Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 
Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to . - Klikni zde pro originální téma
colphan
Ano, nemam v plánu to solit extra davkama hnojiv...chtěl jsem prostě takový malý čistý balkonovy grow. každopádně ted vletim do growshopu a poptam se na substrat.buď koupím nějaký light a v květu hodím lehce hnojky, nebo už trochu "osoleny" substrát ( tam mam strach že to v té hlíně spalim, neboť tam dávám čerstvě vyklicene semena)
frek
colphan: Neboj, ze zakoupeného substrátu se Ti kytičky určitě nespálí. :)

Mr.Sordo: Já měl 2x po sobě svilušky ze substrtů od Plagronu z G shopu v Bořivojce, zatím co obyč. kompost, nebo hlína ze hahrádky byly bez problému.

Hodně štěstí přeji. :)
frek
Rád bych se s Vámi podlělil o moji (špatnou) zkušenost se zeminou od firmy Bloomate.

Vy, co čtete magazín legalizaci, jste si jiště všimli reklam, na tyto substráty. Vypadalo to jako levnější varianta Plagronu, tak jsem neváhal a na letošní out jsem zakoupil dva pytle PROFI MIX LIGHT. Na už po načnutí pytle na mě bafla taková světle hnědá hlína s né moc výraznou vůní. U plagronu mi tam vadil občasný výskyt klacíků, ale tady to bylo mnohem horší. byly tu zbytky nerozloženého rašeliníku. Ano, ono to nevadí, aspoň je vidět, že je to z rašeliny, ale problém byl v tom, že tyto hroudy tvoří asi tak 10-12% obejmu pytle! A některné z nich byly veliké, jako dětské pěsti, což není adekvátní.

To, co jsem psal před tím je nic optoti tomu, co následovalo. Jako každý rok mám pár kytek, rajčata a chilly. Kytkám tento substrát nevadí, rajčatům taktéž ne. Horší je to u papriček. Někdy v květnu se mi na zeleni objevily svilušky. Mám je každým rokem, tak jsem rozdělal nisorun a pocákal je. Jenže za pár dní mi papričky přestalý růst, listy začaly schnout od špičky a opadávat. Boční větvičky se měnily na takové pahýlky. A všechny listy co neopadaly, se zkroutily. Samozřejmě veškeré květy upadly, snad kromě 4 papriček. Měl jsem podezření, že to bylo tím postřikem. Jenže to už mi rostly nové papričky, které jsem neoštřoval (byly sázeny o 40 dní později). No a včera koukám, že se opět kroutí listy, upadávají květy a nerostou. Ještě předesílám, že jsem je měl na dvou různých místech.
Dedukcí jsem si vyvodil, co všechno měli papričky společného. Sluníčko a...a substrát, ve kterém byly.

Takže kdo chce pěstovat chilly, ať v žádném případě nepoužívá tento substrát!!!!
Ničemu jinému ale nevadí.

Až se vrátim z dovolený, dám sem fotky.
Kmotr007
Zdravíčko pěstitelé,
měl bych takový dotaz koupil jsem 50l zahradnického substrátu aktivní s humusem a krystalon na 6 týdnů + 20l natura/ bylinková zahrádka + pelagronie + balkonove kvetiny 20l ale je toho pulka, takze 10l.

Chci to namíchat vsechno vysypat do jednoho kybla a pak to dat do 5,7l kvetinacu.. a chtel bych se zeptat jestli je to dobra volba, mam 20 kytek.

Dekuji
P.S: specha, uz mam vse nachystane jen dat kytky do boxu..

zahradnickym substrátem jsem chtel usetrit jsem pouhy student a neni dost vynanci, zacinam 1 sklizen.

Edit:bohuzel nemam Ph metr, budu ho mit az za par dni.Zitra zkusim sehnat alespon ph papirky
Kmotr007
tak jsem to smichal.. bohuzel mi nevyslo na vsechny kvetinace, naplnil jsem jen 14/20 :( Muzete mi poradit neco levnyho na zbytek kvetinacu? nejakou smes, klidne i se zahradnickym substratem, cetl jsem nekde, ze bych to mel promichat perlitem nebo piskem, pelargonii nebo agroperlit .. budu rad za vsechny rady :)
Kmotr007
tak jsem koupil 75 zahradnickeho substrátu s aktivnim humusem a na 6 tydnu s hnojivem krystalovem + perlit + keramzit.. muzete mi rict jak to mam namichat? dekuji :)
emkone
čaute ja som dnes zasadil svoj prvý AF purple a dal som do kvetináča pôdu kde rástla žihlava (kopriva) urobil som dobre alebo nie ? semienko som dal asi 3 cm pod povrch a prelial vodou a nechal od spodku vytiecť
sWei
ted si sázel? Trochu pozdě a semínko jsi dal takhle hluboko proč? Většínou se dává tak půl cm pod povrch ..... ted už nemá cenu nic sázet a AFka už vůbec ne když je takhle vlhko
breakbeat
substráty ktery koupite v zahradnictvi vetsinou stojej za hovno, z vlastni zkusenosti doporucuju plagron growmix , je predhnojenej akorat na 2-3 tydny, tudiz nemusim vubec resit rustovy hnojiva
Whiskey_777
V každém případě kontrolujte datum balení......
Doba trvanlivosti je až 3 roky...
Whiskey_777
Od jedné české značky substrátů jde koupit i profi substrát, není drahý a při balení je kontrolováno jak ph. tak i EC..... má 250L je balený v kostce.
Jajabings
zdravim, chci se zeptat. zahradnický substrát s perlitem projetej pod 400w v indooru. Dá se to pouzit v outdooru? (hlína bude v dírách tak měsic před vysazením kytek venku) Takže by to deště eště trochu proplachli. Vubec nvm jen se ptám:) dik
Balon
citace:
Původní příspěvek od Jajabings
zdravim, chci se zeptat. zahradnický substrát s perlitem projetej pod 400w v indooru. Dá se to pouzit v outdooru? (hlína bude v dírách tak měsic před vysazením kytek venku) Takže by to deště eště trochu proplachli. Vubec nvm jen se ptám:) dik


jasně že to jde. odstraň nějaký kořeny a bude v pohodě...
Jajabings
citace:
Původní příspěvek od Balon


jasně že to jde. odstraň nějaký kořeny a bude v pohodě...


To je jasnačka, celý se to přebere:) parada dík
asusk73s
Zdravíčko všem přítomným.
Chci se zeptat ohledně substrátu, mám odzkoušený Canna Tera Profesional Plus, který mne bohužel zklamal, kvalita šla dolů. Tudíž si chci namíchat substrát sám, četl jsem tady vaše názory a rady a chci slyšet názory na můj nápad.
Nechci jet úplně čistý soil, proto mě napadlo smíchat hlínu s kokosem 1:1. Samozřejmě smíchat s perlitem a na dno keramzit.
Myslím si, že tato kombinace může být ideální pro holky když si spojím vlastnosti kokosu a klasické hlíny.
Prosím zkušenější o názory!!! Díky všem! :)

Mějte se a smějte se ;-)
Ono
Asusk73s, kombináciou hliny a kokosu v pomere 1:1 nič nepokazíš. Skúsenosť mám so zmiešaním Plagron Royalmix s obyčajným kokosom a všetko OK. Akurát odporúčam pridať Trichodermu, ak ju kokos alebo rašelinový substrát nemá.:bandit:
asusk73s
citace:
Původní příspěvek od Ono
Asusk73s, kombináciou hliny a kokosu v pomere 1:1 nič nepokazíš. Skúsenosť mám so zmiešaním Plagron Royalmix s obyčajným kokosom a všetko OK. Akurát odporúčam pridať Trichodermu, ak ju kokos alebo rašelinový substrát nemá.:bandit:


Díky moc za radu. Kolik té trichodermy mám koupit Na 100 litrů hlíny a kde nejlépe? Mám arsenal hnojiv od Atami B'Cuzz tak budu kupovat kokos od Atami a hlínu Atami Kilomix.
Ještě jednou díky za odpověď. Můžu tam dát ještě tak 10 litrů perlitu že? Nebude toho zbytečně moc?
Ono
Asusk73s, nemáš za čo.;) Trichodermu používam v práškovej forme od General Hydroponics. Dávkuje sa 1 g na 10 l zálievky. Takýmto roztokom stačí zavlažiť pôdu napr. na začiatku kvetovej fázy. Životnosť trichodermy v substráte sa uvádza 6 - 8 týždňov, takže netreba ju aplikovať dvakrát.

Myslím si, že kokos od Atami trichodermu už obsahovať bude, no pokiaľ si chceš byť istý jej prítomnosťou, tak ju dodaj extra tak, ako som písal vyššie. Netreba ju pridávať vtedy, kým substrát ešte nie je prerastený koreňmi. Nepridávam trichodermu zamiešaním do pôdy v práškovom stave. Myslím, že lepšie sa v substráte a hlavne na koreňoch udrží, pokiaľ je aplikovaná v zálievke. Trichodermu zoženieš v growshopoch. Isto ju budú mať aj tam, kde si kúpil arzenál od Atami.:)

K tomu perlitu napíšem asi toľko, že do hotových substrátov ho už nepridávam. Verím slovám výrobcov substrátov o ich vhodnom zložení zmesí, preto ho nechcem narúšať. Keď už pridáš do rašelinového substrátu kokos, netreba pridávať ešte aj perlit. Ale na druhej strane ak sa s tým chceš vyhrať, tak nič tým nepokazíš. Iba to nie je potrebné.:) Ak ťa ešte niečo zaujíma, pokojne sa pýtaj...
Dr_paradox69
to asus:souhlas s onem...trichodermu urcite,taky vetsinou pouzivam od ghe,a muzu rict ze je to sto a jedna,bez a s ni...ja davam na spicku noze,kdyz vysazuju klon do finalniho kvetniku,do jamky na dno...a pak po par dnech s tou zalivkou,az se koreny trocha rozjedou...nekdo tu psal bacha na to at tam toho nedas moc prej koreny projedou skrz kvetinac a uz pak nemaji co zrat a kytka de do kytek...
asusk73s
citace:
Původní příspěvek od Ono
Asusk73s, nemáš za čo.;) Trichodermu používam v práškovej forme od General Hydroponics. Dávkuje sa 1 g na 10 l zálievky. Takýmto roztokom stačí zavlažiť pôdu napr. na začiatku kvetovej fázy. Životnosť trichodermy v substráte sa uvádza 6 - 8 týždňov, takže netreba ju aplikovať dvakrát.

Myslím si, že kokos od Atami trichodermu už obsahovať bude, no pokiaľ si chceš byť istý jej prítomnosťou, tak ju dodaj extra tak, ako som písal vyššie. Netreba ju pridávať vtedy, kým substrát ešte nie je prerastený koreňmi. Nepridávam trichodermu zamiešaním do pôdy v práškovom stave. Myslím, že lepšie sa v substráte a hlavne na koreňoch udrží, pokiaľ je aplikovaná v zálievke. Trichodermu zoženieš v growshopoch. Isto ju budú mať aj tam, kde si kúpil arzenál od Atami.:)

K tomu perlitu napíšem asi toľko, že do hotových substrátov ho už nepridávam. Verím slovám výrobcov substrátov o ich vhodnom zložení zmesí, preto ho nechcem narúšať. Keď už pridáš do rašelinového substrátu kokos, netreba pridávať ešte aj perlit. Ale na druhej strane ak sa s tým chceš vyhrať, tak nič tým nepokazíš. Iba to nie je potrebné.:) Ak ťa ešte niečo zaujíma, pokojne sa pýtaj...


Poptám se určitě na trichodermu a koupím ji tak či tak, jak velké balení mi bude stačit? 25Gramů? Nemohu vygooglit nikde složení Coco substrátu od Atami, takže jistota bude ji tam dát v zálivce. Ohledně toho perlitu, i když dávám kokos ke hlíně, tak ho tam přeci trochu dám (nejspíš do 10 litrů). Chci se zeptat hlavně na zalévání. Když budu mít hlínu s kokosem 1:1, změní se razantně cyklus zalévání? Je mi jasné, že to bude o něčem jiném než čistá hlína. Můžeš mi říct svoji zkušenost se zálivkou v takovém substrátu? Jinak Karma Ti už přiletěla, jsem rád za takové rady!
Dr_paradox69
jestli muzu odpovim ti tez...stacit ti na jendo kolo bude urcite i tech 10g...davas to jen do jedne zalivky...kokos s hlinou zalivam jednou za dva az tri dny,v pokrocilejsim stadiu(kolem 30 dne),delam dvojitou zalivku parkrat...to vysycha 4-5 dni podle teplot v boxu...mam kvetinace 6,5 a zalivam 3,5(7) deci na kvetinac...
asusk73s
citace:
Původní příspěvek od Dr_paradox69
jestli muzu odpovim ti tez...stacit ti na jendo kolo bude urcite i tech 10g...davas to jen do jedne zalivky...kokos s hlinou zalivam jednou za dva az tri dny,v pokrocilejsim stadiu(kolem 30 dne),delam dvojitou zalivku parkrat...to vysycha 4-5 dni podle teplot v boxu...mam kvetinace 6,5 a zalivam 3,5(7) deci na kvetinac...



Díky moc. Mám 11 litrové květináče, takže tam toho budu dávat víc a jak jsi spokojen s kokosem a hlínou? Dáváš i perlit nebo ještě něco kromě té trichodermy? Dík moc za odpověď a karma je tvoje.
Dr_paradox69
hej spokojenej sem docela,vysycha to pomerne dobre(a to mam teploty ted 22/18,perlit v tom nemam,jenom light mix a kokos a trocha pisku,ale ten se postupne za tech x kol co sem v tom odjel,vyplavil...kvetinace maji dole festovni diry takze plastova sitka(neco jak perlinka)neni spatna na dno,na tom mam asi 3 cm keramzitu,pak ten mix...hlavne ze startu ty jedenactilitraky neprelej,pac maly kytky ti to nevycucnou takovej objem...
asusk73s
citace:
Původní příspěvek od Dr_paradox69
hej spokojenej sem docela,vysycha to pomerne dobre(a to mam teploty ted 22/18,perlit v tom nemam,jenom light mix a kokos a trocha pisku,ale ten se postupne za tech x kol co sem v tom odjel,vyplavil...kvetinace maji dole festovni diry takze plastova sitka(neco jak perlinka)neni spatna na dno,na tom mam asi 3 cm keramzitu,pak ten mix...hlavne ze startu ty jedenactilitraky neprelej,pac maly kytky ti to nevycucnou takovej objem...


Já mívám teploty 25-28/22-23. Jaký máš písek?Myslím zrnitost a jestli nemáš třeba křemičitý. Jakou má písek vlastně vlastnost? Už si nemohu vzpomenout. Ten perlit provzdušňuje, ale to kokos taky vlastně. Jako nebude problém tam dát i písek i perlit. Jasně to vím, že malé holky nepijou tolik. Postupně přidávám množství vody a suchost substrátu zkouším prstem a hmotností květináče. Keramzit je samozřejmostí na dno květináče. Já místo Light Mixu budu nabírat Atami Kilomix a kokos od Atami. Sám jsem zvědav.
Dr_paradox69
no pisek kremicitej,funkce asi jak ten perlit,jemnej byl jak hajzl,jinej sem nemel...rikam dost se vyplavilo aji pres tu sitovinu co mam na dnech...uz bych ho tma asi znova ani nedaval...
asusk73s
To Dr. Paradox69

Aha..Tak to já tam dám tak 10 litrů perlitu a nejspíš bude hotovo...I když nevím jestli to není málo na 100 litrů substrátu...Ale zase na druhou stranu, kokos má podobné vlastnosti...
Ono
Čau. Bude stačiť aj 10 g balenie, z ktorého sa dá pripraviť až 100 l zálievky trichodermou. Takže to vystačí na niekoľko kôl, keďže zaliať stačí iba raz za kolo.
Pridaním 10 l perlitu do 100 l substrátu navýšiš o niečo ľahkosť substrátu, ale nie nejako výrazne. To by ho tam muselo byť pridaného viac. Ale to už by som nedával kokos. Každopádne perlit aj kokos slúžia pri pridávaní do rašelinových substrátov ako prevzdušňovadlo. Aj v samotnom kokose veľmi rýchlo rastú korene, no je nutné pridávať viac živín.
Ak by som mal číselne vyjadriť frekvenciu zálievky podľa substrátu, tak by som povedal, že rašelina = 1; rašelina/kokos = 1,5; kokos = 2. Za čísla sa dá dosadiť rôzna premenná, napr. častosť zálievky alebo rýchlosť vysychania. Ale to som sa len na chvíľu zahral na :einstein:. Stručne napísané, kokos vysychá rýchlejšie. To však zase nemusí byť vždy plus, pretože v istých podmienkach alebo v istých fázach životného cyklu rastliny príde vhod vyššia schopnosť rašelinových substrátov zadržiavať vodu. Hlavne teda v kvetovej fáze. Naopak, na začiatku rastu rastlín je lepšia vzdušná pôda.
No chce to hlavne prispôsobiť substrát svojim podmienkam (teploda, vlhkosť vzduchu, vzdialenosť svetla, sila ofuku rastlín a pod.) a nárokom na výživu - či budeš hnojiť organicky, minerálne alebo použiješ syntetické hnojivá. Keď už ale volíš typ hnojiva, treba sa pozrieť na substrát a odraziť sa aj od jeho EC. Kokos má napr. takmer nulový obsah živín, preto je vhodné použiť preň určené hnojivá. Rastlinky v ňom musíš živiť od začiatku rastu, zato napr. v predhnojenom rašelinovom substráte nemusíš počas rastovej fázy hnojiť vôbec.
Pôvodne som chcel byť stručný, ale ako obvykle, prúd myšlienok ma ovládol. Stručná odpoveď na tvoju otázku, či sa razantne zmení cyklus zalievania, je: nie, razantne sa nezmení cyklus zalievania.:)

Rastlinky najskôr zakoreň v malých kvetináčikoch, neskôr presaď do väčších a nakoniec do 11 l kvetináčov. To všetko počas rastovej fázy. Rastliny budú rásť rýchlejšie a eliminuješ problémy s preliatím alebo presušením substrátu vo veľkom kvetináči, pokiaľ by došlo k výkyvu z optimálnych podmienok.:chef:

citace:
Původní příspěvek od asusk73s


Poptám se určitě na trichodermu a koupím ji tak či tak, jak velké balení mi bude stačit? 25Gramů? Nemohu vygooglit nikde složení Coco substrátu od Atami, takže jistota bude ji tam dát v zálivce. Ohledně toho perlitu, i když dávám kokos ke hlíně, tak ho tam přeci trochu dám (nejspíš do 10 litrů). Chci se zeptat hlavně na zalévání. Když budu mít hlínu s kokosem 1:1, změní se razantně cyklus zalévání? Je mi jasné, že to bude o něčem jiném než čistá hlína. Můžeš mi říct svoji zkušenost se zálivkou v takovém substrátu? Jinak Karma Ti už přiletěla, jsem rád za takové rady!
:chef: :chef:
asusk73s
Pro Ono:

Díky moc za pořádné vysvětlení..Podmínky mám myslím dobré. Vlhkost vzduchu si reguluju (zvlhčovačka 5 komorová), ofuky jsou samozřejmost, vzdálenost světla mám vyzkoušenou. Maximálně jsem měl fakt 30 stupňů, takže žádný extrém. Navíc mám box v pokoji, kde furt můžu větrat. Udělám to nejspíš tak, že smíchám kokos s vysoce prohnojeným substrátem a na spodek květináče keramzit, k tomu budu hnojit docela bohatým arsenalem od B'Cuzz. A+B, ROOT hnojku+ na začátku dávám jen Nitrozyme. Dále Soil Booster,Bloom hnojku,Bloombastic a do zálohy mám Blossom Builder a na závěr Final Solution. Základní hnojivo je biominerální. Takže i když budu mít vysoce prohnojený substrát Atami Kilomix (Obsahuje wormhumus (odpad z kalifornských žížal), guano, vápník a mnoho dalších pozitivních organických látek.) tak ten kokos budu mít čím dokrmovat když bude smíchaný s hlínou :-) Mi jde hlavně o to, že mi samotná hlína přijde moc těžká a mám pocit, že holky potřebují trochu něco jiného. Teď když to namíchám, tak to bude perfektně vzdušné a bude to úplně o něčem jiném. Co se týče trichodermy, tak tu koupím a dám ji teda do jedné zálivky. A kdy nejlépe? Ve které fázi? U růstu jak vyjedou kořeny? Nebo v květu? Poraď mi prosím Tě...Díky moc!!! ;) ;) ;)
Ono
Asusk73s, daj spravidla na svoj pocit, urobíš tak najlepšie. Ak sa ti zdá samotná hlina príliš ťažká, neváhaj a miešaj ju s kokosom. Časom sám uvidíš, či budeš naďalej substrát mixovať, alebo zvolíš čistú hlinu, prípadne kokos. Chce to skúšať...:)

Trichodermu odporúčam pridať do zálievky v dobe, kedy už rastliny majú vyvinutý slušný koreňový bal, čiže spravidla na začiatku kvetovej fázy. To zhodou okolností korešponduje aj s uvádzanými 6-8mi týždňami pôsobenia trichodermy na koreňoch. Takže do konca cyklu máš pokoj. To je moje odporúčanie, no rád sa dozviem skúsenosti aj ostatných growerov.:bandit:
Igelitka
Zdravim. Chcem sa spitat ci mam kupit substrat uz s pridanim hnojivom, alebo bez hnojiva? ak s hnojivom, tak nebude vadit ak do teho budem pri zalievani davat BioBizz arzenal (okrem BioBizz Alg-A-Mic)? Alebo je lepsie kupit bez hnojiva a prikupit si Plagron Mega worm? ci kludne aj vsetko naraz? Bojim sa toho aby sa mi rastlinky nespalili tim, ze ich prehnojim...
jackson
Čo si myslíte o tomto?
100l záhradníckeho substrátu
100l černozeme
10l perlitu
asi 2-3 kg konského granulovaného hnoja z Hoštíc
2-3 kg guána (tu som si není istý... je to domáce a nie kupované guáno tak neviem.. ak ma niekto skúsenosti prosím napíšte :dunno: )
5l keramzitu
plán je taký aby som celú sezonu nemusel prihnojovať, prípadne iba tým guánom na kvet ktorého mám 15kg
pofičí to?
jackhoror
citace:
Původní příspěvek od jackson
Čo si myslíte o tomto?
100l záhradníckeho substrátu
100l černozeme
10l perlitu
asi 2-3 kg konského granulovaného hnoja z Hoštíc
2-3 kg guána (tu som si není istý... je to domáce a nie kupované guáno tak neviem.. ak ma niekto skúsenosti prosím napíšte :dunno: )
5l keramzitu
plán je taký aby som celú sezonu nemusel prihnojovať, prípadne iba tým guánom na kvet ktorého mám 15kg
pofičí to?


čau
mě přijde, že 5l keramzitu se v tom ztratí - nech si ho radši na dno květináče při předpěstování ,-) jinak černozem 1:1 se zahradnickým to bude celkem silný samo o sobě, a možná trochu kyselý . uvidíš , míchej to postupně třeba jen polovinu černozemě, a změř si ph o koukni jak to sákne, a podle toho si to upravuj. můžeš vynechat domácí guano . spíš bych popřemýšlel o guano granulích na fosfor, ale hlavně bych tam přidal nějakou složku na provzdušnění (30% kokosu? na out nemusí být značkovej stačí slisovanej ale je s tím sraní namáčet ... perlit, ale i keramzit taky můžeš)

citace:
Původní příspěvek od Igelitka
Zdravim. Chcem sa spitat ci mam kupit substrat uz s pridanim hnojivom, alebo bez hnojiva? ak s hnojivom, tak nebude vadit ak do teho budem pri zalievani davat BioBizz arzenal (okrem BioBizz Alg-A-Mic)? Alebo je lepsie kupit bez hnojiva a prikupit si Plagron Mega worm? ci kludne aj vsetko naraz? Bojim sa toho aby sa mi rastlinky nespalili tim, ze ich prehnojim...


tak u substrátu předhnojenýho začneš hnojit později cca po dvou měsících (záleží na intenzitě světla - míry fotosyntézy - míry nenažranosti kytek)...a u slabšího doporučuju nejlíp přimíchat vermikompost místo drahýho plagronu (anebo vermesfluid tj tekutej vermikompost)...

citace:
Původní příspěvek od Ono
Asusk73s, daj spravidla na svoj pocit, urobíš tak najlepšie. Ak sa ti zdá samotná hlina príliš ťažká, neváhaj a miešaj ju s kokosom. Časom sám uvidíš, či budeš naďalej substrát mixovať, alebo zvolíš čistú hlinu, prípadne kokos. Chce to skúšať...:)


přesně !
!ZAU!
Ani bych nerekl ze je srani s kokosem.Delal sem to tak, ze sem ho kladivem rozdrtil na mensi kusy.A ty sem pak hodil treba tejden pred sazenim a on sam si nabral vlhkost.Stacil jeden dest.Ja sem na out pouzival gran. NPK a konskej hnuj vse sem koupil v obi .A je pravda ze se ten perlit a keramzit ztrati.Lepsi na provzdusneni je fakt ten kokos.Kupoval jsem ho ve zverimexu za 40kc 10L.Ale zase na druhou stranu zalezi kolik pojedes kytek.Ono je neco jineho udelat pole 3x3m kde das hodne kytek nebo pojedes treba 10 kytek.Kde se vyplati vykopat diry.Ve velkem se to ztrati.Ale v dirach by nemuselo.
jackson
Dík za odpoveď.
Ten kokos myslíte takéto brikety?
http://www.growland.sk/sk/detail/co...va-briketa-11-l
Koľko by som ich asi potreboval na tých +- 200l?
!ZAU!
Kolem 18. A tenhle ma v sobe jeste trichodermu coz je velky plus.Tenhle kokos bude asi o dost lepsi nez ten co sem kupoval ja.A je za super cenu
jackhoror
osobně vidím řekněme čtvrtinu kokosu, jako dobrej kompromis
jackson
takže ak tomu správne rozumiem, z toho growshopu si objednám 5 týchto brikiet, čo bude približne 55 litrov... potom to nalámať a vmiešať tak ako to je alebo to aj namočiť? thx za odpoveď
edit/ ešte k tomu guánu... keď už ho mám 15 kg rád by som ho využil, koľko ho asi vmiešať?
asusk73s
Zdravíčko všem, vidím, že se diskuze rozjela. Tak jsem po rozmýšlení koupil 50L kokosového substrátu od ATAMI a hlínu od stejné značky (Kilomix). Už jen ta vůně té hlíny mě příjemně překvapuje, jaký má nádech a to jsem ji ani nerozbalil. Vypadá to moc dobře, trichodermu budu kupovat a keramzit zítra na spodek jako drenáž. Teď trochu vylepšuji ventilaci, protože jsem si koupil regulátor otáček s termostatem, abych mohl ovládat odtah, protože když jel vkuse tak moje 5. membránová zvlhčovačka byla k ničemu. Teď budou mít holky pořádné tropické podnebí.. 30°C pořádná vlhkost, kvalitní hlína a bohatá zálivka. Holky už vylézají z Jiffy tablet v mini skleníčku (10x Mazar od Dutch Passion). ;)
Betto Sulliven
Čao lidi. Nevím zda to tu už je,ale pročetl jsem toho dost a odpověd jsem nenašel...
Takže,dá se pěstovat v syntetickém rockwoolu,co se používá na stavbách? Či je pěst možný jen v přírodní minerální vlně...?? Podle mě je to asi jedno. Poradte dík.
!ZAU!
Ten stavebni.bude urcite chem.nicim napustenej.Proti plisnim atd.
teomax
Blbej dotaz, sice jsem si uz X-krat cetl, ze se to nedoporucuje, ale jak na idealni recyklaci substratu? (nejde me ani tak o prachy, ale o lenost a cas, preci jenom vymenit 6x25l v 4 patre bez vytahu je opruz-:)

Vyhodim tu hlavni korenovou cast z predchozi sklizne a na doplneni pouzit humus nebo kompost?
Jinak tam planuju dosypat jeste keramzit, skorapky a promixovat to se slepicincema nebo guanem.....
z31n4r
teomax - slepičince v paneláku? To je mazec. radši zkus čistej keramzit.
teomax
citace:
Původní příspěvek od z31n4r
teomax - slepičince v paneláku? To je mazec. radši zkus čistej keramzit.



no na terase. co jsem hnojil minulej rok tekutejma slepicincema, tak skoro vubec nesmrdelo.
Alpinestars
Zdar lidi, mam pro vas hodne stupidni dotaz, tuto sezonu hodlam pestovat v lese, bydlim na vesnici takze flek no problem, no neni to uplne vlese spis taky smiseny les kde je ve mozne, mam dobre misto ale lamu si hlavu, myslite ze kdyz treba vykopu jamy 30l do toho dam substrat napr light mix, ale nebudu tam davat hned kytky, jakoze 4 tydny priklad nez predpestuju v kvetinaccich malych tak muzu do tech mych jam dat substrat uz ? ja to myslim tak ze pokud se ty ziviny nebo co nic nestanu vite jak to myslim, hodim do jam substrat a za 4 tydny napr tam hodim sazenicky? Tudiz uz to budu mit pripravene a jen prijdu a hodim tam kytky, sory za prodlouzeni ale nwm jak jinak to vysvetlit, dik za odpoved, nemuzu si dovolit mit doma hlinu tak proto tento stupidni dotaz.
Mr.Sordo
Jo,uplně v klidu,je to možná i lepší.
Pořádně to zalej,jak tam budeš sypat tu hlínu!
alpine
V lese je dobre pridat kolem kytek trochu vapna,ted je pomalu vhodny cas. Loni jsem na tri kytky vapno nedal,tri samci,stejna semena o kus dal,ale s vapnem,tri holky. Mozna nahoda. Jeste stradam celou zimu z vysavace chlupy z kocky,kterou mam doma,rozhazim kolem a zadny problem se zveri. At se dari.
MildaSs
Zdravím, chci se zeptat, jaký máte názor na univerzální substrát z penny(jel jsem v něm minulý rok ve skleníku..a je to taková půda i s rašelinou, takže jsem nemusel dávat ani keramzit a šlo to v něm krásně). Tenhle rok bych to viděl asi tak, že bych vykopal díru, do spodu dal kravský hnůj a na to tuto zeminu. Co na to říkáte?
UNIVERZÁLNÍ SUBSTRÁT*
20 l | s vysokým obsahem
organických látek |
pro pěstování
okrasných rostlin |
vhodný i pro
pěstování v truhlících
nebo mobilní zeleň
v kontejnerech.
chuta
čus, potřeboval bych poradit :) mám zahradu která vede podél betonového plotu a ve vzdálenosti cca 2 metry podél plotku je stále mokrá hlina , když více prší tak je to tam fest podmočené a to já nechcu :) tak se ptám co do hliny přimýchat ? něco za rozumnou cenu. ... díky
celek
citace:
Původní příspěvek od chuta
čus, potřeboval bych poradit :) mám zahradu která vede podél betonového plotu a ve vzdálenosti cca 2 metry podél plotku je stále mokrá hlina , když více prší tak je to tam fest podmočené a to já nechcu :) tak se ptám co do hliny přimýchat ? něco za rozumnou cenu. ... díky


To vypadá na pěknou makačku, vykopat do hloubky hlínu, nasypat štěrk s pískem, položit a vyspádovat drenážní trubky ať má přebytečná voda kam odtýkat,opět zasypat hrubším štěrkem a pak tam navozit dobrou zeminu a můžeš zkusit zasadit...
chuta
nechci to najednou ?) stačí tam když při každém rytí něco přimíchám ale písek nebo štěrk :( a myslíš že tam budou potřeba ty trubky? přece když tam dám štěrk tak voda proteče skrze něj a hlinu níže a tam už me nebude vadit
bruno.kudrna
citace:
Původní příspěvek od chuta
nechci to najednou ?) stačí tam když při každém rytí něco přimíchám ale písek nebo štěrk :( a myslíš že tam budou potřeba ty trubky? přece když tam dám štěrk tak voda proteče skrze něj a hlinu níže a tam už me nebude vadit


Zdravím
Kup si květináče zahrab je do země naplň vlastním substrátem a hotovo.Než se s tím přerývat,pískovat,štěrkovat a kdoví co eště s nevalným výsledkem...nevím no...
Zdárek:sun:
chuta
dobrá rada,ale si trošku nerozumíme :( je to zahrada to znamená že jí chci normálně traktorem orat :) není to jen na ganju ,ale i na nějakou dobrou zeleninku :)
PeeKay
Záleží na podkladu, pokud stojíš na tvrdém jílu, kde voda prostě neodtéká, tak to bez drenážního odtoku pryč nepůjde... Ikdyž to zasypeš štěrkem, keramzitem, či čímkoli jiným, tak budeš mít kořeny stále ve vodě...
celek
Míň náročnější je už způsob jak psal bruno.kudrna, nějaké kontejnery a navíc upevněné v konstrukci nad zemí. (Nebo položený na vytvořených, jakoby velkých krtincích,kde kolem nich vede vykopaná stroužka pro odvod nadbytečné vody.) (Trochu podobně jak řádky brambor.) Jó,pokud by na podmáčenou půdu zafungovalo zapravení pár desítek kg. silikagelu, tak je vyhráno,což? :-)
Frutexx
Ahoj kluci tohle jsem vymyslel na letosek pro automaty :) budu toho delat 200l ...
50l zahradni substrat floria s mykorhyzou
50l kompost
50l keramzit 8-16mm (rozdrceny)
25l kokos s trichodermou
25l perlit
Dolomitický vapenec 5kg
Hosticke guáno 1kg
... s tim guanem a dolomitem jeste nevim kolik...
naky navrhy na zlepseni ci rada cim to vylepsit :) diky
frek
citace:
Původní příspěvek od Frutexx
Ahoj kluci tohle jsem vymyslel na letosek pro automaty :) budu toho delat 200l ...
50l zahradni substrat floria s mykorhyzou
50l kompost
50l keramzit 8-16mm (rozdrceny)
25l kokos s trichodermou
25l perlit
Dolomitický vapenec 5kg
Hosticke guáno 1kg
... s tim guanem a dolomitem jeste nevim kolik...
naky navrhy na zlepseni ci rada cim to vylepsit :) diky


Čau,

Určitě dej méňě keramzitu. Nebo ještě llépe, dej tak 35l perlitu a na keramzit se vykašli... A Dolomitický vápenec se primárně používá na zvýšení pH, sekundárně na hnojení (vápník + hořčík). 5 kilo je neuvěřitelně velký množství. Asi by jsi tím ty kytky přinejmenším zmrzačil... Kompost má pH dobrý, floria taky. Toho dolomitu tam dej maximálně pár deka. Raději kup o pytel zeminy navíc, nebo přihoď pár lopat kompostu. :)

Pokud se v něčem mejlym, Opravte mě :D

frek
Frutexx
takze muzu nahradit keramzit (ten pouziju na drenaz) - 25l perlitu navic a 25l kokosu navic anebo radsi prikoupit ten kompost??? .... ... samozrejme toho dolomitu tam dam tak zahradnickou lopaticku max. dve lopaticky .... mam rad substrat tak kolem PH6.... zajimalo by me spis co si myslite o tom hostickym guanu :DDD mate s tim n ekdo nejakou zkusenost??
edit1: jeste me napada zakomponovat pisek ...
edit2:ten kokos bych si predstavoval tento http://www.keramzitgrow.cz/detail/s...remium-50l-3080
weex
zdravím, chystám sa na outdoorovu sezónu. viete mi poradit, či je dobrá hlina na out biobizz light mix ? chystam 25litrove kvetináče zakopané do zeme. :)
getzz
No ten je samozřejmě super, nevím co pojedeš, ale tomu plevelu je to stejně vcelku fuk, akorát ten lightmix má nízký obsah veškerých živin, aproto je třeba zajišťovat přísun žrádla externě, prvky, enzymy atd, co já vím... Proč ses rozhodl zrovna pro totok? Já bych v zájmu pohodlí svého i jejich, zebral vhodný substrat podle ph odlehčil perlitem a maš měsíc pohodu...
weex
citace:
Původní příspěvek od getzz
No ten je samozřejmě super, nevím co pojedeš, ale tomu plevelu je to stejně vcelku fuk, akorát ten lightmix má nízký obsah veškerých živin, aproto je třeba zajišťovat přísun žrádla externě, prvky, enzymy atd, co já vím... Proč ses rozhodl zrovna pro totok? Já bych v zájmu pohodlí svého i jejich, zebral vhodný substrat podle ph odlehčil perlitem a maš měsíc pohodu...

práve preto by som rád kupil hotovu zeminu, lebo cena toho mixu je celkom fajn a je rovno namiešaný, teda je tam perlit, vermikompost + je predhnojený na prvé fázy života. hnojky plánujem kupovať určite, tak snad to porastie :)
Frutexx
takze nakonec to smicham z tohoto :)
je tam kompost, zahradnickej subsstrat, raselina, cocos substrat, keramzit, perlit, vapnity dolomit, guano, pisek ...
ps. ta fotka hrozna teda :P
Frutexx
to weex: neni asi moc co resit ;-) je to namichany presne pro nase potreby ;-) stoprocentne to v tom poroste - to nemusis mit strach :D ...
Basteleeeero
Ahoj chlapi, nechcel som zakladat novy thread kvoli jednej otazne, tak to postnem sem. Pravdepodobne bduem kupovat substrat klasmann kts 3 a klasmann kts 2. Na tychto strankach uvadzaju mnozstvo pouziteho hnojiva na m3, a to 1kg/m3 pre kts3 a 2kg/m3 pre kts. Mam v plane to zmiesat so zahradnickym kompostom, pripadne perlitom. Sadit budem do poharikov, do substratu pre mnozenie a vysev. Bojim sa, ze sa mi spalia kytky, ked ich presadim z kelimkov rovno do tohoto subsratu. Co si o tom myslite? Narad by som si takto skaredo znicil zahradku hned na zaciatku. Hadam sa najde niekto, kto cita tuto sekciu. Dakujem :-).
_Dr.Skunk_
Zdravím
Chci se zeptat jak je to teďka s tím grow mixem? Já ho vždycky používal na před pěst semen a řezů. Ale teďka na obalu stojí že je na tři týdny před
hnojený. To je nějak nově udělaný nebo WTF? Mám tu nějaký automatky a myslel jsem že je dám klíčit do této hlíny.
Jazz
čau,mám dotaz,ja sadím vždy semínka přímo do substratu pro výsev a množení,klasický co se dá koupit v každým zahradnictví a až sou holky větší tak je přesadím do klasickýho zahradního substratu,jde mi o to jestli by se v tom dal odjet celý pěst aniž bych to musel přesazovat.ten substrát pro výsev se mi jeví celkem dobře,jak strukturou tak ph atd..samozřejmě bych ho promíchal perlitem možná i kokos bych přidal a po celou dobu pořádně hnojil,protože zřejmě moc předhnojený nebude když je určen pro výsev.hm?
bruno.kudrna
citace:
Původní příspěvek od Jazz
čau,mám dotaz,ja sadím vždy semínka přímo do substratu pro výsev a množení,klasický co se dá koupit v každým zahradnictví a až sou holky větší tak je přesadím do klasickýho zahradního substratu,jde mi o to jestli by se v tom dal odjet celý pěst aniž bych to musel přesazovat.ten substrát pro výsev se mi jeví celkem dobře,jak strukturou tak ph atd..samozřejmě bych ho promíchal perlitem možná i kokos bych přidal a po celou dobu pořádně hnojil,protože zřejmě moc předhnojený nebude když je určen pro výsev.hm?


Zdravím
Samo v tom můžeš jet celou dobu akorát budeš muset dokrmovat nějakýma hnojkama.Perlit přidej na kokos se vyprdni.
Zdárek:sun:
Jazz
Ok,dík
Witko69
Canna terra profesional plus, perlit k tomu. Na prcky biobizz light-mix. Zkoušel jsem všechno možné, tyto zeminy prospívají a mají je v oblibě teplomilné chilli a holky úzkolisté z tropů. Kongo, Malawi, mlhavý opar.. V Kandaháru je rudozem vzdušná a kamenitá, proto širokolisté lebedí si z červenozemě od Podbořam, Afgáncům canna nesvědčí. Má zkušenost. A plevelu je to jedno v čem sedí, sám o sobě je hrubý, netesaný, silný, v nepřízni slunce zpomalí, ale jinak hoví si kdekoliv se mu zamane. Ač, neotesamž, je tak se stydí a ukáže se až po třech novoluní, většinou. Stačí? Takhle nějak by to napsali hermetici, který za dvěstě let nikdo nerozumí, hloupí papouškují a moudřejší se opičí..
Soma
Hoi, jedu už třetím rokem tento mix a naprostá spokojenost :rasta:

150L Biobizz Light mix
150L Černá rašelina
50L Worm humus
50L Biobizz Coco
50L Zahradnický substrát
50L Perlit
2,5 kg guáno Kalong prášek
Kesslers
Zdravím lidi, rád bych se zeptal zda je dobrý dávat kytky do kompostové hlíny, popřípadě co do ní přidat aby byla optimální
Mard
Člověče, podívej do FAQ! Substrát musí být lehký, takže kompost musíš minimálně smíchat s perlitem a pískem.
Nijura
Kolegové, mám dotaz.
Koupil jsem poprvé jiný substrát než jsem zvyklej, koupil jsem Bcuzz Janeco Light Mix a normálně používám Plagron Light Mix. Ten Bcuzz strašně voněl houbama, plíseň sem v něm nenašel a na pytli žádná zmínka o přidané TRICHODERMĚ není. Používáte někdo tenhle substrát? je to u něho normální? Díky za odpověď. Nerad bych si do boxu zatáhl nějakej bordel, s Plagronem sem nikdy problém neměl, jen neměli skladem.
Machoman
citace:
Původní příspěvek od Nijura
Kolegové, mám dotaz.
Koupil jsem poprvé jiný substrát než jsem zvyklej, koupil jsem Bcuzz Janeco Light Mix a normálně používám Plagron Light Mix. Ten Bcuzz strašně voněl houbama, plíseň sem v něm nenašel a na pytli žádná zmínka o přidané TRICHODERMĚ není. Používáte někdo tenhle substrát? je to u něho normální? Díky za odpověď. Nerad bych si do boxu zatáhl nějakej bordel, s Plagronem sem nikdy problém neměl, jen neměli skladem.


Je to vpoho, ona taky každá...od ženské je jiná :D
Phillder
Žďár chtěl jsem se zeptat jaká je nejlepší hlina v poměru cena ku kvalita na hnojiva bcuzz soil díky
Kroko
Zdravím vás, jak mám zrekultivovat hlinu v dirach z loňska. V květináči tvoří kořeny vetsi podil obsahu jak hlina snad. Mam tedy dat novy substrat nebo stary preryt a prohnojit.Díky.
Mard
Nový substrát je určitě lepší. Zbytek leda tak na kompost.
Dexkell
Určitě začít uplně na novo a řádně vypláchnout a zbavit se všech zbytků z předešlé satby.
Mohla by se tam chytit plíseň nebo jinej sajrajt.
Šplecho
Zdravim mám tento rok dispozicii deset 100 litrovych van a potrebujem lacnejsiu alternativu na 1000L substratu lebo plagron biobizz canna su sice pekne ale vysli by ma aj na 300 eur a to je namna trosku moc :/
Co som pozeral tak najlepsie ceny boli u
50l zahradni substrat floria s mykorhyzou 
AGRO zahradnický substrát 75 L
Prima flora zahradnický substrát 75 L
Lenze netusim ktory z nich ak som pozeral tu tak vsetci ste ospevovali kazdy z nich najradsej by som kupil od kazdeho par balikov a poskusal ktory je top , a do kazdeho budem pridavat kompost a perlit ak neobsahuje a keramzit na spod truhliku teda van, a este v agro sa nachadza kristalon vela ludi hovorilo ale aj tu som sa docital ze tazko sa flushuje netusim co je natom pravdy ja som ho trochu zacitil v minulorocnom JH po 9 dnoch flushu a myslel som ze to bolo genetikov ale nebolo proste to skrabalo nwm ci treba 15 dni nato alebo sa proste na ten kristalon s prepacenim vysrat , diky za rychle a strucne odpovede a dufam vas moje otazky nenarejpaly.
Kroko
Zdravim, máte zkušenosti s hydrogelem? Jako produkt se jeví prakticky ale co v obdohi květu kdyz potřebujete drzet urcity rezim sucha a tu vodu z toho nedostanem? Nižší davkovani? Bavim se o outdooru a druhé polovině října
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od Kroko
Zdravim, máte zkušenosti s hydrogelem? Jako produkt se jeví prakticky ale co v obdohi květu kdyz potřebujete drzet urcity rezim sucha a tu vodu z toho nedostanem? Nižší davkovani? Bavim se o outdooru a druhé polovině října


http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=75177
Kroko
To sem pročet horem dolem, je to dobry když jsou sucha, ale mě zajimá zkušenost z outdooru z vlhkého podzimu jestli ten hydrogel neděla víc škody jak užitku když máš furt kytku ve vlhkém prostředí . To je tak na plisně ne ?
frek
Hele, měl jsem to v 26l RootPouch, který jsem měl z poloviny zahrabaný v lese. V létě mi to zachránilo několikrát ty kytky. A na podzim s tim nebyl vůbec žádnej problém. Možná to bude tim,že sem sklízel asi 25. září. :D Ale i když pršelo víc, tak ty krystay akorát naboptnaly, ale nějaký zahnívání kořenů, nebo plíseň? Ne..
Berryman
zdarec, tak jak čtu kdo co jak mixuje tak to asi dělám celé špatně :D.... já jsem minulej rok musel přestěhovat kytky na zahradě na místěčko kde rostla čistě tráva a nikdy tam nic nerostlo.. tak sem vykopal jámu cca skoro metr do hloubky obvod nevím... na spodek jsem granulované kravské hnojivo, hlínu jsem promíchal s obyčejným agro zahradnickým substrátem,perlitem + kuřincama a byl jsem nadmíru spokojenej ještě kolem každé kytky jsem udělal takovou prohloubeninu aby se to hnojivo když jsem zalíval drželo co nejvíc u teho a neteklo to jinam pak to mělo ještě o něco víc grádů. Kdybych měl pár peněz navíc tak tam místo klasického substrátu koupím např, biobizz ale i tak si myslím že za málo peněz hodně muziky.. co myslíte mám to dobře udělané ? přemýšlel jsem že bych dodal ještě rašelinu nebo něco na odlehčení / provzdušnění půdy ale zapomněl jsem na název kdyžtak mě doplnte díky a přeju všem uspěšnou sklizen 2016 :)
TheLittleOne
mám pár kytek, když jsem je dostala, tak byly maličký řízečky a koupila jsem jim hlínu pro předpěstovávání a řízkování rostlin (prostě předhnojená, hodně jemná bez hrudek a kamínků nebo kusů dřeva, aby se kytka dobře chytla a dostala co potřebuje k růstu pro začátek). Teď mají kytky kolem 30cm. Můžu je nechat tak (s tím že hodlám používat přírodní hnojivo s guánem) nebo je mám přesadit do jiný? Připadá mi že by to chtělo trochu provzdušnit, ale teoreticky by mohlo být v pohodě když to trochu prosypu kamínkama ne? Trošku povadají, po pročtení vláken tady jsem došla k názoru že jsem je buď přelila nebo měly málo světla.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Berryman
zdarec, tak jak čtu kdo co jak mixuje tak to asi dělám celé špatně :D.... já jsem minulej rok musel přestěhovat kytky na zahradě na místěčko kde rostla čistě tráva a nikdy tam nic nerostlo.. tak sem vykopal jámu cca skoro metr do hloubky obvod nevím... na spodek jsem granulované kravské hnojivo, hlínu jsem promíchal s obyčejným agro zahradnickým substrátem,perlitem + kuřincama a byl jsem nadmíru spokojenej ještě kolem každé kytky jsem udělal takovou prohloubeninu aby se to hnojivo když jsem zalíval drželo co nejvíc u teho a neteklo to jinam pak to mělo ještě o něco víc grádů. Kdybych měl pár peněz navíc tak tam místo klasického substrátu koupím např, biobizz ale i tak si myslím že za málo peněz hodně muziky.. co myslíte mám to dobře udělané ? přemýšlel jsem že bych dodal ještě rašelinu nebo něco na odlehčení / provzdušnění půdy ale zapomněl jsem na název kdyžtak mě doplnte díky a přeju všem uspěšnou sklizen 2016 :)


Rašelina nic moc. Ta je kyselá a konopí moc kyselé prostředí nemá. Já pro letošek pro pěst v přírodě, mám nachystány 2 kýble:
10 litrů kde je 5dl litru hydrogelu, 3 dl Cereritu a 9litrů běžného substrátu (to pečlivě promícháno)
30 litrů, kde mám běžný substrát 20 litrů a 10 litrů perlitu
A pro pěst vykopu díru cca 20 litrů, na dno půjde 5 litrů z prvního kýble s hydrogelem a na to 15 litrů z druhého kýble. Tu hlínu pak navrstvím okolo (udělám takový val) to mi pomáhá proti slimákům a také to zadrží rychlé deště, které se pak mohou vsáknout.
Takže jdu s 2 kýblema a rýčem v ruce, na zádech krosnu 2 sazenicema a 5 litrovým kanystrem s vodou.
Mard
citace:
Původní příspěvek od TheLittleOne
mám pár kytek, když jsem je dostala, tak byly maličký řízečky a koupila jsem jim hlínu pro předpěstovávání a řízkování rostlin (prostě předhnojená, hodně jemná bez hrudek a kamínků nebo kusů dřeva, aby se kytka dobře chytla a dostala co potřebuje k růstu pro začátek). Teď mají kytky kolem 30cm. Můžu je nechat tak (s tím že hodlám používat přírodní hnojivo s guánem) nebo je mám přesadit do jiný? Připadá mi že by to chtělo trochu provzdušnit, ale teoreticky by mohlo být v pohodě když to trochu prosypu kamínkama ne? Trošku povadají, po pročtení vláken tady jsem došla k názoru že jsem je buď přelila nebo měly málo světla.


Hlína pro řízkování je obvykle BEZ hnojiva. A pokud jde o těžkou hlínu tak vřele doporučuji perlit aby byla vzdušnější. A zalévej až když bude hlína suchá do hloubky 3 cm.
TheLittleOne
právě mi připadá, že to hrozně trvá než proschne (i když teda obecně nejsem zrovna trpělivá) Takže zkusím ten perlit, díky;-)
breakstra
mám asi 40 l kýbl do něho dávám mix zahr. substratu, pak kokosový substrat - to je ta krychle co se namočí do vody a nabobtná, a pak jeste rašelinu...
Mard
citace:
Původní příspěvek od breakstra
mám asi 40 l kýbl do něho dávám mix zahr. substratu, pak kokosový substrat - to je ta krychle co se namočí do vody a nabobtná, a pak jeste rašelinu...


No to já mám jen pro sázení zakořeněných prcků v rockwoolu. Ale abych dával hlínu+kokos do velkých květináčů, to mi přijde jako drahá legrace. Kupuji 125 litrový pytel agroperlitu a to mi stačí na míchání s tím nejobyčejnějším substrátem do kýblů na celý rok.
Murta
Krásný dobrý den všem growerům !

V prvním kole jsem jel Plagron Royal Mix a až na malé problémy spokojenost. Teď jsem se rozhodl zkusit namíchat vlastní substrát. Mám doma připraveno 100 litrů keramzitu, perlitu, kokosu ale problém je v tom, že nevim jaký poměr namíchat a proto bych chtěl poradit od VÁS !

Četl jsem různé topicky zde na groweru i obecně na googlu, ale rád bych zjistil Vaše zkušenosti s různým poměrem těchto tří složek + vysvětlení pro/proti a na co si dát pozor.


Rozhodl jsem se trošku vylepšit box a aktuální složení:

Box - Dark Street II 120x120x185
Předřadník - Grow předřadník 600W HPS/MH
Světlo - Sunmaster 600W Dual spectrum HPS
Ventilátor - Hurricane klipsnový ó18cm
Odtah - Odtahový ventilátor TT150
Stínidlo - WAVEflector XXL

Ocenil bych každou radu, jak zlepšit tento setup. Nemám zkušenosti s pěstováním v létě, ale předpokládám že budu must dokoupit heatshield na stínidlo a nějáký spodní "ofuk" v podobě počítačovejch větráčků.

Když už sem se takhle rozepsal, tak bych ocenil i doporučení nějákého akcelátoru na kořeny. Ve popisů, jsou všechny úžasný, báječný a nejlepší - normální člověk těžko pozná co vybrat.


Všem děkuji za rady !!!

S přáním hezkého sobotního dopoledne Murta !
Mard
A chceš jet hlínu nebo hydro? Plagron Royal Mix je hlína, ale u tebe nikde hlínu nebo rašelinu mezi prvky ze kterých to chceš míchat nevidím...
Já používám hlínu a to tak, že na dno kýblu dám 2-3 cm keramzitu (neproplachuji) a na něj substrát smíchaný a běžný substrát na pokojové květiny (70%) a agro perlit (30%). Na indoor matky používám ten výše uvedený substrát (60%) perlit (30%) a kokos s trichodermou (10%). Jen před mícháním ten substrát na květiny proseju, aby v to nebyly kusy klacků a tak. Tahle směs mi vyhovuje, protože svítím lineárníma zářivkama, co moc netopí a běžné substráty mi moc neprosychaly. A ten kokos tam dávám jednak kvůli trichodermě a jednak že je pak mnohem lépe vidět, kdy substrát v květníku proschne. Kokos je po proschnutí mnohem světlejší.
Já osobně na podporu růstu kořenů používám cokoliv co obsahuje výtažek z hnědých mořských řas.
Ať ti to roste!
FenixStorm
Poměr záleží na tobě všechny 3 media (keramzit, perlit, kokos) ovlivňují vzdušnost a držení vláhy, ale ani jedno z nich nemá živiny. Takže semínko ti vyklíčí kytička zežloutne a umře.
Takže dokoupit hnojiva, ec a ph metr nebo přimíchat kokos a perlit ke koupenému substrátu nebo vlastnímu substrátu. Každopádně koupené substráty jsou již připravené k pěstování....

Každopádně skříň bych na poprvé nejel. Dá se toho hodně pokazit. Být tebou nejdřív bych dal out a až později indoor.
Murta
citace:
Původní příspěvek od FenixStorm
Poměr záleží na tobě všechny 3 media (keramzit, perlit, kokos) ovlivňují vzdušnost a držení vláhy, ale ani jedno z nich nemá živiny. Takže semínko ti vyklíčí kytička zežloutne a umře.
Takže dokoupit hnojiva, ec a ph metr nebo přimíchat kokos a perlit ke koupenému substrátu nebo vlastnímu substrátu. Každopádně koupené substráty jsou již připravené k pěstování....

Každopádně skříň bych na poprvé nejel. Dá se toho hodně pokazit. Být tebou nejdřív bych dal out a až později indoor.




Zdravim a děkuju za odpověď. Bude to moje druhé kolo. Povedlo se mi úspěšně vypěstovat 9 rostlinek v předhnojeném substrátu, ale vadilo mi, že nemůžu dávat hnojky už od začátku, přesně podle toho jak já chci. Namíchal jsem to tak, že jsem dal pár centimetrů na spod keramzit a zhruba 40/60 perlit/koko, tak uvidíme.
Murph
Zdravím, hledám nějaké spolehlivé a opravdu účinné enzymy na rozpuštění zbytků hnojiv v substrátu/kokosu. Mám to namíchané.

Zde na G je často zmiňovány Enzymes od AH a Cannazym od Canna, ačkoliv u Cannazym není žádná zmínka o rozpouštění zbytků hnojiv.

Budu rád za každé vyjádření zkušenosti, doporučení. Děkuji :)
masuro
zbytku hnojiv se nejlíp zbavíš tak že v dalším kole pojedeš v čistém kokosu. jinak enzym pouzivam atazyme
w_rhino
Zdravim s tym zbavovanim sa hnojiv alebo respektive zasolenim hliny mam problem aj ja viac nasobny miesam hlinu 30 perc kokos 20 perc perlit 30 substrat a 20 keramzit hnojim biobizom podla tabulky raz tyzdenne a vysledok je scvrknute sisky slaby stav a maly vynos ostatne parametre ventilacie osvetlenia su vyladene svietim 600 w ec aj ph som sa snazil drzat v priatelnych hodnotach takze marne hladam chybu ....otazka ma sa biobiz grow pridavat aj v kvete ako je v tabulke dakujem za kazdu radu
Jurij Gagarin
Já jedu od mala kytí v kokosu
Michaelos
Nazdar kámové,co se stane když dám kytkám toho perlitu více ?třeba půl napůl se substrátem .
zelenymuz
Zdarec.

Počítal jsem si pro svý potřeby jednolivý substráty podle návodu ve FAQu, kde jsou asi nejznámější mixy z doby, kdy ještě nebylo tak rozšířený pěstovat v substrátech z growshopů.

Srovnal jsem následující substroše:

Rašeliňák:6,5 l rašeliny
2,3 l drceného
keramzitu
4,5 l perlitu
0,1 kg kost.mouč
0,1 kg bílý písek
0,1 kg drc. vápen
0,1 kg fosf. hnoj

7,20 Kč/l

Kokosák: 50 % zahr. subs
30 % koks drti
10 % perlit
10 % písku

3,70 kč/l

Kaktusák: 30 % kompost
30 % keramzit
30 % substrát
kaktus a sukulent
10 % perlit

6,70 kč/l

Worm: 40 % kompostu
30 % wormu
20 % perlit
5 % drc.vápenec
5 % slepičinec
nebo guano

12,90 Kč/l (záleží jestli vemeš guano)

Slušný ceny.
Muskatel
Ahoj stane sa nieco ked prelejem biobizz horucou vodou zabiju sa neake dobre organizmi?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma