Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! - Klikni zde pro originální téma
lokijokinnen
http://tinweb.jcu.cz/~hanakm/novink...pf/po92/bio.htm

http://tinweb.jcu.cz/cgi-bin/k6pf?S...&ADR=0016323066

nebyl by negdo z CB ochoten tam dojit a dat report, pripadne ofotit ci nechat naskenowat ?

Karma lita we wzduchu



[Edited by lokijokinnen on 26-04-2002 at 06:36 AM]
sorethroat
Dík za snahu Chlape,při hledání toho Bio-Algeenu sem ale narazil na stejný články co ty.Netowí stránky německýho wýrobce znám taky ale těžko si budu od nich něco wobjednáwat.Ta diplomka by byla určitě férrowá záležitost!Co Budějowický,nechcete tam někdo skáknou,wofotit a poustnout to sem?!To by bylo docela O.K. :-) Ale mně tady ty cajky cos našel stejnak moc nepomůžou já potřebuju sehnat KONTAKT na nějakej Krám či zahradnictví kde by to mohly mít abych si to od nich mohl wobjednat.Protože to nemůžu sehnat wůbec nikde :-(((
_______________
Káždopádně díky za jakou-koli pomoc při hledání Toho
Bio-Algeenu S-90 a K+4U ;-)))
oton
hoši já sem z Budek, tak mi trochu osvětlete co jako chcete, kam mam jako zajít, a kdo by moh o tom něco vědět, dneska bohužel nemám čas dlouho pročítat net, tak jestli chcete abych něco podniknul tak mě nasměrujte, rád to pro vás i pro sebe udělám, zatim čus :-)
lokijokinnen
jestli teda jo >>> tak jo >>>

jde o to , dojit do knihowny JihoCeskeUniversity / fakulta Pedagogicka / katedra Biologie

a zde z knihowny zapujcit ci oskenovat ci ofotit - diplomovou praci na tema >>>

Praktické ověření preparátu Bio - algeen S-90 při pěstování zeleniny na ŠPP >>> autor >>> Trska, Zdeněk >>> rok 1993 >>> signatura DP06270

nebo

Praktické ověření preparátu Bio-Algeen S-90 při pěstování rajčat >>> autor >>> Kotlabová, Milada >>> rok 1995 >>> signatura DP06590

to je vse o co de




oton
pokusim se to zařídit, zatim čus
Ctvrtx
Dá se použít ten Bioalgeen do bubleru dohromady s wuxalem?
sorethroat
To Oton: chlape estli to zařídíš tak si SCHÉW(Šéf). Hele chlape ten bio algeen neni hidroponický hnojiwo to je růstowej stimulátor&kořenátor takže newim jestli se to použít dá do hydroponickýho roztoku.Ale jedno vim jistě že bio algeen S-90 + Wuxal super => biologická BOMBA pro kořenowej systém :-))) Wytwáří biologickej žiwot jako blázen. :-))) Sám to mám odzkoušený na swejch kytkách a fachá to spolu dohromady se to doplňuje = mohu jen doporučit...............
_______________________________
Pomocte při hledání "Bio Algeenu S-90"
Karma wás nemine :-)))

[Edited by sorethroat on 27-04-2002 at 09:11 PM]
K & H
+Cao hele hroti,
jelikož nevim jak s tim krystalonem zacházet tak by se hodilo pár ňákejch típků (....nejsem debil to je vod slova TIP...) jak na něj. Slyšel jsem že se hodí až na kytky tak vod 50cm co na tom pravdy?
tehace
dej si do vyhledávání kristalon nebo hnojivo, hnojení, atp. a dostaneš vodpovědi na vše co potřebuješ vědět...
oton
zdarec hnojaři :-) , mám doma z loňska hnojivo OMB a jelikož jeho spotřební lhůta neni moc dlouhá narozdíl u kristalonu, zajímalo by mě jestli s tim můžu hnojit i letos, nebo se mam na to vysrat a koupit radši nový OBM??? mám ho totiž skoro celý a je mi líto ho vyhazovat

ta lhůta je prošlá asi 6měsíců, předem dík za rady

PS: do tý jihočeský university snad zajdu zejtra nebo začátkem příštího tejdne...
CalGon
Já sem hnojil vloni krystalonem a můžu říct, že fak dává. zalil sem s tim asi třiceticentymetrový kyti a už po několika dnech byl vidět značnej rozdíl. Jinak tam píšou, že jedna vodměrka je na deset litů vody a zhruba tak na pět metrů2. A eště, používej "krystalon start", na květ je potom "krystalon plod a květ", ale s tim nemam žádný zkušenosti, na květ používam "Algo - květ"(hnojivo speciálně na ganju, k dostání v growshopu v plzni) :-)
oton
mrkni se sem http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=8, tady se kristalon a hnojení probírá ze všech možných i nemožných stran a víc hledej než se budeš ptát, jinak dostaneš od ostatních slušný jebání za zakládání zbytečnejch témat :-)
LeTman
to calgon, zajimalo by me, kde je v plzni GShop ? Sem z DOmazlic a urcite bych si pro neco zajel...
Dude
jeden growshopík by měl bejt na Masarykáči (náměstí), každopádně je to asi dva bloky od Práce (Americká) po klatovskej směrem k jižáku a pak zahnout jakoby k Panterovi (výbornej klubík) a ta ulice by měla bejt Purkyňova...
tahua
No nevím...já s tím hnojím 10cm miminka a nikdy se jim nic nestalo. ..... a mě taky ne :D
seedsmacek
jOOO Krystalon je v poho .
hnojim jim už 2. rokem a mam s nim dobry zkušenosti.
OK

Sem nema cenu nic psat :(
Jednak je uz toho bylo spousty napsano a druhak to mas napsano na krabicce. Kdyz se to jmenuje Kristalon START tak s tim muzes hnojit od 4 tydnu veget. faze...Kristalon PLOD A KVET bude asi na cast KVETENI.
Muf
Mám v plánu nakoupit na http://www.hydroponieplus.cz hnojiva.

Pěstovat budu v hlíně.
popř. mohl bych při dodávání prvků (tenso coctail) pěstovat bez hlíny?
třeba tak:
40% žížalího substrátu ("vermikompost" nemůžu vůbec nikde sehnat! Byl jsem v Obi, Baumax, Zahradní centrum, v obyč. zakradnictví --nic)
30% perlitu
30% drceného keramzitu

nebo až takhle?
50% perlitu
50% drceného keramzitu

1/Grow komplet advanced
2/BcuzZ booster ; je to na kytkách znát? Je vhodné ho používat spolu s AH hnojivem, nebo je lepší koupit i hnojivo Bcuzz?
Něco podobného jako "Bcuzz booster" je i "Canna ZYM. Co je lepší?
3/ Tenso coctail (mikro), je to k něčemu?
Muf
tak kucí a holky. Snad máte trochu zkušeností, tak je sem prosímprosím napište.
oton
hele mufe, buď používej krystalon + obm, jako já a nebo jestli u tebe prachy nehrajou roli tak bych nakoupil něco v growshopu přímo určený pro kytky! toť moje rada :-)
sorethroat
Hele chlape co se týče toho boostru tak si ho určitě pořiď ale newim estli wod ty hydroponie.cz protože tam maj w nabýdce booster vod B cuzzu jenom do roztoku pro hydrošku:D Existují totiž i jiný typy boostrů například pro SKUNK(nejpoužíwanější):sun: Pro indicu a pro T44 což newim co má za wíznam asi rychlejší a lepčí dozráwání? Hele a když už si budeš kupowat ten booster tak si kup k tomu už rownou i kwětowej stimulátor taktéž wod B Cuzzu dá se ho sehnat w GrowShopu i jenom 250ml. Na požádání ti ho wodleje:D Já sám zkušenosti s Kombinací Boostru a Advancehydroponicu nemám takže ti nechci motat hlawu :sun: to je čistě na tobje jak se rozhodneš ale já osobně bych si koupil Komplet wod B Cuzzu což je ROOT-na kořeny
2-složkowí hnojiwo A a B-na vitalitu zdrawí a bujní růst
Booster- nafukuje kwěty a podporuje víměnu cukrů:D výrazně zlepšuje chuť,výnos a kwalitu:D
Kwěťák-Logicky na Kwět :sun:
No a toď fše estli sem na něco zapoměl tak mě doplňte.nebo woprawte :bandit:
Jo a tenhle comlet vod B Cuzzu se dá sehnat za 2300,- a wYdRží a WyDržÍ a wydržžží hodně hodně dlouho:D
borifield
50% perlit a 50% drcenej kerazmit ,to je kombinace ve ktery to taky roste ??ma to nejaky vyhody ?dik
sorethroat
Má tady z GROWERu někdo zzkušennosti z hnojiwama od firmy BIO NOVA? dnes jsem si je totiž koupil v Budějowickym GrowShopu a tam mi říkaly že je to fpoho na hnojení něco jako B Cuzz nebo CannaCOCO :D eště mi od toho dal nějakey překlad náwodu na ty hnojíwka od tý BIO NOVI a koupikl jsem si NutriNova "a" & NutriNova "b" je to pro růst Klasický Áčko a Béčko skoro prej to samý co wod B Cuzzu.
Akorát by mně zzajímalo estli s těmahle hnojiwama mají tady Groweři nějaký zkušennosti. Tak by se ktomu mohly vyjádřit swím osobním názzorem na tohle téma Hnojiw.Protože mně zaráží že tu v ČR máme už pár Grow Shopu který tadyty hnojiwa prodáwají a to i za přijatelné ceny.Někdo si na ně stěžuje (aniž by je někdy použil) že sou příliš drahé a ne-dobré(fuj chemka atp.)ale když wezmete w ůwahu na jak dlouho wám wydrží když se to ředí na ml. do L tak wám to wyjde oprawdu na dost dlouhou dobu pokud tedy nemáte pjestírnu jaXwině :D což já nemám :sun:
Dlabi
Tuto znacku sem taky zjusil ale ne N UTRI NOVU, podle me toto neni to co bych ja chtel je tam napsano (v tom navodu ze davas poradf stejne mnozstvi slozky A i B a to bo celou dobu rustu i kvetu ?? nebo ne? takze kytkam mesic pred sklizni davas vlastne to same hnojeni jako tri tydny strarym kytkam.

Ja sem zvolil druhou variantui koupil sem si BN Hydro super mix (to je jako zaklad) k tomu BN-xcel (korenovy a rustovy stimulator, obsauje nejake a stopove prvky + podporuje koreny) a v dobe kvetu pridavam jeste BN P-K 13+14 nebo nejak tak se to jmenuje (to je draslo a fosfor pro lessi kvet)

Z too vyplyva ze ja mohuu experimentovat a michat jim pomer podle chuti kdezto ty musi davat b+a (a to podle toho navodu stejne mnozstvi A i B) coz mi pripadne nelogicke davat hnojeni male kycte stejné jako kytce která de do finishe.....
Zalezi na tom na co mas cut je sem si chtel zaexperimentovat.

A co se ceny tyce tak ta je podle me umerna ostatnim hnojivum(myslim tem kvaaliltnejsim) jenze jak us psal zakladatel tohoto threadu se to davkuje po ML a sem ted v polovine kvetu a z HYDRO SUPERMIXU mi ubyla tak 1/4 a z tech dvou ostatnich pomalu ani nejde poznat ze se z nich us ubiralo :)

CO se tyyce kvality tak nemohu posoudit protoze s ostatnima znackama nema zkusenost ale podle mych dojmu z kytek se nedube jednat o zadnej smejd:) (hlavne ty krystaly pryskyrice ty sou brutalni mam tam BB)

tak se mej
a preju dobrou sklizen s tou NUTRI-NOVOU.
sorethroat
:sun:2 Dlabi:Taktéž přeji dobrou sklizeň s HydroSuperMixem:sun:

Mam od toho náwod. Je tam napsáno že to dáwáš-trwale: Obsahuje wšechny minerály, stopowé prwky a aminokyseliny potřebné pro úspjěšnou kultiwaci waší urody.

Dáwkowání: 400-500 ml do 100L wody.

To je tam sice napsáno ale já to udělám uplně jinak:sun:
na začátku 1a2 týden jenom wodu na malí sazzeničky začátkem 3 tejdne namíchám 1ml. ROOTS od bioNOVI do 1l wody a pouze jednou zaleju(stačí 1) potom už kombinaci toho Áčka a Béčka až do začátku kwětu.mezitim to budu prokládat BoostremT44 wod B cuzzu.Přitom budu aplikowat Phytamin postřikem,no a potom už jenom kwěták wod Bcuzzu no a tak 14dní až teyden přd koncem už nebudu aplikowat wůbec nic. Jo a to A+B budu aplikowat do tý doby dokaď se mi tobude zdát jak to potřebuje co se růstu týče(na kwět už aplikowat wůbec nebudu)
sem to tady napsal zasi trochu zmatlaně tak sorry ale před chwíli sem dopalowal White Widow :D

[Edited by sorethroat on 04-06-2002 at 12:19 AM]
High time
S tim hnojenim máš fakt recht,zní to víc než rozumně.
Akorát ta BIONOVA je organická nebo anorg?A je to na hydrox nebo hlínu?Kdybys to ujasnil,byl bych ti vděčnej.

Chtěl bych je taky koupit a zkusit to s nima.

[Edited by High time on 07-06-2002 at 02:00 PM]
sorethroat
Hele chlape to yestli ye org. nebo anorg. to fakt newim:confused: Ale já sem si koupil 1L Ačka & 1L Béčka
Na etyketě ye napsáno: MINERAL SUBSTRATE FERTILIZER Nutri Nova A-B is suited for cultivating on rockwool,polyurethane,perlite and other hydro-media.:D
to sice vypadá jako hnojiwo pro hydrošku ale já mám zkušenosti že mi potom kyti sílí a sílí a sílí:D:D:D Jo a dáwám jenom polowiční koncentraci dyž je to pro hydro to je něco jako Adwance Hydroponics of Holland taky se může dáwat do substrátu ale jenom w polowiční koncentraci:D jinak ten substrát přesolíš :(
High time
Já ti mnohokrát děkuji.
Potřeboval bych ale ještě pomoct s hnojivama B'cuzzu.
Furt se k nim nemůžu dohrabat,nejsem totiž masér přes počítače.Na stránkách ATAMI jsou klasický hnojiva Vega a Gena a k tomu stimulátory Roots,Growth,Bloom.Kdyby si mě k nim nějak docílil,dal bych za to půl království a možná i princeznu.Phytamin by snad šel objednat,ale u toho B'cuzzu je minimálně nástrah.Kdybys věděl jak na to,byl bys kámo. Dík
sorethroat
citace:
Původní příspěvek od High time
Já ti mnohokrát děkuji.
Potřeboval bych ale ještě pomoct s hnojivama B'cuzzu.
Furt se k nim nemůžu dohrabat,nejsem totiž masér přes počítače.Na stránkách ATAMI jsou klasický hnojiva Vega a Gena a k tomu stimulátory Roots,Growth,Bloom.Kdyby si mě k nim nějak docílil,dal bych za to půl království a možná i princeznu.Phytamin by snad šel objednat,ale u toho B'cuzzu je minimálně nástrah.Kdybys věděl jak na to,byl bys kámo. Dík


Zdárec High Time
Nepochopil sem nějak co po mně chceš? Ty po mně chceš abych tě k nim ňják docílil. Ale já přesně nevim co si pod pojmem "docílení" předstawuješ. Asi sem to pochopil špatně :confused: ale mam za to že je potřebuješ sehnat. To ti ofšem nepomuhu akorát ti můžu říct že v Budějowicích je maj tyhle fšechny hnojiwa lewnější skoro o 200,- kč než w Plzni.:D

a druhá wjec: ty tam píšeš že u B`CuzZu je minimálně nástrah kdybys vjeděl jak na to. - Sorry ale zase newim na co? :confused: estli na koncentraci hnojiw nebo objednáwku přes NET ???
:D Zkuzz to popsat trochu přesněji abych to pochopil :D
High time
Čest, docílením jsem myslel buď nějakou stránku přeskterou to pujde objednat, nebo jak píšeš, že je to o 200 levnější v Budějicích, přesně kde to je.Já jsem totiž z Pardubic a Budějovice jsou pro mě trochu z ruky,takže se mně nechce jen tak na blint jet do Budějovic,abych tam zjistil,že maj celej tejden inventuru nebo něco podobnýho.

Nástrahama jsem myslel internet,ne koncentranci,zas takový játro nejsem.

Pro mě by bylo uplně nejlepší, kdyby si mě mohl vyfírovat po kolika to prodávaj(1l, 0,5l a tak),na kolik to všechno zhruba vyjde(3 stimulátory plus klasický hnojiva) a já až bych proto jel, tak bych tě zkontaktoval ,
aby jsme se vyrovnali za tvoji ochotu,nebo bysme si jenom potáhli.
JAyEFF
tak dneska jsem byl v tom budejovickym growshopu pro phytamin, ptal jsem se po nejakech vecech co by byly vhodny pro bio, a ten typek mi nabidnul prave tadyty vecicky od bio-novy.
jinak ta 1litrova lahev (ted nevim konkretne ceho myslim ze BN HYDRO supermix) vychazela na 300,-
me to stejne nedalo a tady jsem se dozvedel vic (website bio-novy)

http://www.bionova.nl/

rekl bych (po precteni) ze ty hnojiva jsou pro bio vhodny, sice se tam objevi termin jako "bio-mineralni", ale ten se da vylozit jako kombinace BIOlogicky aktivnich lůatek (enzymy, vitaminy......) a MINeralnich latek (N,P,K,Mg....), ktere jsou ovsem vyrobeny biologickych materialu, takhle to chapu ja a myslim ze za tu cenu to asi vyzkousim, jedu sice out, ale bylo mi sdeleno ze se to da s klidem pouzit k hnojeni jak do roztoku tak substratu
mknete na website a uvidite

[Edited by JAyEFF on 19-06-2002 at 10:37 AM]
Lemarc
BioNova má i granulovaný hnojivo pro outdoor, myslím že cena taky odpovídá i když vlastní zkušenost s ním nemám.

P:S Nepatří to sem, ale zkouším podle tvýho návodu udělat kluka holku a myslím, že je to na dobrý cestě..
bastard
Hele tak ten growshop je v Budejovicich v Cesky ulici myslim ze to cislo je nejak 66 nebo neco okolo.. je to v takovym prujezdu do dvora. A co se tyka ty BIOnovy tak tam maj naky prelozeny letaky k tem hnojivum da se z toho dost vycist.
A zajimalo by me v jaky koncentraci a v jakym stadiu kwetu nebo pripadne i rustu to postrikujete.. a jestli je ten postrik krome vychytanejsiho rustu znat pozitivne nebo negativne na vysledny chuti....

boom shankar ;-)
sorethroat
Zdárec Chlapíci po delší odmlce jsem opjět spjět :D

To HighTime Hele chlape já sem si koupil tu "NutriNovu A & NutriNovu B" 2 flašky každá flaška 1-L. Cena ye 255,-kč za 1 Flašku :D O třech stimulátorech nevim jelikož dyž se podíwáš na stránky co tu Fláknul JAyEFF která je přímo od BioNovi http://www.bionova.nl/ tak tam těch stimulátorů a jinejch cayků may partu JAXWINĚ :D takže záleží na tom co jedeš estly KOKOS,SUBSTRÁT,HYDRO nebo POLYURETAN a potom je na tobje co si vybereš pro swoje miláčky :D eště k tomu objednáwání přes NET mam tu yednu stránku která je přímo pro objednání těhle "cayků" tady ye ten LINK:D http://www.brainwash.de/erden.html dá se z toho objednat skoro fše co potřebuješ k šlechtění :D Jo a k tomu GrowShopu já neysem Budějckey takže ti nepomohu ale Klacík bych sttebou klíďo dal :D Spíš zkuzz Bastarda nebo JAyEFFa ty asi jsou Budějcký.
To JAyEFF Díkys Kámo Karma k tobjě LEŤÍ ten websayt tý BIO-NOVI je pikantní :D menčí rada Jayeffe když yedeš outdoor tak si radši kup BN SOIL SUPERMIX 1L tam koupíš za 320,-kč což je naprosto dobrá cena jaxwině :D

[Edited by sorethroat on 14-07-2002 at 09:08 PM]
oton
to muf: sem to tu pročítal a něco sem zjistil: s tim PH vody z vodovodu ti asi někdo povídal kraviny, myslim, že se voda na PH nějak moc neupravuje,

no u nás v Budějcích, je PH 7,5 právě sem jí změřil, tak že myslim, že na zalejvání kytek ideální ne? :)
Zachaliaš
Mám takove dotaz kolrm stonku(tam kde začínaj větve)jsou takoví jakoby pestíky je jich tam pár 2-4,na nějákejch kytkách jsou zelený a na nákejch hnědý není to tím že moc hnojím?
oton
to jso takový mini výrůstky, vim co myslíš, že jsou některý suchý to je v pořádku, když je kytka větší tak prostě uschnou, přehnojování poznáš na listech, že se ti tam začnou dělat skvrny a pak začnou žloutnout někdy i usichat

[Edited by oton on 17-06-2002 at 12:51 PM]
mott
AH, spokojenej a zatím nevím co by mě přimělo změnit... cena, lepší výnosy? Kdo má srovnání s něčím jiným?
sorethroat
Chtěl bych se zeptat jestli tady má někdo skušenosti z kořenowim stimulátorem ROOTS od Bio-Novi???
Koupil jsem si ho nedávno a klony po tom koření jako blázen :D řekl bych že ROOTS od BIO-NOVI je lepčí než kořeňák od B cuzZu :D ale jinak na B cuzZ nedám dopustit jelikož BOOSTER T44 pro substrát je total náťěr kytky se potom nafukujou :D
Jinak by mně zajímalo jestli už někdo použíwal BN-X CeL,BN-ZyM,SprayMIX,VitalSoil atd... Vše od Bio-Novi :D
mar1lyn.man5on
cau lidi potreboival bych poradit, co si mam koupit za hnojivo. mam kytku v kvetinaci na zahrade a vypada ze by potrebovala prihnojit. dik za rady
MOONLIGHT
ČTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oton
speciální hnojiva pro ganju: B'cuzz nebo Advanced hidroponi (nevim přesně jak se to píše)

nebo používej na růst krystalon start, nebo wuxal super

a na květ kristalon plod + OBM, nebo taky ty speciální

jasný je, že asi nejlepší budou ty první dvě přímo pro ganju, seženeš je v growshopech, a jsou dražší než obyč hnojiva, ty ostatní seženeš v normálních zahradnických potřebách, zdar

PS: trochu hledat by ti neuškodilo, o hnojivách se tu píše hodně!
Lemarc
hnojivo pro outdoor
granulovaný a kvalitka

http://www.bionova.nl
Ruprt
Máte někdo zkušenosti s hnojivem Flortis na orchidee?Ma to složeni N-P-K 19-19-19,tak se bojim,abych ty dve kyti,co mam venku nepoškodil.
Graetar
Docela vražedný je hnojení rybím filé (ach jo, to skloňování):
Při sázení kytiček jim dospodu květináče do hlíny přihodíte pár kousků rybího filé (tepelně neupraveného). Kousky nesmějí být moc velké, jinak se do nich dají nějaké potvory, takže se musejí použít jen malé kousky, aby se rozpadly a vsákly do půdy. Zatím je to spíš ve stádiu testování, ale výsledky jsou dost brutal :frog:. Další přihnojování už není potřeba.

Z podobného soudku je rybniční bahno - k sehnání v zahradnických potřebách.

Původně jsem o tom psal tady, ale ještě bylo potřeba upřesnit některé informace.

oton
to Graetar: rybniční bahno?? to slyšim poprvé, alekupovat ho je zbytečný, za chvíli nudou výlovy rybníků a tak že prázdných rybníků bude všude dost, tak že bahýnko by se dalo nabrat do zásoby na jaro
Graetar
To je fakt. Ale nedoporučuju sbírat bahno v Praze a v okolí Neratovic :D
oton
jestli někdo něco víc víte o tom bahnu, tak to sem napište nebo nějaký odkazy? protože to chce trochu upřesnit, kámoši včera v hospodě něco povídali o tom, že se musí sbírat jen nějaká malá vrstva na povrchu nebo co?
Rude
na svoje balkonovy pusinky sem daval pouze na zacatek Verimkompost[ zizali hovna, za 19,-!!!!], no a potom sem dokoupil hnojivo s prisadou Guana, a holkam to hodne dalo, i kdyz sem sazel az v pulce cervna, tak jedna je 2,10, coz sem ani necekal :)
ale pristi rok si udelam cas a zabehnu koupit osvedceny hnojiva
preju hodne zdaru v pesteni
Graetar
Žížalí kompost je good, kam se hrabou Američani. Ale jak jsem to tak sondoval, s rybničním bahnem to není žádná hlína. Prej "se dá sehnat normálně v zahradnickejch potřebách", ale spíš to vypadá, že je to průmyslovější záležitost... (informační zdroj bydlí v Soběslavi, takže rybniční bahno pro něj no problem). Ještě se zkusím zeptat v Praze.
Podobně jako bahno by možná mohl fungovat i jezerní sapropel. Nemáte někdo zkušenosti s tímhle?
oleg
cau hosi, s tim pH je to složitý,myslim,že žadná extra jednoduchá metoda na měření v terénu neni,dělá se většinou až analýza vzorku půdy,což je poměrně drahý
ale možná kecám,prohlídnu literaturu,mam k ní přístup a ozvu s v outdooru
jistý je,že pH klesá se zálivkou,protože se z půdy vyplavujou zásaditý látky (díky melioracím jich ročně uplave po labi asi milion tun a přijde den,kdy budou všechny pole tak kyselý,že na nich nic neporoste)
Hullto
Zkuste na posledních 10 - 14 dní květu VITRASOL od Bio Nova....
Zalévat denně, dávky zvyšovat o 0,2ml denně...
Funguje jako květ. booster....a to dost dobře....

Vše odzkoušeno pouze indoor s hnojivem Adv. Hydro
n.i.t.r.a.m
Potřebuju si jen něco vyjasnit ...
Na lahvích Nutri-nova je napsáno dávkování 400-500 ml "A" + "B" na 100 l vody.
Znamená to tedy 400-500 ml obou složek dohromady nebo každé složky ????
Za odpověď moc ď.
sorethroat
Čus N.I.T.R.A.M.E hale ta NUTRI NOVA A+B se aplikuje 4-5ml na 1l "A" & 4-5ml na 1l "B" tagže oboje dwoje dáwáš 8-10ml "A"&"B" na 1litr water :sun:

Jinak skoušel sem BIONOVU,B cuzZ,Plagron,AdwancedHydro...atd a Nej skušenosti asi z Plagronem sou fuckt našláplí jináč BIONOVA má wýborney Kořeňák(ROOTS) a BN-SOIL-Supermix je taky docela féér.Hlawně na wenek je to w kombynaci z PK-13,14 docela dobrá a lewná záležitost.Od Plagronu samozřejmně Phyt-Amin a NeudoVital a BioKatalizátor a od B cuzZu BoosterT44 a kwěťák(Bloei) Toť Fše Peace4All-Growers
vriter@cz
Cestek tipci. Poradte mi nekdo jake hnojivo je nejlepší na pěstování indoor. Help.
virus
zdravim,jo taky sem si dal prvnim rokem indoorek,pekne se to rysuje v kvetinaccich maj teprv nakej milimetr-no zkratka babies:)taky by me to zajimalo ja tam dal kristalon start...dobry??
psychotrop
doma mi uz začínaj taky pěkný kytky , zatim to nehnojím ale chystam se na to , otazka je jasná jaký hnojivo, a zakolik ? ... M????
HELP PLEASE
virus
tak sem si zjistil...kristalon start je ok,cena??rozmezi 60-80Kc a mas to na 500l vody:)tagze cayk
vriter@cz
Dneska se pujdu podivat po nějakém hnojivu tak jsem zvědavé co mi nabídnou.
vriter@cz
Co říkáte na hnoji z cigaretového pepele.
psychotrop
cigaretový popel je v poho , ale lidi krystalon je přece ,mohem lepší ne ?
vriter@cz
Vyskouším a uvidíme. Dám když tak vědět.
Czilum
a nevíš prosimtě kde ATAMI - Bćuzz seženu
vriter@cz
A co je to vlastně za hnojivo to atami :D
n.i.t.r.a.m
To sorethroat : Moc dikec, nějak tak polopaticky sem to potřeboval ...
leč mám ještě jeden dotaz :) :
Používá se do bubbleru taky 1/3 koncentrace nebo je to jen záležitost AH ???? Moc dik
crazyshit
nemam zkusenosti s ATAMI - Bćuzz ,ale ja dawam prednost 3-slozkowym adwanced hydroponics.
Doporucuju ale taky nejaky organicky hnojiwo.S ruznorodosti hnojiwa roste kwalita chuti....
greengarden
Ja tedy nevím ale proč nikdo nepoužíva kristalon je takových variant a každé ma jine procenta prvku.Myslím že by byly lepší než nejaka draha hnojiva z hollandska apod. mam k dispozici tabulku a tam je vše procenta prvku ,EC a dalsí když budete mít nikdo zajem tak to naskenuju a hodím to sem.
vriter@cz
A co takhle nějaké granulované hnojivo??
virus
podle me je kristalon kristalon...proste klasika:)a je v poho
Pan Kóča
koupil sem ten kristalon. jak casto a kolik ho mam pozit? predem dik.
TheKeptn
krystalon uz nemam moc rad , ted radsi b-cuzz ci wuxal super nebo neco od plagronu.
Stelda
No já myslim že není špatnej dřevěnej popel.
greengarden
Mám zato že dávkování je 10g na 10l vody.(určitě)
vriter@cz
Kde mám sehnat ten krystalon. Jde to sehnat normálně??
greengarden
Kristalon seženeš v obchodě s květinami. Ale s nazvi kristalon třeba růst,květ a plod,rhododendron,travník,jahody ale nevím kolik maj čeho procent a stojí tak 0,5kg tak 60-80kč a v hyropon plusu maj taky, ale tam nic nekupuj maj to tak ukrutně drahy. Toho kristalona mužu sehnat jakýho koliv tak 1kg tak podle dohody asi tak do 200,-/kg záleží podle množtví.
vriter@cz
Ok debre vědět. Kdyz tak bych se ti ozval. Jinak karma putuje k tobe.
crazyshit
zajimaly by me wase zkushenosti s organickyma hnojiwa na kytky.Napr. kurince,hnuj,rozdrcene stonky z trawy,...atd.Jinak tez doporucuju WUXAL SUPER.pomer slozeni:kwalita:cena je wic nez uspokojiwy!
vriter@cz
Ja pouzivam poepl s cigaret pry je to dobre hnojivo tak nevim.
Pan Kóča
tim kristalonem se maj kytky hnojit 1x nebo 2x tydne?
dadanek
Doporučuju jedině kapalný hnojiva, který se daj přesně odměřovat, tudiž k nim najdete hnojící kalendáře a přesně víte kolik kdy dolejt, aby kytka dostala pořádnej nářez, ale zase se nespálila. vivat Wuxal +OBM - ideal cena/výkon
nobody4
Tak zkus na květ P+K 13 14 nebo booster od BcuzZu. Najdeš na http://www.hydroponieplus.cz. Pokud ti jde o prachy tak Pk je dost lefný. N4
vriter@cz
Coje to P+k za hnojivo??
P je fosfor
K je draslík
13 a 14 je procentní vyjádření obsahu, i když to není přesné, protože např. fosfor je ve formě P2O5 což je anhydrit fosforu

dlaší výrobci PK1314 --- Cellmax, BioNova
:)
greengarden
No taky záleží na jakou fazi to zrovna máš jestli na květ a nebo růst při rustu jsou hlavní prvky ,N, a ,K,. ,N-dusík, jena růst pletiv (podpora růstu)ale když použiješ ,N, samotný tak se ti pletiva natahnou kyti zlomí(a to nechceme) tak proto ,K-draslík, na vyzrávání pletiv aby se to nelámalo.A ,P, se používá hlavně na květ ta k při růstové fazi ho moc nepotřebuješ.Ale taky se to nesmí přehnat s tím dusíkem aby se to nepřehnjilo.
Poměr mezi N a K ve vegetativní fázi má být 1:0,7 a v generativní fázi 1:1,5.

A mám otazečkuza kolik kupujete wuxal super (množství a cena díky moc)

Lemarc
2plantata
... máš pravdu, zkusím to doplnit:

Na obalu hnojiv bývá uvedeno celkové množství prvku ve sloučeninách.
- dusík jako NO3 a NH4
- fosfor jako P2O5
- draslík jako K2O
z toho plyne, že ten zbytek co není N nebo P nebo K je O2/nebo H2O.
U draslíku je v K2O oxidu draselném jen asi 82% K - draslíku.

Protože se jedná o slučeniny prvků NPK nemusí být vždy ve formě dostupné pro rostliny.

Závěr: Pokud možno, používejte značková hnojiva vyvinutá právě pro naše kytičky, zde je předpoklad že jsou hnojiva ve formě dostupné přímo využitelné.
Nezapomínat na stopové prvky, enzymy, vitamíny a další dobrůtky :D záleží na stupni zažranosti do pěstování :D
Další výrobci hnojiv: Plagron http://www.plagron.de nebo Hesi http://www.hesi.nl

2Mr.Voslik
H2O2 můžeš vklidu přidat i do roztoku s AHčkama, bacha na koncentraci.
Míchat se nesmí u AH ale i jiných výrobců koncentráty hnojiv mezi sebou, ale jen roztoky.
Někteří výrobci uvádějí, že PK 13+14 se POUZE nedoporučuje přidávat do roztoku, pak je to otázka měření EC,
jo a taky je třeba rozlišovat mezi hnojivy organickými a minerálními
greengarden
S tím nesouhlasím používat jen značková hnojiva.Když to nikdo umí tak si může udělat hnojivo jakýkoliv a možna i lepší.A nemyslím že se dělaly hnojiva přímo na marihuanu(to by se nikomu nevyplatilo)
Sassha
greengarden: cus hele kdyby te to neobtezovalo, tak bych se rad mrknul na tu tabulku s tema prvkama...tedka budeme s kamosem doma neco stavet...a v otazce hnojiva jeste nemame jasno...
dik a mej se

sassha
kralicek
Na neco si zapomel .... http://www.cellmax.nl/ :D
vriter@cz
Krastalon vypada ze je to dobre hnojivo, ale kolik je cena a kde to muzu vubec sehnat. Bydlim v takove dire ze tady nic neni. :D
vriter@cz
Ok diky za radu. Neco vyzkousim a uvidime.
vriter@cz
Mam hnojivo od Nohelgarden nejake univerzalni hnojive tycinky "zeleny dum".
slozeni:
dusik 10%
vapnik 8%
draslik 6%
fosfor 4%
Horcik 2%

dalsi prvky (Zn, Fe, Cu, B, Mo) ve stopovem mnozstvi.

Davkuju podle napsaneho manualu. Poradte help jestli to je dobre hnoji a jestli
to mam hnojit podle navodu. Dik
hell
Jak používáte Wuxal Super?:confused:

Jako zalivku nebo postřikem na listy?Nerad bych to spalil,mam ktomu letak,nějaký udaje jsou i na lahvičce ale není tam napsany jestli to jsou poměry na zalivku nebo na postřik.......


Na rust valim OBM na květ Kristalon plod+květ.....s tou chutí to je divny,daval jsem ho ¨balkonovkám /hlina/ a chut se mi zda v pohode,posledni tri tydny jsem ho uz nedal,jen cistou vodu ...chutna mi to :D

Atyčinky?
podařilo se mi v kokosu rozjet ostříhanou samici na matku,píchnul jsem ji hnojici tyčinky pro pokojove rostliny a krasne se rozvětvila,patra huste na sobě pohoda :) Jaké dáváte hnojivo na matku?

Hell


vriter@cz
Jak casto by se mnelo hnojit cigaretovym popelem.??
vriter@cz
Zajimava kombinace
High_Land
Panove (zastanci prirody) jen mala poznamka - vsechny vase skwele prirodni hnojiva se promeni v nejakou "chemii" jakmile se smichaji s vodou. Proc kurince? Protoze obsahuji hodne "prirodni chemky" - N-P-K. Takze si myslim, ze tahle prirodni agitace je tak trochu blbost a spis je to vase domnenka a jde taky hodne o pocit - ze hulis chemii / prirodu.

A byla tady rec o tom co je lepsi hulit-jestli nadopovany kytky nebo krasnou prirodu. Ja myslim,ze je to uplne jedno.Pokud se chemie nepromitne do chuti a ucinku,je to uplne volne!Naopak, hnojiva byla vytvorena pro to, aby pomohla kytkam, aby jim dodala potrebne latky v optimalnim mnozstvi.Prirodni produkty muzou obsahovat taky neco,co kytkam sedet nemusi...

Ja vzdy pouzivam hnojiva a posledni 3 tydny vubec nehnojim,max. pridam neco malo na procisteni.A kyticky maji dost casu na to, aby se krasne procistily.

A ted k tematu - mate nekdo zkusenost s porovnanim AH a B`cuzz?? Mam ted k dispozici obe moznosti (plus k tomu pouzivam Booster, koren. a kvet. stimul, phytamin, atazym - vsichni "prirodnici" ted museli zesilet) a nevim, co mam jet?! Zatim jsem pouzival AH (spokojenost), ale vidim tady dost ohlasu na B`cuzz, tak jsem to koupil a ted nefim co pouzit. Ze by na zkousku B`cuzz? Mate nekdo zkusenost? Thanx.
havran
na chemku se vyserte zkuste HUMVIT ,nejlepci hnojivo.jestli to nekdo znate vite o cem mluvim....
to all ganjaman ...smoke in peace

[Edited by havran on 15-01-2003 at 05:25 PM]
hihi
Havrane:
takovej detail, sice jsi sem napsal nazev hnojiva, ale vubec nevim o co de, tak popis z ceho ze zklada atd., prosim Te, bude to lepsi, nez behat po obchodech a vyptavat se. Díkec

Mějte se good
Zdarec
vriter@cz
Hodne ted pouziva cigaretovy popel. Prisipuji tak primerene kazdy tyden. Nemohu tomu nejak ublizit?? Neprisypuju moc casto???
Pan Kóča
zdravim,
potrebuji se dozvedet jak casto hnojit Dutch formuli od AH.polovicni koncentrace(půda). predem dik.
nobody4
Pan Kóča: jednou za 5-7 dní dle potřeby. Já jedu většinou 7dení periodu.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma