Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! - Klikni zde pro originální téma
rip007
cauky,

nemuzete mi nekdo poradit, kde se mohu sehnat pre-mix (NPK)v ruznych slozenich ? bohuzel jsem narazil pouze na dva druhy predem pripraveneho NPK a ja bych si rad zaexperimentoval. Nebo kde se daji koupit jednotlive slozky NPK ?
...all for growing Rip007
carlos
Zdar,
samozřejmě existují dvoj i trojsložková hnojiva, ale nic vyloženě jako N-P-K mix, že bysis namíchal svůj poměr, neexistuje.
Pravděpodobně nejlepší je trojsložkový hnojivo General Hydroponics. U nás naneštěstí ještě není zaregistrovaný, takže se na krámech neprodává.
Dokud se nevychytá nějaký osvědčený hnojivo, doporučuju experimentovat. Já používám Wuxal Super, kterej je dost koncentrovanej, a jsem s tim nadmíru spokojenej :)
Co jsi objevil za NPK ty? Mrknu na hodnoty toho Wuxalu a dám vědět jaký má přesně NPK.
Chtělo by to postupně dát dohromady nějakej seznam u nás dostupnejch hnojiv a k tomu zkušenosti pěstitelů.

- - Carlos
carlos
Úspěšně jsem odzkoušel:

Platania (OBI) 4-2-5
Wuxal Super 9,8-9,8-7,3 (na růst výborné a vysoce koncentrované)
OBM koncentrát 1,4-10-8 (vypadá to, že se hodí na kvetení)
Aaron Lightner
Veden několika manuály z internetu jsem se pídil po hnojivech s vysokým obsahem dusíku. V tomto směru jsem se nejdál dostal k hnojivu Kristalon start: 19% N, 6% P2O5, 20% K2O. Ještě hustší byl Kristalon trávník (20% N). Dělá to Agro CZ (Česká Skalice), 0.5 kg stojí kolem 50 Kč (a stačí na 500 l hnojicí zálivky). V Praze se to dostane přinejmenším ve velkých hypermarketech (OBI, BauMax; já ho tuším kupoval v BauMaxu na Chodově).

rip007> Co se týče 'složek' NPK, kdybych byl opravdu úchylný chemik a experimentátor, možná bych zkusil vyjít z běžně dostupných chemikálií: KNO3 (dusičnan draselný aka draselný ledek), CO(NH2)2 (močovina), NH4NO3 (dusičnan amonný aka amonný ledek), H3PO4 (kyselina fosforečná), KOH (hydroxid draselný). Komerční hnojiva mají navíc hromadu stopových prvků a navíc asi vybalancované pH. Při ruční výrobě by se na to musel dát pozor; navíc močovina při indoor použití prý dost smrdí.

[Edited by Aaron Lightner on 09-01-2001 at 11:36 PM]
matt
jednotlivy slozky NPK jsou dusik, fosfor a draslik... tak bud koupit hnojivo ktery obsahuje jen jednu slozku.. ale myslim, ze experimentovat je zbytecny, ty kytky potrebujou urcitej pomer a myslim, ze vecina hnojiv se do neho trefi aspon priblizne... navic si nejsem jist, ze budes schopnej poznat rodil co kterej pomer udelal - bud tu kytku spalis nebo ti proste poroste.. a jak pak docela zalezi na konkretnim seminku..
Maximiq
Já můžu jen a jen doporučit Krystalon (Start na růst, Plod a květ na kvetení).
Je to qualitní hnojivo, nezvyšující PH půdy (zvláště při indoor moc důležitý).
Je šetrný, valil sem 4x větší dávkování než je uvedeno v návodu a kytky si jen chrochtaly :)
Mě se zdá dost zbytečný si sám mýchat hnojivo. Qualitní hnojivo od qualitního výrobce je prostě qualitní :) A jak už někdo řekl tyto hnojiva obsahují i stopové prvky (taktéž důležité).
Prostě za Krystalon dám ruku do ohně.
carlos
matt,
máš pravdu, že většina hnojiv, ale doporučuju ty, který maj poměr NPK zhruba vyvážený (třeba 8-8-8). Tady je přehled doporučených NPK z klasický knihy o pěstovaní od Eda Rosenthala:

sazenice: 5-3-4 (1,5 az 2 polívkové lžíce na gallon*)
vegetace: 5-2-3 (2 az 3 lžíce)
kvetení: 5-5-3 (0,5 az 1,5)

Obecně je třeba velké množství dusíku pro růst. Ten je dobře znát tím, že kytky mají sytě zelenou barvu. A pro kvetení je nejdůležitější fosfor. Draslík je pro obecné zdraví rostliny.

Aaron,
s tou chemií to asi až tak lehký nebude, protože prodávaný hnojiva jsou navíc chelatizovaný, tzn. že je kytky jsou schopný přijmout. Nehledě na další živiny a stopový prvky v nich obsažený.

Maximiq,
taky se mi zdá, že je Kristalon dost populární. Ty ho asi používáš do hlíny, co? Na růst je bezchybnej, ale na kvetení v hydroponii se mi zdá Kristalon Plod a Květ nedostatečnej. Má NPK 15-5-30, což mi přijde jako dost málo fosforu. Ale každopádně poměr cena/výkon je vynikající. 1kg Kristalonu by mi v mejch dvou bubblerech stacilo tak na deset let 365 dní v roce :D.

Reference od výrobce AGRO cs:
KRISTALON Plod a Květ: Univerzální, rychle účinné, 100% vodorozpustné krystalické hnojivo s poměrem živin (dusík - fosfor - draslík): 15 - 5 - 30 + 3% hořčíku. Obsahuje mikroprvky B,Mo,Fe,Cu,Mn,Zn.
http://www.agrocs.cz
BTW: aktualizovali stránky a vypadaj velice slušně!

Je tu někdo kdo jede Kristalon i pro hydro?
Maximiq
Jo jo Krystalon je hodně populární (aspoň tady na stř. Moravě). Já ho používal pro pěstování outdoor, indoor zkušenosti nemám :( Velký plus má Kristalon za šetrnost když se přežene dávkování. Znám hodně kluků co používaly jiný hnojiva (takový ty hrudky nerozpustný ve vodě) a pokud zvýšily dávkování spálily kytky. Kristalon spálil kytku jen jednomu a to jen proto, že ho neaplikoval zálivkou, ale normálně ho rozházel kolem kytky v množství větším než velkém :))
rip007
nazdarek,

pidim se po techto chemikaliich, jelikoz patrim mezi pestitele, kteri neradi behem rustu ci kveteni dodavaji dalsi hnojivo. V pripade, ze pestuji v zemine, je pro me zakladni veci spravne pripravena puda. Ta by mela vydrzet az do tzv. "heversting time" :). Ptal sem se zamerne, protoze pri pouziti NPK je nejvetsi problem s prumyslovymi soli (jsou to latky resp. matrice, ktera drzi jiz zminene ziviny pohromade). pri opetovnem pridani hnojiva pridavame take tyto soli, ktere pak zpusobuji velke problemy s udrzenim PH...Ale diky vasi rade to nekde splasim a zacnu experimentovat.....takze pocitam, ze bych vam mohl zdelit me vysledky snad behem tohoto milenia...nebo si prectu nakou dalsi knihu a budu vas informovat behem mych experimentu :)
GetHigh

ps: krystalon mam take doma, ale bohuzel sem ho este neviskousel, jelikoz me odradila ta nadherne zdrave vipadajici prirodni modř (ktera ma zrejme uvest kyticku do pocitu dovolene v karibiku ;)
meskalito
Kristalon pro hydroponii a to :

- Speciál ( 18:18:18) růst

- Žlutý (13:40:13) květ

- Hnědý (3:11:38) pro Growery kombinace se žlutým

2 díly žlutého + 1 díl hnědého (14,5:45,5:32)

podrobnější info http://www.hydroponieplus.cz
martyni
Nemate nekdo zkusenosti jestli se da Krystalonem hnojit jenom zalivkou nebo se da pouzit i jako postrik?
Bidlo
Kámoš kristalon rozprašoval přímo na listy a palice a nemohl si to vynachválit.
skypik
hnojil jsem kristalonem start a nektery kytky se mi spalily
a asi z nich nic moc nebude
zacal jsem s polovicni davkou a stejne se mi spalily
19 procent N je fakt hodne
zacal jsem je hnojit po trech tydnech takze to nebylo moc brzo.
zruda
Nazdar huliči!!!!!
Tak čumim jak blázen něco takovýho jsem na netu hledal ddlloouuhhoo!}}}}}}}}}}
Moji prvni urodu jsem jel vyloženě na hnojivech které jsou běžně k dostání(zahrádkářství,baumax .....)žádné original hnojivo.A myslim si že se da docilit pjekné úrody.(45g/kytce,M.KUSH)
K tomu N,P,K.:Já jsem našel po návštěvě 3 různých obchodů tyto hnojiva:Bicom Basic,Fragen,OBM,a asi ještě 2 jiná,ale ty jsem neskoušel.
Výborná vjec na kořeny:Stimulátor S-90,po 14 dnech my narostli hutnym způsobem.
Moc se těším na vaše další vychytávky.
Butch
Tak lidi jak je to s tim hnojením na listy a palice - má se to dělat nebo nemá. Jedni tvrdíte že jo jiní že ne.

Dr.Smokalot:Ten kristalon je v pohodě, a ten rozdíl mezi B'cuzzem nebude určitě tak extrémně velkej(krom ceny za kterou teoreticky čekám kvalitu),nejlepší je to možná kombinovat.Jo a nezkurvil ty kytky taky tím že to hnojil na listy těsně před sklizní a nepřestal hnojit 1-2tejdny před sklizní.
Co vy na to.
Skunk.....
Hmmm...Včera jsem byl Growshopu a koupil BcuzzA+B za 500K.

Uvidime co to bude delat, vcera jsem poprvé zahnojil po třech nedělích. Naředil jsem 2ml(1ml.A + 1ml.B) na 1l vody.

Jsem FAKT zvědavej_.:::::))))


B cuzz - věřim tomu myslim, že by mě to nemuselo zklamat.

--- Dám vědět jak se to hejbe ........:))))))))
Butch
Zajíma mě zda je vůbec k něčemu přehnojovat kytky teď myslím v období květu? Teoreticky asi ano - čim víc hnojiva tím by měly být větší palice a asi i lepší.
Jaký je Váš názor na tohle?
Jo a jěště jakou největší dávku hnojiva ste dávali v období květu? Nejlíp vaše skušenosti s Kristalonem plod a květ a B'cuzzem na květ (A+B).
Já teď dávám na 10l vody 1odměrku Krisalonu plod a květ a 25ml B'cuzzu (25A +25B) kytky vypadaj spokojeně a tak si řikám zda ještě dávky zvyšovat.
Ale zase nechci aby to bylo jako když si ubalíte hnojivo.
Takže co vy na to?
S.H.I.V.A.
Hnojiva, ktery se daj sehnat v OBI, Baumaxu atd.

HLINA:

Guano - 3-5l baleni v plast. lahvi. Vyrabi se z trusu ptaku. Je dobre ho pridavat po CELOU dobu HNOJENI zaroven s 3v1(RUST) a FRAGEN(KVET)+Bicomp basic(KVET). Pouzivat i v dobe po prepnuti z 18/6 na 12/12, kdy prestanes hnojit 3v1 a cekas na prvni priznaky tvorby palicek.

3v1 - hneda mala (250ml) nadobka se zelenym
uzaverem. Je POUZE na RUST a to v obdobi 18/6 a to az PO 14ti dnech. Prvnich 14 dni bych VUBEC nehnojil a nechal jen tak rust, jestli mate dobrou zeminu namichanou s Californ. zizalkama, tak maj kytky dost zivin z ni. Prestat pouzivat PO prepnuti na 12/12, jinak by to kytky matlo: lampa-KVET, hnojivo-RUST.

FRAGEN - 0.5l mozna i mensi bila plast. lahev, hnojivo na jahody. Je POUZE na KVET, palice po nem roooooooostouuuuuuuuuuuuuuu, jako z vody, zacit hnojit hned, jak se objevi prvni priznaky rustu palicek.

Bicomp Basic (na kvetouci rostliny) - 0.5l plast. lahev. Jiz z nazvu vyplyva, ze je na KVET. Pouzivat zaroven s FRAGEN.


Davkovani doporucuji 1/3 z navodu a postupne pridavat az, co kytky snesou. POZOOOOOR: Vseho MOC skodi!!!!

VAROVANI: Hnojiva jsou odskousena POUZE v teto kombinaci.
carlos
Nazdárek dr. Smokalote,

chtělo by to udělat pokus. Srovnat vedle sebe kytku která jede na B'cuzz a druhou, která pojede český hnojivo (můj favorit je Wuxal super :)) Všechno přesně zdokumentovat... a vidělo by se...

Butch,
přehnojovat je nesmysl. Kytka je stejně schopná přijmout jen určité množství živin. Teoreticky můžeš zvyšovat dokud nezpozoruješ negativní účinky (což v bubbleru poznáš velice rychle).

A hnojení na listy nedoporučuju a na palice NIKDY.
Muf
Díky všem radám jsem si koupil 150W sodíkovou výbojku a větší skříň. Děkuju za tohle forum!!!!

Dneska jsem si namíchal Kristalon v poměru, jak je na krabici(10mg-10l). Kytky jsem tím zalil. Jsou asi měsíc starý, ale maj tak 20cm (11W zářivka).
Za jak dlouho je mam zalejvat s hnojenim?
Kolik můžu zvětšovat dávky?
lachota
Potřeboval bych zjistit,kde se v Praze prodává hnojivo Wuxal Super,za boha ho v praze nemůžu sehnat.
Dík
SURBONT
smokalot a dali ti k tomu v praze nejaky prospekty?
Me dali jenom takovej prospekt Bcuzz products.
Mam podezreni ze growman je podfuk, protoze to nebylo ani original zabaleny.
Objednal sem si:
Rhizotonic 250ml
Blute Stimulant soil Bcuzz
Atazym Bcuzz

A prislo mi naky hnedy sracky
ve flaskach od dobry vody.

Taky vam to dali do neceho takovyho???
Ma Bcuzz kvetovej stimulator hnedou barvu???
Rhizotonic ma jakou barvu??

Aspon kdybych k tomu dostal okopirovanou etiketu (z obalu) lahvicky...
Butch
Wuxal super seženeš v každym velkym supermárketu - na 100% ho maj v Hornabachu.
Butch
Nevim kdes to vojednaval ale jestli v growshopu v Bořivojoví tak tam ten B'cuzz prodavaj taky v neoznačenech flaškách vod dobrý vody. Za 500 (B'cuzz na květ A+b) ti klidně můžou dát vodu a obarvenou vodu.
Prej to tak prodávaj protože nemaj nějaký osvědčený pro to aby to tady mohli normálně prodávat.
Je to těžký buď si to člověk objedná rovnou z Holandska a nebo to koupí tady a modlí se ať je to to za co platí.
Butch
To záleží jak vypadaj - jsou zelené nebo jim žloutnou listy atd? Začni prostě hnojit podle návodu a pak postupně zvyšuj dávku. Já sem začal taky na odměrce na 10l a skončil sem asi na 3odměrkách na 10l. Hnojil sem to tak 1 za 2 až 3dni.
Ale taky to zaleží co máš za kytky každý asi nesvědčí velké hnojení. Prostě pomalu zvyšuj dávky hnoj to tak 1 za 3dny a vždycky uvidíš jak se na to kytky tvářej.
Hlavní je pomalu - nepřežeň to!
Cau,
Myslim si, ze Kristalon plod a kvet obsahouje zvyseny mnozstvi dusiku. Dusik je dobre pouzit pri vegetativni fazi, pro kvet se pouziva mene dusik a vic fosfor.

[Edited by Colek on 01-03-2001 at 04:07 PM]
Chucky
Ahoj mam tu pro vas prichystanych par otazek tak doufam ze budete tak hodny a zodpovite mi je

1-Kdy bych mel zacit hnojit v BUBLERU ????? (po kolika dnech)

2-Kdyz mam uz zakorenenou kytku ktera ma koreny v Rockwolu a za chvily proroste do KERAMZITU tak jestli se da nak pouzit jeste ten korenovej STIMULATOR jestli ano tak jak ho naaplikovat????

3-Kde sehnat hnojivo Wuxel SUPER a kolik tak asi stoji.
A reknete mi kdo s nim hnoji jak casto s nim hnojite a kolik ho tam davate a pak este kdo ma skusenosti s hnojivem FRAGEN na kveteni.Taky by me zajmalo kolik ho tam davat a jak casto.

4-Kdyz kytka prejde do kvetove faze tak se to hnojivo proste jenom zmeni z rustoveho na kvetove????
Nevadi to ty kytce ??Predpokladam ze by se mely promit koreny pred timto ukonem.

A daj se nikde sehnat ty kvetinace co sou v BUBLER info na obrazku ja sem si udelal 18 cm kvetinac a udelal sem tam tak 50 der 13mm sroubem doufam ze by to mohlo stacit


Diky moc Chucky.


P.S-Vzdycky je lepsi se zeptat nez to skurvit.
Diky za tohle forum
Chucky
Este jednu otazecku bych mel kdyz uz pisu tak tohle bude prirazeno jako 5 otazka.
Kdyz mam vodu az skoro u Rockwolovy kosticky tak az se ty koreny trochu rozmnozej a vylezou s kvetinace mam tu velikost vodni hladiny snizit????????
Na ty 2 cm nad vnitrni kvetinac ??????

Jo a este sem se tady doslechl o nakym meraku na hladinu vody s kulickou za 30 Kc v Baumaxu ale nic takoviho tam nemaj nebo aspon o tom nevedeli tak mi poradte kde bych ho sehnal dik.


Doufam ze mi brzy odpovite na tyto otazky predem diky.
meskalito
1- Já osobně jsem začal hnojit 1/3 koncentrací,než je určeno pro klasickou hydroponii ( Wuxal super) v okamžiku, kdy jsem zakořeněnou kytku dal do bubleru, takže vlastně ihned.


2- já myslím, že v tomto okamžiku již stimulátor není třeba. Ten je, dle mého názoru, pouze pro prvotní vytvoření kořenů u řízků.


3- Wuxal super koupíš v Baumaxu či Hornbachu, nebo v normálním květinářství. I tam jsem ho viděl.

4- Jasně! Jenom změníš hnojivo. Já měním roztok každý týden a v průběhu týdne dolívám zase 1/3 koncentrací. Tak jak to píše Carlos. A ani potom nemusíš hlídat EC.
No a jak to měním, tak ty kořeny nechám jeden den ( ani ne celý) pouze v čisté vodě a pak teprve doliju hnojivo.

S květináčema si nedělej starosti, já je mám taky provrtané a hladinu na 2 cm. Klidně to může kolísat, měřák hladiny nepotřebuješ.

čaras
SURBONT
A muzete mi nekdo rict jestli vam v kvetovym stimulatoru koupenyho v borivojovy taky plave takovej kal???Mam
Bcuzz blute stimulant

Dotaz dve
Korenovej stimulator rhizotonic od canna smrdi jako chcanky???

Mam jeste advanced hydroponics of holland a to mi dali spravne.
miki
Zdravim, chtel sem se jen zeptat, jestli ten Kristalon co prodavaj v growshopech za asi 400Kc/400g je ten samej jako ten co prodavaj v jinde ( treba http://www.zahradkarstvi.cz ) za 69Kc/1kg ??? Jestli jo, tak sou v tech growshopech nehorazny devky, kterym nejde vubec o rozsireni travy, ale o sprosty okradani zakazniku.


Jestli se mejlim, tak se vsem growshopum omlouvam.

--
MIKI
herian
no, nevím jestli se mejlíš, ale už jsem si toho taky všimnul. málem jsem takhle vyhodil asi vo 2000,- víc za světlo. třeba takový hnojivo jinde asi neseženeš, ale věci co jsou jinde se tam nevyplatí kupovat. a ještě: bojim se, že na nějaký rozšiřování konopí jich většina z vysoka s..e
Butch
Osobně taky nedoporučuju moc nakupovat v growshopech vše tam mají přdražené - jinde to člověk koupí 100x levněji, ale pokud máte peníze a chcete nají většinou vše na jednom místě tak je growshop asi dobré místo. - například hnojivo B!cuzz asi jinde než v growshopu nekoupíte.
OK


Neni to ten samy - jsem si jistej. Normalni cena je okolo tech sedmdesati korunek. V growshopech nekupovat vsechno, jak uz bylo receno, se da sehnat jinde a levnejc - chteji akorat prilakat svym nazvem.
herian
to OK: no myslim, že nás chtějí spíš oškubat...
miki
tak v tom pripade to sou pekny devky,

diky vsem za odpoved
Growman
V těch marketech maj kristalony za 70kč a různý druhy.
Bidlo
Tuším, že Kristalon se prodává v 0,5kg baleních, ale to je jedno. Spíš by mě zajímalo jestli dodržujete dávkování např. u Kristalonu pro růst (Start). Jestli ne, tak kolik na kolik litrů vody? Dvoj, trojnásobek normálního dávkování? A jak často zalíváte?

[Edited by Bidlo on 13-05-2001 at 01:43 PM]
Butch
Myslim že jsem jel 2-3násobek na 10l +30ml b!cuzzu a kytky si jenom chrochtaly - podotýkám že to bylo v období květu.)
Na růst jsem jel tak 2odměrky kristalonu a 2víčka wuxalu super.
Hnojil jsem to obden.
magellan
Testoval jsem kombinaci Kristalo Start a potom Kristalon Plod a Kvet loni a nejak moc me nepresvedcil. Rostlinkam to zase tak moc nedalo, ja stejne doporucuju kurince rozpustene ve vode. Straslive to srmdi, ale priroda je priroda a rostlinky po tom lezou jako dive (mluvim o outdooru)
hihi
Zdar!!

Nepište sem stejný věci, leda různý o stejný věci :) Prostě jak a čím hnojíte, a nějak se přece dopracujem k nejlepšímu válu.
zdar
hihi
To tu nikdo nehnojí? Nebo Vás to nezajímá?
Julius Caesar
zaujima, zaujima, ale uz to tu parkrat bolo. Pohldaj a pozri si rozne prispevky vo fore od roznych autorov :D
hihi
Myslel jsem něco konkrétnějšího, a zatím co jsem viděl tak jen kuřince a krystalon, což mi přijde dobrý, ale nic moc zvláštního. No nic, tak to nebude asi správný téma. ale to je jedno, jestli to uvidí administrátor, tak ať tohle téma teda smaže.

Zdar
Julius Caesar
Wuxal Super, Wuxal Calcium - vhodne na zaciatku pre rast, Florasvit, Agro So dostat v Baumaxe za 79,- davkovanie 15ml/2l - vyborne. Zihlava - nasiat v jej tesnej blizkosti. Navzajom sa budu podporovat. Mravce - cervene - zivia sa maskom, nie florou, vytvaraju v mravenisku zasoby bielkovin dobre pre korienky a celu rastlinku, vytvaraju chodbicky, dobre na ovzdusnenie a dychanie pre rastlinku. To som zistil nahodou ked pod jednou z mojich sa naklidili a rozbili tabor. chcel som zahajit utok ale dal som sa do citania knih a rad znamych. Nechal som ich tak a tejto rastlinke sa dari najlepsie.... :D
Julius Caesar
no toto este tych Agro So je tam viac druhov, myslel som ten na zelene a palmovite rastlinky - tekuty...
Butch
Myslim si že v otázce hnojiv není nic potřeba vymíšlet.
Růst - Wuxal super a Kristalon start
Květ - Kristalon květ a plod
Pro fajnšmekry co maj víc peněz - hnojivo například od B!cuzzu 1l a+b za 500.
Být váma tak se držím osvědčených a vyzkoušených hnojiv.
breeder
Já to vidím takhle

na hydroponii - advanced hydroponics, b-cuzz, canna coco, ...
je to dražší, ale vyplatí se to, dost dobřě potom rostou a kvetou

wuxal super je taky dobrej (na růst), ale je taky docela drahej
hihi
Ne, že bych do Vás chtěl pánové nějak vrtat, ale tady to je Outdoor :)
Co takhle Bio-algen? (přírodní, bez chemických úprav, výtažek z mořských řas s obsahem růstových hormónů-až 100%zvýší kořenovej systém)stojí kilo a sezónu s ním vydržíš určitě, a aji dvě :)
hihi
Včera jsem se bavil se známým, a ten mi říkal, že má doma hnojivo přímo vyvinutý na kytky a dovežený z holandu. Nevím, jak se jmenuje, ale jeho hlavní složkou jsou sušený zhnilý ryby, a prej to má velice blahodárný a rozpoznatelný účinky (a je to tekutý-takže užití zálivkou a nebo nástřikem). Tak jestli o tom někdo něco víte, tak to sem kdyžtak připište.
Dík a zdar
TommyBoy
Wuxal Super a Kristalon všech druhů.... + substráty, rašelinový kelímky atd.

Holešovická tržnice, zahradnictví (nebo tak nejak).... Kdyz vlezete hlavnim vchodem (tj.od tramvaje) tak vpravo, pak vlevo a druhou vpravo....
Zachaliaš
Zdar já používám Kristalon start a pak plod a květ.Sem stím navísost spokojen.Ještě se chci zeptat mám asi 3 týdny starý kytky obsypal sem je vápnem kvůli snížení pH nespálí je to nebo něco?Dík čao
Zachaliaš
Na změření pH půdy by ti mněli stačit lakmusoví papírky(mněl bys je sehnat v drogerii),strčíš do hlíny a podle zabarvení změříš pH podle stupnice.Zdar
JFKALFA
muzete mi negdo rict jak casto hnojite ? indoor teda
diky
Zachaliaš
Zdar ty papírky strčíš do hlíny asi jen do půlky a ta druhá půlka venku se ti zabarví.Ale možné je to i stou vodou naleješ vodu do kýble změříš hodnotu pH(v akvaristice se prodává takovej měřič já ho používal na bubler je to malá lahvička s rostokem,skumavkou a stupnicí pH)uvidíš kolik bude pH,voda z kohoutku doma má většinou pH vyší tak ho uprav(sniž)v akvaristice koupíš přípravek ACID snižuje pH mám to odzkoušený je to v poho pak tam hod tu hlínu a znovu pH fertig.Zdar
Muf
Podle naší chemikářky se PH vody upravuje na 5,5-PH lidskéko těla. Dává to smysl. Takže bych spíš zvyšoval.
Dustmaker
Ja už jsem to někam sem psal, od těch žížal je dost dobrej biohumus, co se prodává pod náyvem Vermiko. Maj to ve dvou balenich - Vermiko zemina a vermiko hnojivo, fakt docela dobry, hodne zivin, lehká prpostná půda.
laky
to Muf> a zkoušel jsi měřit vodu z vodovodu? Já mám vodu z kohoutku zásaditou pH 7,4. Nikde se voda, která teče do potrubí až k nám neupravuje, protože je ti jedno, jestli si umyješ nohy vodou s pH 5,5 nebo 7,4.
Muf
Může bejt. Fakt to říkala. Myslim, že s vodou z Římova (pro Č.B). Seženu lakmus a musim to změřit.
Olafsson
Ahoj,

nemate prosim nekdo zkusenosti s hnojivem bycek pro indoor?
dikec
whazzup
Mužete mi někdo poradit jak často hnojit Krystalonem Start v outdooru a pak Krystalonem na květ?? Včera jsem Kr.-start koupil a nevim jak často hnojit , pač na krabici je pro každou kytku jinak častý hnojení a ganža tam nenííí :O)))
P.S.: fuck off čorkaři :))
HoMerS
Vážené kolegium!
Pěstuju v substrátu, už 14 dní kvetu (teda ne přímo já:)) a přikrmuju kytičky Kristalonem květ a plod.
Tak jako každý zprávný český komputerista šponuje svůj počítač na maximum taktováním procesoru,tak jako každý škodovkář tuninguje svou starou "Máňu", i já se snažím vytřískat maximum ze své ourodičky.
A proto se ptám-páč jsem na to tady nikde nenarazil-zkusil někdo na bio aplikovat při kvetení žlutý Kristalon pro hydroponii (nebo kombinaci žlutý+hnědý Kr.). Líbí se mi totiž jeho hodnoty 13-40-13.
Děkuji za odpovědi!
Butch
Jednoduše - 2odměrky na 10l vody, to ale u trochu starších a větších kytek u menších bych začal troškou tý odměrky a pak stupňoval - dle toho jak se kytky tváří.
Já teď svůj Early skunk hnojim 3odměrkama Kristalonu a trochou Wuxalu na 10l vody a ty kytky si nádherně žijou.
whazzup
Dik za radu , mam venku nejakou africu a tak podobne :), tak doufam , ze z toho neco bude :))
Aleš
Já bych chemii zvenčí na kytku nikdy nedal.Už jenom kvůli tomu pocitu,že to pak do sebe peru.Všechno to pumpuju do kytek přes kořeny :-)
Rozhodně ne na palice!!
doktor
Pokud někdo hnojíte Kristalonem,chtěl bych vědět,
jestli se řídíte poměrem uvedenym na krabici (předpokládám asi jako papriky nebo vokurky) nebo
se řídíte poměrem uvedenym v hlavě a dáte ho tam
vo něco víc. Jestli s tim máte ňáký zkušenosti,tak se ozvěte.
dr.

TommyBoy
Zacni zlehka zvlast jestli jsou kytky mlady... Pak postupne pridavej...

Ja jsem zacal Kristalon Start 1mg na 1,5l vody... A postupne jsem se dostal az na 3mg 1,5l vody... Mozna by snesly i vic to sem nezkousel....

Cau
Good Luck
maestro_007
Ja davam 2ml na 2 litry (podle navodu) a voda mi moc nezmodra, nemela by byt ta voda uplne modra?!?
debil
ja sem si to špatně spočítal a kytkám sem dával 1g na 1,5 litru vody a zmakli to uplne v pohodě,ted už hnojim radši od oka kolem tech 3mg na 1,5l.Nevim jestli to ze dostali tolik hnojiva na ne nebude mit nejakej negativni vliv,ale zatim to nevypada
maestro_007
Kdy je nejlepsi zacit hnojit Krystalone Plod a Kvet?
Pestuji Outdoor.
marihuar
Nejlepší je hnojit lidskou (nejlépe svojí) krevní plazmou.
Je to sice drsný, ale četl jsem, že to je fakt dobrý
Koblihostrom
Tak já hnojím už tři roky kristalonem start,pro růst,a kristalonem plod a květ + nějaký hodně fosforový hnojivo,začínám si zvykat na OBM.Já hnojím kytky každé tři dny,a to ze začátku kristalonem start,1 odměrka na 10 l vody,a zvyšuji až na tři odměrky.Kristalonem plod a květ by se mělo začít hnojit až začnou kytky kvést,to pak plod a květ,2 odměrky na 10 l+2ml OBM,poslední asi dva týdny hnojím jen OBM.A občas Jim dám i nějaký ten postřik,OBM 2ml,na 2 litry vody,jednou týdně postříkat,a rostou hezky,pořádný mohutný klacky
oton
jo mě by to teda taky zajímalo, většina tady tvrdí že hnojení kristalonem na palice je dobrý a najednou čtu o tom vykurvení palic a plic :-) tak jak to teda je???
oton
no zmodrat by to asi nemělo, ne, mě to teda taky nemodrá, zbitečný barvy... k čemu?
Walhalla2000
Vcera jsem kvuli tomuto dotazu zkousel rozpustit jednu odmerku v normalni sklenicce. Krome toho, ze se to uz pak nechtelo poradne rozpustit (presycenost?), tak voda rozhodne nezmodrala...
hanuman
Vsimol som si, ze vacsina ludi tu tvrdi, ze hnojit na listy je svinstvo. Ak chcete hnojit na listy(rychlejsi rast nez cez korene), mozete hnojit aj bez chemikalii.

Da sa hnojit napr. zihlavou(kopriva), ale aj dalsimi rastlinami. Nakosite zihlavu, buchnete to do nejakej nadoby s dazdovou vodou, nechate kvasit min. 2 tyzdne (infernalny puch), trochu sa to zriedi a mozete hnojit. Na trave som to este neskusal, ale na ine rastliny to zabera 100%.

Da sa pouzit viac druhov rastlin, AK BUDE MAT NIEKTO ZAUJEM, tak sem opisem presnu tabulku rastlina/kolko g na 10l/riedenie. Ale najskor o tyzden...
Ignácius
To Hanuman: O tu tabulku bych rozhodně zájem měl !
Ta tabuka je udělaná podle tvých zkušeností nebo je to opsaný z nějaký literatury ?
oton
diť to povídám, na co by tam bylo nějaký zbitečná modrý barvivo, kdyby se toho aspoň lekali slimáci, tak to potom jo :-)
oton
já bych tu tabulku taky chtěl
Walhalla2000
zajimalo by mne, jak by se tvaril takovej slimak, kdyby oziral kytky... asi slastne...
hanuman
Tabulka je z nejakej zahradnickej knizocky, je to vyskusane u nas na zahrade(normalnej). Dodam ju na buduci tyzden pondelok-utorok (t.j. 23.-24.7).
Ignácius
Pokud to dodržíš, chlapče, karma tě nemine !
maestro_007
Takze kdyz voda skrystalonem START nezmodra, tak to ani voda s krystalonem PLOD a KVET nezcrvena ne?!?!? ;)
dr.dre & Snooop
hnojime od 2-3 tejdnu rustu hnojivem terra vega od firmy CANNA z nizozemi a pri kveteni terra florres od ty samy firmy. kiticky vypadaj tak ze jim nic nechyby. na zacatku jsme mneli dost vysoko lampu a jsou trochu mensi, ale jak jsme dali lampu niz, tak ted rostou a rostou a dobihaji zameskane a kosatej. :smile:
ted ale jdem hnojit jeste hnojivem PK 13-14 od samy firmy a myslim, ze budou mit vsechno co by mneli mit.:smile:
hanuman
Rastlina kg/10l Zriedenie
prhlava 1 1:10, 1:20
kostihoj 1 1:20
rajciak 0,5-1 1:15
kapusta 3 1:10
fenikel 1 1:20
cvikla 1 1:10
pupava 1,5-2 1:5
nechtik 1 1:15
praslicka 1-2 1:10

Navod:
Nazbierat, posekat, dat do makkej vody(najlepsie dazdovej), do nekovovej nadoby(dreho, plast). 2-4 tyzdne nechat kvasit (peni, smrdi). Potom penenie prestava. Nariedit. Potom tym hnojit na listy, ponevaz rastlina tym rychlejsie prijima ziviny, ako cez korene.

Slovnik:
prhlava = kopriva, kapusta = zeli, pupava = pampeliska, ostatne je asi rovnake

Detaily:
Prhlava a kostihoj maju vela dusiku a stopovych prvkov. Nechtik a a praslicka, posiluju raslinu. Praslicka obsahuje kys. kremicitu, ktora nejak vylepsuje bunkove steny a celkovo by mala byt ta rastlina odolnejsia.

Vyhody:
1. Zle nariedenym syntetickym hnojivom to podla mna skor spalite.
2. Niekomu sa nepaci predstava, ze huli chemiu.
3. Prirodne hnojenie bude vzdy komplexnejsie ako synteticke. (My mame slepacincov a inych sraciek doma po kolena po kolena, kto by kupoval nejake NPK.)
4. Vobec nic to nestoji, kilo zihlavy nakosim na dve mavnutia kosou, a ked to buchnem to nejakej nadoby, ono na to naprsi aj samo.


Zdroj:
R. Sulzberger, Kompost, poda, hnojenie, ISBN 80-07-00836-5. (Autor sa dopustil na str. 97 chyby, ked oznacil ruzu ako kralovnu kvetin)
hanuman
Ta defka mi odstranila viacnasobne medzery, preto to vyzera, jak to vyzera. A ja som jej tak veril.
JFKALFA
hanuman: a nejaky typ na hodne fosforu nemas ? negde sem to cet , je to podobny jako z kopriv, ale z jiny rostliny. diky
hanuman
Hej, hej, fosfor je spravny, uz len kvoli kvetom... Nemam tu, ktora rastlina by ho obsahovala vo vacsej miere, takze to budes musiet asi rvat cez korene kostnu mucku, alebo tie slepacince. Sorac. Skus rozvesat na ganju tie svietive cecka, tam je fosforuuu... Priatelska rada: ci svietia si over pred hulenim.
JFKALFA
hanuman : jo jasny vypalim par prima fosforeskujicich cecek a budu KO.
diky jen mi rekni kde tu kostni moucku sehnat a kolik ji mam tak davkovat ?
hanuman
Ach jaj, moj britky humor ostal opat nepochopeny. Tie svietiace cecka si nemal hulit, to bolo to hnojenie fosforom, ale JFKALFA - ja Ti odpustam. Este sa trasiem, ked si predstavim, ze si mohol kvoli nepochopenemu vtipu zomriet.

Kostna mucka je normalne hnojivo. Cize ju dostanes tam kde vsetky ostatne hnojiva.
JFKALFA
ja to moc vazne nebral :-D
voy
Ja se ridim prevazne pomerem z krabice, tj cca 1.5 odmerky na konev... (10 l).

OT: Dneska me docela pobavil rozhovor s chlapkem v kvetinarstvi. Kupoval jsem si krabici Plodu a kvetu a on stal vedle pokladny a bavil se s prodavackou. Evidentne ho potesilo ze si taky kupuju Kristalon, tak zacal zapradat konverzaci:

"To je dobry hnojivo, co?"
"Mno, to je moc dobry hnojivo" :)
"A jak to po nem vsechno kvete a plodi, co?"
"Nojo, to bude uroda" ja na to uz s sirokym usmevem... kdyby chudak tusil :) I kdyz... treba taky pestoval :-)))

A ta holka co tam prodavala takova mlada... brigadnice. Ty urcite musi bejt jasny kdyz si mladej typek prijde koupit hnojivo na kvet k cemu ho asi tak potrebuje :-))
prophet
ja dávám start od malička ,normálně tak 1-2 odměrky na 2l/1týden a kytky jedou jak vzteklý/zkoušel jsem co snesou-2odměrky do 0,3l a přežily to/.krystalon je dobrej motor-když máš dost slunce. 2walhalla:krystalon start BARVÍ vodu do modra,je modrej a rozpouští se ve vodě/pokud nevytvoříš přesycenej roztok,kterej je hodně modrej!!!!/
maestro_007
Jak jsi se ptal na to max. davkovani Krystalonem Plod a Kvet, tak ja dal 3 odmerky do 5l coz je mockrat predavkovane :) tak to proste prezilo v pohode :)

A myslim, ze kdyz to necham poradne pred sklizni procistit tak to uskodit nemuze :)
danny
Chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti se superfosfátem.Vyrábí to Agro a obsahuje asi 19 procent fosforu(to by bylo dobrý na květ ,ne?).Jsou to bílý kuličky,něco podobnýho přivez kámoš z Holandu ,akorát že toho se dávaly 3-4 kuličky k jedný kytce,a to český vychází asi půl kila na 10m2.
Zahulíme a uvídíme.

Čau
máte někdo zkušenost s hnojivem OBM (na květ) má NPK 1,4-10-8. Já tím hnojím teď 14dní po přřepnutí na květ koncentrací 1ml na 400ml ( v návodu je 1ml na 100-500 ml vody) a dotoho ňáké hnojivo na pokojové rostliny NPK 7-3-7 (návod: 10ml na 2 L vody) já dávám 1 ml na 4 dcl. ???
Balu
OBM je nejlepsi normalne dostupny hnojivo na kvet co znam uz bych tam asi ani nic jinyho nelil
maestro_007
Jak se projevi prehnojeni u velke kytky (1,9m), mam na listech zlute tecky a mekdy jdou az do hneda.
maestro_007
No a jak je teda nejlepsi ho redit?!?
makumba
potrebujem poradit od niekoho, kto ma skusenosti s hnojivom od Ad. Hyd. of Holand. Holky su v coco substrate pod 600w drep systeme. Poradte, kedy spustit rast, kvet a micro?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma