takže nevim co víc si přát...
rajce
to Hefe: prave ze jedna lahev stoji 150, zatimco kristalon 65 na 200l zalivky!!!

to vriter@cz: (pisu to z pameti, takze za pripadnou chybu se omlouvam) Podle navodu = 10g na 10l --> 1g na 1l --> 2g na 2l.
A 1g je asi 1ml (udava to vyrobce na krabici), takze k mereni doporucuju treba injekcni strikacku za 2 kacky??
rajce
Mam este navic jeden dotaz, kterej by mozna stal i za samostatnej thread........

Mate nekdo skusenosti s kristalon PODZIM????????
priblizna koncentrace v % N-6, P-17, K-30.........

Ja mam z kristalonu zkusenosti akorat se start - myslim, ze je to vyborna zalezitost(hlavne pomer vykon cena!!!) a s plod a kvet - coz je sice rozhodne lepsi, nez nic, ale zadna supr kvalitka to neni :(
rajce
Zlatejch 150W a kristalon;)
Lepsi mi pride hnojit podle navodu- 10g na 10l a bez skrupuli prejit na kazdodenni hnojku misto silny obbdenni. "Kyti si zvykne na dostatek a ne na narazovy akce";).
Pred prechodem na kvet, to chce tak na tejden vysadit a procistit substrat obyc vodou.
Po prepnuti svetla prejit na hnojivo na kvet a opet hnojit kazdy den obdobnou davkou.
Myslim, ze staci tejden az deset dni cisty vody pred ufiknutim, ale 14 dni je jistota. U castyho hnojeni se puda procisti rychlejc.
JA som na pohnojil na zaciatku mojho sadenia a zatial ok - doporucujem hnojit po kazdom 2 poschodi (moja osobna skusenost)... :)
Dumps
Co říkáte na hnojení slepičákama???? A nebo na guano??? Máte stím někdo zkušenosti???
TheKeptn
BCUZZ

U prvniho indoru sem daval hodne hnojiv od kristalon jahoda,plod a kvet pres OBM az po BCUZZ ,sice sem ho daval az v polovine kvetu ale kyticky byly hned lepci.

Ted u druhy skrine sem podruhy pohnojil 2ml Bcuzz 4 kytky asi v 2l konvi a strikam phytaminem a bioalgenem a kytkam se nadherne dari ,nadherne zelene a zdrave(Oproti Krystalonu kde byly kyticky takove svetle zelene a neprilis rychle rostly) nemam sice moznost porovnat s AH ,ale Bcuzz se mi jevi jako jeho silna konkurence a mozna i lepsi ,ale jak rikam nemam moznost srovnani.
Takze zaverem Bcuzz je sice drahy ale vyplati se a jak uz zaznelo neni to o moc vetsi chemie nez treba slepicince.
Xintin
nejlepsi na sazenice jsou "kalifornsky zizalky" ale komercne se to jmenuje nejak jinac, kazdej prodavac to zna..
ciril
Chlapci, četl jsem tu o nějakem přírodním hnojivu (bio-algen),nevíte někdo kde by se to dalo sehnat. Jinak k tématu, pouzívám kuřince, kravský či konský hnůj+kopřivové zálivky..
TheKeptn
bio-algen : da se koupit v kramech typu hornbach ,baumax,obi a v lepsich zahradnictvich..
rajce
Mate nekdo skusenosti s kristalon PODZIM????????
priblizna koncentrace v % N-6, P-17, K-30.........

Ja mam z kristalonu zkusenosti akorat se start - myslim, ze je to vyborna zalezitost(hlavne pomer vykon cena!!!) a s plod a kvet - coz je sice rozhodne lepsi, nez nic, ale zadna supr kvalitka to neni:(
wathek
kdy bych měl začít hnojit? a hodí se vůbec hnojení pokud mam kytky jenom za oknem? zasadil jsem před cca týdnem, objevily se dvě sazeničky, mam je obě v květináči o průměru cca 15 cm, až trošku povyrostou, přesadím je každou zvlášť, mam připraveny větší qětináče. a krom teho hnojení - jak často zalévat?
TheKeptn
2wathek : cenu to urcite ma,s tim hnojenim pockej az povyrostou a zesili tak 2-4 tydny pak davej jednou tydne postupne od nejmensi davky cca 2ml na litr a pak davky tydne postupne pomalu zvysuj at si kyticky zvykaj

zalivej tak casto jak holky potrebujou, strc prst do pudy a jestli je jeste vlhka tak to pocka , ja zalevam tak ,ze pockam az puda uplne vyschne , coz holkam svedci a pak zaleju , tak hodne uspechu ,mej se.
A co takhle slepicince mixli s vodou?
wathek
sorta: jo to mi jeden kamo taky radil, nepouziva nic jinyho nez prave slepicince s vodou a jeho material muzu jenom pochvalit :)
foxtrott
Souhlasím se všema, co podporujou přírodní hnojení místo chemek. Jenom si fakt dávejte bacha na koňskej hnůj...potřebuje být - stejně jako všechen ostatní trus zvířat - dost odleželej. U koňskýho trusu je to až kolem půl roku a i potom je dost agresivní. Jednou jsem si takhle přes víkend totálně spálil úrodu. Lepší odleželej hnůj napodzim zarýt a ještě zavápnit, a na jaře hnojit slepičákama. Letos chci ještě zkusit to guano, nebo jak se to jmenuje zní to lákavě.....a nápad s rybym filé do květináče zní taky zajímavě....
foxtrott
P.S.: Slepičince by se měly vždycky naložit do vody.....tak na čtrnáct dní - když jsou čerstvý, tak i dýl. A někde jsem slyšel, že je to prý dobrý naložit do mléka.....tak fakt nevim?
Dj.Whiteass
ja bych měl zájem o tabulku prvků
¨předem dík
WHITE
vriter@cz
rajce: Dobra otazka to by mne zajimalo taky
vriter@cz
rajce: OK diky moc si pomoh s tim davkovanim krystalonu
profesor
Já si vozím z Holanska speciální kristalony na růst používám Kristalon Modrý 19,6,20,3 /N,P,K,Mg/, když se blíží ke květu dávám kristalon speciál 18,18,18,3 a když jde do kvetu tak kristalon hnědý 3,11,38,4 a pak kristalon žlutý 13,40,13 a poslední 14 dní hnojivo Krista 52% fosforu,34% draslík. vše výroba Hydro Holand. Mají 15 druhů hnojiv přesně pro naše pěstování. pokud by měl někdo zájem, mohu přivést v průměru 0,5 kg balení, toje asi na 500L, výde v přepočtu asi okolo 200 kč,jak který druh. jezdím do Amstrdamu každých 14 dní,mohu zaslat na dobírku,poštovný připočítám, jestli máte někdo zájem, pošlu meilem komletní jejich nábídku.
Ty obyčejný kristalony co se tady prodávají, mají strašně málo živyn,marihuana je na živyny velmi náročná.
profesor
Já si vozím z Holanska speciální kristalony na růst používám Kristalon Modrý 19,6,20,3 /N,P,K,Mg/, když se blíží ke květu dávám kristalon speciál 18,18,18,3 a když jde do kvetu tak kristalon hnědý 3,11,38,4 a pak kristalon žlutý 13,40,13 a poslední 14 dní hnojivo Krista 52% fosforu,34% draslík. vše výroba Hydro Holand. Mají 15 druhů hnojiv přesně pro naše pěstování. pokud by měl někdo zájem, mohu přivést v průměru 0,5 kg balení, toje asi na 500L, výde v přepočtu asi okolo 200 kč,jak který druh. jezdím do Amstrdamu každých 14 dní,mohu zaslat na dobírku,poštovný připočítám, jestli máte někdo zájem, pošlu meilem komletní jejich nábídku.
Ty obyčejný kristalony co se tady prodávají, mají strašně málo živyn,marihuana je na živyny velmi náročná.
profesor
Já si vozím z Holanska speciální kristalony na růst používám Kristalon Modrý 19,6,20,3 /N,P,K,Mg/, když se blíží ke květu dávám kristalon speciál 18,18,18,3 a když jde do kvetu tak kristalon hnědý 3,11,38,4 a pak kristalon žlutý 13,40,13 a poslední 14 dní hnojivo Krista 52% fosforu,34% draslík. vše výroba Hydro Holand. Mají 15 druhů hnojiv přesně pro naše pěstování. pokud by měl někdo zájem, mohu přivést v průměru 0,5 kg balení, toje asi na 500L, výde v přepočtu asi okolo 200 kč,jak který druh. jezdím do Amstrdamu každých 14 dní,mohu zaslat na dobírku,poštovný připočítám, jestli máte někdo zájem, pošlu meilem komletní jejich nábídku.
Ty obyčejný kristalony co se tady prodávají, mají strašně málo živyn,marihuana je na živyny velmi náročná.

top.secrets@centrum.cz
profesor
Já si vozím z Holanska speciální kristalony na růst používám Kristalon Modrý 19,6,20,3 /N,P,K,Mg/, když se blíží ke květu dávám kristalon speciál 18,18,18,3 a když jde do kvetu tak kristalon hnědý 3,11,38,4 a pak kristalon žlutý 13,40,13 a poslední 14 dní hnojivo Krista 52% fosforu,34% draslík. vše výroba Hydro Holand. Mají 15 druhů hnojiv přesně pro naše pěstování. pokud by měl někdo zájem, mohu přivést v průměru 0,5 kg balení, toje asi na 500L, výde v přepočtu asi okolo 200 kč,jak který druh. jezdím do Amstrdamu každých 14 dní,mohu zaslat na dobírku,poštovný připočítám, jestli máte někdo zájem, pošlu meilem komletní jejich nábídku.
Ty obyčejný kristalony co se tady prodávají, mají strašně málo živyn,marihuana je na živyny velmi náročná.

top.secrets@centrum.cz
profesor
Já si vozím z Holanska speciální kristalony na růst používám Kristalon Modrý 19,6,20,3 /N,P,K,Mg/, když se blíží ke květu dávám kristalon speciál 18,18,18,3 a když jde do kvetu tak kristalon hnědý 3,11,38,4 a pak kristalon žlutý 13,40,13 a poslední 14 dní hnojivo Krista 52% fosforu,34% draslík. vše výroba Hydro Holand. Mají 15 druhů hnojiv přesně pro naše pěstování. pokud by měl někdo zájem, mohu přivést v průměru 0,5 kg balení, toje asi na 500L, výde v přepočtu asi okolo 200 kč,jak který druh. jezdím do Amstrdamu každých 14 dní,mohu zaslat na dobírku,poštovný připočítám, jestli máte někdo zájem, pošlu meilem komletní jejich nábídku.
Ty obyčejný kristalony co se tady prodávají, mají strašně málo živyn,marihuana je na živyny velmi náročná.

top.secrets@centrum.cz

hnojit můžeš klidně 1x za dva dny, zároveň kytky musejí mít hodně světla, jinak ti žádný hojení nepomůže a akorát je přehnojíš.
Základ je hodně moc světla,super odvětrání a pak můžeš hnojit klidně každý den a dávkama o kterých sis do dneška myslel, že zabíjej. Hnojit můžeš až do sklizně, ale hnojivo musí obsahovat mynimální množství dusíku a to max 6%, čím víc se blížíš sklizni,tím miň dusíku.poslední 7 dní žádný dusík, pak 2 dny tmy /žádný hnojivo-ani voda/ a sklizeň
profesor
Já si vozím z Holanska speciální kristalony na růst používám Kristalon Modrý 19,6,20,3 /N,P,K,Mg/, když se blíží ke květu dávám kristalon speciál 18,18,18,3 a když jde do kvetu tak kristalon hnědý 3,11,38,4 a pak kristalon žlutý 13,40,13 a poslední 14 dní hnojivo Krista 52% fosforu,34% draslík. vše výroba Hydro Holand. Mají 15 druhů hnojiv přesně pro naše pěstování. pokud by měl někdo zájem, mohu přivést v průměru 0,5 kg balení, toje asi na 500L, výde v přepočtu asi okolo 200 kč,jak který druh. jezdím do Amstrdamu každých 14 dní,mohu zaslat na dobírku,poštovný připočítám, jestli máte někdo zájem, pošlu meilem komletní jejich nábídku.
Ty obyčejný kristalony co se tady prodávají, mají strašně málo živyn,marihuana je na živyny velmi náročná.

top.secrets@centrum.cz
i_oNe
Hele, jeno bych dodal

Slepičince (jak řikáte-ja říkám kuřinec :sun: ) sou good, ale je to strašná síla. Takže já to ředím eště vodou 1/2 na 1/2 (to je asi jasný, že ). Tak je dobrý (jestli máte tu možnost) hodit si je do kyblíku a zalejt vodou a nechat na sluníčku pěkně vykvasit (chot´uvka) :mutant: .
Nechci říkat hop, než řeknu hip, ale tahle meducína uděla z no_namů :devil: kýtě :devil: na kerých si pochutnáte (nesmíte myslet na to co jim předcházelo :sun:
rajce
Chtel sem to zkusit, ale mam este pul krabice plod a kvet a nechce se mi to vyhazovat (mam strach, ze to bude lepsi;)).

to Dj.Whiteass: jako ostatni kristalony +/-. Este se mrknu.
Elf
Mam svoji metodu, vykopu diru tak 70cm hlubokou a vekou na kolik to chci kytek a navezu tam 20cm cistyho hnoje a zbytek nejkou solidni hlinu pul napul s hnojem, maly kyticky davom do ras. kvetinacku s cistou hlinou aby nebyli hnojeny hned od zacatku 100percentni uspech.
vriter@cz
rajce: cest jak dafkujjes na 2 litry krystalon plod a kvet???
psilos
400W microdrip system, hydrotruhlíky, RW rohože - na růst Wuxal Super a na qět znovu Wuxal super+ PK 13-14. Pak je docela slušná řada od firmy Hesi www.hesi.nl , kde jsou pro hydro, kokos i hlínu různý hnojiva a doplňky. Cena je dost příznivá. Už jsem si objednal cannystřík na qět a PK13-14...........
Theox
SUPER TÉMA! d9k
rajce
2 vriter@cz: Tak kdyz mas 10g na 10l tak dej 2g na 2l (casem kyti zvladnou i 4g;)). Ja jedu po pulitrovkach od coly. Naleju do ni vodu a pak +/- 0,5 az 1 g kristalonu. Zaleju tim 3-4 kyti a pak to este trosku zaleju vodou, aby se hnojivo dostalo doprostred. Maximalne dokud se mi pod kvetinacem objevi vlhko (aby se to nevyplavilo).Po pulitrovkach proto, protoze kytim v pocatku kvetu davam min nez tem ve prostred a tem zas min, nez tem na konci;).
Na odmereni pouzivam 2ml injekcni strikacku (za 2,50Kc!;)), protoze 1ml=1g. Tot vse.
psilos
Jo, na Kristalon mám svůj vlastní názor. Zkusil jsem toho plno a moje zkušenost je, že Kristalon je nejhorší ze všech hnojiv co znám, zanechává v trávě hnusnou chem.chuť- pro mé účely je prostě na hovno. Když už si člověk na ty kytky svítí, tak by je měl i dobře krmit, protože ta investovaná pětka se vrátí na qalitě i qantitě.
rajce
2 psilos: Je ale velkej rozdil mezi tim, jestli hnojis za 50 nebo za 400. Nekdo to proste nema, nebo dat nechce. Je to naprosto idealni pro zacatecniky, nebo pro chudy. A neverim tomu, ze sezenes za tu cenu neco lepsiho.
Ta chut se da vylepsit treba cistou vodou 20 dni pred sklizni..........nechci se kristalonu zastavat, ale z toho nejlevnejsiho je fakt asi nejlepsi.
timothy
na ty pejpry-lakmusy musíte udělat vodný roztok jinak nic nebude:frog: .k tomu hnojivu teďka jsem objevil 50-let starou knihu jak se pěstují květinky.a je tam složení hnojiv.už jsem si sehnal chemikálie takže doufám že kytičky hezky porostou.to složení je základního hnojiva:Ca3PO4,KNO3,NH4Cl,MgSO4,CaCl2.teďka jenom zkouším různý poměry,takže uvidíme.:bounce: :bounce: :bounce:

Mějte se timothy
psilos
to rajce: Kristalon je z toho nejlevnějšího asi opravdu největší sračka. Zeptej se kdekoliv v zahradnictví. Něco jinýho je kristalon trojsložkový, právě pro trávu. Myslím, že ho měly v hydroponii+. Ale je dražší. A je to asi jen shoda jmen. Pro ty , co nemaj prachy je mnohem lepší to, co píše ED. Wuxal je můj favorit. A nestojí tolik. Pro qět je bezkonkurenčn OBM , nebo potom hnojky pro jahody.íA právě pro ty, kdo nemaj prachy jsou výhodnější qalitní hnojiva. Nemusí být drahý. Já možná vypěstuju za jednu úrodu tolik, co Ty za 2. s kristalonem. Co je tedy levnější???Kristalon znám od začátku, co je u nás na trhu, může to být tak 6-8let. Prostě ho tak 4 roky už vůbec nepoužívám. Myslím, že i začátečník bez peněz může vypěstovat krásný hustý kytky. Ale se samotným kristalonem to asi nebude.
No tak podívejte se, ja sazím venku v přírode :) pochopitelne :) no a jako hnojivo pouzivam vzduch hlinu a hlavne, VODU, kterounabiram v kamenolomu, coz ma hroznou vyhodu, je v ni prach a hlavne trocha vapence, coz se mi osvedcilo ze je opravdu vyborny, obcas beru aji trocha vapence a posypavam praskem moje kytcky dole u stonku...

Tim mi kytky za 6 tejdnu vyrostly uz do pul metra, presne 47 cm :)
Jekill
Nazdar Indooři, mám problém dochází mi BioNova Nutri Nova A a Nutri Nova B....kořenovýho a růstowýho stimulátoru mám zatím požehnaně... newíte něgdo gde sehnat další litrový láhve? koukal sem na netu a v žádným growshopu nejsou...uveďte mi prosím i cenu esli budete wědět.....
smokerson
Cau Jekille hnojiva od Bionovy najdes na www.hydroponieplus.cz
Jekill
Nazdar Smokersone
díky moc za adresu, ale zrowna ty NutriNovy A a B tam nejsou...maj tam jen X-Cely a B-enzymy kerejch mám požehnaně....newěděl bys eště o něčem prosím tě?...ale i tak díky
rajce
to psilos: Trosku sem to zmotal. Samozrejme mam na mysli kristalon START pro rust! Plod a kvet nema s palicema moc spolecnyho;)
.....apropo....ted je novej kristalon podzim s n-p-k 6-19-19. To uz zni trosku jinak???
smokerson
pro Jekill:
...mohli by to snad mit na www.growing.cz ..po pravy strane mas menu dej si produkty a stahni si cenik podle navodu co tam je..NutriNova A+B 1l-300kc:satan:
psilos
to rajce: Kristalon má na sobě možná hezký wobrázky a to je ten psychologickej aspekt. Obal prodává. Jsou na něm hezký kytky a výpěstky, na druhých ne, tak to je tenhle asi lepší..... Opak je většinou pravdou , ty největší sračky mají ty nejdráždivější a nejlepší obaly a reklamy.Dobrá věc se projeví sama . Chci jen říct, že forma a výrobní postup látek obsažených v Kristalonu Start, Qět, Podzim, Jahoda není tak dobrý, aby to bylo pro kytky lehce stravitelný. Prostě to moc nežerou. Jo , ty látky tam jsou , ale jinak. To je jako když pes nežere soju, ač je tam dost bílkovin a radši zbodne kus masa, který má pro něj stravitelnější formu. Je mi jedno, kdo co a jak pěstuje, ale fakta se prostě nedají wošidit. To přirovnání je možná trochu špatný, kytky si nevybírají co jíst, jenom prostě buď přijímají dobře, nebo špatně-snažím se Ti jen vysvětlit, jak to myslím.
Amazing Dope
Ja hnojim jenom mocuvkou z kopriv:nasekat koprivy na drobno,dat do 20l kyble do poloviny-ale POZOR nesmi byt kovovy jinak se vam stane ze kyti budou samci nevim proc ale je to tak, takze plastovy nebo dreveny kybel zalit odstatou vodou nebo z potoku, a nechat minimalne 14 dni kvasit, ob den zamichat a je to hotovy. Potom uz jenom naredit vzniklou mocuvku v pomeru 1:20 s odsatou vodou... Tak timhle hnojim na rust a na kvet kolem stonku kobilince a prelivam to vodou to splachuje zivyny do zeme a taky se to kolem tolik nevysusuje... Zdarc Palec
vriter@cz
Rajce: Ok diky za radu. Uvidim kolik mi to kviti zvladne. Zatim budu zacinat 2g na 2l a pak zvysovat a uvidim.
Jekill
to smokerson...díky moc zachránil si mi hulení......už mám to A a B jen na 14 dní...takže okamžité nakoupení nejlépe 5 litrů (ekonomické balení)......díky
menurak
mam dotaazek, kdyz venku, co bude lepsi prokyti : nakej ten vuxal, anebo hnojivo od zemedelcu na kukurici,? thx
menurak
kupuju vuksal, ted jenom pomyslet gde, thx, no na tu kukurici to snad bude, je to zkratka dusik a pote fosfor, a je to taky vyzkouseny, mooc pekny :-)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma