Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 
Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to . - Klikni zde pro originální téma
Balon
podle mě to zlikviduje minimálně trichodermu, ale je to muj názor, neni to na 100%
pineapple
Ahoj co byste doporučili jako nejlepší substrát do skleníku na autofloweringy v květináčích?
Co třeba BioBizz All-mix
- obsahuje 20% rašeliníku, 35% zahradní rašeliny, 10% vysoce kvalitního organického hnojiva získaného pomocí žížal, 30% perlitu a 5% pre-mixu.
- pH 6,2 - 6,6
- EC 2,4

A dalo by se v něm pěstovat rovnou od semínka nebo jaké nejmenší kytky bych do něj mohl zasadit?
joelitoo77
Nazdar chcel by som sa spýtať nejakej dobrej duše na dobrý mix aj s pomerom na pestovanie na stromoch. Chcel by som tam dať nejakú zmes kompostov, možno, wormhumus, cocos ale to sa vraj na pestovanie na strome kvôli častej závlahe neoplatí nechcem to zase prehnať tak ak má niekto skúsenosti poraďte. Téma pestovanie na strome je už mŕtve tak píšem sem.
bruno.kudrna
citace:
Původní příspěvek od joelitoo77
Nazdar chcel by som sa spýtať nejakej dobrej duše na dobrý mix aj s pomerom na pestovanie na stromoch. Chcel by som tam dať nejakú zmes kompostov, možno, wormhumus, cocos ale to sa vraj na pestovanie na strome kvôli častej závlahe neoplatí nechcem to zase prehnať tak ak má niekto skúsenosti poraďte. Téma pestovanie na strome je už mŕtve tak píšem sem.


Zdravím
Z vlastní zkušenosti ti můžu říct,že namíchat si vlastní mix není jen tak.Vyprdni se na to.Kup si už hotovej substrát od plagronu nebo biobizz.Pokud máš hluboko do kapsy kup klasika univerzální substrát nestojí moc a mají ho v každým zahradnictví.Pro tvoje účely dostačující a ušetříš si zklamání z blbě namíchanýho substrátu+ty starosti potom s blbým ph.....Ať se daří....
Zdárek:sun:
joelitoo77
No tak nakoniec to urobím asi tak ako píšeš. Rozmýšľam medzi http://www.grower.sk/growshop/allmix-50l/
http://www.grower.sk/growshop/batmix-50l/

ale chcem vedieť ako to je s hnojením keďže píšu že je to pred hnojené na 6 týždňov chcel by som pridávať hnojivo rast a potom na kvet pomôžete niekto ?
fikus37
Pokud budeš držet rostliny na růstu měsíc,tak kup jen hnojivo na květ.
MR.Jocker
zdár co mi doporučíte za substrát na předpěst na okně ? a na out ?
sbarracuda
Zdravim kamarad vždy jak zasadi kytku zahrabe tak na povrch nassipe piliny žeprej kvuli vlkosti ? co je na tom pravdy ?
zahradnick
Ahojte, plánujem pestovať v lese, na okrajoch lúk....ale k veci... Dokopy potrebujem tak 600 litrov nejakého substrátu, že by som dal komplet nejaký kvalitný predhnojený substrát typu Plagron, BioBizz apod. teda nepripadá v úvahu, maximálne tam hodím nejaké zvyšky z vreca Growmixu (predpest). Zloženie si na začiatok predstavujem zhruba takto:

Ako základ nejaký substrát z klasických obchodov. Čítal som dobré ohlasy na substrát pre pelargonie... Hádam sa niečo vhodného nájde, s ideálnym pH, nejaké tie minerály v sebe... Od Agra asi nie, keďže býva zvyčajne predhnojený Krystalonem a ten kvôli chuti nechcem moc riskovať :)
Tohto základu tak 350l (58%)
100l (17%) Perlit
100l (17%) Kokos
50l (8%) Nejaký humus, hnoj (kravský/konský/worm...) podľa toho aký zoženiem, resp. v prípade wormu a pod. kúpim :)

Do toho chcem ešte vmiešať 12kg netopierieho trusu (guána), prírodné, nijak neupravované, či suché alebo ešte vlhké netuším, ešte to nemám doma :( Takže neviem ani objem ale tu sa to myslím dávkuje na váhu. Ak to bude v suchom stave, tak to asi trochu znížim, 12 kg mi príde hodne.

Čo sa týka zálievky a hnojenia tak sa budem snažiť minimálne 1-2x za týždeň, snáď sa v prípade horúceho leta podarí čo najviac ;-). Hnojiť v prípade dobrého rastu budem len potom na kvet, ak nie, tak komplet - pravdepodobne BioBizz (FishMix, Top Bloom, Top Max).

Jedná sa o môj prvý takýto serióznejší pest, preto ak vidíte napísanú nejakú kravinu, zdá sa Vám to prehnojené alebo by ste vedeli odporučiť niečo lepšie, nejakú radu, budem len rád :)

Díky a hodne zdaru a šťastia do sezóny!
sbarracuda
Zdar na tento rok sem si kupil substrat jeden stal myslím 140 75l dále sem pak kupil konský granulovaný hnuj ? maate nekdo skušenost ? ještě by sem chtel koupit perlit a dat do do zeme a pak jen dojit a zasadit do pudy.
zahradnick
Ahoj, mám otázku ohľadom substratu pre automaty - v niektorých prípadoch sa odporúča, aby 30% objemu kvetináča bolo kokosové vlákno - existuje nejaký už spravený substrát, ktorý má zhruba toto zloženie, alebo bohate postačí ak do nejakého substrátu (použijem asi nejaký predhnojený) vmiešam kokosové vlákno, ktoré sa predáva vo forme cihličiek?
Díky
Layt
Ahoj, mám půdu ve které mi lezou nějací hnusáci a a už je to smíchané i s hnojivem, takže nechci kupovat novou .. Dočetl jsem se že je dobré to dát na půl hodky do trouby a přikrýt to alobalem.
Chci se jen zeptat jestli se mi nespálí ají ty živiny .. :)
jrx
nespalia,
zabijes zivot
mikrovlnka na 15minut staci.
Layt
Jojo díky :)
Michaelos
A co sázení semínek do předhnojeného substrátu pro pokojové rostliny???
Myslím že je předhnojenej kristalonem na 6 týdnu ..Nespálí se to ??:starwars:
Kroko
Nespalí, každoročně sem sadil do substratu pro muškaty a pelargonie, letos měli jen pro pelargonie a kličovost 95-90%.
Michaelos
Kroko : A je taky předhnojenej ?
Stonerka420
Ahojte growery chci se zeptat jaký substrat / hlinu koupit rozhodují se mezi Plagron,Biobizz nebo canna jen nevím který, chci na Autoflowery do květináčů jen přesný druh substrátu potřebuji který je lepší již namíchání děkuji growers :-)
fikus37
Je to jedno. Všechny jsou dobré
Stonerka420
ahojte tak nakonec jsem to udělala takto hlínu jsem chtěla Plagron nebo BioBizz ale v žádném obchodě ho neměli jen zahradnický substrát z ph 5.5 az 6.5 tak jsem ho koupila a také perlit mohu to smést ??? bude to stačit na Autoflowery tak do 40 max 50 cm kytky za oknem nebo jsem měla cen obiednat Substrat snad bude stačit i tento děkuji :)
TheLittleOne
Nechci zakladat nove vlakno,tak to napisu sem... Doropucuje se substrat strcit do trouby, pro zniceni parazitu, kteri v nem muzou prezivat. Je ok kdyz hlinu pro rizky strcim do mikrovlnky? je smichana se zemedelskym granulovanym npk.
Flusanec
Zdravíčko.
Pojedu svuj první indoor a chci se zeptat jestli to bude dobré.

Zahradnický substrát(s aktivním humusem)Ph 5-7
Substrát pro kaktusy a sukulenty. Ph 5-7
Lignocel (kokos)
Agro Perlit
A na dno květinače keramzit 4-8mm.

Zahradnický substrat je předhnojený na 6 týdnů a to mě celkem trápí,protože jsem chtěl hnojit koupeným hnojivem,myslíte že to přehnojim?
A mohu dat do toho předhnojeneho substrátu malou kytku ze seminka?To by snad neměl byt problem si myslim.
Díky za odpovědi.Ať to roste
L1st3r
Dával jsem semínka normálně do predhnojenyho substrátu a v pohodě, pokud maj kytky dobrý podmínky, maji ty živiny vybrány do mesice, záleží i na zravosti strainu.
inpeerson
Napadá mě. Jak často na hlíně měříte PH?
Green johny
třeba to někomu pomůže

letos si dělám tenhle mix organiky (no till) pro guerilla...mírná úprava pro konkrétní potřeby rostliny (sativy a automaty mín kompostu) a podmínky - přímýho množství světla , doba růstu květu atd...
horní část jamy nabouchanější, dolní vzdušnější
začátek v hlíně na výsev a množení (supresivní)

40% canna terra bio plus
25% cocos (s trichodermou)
10-15% kompost (půlnapůl biobizz wormhumus a diy)
10% hydroton a perlit
additiva:

plagron biosupermix
guano black granule (1-6-1 s humic acids)
biotabs startrex (bakterie a fulvic acids)
hydrogel.cz (krystalky)
ghe mineral magic (silikon, minerály)
ca-mg
něco málo jemnych suchych pilin
piniovou mulcovaci kuru

tekutý hnojení a přídavky:
na jednorázový zalití bactofil
agro bylinky (s melasou) jako růstový
na začátku květu cannaflush
v květu an bud candy (sacharidy)
závěr aptus humic blast
Michaelos
nejlepší půda je čerstvej kobilinec :)
radek13a
Chtěl bych se zeptat na názory na biobizz light mix, teď jsem nasadil 5 automatů od buddha seeds bubble gum extra a 3 už jsem musel dát pryč kvůli zuženým stonkům které byly jakoby uschlé jen uprostřed. Dočetl jsem se že je to kvůli nejčastěji přelití.
Warema
Zdravim, prosim o radu.
Chci jet pouze kokos a s nim i hnojiva pro kokos, mozna michane s organickymi hnojivi. Prvni davam seminka vyklicit tak, ze je dam jeden den rano do vody, a druhej den rano do vatoveho vlhceneho ubrousku, necham 48h ve tme v uzavrene male nadobce kam vzdy davam 6 seminek (pokazde jedu 6 kytek na 600w) pak prendam do Jiffu (pouzivam kulate, hnede, ktere se po nasaknuti vodou nabobtnaj).
Muj plan na dalsi grow bude asi nasledovny:
¤ 50%Kokos (Canna CoCo profesional cca 400kc/50L)
¤ 30%Keramzit (Canna Aqua Clay cca 450kc/45L)
¤ 20%Perlit (Plagron Perlit cca 500kc/60L)

Vse spolu poradne promicham, na spodek dam cca 2-3cm keramzitu a zbytek nadrtimna mensi casti a pridam k celemu substratu a vmicham. Namicham si vodu (1.5L do pet, namicham si zde 2ml Rood stimulatoru, spolu s 4ml dvouslozkoveho hnojiva Perfekt Ph (Sensi) a zaleju kvetinace, kazdy podilem 1.5L na kvetinac(8L) se stejnou davkou hnojiv a pak necham odstat. Mezi tim si davam naklicit seminka ktere pak davam rovnou do 8l kvetinace, bez presazovani, klickem dolu...

Myslite si, ze bych mohl vyuzit lepsi postup, popripade lepsi podil slozek substrstu? Prosim aspon o nejake odpovedi. Dekuji
Flusanec10
Zdravím.
Za barákem mi leží už přes rok hromada koňského hnoje.
Mám v plánu si nabrat pár pytlů a udělat si takový mix.
Pytel hnoje + 2 pytle zahradnickeho substratu +perlit a zamíchat. Tohle všechno opakovat několikrát a nakonec to vše nasypu do big bagu a necham to tam do jara a použiju to na outdoor. Myslíte že to bude vpohodě? Nebude to moc silne?
centurion
čus zkoušel někdo do substrátu dřevěný piliny místo rašeliny nebo kokosu?
2echy
to Flusanec: Já bych tam toho dal míň,určitě ten substrát bude mít v sobě taky nějaký to hnojení,tak abys to nespálil...Je jednoduší dohnojit,než obráceně..
Daemonhide
Btw-jeden taky offtopic, jak riesite stability rastliniek v substrate? Ja mam lightmix a je taky sypky ze aj min. ofuk rastlinky vykyvuje moc do stran...
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Liprd
Půda
pH se musí pohybovat mezi 6,5 a 7,5.



Pokud mluvis o hline pro konopi tak by mela byt mezi mezi 6-6,7 .
6,5 je ideal.

Kvalitni hlina je Biobizz ( pouzivam)
Uz nic do nej nemicham jelikoz je dostatecne kvaltni a tez je zbaven vsech patogenu

Složení BioBizz Light-Mix:
Je 100 % organicky , rašelina, perlit, stopové prvky: Fe, Mn, Zn, B, Cu, Mo, Co, Se

EC = 1,2 , pH = 6,2
NPK: 133 201 365 (mg/l)

Muze se pridavat perlit ,kremicity pisek pro lepsi odvodnovani ale uz nemusi.

Je i spousta jinych dlaich kvalitnich znackovych substratu ale nemam zkusenosti s jinymi.

Nebo tez nejaky levny, bezne s larvami a jinymi patogeny s
PH 7,5 Z OBI 50l za 120 kc. :)
Smoker of weed
Zdárek, poradil by někdo jakou ideální půdu do květináčů na outdoor?

Ve fázi klíčení to dám do 1l-1.5l plast. kvetináču.

Pak přesadím (na začátek rustu, dokud bude kvetinac stacit)(budu mít fotoperiody i samonakvetaci) tak fotoperiody do cca 10l a samonakvetaci do cca 5l oboje jeste plast.

Pak finalní presazení do textilních vetinacu (samonak. cca 30l, fotoper. cca 50l nebo 75l). Taky si pár fotoper. zasadím přímo do země (jelikož to bude v takovém menším, keři zarostlém, lesíku takže zde půda není nic moc, vykopu si jámy a po jejich obvodu dám tlustší gumové pryže). Měl bych použít pak stejné složení půdy, kterou dám do vzniklých jam nebo nějak upravit?

Jakou půdu tedy zvolit a jak to ideálně namíchat, aby bylo vše po celou dobu OK?

Budu samozřejmě hnojit- začnu po 1. přesazení (do 5l a 10l) v rustu podle potreby a hlavne v kvetu.

Za vaše reakce a příspěvky díky :)
Peace
nikolajmorozov
autoflowering bych naklicil a hned dal do treba 15-20L.. nikdy je nepresazuj vic nez jedou jelikoz se muzou snadno zaseknout a sklidis akorat tak na speka :D normalni fotoperiody bych treba do cervna nechal v tech 1L kvetinacich aby si udelali poradnej korenovej bal, pak je dej do finalnich.. jednou sem presazoval z 5L do 10 a je to pekne nahovno. si nedokazu predstavit z tech 10 do 50L. :D

jestli chces low butged grow tak nakup v obi nebo horbachu 75L substraty, nekolik perlitu(cca 4L perlitu na 20L hliny) a treba raselinu.. namichat do toho muzes treba hlinu od slepic, trochu pisku nebo granulovanej hnuj. jestli chces jet o level vejss tak kvalitni hlina z growshopu taky nestoji majland

mas tady 53 stranek, klikej, procitej a hledej.. si v internetovem veku, jak to asi zjistovali pred triceti rokama?!
BRooT
Můžeš přesadit i z 1L do 50L, kytka začně pořádně růst když hlavní kořen narazí na dno a začne tahat ostatní kořeny do šířky. Jde o to kolik máš času

Hnůj taky můžeš získat zdarma nebo za pár peněž v ZOO
Samy_CZ
Zdravim kamaradi,

mam na vas otazku. Jaka Hlina je nejlepsi na Automaty doma? Nechce se me nejak hlidat PH a hnojit chci jen zalejvat vodou s kohoutku.

Sla by takova hlina nejaka?
https://www.originalgrowshop.cz/pla...al-mix-50l.html
nebo
https://www.originalgrowshop.cz/bio...IZZ%20ALL%20MIX

Ja si koupyl nejakou premiovou hlinu v Bauhaus na kvetouci kytky a ta je tak nahnojena ze se me asi spaluje kytka. Spicky listu uplne zakrouceny. A ta hlina je jako blato a to nezalejvam pouze rosprasovacem takze vubec nemuze Automatu rychle rust koreny a tim padem zustava mensi.Premium Hlina z Bauhaus za 400Kc nojo s chybama se clovek uci :)

[modedit]presunuto,kam patri.A/S
zverinazezlenic
https://www.mountfield.cz/zahradnic...at-70l-1zem0012
Co si myslíte o tomto? Šlo by do toho na jaro píchnout automaty ? Mám jich přes dvacet a nechce se mi zbytečně utrácet za drahé substráty.
Jinak biobizz je jistota allmixem člověk nic nezkazí.
Archi
Problem levnych substratu je hlavne v indore a to jejich skladovani. Proste jim tam nalezou breberky a ty to pak resis ve skrini. Pro outdoor je to vcelku jedno jen at tam je dost kokosu aby to nebylo blato jak psal kolega vyse
Reggaemanista
Zkuste krtincovou hlínu prokypřenou přímo od krtka, ta je celkem dobrá si myslím, když je to černozem. Mixnout s kvalitní zeminou, na outdoor.
crazyben
kupovanej substrat na out leda na zahradku, nekam mimo ne, prasatum to mooc voni a tuhle peknou hlinu pak casto rozrejou
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Archi
Problem levnych substratu je hlavne v indore a to jejich skladovani. Proste jim tam nalezou breberky a ty to pak resis ve skrini. Pro outdoor je to vcelku jedno jen at tam je dost kokosu aby to nebylo blato jak psal kolega vyse


Nechapu... ty drahy se skladujou uplne stejne jako levny
Yaakub
Měl bych taky dotaz... mám hlínu z pár let odleželých oslích hov... trusu :D jenže byl na místě, kde je teď kurník pár měsíců (tak 2 měsíce), takže jsou v tom i slepičince... snažil jsem se to změřit, ale ten půdní ph test je na prd protože zahradnický substrát mi to nezměřilo... chtěl bych to naředit zahradnickým substrátem 1:1 (+perlit)... myslíte, že to pak nebude tak kyselý? Samozřejmě ideální to je změřit nebo udělat z toho “hnoje” hnojivo, ale nechce se mi momentálně investovat do kvalitního ph metru a na výrobu hnojiva nemám prostor... vím, že vás tu je dost zkušených zemědělců, proto by mě zajímalo zda tento poměr (1:1) je dostačující nebo to mám naředit víc... díky
Archi
No nevidel jsem v GS skladovat neco venku. Cena urcuje I to jak se k tomu bude obchodnik chovat. Mel jsem hlinu z hornbachu a za ty usetrene prachy to nestalo.

citace:
Původní příspěvek od crazyben


Nechapu... ty drahy se skladujou uplne stejne jako levny
crazyben
hele ja mel breberky i ze substratu skladovanyho uvnitr z gshopu

zatimco co z unihobby ne...

za to stal celej substrat za hovno ale to je uz vec jina :D stal by za hovno ikdyby byl skladovanej uvnitr a spousta mensich obchodniku to uvnitr taky skladuje stejne jako ty g-shopy ktery casto zadny venkovni prostory nemaj.
Alpinestars
cus potrebuju radu, budu z eshopu objednavat biobizz hnojky na rust kvet a topmax, toje fuk, jde o to ze kdyz objednat substrat tak to musi dovest ppl protoze to je vic jak 30kg, a ja nemam mobil a nejakou dobu mit nebudu, potrebuju to ceskou postou, tak se ptam, je idealni zahradnicky substrat B smichany s perlitem bez humusu ? jako mam kompost doma ale jen z posekane travy, zahradnicky substrat b + perlit bude stacit ne ? kdyz budu mit biobizz hnojky, co vy nato ? naco ten humus, budu mit rizky
w_rhino
No ak to chces na indoor tak dobre si fakt kupit kvalitny substrat skusal som vselico ale z niakeho zahradnickeho substratu som nikdy nevytiahol to co napr z canny substratu bolo to vzdy take divne nerastlo to ako malo (mozno moja chyba) nehovoriac o tom ze mobil v tvojom okoli hadam niekto ma :))
psyweed
Kupil som na pokus tento https://www.mountfield.cz/zahradnic...remium-1zem0023

zlozenie mix podobny ako Biobizz Lightmix ale menej perlitu resp skoro nic. Co mi nevadi aj tak davam extra.

70l / 160kc hovorim si super deal....tak som balikov kupil viac a za nejaky cas ozrate listy , hladam co to je a Trasnenky...

Trasnenky ...neni to ono ale da sa s tym fungovat a vyhubit ich. Problem je ked sa zjavia svilusky , to je nekonecne potom

Neviem ci to bolo len v jednom baliku z viacerych ale mal som cisto , vonku bola este zima tak to nemalo odkial prist. Teda som si isty ze to je z Mountfieldu.
---

Teraz pre koronku nam nejako vsetko podrazilo a substrat Plagron, Biobizz Lightmix co sa dal kupit za 200-220 stoji 300 za 50l

Niekde som tu este nasiel co odporucali tieto:
http://www.forestina.cz/produkt/zah...ky-substrat-225
http://www.forestina.cz/produkt/hos...ky-substrat-992

Vyrobca tvrdi ze tym z coho je zlozeny , tak neobsahuje ziadne "bonusy" , co sa mi ale moc nezda lebo aj ostatne substraty su zmesy raselin, pripadne kompostu a "bonus" sa zjavi...

tak neviem ci tie Plagron,Biobizz atd preparuju vsetky a tym je to ciste, alebo cim to teda je.

Niekto tu este odporucal:

Klasmann KTS 2 myslim
Nasiel som este dalsiu CZ firmu Florcom https://www.zahradnejazierka.sk/zav...y-florcom-profi
Ktora by mohla byt ok

Za nejaky alternativny tip budem rad. dik
šulko
Pred pouzitim substratu ho skus hodit do mikrovlnky a tym ho zbavis parazitov. Teda u mna to funguje.
psyweed
dik za tip, ale to ti moze fungovat ked mas par litrov substratu :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma