Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 
Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! - Klikni zde pro originální téma
Vladbur
Kolom&n: já nenapsal že je OBM a Wuxal Super jsou z growshopu,já napsal že jsou dobrý
4mf3t4min
Kolom&n me to po nich vali dobre
golgotha
OBM jsem koupil v obyc kvetinarstvi ...
Ale tenhle rok jedu AHcka (bloom,growt/bloom excelerator,emzymy+,final solution!)
Obcas dam i to OBM a strikam Phyt aminem!
Na rust jsem jel Alga Grow od Plagronu a koprivy ...
A zatim si vsechno chvalim!Pohoda ...
Vic v galerii a mem threadu :)
Peace ,ll..
Pan Ker
Máte někdo nějáké zkušenosti s p-k13+14 od bionovy?? Pokud ano, zajímalo by mě, jak dávkujete...například na první týden květu je doporučeno 25ml/100l, což je 0,25ml/l a to je těžko odhaduje:/! Nejde dát víc?? Taky by mě zajímalo, jestli se může míchat s libovolnými hnojivy?? Předem díky, za jakoukoliv odpověď...
Kolom&n
no tak urcite opdle toho co tu pises tak do 2l PET das 0,5ml roztoku a neni se o co starat jo a dej to tam injekcni strikackou ta ma měrky na ml.no a podle mnozstvi toho p-k bych to dal asi az na koncovou fazi kvetu tak 2-3tydna pred kosenim.
AMFETAMIN: a kolik davkujes ja daval 35ml/2l a zezacatku 25ml/2l
no a akorat mam drevenej stonek jak palmy hh ... hh:rejp:bong:
4mf3t4min
Kolom&n 70ml 2L vody
Kolom&n
tak to je o HO*NE protoze to bys celou lahvicku musel rozlit tak do 10l,
a navic to mas chem. pristi rok vykoupim bioplant a kytky budou dostavat super stravu.ja daval 35ml(jedno to vicko)na 2l
Kolom&n
no a taky jsem si koupil nejakej dalsi WUXAL
jmenuje se to Wuxal*SUS Mg NK 20-15+4MgO
a celkovy dusik je 20 takze jsem se chtel zeptat jestli s tim mate nekdo zkusenosti
Svahadji
to je jako nějakej druh hnojiva wuxal bez fosforu? jinak 20 dusíku je dobrý na růst, květ bych tim nedělal.
Jizvič
citace:
Původní příspěvek od Deda Mraz


Já bych viděl problém hlavně v tom, že to byl samec. Po tom je člověku dost blbě zpravidla vždycky. Kdyby to byla samice, tak si troufnu odhadnout, že by maximálně tak škrábala v krku...


No vcera sem to nevydrzel a z kytky udelal prvni zastrizek bez flusovani a bylo to vpoho jen trosicku bolehlav ale fakt mirny tak mozna to bylo jen tim samcem nebo tim maslem v kterem sme to varili nebo se to pri spalovani zlikviduje...
Já jedu B´cuzz A+B a v květu přidám PK13-14 taky od B´cuzz! Zatim jsem zkušebně pohnojil kyti na stole v pokoji, krapet se to rozjelo, ale nic extra, ale to spíš bude bídnou genetikou(Shiva Santi II.) a nic moc podmínkama (málo světla). No ale co můžu říct určitě je, že byla kyti před aplikací hnojiva nějaká povadlá a měla zkroucené listy, po aplikaci hnojek se listy docela vzchopili a narovnali!

Nějakej z příštích growů asi přejdu komplet na Plagron (Start-up, Alga Bloom ,Phytamin) a místo green sensation asi pojedu Final solution od AH(na groweru sem četl že je to prej lepší)
Toť vše, zdárec bobek :beer:
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od BobekMarley
Já jedu B´cuzz A+B a v květu přidám PK13-14 taky od B´cuzz! Zatim jsem zkušebně pohnojil kyti na stole v pokoji, krapet se to rozjelo, ale nic extra, ale to spíš bude bídnou genetikou(Shiva Santi II.) a nic moc podmínkama (málo světla). No ale co můžu říct určitě je, že byla kyti před aplikací hnojiva nějaká povadlá a měla zkroucené listy, po aplikaci hnojek se listy docela vzchopili a narovnali!

Nějakej z příštích growů asi přejdu komplet na Plagron (Start-up, Alga Bloom ,Phytamin) a místo green sensation asi pojedu Final solution od AH(na groweru sem četl že je to prej lepší)
Toť vše, zdárec bobek :beer:

POZOR Green Sensation a Final Solution jsou dve rozdilny veci.
FS se pouziva na flushing pro zlepseni chuti apod (pomaha rozkladat zbytky hnojek atd.), zatimco Green Sensation se tam snad leje po celou dobu kvetu a je to neco jako rustovej hormon (tim si nejsem uplne jistej, tak me kdyztak nekamenujte). Ja GS nepouzivam (je moc draha:(), ale FS mohu jen doporucit;).
23
Kolom&n
uz vim jaxe jmenuje:
Wuxal SUS Kombi Mg NK 20-15 + 4 MgO
chemické a fyzikální vlastnosti:
celkový dusík v % 20,0
dusičnanový dusík jako N v% 4,3
močovinový dusík jako N v% 15,2
vodorozpustný draslík jako K2O v% 15,0
hořčík rozpustný ve vodě jako MgOv% 4,0
bór v % 1,0
měď v % 0,05
železo v % 0,1
mangan v% 0,05
molybden v % 0,001
zinek v % 0,05
Rozsah a způsob použití:
NK suspenzní hnojivo s hořčíkem a stopovými prvky(B,Cu,Fe,Mn,Mo,Zn)
vhodné pro aplikaci na list.používá se zejména u chmelu,polních plodinách,ovocnářství,ve vinné révě,v okrasných rostlinách a zelenině.
Obzvlástě tehdy,kdy je v půdě k dispozici dostatečná zásoba fosforu a rostliny maji zvýšene nároky na hořčík.Může být použit preventivně,i kurativně,po projevení se příznaků nedostatku hořčíku.
no a dál je dávkování.............CHCI SE ZEPTAT:NEV9TE NEKDO JAK TO MAM APLIKOVAT A JAKOU DAVKU NA 2LITRY???
Svahadji
a co fosfor?
to 23: jo gs má zvýšit výnos, ale četl sem tu různý názory, někdo to chválil, někdo na to zase nadával, ale final solution prej taky může zvýšit výnos a jak si říkal zlepšuje chuť výslednýho produktu :punk: . Já pudu určo do FS, protože je to podle mě lepší poměr cena/kvalita !
Bobek :beer:
Cauec ted sem si kupil alga bloom pekne na kvet + pythamin od plagronu.Ten alga bloom tak 14 dni pred sklizni vysadim.Muze mi nekdo poradit jak stim PYTHAMINEM?.....Az do konce nebo taky vysadit?.danke danke
2freetekk: Určitě vysadit!! TAk 2-3 tejdny před sklizní!!
2BobekMarley: ok,ok.A myslis ze to takhle bude ...THE BEST?ten alga bloom a pythamin.Nebo to jeste necim doplnit? Chci tomu dat tento rok nejvetsi tuning.
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od Free_tekk
2BobekMarley: ok,ok.A myslis ze to takhle bude ...THE BEST?ten alga bloom a pythamin.Nebo to jeste necim doplnit? Chci tomu dat tento rok nejvetsi tuning.

Dopln to jeste PK13,14 od Plagronu (kdyz uz mas ten zbytek taky Plagron:D). A kup si treba 100% BIO Growth exellarator od AH. To je fakt dobra vec. Jestli to chces "tunit" do maxima porid jeste tekuty korenovy stimulator (vyrabi i Plagron i AH), Green Sensation (Plagron) a enzymy (napr. Enzymes+ od AH)....;)
23
PS: tou Green Sensation muzes nahradit ten Growth exellarator;)
edit: proste bez do g-shopu a zeptej se na celou radu treba od Plagronu a uvidis sam, ze toho delaj tolik, ze to ani vsechno nekoupis. Samo, ze ti tam budou tvrdit, ze kazda z tech veci je naprosto BOŽÍ:love: a aby sis to koupil vsechno, ale to nedelej;). Opravdu staci treba od toho Plagronu: Start-up (rust), Alga-Bloom (kvet), Green Sensation (podpora rustu v kvetu), PK13,14 (doplnek myslim, ze jde o nejakej druh fosforu a drasliku) a Phytamin na postrik. To je fakt dobra sestava hnojek a doplnku a myslim, ze uplne postacujici;).......
23
Jeste k tomu pythaminu....Muzu strikat aj na palice zhe?jen tak pro jistotu hi?
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od Free_tekk
Jeste k tomu pythaminu....Muzu strikat aj na palice zhe?jen tak pro jistotu hi?

Prave palice, ne i palice!!!!!!!!!!!!! Je to samo jako postrik, ale ja tu kytku vzdycky uplne tim Phytakem zleju, ze sotva udrzi palice (kolikrat je v pozdejsi fazi kvetu musim necim podlozit/privazat, aby se nezlomila vetev). A hlavne je krop pri zhasnutem svetle. Ja je kropim po vypnuti a fakt jim nesetri, akorat bacha v pozdejsi fazi kvetu na plisne;).....
23
2 dvojka-trojka: jo dikec.Jenze ten alga bloom ma NPK 1,5-13-14,a to PK 13-14 mi teda pripadne jako uplne to samy ne?Tak abych nemel dvakrat nakou vec,ale uplne podobneho slozeni.Jinak PEACE
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od Free_tekk
2 dvojka-trojka: jo dikec.Jenze ten alga bloom ma NPK 1,5-13-14,a to PK 13-14 mi teda pripadne jako uplne to samy ne?Tak abych nemel dvakrat nakou vec,ale uplne podobneho slozeni.Jinak PEACE

ne ne, hele je to trochu jinak a popisovat presne v cem se to lisi se mi nechce sorry, ale da se to tu dohledat. PK13,14 bych prave u rady od Plagronu doporucil (mam s tim moc dobre zkusenosti a urcite to zvedne vynos;) ), protoze se prave nejedna o to same co pises Ty, ze je v Alga-Bloom. To co uvadis Ty je pomer dusik-fosfor-draslik, ale neni to stejne jako PK13,14. Neco jineho by to bylo, kdyby jsi mel hnojky od AH. Ty alespon podle toho co mi rikal typek v g-shopu to PK13,14 uz maj nejak v sobe a tam by to byla zbytecna investice;). Takze asi tak nó:).......
23
2 dvojka-trojka: k tomu pythaminu.diky mooc za provjerene rady a zkusenosti.Ja ale zapomel napsat ze sadim outdoor v hodne velke jungli aby mi ty hovada nikdo nenasel.Takze tam v noci pristup asi ani nenajdu.heeeeeee?Jinak na vecir to (zlejt muzu),ale mam strach prave z te pliisne.Mam outdoor skeera,Takze zraji dlouho a tam se zacne projevovat ta vlhkost,sychravo atd.Takze bych to tam radsi namrskal pres den at to stihne vyshnout...comyslis?
A to PK13,14 kuupiim.THANX
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od Free_tekk
2 dvojka-trojka: k tomu pythaminu.diky mooc za provjerene rady a zkusenosti.Ja ale zapomel napsat ze sadim outdoor v hodne velke jungli aby mi ty hovada nikdo nenasel.Takze tam v noci pristup asi ani nenajdu.heeeeeee?Jinak na vecir to (zlejt muzu),ale mam strach prave z te pliisne.Mam outdoor skeera,Takze zraji dlouho a tam se zacne projevovat ta vlhkost,sychravo atd.Takze bych to tam radsi namrskal pres den at to stihne vyshnout...comyslis?

Ze zacatku mit strach z plisne nemusis to je asi jasny ne? A jestli to je tak, ze se tam v noci nedostanes, tak to hlavne nestrikej v dobe, kdyz na to pari slunicko at to nespalis, jinak je to jedno, ze to budes kropit treba v 17:00 az se tam k veceru pujdes podivat;)...
23
edit: jinak krasny kytky, hlavne ta prvni K+
to 23: Ty jo, já myslel že v Alga bloom je všechno co kyti potřebujou v květu a ono by se mělo ještě přidávat PK jo :eek: ???!! No já mam doma PK od b´cuzz ale do květu sem se ještě nedostal :rolleyes: takže nemůžu posoudit, jak to táhne!! Ale až mi dojdou hnojky od b´cuzz(což s litrovym balením znamená tak 5 let :rolleyes: ) tak chci jít taky do plagronu-podle mě to maj docela vychytaný, jel bych asi: start-up, alga bloom, phytamin, cocos substrát, a pak ten final solution od AH (i když to není to samy jako GS, tak je to trochu podobný ne :p: )
Zdárec bobek
tak sem hledal a nasel cosi primo u vyrobce.

Plagron Alga-Bloom je organicko-minerální tekuté hnojivo. Obsahuje přesně vyvážený poměr fosfátů a draslíku, které rostlina přijímá přímo, a které zajišťují optimální tvorbu květu na přírodní bázi. Fosfor v Alga-Bloom zajišťuje lepší rozvoj kořenového systému a silné, bohaté květy. Draslík obstarává transport živin celou rostlinou a zvyšuje celkovou obranyschopnost rostlin.
Plagron Alga-Bloom dává rostlinám potřebnou energii pro zajištění závěrečného růstu.
Plagron Alga-Bloom obsahuje: 13% fosforu, 14% draslíku, 1,5% dusíku, stopové prvky, vitamíny, enzymy, růstové hormony, fermenty a přes 20 druhů aminokyselin.
Použití: 4 ml na 1 litr vody, tímto roztokem jednou týdně zalít.

PK13-14
P-K Plus je (13/14%) velice čistý minerální produkt, který rychle zásobuje rostliny mimořádně čistým fosforem (P) a draslíkem (K).
Silné P-K Plus může rostlina přijímat přímo, jednoduše se dávkuje, co se týče plochy i EC. Mimo jiné je jeho používání velice ekonomické. P-K Plus je hnojivo, jež nezpůsobuje žádné škody, hnojivo, se kterým máte prvky opravdu pod kontrolou. S P-K Plus mohou s Vámi rostliny počítat.
Použití: 3 ml na 1 litr vody (EC roztoku: 1,4)
dvojka-trojka
Ja jen rikam, ze PK 13,14 jestlize pouzivate sadu Plagron zvysi celkem znatelne vynos. To, ze jak fosfor, tak draslik je v kazdym hnojivu je jasny, ale u Plagronu se koupe PK13,14 proste vyplati. Posuzuji z vlastni zkusenosti.
To, ze ti kazdej vyrobce hnojek na lahev napise, ze to obsahuje vsechno vsecicko co ta kytka potrebuje je jen jeho reklama, ale sam Plagron doporucuje k jejich sade dokoupit PK13,14, coz zase dela z duvodu vyssich zisku.
Je mnoho lidi, ktery ti reknou, ze koupe PK13,14 je blbost, a ze to nema skoro vliv, dokonce znam spoustu groweru co hnojej Kristalonem a rikaj, ze ty drahy hnojky jsou stejny jen 20x drazsi, a ze by nikdy nic takovyho nechteli.
Ja myslim, ze dobry hnojky delaj hodne a to PK13,14 ti proste doporucuju z vlastni zkusenosti s sadou hnojiv od firmy PLAGRON. Mam ozkouseno vice znacek hnojiv (BIO-BIZZ, AH, GH, Metrop, B´cuzz) a nyni jsem se vratil taky k Plagronu, ktery mi vyhovuje vic nez treba BIO-BIZZ...................... ufff :D
23
to 23: No jo já se nehádám, já sem jenom překvapenej.
:D ;)
Nak sem tady hledal ale vetsina názorů se jaksi rozcházela.Tak me omluvte kdyz to prdnu sem.Kdyz uz budu postrikovat tim pythaminem jakou mam pouzit vodu kvuli Ph? Destilku,z kohoutku,vodstaatou,nebo destovku?Popripade ktera z nich je nejlepší i na zalévání..DANKE TCHAAN
2Freetekk:
Dešťovka -je měkká a má ph podle toho jestli žiješ třeba v praze nebo někde v horách ;)
Voda ze studánky -je měkká a má dobré ph tudíž je asi nejvhodnější, ale asi nežiješ poblíš studánky co :D
Voda z kohoutku je většinou tvrdá a má vysoké ph, ale když nemáš jiný zdroj vody tak co se dá dělat!
Destilovaná voda -Ph 5,5(myslim :rolleyes: ), a o měkkosti snad nemusim mluvit co :D

Podle toho si vyber vodu, která bude pro tebe nejlepší. Já bych zaléval deštovkou nebo ze studánky a kropil taky dešťovkou nebo destilkou.
Uff to bylo vyčerpávající, snad sem neuvedl žádnej blábol :D

Zdar Bobek :beer:


EDIT: JO a hlavně nezalévej DESTILKOU :death: !!!
hogi
No u toho vodovodu je rozdíl, jestli je voda povrchová nebo z vrtu. Já mám vodu z želivky, chlorovaná neni skoro vůbec a pH má mezi 5,5 a 6.
Xmaros
Jaký má učinky lidská moč? tak si zkus po.... kytky tak 2* až 10* a nebudeš mít co sklízet
Xmaros
Hale nic proti kupovanej zemině, ale na out pěstování a i jinak je mnohem lepčí, když si najdeš někde nějakej kompost dostatečně uleželej, tak je mnohem kvalitnější, mi věř......
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od hogi
No u toho vodovodu je rozdíl, jestli je voda povrchová nebo z vrtu. Já mám vodu z želivky, chlorovaná neni skoro vůbec a pH má mezi 5,5 a 6.

Tak to Ti zavidim neni vetsi sracka nez uprava Ph v hydru pokud mas tvrdou vodu (kolisa to jaxvine:()
23
2 Xmaros: jj....Zbytecne vyhozeny money za hlinu a substraty,tento rok sem taky snad vsechen kompost(teda jen tu super cernou cernozem) vodnesl na PLACE.Par hoven na vrch a ficii to jak vysmazenyy.Jen na kvet pridam PLAGRON BLOOM + PYTHAMIN.Caao.
4mf3t4min
kde se da koupit ten wuxal sem ho nejak nenasel.
golgotha
4mf3t4min:Koupis ho ve vetsim kvetinarstvi,ja ho koupil v domacich potrebach i s OBM! :)
4mf3t4min
a nemate nekdo skusenosti z metrop?
kulo4
mam zacat hnojit na plod a kvet hned ked vidim na rastline prve blizny alebo az po niejakej dobe .ako mam vediet kedy brisiel cas na zmanu na iny pomer zivin
Vyhulda
Letos jsem se rozhod že skusim emulzi z ryb a udělal jsem jí asi takto-nachytal jsem si pár malých rybek(všude jsou jich mraky)pozabíjel naházel do kýble zalil trochou vody a nechal zkvasit.Doufám že to bude kvylitní no to se uvidí na podzim čus Vyhulda
Herer
Hm ja mam skusenosti s kristalonem...a plagronem a muzu jen a jen chvalit:)
golgotha
4mf3t4min:Metrop mi prijde jako vazne vychytany hnojivo!Az na ty ceny :) !
250ml skoro 5tikilo!Ale asi to odpovida?Chtelo by to nazor nekoho,kdo to jede...
Az zpotrebuju AHcka,tak pujdu do Metropu!Zkusim to!


Vyhulda:Zajimavy,pak napis jak to dopadlo!Jak to koncentrujes?Nebo budes koncetrovat?

Peace ,ll..
xjackx
Já osobně zatím hnojim nakvašenýma slepičákama, ale myslim si že spíš po nich kytky zesílí a rostou jak krávy a proto sem dnes koupil hnojivo na květ od CANNY - Terra Flores (5l za 1250) + Cannazym (1l za 500) a myslim si že to bude dobrý. Jinak www.canna.nl
Kolom&n
no ja postupne zvysuju davky,tak za 2metry bych mohl sklidit doufam.Protoze kytky rostou uplne pomalu.:D
Payo
Takže není pravda že hnojky od Plangronu jsou jenom dražší AHčka???
Hlava
AHcko je ta zakladni vec , na ktery tady spoustu lidi zacinalo a potom si naslo neco lepsiho :) jako General Hydroponic , Plagron , Biobizz , Atami-Bcuuzz atp , doporucuji si precist tuhle diskuzi
Sayles
Nejlepší je hnojivo je OBM na maxi květ,myslím si že název napovídá sám osobě,že paličky jsou potom maxi!!
skrat
Čau chtěl bych se zeptat na zkušenosti s hnojivem na květ P+K 13 14 nikde není uváděno kolikrát v týdnu hnojit.nebo jestli tím hnojivem zalévat permanentně. Díky
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od skrat
Čau chtěl bych se zeptat na zkušenosti s hnojivem na květ P+K 13 14 nikde není uváděno kolikrát v týdnu hnojit.nebo jestli tím hnojivem zalévat permanentně. Díky


Hele, myslím si, že žádným hnojivem by se nemělo zalévat permanentně, protože hrozí, že dojde k přehnojení. Podle bohatě stačí jednou týdně, aby kyti v pohodě zvládaly vstřebávat živiny. Jinak s PK 13/14 mám zkušenosti z posledních týdnů a vypadá to, že výrazně podporuje a urychluje tvorbu květů! Dávky dávej klidně dvojnásobné, než doporučené...
Kolom&n
no a ma\m dotaz nevite nekdo jaxe davkuje hnojivo pelagronie Rozkvwet
???dik:devil:
wad
Jednou sem viděl v receptáři něco o moči (nevím ale čí byla, žeby přemka ? :) ) a měli ji tam v takovejch krystalkách co se dají koupit. Míchali to myslím s hlínou a něco nechávali na povrchu a prej to něco obsahuje (otázkou je co). Podle mě hlavně soli a myslím že kdybys používal moč s enzymama tak se to zneutralizuje :) Další otázka je co to udělá s PH ... osobně bych se do tohodle moc nepuštěl a radši zalíval normální zálivkou.. :sun:

Na outdoory použivám B`cuzz A+B soil (na klečkovi měli akci za 800,- 10 Litrů, tak sme do toho šli) s enzymama (B`cuzz Atazyme) a samozřejmě phyt-amin bez kterýho se neobejde nikdo (podle mě), na qet B`cuzz PK 13-14 a maximální spokojenost, osvědčeno minulej rok, a tento rok si taky jen chválím... a zase tak drahý to není, a to se vyplatí :sun:

Hnojíme podle zavedenýho pravidla.. zálivka s namíchanejma hnojkama / další zálivka jen voda (někdy s enzymi, odplavujou zbytky hnojiv a jinejch bordelů (solí) a tak kýtíz může vstřebávat další) :punk:

btw: jedna z věcí co podle mě rozhoduje při nákupu hnojek je, co hnojíš. Je rozdíl nacpat ty hnojky do nonamů někde v lese u kterech stejně nevíš co bude (nejsem jejich zastánce :D nevěřím jim) a nebo do řezů co máš na zahrádce... to dá rozum :bandit:
BigStickyBud
pokud nemas moc penez tak na rust krystalon start a na kvet OBM... neprehanet to s tim, poradne na konci vyflushovat a pohoda jazz...
wad
2BigStickyBud: když to nebudeš moc přehánět, tak kytka to taky moc nepřežene :sun:
Laras
Mno takže trošku chemie nikdy neuškodí ale nejlepší jsou stejně přírodní hnojiva, jako jsou slepičí hovinka ale dej bacha a řeď to na dobrou koncentraci a ta je asi 2-4 idela jsou 3 velké polévkové lžíce na dva litry, to se jim těm kráskám nic nestane a budou v pohodě růst. No a jestli máš v blízkosti pole krávy(takový ty velký srnky:-) tak dojdi nazbýrej tam pár starších kravinců ale tak aby byly uvnitř ješte trošku čerstvější a oblož tím kyti, a zajel bohatě to vystačí na měsíc toiž při každém deštíku nebo zalévání se uvolňují živyny a kravince se sami vstřebají. a pak můžeš jít nazbýrat znovu. Nebo když ještě nemáš zasazeno tak vykop jámy kde budou ty tvoje krasavičky růst a nazbýrej před tím suché kravince můžeš je promísit z hlínou, ale když je tam necháš bez hlíny kiti mají zaručený přísun živyn po dlouhou dobu, a když k tomu přidáš nějakou občas tu bio zálivku tak se budeš divit. Nebo ještě než začne sezona tak si sežeň ¨nějakou starší bečku na spodek dej kuřince, kravince čerstvé zalej je vodou a nechej tak asi 10 až 15 dnů vyvřít aby jsi nespálil hnojivem kyti. nechej to normálně otevřené déšť tomu nevadí a když bude málo hnojiva stačí přilít vody což je optimální ke konci vegetačního období kde není tak velká koncentrace živyn a ty aniž by jses o to staral plynule reguluješ tento příjem. Ale dávej bacha občas se v té bečce objeví takoví červičcy a podobné sračky tak je hlavně nedávej ke kořenům a nehnoj s nima nebo ti vyžerou celou rostlinu zevnitř(to se stalo kamaradovi, ale on hnojil koňskýma) Koňský výtrus taky není špatný ale je tu jeden problém že kůň má vsobě spoustu cizopasníku a parazitů, kteří se rozvýjejí až po projítí jeho traktem pokud to není třeba tasemnice a tak. Tyto potvůrky bývají obvykle v jeho potravě, já moc nedoporučuju ty kobilince. Nej jsou podle mě kravince a slepičince ale můsiš to tam dávat s rozumem. A když si budeš chtít připlatit a mít něco spešl vynikající je Guarani(netopíří hovínka) nebo Darina4(jezerní saproler) ale ta se už nevyrábí a určitě když se zeptáš v zahradnictví na Darinu4 tak by ti měli dát uplně to samé z jiným názvem. Darina4 se aplikuje přímo postřikem a mě to potom dobře rostlo a výsledek byl perfekt. Pokud opravdu chceš hnojit chemii zajdi na www.plagron.com a tam si vybereš co chceš a koupíš snad v každém schopu. v podstatě můžeš hnojit hnojivem na hydro jak udává výrobce. Měj se a přeju hezké výsledky. Pozdě ale přece.
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od Laras
Pokud opravdu chceš hnojit chemii zajdi na www.plagron.com


Plagron je chemie?? A od kdy??
panker:Asi tak nak
Laras
Nemám co dodat chytil jsi mě při mém nevědomém lhaní tžak se omlouvám plagron není v žádném případě chemie! Takže sorry, no chtěl jsem jen upozornit na to že se dají sehnat jiná hnojiva než venku a která jsou přírodní.,...
Oni ty venky sou hodne good,to mas pravdu:Ja jedu na rust vlastne jen konsky a slepici matros.A frci to pekne.
Ale v kvetu to chce mnohem viice fosforu,coz uz ty venkovni hovna(urco maj),ale ne tolik co trebas Plagron alga bloom....a jinee finticky.
Jinak by me zajmalo jestli venku zaliivate kytii dyz porad chcije?Jasny ze ne kvuli vláze,vlhky je to doost,ale kvuli hnojení.Jak jinak tam mam dopravit ty moje doobry hnojivka co sem si kupil?
diky za postrehy..
Kolom&n
noa to davkovani na pelangronie-rozkvet pls mi nekdo poradte jeste jsem to tady nevidel a davkovani nebude urco stejny jak na obalu
Laras
Hmm tak to už je na tobě jen bych počkal na trošku sušší den dva což teď má být a jakmile se na povrchu aspoň trošku vytvoří suchota tak bych to decentně zalil ale to budeš muset poznat ty sám kdy to bude vhodný moc vláhy = plíseň a to je fak svinstvo....
kolom&n: jestli prší, tak můžeš přidávat hnojivo mnohem více koncetrované...ale po menších částech...já to dělám třeba tak, že to, co bych normálně dal do 5-ti litrů, rozpustím v decce a tu rozdělím třeba na pět dílů, a když prší, tak ke kytičkám zajdu a jednoho paňáka jim tam naleju...ale půda musí být už promoklá, aby tam byla nějaká rozumná distribuce toho hnojiva a nezbails to...
Leli
Mam vynikajici zkušenosti z obyčejnym kristalonem start...
Ale musi se vedet jak na to... me se osvědčilo hnojeni jeste kdyz mela kytka tak 2tydny, to sen do ni buřil kazdy 3den krist. v pomeru 2-3odmerky na 2litry... pak po přesadeni nechat dorust korinky do substratu a kazdy tyden zalivka 5odmerek na 10l... skoda ze se nemuzu pochlubit nejakym fotem kyticky, ale kdyz tak kolem ni chodim, pestuju, zastrihavam tak bych rek ze ma 2m-krychlove a stonek siroky asi jako plechovka od kamikaze... no nic, vsem preji krasne zklizeni, a vonavy bytecek:)
Kolom&n
tak tlustej stonek jo?to bych chtel videtja mam tak jak ty nejtlustsi tuzkovy baterka.ale...to davkovani ?????????
Laras
No kdyz jste u teh stonku tak to jsem škubal samce a ten mel tlustý stonek45mm. no a ten zbytek je taky tak nějak
cernoch
ahoj, mate nekdo zkusenost s holubim trusem? dostal jsem ho pytel, ale nevim, jestli ma smysl zacit to v tehle pozdni dobe tem kytkam davat, jestli uz neni pozde.. navic netusim, jestli slozeni tech vymesku udela kytkam dobre..
DooMer
cau no tak holubi hovna sou urcite v pohode..je to jeste o chlup lepsi nez slepicaky a o chlup horsi nez netopyri hovna;)..takze urcite tim hnoj ale nevim jak to stihnes udelat z toho zalivku..vyroba trva aspon 2 tydny..takze uz trochu s krizkem po funuse no:)
Ježíš
leli: no nevim taky se mi to moc nezda. dokud sem nehodis fotku tak jsou to prazdna slova (a pujcit si fotak v dnesni dobe digitalu snad neni takovej problem). to davkovani je brutal, 15* vetsi koncentrace nez doporucujou (samo ze tam davam vic nez pisou ale tohle?)
cernoch
DooMer: diky za radu
cernoch
neni mi jasne, proc je treba nechat tu hmotu tak dlouho odstat. co se stane, kdyz ke kytkam nasypu hned a budu to zalivat? tzn. ani zadnou kasi chystat nebudu.... hledal jsem ve faq, ale nenasel jsem odpoved, snad tady neotravuju...
golgotha
cernoch:Aby to prokvasilo a melo to tu spravnou ucinnost :) Klidne to tam taky muzes nasypat,ale neprehanej to!
Ja to pouzivam ve forme tekuty i v podobe normalnich hov*n,myslim,ze se to da pozit stejne jako netopiri guano!

Peace ,ll..
Leli
jezis: pucit fotak bych si pucil, ale net doma nemam, zas bych musel kutit pres flashku nebo tak neco, ale kdyz tas se fakt hecnu, ja taky tomu sam neverim, ale uz je to tak a vzycky se mi to osvedcilo...
Ježíš
pod do toho, jsem fakt zvedavej ;)
DooMer
3 odmerky na 2 litry to snad ani eni mozny..ja mam ted stary kytky uz na kvetu myliste ze jim muzu dat uz vic jak 1 odmerku na 10 litru??
Jasny woe dej tam 2 odmerky,3 taky prezijou,ale zvysuj davky postupne at si na to kytii zvyknou.A jestli mas plod a kvet,tak to vyhod a mrskej tam krystalon jahoda,je tam mene dusiku a viice fosforu coz na kvet zrovna potrebujes.
DooMer
a na jahodu uz seru ja chtel puvodne AHcka ale nakonec sem myslel ze bude hovno a mel sem je teda koupit ..protze neco je no:)..ale uz to tim kristalonem utahnu..ale me pride 3 odmerky moc..mam je v kyblu vis co..a tam taky neni potreba tolik a jeste jim strikam na kvet...davam do takove 200 ml nadobbky necelou pul odmerky kristalonu a vystrikam to vsechno na ne:)
Kolom&n
a napadlo vas nekoho udelat vyvar z listu z konopi?a pak tim hnojit jak koprivovym vyvarem?ja myslim ze by to bylo dobry jeste kdyz jsou kytk hnojeny tak by tam melo byt hafo dusiku ne....jestli je to blbost pls reknete a mazu hned
Ono
2Koloman: No toho dusíku počas kvetu až tak veľa zase nepotrebujú. Ja som robil pokus a 1 rastlinu som nehnojil hnojivom s vyšším obsahom dusíka v prvej polovici kvetu ako ostatné. Rozdiel som nespozoroval, takže počas kvetu tomu až taký dôraz nekladiem.

Ale ak myslíš použiť ten vývar ako hnojivo počas rastu, tak nie je problém. Ale zase nepotrebuješ až tak veľmi otrhávať listy počas rastu, takže by si ani nemal z čoho ten vývar robiť.:)
No ja osobne na kvet pouziuam Plagron alga bloom a phytamin......Nemuzu si stezovat.Mrda výhonků a blyzen,no mazec.
Kolom&n
no kamosovy nak rychle kvetou kytky nonamy ale pachnou:D:D pekne:Da hnojil to slepicakama a OBM +Pelagronie rozkvet
GreenGold
Amigos, má cenu ve finále kupovat a používat GREEN SENSATION? A nebo je to jen málo muziky za hodně peněz? A dotaz 2: kdybych použil GREEN SENSATION, měl bych úplně ve finále použít FINAL SOLUTION na pročištění? U GREEN SENSATION totiž píšou, že se má používat cca poslední měsíc před sklizní páč dodává chuť a tak nevím, jestli to pak valit i tím FS, u kterýho je jednak napsáno, že roetlinku vyčistí, ale taky zvýrazní chuť, tak ať se to s tím GS nějak nebije... Díky!
Zdravím.
Dneska jsem si koupil OBM koncentrát. Kytmi mi teď venku začaly kvést, tak sem si říkám, že jim dopřeju nějakou tu hnojku.
Mohli by jste mi please z Vašich zkušenostní napsat, kolik dávkujete (poměr hnojka/voda) a jak často a jestli postupně s postupem květu dávky snižujete, nebo právě naopak, či jinak :D (sem zas spečený no :) kvůli toho omluvte (ne)smyslnost textu :D).
Dík moc
Kolom&n
zezacatku davej 5ml/2l ale ja uz jsem ve fazi kdy do jedne 2l davam 9ml OMB ,a 7ml pelagronie,a hnojim to tak asijednou kdyz tam jdu tak vodou pak hnojkama a pak zase vodou atd.. ale jeste do te VODY pridavam Wuxal SUS kombi protoze je na tom napsano ze se to pouziva tam kde je velkej vyskyt fosforu a jsou tam ostat. ziviny stopovy prvky atd... takze asi takhle.doufam ze ti to aspon pomuze
DeThomas
MiniGrow:... Neboj se experimentovat. Kytky toho vydrzi hodne a plati tady vic nez kde jinde pravidlo, ze co je nezabije to je posili. Zase to ale neprezen a nespal ji nejakou extremni davkou. Myslim, ze nejakych 5ml na litr muzes dat v klidu, mozna i vic. Ja pouzivam OBM a slepicince, a zacnu jeste pridavat roztok Cereritu a Phytamin.
Ono
2MiniGrow: OBM-kom som hnojil 1 noname. Minulý rok som ho hnojil Kristalonom Plod a Kvet a rozdiel je vidieť. OBM je podľa mňa lepšie. Šišky sú väčšie. Ja som hnojil od začiatku kvitnutia 5ml/l a potom som dávku zvyšoval.

Píšeš, že ti začínajú len teraz kvitnúť, takže keby prejavili nedostatok dusíka, tak to ešte prihnoj napr. Wuxalom, pretože OBM má nízky obsah dusíka. Ale z mojej skúsenosti takýto nedostatok rastliny neprejavili.:)
Dík moc, budu se to snažit hnojit v průměru těch 5ml/l po celou dobu květu, akorát tak týden před koncem only vodou jak říkáte. Jo a ještě by mě zajímalo kolikrát tu zálivku provádíte např. týdně a jestli to střídáte, že jednou s hnojivy, jednou čistá...
Thx
Ono
2MiniGrow: Frekvencia polievania záleží od veľa vecí, takže to je u každého iné. Ja som mal napr. režim, že som pravidelne hnojil a pravidelne zalieval (nestriedal som to).:)
Kolom&n
nezalivej to stejnou davkou postupne zvysuj a 2tydny pred koncem jen vodou
DeThomas
Co se zalivani tyce, tak venku zalejvej jak jen muzes. Videl jsem kytku, ktera nebyla vubec hnojena, ale denne k ni padlo 2 a vic litru vody a vyrostla z ni obluda snad 3 metrova, zatimco moje kvetiny jsou o poznani mensi, jelikoz jsou daleko a je tezky k nim vodu nosit. Driv jsem je zalival tak dvakrat tydne, ted se snazim denne. A hnojit tak dvakrat trikrat tydne, zalezi na rostline kolik toho snese.
Radoslav
Já teda nevím, proč na venku zalíváte vodou, vždyť tej se kytkám dostane dost a kór teď. Ráno i večer je rosa jako prase. Já jsem nikdy vodou nezalíval, pouze hnojivem a to tak jednou až dvakrát týdně, průměrně, a mám kytky vysoký, že když jim chci otrhat horní listy, tak je musím ohnout abych na ně došáh. Voda podle mě neobsahuje potřebný živiny pro růst kytky.
DeThomas
Radoslav:... Njn, asi je mas na lepsim miste nez ja. Ja tam mam dost velky sucho, takze bez zalejvani by nevydrzely, vim jak ted vypadali po tejdenim zizneni na slunci. Kdybych je nemusel zajevat bylo by to maximalne luxusni. =o)
Radoslav
2DeThomas: kde to máš, já to mám v kukuřici a nikdy jsem s vodou neměl problémy, ale je možný, že kde není tak hustej porost, tak to rychlejc vysychá.
Kolom&n
no to spis naopak kde je hustej porost tam to rychle ysychaa protoze si ten porost vezme do sebe hafo vody ne?a kuku tak neproprsi si myslim
DeThomas
Je to na kopci v listnatym lesiku, vymytili jsme si tam mensi paloucek. A sucho je tam dost, protoze vsude kolem jsou velky stromy a jejich koreny stahujou veskerou vodu.
Vsechnu vodu si tam musim nosit, protoze pobliz neni ani potok a ni studna. Asi tam bude nejaka podzemni voda, by tam jinak asi nic nerostlo, ale nejsou ani finance, ani schopnosti na kopani studny. =o)
No a taky tam pere slunce od rana do vecera. Za to jsem byl ze zacatku rad, ale ted, kdyz mam po trech dnech pudu kolem kytek suchou jak na pousti, uz za to tolik rad nejsem. =o)
Ale musim rict, ze i pres tohle sileny zalejvani mam to misto maximalne rad. Je velky, pristi rok tam pujde mnohem vic kytek, je krasne tajny a je proste maximalne nadherny. =o)
Kolom&n
no ja to mam asi tak podobne akorat ye tak 300m od toho mam potok no tak aspon ze tak z domu naberu praydnz pet a pak napoustim a zalevam at ti to vyjde :D
PS:mam zalivat jeste vodou nebo jeste hnojit???,
DeThomas
Ja zalivam a hnojim porad. Zelejvam denne a hnojim obden. =o) Zrovna dneska sem si koupil Hebra flor a wuxal, tak jsem zvedavej. Mate s tim nekdo nejaky zkusenosti?
Radoslav
Hebraflor neznám, ale wuxal je na růst. Kup si OBM. S tou vodou se to má asi tak: když to zalejváš od začátku, tak už nemůžeš přestat, ale když tam nedoneseš kromě hnojiva s pár litrama vody ani kapku, tak to přežije i červenec jako byl letos a natoš takové krásné září bez jediné kapky vody kterou bys tam musel donést. Když zasadím, tak to nechám napospas osudu a ještě nikdy se mi nestalo, že by to nevylezlo a nevyrostlo. Co vím, tak je velice důležité hnojit, loni jsem udělal jedno políčko příliš daleko a řekl jsem si, že to půjdu jen sklidit, bez ohledu na kvalitu a samce. Když jsem to jel sklidit, tak tam byli malí zmrdi, který jsem vyhulil do tejdne :). Na ukázku nějaké foto, že nekecám :)
GreenGold
Tak žádná rada, škoda :( No co, už jsem pořídil jak GREEN SENSATION, tak FINAL SOLUTION, ani jedním totiž asi nic nezkazím :). Měl bych ale ještě jeden dotaz: jedna z kytiček už půjde pod nůž za cca 2 týdny. Doposud jsem ji hnojil pouze PLAGRON ALGA BLOOMEM a zajímalo by mě, jestli ten jeden ze dvou zbývajících týdnů ji mám přidat ještě i GREEN SENSATION a ten druhý týden FINAL SOLUTION a nebo už jen FINAL SOLUTION po celé 2 týdny? Jde mi o to, jestli na to bude mít GREEN SENSATION ještě během toho jediného týdne nějaký vliv (vlastně to tím zaleju už tak max. 2x a pak přijde flushing) a nebo jestli to bude úplně zbytečné plýtvání GREEN SENSATIONEM. Přiznám se, že zrovna tahle kytička má dost řídké (i když maximálně ulepené a četné šišky) a tak spekuluju, jestli je ten GS během posledního týdne třeba trošku nenafoukne. Předem díky za každou radu a snad už se někdo chytí.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma