Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 
Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to . - Klikni zde pro originální téma
twentycire
Cau, nemuzu sehnat ten organicky humus ze zizal.. jde to necim nahradit? Byl sem v bauhauzu a meli tam kravskej... Co radite?
M Power
Čus,

Koukni na tohle
http://shop.growshop.cz/katalog/det...e424b709df29ecc
0tarzan0
muj standard mix-
Substrát B 210l
Perlit 30-40l
Drť -Growdan-30l
Keramzit-20l
možno vápenec,rybí moučku,
Mafionozo
cus vsicni koupil sem si Plagron - Royalty mix a je tam hrozne klacku jak v nejakym obyc zahrad substratu,kdyz sem ho prolil vodou ph 6,5 tak z toho vytekla voda ph 7,8,etiketa je tam akorat Plagron - Royalty mix a nic vic tak se mi to nejak nezda muze nekdo porovnat kdo ho pouziva dik
Mafionozo
jeste bych dodal ze to je bilej pytel na kterym je akorat ta etiketa Plagron - Royalty mix koupil jsem ho GS a je tam hafo perlitu
peccca
plagron vypada tak jak ho popisujes,ale to ph je nejaky divny.
Ono
Mafionozo:

Tie "klacky" sú zvyšky z rašelinovej zeminy. Pozri si nejakú informáciu o zložení tohto substrátu - nachádzajú sa tam 4 druhy rašelinovej zeminy a pod.:sun:

Hodnotu pH uvádzajú na obale od 6 - 7. Pri takej vysokej produkcii je asi náročné udržať hodnotu zemitého subtrátu na rovnakej úrovni.

A s tou zmenou pH: meral som pH práve pohnojenej pôdy a bola asi 6,8 - 7. Pritom pH vstupnej vody je pomerne vysoké, ale hnojivá pH znižujú. Prečo si mal ty vyššie, o tom sa zamyslím neskôr, momentálne si užívam pečivko.:busted: Osobne som však nepestoval čisto v tomto substráte, miešam si vlastný, PRM je iba jeho súčasťou, a myslím, že veľmi cennou.;)
Mafionozo
cus no tak kytky zasazene do Plagron - Royalty mixu zacli po tydnu vadnout(krouceni a deformace listu vysoke ph) ani prolevani vodou s nizkym ph nepomohlo nakonec sem presadil a zbytek substratu sem dal taky jenom soucast sveho mixu a je to v poho tak nevim jestli sem chytnul jenom spatnej kus nebo to stoji za ....(slysel sem ze se to s kvalitou plagronu celkem horsi)no nevim zatim cus
Ono
Mafionozo:

Aké vysoké pH si mal? Ako staré to sú rastliny? Ako tu ktosi písal, dávnejšie bol PRM viac predhnojený, teraz vraj treba hnojiť skôr. Ak sa však tvoja situácia teraz upravila, tak fajn.:wink:
snark
Mafionozo - to nebylo blbym pH to bylo tim že Royalty mix je hoodně předhnojenej substrát a tys měl nedostatečně vyvinutý klony který to sesvačilo - i to zlepšení po přeseazení by tomu odpovídalo
shrek
ja taketo veci neriesim neviem preto ci nemam dost skusenosti alebo ma to len nebavi ja proste nabehnem doKauflandu zhabnem nejaky substrat(ten najlacnejsi:D) a vysadim to do toho akurat mam znacku kera nevim ci to dakto pozna
mam pudu ktera je na plantas interiores a pise ze ma PH 5 a te sem toho ve stresu pac sem to tam dal ale ctu ze voda z kohoutku to upravi na 6...je to pravda.do substratu sem na provzdusneni pridal vulkanovy sutry
pukanec
co je podla vas lepsie alebo co by ste mi poradili


Zemné a kokosové substráty — All mix BioBizz 50L
Zemné a kokosové substráty — Coco mix BioBizz
hromotluk18
zdravim,potřebuju pomoc,mam substrát B,mam si k tomu koupit i keramzit,perlit,kokos a bio humus???dík
dawed
citace:
Původní příspěvek od pukanec
co je podla vas lepsie alebo co by ste mi poradili


Zemné a kokosové substráty — All mix BioBizz 50L
Zemné a kokosové substráty — Coco mix BioBizz


Čau zaleží co potřebuješ ALL mix už je předhnojená hlína(řekl bych že pro maličký sazenice nebo řízky né moc vhodná kvůli vysokýmu ec) ten kokos je pro první 2-3 týdny růstu kytky určitě lepší,ale časem si budeš muset pořídit spoustu hnojiv.Obě dvě mají svoje pro a proti.
plagron GROWMIX 25 l + kokos 6l + kaktusy a sukulenty 5 l+ drt PUR peny 2l...
(odhadem)

co vy na to ?
Ono
Lein:

Vyskúšaj.;)
JakuPIC
Co tohle:?
1/3 substrát pro pokojové rostliny
1/substrát pro kaktusy
1/3 perlit
co myslíte je to vhodný?
Green Beret
mam taky dotaz :) vapno je zasadite alebo neutralne ? rastlinny humus je kysly,neutralny alebo zasadity ? slepicaky su neutralne, kysle alebo zasadite ?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od JakuPIC
Co tohle:?
1/3 substrát pro pokojové rostliny
1/substrát pro kaktusy
1/3 perlit
co myslíte je to vhodný?


Nevím na kolik tě vyjde tvoje řešení pro výrobu substrátu, ale tady máš kvalitní substrát se vším všudy za 300,- ;)
čau hlínaři :cool:

co myslíte - dala by se namíchat taková hlína, která by postupně uvolnovala všechno potřebné po celou periodu života kytky? a přitom s dobrými výsledky a bez potřeby flushingu...

konkrétně mám na mysli něco takovýho:

jako základ ošetřená a vzdušná hlína
+
rašelina (nasaje dobře vodu a kontrolovaně pouští živiny, 1:20)
+ vápno ( dolomitický vápenec stojí 5 kg....okolo 40 Kč v drogérii - na kyselost)
+ kravský hnůj (NPK 1.5, 0.85, 1.75) a jiný (outdoor)
+ zelený písek (mikroživiny, 0, 1.5, 5, po celou dobu, 1:30)
1kg/18 Kč
+
kostní moučka (fosforečné hnjivo s pomalým uvolnováním, 13,2 – 15 % P, 1:100)
...kyselá!
50,-/500g

Keramzit (provzdušnění podle potřeby)

samozřejmě při sestavování dbát na řadu věcí (PH a tak)
Ono
Ahoj hlinár.:) Nebolo by to zlé, ale s tým flushingom - to neviem. Každá odroda a každé podmienky si pýtajú inú spotrebu živín. Takže by sa mohlo stať, že rastlina nespotrebuje všetky živiny, čiže flushingu sa nevyhneme. Čo myslíš?
jo máš pravdu, tohle mě nenapadlo :eek: ale zase když tam budou ty živiny ke konci furt hodně (což pochybuju, míchat se to bude tak na míru) a budu zalejvat, nerozpustí se ještě ty živiny - čili flushing is neflushing?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
jo máš pravdu, tohle mě nenapadlo :eek: ale zase když tam budou ty živiny ke konci furt hodně (což pochybuju, míchat se to bude tak na míru) a budu zalejvat, nerozpustí se ještě ty živiny - čili flushing is neflushing?


Jen se chci zeptat jak chcete přesně na míru každé odrůdě namíchat takový substrát? Není jednodušší prostě přihnojovat už tak kvalitní substrát např. z GShopu? Popřípadě jakýkoliv jiný.
no na míru spíš podle podmínek (jako ladit to přesně podle modelu nevim nevim to by nikdo nezvládl tak dokonale to mít :teef: )
jako zkoušet vlastní věci o tom to je ;) větší radost
Zedy
Ono se zmiňoval o odrůdě i podmínkách, tak sem reagoval na tu odrůdu, pohoda;) Jo, ale s tím zkoušením to je jasná věc, je to přece o radosti ne.
sam.pik
cawes.
jak mam zjistit ph pudy??
ze das vzorek pudy do destilky a budes vedet jestli je puda zasadita nebo kysela samozdrejme ze je nejlepsi co nejvetsi vzorek do co nejmensiho mnozstvi destilk y aby bylo minimalni koncentrcni skreslei...ale uz to nekde je i vicekrat tak hledej a neptej se na jednoduche veci nebo googluj...
http://www.zahrada.cz/forum/zeminy-...43028/?stranka=
http://www.rvp.cz/clanek/393/2557
do p=ice a faq http://grower.cz/pestovani/navody/h...ubstraty/8.html
to me vyblil googl za nejako u vterinu....nebud pica a hledej
bigV
Mně se osvědčilo:

70% substrát pro pokojové rostliny (s hnojivem na 6 týdnů)
20% substrát pro kaktusy a sukulenty
10% perlit

Max. spokojenost!

Každý má svoje, chce to taky zkoušet a vychytávat...
Apartman
mě osvědčilo se- cca 1/5 kompost nebo něco rozkládajícího se
2/5 stavební odpad, suť, stará bílá omítka
2/5 černozem nebo rašelina s Ph 6,0 a vic +trochu říčního písku nikdy neuškodí=maximum spokojenost-doporučuju všem
Apartman
mě osvědčilo se pro outdoor- cca 1/5 kompost nebo něco rozkládajícího se
2/5 stavební odpad, suť, stará bílá omítka
2/5 černozem nebo rašelina s Ph 6,0 a vic +trochu říčního písku nikdy neuškodí=maximum spokojenost-doporučuju všem ale chce to alespoň 15litru směsi na kytičku, pokud nechcete mít tedy bonsaje
R3dm4n
Čo si myslíte keď dám na outdoor na jednu rastlinku 20l kompostu a 20l kupovanej zeminy.Bude to rásť ? Nespália sa korene abo čo ? :)
Apartman
Dobrý je tenhle postup pro květináčový pěstování-okoukal jsem to v jednom zahrádkářským časopise-je to v podstatě drenáž:
1) na dno cca10 litrovýho květináče nasypu štěrk(aby se zabránilo přelití) cca 3cm
2) vystelu květináč netkenou textilií-dá se levně koupit v zahradnictví
3) na textilii nasypu jemný-říční písek kvuli propustnosti vody, na ni rovnou nasypu substrát dle potřeby a zasřihnu přečnívající textilii
květináč by měl mít na dně pochopitelně otvor pro odtok vody-na něj to chce šikovně větší kamínek
Apartman
výhoda krom prakticky toho, že nelze přelít,-že se snadno přesazuje-vytáhne se opatrně jen textilie za konce s obsahem,-odtrhne se a tím se odtrhnou i malé přečnívající kořínky (správně by se měli malinko ostřihat-tím toto odpadá)-rychlejc zakoření v zemi nebo ve větší nádobě
zadny korinky , a kort mlady bych neoddeloval.-strata.
ravalium08001
koukam ze muj thread ma celkem uspech, je videt ze co pestitel to nazor. ja moc sofistikovanej nejsem-
substrat pro pokojove rostliny propecenej v troube a
pisek z plaze doma proplachnutej sladkou vodou...

peace
R3dm4n
Mam otazku.. pozem pouzit piesok obycajny z pieskoviska ?
bigV
to ravalium08001: ten substrát je lepší dát do mikrovlnky tak na 4-5 minut na plný výkon; předejdeš tak smradu :-)
ten písek nevim nevim. je pravda že se používá k provzdušnění půdy ale já mám pocit že sou ty zrna moc malý a moc to neprovzdušní takže je potřeba asi nějakej special
Jn ja to se seminkama resim tak ze si vezmu nejaky podtacek nasipu do nej hlinu... pak pekne promocim (seminka nesmi ale plavat !!) a pak prekriju stackem... nebude vznikat unik vlhkosti ... je to asi nej metoda... (kostky sou taky dobre aletak je to podle me zbytecnost....
Deluxe
caute mam otazku mozem pouzit 2x ten isty substrat ? mal som 5 samcov a supol som ich do jedneho kvetinaca ... a zostala mi hlina a chcel by som do nej nasadit dalsie sadenicky ale v teh hline su pootrhovane korene s tych samcov .. nebude to vadit sadenickam ?
delux - mě to problémy nedělalo. akorát sem to hrubě probral od kořenů, nechal dva měsíce stát (tedka bych to nechal stát dýl) a dal k tomu jinou hlínu. jeden díl z osmi starý plus nová
X-man17
Dotaz - nestačí smíchat normální zeminu a humus (hnůj) a pak směřit ph a doladit ph a pro hnojení používat humus??? je to pro outdoor
X-man17
ještě jsem přemýšlel že kolem kytek do zemi dám plastoví pás dokolečka stočeného aby živiny šli hlavně do kytky a neunikaly nebo to zakopat zrovna s velkým kýblem a udělat do něho díry
Papajamal
Na podzim jsem se díval na Receptář prima nápadů a tam bylo jak udělat substrát z listů. Prostě uděláte hromadu listí a zasypáváte obič. hlínou a prohrabujete, listí nesmí být suché, takže se musí zalívat. Když chcete aby to bylo ještě rychlejší tak si koupíte nějaký prostředek na humus a to má obsahovat nějakých deset bakterií na zrychlení rozkladu. Nesmí se na to sypat vápno protože to ty bakterie zabije a nesmí se to udupávat. Příští rok to určitě vyskouším.
Má se to rozkládat 4 měsíce.
dano
S.H.I.V.A. :
myslis ze bi bol dobri tvoj mix dobri aj pre out?
a ako bio humus bi moholi posluzit slepacince?
Amsterdam
NAzdarek, mozem sa spytat , ked pouzijes substraat na kaktusy a sukulenty , tak potom to asi potrebujes dost hnojit co>? navise hnojivo ti znizuje pH nie.?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Amsterdam
NAzdarek, mozem sa spytat , ked pouzijes substraat na kaktusy a sukulenty , tak potom to asi potrebujes dost hnojit co>? navise hnojivo ti znizuje pH nie.?


Určitě né dost, ale aby se holky měly dobře, tak přihnojovat budeš muset, uděláš dobře když si tendle substrát ještě trochu upravíš, například přidáním koňskýho trusu, perlitu pro provzdušnění a keramzitu pro držení vlhkosti, takovejdle substrát potom můžeš přihnojovat podle množství udávaného od výrobce, hlavně v květu budou holky hladový. Jinak hlína není při přihnojení, tak citlivá na změnu Ph, takže se nemusíš zase tak obávat nějakých velkých změn kyselosti.
dark156
Amsterdam
uolne staci kdyz budes merit ph.zalivky ten testr stoji par korun a co namichas za substrat..no myslim ze to tady dost lidi precenuje neni to az tak podstatny..kytky zijou z toho cim je zalejvas..
dano
Prosim vas o radi... tikajuceho sa mojho outdooru mam cca 140 semiacok takze musi to bit nieco lacnejsieho na tak vela rastiliniek a rospocet na pôdu mam len 15 eur :D
na policku mam celkom v pohode hlinu no chcel bi som ju zmiesat so zahradnickim substratom ( este neni kupeni.. ale bude sa muset pohibuvat cena kolo 20l - 3eura) plus slapacince,piesok.. a pocul som ze je dobri aj kokos na udrziavanie vlhkosti len neviem ci tam mozem dat klasicki kokos na konzumaciu ..... v tomto obore som neskuseni je to moj druhi out a chcem ho mat pochopitelne co najuspesnejsi ....
dano - hodně dobrá hlína je floria květinový substrát (50l za 170kč)...teoreticky stačí na 6 týdnů...potom to řeším rašelinou, perlitem, keramzitem a v neposlední řadě třeba kompostem nebo granulovanýma hnojivama...také rohoska nebo kostní moučka je levná záležitost
letos zkoušim vlastní levnej mix kterej by měl být velice účinný : ))

ad substráty na kaktusy a sukulenty - nejsou špatný ale ani nejsou nějak dobrý. rozhodně namíchat s něčim protože když zalívám tak voda zůstává na povrchu...navíc mám pocit že kvůli těmhle sem si dvakrát přinesl hmyz do domu
Apartman
No jo já používám kaktusovej substrát spíš na maličký a na klíčení-kuli jeho propustnosti,-párkrát jsem to v těch humusech a černozemích přelil. Samo, že musí bejt v květináči s odtokem- neroste to sice jak raketa, alee za to pomalu ale jistě
Ficiak
co takto od bioobizz light-mix?? co na to hovorite??
!ZAU!
me se hodne osvedcilo michani kokos,obyc hlina na pokojovky,raselina a hlina na sukulenty(vsechno stejnym dilem)a jeste perlit vod oka(.hlavne kvulitomu,urcite vsichni znate kdyz je puda hodne sucha, tak je problem to zalejt ,tvori se kaluze,tvori se prohlubne a dlouho to trva nez se voda vsakne(stimhle slozenim se mi to nikdy nestalo voda se krasne vsakne a zbytek protece). a urcite vsichni malo wataznici znate ze puda ne a ne proschnout ani za 6dnů.zde nastava problem(ma se stridat mokrej a suchej cyklus, to by ovsem nebyl problem,problem je hnojeni kdyz bych cekal nez puda vyschne tak bych hnojil tak jednou za 10dni coz mi moc nevyhovuje. stim slozenim co sem napsal mi puda vyschne max do 3dnu a hlavne je tařka nemozny ji prelejt.snad nekomu muj navod bude .mejte se !ZAU!
SID
citace:
Původní příspěvek od dark156

uolne staci kdyz budes merit ph.zalivky ten testr stoji par korun a co namichas za substrat..no myslim ze to tady dost lidi precenuje neni to az tak podstatny..kytky zijou z toho cim je zalejvas.. [/B]

Dovolím si nesouhlasit.
Myslím si,že pokud pěstuješ klasicky v zemi je kvalitní substrát to nejdůležitější
a přihnojování je už jenom takový přilepšení.
Čau.
ozrala
Co myslite tento mix:

30% zahradnický substrát B
30% substrát pro kaktusy a sukulenty
20% agroperlit
20% Plagron Biohumus
?? Je to vhodná kombinace ??
Zedy
citace:
Původní příspěvek od ozrala
Co myslite tento mix:

30% zahradnický substrát B
30% substrát pro kaktusy a sukulenty
20% agroperlit
20% Plagron Biohumus
?? Je to vhodná kombinace ??


Možná je zbytečný míchat tam ty dva druhy substrátu, to si radši zainvestuj do Keramzitu a taky ho tam trohu přihoď, určitě jsou i vhodnější kombinace a substráty, ale takle určo taky sklidíš;)
Tounny
Mám dotaz,jakej substrát použít pro semínka,který přepěstovávám doma v kelímku. A jakej substrát použít,když chci potom vysadit malý rostlinky ven?

Nejvíc se mi libí tato varianta:
40%.......Zahradnický substrát pro kaktusy (idelaní PH 6-7)
27%.......Lignocel(normalní lisovanej kokos) ((udrží vlhko))
23%........bio humus(hovínečka kalifornskejch žížal)
10%.........perlit (místo písku)

Co vy na to? Nebude tahle varianta příliš silná (moc hnojiva)pro semínka v kelimcích? A nebude naopak příliš chudá pro rostlinky přesazené ven do země.Myslím si, že pro rostlinky venku by to mohlo být idealní pokud je sem tam něčím přihnojím. Ale raději se dvakrát zeotám, než to jednou posrat :-)
Díky za rady.
kolumbus
caw..
Chcel by som dat out"..na stromy a rozmyslam dat do substratu vo vedrach dážďovky..(žižaly):)
Neviem ci je to dobry napad, ale teoreticky by to mohlo fungovat...prevzdusnovali by podu a pretvarali ju na humus....
Nemate tu niekto skusenosti z tymito zvieratkami ? alebo co si o tom myslite ? dik..
SID
citace:
Původní příspěvek od kolumbus
caw..
Chcel by som dat out"..na stromy a rozmyslam dat do substratu vo vedrach dážďovky..(žižaly):)
Neviem ci je to dobry napad, ale teoreticky by to mohlo fungovat...prevzdusnovali by podu a pretvarali ju na humus....
Nemate tu niekto skusenosti z tymito zvieratkami ? alebo co si o tom myslite ? dik..

Zdravím.
Já používám do substrátu kompostovanej kozí hnůj ten je plnej hnojňáků (taková malá dešťovka),když to nebudeš přehánět s chemickejma hnojkama
tak vtom kýbly v pohodě vegetěj celou sezonu.
Zrovna dnes jsem vysypával zapomenutý kýble od loňska a bylo jich tam plno.
Jo jo jsou to velcí pomocníci. :)
Tounny
tak co poradi mu tu nekdo?
byl bych strasne vdecnej.
SID
Tounny:na to předpěstování bych radši použil substrát pro výsev a množení.
Maj ho v každým zahradnictví a stojí pár korun :) mě se osvědčil.
Tounny
to SID: dikec
strk
cau mate nekdo zkusenost s Plagron royal mix?
Zedy
citace:
Původní příspěvek od strk
cau mate nekdo zkusenost s Plagron royal mix?


Přímo zkušenosti s ním nemám, ale vím že je předhnojenej na docela vysokým Ec, šetrnější k malým rostlinkám, či klonům, nebo co budeš sadit by byl Light mix, taky od Plagronu a myslím, že vychází i cennově líp.
Mašťák
Tenhle rok bych chtel udelat mix:

70% substrat
20%kokos + neco malo perlitu
10% biohumus od plagronu.

Ale chtěl bych se zeptat, nejsem si jistej kolik tam dát toho biohumusu a jak je to potom s hnojenim. Chtel bych potom kytky regulerne hnojit plagronovskejma hnojkama, ale nevim jestli bych je tim neprehnojil. Ale rikam si, ze kdyz je to venku, tak se toho hodne vsakne.
Ten biohumus je tam na obohaceni, jelikoz mi prijde, ze ten obicejnej substrat z obchodu nema moc vyzivnejch latek.
bigori
zdravim chtel jsem se zetat jen jestli je dobry substrat pro pokojove rostliny..-????????????
_Chronic_SVK_
Jasne ze hej pokial ma dobre pH lepsie jak to sadit do asfaltu
ozrala
Narazil sem na Kompost zahradnický 80l za 150,-. Jestli to ma nejakou hodnotu nebo mam radej investovat do WOrm humusu, ktery je znacne drazsi
_Dr.Skunk_
zdravim mam dotaz jak to je z hlinou kdyz ji mam treba jeste z minuliho roku muze bejt uz nako stara a nedobra pro moje kyti? nebo je jedno jak stara je? mam na mysli konkretne hlinu z shopu....
Anonymer
Nemalo by sa jej nič stať. Myslím :D. Skús ju pre istotu trebars hodiť do mikrovlnky sterilizovať, ale inak fakt nevidím dôvod, prečo ju nepoužiť. Reálne, čo by sa jej mohlo stať ? Nech sa vyjadria aj iný, ale mňa vážne nenapadá nič proti.
Underground ZP
Dr.Skunk: no neviem ci mas na mysli pôdu ze ti rok stala doma alebo pôdu z policka kde si pestoval minuly rok v tom druhom pripade myslim ze uz nebude mat tie ziviny co mala ale ak ju zmiesas s nejakym substratom a budes hnojit tak by to malo byt ok podla mna

a teraz otazka mohlo by byt v toto v pohode?:
25% biokompost zo zahradnictva
25% zahradnicky substrat
40% hlina z pola alebo z krtincov
10% piesok
+ pod to asi tak 10 cm vrstvu kravskeho alebo konskeho hnoja
a ci bude velmi vadit ked vynecham perlit?
diky moc:D
_Dr.Skunk_
nn mam na mysli pulku pytle royalu z minuliho roku vypada fakt v poho ale ptam se pac chci jen to nej pro svi milacky
bigori
chtel jsem se zeptat na klistechm mam take bile jak kdyby oschle ale zalevam to 2 tydne nevite nekdo co to je
Sirus
Hoď sem nějakou fotku a více informací jak se o to staráš.
Kudrnáč
Hy all Growers premyslim o koupi hotoveho pudniho mixu od Plagronu a zvazuju jestli Royalty mix nebo Bat-mix...nevite nekdo co je lepsi nebo nejake doporuceni??? :-) Dik moc
georgy
zdravim pri ceste som nasiel zajacie bobky zmiesane zo slamou dalo by sa to zmiesat z mojim substratom nemalo by to nejake neziaduce ucinky na moje rastlinky ? substrat pre kaktusy a sukulenty + keramzit .
Enj0i89
huáá:D zajcovy bobky sou hnojivo na hovno
jen kůňskej nebo krafskej....ale odleželej hej!
proč nálevy z kopřiv banánů a slepičinců ...když stačí za 500bio hnojiva a je to ucinější bych řekl...
především pro vás co s pěstováním nemáte skušenost jinak byste se neptaly na tydle věci :) sem přejetej chronikem tak sory jesly sem mimo mísu

kudrnac..spise podle toho na co to mas..mysim ze to vyjde na stejno..osobně bych volil to guano
MatriXus
Čau a jakou přesně půdu v tom obchodě mám koupit? Jako co jim má říct:-)
Ono
Čau. Vypýtaj si nejaký dobrý záhradnícky substrát, najlepšie organického pôvodu, aby si v tom nemal chemikálie. Povedz, že to máš na rajčiny alebo tak.:)
Fiklipos
Čau, plánuju si namíchat substrát v tomto složení: substrát pro pokojové rostliny, žížalí humus, agroperlit a granulovaný kravský hnůj. A právě nevim, kolik tam mám dat toho "kravince", když je substrát už na 6 týdnů předhnojený.... Aby se rostliny hned nespálily apod. Dík za odpovědi
ten hnůj je dost odleželý?stejně se asi rozpouští trochu postupně takže myslim že v poho
Fiklipos
no to neni hnůj jako takový, ale ggranule :) tady to je: http://www.garden-centrum.cz/1608/h...-hnuj-3-kg.html ty granule by měly bobtnat a postupně se rozpouštět... ja nevim, tak mě napadá, kdyby byly ty granule 1/9 celkovýho objemu z toho namixovanýho substrátu? tak by to mohlo bejt...
jo tyhle se doporučuje dát do hlíny dva měsíce před samotnou výsadbou...protože aby se nespálily žejo...
Fiklipos
hmm tak to je dost blbý, pač se chystám přesazovat za cca 2 týdny... nevim no, určitě ho tam zkusim dát, když jsem si ho koupil a to víš určitě, že se to má míchat do substrátu takhle brzo? Protože si vem, že tam ty živiny pořád zůstanou, se za ty 2 měsíce nemůžou někam "vypařit", teda jestli to chápu dobře...
tak to dej na spodní část jámy a rozemletý nějak
Ono
citace:
Původní příspěvek od Fiklipos
hmm tak to je dost blbý, pač se chystám přesazovat za cca 2 týdny... nevim no, určitě ho tam zkusim dát, když jsem si ho koupil a to víš určitě, že se to má míchat do substrátu takhle brzo? Protože si vem, že tam ty živiny pořád zůstanou, se za ty 2 měsíce nemůžou někam "vypařit", teda jestli to chápu dobře...


Ahoj. Podľa mňa je to tak, že tie granule sa tam dávajú skôr preto, aby sa stihli nabobtnať a uvoľniť zo seba živiny. Pokiaľ by sa tak nestalo, korienky by mohli naraziť na "živinové ohnisko" a spálilo by ich to. Je to ako so živným roztokom na zalievanie - hnojivo treba dobre s vodou premiešať, aby sa riadne naviazalo a koncentrácia v zálievke bola rovnomerná.
Fiklipos
citace:
Původní příspěvek od Ono


Ahoj. Podľa mňa je to tak, že tie granule sa tam dávajú skôr preto, aby sa stihli nabobtnať a uvoľniť zo seba živiny. Pokiaľ by sa tak nestalo, korienky by mohli naraziť na "živinové ohnisko" a spálilo by ich to. Je to ako so živným roztokom na zalievanie - hnojivo treba dobre s vodou premiešať, aby sa riadne naviazalo a koncentrácia v zálievke bola rovnomerná.



Ahoj, nejspíš budeš mít pravdu... Takže kdybych ty granule rozdrtil a dal je tam v menším množství, mělo by to být teoreticky OK podle mě... Nebo jak bys to řešil ty? Zatim
viz nahoře - dej to dospod
přinejhorším se to použije jako zálivka
mareckin
zdravim,co si myslite o Plagron Wurm humus ? je to dobry subtrat na pestovani?
band
ja sem se chtěl zeptat na plagron royalty mix nebo neco takovyho je tam psane ze to je puda vyhnojena tak ze se nemusi hnojit pres cely grow... ma s tim nekdo skusenost? resp je lepsi si k tomu kupit treba od plagronu grow a bloom? nebo opravdu staci jen ta puda?
Enj0i89
jde oto co a jak chceš pěstit.
dyž to dáš pod vokurky do skleníku tak nemusíš hnojit :D
tak dlouho jak garantujou
především podle toho jak chceš mýt vokurky pěkný.

k travce si přikup hnojítko blůům na kvetení.

na indor je snad lepší light mix a dolejvat hnojivama podle potřeb
bio hnojivama :) nebo délka růstu IN je krátký
band
takže v růstu nehnojit maximalne pyth-aminem postrikavat a pri kvetu dokrmovat bloomem? ok dik za radu
mareckin
zdravim,koupil sem si plagron wurm humus,chtel sem se zeptat jestli se da pouzit samotny nebo jestli primichat do sbutratu,tady se vycetl ze je to hnojivo,ale rekli my ze je to normal subrat??dik moc
Mašťák
citace:
Původní příspěvek od mareckin
zdravim,koupil sem si plagron wurm humus,chtel sem se zeptat jestli se da pouzit samotny nebo jestli primichat do sbutratu,tady se vycetl ze je to hnojivo,ale rekli my ze je to normal subrat??dik moc


Cau, na obale je napsano, ze ma tvorit 10% substratu.

edit: zkus priste i treba najit lepsi thread: http://grower.cz/forum/showthread.p...6155#post796155
dymone
Zdar.
Co si myslite o tom substrate pre bonsaje ?
AGRO CS substrat pre bonsaje:

Složení: rašelina, jílové částice, písek a drcený keramzit, obohacen základními živinami i stopovými prvky. Určení: pro pěstování všech druhů bonsají (jehličnaté i listnaté, pokojové i venkovní).

Chcel by som ho pre bonsai matku .. je to vhadna volba ?
FatJoe
Dymone:
Pouzivam rovnaky substrat a nemam s nim problem. Som s nim nadmieru spokojny...
sacul
citace:
Původní příspěvek od Mašťák


Cau, na obale je napsano, ze ma tvorit 10% substratu.

edit: zkus priste i treba najit lepsi thread: http://grower.cz/forum/showthread.p...6155#post796155


No podle skusenosti se muze primichat az 30%, worm humus neni tak agresivni naopak obsahuje dost prospesne enzymy a jine latky,potom muzes dat normalni pudu nebo i kvalitnejsi "znackovou" a zbytek tak 20 procent perlit. Tim budes mit solidni zaklad pro pestovani a pudu predhnojenou tak na 4-6 tydnu podle situace. No a potom Grow a Bloom,treba od Plagronu, muzes pouzit navic jina aditiva jako phytamin,enzymy,vitaminy,hormony,boostry,ale to uz neni o pude.
Scotty05
keď idem pestovať out tak si mám kúpiť tiež substrát?? alebo iba hlinu z miesta a zmiešať s prímesami??? Dík za odpoveď...
citace:
Původní příspěvek od Scotty05
keď idem pestovať out tak si mám kúpiť tiež substrát?? alebo iba hlinu z miesta a zmiešať s prímesami??? Dík za odpoveď...


hele když víš co kupuješ tak je to fajn .) hlína z míta většinou bejvá plná zbytků kořenů, různých tvorů který můžou udělat z pěstování jeden velkej problém a taky často je málo vzdušná takže si vyber

btw abych doporučil konkrétní substrát ověřenej tak střední cenová třída FLORIA - KVĚTINOVÝ SUBSTRÁT 170,-kč za 5 litrů - máš jistotu, je to levnější a možná kvalitnější než plagrony a biobizzy ze zahraničí a předhnojený na šest tejdnů .)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma