Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! - Klikni zde pro originální téma
Dustmaker
Vykaslat se na hnojivo, priroda je mocna, jako by vam nestacilo, ze se ruznejma toxickejma srackama ladujete celej zivot. Jeste to lejte kazdej treti den na kytky, silenci. Myslite, ze je to to prave orechove? Strcte to do kompostu na slunko a vykaslete se na ty fosfatovy sracky v granulich, krytalech nebo co to kurva jeste je. Ta kytka si to vezme a rati vam to zpatky. POsrana civilazace a jeji vydobytky, tohle je opravdu degradace vseho. Vsechno si sehnat v pytlicich a ty kytky takhle umele dopovat. nasrat na umely hnojiva. Priroda je mocna. /Viz. Jamiaican way of growing/
Tohle je ovsem dneska moda, co nejvic ziskat, jedno jak a bejt tupe spokojen aniz bych se nad necim zamyslil. Fuck that!
Balu
No podle navodu


citace:
Původní příspěvek od maestro_007
No a jak je teda nejlepsi ho redit?!?
Balu
Nemas pravdu

citace:
Původní příspěvek od Dustmaker
Vykaslat se na hnojivo, priroda je mocna, jako by vam nestacilo, ze se ruznejma toxickejma srackama ladujete celej zivot. Jeste to lejte kazdej treti den na kytky, silenci. Myslite, ze je to to prave orechove? Strcte to do kompostu na slunko a vykaslete se na ty fosfatovy sracky v granulich, krytalech nebo co to kurva jeste je. Ta kytka si to vezme a rati vam to zpatky. POsrana civilazace a jeji vydobytky, tohle je opravdu degradace vseho. Vsechno si sehnat v pytlicich a ty kytky takhle umele dopovat. nasrat na umely hnojiva. Priroda je mocna. /Viz. Jamiaican way of growing/
Tohle je ovsem dneska moda, co nejvic ziskat, jedno jak a bejt tupe spokojen aniz bych se nad necim zamyslil. Fuck that!
hihi
Takže prvně k tématu-před 2 dnama jsem koupil hnojivo SUPERKVĚT, vyrábí to Natura (dá se aplikovat jak postřikem, tak zálivkou dle příbalovýho letáku) a jen tak pro srovnání složení N-P-K.....10-19-25. Krystalon N-P-K....15-5-30 trochu málo fosforu, a bavil jsem se s tou paní, co mi to prodávala a říkala, že krystalon je spíše módní záležitost a že rozhodně dopoučuje a používá tohle, už jen podle toho složení. Takže sice to ještě nemám otestovaný a teprve včera jsem hnojil, ale myslím, že to bude daleko lepší. Jinak něco přírodního charakteru na květ, co by se dalo sehnat v Brně neexistuje nebo o tom nevím. Pokud někdo něco víte, dejte vědět.
Dustmaker: nevím jak dlouho pěstuješ, ale je jasný, že když píchneš semínko pěstovaný tady, do hnoja, nebo do kompostu, tak jistě, že nic takovýho není potřeba (přece jen je to plevel). Hezky ta kytka pozná kdy a co má dělat. A rozhodně není na škodu jí s něčím pomoct, třeba tak přihnojit na růst a potom na květ-četl jsi to tu? Říká Ti něco Bio-algen-žádná chemická sračka a je velice dobrej, až o 100% zvýší kořenovej systém, působí proti plísním atd. Je výbornej ve všech fázích a používám výhradně tohle hnojivo na cokoliv a nic jinýho, jenže k tomu květu musíš pomoct viz. níž.
No, ovšem pokud pěstuješ semínka odněkud dovezený, tak ty tu neznají periodu dozrávání tak dobře (první rok, čím dýl ho tu pěstuješ, tím se líp asimilujou-to je logický), tudíž jim je třeba pomoct a dat impuls v podobě toho, že jim dáš víc prvku, kterej je k tomu potřeba, tzn. na květ je to P a K na růst je to N (pokud se mýlím, opravte mě). A tím ta kytka pozná, že má vytvářet něco jinýho, nebo jí k tomu ještě přistíníš, aby si myslela, že se už zkracuje den, ono je potom blbý, když v půlce září začínaj teprve nasazovat na palice. A nestihnou dozrát. Taky je to třeba z toho důvodu, že chceš, aby Ti ty kytky dozrály dřív, dokud je ještě víc slunka a sucha, protože plíseň je svině. A mnoho dalších aspektů, v kukuřici, aby Ti to nesklidili s kukuřicou, na zahradě aby to nebylo moc vidět atd atd. Tak chápu, že Ty takovýto potřeby nemáš, ale ten kdo na Tvoje výzvy typu: vyserte se na hnojivo, co ste do sebe už nacpali jinejch sraček, nereaguje, myslím, že je to z těcho a podobnejch důvodů. A taky z toho, že ne každej má kompost na slunku :) Takže neboj, ale myslím, že jsem se nad tímto problémem pěstování zamyslel víc než Ty (tím se vůbec nepovyšuju, je to pouze konstatování dle čtených skutečností) a do větší hloubky>přece jen jsem nepíchl semínko do kompostu a občas to nezalil a neokopal. Ale je každýho věc jak pěstuje (a neříkám, že Tvůj způsob je špatnej, kdybych měl tu možnost, tak to taky tak dělám, ale mimo to pěstuju ještě výše popsané), tohle jsem napsal jen na obhajobu chemickejch hnojiv, protože jinejch chem. sraček je tu tak jako tak dost a daleko horších a hůř rozkladatelnejch než nějaký hnojivo, který rozpustíš ve vodě a na jaře tam už není. Co myslíš teď? :)
Balů: pro něco takovýho jsi myslel, že nemá pravdu? :)
Mějte se good
Zdarec

Ignácius
I když v příspěvku Dustmakera je víc sprostých slov, než normálních, tak má v podstatě pravdu.
Proč cpát do kytek tolik chemie, zvlášť když jsou určený ke kouření ? Už takhle se do nás dostává hromada svinstev ze vzduchu, z jídla a vody.
Příroda nám přece dává spoustu skvělých hnojiv, který obsahujou všechno, co kytky potřebujou...
Jo jasně - ono je jednodušší jít do obchodu a koupit nějakou chemku vyráběnou ve smradlavý továrně, než si sehnat hnůj, že ? :-)
Ostatně určitě jste četli na Groweru rozhovor s Lucem s holandský seedbanky Paradise Seeds, kde se ho Grower ptá, jak vypěstoval vítěznej vzorek Cannabis Cupu 1999 Sensi star. Možná by si příznivci chemie měli z toho rozhovoru přečíst znova tuhle pasáž: ".....Od třetího týdne jsme začali přihnojovat organickým hnojivem. Neradi kouříme chemikálie a zrovna tak i soudci Cannabis Cupu... V Amsterdamu lepší coffeeshopy vždy ocení organicky pěstovanou marihuanu, a zaplatí za ní pěstiteli více....".
hihi
Ignácius: každý rok připravuji půdu-koňskou mrvou- a k tomu používám bio-algen>absolutně biologický hnojivo, s obsahem růstovýho hormónu (to nám dala příroda) dělaný z mořských řas. Já taky chápu, že má Dustmaker pravdu, ale já taky (rozhodně nejsem příznivec chemie, kdyby měli něco na květ, vyloženě biologickýho charakteru, tak si to koupím 100x radši a používám ho 100x radši), ale jak mám pomocí koňskýho trusu donutit kytky ve fólii a venku k dřívějšímu přechodu do květu? Jo jasně zatmavováním- ale ještě to musíš něčím dalším podpořit. Takže mi věř, že kdybych nepotřeboval tu rostlinu dostat do květu, tak používám jen a pouze biologický hnojivo.
Jinak to nedělám pro prachy, viz Tvoje citace z rozhovoru :) ale to je tak mimo a vím, že jsi tím chtěl říct něco jinýho. Prostě pravdu máme všichni, protože to soudíme podle sebe samých.
Dop.: zkus ten algen a uvidíme co budeš říkat. Aspoň si o tom přečti leták, kterej k tomu dávaj a uvidíš. I když na druhou stranu jsi neřekl, že nepoužíváš hnojiva. :)
Mějte se good
Zdarec
P.S. Je to trochu zmatený, co jsem napsal, ale nemám moc času, až bude víc času budu líp psat.
Ignácius
hihi: Jasně o Bio-algenu jsem kdesi něco četl, to samozřejmě žádná chemie není...určitě ho taky zkusím.
Tou citací jsem nechtěl říct, že se dá na organicky pěstovaný travce víc vydělat, ale to, že když pěstujou bez chemie lidi, který mají mnohem víc zkušeností než my, tak to znamená, že asi vědí, co dělají. A taky, že když jsou zákazníci ochotni zaplatit za organicky pěstovanou ganju víc, tak to asi taky není náhoda.
Sám jsem zkoušel chemikálii Kristalon, sice to po něm roste dobře, ale to po slepičincích taky, takže není důvod proč něco takovýho používat. A myslím, že ani přechod do květu není nijak potřeba podporovat chemií.
Hnojiva samozřejmě používám - koňský hnůj a slepičince. Chystám se časem zkusit chlévskou mrvu a na květ kostní moučku nebo něco podobnýho.

Jinak včera jsem objevil skvělou věc - ať už pro "chemiky" nebo "organiky". Komletní seznam všech v Čechách schválených hnojiv včetně adres na výrobce a složení ! Je tam spousta i organických hnojiv....
Tady je link: http://is.zeus.cz/oapvr/hnojiva/.
hihi
krystalon je srajda, po které jde kytka víc nahoru, než do šířky a když to jím přeženeš, tak je pak moc křehká, takže ho už nějaký 2-3 roky nepoužívám. Jen pro ten květ. Jo a bycha na hnojení kuřincama ve finální fázi květu, taky jsem jednou tak hnojil a kytka se potom jmenovala "hovno" protože byla první 3 sekundy přivonění cítit po kuřincích.
Algen je fakt nejlepší.
Jinak díkec za link-ale Bio-algen tam stejně není-asi není u nás povolenej :)
Mějte se good
Zdarec
laky
nejvic se mi osvědčily tyhle hnojiva: bioalgen S90 - na růst dávkování: 4,5ml/2l ke kořenům každý den, 2ml/1l postřik každý den - tohle po celou dobu růstu
Alga blute - květ dávkování je nejlepší změřit na EC, mě to vycházelo asi : EC 0,9 - 3ml/2l EC 2,2 - 12ml/2l - ke kořenům každej den od začátku květu (EC 0,9) až do konce (EC 2,2), poslední týden flushing
hihi
laky: hoď sem nějakej odkaz nebo něco z vlstní zkušenosti a praxe, to bude lepší :) o tom Alga blute. Předpokládám, že to co jsi psal je hnojení v indooru, ale to je jedno. Něco sem o tom prosímtě napiš, díkec. Jestli je to podobný složením jak algen atd. Zkrátka jestli je to přírodního charakteru.

Mějte se good
Zdarec
j4m1e
bleee chemie bleeee , kompost roolz , bo poradney louh z hnoja naredeny wodou .. precze nebudu hulit nakou chemii w mych pazlitchqach :)
DaStoner
Vyrobce kristalonu uvadi davkovani 1 odmerka do 10 l vody na 5m2 plochy 1x tydne. Osobne jsem na necelej metr (balkon-kvetinace a truhliky, ze kterejch to neodtece jako venku) daval 3 odmerky do 3 l vody 2-3x tydne, takze jsem prekracoval davkovani snad 50nasobne. Na kvet jsem hodne ubral (K. plod a kvet), a pridaval nejaky tekuty hnojivo na muskaty. co ma hodne P. 3 tydny pred sklizni konec, po nejaky chemicky pachuti ani pamatka, ve srovnani s hydroponii echt prirodni model. (Na druhou stranu nemam rad ani takovy ty venkovni modely co chutnaj jako kdybych zral hlinu nebo kdyz nekdo hnoji kravskym hnojem, i kdyz to kolikrat jako krava zhuli).

Letosni kytky maj dneska az 170 cm (a to mam dost melky truhliky), krasne vetveny, zdravy, samcu bylo min nez ctvrtina. Zkousel sem na ne letos kurince a koprivy, ale smrdi to jak vopici slipy, to je dobry na spis zahradku.

Z vyse uvedenyho vyplyva, ze: 1) prehnojit kristalonem, jak tu nekdo psal, musi bejt fakt umeni. To vysypal celou krabici do konve, zalil tim 2 kytky a cekal telegrafni sloupy?
2) nedelal bych z hnojeni takovou vedu. Chapu, ze kazdej chce pro svy treba draze koupeny seminka to nejlepsi, ale spis souhlas s Hanumanem - pokud mam plnej dvorek kurincu a kopriv a pestuju za humnama, je blbost kupovat naky chemky. 1800 Kc za hnojivo na rok bych dal jedine pokud mych mel vynos metrak suchyho a dobre zavedenej coffeshop. ~:o]
laky
Dá se sehnat ve Vídni, asi aj u nás v growshopech, stojí 1l asi 500,- Kč, je to taková hnědá smradlavá sračka, připomíná to B'cuzz. O tom, že je to přírodní nepochybuju, tady na fóru jsem o něm ještě neslyšel, ale vim, že ho používá dost lidí, já sem ho jel teprv první sklizeň, to hnojení, co jsem popsal je vychytaný přesně na Master Kushe, je pro ně akorát, nebylo to přehnojený, ani toho nebylo málo, listy byly takový hedvábný - mlaskali si blahem.
hihi
laky: díkec.
Dave UBG
Takže, protože jsem některé své miláčky nedával do předem prohnojené půdy,přišel jsem na toto.
Dávám na půdu kolem stonku kravský hnůj.Udělám z něj malou hromádku v průměru asi dvacet centimetrů,vysokou 5-10 cm.Chodím zalévat kytky do lesa dvakrát do týdne, ato tak že pomalu polévám hnůj.
Voda se jím prosakuje, rozpouští živiny a vsakuje se do země.
Kytky rostou za týden asi 10cm,jsou pěkně vytální.V květu mám pěkné silné paličky.Po dvou nebo třech týdnech ztrhaný hnůj vyměním.Když jsou sucha tak se pod touto slupkou z hnoje drží skvělé vlhko,když už je všude kolem suchá půda.
Takže kdo zapoměl pohnojit tak si nemusí zoufat.
Zdravím všechny RAAM GANJA.
j4m1e
dave > to ye presne onco , zlaty krawintze :) btw. zkoushel sem udelat i louh z krawintzu a zaliwat tim , slo to taqy , akorat to nema za sucha ty wlhkostdrzne wlastnosti . na druhou stranu se wam kyti nepowedou taq yednodushe spalit :)

stay high ;)
Hašiš
Jo ty tečky to je přehnojení. Mam to taky na kytce 1.8m a to jsem hnojil každej tejden odměrku Plod-květ na 5l. Sniž množství hnojiva.
Taky prej pomahá prolejt párkrát kořeny vodou, ale to je u 2metrový kytky asi nereálný.
symbiotech
výborná výživa:žižalí trus-rust/netopíří-květ
j4m1e
symbio > jojo kompost roolz :D dyk ye to neprirozeny hnojit nakou chemii ... kouknete yaq to roste bez chemie ;) http://www.dedeqproduction.kgb.cz/jamie/kyti6.jpg
http://www.dedeqproduction.kgb.cz/jamie/kyti10.jpg
http://www.dedeqproduction.kgb.cz/jamie/kyti11.jpg
http://www.dedeqproduction.kgb.cz/jamie/kyti12.jpg

chacha ;) taq zatim , chemici :)
hihi
žemle: pekny kytky, ostatně jako všechny kytky jsou pěkný, když rostou a to už s chemií nebo bez chemie. Nesázím na to, že by jsi poznal kytku pěstovanou na chemii a organicky. A mimo mě teď, tu o chemii haluzíš většinou jen Ty. Takže? :)
Mějte se good
Zdarec
Dustmaker
No, ze tam bylo tolik sprostejch slov, je dusledkem me nepricetnosti po poziti nekolika pivek. Jinak v podstate, pratele, nechci nekomu rejt do jeho pestovani /stejne nikomu nic nevymluvim a ani nechci/. Kazdemu co jeho jest. Vyjadril jsem jenom svuj nazor na pouzivani chemie. V podstate muzu souhlasit s hihim /viz ultradlouha odpoved, viz. adaptace seminek z dovozu/. Ale proboha, priroda je mocna. hihi z Brna, ja vim jak to v Brne vypada, mam tam okolo par kytek, ale nesahnu na ne cely leto /ne ze bych nechtel, ale jsem prave pres leto pryc/, na jare zastipnuty, pak volne nechany a VUBEC mne to netankuje kdy nasadej kvety. Jsou to domaci seminka a plne spoleham na prirodu. Taky nepestuju na hnoji na sve supertajne zahrade, ale i pri "guerilla farmingu" je mozny se k ty chytce chovat lidsky, a ne ji drtit nejakym chemickym koncentratem. Je to sice pekny, kdyz si predstavis, kolik NPK do toho jde, ale kdyz tam das dobrou zem, a trochu toho hnoje, ci zizali pudy, tak to je taky v pohode. ja nejsem linej si nejakou tu diru vykopat /ci nalezt misto s dobrou hlinou/, kdyz chci kvalitu. Z mych pratel umele hnoji malokdo a nikdo si na modely nestezuje, staci sklenenka a jednou dvakrat mocne potahnout, netreba jointa.
Pestuju uz trochu dyl a plisne se mne /dikybohu/ zatim vyhejbaj, takze si opet nemyslim, ze hnojivo je resenim. To bude spis zalivkou ?/soudim/. Kdyz kytku zalejvas celej den, kazdej den, tak to tem korenum asi zrovna nevoni. Priroda vi co dela.
To ohledne toho, jestli to je poznat ci ne. O to vubec nejde, jde o princip. Chutove to sice nepoznas, ale jde o tu predstavu, co vlastne kouris. Umele nadopovanyho mutanta, nebo normalni "natural" rostlinu. Kdyz ti nekdo da dve broskve, tak je ti taky jedno za ty jedny je spad z nejaky jaderny elektrarny? Asi jenom do ty doby, nez ti to nekdo rekne, ne?
No ale jak jsem rekl ze zacatku, nikomu do toho nekecam.
Dustmaker

P.S. Jsem rad, ze i pres brutalni, vulgarni a zurivy uvodni prispevek jsem nasel zastance. Cest vam a silu kytkam.

P.P.S. Fuck hnojiva anyway.
Dustmaker
Jinak hihine, v Brne, jsem k zastizeni temer kazdodenne u Capa, na rohu obilniho trhu, momentalne az od listopadu, pac jsem mimo cr az do 19/11. Takze diskuze mozna, hahaha.
hihi
Dustmaker: prakticky pisem o tom samym.
No, dík za pozvání k Čápovi, ale momentálně nemám čas na svý kamarády. Třeba se někdy někde potkáme a domluvíme.
Mějte se good
Zdarec
NILE
zdar všem!!
potřeboval bych poradit , pokud někdo znáte tohle hnojivo..BN Grunt Supermix je na růst a s tím není problém ,ale to bn - pk 13 + 14 mi dělá potíže... žloutnou mi listy, ale ne od kraje ale od středu....je to druhá ůroda ,už si zoufám.pokud někdo víte jak na to ,dávkování ,jak často atd...(hlína ,11 big bud,400wsodík) Díky
TommyBoy
Pokud listy zloutnou od prostredka je to nedostatek dusiku N... Pokud vim.
NILE
a jak tomu mám pomoct???
Lackyfree
Nazdar...
Nic proti Krysatlonu Plod a květ a řekl bych že lepší je FLORAN (koupeno v Baumaxu). Je to to samý co se týče složení ale má větší podíl fosforu a draslíku a jsem sním spokojen.
Nezkoušel někdo přidat do půdy kostní moučku a rohovinu? Podle manuálu je tam dost dusíku a jinech věcí. Jinak Floran kombinuji s ALGISTIMEM a výluhem z cigeretového popílku.
maestro_007
Osvedcilo se mi Krystalon P+K a OBM koncentrat.
OBM zvysi obsah fosforu a Krystalon ma vseho az az ;)
pan dan
ja prvni 3 nedele nehnojim vubec, pak zlehka startem a jakmile se objevej prvni kvety, rvu do nich plod&kvet, snazim se drzet navodu na krabici + 30%, dvakrat za tri tejdny kyticky dostanou davku 1:500, posledni 3 nedele (odhadnete to nekdo :)) ) nehnojim zase vubec. Akorat tedka se mi to vymklo, kamos se mi staral o kyticku a ja ji sklidil 3 dny po poslednim hnojeni.... ENJOY CHEMICAL TASTE..... :))))))
maestro_007
Jo bylo to prehnojeni, ja ji pak prestal hnojit a ty tecky nezmizely ani po 14 dnech...
AmOc
Prosím nevíte někdo kde se dají levně koupit hnojiva od firem CANNA a ATAMI pro pěstování v cocosupstrátu.

Od ATAMI scháním tyto produkty B´Cuzz Wurzel-stimulans, B´Cuzz Booster coco Indi , B´Cuzz Blute-stimulans, B´Cuzz Bio abweser 1&2.

A od CANNA zase tyto COGR-Buffer-Agent , COGR-Vega , COGR-Flores , RHRIZOTONIC , CANNAZYM , PK 13-14

Budu rád za každou odpověd a informaci kde bych zvýše uvedených hnojiv mohl koupit ještě jsem neměl to štěstí je sehnat a poněvač tady již o nich byla zmínka tak se ptam. Předem dík za odpověd
Hašiš
Je to už přes měsíc co tam mám ty tečky. A to vůbec od tý doby nehnojim, už z toho začínám mít docela vrásky.
maestro_007
Ser na fleky stejne se bude uz sklizet ne?
livo
Maestro_007, takhle dobře už jsem se dlouho nezasmál , díky, K4U

[Edited by livo on 18-09-2001 at 10:05 PM]
maestro_007
Jasnacka, ja mel fleky taky a kytka je nadherna a chutna ;)

Mrkni na ni v galerii.. (Outdoor model: Russi no name)
Jonatan
zdravicko

chtel jsem sem se pozeptat jak casto hnojite kytky behem rustu a pak jak casto behem kveteni

doted sem pouzival krystalon jak na rust tak na kvet a leju to tam decente kazdej den ale prijde mi ze krystalon sice neni zlej ale ty kytky by neco chteli neco navic

Ted chci hnojit OBM na kvet a wuxal super na rust

a este jeden tip pokud ste zjistili ze chodit do megamarkeketu typu Bauhas vas psychicky vycerpava
u Bile labuti kdyz dete smerem k florenci prvni ulice do leva je kvetinarstvi kde maj spousty uzitecnejch veci hnojiva, korernovace, kvetinace, hlinu, biohumus, atd.
Kubanec
Zásadně konskej hnůj na podzim zerejt a potom na kytky slepičáky s vodou hodně naředěný v malim množství
PuP
hele - nevim co tady resite o chemii - ja sem svy kytky hnojil guanem a do kvetu sem je dokopal kristalonem 'plod a kvet' ale finalni palice sem dopoval kristalonem 'jahoda' - pacz ma vetsi pomer phosphoru
- nevim jakej je rozdil mezi dopestenim pomoci 'plodu a kvetu' nebo 'jahodou', protoze minulej rok sem pouzival jenom 'plod a kvet' (v kvetu) a ted jak sem popsal - sem uplne spokojenej - krasny husty sisky obaleny kobercem krystalku - ale jahoda: myslim ze je lepci nez 'plod a kvet' - pestuju pokazdy neco jinyho (Morava NoName ;)) ) ale micha se to furt s dobrejma vzorkama - je mozny ze ten rozdil loni a letos (letos teda lepci) je spish genetickyho zakladu - no, jestli negdo mate s 'jahodou' vetsi zkusenosti, plz, napiste...

Thanx

Fuck the cop, celebrate crop!
Netherlander
Muzes hnojit krystalonem podle navodu asi tak, jak rajcata, ale ja davam do 1,5l vody stejne asi celou jednu odmerku(pozor-jen na vetsi kytky, tedy krystalon Plod a kvet). Dokonce se mi uz i stalo, ze jsem mladou kyticku zpalil krystalonem Start, takze pozor na to!(Ale to byla jeste asi prilis mala!)
Early_skunk
Hele já jsem vyučenej zahradník.Něco o tom vím...
Jak jednou přehnojíte kytku,tak je nenávratně v tahu.Zkoušel jsem třeba ty žlutý listy otrhat,ale to byla asi ta největší chyba.jak jsem utrhl ten co žloutl,začal žloutnout ten nad ním.a tak to šlo dál.Uvědomil jsem si to moc pozdě a kytky byly v háji.....
Kristalon je skvělej aroste to po něm taky skvěle,ale já dávám přednost přírodním hnojivům,třeba zahrabávám samce(který odstranuju),do půdy ke kytkám.Potom to roste.anebo koňský trus,to je ještě lepší....
everybody smoking marihuana
monk
kolik je odmerka (ja mam 20ml =) a jak casto to tim kristalonem zalejvate ? (obden, tejdne... ?)
Red Tornado
Kdyz budes opatrny, tak muzes bez problemu jit s davkou i o dost vyse. Procti si lepe forum. Vloz do vyhledavace na foru "hnoj" pripadne "kristalon" a taky "krystalon" (vetsina lidi o nem psala asi az po sklizni). :)
Red Tornado
Early_skunk: Zalezi na stupni poskozeni rostlinky, mire prehnojeni, rychlosti a vhodnosti reakce pestitele. Jinymi slovy tvrdim, rostlinku v nekterych pripadech _lze_ zachranit. Ovsem samozrejme minimalne za cenu zpomaleni vyvoje, vetsinou i dalsiho poskozeni. Ale to se jiz odviji od tech neznamych, ktere jsem uvedl. Toliko muj nazor a zkusenost.
Netherlander
Souhlasím s TommyBoyem! Přesně tak jak píše! Já jsem taky párkrát spálil kytičku, když byla ještě malá! Ale jak jsou větší, tak se toho vůbec neboj! Já dám klidně 2-3 odměrky do 1,5l a není žádný problém!
Kukulcan
cus....zbezne sem nakouknul,
prvni zkusebni pestovani indoor sem hnojil
"trus od zizal" a ke konci jsem zalejval odstatou vodou ve ktery jsem postupne zvysoval davkovani hnojiva krystalon (davky si bohuzel nepamatuju)

druhe pesteni inddor hnojime
B'cuzz A+B davkovani dle pribaloveho letaku ;)
zvysovani od 1ml az na 6ml/litr

v posledni fazi pridavame do tohohle roztoku (15litru kybl) 5ml wuxalu

ad_mereni pH v hline....
takze lakmus do hliny je dost neefektivni mereni...
vam jde o to zmerit pH hliny a ne povrchu zano...
takze "pry" nejlepsi je prolejt nekolikrat kvetinac vodou (ktera nutne zacne spodem vytekat...tuhle vodu zachytit 10hodin nechat odstat a pak teprve merit lakmusem...

PS: ja zatim nestiham do toho merit pH takze holt pridame tuhle featuru az na dalsi beh ;)
Perclus
Já jsem ke konci hnojil jakýmsi přírodním hnojivem s velkym obsahem Fosforu a Draslíku, kytky potom úžasně rychle kvetli.
seedsmacek
No ja hnojim podle kitek.
Jestli začínaš hnojenim tak je nejlepší davat menší koncentraci hnojiva,ať si kitky zvykaji na hnojivo,po 1tydně už hnoj normalně!!!
Bidnici
To je jednoduchý.Musíš vzít slepičí hovno rozmíchat ho ve vodě potom používat doporučené esence ve správném dávkování co nejvíc světla nějakou tu páru,ale ne moc.To hnojivo by mělo bejt čerstvější,musí patřičně smrdět(chápete) nepřelejvat aby nezhnila.půdu hodně nakypřit a přidávat ůrodnej humus s nějakejma vákalama domácích zvířat do tří tejdnů je na světě
Zdenek
Poradí mi prosím vás někdo jaký hnojivo mám použít na Jacka H. pěstovanýho ve skříni? A co kdo ví o hnojivu B´cuzz ?, a kde se dá koupit. Předem dík.
blackberry
hnojiva sezenes v Growshopu
na JH bych se tuto znacku hnojiv pouzit nebala, tak cau
Zdenek
O.K. Dík to mě v tu chvíli co jsem to psal nenapadlo.
Oscar111
Jo,, taky jsem pěstoval v Kristalonu,, je to vcelku v poho,,, napiš raději jestli jedeš bio(asi jo,,že) a jakou máš lampu,,
Marigator
Tsusss
Toz sem koupil taky ten kristalon ale marne sem na obalu hledal jak casto se hnoji travicka:-))))
Takze lidi kdyz budu davkovat to hnojivo dle navodu jak casto to mam lejt do kytek?S kazdou zalivkou tzn.Kazdy tri-ctyri dny???
Oscar111
2 Marigator: Postupně zvyšuj dávky od doporučené až tak na 4-5 násobek,,, zalívej podle toho, kolik kytka vypije,, poznáš to,,, když začnou žloutnout listy zalíváš hodně.,,
Na to příjdeš,,, :D
Marigator
Osc111:
no listecky sou zluty jedna basen zalivam asi az moc...mam s tim dost problemy psal sem vo tom uz v galerii zloutne to furt a cim dal vic...no nic
No takze muzu ten kristalon cpat teda do kazdy zalivky jo?ne jako ze jednou zalejt s hnojivem a za ctyri dny zase cistou vodou a pak zase s hnojivem....skratka do kazdy zalivky hnojit?No snad to prezije nez to vychytam:-)....ja hnojiva nerad s tim je silenyho crcani....
Oscar111
2 Marigator: Když mi kytka kvetla, zalíval jsem i 3x denně 1L+0,5 odměrky Kristalonu plak (plod a květ) a kytce se to hoodně líbilo,,, ale musíš ji na takový dávky naučit,,, něco jako rodiče,, :D
Prostě pomalu zvyšuj dávky,, zalívej třeba jenom do misky,, co tři dny 1L + 1/3 odměrky Krist. rst. a zvyšuj postupně na 1/2 odměrky,, pak začni zalívat čatěji,,,
Marigator
Jo diky tohle sem chtel presne slyset...takze huraaa do hnojeni;-)
Jo este ja vim ze to sem moc nepatri ale este bych se zeptal na jedno.....sehnal sem si ze spitalu:-)takovy ty papirky na mocku jak zmerej i PH a tak se chcu tedka zeptat jak to zmerit mam ho nak zastrcit do hliny ten papirek a pak zalejt nebo ho mam namocit do misky az voda protece kvetnikem po zalivce?jak to merite vy?
Jinak diky moc s tim hnojenim ste mi hooodne pomohli
cus Marigus
Oscar111
Až voda proteče substrátem,, ale musíš zalít vodou pH neutrál.. Nejlíp asi DOBROU VODOU. (Ale měl jsem dobrou vodu pro kojence a ta měla něco přez 6 :( )
Marigator
Jo tak to prubnu...ale asi mam naky vyseptaly papirky:(pac sem ted laboroval a strkal to do vody z vodovoda teply i studeny a i vodstaty i mejdlovy i vodctovy a PH furt stejny:confused:a to je kravina ne?(udajne stale PH 5)no ale zkusim to schvalne....doufam ze to zloutne kvuli tomu ph jinac sem totac nasranej:-)Takze thanx jeste jednou......co ja bych si bez Groweru pocal to fakt nevim:D
Oscar111
Ty papírky budou na hovno,, páč ukazujou ve velkým rozmezí,, kup si v Aqaristice pH metr (4,7-7,4). Tím to změříš celkem přesně,, ale není nad elektroniku :D (taky bych chtěl :D )
miky
cau lidi moch by mi nekdo hodne skusenej poradit jaky hnojivo si mam vybrat pro svi kiti ale za rozunou cenu a jeste jak snim mam hnojit
Majkl
Kristalon start, Kristalon Plod a květ, podle návodu, ale ne 1x za 14 dní, nýbrž pokaždý když zalejváš...
seňorita Lamparez
Jak říká Majkl. Já mám ještě Vynikající zkušenosti s wuxalem super........... je fakt super:-)

Growing makes me fun.
miky
tak vam moc dekuji asi se rozhodnu pro ten wuxal super.
PitrYGrower
Kristalon nedoporucuju, plod ma slozeni NPK spise vhodne na rust a start spise na kvet!!
ja hnojim ´B cuzz A+B a jako velika spokojenost!!!
PitrYGrower
zdar farmeri
jak casto bych mel hnojit B cuzz A+B v rustu ?? 600w mazar, mabula -hlina
predem diky za nazory ..

[Edited by PitrYGrower on 14-02-2002 at 04:35 PM]
PODziM
PitrYGrowere,

tomu se mi nějak nechce věřit, jako že na vokurky to působí správně a na gándžu obráceně, jo?? ;) napiš, jax přesněs to myslel... nebyls náhodou zkouřenej a nepoplets ty krabičky?? sou dost podobny :D jo a ještě jedned dotaZ: dá se někde b'cuzz objednat na dobírku??

čus


[Edited by PODziM on 28-01-2002 at 02:05 PM]
miky
a jak se prosim te hnoji tim wuxalem super.a muzu ho naredit a postrikovat s nim kitky.
PitrYGrower
no myslel jsem to tak, ze Kristalon ma podle me nevhodne slozeni prvku N, P a K = samozrejme pro skunky ..
doporucuju B'cuzz nebo Wuxalek ..
ja to kupoval v Growshopu
...
nepostrikoval bych to
Ondrash
2 gannja,

zalívej to hnojivem nejdříve až po 14 dnech, mladým kytkám se tahle sračka musí hnusit :), počkej, myslím že tím nic nezkazíš...
Al-Ban
Já si myslím, že se nemůže nic zkazit, když to hnojíš množstevně i časově podle návodu na hnojivu. Jak snášejí každodenní hnojení kytky, Jonatane, netrpí tím nějak? Jinak se tady na květ (mimo jiné) docela doporučuje hnojení tím OBM s kombinací s Kristalonem plod a květ. Já to teď taky zkouším, tak uvidíme, jaký budou výsledky.
danielf
cau, chci se zeptat kolik tak lejete do hliny zalivky(hnojivo + voda).Koncentrace je napsana na krabici,ale neni tam kolik toho tam mam jedny kyticce nalejt.Poradite mi?
Walhalla2000
no, chtelo by to rici, treba jake hnojivo mas na mysli...

jinak proste tam lejes tolik, kolik normalne zalejvas, cili cim jsou kyti vetsi, tim vic. ja na jednu kytku leju tri deci a vice denne
danielf
takze podrobneji:mam 400w sodik, hnojivo kristalon start a koncentrace jako na jahody.Kytky sou stary asi mesic-4 patra(hodne sem je zastrihaval, tak rostou pomaleji).
Al-Ban
Pokud vím, tak Kristalonem se má zalévat dvakrát do týdne a v podstatě i po tvých nových informacích platí co řekl Walhalla-zalévat jako normálně, jenom s tím, že do toho přidáš to určitý množství hnojiva. V dobách mezi hnojením můžeš zalévat čistou vodou, ale záleží taky na tom jaké máš složení půdy (některá zemina udrží vodu lépe jiná hůře) a jak rychle kytky tu vodu očerpávají. Já tam mám jednu kytku asi dva měsíce, už hezky kvete a stačí, když jí zaleju jednou za dva za tři dny necelým třičtvrtě litrem vody. A možná je to ještě moc, protože hlína je i tak dost vlhká. Jinak jí každej den po vypnutí světla pořádně orosím a má se dobře :).
danielf
hele,kdyz uz sme i u toho zalejvani, kolik tak zalejvat tak maly kyti, kdyz mam normal hlinu od agro cs pro kaktusy a sukulenty-myslim, ze je tam perlit a nejakej ten pisek?Tu hlinu urcite znate...
abra007xas
Mam odzkousený zalejvani obden. Navic zalejvam jen tolik vody, aby pokryla jen dno misky. Kdyz dam misku plnou, zem v kvetinacích je neprijemne nacucana. Mohli by zacit hnit koreny. Takhle je to OK. Navic konopi samo je suchomilna rostlina a cim min se zalejva tim je hustsi model jak tady nekdo psal.
Jonatan
cau

no hnojeni kazdej den je v pohode.
ale po skusenostech sem presel na AH hnojivo a rek bych ze se to neda srovnavat ty kytky rostou doslova pred ocima :)
TommyBoy
A v cem ty krasotinky vlastne mate? V jakym substratu?
T.
Al-Ban
Z oslovení "chlapci" jsem usoudil, že by to mohla být otázka i na mě :). Tak já tam mám:
40%zahradnická směs
40%substrát na kaktusy
asi 5%perlit
a dno vysypaný keramitzem
Nevěděl jsem, že složení zeminy má taky nějaký větší vliv na hnojení. pokud ano, tak se nechám rád poučit, co by pro mě bylo nejvhodnější.
P.S. Sorry, jonathane, že se ti sem takhle montuju, ale opravdu by mě to zajímalo.
Sido
Teda panove, jestli ty kytky hnojite kazdej den, tak to hulite asi peknej chemickej humus,zvlast jak ctu ze nekdo hnoji Krystalonem..
Ja hnojim v rustove periode, tak jednou za 4 dny i vice a v periode kvetu jednou za tyden.pred sklizni nehnojim minimalne 20 dni aby se kytky procistily.....
Verte nebo ne, ale zhuluje to bajecne a mam jistotu ze nehulim hnojivo :o)))
Al-Ban
to Sido:
Co si o mě myslíš? Já taky hnojím přiměřeně, zhruba tak jako ty, až na to, že jednou za čtyři dny i v období květu. Proto mě taky zajímalo jak každodenní hnojení strávěj kytí :). A taky ten vliv zeminy na druh hnojiva.
to Jonatan:
Opět se omlouvám :), tentokrát za zkomolení nicku v mém předchozím přízpěvku.
Sido
Tak to joooo :o)) Tak ja jsem samozrejme take zkusil hnojit denne, kytky to rozdejchaly naprosto v pohode, ale kdyz jsem to zahulil, tak jsem to malem nerozdejchal ja.Fakt hnus bylo to fakt na pozvraceni.Kytky maji byt prirodni a ne narvany chemkou..........
TommyBoy
2 Al-ban: Sorry jestli se te to osloveni dotklo, ale jak ctu tvoje dalsi prispevky si asi nejakej vznetlivej co? Dej si :smoker: a hod se do klidu...
Jinak napr. pri hydroponickem pestovani se hnoji kazdej den dokonce se da rict ze se hnoji kazdejch par hodin (proto moje poznamka o substratu, chtel sem jen vedet esli se bavite o hydroponii nebo pude nebo co?)...
Hnojit do pudy vic nez jednou tydne mi pripada moc... pokud nejde slabej roztok hnojiva (v pude to proste funguje trochu jinak...)...
Pokud hodne hnojite... Musite kytkam umoznit VELMI dlouhy FLUSHING (nejmene 14dni mozna i vice), aby se to v nich naredilo vodou nebo dokonce uplne vyplachlo.... Pak se nepoblejete jako Sido :)
T.
olik
Já pěstuji indoor poprvé a používám General Hydroponics od http://www.hydroponieplus.cz. Je to sice určeno pro hydroponické pěstování. ale mě to i v kvetináčích docela šlape.

Složení: 60% substrát pro kaktusy, 30% substrát pro výsev a zakořenění + 10% perlitu.

V růstu hnojím 2xtýdně, v květu (což je již 21 dnů) obden. Složení tak jak píšou, tedy: růst-- 30ml Gro +20ml Micro +10ml Bloom na 20L vody******* květ 10ml Gro +20ml Micro + 30ml Bloom na 20Lvody.

Myslíte, že má cenu to kombinovat ještě s jinými hnojivy (Kristalon...)
Al-Ban
to TommyBoy:
Oslovení "chlapci" se mě vůbec nedotklo, naopak jsem se toho jal využít k tomu, abych z tebe vytáhl nějaké informace a taky ti za ně děkuji. Vznětlivej sice občas jsem, ale to si nechávám jinam a tady se snažím psát v klidu (i bez hulení, které teď asi tři měsíce už nemám:)).
Na Sida jsem taky neútočil, to "co si o mě myslíš" bylo míněno v dobrém, jen jsem usoudil, že kdybych za to hodil smajlíka, tak by to vypadalo, že opravdu hnojím každej den. Tak doufám, že už si rozumíme :).
Walhalla2000
Ja pestuji v hline a hnojim:

prvnich ctrnact dni vubec
pote kazdej den se zalivkou podle navodu
dale koncentraci zvysuji az na dvojnasobek. Uplne je videt, jak to kytky boostuje
hnojim festove, dokud vidim, ze to kytkam dela dobre.
tri tydny pred sklizni hnojivo vysadim uplne...

kytky si nestezuji, ja si nestezuji...
matrix
Ahoj v diskusi, tak ješte přileju olej do ohně.

Substrát - 80% kokos
17% perlit
3% vermicud
Takže v tomhle si kytičky přímo chrochtaj, že je slyším i přes zavřený dveře;o) Aby toho nebylo málo, tak ještě dostávaj každej den zálivku Bcuzzu a+b podle poměru dávkování - to znamená 3+3 později 4+4, kromě středy - samotná voda a kromě neděle - nezalévám.To tedy znamená že 5 x v týdnu mají ještě hnojívko.
Nebudu nikomu nic vymlouvat, až to spálím , patří mi to, ale zatím to vypadá uplně super a kytky jsou tmavě zelený.Dřív jsem dával hnojivo 2 x týdně a zaléval dohromady 4 týdně a pěkně jsem to posral....myslím že je potřeba odzkoušet všechno ne?
Přikláním se k Wallhaloj, 3 týdny před sklizní vysadím hnojivo a kytí budou "NATURAL"
Jo a Bcuzz není podle mě chemka ne???
Mějte se super...m@trix
TommyBoy
Cemu rikas chemka? Kazdy hnojivo je chemka (pokud na nem neni ze bylo vyrobeny z nejakejch zviocisnejch produktu apod.
Jinak ver ze to hnojivo co tam naceps si potom vyhulis... Takze pokud hnojis tak aby kytka mela akorat, je to podle me lepsi. Navic puda ma tzv. pamet kdyz do ni lejete tuny :) hnojiva ono v ni zustava a ty tri tydny flushingu treba k flushingu vubec nedochazi, protoze kytka dozira to hnojivo co je zchyceny v pude a rozpousti se do cisty vody kterou zalejvate...
Nicmene vas od toho nezrazuju, sam sem prvni sklizen odjel v hline a hnojil sem jak svina :) no vysledek tomu odpovidal :mad:
Tak at se vam dari a Vasim kraskam taky..

P.S. 2 Al-ban rozumim chlape jeden :) :) :) :sun: :sun:
Haman
No všichny tady píšete jak často hnojíte, ale nikdo tu nepíše v jaký koncentraci. To je docela to nejdůležitější. Když hnojíte každý den určitě né takovou koncentrací jako já - hnojím 1x-2x týdně (podle potřeby), protože to by kytky asi nerozdejchaly. A taky myslím, že je jedno jestli hojíte 1x týdně nebo 7x týdně (7x menší koncentraci). Ve výsledku je stejnej poměr živin.
Walhalla2000
2 haman - tak to blbe ctes... mrkni se co jsem psal ja... hnojim kazdej den, postupne az na dvoj az trojnasobnou koncentraci nez udavanou na hnojivu (OBM, Kristalon start+plod, a neco s netopejri srackou) a posledni tri tydny uz jen vodu...
Lionhead
Chtěl bych se zeptat jesli se na qětinku dá použít hnojivo na jahody - Kristalon jahoda. Mam půl kila a tak bych se chtěl poptat ěsli s tim někdo má zkušenosti nebo doporučení.
--
Předem díky za odpovědi!!!
--
P.S. Hulte!
Haman
Takze na Kristalonu je koncentrace na tejden - a ty denne hnojíš 2-3x tolik?? To fakt ty kytky rozdejchaj?? Fakt by mě to zajímalo...
Lionhead
Tak díky mockrát a K+
(když mi ubejvá tak ji aspoň rozdávam /aspoň něco když už nic/ )

V jednom threadu (ale na outdoor) sem čet že hnojivo na jahody je best tak sem si to chtěl objasnit...
ROMIS
hnojit, ale s mirou. samozrejme dle danych hodnot a podminek. cusik
Jamaica Hadra
Zdaar lidi ja jako nevim, ale prave ted pěstuju poprví pod lampou a hnojim tak 1x za dva dny Krystalonem plod a květ co si otom myslite(v kvetu samozřejmě).A taky tady někdo psal ze na posledních 14 dní úpřestat hnojit ?Ano nebo ne???
olik
2 Jamaica Hadra:

minimálně 14 dnů před sklizní přestat hnojit, ať nekouříš Krystalon :)
PODziM
čus,

hele, skoušel ste něgdo nehnojit vůbec a nasadit dešťovky? kdyby se jich tam dalo rozumný množství, tak by ta kytka měla třeba o něco míň thc, ale pokouřeníčko by bylo bezkonkurenční... :rolleyes: přečet sem to f tý kníšce od dupala...kniha o trávniruaně nebo jaxe to menowalo :)
sorethroat
Prosím wás o pomoc.Každý rok hnojím hnojivem "Bio-Allgeen S-90" a vychází mi takoví výnosi že s toho naprosto nechápu.tenhle Bio-stimulátot todiž dokáže zvíšit produkci kořenů až o 100%.Dokáže s kytky udělat 5metrowího WOBRA kterej je schopnej vyprodukowat při správný aplikaci až 750gr. na 1 kwjetině wenkowního SkunKu.dokáže udělat při postřiku&zalévání v období vegaetačního ciklu(od začátku růstu do velikosti posledního článku na vašmem malíčku-paličky).Neuwjeřitelně bujnou zdravou sitě zelenou rostlinu která muže mít i 46 wodnoží(houžewnatých wjetwí wod stonku). A k tomu ještě stonek jak 15-letej smrček :-) Tohle hnojiwo je naprostej dar z nebe protože dokáže wzprodukowat takowou zwjeř že stoho už 3-rokem fakt nechápu. :-) Alle k WJECI tohle supr HNOJIWO sem si kupowal každej rok v jednom obchodě kde ho mněli vždycky dost ale letos nemaj ani jednu lahwičku :-(((( a to mně welice mrzí protože ho schánim tady v oklý jižních čech po X městech a nemohu ho sehnat ani za BOHA. Wšude w zahradnictwí kde se jich zeptám na tenhle Růstowej&Kořenowej Stimmulátor newjeřícně kroutí hlaewou že to neznaj nebo nemaj nebo wo tom nikdy neslyšely :-(((( TAK WÁS PROSÍM WO MALU SLUŽBIČKU-A to jestli wi kteří wite kde se we wašem wokolí tohle hnojiwo prodává mohli zjistit kolik stojí a pořípadně se se mnou domluvit Nejlépe přes P.M. A mohli byste mi ho poslat poštou PLEASE PLEASE PLEASE Jinnak buddu lettos hosně nešťastnej grower v Č.R. protože tohle je to nej pro moje kitičky hlawně v začátcích růstu a zakořenění sazeniček(To je nejwíce potřeba ;-)) proto bych to uwítal co nejdříve tak wás o to prosím. A když to nebude ve vaších silách tak alespoň TELEFONÍ číslo na příslušnej krám kde ten "Bio-Algeen S-90" prodávaj abych si to mohl alespoň Wobjednat od nich... ;-)))
lokijokinnen
http://www.google.com/search?q=%22B...+S-90%22+&hl=cs



Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma