Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 
Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! - Klikni zde pro originální téma
Pepe46
na tento rok mam koupene OBM na kvet a Wuxal super na rust,tak doufam ze budou dobre vysledky:)nejsou to sice nake extra hnojiva ale myslim ze za tu cenu je to vpohode
Pepe46
myslite si ze je dobre stridat dve hnojiva? jakoze bych mel dve hnojvia na rust a stridal je a dve hnojiva na kvet a taky stridal.nebo mit jen jedno a tim hnojit porad
dvojka-trojka
2Pepe46:Ja bych to nestridal, protoze kazdy hnojivo od urcite firmy (at je to dvouslozkove /B´cuzz, Bio-bizz/, nebo trislozkove /napr. AH/) jsou uz nejak namichany, aby po namichani zalivka obsahovala co mozna nejvic prvku, ktere kyti potrebuje (to je urcite vyhoda AH, protoze alespon podle toho co mi rikali v G-shopu u AH se uz nemusis vubec starat o PK13,14, protoze to uz maj AHčka v sobe, ale zase to neni bio hnojka, ale nejaka chemka, coz treba Bio-bizz je uz jak napovida nazev 100% bio hnojivo stejne jako treba Plagron). Urcite ma pravdu VoidMAN v tom, ze AH jsou uplne dostacujici a je asi pravda, ze ted uz to je spis veci nazoru, ktere hnojivo je to NEJ;). Ja pouzivam na hlinu Plagron (ted zkusim Bio-bizz, ale myslim, ze to bude podobny) a na hydro GH a jsem spokojenej;).
23
Dissaster
Kristalon je v pohode!!!setrnost
dobre rozpustny!!
A guano je taky v pohodě!!!
Firestarter
V hydru se mi osvedcili hnojiva od General Hydroponics.
Advanced Hydroponics maji vychytanej Final Solution.
A pro priznivce BiO hnojiv doporucuju Plagron od kteryho sem uz vyzkousel temer vsechno a OK.

Spatny zkusenosti mam pouze s BioNovou, ale to mohla bejt nahoda.

A stejne vetsinou kazdymu budou vyhovovat hnojiva s kteryma hnoji nejcasteji on sam a nebo nema k nicemu jinymu pristup. Mimo to je stejne nakej vseobecnej test na kvalitu hnojiv temer nemoznej, takze se zde da fakt pouze doporucovat a doporucovat a ve finale si grower bude muset vybrat to svoje prave stejne sam :)
Cactuss
Koukam ze vsichni jedou AHcka,Plagron atd. nebo z tech levnejsich wuxal,obm,kristalon........
Co treba hnojky od HESI ja jedu prvne tak nemam moznost posoudit, ale zajimaly by me vase zkusenosti s tenito hnojkami.:)
Mr.Shiva
Jj,jak řiká Subzero_7 ma hodne dusiku=rust ...Jestli to hnojivo mas doma a nekde si ho doma nasel tak by sem ho trochu dojel ale spis by sem pouzil Kristalon Start:
N=19
P=6
K=20

Vim o co ti jde ..Jestli tim hnojit nebo ne ...ale ja osobne by sem do toho nesel Kristalon neni tak drahy a dalo by se rict ze to je jedinny co teoreticky kytky potrebuji!
Neson
Mr.Shiva - já osobně bych nešel ani do toho Kristalonu.
Mr.Shiva
Je jasny ze je lepsi AH nez kristalon...Ale patrim mezi ty ketry zbira zkusenosti a potom se do toho poradne opru..jedu ted po 3 balkon a furt se mam cemu ucit a az bude ten spravny cas tak si klidne koupim AH,...
Tak se mi nechce kupovat drahy hnojiva:)
Proto se nedivim hmoždirovi ze pouziva to co pouziva...Lepsi nez nic :):sun:
Neson
Mr.Shiva - hele, lepší hnojiva nejsou žádná frajeřina, nebo možností vyvolenejch. Je to pouze otázka Tvého zdraví - Tvých plic a Tvých chuťových buněk (a vlastně nejen Tvých).
Mr.Shiva
Jj,taky si myslim Slepičince 4ever :D:D
Erixon
Sice jsou i lepší, ale na růstovou fázi by to šlo. Akorát se nezmiňuješ jestli obsahuje i stopové prvky. Jinak těchle levnejch chemek existuje fakt hromada. (vyzkoušený jsou třeba wuxal, floran, cerelit, na květ "PKáčko chudejch" - OBM...)

Když už nechceš investovat do drahých hnojek z growshopu (to chápu) tak bych popřemejšlel spíš o ňáký formě hoven. (slepičáky jsou myslim víc než osvěčený, nebo třeba koňskej hnůj. To si spíš trochu projeď theard o biohnojivech)

BTW: proč píšeš poměr NPK do dvouch přízpěvků pod sebou?
Ski
KOPRIVY ktere se nechaji ve flasce s vodou.. to asi vsichni znate ale je to Supr a levne.. :bong:
thezeldaa
krystalon start se dá použít i do hydra?
Deda Mraz
thezeldaa: ano, dá.
Používám B'CUZZ - základní sadu A+B, pak květový stimulátor a Atazyme. Těď si koupim správnou kombinaci A+B, květ stimulátor, booster, Ata clean. Na začátku používám Cropmax. Hodlám ještě vyzkoušet sadu od Biobizz a Plagron. S B'CUZZem sem spokojenej.
Sabaton
já sem hlavně pro konskej hnuj, ten je podle mě nejlepší,.,
Proyx
Nemate nekdo zkusenost s trusem papousku? myslim asi ze by to mohlo jit, co vy na to?
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od Proyx
Nemate nekdo zkusenost s trusem papousku? myslim asi ze by to mohlo jit, co vy na to?

Zkusenost s tim sice nemam, ale rekl bych, ze to bude podobne jako trus od slepic. Myslim, ze v tom trusu je hlavne hodne dusiku, takze na rust se to urcite pouzit da, ale jestli jedes indoor myslim, ze uz neni tak hrozny dat cca 700,- treba za ctvrtlitrovy baleni AH (vsechny tri slozky).
23
Celller
Vse od plagronu, Phyt- amin, Cropmax, Bloei(Bloom) a jeste chci koupit neco na kvet
BASE
vše od BIO NOVY,Plagron-Phyt-amin
naprostá spokojenost
Tommy02
Cus Growers chcel by som sa spytat kupil som hnojivo len ze az doma som si vysimol ze je na balkonove kvety nebude to vadit ?
Peshmerga
Podívej se na obal toho hnojiva. Je to třísložkové hnojivo ? (dusík, fosfor, potaš). Pokud to má ty hlavní živiny, pak se podívej na ten poměr.
Dobré hnojivo by mělo mít i druhotné živiny (vápno, magnesium, síru) a mikroživiny neboli stopové prvky, jako např. boron, měď, železo, mangan, molybden, zinek a titan plus řadu jiných, které většinou v kvalitní půdě jsou. Pokud to nemá, musíš najít něco, co tyto druhotné živiny obsahuje.

N - dusík je na listy, (výroba chlorofylu, fotosyntéza apod.)
P2O5 - fosfor je na kořeny (proto se doporučuje při přesazování), později v květovém období na květy a plody (třeba rajčata, papriky).
K - potaš je na celkový růst, zvyšování odolnosti vůči nemocím, plísním atd., pomáhá při tvoření cukrů a škrobů.

Podle toho co je napsáno na tom hnojivu, můžeš pak posoudit, zda to hnojivo je vhodné pro růst či pro květ. Např. na růst používám kombinaci 10-10-27 či 6-9-17, na květ a přesazování 5-30-5 či 10-54-10.

Co je důležité je rozlišovat mezi terapeutickou a toxickou aplikací hnojiva, tj. spíše trochu podhnojit než přehnojit. Hnojivo pro balkonové květiny je většinou regulérního typu (6-9-17), takže tím nic nemůžeš zkazit, ale rozhodně není určeno k pěstování MJ.
Tommy02
AB Extrakt na balkonove kvety 3v1
1.Komplexna vyziva
2.Simulacia Kvitnutia
3.Prevencia Chorob

Ph.5-6
N-1,5 %
P2O5-0,5 %
K2O-2,0 %
Dissaster
Krystalon
Wuxal Super
Kuřince s Mlékem kopřivama a Pampeliškama
Jay-jay
citace:
Původní příspěvek od Brucel
a chtěl bych se zeptat jesli místo kuřinců můžu používat holubí ee dík za odpověd Peace


určitě
wiwer
aHOJ MATE NEKDO SKUSENOSTI STIMHLE HNOJIVEM?

http://eshop.klecka.cz/product_info.php/products_id/943

CHCU HO NA VENK.DIK ZA RADY
SNDY
mam dotaz...viem ze to sem asi ani nepatri...ale ked sem niekto zabludy a bude sa mu chciet na to reagovat tak budem rad

pestujem len tak amatersky....nemam ziadne hnojivo...len nejaku zeminu z kvetinarstva.....mozem vypestovat nieco aspon trochu dobre bez hnojenia???
wiwer
SNDY:Bez za nekym kdo ma slepice a rekni at ti da nejake kurince a uvidis jak to poroste,bude to rust i bez hnojeni ,ale nebude to ono.kytka potrebuje nejake vitaminky:)
Dissaster
JA davám Guano
Wuxal SUper
Krystalon Start
Dissaster
JA davám Wuxal SUper
Krystalon Start
Harmavit
a Na květ budu dávat:
Guano
Krystalon Plod a květ!!!
A nestěžuju si!!!
Asi do toho hnoje nepudu aspoň to bude pořádná Chemka!!:-)
SNDY
to wiwer: kedze byvam v BA tak asi tazko zozeniem niekoho so slepicami.....ale dik za radu
wiwer
sndy:toz mosis zajet nekam na venkov za babku:)

toz si kup cristalon


edited by Jedule - prosím, existuje tu volba edit/delete, tudíž není důvod, abys, chceš-li něco k předchozímu příspěvku po jedné minutě dodat, vyráběl další příspěvek....
Basty
citace:
Původní příspěvek od wiwer
aHOJ MATE NEKDO SKUSENOSTI STIMHLE HNOJIVEM?

http://eshop.klecka.cz/product_info.php/products_id/943

CHCU HO NA VENK.DIK ZA RADY


Guano je osvědčený přírodní zdroj živin. Při použití venku máš několik možností, buď jej přidáš do zeminy a promícháš a to v poměru 1 kg guana na 100 až 250 litrů zeminy. A nebo jej budeš používát jako hnojivo se zálivkou a to tak, že guano rozmícháš s vodou v poměru 1 kg guana na 10 l vody, čímž získáš koncentrát, který pak dávkuješ do zálivky takto 10 - 50 ml na 1 litr vody, v době květu můžeš zvýšit až na 100 ml/1l
Peshmerga
Podívej se na ten substrát z kvetinářství, tj. obal, kvalitní substrát většinou obsahuje popis. V popisu bys měl najít co ta půda obsahuje, tj. zda jsou tam ty tři základní prvky plus něco navíc. Kvalitní půda nevyžaduje, alespoň ne u normálních rostlin či plevelů (což MJ je) hnojení ty první týdny (4 až 5). Pak si najdi, pokud nemáš moc peněz, to nejlacinější hnojivo (kombinace dusík, fosfor, draslík plus nějaké druhotné živiny, zejména hořčík (magnesium), vápník atd.) a přihnoj.
Capo
Tady máte kolik NPK obsahujou všechny hnoje a tak. Hold takové užitečné věci se učí na hnojárnách.

http://old.mendelu.cz/~agro/af/agro...dex_hnojiva.htm
durike
ja mam Dutch Formula grow ale moje rastliny maju do 7 cm uz mesiac zatial tak nevim co to robi ale asi to bude dobre
Seraa
BIO:
Zdravím :D. Já jsem od začátku pěstování hnojila a hnojim Krystalonem Start, je to fakt bomba ale je to nejlepší na růst, dále 100% doporučím rozmixované žížalya takové humusy, že to fakt kytky potřebují, říká se že je cannabis nejsložitější rostlina pro pěstování a je to tak:).Na plod a květ používám kuřince,ktere mi doporučil bratr, nesmi se to přehnojit a hnojit často ale účinnost 100%.
Sayles
No já newím jak vy já osobně si udělám nálev z kopřiv a kostivalu lékařského,brutálně dobrý bio hnojivo a kytkám se potom daří dokonale-doporučuju
GringoDingo
ja by som sa chcel opítať či sú dobré "slepačie hovná" aj na rast aj na kvet. a či na kvet treba nejaké špecifické hnojivko ako napr. Kristalon.
za odpoveď vopred diki. RASTA PEACE.
GringoDingo
Bishop: tak diki asi to tak vyskušam* a ty máš s tímto hnojivkom nejaké tie skúsenosti? myslím to OBM.
Tak Rasta Peace
Erixon
Bishop ehm, OBM je organicko minerální tzn. to chemka je. Jinak na květ celkem v klidu -docela dobrej poměr NPK. Jen neobsahuje stopové prvky.

Každý hnojivo budeš cejtit pokud zapomeneš na flushing, cejtit budeš i 100% bio slepičáky.
Vladbur
To je parada,taky konecne neco o hnojkach!Zkousel jsem minuly rok vlastni vyrobu hnojiva,a povedlo se.Smichal jsem-H2SO4,K2O,P2O5,N,Ca,NaCl,C6H12O6,H2O,MgO,mineralni vodu,kvaseny koprivy s ruznejma castma cannabis,kravskej trus,slepicinec,Wuxal,Kristalon a baumaxovy hnojiva,dost silny,zkousel jsem to na modelu kterej mi kamos dovezl ze slunne Hawaje,a ty jsem tim hnojil a nespalil jsem ani 1 kytku,a to jsem hnojil asi jednou za 3 dny,proste mely rady ziviny,palice se daly prirovnavat k WW,a jeste kazdou generaci tvorily plodny semena a nedelaj samce,a to jsem pri mereni nameril pH kolem 5,proste dobrej model kterej se hodi na outdoor
snark
poprosil bych každého kdo píše do tohoto threadu že mu vyhovuje to které hnojivo aby přidal informace o substrátu a pH zdrojové vody
svob
Čau chlapy, potřebuju taky poradit nějaký hnojivo. Kytky pěstuju už 3tím rokem, ale letos poprvé jsem se rozhodl dát nějakou část kytek do lesa na takový palouček kam svítí hezky slunce.....v tom by, ale problém nebyl.

je to jakoby ve školce kde jsou malý stromečky. zasadil jsem to tam, ale chápete že v tomhle počasí kytky moc nepovyrostli.

Dal jsem tam 2 kytky asi 30 cm, ty už mají teď tak 50cm a ještě menší sazeničky, ty měli asi tak 10-15cm. Ty 2 větší se chytli dobře a daří se jim. Ale ty malý se úplně zasekli, a vůbec nic nedělaj, jak nato???

A včera jsem tam byl a zdá se mě že ty vrchní listy u těch větších kytek jak tam jedou výhonky jakoby lehce žloutnul,??? jestli je to kvůli kyselosti??? nebo jestli se mě to zdálo a ty listy jsou jenom světle zelené když jsou vlastně čerstvě vylezlé???


můžu už dát k těm malým kytkám už slepičáky??? mylsíte že ten poměr 1:15 jim neublíží???

a slyšel jsem že na kyselost půdy funguje vápno, je to pravda? a NEDOKÁŽU SI PŘEDSTAVIT V JAKÝM MNOŽSTVÍ A V JAKÉ VZDÁLENOSTI OD KYTEK mám to vápno poházet??? nebo to mám nasypat do vody, a potom to zalejt s vápnem???



PROSÍM PORAĎTE MĚ, AŤ SE MĚ S NIMA NIC NESTANE!!!!

DÍK MOC
Wokap
Já doufám, že tím nehodím OT, ale kde se dá sehnat - kde jste koupili vy - bioaglen, případně phytamin? Lítám po celejch Pardubicích a v každým zahrádkářství, květinářství, OBI, Baumarktu... na mě koukaj, jak kdybych jim zežral fotra... Je skutečně jediným řešením internet? Za odpovědi dík, Wokap
kotg
Mám tady takový zajimavý link, který by mohl někomu pomoci s problémi u květin.Mrkněte na to http://www.planetarium.cz/ziviny.html
Vladbur
Ganja Garfield:řid se podle návodu,výrobce ví líp na co je jakej Kristalon,než prodavačka,ze začátku používej start a pak až plod a květ
Zdar hnojení
cocoNut
mate niekto skusenosti stimto hnojivom ????

AGRO Kaktus

Kapalne hnojivo pro kaktusy a sukulenty NPK 4-7-6
HerrFlick
moje loňská hnojení, který vyprodukovalo 220g z jedné kytky, která se ale už od začátku rozvětvila na tři. nic složitýho kristalon Start dle dávkování jednou týdně, v pozdním létě i s větším dávkováním než uvádí obal.

a každá zálivka byla tak 1:10 s macerátem koňskýho hnoje. ,ěl sem koňskej hnůj, tak sem to podobně jako sslepičáky dal trochu do kýblu, zalil vodou a pak dal do 12ti litrové konve tak něco přes půl litru.
to je na růst.

no a jak zmerčím květ, tak cokoli s obsahem fosforu a hotovo. žádná věda. NPK je NPK a ta kytka neví, co je jaká značka :o)
HerrFlick
citace:
Původní příspěvek od cocoNut
mate niekto skusenosti stimto hnojivom ????

AGRO Kaktus

Kapalne hnojivo pro kaktusy a sukulenty NPK 4-7-6


Nemám, ale na růst vzhledem k poměrnýmu zastoupení dusíku určitě ne. Můžeš zkusit na květ, protože je tam nejvíc fosforu.
GringoDingo
chcel by som sa ešte opítať na nejakú tú prhľavu(kopřivu), že aj to je vraj nejaké účinné hnojivko ale vraj je len na rast. a čo keby som to zmiešal ešte aj so slepačincami.
*RASTA PEACE*
HerrFlick
dej si to vyhledat, je toho tady dost, musel bych hledat za tebe, ale je to asi tak kilo kopřiv nasekat/ já sem to v kýblu nakatroval nůžkama na trávu/ a zalít 10ti litrama vody.

toto všechno necháš tři týdny kvasit a uležet a pak to přidáváš do zálivky. poměr teď z hlavy nevím, ale začal bych 1:20 a pak přidával.

ono je to stejně na selským rozumu, protože vážit kopřivy a podobně je dost nepraktický.

jo a pokud hnojíš slepičákama, tak ta kopřiva je to samý, hnojivo bohatý na dusík, takže je to možná zbytečný.....
HerrFlick
citace:
Původní příspěvek od Ganja Garfield
Potřebuju teoreticky praktickou radu... Mám Krystalon Plod a květ. Prodavačka mi řekla že se to dá používat během růstu a vývoje květiny ale tady se dočítám že je better krystalon Start Helpnětě mi Please



blbost, rozhodně Start
Jizvič
Taky bych to zatim nehnojil hnojivy na kvet. Jedine kde sem se nedrzel vyrobce byl pripad kdyz sem presazoval a zacal sem pak par dni zase hnojit korenovym stimulantem (ktery s ma pouzivat myslim 1. tyden) aby se koreny rychleji obnovily a pak sem presel zpatky na Bio-Grow ktery se stara o vyzivovani cele kytky v dobe rustu.
pekařůf císař
Nedávno jsem byl v našem lokálním zahradnictví vybírat hnojiva růst/qět. Pro růst jsem vybral nějaké hnojivo pro ZELENÉ ROSTLINY.. byly tam 2.. jedno od Aggro CS a druhé nějaké jiné (už nevím, které jsem vybral, nemám je u sebe) rozdíl byl vpodstatě jen v objemu (vybral jsem si prostě to větší) Cena něco přes 90Kč za ten litr (ta půllitrovka té druhé značky (možná to Aggro) stála něco přes 50Kč. Je to vpodstatě určeno rostlinám jako např.palmám. Bral jsem to, protože už kdysi jsem si koupil hnojivo na "Trávy" (líbil se mi název i N:P:K) a byl jsem s tím spokojený. Tahle hnojiva totiž mají jedno společné a to vysoký obsah dusíku (v tom mém je taky přídavek hořčíku (aby byly kytky zelenější)). Účel tohle hnojivo tedy parádně splňuje a pro růst to byla jasná volba. Pro květ jsem si z uvedené nabídky vybral právě OBM, protože mi jednak říkal něco ten název (viz tohle forum) a rovněž n:P:k je dost příznivý. Cena taky vpoho (tam je to asi 2dcl (ale koncentrovanější .. čili větší poměr voda:hnojivo) za nějakých 50Kč. Kytkám by asi ještě prospěly nějaké stopové prvky, ale do toho už se mi investovat nechce, takže si budou muset vystačit s kompostem, který jsem pod ně přihodil.
bassman
Ja doporucuji pro out hnojivo AGroBioMin na jahody,osvedcilo se mi uz loni,stoji 1Kg 50-60Kc,obsahuje stopove prvky i rohovinu,zahrne se do hliny ke kytce a postupne se uvolnuje samo,idealni kdyz neni moznost kytku hnojit casto,kytku to nespali ani kdyz neni prilis velka a je potom krasne tmave zelena i kdyz je horsi puda.Ted k nemu davaji zdarma rustovy stimulator pro vetsi a bohatsi plody.
acidophill
nooooo ako mne to pomohlo aj co sa tyka tohto hnojiva , ALE !!! skusal som to aj rucne pomocou kravskych hnojiv... = nic moc ... vydarilo sa mi to iba pokial som to mal dakych 30m pod kravinom pichnute a tam to vlastne stekalo a ta poda bola sama o sebe uz zahnojena brutalne ... cize newiem ale ja pokial to xces rucne hnojit takymto hnojivom tak asi ee ...SKUS :D
acidophill
no to asi nemalo ist sem...sorry este sa tu newyznam ..lol
Kolom&n
citace:
Původní příspěvek od bassman
Ja doporucuji pro out hnojivo AGroBioMin na jahody,osvedcilo se mi uz loni,stoji 1Kg 50-60Kc,obsahuje stopove prvky i rohovinu,zahrne se do hliny ke kytce a postupne se uvolnuje samo,idealni kdyz neni moznost kytku hnojit casto,kytku to nespali ani kdyz neni prilis velka a je potom krasne tmave zelena i kdyz je horsi puda.Ted k nemu davaji zdarma rustovy stimulator pro vetsi a bohatsi plody.
a kde to hnojivo koupim nevis plss?mame tady tak 3 zahradnictví a v kazdym uz me znaji a ja tam chodim jak kkt a poradf se ptam na rockwol ebo na jakesi hnojiva atd......proste kde to koupim hlavne ne pres NET dikes a P.E.A.C.E
Kolom&n
NIC? plssss:D
GringoDingo
HerrFlick: tak ti velmi pekne dakujem,aspon sa nebudem musiet jeb*t s tou koprivou ked uz to riesim timi slepacincami.
a ozaj je tobre aj na kvet ci nie?
za odpoved vopred diki.
RASTA PEACE and Grow it!
bassman
to Kolom&n- skoro vsude ho podle me maji,pripadne i baumax apod.
Kolom&n
ale ja se praveze do baumaxu nedostanu ja bydlim 35 od brna a 35 od znojma takze NIC jinak z kvetinarstvi nebo tady mame obchod jen s hnojivi mozna tam????myslite???
Zdar, hele můžu dát na růst Wuxal super a na květ kristalon-plod a květ?????je to out ve skleníku OB, WW,G13,....dík za odpověď
pekařůf císař
chci se zeptat.. ten Pythamin je značka nebo je to označení nějaké účinné látky a dá se to sehnat od více výrobců? Takže kde jste to koupili a jaká firma to vyrobila.. a za kolik?
Jizvič
Zdravicko. nevim jestli se to tady hodi ale neni to uplne mimo misu. Chtel sem se zeptat jake mate zkusenosti s neproplachnutymi kyti po hnojkach a jak vam potom popripade bylo protoze: vcera sme se rozhodli skonzumovac jednoho samce a neuvedomil sem si ze sem ho z kvetinacu vytrhl a jen dal susit a ze sem to vlastne neproplachl vodou poradne aby se procistila protoze sem nepocital ze to budem nejak hulit nebo varit a od vcerejska co sme ji v krizi uvarili mi blbne srdce (nepravidelny rytmus, jakoby slaby tep) a kamos sel z toho 3x blinkat :). Hnojim bio hnojivy od BioBizz. mate nekdo podobnou zkusenost?
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od Jizvič
Zdravicko. nevim jestli se to tady hodi ale neni to uplne mimo misu. Chtel sem se zeptat jake mate zkusenosti s neproplachnutymi kyti po hnojkach a jak vam potom popripade bylo protoze: vcera sme se rozhodli skonzumovac jednoho samce a neuvedomil sem si ze sem ho z kvetinacu vytrhl a jen dal susit a ze sem to vlastne neproplachl vodou poradne aby se procistila protoze sem nepocital ze to budem nejak hulit nebo varit a od vcerejska co sme ji v krizi uvarili mi blbne srdce (nepravidelny rytmus, jakoby slaby tep) a kamos sel z toho 3x blinkat :). Hnojim bio hnojivy od BioBizz. mate nekdo podobnou zkusenost?

Cus, ja kdyz jsem hulil kytku, ktera nebyla flushovana a byla hnojena AH (byl to zastipek na zkousku), tak me strasne rozbolela hlava a taky jsem se poblil:(. Od te doby flushuju 10 dni Final Solution a pak jeste 7 dni jen voda;)....
23
Erixon
citace:
Původní příspěvek od Jizvič
Zdravicko. nevim jestli se to tady hodi ale neni to uplne mimo misu. Chtel sem se zeptat jake mate zkusenosti s neproplachnutymi kyti po hnojkach a jak vam potom popripade bylo protoze: vcera sme se rozhodli skonzumovac jednoho samce a neuvedomil sem si ze sem ho z kvetinacu vytrhl a jen dal susit a ze sem to vlastne neproplachl vodou poradne aby se procistila protoze sem nepocital ze to budem nejak hulit nebo varit a od vcerejska co sme ji v krizi uvarili mi blbne srdce (nepravidelny rytmus, jakoby slaby tep) a kamos sel z toho 3x blinkat :). Hnojim bio hnojivy od BioBizz. mate nekdo podobnou zkusenost?


Skoušel jsem záštipky, tzn. bez flushingu z kytky hnojený plagronem a skoro to neškrábalo, následky kromě zkouřenosti žádný.
Ono
Peshmerga
citace:
Podle toho co je napsáno na tom hnojivu, můžeš pak posoudit, zda to hnojivo je vhodné pro růst či pro květ. Např. na růst používám kombinaci 10-10-27 či 6-9-17, na květ a přesazování 5-30-5 či 10-54-10.


Čím dosiahneš taký vysoký podiel fosforu?:eek:
Herer
tak ja mam asi patym rokem kyti na balkone a hnojim to obič kristalon -rust a na potkom plod a donhojuji to nejakym excelatorem na hmotne palky a bohate mi to staci loni sem skousel i AH ale na balkone se to nevyplaci kristalony,anejaky excl.bohate staci:)
DeThomas
Zkouseli jste nekdo cererit?
Radoslav
2 Kolman: Rockwool není hnojivo, je to kamenná vata a ta se koupí ve stavebninách. Pokud máš problémy shánět hnojiva tak se spokoj s krystalonem, na out to myslím stačí. Wuxal super jsem si taky musel objednat, protože ho normálně nemaj, ale jestli jsou ochotni, tak ti seženou prodejci hnojiv a zahrádkářských potřeb skoro všechno.
Kolom&n
Radoslav:tak, ze rockwool neni hnojivo to vim od doby co cadim.
ze ho kupujes ve stavebninach taxe nedivim tem tvym kytkam
a pokud jde o wuxal tak jsem ho koupil v 2 obchode kam jsem sel
a OBMka maji normalne v OBchodnim doMe.
takze si myslim ze to bude stacit
Radoslav
2Koloman: před pár příspěvkama jsi měl problém do obchodáku zajít, že to máš 35 km do města a rockwool jsi řadil mezi hnojiva a najednou nemáš problém všechno sehnat, tak tě trochu nechápu.
Kolom&n
nemel jsem problem rikal jsem ze pro rockwool bych musel 35km.protoze u nas ho nemaji a do stavebnictvi urco nepjdu
Rockwool jsem NIKDY neradil mezi hnojivaNIKDY mozna's to blbe pochopil z nejakyho prispevku.jinak keni na tom co nechapat.to bude asi tebou,nepis kdyz hulis:bong:
tekknou
prave se chystam zajit do zahradnictvi taky pro nejakou to hnojku,zatim jsem jenom postrikoval phytaminem..ted uz je kvetena o neco starsi a ma problem se mi vubec srovnat ve foliaku a se pokousim urychlene sehnat neco ne moc drahyho a kvalitniho na kvet..hlavne aby to bylo BIO nechci tam davat zadnou chemii..nebo hnuj aby to pak poznamenalo chut..kdyz budu shanet to OBM tak to neni chemka ne??a jakej to ma presnej nazev,staci se jenom poptat na OBM nebo jak..??dik za rady....
Radoslav
Právě jsem se vrátil z nákupu, nevydržel jsem to a byl jsem si koupit Wuxal super a OBM abych nebyl za nýmanda, kterej hnojí Krystalonem, i když si myslím, že není nejhorší, ale asi jde hlavně o tu chemii. OBM se jmenuje prostě OBM a neměl jsem problém to sehnat ani Wuxal není problém akorát jsem nesehnal Vermesfluid na plodovou zeleninu, ale skusím ten Phytamin jak píšeš.
Kolom&n
jo presne tak dneska jsem si taky k wuxalu dokoupil OMB stalo to 35,-
takova tak pulitrova flasticka.uz se tesim az to tim pokropim hahaha jo a ten wuxal je super Jack Herer po nem vali jak blazen utrzenej z retezu:D:devil::rejp:
vehicle
taky sem dneska koupil Wuxal super, tak sem na nej zvědavej, jenom mohl by mi nekdo trochu upřesnit davkovani? nerad bych spalil
Jinak jeste na kvet se rozhoduju mezi OBM nebo netopejřim guanem, co byste spis doporučili? V hnojkach se moc nevyznam, tak dik za pochopeni
Kolom&n
OBm na kvet i guano guano na finalni fazi kvetu
Radoslav
Tady je to dávkování, už to tu je, ale neumím zadat odkaz, tak jsem to sem zkopíroval.

hnojení Příspěvek č. 4

Hnojit jsem začal až po přepnutí na květ.
A to wuxalem a obm jednou za čtyři dny.Přibližně v těchto dávkách:
1.-3. hnojení--3ml wuxalu a 5ml Obm
4.-6. hnojení--4ml wuxalu a 8ml Obm
7.-9. hnojení--5ml wuxalu a 12ml Obm
10.-11. hnojení--5ml wuxalu a 15ml Obm.
Obsah hnojiva byl vždy naředěn v 2l lahvi s vodou.
Jizvič
citace:
Původní příspěvek od Erixon


Skoušel jsem záštipky, tzn. bez flushingu z kytky hnojený plagronem a skoro to neškrábalo, následky kromě zkouřenosti žádný.


To je zvlastni protoze sem si prave rikal ze chemka vtomdle bude mnohem nebezpecnejsi nez bio hnojiva ale treba tomu tak neni. Uz je to asi tyden a nekdy jeste citim nepravidelnost tepu rozhodne se to zmirnilo odost a davejte na to bacha :) chemie muze byt zakerna a i bez znatelnych vedlejsich ucinku muze poskozovat zdravi.
tekknou
Taky sem se nakonec rozhodnul pro to OBM je to asi ta nejlepsi volba na kvet kdyz nechces dat za hnojky moc velky love..Hele a ten Phytamin vyrabi Plargon ten sezenes normalne v kazdym growshopu..
Deda Mraz
citace:
Původní příspěvek od Jizvič


To je zvlastni protoze sem si prave rikal ze chemka vtomdle bude mnohem nebezpecnejsi nez bio hnojiva ale treba tomu tak neni. Uz je to asi tyden a nekdy jeste citim nepravidelnost tepu rozhodne se to zmirnilo odost a davejte na to bacha :) chemie muze byt zakerna a i bez znatelnych vedlejsich ucinku muze poskozovat zdravi.


Já bych viděl problém hlavně v tom, že to byl samec. Po tom je člověku dost blbě zpravidla vždycky. Kdyby to byla samice, tak si troufnu odhadnout, že by maximálně tak škrábala v krku...
Deda Mraz
citace:
Původní příspěvek od Wokap
Já doufám, že tím nehodím OT, ale kde se dá sehnat - kde jste koupili vy - bioaglen, případně phytamin? Lítám po celejch Pardubicích a v každým zahrádkářství, květinářství, OBI, Baumarktu... na mě koukaj, jak kdybych jim zežral fotra... Je skutečně jediným řešením internet? Za odpovědi dík, Wokap


V Pardubkách měli Bi-Algeen S90 v Baumarktu (to je ňákej ten Bauxit u Globusu voe :)
Musíš to tam pořádně prohledat, případně přinutit prodavače, aby to prohledal za tebe...
jestedman
2 garfield a netty: vyserte se na krystalon plod a květ - vyhazování peněz, kupte si něco jinyho, jestli chcete zustat u krystalonu, protože je levnej a vydrží na 20 let, tak si kupte aspon krystalon jahoda, ten by měl mít víc fosforu. ale i tak to za moc nestoji
tekknou
Ted jsem prisel ze zahradnictvi a OBM nemeli,tak jsem koupil hnojku na kaktusy a sukulenty jen kvuli tomu N-P-K:4-7-6(Hnojivo podporuje zdraví růst kaktusů a sukulentů.Jednoduchá aplikace:).Doufam ted jenom ze mi to teda rozjede aspon poradne ten kvet.Bylo by na case..takze budu hnojit 1 x za 14dni hnojivem na kaktusy kvet a 1 x tejdne Phytamin na list pro bohatou zelen a zdravi rust:)....tak hodne zdaru a at to jede!!
tekknou
jo abych nezapomel ta hnojka na ty kaktusy stala nak do 60kc..
Radoslav
Tak to naty kaktusy nevím, ale až se vrátím z pole,tak sem může dát ty procenta NPK, zdá se mi , že ten přípravek má nějak moc dusíku oproti OBM, spíš jak Wuxal, ale nevím to teď na 100%. Včera jsem byl na jednom poli a kytky jdou krutě do květu, vyrval jsem 13 samců, ale drtivá většina tam stále stojí a až cca. na jednu kytku, která ještě na květ nenasadila by to měli být samice. Ten Phytamin jsem nesehnal, ale podařilo se mi sehnat Vermifluid na plodovou zeleninu, taky pak napíšu víc - výrobce atd.
hogi
Máte někdo zkušenost se stimulátorama od Ecolizeru? Sou sice nechutně drahý, ale zase sou extra koncentrovaný a docela by mě zajímalo, jestli je někdo zkoušel a může je porovnat s přípravky od Plagronu, B'cuzz atd...
Kolom&n
zkusenosti s tim nemam,ale nekdo to tady uz psal ze to tim hnojil.MUSIS HLEDAT:faq::rejp:
Radoslav
Včera jsem to už nezvlád, ale jestli to někoho zajímá pro porovnání s hnojivama co můžete sehnat, tak tady jsou údaje v procentech:
Wuxal Super: na růst
dusík N: 10,2%
fosfor P: 8%
draslík K: 6%

OBM: na květ
dusík N: 1,4%
fosfor P: 9,5%
draslík K: 7,5%
PH 6,0-7,5

AB extrakt (Vermifluid): na postřik
(3v1 pro zeleninu - komplexní výživa,
stimulace výnosu, prevence plísní)
dusík N: 1,5%
fosfor P: 0,8%
draslík K: 1,3%
PH 5-6
sanobano
podelím sa s vami o moje skromné skúsenosti s hnojením

ako základ používam starý kravský hnoj + políčková zem
1:3 + škrupinky z vajec 2-3%. Po mesiaci je zem pripravená.
Počas roka som prihnojova KRIS-talónom.

a teraz môj úžasný objav: nechám zovrieť vodu a zalejem ňou
5-násobné odporúčané množstvo KRIS-talónu. Ešte vlažnou zmeskou
pooblievam celú rastlinku, prípadne len korienky. Rastlinky idú prasknúť.

Tento rok som pridal výluh holubieho hnoja (vedro holubieho+10vedier vody) v pomere 1:5(vody) rastlinkám sa to páči a krásne voňajú.

Plán do budúcna: rituálne zpololňovanie ryby a následné hnojenie.
Čo rastlinka, to ryba. Ešte že nejdem SOG, lebo nie som rybár.
hasič
Já sem vyskoušel řadu Hesi Hydro a můžu jí všem velice doporučit je to trojsložka + se přidává vitamín supervit neni to sice čistá příroda ale dobře se sní pracuje a neni drahá.Ke koupi jr v Naturaltechnologies.
pildo
hesi je trojzolozka??? neviem neviem
Kolom&n
za 250 jedna lahvicka Avanced hydrophonics v BIOPLANTU vedle pracaku v brne
Vladbur
Slapičinec-hodně dusíku a dobrej je i v květu a je to bio,mlíko-na vápník,Kristalon start-rychlejší růst a vyvážený prvky,Kristalon plod a květ-zdravý květy vyvážený prvky,OBM-hnojivo na dost dlouho který je docela i dobrý,Kopřivy-dobrej a rychlej růst a hlavně bio,Minerální voda-hodně stopovejch prvků a hlavně CO2,Glukosa-kytka po ní vypadá hodně zdravě a rychlejš roste,i ty hnojiva z Growshopu jsou hodně dobrý,jen škoda že sou tak drahý,fakt dobraj je Wuxal Super,Plargon a Phytamin.
Jinak na outdoor bych použil BIO hnojky,a na indoor nějaký ty CHEMKY
4mf3t4min
ja hnojim HORTUSEM pro palmy a zelene rostliny - list
NPK 7-4.5-6
podle me na rust jak delany
Kolom&n
Valdbur:takze wuxal super neni z growshopu ale normalne z obchodu a OBM taky.wuxal stoji 50.-Kc
Amfetamin:jestli myslis tohle tak to tim nehnoj hnojil jsem to tim letos a kytky me pripadali spis jako kdyby meli pevnejsi stonkya drevnately hodne,jinak si myslim ze to hnojivo v nicem jinem nenapomaha kytce k zdarnemu a peknemu rustu jak treba A.H. ale to je jasny.jinak slepicaky muzu jen doporucit ale jejich mnoystvi musi byt primerne kytce a stari kyticky.
Slepicakama lye snadno prehnojit kyti,no a potom abys ji zalival stimulaxem michanym jeste s necim to je o nicem.
proste nejlevnejsi nejlepsi hnojky josu OMG a wuxal no a palmy a sukulenty chci zkusit


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma