Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 
Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to . - Klikni zde pro originální téma
Scotty05
takže keď kúpim dám to do kvetináča na rozpestovanie a potom do zeme vykopem jamu dám tam ten substrát a rastlinku??
Piki999
cao, na zahrade se mi válí 50%"Kontejnerovací substrát"(pH 5,5-6,5) + 20% říčního písku +20% kompostu +5% Granulovaný kravince +5% Keramzitu...
Bude jim to vyhovovat?
ThunderFuck!
Zdaravicko ,

tak nejlepsi pestebni medium je to co si clovek vetvori sam :)

ja pouzuvam na 1 davku hliny:

75litrovy pytel zahradnickeho substratu
20litrovy pytel substratu pro palmy
20litrovy pytel pro vysev a mnozeni
cca 100gramu masokostni moucky
3baleni krmiva pro rybicky
pul igelitky guana
6lopat pisku
2lopaty vapna
4lopaty popelu
a perlit tak akorat aby to bylo pekne vzdusny

nejdrive vezmu svvechny ingredience a smycham je do hromady( s vyjmnkou substratu pro vysev a mnozeni) dam do velke nadoby a chodim zalivat az zacne rust plevel pote vsechno prymycham a znovu. cel ealespon 3x. ( vestsinou pridavam jeste hlinu z lonskeho roku) pote palnim do der v zemi a nebo do kybliku. vytvorim dulek do ktere nasypu trosku hliny pro vysev a mnozemi a zasasdim kyticku. roste to vtom krasne:)

peace
Pflusik
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers


hele když víš co kupuješ tak je to fajn .) hlína z míta většinou bejvá plná zbytků kořenů, různých tvorů který můžou udělat z pěstování jeden velkej problém a taky často je málo vzdušná takže si vyber

btw abych doporučil konkrétní substrát ověřenej tak střední cenová třída FLORIA - KVĚTINOVÝ SUBSTRÁT 170,-kč za 5 litrů - máš jistotu, je to levnější a možná kvalitnější než plagrony a biobizzy ze zahraničí a předhnojený na šest tejdnů .)


Hele tak to nevim jestli to neni překlep, ale pokud ne tak 5l za 170,- to je kujebácky dražší než plagrony a biobizzy
Apartman
citace:
Původní příspěvek od ThunderFuck!
Zdaravicko ,

tak nejlepsi pestebni medium je to co si clovek vetvori sam :)

ja pouzuvam na 1 davku hliny:

75litrovy pytel zahradnickeho substratu
20litrovy pytel substratu pro palmy
20litrovy pytel pro vysev a mnozeni
cca 100gramu masokostni moucky
3baleni krmiva pro rybicky
pul igelitky guana
6lopat pisku
2lopaty vapna
4lopaty popelu
a perlit tak akorat aby to bylo pekne vzdusny
roste to vtom krasne:)

peace

Jasný,-dobrá kombinace, eště by to možná sneslo něco na zetlení-kompost nebo kuchyňskej odpad-nejlepčí by mohly být třeba zbytky sáčků od čajů nebo slupky od banánů,-hlavě ne slupky od citrusových plodů-ty jsou moc kyselý.
I když nevim jakou funkci tam mají ty 3baleni krmiva pro rybicky-čistě jenom další fosfor?-tak toho tam bude požehnaně:D
pflusik - hele jasně že je to překlep , kdyby ses po tom mrkl na net bylo by ti to jasný ;) jinak kompost je best akorát velkej bacha aby ten kompost byl správnej ! stačí jedna malinká chybička a máte tam hafo špatnejch organismů ! taky si při sestavování zjistěte zda se uvedené věci rozpouští hned nebo časem a jak...potom je dobrý mít ty věci v co nejvíc práškový formě (kořeny neprporazí skrz tvrdý hrudky který je spálí)...
ThunderFuck!
citace:
Původní příspěvek od Apartman

Jasný,-dobrá kombinace, eště by to možná sneslo něco na zetlení-kompost nebo kuchyňskej odpad-nejlepčí by mohly být třeba zbytky sáčků od čajů nebo slupky od banánů,-hlavě ne slupky od citrusových plodů-ty jsou moc kyselý.
I když nevim jakou funkci tam mají ty 3baleni krmiva pro rybicky-čistě jenom další fosfor?-tak toho tam bude požehnaně:D



Zdravim te.

krmiva pro rybycky se vyrabi ze zbytku ostatnich ryb takze tim nutime nase tiche milacky ke kanibalismu no a nekde tu na groweru sem se ptal jaky vyznam ma ryby zakopana pod kkoreny kytek pry to delali stari indiani a bylo mi odpovezeno cituji : ´´ryba v rozkladu=hafo fosforu´´ bohuzel jsem zadnou rybu nenasel tak jsem zvolil krmivo pro rybicky. Jinak fosforu bude dosti jeste budu zalevat pred koncem kvetu PKckem
krmivo pro rybičky je něco jinýho než rozkládající se ryba...určitě je tam fosforu hodně???
ThunderFuck!
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
krmivo pro rybičky je něco jinýho než rozkládající se ryba...určitě je tam fosforu hodně???


jak jsem psal krmivo pro rybycky je ze zbytku ryb tz. ploutve hlavy.. vsechno co se oreze a neji se no to se se naseka na male kousky a je z toho krmivo pro rybycky tudiz se to zacne rozkladat stejne jako normalni ryba:)


at to roste
mari
citace:
Původní příspěvek od ThunderFuck!


jak jsem psal krmivo pro rybycky je ze zbytku ryb tz. ploutve hlavy.. vsechno co se oreze a neji se no to se se naseka na male kousky a je z toho krmivo pro rybycky tudiz se to zacne rozkladat stejne jako normalni ryba:)


at to roste


no hlavne aby to nesmrdelo jako mrtva ryba :) hojjs m.
ThunderFuck!
citace:
Původní příspěvek od mari


no hlavne aby to nesmrdelo jako mrtva ryba :) hojjs m.


kdyz to nesmrdelo lukovi z Paradise Seeds na cannabis cupu tak proc me???
mari
citace:
Původní příspěvek od ThunderFuck!


kdyz to nesmrdelo lukovi z Paradise Seeds na cannabis cupu tak proc me???


to nebylo mysleno ve zlym , asi jsi to nepochopil. ale to neva. hojss m.
j0llyj0k3r
Tak jsem se rozhodl podělit se a přihodit vám sem svůj osvědčenej mix:

Substrát:

  • 75l kokosových vláken
  • 40l perlitu
  • 20l substrátu pro Pelargonie Floria s guanem a aquacellem
  • 20l substrátu pro palmy a zelené rostliny
  • 5l substrátu pro kaktusy
  • 20l keramzitu
  • 20l kvalitního domácího wormhumusu
  • trocha dolomitickýho vápence na stabilizaci pH
  • Trichoderma harzianum(Supresivit)

pH 6.5
crackonos
Mě se letos osvědčil tenhle substrát pro out: Rašelina, písek, přiměřeně kuřinců, vápna a pak to nejhlavnější- na zahradě máme káď a do ní házíme rostlinný zbytky, jenže v ní zůstává voda a na dně se z těch odumřelých částí tvoří hrozně smradlavej šlem (něco jako kompost, ale s vodou), tak tohohle šlemu tak menší lopatu.
Výsledek hned po přesazení kytek byl asi 15-20 cm za týden.
jozi444
sws chcel by som sa spitat ci ma niekto z ciernov zeminov....vite co myslim ? pouziva to nikeoz netreba upravit ph? ake ma ph....nemam to cim zmerat
Ono
2 anakin:

Nemyslíš tým polystyrénom perlit? Perlit sa používa ako prímes do substrátov - kvôli jeho vlastnostiam (udržuje vlahu, ale zároveň zabraňuje jej nadmernej koncentrácii).

V posledom kole som si skúšal namiešať substrát, ale nezvolil som dobrú hlinu. Mal som však zbytok Plagron Royalty Mixu, v ktorom rastú rastliny veľmi pekne aj bez hnojív. Pôjdem doň znova.:sun:
polystyrén je docela dobrej nápad nebál bych se ho a i sem viděl nějaký hlíny s nim a no problem. jinak čim víc provzdušníš půdu tim líp
Stoned_r41d3r
Polystyren bych do substratu necpal, nepotrebuju mit plast uplne vsude, to zaprve, za druhe si z hodin chemie na stedni skole pamatuji, ze se z nej vlivem oxidaxe a UV zareni uvolnuje STYREN, kteryzto je prudky karcinogen....

Mirisi, sakra, proc mam pocit, ze neradis lidem veci, ktery **mas odzkouseny**, nebo na nich mas udelanej aspon nejakej extenzivni research, ale veci, ktery by ****mohly**** fungovat.

Uz je to ponekolikate za vcelku kratkou dobu, kdy tva dobre minena rada z meho uhlu pohledu balancuje na hrane desinformace.

<viz. zastipovani Lowrydera FIMem :biglaugh: atd. atd.>



citace:
Původní příspěvek od j0llyj0k3r
Tak jsem se rozhodl podělit se a přihodit vám sem svůj osvědčenej mix:

Substrát:

  • 75l kokosových vláken
  • 40l perlitu
  • 20l substrátu pro Pelargonie Floria s guanem a aquacellem
  • 20l substrátu pro palmy a zelené rostliny
  • 5l substrátu pro kaktusy
  • 20l keramzitu
  • 20l kvalitního domácího wormhumusu
  • trocha dolomitickýho vápence na stabilizaci pH
  • Trichoderma harzianum(Supresivit)

pH 6.5


IMHO docela kvalitni set up.

Substraty od Florie povazuju za rozumne v pomeru cena/kvalita.

Namisto Pelargonie pouzivam jejich Kvetinovy Substrat ve smesi se substratem pro palmy a narozdil od kolegy namisto substatu pro kaktusy pouzivam srovnatelne maly podil substratu do samozavl. truhliku, predevsim k vuli strukture.

Ja osobne pouzivam min pomerove min kokosu, cast <50% pomerove z kolegova pomeru>mene perlitu,coz ovsem dorovnavam piskem <klidne 15-20% celkoveho mnozstvi>, misto keramzitu na drenaz pri predpestu pouzivam obycejny sutry < Nehapruji s PH, nevyplavuji bordel...>, cervi humus nahrazuji kostni mouckou a rohovinou <oboji ve vasem oblibenem zahradnictvi, bacha, oboji je z mrtvejch zvirat, tim padem doporucuju v ramci hygieny pri michani pouzivat rukavice a snazit se za kazdou cenu nevdechovat pripadny prach/jemne casti>

Rohovina vzhledem ke sve strukture dle meho nazoru pusobi pomerne priznive pro strukturu samotneho substratu.

+ http://www.growexpert.cz/index.php?...v=pplsm10&idk=4 ,
staci i mensi, 5 kg baleni, vzhledem k tomu, ze rohovina i kostni moucka jsou pomerne bohate predevsim na N a P a Ca a uvolnuji ziviny postupne, biosupermix pouzivam jen jako dalsi doplnek do skladacky, predevsim k vuli doplneni K a faktu, ze obsahuje i nejakej cervi humus, guano a predevsim bakterie, ktere pomahaji k urychleni uvolnovani potrebnych prvku ze substratu.

Vychazim z faktu, ze hodlam v rustu jen lehce dohnojovat Bcuzzem A+B a <nemam cas michat kytkam zradlo v kapalne forme pravidelne>na kvet, kdy bude prevazna vetsina zivin obsazenych v moucce, rohovine, hline samotne i supermixu vyuzita dohnojovat PK13/14.

Na nic lepsiho jsem za 6 let outdooroveho pestovani konopi neprisel.

EDIT: Od popelu jsem vzhledem k jeho ,,mazlave'' konzistenci, nizsim nutricnim hodnotam a nepohodlne manipulaci s nim po case odpustil.

stoned - z toho co radim to taky jedu a externí research si dávám taky (v případě polystyrenu; zaštipování lowridera sem psal že jo? hmm já bych ho nezaštípl) ;) s tim styrenem máš pravdu tohle je kix ale přísahám bohu že sem viděl grow s polystyrenem a svůj účel splnoval tak nevim no
Stoned_r41d3r
ad BSE v kostni moucce- co ja vim, jsou zvirata i pred pouzitim na tyto ucely na BSE testovana, to zaprve, za druhe pri procesu jeji vyroby / tlakova sterilizace?/ za treti se ziskava z mrtveho materialu, ve kterem neprobihaji nervovy vlakna...

Rousku povazuju za zbytecnou <psal jsem, at se ten bordel zbytecne nevdechuje>, ale pouzit rukavice je vic nez dobrej napad.
Apartman
Jo a chce to s tou moučkou pracovat pokud možno za bezvětří-už mi to jednou vítr hodil do vočí :sun: a moc u toho nedejchat,-je tak jemná, že i ty středně kvalitní roušky nezachytí všechno:death:

Polystyren ve formě cca 2cm silných nařezaných desek jsem v pěstování použil akorát jednou (testík-viděl jsem to na :smoker:youtube-outdoor asi z nějakého špaňelského dvorku)-jakožto tepelnou izolaci u čtverhranýho 11L květináče (obsahujic kompost a suť+na dno něco, co vypadalo jako kraví trus).

-prostě jsem to s nim obalil po stranách a slepil izolepou aby to trochu drželo-nevim do jaké míry to kytce prospělo, řekl bych, že to trochu pomohlo tepelnym ztrátám-kytka(indica/sativa) v něm vyrostla do 230cm(a to neměla ani 6hodin přímého slunce).
Hanybal
Zdravim mam svuj prvni homebox dostal sem hnojivo Bio Grov
N-8
NH4-4
NO3-4
P-2
K-6
poradte mě prosim jak to mam hnojit respektyve jak často jesi jednou tydně či jak diky moc vše
dzabuko
nazdarek..tak když tady tak čtu tak nikde jsem se nedočetl.že by se někdo zminoval o změně ph způsobeno keramzitem.......
dělám takovej pokus..jestli někdo dělal něco podobného tak budu rád.
jedná se o to ,že jsem si koupil hlínu Plagron Grow-mix ..tam píšou EC 1,4-1,6 Ph 5,8- 6,2
No a mě se ta hodnota nezdála..tak jsem si koupil měřák do hlíny....
a co jsem zjistil? no to by jstte se divili groweři co jsem zjistil....ani náhodou ta hlína dle dvou měřáku nemá Ph 5,8-6,2 ale blíží se to k hranici 7,5 a výš tak jestli má někdo taky takovou zkušenost tak určo napiš.jinak zálivku dělám 5,45- 5,6Ph Ec nemám vyší než 1,2 sam používám Metrop.
a další věc
Jinak další prozkoumání mě ukázalo, že ph díky keramzitu a použití mé značky zvyšuje ph..a to asi 0,4 což je docela dost když vemu v úvahu že Metrop zvyšuje jako ostatní značky.
tak že až pojedu novou várku vynechám keramzit a nebudu používat předraženou zeminu z shopu...když nemá ani hodnoty co píšou..jestli se pletu a pletou si i dva stejný měřáky tak .......
no nic budu rád až se ktomu někdo vyjádří hodím to i jako novinku:)
tak jsem se rozhodl pro další test...a to prolití kytek jen část ..tak, že jsem udělal zálivku upravenou na Ph 5,5 a po prolití druhý den se hodnota Ph znížila no jo ale pak se zas najednou zvýšila..tak jsem si do nádobky udělal odlitek a hlídal jsem to a světe div se co myslíte???
tak pěstu zdar
anakin
pani vi tu vsetci teda skoro cest vynimkam! pracujete s kupenimi a vo pred namiesanimi substratmi ze ano? nuz co ak si clovek chce spravit 100% vlastny bez kupenich prizmesi takych receptou som tu videl len par nuz teda sa pitam panou odbornikou bude na in (nechcem riesit problemi s hydrom atak) dura zmes 20%perlit,10%par rockou odlezani prasacak,5%slepacince,25%raseliny,5%dolomitu,15% jemne nadrvena mulcuvacia kora,20% kvalitnej cernozeme? no bude to ok?
mentaly
300L zeminy co byla pod kopřivama
80L kompost zahradnický
70L písek
30L agroperlit
3kg granulovaný końský hnůj
1,5L vermikompost + guano
+ nejaké ty mušle drcené a skořábky

a chtěl bych slyšet váš názor jestli je dobré dávat kameny na dno kvůli drenáži

Edit : po přibližně 50-70 L na kytku do černých velkých pytlů
Apartman
2anakin: ta mulčovací kůra bývá většinou kyselá-tudíž je vhodnější pro kyselomilnější rostliny jako rododendron atd.

2mentaly:
myslím že je to dobré, protože by velká část kořenů mohla uhnít, pokud by přišly nějaké dlohotrvající vydatné deště ale bez misky pod květníkem ztrácí drenáž smysl. Prostě to podle mně posílí, provzdušní a chrání kořenový systém.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4174

do pytlů? to nevím jak bysis to představoval s tou drenáží-jedině dolů udělat menší dirky na odtok přebytečné vody než ty kameny ;) a 50-70l je dost, kytce stačí i 30litrů i kdyby to byla 3m sativa
mentaly - písek bych vynechal a dal víc perlitu , 1,5l vermikompost na cca 400l zeminy - ale jdi ty :) to chce aspon 1:20 aby to mělo efekt... drcený mušle a skořápky - dej tam radji vápenec - poskytne mimo Ca i důležitý Mg a hlavně to nebude tak kyselý. ale pozor - dolomit vápenec je efektivní až po nějakém tom měsíci odležení, takže smíchej a nech odležet hlínu nejlíp na podzim , tedka neni pozdě taky vůbec...
kamínky jako drenáž v pohodě
místo černých pytlů bych dal nějakou rozumnou nádobu bo květináč...navíc to do nich bude pařit jak svin...a 50l je celkem dost - to bych nechal v případě že chceš mít 3x3m keřík :eek: třicet bohatě stačí i když čim víc tim líp. jen s tim bude daleko větší mrdačka :D
potom tam můžeš přidat kostní moučku jako zdroj postupně se rozpouštěcího fosforu (vhodný přidat nějaký draslík , já mám kvalitní dřevěný popel)...platí podobný jako u vápence s tim rozpouštěním.)
snad tě nepřekvapí nějaký škůdci z tý kopřivový zeminy
at se daří
mentaly
to RespectFlowers:
písek je zadarmo asi tak
vermikompost 1,5 L ja 10m čtverečných a je jen jako doplńek měl by doplńovat ten zahradnický kompost nebo mužu změnit a přidat ale víc jak 6L je už zbytečný kupovat myslim vůči jinejm obohacovacím věcem do substrátu těd mám vyhlédnuto guano :vampire:

dále co ta drenášž v těch pytlích de to nebo pora´dte neco ineho

pro první měsíc chci zkusit kokos a pak přesadit do těch pytlů

Apartman : v tom trýdu toho moc neni a navíc je trošku starý :) jinak dík za reakci ale stou zeminou čím vic tím líp
písek imho nemá provzdušnovací efekt nějak velkej...

guano vs kostní moučka - velice podobný účinek akorá je km desetkrát levnější ;) wormhumus/vermikompost je dost dobrá věc a v takovymhle množství je to fakt o ničom , věř mi ...
pokud nepohrdneš mym receptem na hlínu tak doporučuju přidat suchý postupně se rozpouštěcí hnojiva:
1. rohosku (dusík...viditelný výsledky, stojí 60Kč) 1:30
2. kostní moučku 1:30 (fosfor...stojí 40Kč)
3. kvalitní jemný popel ze dřeva 1:30 (draslík, trochu vápníku)
----tohle je NPK základ
a pak viz výše - vápenec aby to nebylo kyselý, wormhumus...

pokud ti jde o co nejlepší efekt za co nejmenší cenu tak BYLINY!!! např. vojtěška setá obsahuje minerály, enzymy, vitaminy ... já si objednávám semínka a začnu pěstovat - je to výborná věc která strčí do kapsy různý wormhumusy a jiný květový hnojiva za drahej peníz...
viz here:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=60667

k tomu všemu symbivit myko houby...
a různý výkvasy a žádný biobizzy nepotřebuju a výsledky ? uvidíš sám :)
mentaly
ke kvalitnímu jemnému popelu ze dřeva nemám přístup vymysli něco jinýho :) rád bych použil tvé rady
ta rohoska ma davkovaní jedno kilo na 16 m2 plochy to tak max 2 na 400L zeminy co nebo ne?a příde mi zbytečná
a místo perlitu nedalo by se použít něco jiného toho perlitu to chce víc to asi jo co třeba 100l ?
a kostní moučka hmm nechctel bych aby mi ujela ruka radsi bych sehnal neco jineho co postupne uvolnuje fosfor
bohužel neznám jinej pořádnej zdroj organickýho draslíku...dá se pořídit něco takýho http://www.hobby-garden.cz/draselna-sul-3kg-50 ale nevim jak moc je to bio - spíš míň než víc
potom taky se dá sehnat něco jako greensand a tak. ale asi ne v čr...pohledej trochu na netu
hele třeba známej co má chatu/zahradu/placek s ohněm tak u něj vybrat popel co ty na to ;) já teda mám z přírody , je to lepší - žádný dřevo ze stříkanejch jabloní apod...
rohosku já dávkuju ne plošně ale 3d :D smíchám s hlínou , ne jen na povrch...a asi 1:30 přičemž se dá i víc podle podmínek a místa a jak chceš mít velký a větvený kytky ...
zbytečná? mě nepřijde zbytečná. měl sem kytky v půdách - jedna s rohoskou druhá jen s trochou a rozdíl v růstu i větvení tam byl ...
perlitu to chce cca 1:4 aspon - no těch 100l. dá se použít liaflor (keramzit), nebo sem kupoval ... tedka nevim ale poptej se v zahradnictví
kostní moučka postupně uvolnuje fosfor . moc se toho bojíš voe - já to dával do půdy bez rukavic a opatrně a v klidu
hele kdybych si to říkal tak jak ty - hledal důvody proč ne - tak by to bylo špatný :teef: mám to odzkoušený to co píšu
tedka sem narazil na dobrej link k tomu popelu
http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzi...draslik-fosfor/
sem nevěděl že má víc vápníku než draslíku :eek: ale tak záleží na stromech a lokalitách atd...
pluto662
nazdar, neviem ci to tu uz bolo, no v kazdom pripade som to nenasiel, chcem sa spytat, ci sa da pestovat out v piesku, je to taka cast lesa s pieskovym podlozim, rastu tam agaty ( hakacky ) a ze ci ten piesok dobre drzi vlhkost a niesu s tym nejake problemy, vopred diky
vimnevim
citace:
Původní příspěvek od pluto662
nazdar, neviem ci to tu uz bolo, no v kazdom pripade som to nenasiel, chcem sa spytat, ci sa da pestovat out v piesku, je to taka cast lesa s pieskovym podlozim, rastu tam agaty ( hakacky ) a ze ci ten piesok dobre drzi vlhkost a niesu s tym nejake problemy, vopred diky

Kámo v písku těžko dovez si tam ještě nějakou zem, popřípadě dlší příměsy a vylepši to, protože v písku by to stálo asi za h...o !?! Nebo třeba vyvyneš novou metodu "pískový hydroponie" :))) mimochodem když si projdeš tenhle tread třeba jen z půlky tak by jsi to měl líp pochopit, proč není písek zrovna nejlepší medium a co do toho přidat stačí číst ! :david:
kovy
mam zasadit do substrátu na pokojové rostliny
kovy----chceš to na ven pokuď jo ta to tam klidně dej jinak se nato vyser?
newim28
caw hale nevíte jestli se da zmenit ph pudy normalnim vapnam na stavbu???????
newim28
hale potřebuju vaše nazory kterej substrat(je to do kyblu na outdoor) je podle vas nejlepší s těhle dvou:substrat pro palmy a zelene rostliny,substrat pro pokojové rostliny
hydrono
to pis na outdoor pestovani
newim28
hej todle neni na indoor
karezz
ahoj pls ten bio humus sem nasel jen 40L stoji 500kč to se mi moc nechce dávat ....... jde toho sehnat nekde treba jen 5L nebo bude vadit kdyz ho tam nedam ??
hydrono
Chcem sa opytat hnijivo plagron sa da kupit aj v hornbachu alebo v baumaxe??
hydrono: asi ne. ale u nas ho maji v zahradnictvi.
hydrono
ok. ktore hnoviva este odporucate na outdoor na strom, ktore sa daju zohnat v hornbachu?
newim28
cus poradte mi jakej je podle vas nejlepšísubstrat
Seky
:Dto je zase diskuze:D
celej tento tread je o substratech, prisadach apod.
proc si to neproctete?
newim28
ja to čet ale konkretne tu neni skoro nic nebo takle nekdo napíše nejakej substrat a hned druha odpověd je že je na hov... tak fakt newm
xpapousek
A kolik ti je let? :)
newim28
nedelej tady ze sebe nejakího velkího growera když ani nevíš do čeho to zasadit
newim newim, zklidnil bych se ... přečti si to tady joo .) nejlepší substrát NEEXISTUJE :D
Trubice
citace:
Původní příspěvek od newim28
nedelej tady ze sebe nejakího velkího growera když ani nevíš do čeho to zasadit


za to ty musis bejt ostrilenej mazak, kdyz pises po K mekke I :D :D myslim, ze tak ve treti tride na zakladce se to uci :)

samozrejme brzy smazu ;)
newim28
tak víž co ja sem stou buzeraci nezačalů RESPECTFLOWERS ja se pouze ptal jestli mate nejakej oblibenej substrat nic víc nic min tak se do me neserte:(
xpapousek
tak ja ti teda poradim, pojedes out vid? Tak se podivej do outdor galerie , a u growu, ktery se ti budou libit se podivej co tam maník namíchal. Mno a pak si takhle precti dasi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema , dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema, dalsi tema a dalsi tema a pak si z toho udelej vlastni nazor...a nebo jednodusi je si precist tohle tema. Ono u outu staci kdyz to splňuje nejake zakldni vlastnosti, jako vzdusnost a ziviny. Neni to zadna veda. Nebo se zeptej babicky, ta ti urcite poradi. Trava neni nijak narocna, nemusis mit nic spesl, ale treba takovej kompost, jo to je poradnej nasup, to ti povim...

a kdyz pises, ze si to cetl, ale nekdo neco napise a pak druhej hned napise, ze je to blbost, tak to si nemuzes bejt jistej nikdy, jako ze zrovna tobe nekdo prozradi nejakej zazrak...to teda nwm no...
Machoman
citace:
Původní příspěvek od newim28
tak víž co ja sem stou buzeraci nezačalů RESPECTFLOWERS ja se pouze ptal jestli mate nejakej oblibenej substrat nic víc nic min tak se do me neserte:(


Vždyt toho tady máš plny forum.

Ono to tady funguje(melo by to fungovat) tak že info se napřed hledá,co je nejasny se pak zeptat.

Stačilo se podívat třeba sem: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=12723

Pokud se budeš ptát na neco co už tady je napsany tisickrát tak te bude furt nekdo buzerovat;)
newim28
dik aspon že tak
karezz
ahoj tak budu sadit outdoor a zajimalo by me jestli stací 10 litru nachystanyho substrátu co jsem si nachystal a kdyby kořínky potrebovali tak se chytnou do hliny co uz tam byla ne ?? nebo jestli je ta hlina neaka tvrda nebo nevhodna pro korinky ... diky
Zedy
citace:
Původní příspěvek od karezz
ahoj tak budu sadit outdoor a zajimalo by me jestli stací 10 litru nachystanyho substrátu co jsem si nachystal a kdyby kořínky potrebovali tak se chytnou do hliny co uz tam byla ne ?? nebo jestli je ta hlina neaka tvrda nebo nevhodna pro korinky ... diky


10l substrátu na kytku není úplně moc, ale bude jí to muset stačit, samo sebou kytka si udělá kořeňák co jí místo dovolí, takže i do zeminy která tam je. No a jestli je tam nějaká pěkná černozem s normálním Ph, tak ten připravenej substrát můžeš promíchat dohromady s tou zeminou. Chce si zjistit něco o tý půdě co tam je, minimálně prokypřit.
Tod
Prosím Prosím zodpovězte.. přikoupil jsem do substratu keramzit, nasypal jsem pár kuliček na spod květináče, ale ted se bojím jestli se neměl nák drtit nebo pripravovat, jen koupit a hned dát na spod? jsou to hnědý koule cca centimetr o prumeru .. a dávaj se i nahoru? nebo dolu stačí? předem moc dík za odpoved..
tod - nadrtit ne protože na dně kv. slouží jakože tady může týct voda aniž by se ucpaly díry v květináči...určitě je dobrý ten keramzit propláchnout nezávadnou vodou - umýt ho...
andrejLO
Hello growers,

idem pestovať out, tak sa chcem spýtať - našiel som čiernu pôdu, úplne čiernu, ale je v nej vela kúskov drôtu (asi z plotu). Je takáto pôda v pohode na pestovanie, alebo to železo v nej ju znehodnotilo ???
Diky
Andrej:

jestli to zelezo jeste neni rezavy tak si myslim ze to na tu pudu nema zadny vliv,ale aji kdyby uz bylo rezave tak si myslim ze na to bude mit jen minimalni vliv :)

pokud je tam puda pekna jak rikas tak nebud liny vem si rukavice a motycku a dej si tu praci s obdelavanim policka ;-) treba potom budes prijemne prekvapeny :)

pestu zdar :)
tak sem po dvou minutách přemýšlení vydoloval teoreticky dobrej recept na hlínu

1)
základ - hlínu nezávadnou / rašelinu / kokos / kompost (žížalí, domácí) / vápno (přírodní)
1 : 40 : 30 : 40 : 45


2)
zjara nebo klidně i z podzimu namíchat tuto směs a nechat dva až odležet (aspon dva,tři měsíce)...možno smíchat s jedničkou ale do toho sázejte jen pořádně předpěstěný kytky...

základ - kokos / rohoska (dusík) / guano (fosfor) / plagron vinasse (draslík) / vápno
1 : 50 : 35 : 50 : 50

s tim že bych to v červnu sázel ven aspon do 30ti litrový jamky at to venku za něco stojí .)
Wormboy
No nějak si nedokážu představit, jak to bude vypadat.... To jako chceš namíchat (litr, díl, to je jedno):
1l hlíny
40l rešeliny
30l kokosu
40l kompostu a
45l vápna??

Jestli si to myslel tak, jak jsem to pochopil, tak mi přijde celkem zbytečný dávat na takový množství ostatních složek 1 díl hlíny. Když už, tak aspoň v nějakym rozumnym poměru k těm ostatním složkám, ne?? Pochopil bych 10 dílů, ale 1 mi přijde fakt nerozumně a směšně málo.
A pak taky to vápno... To je asi trochu moc, ne?? Píšeš přírodní, takže by asi každej použil nejdostupnější formu, kterou je dolomitickej vápenec. Podle doporučenýho dávkování mi 45kg (teď ty jednotky nebudu řešit, je to jen zhruba pro představu) vápence vychází na pohnojení 900 m čtverečních... To je kurva lán teda... A k tomu jeden díl hlíny?? :-D

Třeba sem tě jen špatně pochopil, ale jinak si tvuj příspěvek nedokážu představit. Jestli je tomu jinak, tak mě oprav, ale jestli ne, tak ty 2 minuty přemejšlení, který si nad tim strávil byly opravdu málo... :-D

Jinak co sem to tady tak pročet, sem tentokrát zvolil tyto složky a namíchal následující substrát.

Substrát pro kaktusy + substrát pro pokojový rostliny, vod voka půl na půl, dohromady cca 60%, a zbylejch 40% sem doplnil perlitem a vermikompostem (taky zhruba půl na půl), vod voka granulovanýho koňskýho shitu a trochu dolomitickýho vápence... Substrát je pěkně sypkej, vzdušnej, nedrží zbytečně dlouho vlhkost a kytky si v něm celkem chrochtaj :-). Toť můj příspěvek
mno, tos fakt nepochopil :D zapoj mozog
van blade
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
mno, tos fakt nepochopil :D zapoj mozog


no, já sem to teda nepochopil taky, co třeba místo vtipných hlášek o "mozgu" ty poměry opravit nebo uvést na pravou míru?

jinak ten příspěvek lze považovat spíše za dezinformaci IMHO
oka
mám ve zvyku to psát takhle
...asi je to chyba...a měl bych prohodit čísla...
jde to chápat tak že:
základ - hlínu nezávadnou / rašelinu
1 : 40

základ hlína je jeden díl

rašelinu , rohosku atd . napři 1:40 znamená prostě že tý rohosky tam bude 40x méně než hlíny...

jak ale říkám stačí se zamyslet a je to...
Wormboy
No jo, ale když to napíšeš takhle, tak to 99% lidí pochopí tak, jak je to napsaný a v tom případě to teda znamená, že hlíny tam bude 1 díl ku 40 dílum čehosi dalšího... Stačí se vhodně vyjadřovat... Pak si můžem uštřit hlášky o "mozgu" :-D

Peace
jo je to blbě napsaný.zvyk je železná košile..
ale zároven pokud bys smíchal 1 díl hlíny s 40ti dílama vápna tak ty hlášky o mozgu jsou trefný :wink:
Tarabisko
ked zmiešam záhradnický substát s obyčajnou hlinou s lúhy + hnoj. pravdepodobne mi to zníži PH čo ? :D čím by som ho mohol zvýšiť (niečo čo sa dá kúpiť v bežnom záhradkárstve :) )
Letos jsem využil slev v OBI a místo kompostu skusím příští sezonu něco namíchat
a nakoupil květinový substrát 40L , rašelina 75L,perlit 20L
a budu to míchat v poměru 4:7:2 časem hnojeno bio blizz
vše jde do květináčů na malé balkonovky
má někdo doporučení zda tam něco chybí nebo je to OK?
Zdravím, tak jsem z praxe zjistil, že po nějakém čase půda dost ztuhne...
Zdá se mi, že to pořádně nejde zalejt... Musel jsem do hlíny udělat žlábek kolem stonku aby mi ta voda hned netekla okrajem květináče do háje...
Neznáte někdo nejakou vychytávku, aby postupem času nebyla v takovém stavu?...
Vím tohle je docela banalita, tu půdu tak stuhlou drží kořeny, které v ní jsou prorostlé skrz na skrz a tak se mi zdá, že to prostě nejde pořádně zalejt.

Jedna kráska mi udělala dost jinak v hlavě tak prosím berte to navědomí... :satan:
krasus
Není nad to si koupit poradnej soil mix popřípade mužeš použít perlit ten to nadýchá.
Mám plagron royality mix...
nero
Když si připravuješ zeminu nadrol do ní polystyren půda je pak vzdušnější a neni tak těžká "nelehne si" :D
jestedman
polystyren je nahovno, po pár zalití ti vyplave na povrch
půda je tuhá protože tam je velký podíl jílu. pokud to máš v květináči tak nesmíš nechat takovou půdu úplně vyschnout, pokud se tak stane, ponoř celej květináč na chvíli do vody. příště jí promíchej s pískem atd..
nero
Tak já ten polystyrén používám skoro každej rok a bez problému ale jestli nevyhovuje dá se použít i něco jinýho třeba ten keramzit bo nějaký kamínky nebo ten písek mno :D
nebo casteji a mene zalivat. jak rikal jestedman, kdyz se bude presusi tak dela tyhle blbosti
to se ti stane i se substrátem ve kterym je perlit (polystyren), že když seschne tak se odělí od květináče. můj systém: když zasadíš kytku, udělej to tak aby se bal sbíhal ke stonku,při zalévání nalej nejdřív ke kytce tolik vody aby byla v tom dolíku a počkej než se vsákne, pak už pije ta hlína normálně a rychleji takže zalévám třeba na třikrát.
no přesně tak mněto dělá i v kokosu ajeto tím žejeto tak prorostlí kořenama že zpuvoní sipké směsi je kus spletený hroudy.známej v hlíně zalejvá do pod misky zemina si sama natáhne kolik potřebuje.
na provzdušnění kokos - lepší než perlit, polystyren...no když je ta půda tvrdá tak neni nic jednoduššího než květník prhnětnout a zem zkypřit a když sou kořeny už moc tak přesadit logicky :) to sou témata tady . ale co už sem si zvykl :D
no že seti nechce vsakovat voda je taky tím že jakto máš nahoře suchý tak vzniká efekt povrchového napětí vody a zustává v kaluži běžnej jev,royality mix je sám osobě vzdušnéj.
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
na provzdušnění kokos - lepší než perlit, polystyren...no když je ta půda tvrdá tak neni nic jednoduššího než květník prhnětnout a zem zkypřit a když sou kořeny už moc tak přesadit logicky :) to sou témata tady . ale co už sem si zvykl :D
Přesadit kytky z 11L květníku v 50dni:?
WERD
hol trošku zalít aby se vsákla třeba 10% vody....potom už to bere vodu normálně...standartní jev když hlína přeschne na povrch a udělá se taková krusta.zalívat na 2x 3x
Dalo99
Dobrý podvečer. Mal by som jednu otázku ohladom perlitu. Píše sa tu o viac druhoch. V práci ho máme vo velkých vreciach a používame na zasypávanie oleja alebo emulzie.Je vhodný na pestovanie? Vďaka.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Dalo99
Dobrý podvečer. Mal by som jednu otázku ohladom perlitu. Píše sa tu o viac druhoch. V práci ho máme vo velkých vreciach a používame na zasypávanie oleja alebo emulzie.Je vhodný na pestovanie? Vďaka.


Bylo by dobrý zjistit kdo vám to dodává nějakýho výrobce či tak a od toho postupovat dál. Našel sem třeba Perlit - Vapex k likvidace o které píšeš ty (ropa, oleje, apod.) a ten je třeba přídorního původu a nezávadný, takže v takovým případě použitelnej.
Na obalu je to přímo psané co je to za perlit a v květinářství většinou je zahradnický a ne stavební :-)
a taky něco málo praktickejch informací :wink: lol
Zdravím, mám dotaz o substrátech tak to fouknu sem...
Potřebuji 75L substrátu.

50L cocosu nebo royality mixu? od plagronu?
plagron ne. jestli můžeš tak canna nebo jinej substrát. biobizz a plagron nedoporučuju
nejlepší v poměru cena/výkon vypadá plantanella balkonia maj 50l/170Kč v baumaxu apod.
http://www.zahradnictvi-lobkowicz.c...obku-plantella/

grunger - v 50.dni květu? to ne. jestli je to 50.den růstu tak to je jedno. přesazovat se může i dva tejdny po přepnutí ale lepší je dva tejdny před přepnutím
OutDoorEr
Co je teda pravdy na přidání normálního potravinářkýho kokosu do substrátu...vim ze kokosovej substrat je z vlaken vorechu ale cetl sem tu parkrat o tom potravinarskym...no??
cože potravinářskej kokos ? o tom sem neslyšel . každopádně to musíš zkusit :frog: kupuju kokofinu - přidáš 3l vody a máš 9l kokosu - to všechno za 40Kč. přidávám do hlíny podle potřeby a vystačí to tak na 30-60litrů substrátu
pocybuju že potravinářskej je levnější ,)
WatováWíla
taky používám coco za 40 kaček je to vyborny na prodyšnost a libově to táhne vláhusamo sebou to mícham s roalty mixem.ps na out
Machoman
Mix biobizz coco,perlit,wurmhumus,guano=velká spokojenost:bandit:
Brdaaak_01
já používám substrát na pelargonie + perlit + vermiko...přijde mi že kupovat předražený growshopácký substráty je zbytečný, i když budou kvalitní....akorát je prdel toho domů táhnout 180 litrů :D
Frydrych
Machoman: skusím tuto kombinaci :)
luky19
používám a nejvíc sem i osvečila hlína z kompostu .. :) proseju ho .. promícham s perlitem delám to tak od oka do velkýho kolečka preseju zem do 2/3 a zbytek perlit.. pak tam domíchám tam konskej hnuj zamíchám a jedu v tom.. :) nic lepšího na kytky na outdoor není .. řkel bych že by se to dlao použít i na indoor :)
Zavalagan
ahojte :) prosim vas jak casto mam merit ph substratu? po dobu pestovani ve skrini? a jak moc kolisa ph? diky...:)
Erixon
citace:
Původní příspěvek od Zavalagan
ahojte :) prosim vas jak casto mam merit ph substratu? po dobu pestovani ve skrini? a jak moc kolisa ph? diky...:)


Měřit ph po celej růstovo-květovej cyklus. Četnost měření takovej abys vypozoroval jak moc ti to kolísá. Cíl je co nejmíň co nejmenších výkyvů. Doporučený ph pro jednotlivý stáří rostliny zistíš u dodavatele substrátu (případně hnojiva). Osvědčenej typ ph- je v krystalickým provedení.
Zavalagan
zdravim growery měl bych takovy dotaz ohledne perlitu,koupil jsem si argoperlit a je u nej napsane ze obsahuje tyto latky: kadmium2, olovo100, rtut1,0, arzen10, chrom100, med100, molibden5, nikl50, zinek300,tak se chci zeptat jestli tam tyto latky mohou byt a jestli je stejny argoperlit a perlit..dik za odpoved
citace:
Původní příspěvek od Zavalagan
zdravim growery měl bych takovy dotaz ohledne perlitu,koupil jsem si argoperlit a je u nej napsane ze obsahuje tyto latky: kadmium2, olovo100, rtut1,0, arzen10, chrom100, med100, molibden5, nikl50, zinek300,tak se chci zeptat jestli tam tyto latky mohou byt a jestli je stejny argoperlit a perlit..dik za odpoved


i proto používám místo toho kokofina brikety který smíchám v různejch poměrech podle potřeby s hlínou ,) perlit je shit


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma