Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 
Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to . - Klikni zde pro originální téma
e]osama
s perlitem by to bylo lepší ale i v normalnim substratu ti vyroste docela dobra kytka
Locki23
Koupil jsi dobre, jedinej problem, kterej tam pro konopi je, je pH. Hodnota 5-6,5 je prilis kysela puda. Takze pH si uprav a to tak, ze na kazdejch 4 az 5 litru tohodle substratu pridel jednu navrsenou polivkovou lzici dolomitickyho vapence a dobre promichej. Dolomit sezenes temer v kazdejch zahradkarskej potrebach. Ja jsem naposledy koupil 5 kg za 35 Kc.

Jak rikal Krychle, pridej i perlit, pokud mas, nebo i kokosovej substrat.
sova
Potreboval by som poradiť. Nemôžem na Slovensku zohnať nikde (ak viete kde - poraďte slováci :)) vermikompost a biohumus. Namiesto vermikompostu mi ponúkajú priemyselný kompost? Nemáte nikto s týmto p. kompostom skúsenosti? ďakujem za rady
lechonaut
tak jsem zkoušel hledat jaké je vhodne pH vody. Mam několik nejasnosti. Možná to je jinde rozepsany ale já to nenašel. Tak sorry jestli se dabluju. Moje otázky:

1.
jaké je vhodne pH vody (používám hnojivo Bcuzz A+B + citrónka (teď už mám nejakou chemku na úpravu. pH- se to menuje) a když jsme u toho pH půdy napište taky.

2.
jaké množství vody na jednu kytku ? (pokud není hlína vlhká tak dávam asi 2 dl podle stáří rostliny) Mám ji kýblu 10 l (asi 6-8 l hlíny)

3.
používám Phytamin asi jednou za 10 dní asi 2m na 1 litr. (postřek). Kropím taky čistou vodou s upraveným pH. Nemám vlkoměr ale moc vlhko tam podle mně není. Není to nedělám to zbytečně ?

4.
kamarád má supr matroš ale
šiška se rozpadne na prach když ji človek zmáčkne. Co dělá blbě? moc zalívá nebo málo ? má sucho ve skříni nebo když suší ?

5. slyšel jsem názor že když člověk hnojí chemkou tak do půdy nemusí tolik vrážet? Stačí základní substrát + perlit ?
olda
ph vody je ideální 6.0-6.5 .:) (pro pěstování v hlíně)
olda
7 nehí ideál ani na hydro ani na hlínu ! při použití prohnojené zeminy(guano , biohuus atd) opatrně s enzymama . hnojiva se pak uvolní najednou a muže se kytka spálit .
viridis
Substrat musi byt mirne kysely, jinak se tam nerozpousteji kovy, ktery kytka potrebuje => pH 7 a vic tedy urcite ne. Ostatne - nekde jsem tu videl graf zavislosti rozpustnosti zivin na pH.
sova
Takže som použil priemyselný kompost v pomere
4 diely zeme na pelargonie + 2,5 dielu priemys. kompostu + 2,5 dielu perlitu + 1 diel keramzit (ten v podstate na dno nádoby)
a môžem len vrelo odporúčať. Dievčatám sa darí veľmi dobre.
kanguru
Aby to nematlo nektere zacinajici kolegy, upresnil bych nektere veci ktere se objevujou v nekterych predchazejicich prispevcich. Spravne je: NIZKE PH = PUDA KYSELA. VAPNO, VAPENEC ATD. PH ZVYSUJE, TEDY ZMIRNUJE KYSELOST! ZMENSIT PH NENI ZADOUCI, KYSELA PUDA = VICE SAMCU.
A jak to delam ja? Pouzil jsem letos kompost, to je asi pro kytky to nejlepsi, co se zivin tyce, nevyhoda je akorat prave to pH, a to jsem spravil dolomitskym vapencem. Nevim presne davku, proste asi hrst (pul deci??) na jeden kybl kompostu. A taky lopatku pisku, aby to bylo vzdusnejsi a lehci. Vysledek 7 samic ze 7 kytek, same zdrave holki, radost pohledet.
Albat
JA jsem měl takovou představu o tom, že perlit jsou kuličky co se nasáknou vodou při zalití a tudíž se bude odpařovat vlhkost do půdy až ¨kořeny si řeknou.
A tak na provzdušnění používám jemný písek, zdá se mi dost dobrý

20%písek
20%perlit
40%jemnoučká mnou probraná černozem(koupená)
10% kompost
10%rašelina
a do odstátí ještě dávám guano, poté sázím
luckyBOB
hlina je jako zivocisna zasobarna..pokud ale nahradis tuto zasobu jinymi zivinami tak vlastne substrat nepotrebuje hlinu.a taky mas 100% resintenci proti chorobam z hliny a tak..ale prece jen ..odebrat prirodu..fuj :)
peace
SuburbanDog
Cau lidi.. Bude to poprve a chtel bych aby to bylo prijemne a nebylo to pro mne zklamani :(..
Substra bych chtel zlozit z tohoto.. Substrat pro kaktusy a sukulenty (Agro )ph 5.5 - 7.0 a potom tady pisou ( N 100 - 300 mg/l, p2o5 100-300 mg/l, k2o 100 - 300 mg/l.. je to dobre ?? koupil jsme k tomu jeste Agroperlit.. mam jeste neco pridat ? kolik toho perlitu ? co pisek ? prosim poradte.. Diky
SuburbanDog
Jeste jsem doma nasel todle : Kupra s.r.o Harmavit Special ( univerzalni kapalne viceslozkove hnojivo. na druhe strane.. Slozeni 10% - dusik 9.5% - fosfor, 10.5 - draslik, stopove prvky ... med zinek bor molybden zelezo titan a rustovy stimulator. pH 7 - 8.5.. Diky za cokoliv k tomuto :)
HonzaProchy123
perlit,písek,kompost,zemina co byla pod kopřivama,uschlí rozdrolený slepičince a nějakej vzdušnej substrát ze zahradnictví a radši rrochu vápna!!!
hnojiva-biologický-skvašený kopřivy-nálev a skvašený léčivky-nálev a taky nějaký slepičince na prohnojení
Dr. Timothy
pozor na substraty AGRO SKALICE ..lezou z nich trasenky!!!! pro mensi pestirny jasne witezi PLAGRON ROYAL MIX
to mr. jagoda: to je dost relativni, kdyz sem si driv mixoval substrat tak me to vyslo nastejno jako royality mix /v praglu za 460,-/
Daval sem normalni hlinu, par l guana, vermikompost, trosku kokosu, kostni moucku a perlit, takze spustu zivin, ale taky to stoji kacky. Ted kupuju royality mix a sem spokojenej ;)
Az sezenu krevni moucku, pripadne dalsi bio dobroty tak zkusim zase neco namixovat.
peace
Ke-Guglimugli

Můj mix jsem udělal z pokojáku s guanem, kaktusáku/sukulenťáku, lignocelu (kokos. vlákno), vermikompostu, perlitu a keramzitu v příhodných poměrech. Víc v tomhle threadu:
http://grower.cz/forum/showthread.p...hlight=katch%2A
I když to stálo na tři kýble zhruba 3 kila, jsem s ním dost spokojen, ale teď řeším, jestli je vůbec nutné půdu až takhle "vyšperkovávat".. Určitě by stačila jednodušší a levnější varianta.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od kytiti
Chtěla jsem se zeptat jestli hlinu koupenou v obchodě nějak dezinfikujete. A pokud ano tak jak.


Osobni zkusenosti nemam, ale je pravda ze treba ze substratu Agro Ceska Skalice litaji smutnice temer vzdy. Nebo co je to za musky. Sterilizace se provadi treba v troube, kde pudu peces treba nekolik hodin pri teplote asi 200 stupnu. A pry to hrozne smrdi.
nozdra
smrdí to děsně, ovšem pak je půda 100% sterilní, ale stává se i méně obranyschopnou, jelikož sterilizace zahubí i organismy, kteří půdu chrání proti škůdcům. Dájí se ale do ní znovu nasypat, prodávají je v takovejch pytlíčkách a jsou např. proti sviluškám a jsou samozřejmě 100% BIO.
mittic
Ja sem si udelal substrat:
60% substratu na katusy od Agro
40% kokosovych vlaken
Myslite ze to je v pohode? Asi sem tam mel jeste pridat perlit, ale ten sem nejak nemoh sehnat.
Seminka uz sem naklicil a dneska zasadil, tak sem zvedavej jak to poroste.
fanatic
caudy,jak ste se bavili o tej kaktusovej pude,tak ta obsahuje vsechny prisady co davate do substratu?Myslim treba ten pisek,perlit,kokosove vlakno atd?Jo a jeste neco,minulej rok sem udelal jednoduchej substrat:Smichal sem obyc hlinu s normalnim hnojem,nic vic.Kytky byli super i dobre zhulovali.Co vy nato?Zdary
d.trucker
no tak spatky k pude ne? ja si ted koupil od plagronu roayality mix 50l za 500. je to huste drahy,ale za zkousku to stoji
Sombl
Doporučuju Roylity mix vod Plagronu ale pro velkostatkáře se to moc nehodí ... 50l - 600,-
d.trucker
jo mam roiality mix od plagronu. ja to sehnal v gs v borivojovce za necelych 500. dal jsem do toho vyklicit seeds a cekam ,zatim nevylezlo ani jedno, jsou tam kratcfe tak tri dny. uvidime
sacul
jo dobra puda ,ale na co tak brzo vapenec, zahradnicky substrat ma ph 5-7 a perlit taky, ale nic by se stat nemelo, ja mam v kyblu 3L-ZAHRADNICKY SUBSTRAT ,3L-VERMIKOMPOST, 3L-PERLIT, 2L-ZERAGANIK - vysoce organicky hnuj , jsou tam ruzne hovna atd.,strasne to smrdi...
paluka
Myslite ze je dobra puda pri rece, kde jsou luzne lesy?
Mr. Figaro
To se těžko řekne.Je to podle toho jaký tam rostou stromy.Rozhodně nejhorší jsou Jehličnany - tam je ta půda fakt špatná, je to tam samá jehlice(podle mě), ale v listnatym lese je to rozhodně lepší - tam by to za ten pokus stálo.
Mr. Figaro
Pokud se týče mě, tak nejlepší je rozhodně půda pro kaktusy.Je tam všechno co se tam normálně míchá kromě perlitu.tuhle hlínu fakt doporučuju
Engaren
Můj recept:

10% substrátu pro sukulenty
50% substrátu pro pelargonie
10% perlit
30% kompost s aktivním humusem a vápencem
t07b07
Taky pouzivam ten substrat na palmy + hydroponicka zalevka jednou za 10dnu a bio-algeen, ph se mi pohybuje mezi 6,0 a 7,2.
Jsem spokojenej. S tim biohumacem mam spatne zkusenosti, zacaly kytickam hnednout koreny
MF23
Ja davam tak
70% zahr. substrat pro kvetouci rostliny (takovejten s hnojivem na 6 tydnu)
10% perlit
20% pisek

a pak to zalejvam guanem..kdy uz sou velky..
Niga
2 Biz4rd: Nevadi. Aj tak ph pody skace hore dole.

Moj substrat:
30p Lignocel (to je slisovany kokos)
30p kompost ( tohto moze byt aj viac)
20p piesok
20p perlit
+ asi za hrst Kostnej mucky na 10L(ak sa podari ,,pozicat,, si od suseda)
Vermikult ( to sa u nas zhana tazko, ale kedze v komposte mam miliony dazdoviek da sa)
Keramzit, šrtk, kamene (drenáž)
Vapenec ( nekupujem, ked zozeniem dam, ked nie dam vajecne skrupiny)

cca. 100 - 150 Sk ale je toho asi 50L. :beer:To sa da nie?

Tymto si plnim kelimky, kvetinace - pouzivat tuto zmes na policko - by som sa nedoplatil.:eek:

Na policko pouzivam vrchnu podu (bez korienkov, chrobakov) z listnateho lesa + piesok, srtk. V okoli mame strasne ilovitu zem takze nic ineho mi nezostava.

Vo vseobecnosti by poda mala byt taka ze ked ju naberes do ruky, stlacis nemala by sa rozpadnut sama, ale jemnym stuchancom do nej. Ked je prilis kypra nedrzi dobre ziviny, ked je ilovita, lepkava brani korenom v raste, nemaju vzduch tym padom mozu hnit.

K tomuto hnojim:
Dokym su v kelimkoch: Krystalon, alebo Liadok amonny s dolomitom (najprv som mu velmi neveril ale je to peckove hnojivo),
Ked su out - rast: uz len bio- zihlava, listy,... rozpustene vo vode + vyluh z kompostovej pody, Kostna mucka

Kvet: Slepacince, Guano, Kostna mucka

Posledne 2 tyzdne: hnojiva od Hesi (Bio), a Bio Nova P-K ( 13p-14p ) aplikovane postrekom na listy (len rano alebo v dnoch v ktorych to stihne tak do pol az hodiny vyschnut)
Nic ine
Werron
nejvíce se mi osvědčil zahradnický substrát s aktivním humusem na 6 týdnů... (29 kč) a přidáním perlitu (taky pár kaček), je to asi nejlepší a nejlevnější řešení pro začátečníky i pokročilé......
vřele doporučuji :) jako asi padesát přispěvku přede mnou.....
kokosman
a da se pestit jenom v lignocelu?100% kokosoveho vlakna a ale pisou tam ze to neobsahuje ziviny tak bych je v mini davce doplnil hnovijem? nebo ze bych dal 50% kokosu a 50= subtratu nebude tomu enco chybet?
Mr. Figaro
Pěstit se v tom dá, ale koupil bych ještě perlit. Stojí 25 Kč v obi a má to tu výhodu, že to chrání kytku pred škůdci a provzdušňuje to půdu.Zamíchat tak 10% a je to ok:smoker:. maj sa
sacul
zaklad dobre pudy:1/3Zemina z obchodu,1/3perlitu(muze byt i min)((v horsim pripade pisek)) 1/3wormcasting (suprova vec ma hodne pozitivnich ucinku jak na vlastnosti pudy tak na kytku samotnou). Mozne i dalsi prisady jako hnuj ruzne komposty,zvireci exkrementy apod.
Kvatro:slysel jsem ze by se meli podporovat,nevim sice v jakym zpusobem,ale zkus hledat "kopriva" po slovensky zihlava nebo tak nejak :)
slovak
nestaci len obycajny substrat pre balkonove kvetiny z ph 6-7 este piesok a premiesat z cierno alebo hnedozomow nestaci len to?
pouzivas daake hnojiva uz pri zasadeni semena na rast
slovak
o zihlave(kopryva) som uz toho tiez dosst pocul ze vraj obsahuje neake dusicnany uz som to aj skusal treba ju nasekat alebo narezat na mensie kusky mensie ne malicke a to zmiesat z podou a ma dusicnany a rastie lepsie///////dalsi dotaz popripade dajte kopryvu do vody odstat asi tak den a ona trochu toho uvolni a potom nou polejte kolko rastliny ale ten 1sposob je lepsi viac dusicnanou dodate ked scete nieco ku kopryve tak sa spitajte
slovak
sacul
ja to mam nedaleko do kosic,newiem ci poznas kosice to je druhe naj.mesto na slovensku taze asi pojdem tam vyskusat ale aj taq dik za vsetko sacule:bounce: :afro: :angel: :bong:
slovak
Co je to perlit?
matko291
Cus growers
Dnes som sa vratil z prahy a doniesol som si z tade od firmy PLAGRON
substrat BIO-SUPERMIX ma s tym niekto skusenosti a ako sa miesa podla Vas dobry pomer je to fajna vec lebo je to cisty bio produkt a obsahuje aj prirodne hnojiva a typek mi povedal ze uz to nemusim vobec hnojit....
paskvil
Cus panove napisu to sem pokud to nevadi mam moji kytku ve 2l kvetinaci a uz je vysoka 99cm a furt roste nemam ji uz presadit ??
SmouK
myslite,ze by se dal na stejny zpusob jako keramzit pouzit pisek? a to k udrzeni vlchkosti.. kdyz to nasypu dolu do kyble? ze se da pouzi drceny cyhle, to vim ale co pisek, neudelas to neco spatne??? dik
L0TRIK
Co si myslite o tomhle substratu/hnojivu ???
Konskej hnuj + konsky chcanky promichane s pilinami a slamou vsechno ulezene nekolik let na hromadach tohohle hmm>?
Je to z koniren kde to pouzivaj jako podestylku do staji a pak to vyhazujou an hromady na louce vypada to bytelne covy nato ???
dikes
Tucnacek_Jassie
No myslím, že jako nechávat hlínu znova pro další kytku je pěkná hloupost. Jako jestli chceš mít pěkný kytky tak dotoho aspoň trochu investuj peace chlape...;)
L0TRIK
tak to si asi nepochopil muj dotaz - tohle je na outdoor a rozhodne ne zadny nechavani pudy na pristi rok
Mr.Rekt
myslite ze je jako puda vhodna puda na macesky?:)
Hawk69
Ootdoor nebo indoor.jestli indoor tak ti stací jakej koliv zahradnickej substrát pro pokojovy rostliny atd. s pH 6.5 - 7.5
PEACE
Dude
hwk - jakejkoliv bych rozhodne nerek - vyvaroval bych se substratu jilovitych, pripadne s prilis velkymi kousky kury a mulce..+ uz to tu urcite bylo Agrace bejvaj zamrdany ruznejma breberama :rolleyes:
Xaron
:pimp:
Xaron
Zdar potreboval bych vase nazory. Zasadil sem vykliceny seminko do substratu pro petunie (surfinie) myslite ze je to dobra puda pro out door druh seminka? ph 4.8-6.3..
L0TRIK
Hele chlape precti si faq :o) vyndej to z toho nebo pridej dolom. vapenec ph ma byt 5,5-6,5ph , lepsi je zacinat min na tech 6,5 protoze se ti to bude vetsinou snizovat zalivkou atd....
a taky nechapu tys teprv ted sadil kytky na outdoor ??? ja uz mam 3m milasky .o) nevim jak to chces stihnout :o(
Xaron
faq mam precteny od hora dolu jenze vsechny info se proste nedaj nasosat stejne se mi zda ze to roste dobre takze to tam necham mozna upravim ph tod vse ale diks za nazor..
Amon1
Mozna se to tu uz psalo,ale koupil jsem si substrat ROYALITY - MIX od Plagronu,je tam psany,ze je na 8 tydnu predhnojeny,vadilo by kytkam hodne kdybych k tomu jeste prihnojoval AH ?Mate s timhle substratem nekdo zkusenost?
chell
no jestli je v tom naky hnojivo ktery maj vypocitany ze vydrzi kytce 8 tydnu a ty bys tam zacal lejt hnojivo taxi myslim ze je docela vysoka pravdepodobnost ze se ti ta kytka spali...

ad zkusenost tady na strane 14 colek + hlednai ti vyjede tuto si to projdi

http://grower.cz/forum/search.p...rder=descending
Mazaak
tak necetl jsem celej thread. ale ja sem pestoval dycky v kokosu samotnym bez jakychkoliv prisad. po sklizni sem v tom nechal normal koreny cely sem to nechal vyschnout pak rozdrolil a sup stim do trouby vypek pridal trochu noviho a jel dal. ale ono asi neni problem dyz se da poridit 20L kokosu za 90kc jinac pestuju v 5litrovym kvetniku a kazdej tejden prolejvam asi 2litrama ciste vody s 1ml peroxidu na litr tim to zbavim vsech usazenin a hnojim dal. s plisni nemam problem a myslim ze sem dycky vypestoval good model s dobrou gramazi
Jaggie
chtel bych se zeptat jsem tu novej a chtel bych se zeptat na rady a zajimalo by me jestli kdyz zasadim seminka do primo lesni kvalitni pudy s humusem jestli to staci ??? nebo se musi pridavat dalsi latky ???
thx1138
mozna hloupa otazka ale zeminu+perlit+biohumus promichat nebo nejakym zpusobem to navrstvit?
inVALIDa
promichat... vznikly by mista kde by byl jiny pomer slozek/zivin a kytce to nedela dobre
koli
cus lidi nakoupil jsem vermikompost ,agroperlit a ten kokosovej srac ,pak taky kristalon plod a kvet a strat a este jedno vzal jsem to pac se mi to libilo
agro NPK 11-7-7 rad bych vedel v jakym pomeru to mam smichat pls poradte
jaman
vidím , že podu si vyriešil , na ten krystalon nadávaju...
snark
koli
mmm dej 50 - 60 % kokosu - 30 - 40 % perlitu a cca 10 % vermikompostu - na startu dávej to NPK 11-7-7 - to je dobrej poměr - klidně až do přepnutí - pak si kup Alga bloom vod Plagronu
koli
dobra a to prepnuti to je az se tam zacnou tvorit kvety tak tomu nastavim akorat jinou dobu sviceni zejo?
fireant
Já mám substrát pro pokojové rostliny. Ten je na hovno, že jo???
snark
koli . viz faq
fireant - substrát na pokojový rostliny nemusí bejt nutně na hovno - akorát je větší pravděpodobnost že nebude sterilní a nebude mít srovnaný pH
fireant
Me prijde ze je malo vzdusna, jsou takovy maly kusy klacku. Ale doufam, ze se bude darit.
DjSimpson
ahojte.akurat sa chystam nieco vypestovat pod lampou potrebujem poradit.aku najlepsiu podu a ako dlho zo zaciatku svietit?dakujem...
paskvil
DjSimpson -Si to najdi je toho fura ja taky musim hledat ...
DjSimpson
diky za rady
DjSimpson
pomaly sa do toho pustim a snad prispejem potom aj nejakymi foteckami
DjSimpson
To Paskvil:Vies ako to chodi...Lenivost je lenivost...
Zelda.cz
Nevím jak Vy ale já beru lopatku+gumáky+igelitku=lesní hlína, a ta mi stačí bohatě
Sombl
to zelda.cz :)
Frutexx
Cus
Ja sem koupil taky ten substrat pro pokojovy rostliny a taky v nem mam takovy kousky kury a ja nevim ceho jeste.
Tak sem to namichal s piskem a perlitem trochu mno a stejne se mi to nezda - divne to absorbuje vodu - dlouho trva nez se vsakne a zavlazi substrat.
Takze nez budu presazovat do kvetinacu koupim naky vhodnejsi substrat napr. pro pelargonie.
Akorat teda nevim jestli nebude pro kytky spatne kdyz v blizkosti vyrustani korenu ze stonku bude substrat jineho slozeni (ten co ted mam v raselinaccich) oproti zbejvajicimu substratu v kvetniku (kam namicham pred presazenim jiny substrat) . . Mno snad ste me pochopili o co mi jde :)
Thx za radu
snark
neva
metalsodik
Máte někdo osvědčený postup na sterilizaci hlíny , tak na 50 litrů ,aby to šlo co nejjednodušeji provést????


Koupil jsem Royal a nevím jestli se mu dá věřit , někdo tu říkal že to není taky na 100%.
:rocket:
matko291
no metal jedine vypiect tu hlinu v trube
metalsodik
Jo jak ale nejmíň dlouho a nezničí se jiné prospěšné živiny ?
prodává se ještě nějaký prostředek , který se namíchá do hlíny pře pěstováním ale nevím co to udělá , ví o tom někdo něco ??
jak to děláte u vás ????????????????????
matko291
Metal ja mam tuto prisadu od Plagronu sice bola dost draha 400Kc 5L vrecko ale je to prisada do normalneho substratu a obsahuje tie najzakladnejsie ziviny na vyvoj rastlinky

link http://www.plagron.nl/2005/Plagron_.../supermix.shtml

a inac pecenie zemy v trube strasne sprdi :D :D :D
metalsodik
Já nechci žádné živiny , ale udělat preventivní zničení škůdců , a když ji uzavřu do nádoby tak smrdět nebude . Ale jak dlouho a jestli nezničím něco prospěšného. Co třeba mikrovlnka 10 minut ,nebude stačit ???
metalsodik
jak dlou ho to bylo v troubě ,na kilik stupňů a měřil jsi dosaženou teplotu v substrátu. Ja koupil ROyal Mix a v obalu jsou větrácí dírky ,takže sterilní to být nemusí,vůbec když je to skladováno v obchodě se vším možným. Dote trouby to dám aspoň na půl hodiny.
snark
lakladno - no jak v kterejch substrátech - v kokosech bejvá trichoderma - v Kilomixu od Atami je bakteriální kultura
metal - chce si to říct vo pytel přímo z palety ze skladu :D
Kačer
Zkoušel někdo úplně vzdušný substrát... např molitan polystirén rašelina dřevěné uhlí keramzit písek?
bigt
Ahoj mám otázku... Keramzit sa necháva na povrch alebo ho treba zmiešať zo zemou


citace:
Původní příspěvek od Dzek
to MUF

podle holandskych growers je idealni pomer

50% kokosove vlakno
50% keramzit

perlit muzes vynechat,

kokos krasne drzi vhlkost, uvolnuje ziviny a zaroven je schopen udrzet vetsi mnozstvi vzduchu nez Rockwool

keramzit jeste vic provzdusni a snizi schopnost substratu udrzet vodu

a pak uz jenom zalivas a hnojis a je to parada

:jumper:
snark
kačer
drcenej molitan se používá - v kombinaci s drcenym rw nebo grorox, perlitem apod, řek bych že se střídavejma úspěchama
polystyrén by se strašně vyplavoval nahoru - v životě sem neslyšel že by ho někdo používal
rašelina - zas tak vzdušnej substrát neni - je hodně kyselá takže se používá max jako přídavek do půdních substrátů - v hydru by strašně zasírala roztok
dřevěný uhlí - mmm taky sem o tom nikdy neslyšel - jestli myslíš takový to klasický u pumpy moc si ho jako substrát nedovedu představit - moc velký kusy - práší se z toho - je to moc lehký
keramzit se běžně používá - zadej to do hledání
písek - používá se občas na provzdušnění v půdních substrátech cca do podílu 10%
Deckardph
Tohle sem vyzkousel a je to vopravdu dobry neni to teda z moji hlavy je to prepsany vod Grower fanatika :D snad se nebude zlobit Substrát ala „Tajemství Šéf Kuchaře“:
1.*Substrát pro pokojové rostliny* 2x10l
2.Lignoce (drcený a lisovaný kokos) 1ks lisované kostky
3.Perlit 5l
4.Keramzit 5l
5.Vermikompost 2x1,5l
*-nekupujte výrobky fy.AGROcz (jsou infikovány
Sviluškami)!!!!!!
jo jeste dodatek ja sem to delal tak ze sem tohle vsecko promichal vcetne keramzitu a zbytek keramzitu sem dal na dno kvetinacu proto aby se dole nedelalo bahno a nehnili koreny coz je snad normalka
DjSimpson
to bigt:Keramzit kludne zmiesaj s hlinou ale neprehanaj to lebo dost odvadza vodu.ale zmiesaj ho s kokosovym vlaknom a mas problem vyrieseny.najlepsi pomer 50%kokos+50% keramzit.a potom hmojit,zalievat a tesit sa ... :
bigt
to DjSimpson: dik, dúfam že budem aj tešiť.
Zdar všem.
Který substrát mám koupit, abych nemusel nic přidávat míchat apod. Prostě jen nasypat do květináče a zasadit?
Předem dík.
metalsodik
Kup Royal Mix od Plagronu , stojí pytel asi 400-500 podle toho kde se k němu dostaneš a ani bys ho podle výrobce nemusel hnojit , není to ale ověřeno v praxi , aspoň nikde to tu nebylo testováno , je už i s perlitem.
bigt
problém-- presádzal som zo sadeničiek do kvetináčov... všetky sa chitili a začali rýchlo rásť. zrazu začali schnúť. sú zalievané 1x za deň prúdenie vzduchu je relatívne a je to pod 4 neonami pôda je kaktusový substrát
Zdar všem.
Zeptám se jinak.
Jaký substrát by jste mi doporučili aby splňoval tyto podmínky -
- nemusel bych do něj nic přidávat, jenom bych ho hodil do květináče a dal tam rostliny
- chci abych ten subrstrát mohl hnojit, takže nechci nějaký, který nemusím hnojit, ale, který má třeba živiny na takové 4 týdny, jak to normální subrstráty mají
- přijatelná cena
- dobré pH půdy
- rozumná cena
- snadná dostupnost.
Prostě jaký substrát mám koupit.
Dík moc
mr.poison
muj mix:::na 5l kvetniky..pouzivam zahrad.substrat,ale AB-MODREJ,je bez chem.konzervantu,pak pridam vermikompost,perlit,guano....myslim ze to je na stejne urovni jako kupovany substraty za tezky prachy..
pomer redeni:4l ABsubstrat.0.5lvermikompostu,na spicku guano a zbytek dosypu perlitem,dolu trochu keramzitu...
metalsodik
Pokud použiješ Substrát pro Pelargonie asi 50 % + 20 Pro sukulenty +10 kompost můžeš i vynechat a zbytek perlit tak nic nepokazíš, mám vyzkoušeno , hlavně od Agro , vše dezinfikovat v troubě.
Zdar lidi.
Chci to na InDoor.
Asi koupím substrát na pelargonie a pokojové rostliny, ten se dá v klidu sehnat.
A musím to vypéct v té troubě?
A když tak na jakou teplotu.
metalsodik
Pokud tam nedáš něco na provzdušnení , jako perlit a ten substrát pro sukulenty , který se prodává po 5 litrech , myslím , tak to nebude tak dobře propouštet vodu. Stačí dát ten pro Pelar. pro pokojové je už zbytečné tam dávat , jeden nebo druhý použít jako základ. A upéct je lepší , kdo měl někdy nějakou havěť , tak mi dá za pravdu.
Zdar všem.
Už to mám vykucené, koupím substrát pro pelargonie, perlit a kermazit.
Mám ten kermazit promíchat se vším dohromady, nebo ho enchat dole?
metalsodik
Myslíte ,že při sterilizaci provedené teplotou 200 stupnů zahynou všechny dobré bakterie , a jestli se dokážou zase časem vytvořit , nebo už hlína bude stát za prd ????
matko291
Being

najlepsi by bol taky substrat na ktory neplati zemska pritazlivost co by stal na mieste a aj drzal po kope aj bez kvetnaca a sam by sa premiestnil keby ti niekto nasiel fleka :D
ako sa mozes nieco taketo spitat povedz mi aky by mohol byt kladeny dokaz na specifikaciu hliny pri pestovani na stromoch
AEROCELL
Ten substrat neni zrovna najlepsi ale nemalo by sa tomu seminku nic stat...;)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma