Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 
Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to . - Klikni zde pro originální téma
aresek
skoro vždy je lepší mít nějakou hlínu připravenou, než tu do které to dáváš, většinou je totiž na nic. a pak jak to budeš dávat do hlíny, tak stejně doporučuju vykopat nějakou jámu a do ní dát taky substrát, přece jen se ti to pak všechno vrátí:)
Rovnou na pole určitě ne, zeminu z odkazu můžeš imho použít, pročti si FAQ :faq:.
citace:

Co se semínkem na startu?

Tady si vysvětlíme několik základních zásad a kroků při práci se semínky.

PŮVOD SEMÍNEK

Asi každý tuší, že není semínko jako semínko. Kvalita semen závisí na genetickém potenciálu a fyzické kvalitě semínka. V podstatě můžeme semínka dělit podle několika různých kritérií.

Feminizovaná/Nefeminizovaná

obecně platí že nefeminizovaná semínka jsou vhodná k pěstování matečných rostlin nebo k standardnímu pěstování, jste-li ochotni pečlivě a v kritické fázi (jakmile rostliny začnou projevovat pohlaví) i několikrát denně každého jedince kontrolovat a samce nemilosrdně likvidovat. Tento způsob je u některých pěstebních metod nepoužitelný nebo nevýhodný (rockwoolové matrace, SOG aeroponie atd.)
Feminizace je proces při kterém se buď chemickým/hormonálním způsobem ovlivní pohlaví semínka nebo se různými metodami vybírají ze všech semínek samičí semínka (pohlaví rostliny je predeterminováno v podstatě už ve stadiu semene). Platí, že rostliny pěstované z feminizovaných semen mají větší sklony k hermafroditismu a jsou citlivější na šoky způsobené rychlými nebo nevhodnými změnami teploty, vlhkosti, pH, EC apod.

Noname semena/kupovaná semena

pokud neznáme přesně původ semen, výsledek 3 měsíční až půlroční práce je v rukou šivy včetně možnosti totální katastrofy.
Kvalitní seedbanku si nechte buď doporučit od člověka o kterém máte jistotu že jich několik vyzkoušel a má s pěstováním ze semen LETITÉ ZKUŠENOSTI nebo posuzujte při osobní návštěvě podle množství návštěvníků lamího charakteru, obecné tendenci ke komerčnosti, kontaktů s kvalitními coffee shopy, specializovanosti, osobnosti prodavačů apod.

Kvalitní semínka by měla vypadat všechna podobně - měla by mít konstantní velikost, neměla by být povrchově porušena, měla by být uložena ve vlhkotěsném obalu a disponovat alespoň základním informačním letákem nebo brožurkou která informuje o původu, vlastnostech a nárocích odrůdy.
Při posílání semen poštou si uvědomte jak zachází zaměstnanci pošt se zásilkami, jakým podmínkám jsou zásilky vystaveny během transportu (vedro, mráz apod.) a jaký je rozdíl pro obchodníka mezi osobním kontaktem a strčením čehosi do obálky.
Dostali jste se do fáze kdy máte semena doma.
Připravte si čistý - nejlépe sterilní - prostor, ve kterém budete schopni vytvořit a udržet relativní vlhkost kolem 80 % - teplotu cca 23 - 26 stupňů celsia a ke kterému budete mít přístup nejlépe jenom vy. Dost dobré jsou řízkovací skleníčky - v nouzi se dá i mistička nebo tácek se zvýšeným okrajem přikrytý potravinářsou fólií s otvory. Pro uložení semínek k naklíčení jsou vhodné kulaté kosmetické tampóny (NEEE menstruační), savé ubrousky, savý toaletní papír - zvolený materiál navlhčete tak akorát - mírně vymáčkněte přebytečnou vodu a uložte semínka - např mezi dva tampónky. Prostor pravidelně kontrolujte - vlhčete tamponky mlžítkem a nepřežeňte to s teplotou. Rozhodně by semena neměla být ponořena do vody nebo stát v loužičce. Periodicita kontrol by se měla řídit podle vašich zkušeností a přímo úměrně se zvyšovat s uplynulým časem po 2 - 4 dnech kdy by semínka měly naklíčit. Pokud semínka nevystrčí klíček do 10 dnů vyhoďte je.

Přímo do země???

samozřejmě to lze také - deje důraz na sterilitu a vlhkost substrátu - rozhodně opatrně s vodou. Nevýhodou je že nemáte kontrolu nad procesem klíčení. Výsevní hloubka by se měla pohybovat od 2 - 5 cm a
samozřejmě závisí na substrátu, odrůdě, stavu a vitalitě semínek a individuálních okolnostech, podmínkách a zkušenostech. Substrát na výsev by neměl být předhnojen nebo obsahovat přídavky typu žížalí humus, guano apod. Dobrá věc je symbiotická houba Trichoderma harzianum která se přidává do substrátu ve formě roztoku nebo přípravek Polyversum což jsou oospory houby Pythium oligandrum Drechser. Oba organismy kooperují s kořenovým systémem už v raných stadiích jeho vzniku a zvyšují obranyschopnost proti patogenním organismům a podporují látkovou výměnu (každý jiným způsobem pochopitelně)
Vše co o půdních substrátech platí i o kokosových substrátech - s tím že je třeba počítat s vyšší retenční schopností kokosu.

A co s naklíčenými semeny????

jakmile v tamponku semínko vystrčí klíček velikosti 2 - 3 mm ultraopatrně a jemně ho vyjměte z tamponu (optimální je speciální plastová jemná pinzeta) a strčte do sadbovací kostičky - předem upravené (namočit na 12 - 24 hod do odstáté čisté vody s upraveným pH na hodnotu 5,5 - 5,8 - jemně stisknout pro odstranění přebytečné vody) KLÍČKEM DOLŮ.
Sadbovací kostičku strčte do čistého sterilního sadbovače a umístěte do skleníčku, klonovačky nebo jiného prostoru s teplotou 23 - 26 stupňů celsia (optimální popř. ideální teplota pro výsev je též odvislá od více faktorů - nejlépe je testováním zjistit individuální optimum) - pokračování příště

Přispěvatel phmh:


Nejdřív semínko zkouším zmáčknout nešetrně mezi prsty a když praskne tak je skoro vždycky vyschlé,nebo nedozrálé.Semínka potřebují na začátku hodně nabobtnat a klíček vyrazí z praskliny a v té době ještě nepotřebuje žádné světlo ještě několik desítek hodin.) tak to je ta doba kdy už potřebují jenom nekolísající teplotu a kromě vody! taky vzduch! a živiny!,jenom ho nesmíte dát moc hluboko(0,5cm)větší semínko vyroste i z 0,7cm a možná i v jednom cm pod zemí je dost světla co projde přes hlínu,nebo něco jinýho( hlínu musíte kypřit,nebo se domluvit se žížalama aby to tam proběhly,ale neochutnaly ani kousíček kořínku,ale to je asi těžký pokušení) třeba rckw ne, ten se musí hodně opatrně zalívat ve správnou dobu,kdy už je to fakt potřeba,hned jak skoro nebo ůplně vyschne) protože bude vyživovat vnitřek semínka kde už začíná růst stonek(s neuvěřitelným množstvím informací které předá celé další generaci:)a první lístky lezou s těma informacema za světlem takže je optimální položit semínko na bok a přihrábnout nebo přimáčknout ale jenom hodně zlehka,ale to taky jednou poznáte když se kořínek nalomí,a pak už nevyroste) a vlivem gravitace naší planetky si už poradí se směrem který si zvolí pro svůj život a když tomu dodáte dobrou teplotu a dost vlhka a čistého vzduchu i prostoru a hlavně dostatek větrání ať to má jak hlavně pravidelně (jak to ůplně vyschne zalít) vysychat na začátku a po celou další dobu jeho života tak se Vám bude určitě dařit osvědčil se mi postup namočení semínek do trochy vody v černé krabičce od filmu s pokojovou teplotou(ph-5,5-7,0/20-28*C) na 24-48 hodin.V době po prasknutí obalu semínka je vhodná doba na přemístění do dalšího média(rockwoolu,nebo hlíny) pro další období začátek růstu a zakořeňování.všechno je to v našich mozcích a je to jenom jak chceme jak co rozhodneme


Přispěvatel Butch:


Takže k naklíčení semínek - nejednoduší spůsob je vztí misku do ní dát tak 3vrstvy toaletního papíru - zvlhčit klidně tam vody může být více ale neměla by ta semínka plavat. Na to položit semínka v tak min 1cm odstupu od sebe (aby se náhodou do sebe nezapletly klíčky)a na to dát další 2-3vrstvy toaletního papíru. Na misku položit něco buď jinou misku nebo cokoliv aby v ní byla tma a nebo jí dát na nějaké tmavé místo. Pak nezbívá než jen čekat a občas zvlhčit toaleták.


Přispěvatel majklovec:


Mě se nejvíce osvědčilo zasazení semínek přímo do hlíny (v případě že se nechystáte na hydro), klíčivost se nezměnila a navíc se tím eliminuje možnost poškození velmi jemného kořínku při přesazování. Ideální je, zasadit semínka do rašelinových květináčků, ty je potom možno celé přesunout do většího květináče.

Jak vypěstovat ze semínka silnou a zdravou rostlinu ?

1. Jako první krok ( doporučuje 5z5 pěstitelů ) úprava H2O a to k dosažení měkkosti ( pokud nemáme dešťovou ) a správného PH ( i pro dešťovku )

- H2O z kohoutku necháme odstát min 24 hod ( lépe i déle ), pro zmekkčení ( jeli potřeba ) přidáme akvaristický normalizátor, nebo přilijeme destilovanou vodu ( cca 1:1 )
- upravíme PH na hodnotu 5.7.
- oplatí se přikapnout peroxid vodiku ( technicý - 30% ) k zvýšení okysličení půdy a sterilizaci. Kořínky to maji rády.

2. Příprava semínek ke klíčení ( tento krok není nutný, ale mně se osvěčil )

- aby jsi semínka dostatečně uvědomily start, necháme je na 24 hod v teple lázni
- do neprůsvitné, uzavíratelné nádoby ( např. filmovka ) záleží na počtu semínek
- nalejeme upravenou vodu ( mužeme přidat tošičku kořenového stimulátoru ), stačí malá hloubka, vložíme semínka ( tak aby plavaly na hladině ) a uzavřeme
- uzavřenou nádobu umístíme na nějaké místo, tak aby teplota vody v nádobce byla kolem 30°C ( ideální je asi tak 28°C )

3. Klíčeni a tvorba podmínek

- do nádoby ( např. filmovka, opět záleží na počtu semínek ) naskládáme papírové kapesníky v e více vrstvách ( cca do pulky nadobky )
- připravíme si také vrstvu na přikrytí seminek, ale jen takovou aby nádobka šla zavřít
- tohle vše dobře navlhčíme, upravenou vodou. Nalejeme nádobku do plna a pak odleváme tak, aby hladina nesahala nad uložnou plochu
- vykoupané semínka vyválíme v práškovém kořenovém stimulátoru a dáme je do přichystané nádoby k naklíčení
- opět uzavřeme a umístíme na teplé místečko a zkontrolujeme za 24 hodin

4. Vyklíčení

- spravidla do pár dnů ( obvykle po 24 hod ) máme klíčky cca 5mm ( extremně klíčivá semínka maji za 24 hod klíček dlouhý 20mm )
- semínka s klíčkem můžeme přímo sázet bud do rocwoolovych kostek, nebo do předpěstebních nádob ( jogurtové kelímky), nebo přímo do květináče.
- do pestebního media uděláme dírku hlubokou cca 1cm a zlehka zalejeme na prázdno ( tak 0,2 dcl, mala stamprdle )
- do připravené dírky OPATRNĚ vložime semínko tak abzchom klíček nezlomili, klickem dolu ( muze se opet pouzit korenovy stimulator)
- hloubka zasazení ovlyvni rychlost vyrašeni nad povrch
- opatrně přihrneme tesně pod povrch, tak aby semínko nebylo vidět
- lehce zalejeme a orosíme celý prostor
- máme li už semínka na sluníčku nebo pod výbojkou, tak seminka je dobrý přikrýt průhlednými kelimky kvuli odpařování vlhkosti.

5. Rašení rostlinky

- čekáme a hlídáme vlhkost hlídáme vlhkost na 80% za dva dny by měly být silné kusy venku
- castá začátečnická chyba je ze kytky přelejete, ve vodě je málo O2 a bez něj kořinky odumírají. Takže žádný bahno!

6. Přesazení

- při přesazení z kelímku do pěstební nádoby je v zájmu košatění a podpoření stonku, dobré kytí posadit v novém květináči hloubeji a přihrnout až k deložním lístkům
- při sadbě přímo do pěstebních nádob, naplníme jen z 2/3 a ve správné chvíli ( 2-3 patro ) dosypeme dle potřeby
- kdo má zájem o lepší vetvení, muže na 3-5 patre pouzít zastřižení technikou FIM

Autor původního textu - Hlosan, upravil a umístil do FAQ - Realist

Jak se připravit na vysazení outdoor - předpěstovat?
Podle uživatele OK:



Předpěstování a příprava na vysazení outdoor


Verze 1.05, upraveno podle vhodných přípomínek uživatele Majkla + přidány nové poznatky; změny oproti minulé verzi označeny kurzívou.





Ve většině bodů je postup podobný jako u pěstování rostlin indoor.


Přípravu pěstitel začíná 7. až 21. dubna - dolní hranice je pohyblivá - pokud se nebude nijak zvlášť odchylovat, nezáleží na stáří předpěstované rostliny. U horní hranice je to horší - nesmíme začít pozdě, protože kytičky si musí venkovním teplotám zvyknout a odrůst alespoň 10 cm - výšku zámerně neuvádím v patrech. A to z několika důvodů: a) není přesně dané, od kterého patra se počítá (zda-li je to již od prvního oválného děložního nebo až od typicky zubatých lístků), b) hojnost větvení záleží na pěstebních podmínkách jako světlo, kvalita půda aj., c) finálně také může záležet na modelu a poměru sativa/indica.





Vraťme se ale zpět. Takže na stůl vysypeme semínka (mně se osvědčilo pod ně dát ještě arch bílého papíru nebo ubrousek - aby nám semínka nesplývala s ubrusem a také se potom snáze zbylá semínka sypou zpět do pytlíčku (nebo v čem to máte :-)). Vybíráme semena velká, tmavá a pokud možno s voskově matným povlakem - ale pozor na plíseň (k té se ještě dostaneme). Kdesi jsem na Internetu četl, že dobrým znakem je hnědé až černé žíhání - nesmysl. Nehledejte žádné specifické flíčky, je to zbytečné.





Takže máme vybráno. Připravíme si ten menší talířek (na dezerty) a odstátou vodu při pokojové teplotě. Vodu nalijeme na talířek tak, aby semínka, do lázně vložená, se netopila a alespoň kouskem povrchu vyčnívala nad hladinu. Na výskyt plísně to má vliv minimální - po čase se obejví Ať máte semínka pod vodou nebo ne. Talířek dáme na nějaké teplotně stabilní místo - hodně pěstitelů včetně mě dávala naivně semínka pod lampu nebo na sluníčko - je to k ničemu. Nejen, že to semínkům ničemu nepomůže, ale většina světelných zdrojů hodně topí a ohřívá vodu. A to nehceme - musí stále zůstat na pokojové teplotě.





Než bude vyklíčeno, připravíme se květináčky a půdu. Proti kelímkům nic nemám, ale vesměs jsou malé. Použijeme radši typické květináče na pokojové rostliny s výškou 7-12 cm a průměrem horní části (obvod soklu) 9-10 cm. Rozměry jsou přibližné a objemější samozřejmě nevadí, ale zbytečně překáží. Na dně nejdříve nějakým způsobem přikryjeme drénážní dírky tak, aby je půda neucpala a přebytečná voda mohla odtékat. Možností je mnoho - velkým skelným střepem počínaje a hrubým štěrkem konče. Následně je plníme 1 cm pod okraj směsí půdy pro pokojové rostliny - bývá jemná bez klacků a kůry (cenově 20-30 Kč za 10 l pytel) a písku. Mícháme od oka - tak aby byla půda lehká a vzdušná. Průběžně můžem ostřikovat vodou z rozprašovače (MÍRNĚ - žádné bláto) - nakoupená půda bývá často velmi suchá a pro okamžitou sedbu nepoužitelná (zalévání nepomáhá, voda zůstává na povrchu - všichni známe). Na závěr květináček dáme na talířek (já je nemám a přebytečná voda teče z parapetu na topení) a umístíme na místo, kde chceme pěstovat - buď skříň s nízkowattážní výbojkou (raději zářivku pro pěstování s patřičným spektrem) nebo, jak já dělám, na okno (touto dobou už krásně svítí sluníčko a přisvicování není třeba).





Další den se jdeme na semínka podívat. Některá už možná pukla, možná také pukly všechny anebo taky žádné - nebojte se. Kvalita semínek nemá na rychlost klíčení vliv. Rozhodně nedoporučuji sázet semínka čerstvě puklá. V lázni je necháme ještě minimálně dalších 24 hodin. Co je dobré, vyměnit vodu - vyvarujeme se tak plísně, která je velmi zrádná a pronásleduje všechna vlhká prostředí. Když je klíčky tak asi 7 mm - 1 cm (neberte to vážně - pouze orientační) velké, opatrně je vyndáme a provizorně někde odložíme. Vodu můžeme použít později pro zalévání. Vezmeme tužku a do připravených květináčků vyhloubíme menší dírky. Do každého květináče asi 3 - dostatečně od sebe vzdálené. Co následuje asi každý ví - semínka by měla ze země mírně vyčuhovat, takže žádné 1-3 cm pod zem - to je nesmysl, semínko bude potřebovat světlo a pod zemí by splesnivělo. Mírně zem navlhčíme a nakonec celý květináč pro udržení vlhkosti zakryjeme zavařovačkou. Jako spíše kosmetický a upřesňující doplněk je vhodné květináče opatřit cedulkami se jménem odrůdy a datem klíčení/zasazení pro určení sklizně.





V průběhu dalších dnů semínka zaléváme asi 1x za tři dny - každý den nepotřebují - vlhkost je v přítomnosti kytiček udržována zavařovačkou. Kytičky porostou a někdy po 10 dnech sklenici odstraníme - citlivost opadla a kytkám stačí voda, kterou zaléváme. Pokud se potáhnou moc do výšky, je to známka toho, že mají málo světla. Snadná rada - stonek zahrabeme hlouběji pod zem a dodáme, pokud to lze, více světla. Odhadnout některé hodnoty je někdy hodně těžké, ale myslím si, že klíčem k úspěchu je kromě světla správná vlhkost - ani moc ani málo. Oba extrémy vedou rostliny do záhuby.





Po dobu, co máme kytičky doma je v žádném případě nehnojíme a zastřihávání je relativně zbytečné (samozřejmě pokud pěstujete nějakou indicu á la Bonsai, tak zastřihávat můžete dříve, ale moc bych to nepřeháněl). U mladých kytek způsobí zbytečné zpomalení růstu. Když je ten správný čas - začátek května - bal na místě sázení vyklepneme (pokud to děláte doma, tak doporučuji noviny, protože byste si mohli zahnojit stůl drenážním médiem a hlínou) a do vykutané díry, která je asi o 4 cm hlubší než je výška balu, rostlinu zasadíme. Samozřejmě udržujeme jednotné odstupy (1/2-1 m).


Druhá možnost spočívá ještě v tom, že vykopeme hlubší jámu (tak 1 m hlubokou), kterou vydeme jako korytem a to následně zasypeme půdou pro pelargonie, která obsahuje relativně mnoho přírodního hnojiva - tím oddálíme první aplikování syntetických hnojiv - pokračujeme u klasickým způsobem. Tato metoda se hodí spíše na vysočiny a všude tam, kde je nekvalitní moc hutná podzolová zemina.
nejlepší řešení je vykopat díru a nacpat tam domácí kompost a sadit do něho ,nebo koupit přednojený substrát či něco namíchat pak dokoupit hnojky a přihnojovat,klasická zem může být na něco chudá a ne zrovna optimální i když dá se to zachránit pravidelným hnojením.
Blackjack15
Ved kukuricna poda je aspon jak ja viem velmy urodna myslim si ze aj keby daval rovno do zeme niak by to nevadilo... ale v kazdom pade ak mas namiesanu kvalitnu zeminu daj si tam vlastnu...
Tak jistě pokud ji zemědělci pravidelně prohnojují tak ano :-)
Volcano
Takze budem brat tento substrat http://www.raselina.cz/produkty/bal...pro-dopestovani
Myslite ze to bude dobra kombinacia ked ho budem miesat s uplne starym hnojom ktory sa uz premenil asi na raselinu je to tatalne cierna zem a zmiesam to 1:1 so substratom B
to Volcano: imho

1.přidej perlit pro větší vzdušnost

2. prokátruj pořádně ten kompost (žížaly nechej), který se vytvořil z hnoje (není to rašelina, ale kompost)

3. stabilizuj PH přidáním dolomitského vápence, všechno dokonale promíchat samozřejmě

a myslím, že dokonalost..:)

Já jsem na letošek připravil domácí překátrovaný kompost smíchaný se starým substrátem, k tomu perlit, keramzit, kokos. vlákno a dol. vápenec... :) Musí stačit...
fandas
zdravim vas, vcera jsem dal naklicit seminka, ktera planuju zasadit do kelimku a za cca mesic nebo mesic a neco dat ven do skleniku, mam ale dotaz, jakou hlinu pouzit do kelimku, az seminka vyklici?? do ceho je zasadit? diky
kup hlínu na to určenou která je vzdušná pro dobrý růst kořenů najdeš ji třeba v obi či baumaxu jako sadbovací substrát .(případně přidat domácího zahradního kompostu pro trochu živin)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od vousac
kup hlínu na to určenou která je vzdušná pro dobrý růst kořenů najdeš ji třeba v obi či baumaxu jako sadbovací substrát .(případně přidat domácího zahradního kompostu pro trochu živin)



LOL , jakou hlínu ??? To seš tady 6let ??? http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=2829 , zaviram Hlava

EDIT:Spojeno.
BunyMax
Zdravím vás
Pomaly sa blíži čas na vysádzanie tak rozmýšľam už nad nejakým tým substrátom. Matka nedávno kúpila substrát z tesca. Presnejšie univerzálny substrát. Je to 20 litrový a obsahuje
obsah celkového dusíka 1,9%
obsah celkového fosfóru 0.5%
hodnota ph 5-7
obsah spáliteľných látok min. 50%
vlhkosť max. 65%
Ak by bol niekto ochotný a napísal mi či je tento substrát vhodný. Chcel by som ho zmiešať s kompostom, perlitm alebo pieskom + lignocel čo sa dáva do terária.
frek
citace:
Původní příspěvek od BunyMax
Zdravím vás
Pomaly sa blíži čas na vysádzanie tak rozmýšľam už nad nejakým tým substrátom. Matka nedávno kúpila substrát z tesca. Presnejšie univerzálny substrát. Je to 20 litrový a obsahuje
obsah celkového dusíka 1,9%
obsah celkového fosfóru 0.5%
hodnota ph 5-7
obsah spáliteľných látok min. 50%
vlhkosť max. 65%
Ak by bol niekto ochotný a napísal mi či je tento substrát vhodný. Chcel by som ho zmiešať s kompostom, perlitm alebo pieskom + lignocel čo sa dáva do terária.

Čau,
Hoď do toho perlit a kompost a bude to ok....Když tak zkontoluj pH a podle potřeby ho uprav. Akorát 20 litrů je celkem málo. Kde budeš pěstovat?
Btw stačilo trochu hledat. Určitě bude něco podobného o pár stránek dříve. :)
skunk2
Zdravím.
Přez zimu jsem nstřádal asi 150litrů použitého kokosu s vermikompostem a perlitem. Nevíte někdo, jestli se ztoho dá připravit malé políčko venku, nebo se kokos na venek nehodi?
Díky ;)
frek
citace:
Původní příspěvek od skunk2
Zdravím.
Přez zimu jsem nstřádal asi 150litrů použitého kokosu s vermikompostem a perlitem. Nevíte někdo, jestli se ztoho dá připravit malé políčko venku, nebo se kokos na venek nehodi?
Díky ;)

Zdar,
kokos ti hrozně rychle vyschne. Používá se ,myslim, někdy místo perlitu. Prostě na provzdušnění půdy. Nejlepší by bylo vzít nějaký substrát a ten kokos do něj namíchat. Ale jestli budeš chtít v létě chodit zalévat kytky 2x denně, pěstuj klidně v kokosu xD xD
BunyMax
to: Frek
Pestovať budem vonku priamo v pôde. Plánujem zatiaľ 3 veľké palice takže 3-4 vrecká toho substrátu by mohli stačiť +keď to ešte doplním ostatnú muníciou:D
to ph bude asi chcieť skontrolovať , tak to by som mohol potom upraviť podla potreby
skunk2
jj. to je pravda. díky za radu. to by nešlo =D
Exitus
Co rikate na 30% perlitu , 30% kokosove vlakno , 40% zizaly humus ( Wormhumus ) ? Zizaly maj prej docela kvalitni humus je sice drahy ale na druhou stranu ma kytka co potrebuje akorat nevim jak ej to s PH vysledne substratu kdyz tak zmerim ale nemate nekdo zkusenost?
MaaaYaaa
Letos tedy:
35% substrát na pelargonie (nepředhnojenej)
30% černozem z místa sázení
25% rašelina
10% perlit
+ odhadem dolomitský vápenec, jen tak zlehka
+ hydrogel abych tam nemusel lítat furt jak magor

A proč jsem to nebod přímo do země, když je tam černozem??
>> No když jsem jí tam našel, byl jsem rád..ale je jí tam jen 20cm šlupka, pak mokrej pevnej hnusnej oranžovej (...) jíl.. takže jsem ho musel prokopat dolu aby to nebyly metrový prckové :) a jámu takhle hezky vysypat..

Jak to probíhá a dopadne u/vidíte mym threadu z podpisu :)
paiwer
koupil jsem si substrát pro pelargonie a balkonove rostliny od agro cs předhnojený na 6 týdnů kolik hliny a písku mám přidat (perlit neni )
frek
citace:
Původní příspěvek od Exitus
Co rikate na 30% perlitu , 30% kokosove vlakno , 40% zizaly humus ( Wormhumus ) ? Zizaly maj prej docela kvalitni humus je sice drahy ale na druhou stranu ma kytka co potrebuje akorat nevim jak ej to s PH vysledne substratu kdyz tak zmerim ale nemate nekdo zkusenost?

Těš, až to budeš ve vedrech zalejvat. místo kokosu bych tam dal nějakou černozem, nebo substrátek třeba z obi. a i tak 30% perlitu je až moc. 15-25% by Ti mělo bohatě stačit. :)
Don MihaiL
cavte ludia

mozete mi poradit z PH ?
meral som to papierikom a podla toho sfarbenia by malo bit okolo 6 ale to sa mi zda malo a trebalo by ho zvisit a co som sa tu docital tak by sa to dalo zvisit vapnom ale mam otazku to vapno moze bit aj obycajne co sa pouzivaju murari (zednici) na stavbe ?? lebo mam iba to poruke a ked by sa to dalo pouzit tak ci by som to mohol nasipat napovrch pody ?? lebo ked uz tam mam kytku tak by som to fak nechcel rozkopat takze ci mozem okolo nej nasypat obycajne vapno a kto s tym mas skusenosti tak ake mnozstvo by som tam mal nasypat ??

peace :D
tornado12
citace:
Původní příspěvek od Don MihaiL
cavte ludia

mozete mi poradit z PH ?
meral som to papierikom a podla toho sfarbenia by malo bit okolo 6 ale to sa mi zda malo a trebalo by ho zvisit a co som sa tu docital tak by sa to dalo zvisit vapnom ale mam otazku to vapno moze bit aj obycajne co sa pouzivaju murari (zednici) na stavbe ?? lebo mam iba to poruke a ked by sa to dalo pouzit tak ci by som to mohol nasipat napovrch pody ?? lebo ked uz tam mam kytku tak by som to fak nechcel rozkopat takze ci mozem okolo nej nasypat obycajne vapno a kto s tym mas skusenosti tak ake mnozstvo by som tam mal nasypat ??

peace :D


pH <1 - 6,5 znamená, že roztok je kyselý, 6,5 - 7,5 neutrální, 7,5 - 14 zásaditý. Při pěstování se držíme v rozmezí 5,7 - 6,5 pH, tedy mírně kyselém.
Převzato greenhome.cz
maaara666
zdravím vespolek,jakej máte názor na vybagrovanou zeminu z rybníka?je odstálá asi 2 roky...namíchal jsem jí v poměru 50/50 s hrubším pískem...máte někdo prosím zkušenosti s touto půdou?zasadil jsem do ní Red dwarf AF od buddha seeds-je to týden a rostlina se teprve dere ven-bojím se,aby jí tato zemina nezabila... :(
frek
citace:
Původní příspěvek od maaara666
zdravím vespolek,jakej máte názor na vybagrovanou zeminu z rybníka?je odstálá asi 2 roky...namíchal jsem jí v poměru 50/50 s hrubším pískem...máte někdo prosím zkušenosti s touto půdou?zasadil jsem do ní Red dwarf AF od buddha seeds-je to týden a rostlina se teprve dere ven-bojím se,aby jí tato zemina nezabila... :(

Pro začátek bych zkusil změřit pH. :)
maaara666
zdravím,změřil jsem PH té zeminy a vyšlo mi cca 7.4,mám s tím něco dělat?zde se rady growerů rozchází-četl jsem zde několik příspěvků a každý radí něco jiného...spíše by mě zajímalo,zda je v takové půdě dostatek živin-včera jsem přihnojoval rostlinku vitality komplexem od Agra a nasypal na zeminu trochu cereritu...děkuji za odpovědi :)
maaara666
skunk2
Ahoj.
Zbytečně tam cpeš hnojiva. nejde o to, jestli je v té půdě dost hnojiv, ale jestli je ten porost dokáže při ph 7,4 zhltnout, což stěží. nejprv to ph sniž na cca 6,5 a pak to hnoj.
Koupil jsem si onehdá kyselinu fosforečnou a jsem za ni moc rád. upravuju ph vody v každé zálivce a nemám problém.
Používal jsem acidon na úpravu ph vody v akvaristice, ale to je o ničem.
Něco v mém substrátu ph zvyšuje, ještě nevím, co to je. a tak dávám ph zálivky nižší, asi 5,8 a na výtoku je to pak 6,4.
tak hodně zdaru ;)
frek
Abych ještě upřesnil dobrou radu kolegy....Na růst dávej kys. dusičnou a na květ kys. fosforečnou. Jinak je vše podstatné v předchozim příspěvku, :) :)
maaara666
a kde tyhle "mazečky" seženu?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od maaara666
zdravím vespolek,jakej máte názor na vybagrovanou zeminu z rybníka?je odstálá asi 2 roky...namíchal jsem jí v poměru 50/50 s hrubším pískem...máte někdo prosím zkušenosti s touto půdou?zasadil jsem do ní Red dwarf AF od buddha seeds-je to týden a rostlina se teprve dere ven-bojím se,aby jí tato zemina nezabila... :(


Zdarec mára, s takovou půdou pomalu. Nevíš co se ti v takovém sedimentu mohlo usadit, zní to trochu praštěně, ale ne jen tak naši zákonodárci označili rybniční sedimenty za "nebezpečný odpad". Nikdy nevíš jaké množství těžkých kovů, nebo jiného bordelu z okolí se tam mohlo usadit. Tady máš nějaký stručný článek;)
Holky bych radši přesadil, páč sou schopný tahat těžký kovy z půdy moc zdatně! Za pár kaček kup kvalitní substrát a máš klid na duši:)
SOMBruno
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=63322
maaara666
děkuji vám všem za rady,nakonec jsem dal na Zedyho a red dwarfa AF jsem přesadil do balkonového substrátu s kokosem a vypadá to že rostlina se nezastavila(naštěstí) a navíc že jí to prospívá.výrobce udává PH na 5-6.5.kytka konečně začala trochu růst tak uvidíme...díky

maaara666
kami27
Hoj,
Prosím může mi někdo poradit, potřeboval bych zjistit poměr v % u Plagron Royalty Mix, především kolik je tam perlitu, hlínu už mám koupenou, ale chci testnout autopot kde optimální složení pro tento systémek 50% zemina 50% perlit. Tak že se mi jedná jen o to kolik perlitu tam mám přidat, jsou to 50l pytle. Předem díky
frek
citace:
Původní příspěvek od kami27
Hoj,
Prosím může mi někdo poradit, potřeboval bych zjistit poměr v % u Plagron Royalty Mix, především kolik je tam perlitu, hlínu už mám koupenou, ale chci testnout autopot kde optimální složení pro tento systémek 50% zemina 50% perlit. Tak že se mi jedná jen o to kolik perlitu tam mám přidat, jsou to 50l pytle. Předem díky


"Rašelina tvoří zhruba 60% celkového objemu. Dále Royalty mix obsahuje 20% kvalitního červího kompostu, 15% perlitu a 5% bio super mixu."
kami27
Děkuji strašně moc si mi pomohl K+
Poprask
na další rok na out, nechcel by som prihnojovať max na začiatku kvetu raz guanom a granulovaným konskym hnojom

30l substrát záhradnícky univerzálny
2,5l odstáty konský hnoj
4l wormhumus od Biobizzu
0,25l Bat guana od Plagronu

čo poviete na zloženie a množstvo jednotlivých prvkov ? mal by som niektorú zložku nepoužiť prípadne ešte niečo ďalšie pridať ?
blykatko
Čus a co takhle
35l zahradnicky sub.
25l kokos
25l perlinu
??? nebo tam dat víc substrátu 70l místo 35l
Spronty
Ahoj,
chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s VN Přířodní substrát univerzální 70l. Mám v plánu to zkusit :)
Piestik
Zdar, Naturu som skúšal ale nie v čistej forme. Ph som meniť nemusel ale zapracoval som do nej 20%černozeme a 20%perlitu-myslím že šlapala celkom dobre ale rozhodne v čistom substráte nezmiešanom s kvalitnou zemou by som nesadil. Najviac sa mi osvedčil záhradnícky substrát B od firmi Rašelina s granulovaným horse robí zázraky.
zhuleny cap
cau bando mam 3 seminka Royal Queen Seeds Jack Herer Automatic a chystam se je dat do sklenicku tak za mesic a nevim jak s hlinou mam koupit jen zahradnicky substrat kazda kytka bude mit dost prostoru na koreny asi tak 50l substratu na kazdou kytku podle stranek kde jsem seminka koupil maji byt hotove za 12 tyndu pokud jsem to dobre pochopil a tak nevim jestli budou mit dost zivin po dobu 12 tydnu kdyz tam fouknu jen zahradni substrat
Scorpion91
Cus FAQ
http://grower.cz/pestovani/navody/h...ubstraty/8.html

Myslim si, ze 50 litru je na automaty vazne moc. Samozrejme na tom neni nic spatneho, akorat je to zbytecne moc. Pohodlne je dej do 15 litrovych kvetinacu nebo kyblu a uz i to je pro ne s prehledem dost velke :)
P.S. zahradni substrat bych nedoporucoval.. Bud vlastni z nejakeho kompostu namichat, pokud nemas tu moznost, tak spis substrat pro pelargonie kdyz uz.
Jsem toho nazoru, ze automaty se vyplati hnojim jen na kvet, na rust to moc cenu nema si myslim :))
zhuleny cap
oka dam tam hliny mene jeden substrat zahradni mam koupeny ale to bude malo koupim teda i na pelargonie a dam jednu do zahradniho a ty dve do hliny na pelar. a aspon uvidim rozdil jak to poroste hiihhiihi
a chci se zeptat budu davat jeste ven 1 nebo 2 kytky nebulu mam koupit taky na pelargonie???
jinak ja koupil hnojeni na automaty jen na kvet takze pohoda
Zdar. Čo je lepšie slepačí alebo konský hnoj ? rozdiel je 5 euro. Tak neviem :) a ešte lepšie piesok alebo perlit alebo oboje ? :) A ešte som počul že je dobré zamiešať dotoho trocha popola z dreva a škrupiny vajec te vraj obsahujú vápnik sice neviem načo je dobrý vápnik ale uškodiť by to nemalo. Díky
Inak môj mix
70 % Záhradnicky substrát
20 % koňský alebo slepačí hnoj
10% perlit, piesok
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
Zdar. Čo je lepšie slepačí alebo konský hnoj ? rozdiel je 5 euro. Tak neviem :) a ešte lepšie piesok alebo perlit alebo oboje ? :) A ešte som počul že je dobré zamiešať dotoho trocha popola z dreva a škrupiny vajec te vraj obsahujú vápnik sice neviem načo je dobrý vápnik ale uškodiť by to nemalo. Díky
Inak môj mix
70 % Záhradnicky substrát
20 % koňský alebo slepačí hnoj
10% perlit, piesok


popel se tam dává jako hnojivo, obsahuje draselny soli, fosfor atd.
vhodnej je ze dřeva, ne z uhlí, a měly by bejt ještě malý černý neshořelý kousíčky,když to bude jen bílej prach, tak tam nic nebude ze živin.
a taky zlepšuje strukturu třeba jílovitejch půd.
slepičáky sou dobrý na růst, obsahujou hodně N (teď doufam, že sem to neobrátil :D)
a ty skořápky od vejce nebo takovej dolomitickej vápenec se dávaj, protože obohacujou půdu o vápní ka horčík, ale četl sem, že "vápenec obohacuje otce a ochuzuje syna"

a vůbec, to máš asi na ven ne?
Seky
citace:
Původní příspěvek od Hy3nA


popel se tam dává jako hnojivo, obsahuje draselny soli, fosfor atd.
vhodnej je ze dřeva, ne z uhlí, a měly by bejt ještě malý černý neshořelý kousíčky,když to bude jen bílej prach, tak tam nic nebude ze živin.
a taky zlepšuje strukturu třeba jílovitejch půd.
slepičáky sou dobrý na růst, obsahujou hodně N (teď doufam, že sem to neobrátil :D)
a ty skořápky od vejce nebo takovej dolomitickej vápenec se dávaj, protože obohacujou půdu o vápní ka horčík, ale četl sem, že "vápenec obohacuje otce a ochuzuje syna"

a vůbec, to máš asi na ven ne?



jo obrátil, obsahují víc P než N: Takže vhodnější spíš na květ. :)
Nehcem tym hnojit ale už vopred smiešať zo substrátom. Ani neviem či sa to môže :D No niečo hádam už vymyslím :)
zhuleny cap
ahoj koukal jsem nato jak tady vseci michaji sve vlastni substraty a chci trochu poradit

budu to davat do skledniku cca jedna kytka bude mit 50l hliny kytky budou 2
koupil jsem 70l zahradni substrat 70l substrat na pelargonie a mam perlit a zizali humus prosim muze mi nekdo poradit jak to mam priblizne namychat nechci nic posrat diky
Zedy
Čau Čápe,

perlitu se dává podle nároků rostliny, u konopí tak 1 díl perlitu na 2 díly zeminy, u toho wormhumusu záleží od, kterého výrobce ho máš, tam si zjisti dávkování, můžeš teda zkusit třeba takýto mix:

zahradní : pelargonie : perlit : wormhumus - 1 : 1 : 0,5 : ? :teef:

Každopádně fantazii se meze nekladou a u tebe bych dal spíš přednost substrátu pro pelargonie, hlavně si pohlídej pH výslednýho díla a nepřežeň to s tím trusem, ať to tvoje mladý holky zkousnou a nepřehnojíš je....
Murph
Zdravím,myslíte že bych mohl použít Substrát pro kaktusy a sukulenty a nějaký ten perlit s pískem?Díky!
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Murph
Zdravím,myslíte že bych mohl použít Substrát pro kaktusy a sukulenty a nějaký ten perlit s pískem?Díky!


Mrkni sem -> http://grower.cz/pestovani/marihuan...t-2829-p-3.html

Zadej si - Substrát pro kaktusy a sukulenty - do hledání a máš odpověď raz dva, příště víc hledej hombre!
šapša
Nejlepší je na out a to na všeobecný pěstování je Terra Preta. Umí totiž zabrat jako značkový substrát či kompost přičemž netrpí jejich neduhy...
U substrátu je velkej problém s cenou : Plagron Royalty Mix 25 l / cca 270 kč na out ani omylem, kompost je takovej jakou hlínu použiju, když je jilovitá tak žádná hitparáda, jasný písek, kokos je řešení, zas ale musím víc hnojit páč mám logicky míň živin.
Takže jak na TP?
Základ je nejlepší udělat na podzim TP zraje půl roku,ale po roce je výrazně lepší.
Složení :
biouhel: drcený hodně najemno zadržuje vláhu + živiny který postupně uvolňuje do půdy. ( použij grilovací uhlí bo uhlíky z kamen) ideální je asi 20 kg/m2 jde zapracovávat v průběhu několika sezon fungujou i daleko menší koncentrace.
dřevní štěpka: dá se nahradit pilinama ideál je třeba s hovínkama morčat :) pro větší vzdušnost substrátu + obsahuje lignin podporuje tvorbu humusu
posečená tráva : N zdroj dusíku
hovínka živočichů : P fosfor ( soudruzi z NDR používají i svá vlastní) :D jde samo použít granulovaná. Promíchat, netřepat. :)
A tj vše přátelé ...
Jo není špatný přidat na místě trochu žížal ideální jsou kalifornský stačej i hnojní začnou vyrábět Vermikompost. Vhodné je přidat třeba trochu kysaného zelí, ovoce atd na nastartování mléčného kvašení. Na podporu bakteriálního a houbovitého života.
Tuning jde po linii Vermikompost, rohovina, masokostní moučka, Guano, Symbivit popř . Perlit. Ale nic z toho není podmínkou.
Substrát se nevyčerpá jako obyčejný při použití organickýh hnojek je výnos větší v řádu desítek procent. Hnojit není podmínkou určitě ne na vegetu v květu nějaký PK možno dodat opět není podmínkou. Před týdnem navožena TP na záhonek od té doby nepršelo nezalito 1 cm pod povrchem krásně vlhká člověk jen slyší mlaskání žížalek :wink: GL
PS : kytky se po těch dobrůtkách můžou zblázdnit. ;) :goldcup: :leaf:
Chcem sa opýtať či konský hnoj miešať zo substrátom alebo dať na spodok jamy pár čísel hnoja a prikriť substrátom.
Videl som tu aj tak aj tak. Ide mi oto že budem sadiť pol semen priamo a pol len vyklíčených a teda aby ten prvý korienok hneď nenarazil na nejaký kus hnoja ktorý by korienok spálil.
donf123
já používám BioBizz light mix

Obsah: 20% rašeliníku, 35% zahradní rašeliny, 10% vysoce kvalitního organického hnojiva získaného pomocí žížal, 30% perlitu a 5% pre-mixu. pH 6,2 - 6,6 EC 2,4

Mírně předhnojený kvalitní substrát vhodný pro všechny, kteří si plně chtějí regulovat živiny tekutými hnojivy. Pro rychlý rozvoj kořenů a dynamický růst. Vhodný pro rostliny pěstované v květnicích a kontejnerech.
Spronty
Ahoj, zajímá mne, jestli by mohla být vhodná půda/hlína z kopřiv.?
Myslim to tak, jestli můžu vyhrabat ty kopřivy a použít tu půdu na moje kytky.
Případně ji smíchám s nějakým substrátem.

Co vy na to ?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Spronty
Ahoj, zajímá mne, jestli by mohla být vhodná půda/hlína z kopřiv.?
Myslim to tak, jestli můžu vyhrabat ty kopřivy a použít tu půdu na moje kytky.
Případně ji smíchám s nějakým substrátem.

Co vy na to ?


Čau, obsahem živin je taková zemina v pohodě, hlavně obsahem dusíku, ale vzdušností která konopí vyhovuje určitě ne. Jestli budeš chtít takovou zeminu použít, tak jedině v malým poměru se substrátem a ještě bych tomu pomohl perlitem. Jestli ti můžu doporučit, tak kompost bude pro míchání se substrátem lepší volba. U té zeminy se ti může stát, že z toho budeš mít neprodyšný bláto a holky budou akorát trpět.
Spronty
citace:
Původní příspěvek od Zedy


Čau, obsahem živin je taková zemina v pohodě, hlavně obsahem dusíku, ale vzdušností která konopí vyhovuje určitě ne. Jestli budeš chtít takovou zeminu použít, tak jedině v malým poměru se substrátem a ještě bych tomu pomohl perlitem. Jestli ti můžu doporučit, tak kompost bude pro míchání se substrátem lepší volba. U té zeminy se ti může stát, že z toho budeš mít neprodyšný bláto a holky budou akorát trpět.


Díky za reakci,
chtěl by jsem právě udělat takovej mix - půda z kopřiv, zahradnický substrát B, trochu kompostu, pár bobků od morčátka, špetka kravského hnoje, perlit

Samozřejmě bych dál upravoval podle vzhledu půdy, aby z toho pak fakt nebylo bahno.
Co myslíš ?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Spronty


Díky za reakci,
chtěl by jsem právě udělat takovej mix - půda z kopřiv, zahradnický substrát B, trochu kompostu, pár bobků od morčátka, špetka kravského hnoje, perlit

Samozřejmě bych dál upravoval podle vzhledu půdy, aby z toho pak fakt nebylo bahno.
Co myslíš ?


80% substrátu + 20% kompostu + 1:2 perlitu a trochu toho hnoje poházet na vrch by mohlo být v pohodě, popř můžeš hnůj zapracovat do celku, ale bacha na tu prodyšnost a přehnojení.
F23NK
Ahoj groweři:-)
Mám takovou otázku..mohl bych použít hlínu z květináče,gde už jsem jel kytku minulej rock.Asi spapala všechny živiny už sl. blueberry ale přesto,jak to vidíte?Podotýkám že půdu jsem měl z kompostu od známého a zaléval jsem guanem..dík za každou odpověď..
bruno.kudrna
Zdravím
Já sem letos smíchal zahradnický substrát B 210L,wormhumus 50L a perlit 3L.Mám to na šest kytek tak uvidíme snad to bude dobrý.
Zdárek:sun:
Anuvin
F23 určitě můžeš jestli je vzdusna a byla dobra..když jí budeš hnojit. Ale jestli máš nějaký kacky navíc tak si kup radši novou. Jinak doporučuju najít si thready kde se řeší znovupouziti hlíny z indooru.
Chuan Junior
Můj otestovaný recept:
30%humus
30%černozem
20%hnuj
10%popel
10%písek

nějaká kritika ? něco špatně ? :D
Murph
Hledám nějakou dobrou zeminu,radši bych si nějakou koupil už hotovou.
Rozhoduji se mezi Bcuzz Bio Grow Mix a BioBizz Light-mix.Nebo někdo nějakou lepší variantu?

odkazy: http://www.klecka.cz/bcuzz-bio-grow-mix-50-l
http://www.klecka.cz/biobizz-light-mix-50-l
Díky! :)
Mašťák
Ahoj, co je podle Vás nejlepší krám na perlit v Praze ? G-shopy kde chtěj 10Kč/l mě docela serou...
frek
citace:
Původní příspěvek od Mašťák
Ahoj, co je podle Vás nejlepší krám na perlit v Praze ? G-shopy kde chtěj 10Kč/l mě docela serou...


http://www.growshop.cz/katalog/deta...t/agroperlit-1l

Taky jsem ho dlouho sháněl a tady je podle mně nejlevnější, co se dá v Praze sehnat. V OBI chtěj za 3l asi 35 Kč.
frek
brujeria
Nevím kolik ho potřebuješ, tady ho mají za slušnou cenu sice to není v Praze ale i s poštovným na tom budeš furt líp!

http://www.chemicor.cz/perlit-200-l
NoStress
ja kupoval v obi agroperlit ale nevim za kolik, jako v g shopu tro urco nebylo
poolys
Zdar G, prosim Vás připravuju si zem pro kytí a mam to zatim takle zahradnickej substát B+ pertli smíchal sem 20l substrátu a 10l perlitu +sem do toho chtěl dát něco z těch califormskejch žížal ale zaboha to nemohu sehnat :( co mi poradíte místo toho? sem chtěl ještě v rybářství koupit žížaly a hodit je tam taky dobré ne? díky za rady :) pic
brujeria
Žížaly určitě nekupuj to je blbost!

tady

http://www.samozavlazovaci-kvetinac...i-50-l,578.html

nebo tady

http://www.growshop.cz/katalog/deta...-worm-humus-40l

ale ty menší balení jsou dost předražený!
poolys
Díky tak sjem objednal ten 40 l eště muůžeš mi dát radu v jakym poměru je to nejlepší smichat ten zahradnickej substrat + perlit + ty zizali? nemam PH metr ani nevim jak se s nim pracuje poradne sem si to ještě nezjistil :) tak abych to nějak nesprasil díky
brujeria
Myslím že nějaký doporučený dávkování bude na pytli ale teoreticky by šlo pěstovat pouze v tom worm humusu takže bych se toho nebál-nepřehnojíš to!
šapša
citace:
Původní příspěvek od brujeria
Žížaly určitě nekupuj to je blbost!

tady

http://www.samozavlazovaci-kvetinac...i-50-l,578.html

nebo tady

http://www.growshop.cz/katalog/deta...-worm-humus-40l

ale ty menší balení jsou dost předražený!


nějak nechápu proč nekoupit žížaly? Pro letošek ne ,ale v už krátkodobým horizontu se to vyplatí 8 kil za 50 l bych nedal. Já dal predloni do kompostu a Terra Prety pár kalifornskejch žížal dnes jsou jich tam mraky takže je to taky vermikompost jestě ted si spíchnu malej vermikompostér na doma to by jeden neřek co se za tejden doma vyhodí a furt se mi na kompost lítat nechce :)
brujeria
citace:
Původní příspěvek od šapša


nějak nechápu proč nekoupit žížaly? Pro letošek ne ,ale v už krátkodobým horizontu se to vyplatí 8 kil za 50 l bych nedal. Já dal predloni do kompostu a Terra Prety pár kalifornskejch žížal dnes jsou jich tam mraky takže je to taky vermikompost jestě ted si spíchnu malej vermikompostér na doma to by jeden neřek co se za tejden doma vyhodí a furt se mi na kompost lítat nechce :)



Jistě že v kompostu jsou prospěšný já je tam mam taky ale obič český "hnojáčky", jinak je pravda že je to předražený ale on psal že by koupil pár žížal a hodil je pravděpodobně do květníku a to je podle mě bez efektu!
PS-Určitě nejsem proti domácímu vermikompostování ale o tom tady řeč zdaleka nebyla!
stef86
jco si o tom myslíte , schválujete mi to http://grower.cz/pestovani/navody/h...traty/8.html#58
Zajac
Kam zmizel selskej rozum. Prcnite to do kompostové hlíny a čau. Víc toho netřeba. Jesi pěstujete v lese a prostě venku tam je hlína uplně nejobyčejnější a rostou tam šupy. Kompost má od 6 do 8,5 takže dejme tomu že po pár prolití zůstaneme u têch sedmi :-)
frek
Ano! V lese je nejobyčejnějsí hlína...Tím myslíš jíl a šutry, který maj pH 4. Tam to roste opravdu nádherně :D
Zajac
citace:
Původní příspěvek od frek
Ano! V lese je nejobyčejnějsí hlína...Tím myslíš jíl a šutry, který maj pH 4. Tam to roste opravdu nádherně :D


Takovej les bych nechtěl :D Máme u nás pěknej les s dobrou, vzdušnou půdou, mrtě kopřiv, kapradí sem tam, pýchavky! :) Ph sem neměřil ale jíl tam není :D Když sázíš do země tak kořeny ( jestli se nepletu ) můžou mít aj 4 metry do hloubky, tam už těch vrstev bude .. :)

Edit. jistě že tam jíl je, ale fakt málo
Jurgiano
Čaute chcem sa opýtať ako riešite samcou. Minulý rok som mal kopu samcov a tým pádom aj kopu nevyužitej hliny. Do dier a kýblov som nanosil hlinu a sadil z regulárnych semien. No objavilo sa kopu samcov ktorý museli ísť von a zostalo kopu nevyužitej hliny a keď si spočítam koľko penazí a hlavne námahy doniesť na miesto každý liter hliny mi dalo tak to není nič moc :/ Teraz idem pestovať aj afka čiže by som respketíve mohol stihnúť samca vytrhnúť a rozbenúť dalšie kolo ale u klasický strainov to nepojde.
Ešte by ma zaujímala jedna vec nanosil som si konský hnoj v akom pomere s hlinou aby ho nebolo moc ? Zmiešať ho s hlinou ? Alebo uložiť naspodok. Ide mi oto že keď malá rastlinka narazí hneď na hnoj či ju nespáli. Toť vše díky za každú radu :)
Balon
jednoduchý řešení jsou klony a nebo fem. semínka.
Jurgiano
Hahahaha si ma pobavil hneď z rána :D nice man aspoň budem mať veselší deň :D
weeder
Jurgiano: A čím tě prosímtě tak pobavil?
Jurgiano
Feminizované semena sú určené na matky a tie su určené na klony aj keď viem že zopár ľudí nemá problém dať 100-200e za feminizované semena tak hold moj prípad to není. Kupovať feminizované semená na partizánsky out nerieši môj problém ktorý som spomenul, peniaze a námaha.
Ešte raz feminizované semená sú určené hlavne na klonovanie. Keď nemám možnosť vypestovať matku tak bohužial su mi feminizované semena nanič. A ak sa vám podarí za tých pár mesiacov v out vypestovať matku z ktorej ešte dopestujete klony tak máte umňa rešpekt.
de Large
citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
Feminizované semena sú určené na matky a tie su určené na klony aj keď viem že zopár ľudí nemá problém dať 100-200e za feminizované semena tak hold moj prípad to není. Kupovať feminizované semená na partizánsky out nerieši môj problém ktorý som spomenul, peniaze a námaha.
Ešte raz feminizované semená sú určené hlavne na klonovanie. Keď nemám možnosť vypestovať matku tak bohužial su mi feminizované semena nanič. A ak sa vám podarí za tých pár mesiacov v out vypestovať matku z ktorej ešte dopestujete klony tak máte umňa rešpekt.

Nic ve zlém,ale kde jsi vzal,že fem.semena jsou na matky???????
Jurgiano
A nie sú ?
de Large
http://grower.cz/pestovani/navody/m...liny/15.html#75
Jurgiano
Som sa teda sekol ok beriem speť :D Chlap mi tu napíše že klony ktoré si v out nemám šamcu vypestovať a ešte sa dotoho prd rozumiem ako som zistil. A feminizované semená ktoré ma víndu 16x drahšie. Takže to nerieši môj problém.
Maxeaux
Kamo trocha hladaj - je tu trebars taky Greenhouse Seeds (casto kritizovana seedbanka ale ja mam dobre skusenosti). 5fem semien maju za 20 evri, co je myslim si rozumna cena. Prave ze na partizana su femky idealne. Naprosta vacsina growerov sadi takmer len fem, aby sa vyhli pripadom co sa stalo tebe - zbytocne vlacenie hliny, vyhodene prachy, energia, trhanie samcov.

Jo, a ako nacrtol kolega de Large, matky z femin nie je ta prava volba pre zdrave a stabilne potomstvo :)

Co sa tyka toho konskeho hnoja, osobne by som to riesil na jesen, aby sa stihol rozlozit do jara.
weeder
Jurgiano:
To by mě teda zajímalo, co kupuješ za semena a jak jsou kvalitní.
Jako jestli máš až takhle omezenej rozpočet, tak tvůj problém nemá řešení.

Když nechceš samce, tak prostě klony, nebo kytky z fem semen, jak řekl Balon. Nic jinýho se poradit nedá.
Píšeš, že tě štvou peníze utracený za hlínu. Tak proč nekoupit fem. osivo a nemít senom samice? Připlatíš za semena a ušetříš na hlíně.
Hlavně z kvalitních značkových semen budeš mít asi lepší kytky, než z nějakých 16x levnějších.
Jurgiano
No teraz všetci domna viem do**bal som sa moc stou matkou z feminizovaných semien, niekde som to čítal a odvtedy mi to zostalo v hlave no nevadí za debila niesom prvý krát :D

Ktým semenám. Ja som minulý rok pestoval zo semien z bazáru a bol som nadmieru spokojný. Z 10 semien po 20kč som mal 3 krásne samice s výnosom nad 200g. A kupoval som s kamošom aj stýchto lacnejších seed bank konkrétne pyramid seeds a fair seeds 2 packy po 5 semien a úplna katastrofa. A vtedy som povedal že ak niečo feminizované tak niečo poriadne a overené napríklad mazar od dutch passion a podobne. No tam už ceny 8e vyšie za kus. Ale to zbytočne sa baviť svoj názor som si spravil už minulý rok. Oboje ma svoje pre a proti. No na semena od niektorých growerov tunak nedám dopustiť.

Ktomu hnoju takže keby to šupnem na úplnu spodnú vrstvu tak to akurát doje.. ? Alebo keby to premiešam ? Na všetkých poliach to dávajú až na jar. Chcel som to dávať ako spodnú vrstvu s pôvodnou hlinou a navrh overenú čenozem so substrátom.
de Large
Vykopejte jámu 1*1 metr.Na dno jámy dejte hnůj 10-20cm.Dále smíchejte 1:1 hlínu s hnojem a přimíchejte slámu,aby byla půda prostupnější.Na spodní vrstvu hnoje naházejte vrstvu slámy.Jámu následně naplnte směsí hnoje a hlíny.
Z knihy jak na outdoor od Mr.José
techem
to Jurgiano: ještě pokud chceš ušetřit tak kup od growerů regular semena, zasaď začátkem března do květináčků, prdni je do nějakého homemede boxu malého s nějakou zářivkou, nech je do půlky konce dubna růst, pak z každé kytky řízni vrch (v tu dobu už by jsi měl mít aspoň 6-7 pater, takže nad 3. patrem je šmikni a každé patro nech jak řízek zakořenit a pořádně označ ze které kytky to bylo...po zakořenění cca 3 týdny ty řízky přepni na květ a pak jen čekáš co se na nich objeví za pohlaví ;)....a podle nich vytřídíš kytky ze kterých si odřezával, a ty buď zasadíš hned, nebo z nich naděláš další řezy ;)
Popsal jsem to asi trochu složitě, snad se v tom vyznáš
Zdar!
blykatko
a já to mám takhle
50l zahradnickej substrát předhnojenej
50l kokos
50l perlit
co vy na to ?
frek
citace:
Původní příspěvek od blykatko
a já to mám takhle
50l zahradnickej substrát předhnojenej
50l kokos
50l perlit
co vy na to ?

Uber perlit, tak na 10-15l. A kokosu bych dal taky tolik. :)
!ZAU!
podle mě kdyz dás kokos pul na pul z hlinou,tak neni potreba pridavat perlit kokos je vzdusnej sam o sobe.
Alpinestars
hele lidi co rikate na tohle, 100l light mixu (plagron/atami/biobizz-jeste nevim), a do tech sto 100L primicham 750g guana prasku - v kvetinacich pry 50g na 7 litru takze 250g na 28L, stacilo by pri celou dobu pestu nebo je lepsi koupit jen hnojky tekute bio a nebo oboje koupit ?

btw ty procentu co pisete napr 50 procent toho a 40 procent toho to jsou jakoze litry, chapu to spravne ?
Plona15
Asi se to tu už někde psala ale dáváte do substrátu i něco takovéhohttp //www.symbiom.cz/symbivit ?

Osvědčilo se vám něco takového? mám letos vykopané díry kde je černozem z hnoje kvalitně rozložený hnojíček s perlitem a toe celý.. tak dumám jestli to nějak nevytunit ještě? vaše rady triky tipy? Dost jsme to tu pročítal ale na nic zajímavého sme nenarazil. Prosím jen o nějaké vychitávky a táák to že dáváte 30% kokos30% substrát a perlit písek a ta kto jsme tu četl X toe pro měštáky :D
weeder
Plona15,

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=9368
colphan
Zdravím Groweři,
chystám se zasadit automaty. Pandora od Paradise Seeds.
Mám v plánu zasadit hned do cca 6l květináčů, více prostoru nemám.
Chci se zeptat na substrát. Mám v plánu cca 50% substrátu na pelargonie, 30% perlitu, 20% vermikompostu...
Moje otázka zní, zda je takový substrát vhodný, popřípadě, jestli změnit poměr.
Dále se chci zeptat, zda není lepší přidat místo vermikompostu spíše Guanokalong (50g na 6l)
Díky za odpovědi
Mr.Sordo
Zdar,koukni tady.

http://grower.cz/pestovani/navody/h...ubstraty/8.html

edit:doporučuju sterilizaci substrátu
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
colphan
Díky za rychlou odpověď, FAQ jsem projel, samozřejmě jsem si našel uspokojující odpověď, blbec... každopádně co si myslíš o tom guanu ? Jde mi o to jestli je lepší k tomu keramzitu a substrátu hodit vermikompost nebo guano, či obě věci. Myslím, že by to mohlo stačit potom bez hnojení až do květu, kde bych pohnojil pouze 1-2x . Pokud se mýlím, prosím o opravu.
Mr.Sordo
Guano, no nevim koukni tady:
http://grower.cz/forum/showthread.p...6540&perpage=16
Mr.Sordo
Vidím že to chceš mít co nevíce"bez hnojiv".
V takto po domácku míchaných substrátech je většinou(jako začátečník) zakopaný pes.
Špatné ph půdy,zvířátka,a jiné problémy.
Jestli nechceš hnojit kup si substrát určený na pěstování.Je to dražší ale vyhneš se problémům.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma