Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 
Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to . - Klikni zde pro originální téma
skewlers
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
) perlit je shit



Miris co jeste pridas do sborniku ja myslim ze tvuj rozsah vedeni jde daleko nad nase hlavy ROFLMAO
FYI perlit pouzivaj profesionalove po celym svete a jeho schopnosti sou nenahraditelny
tak si prosimte podobny veci strc treba za klobouk a nos je sebou treba do lesa
PRO MĚ je to shit - nic víc nic mín. měl sem to upřesnit zezačátku...
MĚ to kokos nahradil líp
MDe_
Podle mě nejlepší je OD BioBizz light mix což dáš za 50l kolem 300.- což je nic. Obsahuje 20% rašeliníku, 35% zahradní rašeliny, 10% vysoce kvalitního organického hnojiva získaného pomocí žížal, 30% perlitu a 5% pre-mixu.

tekknou
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
plagron ne. jestli můžeš tak canna nebo jinej substrát. biobizz a plagron nedoporučuju
nejlepší v poměru cena/výkon vypadá plantanella balkonia maj 50l/170Kč v baumaxu apod.
http://www.zahradnictvi-lobkowicz.c...obku-plantella/

grunger - v 50.dni květu? to ne. jestli je to 50.den růstu tak to je jedno. přesazovat se může i dva tejdny po přepnutí ale lepší je dva tejdny před přepnutím


jn pecka pomer cena/vykon je lakavej ted ho mam v planu vyzkouset jel jsem predhnojenej biobizz s kokosem a stejne jsem mel smutnice,tak doufam ze tohle bude sterilnejsi zemina a bude co nejmin breberek bo se nastvu a objednam nejaky predatory:-))
dartk339
Ja používam zeminu na jahody k tomu kokos a perlit a nemam si na co stěžovat.
Kubik
Zdravím.... má cenu míchat planetellu balkonii s perlitem či jinýma složkama ? když píšou že už je substrát namíchanej i s provzdušněním a hnojením ...Chci to mít v květináčích a pak šup s tím do země do lesa .
kubik - to záleží jen na tom jesli to chceš smíchat či ne. ale nemyslim že by to mělo valnej efekt
edit - proti perlitu vlastně nic nemám - ale jenom když je ho v hlíně trocha (do 4%) pak je to v pohodě. ale namíchat si třeba 15% perlitu do hlíny to už rači tu kokofinu
Borisek
no jde mi z toho všeho hlava kolem. letos chystám 50l květináče na 1 kytku a vim že je to stupidní dotaz a nevim jestli to sem můžu psát, ale v tomhle složení by neměl bejt problém ne?
25l zahr. substrát B
10l agroperlit
10l konsky hnuj
5l dolomit
borisek - 5l dolomit je celkem drsný hele :D mrkni na obal na dávkování ,) perlitu je taky zbytečně moc IMO a toho hnoje taky

já bych to smíchal takhle:
na 25l substrátu-
5l perlitu (10l kokosu přímo pro mě :D )
1l konskýho hnoje
pár lžic dolomitu

,)


tekknou - odkud objednáváš plantellu? my sme zjistili že potřebujem na jaro tak 2000 litrů a nikde to nemají (do velkejch měst daleko)
Borisek
ok diky za tip ale na těch 50l trvám takže to vyřeší víc substrátu předpokládám :)
na 25l substrátu dej to co sem psal - to znamená na 50 litrů 2x víc
tekknou
RespectFlowers
pic kámo tak plantella balkonia už byla bezkonkurenčně vyprodaná ,tak jsem nakonec koupil substrát FORESTINA univerzální zahradní ,možná ještě mixnu s lisovanym kokosem a bude.byl jsem se podívat u starkla ,tej to tam je radost pohledět otvíračka až do 18:00 Po-So a né že bych dělal reklamu ale všem nadšeným zahrádkářům můžu jen doporučit;)
sendy
Když se mě ďelá na povrchu hlíny bílej povlak,je to vysoký PH?Vypadá to jako plíseň.
citace:
Původní příspěvek od sendy
Když se mě ďelá na povrchu hlíny bílej povlak,je to vysoký PH?Vypadá to jako plíseň.


určitě ne, záleží co máš za hlínu, v jakym stádiu jsi. Může to být houba, vysrážený soli atd......
Borisek
kokofina, substrát B, koňský hnůj, (dolomit)....nějaký návrhy na poměr? :) díkes
Kubik
citace:
Původní příspěvek od tekknou
RespectFlowers
pic kámo tak plantella balkonia už byla bezkonkurenčně vyprodaná ,tak jsem nakonec koupil substrát FORESTINA univerzální zahradní ,možná ještě mixnu s lisovanym kokosem a bude.byl jsem se podívat u starkla ,tej to tam je radost pohledět otvíračka až do 18:00 Po-So a né že bych dělal reklamu ale všem nadšeným zahrádkářům můžu jen doporučit;)


Plantellu maj furt u lobkowice , ale maj jen pytle po 20 litrech ....ty velký použily na svý vlastní kytky ...jakože u nich v zahradnictví . Ale je možný že objednaj nový .stačí zavolat , obsluha je vstřícná
Erixon
Mě se osvědčil Zahradnický substrát B (pro dopěstování) s perlitem. Perlitu odhadem tak 1l na 8l substrátu. Když se dá víc perlitu, musí se častějc zalejvat. Další příměsy jsou zbytečný. Vápencem si ph substrátu víc rozházíš než vylepšíš. Hnůj se může hodit na dohnojování vyrostlejch kytek, ale podle mě je lepší klasický hnojivo (Bcuzz, Plagron, Biobizz, ale to už je OT)
FeSTeR
Zdravym

Upravuje niekto podu pred vysadenim ?

Napr som videl v jednom videu ako chlapik pridaval vapnik.. !
Nemam PH meter neviem ci by to pomohlo alebo uskodilo..

Dalej perlit alebo keramzit nepridava niekto ?

Chcel by som nejake tipy napr odstatu prhlavu (koprivu)

Alebo som pozeral zrovna teraz v TV ze šípky obsahuju :

Vapnik
Draslik
Fosfor etc..

Chcel by som nieco co mozem pridat teraz tak mesiac pred samotnym vysadenim..

Alebo len proste prehrabat zem a zasadit.. Minulu rok to dopadlo fajn :)
mysak
... no mužes si koupit nejakou tu zeminu
...nebo taky zorat
...nebo tak mužes udelat vsechno najednou pred vysazenim rostlin
mirosk
...alebo si to vyhľadať na stránke grower.cz :rolleyes:
FeSTeR
ha ... ha
Hlava
citace:
Původní příspěvek od mirosk
...alebo si to vyhľadať na stránke grower.cz :rolleyes:


citace:
Původní příspěvek od FeSTeR
ha ... ha


Jo nesměj se a hledej , témata sem spojil , čau Hlava
ZkourenejPes
Chci s ezeptat od jake firmy nebo kde koupit ty substraty? kdyz tady hodne lidi varuje at to nekupujem od agro ze tam sou ruzny potvurky? ale byl sem se podivat do OBi a abaumaxu a jinou znacku tam nemaj
frek
citace:
Původní příspěvek od ZkourenejPes
Chci s ezeptat od jake firmy nebo kde koupit ty substraty? kdyz tady hodne lidi varuje at to nekupujem od agro ze tam sou ruzny potvurky? ale byl sem se podivat do OBi a abaumaxu a jinou znacku tam nemaj

Existuje něco, jako Growshop. Buď hledej tady , a nebo se mrkni na google Tam seženeš vše potřebné jak pro outdoor tak indoor...
Tommy92
zdravim chtěl bych se zeptat zkušenějších... mám substrát b a rašelinu. substrát má PH 5-7 a ta rašelina 3-5 PH. chci se zeptat jestli je to dobrý nápad to smíchat dohromady když rašelina má tak malé PH ? nebo bude stačit když tý rašeliny dám mín? mám od každýho po 100L... nebo máte někdo zkušenosti s něčim takovym? díky za rady
gladius
ahojte...tuto sezonu idem vysadzat prvy krat (outdoor) do kochlikov, chcem vyskusat toto zlozenie pody co som nasiel na FAQ:
30% kompostu
30% keramzitu
30% substrátu pro kaktusy a sukulenty
10% perlitu

okrem kompostu som si pokupil vsetko neviem kde to zohnat...poradte cim to mozem nahradit prosim.
Alebo oplati sa kupit tento substrat?
Ale na druhej strane nechcem aby mi tie kupene veci vysli nazmar.
Dik za odpovede
frek
citace:
Původní příspěvek od gladius
ahojte...tuto sezonu idem vysadzat prvy krat (outdoor) do kochlikov, chcem vyskusat toto zlozenie pody co som nasiel na FAQ:
30% kompostu
30% keramzitu
30% substrátu pro kaktusy a sukulenty
10% perlitu

okrem kompostu som si pokupil vsetko neviem kde to zohnat...poradte cim to mozem nahradit prosim.
Alebo oplati sa kupit tento substrat?
Ale na druhej strane nechcem aby mi tie kupene veci vysli nazmar.
Dik za odpovede

Dej tam místo toho keramzitu jenom perlit tak kolem 15-30%. A Plagron royality mix...to je kvalikta největší. Ten určitě kup. :D
gladius
jak je ale vyssi pisane, ze mam kupene vsetko okrem kompostu...takto by sem kupil ten Plagron royality mix a co spravim s tam tym? Skor by ma zaujimalo cim ten kompost nahradit. Dik
frek
to gladius: Promiň, já to blbě, teda spíš nepozorně přečetl.
Můžes zkusit někde sehnat rašelinu, nebo obyč. substrát někde v zahradnictví a smíchat to s těmi věcmi, cos nakoupil.(Můžeš přidat i koňský nebo kravský koblížek :))
Anebo kup ten Royality mix, přidej do něj ten substrát pro kaktusy a perlit, respektive keramzit. Mylim, že by to mělo být ok.
Ale měl sis to tady napřed celé pročíst. Napřed zjistit info, a pak nakupovat.
Hodně štěstí s outem, frek. :)
gladius
Sem to tu prave cital...ten plagron nemam moznost kupit u nas v zahradnictve a platit kurierovi 15€ sa mi fakt nechce...mozem to zmiesat s tymto kompostom? bude to v pohode?
frek
citace:
Původní příspěvek od gladius
Sem to tu prave cital...ten plagron nemam moznost kupit u nas v zahradnictve a platit kurierovi 15€ sa mi fakt nechce...mozem to zmiesat s tymto kompostom? bude to v pohode?

Když to smícháš s perlitem, budeš hnojit dobrym hnovivem a dávat si pozor na pH, tak to bude OK. Já sem zatim pěstoval téměř jenom v substrátu z OBI bez perlitu atd. a nikdy sem si nestěžoval. Až letos ten pěst beru vážně :)
BloodyBeer
Zdarek

Pokud budu pouzivat pri michani hliny na ven Agrovern (Obsahuje 70% Vermikompostu a 30% zfermentované přírodní suroviny - drůbeží hluboké podestýlky a kejdy s podílem enzymů pro odstranění zápachu.) muzu jeste k tomu pridat guano, a nebo to bude dostatecne zahnojeno ??

link na agrovern: http://klecka.cz/growshop/Hnojiva_a...jemny_50_l.html

Hlina bude asi:
30 % domaci kompost
30 % hlina z pole
30 % kupovana hlina nebo kokos
ten zbytek bych videl na ten agrovern .....

nejake nazory a rady ?? ;)

diky :)
L3xu5
Zdravím vás groweři,
měl bych na vás prozbu......koupil jsem si substrát Worm-humus a tam píšou, že je dávkování 1L na 3-4m čtvereční a potřeboval bych vědět poměr do 30kg květináče ? (outdoor)
Samozřejmě mám víc subsrátu, které promíchám ale u toho worm-humusu se bojím, abych kytky nespálil.
Děkuji za odpověď
citace:
Původní příspěvek od L3xu5
Zdravím vás groweři,
měl bych na vás prozbu......koupil jsem si substrát Worm-humus a tam píšou, že je dávkování 1L na 3-4m čtvereční a potřeboval bych vědět poměr do 30kg květináče ? (outdoor)
Samozřejmě mám víc subsrátu, které promíchám ale u toho worm-humusu se bojím, abych kytky nespálil.
Děkuji za odpověď


1l na 3-4m2 ? nemají na mysli spíš plošnou aplikaci pro semínka?
jinak obecně wormhumus se dávkuje 10-20% smíchat se substrátem. třeba do kokosu bych se nebál dát až třetinu .
senseye
Hele jak je to s kvalitou těch substrátů? Spíš nějakejch těch levnějších jako třeba substrát pro pelargonie. Na tom místě kde chci sázet se ukázala hlína po vykopání jam jako celkem kvalitní, aspoň od pohledu, je to taková ta klasická džungle u potoka, takže ta půda je složená s rozloženejch větví a listů, tmavá barva, krásně sypká a nadejchaná. Mám obavy, abych nekoupil hlínu za několik set, která bude horší, než hlína, která je na místě.
Jadr.m
čau hoši a děvčata zajímalo by mně když chci dát do kbelíku a ven kytku kolik litrů by měl mít přibližně objem kbelík?a taky jaký substrát např. z týhle stránky?:[url]http://www.diskont-zahradkar.cz/?substraty,8, díky za odpověď
chuta
ahoj nemate nekdo zkusenosti s plagronem cocos pri outdor pestovani?jestli se musi s necim nemychat nebo se necha samotny? diky za odpoved
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od chuta
ahoj nemate nekdo zkusenosti s plagronem cocos pri outdor pestovani?jestli se musi s necim nemychat nebo se necha samotny? diky za odpoved


kokos na ven urcite ne. Na ven, pokud chces nakupovat v growshopech, tak normalni hlinu a nejlepe namichat jeste s hlinou z pole (nebo krtince :D ) , aby lepe zadrzela vodu. Cisty kokos bys musel chodit zalevat nekolikrat denne ;)
keneth48
citace:
Původní příspěvek od Jadr.m
čau hoši a děvčata zajímalo by mně když chci dát do kbelíku a ven kytku kolik litrů by měl mít přibližně objem kbelík?a taky jaký substrát např. z týhle stránky?:[url]http://www.diskont-zahradkar.cz/?substraty,8, díky za odpověď


tak cim viac tym lepsie:-) trebars aj 20l podla mna ideal. ja som mal prvy out len v 5l kofliku a kytka bola 1,2m vysoka a dala 70g. ale keby bola vo vacsom mohol som mat s nej aj 3x tolko.
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Jadr.m
čau hoši a děvčata zajímalo by mně když chci dát do kbelíku a ven kytku kolik litrů by měl mít přibližně objem kbelík?a taky jaký substrát např. z týhle stránky?:[url]http://www.diskont-zahradkar.cz/?substraty,8, díky za odpověď


kup nejakou hlinu s pH kolem 6 - 6,5.

velikost viz FAQ -> Jak velké květináče mám použít při pěstování v hlíně?
Obecné pravidlo je 4 litry objemu na každých 30cm výšky.

tzn chtelo by to vice hledat a alespon si ten FAQ precist ;)
chuta
cus myslite ze bych mohl na out pouzit tuhle hlinu ?
chuta
tuhle
chuta
tuhle
Machoman
citace:
Původní příspěvek od chuta
cus myslite ze bych mohl na out pouzit tuhle hlinu ?


Jo mohl.
Skippy
chci se zeptat jestli treba muzu smichat coco substrat od plagra +zizalky +guano+perlit..diky
Apartman
citace:
Původní příspěvek od Skippy
chci se zeptat jestli treba muzu smichat coco substrat od plagra +zizalky +guano+perlit..diky

určitě dobrá volba-akorát s tim guanem opatrně-rovnoměrně zapracovat-lepší trochu méně, než rostliny spálit-prostě držet se návodu: Guanokalong v prášku má tuším 3-5g guana/ litr substrátu...pokud budeš chtít používat i jiná hnojiva, tak raději ty 3g/litr
Skippy
ok diky moc..budu se snazit se nejak trosec experimentovat 2x rizecky na balkone white russia a ak47..tak jsem zvedav..:)jen ete prave prmyslim uz nad puda mix bat to uz bych nemusel michat s tim guanem a bat se ze to prezenu a nemsel uz nic pridavat..:) ale pak nvm cim pak hnojit nejake rady ete pak par vitaminu premyslel jsem nad fishmixem postrik..:)ale nvm je to muj prvni balkon pred tim jsem mel jen out prirodu bez hnojiv jen neco na start a sel jsem to pichnout do zeme a pak jen skosit..:) diky moc za radu jsem rad za kazdou:)
Skippy
jinac asi hnojit budu od biobizz bio grow, fish mix a potom bio bloom a top max..doufam ze to neudela neplechu s tim guanem nebo tak..:/
Smajda92
Zdravím vás groweři ... chcem sa opýtať či z vás nikto nemá skúsenosti z hlinou z lesa (hrabankou)? :) Mám ju doma strašne moc tak či sa dá nák využiť ? :))
prysk
Myslim si, že hlina z lesa je uplně na <I> , protože je kyselá.(pokud se mýlim, tak mě zkušenější opraví)
mooncalf78
Zdravím,

chystám se na svůj první grow. chtěl bych zkusit vypěstovat na balkóně 2 rostlinky (Super Lemon Haze a Vanilla Kush). Teď řeším složení hlíny. Pročetl jsem FAQ a celej tenhle megathreat (uff). Opsal jsem si asi 3 recepty, co tady padly. Před chvíli jsem se vrátil z Bauhausu a Hornbachu po 4h procházení regálu často plných sraček (doslova :) ). Bohužel jsem zjistil, že tam v podstě nic, o čem se tady mluví, nemají. V Bauhausu mají v pouze produkty od Agra, který tady všichni kritizují. V Hornbachu mají kormě Agra ještě Floria a FloraSelf. Vůbec tam nemají kokos ani žížalí humus (ptal jsem se). Zatím jsem koupil (na dva 9l květináče):

- 3 l Perlitu
- 5 l Keramzitu (8-16 mm)
- 20 l Floraself Zahradnický substrát (pH 5 - 7, EC 1.2 max., rašelina + humus, obohacena živinami na 3-4 týdny včetně mikro prvků)
- 3 kg Floraself Zahradní hnojivo Nature (5% N, 5% P2O5, 4% K2O, rostlinné látky z výroby potravin, nápojů a krmiv, masokostní moučka, moučka ze štětin a chlupů, vinasa, guano z mořských ptáků)

Původně jsem chtěl udělat mix. zahradní substrát 40%, 20% kokos, 30% žížalí humus, 10% perlit.

Teď přemýšlím, že mixnu 70% zahradní substrát, 15% perlit, 15% Floraself hnojivo, keramzit na dno. Ale netušim, co to udělá. Hlavně to hnojivo, jestli toho není moc. Má cenu shánět žížaly nebo kokos? Co si o tom myslíte?

Pokud něco chybí, tak mi prosím poraďte, kde se to dá v Brně sehnat. Pokud to není nezbytný, tak si to nechci nechat posílat poštou.

A off topic ale zásadní otázka. Jak moc je pozdě s výsatbou ven (balkon - jižní strana)? To co chci pěstovat, údajně roste 9-10 týdnu, tzn. do začátku října. To by se mohlo stinhout ne? V Brně je vždycky tepleji než ve zbytku republiky.

A ješte jeden offtopic 2 - Můžu do takovýho mixu dát rovnou semínko? Do toho 9l květináče? Nebo je zásadní to přesazovat, jak se píše ve FAQ, aby kořeny nerostly moc rychle dolu?

Dík za každou dobrou radu.
mooncalf78
No s tim hnojivem to je blbost, už jsem se dostal k návodu :) 50 - 90g/m2 Ale pak by asi bylo dobrý sehnat ty žížali. V H. a BH. měli ještě všechny druhy lejna (kůň, kráva, slepice). Ale to asi není ono že? Dají se ty žížaly něčím nahradit? Nebo se na to vykváknout a dát tam jen substrát a perlit a po těch 3 týdnech to začít něčím hnojit (nevím ještě čím)?
frek
citace:
Původní příspěvek od mooncalf78

Pokud něco chybí, tak mi prosím poraďte, kde se to dá v Brně sehnat. Pokud to není nezbytný, tak si to nechci nechat posílat poštou.

A off topic ale zásadní otázka. Jak moc je pozdě s výsatbou ven (balkon - jižní strana)? To co chci pěstovat, údajně roste 9-10 týdnu, tzn. do začátku října. To by se mohlo stinhout ne? V Brně je vždycky tepleji než ve zbytku republiky.

A ješte jeden offtopic 2 - Můžu do takovýho mixu dát rovnou semínko? Do toho 9l květináče? Nebo je zásadní to přesazovat, jak se píše ve FAQ, aby kořeny nerostly moc rychle dolu?

Dík za každou dobrou radu.

No...nejlepší by bylo, kdybys zašel do Growshopu, a tam si koupil nějakou zeminu. (plagron, Canna), ale jiank, to co tu píšeš, neni špatný :) bude Ti stačit jen substrát, perlit a popřípadě nějaký ýiviny do toho (komský hnuj atd.) no a časem bych koupil nějaký to hnojivo na růst (doporučuji Plagron Alga Groow, nebo levnější hoštické hnojivo s guanem)

Balkon na jih je nejlepší volba. Ale zasadil bych co nejdříve. Holt nebudeš mít moc velký kytky. Ale jinak nevidím problém :)

Ono je to v podsatě jedno. Ať jsem to přesazoval, nebo nechal od začátku v jednom květníku, Nikdy jsem neviděl nějaká větší rozdíl.
Ale doporučil bych Ti si to alespoň přepěstovat v Jiffech. A pak to i s jiffem hodit do květníku :)

Hodně štěstí, kdyby něco, pm Pm pM PM :)
mooncalf78
>frek
Dík za rady. Nakonec jsem vyměkl a vsadil na jistotu - zjistil jsem, že 15 min od baráku mám growshop (MyGarden). Tak jsem koupil Plagron Royalty mix. Sháněl jsem i ty Jiffy (v growshopu neměli) a nakonec sehnal za 1,5 Kč /ks :) Ovšem jak pročítám fórum, tak jsou tu zase strašně rozdílný názory na klíčení. Na mandalaseeds píšou o Jiffech:

citace:
Sadbovací Jiffy válečky, rašelinové kosty a ostatní typy startovacích pomůcek s alkalickým pH zamezují klíčení konopných semínek. Některé substráty, jako například kokosová kůra, mohou být také předhnojené a mít vysokou úroveň EC (solí). Neupravená kokosová kůra často obsahuje toxické úrovně sodíku a chlóru a také bývá znečištěna fungicidy a pesticidy. Jestlliže jste při použití určitého produktu dosahovali špatných výsledků, neměli byste ho nadále používat a přejít na rockwool nebo hlínu.


Jiffy co jsem koupil mají tyhle hodnoty (od výrobce):

pH 5,5 ± 0,5 a vodivost výluhu 1,25 ± 0,25 mS/cm

Je to pH ok? EC je trochu vysoký nebo je to ještě v normě? Royal mix má EC 1.8-2.2. Ale rozhodně se mi nechce jet shánět ještě nějakej light-mix, ale zase jedno semínko za skoro 200 Kč... Co radíte? :)
frek
jojo, pH je akorát, a EC jsem nikdy neřešil, a řešit nebudu:)
Stačí Ti ten Royal. Mám ho taky a je super. Akorát když paří slunko, hodně rychle vyschne :)
mooncalf78
Ok, na nějakým fóru psali, že EC 1.2 - 1.4 je ok pro začátek, takže semínka už jsou v Jiffech :)

Ještě jsem řešil vodu, protože jsem zjistil, že to, co teče z kohoutku v Brně i po odstání, má pH víc jak 7,5. Tak jsem to prohnal filtrační konvicí (Brita) a spadlo to asi na 6.5, pak jsem tam dal ještě pár kapek jablečnýho octa a teď je kontrolní roztok pěkně žlutozelený, pH tak kolem 6-6.2. Tím to budu asi zalívat i v růstu (po kontrole co poteče z hlíny).

Na Jiffy jsem cintal vodu dokud sály, když z nich začlo týct, tak jsem přestal. Semínko jsem dal tak do 7 mm dírky a zlehka přihrnul hlínu a nechal minidírku, že vidim vršek semínka :) Na zdejších fórech se většina přiklání k tomu semínka nechat klíčit přímo v hlíně, tak to snad bude ok. Jestli do 48h nevyleze ani jedno, tak se pujdu picnout :-D
frek
citace:
Původní příspěvek od mooncalf78
Ok, na nějakým fóru psali, že EC 1.2 - 1.4 je ok pro začátek, takže semínka už jsou v Jiffech :)

Ještě jsem řešil vodu, protože jsem zjistil, že to, co teče z kohoutku v Brně i po odstání, má pH víc jak 7,5. Tak jsem to prohnal filtrační konvicí (Brita) a spadlo to asi na 6.5, pak jsem tam dal ještě pár kapek jablečnýho octa a teď je kontrolní roztok pěkně žlutozelený, pH tak kolem 6-6.2. Tím to budu asi zalívat i v růstu (po kontrole co poteče z hlíny).

Na Jiffy jsem cintal vodu dokud sály, když z nich začlo týct, tak jsem přestal. Semínko jsem dal tak do 7 mm dírky a zlehka přihrnul hlínu a nechal minidírku, že vidim vršek semínka :) Na zdejších fórech se většina přiklání k tomu semínka nechat klíčit přímo v hlíně, tak to snad bude ok. Jestli do 48h nevyleze ani jedno, tak se pujdu picnout :-D

Tak u nás v Praze máme pH vody taky něco kolem 7,3. Takže vždycky nechám odstát a koupil jsem si kys. dusičnou. Pár krát jsem ji přidal do vody no a pak sem se na to vykašlal...Přeci jenom je mám na balkoně a nejde mi o výnos ale jen o krásný pohled na kytičky :) :)

A ještě k tomu klíčení. Letos mi to lezlo z těch Jiffů asi 14 dní, ale vylezlo skoro vše a roste to rychle :) :)
necumaubal
ahoj
Chci se zeptat na poměr perlitu/kokosu jestli je doporučené nějaký poměr.Děkuji za odpověď
big daddy grow
zdarec. chcel by som sa opytat ci mam dobre zlozenie pody alebo treba niaku zlozku pridat:
-Plagron kokos-udrzuje stale ph 5,5-treba ph niak upravovat alebo vyhovuje.
-keramzit
-perlit
Celller
citace:
Původní příspěvek od big daddy grow
zdarec. chcel by som sa opytat ci mam dobre zlozenie pody alebo treba niaku zlozku pridat:
-Plagron kokos-udrzuje stale ph 5,5-treba ph niak upravovat alebo vyhovuje.
-keramzit
-perlit


Zdar, jakykoliv kokos si udrzuje PH podle PH zalivky- kokos je pasivni hydro- neobsahuje zadne ziviny..., tzn. ze by si mel PH merit pri kazdem michani zalivky, do kokosu idealni PH od 5,6 do 6,0...

perlit do toho nedavej, kokos je sam dost vzdusny, a prebytek zalivky pusti sam ven z kvetinace...

keramzit muzes pouzit jako drenaz na dno kvetniku, treba ve vrstve 5cm, dobre je keramzit "napufrovat"- vymyt z nej necistoty a nechat ho nalozeny ve vode s upravenym PH prave na tech 5,6 aspon 24hod. Ono uz se to pak doupravi zalivkou.

Jinak kokos neni potreba s nicim michat/ ovsem velice dobre medium je kokos+ hlina 1:1 - dobre prijima zalivku, je vzdusny a mlade rezy nespalis... nikdy nezapominej na PH, zde by bylo dobre kolem 6,0

Kazdopadne je lepsi postupne presazovat do vetsich. Takze rezy do 0,5l kelimku od piva, nechat prorust a nasledne presadit treba do 6l.
big daddy grow
a co by ste povedali na plagron batmix pisu ze su tam vsetky potrebne ziviny+vysoky obsah fosforu a draslika...
Hlava
A co kdyby jsi trochu hledal než tady vyjmenuješ všechny možny druhy substratu a kokosu ??? Začni tady , http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1 , dík Hlava
big daddy grow
uz som sa pevne rozhodol, toto je to prave pre moje kvety.
http://www.growland.sk/?action=hlad...plagron+royalty
Zdravim,
mam zaujem o kupenie BioBizz All-Mix no cital som tu ze niektorym ludom s tejto zeme povyliezali nejake potvory, tak by som tomu chcel predist a zem dat na chvilku do truby sterilizovat.

Moja otazke je, ze ci s atym teplom (okolo 150 stupnov) nezabiju respektive nedegraduju aj tie hnojace latky ktore su v pode (ved preto si chcem kupit All-mix)


Alebo mate niekto iny alternativu ?
http://www.pasic.cz/download/katalog/klasmann.pdf
Dakujem za krasny katalog s roku 2006 ale nejak som nepostrehol odpoved na moju otazku
esite proč si myslíš že ti musim hnedka odpovídat? nezajímá mě jestli si koupíš biobizz a vysterilizuješ si to anebo si koupíš grand deluxe hlínu a nevysterilizuješ. nechtěl by sis přečíst něco vzadu než se začneš ptát ? je toho tu mraky názorů a zkušeností
:rejp:
Ahoj jusr,
Prepac myslel som ze je to k tomu mojmu postu co som daval :)
A ano precital som si nejake nazory a skusenosti no bohuzial na moju otazku som odpoved nenasiel, hold budem to musiet skusit :)
Volcano
Zdravim groweri takze mam jednu otazku... Pestujem outdoor mam paradne maskovane miesto ale je tam strastne na hovno zem (ílovitá zem) takze korene cez tu zem neprejdu chcem si tam vykopat tak 70-80litrove jamy a dat tam substrat pre pelargonie + perlit + nejaky slabsi hnoj. A tu je moja otazka ze ci neovplivni ta ílovitá zem tu moju namiesanu co budem mat vo vykopanej jame ? Napr ci neovplivni PH alebo ju nejako zneurodni ? A este chcem vediet ci je dobre si tie jamy vykopat teraz na jesen dat tam namiesany substrat aj s hnojom (kompostom) a nech to cez zimu tam pekne rozlozi ziviny alebo to pripravit na jar ked sa budu uz vonku sadit predpestovane 10cm kyticky... ?
Prikladam aj photo aby vam to bolo jasnejsie....
Dik za odpovede

Mohol by byt tento substrat ?
http://www.zahradnictvokruh.sk/zahr...0796-skup26.php
kup si rašelinu/substrát 30/70 ale nejlépe sežeň pouze kompost (hotový) a nacpi to do té díry,v klidu stačí až na jaro nebo před sadbou ,je fakt že jíl nic moc a větší díra=lepší díra
Pokud bude díra dostatečně veliká a bude rozumná zálivka včetně hnojek tak jíl růst prakticky neovlivní vůbec ona ta rostlina se nepotáhne nijak extrémně do stran či hluboko
chtel bych zasadit svuj prvni indoor pudu mam doma nejakej zahradnickej substrat (nejakej predhnojenej nebo tak neco) PH 7 myslel jsem ze by se dal pouzit a ze bych ho namychal zhruba 25.75 s tim perlitem (75% hlina) myslyte ze to bude stacit? a este k tomu ph voda s kohoutku u me asi 7,4 tak se chci este zeptat jestli to PH nebude ve fynale moc vysoko?
frek
citace:
Původní příspěvek od starjo
chtel bych zasadit svuj prvni indoor pudu mam doma nejakej zahradnickej substrat (nejakej predhnojenej nebo tak neco) PH 7 myslel jsem ze by se dal pouzit a ze bych ho namychal zhruba 25.75 s tim perlitem (75% hlina) myslyte ze to bude stacit? a este k tomu ph voda s kohoutku u me asi 7,4 tak se chci este zeptat jestli to PH nebude ve fynale moc vysoko?

Složení substrátu by šlo, ale to pH vody je moc vysoký. Sežeň si kyselinu dusičnou (růst) a kyselinu fosforečnou (květ) a těmi pak snižuj pH zálivky. Kyseliny koupíš v growshopech za pár korun. :)
jo dik moc freku a na kolik myslis ze dych to ph mel v ty vode snizit?
frek
citace:
Původní příspěvek od starjo
jo dik moc freku a na kolik myslis ze dych to ph mel v ty vode snizit?

No, mělo by to být mezi 6.0 - 6.5 a při květu o něco málo vyšší.
Jinak dle mé zkušenosti na 1L odstáte vody, která má pH cca 7,2 -7,4 Ti stačí zruba 0,04ml kys. dusičný. a ty kys. fosforečný cca 0,06ml na 1L vody :)
dik tvl, to abych toho udelal sto litru... nebo muzu nejak odmerit tekutinu v mensich jednotkach nez v ml? jestli jo tak jak stacilo by na 10 litru coz je 0,4 a 0,6 nebo budu muset udelat 100?
frek
citace:
Původní příspěvek od starjo
dik tvl, to abych toho udelal sto litru... nebo muzu nejak odmerit tekutinu v mensich jednotkach nez v ml? jestli jo tak jak stacilo by na 10 litru coz je 0,4 a 0,6 nebo budu muset udelat 100?

Ono když do tý vody dáš tu kyselinu, tak za pár hodin se Ti to pH zase vrátí tak na těch 7,2. Takže bych Ti doporučoval míchat to chvíli před zalitím. Ale jiank já si tu kyselinu odměřuji pomocí inzulinových stříkaček. ( Ty "feťácký") Sice to neni v mililitrech ale v jednotkách. Ale 100 jednotek = 1ml, takže podle ní si snadno odměříš těch 0,04ml :) Akorát nevim, jestli Ti je v lékarně prodaj.
a to sezenu v lekarne? nebo?
frek
citace:
Původní příspěvek od starjo
a to sezenu v lekarne? nebo?

No tak buď se to dá sehnat v lekárně, ale nevim jestli Ti to prodaj, anebo můžeš říct nějaký fetce, jestli ti jednu nedá, nebo hledej v pískovištích, tam se jich taky válí hodně :D :D.

Nevim. Zkus tu lekárnu. Nevim jak na Slovensku, ale v ČR ti to bez potvrzení toho, že máš cukrovku, neprodaj. Zkus se pozeptat, a jestli ještě budou nějaké otázky. napíš mi prosím Tě pm. tohle, co řešíme, už do tohohle trýdu nepatří :)
to je fakt dik
citace:
Původní příspěvek od frek

No tak buď se to dá sehnat v lekárně, ale nevim jestli Ti to prodaj, anebo můžeš říct nějaký fetce, jestli ti jednu nedá, nebo hledej v pískovištích, tam se jich taky válí hodně :D :D.

Nevim. Zkus tu lekárnu. Nevim jak na Slovensku, ale v ČR ti to bez potvrzení toho, že máš cukrovku, neprodaj. Zkus se pozeptat, a jestli ještě budou nějaké otázky. napíš mi prosím Tě pm. tohle, co řešíme, už do tohohle trýdu nepatří :)



všechno co potřebuješ seženeš v obchodě co se nazývá " zdravotnické potřeby" .
Janski
Hoši chcu se zeptat oplaty se dat RoyalMix na out ?

a co by ste rekli na tohle : 25l zahradneho sub. B s aktivnim humusem
6l perlitu
2l Wormhumus
1l keramzit na dno
prasek
Ano oplatí ...
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Janski
Hoši chcu se zeptat oplaty se dat RoyalMix na out ?

a co by ste rekli na tohle : 25l zahradneho sub. B s aktivnim humusem
6l perlitu
2l Wormhumus
1l keramzit na dno


pokud jsi lenivy namichat vlastni substrat a mas dost penez tak proc ne, ale ja bych spise namichal vlastni.

ale misto toho wormhumusu bys mohl dat spise guano a mozna bych nedaval tolik perlitu (ale urcite tam vadit nebude ... )
Janski
Tolik penez zas nemam ja myslel že tak do 30-35l jamy (kvetinače) bych dal
15-20l zahradneho sub. B s aktivnim humusem + 3/4l perlitu na spod a na vrchy bych dosipal RoyalMixem asi tak 15l.
A guano se mi zda dost draha zaležitost 1l - 10e.
A royalmix sem dal jen proto že ma dost žvin na 5-6tydnu
independent 321
jakou zvolit hlinu na ven a v zapeti na kvet do boxu kdyz mam hnojiva od Plagron ?...
Seky
http://grower.cz/forum/showthread.p...hlight=%2Bhlina
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od independent 321
jakou zvolit hlinu na ven a v zapeti na kvet do boxu kdyz mam hnojiva od Plagron ?...


Tak nelíp asi zase od Plagronu ne :D ..... Co to máš za hnoje, Bio, Terra, Canna, Hydro, Universal ??
EDA45
citace:
Původní příspěvek od independent 321
jakou zvolit hlinu na ven a v zapeti na kvet do boxu kdyz mam hnojiva od Plagron ?...


Ve vztahu k Plagron hnojivům do hlíny, je to úplně buřt.. Můžeš s nim hnojit třeba piliny..
Spíš aby byla vzdušná,s podílem kvalitní rašeliny..Já už tu budu za jejich agenta :frog: ,ale fakt pěknej substrát je Forestina pro univerzální použití,strukturou srovnatelná s Plagronem či Biobizz , za pěkný peníze...Až to budeš dávat dovnitř,pohlídej si breberky,ať si nezatáhneš do boxu sviluše nebo tak..
ganja-steve
od plagronu se mi zda nejlepsi ten royalty mix. Asi lepsi nez batmix.
independent 321
Ano royality je predhnojena az na hodne tydnu coz bych aspon usetril trosku hnojky jinač sem mel tet celou dobu od plagronu Bat mix a cocos , proto sem chtel nakou zmenu koukal sem od cany na hliny a za tu cenu jak plagron 50 l skoro stejna cena se kejva okolo 3 až 5 stovek Hnojiva mám plagron alga květ, růst, roots , green sensation , cocos A +B a do toho s canafestu stimulator od b-cuzz..
Libovka.com
Ahoj...chtel bych se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s plus/mínus 2 letym kompostem?(kompost byl vytvoren s travy, listu atd..)
Kompost bych chtel pouzit do kyblů a dat je na strom.
Libovka kdyz budes michat s jinym substratem a perlitem tak to bude dobry
když necháš samotný kompost bude to nejlepší pokud nebude moc vzdušný(tedy s velkým podílem hlíny) stačí trochu perlitu.
Libovka.com
DMG: Ok zkusim, diky!
vousac: Myslíš že by se dal místo perlitu použít i písek? Jinak diky!
Deiv5
Chtel jsem se zeptat s jakym slozeni hliny jste nejvic spokojeny?A jestli se musi kdyz vyklici seminko davat hned do nejake upravene hliny nebo jestli staci klasicka cernozem?
aresek
kááámo...napřed faq, pak jednotlivé pěsty a pak dotaz...viz : http://grower.cz/pestovani/navody/h...ubstraty/8.html

každý si upravuje hlínu podle svého...+kompost a podobně. A když koupíš hlínu přímo v Gshopu, tak bývají předhnojené na nějaký ten týden.

je to jen o hledání:)
Deiv5
Jak to je teda s tim seminkem musi se davat hned do upravene hliny nebo ne?
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Deiv5
Jak to je teda s tim seminkem musi se davat hned do upravene hliny nebo ne?


Jak ti psal kolega , nejdřiv si přečti FAQ a pak se ptej na to co ses tam nedočetl , čau Hlava
Janski
hele hoši malička otazečka bude stacit takyto pomer :


A:
30l sub. B s aktivnim humusem
5l Prelit
2,5l Biohumusu od Plagron
1-2l keramzit

B:
30l sub. B s aktivnim humusem
5l Prelit
1l Bio-Supermix od plagronu
1-2l keramzit

kterej je lepší podle vas a stači tam tolik biohumusu/ Bio-Supermixu ?
rizek
Zdravim všechny growery, chystám se sadit 1. rok a to do kukuřice. Potřeboval bych vědět jesli můžu dát klíčky do kvetinačku s touhle zemonou http://cz.unichem.si/?tpl=produkt&pid=2123 , nebo je možné dávat klíčky rovnou do zemi na pole??


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma